tar RIEK ngen België in rouv\(. Koning Albert overleden. «O, 18530 19 Februari 1934 ets. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen ir ja vond nummer der 4 Week- as, Weekblad xtra betaling •oruitbetaling itenfabriek Gouda. 30 35 55 25 65 30 30 16 16 20 .30 12 Het Mysterie. Maanda- BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. EEN KLEINTJE EEN KWARTJE B IB J «afgang w met >ot, Gr. feuilleton we dit blad (Wordt vervolgd). lur Bovenhuis Kuiper- 3 A 3.75 p. w. Gouwe 55. ir een Beneden woninf n gezin, Kleiwegstr. 5. vragenGraaf Floris- en schit» Daarna Uit het Engelsch van BEN BOLT. De 32-jarige Koning, wien .plots de zware taak van Regeerend Vorst op de schouders wordt gelegd, op wien het Belgische volk zjjn hoopt heeft gevestigd. De beeltenis hierboven geeft den jongen Koning weer met den nieuwen Kroonprins, prins Boudewijn. oop een goed onderh. Üwiel m. electr. lamp., Turfmarkt No. 77. Zwitserland vertoefden, zijn nog des nachts tan het gebeurde In kennis ge steld Zij hebben terstond de terugreis aanvaard en kwamen gisteravond te 7 uur m Brussel aan. Prins Charles, die In Ostende was, is onmiddellijk naar Brussel teruggekeerd. Het bericht van de vermissing en het noodlottig einde van koning Albert Is gedurende den avond, van Zaterdag'-en ook In den nacht geheim gehouden. Eerst Zondagochtend werd Brussel en geheel België opgeschrikt door het be richt van de ramp, dat per radio werd medegedeeld en in de kerken werd af- gekondlgd; over het geheele land luiden de klokken ten teeken van rouw. België diep onder den indruk. Geheel België is diep onder den Indruk van het einde van den geliefden koning. uur droge Werk, of its a 1.25 per week Keizerstraat. Gouwe 55. Roem fyne Melange cent per pond bij ekens, Gouwe 55. jotpriis machine Schrijf- >p Damesrjjwiel. lieuw. Spot koopje. 214. TE KOOP: goed als nieuwe SRWAGEN, ƒ12.50. »Vijk, Naaijerstriht 5. coop Winkelpui piegelruiten. 57. ..MH MML,. merkt dat de chauffeur weer bijkomt, moet u hem met een natte doek in het gezicht slaan en hem sterke koffie laten drinken. Morgen vroeg zal hij waar schijnlijk weer In orde zijn. Mocht dit niet zoo zijn, belt u me dan op. Ik ben nog ergens anders geroepen, dus moet Ik voort maken. Goeden avond. Singleton streek een lucifer aan en onderzocht nauwkeurig den bodem van den wagen In de omgeving van de plaats waar de chauffeur gezete nhad. Op vele plaatsen, zoowel op den grond als op de kussens zag hij het gllnsterei^ e teren van kleine stukjes glas. keek hij nog eens In het interieur van de auto. En er kwam een harde uitdruk king In zijn oogen De twee met glas- schllvers bezaaide plaatsen zeiden hem genoeg Niet alleen Charles den chauf feur was bedwelmd, ook Nerlca had dit lot ondergaan. i te koop. r.Zoutmanstraat 40, s niet voor techniek De luchtvaart en de berg-1 sport bezaten In het bijzonder zijn vóór helde, en helaas Is deze laatste hem noGdlotting geworden Tragisch dcet het aan, dat deze vorst, die zoo zeer temidden van zijn volk stond en zoozeer de liefde van zijn volk bezat, die omgeven was door een geluk kig gezin, geheel alleen temidden van de eenzaamheid der wlntersche Ardennen Is gestorven. Droeve thuiskomst. De Koningin werd op voorzichtige wijze In kennis gesteld van het fatale nieuws. Eerst werd haar medegedeeld dat den Koning een ongeval was overkomen, ’s Moigens te zes uur was zij echter óp de hoogte van het gebeurde. De Kroonprins en zijn gemalin, die met hun belde kinderen In Adelboden in AMEUBLEMENT, okerbruin pitriet voor tuin, tafel, 3 mooie ƒ15; en 4 losse rie- uils ƒ7. Zien is koo- ett. T Bur. v. d. bW Doodelijke val tijdens een bergtocht bij Namen. Het verminkte stoffelijk overschot bij Marche-les-Oames gevonden. De begrafenis zal Donderdag plaats hebben. Kroonprins Leopold wordt Vrijdag als Leopold III beëedigd. Koning Albert van België is Zaterdag namiddag door een noodlottig ongeval om het leven gekomen. De Koning was, alleen vergezeld door zijn kamerheer, per auto van het kasteel Laeken nnblj Brussel vertrokken om'een tocht te maken naar het gebergte Mar che lé» Dames op eenlge kilometers af stand van Namen. Zooals hij gewoonlijk op dergelijke uit stapjes deed, liet koning Albert zijn ka merheer In de auto en ging alleen het gebergte in De kamerheer wachtte een uur. Toen de koning toen nog niet teruggekeerd was, ging hij er op uit om inlichtingen in te winnen. Behalve de autoriteiten namen tal van burgers aan het zoeken naar den Koning deel Den geheel en Zaterdagavond duurde het zoeken voort ronder dat men een spoor van den ko ning vond. Te twee uur des nachts vond men het lijk van koning Albert aan den voet der rotsen Het hoofd was deerlijk verwond, er bestaat geen twijfel over, dat hij op slag moet zijn gedood. De Koning had een wandeling over rotsen ondernomen, die ongeveer 80 M hoeg oploopen. HIJ moet gestruikeld zijn over een bevroren steen, en viel door deze struikeling 12 meter omlaag, met het hoofd op den grond stortende Langs de rotsen vond men bloedsporen. Lorg net, stok en rugzak vond men nabij het lijk. De vleugel-adjudant des Konlngs was de eerst« die den Vorst vond. In alle kerken is gisterochtend mede- deellnggedaan van het overlijden, waar na een „De Prolundis” werd aangeheven burgemeester en Schepenen bevonden rich met het parket uit Namen gister ochtend ter plaatse van het ongeval. Het land in rouw. De doodstijding heeft In Brussel een verpletterenden Indruk gemaakt. Alle openbare vermakelijkheden zijn gesló- ten: de radiostations zonden alleen blj- E*n kruis net rozen is ’s menschen lot; 8 rijke leven, Uw gave, o God. De Genestet. zonderheden omtrent het tragisch ge beuren uit; de overige uitzendingen vonden niet plaats. Het geheele land is In diepen rouw gedompeld. In de volle kracht van zijn leven heengegaan. Op bijna 59-jarigen teeltijd, maar nog in de volle kracht van zijn leven, is ko ning Albert I van België heengegaan. Hij was ongetwijfeld een der populairste vorsten van Europa, stond te zamen met zijn gemalin, de even populaire koningin Elizabeth, tijdens den wereldoorlog In de gevaarltikste stellingen, op de meest be dreigde punten, als eerste soldaat onder de soldaten, voor wie hij het bezielende voorbeeld was. En later toen België zich herstelde van de oorlogswonden, was het alweer de koning, die vooraanging en het voorbeeld gaf bij het werk van den opbouw Een vorst, die zoö in tijden van gevaar temidden van zijn volk heeft gestaan, moest wel wars zijn van alle ulterlijk vertoon. Voor zoover de monarchie nu eenmaal onvermijdelijk een zeker cere monieel eischt, onderwierp de Belgische konlmUljke familie zich daaraan, doch verder was het steeds voor al haar leden tot zelts voor de kinderen en klein kinderen hun grootste genoegen zich als burgers van het Belgische volk tussenen net volk te bewegen Ook deze eenvoud heeft zeer veel bijgedragen tot vergroot ing van de populariteit van de koninklijke tamllle. welke vooral Cot uiting kwam bij vreugdevolle familie gebeurtenissen als geboorte en huwelijk. Koning Albert had van zijn konink lijke taak een zeer breede en nauwge zette opvatting, die hem ertoe dreeL alles wat herii voor België en het Belgi sche volk van belang leek nauwkeurig te bestudeeren. Zijn vele reizen, vooral naar net Belgische koloniale gebied In de Congo, getuigen hiervan Albert 1 was een constitioneel monarch. Met strikte inachtneming van de be perkingen, die de grondwet den vorst In een zoc democratische constitutionele monarchie als België oplegt, heeft ko ning Albert zich altijd zeer Intensief met de staatszaken bezig gehouden en toon- »erdwehen, zei 14JJ uuvwlja.CWu gezien dat zij door veilig en wel hïu n ls gereden. Het moet tusschen buiten en Londen gebeurd zijn; het «r8«te 18 dat wij niets weten en niets winnen doen, voordat de chauffeur ons •ewgd heeft, wat er heeft plaats gehad. d Eén ding kunnen we ten minste oen, zei de dame, terwijl ze opstond, en aar een schrijftafel ging waarop een Woontoestel stond. We kunnen Scot- Mid Yard opbellen. Zij strekte reeds hand naar het toestel 5ilt, toen n81eton dit snel voorkwam. Lady Arthwaite, denkt u dat dit Wandlg is? Ver&tandlg! riep zij verwonderd. Natuurlijk! Waarom niet Om verschillende redenen, waarvan u °D het oogenbllk één of twee niet an zeggen; maar Ik verzeker u dat, als nu de aandacht van de politie op «uk Nerlca vestigen, haar dit onnoeme- ?ïel kwaad zou bunnen doen. Ik ben zeker van dat zij iemand die dit deed, Staatsman en Krijgsman- die leefde voor zijn ^olk, en zich door zijn eenvoud en zijn daden eer onverwoestbaar monument heeft gesticht in de harten zijner onderdanen. Hij stierf door een noodlottig ongeval, diep betreurd door de gansche natie. De tragische dood van dezen zeer sympathieken Vorst heeft ook hier te lande ontroering en deernis gewekt. PLAATS VOOR OPGAVEN WORDEN VOOR DONDERDAGAVOND 6 UUR INGEWACHT wie dan ook, er niet dankbaar voor zou zijn... Maar het lieve kind moet toch ge vonden worden. Dat zweer ik u. Al moet het mij ook het leven kosten. Hij hield op toen hij merkte dat de dame hem Ietwat verwonderd aankeek, en even lachte hij U ziet, hoe het met mij gesteld is, lady Arthwaite. Gis teravond heb ik Nerlca gezegd, dat Ik van haar houd en vanmorgen ben Ik hier gekomen om haar een bezoek te Op Rowant End is miss Nerlca niet 1 brengen en Ik hoopte meteen de eer te erdwAh»» hlj ik heb hebben er met u over te spreken. Toen 1 ik haar niet aantrof ging Ik haar ach- terna naar Rowant End. En Ik heb haar niet te spreken gekregen, maar daar ben Ik voer het eerst lets van haar broer te weten gekomen. Maar zij wist dat ik er was Ze stuurde me een telegram waarin ze me waarschuwde dat Ik me in acht moest nemen voor Voor meneer Shottellus? riep lady Arthwaite ongeloovlg. -- Ja! Meer kan ik u niet zeggen en meer moet u mij ook niet vragen. Maar u moet vertrouwen, dat ik dit geheim zal oplossen en haar zal vinden. Ik weet meer dan Scotland Yard in een maand te weten kan komen. Hoewel Uc niet weet waar Ik haar moet zoeken^ken ik de menschen die haar hebben opgelicht; en Ik kan ook vermoeden, waarom zij dat gedaan hebben. Als u er de politie in be trekt, is het mogelijk dat ze haar vin den. maar als ze haar vinden zou Tony daardoor in de grootste ellende komen en misschien Nerlca zelf ook. Maar als Iers p. Mud 4.W ners ƒ4.60 ƒ5.00 v. Bloisstr. 49. Hoe lang ligt hij al zoo? vroeg hij I kort. I Een kwartier misschien Hij zakte Ine)kaar juist op het oogenbllk dat hij den vagen voor het huis liet stilstaan. Heeft hij een wagen bestuurd? riep 1 de dokter verbaasd. Dan mag hij van geluk spreken dat hri zijn nek niet ge bróken heeft. Ik kan niet zeggen wat het voor een bedwelmingsmiddel ls, maar het lijkt mij njet waarschijnlijk, dat hij In de eerste uren bijkomt me. dunkt, dat het wel morgen zal worden. Hij keek weer naar het opgezette ge- zlcflit van den chauffeur. Zou hij dat middel zelf genomen hebben? Dat is vrijwlel uitgesloten, was het antwoord van Singleton. Dan zal het me benieuwen of binnen In den wagen iets vinden. Op straat bij de auto gekomen stak de dokter dadelijk zijn hoofd naar binnen. Een buitengewoon zwoele lucht, consta teerde hij Ik kan er geen naam aah geven. O, kijk daar eens! Hij wees naar een paar glinsterende scherfjes op den vloer van den wagen. - Capsulles, zei hij. Daar heeft waar schijnlijk een buitengewoon sterk slaap middel in gezeten. Ik vermoed dat de schauffeur door zijn passagier bedwelmd is Dat is... Singleton hield nog juist bijtijds het woord terug. „Ónmogelijk” had hl] willen zeggen. Waarschijnlijk wilde u zeggen? Ja! Dat denk Ik zeker. Maar Ik kan verder niets doen Dat is een politiezaak. Als u ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad oer kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. 'Franco per post per kwartaal ƒ8.15, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bÜ onza agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend yan 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef Interc. 2745. Postrekening 48400. de hij zich een staatsman, wiens per soonlijk ingrijpen voor de politiek van België dikwijls van de grootste beteeke- nis was, en laatstelijk nog in December j.l. het land voor een regeerlngscrisis J heelt behoed. Vanzelfsprekend waren er onder de zoo zeer genuanceerde politie ke groepeeringen, die men in de demo cratisch geregeerde landen vindt, altijd wel groepen, die zich niet konden ver- eenigen met de oplossing van sommige politieke problemen, zooals de koning die voorstond, en die "derhalve ook de koning In den politieken strijd trachtten te betrekken, doch zijn persoonlijke po pulariteit werd daar nooit door aange tast. Behalve vorst en staatsman was ko ning Albert ook een hartstochtelijk sportman met een groote belangstelling u alles aan mij oveflaat, kunnen Nerlca en baar broer belde gered worden Ge looft u mij, en doe wat Ik u vraag. Ik ben er zeker van, dat als Nerlca hierover zelf moest beslissen, zij niet zou aarzelen de geheele zaak aan mijn handen toe te vertrouwen. l ady Arthwaite keek hem bekommerd aan. Ik zal de politie er niet in halen, zei ze en met een stem die van aandoe ning trilde, vervolgde ze: O, maar u moet haar vinden, kapi tein Singleton. U moet haar vinden heel gauw’ Ik zal haar vinden! Toen hij na 'enkele minuten de kamer uitging, kwam hij den dokter tegen, die met den butler aan het praten was. - Bedwelmd, zei u? Dat denkt meneer hier, dokter, zei de butler, op Singleton wijzend. Er Is geen twijfel aan, dokter. En omdat het van het grootste belang i’s, dat de man ons zoo spoedig mogelijk zelf vertellen kan wat er met hem gebeurd ls, zal ik u dankbaar zijn als u uw best doet om hem tot bewustzijn te brengen. De arme Charles lag op een bed in een van do personeelkamers. Iemand had hem zijn boord afgedaan en zijn schoe nen uitgetrokken, en hij lag daar met gesloten oogen en open mond, met moei te ademhalend. De dokter boog zich over hem heen, en evenals Dlck gedaan had, onderzocht hij zijn adem;1 toen lichtte hij een der oogleden op en voelde den men den pols p: Schrijfmachine Re als nieuw, spe*"’’4* rens kleine en cylinder 25. Spoed! S. Bur. van LE ROI EST MORT VIVE LE ROI. (De Koning is dood leve de Koning.) KROONPRINS LEOPOLD. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 25 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den pry's. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 14 regels ƒ2.25 elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeel gereduceerden prijs. Groote letters en r-nden worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tuaschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zjjn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 1