0 •4 k ekbank ten RIJD o. I8B29 78« Jaargang Dinsdag 19 Juni 1934 NJEUWERKERK, OUDERKERK. OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen :en reen en STAND MIDDEL EEN KLEINTJE EEN KWARTJE invoerrechten. Herziening Wolven in schaapsvacht. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK. HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, rtirnn tr TITk fr Tvrx ■-«*%w rr» r-i« r w w dJSL van ARLEM ht 11e I DA, <4, I 1,823.268.44 R. HOORWEG. I I ïren in ome de bewoners wilt brengen UWIJK - IDINXVEEN iciteit. ^3 >ng zich te ver- urapicttiugcu wciucii gcvucru IlltJI rectrice, mevrouw W. Laman Trlp- I bijgestaan door jkvr. F. Six. specteur Myrtle. Is hij op de hoogte van wat u zegt vroeg Brayshaw snel, met kwalijk-verborgen angstige spanning. (Wordt vervolgd schikt zijn te achten. Hiertoe behooren lijfsieraden, kleeding. schoeisel, meube len, huishoudelijke artikelen, muziekin- Bij de vaststelling van de hoogte van het voor afgewerkte producten verschul digde invoerrecht is verder in beginsel rekening gehouden met hun karakter en voorts met het feit of door de binnen- landsche industrie, welke die goederen vervaardigt, voor de door haar te ver- ST BUREAU soliede >r de pl zqn. :hade- bederf 1564 PLAATS VOOR OPGAVEN WORDEN VOOR DONDERDAGAVOND 6 UUR INGEWACHT dit iy i biedt zuivere >or de Rotterdam Sluitposten. De regeering heeft daarom gemeend aan verschillende posten het karakter van sluitpost te moeten geven en door nieuwe sluitposten het tarief 'vollediger te moeten maken. Bij het uitwerken van dezen opzet is vastgehouden aan het beginsel, overeen komstig vroegere tariefwetten, om alge- laltjes; maakt, d aan •rdt. erheid iamen- er voor arbeids- Ean rede van Von Papen. Over de Duitsche revolutie. De rede mag in de Duitsche pers niet gepubliceerd worden. De geestdrift verslapt. kerij voort te gaan. Er kwam een $emeen-loerende blik In Brayshaw’s oogen Dus kapitein Wilson acht zich er niet boven verheven een misdaad te dek- i' ken? I De andere haalde de schouders op. I Hoe minder we er van zeggen, hoe beter! De misdaad raakt mij niet en mijn tariei belaste goederensoorten. Hoewei dit bij het bestaande tanlel, als een onvermijdelijk gevolg van het bij de samenstelling gevolgde systeem moest worden aanvaard, valt toch niet te ont kennen, dat dit systeem tot inconsequen ties leidt, welke thans, nu in de heffing van invoerrechten ook halffabrikaten en bedrijfshulpmiddelen moeten worden be- trokken, niet langer mogen worden be- I stendigd. ie Boek, plaatsing Fher-uitgeverjj têgen de Fransche uitge vers van de niet-geautoriseerde vertaling van Hitlers boek „Mein Kampf”. Het drukken en de verkoop van de Fran sche vertaling werd verboden en de vernie tiging der in beslag genomen exemplaren ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad oer kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging pér looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, QOUDA, by onza agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. 1 trieel belang zulks vorderde, en voor zoo- ver het fiscaal belang zulks nog toeliet, materialen, welke als halffabrikaten hadden moeten worden belast, niettemin van de heffing van invoerrecht vrijge- 1 steld (als voorbeelden worden genoemd plaat- en profielijzer, industriegarens, droge verf». Bij de vaststelling van de hoogte .van het invoerrecht voor halffabrikaten, het- welk in het algemeen gesteld is op 3 tot 6 pct. van de waarde, heeft de regeering gemeend rekening te moeten houden met BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De bijzetting van Mevr. Karin Qöring. Woensdag 20 Juni zal het stoffelijk over schot van Karin Göring bijgezet worden in den grafkelder die minister Göring op dc Schorfheide heeft laten maken. Zooals men weet is het stoffelijk overschot uit Zweden overgebracht, omdat communisten het graf op het kerkhof op Lovö bij Stock holm geschonden hadden. De adjudant van Goring, majoor Boden schatz, die getuige was bij het huwelijk van Göring, zal de bijzetting regelen. Görfng zal den 20en Junj| naar de haven van Gasnitz reizen, waar het schip met het stoffelijk overschot uit Zweden zal aanko men. De macht is ons niet in de school ge vallen als rijpe vrucht. 400 dooden en tien duizenden gewonden hebben wij opgeofferd. S.A., S.S., H.J., P.O. en d'enst leggen thans getuigenis af voor de vastberadenheid der beweging de eenheid, welke ons groot heeft gemaakt en welke ons aart de macht br—k* h"r ap- bedient, misschien te hoog hebben ge- bruik en bij de ten schat. In ieder geval is het bondgenoot- schap van 30 Januari 1933 tqsschen natio- winning” als ik het zoo noemen mag, uitscheidt. Ik vermoed dat het voldoen aan deze laatste voorwaarde je niet zoo zwaar zal vallen, want Jiet Is nu toch j hebben, niet meer mogelijk met die grappenma Gebruik nu nog 'maar eens het woord overdonderen, als je lust hebt. De uitdrukking van Brayshaw’s gezicht was steeds donkerder geworden, terwijl Wilson zijn overstelpend bewijsmateriaal opsomde. k j' Als je dat dan allemaal kuntMbarst- I te hij in wanhopige woede uit, vraarom I doe je het dan niet? Omdat dit niet tot mijn taak be- opdrachtgever evenmin, hoogstens indi- hoart. Ik ben geen ambtenaar van de reet. Dat is het speciale terrein van in- recherche! Ik hoop dat je voor rede vat baar blijkt, want ik heb niet het minste verlangen de politie of de justitie op de te weten? hoogte te brengen van wat ik weet Dat „voor-rede-vatbaar-zijn” betee- kent waarschijnlijk, dat u bereid is tot een schikking, nietwaar? concludeerde Brayshaw norch. Zeg dan maar meteen wat uw voorwaarden zijn. Dat je den baronets-tltel niet verder voert en met je tegénwoordlge „brood- Meerdere bate van veertien millioen. Een hoogste heffingspercentage van 12 pet. Benzine wordt duurder. Helling van tnee teruggebracht van 97.50 tot 75 per 100 K.G. Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van een nieuw tarief van invoer rechten, aan de Memorie Van Toelichting waarvan het volgende wordt ontleend: Het hierbij aangeboden wetsontwerp is, evenals de Memorie van's Toelichting, in hoofdzaak het resultaat van het werk van de door den vorigen minister van Financiën ingestelde Commissie. De technische herziening van het ta rief kon niet beperkt blijven tot het en kel wegnemen van gebreken, doch moest tevens een hoogere opbrengst uit de in voerrechten medebrengen ter vervanging van de tot en met 30 Juni 1934 j opcenten, n.l.: a. 30 opcenten op de in voerrechten voor goederen, welke hier te lande niet worden voortgebracht en 15 opcenten op het specifieke invoerrecht voor bier; b. 20 opcenten op den accijns op suiker; c. 15 opcenten op den accijns op bier. Het onderhavige wetsontwerp zal dus gelast. Iedere overtreding wordt bestraft met 100 fr. boete. Den eischer werd een symbolische schadevergoeding van 1 fr. toegewezen. naal-socialisten en conservatieven gesloten in volledige overeenstemming van het vér- nteuwingsdoel. Daarop moet worden gewezen, wanneer al te ijverige, vaak over-ijverige jeugdige revolutionnairen met de leuze „reactión- nair" ook diegenen willen te kort doen, die zich bewust hebben gewijd aan de taak welke hun-door den-tyd wordt gesteld. De ware revolutie van de 20ste eeuw i - die der heroieke en godverbonden persoon lijkheid tegen knechting, tegen onderdruk king van den göddelijke-n vonk, tegen me- chaniseering en collectivëering. Het gaat om de beslissing tusschen den geloovigen en den ongeloovigen mensch. De tegenrevolutie, welke zich in de 20ste eeuw voltrekt tegen de liberale revolutie van 1789, kon slechts conservatief zijn, zoo als ook Alfred Rosenberg heeft aange toond. Het in de plaats van het veel-par- tijen-systeem getreden éénpartije-asystee’m heeft slechts zoo lang reden van bestaan als het de verzekering van de „Umbruch’’ eischt en tot de nieuwe persoonlijke selec tie functionneert. De logica der anti-liberale ontwikkeling eischt een op vrijheid’gebaseerde volksge meenschap, welke berust op vrijwillig vol gen van alle volksdeelen. De religieuse staat, die steunt op een le vendige gelooserkenning, mag men niet verwisselen, met een verwereldlijkten staat. Wanneer breede kringen een unifor- 1 me geloosbasis eischen, moeten zij niet vergeten, dat de christelijke leer den vorm is van denken van het avondland. Er zal gestreden worden om de kwestie of het nieuwe rijk der Duitschers christe lijk zal zijn of zich verliezen zal in pseudo- if ligieus materialisme. De Duitschers mo gen zich niet uit de rg der christelijke vol ken uitsluiten, aangezien anders een in werken in het gebied van Europa ónmoge lijk is en daarmede de geweldige gedachte van het rijk in gevaar wordt gebracht. In den staat der ware volksgemeenschap moet eindelijk de binnenlandsch politieke j leuze verstommen. De geest mag niet wor- Een verkooper moet niet op zijn schoen zolen bezuinigen. FEUILLETON. ADVERTENTIEPRIJS: bit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezurgkring) 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 25 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25 elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeei gereduceerden prijs. Gropte letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van handelaren, Advertentiebureau» en onzfe agenten en moeten daags vóói aan het Bureau, zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te LITAUEN. Woldemaras veroordeeld. 12 jaar kerker wegens zijn deelne ming aan den opstand van 7 Juni. Het Litausche telegraaf agentschap pu bliceert het volgende communiqué: Op 17 Juni heeft het militaire gerechts hof te Kowno de zaak-Woldemaras behan deld. De beklaagde werd schuldig bevonden gemeenschappelijk met anderen getracht të hebben door middel van een gewapenden opstand de bestaande Litausche regeering ten val te brengen. Wegens dit feit heeft het militaire gerechtshof Woldemaras ver oordeeld tot 12 jaar zfcvare kerkerstraf. BINNENLAND. Haarlems burgemeester gehuldigd. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, is Zaterdagmiddag ge huldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij 15 jaar geleden benoemd werd tot burgemeester van Haarlem. Op dezen dag had de heer Maarschalk tevens 25 jaar het ambt van burgemeester bekleed. Tevoren was hij namelijk burge meester van koog aan de Zaan. Zater dagmiddag Is een bijeenkomst ten stad- huize gehouden, waw- zeer veel sprekers het woord voerden. Mr. A. Bruch oud- wethouder van Haarlem en lid van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland bood namens het huldiglngscomité der burgerij een album met handteekenlngen en een levensgroot portret van den jubi laris aan, dat geplaatst zal worden in het stadhuis. Tevens deelde mr. Bruch mede, dat het plan bestaat, een Maarschalk- bank op te richten. Daarna had op de Groote Markt een zanghulde plaats en een défilé, waaraan 55 verfeenigingen deelnamen. Een gobelin naar een ontwerp van de Koningin. Ned. Kunstweefschool zal het' vervaardigen. Gisterochtend heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Ned. Kunst weefschool aön de Heerestraat 6 in Den Haag, ter bespreking van de kleuren voor het gobelin, dat daar zal worden ver vaardigd naar een ontwerp van H. M. De besprekingen werden gevoerd met de di- Wolen Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY 66 Nadruk verboden. Ik denk, kapitein Wilson, pareerde Brayshaw, in wien de vechtersnatuur weer wakker werd, met koele, beheersch- te stem, dat u, omdat u weet dat er en kele duistere punten in mijn vroeger leven zijn, veronderstelt dat Ik daarom onder een hoedje te vangen ben en mij kalmweg zal laten overdonderen, wan neer u om mij klein te krijgen be weert te kunnen bewijzen dat ik debet ben aan die juweelendiefstallen. Maar er mag dan wat ontbreken aan mijn repu tatie, zóó slecht is die niet, dat Ik gevaar loop veroordeeld te worden op de bloote verdenking van een speurhond. aan de orde moesten komen. Deze maat regelen zijn de heffing van invoerrech ten of verhoogde invoerrechten: le. op paarden, verschillende vleeschsoorten en aardappelen; 2e. op bananen, citroenen, mandarijnen en sinaasappelen. De bovengenoemde beoordeeling van de tarleflijst heeft geleld tot het voorstel, deze heffingen te bestendigen. De moeilijkheden van het bedrijfs leven. De regeering is van meening, dat de moeilijkheden, waarmede het bedrijfs leven ten gevolge van tijdelijke en ab normaal te achten verschijnselen heeft te kampen, met tijdelijk werkende af- weermaatregelen moeten worden bestre den. Het behoeft naar de meening der re geering geen betoog, dat een tarief van invoerrechten, dat mede In de behoeften 1 van de schatkist moet voorzien, niet in I aanmerking komt als een tijdelijk wer- kende alweermaatregel. Dit neemt plet weg, dat bij het vaststellen van de tarle- ven zooveel mogelijk het belang van het bedrijfsleven in het oog is gehouden. Als gevolg van het feit, dat in het be- staande tarief sleehts enkele z.g. sluit- posten voorkomen en de goederen in den I strumenten en dergelijke, regel met name zijn belast, komt het tamelijk veelvuldig voor, dat van goede ren, welke uit hun aard wel voor een heffing in aanmerking zouden komen, geen invoerrechten kunnen worden ge heven, wijl zij niet kunnen worden ge rangschikt onder de,met name in het aart de macht bracht, ook in. het ge- uitvoerlegging dei macht te handhaven. Iedere onder-organi- satie heeft haar eigen taak. De rector der Philip-universiteit, prof, di. Baur, dankte von Papen voor diens re devoering. Verbod tot publicatie in de pers. Zondagavond laat hebben, de redacties van alle Duitsche dagbladen een dringende instructie van hoogerhand gekregen, waar in het hun verboden werd, de door vice- kanselier Von Papen ter gelegenheid van 1 het feest van de universiteit van Marburg, aldaar gehouden rede over ,,de oogmerken der Duitsche revolutie” in de pers te pu- bliceeren. dat u geen schaduw van bewijs voor uw beschuldiging kunt aanvoeren. integendeel ik beschik over een volledig bewijs, waar geen speld tusschen i 'sprek hoeft te kosten om je binnen het is te krijgen. Je zult veroordeeld wo’rden, Brayshaw, op het getuigenis van iemand die op de hoogte is van den loozen ach terwand van de zoogenaamde, „safes” in de logeerkamers waar men bij kan komen door een beweegbaar paneel te verwijde- ren. Van iemand die bovendien met zijn oogen gezien heeft, hoe jij op die manier een juweelenkistje uit zoo’n safe haalde, het opende met behulp van een collectie I instrumenten, die speciaal voor dat doel j vervaardigd zijn en er eenige sieraden pn wegnam. Van iemand verder, die de aanwezigheid in dit huis van je mede plichtige Cardon op verschillende tijdstippen van den nacht en den vroe gen morgen, heeft opgemerkt, van lemandd ten slotte, die Cardon in de gaten heeft gehouden gedurende zijn be zoeken aan Londen, mln of meer ver- momd, en die een zekeren mijnheer Poynder uit Clerkenwell verklaringen kan laten afleggen over verschillende Binnen het kader van feestelijkheden der universiteit Marburg a. d. Lahn heeft vice-kanselier von Papen gesproken over „oogmerken der Duitsche revolutie”. Thans, nu de geestdrift verslapt, zoo sprak von Papen, eischt de taaie arbeid bij het proces der revolutie het recht op voor e» openlijke en.manlijke bespreking, welke de Duitsche pers thans ontbreekt. De staatsman moet zelf ingrijpen en de din gen by den naam noemen. Dit bewijst dat de regeering sterk genoeg is behoorlijke critiek te verdragen. Zeer zeker heeft slechts hij het recht tot critiek, die zich voor het werk van het nationaal-social isme ter beschikking heeft gesteld en het zijn loyaliteit heeft bewezen. Von Papen wees er op, dat de co-neerva- tieven slechts in hun critiek verschild heb ben van de nationaal-socialisten, omdat zij het gevaar van een anti-democratische re volutie, welke zich van een partij der mas sa FRANKRIJK. Èen hittegolf. Over geheel Frankrijk heerscht op het oogenblik een hittegolf. Zondag bedroeg de temperatuur in de schaduw 31 graden Cel sius. De reeds eenigen tijd aanhoudende droogte wekt ernstige bezorgdheid voor de resultaten van den oogst. Uit Rijssel wordt gemeld, dat Zaterdag en Zondag in ver schillende deelen van de stad een zoo groot gebrek aan -water heerschte, dat de bewo ners waren gedwongen, uit andere buurten water te halen. Vertaling „Mein Kampf" verboden. De Pargsche handelsrechtbank heeft Maandag vonnis gewezen in het proces der Er klonk onbeschrijfelijijke minachting in Brayshaw’s toon, maar de kapitein liet zich er niet door van zijn stuk bren- gen. i Volkomen juist, gaf hij met een j soort grimmige welwillendheid toe. U i looïit inderda’ad geen gevaar veroordeeld te worden op mijn bloote verdenking, maar wel op mijn beëedigd getuigenis dat u de dader bent van de bewuste dief- stallen en dat u een medeplichtige hebt in den persoon van Mr. Archer Car- j don. Brayshaw’s gezicht verstrakte bij den onverwachten voltreffer. Hij d5^oi tot een lach om zijn ontsteltenis verbergen. Wel, wel! riep hij kwasi-sarcastlsch, is Archer Cardon ook In ’t complot? Ar me Cardon! Wat volgt er nu, kapitein Wilson? De beklaagdenbank en de cel voor jullie belden, als je niet naar mijn raad luistert. U praat als een kind, kapitein Wil son, weerde Brayshaw met voorgewend ongeduld af; u weet net zoo goed als Ik geheven irteene levensbehoeften niet te belasten, p de In- In het nieuwe ontwerp zijn, naast de elgengrondstoffen, ook fabrikaten in den ruwen vorm, welke overwegend het ka- rakter van grondstof hebben, van invoer- I recht vrijgesteld (als voorbeelden van I een en ander worden genoemd, katoen, I wol, huiden en metalen in den uit de ert- __rI sen verkregen vorm’). Bovendien zijn, in wel lelden tot een verhoogde heffing van 1 sommige gevallen, daar waar het indus- invoerrechten, doch dit beteekent niet j een verzwaring van den totalen belas- j tingdruk. Tegenover de verhooging van de baten uit het tarief staat immers het verlies, dat een gevolg zal zijn van het vervallen van de hierboven genoemde opcenten. Behalve de hiervóór bedoelde opcen- fenheffing zijn gedurende de laatste ja- ren nog enkele andere maatregelen op tariefsgebled tot stand gekomen, even eens met beperkten geldigheidsduur, die uit den aard der zaak bij de beoordeeling van de tarietlijst in haar geheel, vanzelf een graad van bewerking, op zoodanige --- --- WijZCi dat producten, welke het dichtst staan bij een afgewerkt product het hoogst zijn belast. Zoo wordt voor zool- leder een invoerrecht voorgesteld van 3 pet., voor zolen van 6 pct. van de waarde, voor enkel gezaagd hout wordt in het algemeen voorgesteld 3 pet., voor verder bewerkt hout 6 pct. van de waarde, voor niet gepolijste marmeren plaat 3 pet., voor gepolijste 6 pct. van de waarde. Wat de groep afgewerkte producten betreft, heeft de regeering gemeend een heffing te kunnen voorstellen welke in het algemeen 12 pct. van de waarde niet zal overtreffen. Bij de uitwerking van dezen opzet is onderscheid gemaakt tusschen: le. pro ducten welke geen artikelen zijn die door den particulier worden gebruikt zooals buizen; 2e. producten welke nog niet voor di rect gebruik door den consument ge schikt zijn, zooals manufacturen. 3e. de geheel afgewerkte producten, die - zonder nadere bewerking en zelfstandig I voor het gebruik van den consument ge- den te kort gedaan met de leuze „intellec tualisme". Menscheig'kheid, zooals vrijheid en gelijkheid in rechten, is geen liberaal, doch een Germaansch-christelijk begrip. Het fundament van den staat is steeds ge- techtigheid. Tegenover het woord van het individu moet worden gewezen oji het woord van den ,yFührer”, dat in de per soonlijke waarde, de waarde van al het mo gelijke ligt. Er moet naar gestreefd worden een be vredigende oplossing te verkrijgen van het dualisme van partij en staat. Het volk weet, dat ernstige offers worden geëischt. aankoopen van nagemaakte steenen. I Om kort te gaan, Brayshaw, van [.iemand, die'het maar één telefoonge- I uur achter slot ?n grendel te

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 1