I 1 I Binnenland. IS óüderrs in de gemeente óp hun qui vive waren V Beurs van Amsterdam. -De <tt»ce zoq we! de andere mogendheden kunnen consulteeren om gezamenlijk stap pen te Berlin te doen, doch het is niet waarschijnlijk dat Mussolini tot een derge lijke stap overgaat, voordat hij aan het einde van deze week een bespreking met dr. Dollfuss te Rissione heeft gehad. YEKEENIGDE staten. na uen üuoü van Diiiinger. uiöieien is ai «ew-xork üe bandieten- itiuei uiiunger uooügesenoien toen nu uit een bioscoop kwam. Dij net vernemen vun uen uoou van Diiiinger herademde Atnenka. oe Diaden wijden geheeie-blad zij uén aan de korte maar sensatloneele itHjpDaan van den oandletenlelder. t ue autoriteiten zijn onmiddellijk een onderzoek begonnen naar de drie hoofd- iiituepiicntlgen van Diiiinger. Men brengt in herinnering, dat bij het maandeniarige zoeken naar Diiiinger ib poiitie-agenten zijn gedood. De bult def uandieten bu de verschillende bankover vallen wordt geschat op ongeveer een kwart minioen dollar. inziet horloge van den bandiet heeft de politie een portret van Evelyn Fre-i J chette gevonden, die naast verscheidene andere personen veroordeeld is wegens het verleenen van onderdak aan Diiiin ger. De vader van John Diiiinger, een ge- zien larmer te Mooresvllle in den staat moiana, vernam het bericht van den dood van zijn zoon per radio. Hij vertrok onmiddellijk naar Chicago om 't lichaam van den bandiet te halen. De autoritei ten weigeren mede te deelen, hoe zij er van op de hoogte waren gekomen, dat Diiiinger te Chicago vertoeide en er eon bioscoop zou bezoeken. Gezien echter het zwak, dat Diiiinger voor het schoone ge slacht had, vermoedt men, dat een vrouw de politie van de situatie heelt verwit tigd. Er was een premie van lö.uou dollar uitgeloofd voor de aanhouding van Dii iinger. Byrd wordt vermist. De afdeeling der Zuidpool-expeditie wel ke met een auto op rupsbanden op weg was om vice-admiraal Byrd, die sedert vier maanden op een meteorologische observa tiepost vertoefde, naar het kamp van de expeditie terug te brengen, verklaart dat zy de post, welke Byrd kenbaar had ge- j maakt met oranje vlaggen, tot dusver niet heeft kunnen terug vinden. EERSTE KAMER, üe naturalisatie van dr. Borms. De minister van Justitie schrijft in zijn memorie van antwoord op het voorlooplg verslag over het wetsontwerp, naturalisatie van dr. C. J. G. M. en ai anderen: Mei, de in het schrijven van den pro cureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Bosch van 20 Juli 1932 vervatte conclu sie kan de minister zich bezwaarlijk ver eenigen. Hij is van oordeel, dat de vroe gere politieke werkzaamheid van den se dert 191 voortdurend hier te lande ge- vestigden dr. Borms, welke werkzaam heid vóór véle Jaren buitenlands heeft plaats gevonden, nu in 1929 amnestie-ls gevolgd, ten deze thans bulten verdere beschouwingen mag worden gelaten. Ook naar het oordeel van voornoemden pro cureur-generaal staat dr. Borms ln de plaats van zijn huidigeInwoning in alle opzichten gunstig aangeschreven en is niet meer gebleken,' dat hij zich met zijn der Overheid van zijn geboorteland on welgevallige politiek nog bezighoudt. Bij den burgemeester van 's-Hertogenbosch bestaat tegen de naturalisatie van ver zoeker, die naar zijn gevoelen een ach tenswaardig man en een rustig persoon is, van wlen ten volle kan worden ver wacht, dat hij, eenmaal genaturaliseerd, een goed en trouw Nederlander zal zijn, dan ook geen enkel bezwaar. De commis saris der Koningin in Noord-Brabant raadt mede tot inwilliging van het ver zoek. Denkt eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum:' A.V.R.O. 5.30 Dinercon cert door ,D,e Lepelaars" o.l.v. Henri Zel- deniust, Intermezzi Gino Bordi en zijn Ha waiian orkest; 7.40 Causerie door Mr. K. Jansma, secretaris van den Zuiderzeeraad „Waarom verdere inpoldering der Zuider zee?"; 8— Nieuwsberichten Vaz Dias; 8.05 Ope'ettcconcert door „de Lepelaars" o.l.v. Henri ZeldenruBt, m.m.v, Grethe Weyn- schenk-H'ogenbirk, sopraan en Henk Viskil, tenorj 9.10 Louis Noiret met nieuwe lied jes; 9.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Fransch comcert door het Re sidentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht. Soliste lianine Weill, piano; 10.30 Gramofoon; 11.— Nieuwsberichten Vaz Dias; 11.10 Kovacs J ajos en zyn orkest. Huizen: K.R.O. 5.45 'n Muzikale tour nee door Europa (Gramofoon), Spanje; 6.15 Orgelconcert door Alphons Dreissen; 6.45 Gramofoon; 7.15 „Het achtste eeuwfeest van de Abdij van Berne" door Pater Dr. H. Heijman O.P.; 7.35 Gramofopn; 7.60 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Pierre Reinards, als gast, m.m.v. J0 Juda, viool; 9.15 „Het Eiland van Isis". De Nacht der Tranen vo®rt?acht door H. v. d. Eerenbeemt; 9.80 Vioolsoli door Jo Juda. Aan den vleugel Fred. Boshart; 9.45 Gramofoon; 10.— Het K.R.O.yorkest o.l.v. Pierre Renards; 10.30 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.35 Gramo foon. Koningir en Prinses naar Noorwegen. Naar wij vernemen, is H. M. ae Konin gin voornemens, Zaterdag 28 Juli a.s. mtt H. K. H. Prinses Juliana ns^r Ülvik ui de Hordangerfjord (Noorwegeh) te ver trekken voar haar JaarliJksch verblijf in het buitenland. De reis daarheen zal geschieden met klein gevolg aan boord van het motor schip Tanimbar van de Maatschappij Nederland. De Koningin en de Prinses zullen ge durende de buitenlandsche reis. 'n streng Incognito ln acht nemen. Jhr. E. H. E. Teding van Berkhout, t Te Bloemendaal is in den ouderdom van 67 jaar overleden jhr. E. H .E. Teding van Berkhout, oud-burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, hoofd ingeland van het hoogheemraadschap Rijnland en ridder der Johannitterorde. üe begrafenis zal plaats hebben te Wes tervoort, op Donderdag a.s. na aankomst van trein 14.14 uur. Vijf Kaden van Arbeid worden opgeheven. Op 1 Januari 19A5 verdwijnen Brielle, Heerenveen, Deventer, Tie! en Tilbttrg. Dordrecht wordt uitgebreid. Bij Koninklijk besluit is een wijziging gebracht ln de ambtsgebieden van de Ra den van Arbeid. Daarbij worden met in gang van J Januari 19Ó5 opgeheven de Raden van Arbeid te Brielle, Heerenveen, Deventer, Tlel en Tilburg. Het tegenwoor dige ambtsgebied van den Raad van Brielle wordt gevoegd bij dat van den Raad van Arbeid te Dordrecht, dat van den Raad van Arbeid te Deventer komt te behopren bij den Raadvan Arbeid te zwolle. Het ambtsgebied van den opge heven Raad van Arbeid te Heerenveen wordt gevoegd bij dat va*n den Raad van Arbeid té Leeuwarden; het ambtsgebied van den Raad van Arbeid te Nijmegen wordt vergroot met dat van den tegen- woordigen Raad van Arbèid te Tiel, ter wijl het Rayon van den Raad van Ar beid te Tilburg wordt gevoegd bil den Raad van Arbeid te Den Bosch. Ten slot te gaat een gedeelte van het ambtsge bied van den "Raad van Arbeid te Am sterdam over naar den Raad van Arbeid te Alkmaar. Invoerrechten in Frankrijk op vee- en vleeschsoorten. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rykslandbouwconsulent te Pa rijs de invoerrechten in Frankrijk op de hiernagenoemde vee- en vleeschsoorten als volgt zijn verhoogd: levende runde ren 15U trs. per lU) K.ü. levend gewicht; levende kalveren 19U frs. per HiO K.G. le vend gewicht; levende scnapen 190 frs. per 100 K.G. levend gewicht; levende var- kens 225 frs. per ïoo K.G. levend gewicht; versch schapenvleesch 260 frs. per 100 K.G.; versch rundvleesch 260 frs per 100 K.G.; bevroren schapenvleesch 135 frs. per ïoo K.G.; 'bevroren varkensvleesch 200 irs. per ïoo K.G.; bevroren rundvleesch 135 frs. per ïuo K.G. Tegelijkertijd is de belasting op de in voervergunningen voor levende runderen kalveren, schapen en1 varkens en voor versch varkensvleesch'af geschaft, terwijl die voor versch schapen- en rundvleesch is verlaagd tot 15 frs. per ïoo K.G. en voor bevroren rund-, schapen- en vax*- kensvleesch tot respectievelijk 55, öo en 30 frs. per 100 K.G. j Sabotage aan boord van H. M.'s „Nautilus". Machine warm geioopen. Zondagmorgen jl. rezen er te Den Hel der vermoedens, dat men aan boord van H. M.'s „Nautilus", welk schip in den loop van dien dag, volgens het vastgestelde reisprogram, naar de Noordzee zou ver trekken, ter uitoefening van het toezicht op de visscherij, door verontreiniging van de smeerolie had getracht de hoofd machine onklaar te maken. Het schip is Zondagmorgen naar zee vertrokken maar moest na korten tijd terugkeeren wegens het warmloopen van de hoofdmachine. Het is ln de haven van Nleuwedlep ge sleept, waarna men met de herstelling ls begonnen. Een uitgebreid onderzoek naar de ge- pieegde sabotage wordt Ingesteld. GEMENGDE BERICHTE^. Zijn vriend doodgestoken. Gisteravond was te Ruinerwold tus-^ schen de beide landbouwerszoons de 29- jarige P. Stellink en zijn vriend de 27- jarlge P. Kooiker een woordenwisseling ontstaan naar aanleiding van een oude rechtszaak, waarin beiden als getuigen waren opgetreden. Plotseling greep S. een mes eg bracht daarmede K. een diepe wonde ln de hartstreek toe. K. liep nog enkele meters verder en viel toen voor over in het gras. Toen na enkele oogen- blikken de politie verscheen, leefde hij nog, doch dadelijk daarop overleed hij. üe dader heeft zich bij de politie aange meld. Hij is naar het politiebureau te Meppel overgebracht, en aldaar ingeslo ten. Brand in een kwastenfabriek te Schiedam. Gisteravond om 6 uur is brand uitge broken in de kwastenfabriek van den heer J. Jacobs op 'den hoek van de Wes terkade en Nieuwe Haven te Schiedam. Daar de brand zich ernstig Het aanzien] heeft men met het oog op den aanzien lijken voorraad brandbaar materiaal on middellijk groot alarm gemaakt. De lei ding berustte bij den commandant Ir. Alkema, zoodat de brandweer binnen zeer korten tijd het vuur, dat naar de .hoeveelheid rook te oordeelen van bin nen hevig smeulde, met tien stralen kon aantasten. Personeel van de aangrenzen de Breeuwwerkfabrlek der Ia. Bijl Manneke, dat den brand ontdekt had, had onmiddellijk uit de fabrieksslang water gegeven. Daar het fabrieksgebouw bestaat uit een voormalige mouterij, zijn er zeer veel ramen. Men kon op elke wil lekeurige plaats groote hoeveelheden wa ter naar binnen werpen, waardoor de brand binnen een uur tijds gebluscht was. üp het terrein waren o.a. aanwezig de burgemeester, de heer H Stulemeyer, eenige raadsleden en een aantal Rotter- damsche brandweerlieden, onder wie hoofdman Keeman. De fabriek heeft groote waterschade opgeloopen, welke door verzekering ge dekt wordt. De heer Jacob was tegen be drijfsschade verzekerd. Het personeel be stond uit ongeveer 30 man. De oorzaak is onbekend. I Hulpverleening door Nederlandsch scheepsarts in volle zee. Engelsch machinist van den dood Gisteren arriveerde te Plymouth het Nederlandsche stoomschip „Venezuela" van de K.N.S.M., dat-de voldoening mocht smaken, kort tevoren te hebben bijge dragen tot het behoud Van het leven van een der officieren van het Engelsche vrachtschip „Maidenhead". In den Atlantlschen Oceaan ving de ..Venezuela" een draadloos verzoek om huloverleening op van het te Londen thuisbehoorende vrachtschip „Maiden head", waarvan de eerste machinist ziek was en In ernstigen toestand verkeerde De „Maidenhead" vroeg een doktersad vies en nadat de scheepsarts van de „Ve nezuela". dr van der Sluys, draadloos de svmntomen van de ziekte had gevraagd, seinde hij. welke medicijnen den patiënt moesten werden toegediend Het bleek echter al spoedig, dat de „Maidenhead" deze medicilnen niet aan boord had. waaron de beide schepen elkaar tegemoet stevenden, en dr. van der Sluys zich aan boord liet brengen van het Engelsche vrachtschip, waar hil den eersten ma chinist persoonlijk behandelde en de noodige medicijnen, alsmede verdere ver- pleglngs-voorschrlften achterliet. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat de patiënt er ernstig aan toe'was en vermoedelijk het-leven dankt aarude be- hand-Mlne van den .-Nederlapaschen scheepsarts. üe „Venezuela" in zwaar weer. Een man aan boord gewond. Verder meldt een Reuter-telegram uit Londen, dat de „Venezuela" öuo mijl van de Engelsche kust 'n zwaren storm hééft doorstaan. Een z#are zee stortte zich over de brug en wierp eten aantal- dikke vensterglazen op het promenadedek. De eetzaftl werd evenals de passagiers hutten onóer water gezet. Een lid der bemanning werd gewond. 'Doodelijk ongeluk te de Bilt. Gisternamiddag is te de Bilt op den Soestdijker straatweg, ter hoogte van de Gereformeerde kerk, een doodelijk onge luk gebetyd. Een 13-jarige Jo*gen, wonende aan den Hessenweg, reed mee achter op de laad bak van een vrachtauto. Toen de auto zeer langzaam reed, wilde de jongen er aan den zijkant afspringen; hij kwam te vaüen en kreeg het linker-achterwlel over het hoofd. Hoewel de jongen nog erg uit het hoofd bloedde, moet de dood terstond zijn ingetreden. Dr. H. K. Lette, die spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig was, kon niets anders doen dan den dood constateeren. Of den schauf- teur nog eenige schuld treft, wordt nog onderzocht. Twee hotelratten te Zandvoort gevangen. Twee Hagenaars, die heel wat op hun kerfstok hadden, in Noordwijk 450» aan sieraden En zoowaar. Zaterdagavond om 9 u. arriveerde het tweetal met den trein ln de badplaats en wandelde llnea recta naar een der grootste hotels. De direc teur nam ze liefderijk tot zich, doch bel de onmiddellijk het politiebureau op, maar toen de Inspecteur Vreeman kwam, waren de vogels juist gevlogen, dat wU zeggen: zij zochten vertier langs de bou- i levard. De commissaris en de inspecteur slaagden er echter 's nachts om twee uur ln, de ratten te vangen; men trof hen in een cabaret aan en het Signalement klopte zoo zuiver, dat er geen twijfel mo gelijk was of dit waren de Noordwijksche neeren. 'lijdens hun wandeling naar het bureau trachtten zij elkaar nog 'n seintje te geven, maar deze vluchtpoging werd \n de kiem gesmoord. Een goede vangst. Spoedig bleek, dat de politie ,een goede vangst had gedaan en een paai- handige jongens had ingerekend. Zij hadden na melijk een week geleden in een; hotel op het Leidschepiein te Amsterdam gelo geerd, en waren ook daar met een kleine 20 schuld vertrokken. Na verder onderzoek bleek, dat zij toen met hun drieen waren geweest en zich lieten inschrijven als Beekman, de Man en Boekman uit Rotterdam. De ware naam van cjezen „Dritte lm Bunde" Beek man is thans bekend, zoodat de arresta tie van dezen medeplichtige spoedig kan volgen. De twee vrienden, die zedelijk niet heel hoog staan en beiden nog een voorwaar delijke veroordeeling van acht en zes maanden op hun strafblad blijken te hebben wegens inbraak, heeten niet „Verkade uit Zaandam", zooals ze zich te Noordwijk noemden. Het zijn de 27- jarige L. J. de W. zonder beroep en de 2i-jarige H. A. V., kantoorbediende, bM- den Nederlanders eh gedomiliceerd ln Der? Haag. Door de groote kctivlteit van de Zand- voortsche politie zijn Zaterdagnacht twee hotelratten gepakt, „heeren", die wel uiterst geraffineerd te werk gingen, maar toch commissaris F. B. Lovink niet om den tuin konden leiden. Na een streng verhoor hebben zij gistermorgen bekend, dat zij te Noordwijk en ook te Amster dam in eerste klas hotels hadden gelo geerd, zonder de hooge rekeningen te voldoen, terwijl de oudste tevens toegaf, zich aan diefstal van waaardevolle sie raden fe hebben schuldig gemaakt, meldt de „Crt.". lp Noordwijk begonnen. De arrestatie geschiedde naar aanlei ding van een recherchelijst van 10 Juli jl., waarin de Noordwijksche politie op sporing verzocht van een tweetal Jonge mannen, die ln een der grootste hotels hun intrek hadden genomen en op 8 Juli spoorloos waren verdwenen, üe hotelier had geen reden gevonden, om de gasten te wantrouwen, want zij waren ln een prachtige auto komen voorrijden, een grooten wagen die evenwel later gehuurd bleek te zijn. Maar toen deze nette heeren zonder te betalen waren verder gereisd, kwam men tot de onaangename ontdekking, dat een der andere hotelgasten uit haar kamer, gelegen naast die van de heeren, een langwerpig oud-zilveren broche vermiste, met drie naast elkaar gemonteerde bril- lanten, elk afzonderlijk gezet in een rozet van kleine brlllanten, zoomede een bree- den gouden armband, ter gezamenlijke waarde van ongeveer 4500. Men zocht overal, maar vond de beide vluchtelingen niet. Tijdens hun verhoor zou blijken, dat de oudste zich nog den zelfden avond naar Brussel had begeven, waar hij de sieraden, volgens zijn zeg gen, voor 40UU franc had verkocht. Veel was het niet, maar 't was meegenomen. Hotelhouders te Zandvoort attent! Inmiddels had de Zandvoortsche poli tie, na lezing der recherchelljst, het uit voerige en zeer goede signalement door gegeven aan de groote hotels, zoodat de j INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Poppententoonstelling in den Haag. Deze tentoonstelling behoort wederom tot het verleden. De inzendingen, voor zooverre j zy niet werden afgestaan ten bate van het doel der tentoonstelling, zyn by de inz~n- j ders teruggekomen en de plaatselijke cdmi- té's kunnen de zaken afwikkelen en tot ont- I binding overgaan. Het Goudsche comité wil gaarne zyn ar beid besluiten met een woord van' hafte- lijken dank aan allen, die Het ter zyde ge- j staan Hebben om een goed resultaat te be reiken. Het is niet mogelyk en niet wen- schelyk om op deze plaats alle namen te noemen .Alleen worde vermeld, dat de heer j van Dongen Bolding keurig werk geleverd heeft voor de meubileering van de ouder- wetsche mangelkamer. Zyn plaktafel, strijk plank, droogrek en verdere meubeltjes wa- j ren niet alleen zuiver op maat en zorg- vuldig afgewerkt, murif b\j pasten volkomen I in de styl en de sfegr van die lang ver geten periode van trekmangel, kornet- mutsen en keurslijfjes. 1 Dat onze inzending ook gewaardeerd werd door het tentoonstellingsbestuur en de jury is wel gebleken uit de toegekende eerste pry's, een fraaie medaille mej; een n'euw ontworpen beeldenaar van Prinses Juliana, die, zooals bekend is, beschermvrouwe der tentoonstelling was. Wy zyn dankbaar voor deze erkenning en hopen dat de medaille in ons stedelijk museum veilig bewaard zal mogen blijven, ook wanneer de herinnering aan deze tentoonstelling reeds lang zal zijn i uitgewischt uit de gedachten van het pu- t bliek. Ongetwijfeld zal de opbrengst van de t tentoonstelling aan zeer vele tuberculose lijders ten goede kunnen komen. Ons Comité kreeg bericht, dat ƒ26.000.— werd afge- dragen voor het goede doel. Het Comité te Gouda, J. L. REDEKlEHOiEK. Ag. v. d. Velde—burgersdijk. B. DE GROOT—HOFMAN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. HANDBAL. ^i.N.G.V.-elftalTrekvogels 3—1. Als training voor de Zondag a.s. te spelén handbal-match werd gisteravond op l^et oefenterrein van de V.V. en A V. „Gouda" een wedstrijd gespeeld tusschen een vertegenwoordigend K.N.G.V.-elftal en (ie Trekvogels. De K.N.G.V.-ers wisten dezen kamp met 31 te winnen, nadat zij (net de rust reeds een 2—1 Voorsprong hadden behaald. Hun spel was echter nietj geheel vlekkeloos. Het afwerken der aanvallen en plaatsen van den bal "liet méérmalen te wenschen over. Mochten zij iZondag een sterke ploeg tegenovef zien vinden, dan zal hieraan zeker de aanjdacht moeten worden geschonken. De Trekvogels vielen op door een beter samenspel en een geraffineerdheid in het vangen van den bal. Als handballers wa ren! zij evenwel de minderen van de K.N. G.V-ers. Het aantal kijkers getuigde van een toenemende belangstelling voor de hand balsport ln Gouda. t GYMNASTIEK. De spelkampioenschappen van het K.N.G.V. Ob 29 Juli a.s. zullen te Gouda de Ne- deriandsche spelkampioenschappen van hetlK.N.G.V. worden gehouden. Organi sator is de gymn.-vereen. „Excelsior" te Gouda, in samenwerking met het krlng- bestjuurDe volgende wedstrijden wor gen [gespeeld: SÓngerbalwedstrijden: Excelsior II- Amstel's Gymnastiekvereenlging, Amster- als afmattingswedstrijd. 466e NEDERL. STAATSLOTERIJ. Ie klasse. Trekking van Dinsdag 24 Juli, Hooge pryzen: 26.000.-f-: 23614 1500.— 12134 1000.— 115 1606 942! 400.—: 11284 22168 200.— 427 1820 18140 100.—: 321 4152 6807 20327 20993 Prijzen van 20.— 25 44 88 94 100 312 360 3,5 426 637 439 457 529 530 533 bttö 571 607 690 726 917 9öl 985 968 1021 1100 1113 11 (5 1183 12 te 1240 124ó 1288 1306 1458 1464 14 (O 14 <4 148', 1621 1587 1593 1598 1618 1622 1651 166/ 1660 1689 1698 1700 1713 1828 1844 1855 lböu 1885 1896 1936 1951 1997 '2028 2t)89 2106 2118 2248 2268 2270 2313 2389 2426 244o 2484 2526 2530 2645 2596 2645 2648 2753 2768 2785 2803 2955 3020 3072 310U 3326 3420 3429 3467 3506 3507 3593 3595 361, 3674 3681 3711 3807 3830 3840 3859 3845 3&81 3967 3975 3981 4016 4062 4062 4106 4135 4163 4190 4255 '4256 4291 4324 4344 4457 4474 4527 4559 4&73 4582 4696 4611 4621 4638 4693 4767 4771 4828 484 0 484') 4858 4906 4961 4968 4983 5048 5109 5118 5125 5260 5280 5289 5306 5310 5485 5486 5529 5536 5543 5571 5590 56» 5662 57»i 5792 5796 5807 5818 5821 5876 5906 5914 5936 5961 6050 6100 6117 6187 6197 (>214 6215 6224 ,6225 6281 6295 6307 6339 U63 6368 6376 6392 6435 6478», 648l 6491) 6$V1 6607 6628 6666 6667 6685 6818 6822 6832 6923 6969 7022 7033 7034 7088 7107 7224 7248 7309 7373 7381. 7386; 7475 7485 7504 7532 7534 7593 7619 7628 7704 7706 7813 7861 7871 7923 7933 7957 7973 7997 8016 8032 8058 8082 8140 8165 8218 8230 8247 8270 8298 8327 8359 8383 8419 8441 8468 8509 8597 8616 8706 8741 8768 8776 878i} 8872 8875 8901 8903 8911 8942 8987 9012 9041 9043 9110 9151 9183 9231 9239 9258 9268 9306 9315 dam! 9380 9448 9513 9536 9638 9652 9668 9672 96(74 9700 9778 9782 9793 9795 9843 9911' 9950 10004 10008 f0030 10058 10076 10083 10085.10112 10154 10183 10213 10264 10303 10376 10438 10451 10545 10578 10599 10619 10640 10641 10654 10695 ,10708 10713 10723 10744 10759 10858 10926 1096£ 10985.11007 11010 11148 11230 11236 11256 11265 11277 11329 11353 11402 11469,11518 11535 11558 11589 11610 11634 11683 11699 11725 11732 11734 11781 11834 11838 11853 11863 11875 11931 11944 11946 11974 12004 12021 12035 12143 12179 12189 12218 12242 12252 12278 22344 12337 12465 12483 12487 12549 12551 12554 12555 1 2568 12573 ,12583 12657 126b4 12725 12823 12833 12896 12934 13026 13044 13062 13068 13103 13178 131(9 13193 13227 13250 13295 13343 13347 ,13359 1342!) 13439 13461 13478 13502 13505 13537*13555 13566 13569 13654 13664 13674 13705 13724 13760 13766 13849 13871 13881 13924 13929 13956 .14012 14026 14034 14038 14095 14163 14160 14180 14191 14193 14265 14301 14315 14360 14366 14378 14407 14437 14448 14463 14476 14554 14589 14684 14704 14731 14743 14745, 14786 14797 14815 14846 14921 14931 14999 150Ï>5 15066 15076 15097 16196 15204 15226 16238 16259 15261 15266 15268 16299 15351 15361 15396 16539 15544 15569 15583 1558» 15593 15636 16644 16656 J5669 15721 16732 16780 15863 16884 15896 1591Ï 15983 16042 16060 16118 16182 16304 16322 16393 164p2 16445 .16474 16497 16607 16695 166J8 16724 16801 16810 16811 16909 16930 17004 17007 17031 17034 17041 17180 17208 17218 17316 1741 017422 17472 17510 17518 17569 17594 17701 17708 17717 17724 17727 17735 17774 17843 17895 1800 218013 18123 18148 18151' 18185 18200 18274 18283 18291 18297 18308 18328 18343 18390 18424 18450 18456 18498 18525 18557 >8622,18684 18683 18694 18858 18873.18887 18928 18941 18946 18997 19042 19082 19117 19130 19137 19166 19161 19182 19183 19216 19266 19286 19297 19342 19345 19322 19441 19487 19493 >9649 19660 19571) 19686 19594 19631 19643_19647 19724 19763 19767 19782 19790 19806 19838 19876 19916 19922 20015 20036 20072 £0111 20122 20124 20134 20216 20219 20227 20236 20335 20339 20345 20406 20512 2051» 20626 20659 20704 20739 20789 20853 £0885 20945 20948 2095S 20968 20981 21063 21p66 21079 21125 21189 21195 21282 21311 21387 21443 21463 21488 21496 21608 21526 21534 21543 21548 21635 21643 21693 21697 21823 21830 21848 21J50 21883 21960 21972 22058 22083 22115 22115 22149 22209 22211 22227 22284 22383 22427 22429 22456 22465 22483 22486 22534 22536 22544 22561 22563 22600 22616 22645 .22656 22675 22696 22705 22774 ,22779 22823 22826 22883 23010 23032 23110 23112 23149 23196 23262 23420 23449 23466 23478 23511 23569 23661 23667 23611 23642 23652 23684 23688 23807 23821 23828 23834 23876 23892 23903 23970 23972 23975 23976 Excelsior 1, Gouda»—Gymnastlekvereen. Lijnden, Haarlemmermeer. Eln&le: Amstel's Gymnastlekvereen.— winnaar van den tweeden wedstrijd. Grensbalwedstrijdendemifinales: Am stel's Gymnastiekver., Amsterdam-Carna ZaandamGymnastlekvereen. Lijnden, Haarlemmermeer—Excelsior, Gouda: des middags finale. Vuistbalwedstrijd finale gymnastlek vereen. Olympla, Groningen—Gymnas tiekver. Slmson, Amsterdam. Na afloop van de kampioenswedstrij den zal nog een propaganda-bandbel- wedstrljd worden gespeeld tusscben een elftal van den Turnkring Gouda en een vereenlglng uit zuid- of Noord-Holland. Het kringelftal ls als volgt samengesteld: doel: De Korte, Olympla; achter: Schoon derwoerd, Excelsior en Alphenaar, T.O. O.S.midden: Smit, Olympla; Van Ree- de, Excelsior, en Pijpers, T.OXMJ.; voor; N. N„ OlymplaVan Welzenls, Excelsior; Luynenburg, EExcelslor; De Graaf, Olym pla en Van Ouwerkerk, Velocltas. STADSNIEUWS. GOUDA, 24 Juli 1934. Gemeenteraad. Agenda voor de vergid'Ting »n den Raad dezer gemeente op Donderdag 2(» Juli 1934, des nafniddags 7'/r uur. Aan de orde: Het voorstel tot benoepupg van een lid 'tier Commissie voor het Stedelijk Museum van Oudheden, tevens Librijemeesters. Het voorstel betreffende liet adres can den Goudschen Bestuuidersbond inzake de werkverschaffing aan den Parallelweg. Het voorstel betreffende het adres van dtj, Goudschen Bestuurdersbond inzake de steunregeling voor de werkloozen. Het voorstel tot het verleenen van con cessie voor het exploiteeren van een ra iio- •listributie-inrichting. Het voorstel tot het voeren van een ïechtsgeding tegen de heeren P. A. Vinger- -ling en H. Zanen, inzake de afrekening van het bouwplan Onder de Boompjes c.a. Het voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van schoolgeld voor het Gymnasium. Het voorstel tot wijziging der verorde ning betreffende het gebruik va-n school lokalen. Het voorstel betreffende het verzoek der schippersvereeniging „Schuttevaer" om trent de «toepassing der verordening op de heffing van havengeld. Het voorstel tot verhuur van lokaaltjes in de v.m. kazerne aan de afdeeling Gouda van „Het Roode Kruis". Het voorstel tot verhuur van een lokaal ir. de v.m. kazerne aan den heer D. L Dijkxhoorn. Het voorstel tot verhuur van een pak huis en van een woonhuis, gelegen aan do Lazarussteeg nos. 9 en 4, resp. aan de fa. J. G. de Jong en Zn. en den heer B. Keiler. Het voorstel tot wijziging van het raads besluit van 23 April 1934, wuarby aan d-' N.V. Aanneming Maatschappij v.h. Zanen en Verstoep een stuk grond in erfpacht is uitgegeven, gelegen aan de Kromme Gou we, thans uit te geven in erfpacht aan den heer H. Zanen Czn. Het voorstel tot het geven van namen .-an straten, gelegen in het bouwgrondcom plex Burgvliet II. Het voorstel betreffende het verzoek schrift van den heer C. Noordegraaf tot verlaging v(an de rekening van de door de gemeente voor hem uitgevoerde bestra tings werken. Vaststelling vun het 4e suppletoir kohier Hondenbelasting 1934, en verder voorko mende zaken. Streekvereeniging voor Vreemdelingenverkeer Centrum Gouda. Zaterdag jl. heeft ln het Hotel-Restau rant „Elfhoeven" te Reeuwijk de eerste algemeene vergadering plaats gehad van de Streekvereenlging voor Vreemdelin genverkeer Centrum Gouda, waartoe be halve de aangesloten vereeniglngen ook genoodigd waren de gemeentebesturen van Gouda, Reeuwijk, Bodegraven, Schoonhoven, Waddinxveen, Haastrecht, Boskoop, aléook enkele middenstandsver- eenigingen, die ter plaatse de bevorde ring van het vreemdelingenverkeer ter hand nemen, benevens de Roei- en Zeil- vereeniglng „Gouda" en de Watersport club „Elfhoeven". De vergadering werd geleld door den heer G. J. J. Pot, die na een welkomst woord, voor de genoodigden in 't kort net doel en de beteekenls van de Streek vereenlging uiteenzette. Spr. uitte hierbij zijn erkentelijkheid jegens het gemeen- tebpstuur van Reeuwijk en de water sportverenigingen voor de medewerking en gastvrijheid, die zij hebben verleend by gelegenheden om vreemdelingen in Reeuwljk's Plassengebled te ontvangen om hen het schoone daarvan te laten zien. Het ls bijzonder verheugend dat, nadat van de zijde van de Goudsche V.V V., sinds geruimen tijd ook de aan dacht op de omliggende gemeenten ls ge vestigd, thans ook ln Bodegraven en Reeuwijk zelfstandige'vereeniglngen zijn opgericht, die met de in de andere ge meenten bestaande vereeniglngen nu zul len samenwerken tot een gemeenschap pelijke en intensieve propaganda voor de geheele streek. Het vreemdelingenver keer is niet alleen van belang uit een oogpunt van toerisme, maar ls van be langrijke beteekenls voor de welvaart van een gemeente. De door het voorlooplg bestuur ontwor pen Statuten en Huishoudelijk Reglement werden na een geanimeerde bespreking vastgesteld. Besloten werd dat door het voorlooplg bestuur uit de talrijke ingekomen ge gevens eenvoudige propaganda-mlddelen zullen worden ontworpen, welke aan de eerstvolgende vergadering ter bespreking zullen worden voorgelegd. In die verga dering zal dan een definitief bestuur worden gekozen. Tot dat moment zal de jeiding in handen blijven van de heeren J. J. Pot en F. Tieter te Gouda, aan wien voor alle voorbereidende werkzaam heden dank werd gebracht. Straatnamen in het bouwgrondcomplex Burgvliet II. Aan de Breevaart. De voortschrijdende bebouwing van het oouwgrondcomplex Burgvliet II, begrensd !°°p den Graaf Florisweg, de Breevaart, de spoorlijn Gouda—Utrecfit en de R.K. begraafplaats ca., eischt, dat aan een «•weetal daarin geprojecteerde straten na- 2. de kade, ten noorden van de spoorlijn GoudaUtrecht: Vossenburchkade, en wel naar Gebr. Hendrick en Mr. Antonie Vos- senburch, die in het midden der 16e eeuw eigenaren van de v.m. hofstede Burgvliet waren en veel ter verbetering van de ren tabiliteit van dit grondcomplex verrichtten, waarvan de opvolgende eigenaren hebben geprofiteerd. Ook als regeeringspersonages is hun naam aan de stadsgeschiedenis verbonden. Middelbaar Technische School. Onze Stadgenoot D. M. Blommendaal is geslaagd voor het toelatingsexamen van de Middelbaar Technische School te Utrecht. De Lichtfabrieken zullen in lugustue geen meters opnemen. Evenals vorige jaren zal in de maand Augustus a.s. geen opneming van meter standen en inning van gas- en electriciteits- kwitanties geschieden, uitgezonderd by elettriciteits-grootverbruikers en muntgas- verbruikers. ln de maand September zal dus het verbruik over twee maanden, n.l. over Juli en Augustus, worden opgenomen en verrekend. Verbruikers, die de betaling in September van het verbruik over twee maanden be zwaarlijk achten, kunnen desgewenscht in de maan<nAugustus ten kantore der Licht fabrieken (in de voormalige Kazerne) reeds een bedrag voldoen, overeenkomende b.v. met het bedrag van het verbruik over de maand Juni. De voorloopige kwitantie, wel ke voor de storting in Augustus wordt af-' gegeven, kan dan toA het daarop vermelde bedrag als betalin^Liienen in mindering van de definitieve kwitantie voor het ver bruik over de maanden Juli en Augustus, welke in September wordt aangeboden. Benoeming lid commissie van Toezicht Stedelijk Museum, tevens Libryemeestere. Door het vertrek van den heer P. de Vos is een vacature ontstaan in de commissie van Toezicht op het Stedelyk Museum van Oudheden, tevens Libryemeesters. Ter voorziening in deze vacature heef1, de commissie, overeenkomstig artikel 7 van het reglement voor het Stedelyk Museum \&n Oudheden en het reglement voor de Openbare Boekery binnen de stad Gouda, ter benoeming aanbevolen de heeren: 1. D. A. Goedewaagen; M 2. P. van Balen. f" geven den Raad in overweging joelde straten als volgt te noemen: de straat noord-zuid: Gravin Jacoba- "5aat' naar Gravin Jacoba van Beieren, er levensloop zeer nauw aan de stads- historie is Voor net examen boekhouden van de Ver. v. Leeraren in de Hahdelweten- schappen -slaagde de heer A. T. J. Nobel, leerling van den heer J. Sluiter. Reserve veldprediker. Bij Kon., besluit is Ds. B. van Ginkel, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, benoemd tot reserve veldprediker 'voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. I Geslaagd. Mej. A. Jaske is te Oudenbosch geslaagd voor het examen costumière en voor het - examen huishoudschool alle vakken. BrametU'lyke ziekte. Ten Stadhuize is vorige week aangifte gedaan van drie gevallen van 'besmettelijke ziekten: een van diphteritis en twee van roodvonk. Een leelyk ongeval. Zondagavond is in de Tuinstraat de 9-ja- rige Gerard den Held, wonende in de Wale- straat by het spelen, met zijn hoofd tegen een muur geioopen. Omstanders brachten den knaap naar de ouderlijke woning, waar dr. Van Elk en dr. Tom medische hulp ver leenden. Het bleek, dat de jongen een lichte hersenschudding had gekregen. I Wedvlucht postduiven. De Postduivenvereniging „Centrum" hield Zondag een wedvlucht vanaf Roosen daal, 66 K.M. De duiven bereikten hun hok ken als volgt: J. J. de Jong 1, 2, 6, 22; H. de Jong 3, 37, 40,' 70; Buurman 4, 7, 76; W. Houtman 5, 8, 12, 57, 83; J. de Jong 9, U, 32, 44, 45, 77; H. Wiezer 10, 38, 46, 52; W. de ong 13, 23; H. 'Versteeg 14, 25, 59; G. Holthuisen 15, 39, 68; D. Brem 16, S3, 56; M. A. Holthuisen 17, 34, 75; F. IJs- I selstein 18, 78; G. v. Leeuwp 19, 65; N. N. 1 20, 27, 51, 54, 55; J. Flux 21, 36, 39; H. Korevaar 22, 26, 61, 71; P. Bunschoten 24, «66, 67; A. v. d. Pool 28, 48, 79, 81; v. Grie ken 29; J. v. Loon 30, 62; C. Walraven 31, 80; C. M. Holthuisen 36, 82; M. de Jong 47; B. de Waal 4&; J. Uithol 50, 63: J. Mik kers 58; J. Murk 60, 63, 84; K, v. d. Voor- den 64; G. Hammer 69; F. Schouten 72; M. L. Dykman 73; D. Nieuwveld 74. Los 9 uur Aankomst eerste duif 9.33.23, laat ste duif 9.44.13. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zyn te bevragen de aldaar gedeponeerde voorwerpen: diverse sleutels, een damesportemonnaie, een mat, een bruine portemonnaie. Voorts zyn te bevragen: een lamp gor dijnstof, S. A. Goudriaan, Tuinstrèat 69; een ceintuur, J. v. d. Eng, Spieringstraat 49; een zilveren armbandje, E. de Haan, Peperstraat 71; een tasch met brood en thee, P. Boer, Wachtelstraat 44; een zwem pak en handdoek, A. Dekker, Lange Tien- deweg 83; een colbertjas, portefeuille, rij bewijs, J. A. de Haas, R. van Catsweg 69; een grijze ceintuur, J. L. Verboom, W. Tom bergstraat 10; een koperen gewicht, F. Furrer, St. Jozefstraat 27; een notitieboek je, N. Breedijk, Slapperdel 11; een glasrek, J. Vanderland, Markt 1; een pakje (blouse an broek), N. Both, Karnemelksloot 141; een oud damesrijwiel, H. D. Tamse, Naaier- straat 24; een regenjas, A. Verschut, Doe- lestraat 26; een armbandhorloge, M. An ders, IJssellaan 143; een 2 0nte koperen ge wicht, W. Wiltenburg, Vorstmanstraat 18; een tricot damesblazertje, F. Flux, Prins Hendrikstraat 110; een jong hondje, H. Boot, Voorwilleng 147; -een zilveren ket tinkje, M. van Kesteren, H. van Alfenstr- 17een paar kousjes en een lap goed, Ouds hoorn, H. van Alfenstraat 13; een blauwe portemonnaie, B. de Raadt, v. Piersonweg 4; een pakje zakdoeken handschoenen enz., P, Woerlee, Zoutmanstraat 68; een heeren- hoed, M. v. Dam» Fluweelensingei 93; een dop van stroomverdeeler (auto), J. H. Kamps, Heerenstraat 39; een rood porte- monnaietje, N. Duivendyk, Snoijstraat 93- een zilveren kettinkje, v. 't Hoen, Turfsin- gel 74; een R.K. kerkboekje, J. de Lange, Geuzenstraat 28; een honden penning no. 694, J. Jongerius, Vlamingstraat 2; een kmdemmts. D. Koolwijk, Willens 10; een parapluie, H. Kaptein, St. Anthoniestr. 7; een dameshandschoen, K. Mollema, Achter Willens 2; een kmdertaschje met inh., G v. Loon, P. C. Bothstraat 23; een zwart vul potlood, L. de Knoop, J. v. d. Heijdenstraat 4; een haarkam, B. v. d. I^pan, Boomgaard straat 62; een rozenkrans, A. GÖbel, L. v. Wijngaardenstraat 8; een vulpotlood, T. Leest, Nieuwe Park 4a; een kindermantel tje, J. Julsing, 2e Kade 14"; een badpak, Lammersen, P. C. Bothstraat 94; een zil veren broche, J. Kameraad, Achter de Vischmarkt 38; een ringx met zwarte steen, Wed. Brem, Groeneweg 8; een zilveren arm band, H. Dijkstra, Boomgaardstraat 53; oen portemonnaie met inh., G. Sibbes, Re gentesseplantsoen 15; ,een broche, J. Kraaie- veld, Pr. Hendrikstraat 15; een sigarenko ker met inh., D. v. d. Laak, Heerenstraat 146; een zwempak, badmuts en handdoek, A. v. d. Speld, Keizerstraat 34; een riem met fluit, J. C. de Vries, Jan Philipswe? 9; een auto-slinger, J. H. van Os, Gr. van Bloisstraat 94; een autopet, H. Karrebijn, 'Boomgaardstraat 59; een schildpad, G. Ho- genelst, Voorwillens 19; een hondenpenning no. 440, A. Dekker, IJssellaan 227; een ka narievogel, G. S. Ehlert, Bussumschestraat 175, 's-Gravenhage; een kinderhandtaschje, A. Jager, West Haven 20; een verlovings ring, Wiltenburg, 4e Kade 98; een bank biljet van 10.A. de Jong, C. Ketel straat 7; een alpaca beursje met inh., B. Teesing, Vondelstraat 28; een rozenkrans, T. Boegheim, Helmerstraat 18; een bril, C. W. Iiunge Jr., Waiestraat 6. Als verloren werd aangegeven: een zil veren vulpotlood (Eversharp met inscrip tie); een damestaschje, inhoudende porte monnaie met 13.een portemonnaie ir.h. 21.— (1 gouden tientje, 1 bankbiljet van 10.— en de rest kleingeld); een gou den armband in den vorm van een horloge ketting. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent als gevonden aangegeven rywielbelastingmerken. Examens „Mercurius". Voor het op 26 Juni te Den Haag afge nomen examen Duitsche Handelscorrespon dentie slaagden de heeren N. Bezemer, C. van Maaren, L. Mettau'en J- J- Teeuwen, allen leerliingen van Mej. M. Kamphuiize-n alhier. Goedkoope rondreis naar Nuns peet, Kampen e* Urk. Op Dinsdag 31 Juli a.s. organiseert de Ned. Spoorwegen een goedkoope rondreis per trein en boot van Gouda naar Nun- speet, Kampen en Urk. In al deze plaatsen zullen de deelnemers aan deze rondreis zich eenigen tyd kunnen ophouden. Voor meer dere bijzonderheden zie men de betreffende advertentie en de aSnplik- en strooibiljet ten. Burgerlijke Stand. GEBORlEN: 20 Juli: Adrianus,- Marinus, z van C. Houdijk en A. de Roos, Willens 129. Antonius Johannes, z. van P. A. Hoefnagel en G. J. H. M. Pardoel, Vondel straat 23. Cathari'na, d. van J. Jonge- neel en C. P. Kersbergen, Heerenstr. 36. Sophia Lyntje, d. van L. Slager en L. G. van Meeberg, Komijnst. 9. 21 Juli: Dirk, z. van H. van Koojj en C. J. van Schaik, Willens (21. Petrus Caro- lus Leonardus Maria, z. van N. J. van der Wouden en P. H. Mounier, Fluw.singel 103. 22 Juli: Willem Hendrik, z. van A. Lafe- ber en M. J. Spaan, Boelekade 80. Ja cob, z. van J. Hofman en T. van der Steen, Korn.sloot 91. GETROUWD: 24 Juli: B. Wezelenburg en C. M. van Vliet. OVERLEDEN: 21 Juli: Jan van Blok land, 80 j. Johanna Hendrica van der Spelt, weduwe W. F. Wiltenburg, 93 j. 22 Juli: Nicolaas Vergeer, 80 j. Johan nes den Edel, 27 j. Willem Boekestein. 82 jaar. 23 Juli: Dirk Kulik, 37 j. 24 Juli 81 u. St. Janskerk: Orgelconcert. 26 Juli 7% uur Stadhuis Gemeenteraad. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Botom- en Plantenbours. In het veilinggebouw werd een openbare vergadering gehouden van de vereen. Boom- en Plantenbeurs. De voorz. dezer vereeniging, de heer C. van Veen, sprak een hartelijk welkomst woord erf hield een korte inleiding omtrent het motief waarom deze vergadering was belegd. Spr. zette in den breede uiteen de voornemens der Regeermg tot afkoop van het surplus, terwijl tal van inlichtingen werden verèchaft omtrent de registratie der boQmkweekeryen. Aan tal van vragers werden door den voorz. inlichtingen verschaft De vergadering had een geanimeerd ver loop. SCHOONHOVEN. Afscheid en huldiging D. J. Remyn. Vrijdagmiddag had in Hotel „Belvédère" te Schoonhoven de huldiging plaats van den heer D. J. Remijn, leeraar aan de Rijks kweekschool, die na vele jaren hard zyn welverdiende rust tegemoet gaiat. Behalve de direetteur, leeraren, leerlingen en oud-leerlingen, waren ook aanwezig de burgemeester, de heer A. M. Nieuwenhui- sen, de directeur der Ryksvakschool, de heer L. Bosch en eenige dames, onder wie na tuurlijk mevrouw Remijn. Het S.K.V.-lied, dat staande door de leer lingen werd gezongen en aangehoord werd, opende de huldiging. Koor en orkest speelden daarnaeenige geliefde nummers van den scheidendén leeraar." Als eerste spreker- voerde de directeur, de heer J. P. Rozendaal het woord. Spr. zeide, dat de rust ten volle verdiend is, want lang en hard hebt U gewerkt. Veel werk is in stilte gedaan, hetgeen alleen zy konden weten ,die nauwer met U verbon- derf waren. Mifer ongetwijfeld hebt U ook oogenblikken gehad van moedeloosheid, maar Uw evenwichtige karakter deed steeds Uw hoofd opwaarts heffen om onversaagd verder te gaan. Spr .citeerde hierbij het treffende gedicht van Guido Gezelle „Het leven is een Krijgsbanier". Ongetwijfeld zult U den laatsten tyd wel eens omgekeken hebben en dan zult U ge dacht hebben „Nu al?" Maar voor hen di§ vol plichtsyver hun werk verrichten, is geen tijd om veel om te kijken. Daarom zegt G. Gezelle „De avond komt zoo stil ,zoo stil". Spr. zal den heer Remyn Sterk missen. Namens het personeel der Rijks Kweek school en den oud-directeur, de heer W. Brouwer, bood spr .drie boeken aan. Daar de inspecteur der onderwijsopleiding verhinderd was door de hoofdakte-examens, las de vorige» spreker een brief voor die zyn gevoelens uitte. De heer A. J. de Haas sprak namens de collega's. Eerbiedig kameraadschappelijk sprak spreker deze karaktervolle persoon lijkheid toe. Spr. en toegesprokenen hadden elkaar reeds in 1918 te Goes leeren kennen. Na de buitengewoon prettige samenwer king met dezen collega, moet zyn heengaan onder het personeel wel een groote leegte achterlaten. De heer W. Brouwer, de oud-directèur, had de heer Rejnyn 9 jaar geleden leeren kennen. Daar was spr. nu nog dankbaar voor. Zijn grooten arbeid en zyn karakter zyn honderden ten zegen geweest. Na de pauze voerden leerlingen én oud leerlingen het' woord, hetgeen kennelijk een prettigen indruk op den heer Remijn maak te. De voorzitter van S. K. V., de heer H. de Goey sprak zijn grooten dank uit voor den grooten steun, die de leeraar steeds had gegeven. Burgemeester Nieuwenhuisen, wien het onderwijs zeer ter harte gaat, voelde een groote waardeering voor dezen leeraar. Daar de heer Remijn met zyn verdere stu die doorgaat, zag spr. in dit scheiden niets tragisch. De heer Rozendaal riep den heer Remyn in hun landstaal, het Zeeuwsch, .op, steeds den dijk op te snellen met spade en hou weel om het openbaar onderwijs tegen de onstuimige golven te redden De heer Remijn dankte in zijn antwoord voor de vele hartélyke toespraken. De woor den, geschenken, muziek eit zang hadden op spr. een grooten indruk gemaakt. Spr. toon de weer zyn groot karakter door vooral de leerlingen toe te spreken, de toekomst niet pessimistisch in te zien, hetgeen spr. toe lichtte met zyn eigen jeugd, toen men de Zuiderzee met de overtollige onderwijzers wilde dempen. De heer Rosendaal sprak tenslotte, om dat dit steeds zeer goed onthouden wordt, mevrouw Remijn toen ,die door de drukke werkkring van ha-ar echtgenoot veel heeft moeten missen.' Hiervoor zijn allen ook haar ten volle dankbaar. Namens de pers sprak de heer J. B. van Driem, die lof bracht voor de schitterende programma's die S. K. V. by haar uitvoer ringen gaf, daar vooral de heer Remyn zijn vollen steun hieraan gaf. Het S. K. V.-lied besloot deze treffende huid'ging. WADDINXVEEN. Verbreeding Witte Brug. Het bestuur der polders „Achterof en de Putte" neemt dezer dagen de z.g. Witte brug, welke de^orpsstraat met het Noord einde \4»rbindt, onderhanden. Het thans 3.25 M. breede houten rydek wordt vervangen door een dek van beton waarvoor, we zouden haast peggen: uiter aard, omdat het een Waddinxveensche in dustrie betreft, Cornic-balken worden ge bruikt. Het rydek zal thans een breedte krijgen van 5.20 M., hetgeen het verkeer over den vry drukken weg zeer ten goede zal komen. Zóózeer is het algemeen belang van deze verbetering erkend, dat de wegencommissie van de K.N.A^C. en den A.N.W.B. een sub sidie van 50.daarvoor heeft toegezegd. Ook de bond van autobus-ondernemers Bet zich niet onbetuigd en gaf eveneens 50.— terwijl tenslotte de gemeenteraad evenzeer voor dit doel 50.toestond. Dezer dagen heeft de aanbesteding van het werk plaats gehad en is de uitvoering van het werk opgedragen aan den hee; J. Roggeveen, metselaar alhier. Was aanvankelijk gedacht dat voor dit werk de passage over de brug van 1—21 Augustus a.s. zou moeten worden gestremd, nu het met de bekende Cornic-balken wordt uitgevoerd, wordt gerekend dat de strem ming reeds den 14den Augustus a.s. zal MARKTBERICHTEN. Veemarkt Rotterdam. 24 Juli. Aangevoerd 3055 stuks, zijnde 734 vette runderen, 598 magere runderen, 214 vette kalveren, 426 graskalveren, 600 nuchtere kalveren, 2 varkens, 199 paar den, 27 veulens, 1 ezel, 138 schapen of lammeren, 16 bokken oi geiten. De prijzen Waren: vette koelen ie kw. 56-50,-2e 52—354, 3e 36-42; tetté-Ossen le 52—56, 2e 44-48, 3e 40—42; stlereri le 44— 48, 2e 40—42, 3é 38 per K.G.le 240, 2e 175, 3e 13G per stuk. Vette kalveren le 65—75, 2e 55—60, 3e 40—45; graskalveren le 30, 2? 26, 3e 24 per K.G.; le 30, 2e 20, 3e 16. Slacht nuchtere kalveren 2e 22, 3e 18 per K.G. le 5.50, 2e 5, 3e 4 per stuk Fok nuchtere kalveren Ié 2», 2e 15, 3e 10 per stuk. Slacht paarden Je 38, 2e 34, 3e 30 per K.G.; le j35, 2e 100, 3e 70 për stuk. Werkpaarden le 180, 2e 130, 3e 80 per stuk. Hitten le 90, 2e 70, 3e 60 per stuk. Schapen le 36, 2e 33, 3e 30 per K.G.; le 18, 2e 13, 3e 8 per stuk. Lammeren ie 38, 2e 34, 3e 30 per K.G.; le 11, 2e 9, 3e 7. Kalfkoeien le 220, 2e 180, 3e 120. Melkkoeien le 215, 2e 175, 3e 115. Vaar zen ie 130, 2e 100; 5e 70. Pinken te 90, 2e ".o, 3e 50 per stuk. Vette koeien en ossen aanvoer tamelijk handel kalm, prijzen lager. Stieren aan voer redelijk handel traag, prijzen lager. Vette kalveren minder aanvoer, handel vlugger, prijzen stijver, prima 5 at. hoo- ger. Schapen en lammeren korter aan voer handel traag prijzen iets lager. Nuchtere slach^- en lokkalveren minder aanvoer, handel kalm. Paarden tamelijke aanvoer, handel fiauw, prijzen onveran derd. Kalfden melkkoeien aanvoer rui mer, handel flauw, prijzen stationnair. Vaarzen en pinken iets. ruimr aanvoer, handel flauw, prijzen onveranderd. Gras kalveren ruimer aanvoer, handel stug, prijzen slachtkalveren lager. Door de C.R.C. werden 15 vette kalve- req overgenomen. Kaasmarkt Bodegraven. 24,Juli. Aangevoerd 336 wagens, 15884 stuks. Prijzen: le srt. m. r.m. 26—23, 2e srt. m. r.m. f 16—18, zware m. r.m. tot 24. Handel matig. Coöp. Groenteveiling voor Gouda en Omstr. 23 Juli. Stamboonen 10.80—14.70, snijboonen 12—18, stokboonen 15—19.70 pronkboonen 7—11, tuinboonen 1— 1.90, postelein 2.40—6.90, alles per 100 K.ü.; bloemkool 2lü, komkommers 1.50—3.90, kropsla 0.60—1.50, andijvie 1.10—2,- alles per 100 stuks; .peen 1.70— 4.2Ü, selderij 0.30—per lpQ>os; toma ten 1.60—3.10 per 100' pond; augurken A 20—25, id. B 10—18, id. C 4—9, !d. CC 2—4 per ,K.G.; meloenen 9—25, perziken 1.806.90 per ïoo stuks. LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST. De toestand in de mijnindustrie. HEERLEN, 24 Juli. Naar wij vernemen heeft de directie van de OranjerNassau- mljnen in verband met den aandrang om te komen tot een werkweek, van vijf dagen, het voornemen om met ingang van i Sept. a.s. 3öo mijnwerkers pp de Oranje-Nassaumijn IV te ontslaan. Tevens ligt het in de bedoeling der di rectie ofn de salarissen der beambten met ingang van i Sept. a.s. met 3 pet. tè ver lagen. Cassatieberoep verworpen. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van H. J. S., veehou der te Loplk. S. was door het Hof te den Haag vexoordeeld tot een gevangelsstraf van 4 jaren, terzake het den dood ver oorzaken van een vrouw. WISSELKOERSEN. 23 Juli. '24 Juli. Offlcleei 7.45J ,.45i 57.55 57.40 9.74f 9.70J 34.50 34.52 48.18J 48.17 M ZEVENHUIZEN Een boottochtje. Donderdag 1.1. maakten dé leerlingen der hoogste klassen der o. 1. school te Zevenhui zen onder geleide van het personeel een toottochtje naar Katwyk. De prettige tocht en de rijke (Withal ing door den Kindervriend zal hun allen lang in het geheugen blijven. Londen Berlijn Parijs Brussel I Zwitserland Kopenhagen 33.30 33.30 L Stockholm 38.47J 38.42i Oslo 37.47J /"SV.45 New-York 1.47 H l.47ü Niet officiéél. Praag 6.14 6.14 Madrid 20.20 20.20 Milaan 12.67. I2.68è Beursoverzicht Door de daling die 'reed* gedurende eenige dagen in Wallstreet i& waargeno- j men en die gisteren de koersen op een zeer verlaagd niveau bracht, is hier ter beurze een liquidatiebeweging Ingezet. De kooplust is uiterst gering, tengevolge van de economische en politieke onrust ln de geheele wereld loopen dé koersen zeer terug. Van een toeneming der om zetten was geen sprake. Er was zoo goed als geen handel. Unilevers liepen terug, later volgde t»en herstel, doch kwamen per 'saldo 3* pet. lager. Naar verluidt zou een zwakke positie worden geliquideerd. Philips 3 pet. lager, later werd een ge deelte van het verlies weer ingehaald. De overige soorten leden kleine koersverlie zen. Petroleumwaarden flauwer. Kon. Olie schommelden rondom WK De Ame- rlkaansche soorten liepen allen terug. Tabakken lagen zwakker en daalden tot 5'. pet beneden het vorig slot. Suiker waarden, Scheepvaarten en Mijnwaardeti waren een kleinigheid lager. Amerikaan- sche fondsen flauw. Steels daalden tot 21 i. Duitsche obligatie zwak. Younglee- ning opende op 26J, liepen later op tot 28. De Nederl. beleggingsnrarkt was ongeani meerd. De koersen waren opnieuw lager. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT W Juli. Hoogste stand 766.2 te La Cohwa. Laagste stand 751.1 te Memel. Verwachting: Zwakke tot matige Z.W tot N \y wind. Half tot' zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk' regen

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2