IIEÏITS-EIEIEK Rauwe Ham Gekookte Ham BLUE BAND attentie VOORDEEL UOok GOUDSCHE COURANT - ZATERDAG 28 APRIL 1934 - TWEEDE BLAD GEOPEND E AKKER.CACHETS J.C. DEN BOER Wï. voor Kindermantels cbisisorganisatiebesluit REDUCTIE ELFHOEVEN De Badinrichting wordt 7 MEI a.s. Uw Huishoudboekje - ."H kan er slechts van hebben" zegt het BLUE BAND-meisje GROENENDAAL 13, Telef. 2012. GOUDA. I Best liikkingen tel uitvoering. MeHeilandsche Staatscourant bevat w-hillende beschikkingen van den ml- aS van oeconomlsche zaken ai., ter "moering van het Orisis-Organisatlebe- it 193J 10 de eerste plaats een Crisls-Organt- tiebeschikking 1934 I, waarbij wordt be id dat de salarissen en vacantlegel- van allen, die bij de verschillende S-instellingen werkzaam zijn door mtnister zullen worden vastgesteld, voorts worden regelen omtrejnfchet toe „ten van Regeerlngscommlssarissen en inderen tot de vergaderingen van crtsls- rzanlsatles en over het zenden van no- rêlen van alle vergaderingen van crtsts- „rzanisatles aan daarvoor aangewezen nersonen Tenslotte ls bepaald, dat vreemdelingen slechts dan tot de crlsls- nreanisaties mogen worden toegelaten, wanneer zij op 1 Januari 1932 in Neder land gevestigd waren en bleven Regeerlngscommlssarissen. De verdere beschikkingen bevatten de verschillende benoemingen. Allereerst van de Regeerlngscommlssarissen en van het College van Regeeringscommissaris- m Benaemd zijn: A tot regeeringscommissaris le. voor de steunverleenlng aan de melkveehouderij en de beperking van den rundveestapel: L. Bückman, te den 15jcent per stuk Iedere 150e bezoeker geniet ge durende het tijdvak van 7—14 MEI S 2.— REDUCTIE op zyn abonnement. De Directie, G. L. VAN TOOMBEKGEN. U. aan het College van Regeeringscom- mlssarlssen Is als secretaris toegevoed: mr. D. Koning, tijdelijk ambtenaar Dij het Landbouw-Crlsls-Bureau van het de partement van oeconomisqhe zaken, te 's-Gravenhage. TuchtrechtspraaK. Eveneens zijn thans benoemd de ver- 1 schillende tuchtcolleges. De samenstel ling voor de commissie Is. die te 's-Gra- venhage en Utrecht zitting zullen hou den luidt als volgt. I voor Den ilaag: tot voorzitter: mr. H. van Wageningen, 1 rechter in de arrondissemcnts-rechtbank te 's-Gravenhage, te 's-Gravenhage; tot plaatsvervangend voorzitter: mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, rechter in de arrondissements-rechtb&nk te te 's-Gravenhage. te 's-Gravenhage. tot rechtsgeleerd ltd. te/ens secretaris: I mr. D. J. Veegens, advocaat en procu- reur te 's-Gravenhage; 2e. voor de steunverleenlng aan de sui kerbietenteelt: prol. mr. E G J. Gim- brère. te Tilburg; 3e. voor de steunverleenlng aan de var kenshouderij, de granen, de peulvruchten en de fabrieksaardappelen: Ir. S. L. Lou- wes, te Zwolle. 4e. voor de steunverleenlng aan de boom- en bloemkweekerij: ir C. P. H. Moerlands, te Boskoop; 5e. voor de steunverleenlng aan de griend- en rietcultuur: J G van Oord, te Werkendam 6e. voor de steunverleenlng aan de bloembollencultuur: mr. M. SUngenberg, te Haarlem: 7e. voor de steunverleenlng aan de aardappel-, vlas en cichoreiteelt: ir G. G P Stevens, te 's-Gravanhage öe. voor de steunverleenlng aan de pluimveeteelt en de garnalendrogerijir. J. O. Tükker, te Apeldoorn 9e. voor de steunverleenlng aan de groenten- en fruitcultuurF. V. Valstar, te 's-Gravenhage; B. Ingesteld is een College van Regee rlngscommlssarissen waarin is benoemd: le. tot lid tevens voorzitters: mr. dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het departement van oeconomlsche za ken, voorzitter van de centrale commis sie, bedoeld in artikel 27 van de Land bouw-Crisis wet 19.33; 2e. tot lid, tevens onder-voorzitter: mr. J J. Wintermans, wnd directeur-gene raal van den landbouw te 's-Gravenhage 3e. tot leden, de onder A genoemde Regeerlngscommlssarissen. 22 cent per ons tüt plaat ver vangend rechtsgeleerd .id, tevens plaatsvervangend secretaris: mi. L. J. van Gelein Vitringa, ad\ocaat en procureur, te 's-Gravenhage, tot leden: ir. A. C. Couvee, te Vlaar- dingen; J. C. Diepenhorst, te Strijen (Z.- Hj; G. Nobel, te Lutjewinkel, D. C. Os kam Bzn., te Bergambacht; H. Smits kamp, te 's-Gravenhage; J. G. Vaes, te Rotterdam. voor Utrecht: tot voorzitter: mr. D. Kaars Sypesteyn, rechter in de arrondigsements-rechtbank te Utrecht, te Groenekan (U.); tot plaatsvervangend voorzitter mr. H. P. L. M. Loeff, rechter in de arrondis- sements-rechtbank te Utrecht, te Utrecht tot rechtsgeleerd lid, tevens secretaris: mr. W. H. Verloop, advocaat en procu reur, te Utrecht; tot plaatsvervangend rechtsgeleerd lid, tevens plaatsvervangend'secretaris: mr. G. ter Laan, advocaat en procureur, te Utrecht; tot leden: C. A. Donselaar, te Utrecht; ir A C. Couvee, te Vlaardingen; J. F. Gehrels, te Baarh; G. Nobel, te Lutjewin kel. D C. Oskam B.zn., te Bergambacht; J G Vaes, te Rotterdam. STADSNIEUWS. GOUDA, 28 April 1934. Eerste Ned. Mij. voor Ziekenhuis- verpleging (JVf. V. Z.) 1924—1934. Heden is het 10 jaar geleden dat de M. V. Z. h!er ter stede werd opgericht. Bij de stichting dezer Maktschappij voor Ziekenhuisverpleging heeft men zeker niet gedacht dat deze instelling in korte jaren een zoodanige vlucht zou nemen dat zij zou uitgroeien tot een landelijke organisatie van beteekenis. En toch is dit geschied. In den loop der jaren is de verpleging in zie kenhuizen dermate toegenomen, dat er een behoefte is ontstaan om zich tegen de vaak groote kosten welke opname en operatie vragen, in gezonde dagen te verzekeren. De directie der M. V. Z. heeft bij den opzet en den uitbouw harer instelling blykbaar den juisten weg gekozen, want zy heeft door goede samenwerking met ziekenhuizen en medici en aantrekkelijke regelingen voor premies en u tkeeringen over het geheele land een aantal verzekerden tot zich ge trokken, dat reed3 de 160.000 heeft bereikt. Dat resultaat is mogelyk geworden door een landelyke organisatie, waarbij in elke gemeente van eenige beteekenis vertegen woordigers zyn aangesteld, wier aantal thans reeds tot 500 is aangegroeid. De snelle ontwikkeling van deze Maat schappij heeft een omvangrijke admini stratie noodig gemaakt. Deze wordt gevoerd door een kantoorpersoneel" dat uit 23 per sonen bestaat, die de beschikking hebben over de meest moderne kantoormachines die de laatste jaren zijn uitgedacht. Hoewel het niet in de bedoeling lag der Hoofddirectie om dit 10-jarig bestaan fees telijk leherdenken, hebben de vertegenwoor digers daarover anders gedacht, zy hebben gemeend dezen dag niet zonder meer te mo gen laten passeeren, doch de directie van hun belangstelling in de ontwikkeling der instelling te doen bly'ken. Op welke wyze dit geschiedt, zullen wij Maandag mededeelen. Hedennamiddag van 35 uur wordt er receptie gehouden in de Sociëteit „Ons Ge noegen". 26 'cant par ons Want van hoeveel belang Blue Band ook in de keuken is, hoeveel het ook bijdraagt tot het welslagen van een maaltijd, op het huishoud boekje is Blue Band slechts een bescheiden post. Blue Band combineert kwaliteit met voordeel - tallooze Nederlandsche huisvrouwen hebben de waarheid hiervan reeds ondervonden. Het groote Fnyische Circus Amar komt 1 en 2 Mei naar Gouda. Het groote Fransche circus van de vier gebroeders Amar, dat een aantal jaren ge leden ook reeds in Gouda is geweest, komt a.s. Dinsdag 1 en Woensdag 2 Mei op de Markt zyn tenten weer opslaan, om hier een drietal voorstellingen te geven. Sinds zijn vorig bezoek heeft d.t beken de circus, welks praestaties een greote ver maardheid hebben, de Zuid-Europeesche landen, Klein-Azië en tal van belangrijke plaatsen in Noord-Afrika bezocht, om daar na de Middellandsche Zee over te steken en dwars door Frankrijk en België te trek ken. Thans is de tournee in Nederland aan- gevangen en daarbij krijgt Gouda geduren de twee dagen bezoek. t Dit groote circus, dat met speciale trei nen wordt vervoerd, gaf met succes voor stellingen in Breda en Dordrecht, waar het publiek oogen te kort kw^m om de talrijke verrichtingen op twee plaatsen tegelijk te aanschouwen. Naast de prachtige stoeterij van paarden van alle rassen, beschikt het circus over een zeer ryke menagerie van niet minder dan 16 olifanten, 20 witte beren, tal van koningatygefs m leeuwen, luipaar den, buffels, lama's fiP^SnUere dieren. De stallen vormen op zichzelf dbn ook een be zienswaardigheid van belang. De gebroeders Amar zy/ n et alleen de organisators van deze groote reizende on derneming, doch ook stoutmoedige temmers. De paardendressuur, welke zal worden vertoond, zal evenals de verscheidenheid van praestaties van artisten van allerlei landaard, bijzonder de aandacht trekken. Verschillende clowns zullen voor de amu sante intermezzo's zorgen. Voor nadere bijzonderheden mogen wij verwijzen naaf d$ Circus-aankondiging in dit VERSCH GEKARND BB 144c. Een adres aan den Raad dezer gemeente. De Nederl. Centrale Reddingsbrigade, afdeeling Gouda, heeft zich met een adres tot den Raad dezer gemeente ge wend. waarin onder de aandacht wordt gebracht de groote vlucht welke de roei- en zeilsport, maar voornamelijk de cano- I sport de laatste jaren hebben genomen, I en het geenszins denkbeeldige gevaar j van verdrinken dat hieraan, door 't om- i slaan van de meestal zeer ranke vaartul- I gen. vastzit. In de laatste vijf jaren (1928 j —1932) toch zijn drieduizend éénhonderd j een en vijftig m .oChen door een onvrij- willigen val in het water verdronken, waaronder vele tengevolge van het om slaan van bootjes en cano's. Zij verzoeken in verband hiermede den Raad maatregelen te treffen, die in het belang van den menschltevenden arbeid noodzakelijk zijn, en wel: het bezitten van een vergunning van de Overheid tot het gebruiken van een roeiboot, zeilboot of cano hetzij voor genoegen of voor be roep verplichtend te stellen en deze ver gunning slechts dan te verstrekken wan neer dë gegadigden In hët bezit zijn van een vaardigheids- of zwemdiploma van de N.C.R.B of een daarmede gelijk te stellen certificaat. Verder een verordening in het leven te roepen, waarbij aan verhuurders van roei- en zeilbooten en cano's, zoomede aan roei-, zeil- en canov?reenigingen de verplichting wordt opgelegd, dat zij geen va-artuigen mogen verhuren aan minder jarigen noch minderjarigen als leden mogpn aannemen, die niet in het bezit zijn van een zwemdiploma, welk diploma voorzien moet zijn van een pasfoto van de diplomahouder (ster) en een stempel van de polltle-autoriteiten, zulks In dien verstande, dat men voor het behalen van een zwemdiploma minstens moet voldoen aan de eischen welke door de N.C.R.B. worden gesteld. Prijsvraag Openbare Leeszaal. Woensdag was de uitslag van de prijs vraag van de Jeugbibliotheek. Ongeveer 80 jeugdige lezers tusschen 10 en 16 jaar heb ben meegedaan. Zooals we reeds vermeldden, moesten de kinderen raden uit welke boeken verschil lende tentoongestelde illustraties wdren. Uit de oplossingen bleek wel, dat er hier en daar met vriendjes en vriendinnetjes geconfereerd was. Maar over 't geheel heb ben de mededingers toch wel hun best ge daan. De gelukkig prijswinnaars waren voor: mesjes 1012 jaar: Fien Scholten. jongens 10—12 jaar: Piet Steenwinkel, meisjes 12—14 jaar: Ida Welzenis. jongens 12—14 jaar: Leo de Wit. meisjes 1416 jaar: Ali Lissendorp. jongens 1416 jaar: Carl Corman. Verscheidene malen werd de prys toege kend door loting. Hieronder volgen nog enkele namen Van hen, die, indien er meer prijzen geweest waren, stellig ook een kans zoucjen hebben gehad. Het zyn: Piet van Houten, Josje de Leeuw, Henk van der Neut, Giella de Rook, Bertha van Vegten, M en Zuydam. Helaas was er in iedere groep maar één orijs beschikbaar. Over 't geheel genomen mogen we deze eerste prijsvraag van de Leeszaal wel als zeer geslaagd beschouwen. Het Bestuur heeft besloten dat voortaan kinderen van 8 jaar reeds als lid ingeschre ven kunnen worden. Jubilea. Hij het Chr. onderwijs. Den len Mei a.s. hopen de heeren P. M. Both en C. J. van de Putte hun 40-jarige loopbaan by het onderwijs te gedenken. Eerstgenoemde is sedert 1914 hoofd der Gr. van Prinstererschool alhier. Laatstge noemde heeft ook tal van jaren aan ge noemde school gearbeid, doch is tengevolge voor de deur, maar het is in dit geval een familielid, een oude tante, die de situatie redt. Hoe alles in zyn werk gaat moet men zelf gaan zien. De film amuseert de toe schouwers kostelijk en slecht noode verlaat men de zaal. Te voren draait een rolprent met een meer spannend gegeven. In „de Verrader" maken wij kennis met de Londensche onderwereld en de daarachter aanjagende dienst van de Scotland-Yard. Ook hierbij ontkomt niemand aan de spanning omtrent den afloop, welke aan het eind op verrassende wijze wordt getoond. Tiet is in het byzonder Szöke Szakall, de bekende Weensche komiek, die de zaal weer doet schaterlachen. Een amusant program ma dus, dat wel veel bezoek zal trekken, i - 3l\% cent per stuk van de opheffing zijner betrekking sinds 1 Jan. 1.1. uitsluitend onderwijzer in de mo derne talen en handelswetenschappen ge worden. Herdenkingsdienst in de Chr. Ger. Kerk. Gp Dinsdag l Mei te 8 uur zal in de Chr. üeret. Kerk aan de Gouwe door dr. bijleveldt uit Haarlem een herdenkings dienst worden gphouden. Ds. Bijleveldt heeft als tekst gekozen: „Het brandende braambosch". Een nieuwe zaak in een nieuw i stadskwartiêi. De heer E. J. Lammers heeft in het nieu- we stadsgedeelte Onder de Boompjes 7 een zaak geopend in diverse rookartikelen en ai umenierswaren. 'Ier introductie van deze nieuwe keurig ingerichte winkel biedt de heer Lammers de koopers in zyn winkel by aankoop voor een zeker beurag een verrassing aan. Wij verwijzen verder naar de betreffende advertentie in dit blad- Het Zwembad Elfhoeven 7 Mei open. Blykens aankondiging van de Directie van /Elfhoeven" te Reeuwyk zal de Bad- en Zweminrichting op 7 Mei a.s. worden ge opend. - De Directie heeft een attractie bedacht, waarop we gaarne de aandacht vestigen. Réunie-öioscoop. j Weener Operabal. Weener Operabal, de film die in de Réunie Bioscoop draait, is, zooals zoovele andere films, die spelen in het lustige jvroolijkc Weenen, een film tintelend vol levenen levensvreugde, vol pakkende muziek en met een pikant tintje. Het is de geschiedenis van een allerliefst diplomaten-vrouwtje (Liane Haid), dat haar a erwachtingen van het groote Operabal in eens den bodem ziet inslaan doordat haar man een spoed-nachtzitting heeft. Zij zet echter haar plan door en gaat alleen naar het bal. Daan maakt het mooie vrouw tje kennis m?t een vroolpe jonge man, een echte charmeur (die toevallig een vriend van den diplomaat is) en deze weet door allerlei listen tot op haar kamer door te dringen. Door de komst van manlief moet j dc indringer dan plotseling de kamer ver- laten, maar in de haast verliest hij een waaier. Den volgenden dag wordt Het ver haal van het charmante getrcAiwde vrouwtje door hem aan zyn vriend verteld die er groot plezier in heeft, evenwel zonder zich ervan bewust te zijn dat het vrouwtje zijn vrouw is. Het geval lekt uit, een echtscheiding staat Een nieuwe pijnstiller in een nieuwen vorm Een winding wan Apotheker Dumont die geneeskrachtige stoffen op zoodanige wijze samenvoegde, dat daaruit ontstond een uiterst veelzijdig werkend middel, dat snel pijnen stilt en toch onschadelijk is. Bovendien zijn het géén harde tabletten, doch fijn en daardoor dadelijk oplossend poeder dat omgeven is door een smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft nietsl 1. 10 tallen ondar water houden 2. dan achter op de tong leggen 3. doorslikken mot 'n teug water Slechts 50 cent per buisje van 12 stuks I "AKKERTJES" werken verrassend snel biji Nerferfandk* Hoofdpijn, Migraine, Zenuw Product pijn. Kiespijn, Spierpijn, Rheu- matische pijnen, Vrouwenpijn en bij gevatte kou, Griep, enz. 4pothek volgent recept Bovengenoemde pry a wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. Thalia-Theater. Afscheid voor Eeuwig. Het is nog maar kort geleden dat de ge trouwe bezoekers van het Thalia-Theater Helen Hayes hebben kunnen bewonderen als Nordonna Angela in „De Witte Non". Thans ziet men deze fijn besnaarde actrice, die haar rollen iwei heel erg doorleeft in „Farewei to Arms", Afscheid voor eeuwig, een film waarmede deze kunstenares voor het eerst ook in ons land bekendheid ver wierf. „Afscheid voor eeuwig" brengt nog eens de vreeselyke tragiek van den oorlog in beeld, en in het byzonder de heldhaftigheid van de verpleegsters die in de hospitalen als heldinnen werken. Zwaar zijn de dage- lijksche plichten, ontzaggelijk veel wordt van hen geëischt, ook vaak moreele offers. Zy maken dag in dag uit de treurige ge volgen van den strijd mee en zyn, zooals begrijpelijk is, vervuld van medelijden met al die jonge menschen die den eenen dag ten stryde gaan, morgen wellicht met de ambu lancewagens in het hospitaal weerkeeren, •verminkt voor hun leven. Helen Hayes is een van die jonge vrou wen. Zij heeft, zooals zoovelen haar dien sten aangeboden toen zij nog niet goed wist wat het zeggen wilde: oorlog. Haar ver loofde moest ten strijde, zij volgde hem als verpleegster. Hy bleef in den strijd, zy zag hem nooit weer, zy trachtte vergetelheid te vinden in haar werk als Zuster Cathrina. Dan komt een nieuwe liefde in haar 'leven. Zij is niet mooi, niet zoo' heel jong en elegant, maar wanneer zy speelt is elke nuance een openbaring. Zij is voor alles.een echte vrouw, trouw tot in het oneindige en o zoo teeder en zacht is haar gezichtje, als zij het opheft tot haar minnaar. Cary Cooper heeft alles mee om een kranig officier te zijn Hy is de officier van den am bulancedienst, ook hij wordt gewond, her stelt weer, maar moet opnieuw naar het* front, dank zy de intriges van den militairen dokter, die hem weg wil hebben om het meisje voor zichzelf te behouden. Dit heen gaan van haar minnaar wordt het meisje noodlottig, want als zij voor de gevolgen van haar verhouding niet in het hospitaal terug durft te keeren, komt al spoedig het tiagische einde van dit jonge leven. Het is een magnifieke film met veie ont roerende momenten. Prachtig is het werk in deze zeer bijzondere film van den be kwamen regisseur Frank 'Wzage, in het bijzonder de slotscène was wel van een zeer bijzondere schoonheid. Aan de film' gaat vooraf een zeer komi sche film /Liefde op Vleugels" een grappige teekenfilm en vele schitterende opkamen in Britsch Indië.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 3