PARFUMERIEHUIS «lis te huur gevraagd I— Flinke Jongen JUFFROUW- Waschmachine Rondvaart dienst Op geen Opanken loopen P. v.d. Heuvel B. Martenssingel 131 Het Goudsche Taaimuseum. Transpireerende Voeten, WONINGINRICHTING Voor prima waschmandin HET TRAPPENHUIS De Gemeentebegrooting niet sluitend gemaakt. Geen overeenstemming in dezen Raad. NET DAGMEISJE NET MEISJE JUNGS It BtDItNDt Naar ds Reeuwijkschi Plassen alleen te 10 u. en 4 u. ie ORGELBESPELING BESTELWAGENTJE IV. No. 10. Boerzjander, boezjander Boezjanderen Het woord „boerzjander" is afkomstig uit de pottery (het pottebakkersbedryf) en waarschynlyk afgeleid Van het Fransche werkwoord „bourrer", dat o.a. „volstoppen' beteekent. De man, die in de pottery den oven met brandstof vollegde, heette „boer- I zjander" en later „boezjander". Aangezien de boezjander geen volslagen werkkracht I was, werd zyn naam langzamerhand voor alle hulpkrachten in de pottery gebezigd. Vervolgens ging die naam ook op de hulp krachten in andere bedryven over. De man byvoorbeeld, die in een groote winkelzaak j het koperwerk poetst, de vloer veegt, met I kwitanties loopt en duizend en e^n an- j dere karweitjes opknapt, wordt hier ter stede „boezjander" genoemd. Het vervullen van een dergelyke taak heet „boezjande ren". Het beste blykt de beteekenis van bovengenoemde woorden uit volgende vraag en antwoord: Wat doet Jansen tegenwoordig toch? O, die boezjandert zoo'n beetje in die j groote meubelzaak op de Mart. No. 11. Het vaantje stryken. Beteekent „flauwvallen". t No. 12. Een zwavelstokkie slokkie in eene. in achte, een Een uitdrukking uit het tydvak vooraf gaande aan het tegenwoordige van de luci fers. De lamp werd in dien tyd aangestoken met een zwavelstok, die tot ontbranding wéVd gebracht door hem even in het vuur te houden. By het gebruiken van die zwavel stokken ging de een voordeeliger tewerk dan de ander; de zuinige huismoeder split ste een zwavelstok in achten. Een borrel daarentegen kon niet in porties worden ver deeld. De beteekenis van deze spreekwyze was dan ook, dat niet alles voor verdeeling in aanmyking kan komen. Deze uitdrukking heeft nog een moderne nakomeling. Wanneer drie heeren bij elkaar staan en met één lucifer elk een sigaret aanhaken, dan wordt daarby vaak gezégd: „Een lucifer in drieë, een borrel in eene". Alle Goudsche ingezetenen en oud ingezetenen worden uitgenoodigd uit drukkingen van den aard als hier boven is aangegeven, zoo mogelijk vergezeld van toelichtingen, schrifte lijk in te zenden. Brieven onder motto „Het Goud sche Taaimuseum" aan het kantoor van Mrs. SMIT, Hoogstraat 1, Gouda. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 4ö en 60 ct. Alleen by Apoth. en Drogisten. Ik dacht dat dit een of ander godsdien stig gebruik was, maar om zekerheid te vroeg ik krijgen, vroeg ik naar de reden. Men vertelde my, dat men in 1934 ontdekt had, dat cement hard werd door er suiker aan toe te voegen. Daarom wordt nu de cement me^ een groote hoeveelheid suiker gemengd, wanneer mejMmizen bouwen (de verteller zinspeelX^ier/bp V.S.). Daardoor neemt de vraag nSfir sui ker sterk toe, zoodat de prijs gelukkig der mate gestegen, is, dat de arme menschen niet in staat zyn, suiker te koopen. Daar om likken zy nu de muren om den zoeten Dat was wel de druppel, die de emmer deed overloopen, en dankbaar verdween ik in alieryi, want deze dwaasheid van Autar- kistan begon op myn zenuwen te werken." Von Munchausen nam een flinke slok en zette zyn verhaal voort, toen zyn vrienden hem in de rede vielen en hem verzochten, toch alsjeblieft in zUn verhalen de waar heid niet zoo veel geweld aan te doen. Nog nooit, méfenden zy, had hy zóó geweldig gelogen als vandaag. Von Munchausen lachte spottend. ..Jullie denken natuurlyk, dat ik gelogen heb, toen ik over het leven in Autarkistan vertelde? Misschien heb ik zoo hu en dan my'n ver halen een beetje opgesmukt, maar geloof r.iy, vrienden, vandaag heb ik by wyze van uitzondering niets dan de waarheid gespro ken, en jullie gelooven my niet!" Met deze woorden stond von Munchausen op en ver liet bedroefd de taveerne. BUITENLANDSCH NIEUWS. ENGELAND. Engeland en het Duitsche transfer moratorium. Het Britsche antwoord op de Duitsche transfer-nota is thans gepubliceerd. Het 'oevaj in vry scherpe bewoordingen een weerlegging van Duitschland beweringen, maar verklaart, dat Engeland bereid is over de invoering van een clearing-verdrag té onderhandelen. MacDonald moet drie maanden rust nemen. In verband met den; toestand van zijn oogen. Volgens de bladen, zal MacDonald bin nenkort met het oog op zyn gezondheid oen verlof van drie maanden nemen. Zyn medische adviseurs hebben hem aangeraden een zoo lang mogelijke zomer- vacantie te nemen. Zy hebben hem voor gesteld, dat hy zoo spoedig mogelyk zyn ambtsbezigheden staakt en speciaal in ver band met den toestand van zyn oogen het lezen van documenten achterwege laat en drie maanden rust neemt. MacDonald hoopt eerstdaags" Londen"te" kunnen verlaten en hy is voornemens om pas midden October, als het parlement I weer byeen komt, terug te keeren. Het is nog niet bekend, waar hy zyn vacantie" denkt te gaan doorbrengen. BELGlë. De koninklijke villa te Knokke. Zy draagt een Maleischen naam. Het koninklyke gezin zal binnen eer» drietal weken zyn intrek nemen in de nieuwe villa, door den Vlaamschen archi tect Viérin, naar een plan van koning Leopold, te Knokke-Zoute, vlak by de Ne- derlandsche grens, gebouwd. Door koning Leopold is, ter herinnering aan zyn reizen met de koningin, toen nog prinses Astrid, in Nederlandsch-lndië, een Maleischen naam aan deze villa gegeven. Zy heet, blykens het by de poort aangebrachte op schrift: „Roemah Laoet" het huis by de zee. Het terrein waarop het koninklyke zomerverblyf is gebouwd, grenst ten Noor den en ten Oosten aan het voormalige Zwin, ten Westen aan het golfterrein van Knokke-Zoute en ten Zuiden aan het vlieg veld. DUITSCHLAND. Ongeluk met verkeersvliegtuig. Tusschen Keulen en Frankfort. Eén doodo, zes gewonden. Tusschen Keulen en Frankfurt a/Main is even voor 9 uur epn verkeersvliegtuig met 5 passagiers boven den Taunus ver ongelukt. De vyf passagiers werden, voor een deel, licht gewond. De bestuurder Hel- mers werd gedood, de mecanicien Haegle licht gewond. De oorzaak van het ongeluk kon nog niet worden vastgesteld. BINNENLAND. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zullen het liefdewerk van de Koningin-Moeder voortzetten. „Nog geheel vervuld van het verlies, dat het Nederlandsche Volk zoowel in het moe derland als in de Overzeesche Gewesten geleden heeft door het oVerlyden van de Koningin-Moeder, geven de Koningin en de Prinses Zich ten volle rekenschap van de plaats, welke de Koningin-Moeder in het leven en in het hart van ontelbaar velen heeft ingenomen en beseffen het groote ge mis, dat Haar ontslapen voor die velen be teekent. De Koningin wenscht daarom, in dezen by gestaan door de Prinses, geheel in den ge#t van de Koningin-Moeder al datgene te doen, wat Haar beschikbare tyd en krachten zullen toelaten,, ten einde aan allen, voor wie de Koningin-Móeder Haar medeleven en warme belangstelling betoond heeft, dit gemis zooveel in Haar vermogen ligt, te vergoeden." In aansluiting met het bovenstaande kan gemeld worden, dat Hare Majesteit reeds, wat de Stichtingen „Oranje Nassau's Oord" en „Koningin Emma Jubileum Fonds" be treft, geheel in de plaats van Haar Moeder treedt, terwyl ook het werk van de Com missie van Weldadigheid van Koningin Emma te Baarn en te Soest wordt voort gezet. De Koningin heeft Prinses Juliana ver zocht en bereid gevonden, de leiding hier van op Zich te nemen, binnen de grenzen en langs de lynen die de Koningin-Moeder Zich had gesteld. Wijziging wet op de Staatsloterij. Tegen gebruik maken van den uitslag der trekkingen van de Staatsloterij1. By de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp tot wyziging van de wet tot regeling van de Staatslotery. Door verschillende particulieren en ven nootschappen worden loteryen of z.g. pre- mieleeningen georganiseerd, waarby voor de toekenning van pryzen of premiën ge bruik gemaakt wordt van den uitslag van de trekkingen der Staatslotery. De Minister van financiën acht een zoo danig gebruik van de door den Staat geor ganiseerde trekking door particuliere onder- neminge niet toelaatbaar, onverschillig of de loteryen al dan niet in stryd zyn met de bepalingen van de Loterywet 1905. Het wetsontwerp heeft de strekking een dergelyk gebruik te verbieden. Van cleze gelegenheid wordt gebruik gemaakt om een aanvulling aan te brengen in art. 2 der wet, tengevolge waarvan het mogelyk is het aantal z.g. klassicale loten, welke door het publiek niet worden gewenscht, tot een klei ner beloop dan de helft te doen uitgeven. Verkeer op den rijksweg Leiden-Woerden. Vanwege den A N W B en de K.N.A.C. meldt men ons: Aangezien bij herhaling is gebleken, dat op den rijksweg Lelden—Woerden, vooral op Zon- en feestdagen, groepen wielrijders op race-fietsen trainlngsrlt- ten houden en door de wijze van rijden van deze wielrijders, gelet op de geringe breedte van den weg en het drukke ver keer daarop juist gedurende die dageh, de veiligheid van het wegverkeer her haaldelijk in gevaar wordt gebracht, ver zochten de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den districtscommandant der rijksveld- j wacht aan dit euvel paal en perk te stel len. Deze verkeersvereenigingen ontvin- gen hierop bericht, dat reedS meermalen tegenover bedoelde wegmisbruikers ls op- 1 getreden, hetgeen echter met eigenaar dige moeilijkheden gepaard ging. Intus- schen is opdracht gegeven het toezicht zooveel mogelijk te verscherpen. Het Nederlandsche eskader naar Koningsbergen. Het Nederlandsche eskader, dat dezer dagen van Nleuwediep is vertrokken, zal 27 Juni te Koningsbergen blnnenloopen, waar het tot 2 Juli zal blijven. Üuifaffifich je nu al wéér kier? "Doe nu eindelyk een? wat ik ze$en rook voorfaan ,fifly-Wv'Sigaretten, want fifly-Tïftyiff fluweel orde keel f' STADSNIEUWS. De werkverschaffing aan den Parallelweg. Vragen van het Raadslid E. A. Polet. Aan het College van Burgemeester en Wethouders zyn door den heer E. A. Polet, lid van den gemeenteraad, de volgende vra gen gesteld: lo. Is Uw College bekend met de ern stige bezorgdheid welke onder de werkloo- zen, die zyn" aangewezen voor de werkver schaffing aan den Parallelweg, is ontstaan over de wyze waarop het aantal uren waar voor plaatsing geschiedt, wordt berekend? 2o. Zyn B. en W. van meening, dat op grond van de aan den Gemeenteraad ge zonden mededeelipg d.d. 12 Mei j.l., het aantal uren moet worden vastgesteld in verhouding tot het genoten steunbedrag plus 10 c/c, terwyl het basis-uurloon op 35 cents wordt bepaald? .3o. Achten B. en W. het billyk, dat het nu kan voorkomen dat werkloozen, die resp. 9.50 en 17.per week steun ontvangen, in beide gevallen 48 uur moeten werken 4o. Is Uw College bereid mede te deelen, naar welke regelen een beslissing als onder 3o. bedoeld wordt genomen en tevens op welke wyze de uitbetaling van het verdien- de loon is gerege^? Goedkoope apoorbiljetten naar Duitschland. Het Reisbureau American Express, hier ter stede vertegenwoordigd door Hotel de Mink, defelt in de advertentiekolommen mede, dat voor reizen naar Duitschland uitsluitend door tusschenkomst van de reis- bureaux goedkoope reisbiljetten naar Duitschland verkrygbaai zyn. Inlichtingen verstrekt genoemd bureau. Naar de Keeuwyksche Plassen. De ondernemers van de „Rondvaart"- dienst naar de Reeuwyksche Plassen, J. Hilgers en Zoon deelen in de advertentie kolommen mede dat Zondag a.s. de gewone diepst om 2 uur niet wordt gevaren; de beide overige diensten van 10 uur en 4 uur wel. Kersen eten in de, „Kleine Betuwe". Het bekende hoeden- en pettenmagazyn Frans van Camp, Kleiweg alhier heeft een aardige reclame bedacht om jong en oud in de gelegenheid te stellen voor niemendal kersen te gaan eten in de „Kleine Betuwe" te Haastrecht Men leze daarom vooral de betreffende aankondiging in de advertentierubriek. Het „Jan Schenk"-fonds. De Goudsche Winkeliersvereeniging koudt een vergadering van het „Jan Schenkfojids" op Woensdag 27 Juni a.s. te 8% uur in Café „Central" aan de Zeugstraat. De agenda vermeldt o.m.: Jaarverslag van den secretaris, van den penningmeester en van de kascommissie; verslag van het comité feestvergadering 30 Mei 1934; ver loting. Kantongerecht Gouda. Strafzitting van den 20sten Juni. Veroordeeld werden wegens overtreding van: Art. 23, 39 M. en R. wet: J. G. te Gou da ƒ4.subs. 1 d. h. Art. 17. Evenredige Vrachtverdeeling: C. van S. te Nieuwerbrug ƒ50.— subs. 10 d.; P. T. te Dtemen ƒ3.— subs. 1 d. h. Art. 314 W. v. S.: H. C. H. te Gouda, 2 dagen hechtenis. Art. 8 Binnenaanvaringsreglement: J. S. W .te R'dam ƒ4.— subs. 1 d. h. Art. II M. en R. R.: C. B. te Schoon hoven 8.subs. 1 d. h.; A. H. H. te Gouda, M ,v. d. W. te Hazerswoude, B. de R. te Waddinxveen, J. S. te Moordrecht, ieder 2.subs. 1 d. h.; C. J. van G. te Bos koop en M. R. te Boskoop, ieder 1.50 subs, lw.t Wet op Bevolkingsregister: G. J. M. te Bergambacht 1.60 subs, 1 d. h. Art. 8 Winkelsluitingswet: D. M. te Schoonhoven 0.50 subs. 1 d. h. Art. 9 M. en R. R.: W. T. te Gouda ƒ3.— subs. 1 d. h. Art. 12 M. en R. R.: A. v. d. B. te Schip luiden ƒ5.subs. 1 d. h. Art. 14 M. en R. R.: J. V. te Waddinx veen ƒ5.su-bs. 1 d. h. TEL. 2875 FIRMA B. DE JONG GOUWE 89 EN 143 - De Goudsche Industrie- en Huishoudschool. Een cursus voor werklooze meisjes. Opleiding tot dienstbode. Het Bestuur van de Ver. tot Oprichting en Instandhouding van de Goudsche Indus trieschool, voorzitster Mevr. van Dantzig- Melles en secretaris de heer A. J. Gideonse, heeft aan alle werklooze meisjes in deze ge meente een schryven gericht van dei) vol genden inhoud: In samenwerking met het bestuur der afdeeling Gouda van de Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen hebben wy be sloten medewerking te verleenen aan het oprichten van een cursus voor de opleiding van werklooze meisjes tot dienstbode. Het is ons bekend dat in Gouda gelukkig njet zoo heel veel werklooze meisjes aan wezig zyn, maar er zyn er toch genoeg voor een behoorlyk bezetten cursus, en in ieder geval is iedere vermeerdering van het aantal Nederlandsche dienstbode welkom. Alvorens echter onze school voor dit doel beschikbaar te stellen, dienen wy te weten of er onder de Goudsche meisjes voldoende animo is voor dez» opleiding. Wy gelooven va|n/*el» want WÜ nemen aan, dat het werkmoze mefwje jiever het werk in andere rienting zal opvatten met een werkkring en zelfstandigheid in lich tend verschiet, dan in sombere gedwongen lèdiggang en afhankelykheid voort te bly- ven leven. Wy moeten echter zekerheid hebben en daarom houden wy op Maandag 25 Juni a.s., 's avonds half negen zittjng in het school gebouw, Oosthaven 68 voor inschryving en het verstrekken1 van nadere inlichtingen. Werklooze meisjes van Gouda van 16 jaar en ouder, wy wachten U. Modern en vakkundig Bloemwerk „Thia" Tel. 2659 Oosthaven 6 MARKTBERICHTEN. Coop. Groenteveiling voor Gouda en Omstr. 22 Juni. Spinazie 2—6.50; Postelein 24.10; Snybooneii 2436; Stamboo- nen 28—37; Tuinboonen 2.70—4.60; Stokboonen 30—39; Peulen 3—12; Dop erwten; 6-14, per 1$) K.G. Kropsla 0.501.20; Komkomrfiebs 1.702.60; Bloemkool 1.50—11; AiWlyvie 0.50— 1.10, per 100 stuks; Peen 1.50—4.50; Radys 0.400.90, per 100 bok; Tomaten 0.04—0.13; Aardbeien 0.07—0.14 per pond. Art. 16 M. en R. R.: A. J. J. v. d. B. te R'dam 4.subs. 1 d. h. Art. 59 M. en R. R.: H. L. H. te R'dam ƒ1.50 subs. 1 d. h.; W. B. te Gouda ƒ1.50 subs. 1 w. t.; L. van M. te Gouda idem. Art. 92 A. P. V. Oudewajer: T. H. v. d. S. te 's-Gravenhage 2.50 subs. 1 d. h. Art. 58 A. P. V. Schoonhoven: W. v. D. te Kerkrade ƒ2.subs. 1 d. h. Art. 27 M. en R. wet: W. A. van S. te Willige aLngerak ƒ6.subs. 1 d. h.; J. M. R. te Gouda idem. Art. 37 A. P. V. Gouda: J. J. van D. te Bleiswyk ƒ2.subs. 1 d. h.; C. N. te Gouda 1.50 subs. 1 d. h.; G. v. E. te Gouda ƒ2. subs. 1 d. h.; A. F. C. B. te Gouda idem; L. A. v. B. te R'dam ƒ0.50 subs. 1 d. h. Art. 4 Alg. Keur Grootwaterschap Woer den: J. N. te Kockengen ƒ7.50 subs. 2 d. Art. 101 A. P. V. Waddinxveen: M. B. te Reeuwyk ƒ3.subs. 1 w. t. Art. 22 M. en R. wet: W. F. van E. te Reeuwyk 0.50 subs. 1 d. h.; J. A. O. te Lopik ƒ2.subs. 1 d. h. Art!. 453 W. v. S.: P. A. K. te Gouda 1 dag hechtenis; F. v. B. te Gouda ƒ10. subs. 2 d. h. Thalia-Theater. 4 „Wat vrouwen droomen". „Wat vrouwen droomen" is de naam van een exquis kostbaar parfum dat vele vrou wen *wel gaarne willen koopen, maar dat maar voor enkele bereikbaak is. Een van de uitverkorenen die zich- de weelde van dit verrukkelyk parfum kan permitteeren, wordt het bezit van deze zoete geur byna noodlottig. Het is een bekoorlyke jonge vrouw, wien het oogenschynlyk aan niets ontbreekt, maar die behept is met een gevaarlyke vingervlugheid, zy kan onmogelyk de ver leiding weerstaan om telkens weer zich o.m. van de duurste briljanten van anderen meester maakte, het zelfs zoover in deze sport brengt, dat zy een politiecommissaris portefeuille, sigarenkoker en zelfs zyn re volver ontfutselt, zonder dat de man er ook maar het geringste van merkt. Deze mooie, maar gevaarlyke vrouw, die door de politie wordt gezocht, komt in aan raking mêt een jonge man, die deze klepto- manie verschrikkeiyk vindt en alles in het werk wil stellen om de jonge vrouw van deze onhebbeiykheid te genezen. Inderdaad gelukt het hem. 't I^ost veel moeite want het ia moeiiyk voor haar deze 3port op te geven, maar zy weet voor de verleiding uit den weg te gaan. Nora Gregor, een nieuwe filmster was een be koorlyke vrouw, Gustaaf Fröhlich, als steeds de charmeur, die overwinnaar werd. Otto Wallburg en Peter CST^-RTe. cojnmisiartssen van <le criminal boliz. de eerste als steeds bewegeltfk, steeds' rammelend met ijjn politiepenning, ftT. Lorre, die meestal zelf een rol vervult waarbij h« door de politie gezocht word, ging thana zelf achter jrat wild aan Dez uitnetjggjide acteur, die reeds in ontelbare Duitsche films optrad en naar men wel eens beweerde, juist zoo gezocht waa om ztm ongunstig uiterlijk, gaat de Duitsche filmstudio's verlaten en heeft zich ÏOu, viif jaren verbonden bjj de Paramount In deze geestige en ook spannende f|l„ met aardige muziek, was ook Peter Lorrp weer op zyn best. In het voorprogramma draait een amu santé teekenfilm, mooie opnamen van magnifieke vlinders, men kan de tennisster Tilden in actie zien, hy vertelt daarby hoe men moet tennissen, en verder kan men zich amuseertm met een Amerikaansche kjucht. AIlea te Samen een uitstekend programma. naai* SPIERINGSTRAAT 107. TE LEF. 2064. Réunie-Bioscoop. Twee hoofdfilms. De Réunie-Bioscoop heeft een tweetal alleraardigste amusementsfilms op haar nieuwe programma geplaatst. Allereerst „Die verkaufte braut" de bekende komi sche opera met 4e nieuwe filmster... Jarmilla Norvota, die ook reeds door haar uitnemend spel in een film met Gustaaf Fröhlich bekendheid verwierf. Hier is Paul Kemp haar partner en deze heeft al zoo vele malen het publiek kostelyk geamu- rd door zyn allergekste invallen, dat men zich natuurlyk in een film met een dc-rgeiyke bezetting van de hoofdrollen „Fraulein falsch verbuntjen" met Magda Schneider, die reeds vele malen triomfen vierde is evenzoo zeer amusant. De titel verraadt reeds den inhoud, het is de ge- sciygdenis van twee mooie jonge da- waarvan de de telefoonaansluiting krijgt, waaruit de dolste verwikkelingen ontstaan. Het meisje wil een afspraakje maken, maar heel toe vallig telefoneert ze met den verkeerde, een beroemd zanger, die door een ruzietje over japonnetjes met zyn wederhelft een ver andering noodig heeft en haar vraagt dien avond uit te gaan. Dienzelfden avond heeft haai directeur, die zy niet van gezicht Lent, een afspraak gemaakt door middel van een huwelyksafftertentie. Beide afspra ken zyn op dezelfde tyd en plaats bepaald met het gevolg (hoe zou het anders kun nen) dat een verwisseling plaats vindt. Dat na deze grappige en ingewikkelde situatie het toch tusschen directeur en telefoniste louter zonneschijn wordt, behoeft geen be toog. De optredenden gaveft zonder uitzon dering allen uitstekend spel te'zien, waar door deze film, geësceneerd do^r vroolyke muziek, een aantrekkeiyk geheel) is f den. f .Schouwburgbioscoop. Kathe von Nagy: Tooneclintrigues. Deze week een vroolijke goedgespeelde lilm met in de hoofdrollen K&the von Nagy en Carl Ludwlg Diehl. Het ls een bewerking van het bekende tooneelstuk van Möller en Lorenz „Die Freundin eines groszen Mannes". Niemand minder dan de beroemde Duitsche tooneelspeler Paul Wegener is de regisseur. Het behoeft wel geen nadere toelichting, dat een film onder dergelijke regie vervaardigd, met een bezetting van de hoofdrollen door twee knappe fllmspelers, waarby nog ko men Hans Brausewetter en Jessie Vihrog, de moeite van het aanschouwen waard Is Jessie Vihrog speelt met veel virtuosi teit en talent de rol van de nukkige ster van het tooneelgezelschap, dat zy dreigt te dupeeren door op 't beslissende mo ment te weigeren om te spelen. Het be staan van de schouwburg en het gezel schap staat op het spel, want op dpt mo ment hangt alles af van het al of niet verkrijgen van een subsidie. De vroede vaderen, die de beslissing over de toe kenning van de subsidie hebben, gevoe len echter meer voor de zwemsport, dan voor de kunst. Vooral de rijke Jonge fa brikant aantrekkelijk gespeeld door Dlehl waarvan de beslissing afhangt, is overtuigd vijand van de kunst. Dat de kunst wordt gered en het hart van dezen jongen man bezwijkt is het werk van Kèlthe von Nagy, die de hoofdrol in het tooneelstuk op zich neemt en daarmee een groot succes oogst. Bewonderaars van Kttthe von Nagy, zullen haar ook nu weer met veel genoegen gaan zien. Het voorprogramma bevat behalve de gebruikelijke journaals een vrooUJke klucht. Een bazar ten bate van de Ver. van Vrijz. Hervormden. In de vergadering door het voorloopif comité voor de te houden bazar ten bate van de Vereen, van Vryz. Herv. is het uit voerend comité als volgt samengesteld: Da. C. P. Thomaen, presidente; Mevr. W. G. Braak-Heukels, secretaresse; F. C. A.* Laugeman, penningmeester; de dames: Beausar, Coops, van 't Hoen, van Krim pen, Schoonderwoerd, Veenstra; de^ van t Hoen, van Krimpen, Jager, dyk, van der Tooren. De datum van de 28 Novemberl De Aan de bazar tal lctery, met als hooi pen, huishoudeiyk/' De tweede vergadering vanuit uitvoe rend comité zal plaats hebflbn op 29 Juni De Gemeentebegrooting ia niet sluitend Er ia een tekort gebleven van 11.500. Ziedaar het reBUltaat van de moeizame besprekingen in twee zittingen, nadat Ged. Staten het Gemeentebestuur voor het feit hebben gesteld dat een begrooting met een uitgeatooten bedrag van ƒ200.000.—, zoo- ala de behandeling in Februari opleverde, niet kon worden aanvaard. Er is, gejooven we, nimmer een tijd ge weest waarin het samenstellen der begroo ting zooveel moeiten en zorgen heeft ge baard als thans. De oorzaak daarvan is al lereerst te wijten aan de maatregelen welke de Gemeente van rijkswege worden opge legd, waarvan die met betrekking tot de werktoozenzorg wel de meest bezwarende zon. Het geheele budget der gemeente wordt daardoor beheerscht. Zonder die vele tonnen ujtgaven was de zaak vrü eenvou- dlHet is begrijpelijk dat bij een stand van zaken als thans het geval is, er stemmen opgaan, die zeggen wanneer het Rijk de gemeente zulke enorme lasten oplegt, dan moet er van rijkswege ook maar op andere wijze in worden voorzien dat de financiën der gemeente in staat zijn de opgelegde ver dichtingen na te komen. Oppervlakkig be schouwd is voor.die redeneering alles te zeggen. Wanneer de gemeente een goed be heer voert en haar zaken in goede banen weet te leiden en de hoogere autoriteiten sturen den boel in de war, dan is het ver klaarbaar dat er groote ontstemming ont staat. Echter, men moet begrijpen dat de Begeering ook geen gouden appalen van de hoornen kan plukken, dat, wanneet de rijks middelen onvoldoende zijn om de door het parlement noodig geachte en door de tijds omstandigheden geboden maatregelen uit te voeren, het geid er moet komen óf door mindere uitgaven öf door nieuwe belastin gen, Of het rijk nu de gemeentenaren be last, dan wel de gemeente, dat komt vrij wel op hetzelfde neer. Betaald moet er wor den. Echter, wanneer de gemeenten evenals het Rijk tot vereenvoudiging komen van de overheidsdiensten, dan is er, zonder belas- tingverhooging nog wel geld te vinden, zonder dat aan het maatschappelijk leven schade wordt berokkend. Elke nieuwe be lastingheffing in dezen tijd, in weiken vorm ook, werkt zeer storend, wijl de betaal- kracht van het grootste deel der belasting betalers overschreden is. In de door den directeur van de Vereeniging van Ned. Ge meenten, Mr. A. Jonker in de Woensdag j.l. te Nijmegen gehouden vergadering uit gesproken rede zijn de moeilijkheden, waar mede de gemeenten te kampen hebben, dui delijk belicht. I Er is over de laatste pogingen om tot het sluitend maken der begrooting te ge- a.s. 's avonda 8 uur in Kamer 2 van „de Itónnie". Naar „de Bysterbosch". Koloniehuia te Epe. De heer de Bode deeft ons mede dat hij heden bericht heeft ontvangen, dat alle 85 kinderen in de beste stemming zijn aan gekomen. De ouders hebben zich uitstekend han de gegeven wenken gehouden, met het voorspelde gevolg... geen enkel kind wagenzieki Burgerlijke Staad. GEBOREN: 19 Juni: Helena Cornelia, d. v. M, van Leeuwen en G. H. C. Mikkers, Lethmaetstraat 71. 20 Juni: Margaretha Geertruida, d. v. B. J. den Houting en J. Nels, v. d. Palmstraat 119: Hendrik, z. v. M. J. van der Pool en F. M. Holthuijsen, M. Verlaat 12. Rudolf Adriaan, z. v. A. M. van Beijnum en M. Neef, Krugerlaan 145. ONDERTROUWD21 Juni: G. Verdouw en C. Krikke. C. Schutte en J. M. S. Smitmans. OVERLEDEN: 20 Juni: Gerarda Wilhel- mina de Waard, 6 m. Gerardus Gy»ber- tus Bik, 59 j. Agenda. 25 Junij 8 uur. Soc. „Ons' Genoegen", Zaal Kunstmin. Ledenvergadering. 26 Juni Cursus Nederl. Roode Kruis geb. Daniël 8 uur. 29 Juni 8 uur Café „Central" ledenver gadering Alg Afd. Ziekenfonds voor Oouda en Omstreken. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: A. J. Kettler, Gouwe 95. E. D. Meeter, Westhaven 60. Apotheken. De apotheken van den heer E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prins Hendrikstraat 8v zyn tot en meU 29 Juni, benevens den dak|;op volgenden nacht des avomfc^na 8 uur ^eqpend (des nachts echter afeen recepten) DEÜfi UIT PEN OMTREK. ALPHEN d. RIJN. O. L. Onderwijs te Zwammerdam. Ged. Staten van Zuid-Holland hadden B. en W. van Zwammerdam geadviseerd om uit een bezuinigingsoogpunt én met bet oog op het steeds dalend aantal leerlingen de O. L. School no. 2 in de buurtschap Den Tempel maL ingang van 1 September a.8. op te heffen. Met de gemeente Reeuwyk zou dan een overeenkomst kunnen worden gesloten tot toelating der leerlingen van éénmansschool op de O. L. School al- B. en W. achten opheffing der school wel een besparing voor de ryksuitgaven, doch niet direct voor de gemeente-f inanciën, i raken, heel wat stof opgegaan. Niet het j minst over hetgeen door ons over de aan gegeven middelen tot dekking is geachre- ven. Uit de discussies in den Raad is wel gebleken dat ons standpunt dat op de ge- meentehuishouding in wezen geen vermin dering van uitgaven was gevonden en geen 1 bronnen wafen aangegeven tot versterking der inkomsten, behoudens dan belastin«ver- hooging, by verschillende leden van zeer uiteenloopende richting instemming heeft gevonden. Het is zeer verheugend dat de uitgaven voor de werkverschaffing door de medewerking van de Regeering belangryk konden worden verminderd, waardoor het gat in de begrooting voor een groot deel kon worden gestopt, waarmede het mogeiyk is geworden met de langs administratieve wégen verkregen middelen aan den eisch van Gedeputeerden vrywel te kunnen voldoen, zonder dat de belastingschroef sterker be hoefde te worden aangedraaid. De in ie laatste zitting ingekomen voorstellen van den Burgemeester hebben de situatie niet kunnen redden-^» het geheele tekort te (lekken. Dat w^ffok te verwuenten. Een vermindering van loonen te willen brengen Jby de gemeente-werklieden, zonder feite- lyke aanduiding dat ook de ambtenaren een ladèrlating zouden moeten ondergaan, moest in de situatie van het oogenblik, waarin de gemoederen wat nerveus waren, onherroe- pelyk stranden. En een voorstel tot ver hooging van de opcenten op de Personeele belasting is een ieder wel dermate onsym pathiek, dat verwerping daarvan verzekerd was. Het is dan ook niet te verwonderen, dat dit belastingvoorstel, na de afwyzing van de loonsverlaging, niet eens in stem- ming is gebracht. Wethouder Muylwyk heeft op het aller laatste oogenblik nog een reddingsplank uitgestoken, maar deze bleek zoo wrak, dat niemand zich daarop durfde wagen. Het is thans de vraag wat Ged. Staten zullen doen. Het niet gedekte bedrag is niet j van zoodanig belang, dat het aanleiding kan geven tot ingrypende maatregelen. Maar. de discussies hebben uitgewezen dat er op den internen dienst der gemeente nog in- j grypende bezuinigingen zyn door te voe- ren, zonder dat de gemeentebelangen daar- door behoeven te worden geschaad. Dat er een algemeene meening bestaat dat een centralisatie van bedryven moet plaats heb ben, is duidelyk gebleken. Het is dan ook te hopen dat B. en W. het eens kunnen wor den over de wyze waarop de gemeentedien sten zullen worden vereenvoudigd en de uitgaven beperkte En het is te wenschen dat de ontwerp-begrooting 1935 daarvan reeds zal doen blyken. Daardoor wordt een werkelyk reëele jaarlyks terugkeerende be sparing van uitgaven verkregen. Daarom gaat het. Dat is thans allereerste eisch. 4aar de school eerst eenige jaren geleden- is gebouwd, waarvoor met de onderwyzers- woning en bedrag van ƒ23.000.— is uitge geven. De raad was dezelfde meening toe gedaan, zoodat met algemeene stemmen be sloten werd by Ged. Staten bezwaren tegen de voorgestelde opheffing in te brengen. cours om den „AmBtelprys", verreden in drie afdeelingen, telkens van 16 ruiterp, om te voorkomen dat het nummer te eentonig zou worden. De eerste, die het parcours foutloos reed was maj. Rettoni (Italië) met Judex en Ri- paria. In het twlede gedeelte was luit. Schummelketel (Ned.) de beste, hoewel hy, jammer genoeg, 4 fouten maakte, waardoor hy voorloopig de tweede plaats innam. De laatste afdeeling werd byzonder span nend. Onder ademlooze stilte reed luit. Gre- ter, de winnaar van den 'feersten vg, Trixie en Piccolo Amore in een schitterenden stijl over de lang niet lichte hindernissen en zender een enkele fout. En toen bleek dat zijn tyd de kortste was, ging onder hoera geroep de Nederlaijdsche driekleur inplaats van de Italiaansche in den maat. Volledige uitslagen: Coucours éénspannen, open klasse (nu- tionaal: 1. C. G. H. Otjens, Dongen? met Quick Boy; 2. A. v. d. Kappel, Zeist, met Gay Broompark Boy; 3. H. F. Bultman, Heemstede, met Tudor Emperor; 4. D. Groenhart, Dirkshorn, met Sefton Courtier. Eerv. verm. M. J. Montfoort, Den Haag, met Peter Borough Bertram. Concours tweespannen, open klasse (na tionaal): 1. A. v. d. Kappel, Zeist, met Broompark Gay Boy en Broompark Merry Girl; 2. H. F. Bultman, Heemstede ,met Bingley Victor en Capenoi Victor. Amstelprys, Springconcours (internatio naal): 1. Luit. Greter (Nederland) met rln- xie en Piccolo Amore (0 ft. 3.201/5); 2. Mej. Bettoni (Italië) met Judex en Riparia (0 ft. 3.34 3/5; 3. luit. kol. Forquet (Ital.) met Siberia en Baba (4 ft. 3.24); 4. ritm. Schunck (Did.) met Nelke (4 ft. 3.25 2/5); 5 luit. Delclienne (Belg.) met Bagatelle en Djöngo (4 ft. 3.342/5); ritm. Schummel ketel (Nederl.), met Ernica en Arkansas (4 ft. 3.45 3/5); 7. capt. de Jlenten de Home (België) met Musaphik: en Sueta (7 ft. 3.28 3/5); 8. ritm. Kecler (It.) met Suello en Rinaldo (7 ft. 3.38); 9. luit. v. Lennep (Nc- 4.4); 10. ritm. v. d. Voort v. Zyp (Nederl.) derland) met Luftchua en Godard (7 ft. met Allah en Sunday (3 "ft. 3.14 1/5); 11. dr.l v. Schaick (Nederl.) met Santa Bell en I Denise II (8 ft. 3.20 1/5); 12. St. Gutierrez I (If.) met Norgilla en Intrepida (8 ft. 8.24 2/5); 13. capt. Lombardo (It.) met Buf- falina en Romantino (8 ft. 3.33 4/5). met Allan en at dr.l v. Schaick (N Denise II (8 ft. i (If.) met Norg 8.24 2/5); 13. capt TWEEDE KAMER. Het spellingsvraagstuk. Motie-Moller dringt aan op strengere WIELRENNEN. Zesdaagsche té Amsterdam. Voor de derde maal. Van 28 November a.s. Naar wy vernemen zal ook in het komen de najaar wederom in het R.A.I.-gebouw een zesdaagsche wielerwedstryd worden georganiseerd en wel van 2—8 Nov. a.s. Evenals vorige jaren zal de technische leiding in handen zyn van den heer Fr. Grolms. RAADSELS VOOR DE JEUGD. Oplossing van de raadsels vftn - vorige kop, hop, top pop. Eerlyk duurt het langst. Een slak. De letter r. Hoop doet leven. Tydehs de behandeling van de Interpel- latie-Tilanus in de Tweede Kamer heeft de J heer Moller (r.k.) gistermiddag een motie ingediend, waarin de Kamer uitspreekt, dat juiste en diepere kennis, alsmede zuivere uitspraak, van de Nederlandsche taal een groot cultureel belang is, in verband waar- I mede der regeering wordt verzocht, stren ge eischen te stellen ten aanzien van de Nederlandsche taal voor alle scholen en examens, speciaal voor de examens ter ver- kryging der bevoegdheid tot het geven van onderwys in de Nederlandsche taal. Over deze motie zal, evenals over de motie-Tilanus en Ter Laan, Woensdag wor den gestemd. LUCHTVAART. Van der Leeuw te Kaapstad. Het doel bereikt. De „Goede Hoop", het vliegtuig waar mede de heer van der Leeuw een vlucht maakt naar Zuid-Afrika, is gisteren om 12.30 van Port Elisabeth vertrokken en om 16.40 te Kaapstad geland. Het doel van de reis is hiermede bereikt. De F 36 vliegt. Het grootste vliegtuig dat ooit in Neder land gebouwd werd, de F 36, bestemd voor de AmsterdamBatavia-lyn en geschikt om op de Indië-route zestien passagiers te ver voeren, heeft gisteravond, vry plotseling, om 9.12 zyn luchtdoop ontvangen. Het nieuwste product van Fokker stond j reeds eenigen tya buiten, toen nog vry plot- j seling de tyding rondging, dat de eerste proefvlucht nog des avonds zou plaats heb ben. 't Was een indrukwekkend oogenblik toen de groote machine, bestuurd door Meinecke, de invlieger van de Fokkerfabriek, de lucht in ging. De eerste vlucht is meegemaakt door den werkmeester Jansse van de Ned. Vliegtui- genfabriek en door den werktuigkundige Franschen van de K.L.M. De prys viel by loting ten deel aan ANNIE PERDIJK, Goejanverwellendyk 29, Gouda. Nieuwe Raadsels. L Zoo goed, als iemand kan verlangen, Roep ik „miauw!" dus 'k ben... raai wat? Weet ook, dat "k muizen knap kan Nu raad... maar heusóh: ik ben géén kat! 2. Welke booswicht doodde het vierde deel der menschheid? 3. Hoe ligt de kat op den muur? 4. IVee vaders en twee zobns schoten drie hazen en tóch namen ze ieder één haas mee naar huis! Hoe kan dat?... 5. Welk jaartal blyft, als men het op den kop zet, hetzelfde? Oplossingen inzenden aan de Redactie van de Goudsche Courant, Markt 31, Goud^. RADIO-NIEUWS. Zondag 24 Juni. j Hilversum; V.A.R.A. 9.00 Postd.ber. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje9.30 Orgel; V.P. i R.O. 10.00 Orgelrecital; 10.30 Kerkdienst; A.V.R.O. 12.00 Filmpraatje12.30 Omroep orkest en gramofoon; 2.00 Boekenhalfuur 2.30 Gramofoon; 3.00 Residentie-orkest; 4 30 Voetbalwedstrijd om het Ned. kam pioenschap Heracles tegen Ajax; 4.45 Sport; V.A.R.A. 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Concert; 6.00 Voetbal; 6.17 Concert; 7 00 Strijders v. hoorheen „Victor Adler' Lezing door J F. Ankersmit; 7.20 Concert SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het concours-hippique te Amsterdam. Luit. Greter wint op Trixie en Piccolo Amore den „AmstelprijB". Gisteren wftd het concours in het Olym pisch Stadion vervolgd met een springcon- Als je je gezicht wascht, kryg je een tablet chocolade, en als je ook nog je han den wascht, kryg je er twee. Goed, onder die voorwaarden heb ik er niet op tegen heelemaat in het bad te gaan. (Gaxzettino, Illustrate, Venetië). A.V.R.O. 8.00 Vaz Dias; 8.16 Omroeporkest; 9.1K) Radio-Journaal; 9.15 Gramofoon; 9,25 Concert door het Concertgebouw-orkest en plano; 10.00 üramofoon; 10.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest en zang li 00 Gramofoon; 11.15 Vervolg concert. Huizen: K.R.O. 8.30 Morgenwijding; N.C.R.V. 9.30 Kerkdienst; 12/00 Gramo- fooirff K.R.O. 12.j5 Concert; 12.25 „Onze Radio-Missiedag"; 12 30 Concert; 12.45 K.R.O.-Wereldprogramma; 3.00 Relais van het K.R.O.-Phohi-programma; 4.00 Reportage van de plechtigheden te 's-Hertogenbosch ter gelegenheid van de Nederl. Katholiekendag. Onthulling van het Kardinaal van Rossum-monument; N.C.R.V. 5.0» Gewijde muziek; 5.50 Kerk-, dienst; K.R.O. 5.15 Herhaling van het K.R.O.-Wereldprogramma; 7.50 Concert; 0.15 Een gedachtenis in Tin; 8.30 Concert; R.55 Opvoering van „Het sprekende Kis tje"; 9.15 Vaz Dlas; 9.30 Concert; 9.36 Onze Radio-Missiewedstrijd"; 10.00 De prijzen in hoorbeeld; 10.05 Zang door het K.R.O.-koor; 10.20 Va^ Dias; 10.25 Gra mofoon; 10.45 „De beteekenis van den Radio-Missiedag" door Pater J. Dito O. p.; 10.50 Relais van de stations, die het K.R.O.-Wereldprogramma van 12.45 heb ben overgenomen; 11.35 Concert; 11.55 Korte toespraak door frastoor L. H. Per- quin. Bloemendaal: 10.00 en 5.00 Kerk- dienst uit de GereL Kerk. Vaste predi kant: Ds. J. G. Brussaard- I'KEDIKBEURTEN. Zondag 24 Jun». GOUDA. Remonstr. Kerk, 9 u. v.m. Jeugdkerk. 10^ u. v.m. Mej. Ds. F. R. C. de Klark, Brielle. Luth. Kerk, 10 u. v.ra. De heer Legêne van Zeist. Soc „de Réunie", Ver. van Vrijz. Herv., 10 u. v.m. Ds. P. van Wijnen, Ned. Herv. Pred. te Utrecht. Onderwerp „De abso lute eisch. Tekst Luc. 9 62. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De heer L. Batelaan, cand. te Bodegraven. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6^ u» n.m. Leesdiensten. 25 Jvuui Vh u. n.m. Ds. R. Kok van Veenen- daal. Chr. Geref. Gemeente, Goqwe, 10 u. v.m. en 5Vb u. n.m. Leesdiensten. Vrye Geref. Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Leesdiensten. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m- en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. 28 Juni 8 u. n.mr Ds. H. C- Leep. Bybellezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. Leenmans van Delft. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. van Wyk BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Remonstr. Kerk, 10'A u. v.m. Ds. Mispel blom Beyer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer C. Mquw. - HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. V.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J., Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% q. v.m. en 6% u. n.m. De heer Luitjes g.o. te Leiden,. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. H. Schro ten. 6% u. n.m. Ds. van Grieken. Remonstr. Kerk, geen dienst. ADVERTENTIEN. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By vonnis van de Arrondissements-Recht bank te Rotterdam van 20 Juni 1934 is in staat van faillissement verklaard T. HOOGENDOORN, wonende te Bleiswyk No. 301, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. Dr. B. I. ZLJLSTRA tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator. De Curator: Mr. S. H. SMIT. GOUDA, 23 Juni 1934. Hoogstraat 1. GEVRAAGD boven 16 jaar. VAN DUYSEN, Zoutmansweg 47, Reeuwijk. VOOR DIRECT GEVRAAGD eèn voor Reeuwyk, P.G., boven 16 jaar. Brieven onder no. 1609 Bureau van dit Blad. I voor Kaas pakhuis GEVRAAGD, Br. onder No. 2358, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. j GEVRAAGD op Handelskantoor te Gouda, voor directe indiensttreding'. (m. of vr.) j Br. onder No. 2281 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD om in huishouding Qn winkel te helpen, boven 25 jaar. Brieven met opgaaf verlangd sala ris onder No. 2355 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TWEEDE HANDS TE KOOP. L. TIENDEWEG 53, Gouda. f Troeb. Limonade I 1 45 ct». per fleich.l Limonettesiroop 28c. p.fl.l Limon. Gaxeuse 1 2 c. p. Il.l (6 Jarowater 10 ct. p. flesch.l Alias plus statisgcld. J I All* larf. timen. Ilasschan ensarl la. wordan tag SO 10 c. laruqg>n.j ZONDAG 24 JUNI a.s. (De dienst van 2 uur vaart a.s. Zondag niet.) HILGERS ZOON. in de GROOTE of ST. JANSKERK te GOUDA, op DINSDAG 26 JUNI, p.m. 8% uur door den Heer HENRI C. J. DE MAN. Programma ad 20 cent verkrijg baar by Boekhandel J. DE VEN, Wijdstraat 4, F. BIJLSMA's Boekh., L. Tiendeweg en a. d. Kosterswoning. TER OVERNAME AANGEBODEN. Mooi, modern, laag gebouwd, met ge sloten carosserie. Het geheel ziet er onberispelijk uit, prima in orde en bedrijfsklaar. Draagvermogen 500 K.G. Prijs billijk. Te bevr.: v. SWIETENSTRAAT 1, Gouda. Mil K NU KOOPEN BIJ HBT JMARKT KOLYNOS 84 Ct. gelegen KLEIWEG, HOOGSTRAAT of MARKT. Aanbiedingen b. d. Makelaar P. W. DE BEUN, Fluweelensmgel 90. zonder er eerst een zooltje keurig onder te laten lijmen voor 88 cent aan onderitaand adres. - Ons lijmleer houdt ze soepel

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2