Binnenland. 4 Beurs van Amsterdam. en feiten genoemd. Ik heb minister Dou- mergue herinnerd "aim ftët ttoord van' den rechter van instructie Lapeyre, die inder tijd heeft gezegd: „hoe zou ik kunnen wer ken? Ik zou een enquête naar de toestan den moeten instellen, die er bij den natio- nalen veiligheidsdienst bestaan, Dat is een ware revolutie!" Raymond Prince zeide het te betreuren, dat men heeft nagelaten te onderzoeken of bepaalde menschen belang hadden by de 'verdwijning van den raadsheer. Raymond Prince wees op allerlei tegenstrijdigheden ir. de verklaringen van politie-menschen. Van den eersten dag af, zeide de jonge Prince nog, heeft men zich niet verlangend getoond de vrienden van myn vader te on dervragen. Men *ls er ten slotte op hun eigen verzoek toe overgegaan. Het onder zoek is, volgens Raymond Prince, slechts in schyn objectief geweest en men tracht allerlei lezingen ingang te doen vinden. De eenige lezing, die men onaannemelijk acht is die, dat de moord op raadsheer Prince een politieke misdaad zou zijn en toch zou dit de eenige juiste lezing zyn. Döumergue had Raymond Prince aan het slot van het bezoek gezegd, de over tuiging te hebben, dat er al het mbgelyke zou worden .gedaan om licht in de zaak te ontsteken. Minister Deckers per watervliegtuig naar Kopenhagen. Keert met de „Hertog Hendrik" terug Naar wij vernemen zal de minister van Deiensie, vergezeld van zijn adjulant den iuitenant-ter-zee der le klasse J.- E. A. Post Uit§rweer, den tocht van drie wa tervliegtuigen der marine van den Helder naar Kopenhagen op 23 Juli meemaken. ie Kopenhagen zal de minister embar- queeren aan boord van de .Hertog Hen- cnik", behoorende tot het oeieningseska- üer, dat op het oogenblik een reis in de Oostzee ^aakt. Aan boord van dit schip zal de minister met het eskader 20 Juli uit Kopenhagen naar Nederland vertrek ken. De aankomst te den Helder is be paald op 1 Augustus. De nieuwe burgemeester van Apeldoorn. Jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, griltier der Staten van Utrecht De Staatscourant van'gisteravond be vat de benoeming van jhr. dr. C. G. C. Quarles van Uilord, grifiier der Staten van Utrecht tot burgemeester van de gemeente Apeldoorn met ingang van 1 September a.s. De heer Quarles van Ufford werd 3 De cember 1891 te Bennekom geboren. Hij genoot te Arnhem en Utrecht gymnasiaal onderwijs en studeerde daarna aan de Universiteit te Utrecht, waar hij in 1918 promoveerde op een dissertatie over de .plaats der arbeiderskassen in de ziekte verzekering In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot commies-redacteur ter ge meente-secretarie van Zwolle. In 1921 werd hij hoofdcommies-afdeelingschef ter provinciale griffie van Overijssel en sedert 1934 is hij griffier der Staten van Utrecht. Jhr. Quarles van Ufford, die tot de Chrlstelijk-Historlsche richting behoort, is sedert 1826 lid der Algemeene Armen- commissie. Volksbond tegen drankmisbruik. Algemeene vergadering. De Volksbond tegen drankmisbruik houdt te Zutfen zijn 60ste algemeene ver gadering. Aan de openingsrede van den voorzit ter, jhr. mr. H. O. Feith, ontleenen wij het volgende Over het algemeerf deden zich gedu rende het laatste jaar op het gebied van de bestrijding van het alkoholmisbruik geen buitengewone gebeurtenissen voor. Weliswaar zien wij een voortdurenden achteruitgang van de opbrengst van den accijns op het gedistilleerd, die voor een groot deel ls te wijten aan het hoog op gedreven bedrag van de heffing, doch daartegenover staan de veelvuldig aan het licht gekomen pogingen om door ge- iheme distllleer-inrichtingen en door ver boden invoer aan de betaling van het geen de schatkist vordert te ontkomen. Bovendien wordt onze vreugde over de vermindering van "alkohol verbruik ge temperd door de overweging, dat zij voor een niet onbelangrijk deel haar oorzaak vindt in de ongunstige tijdsomstandig heden, armoede en werkloosheid. Niet alleen worden de bijdragen van rijk, provincie en gemeenten^ngekrom- pen, doch ook raakten door stopzetting van den arbeid aan de Zuiderzeewerken onze daar gevestigde instellingen buiten gebruik, hetgeen een belangrijken gelde- lijden achteruitgang ten gevolge had Als gevolg van een en ander verkeeren de geldmiddelen van den Volksbond in Geinig rooskleurigen toestand. Hierbij komt nog. dat tal van leden door opzeg ging van lidmaatschap hun steun aan den Volksbond onttrekken. Do Volksbond tracht zijn doel o.a. te bereiken door verbetering van maat schappelijke toestanden, van huisvesting en lichamelijke en geestelijke gezond heid, door bevordering van huiselijkheid, tegengaan van lediggang en verschaffen van gepaste ontspanning. Wol is van de zijde der geheelonthouders aan den bond vewreten, dat deze slechts half werk doet door zich niet tegen alle gebruik, doch slechts tegen misbruik van alcohol te kanten, doch volgens spr geheel ten on rechte. Het eene sluit het andere niet uit, integendeel: de Volksbond gaf den stoot tot de oprichting, van verschillende con sult at iebureaux en bevordert bij hen voor wie zulks noodig blijkt, de geheel onthouding Tusschen misbruik en gebruik bestaat verschil Woar de grens ligt, ral voor 1 leder bepaald geval en persoon yersclUl- "Persoonlijk ls spr. overtuigd, i dat b.v, fcütomoblelbestuurders zich van alle gebruik van alcohol dieneh, te ont houden. Opvallend is het grooteVaantal auto-ongelukken, waarbij cte bestuurder bleek te voren alcohol te hebtyên gebruikt Voor zulke personen zou spr. de /moge lijkheid, dat hun de bevoegdheid fnotor- rijtuigen te besturen wordt ontnomen voor langer dan één jaar, geopend willen zien. Ot bij de bestaande wetgeving dit thans reeds mogelijk is als bijzondere voorwaarde bij een geheel of gedeelte lijk voorwaardelijke straf, ls z.i. twijfel achtig. Tegenover eenige teleurstellingen boekt de bond het openen van een nteuw kof- Ueiiuis, tevens hotel, bestemd voor zee lieden, aan het Vasteland aan de over zijde van den Schiedamschen Dijk te Rotterdam, waarmede het 25ste koffiehuis van die afdeeling in de rij harer instel lingen werd ingelijfd. De nieuwe drankwet is nog niet lang genoeg van kracht om thans reeds een oordeel over haar doelmatige werking te kunnen uitspreken. Nu alsnog in de wet de bepaling werd opgenomen, die het maatschappelijk belang beoogen, moge lijk maakte, ls een daaraan verbonden verlolrecht van 25 per jaar voor iedere cantine, vooral voor af deelingen als Am sterdam en Rotterdam, die zoovele van dergelijke inrichtingen exploiteeren, een groote financieele last. Het hoofdbestuur hoopt, dat deze bij wetswijziging te zijner tijd zal worden opgeheven, hetgeen in overeenstemming zou zijn met het begin sel van het bij uitzondering verleenen van .verlof aan rechtspersonen, die uit sluitend ten doel hebben drankmisbruik te voorkomen of te bestrijden. Wordt Dr. Samter uitgeleverd aan Nederland? Telegrafisch verzoek aan Zwitser land, hem ter beschikking van onze justitie te houden. Naar de Tel. verneemt, heeft de offi cier van justitie te Amsterdam, mr. dr. J. A. v. Thiel, aan de Zwitsersche justi- tieele autoriteiten telegrafisch verzocht den Duitschen advocaat, dr. Samter, niet uit het land te wijzen, doch voorloopig ter beschikking te houden voor de Ne- derlandsche justitie. Zooals men weet, wist de Duitscher te den Haag drie Nederlanders en één Pool er toe te bewegen de Duitsche deviezen- bepalingen te overtreden, waarna hij zijn „slachtoffers" aan de Duitsche douane autoriteiten overleverde. Ihdien aan dit verzoek van den offi cier van justitie wordt voldaan de mo- i gelijkheid is niet uitgesloten, dat dr. Samter reeds uit Zwitserland is vertrok ken dan zal onmiddellijk langs diplo- matieken weg de uitlevering van den Duitscher aan Nederland worden ge vraagd. Mochten deze pogingen van de justitie, om den man weer hier te krijgen, geluk ken dan zal hij wegens oplichting wor den vervolgd. Koninklijk bezoek aan Amsterdam afgelast. H. M. zai ook de A.M.A.T.O. niet door- den.hear Stork gesteund*De open-' bare leeszaal en bibliotheek zijn mqde instellingen van hem Ook buiten Hen gelo nam hij aan veel maatschappelijken arbeid deel. Van 1914 tot 1926 was hij be stuurslid len vier jaar voorzitter) van de Vereenlglng van Nederlandsche Werkge vers. Jarenlang heeft hij zitting gehad In den Hoogen Raad van Arbeid. Hij was werkgevers-vertegenwoordiger ter inter nationale arbeidsconlerentie. De sociale maatregelen voor het volk hadden zijn volle aandacht. Wy mogen hierbij herin neren aan de openbare vergadering van den senaat der Technische Hoogesehooi te Delft, eenige jaren geleden, waarin hem tegelijk met Sir Henri Deterding door den rectorTmagnificus het diploma van doctor honoris causa in de techni- scne wetenschap werd uitgereikt. De heer Stork, heeft verder een belang rijken invloed gehad in de bedrijven Werkspoor, de Vries Robbé, werf Conrad, Wilton en andere groote bedrijven in ons land. Van 1921 ai maakte' hij deel uit van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente, waar zijn adviezen op hoo gen prijs werden gesteld. Voor deze Ka mer is nij van 1925—1928 lid geweest van den Nederlandschen Spdorwegraad. Hij was verder commissaris van de Twent- sche Bank, commissaris in het beheer van het Twentsch centraal station voor eleetrische stroomleverlng, commissaris en plaatsvervangend voorzitter van de Ned. land- en boschbouw Mij. Het Laar en commissaris van de Ned. Vereeniging Babcock en Wiloox—Stork voor Neder land en Koloniën. De heer Stork stelde zijn leven in dienst van zijn medemgnschen. Hij had een practischen en vooruitzienden blik en heeft zich een wereldnaam verdorven. De heer C. F. Stork was de laatste der dne gebroederdf die de machinefabriek gebr. Stork en Co. te Hengelo hebben ge leid en bestuurd. De vorige week is, zoo als men weet, zijn broer, H. C. Stork, in Pomnïeren overleden. UITVERKOOP van ontelbar® KOOPJES Zie onza etalage HET LIHGEIKIEHUIS D. A. van Yperen Telef. 2537 - Kleiweg 54 Naar de Tel. meldt is bij het gemeente bestuur van Amsterdam bericht ingeko men, dat H. M de Koningin, In verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik, heeft afgezien van het reeds aangekondigde bezoek aan Amsterdam in September a.s. Zeer tot haar leedwezen zal Hare Majesteit dan ook niet gevolg kunnen geven aan de uitnoodiging om de Land- en Tuinbouwtentoonstelling,. A.M. A.TO te openen. Dr. Ir. C. F. Stork, t Gisteravond 6 uur is op zijn buitengoed op den Paaschberg, de Lutte, bij Olden- zaal, overleden dr. ir. C. F. Stork, direc teur van de Machinefabriek Gebr Stork Co., Hengelo, in den ouderdom van 69 jaar. Met het verscheiden van den heer Stork daalt een belangrijke figuur uit het Ne derlandsche bedrijfsleven ten grave Hij werd 6 Februari 1865 te Oldenzaal gebo ren. Na aldaar een lagere school bezocht te hebben, ging hij naar de U.LO.-school te Hengelo. Op 17-jarigen leeftijd behaal de hij te Arnhem het einddiploma H.B.S. Daarna was hij drie jaar volontair aan de fabriek van zijn vader In 1885 kwam hij te Delft, waar hij 3 Juli 1888 het di ploma van werktuigkundi gingenleur be haalde. In 1888 trad hij in dienst 4m fabriek Hij bezocht een tijd lang de beetwortel suikerfabrieken in Duitschland en van 14911 tot 1892 bestudeerde hij de suiker industrie, in het bijzonder in Brltsch- Indië. Hij bezocht Suriname, Cuba, Mexi co, Noord-Amerika, Japan, waarna een lang verblijf öp Java volgde. Na zijn terugkeer werd hem de tecii- nlsche leiding van de fabriek opgedragen cn in 1893 werd hij met zijn beide broe ders, D. W en H. C. Stork, als firmant in de zaak van. zijn vader opgenomen. Als 6-jarige stond hij dus als leider der technische afdeeling aan het hoofd der fabriek. Hij kwam daarbij in veelvuldige aanraking met het personeel, dat hem als een zeer humaan patroon leerde kennen. Onder zijn leiderschap is het bebouw de oppervlak der fabriek 6 47 maal zoo groot geworden en zijri vele sociale in stellingen aan de fabriek verbonden. Hét prachtige tuindorp werd onaer zijn aus piciën gebouwd, Voorts had het ontwik kelingswerk zijner employés zijn bijzon- dere zorg. Reeds vele Jaren zijn een fa brieksschool en een teekenschool aan de fabriek verbonden, waarin vooral de technische en maatschappelijke ontwik keling van het jeugdige personeel aan bekwame leerkrachten is toevertrouwd. Veel wetenschappelijk werk werd voorts De Nederlandsch-Engrelsche Handelsbetrekkingen. In een uiterst bedenkelijk stadium. Mislukking te wachten? Volgens uit Londen ontvangen berich ten schijnen de Nederlandsch—Engelsche handelsbesprekingen in een uiterst be denkelijk stadium te zijn gekomen. Dit is des .te ernstiger, omdat de Nederlandsche delegatie aan het einde der vorige week in Nederland is geweest en de bespre kingen eergisteren zijn hervat. In ieder geval staan de zaken er op het oogen blik zoo bh, dat mefl rekening moet hou den met het feit'Wat het heel goed mo gelijk ls dat zij zeer binnenkort zullen worden afgebroken. De reden hiervan zal daarin te zoeken zijn dat de politiek van den Ehigelschen minister van landbouw een overeenstem ming in den weg staat. Zijn bezwaren tegen den invbèr van Nederlandsche landbouwproducten en nog meer tegen den invoer van Nederlandsche tuinbouw producten (bloemen) in Engeland zou den het voornaamste en niet te over winnen geschilpunt vormen, waarbij wij nog eens er aan herinneren dat men in breede kringen der bloemenkweekers in het geheel niets geeft omeen bescher mend invoerrecht omdat zij vreezen dat in dat geval de binnenlandsche concur rentie te groot zal worden. Indien de Nederlandsche delegatie tot nu toe Londen nog niet heeft verlaten, dan is de oorzaak hiervan naar men in bepaalden kring 'verzekerde, gelegen in het feit, dat belde partijen tenminste willen trachten het uitbreken van een acuten handelsoorlog te voorkomen of de werking daarvan tot een minimum te beperken. In bepaalde vieringen ls men echter zelfs over het reSuitaat van deze pogingen zeer sceptisch gestemd. Men zou hier geenszins vefrast zijn, indien binnen enkele dagen het mislukken van de besprekingen ook van officieele zijde, hetzij openlijk of onder bedekten vorm, zou worden toegegeven. Men houdt het hier algemeen voor zeer waarschijnlijk dat Nederland dan Jn het kader van haar contingenteerlngspolitiek tot tegenmaat regelen zou overgaan, waarbij deze dah natuurlijk door Engeland zouden worden beantwoord. Dit zou het uitbreken van een handelsoorlog tusschen de beide len- den beteekenen. 1 -'-verhoor nog W vólfèn fhngis,niet mede- deelen wie de eigenlijke dader is. I In verband met den doodslag te Dijn- ter, zijn gearresteerd T. van der H. en H. v. N., beiden uit Nistelrode, die den doodelijken steek hebben toegebracht. De derde gearresteerde, M. H. Van der V., eveneens uit Nistelrode, woröt verdacht van medeplichtigheid. Schoenfabriek a i ge brand. Uisteravond omstreeks zeven uur, na dat de werkzaamheden geëindigd waren, is brand ontdekt in de gebouwen van de N.V. Schoenfabriek J. Frangols te Ryen onder de gfemeente Gilze-Ryen. In een minimum vijl tijd stond het geheele ge bouw in Ttente laaie, zoodat de brand weer van Ryen weinig tegen-de vuurzee kon uitrichten. De fabriek brandde totaal uit. Door dezen brand zijn 30 arbeiders zonder werk gekomen. De iirma was wel tegen brand-, maar niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De geheele voorraad schoenen en alle machines zijn een prooi der vlam men geworden. UoouenjK ongeluk door nalatigheid van politieagent, uemeente c,nscnede tot betaling Vitn scaadevergoeamg veroordeeld. up verzoen van oen aannemer was in Maan een agent van politie gepos- \eera ojj etui uouwwerk in ue Katunaer- siraat te runscneae m net belang van ae verKeeisvenigneia, aaar er eenige tuien waren gespannen up een moment, dat ueze agent zien even naa verwyaerd om instructies te vragen over deze bewaking, u> een vrachtauto tegen een der tuien op- gereuen, met net gevolg, dat een ir* de taxeis nangenae Dane naar beneden stort te enti.J. W. verpletterde. De ouders van w. steiden een schade- vergoedingseiscn in tegen de gemeente en vorderoen een uitkeering van 35 per week oi een bedrag van tó.ux) in eens, aaar hun zoon tevens nun kostwinner was. De rechtbank te Almelo heeft thans interlocutoir vonnis gewezen in deze zaak. Zij heeft aangenomen dat de ge meente u-nscnede inderdaad tot schade vergoeding verplicht is, nu de agent, wel ke de bewaking van het bouwwerk in den steek liet, waardoor de zoon van elschers den dood. vond, wegens onvoor- zichtigen doodslag, ex art. 1406 B.W. aan sprakelijk is, en deze onrechtmatige daad pleegde in dienst der gemeente binnen den formeelen kring zijner bevoegdhe den en verplichtingen, dus als orgaan der gemeente Enschedé. Naast de gemeente acht de rechtbank evenwel ook de betrokken aannemer en/ oi den zoon van elschers zeiven aanspra kelijk, zoodat de gemeente, indien eischers in het hun opgelegde bewijs van schade sfagen, de helft der door de recht bank op io per week getaxeerde scha devergoeding zal hebben te betalen. Derde nationale Zoiinestraat-loterij. De trekking derderde nat. Zonnestraal- loterij, welke was uitgesteld tot Woens- dag 25 Juli, zal nu twee dagen vroeger j; plaats vinden en wel op Maandag 23 .Juli' des morgens te 9 uur in Krasnapolsky te Amsterdam. Nog enkele loten zijn verkrijgbaar bij de Amsterdasche Kiosken pn Bureau Zonnestraal-loterij, Stadhouderskade 108, Amsterdam, door overschrijving op post- tgiro no. van 1.10, voer lot en trek- kingslijst. GEMENGDE BERICHTEN. Drama te Dinter. Jongeman met een mes gestoken: en gedood. Gisternacht omstreeks half twaalf heeft te Dinter een veèhtpartij paats gehad, waarbij de 26-jarige L. van Erp is dood gestoken. De gebroeders W. en L. van Erp, die te Heeswijk kermis hadden ge houden, kregen, toen zij huiswaarts gin gen in de Torenstraat te Dinter twist met een drietal jongemannen uit Nistel rode. Er ontstond een waar bij L. van Erp met' ellgki diepe stepk in den rug en li^HEtstreek kreeg. Hij viel bewusteloos neer en over leed vrijwel onmiddellijk. De politie heeft naar de daders, dje na de vechtpartij de vlucht namen, een onderzoek ingesteld. Zij werden in den loop van den nacht gearresteerd en bekenden den doodslag» te hebben gepleegd. Men kon, daar het.' EERSTE KAMER. Tegen opruien en ophitsen. De Eerste Kamer heelt gisteren na breedvoerige besprekingen het wetsont werp tot nadere voorzieningen ter be scherming van de openbare orde, waarbij eenige wijzigingen in de wetboeken van Strafrecht en Strafvordering werden voorgesteld, ten einde aan de Regeering ruimer middelen te geven tot het tegen gaan van het stelselmatig opruien en ophitsen tegen het gezag en tegen an dersdenkenden, met 24 tegen 10 stemmen aangenomen. Tegenstemmers waren en kel de sociaal-democratische leden. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Goud». 19 Juli. Aangevoerd in totaal 1160 stuks, waarvan: 85 slachtvarkens. Vette 0.15—0.16, Lohdensche 0.12—0.13, per pond levend met 2(/< korting. 472 magere varkens 1422; 535 biggen 7—9; 3 run deren 150200; 56 nuchtere, kalveren 36; 9 bokken en geiten 26, alles per Stuk. Handel stug. Kaasmarkt Gouda. 19 Juli. Aangevoerd 463 partyen kaas. Bryzen le kw, m. r.m. 1922; 2e kw. m. hm. 1618; zware tot 23; #xtra zwar-: tot 24. Handel matig. BOTER. Aangevoerd 377. ponden boter. Weiboter 0.700.75 per pond. Handel vlug. EIEREN. Aangevoerd 108.400 stuks. Kipeieren 2—2.50; Eendeieren 2.—2.50 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling G.A. (C.Z.H.E.) te Goada. 19 Juli. Aanvoer 110.200 kipeieren. Prijzen: 56—58 K.G. 2.10—2.20; 58—60 E.G. 2.20—2.30; 60—62 K.G. 2.30— 2.40; 62—66 K.G. 2.40-^.70; Bruine 58 68 K.G. 2.303.20; kleine eieren 2—2.10, Aanvoer £000 eendeieren. Pry zen: 2 2.50; kalkoen 33.70, alles per 100 stuke. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 19 Juli. Haagste stand 767.3 te Vardo. Laagste stand 754.5 te Larwlck. Verwachting: Matige tot zwakke noord westelijke tot zuid-westelijke wind. Tij delijk opklarend. Weinig of geen regen. Later iets warmer. STADSNIEUWS. 'GOUDA, 19 Juli 1934. R.H.B.S. Gouda. Na mondeling examen zyn toegelaten tot klasse 1: Ha. Barentsen, Gouda; y, Blom, Bodegraven; L. Boer, Góuda; Je. de Graaf, Bodegraven; A. Gravestejjn, Gouda; D. v. d. Veer, Gouda; J. v. Zutphen, Guud;,; C. Ewold, Bergambacht. Klasse II; J. de Neef, Schoonhoven, Klasse III: Ml', de Uyl, Gouda. Klasse IVb: G. Bron, J. Bnjggcman, b Mey'er, Ja, de N^ef, allen te Schoonhoven (voorw.). Overgangsexamen. Bevorderd 'werden van klasse 1 naar klasse II: Pa. v. Amerongen, C. Bokhoven, L. v. Hoorn, Wa. de Jong, H. Klomp, N. v. d. Korf, Pa. v. Markesteyn, L v. d, Melde, Fe. v. Norden, A. Oudyk, Ca. Perdijk, Perdijk, J. Schuling, Te. Souffróe. Ma. Steyn, R. Steyn, L. Vanderland, O. v. Want, We.,Winkel, Na. IJsaelstyn, I». ie Stigter, Ca. Rulleman, Ja. Baas, U. J. v, Bemmel, Ga. v. Bemmel, D. Dykxhoom, A. Hakkenberg, R. Hendrikse, Ae. Iloogen- boezem, A. Kersbergen, Wa. Krijger, G. Noorlander, A. Oskam, Ja. Verhoef, J. Ver stoep, N Visser, R. Visser, J. v. Vliet, W. v. d. Weel, Eth. Hulleman.' P. Hulleman, Aa. de Wilde. Niet bevorderd elf. Bevorderd naar klasse III: Ca. Ba rent- sen, A. v. d. Berg, A. den Boon, F. üem- menie, R. v. Deth, G. Dogterom, v. Krk, J. Hendrikse. Adr. de Jong, C, Klomp, C. Kuipers, W. Luijnenburg, E. Lyk'enm, Wa. v. Omme, J. Questro, H. Roskej, Ne. v.v Vliet, C. Zanen (voorw F. UogteTom, F. v. Eijk, P. Gravesteijn, Ba. v. d. Lee, M. Maarleveld, Ca. Noorlander, A. Perdijk, Ca. de Regt, D. Reneman, Th. de Ruwe, M. Sibbes, J. Slop, Jy. Slop, S, Soeters, J. Verkaaik, M. de Waard, J. v. Zyll Lang- hout. Niet bevordend -zeven. Bevorderd naar klasse 4a: J. v. Eek, F. Hooftmah, Ja. Mohr, G. v. d. Starre, G. v. Buurt, R. v. d. Rijst (voorw.), A. v. d. Veer, 'Eth. v. Vegten, Ha. Weyman. Bevorderd na&r klasse 4b: J. Bakkes, A. v. Bruggen (voorw.), J. den Boon, A. Bor, A. de Bruyn, J. v. Dijk, J. Dorleyn. Pe. Endenburg, H. v. Gent, Ga. v. Gelde, ren, Je. Gravesteijn, M. Meyer, <C. Panne- vis, F. Simon, J. Six, C. Molhuysen, C. Gorman, A. Jansen, G. Kalisvaart, A. Kuyl, A. Lafeber, S. Laugeman, A. Meijer, Aa. Mesman, J. Rem, F. Rosendaal, A. Smal- bil, D. Stuurman, Th. v. d. Weel. Niet be vorderd negen. Bevorderd "naar klasse 5b: D. Broer, La. Broere, P. Dauvillier, J. v. Eijk, V. Hen- riquez, P. v. d. Heijden, E. v. Hoorn, P, v. d. Hout, Ga. Kuipers, W. v. Norden, M. Oskam, B. Ringeling, J. de Ruwe, L. Sips, P. Verstoep. Niet bevorderd vijf. Bevorderd naar klasse 5a: Me. Bol, J. Bouwer, H. v. Dorst, fl. v. Essen, J. Exalto, L. Henriquez, J. Hugenholtz, Ye. Horne- rnann, C. v. Leeuwen, Wa. Nagtegaal, K. de Stigter, A. v. d. Straaten. Niet bevor derd drie. Rij wiel belaetingmerken. De Directeur van he^ Póstkaritoor maakt bekend, dat de ryuielbelastingmerken voo; het belastingjaar 1934/1935 me* ingang van 23 Juli a.s. op de Postkantorf n, Hulp- postkantoren en poststations verkrygbiar zyn. De aandacht van oelanghebbendtn wordt er op gevestigd, dat op een hulppost kantoor of poststation het geval zich zou kunnen voordoen, dat tydelyk geen belas- tingmerken voorhanden zouden zijn. Hot verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot liet. tijdstip, waarop men het moet gebruik'1!. De voorzitter van de O.S.P. afd. Gouda. In vrijheid gesteld. De voorzitter van de afd. Gouda van de 'O.S.P., A. M., wonende te Gouderak, die vorige week na de aanhouding van den secretaris van de O.S.P., eveneens in arrest werd gesteld, verdacht van het samenstel len van den tekst van een strooibiljet van deze party, is gisteren door de Justitie in Vrijheid gesteld en in zijn woning terugg - keerd. Wij vernemen dat ook de andere leden van de O.S.P. die in Rotterdam en andere plaatsen waren gearresteerd, op vrye voe len zijn gesteld. Twee leden werden niet uit de voorloopi- ge hechtenis ontslagen, het zyn de voorzit ter van de afdeeling Overschie en den secretaris van de afd. Gouda, d. E. Filmnieuws. Schouw burg-Bioscoop. Catharina de Groote. De Directie v&n de Schouwburg-Bioscoop brengt voor d« komende dagen een zeer bij zonder programma. Als hoofdfilm zal nJ. vertoond worden de groote historische film „Catharina de Groote", een product van de Engelsche filmindustrie. Deze film, die een briljante, schitterende historische uitbeel ding geeft, wordt algemeen beschouwd al» een triomf van de Engelsche film,® mede ook door de uitbeelding van de historische karakters door de voornaamste spelers, Elisabeth Bergner, Douglas Fairbanks Jr., Gerald du Maurier en Flora Robson. In het voorprogramma zal vertoond wor den de door Profilti opgenomen film van de plechtige uitvaart van wijlen Prins Hendrik. Thalia-Theater. De Chineesche bruid- Helen Hayes, de voortreffelijke filmster, die men nog niet zoq lang; geleden heeft kunnen bewonderen als de Witte Non en iii „Afscheid voor Eeuwig" spéélt de titel rol in „De Chineesche bruid", de film die vanaf morgenavond in het Thalia-Theater vertoond zal worden. Helen Hayes is in deze film de verkochte bruid, Ramon Novarfo' een Chineesche prins. Met hen treedt op Warner Oland die men zich zal herinneren als Dr. Fu Man- chu. Het is een film van bloedige, botsingen en van Chineesche wreedheid, maar waarin men zeer mooi spannend spel zal kunnen bewonderen van de drie hoofdpersonen. Réunie-Bioscoop. De Réunie-Bjoscoop komt ditmaal met Brigitte Helm en Carl Ludwig Diehl in „Spionnen aan het werk", een filjji völ bange avonturen en aencatie volop. He- is de geschiedenis van een üostenryksch spion op ltaliaanschén bodem, een uiterst span nend verhaal. Als tweede film wordt een dolle klacht M-rtoond „De groote truc'*. Woensdag is er, zooals steeds, .nat'nee in dit theater. Men zie \erder de betreffende advercon- BBL OP voor het als nieusv opmaken vav. alle soorten GORDIJNEN en FIJNE KLEEDJES. Modelwasschery fa. J. H. VAN STRAATEN. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 18 Juni. II. Nog meer overtredingen VIeeschkeu rings wet. liet uragen van een rood shirt. voor aet js-antongeiecnt heelt gisteren na ue scnoiaixig wegens ae ui arrest siei- ung van Van oen., aeze och weer terecht gestaan, ui aha wegens het zonder ver gunning slachten van een koe. in ue schuur van zyn tante is aange- tronen een geslachte koe, ongekeurd en onverauurzaamd. ueruimen tyd geleden was v. S. ook al eens bekeurd maar had dit den ambte naar ai betaald. Zijn tante, die 71 jaar oud is en het aan haar hart heelt, zegt niet te weten van wie het vleeöch was. Ue gedachte rees bij den kantonrechter op, dat zij de sleutel expres aan de schuur had gehangeiU maar de getuige verklaar de dat ze dtr altijd doet. En toen ze den volgenden morgen opstond zag ze het vleesch hangen, maar wist niet van wie het was. Verder wist ze ook van vleesch- keuringswet of accijns niets af. De ge daagde had haar ook niet gevraagd of hij den sleutel mocht hebben. Wel had hij den avond te voren gevraagd of hij in haar schuurtje mocht slachten. Van het tafeltje in de schuur met vet er op wist ze ook niets. Toen de kantonrechter vroeg of later misschien iemand anders om de koe is komen vragen, zeide ze, dat niemand ge weest was. De andere getuige v. M. had vleesch in het schuurtje aangetroffen. Hij had de getuige gehoord, terwijl ze nog op bed lag. Dat mocht eigenlijk ook niet, ant woordde ze. Kantonrechter: Maar ongekeurd vleesch verkoopen is nog erger. De getuige verklaarde verder, dat het bovenbedoelde tafeltje uit zijn eigen slachtplaats is, want de moeder van de gedaagde heeft zelf een openbare slacht plaats. De ambtenaar acht het feit bewezen. De gedaagde heeft gemakkelijk de be schikking kunnen krijgen. Het moest vol gens spr. ook niet voor mogen komen dat particulieren een openbare slachtplaats hebben, Daar, wegens herhaling, de wet voor dergelijke feiten alleen hechtenis kent, eischt spr. 1 week hechtenis. De verdediger, mr J. -den Bakker, pleitte, dat deze zaak geen zwendelpartlj van slecht vleesch is, want bij keuring is komen vast te staan, dat het hier goed vleesch betrof. De nerveuze, onsympa thieke houding van den gedaagde moet gezocht worden in het feit dat hij in al les wordt tegengewerkt. Spr. pleitte vrlj- De kantonrechter ls van meening dat deze zaak niet wettig bewezen is en geeft den gedaagde vrijspraak. Vervolgens kwam de gedaagde A. O. v. H weer voor de groene tafel, nu met zijn broer. Samen hadden ze een koe fraudu- 1 leus geslacht. De getuige M. verklaarde, dat hU door een achterdeur de slachtplaats was inge komen. Hij zag dat de broer de laatste handelingen aan de koe verrichtte, v. S. zei, dat de koe niet frauduleus geslacht was, maar dat het hier een noodslach- tüig betrof, omdat de koe zoo'n ernstige nierontsteking had, dat het dier afge maakt moest worden. De ambtenaar O M. had de overtui ging dat het hier een zeer lastig individu betrof spr. bracht hulde aan den ver balisant. Volgens den eisch werd hij veroordeeld tot 7 dagen hechtenis, met vernietiging an het vleesch en openbaarmaking van het vonnis. v S. had nog meer op zijn kerfstok; Nu stond hij terecht dat hij In de Klei wegstraat werd aangetroffen toen hij aü h.r„vleesctlafTal "ervoerde, zonder van net Ooudsche stempel vooralen, via' 8 had zl^1; verontschuldiging reeds aar. HU was n.l. op weg naar de W„ h grossier ln de Kleiwegstraat, die het aival naar een grouler In Rotterdam zou vereenden. Conform den eisch werd hij veroor- deeld tot 100 boete sub*. 20 dagen hech- i en openbaarmaking van het vonnis. 1 Hét blijkt dat het*Gerecht v. 8. goed Pakken heeft. Ne betreft het echter weer de gebroede» v. S. Samen hadden ze frauduleus een rund geslgcht waar- j van na onderzoek bleek, dat het ln alle deelen tuberculeus was. De gedaagden verjaarden dat het dier reeds dood was. Het vleesch zou als var kensvoer verkocht worden, terwijl ze het voor de huid vilden. Na onderzoek waS echter gebleken, dat het rund levend geslacht was. A. G. v. Sch. werd veroordeeld tot één maand hechtenis en de broer tot 100 boete subs. 20 dagen hechtenis met ver-' nietiging van het vleesch en openbaar making van het vonnis. A. G. v. Sch.'s tijd was nu aangebroken om, verdacht van meineed, naar het Huis van Bewaring te Rotterdam te worden overgebracht. Bij A. K. E. v,an L. te Gouda was ln een gang achter de zaak een mand met 24 K.G. varkensvet aangetroffen, dat niet voorzien was van een geldig vleeschkeu- ringsmerk. Volgens gedaagde had hij dit van den grossier aangevoerd gekregen. De knecht had verzuimd naar het abattoir te gaan om het te laten keuren. De getuige J. v. V. beaamde dit. Reeds vijf keer heeft v. L. voor een dergelijk feit terecht terecht gestaan. Uit niets blijkt, dat er goede wil is. De ambtenaar ls dan ook van meening, dat het verleden dient tot uiting te ko men ln de strafmaat. De bescherming van de bevolking zal streng in acht ge nomen worden. Spr. merkt op, dat het kantongerecht in vroegere zaken in ge breke is geweest, omdat steeds een geld boete werd toegestaan terwijl bij den tweeden keer reeds principale hechte nis kan worden toegèpast Spr. elschte 7 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem tot 3'dagen hechtenis met openbaarmaking van het vonnis. Hierna verscheen A. K. E. v. L. te Gou da weer voor het gerecht als gedaagde. In zijn zaak waren twee keurmeesters gekomen die v. L. verzochten een kast deur te openen, v. L. zeide toen dat er niets in die kast 4at, en bovendien de deur niet open kqn. Terwijl één keurmeester in de winkel bleef, ging de ander de hulp van de po litie inroepen. Plotseling ging de knecht van v L. op de fiets de deur uit. De keur meester ging de straat op om hem na te kijken, waarop v. L. van deze gelegenheid gebruik maakte om de voordeur op slot te doen. Toen de politie kwam en men zou trachten de deur te forceeren, open de v. L. de deur. In de bewuste kast werd 44 K.G. reuzel en 49 K.G. rundvet aangetroffen, dat wel goed was, maar niet gekeurd. v. L. zeide dat hij van plan was het terug te sturen, omdat het te duur was. De ambtenaar laakte zeer het schan dalige optreden van v. L. en eischte 14 dagen hechtenis Het vonnis luidde 7 dagen hechtenis en openbaarmaking van het vonnis Het bleek ln de loop der zitting dat, na een eerste algemeene voorstelling van de verschillende personen, we nog eens af zonderlijk met de beklaagden kennis zouden maken. Want weer verschijnt J. v. V. ten tooneele, die in de eerste zaak als ge daagde stond naast bovengenoemde A. K. E. v. L. v. V. heeft een varken geslacht zon der het aan den keuringsdienst te heb ben aangegeven. Uit het getuigenverhoor der getuigen bleek dat het een noodslachting was. v. V. had echter de pooten afgehakt hetgeen verboden is, voordat men het geslachte dier aan de keuring heeft on derworpen. Het vonnis luidde 20 boete subs. 4 da gen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomene. De dragers van roode shirts ver oordeeld. Daarna kwam aan de orde de quaestie over het dragen van roode shirts. Ach tereenvolgens kwamen zes menschen voor die wegens het dragen van een rood «hlrt proces-ver baal hadden gekregen H. v. 't 8. zeide van huls uit R.K. te zijn, terwijl de ambtenaar beweerde dat hW tot de communisten behoorde. De kantonrechter maakte hem er op- merkeaam op, dat hij een verouderd Vara-Jnsigne droeg. Voor een koopje had bekl. het shirt ge kocht. De ambtenaar zeide, dat het dragen van dergelijke kleedingstukken een uit drukking is van een politiek streven, het- gèen In deze tijden niet mag plaats heb ben. v. 't 8. werd veroordeeld tot 5 boete subs, l dag hechtenis. C. Z. zeide dat het evengoed een stre ven van het Leger des Heils kon zijn. Hij vroeg geen clementie. Voor zijn brutaliteit werd hij veroor deeld tot 2 dagen hechtenis. IJ., die nergens bij aangesloten is, werd veroordeeld tot f 3 boete subs, i dag hechtenis. A. H. de R. kreeg 5 of 1 dag, waarop hij vroeg waarom hij meer kreeg dan een ander. J. G. de J., een man van christ. huize, die toevallig ook zoo'n shirt droeg, kreeg of 1 dag. W. J. E. 8 was met een roode shirt ter zitting verschenen. Tijdens de zitting heeft hij dit echter moeten uitdoen.. Op propagandistische wijze wilde 8. duide lijk maken dat het hier partijdigheid gold. De ambtenaar merkte op dat het een De ambtenaar merkte op dat 8. het blijkbaar aangenaam vond om hier .zijn principe uit te dragen. Spreker eischte 6 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de shirt, die op de tafel van den kantonrechter lag. De kantonrechter veroordeelde hem tot i0 boete subs. 2 dagen hechtenis maar vergat vernietiging van de sftlrt uit le spreken. 8. nam daarop het shirt van de tafel, hetgeen hij gevoegelijk kon verdedigen. De ambtenaar zeide daarop in hooger beroep te gaan, zoodat de shirt ter plaat se bleef. I Opruiende opschriften. Een drietal O.S.P.-ers stonden terecht omdat zij voor hun r&men biljetten had- I den hangen die naar de meening van /den ambtenaar van opruiende opschrif ten waren voorzien. Zij werden veroordeeld tot 15, 8 en f 4 boete. Concert „Caecilia" in de St. Janskerk. Gisteravond gaf de My. tot bevordering der Toonkunst afdeeling Gouda het ge mengd koor „Caecilia" een kerkcaneert in de St. Janskerk met medewerking van den organist Henri C. J. de Man. In verband met het overlijden van 2. K. H. Prins Hendrik werd dit concert geopend met de „Traiiergesang" van Martin Blum- mer. Dit wijdingsvolle stuk met zyn aan grijpende tekst werd door. het koor op eminent^ wijze ten gehoore gebracht. Staande werd het door de aanwezigen aan gehoord. Hierna speelde de heer de Man een Prae- ludium und Fuga van J. S. Bach. Het werd gespeeld zooals wy dat van den heer de Man kennen; de organist blykt steeds een groot bewonderaar en vertolker van Bach. De heer de Man speelde later ook nog I'ièce Heroïque van de)) grooten Frmschen orgélcomponist César Franck. De registra tie van dit -nummer, wat wij reeds eerder van hem hoorden, was f^jn gevoeld; zacht klonken de accoorden van het hemelsch motief, daartegen gecyncopeerd het aardsch motief, om met een grandioos breed uitge sponnen slot te sluiten. De Ciacona van Petri was evenals de andere qummets uitstékend geregistreerd. Steeds Was htet het basthema dat door alles heerschte. tóen nummer wat wy gaarne nog eens zullen! hooren. De 2 koralen van J. S. Bach voor het koor klonken zeer goed. Daarna 2 werken va-n Palestrina, gevolgd door het Ave Verum Corpus van Mozart, die evenals het werk van G. H. G. van Brucken Fock „Het naderend Godsrijk", opvielen door de teere en droote stemming. Mooi werden uitgevoerd de twee Psal men van Grieg, vooral de eerst. In „Der Friihling" van Ernst Krenck viel te be speuren een prijzenswaardig streven om moderne koormuziek voor het Goudsche pu bliek ten gehoore te brengen. De moeilyk- heidsgrond van dit nummer is kenmerkend voor het peil waarop dit koor staat, Zeer verdienstelijk werd tof slot weerge geven het slotkoraal uit de Johannes-Pas sion van J. S. Bach. Koor en organist kunnen of) een onge twijfeld vruchtdragenden avond terugzien. De boottocht Ned. Beisvereeniging gaat niet door. Naar men ons mededeèlt, gaat wegens te weinig belangstelling de'boottocht naar de Kagermeren, die door de Ned. Reisvereeni- gmg voor Zondag a.s. was uitgeschreven, niet door. Kerkconcert in de Luthersche Kerk. In het kerkgebouw der Evang. Luther- fiche gemeente alhier, gaf het Christelijk Mannenkoor „De Lofstem", onder leiding van den heer Gysb. Nieuwland, gisteravond een concert. Solisten waren de heeren Adriaan van Oosten uit Maassluis (viool) en Gysb. Nieuwland (orgel). Ter nagedachtenis van wylen'xPrms Hen drik, werd het programma geopend met een orgelsolo, Ases Tod van Grieg, waar op aansloot het le deel'uit de Eerpte Orgel- symphonie van Guilmant. Mooi, gelijk spel gaven de beide solisten te hooren in de Tweede Sonate Van G. F. Handel. In het Adagio uit deze sonate gaf de heer van Oosten blijk van een vaste, doch tevens soepele streek op zijn instru ment, waardoor hy Handel's altyd weer wonderschoone muziek op waardige wyze vertolkte. Het koor, zoowel als de begeleiding. heeft ons inziens niet aan, de verwachting voldaan; over het algemeen deed de zang onrustig aan, en waren de inzetten, zoowel by den aanvang als by sommige interval len soms onzuiver. Het articuleeren liet ook te wenschen over. De bariton en tenorsolo konden ons mede niet erg bekoren. Volle gelegenheid tot ontplooiing zijner talenten kreeg de heer van Oosten in Eligie van Jos. Schravesande en later' op den avond in d^ Tiende Sonate van Arch. Co- relli. De beheersching van zijn instrument, dat tot uiting kwam in zijn zuiver spel, was heel mooi. Het koor bracht nog ten gehoore Mut- tersegen van A. Opladen en Avondlied van Fr. Abt. Het programma werd besloten met een improvisatie op het orgel door den lieer Nieuwland. Hoewel de zang van de „Lofstem" niet geheel aan de gestelde verwachting beant woordde, gelooven wy, dat door ijverige en ernstige studie ,in de toekomst wel iets van beteekenis is te bereiken, daar het koor naar *vy konden opmerken over goede krachten beschikt. Men kieze voorloopig eenvoudiger pro gramma's, zonder begeleiding van strijk instrumenten, waarby men zich ten volle kan concentreeren op de zuiverheid van woord en toon van het koor. Gisteren slaagden in den Haag voor het Mulo-diploma A, Leo Sterk en Jan van den Boogert, beiden te Gouda, leerlingen van do U.L.O.-School aan de Burgemeester Mar- ofd de heer J. van Lingen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 16 Juli: Willemina Johanna, d. van R. H. Boer en N, van Hoorn, P. C. Bothstr. 2,6. 17 JqÜ: Neeltje, d. van G. Blok en M. Langerak, Peperstr. 54. GETROUWD: 17 Juli: O. W. S. Jose- phus Jitta en H. IJssel de Schepper. 18 Juli; A. IJpelaar en J. B. Luxen. S. M. C. Snel en C. C. Hofstede. A. M. Schlingmann en G. S. C. Kelder. S. Brandse en E. Mikkers. J. Rietveld en J. Boessenkool. J. J. van Wijk en P. de Mink. A. J. van Beek en H. H. vdn Wil ligen. J, Swanenburg en C. van Zijl. M. van der Gaag en E. M. de Bruy-n'. OVERLEDEN: 17 Juli: Polijdor ife Bis- echere, 61 18 Juli: Klazina H#tzmann, geh. j^et H. J. Vergeer, 57 j. Op het kantje af gered. Wanneer de zomersche zon den ganschen dag haar gulle stralen over kantoor of werUplaats heeft gegoten, spreekt het van zelf dat men de avonduren benut om in het koele water verfrissching te zoeken. Ter hoogte van het Shell-depot aan den Rotter- damschen Dijk is in den IJssel een zeer ge wilde zwemgelegenheid, alwaar ook giste renavond naar schatting een honderdtal jongelui rondpoedelden. Een van hen, de Ongeveer 20-jarige v. d. M., verdweèn plot seling m de diepte zonder dat de anderen het besef hadden hem te hulp te 'komen. •^I'oevallig stond de N.C.R.R.-er Ferwerda op den dijk het'drukke gedoe gade te slaan en deze merkte gelukkig de hachelijke toestand van M. op. Zonder zich te bedenken sprong hij gekleed te water en bracht de reeds zinkende M. op het droge. Het ongeval had ei bij de zwemmers zoo den schrik inge bracht dat allen zich direct uit het water begaven. De koene redder heeft evenwel hiermede weer bewezen in welk een groote noodzakelijkheid de Reddingsbrigade voor ziet. Bezoek Nieuwe Kerk te Delft. Men maakt er opmerkzaam op, dat het vertrek der autobussen voor den door de afd. Gouda van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Hahdelsbedienden georgani soerden tocht ng^r de Neuwe Kerk te Delft op Zaterdagmiddag a.s. niet is bepaald op half vier, zooals werd vermeld,, doch op kwart over twee. Agenda. 19 Juli 8% uur Soc. Vredebest. Ledenver gadering. 19 Aug. Nat. Kampioens-zwemwedstryd^n in de Sted. Zweminrichting. UT UKN OMTREK- BOSKOOP. Belastingen. By beschikking van den Minister van "Financiën is de ontvanger der dire^e be lastingen, de heer J. J. v. d. Meulen, alhier, overgeplaatst naar Middelburg. j Tijkstuinbouw&chool. Het einddiploma met aanteekeninjj voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen behaalden op 12 Juli 1934: D. v. d. Bijl (D.E.) te Alphen a. d. Rijn; J Prins (F.D.E.) te Amersfoort; J. Reu- vckamp (F.D.E.), A. Timman (F.E.) te Amsterdam; A. Boer (D.E.) te Bloemen- daal; A. v. d. Berg (D.E.), P. R. Bregen- beek, W. F. Th. Eygélsheim, G. M. Lün- nemann (F.D.E.), A. A. Radder (F.D.E.) ex: K. Rosbergen (E.) te Boskoop; A. Adel v. Neck (D.E.), L. W. Groeneveldt te Bus- sum; D. Pols (F.D.E.), P. J. Winters (E.) en Th. van Wyngaarden (D.E.) te Delft; W. A. Volkert te Dordrecht; J. Kool (F.D. E.) en M. den Ouden te Gouda; M. R. Butin Bik, J. C. Drielsma (E.), G. M. de Koek, A. J. v. Pesch (F.D.E.), H. v. Rees Vellinga, M. S. P. Straatman, N. Voor hoeve, R. J. Werner, J. H. Wolff (E.) te 's-Gravenhage; R. P. ten Broek (E.) te Harderwijk; Tj. H. Koning te Hengelo; H. Muyser (F/E.) te Hillegersberg; H. L. La- porte te Maarsbergen; J. v. Asch (D.E.), E. J. de Jong (D.E.) en C. G. Sluyter (D. E.) te Rotterdam; W. P. H. Gans te Rijs- j wyk (Z.H.; J. L. Cals te Schaesberg (L.); G. Bendeler (F.D.E.) en W. A. Sprenger (E.) te Scheveningen; H. H. Meulenbelt en B. M. Molewater de la Rive Box (D.E.) te Utrecht; P. J. Nieuwdorp (F.E.) te Voor burg; H, Dekker te Warnsveld; H. Gros (F.D.E.), G. H. Ituhaak (F.D.E.) te Was- 1 senaar, J. v. Ast (D.E.) te Winterswijk, J. G. Snelleman (F.D.E.) te Woerden; A. A. Hoogland (F.D.E.) te IJmuiden. Geslaagd 48 leerlingen, hiet geslaagd 6 leerlingen. Eén leerling aal wegens ziekte Jater eindexamen doen. MOORDRECHT. Emeritaat aangevraagd. Ds. B. Nieuwburg, Ned. Herv. pred. al hier, heeft tegen 1 October wegens gezond heidsredenen eervol emiritaat aangevraagd Ds. Nieuwburg verbond zich op 10 Januari 1925 aan deze gemeente. Het ligt in de bedoeling van ds. Nieuwburg in deze ge meente te blijven SPORT EN WEDSTRIJDEN. ATHLETIEK. Du&l-Meet S.V.V^-Vireg. Twee prijzen naar Gouda. Woerlsdagavond werd op het S.V.V.-ter- rein te Schiedam onder flinke publieke be langstelling de dual-meet S.V.V.Vires gehouden. In een buitengewoon spannende maar sportieve stryd wisten de Vires-men- schen tenslotte met een gering punten-ver- schil te zegevieren en zoodoende de fraaie Amstelbron-beker, een geschenk van een oud-Gouwenaar, den heer Cattel, voor 1984 j in de wacht te sleepen. De S.V.V.-ers be loofden echter het volgend jaar b'y hun be- j zoek aan Gouda te trachten hem weer mee r.aar Schiedam te nemen. Geheel naar de verwachting hgdden de juniores het ge makkelijker. Up alle nummers wafl ae Vires-jeugd no. L 6 .zoodat de uit slag niet moeilijk te radenSviia. In het gezellig café-restaurant van den heer Cattel weiden hierna de beker en de bronzen atbleet door den wedstryd-leider van S.V.V. uitgereikt, waarbij van beide zijden hartelijke woorden werden gespro ken. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heeren: i00 yards: 1. J. C. den Hfertog (Vires) 10.4 sec.; 2. v. Diggelen (S.V.V.) 10.4 sec.; 3. Scheepmaker (S.V.V.) 10.8 sec.; 4. B. Wirtz (Vires); 5. v. Diggelen (S.V.V.); 6. W. Bouwer (Vires). Punten: S.V.V. 11 pnt, yires 10 pnt. 400 M.: 1. Kruse (S.V.V?) 56.2 sec.? 2. v. Diggelen (S.V.V.) 57.2 sec.; 3. A. M. Schot (Vires) 58.2 sec.; 4. B. Wirtz (Vires) 58.2 sec.; 5. W. C. Blaazer (Vires) 59.2 sec.; 6. v. d. Gaag (S.y.V.) 69 sec. Pun ten: S.V.V.' 12 pnt., Vires 9 pnt. 800 M.: l. Kruse (S.V.V.) 2 min. 15.6 sec.;, 2. A. Wemmers (Vires) 2 min. 18.6 sec.; 3. W. C. Blaazer (Vires) 2 min. 20.2 sec.; 4. P. de Korte (Vires); 5. Lemp (S. V.V.); 6. Gent (S.V.V.). S.V.V. pnt., Vires 12 pnt. Kogelstoot^: J. M. Gebuis 4Vi*es) 10.54 M.; 2. Elderkamp (SAf-V.) 10.— M.; 3. Pronk (S.V.V.) 9.64 M.; 4. J. C,.den Hertog (Vires) 9.63 M.; 5. van Diggelen (S^V.V.) 8.93 M.; 6. W. Bouwer (Vires) 8.87 M. Punten: S.V.V. 11 pnt., Vires IQ pnt. Speerwerpen: 1. M. Gebuis (Vires) 47.71 M.; 2. Pronk (S.V.V.) 38.39 M.; i, A. Wem mers (Vires) 35.24 M.; 4. J. C. den Her tog (Vires) 33.36 M.; 6. v.,d. Gaag (S.V.V.) 29.25 M.; 6. Scheepmaker (S.V.V.) 25.78 M. Punten: S.V.V. 8 pnt., Vires 13 pnt Verspringen: 1. J. C. den Hertog vVires) 6.14 M.; 2. Scheepmaker (S.V.V.) 5.76 M.; 3. A. Wemmers (Vires) 5,70 M.; 4. Pronk (S.V.V.) 5.69 M.; 5.>B. Wirtz (Vires) 5.58 M.; 6. v. Diggelen (S.V.V.). Punten: Vires 12 pnt., S.V.V. 9 pnt. Zweedsche estafette (200, 400, 200, iOü M.): l. S.V.V. (6 pnt.); 2. Vires (3 pnt.). Totaal 1.' Vires et Celeritas 69 pnt.; 2. S. V.V. 66 pnt. Juniores: 80 M.: 1. A. de Jong (Vires 9.6 sec.; 2. C. Jongeboer (Vires) 9.8 sec 3 P. den Hertog (Vires) 10.7 sec.; 4. v Enden (S.V.V.); 5. Mdk (S.V.V.); 6. de Vries (S.V.V.Vires 15 pnt., S.V.V. 6 pnt. Verspringen: 1. A. de Jong (Vires) 5.66 M.; 2. C. Jongeboer (Vires) 6.55 M.; 3. P. den Hertog (Vires) 5.50 M.; 4. v. Diggelen (S.V.V.); 5. de Vries (S.V.V.) 4.94 Rl.; 6. Embden (S.V.V.) 4.&8 M. Vires 15 pnt., S.V.V. 6 pnt, Kogelstooten: L. A. (je Jong (Vires) 13.06 M.; 2. <5. Jongeboer (Vires11.97 M.; 3. B. de Bruin (Vires) 11,42 M.; 4. Driel (S.V.V.) 11.31 M.; 5. Wessel (S.V.V.) 11.27 M.; 6. van Diggelen (S.V.V.) 9.31 M. Totaal Vires 15 pnt., S.V.V. 6 pnt. Estafette 4 x 80 M.: 1. Vires et Celeri tas (6 pnt.); 2. S.V.V. (3 put.). Totaal: 1. Vires et Celeritas 51 pnt.; 2. S.V V. 21 pnt. KADlU-NIEü VY.*>. Hilversum: 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.3»i Bportpraatje; 7.00 Radlotoo- neel voor de kinderen; 7.30 Alex de Haas „Het Nederlandsche Cabaret; 8.00 Vaz Dias; a.05 Johann Strauss-concert door het Omroeporkest 0. 1. v. Johann Strauss m. m. v. Fr Jokl (sopraan); 9.40 Voor dracht door Koos Koen; 10.00 Gramo- foon; U.OO Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen* 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Chr. liederenuurtje door Joh. de Heer, m. m. v. W. Verver (viool); 6.30 Gramofoon; 7.30 Journalis tiek weekoverzicht door C. A. Crayé; 8.00 Het Chr. Radiokoor o. 1. v. J. Couvée, het Amsterdamsen Trombone-kwartet en M. E. Bouwmeester (orgel). In de pauze om 9.UU causerie door J. Hollander en o»n 9.55 Vaz Dias; 10.45 Gramofoon. WISSELKOERSEN. 18 Juli. 19 Juli. Officieel. Londen 7.43% 7.43% Berlyn 56.62% 56.57 Parys 9.74% 9.74 Brussel 34.48 34.47% Zwitserland 48.18% 48.16 Kopenhagen 33.22% '33.32 Stockholm. 38.35 38.47% Oslo 37.37% 37.50 New-York 1.47% 1.47% Niet-officieel. Praag 6.15 6.14 Madrid 20.20 20.20 Praag 12.67 - Beurss verzicht. l'A'68 De stemn ling op da Amsterdaltische beurs was bleeï kalm heden verdeeld de handel behalve in rut jerwadrden, die veel ruimer omzetten te zien gaven. Amsterdam rubbers warer weliswaar siecnts 1 pet. vasier, aocn erschlïlende andere soorten liepen tot 10 pet. boven het vorig slot op De oorzaak der stijging moest worden gezocht in de uitlatingen van het bestuur van een der rubbëro 1- dernemingen op een vergadering in nA laatst van vorige week gehouden. Op de Industrie- a f deeling trokkken Philips 1 aan, doch de koerswinst ging later weer verloren. Unilevers warén gedrukt. Aku's nauwelijks prijshoudend. Ned. Ford en kele procenten beter. Tabakken slechts weinig veranderd, hoewel de noteeringen eenige neiging tot reactie vertoonden Senembahs een kieintgheid beter. Sui kerfondsen ongeanimeerd. H.V.A.'s stel den zich iets beneden de koersen van gisteren. Kon. Olie stelden zich een frac tie hooger. Voor cert Ned H. Mij. be stond vraag hetgeen ln een koersverbe- tering van 2 pet. tot uitdrukking kwam. Duitsche obligaties konden zich meeren- deels handhaven.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2