SCHEERBENOODIGDHEDEN Mul Te huur HEERENHUIS Landhuizen te koop Chevrolet De Jong's Autohandel 20 voor 25 Cts. ADRI v. MAAREN, Wijdstraat 13 15.000 Gezinnen' wiTRtLPT? 1 a iiunwa r. uur». T. Goedewaagen Zonen in Gouda Zomerprijzen P. de Boer Jr. AFWEZIG Personenwagens ^n Trucks Thans laag in prijs predikbeurten; NORTH STATE Goedkoope Reismarken H Vreemd Geld VOOR NAAR Haastrecht i Stolwijk Berkenwoude Bergambacht Gouderak Ouderkerk a. d. IJsel Nieuwerkerk a. d. IJsel lezen ons dagblad GOUDSCHE COURANT en onze Weekbladen de krimpenerwaard «j DE ZUIDPLAS Moordrecht Zevenhuizen Moercapelle Waddinxveen Boskoop Reeuwijk Bodegraven DE OMGEVING VAN GOUDA TOT OP 20 K.M. AFSTAND HET EENIGE JUISTE - EN OOK GOEDKOOPSTE MIDDEL isle! Uw brandstoffen bij Spoorstraat 31 - Telef. 2955 OAGUIbNSTBOOE ^xVediti€- Knecht Te koop aangèboden AFDEELING GOUDA A. J. OPSTELTEN, MACHINALE BEWERKING VOOR ALLEN SOORTEN SLEUTELS voor geldbelegging of zeifbewoning apvertentien. Fluweelensingel 59 - Telef. 2824 Winkelbedrijven. De Crisis-Zuivel-Centrale verzoekt den winkelbedrijven, omtrent de op 6 Augustus a.s. in deze bedrijven voorradige kleinver- pakkingen 14 en K.G. vet en reuzel, voor zien van oude (banderolles, met de leveran ciers dezer artikelen een regeling te trach ten te treffen om dezen voorraad in te rui len tegen vet en reuzel, voorzien yan nieuwe banderolles. De Centrale zal met deze leve ranciers daaromtrent gaarne overleg plegen en een restitutieregeling treffen. De Crisis-Zuivel-Centrale vestigt ier de aandacht op, dat voorraadsopgaven resp. verzoeken om restitutie, welke na 12 Aug. a.s. b\j de Centrale inkomen, niet "meer in behandeling kunnen worden genomen. GEMENGDE BERICHTEN. STADSNIEUWS. Juweelen halssnoer la dp mest. Merkwaardige vondst te Arnhem. Een inwoner van Arnhem heeft, naar de Msb. meldt, een merkwaardige vondst gedaan. Toen een zekere Br., wonende op den Paaschberg, waar hij een winkel heeft, op zijn land, vlak achter Bronbeek werk zaam was, zag hij tusschen de aanwezige mest wat glinsteren. Hij nam het op en spoelde het af en het bleek een metalen halsketting te zijn, die bezet was met steentjes. B. sloeg er verder geen acht op, nam het mee naar huis, doch meende overigens dat het een waardeloos voor werp was. Het tegenovergestelde bleek weldra. B. liep toevallig een rechercheur van politie tegen het lijf, aan wien hij het voorwerp liet zien met de vraag of het eenige waarde had. De rechercheur herkende den ketting oogenbllkkelijk als een nog vermiste kostbaarheid van een diefstal, waarnaar zelfs in Parijs en an dere groote steden was gezocht. Het was een gouden ketting bezet met juweelen, die destijds gestolen werd bij Baronesse van Verschuur aan den Jansbinnensingel te Arphem door den bekenden Inbreker P., die inmiddels zijn straf al uitzit voor een serie inbraken Het blad vernam nog, dat de mest, waarin de ketting gevonden werd, op het land was gebracht door de Gemeenterei niging, die op haar beurt deze substantie wint uit de stadsriolen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat de inbreker het voorwerp in een of anderen put heeft geworpen, toen hij meende ontdek? te Zijn. Hoe de „Bloemfontein" er zal uitzien. -Prachtige betimmering. Tentoonstelling bij Pander. De firma H. pander en Zonen in den Haag verzorgt de geheele inrichting van de „Bloemfontein", dat door de Nederl. Scheepsbouw Mij. gebouwd is. Om belangstellenden vast een denk beeld te geven, hoe de passagiers het later aan boord zullen hebben de in richting moet half September gereed zijn heeft de 'firma Pander in haar maga zijn in den Haag een tentoonstelling in gericht van betimmeringsfragmenten, meubelen en gobelins, verduidelijkt door teek.nlngen en foto's. Ook is een weef getouw opgesteld, waar men kennis kan maken met de kunst van gobelinweven. Twee meisjes kunnen in een maand een vierkanten meter gobelin gereed hebben, iets wat opvalt in dezen tijd van haast Ook is hier een volledige één-persoons hut opgesteld, velerlei beloften inhou dend voor een aangenaam verblijf, wan neer de „Bloemfontein" in de vaart zal Zijn. De Inrichting van dit schip blijkt op vele punten te zuilen afwijken van de ge bruikelijke bij passagiersschepen. Ver scheidene houtsoorten worden gebruikt en tal van nieuwe toepassingen aange wend. Zoo wordt de eetzaal uitgevoerd ln Itallaansch notenhout, met grijs ebben, de wanden versierd met passende gobe lins. Zondag 5 Augustus. Remonstr. Kerk, geen dienst. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. J. L. Dippel Em. pred. te Wassenaar. Lutherschq Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en BH u. n.m. Ds. Bremmer van Middelburg. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en BH u. n.m. Leesdiensten. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Leesdiensten. Vrije Geref. Gemeente 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Leesdiensten. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v.m en 6 u. n.m. Ds. H. C. Loep. 9 Aug. 8 uur Ds. H. 'C. Leep. Bijbellezing en Bidstond. 11 Aug. 7 u. Openb. Samenkomst op de N. Markt. Spr. Ds. Leep en de heer Joh- de Gruyl. Ver. Calvijn, Turfmarkt, 10 u. v.m. en BH u. n.m. Ds. Pop van Monster. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10H u. v.m. Ds. A. van Wijk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Remonstr. Kerk, 10H u. v.m. De ht-er J M. de Jongcand. te Leiden. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. I Hngen- holtz van Ammerstol. 7 u. n.m. De heer Bennema, den^Jiaag. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10H u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10H u. van. en 7H u. n.m. Ds. J. L. v.-d. Wolf van Brummen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. De heer Chr Niessink te Soesterberg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10H u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatiegebouw, 10H u. v.m. en 7% u. n.m. De heer Luitjes g.o. te Amster dam. GOUDA, 4 Aug. 1934. De Monumentenlijst. Welke gebouwen en huizen op deze lyst zijn geplaatst. Burgemeester en Wethouders hebben dezer dagen bekend gemaakt dat was vastgesteld de lijst van in de gemeente gelegen bouw en kunstwerken welke van belang zijn uit hoofde van hun kunstwaarde, geschiedkun dige herinneringen, beteekents als onderdeel van een stadsgezicht of '>y zonderen aard of ligging. Als no. 1 staat op deze lijst de,Groote of St. Janskerk (gebouwd in 1361 en 1168, na brand in, 1552 herbouwd, met aangebouwd zakkendragershuisjeVoorts het Stadhuis, Markt 1 (gebouwd 1448— 1450, gerestaureerd voorgevel 1874—1884); de Waag, Markt 35 (gebouwd 1668), het Huis De Moriaen, Westhaven 29 (re- naissance-stijl; gevel pl.m. 1G25 met oude houten winkelpui, mapkarons, ankers, top geschonden; inwendig puibetimmering J7e eeuw, deurkozijnen en schoorsteen met schilderstuk pl.m. 1680); de kapel Sint Agnesklooster, voormalige Bank van - Leening, thans Arbeidsbeurs op de Nieuwe Markt (pl.m. 1459 werd het klooster gesticht, de kapel 15e of begin 16e eeuw; poortje Lodewijk XV); de voormalig# kapel van het Sint Cathe rineklooster, thans gemeente-archief en ii- brye, Oosthaven 9 (gebouwd 14e eeuw, ver bouwd 17e eeuw); het Sint Gathar ,'ne-gasthuii., thans Beste- delingenhuis, Oosthaven 10 (vergroot en ver bouwd 1619, gevel met pilasters en gevel steen 1665; inwendig balkenzoldering over benedengang en voorkamer pl.m. 1665, ge sneden instrumentekast 1699, bovenkamer gesneden schoorsteenkap met schilderstuk en ijzeren vuurplaat, Mei 1665; zijgevel Mo- lenwerf gevelsteen 1737); de Hoffman's stichting, -damestehus Oosthaven 52 (voormalig woonhuis midden 18e eeuw, rijk versierde kroonlijst en in- gang): het woonhuis Oosthaven 56 (Lodewijk XV stijl, ryk versierde gevel met op consoles gedragen rechte kroonlijst); het bankgebouw, voormalig woonhuis Oosthaven 57 (Ixxtewyk XV-styl, gevel met op consoles gedragen rechte kroonlijst); de Industrie- en Huishoudschool, voor malig woonhuis Oosthaven 68 (breede ge vel, régence, midden 18e eeuw); Verder de volgende huizen en hofjes; het woonhuis Blauwstraat 15); de pakhui zen Cappenersteeg 8—10; het woonhuis Doelestraat 2830; de Korenbeurs op de Gouwe; de Vischmarkt op de Gouwe; het winkelhuis Gouwe 14; het huis met erf Gouwe 59; het Logegebouw Gouwe 77; het winkelhuis Gouwe 79; het St. Joseph-Gezel- NORTH STATE SIGARET TEN wórden gekozen, omdat de betere en kostbaarder tabakken, waarvan zij worden gemaakt, ze in een aparte klasse plaatsen. North State Sigaretten adver teren zichzelf en zij hebben een maatstaf gevestigd, waarnaar de kieskeurige rooker vele zwaar geadverteerde, maar verder nooit - van - gehoorde-sigaretten merken veroordeelt, die onbe kende fabrikanten hem bijna dagelijks, dikwijls met kinder lijke argumenten, probeeren aan te praten. ROOKT J, DE POSITIEF BETERE SIGARET r. BROWN b WILLIAMSON TOBACCO CORP (EXP LTD LOUISVILLE - KENTUCKY - U.S.A. haven 15; het woonhuis Westhaven 19; het Sociëteitsgebouw enz. Westhaven 27; het woonhuis Westhavon 34; hot woonhuis Wethaven 41; het woonhuis Westhaven 43; het Stedelyk Gymnasium, Weatjmven 52; het woonhuis Westhaven 62; het woonhuis Wosthaven 63; het fabrieksgebouw West haven 65. Acht eerste prijzen, waaronder een eerprijs behaald. De heer J. van Beek, directeur van „Ho sanna", behaalde op het concours te Soest- dyk, dat deze week is gehouden, met zeven koren zeven eerste pryzen, benevens een eerste eere-prys in de Superieure afdeéling. resp. met Meisjeskoor „Hos&nna" te Gouda, Uit voorraad leverbaar. Scherp concurraarende koersen len-gebouw, Gouwe 93; het winkelhuis Gouwe 112; het woonhuis Gouwe 114; de Sint Joostkapel, thans Evang. Luthersche Kerk, Gouwe 134; het winkelhuis Gouwe 143; het winkel- en woonhuis Gouwe 145; het Wbonhuis Gouwe 172174; het woon huis Gouwe 189; het woonhuis met drukkerij Gouwe 192; het woonhuis Gouwe 208210; het winkelhuis Gouwe 211; het Swanenburg- sche Hofje op den Groene weg; de Werkin richting tot wering der bedelarij, Groene- weg 31; het voormalig Margrittenklooster, daarna Loyhalle, militair magazijn en thans gebruikt voor diverse doeleinden; op de Jeruzalemstraat; de voormalige Jeruzalem- kapel op de Jeruzalemstraat 12; het win kelhuis Kleiweg 17; het winkelhuis Kleiweg 18; het Sint Elizebeth-Gasthuis of Oude Vrouwenhuis, Kleiweg 22); het winkelhuis Kleiweg 35); de toren der v.m. Sint Bar- barakapel in de Kuiperstraat; het winkel huis Kuiperstraat 52; de apotheek Groenen- daal hoek Gouwe 136; de voormalige Stads- doelen, thans Rykskleischool Lange Tiende- weg 79; de fundatie van Hendrick en He lena Jans van 't Hart, hofje op de Nieuwe- haven 168; de fundatie van Cornells Cincq, hofje op de Nieuwehaven 246; fundatie van Christina Ghysberts, drie woonhuizen Nieu wehaven 274 enz.; het winkelhuis Wydstraat 13; het winkelhuis Wydstraat 41; de fun datie A. Jongkind, hofje op de Zeugeêtraat; het woonhuis Zeugestraat 64; het café restaurant Markt 39; de melksalon Markt 40; de boekwinkel 'Markt 69; het woonhuis Naaierstraat 6; het woonhuis Naaierstraat 12; het winkelhuis Naaierstraat 15; de to ren der v.m. O. L. Vrouwenkapel op de Nieuwehaven, hoek Vrouwesteeg; de fun- dat'e van Maria Tams, hofje op de Nieuwe haven 128; het woonhuis met garage' Nieu wehaven 143; het pkkhuis Peperstraat 107; het pakhuis Peperstraat 142; de korenmolen "t Slot, Punt 17; het Roomsch hofje (woon- huisjes) op de Raam; het woonhuis Raam 189—191; het woonhuis Rotterdamsche Veer 4; het Lazaruspoortje, Rotterdamsche Veer 6; het Weeshuis Spieringstraat 1; het Oude mannenhuis Spieringstraat 2; het woonhuis met drukkc-ij Turfmarkt 38; het Woonhuis Turfmarkt 42; het winkelhuis Turfmarkt 85; het winkelhu's Turfmarkt 107; het win- keihuis Turfmarkt 109; het woonhuis met schoolgebouw, thans in gebruik by het Le- ger des Heils, Turfmarkt 111; het woonhuis (localiteit voor godsdienstoefeningen, Turf- j markt 142); het Sluishuis Veerstal 3; de Sluiswachterswoning c.a., Veerstal 5; de Korenmolen op de Verlorenkost; de molen de Roode Leeuw op de Vest; de Muziek school Westhaven 12; het woonhuis (kan- j toor) Westhaven 13; de apotheek Westha ven 14; het woonhuis (kapperszaak) West- Kinder- en Meisjeskoor „Sursum Corda" uit Alphen a. d. Ryn, Kinderkoor „Hosan na" te Boskoop, Gem. Koor „Oefening en Stichting", Woerden; Gem. Koor „Zang- lusjt" te IJsselstein; Gem. Koor „Zang en Vriendschap" te Kamerik. 'Het gemengd koor uit IJselstein legde tevens beslag op de eerste eereprys in de Superieure afdeeling. Wethouder Donker 70 jaar. Veie gelukwenschen. Onder zeer talrijke bewijzen van belang stelling uit alle kringen der samenleving vierde wethoudev J. A. Donker gisteren zyn 70en verjaardag. Den geheelen ochtend werden bloemen aangedragen, alsmede een groot aantal telegrafische en schriftelijke gelukwenschen uit alle deelen des lands van persoonlijke relaties, zakenvrienden en organisaties op velerlei gebied, waarmede de jubilaris in bestuursfunctie of op andere wijze in ver binding staat. Behalve de R.K. geestelijkheid der stad, kwamen, bij uitste'lIgheitl van den Burge meester, de drie andere wethouders met den Gemeante-Secretaris persoonlijk felieitee- ren, waarby namens net Gemeentebestuur o.a. wethouder Muylwijk het woord voerde om den jubilaris te huld'gen, niet in de laatste plaats als drager van dezelfde Christelijke beginselen waarvan hy immer en 41 tyd ook in het openbare leven doe? blijken. Wethouder Donker, die zeer ge/ troffen was, heeft zyn collega daarvoor dank gebracht. Ook verschillende groot-industrieelen, de hoofden der verschillende takken van ge meentedienst en andere hoofdambt en aren kwamen persoonlijk hunne opwachting ma ken; namens de Kamer van Koophandel de den dit de voorzitter en de secretaris, de heeren Hern]. A. Schreuder en C. H. Ha- gedorn. I Van alle zijden is de nog zeer krasse 70-jarige gehuldigd om zijne vele verdien sten op zeer verschillend gebied. Het was voor den heer Donker, die zich, ondanks zijn 70 jaren, nog geheel weet te geven aan de belangen, welke hem worden' tpevertrouwd, een onvergetelijke dag. Kantongerecht. Uitspraken strafzitting van 1 Aug. Veroordeeld werden wegens overtreding van; Art. 9 M. en R.-wet: M. H. te Waddinx- veen f 6*- subs. 1 w. t. Art. 11 M. en R.R.: A. J. M. te Hillegers- terg 1.50 subs. 1 w. t.; C. J. J. van B. te Zwammerdam 2.subs. 1 d. h. Art. %2 M. en R.-wet: J. H. v. d. S. t» Hillegersberg 10.— subs. 2 d. h.; W. K. te Rotterdam 75.subs. 15 d.h.; P. C. G. te Schiedam 25.— subs. 5 d. h.; W. C. B. te Gouda 5.subs. 1 d. h. Art. 17 Visscherywet: A. M. te Rotter dam 0.50 subs. 1 d. h.; J. P. W. en P. J. te Rotterdam, ieder 2.50 subs. 1 d. hi; T. U. te Rotterdam 2.subs. 1 d. h. v.v hengel; H. v. S. te Rotterdam f 1.subs. 1 d. h. v.v. hengel of 0.50 subs. 1 d. h.; J. F. A. te Rotterdam idem; H. H. te Rot terdam 0.60 subs. 1 d. h. idem; J. v. d. <H. te Rotterdam 1.subs. 1 d. h.; J. v. d. H. te Rotterdam idem idem; C. C. K. te Rotterdam 1.50 subs. 1 d. h.o Art. 14 M. en R.R.: D, P. te Bergam bacht 25.— subs. 5 d. h. Art. 2 Crisis-Zuivelbe8luit: J. van H. te Berkenwoude 50— subs. 10 d. h. v.v. voorwerpen. Art. 33 en 35 Vleeschkeuringswet: J. D. te Bergambacht 2 x 1 d. h. v.v. van het in- beslaggenome. Art. 3 M. en R.R.: W. G. van V. te Ze- \er,huizen 10.i.ubs. 2 <A. h. Art. 6 M. en R.R. ai'f 22 M. en R.-wet: A. W. v. d. H. te Oudewat:* 10subs. 2 U. h. 50.— subs. 10 d. h. Art. 7 Crisis-Zuivelbesluit: J. O. te Moor drecht 40.subs. 8 d. h. vern. inbeslag- gi nomene. Art. 6 Crisis-Zuivelbeslu.t: J. de J. te Ouderkerk a. d. lJssel 5.subs. I d. h. Art. 30 Jachtwet: A. W de B. en C. den H. te Ammerstol, ieder 5.subs. J d h /cm. inbe3lagenomene. Vleeschkeuringswet: C. v. V. te Gouda 75.— subs. 15 d. h. vern. h. ir. jesla j- ge nomene. Veewei: H.K. le Boskoop 25.sub.». u- h. Vuurwapenwe;: D. de I'. te Zeveniiuu a f 5.— subs. 1 d. n. v. geweer. Art. 77'Alg. Fo< Veie»'- Gouda: W. de Z. te Gouda 3.— subs. 1 d. "h. v.v. en vern. voorwerpen; C. van R. te Gouda 5.subs. 1 d. h. v.v. en vern. voorwerpen. Art. 2a Winkelsluitingswet: D. de R. te Zevenhuizen 5.subs. 1 d. h. Art. 435a W. v. &:VA. M. en D. A. G. te Rotterdam, ieder 10.subs. 2 d- h. Art. 460 W. v. S.: B. V. te Gouda e.n J. M. B. te Schoonhoven, ieder 1.— subs. 1 d. h.; P. C. F. te'Alphen a. d. Rijn 2.— subs. 1 d. h. Art. 5 Vis8cheryregl.: D. A. G. te Rot- Urdam 1.50 subs. 1 d. h. v.v. hengel; A. M. te Rotterdam ƒ1.—- subs. 1 d. h. idem. Art. 59 M. en R.R.: T. B. te Gouda 2.— subs. 1 d. h.; N. M. v. V. te Nieuwerkerk 8.— subs ld. h.; P. L. en A. L. te Prin- cenhage, J. L. en A. P. te Etten en Leur, G. C. D. te Reeuwyk, ieder 1.50 subs. 1 d. h.; N. B. en R. H. v. d. R. te Gouda, P. P. te Zevenhuizen, ieder 2.subs. 1 d. h.; J P. P. te Bergambacht 1.50 subs. 1 d. h. Art. 37 Alg. Pol. Verord. Gouda: C. de J. te Ouderkerk 5.subs. 1 d. h.; J. van W. te Rotterdam 8.subs. 1 d. h.; W. K. te Gouda J.50 subs. 1 d. h. I Art. 83 Alg. Pol. Verord. Gouda: A. M. te Gouderak 10.subs. 2 d. h. Art. 45 Alg. Pol. Verord. Reeuwyk: R. V. te Oostermeer 1.subs. 1 w.'t. i Art. 58 M. en R.R.: J. G. de B. te Wad- dinxveen 1.subs. 1 w. t. Art. 461 W. v. S.: M v. D., M. R. en C. W. van R. te Gouda, ieder 1.subs. 1 d. h.; A. A., P. (H., T. C. v. W. en J. G., allen te Gouda, C. 8. de G. te Reeuwyk; ieder 1.50 subs. 1 d. h. Art. 4é Spoorwegwet: J. van N. te Stol- l wyk LBO subs. 1 d. h. Art. 453 W. v. C D. te Gouderak 5.subs. 1 d. h. Art. 63 M. R.R.: C. W. v. d. K. te Reeu- wyk 1.50 subs. 1 d. h. I Art. 12 Alg. Pol. Verord. Gouda: A. H. A. v. D. te Gouda 2.50 subs. 1 d. h. Art. 37 Alg. Pol. Verord. Reeuwjjk: W. K. te Gouda 1.50 subs. 1 d. h. Art. 16 Visscherywet: A. v. d. W. te Rotterdam 1.50 subs. 1 d. h. v.v. hengel. Art. 23 Alg. Pol. Verord. Lange Ruige Weide: J. C. L. te Lisse 2.subs. 1 d. h. Art. 11 IJkwet: C. T. te Waddinxveen en P. B. te Moordrecht, ieder 1.subs. 1 d. h. v.v. gewicht. HET TRAPPENHUIS blijft toch maar het vertrouwdste adres (sinds 1883) voor alle GEM. HOUTWAREN Spieringstraat 107-109 - Telef. 2064. Réunie-Bioscoop. De directie van de Réunie-Bioscoop be reidde ons gisteren een zeer mooi program ma, dat we vol interresse gevolgd hebben. Als eerste hoofdfilm draaide „Circusroes" een mooie schets uit het klein-circusleven. Daarna volgde de film „Koning der Zi geuners". De verkorte inhoud is als volgt: In het koninklijk park van een Euro- peesch staatje heeft een troep Zigeuners, onder aanvoering van hun koning Karei (José Majica) hun kamp opgeslagen. De parkwachter gelast hen echter het konink lijk domein te verlaten. De Zigeuners wei geren het bevel van prinses Marie Louise (Rosita Moreno) op te volgen. Hertog Alexander, de hartstochtelijke aanbidder van de prinses komt nu ten pa- leize om haar voor de twintigste maal zijn liefde te verklaren. f In het dorp zal een groot feest gevierd worden en de prinses besluit er met haar hofdame Renée incognito naar toe te gaan. Als dorpsmeisje gekleed, gaan ze naar het paleis, waar de prinses Karol ontmoet. In- tusschen is de hertog haar naar het feest gevolgd. Hy ziet juist, dat Karol, betooverd door zyn vi iendinnetje, haar kust. De prin ses is zeer over zyn vryheid ontstemd. Op weg naar het paleis verliest z(j haar dia- rftanten broche.' De hertog doet haar geloo- ven, dat Karol haar gestolen heeft. De Koning der Zigeuners, in de veronderstel ling dat hy gevangen genomen wordt'om dat hy de prinses gekust heeft, bekend schuld. De prinses veroordeelt hem nu to\ een week dwangarbeid. Het toeval wil ech ter, dat de prinses te weten komt, dat Karol kaar broche niet gestolen heeft Zy gaat hem opzoeken. De Zigeuner neemt nu zoowel de prinses als haar bewaker gevangen en voert hen naar zyn kamp. Nu moet Marie Louise aardappelen schillen, 's Nachts probeert zy' te ontsnappen, doch Karol verklaart haar op zoo'n hartstochtelijke manier zijn liefde, dat zij uit eigen wil besluit, by hem te blij ven. De bewaker weet te ontsnappen en waarschuwt den hertog. Met een troep sol daten begeven zy zich nu naar het kamp, waar ze echter gevangen genomen worden, ln het duel tusschen Karol en Alexander, vlucht de laatste. De Zigeuners trekken clan weg, Karol neemt afscheid, maar dan volgt de prinses hem uit eigen beweging. De mooie stem van Majica draagt veel bij tot de schoonheid van deze film. Het geheel was een goed programma. Thalia-The&ter. „Anetta im Paradise". Annetta im Paradise" is de titel van een alleraardigste vroolyke film, die tot en mei Woensdag in het Thalia-Theater draait. 't Zyn allemaal kostelyke typen die in titze film meespelen, van den jongsten be diende af tot den directeur-generaal van het Karaten-concern toe. Hans Söhnker, Ursula Grabley, Ida Wüst, Max Gülstorff en Jessie Vihrog, zy zorgen er voor, dat zelfs hkt meest ernstige gezicht vxoolyk gaat kijken. Deze film geeft de geschiede nis van een jong meisje, dat, als zy meer derjarig en eigenaresse van hel Karsten- concern- is geworden, zelf als employé in haar eigen zaak dienst neemt en dan vele avonturen beleeft. Een bijzonder grappig tafereeltje in deze film is wel de viering van het jubileum van den portier van het concern, als de jongste bediende gaat speechen en de jubilaris zelf in een over moedige bui met de a.s. echtgenoote van den directeur-generaal een wals danst. Al met al zorgen het aardige spel en het vroolijke gegeven er voor, dat men zich geen oogenblik verveelt. Deze zoo genoegeiyke film wordt vooraf gegaan door een screen songs waarin de Eton-boys met hun jazz singing een goede beurt maken en verder is er een dolle klucht, die zich afspeelt in een drogisterij. Ret ging er heel eigenaardig toe, en er is heel wat om gelachen.' Volgende week zal in dit theater de nieuwste succesfilm van John Crafford en Clark Gable „Dancing Lady" vertoond wor den. Deze film, die de beste revue-film ge noemd wordt, is pas enkele weken geleden voor het eerst hier te lande vertoond en 1 boekte evenals in Amerika zelf, uitbundig „Wien wo der Wein und der Walzer „Drie man in een boot". „Wien wo der Wein und der Walzer blüht", „Du bist für mich die schönste Frau" en „Two hearts in walzhime" zjjn de drie titels v/aaronder deze film wordt vertoond. Deze charmante film, die overal met veel succes werd gedraaid, is een Ufa-film in Engel- sche versie. Zy doet niet alleen door het rü^ief, doch ook door de muziek denken asm „Zwei Herzen in dreiviertel Takt". Ook hier een componist op zoek naar een wals, waartoe hy eindelijk door een bekjor- lyke vrouw wordt geïnspireerd. Ook hitPJ8 de wals het voornaamste onderdeel van een operette en beweert een watihopig directeur, dat de première valt als de wals er niet is. Maar daarmee houdt de overeenkoms met de Duitsche dreiviertel-Taktfilm op, al is er dankbaar gebruik gemaakt van de muziek die Robert Stolz voor deze film Echreef. In deze door een Italiaan Garmine GalloM smaakvol geregisseerde iilm spelen hoofdrollen Carl Brisson en de blonde Francis Day. Carl Brisson is een charmeur die zijn liedjes goed zingt, een srtist die zich heel gemakkelijk beweegt, een open gelaat heeft, bepaald eén vondst is voor de film. Hij zong zijn wals beter dan de daar door aangestelde acteur, en ook zijn lied „Give her a little kiss" van Robert Stol', was alleraardigst. Francis Day zingt en acteert evenw Carl Brisson uitnemend. Zeer amusant is zwaarlijvige revue-directeur Oscar Asche- Aan deze frissche beschaafde film gaat vooraf een verfilming van Jerome K. Jero me's allergeestigste boek „Drie man in een boot". Wie kent niet de lotgevallen van hei drietal dat er met de boot op uit trok? Dit tpo bekende boeknat in alle talen is- 4erschenen gn bij duizenden is verkocht, is ook als film buitengowcon amusant. Na tuurlijk ontbrak ook de hond, die alle ge beurtenissen meemaakt, niet. Het was kostelijk en velen, die zich gis teravond zoo buitengewoon hebben geamu seerd, zullen deze geestige film nog graag een tweede maal zien. Hooiberg in brand a. d. Moordrechtschen Tiende weg. De spuit van 9 tot 6 uur in actie. Gisterenavond 9 uur is de Goudsche brandweer gealarmeerd voor een brand in de boerderij van Van Ryn aan den Moor drechtschen Tiendeweg. Toen de motorspuit arriveerde sloeg het vuur uit den hooiberg en was ook een dichtbij staande schuur in brand geraakt. Met drie stralen werd het vuur direct aangepakt. Eerst werd de kap van de schuur gebluscht, welke op korten afstand tusschen de hooiberg en het huis staat, daarna werd alle kracht op de hooiberg ge- bijna bezet Wie nog mee wil, moet zich spoedig aangeven. Goedkoope treinen naar Arnhem en Nijmegen. Eiken Zondag tot en met 2 September loopen er goedkoope treinen naar Arnhem en NjjmegeV Men zie de betreffende aankondigingen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 1 Aug.: Johannes, z. v. M. W. Hulscher en J. Wegenwijs, IJasellaan 66. ONDERTROUWD: 2 Aug. C. Bonten bal en"G. den Ouden. J. Smeenk en J. M. van der Kist. J. J. Vuyk en S. J. C. de Kroon. J. P. Beens en P. J. Nuvelstijn. OVERLEDEN: 1 Aug.: Johanna Polet, 27 j. 'Aug. Cornelia Rynei^ld, 40 j. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by af wezigheid van den huisarts bij de doktoren: C. van Elk, Kattensingel 79. B. G. J. Evers, Oosthaven 11. Apothekers. De apotheek van den heer P. Weijer, Gouwe 136, is tot en met 10 Aug., benevens den daarop volgenden nacht, des avonds na 8 uur geopend (des nachts echter al leen voor recepten). Het blusschen van een brandende hooi berg is niet zulk eenvoudig werk. Het water kan niet in de compacte massa dringen en daarom moet de berg geheel worden leeg gehaald. Met behulp van landarbeiders uit de directe omgeving is dit werk ter hand genomen, terwijl de brandweer zyn stralen op het vuur bleef richten. De spuit heeft van gisterenavond 9 uur tot hedenmorgen kwart over vjjf steeds doorgedraaid, eerst hedenmorgen 6' uur kon de brand als ge bluscht worden beschouwd en kon de spuit inrukken. Merkwaardig was de houd.ng van den bewoner, die de hooiberg heel rustig bran den liet, zonder een hand tot hulp uit te steken. Het scheen of hem het geval niet aanging; hy ging rustig naar bed, terwijl de spuit in actie bleef. Het hooi is niet geheel verbrand; ver zekering dekt de schade. Nutsspaarbank. Gedurende de maand Juli zijn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen. Inleg in 9.9u3 posten 192.496,46 Bijgeschreven rente 253,97 192.750,43 Terugbetalin^ln 1.937 posten 179.063,79 Meer ingelegd dan terubet. 13.686.79 Aan het einde der maand Juni was ten name der inleggers ingeschreven f 2.926.065,88 zoodat het tegoed ultimo Juli bedroeg 2.939.752,67 In den loop der maand Juli zijn 8? nieuwe .boekjes.afgegeven, 83 opde boef jes opnieuw in gebruik gesteld en l& boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Juli lü.531 boekjes in omloop Een A.V.R.O.-kindermiddag op 17 Augustus. De A.V.p.O. organiseert op Vrijdag 17 Augustus in de Nieuwe Schouwburg een kindermiddag. De voorstelling, die onder leiding staat van mevrouw Antoinette van Dijk, zal te 2 uur aanvangen. Medewerking zal ook verleenen de heer Plet Marée met' spe ciale A.V.R.O.-klnderfilms. Met Van Gog's Reisauto's naar Brussel. Blijkens aankondiging in dit nummer is het aantal plaatsen in Van Gog's reis wagen die 12 Augustus naar Brussel rijdt, INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De Goudsche kermis. Mynheer de Redacteur, i Wilt U voor de volgende ontboezeming eenige plaatsruimte afstaan, waarvoor mijn dank. Nu het gedurende de Goudsche kermia- week zoo uitermate rustig en het vrijwel de dood in de pot ia in onze goede stad, nu vele menschen de stad uit zyn en de'eer tijds zoo bekende St. Jacobakermis door onze verpolitiekte Raad is weggevaagd, viaag ik my af, is het toch eigenlyk niet Lal te dwaas een kermis/die een belangrijk lïïedrag aan Staangeld opbracht, zóó zelfs dat onze veel gemartelde begrooting daar mede sluitend gemaakt had kunnen worden, nu maar op te doeken? - Wanneer men in landen als Belgie of Frankryk komt ziet inen, dac daar de ker missen, zelfs in groote steden niet alleen in stand gebleven zijn maar druk bezocht wor den. Hier in benepeiv Holland, waar men bovendien met allerlei verbodsbepalingen het vreemdelingenverkeer drutt, schaft men de kermissen af. Vooral voor een pro vinciestad als Gouda is dit hoogst nadeelig, daar zoo'n kermis feitelijk hei eenige mid del is om nog eens menschen naar de stad te krijgen en op de Goudschei kermis 1 wa men zéér veel menschen, niet alléén uit de onmiddellijk^ omgeving, maai) ook van el ders. Dit is nu allemaal voorbij. We hebben nu de Zaterdagavondmarkt, die voor veie winkeliers een groote strop is, daarvoor in de plaats gekregen! Men maau van Gouda een doode plaats. Twee bekend café's aan de Markt, die jaren bestaan hebben en waarvoor de kermis een levenstju.iesüe wa$, zyn nu ook opgeheven. Rustige rust heerscht in onze stad! Moge er weer eens een frissche wind i' door onze raadzaal waaien, die bat duffe c*n benepene wegneemt en een nieuwen raad i de aloude St. Jacobsjaarmarkt weer in eere I herstellen. „Gouda vooruit" zy de leuze. Hoogachtend, EEN WINKELIER. Gouda, 4 Aug, 1934. SPORT ËN WEDSTRIJDËN WIELRENNEN. Wielerbaan Gouda. I Het programma voor 12 Aug. De Directie van de Goudsche wieler baan bericht ons, dat het haar is gelukt al de sterkste renners welke Nederland WEEKBLAD VOOR REEUWIJK WEEKBLAD VOO" WADDINXVEEN BS3 De bladen met de meest waardevolle publiciteit. "S3 is alleen grondig te bewerken door te 4 weekbladen, die eike week in elk huis in e"$ inlichten omtrent hetgt m sffl onder hun aandacht wilt brengen ZEND UW OPDRACHT TERSTOND IN AAN HET BUREAU MARKT 31 TELEP. 2745 - momenteel bezit op eeu zelfden dag In Gouda aan de start te krijgen. Het zal hier dus een strijd worden om de süppre- matle. De directie heeft gemeend de twee sterkste renners, elk voorzien van een prima maat, tegen elkaar te brengen en zoodoende zal voor ieder een open vraag blijven wie hier de overwinnaar zal zijn. Pijn of Wals? Beiden willen of kunnen niet verliezen en toch zal één van beide dit moeten. Er is nog een ploeg die gaar ne met de bloemen zal gaan strijken en wel de Amsterdamsche ploeg Van der Heyden—De Wolf, die dit seizoen reeds 13 maal wisten te zegevieren en hier ook ernstige candidaten zijn. Ook Jan van Kempen is van de partij, die met de jon ge Goudsche renner Arie Cattel een ploeg zal vormen en wij zijn heel benieuwd of zij zich zullen handhaven als het bom bardement der groote ploegen aan de gang gaat. Tenslotte volgt hier de geheele samen stelling der ploegen welke elkaar in een sprint, afval en een 80 KM. koppelwed strijd zullen bekampen: Pijnenburg— Slaats, Wals—Braspennlnx, Van der Hey den—De Wolf, Jan vah Kempen—Cattel, Riethovenverschoor, MetzGielliet, Heslinga—Matena. Het programma zal nog worden aan gevuld met een omnium tusschen de amateurs Biesheuvel en Van Hofwegen. Aprdappelsteunregeling 1934. Met <ngang van 1 Augustus 1934 is de aardappelsteunregeling 1934 in werking getreden. Deze steunregeling wordt op ongeveer dezelfde wijze uitgevoerd als voor oogst 1933 het geval was. Voor alle vervoer, dus ook voor vervoer van land naar bewaarplaats over den pu- blieken weg, zal dus weer een vervoer- bewijs (geleidebiljet) verelscht zijn, welk verYoerbewijs bij den plaatselijken kan toorhouder aangevraagd kan worden. Ook de maten der aardappelen, die in consumptie gebracht mogen worden (met geleidebiljet), zijn gelijk aan die van oogst 1933 n.l. 35—60 in.m. bij een maxi male lengte van 8 c,M- Dfe minimumprijzen van oogst 1933 ver vallen, waardoor tevens het verbod van koopen in de roes wordt opgeheven met dien verstande echter, dat partijen be stemd voor binnenlandsche consumptie op het bedrijf van den teler moeten wor den gesorteerd. De heffing voor consumptlemaat zal 1.— per 100 K.G. bedragen zonder meer, terwijl in tegenstelling met de regeling van 't vorig Jaar geen,Inhouding van een gedeelte van den prijs zal plaats vinden. Voor goedgekeurd pootgoed, dat naar het buitenland wor4t vervoerd ls een heffing van 0.25 per iuo K.G. verschul digd, voor goedgekeurd pootgoed voor het binnenland behoeft geen heffing betaald te worden. Van ongekeurd pootgoed, dat voor het binnenland bestemd is bedraagt de hef ting 2.— per 100 K.G. Tevens zal op bonken in bepaalde ge- valler een heffing kómen van f 2,per idü K O. n.l. tndien t^eze bpnken bestemd zijn voor: Jbereiding van pitattes frites, echter uitsluitend teri behoede van Inrichtingen, die regelmatig aardappelen tot patattes- frlts verwerken; 2. Inrichtingen met speciale kook- en schilapparaten. Voor de gevallen onder l. en 2. hier boven genoemd, zpl schriftelijke machti ging van de Nederlandsche Akkerbouw Centrale verelscht zijn. Op bonken bestemd voor veevoer be hoeft geen heffing te worden betaald, het geleidebiljet wordt dus gratis verstrekt. Wellicht zal een cautie geëischt worden ter meerdere waarborg voor de naleving der voorschriften. Het zal verboden worden aardappelen te gebruiken voor veevoeder, die niet ge denatureerd zijn. Dus ook de landbouwer, die van eigen oogst aan eigen vee wil vervoederen, is verplicht vergunning te vragen. Dit geldt zoowel voor het ver voederen van bonken, kriel als consump tlemaat. Verkoop en levering van aardappelen mag slechts aan erkende handelaren ge schieden. De verkooper moet zich bij verkoop en levering hiervan overtuigen. De taler handelaars worden voorloopig voor het zelfde kwantum erkend als ln het vorig seizoen. Voor verdere Inlichtingen kunnen de aardappeltelers en hAndelaren zich wen den tot de plaatselijke kantoorhouders: Voor Qouda, Reeuwijk, Gouderak, Moor drecht en Haastrecht: C. Oudshoorn, Veilinggebouw, Gouda. WIJ LEVEREN U: PAREL ANTHRACIET afin. 12/20 1.50 per H.L. ANTHHACIET afm. 30/50 1.70 per H.L. ANTHRACIET afm. 20/30 1.75 per H.L. EIERKOLEN 1.10 per H.L. Schitterende kwaliteit, zonder stof, zonder steen en wein is; asch. BUITENGEWONE LAGE PRIJZEN. BESTEL NU. =33 ESP HET IS UW VOORDEEL. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen welgemeen- den dank aan H.H. Doctoren en Verpleeg sters van het Van Iterson-Ziekenhuis, voor de liefderijke verzorging, welke onze ge liefde Vader en Grootvader, den Heer H. J. LUGTHART, tijdens zyn ziekte en overlijden heeft onder vonden. Uit aller naam, FAMILIE LUGTHART. Bij beschikking van den Rechter-Commis- saria in het faillissement van W. MOLENAAR. Bovenkerk B 58 te Stolwijk is bepaald dat de indiening der schuldvordeL ringen aan den curator moet plaats hebben vóór 1 September a.s. en dat Ie verificatie vergadering zal worden gehouden op 24 September des namiddags te 2% uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. De Curator, Mr. W. E. BOELES. Rotterdam, Boompjes 68. ARTS vau 4 t m. 14 AUGUSTUS GEVRAAGD: Een flinke zelfstandig kunnende" werken. Aanmelding Maandagavond 8 uur bij Mej. DE GANS, Peperstraat 2b, Gouda. kantoor vraagt grondig bekend met de l>ehandeling van haar zaken. Br. onder No. 2907, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. SNELWEGER, VLEESCHMACHINE, TOONBANK, GRUTTERSBAK, KOEKREK en partij winkelzakken. AdresBOELEKADE 32. Actiev(e, neutrale drankbestryders- organisatie roept sympathiseeren den op, om te komen tot oprichting Brieven onder No. 2923, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TE KOOP; Rooi-Zoi lboot Is zoo goed als nieuw. Compleet met zeil, mast en afdekzeil. Lengte 4.7Ü M. Prijs 60.—. KLAAS OOSTROM, Oudkoop, Reeuwijk. TE HUUREen flinke BOVENWONING van alle gemakken voorzien, uitgp- Iwuwde erker, Groenendaal 56a. Ver laagde huur. Te bevragen: C. NOORDEGRAAF Groenendaal 62, Gouda. Gekookte "worst 12 en 16 ct. per ons Boterhamworst 10 en 16 ct. per ons Breede Leverworst 10 cent per ons KALFSCROQUETTEN 12 */2 ct. per stuk HUZARENSALADE 35 et. per portie Aanbevelend, TELEPH. 3082. Gevestigd 19ffib LIPS SLEUTELS ALLEEN te bekomen bij de agent J voor Gouda en Omstreken ZEUGESTRAAT GOUDA. KRUGERLAAN 55, bev. benedên kamer 'en suite, serre, keuken en tuin boven: 3 kamers en badkamer;'zolderverdieping: 2 kamers. Te bevragen: DOELESTRAAT 26. twee in aanbouw zijnde MODERNE LANDHUIZEN ih he. van I Bergen IJzendoornpark. Zoo noodig hypotheek beschikbaar. Te bevragen. Bur^vbetkade 1. Alhier Heden overleed in de Wijkverple ging te Gouda, tot onze diepe droef heid, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze lieve Man en zorgzame Vader CORNELIS RIJNEVELD, in den ouderdom van 40 jaar. Uit aller naam: P. W. C. RIJNEVELD— VAN EIJK. RJNA. GERARD. WIMM1E. GOUDA, 2 Augustus 1984. Hoogstraat 22. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag 6 Aug. op de Al gem. Begraafplaats te Gouda. Vertrek vanaf de Wijkverpleging om 1 uur n.m. Aanbevelend, Official Dealer

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 4