|I8BI9 3 feuilleton. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen I ET LIEF! eigen land moet lie weten te ver- n Berlijn hebben dert Oceaan zijn eigen mooie land Geniet van zijn >londe duinen en zijn deftig oud- Wolven in schaapsvacht. bodegRAVEN, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, NJEUWEKKEKK, OUDERKERK. OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. o men. het 2e examen (Wordt vervolgd). igmiddag- onder wijs i is verkrijgbaar iknran Zoon, Ken blijde gebeurtenis. Een prinsje, genaamd Albert, geboren. Gisteravond om 23 uur 35 heeft konin gin Astrid net leven geschonken aan een prinsje, dat genaamd is naar wijlen zijn grootvaderAlbert. Moede®1 en kind ma- ken het goed. Prins Albert is het derde kind van het onmiddellijk verbreken, want als hij de waarheid wist, zou hij er vriendelijk voor bedanken om met je te trouwen. Hij besteelt zijn gasten, hier; in dit huis. Sibyl schudde het hoofd: zoolets onge looflijks en schandelijks scheen niet tot haar besef te willen doordringen Leugens, laffe, lage leugens! riep ze wild. En als iemand moest weten dat het gelogen is. ben jij het wel Ik had ge dacht dat jij wel de laatste zou zijn om mij dergelijke praatjes over te brengen. Ik had geen keus, beste Sibyl. In de positie waarin jij je bevindt, kun Je on mogelijk met Richard Cardon trouwen. Het is geen verdenking of lichtvaardige beschuldiging, die ik uitspreek - wat ik zeg berust op onweerlegbare, vaststaande feiten. En daar Richard familie van mfl is, beschouw ik het als mijn jftlcht om in te grijpen. Maar het leek me beter aan jou te vertellen wat ik weet, dan aan' hem. Wat weet je? omstreken (behoorende tot den bezorgkring). regel meer 0.Z5. Van buiten Gouda en den bezorgkring —ml meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 25 ids-advertentiën de helft van den prijs. verwachten? was was te antwoor- hij dan? Waar? Hoe De waarheid? riep Sibyl onthutst; wat voor waarheid? biddelijk. chard Cardop te trouwen. Maar of Je het behoort te doen, Is een andfere vraag Sibyl schrok op bij deze onheilspellen de uitlating. Wil je. misschien uitleggeh wat je precies 'bedoelt? Ja. tenminste als Je me er toe noopt. Maar het is een geheim, dat je beter niet kunt weten. Het is een feit waaraan niets te veranderen valt, dat je niet met Ri chard Cardon kunt trouwen; dat kun je van mij aannemen. Als alles tusschen Jullie, zooals ik vermoed, nog in een be ginstadium is. zou ik je den goeden'taad willen geven, er onmiddellijk een eind aan te maken en verder niets te vragen, ofschoon ik, zooals ik al zei, bereid ben te spreken, wanneer je het met alle ge weld verlangt. Er was een algeheele verandering over Sibyl’s gezicht gekomeneen uitdrukking van de smart, die het bewaarheid wor den van een beklemmend voorgevoel veroorzaakt. 'Ik geloof niet, dat ik daarop hoef aan te dringen, zei ze met trillende lip pen. Ik kan de reden wel gissen Dacht je dat? Er was iets laatdun kends in Marlon’s uitroep. Ja. Ondanks de ontkenning die ik te hooren kreeg, zal mijn vermoeden in elk geval wel gedeeltelijk Juist zijn. Jij zelf bent het die tusschen ons staat. Ik? Marion stiet een harden, ge dwongen lach uit. Misschien wil jjj nu zoo goed zijn Je nader te verklaren? Zeker Wat ik bedoel is dit, ant woordde Sibyl met de eerlijkheid, die raadslaglngen. Ik heb mij over dit punt reeds uitgelaten Ik herhaal, dat geen land zich meer dan Frankrijk over dien terugkeer zou verheugen. Geen deur is gesloten. In de Saar-kwestie heeft Frank*- rijk zijn goeden wil getoond om aan een Koninklijk echtpaar. leraressen by het N.O., IISCHE SCHOOL. ttl: che Plassen niet. ;n Gij daar kunt en kennen, koop fGROND. dat U Zoowel voor den r den wandelaar erheid. end en A. n Zaterdag in de maand Fred. Hendrikstraat 92, Een Fransch voorstel te Veiligheidsvraagstuk op den voorgrond. Bartl terugkeer en van Duitschland ter De Fransche Minister Barthoft heeft gisteren bij het presidium der ontwape ningsconferentie een nieuw werkplan ingediend, waarlp een anderen toon klinkt dan gisteren in zijn aanval op pre sident Henderson. Deze resolutife-Barthou komt in groote trekken hierop neer: De algemeene commissie zou de over tuiging uitspreken, dat het noodzakelijk is, dat de conferentie haar1 werkzaam heden zal voortzetten om tot een alge- meene conventie tot vermindering en begrenzing van wapening te komen. De algemeene commissie zou daarom beslui ten zonder verwijl de reeds ondernomen studies voort te zetten, hetgeen bijzon dere onder handelingen van de regeerin- gen om het eindsucces te vergemakke lijken. niet in den weg behoefde te staan. De algemeene commissie zou met het oog hierop het volgende arbeidsplan vaststel- 1 len Met betrekking tot de veiligheid zal de politieke commissie op de door haar na der vast te stellen wijze onmiddellijk haar studies van de regionale veilig heidsvraagstukken hervatten, met de bedoeling, dat nieuwe verdragen van dezen aard gesloten zullen worden. De politieke commissie zal ook in overweging moeten nemen de aanvulling van de reeds aangenomen bepalingen op het Ituk van toezicht op de naleving der conventie en moeten overgaan tot de bestudeering van het vraagstuk der na- levlngswaar borgen "Met betrekking tot de luchtvaart zal de luchtvaartcommissie der Ontwape ningsconferentie onmiddellijk de studie hervatten van de problemen, die in de bekende resolutie-Benesj van 23 Juli 1932 op het gebied der luchtmacht zijn ver meld, zooals internationaliseering der burgerlijke luchtvaart.' afschaffing van het luchtbolnbardement, vermindering der militaire luchtvloten. Met betrekking tot de wapenfabrlcage en den wapenhandel zal de bijzondere commissie voor dit onderwerp onmiddel lijk haar werkzaamheden hervatten on der inachtneming van de verklaringen, die hieromtrent zijn af gelegd door Nor man Davis in de vergadering van de al- getiieene commissie van 39 Mel. Deze drie commissies zullen gelijktijdig aan ’t werk taan en parallel aan den arbeid blijven. Het Bureau der conferentie zal de werk- aamheden van deze drie commissies coqrdineeren Nadat de resolutie-Barthou aldus in het eerste gedeelte zich heeft bezig ge houden mettle meest dringende taak der conferentie^ wordt in een tweede gedeel de van de resolutie verklaard, dat het Bureau te gelegener tijd de noodlge mensch, die tot de algemeene welvaart bijdraagt, heeft ook het recht veel te Ontvangen. SPANJE. Een huwelijk tusschen den derden zoon van ex-koning Alfonso en de jongste dochter van den Italiaanschen koning? Naar verluidt, is in monarchistische kringen van Spanje eenige beroering ge- wekt door de voorbereidingen voor een huwelijk tusschen den derden zoon van ex-koning Alfonso, prins Juan, en de jongste dochter van het Italiaansche ko ninklijke paar, prinses Maria. Deze be roering staat in verband met de kort geleden ,door Alfonso uitgesproken wei gering om afstand te doen van zijn rech ten op den troon, aangezien er een groo te beweging bestaat onder de monar chisten om prins Juan tegelijkertijd met zijn huwelijk, als troonpretendent te proclameeren. Ex-koning Alfonso is wel iswaar geen tegenstander van dit, huwe lijk, doch wil geen afstand doen van zijn rechten. 1 VERBBNIGDB STATEN. Hollywood gaat sparen. Filmsterren koopen landerijen. De vroolijke, zorgelooze filmstad Hol lywood is, naar de „United Press" meldt, door de slechte tijden plotseling zeer so lide geworden. Vroeger vloog het geld van de filmsterren ofimlddellijk weg zoo gauw zij het ontvangen hadden. De sala rissen, al waren zij nog zoo groot, waren al uitgegeven voordat zij uitbetaald wa ren, en in filmkringen was men het er kenmerkend voor haar was: Er bestaat iets tusschen Jou en Richard Cardon, of in elk geval, je denkt dat er iets van dien aard bestaat. Wel. wel! Weer was er die gedwon gen lach, maar grimmiger dan zooevtn. Iets tusschen mij en Richard! Is nat die geheimzinnige veronderstelling van je Als je het in dit opzicht bij het rech te eind had, zou er niets tusschen jullie staan! Haal alsjeblieft zulke dwaze din gen niet in je hoofd, Sibyl. Er is niets, absoluut niets tusschen Richard en mij er is nooit iets geweêst en ook niet erg waarschijnlijk dat er ooit iets zijn zal. Neen meisjelief. het spijt mij dat ik het zeggen moet, maar hetgeen Jou be letten zal ooit met Richard te trouwen is, van oneindig meer beteekenis. Er was vrees, maar toch ook ’n glimpje van hoop, in Sibyl’s oogén. toen ze diep adem haalde, om aan te hooren wat Ma rion voor vreeselijks te zeggen kon heb ben. vertel het me, Marion, drong ze aan; je moet het me vertellen. - Het schijnt dat er niets anders zal opzitten dan open kaa«rt te spelen, be rustte het andere meisje. Het ziet er niet naar uit, dat je anders geneigd zult zijn een eind te maken aan deze onmogelijke geschiedenis Kun je iets anders alles was Sibyl in staat den. Een medelijdende glljnlach speelde om Marion’s lippen. Neen, natuurlijk niet. En dat is juist over eens, dat sparen onzin was, was het geld op, dan kwam er wel weer nieuw. Maar dat is thans volledig veranderd. Eerst de overgang van stomme tot ge luidsfilm, daarop de wereldcrisis toonden aan. dat ook een filmster onverwacht zonder geld op straat kan staan, en zoo kwamen de helden en heldinnen van het witte doek snel tot bezinning. In afwach ting van den onafwendbaren dag. dat hun ster begint te verbleken en hun po pulariteit zal gaan tanen, zijn de meeste lilmspelers gaan sparen. Het bespaarde geld wordt belegd, en wel voornamelijk in landerijen. Want ofschoon vele film- spelers bij het begin van de crisis, vijf jaar geleden, veel verloren hebben in deze landerijen, ziet men in Hollywood wel in, dat deze belegging zijn waarde blijft behouden en men volgt nu het voor beeld van Mary Pickford, Jackie Coogan, Corinne Griffith en Ruth Roland, die j reeds geruimen tijd onder de groot grondbezitters zijn te rekenen, alleen met dat het kabinet De Broqueville afgetreden het verschil, dat men Inplaats van hul ls. j zen farms koopt. Zoo komt het. dat de iilmkolonle van Hollywood zich den laat- I sten tijd voor landbouw interesseert, en dat de meest uiteenloopende bezittingen, van de kleine kippenfarm tot een boer derij van Hüüü H.A. aan de Mexlcaansche kust toe. worden gekocht. Om eenige voorbeelden te noemen, Warner Oland, die gewoonlijk Chineesche booswichten rollen speelt, is de grootste grondbezitter van Hollywood. Kort geleden heeft hij in den Mexicaanschen staat Sindloa niet minder dan 3000 H.A. land gekocht, waar hij veeteelt in het groot gaat drijven. De zoowel op het tooneel als op de film bekende Leo Carrillo, die uit een Call- iornische pioniersfamllie stamt, is weer tot het beroep van zijn vaderen terugge keerd, en heeft een landgoed bij Santa Monica aangekocht, dat oorspronkelijk door zijn voorouders bebouwbaar is ge maakt. Douglas Fairbanks bezit 1500 H.A. land op de rancho Santa Fé, 35 K.M. ten noor den van San Diego, waar hij rundvee fokt; zijn buurman is Bink Crosby, die maar 20 H.A. land heeft en daar paarden houdt. Hex Bell, de man van Clara Bow, is ook rancher geworden, zijn uitgestrek te bezittingen, waarop hij veeteelt drijft, ligt aan de grens van Nevada en hij en zijn vrouw brengen er iedere vrije minuut op hun paarden door. Noah Beery heeft zijn belangstelling gevestigd op forellen. Aan den rand van de Mojave-woestijn bezit hij d? beste (orellen-beken. Gary Cooper fokt kal koenen op zijn ranch in Montana. Willy Rogers, vroeger cowboy en de beroemd- ste komiek van Amerika, is tot zijn oude beroep teruggekeerd, en laat off zijn ge bied van 120 H.A., bij Santa Monica ge legen. mustangs en ponnies loopen. Lewis Stone bezit twee farms, een Dij Fresno en een in het San Fernando-dal. Edmund Lowe farmt in het vruchtbare San Joa- Ganève. ai traou dringt aan op het conferentie. maatregelen zal moeten treffen, opdat de algemeene commissie in een volgende door Henderson bijeen te roepen zitting een zoo volledig mogelijke onVwerp-con- ventie van vermindering en begrenzing der bewapening voor zich zal hebben. Ten slotte wordt Henderson uitgenoo- digd de Sowjet-resolutie over een per manente vredesconferentie onder de aan dacht van alle regeerlngen te brengen. De toelichting van Barthou tot zijn resolutie. In zijn toelichting tot deze resolutie verklaarde Barthou. dat de zinsnede over de bijzondere onderhandellngen, die de regeermgen parallel met de voortzetting van het werk der conferentie zouden kunnen voeren, op een Indirecte wijze zeer bepaald het oog had op de betrek king met Duitschland. In dit opzicht verklaarde Barthou: „De kwestie van den terugkeer van Duitschland onder ons drukt op onze be- Het antwoord kwam prompt, onver- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onza agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY. 56 Nadruk verboden. Marlon deed een paar passen in de richting van den haard. In de eerste plaats, klonk het effen, wzou Ik graag weten, of ik je felléiteeren moet? Mij feliciteeren? I Ja, met je verloving met mijn neef Richard. Zeker, dat mag je, verklaarde Sibyl, begrijpend dat er geen ontkomen was aan eeh bekentenis. Ér is geen felicita tie. die ik meer op prijs stél dan dé jou- We, Marlon. Dat zal wel, was het kille weder woord Het kan ook elgehlljk niet goed anders, omdat ik een van de weinige per- sbnen ben, die precies van de situatie op hoogte zijn Sibyl zette een paar verbaasde oogen op. Wat bedoel je in vredesnaam. Ma rton? Ik bedoel, antwoordde Marlon lang haam en uitdrukkelijk, ddt Het hfeel mooi en prettig voor je zou zijn om ihet ftl- De waarheid over de manier wae^op je vader aan Zijn geld komt. Scherp als pistoolschoten klonken Ma rlon’s woorden Sibyl lachte, maar haar oogen waren star van namelooze ontsteltenis. Hoe komt hij eraan? ze deed een slecht gelukte poging om op luchtigen toon te spreken: ik weet het niet vertel jij het me alsjèblleft! Goed, als het dan niet adders kan Je vader verdient zijn geld door misdaad, door diefstal. De verschrikkelijke beschuldiging priemde en wondde Sibyl als een venlj- nige dolk ze fnaakte een afwerend ge- baar alsof zij lichamelijk pijn voehfe. Over haar Inzicht, dat’ tijdens het ge sprek met Marlon hoe langer hoe bleeker i was geworden, trok een vuurroode blos van schaamte en verontwaardiging. Het? is een leugen, een gemeene, monsterachtlge leugen! riep ze fel. zoo jammer, want nu ben ik gedwongen tot een openhartigheid, die Jij en ik de rest van ons leven bitter zullen betreu- ten. Marion, zeg ml in ’s hemelsnaam eindelftk wat je bedoelt, hijgde Sibyl. Een oogenblik bleef het stil; toen kwam het, meedoogenloos als een dood- schouwd. vonnis: I Misdaad? Diefstal? herhaalde ze, de Je moet je engagement met Richard woorden met kort? ademschokken uit hijgend. Komt het geld van mijn vader van misdaad en diefstal? Wie besteelt kippenfarm in ’t San Fernando-dal, die hem een aardig zakgeld verschaft. De Amerikaansche handelspolitiek. De volmachten van Roosevelt. De wet, waarbij president Roosevelt wordt gemachtigd handelsovereenkom- sten te sluiten met andere landen, is thans door beide huizen van het Congres afgehandeld. De wet machtigt president Roosevelt in de volgende drie jaren handelsverdra- gen op een grondslag van wederkeerig- heid te sluiten. De duur der te sluiten handelsverdrageh wordt door deze wet niet beperkt. De president wordt ge machtigd de thans bestaande Ameri kaansche douanetarieven naar goeddun ken met 5ü pet. te verhoogen of te ver lagen. Hij kan evenwel geen artikelen op de lijst plaatsen, welke tot nu toe vrij van rechten waren of omgekeerd. De president wordt voorts gemachtigd de verdragen op leder oogenblik geheel of gedeeltelijk op te zeggen. De Beurswet geteekend. President Roosevelt heeft de wet tot regeling van het beursverkeer ondertee- kend. De hulp aan de slachtoffers van de droogte. Roosevelt bereidt een boodschap voor aan het Congres, om 525 millioen re vra gen voor huulpverleenlng aan de slacht offers van de droogte; ióo.ouo gezinnen verkeeren in nood in het droogtegebied en duizenden Anderen zijn getroffen in naburige gewesten. Vloot plannen door minister goeu- gekeurd. De minister van Marine, Swanson, heeft de plannen goedgekeurd voor den bouw van een slagkruiser, drie lichte kruisers, twee zware torpedobootjagers, 12 lichte torpedoboot jagers en zes duik- booten. De bouw zal plaats vinden volgens de Vlnsonwet, welke den vlootbouw tot de bij de verdragen geregelde sterkte toe- staat. Swanson heeft verklaard, dat de Marine vasthoudt aan haar politiek de slagschepen als ruggegraat van de vloot te beschouwen en ook is voor de hand having van de thans bestaande maritie me verhoudingen. DUITSCHLAND. Rede \an Goebbels te Gleiwitz. Schei pe uitval tegen de critici van het nationaal-socialisme, vooral het Centrum. De Rijkspropagandaminlster Goebels heeft gisteren het woord gevoerd in een groote grenslandbetooging voor Opper- Integendeelhet is helaas niets dan de waarheid, merkte Marion onbewogen op. j Sibyl’s oogen, gloeiend van ontzette woedde, staarden als gefascineerd naar het meisje, dat zij tien minuten geleden nog als haar beste vriendin had be- he ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en 15 regale ƒ1.30, elke 15 regels 1.55, elke regel meer bijslag op den prjjs. LiefdadigML INGEZONDEN MHDEDEELINGEN: 1—4 regels ƒ2.25 elke regel meer ƒ0.50 Op de voorpagina 50 hooger. Gewohe advertentiën en ingezonden mededeehngen bij contract tot zeei gereduceerden prijs. Groote letters en redden worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tvsschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Burmu zjjn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zyn. quln-dal, en de Mexlcaansche ster José Mojica bezit in zijn vaderland ongeveer een klein koninkrijk. En zooals de ouden zongen, piepen de jongen: Baby Le Roy heeft bij Maywood een farm van 20 Are. waarop zijn grootmoeder woont, en Charlie Ruggles heef* een nog kleinere Internationale verbintenis deel te nemen waaraan ook Duitschland partij is. Maar verschillende delegaties hebben te ver staan gegeven, dat de conferentie zonder Duitschland haar werk niet zou kunnen voortzetten. Ik ben niet van deze mee- ning Met het oog op dit meeningsver- schil heeft de Fransche delegatie ge meend, dat het mogelijk zou zijn een program voor onmiddellijken arbeid óp te stellen, terwijl de regeerlngen, die dit gewenscht zouden achten, de vrijheid zouden behouden, om parallel met dit werk van de conferentie zelf, bij de Duit- sche regeerlng die diplomatieke actie uit te oefenen, die naar hun meening deze regeerlng er toe zou kunnen bewegen haar plaats in de Ontwapeningsconfe rentie weer in te nemen.” Tenslotte zeide Barthou ter vermijding van ider misverstand met betrekking tot de uitwisseling van nota’s tusschen de Fransche en Duitsche regeerlngen, dat het standpunt van Frankrijk niet is ver anderd. Bij de hierop volgende discussies meende Norman Davis, dat alle moeilijk heden door de indiening van de Fran sche resolutie nog niet zijn opgeheven Hij hoopt? echter dat dit door monde linge gedachtenwisseling nog zou kun- rfen geschieden en stelde verdaging van de besprekingen tot Vrijdag voor, waar toe werd besloten. BUITENLANDSCH NIEUWS. BELGIë. RegeerrngscrisiS in België. Het kabinet De Broqueville afgetroden. Twee van zijn voorstellen door de Kamer verworpen. Volgens een bericht uit Brussel is de Belgische regeering Woensdagnamiddag in de Kamer bij de stemming over twee ver schillende wetsontwerpen in de minderheid gebleven. Het ging om een ontwerp tot reorgani satie van de gezindsondersteuning en een voorstel over de grenspolitie betreffend’ de vreemdelingen. De minister-president belegde dadelijk na afloop van de zitting een dringenden I ministerraad. Het gerucht liep dadelijk, j dat er, wegens de voor de regeering ongun stige stemmingen, een kabinetscrisis uit- gebroken was. Een later bericht kondigt dan ook aan,

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 1