MAT GE OP OEIS? H® NIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor l@d f. Beurs van Amsterdam. de bondskanselarij terecht heeft gestaan, is ter dood veroordeeld. Nader wordt gemeld, dat het doodvonnis gisteravond 6 uur voltrokken is. Het D.N.B. meldt nog, dat Feike, onmid dellijk nadat het doodvonnis was uitgespro ken, de rechterhand ophief en Heil Hitier riep. Doodvonnis te Klagenfurth. De krijgsraad te Klagenfurt heeft giste ren Karl Kosteln k, uit Wolfsberg, die by den opstand In het Lavant-dal den majoor van een regiment zou hebben doodgescho ten, vrijgesproken van de beschuldiging den moord te hebben gepleeg|, doch hem ter dood veroordeeld wegens hoogverraad. Zyn kameraad Brunner werd tot 12 jaren zvare' kerkerstraf veroordeeld. Gratie voor Kostelnig. D.N.B. meldde gisteren nhder uit Weenen: De Bondspresident heeft den door de mili taire rechtbank van Klagenfurt ter dood veroordeelden Karl Kostelnig, uit Wolfs berg, begenadigd en de straf bepaald op 15 jaar zware kerkerstraf. Het verzoek om genade was ondersteund door den officier van justitie en den gouverneur van Karin- thië, generaal Muelgerth. Proclamatie van Starhemberg. Ter gelegenheid van de aanvaarding van zijn functie als chef van den veiligheids dienst heeft vice-kanselier Starnefnberg een proclamatie tot de gewapende macht ge richt, waarin hy zegt: Ons devies is één voo,r allen en allen voor één. Wy werken in den geest van den overleden bondskansel er en dat beteekent Oostenrijk voor alles! BINNENLAND. ITALIë. Mussolini tegen herstel der tfabsburgers. In den huldigen ontwrichten toestand zou zulks enkel tot nieuwe wrijving leiden. De Duce naar de vloot- manoeuvres te Gaeta. De Romeinsche correspondent van de Londensche Daily Telegraph meldt, dat Mussolini van oordeel is, dat «de huidige ontwrichte toestand van Oostenrijk elke kans op een herstel {Ier Habstyffrgers voor den eerstvolgenden tyd onmogelijk maakt. In pjaats van een kalmeerenden invloed uit te oefenen zou dit leiden tot nieuwe wry- ving- in de republiek. Een verder bezwaar is, dat een herstel der Habsburgers niet de huidige politieke en economische problemen van Oostenrijk mu oplossen. De Oostenryksche eri Hongaarsche legiti misten hebben dus voorloopig niets van Italië te verwachten. De Italiaansche pers wijdt groote aan dacht aan het interview van de Daily Mail met den Duitschen Rijkskanselier Adolf Hitler. Sommige bladen publlceeren letter lijk de antwoorden op verschillende vrdgen, vooral de passages over Oostenrijk en Hit- Iers uitlatingen, die betrekking hebben op den vrede. De Stampa zet als kop boven het desbe treffende bericht: „Vredesoffensief van Hitier". De Weensche bladen publiceeren nog steeds bizonderheden over de gevechten van 25, 26 en 27 Juli. Het aantal dooden aan de zyde der opstandelingen in Karin- thië bedraagt meer dan honderd. Er zijn 6100 personen gevangen genomen. Aan. re- geeringszyde zyn ongeveer 40 menschen gedood. Mussolini naar Gaeta. Mussolini is gisteren te Gaeta aangeko men aan boord van een watervliegtuig, dat hy bijna de geheele reis zelf bestuurd had. Hij werd vergezeld door zijn onderminister van Luchtvaart. Mussolini begaf zich aan boord van het jacht Aurora, waar hij de onderministers van Oorlqg en Marine, den chef van den état-major en den secretaris der fascistische partij ontving. Mussolihi zal de vlootmanoeuvres bijwonen. Aan de vlootoefeningen nemen het eerste en tweede kruisereskader, evenals verschei dene torpedóbootflottieljes en een duikboot flottielje deel. Het bijzondere doel dezer oefeningen is het schieten met groote snel heid. Als doel dient niet zooals tot nu toe een schip, doch een rots. Weensche hoogleeraren aangehouden. Naar uit Weenen wordt gemeld, heeft de politie gisteren den nieuwen rector van de Weensche universiteit, prof. A. Hcjd Fer- neck, hoogleeraar in het volkenrecht en de psychologie van het recht, in hechtenis ge nomen, evenals prof. E. Schoenbauer, bui tengewoon hoogleeraar in het RomeinscHe recht. Italiaansche arbeiders bieden aan een dag gratis te werken. Achthonderd arbeiders uit de streek Tar- cento, in Italië, hebben den autoriteiten aangeboden een dag gratis hun arbeids kracht ter beschikking te stellen voor den aanleg van een nieuwen weg. ZWITSERLAND. Duitsche vlieger Udet op het Jungfraujoch geland. Met een vliegtuig met ski's. De Duitsche vlieger Udet is Maandag tnet een vliegtuig dat met ski's uitgerust Was ,op het Jungfraujoch geland. Hy steeg nog eenige malen op en landde opnieuw, waarvan foto's gemaakt werden. Het was zjjn voornemen om den nacht op het Jung fraujoch door te brengen en Dinsdagmor gen zyn tocht voort te zetten. Ter beveili ging van zyn vllegtu'g wilde hij dit in de aneeuw ingraven. Maandagavond wijzigde hy echter zyn plannen, daar de kans be stond dat het weer zou omslaan. Hy steeg opnieuw op en verdween in de richting Bern. VEREENIGDE STATEN. Weer een hittegolf. In de Ver. Staten heerscht momenteel weer een hittegolf. "Gisteren was in Mexico een temperatuur van boven de 100 graden. Tegen revolutionnaire volksvertegen woordigers. Commissie Kool§n ontwierp twee wetsontwerpen. Ie. Vervallenverklaring van afgvaardig' den, en 2e. ontneming van actief en passief kiesrecht. Op 26 Februari j.l. installeerde minister Van Schalk de bij Kon. besluit ingestelde staatscommissie-Kooien, welke de op dracht kreeg de noodzakelijkheid en doel matigheid te onderzoeken van wettelijke en andere voorzieningen met betrekking tot het bekleeden van het lidmaatschap van de vertegenwoordigende lichamen door personen, wier staatkündig streven kennelijk is gericht op verandering der Staatsinstellingen met toepassing of be vordering van onwettige middelen. De commissie werd daarbij bevoegd verklaard aan haar aan de Koningin uit te brengen advies de voorstellen toe te voegen, welke zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen noo- dig of wenschelijk zou achten. In haar dezer dagen aan de Koningin uitgebracht verslag deelt de commissie mede, dat zij zich allereerst rekenschap heeft gegeven van den toestand op het door de opdracht bestreken terrein. Zij is helmen; kortom alle ernstige misdrijven welke om de daarin oi>tfedende misken ning van de gemeenschaïïswaarden, den dader de waardigheid tot h4l bekleeden van een gemeenschapsfunctie'doen ver-* beuren. De gewijzigde Winkelsluitingswet. Een brief van den minister van occonomische zaken aan de gemeentebesturen. De minister van oeconomische zaken heeft een brief gericht tot de gemeente besturen, waarin hij meldt, dat het wets ontwerp tot wijziging van de Winkelslui tingswet 1930 door de Koningin is goed gekeurd en derhalve thans kracht van wet heeft verkregen. In verband daarmee meent de minister goed te doen, de aan dacht van de gemeentebestüren op het volgende te vestigen: Ingevolge het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van genoemde wijzigingswet, is de mogelijkheid geopend, om van het tijd stip af, waarop deze wet in werking treedt, namelijk (behoudens voor wat betreft het bepaalde in het 2d een 3de lid van art. 5) twee maanden na den dag, volgende op dien van ha^j afkondiging, ten aanzien van vijf categorieën winkels, een regeling toepassing te doen vinden, waarbij de bestaande verkoopgelefcenheid op Zondag eenigermate wordt veftuimd, tie, verplicht zijn, ten aanzien van'hun winkel zoowel de regeling van het eerste als die van het tweede lid van art. 5 der Winkelsluitingswet toe te passen. Haamsteder vliegveld. Opening van een stationsgebouw met restaurant. Het vliegveld West-Schouwen is de ge boortegrond van het binnenlandsche luchtverkeer der KL.M. Naar dit veld werc^ in Juli 1931 de eerste binnenland sche luchtlijn Rotterdam—Haamstede geopend, 53 K M. lang, de kortste lucht lijn ter wereld en een der weinige, die terstond rendeerde. Een reis van Rotter dam naar Schouwen over water en land duurde 6 a 7 uür, het vliegtuig doet er een half uur over. De toeloop van passa giers voor den proef dienst, welke alleen Zaterdags en Maandags gevlogen werd, was zoo buitengewoon, dat één tlenper- soons Fokker F Vila doorgaans te klein was en de dienst verdubbeld moest wor- den. - In de volgende jaren groeide de lucht lijn, groeide het aantal passagiers en was de gunstige ervaring met Zeeland een prikkel tot de stichting van andere bin nenlandsche luchtlijnen: Groningen, Twente en Eindhoven volgden. De Zeeuw sche luchtlijn ging in 1932 van Haam- jjaarbij tot de overtuiging gekomen, dat deze inderdaad nadere voorziening eischt. Twee denkbeelden. Na besprekingen is de commissie ge- k'omen tot de slotsom, dat een tweetal gedachten voor nadere uitwerking in aanmerking kwam, t.w.: a. invoering van de mogelijkheid van vervallenverklaring' van 't lidmaatschap van vertegenwoordigende lichamen voor de leden, die in hun werkzaamheid als zoodanig of met gebruikmaking van hun aoor hun lidmaatschap geschonken macht, gelegenheid of middel een stre ven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met toepassing of bevordering van on wettige middelen; d. opneming in het Wetboek van Straf recht ais imperatieve bepaling yan de bijkomende straf van ontzetting van het recht om te kiezen en de verkiesbaarheid bij krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezingen t. a. v. leden van vertegenwoordigende lichamen, die zich schuldig maken aan zekere met name te noemen misdrijven tegen de veiligheid van den Staat, tegen de Koninklijke waardigheid, betreffende de uitvoering van staatsplichten en staatsrechten, te gen de openbare orde het openbaar ge zag enz. De uitwerking van deze denkbeelden werd opgedragen aan een subcommissie, bestaande uit den voorzitter en het iid der commissie mr. dr. -J. Donner, terwijl' de secretaris der commissie aan de sub commissie werd toegevoegd. Deze subcommissie stelde een tweetaP wetsontwerpen samen, voorzien van een Memorie yan Toelichting, welke stukken na behandeling in de plenaire com missie aan het verslag, zijn gehecht. Andere voorzieningen dan de béide" hierboven bedoelde werden door de com missie óf wel als niet vereenigbaar met de bestaande Grondwet ter zijde gesteld óf wel als minder wenschelijk of doelma tig verworpen. Op één punt wijst de commissie even wel nog zonder daaraan een concreet voorstel te verbinden. De leden van vertegenwoordigende lichamen, die van illegaal streven ve. dacht kunnen worden, zijn veelal verte genwoordigers van zeer kleine partijen of kiezersgroepen. Een technische wijzi ging in de Kieswet, welke de mogelijk heid van toegang tot de vertegenwoordi gende lichamen voor dergelijke kleine groepjes zou bemoeilijken, kan als bij komstig voordeel medebrengen, dat, uit hoofde van hun staatkundig streven ver dachte elementen uit de vertegenwoor digende lichamen worden geweerd. En twee wetsontwerpen. De bij het verslag gevoegde, door de Staatscommissie geconcipieerde wetsont werpen willen, dat de vervallenverklaring van opruiende afgevaardigden zal wor den uitgesproken door de Afdeeling voor de geschillen .van bestuur van den Raad van State. Als het gaat om een Kamerlid, op aanwijzing van den Kamervoorzitter (schriftelijk, met nauwkeörige aandui ding der feiten)als het een lid van Pro vinciale Staten of van een gemeenteraad betreft, op aanwijzing van den commis saris der Koningin. De procesgang, waarbij den „beklaag de" gelegenheid wordt gewaarborgd' tot behoorlijke verdedigging, wordt nauw keurig omschreven. Leden van besturen van Waterschap pen, Veenschappen e.d. vallen buiten de ontwerpen Het wetsontwerp, dat ten aanzien van een Kamerlid. Statenlid of Raadslid, die door den rechter wordt veroordeeld we gens bepaalde misdrijven, imperatief als bijkomende straf voorschrijft het ontne men ^.van het actief en van het passief kiesrecht noemt als misdrijven, welke voor het lid van een vertegenwoordigend lichaam het verlies van het recht om^te kiezen en van verkiesbaarheid meebren gen, misdrijven tegen de veiligheid van den Staat, tegen de Koninklijke waardig heid, betreffende de uitoefening Van staatsolichten en staatsrechten, opruiing en enkele andere misdrijven tegen de openbare orde, waaronder deelneming aan een bij de wet verboden vereeniging, enkele misdrijven tegen het openbaar ge zag, laster gepleegd ten aanzien van een ambtenaar gedurende of ter zake van de rechtmatige uitoefening van diens bedie ning en opzettelijke schending van ge- - I resp. een dergelijke verkoopgelegenheid in het leven wordt geroepen. Bedoelde regeling zal slechts dan toe passing kunnen vinden, indien en voor zoover de gemeenteraad verklaard heeft van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandigheden daartoe aanleiding geven. Deze verklaring zal moeten zijn afge legd binnen het bovengenoemde tijdvak van twee maanden, voorafgaande aan het tijdstip van inwerkingtreding van de gewijzigde wet; na dit tijdstip zal het niet meer mogelijk zijn de in art. 4 der wijzigingswet opgenomen regeling van toepassing te verklaren De verklaring zal voorts moeten inhouden opgave, ten aan zien van welke der in artikel 4 der wet bedoelde categorieën winkels de aldaar bedoelde regeling van toepaSsing zal zijn. Een verklaring zal, ingevolge art. 5 3de lid, der wet, door den gemeenteraad slechts kunnen worden aigelegd, nadat belanghebbenden uit het betrokken be drijf ter zake zijn gehoord. In de eerste plaats zullen dit uiteraard zijn de winkeliers uit het betrokken be drijf, voor zoover de belangen van dezen inderdaad rechtstreeks met de al of niet verruiming gemoeid zijn. Zulks beteekent dat daaronder niet vallen die winkeliers, ten aanzien van wie de regeling van art. 4 der wijzigingswet practisch geen betee- kenis zal hebben uit hoofde van het ïeit, dat voor hen op grond van plaatselijke bijzondere omstandigheden thans reeds voor het geheele Jaar een afwijkende re-, geling voor den Zondag geldt, welke ver der gaat (jan die, welke het genoemde wetsartikel inhoütit Zij die slechts voor e'en gedeelte des jaars van een dergelijke afwijkende.rege ling profiteeren, zullen derhféve wel als» belanghebbenden zijn aan te merken, aangezien de verruiming van artikel 4 voor hen voor het overige deel van het jaar bet°ekenis kan hebben. Het zal, meent de minister, aanbeveling verdie nen om, zoo mogelijk met de betrokken winkeliers individueel contact te zoeken, b.v. door informatie ter plaatse. Mochten hiertegen overwegende practische bezwa ren blijken te bestaan dan zouden, na voorafgaande aankpndiging, ter secreta- rie of elders in de gemeenten lijsten ter tepkening kunnen worden nedergelegd, waarop zij zich voof of tegen de verrui ming kunnen verklaren. Op enkele punten wordt verder de aan dacht gevestigd: l. Het verdient aanbeveling na te gaan of en in hoeverre aan de thans in de win- kelslultings^erordeningen opgenomen af wijkingen nog behoefte bestaat; zou dit niet meer het geval zijn en ten deze dus een zekere aanpassing aan de norm der wet zijn te constateeren, dan dient uiter aard de hernieuwde vaststelling van die afwijkingen achterwege te blijven. 2, Aan de door den minister ter zake van de redactie van bestaande winkel sluitingsverordeningen gemaakte opmer kingen ware, voor zoover zulks niet eer der I's geschied, bij die gelegenheid ge volg te geven; 3. In sommige verordeningen komt ten aanzi°n van alle winkels of van een of meer bepaalde groepen daarvan een af wijking voor, waarbij deze winkels op Zondag gedurende eenige uren tusschen 9 iiH? v.m. en 8 uur n.m. geopend mogen zijn. Het ontmoet bij den minister geen be zwaar. indien ten deze aansluiting wordt gezocht aan de gewijzigde regeling van art 4, lste lid, der Winkelsluitingswet, zoodat bedoelde uren van openstelling tusschen 8 uur n.m. en 8 uur n.m. mogen liggen 4. In verband met de wijziging van hef» lste lid, van art. 9 der wet, waardoor is komen vast te staan, dat de beoordeeling van de bijzondere omstandigheden aan den eemeenteraad is, kan desgewenscht de vermelding dezer omstandigheden in de verordening of in een considerans achterwege blijven. Ten slotte wordt er nog op gewezen, dat de aart Joqdsche winkeliers ingevolge art 5 der Wet te verleenen vergunning in den vervolge betrekking zal hebben zoowel op den Zondag als op de dagen, verband houdende met de Joodsche feest dagen Het verdient, naar het den minister voorkomt, aanbeveling, uit de formulee ring van een dergelijke vergunning te doen blijken, dat de winkeliers, tn kwes- stede door naar Vlissingen, in 1933 naar Knocke, in 1934 naar Ostende. Het aantal passagiers nam toe van 4T2 in 1931 tot i390 in i9o2 en 3619 tot September 1933; tpen kwam de wmterdienst op de eerste binnenlandsche luchtverbinding en het aantal passagiers over 1933 klom tot 4726. Op 1 Augustus 1934 waren reeds 4612 rei zigers langs de Zeeuwsche lijn gedaan. Alleen op Haamstede waren in Juli van dit jaar lüüü inkomende en uitgaande passagiers. Dit toenemend luchtverkeer maakte een verblijf van passagiers en personeel noodzakelijk op het vliegveld West-Schouwen en vandaag 8 Augustus zal de Zeeuwsche luchtlijn als het ware opnieuw bevestigd worden door de ope ning van een stationsgebouw met restau rant. Dit gebouw bevat een kantoor voor den station'schef der K.L.M., gelegen aan een hall, waarin de passagiersbiljetten worden uitgegeven en gecontroleerd. De inrichting van deze passage-afdeeling is zeer eenvoudig en overzichtelijk voor de reizigers, zoodat hier in korten tijd een groot aantal passagieïs geholpen kunnen worden. Voorts is er een lokaal van den Rijks- radiodienst. Aan het stationsgebouw is een ruim restaurant gebouwd. Breede glazen deuren geven toegang tot een ter ras met tafeltjes en rieten stoeien. De K.L.M. stelde een beheerder over het res taurant aan. Voor dezen beheerder »s aan het station een woning gebouwd, zoodat voortdurend een vertegenwoordi ger der K.L.M. op het veld aanwezig zal zijn om inlichtingen te verstrekken. Nationale postzegeltentoonstelling te Amsterdam. Belangrijke inzending van het Ned. Postmuseum. Ter gelegenheid van het 50-Jarig be staan der Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars zal van 6—9 Sep tember a.s. een groote postzegeltentoon stelling worden gehouden te Amsterdam in de zalen van het feestgebouw Belle» vue. Deze tentoonstelling belooft uiterst belangrijk te worden; bijna alle groote Nederlandsche collecties zullen worden ingezonden. De tentoonstelling zal voorts worden opgeluisterd door een belangrijke Inzending van het Nederlandsche Post museum uit Den Haag, terwijl vermoeae- liik enkele beroemde collecties uit het buitenland buiten mededing zulen wor den geëxposeerd. Aan de tentoonstelling zijn verschillende festiviteiten verbonden De deelnemende philatelisten zullen of- fideel door het gemeentebestuur van Amsterdam worden ontvangen in de Mi litiezaal. Op het congres zullen verschil lende tfèlangrijlfcj lezingen worden gehou den. Voorts zal een boottocht naar Edam gemaakt worden, alwaar de deelnemers eveneens officieel door den bi zullen worden ontvangen. Bond van Melkveehouder» Moet de consumptl verdwijnen? De Bond van Melkveehouders in Zuid- Holland heeft gisteren te Rotterdam een vergadering gehouden ter bespreking van de vraag of het al dan niet wenschelijk is den minister (of regeeringscommissa- ris) te verzoeken maatrgelen te treffen tot opheffing van de consumptlemeiK- regeling. De voorzitter de heer A. N. Vaandrager heeft in zijn openingswoord in het bij zonder welkom geheeten voorzitter tn secretaris van den Noord-Hollandschen Bond, de heeren vah Meerveldt en Wol- meester Spr. herinnert er aan, dat de laatste vergadering een nalf jaar geleden is gehouden. In dat halve jaar is misère troef geweest. De heer Vaandrager maakte een tegen stelling tusschen de crisismaatregelen in den oorlogstijd en de huidige en consta teerde, dat, als men den' melkprijs wil verankeren in de zuivelpositie, men dit ook royaal moet doen. Hij zette uiteen, dat de z.g. rekening-courant is afgesloten met een batig saldo van 2.42 in 't voor deel van den melkveehouder en bracht in herinnering de döor hem zelf gehouden interpellatie in de Crisis-Zuivelcentrale. Binnenkort zal een rapport van een com missie over de.door hem gestelde vragen verschijnen. Uit het batig saldo kan nog geput worden voor een verhooging van den melkprijs, zoowel als door de na tuurlijke omstandigheden. Er is een ze kere mate van overspanning onder de ALLE INLICHTINGEN VOOR REIS EN VERBIJF, VOLLEDIGE PROGRAMMA'S VOOR PRIVé EN GEZELSCHAPSREIZEN, BILJET- TEN VOOR TREIN, STOOMSCHIP, AUTO OF VLIEGMACHINE WOR- DEN VERSTREKT DOfR ONZE AFDEELING RE1SBEM1DDELING, MARKT 31 GOUDA TELEF. 2745. menschen ontstaan, die stemmen heeft doen opgaan om de heele regeling van de consumptiemelk overboord te werpen. Spr. kan zich dit niet voorstellen, wel dat men zou wenschen, dat het heele com plex. van maatregelen tot steun maar overboord zou worden gegooid-. Hij zette voorts uiteen, met welk doel de vergadering is bijeengeroepen en bracht in herinnering de woorden van den regeeringscommissaris: Jullie chica neert wel, doch, als we de regeling willen opheffen, verzet ge er u tegen! In het hoofdbestuur van den Bond is eén kwart voor opheffing, drie kwart wenscht verbeterinjfvan de regeling. Ge brek aan voorbereiding van deze zaak er zeker niet geweest. Spr. onderschrijft a priori de klachten, die te berde zullen worden gebracht, want hij weet waarlyk ook niet, wat er onder de huidige om. standiyheden van de regeling moet te recht komen. Na uitvoerige discussie werd besloten telegrafisch een audiëntie aan te vragen bij den Minister van Economische Zaken, namens het centrale pestuur van de Fe deratie van de Provinciebonden. Een motie werd aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de huidige situatie, waarbij de productiekosten kunstmatig worden opgevoerd en de melkprijzen worden gedrukt, wat geens zins de bedoeling kan zijn geweest van de consumptiemelkrtgeling, welke als aan hangsel van de Crisiszuivelwet bedoelde hulp te verleenen aan de melkveehou derij en waarin verder wordt gezegd, dat het bestaande apparaat daaraan wèl dienstig kan worden gemaakt', waarop bij de betreffende instanties ernstig rpoet worden aangedrongen. Levering van straatklinkers te Amsterdam. Aanbestedingsprijzen inclusief om zetbelasting. De directeur van P. W. te Amsterdam heeft aanbesteed de levering van 8 mil- lioen straatklinker, geschikt voor rij wegen. Laagste inschrijvers N.V. „Foltu" v.h. Folkers en Co. en van Tubbergen, Am sterdam, i millioen a 15.10, 1.5 millioen a 14.10; N.V. Bouwmaterialen v.h. P. de v iider, Adam, 2 milloen 15.40, 2.5 mill. 14.40;' firma de Jong van Lekkerkerk, Rotterdam, 3 mill, 15, 1 mill, 15.25. De prijzen zijn per lCCO stuks franco op den wal, omzetbelasting inbegrepen. Het was deze aanbesteding, welke het Eerste Kamerlid Blomjous aan den mi nister van financiën vragen deed stellen, wijzende op de strijdigheid met wet en ministerieele aanschrijving om de omzet belasting door d^n fabrikant te doen dra gen). De Nederlandsche Rondvlucht. Aantal deelnemers. Volgens de voorloopig opgaven en aan meldingen zullen aan de Ned. Rond vlucht 1934 op 24- en 25 Aug. a.s. meer dan 60 vliegtuigen deelnemeji, waaronder 10 machines van de Luchtvaartaf deeling, 3 van den Marine luchtvaartdienst, 12 van de Nationale luchtvaartschool en vtle toestellen van Nederlandsche en buiten- landsche sportvliegers. De K.L.M. zal uit komen met 6 machines van verschillende typen. Ter vergelijking moge dienen, dat het totaal aantal vliegtuigen verleden Jaar 35 bedroeg. De heele familie trouwt. De Fonterbeys, aldus'de Bostonner mil- lionatr Thomas Fonterbey, hebben altijd gedaan wat ze goed vonden en steeds nagelaten wat hun door anderen werd aanbevolen. Volgens dit princiep trouwt vandaag de heele lamllle Fonterbey. En het was waarlijk een der meest sensatio- neele bruiloften, welke ooit in Boston is voorgekomen. Vijf trouwparen kwamen uit de kerk. Voorop ging de vijfenzestig jarige Thomas zelf met aan zijn zij zijn vijfentwintigjarige vrouw. Mrs. Sely Fon terbey was zes jaar de secretaresse van den rijken fabrikant en tot een huwelijk met haar kwam het, volgens de woorden van den ouden heer zelf, eigenlijk slechts omdat hij ten eerste zijp vier kinderen niet alleen wilde laten trouwen en ten tweede omdat bewijzen wil, dat een Ame- irkaan van zeventig Jaren nog geen grijs aard is. De kinderen van den heer Fon terbey, een dochter én drie zoons, allen reeds over de veertig, stelden er blijk- baar hun eerzucht in alleen met Per®°" nen zonder vermogen te trouwen. De tweeen veertig jarige dochter nam een pi loot tot man, de oudste zoon, die al heel wat achter den rug heeft, trouwde met een colportrice. John Fonterbey die jaren geleden met een filmactrice verloofd is geweest, nam een stenotypiste tot vrouw en de jongste Fonterbey ging met een modiste den huwelijkschen staat ln. Na tuurlijk werd deze trouwpartij ook op de film vertoond en daar men ln Amerika niet voor een beetje overdrijving bang droeg de film tot titel: De vijf rijkste menschen trouwen vijf werkelooze Ame- "gemengde berichten. Drama op den Oceaan. Duitecher verdronken. n. leden van de Ned. Relsvereeniging, si» begin Juli met het stoomschip „Sta tendam" van de Holland-Amerika-lijn een prachtig geslaagd reisje naar Ame rika ondernamen en Vrijdag J.l. ln Rot terdam terugkeerden, hebben op hun ."„„tocht een minder prettlgen tijd medegemaakt, waarover 't laatste woord nos niet gesproken Is. Woensdag 25 Juli vertrok het gezel- vhaD met" het stoomschip „President Hnosevelt" van de United States Line, een frhip dat vaart 'van New-York naar Hamburg, Weer naar 't vaderland. Even voor het vertrek zagen de passa giers tot hun niet geringe verbazing, dat ?nder politlegelelde pl.m. 200 gedepor teerden. waaronder zes, die eenlgen tijd de Sing-Slng hadden gezeten en twee krankzinnigen, zooals zij later vernamen, •lan' boord werden gebracht. In, het begin werd dezen onvriJwlUigen reizigers een apart gedeelte van de boot tot verblijf- eiaats aangewezen, doch toen de „Presi dent Roosevelt" eenmaal op zee was, kre gen zij de gelegenheid zich onder de toe risten te bewegen. Hierdoor en tevens door het feit, dat de gedeporteerden ln kleeding rondlie- oen welke den leden van de Ned. Rels vereeniging aanstoot gaf, was de prettige stemming, die op de heenreis heerschte, volkomen verdwenen. De leider van de Ned. Relsvereeniging stuurde drie telegrammen, n.l. één naar het bestuur van de Relsvereeniging, één naar de directie van de Holland—Ame- rika-BJn, omdat men vermoedde, dat deze maatschappij het stoomschip „Pre sident Roosevelt had aanbevolen en één naar de United-States Line, waarin het geval werd medegedeeld. Het antwoord op deze telegrammen luidde eenparig, dat er niets aan te doen was De United-States Line beloofde bo vendien nog dat de kapitein het den pas sagiers zoo aangenaam mogelijk zou ma- ken. Tot Zondag 29 Juli j.l. ging alles, be houdens een vechtpartijtje tusschen de gedeporteerden, vrijwel rustig. Op dien Zondag gebeurde echter Iets, waörover de leden van de Ned. Relsvereeniging niet te spreken waren. Omstreeks 1 uur klonk plotseling het geroepMan over boord. De passagiers snelden naar de railing en twee red dingsboeien werden over boord geworpen De kapitein gaf bevel te stoppen en zocht ondertusschen met een verrekijker naar de plaats, waar de drenkeling mid den in den Oceaan zou drijven. Een reddingboot werd buiten boord ge draaid. doch niet uitgezet, wet de pasSa- glers niet begrepen. Een uur, een tijd, welke verplichtend is gesteld, stopte de „President ftoosevelt" en voer daarna, alsof er niets was gebeurd, weer rustig verder, tot groote verontwaardiging-van allen. Drie kwartier na het alarm„Man over boord" hield de kapitein appèl en kwam tot de ontdekking, dat de verdronkene een 30-jarige Duitscher uit Hamburg was, één van de twee krankzinnigen. Voor bij overboord sprong, had de man, een zekere Schmidt, twee pakjes tabak weggegeven. Zijn geld had hij in zijn hut opgeborgen. Den tijd, dat het stoomschip stillag om den drenkeling hulp te bieden speelde het orkest in de eerste klasse rustig door. Het was alles bijeen een onaangename terugreis. Parkietjes in plaats van beren. Men schrijft uit Maastricht aan het Handelsblad De hoofdstad van Limburg is 'n beren kuil rijk. Daarin sloffen twee bruine zoolgangqrs rond. Deze beren werden in een moment van hoogconjunctuur en overmoed door de gemeente aangekocht. Wilhelm Hagenbeek was de leverancier. Opgeleverd moesten worden een manne tje en een wijfje, wijl men een gezin stichten wou en het publiek later wilde laten genieten van het schouwspel van vroolijk rondbuitelende kleine teddy's. Aan de leveringsvoorwaarden werd niet voldaan. Toen de beren hun kool en' kuil betrokken hadden, bleek men met twee mannetjes te doen te hebben, wat^aan leiding werd om gemeentebestuur Raad duchtig in het ootje te nemen. De beren werden zelfs in verband gebracht met de later Intredende belastingverhoo ging. Zoo ontstond de hymne: De bere zien gestik, Ze höbbe de belastingbreve aofgeslik. Intusschen werden de bruine roofdie ren toch een attractie voor de stad. Een wandeling naar het Aldenhofpark, waar de dieren hun kooi hebben, behoort ook nu toe tot de uitstapjes van den gewo nen toerist, evenals van vele bewoners der stad en omgeving. Nu komt de plaatselijke vereeniging Stadsverfraaiing opeens met een adres aan de gemeente om de beren weg te floeft en de plaats te bestemmen voor een wolière voor vogels. Dit adres zal wel geen algemeene instemming verwerven. De beren hebben nu eenmaal een soort bur gerrecht verkregen. Wat moet men er overigens mee aanvangen? Niemand zal ze koopen. De dure dieren afmaken? Ter wijl ze toch efen bezienswaardigheid en eigenaardigheid der stad zijn geworden, een attractie voor vreemdelingenverkeer. Bovendien staat in het Stadspark al een groote volière vol parkletjes en andere vogels. Deze aanslag op het leven van Max en Pol, zooals de beesten geheeten worden, zal wel stof doen opwaaien. STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Aug. 1984. Roei- en Zeilvereeniging Gouda. I Zwemfeest op 31 Augustus. De Roei- en Zeilvereeniging Gouda zal J Wen in de gelegenheid stellen op Zon dag 26 Augustus "het record in de „Gerard" dat op naam staat van de heeren G. C. Soeters en H. Tukker met 14 min'. 43-1/5 c., te verbeteren. Deze wedstrijd vangt in 's middags om 3 uur. V rij dag 31 Augustus zal er een Najaars- roeifeest gehouden worden, 's Morgens om elf uur is st snelroeien voor dames en hee renleden, 's middags spiegelgevechten met lansen in gepantserde kano's, weer snel roeien en allerlei andere attracties w.o. een kleine tycht over de plas. Des avonds zal het Clubgebouw en de omgeving geïllu- ineerd zyn. Zaterdag en Zondag 1 en 2 September zullen er zeilwedstrijden worden gehouden om den jollenbeker. Beide avonden zal er gedanst worden in ie vaartuigenloods, evenals Zondagavond >.s. vanaf 8 uur. Nieuwe Telefoon-aansluitingen. 2479 N. W. v. Loon, fruithandel, West haven 66. 2689 G. Niermans, Crabethstraat 5. 2709 A. T. Ultee, Vleeschhouwery, Klei weg 95. 3239 Leo V. Bochove, Comestibles, Doe- lestraat 10. 3309 F. G.' v. Zutfen, v. Itersonlaan 30. 3353 fa. W. Idenburg en Zn., Stukadoors, Kleiwegstraat 22-24. 3370 P. in 't Veld, woonhuis. Krugerl. 39. Een eerste prijs behaald. De gemengde zangvereen. „Excelsior", directeur de heer Gerard Leenders, be haalde op het nationaal concours te Rockanje de eerste prijs met 337 punten, terwijl het kinderkoor met 343 punten een eerste «prijs verwierf De heer Leen ders behaalde verder nog met twee zijner koren op het drie-daagsch concours te Soestdijk 2 eerste prijzen, 1 eere- en den dlrecteursprijs. Kranige redding. 4 Een 6-jarige drenkeling van een nog door is gegaan met het afleveren van melk. Get. G. A. de M. verklaarde, dat hy op 7 April -by M. een Liter melk heeft gehaald. Het geld moest hy aan de dienstbode B. V. betalen. De M. is werkloos en de melk by M. is goedkooper dan by andere melkver- koopers. I Get. S. zegt eveneens, dat hy by M. ge regeld melk haalde. De ambtenaar van het O.M. wees op de moeilijkheden die M. de overheid in den weg heeft gelegd. Hy saboteerde bovèndien de regeling door de melk beneden den vastgestelden prijs te verkoopen en trok daardoor de klanten naar zich toe. De andere melkverkoopers zijn daardoor tot wanhoop gebracht. Iemand die de be langen van anderen niet ontziet heeft ook geen recht opclementie. Spr. eischte tegen de echtgtmoote van M. 4 x 15.— boete subs. 3 dagen, en tegen M. L. M. 3 x 50.— boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger Mr. P. van 't Hof-Stolk gaf een overzicht van het bedryf waaruit bleek, dat dit geheel was ingericht op de verkoop van de melk aan huis. Van vader op zoon was dit bedryf zoo ingesteld. Nu is M. kaasproducent gewor den, zonder dat.hy ook maar een cent toe slag van de regeering ontvangt. M. is in een onmogelijke positie gedron gen en er was dan ook geen mogelijkheid, dat hy aan anderen kan'denken. De kantonrechter vroeg nadrukkelijk of het echtpaar nu voortaan nimmer meer melk aan huis zullen afleveren. Na eenige aarzel,ng gaven zy daar een bevestigend antwoord op. De kantonrechter zal met deze mededee- ling in zyn uitspraak rekening houden en zal over 14 dagen^chriftelyk vonnis wijzen. Hedenmorgen omstreeks 10.15 uur vond bij de werkverschaffing aan de Rotter- damsche Dijk een ongeval plaats, dat door kranig optreden nog goed is afge- loopen. Ter plaatse is men bezig een diepe put te dempen met zand en deze werkzaam heden zijn voor de met vacantie zijnde jeugd een aanleiding om in het zahd hun vermaak te zoeken. Onder een groep jongens, die daar een tent hadden opgeslagen, bevond zich de 6-jarige v. L. uit de Vondelstraat. Spelenderwijze ge raakte hij op de putglooiing en rolde het water in. Door het geschreeuw van zijn vriendjes werd de 29-jarige werkelooze C. v. d. Heuvel uit de Nobelstraat op het ongeval opmerkzaam gemaakt. Zonder zich te bedenken sprong hij de diepte in en wist het knaapje, dat reeds in zinken den toestand verkeerde, aö.n de kant te brengen. Met behulp van planken werden beiden toen naar boven gebracht. De Jongen, die deze consternatie had veroorzaakt, werd flink onder handen ge nomen om dergelijke grappen niet meer uit te halen en verdween spoedig naar huis. Hulde aan den kranigen redder, die de klelre wist te redden. Geen bokswedstrijden op de Goudsche Wielerbaan. Naar wy vernemen heeft de loco-burge meester, Wethouder Donker, geen toestem ming verleend voor te houden bokswedstrij den op de Goudsche Wielerbaan op Zondag 19 Augustus. De wedstrijden zyn dus voorloopig uitge- Kantongeracht. Zitting van heden, Woensdag 8 Augustus. Bij de Crisis Zuivelcentrale in een slecht blaadje. Hedenmiddag stond voor het kantonge récht alhier terecht de landnouwer M. L. te Reeuwyk. Reeds eerder heeft M. terecht gestaan wegefts het verkoopen van melk. Reeuwijk staat, mede door de vroegere handelingen Van M. by de crisiscentrale ra een slecht blaadje, zelfs zoo, dat door de Regeering is bepaald, dat de gemeente Reeuwyk niet valt onder de bepalingen van de Crisis-Zuivelwet en iedere landbouwer of handelaar, die melk wil verkoopen daar een aparte machtiging van de regeering 'oor noodig heeft. M. heeft aan de regeering ook vergun ning gevraagd om onder de bepalingen van de CrisisJZuivelwet melk te verkoopen, wat hem is geweigerd. Deze weigering kreeg hy ook op zijn verzoek om onder de regee- ringsvoorwaarden kaas te mogen producee- T6M. is doorgegaan met de melkVerkoop en !S later met de bereiding van kaas begon nen zonder dat hij regeeringstoeslag krugt. De melkverkoop! was echter verboden. M. verkocht de melk voor 7 cent per later, terwijl de prjjs door de regeering voor 9 cent per Liter is vastgesteld. Heden stonden M. L. M. en zijn echtge noot A H M.aS. terecht. Hun dienstbode B. V. verklaarde, dat zij uit eigen beweging de melkverkoop had ter hand genomen. Niemand had haar daarvoor opdracht ge geven. Deze getuige nam de zaak nogal Vm de luchtige kant op en stond te giche- len, waarvoor zij een geweldige uitbrander van den kantonrechter kreeg. Trots het ongelooflijke wat In deM ver- klaring lag opgesloten, volhardd? zij daarin. Get. M. v. A., rijksveldwachter te Reeu wijk, deelde mede dat bij de gehouden m- trole niet i« gebleken dat M. na dit Uit Ouderkerk bonden 3 jongelieden te recht die by den heer M. v. D. s nachts om half twaalf op de blinden gebonsd had den, aan de bel gerammeld en geschreeuwd hadden, terwijl ze zich bovendien op verbo den terrein hadden opgehouden. De getuige G. P.. verklaarde dat hii B. B. en J. T. herkend heeft, maar P. P. had hy niet gezien. M .v. D. die uif bed gekomen was en de jongens gevolgd had, zeide 'ook dat P. P. z.ch niet op verboden teff-ein heeft opge houden. Toen hy met een stok de jongens achter na kwam, waren deze nog op hem af ge komen. D# ambtenaar achtte het bewys voor P. P. niet geleverd en vorderde voor hem vrij spraak. Voor P. B. en J. T. eischte hy voor beide feiten 2 x 7.50 boetp subs. 2x2 dagen hechtenis. De kantonrechter achtte het eerste ge deelte niet wettig bewezen en sprak daar voor de twee gedaagden vrij voor het twee de feit veroordeeld^ ,^jj B. De landbouwer v. Dam die met zijn kneehts achter op het land werkzaam was werd onmiddellijk gewaarschuwd, waarna men terstond de Goudsche brandweer alarmeerde. Deze boerderij staat precies nog op grond van Gouda. Inmiddels werd van Dam geholpen door omstanders om zijn Inboedel uit het huis te dragen, daar er groot gevaar be stond voor de boerderij. De motorspuR onder leiding van den heer J. L. Hulle- man, was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met drie stralen. De boerderij werd flink nat gehouden. Hieraan is het tp danken dat deze brand beperkt bleef tot de hooiberg. Om half vier was het ge vaar geweken. Voor den landbouwer v. Dam is het een echte schadepost daar dit de tweede maal in twee weken tijd is dat.zijn hooi berg uitbrandt. Hij is laag verzekerd. Een Paltax aangereden. Een vrij onbeduidende botsing vond hedenmiddag' om 12 uur voor de ingang van de Groenendaal plaats. Een vracht auto van de zuivelfabriek „Giessen Nieuwkerk" en bestuurd door de 38-jari- ge P. de Krey uit Giessen—Nieuwkerk, kwam van de richting Wijdstraat en wilde de Groenendaal inrijden. Juist op dat moment naderde van de andere richting een groentewagen, zoodat de chauffeur achteruit moest rijden om deze doorgang te geven. Bij deze manoeuvre botste de vrachtwagen tegen een der al daar geposteerde Pal-taxi's, waardoor eenige lichte schade aan deze auto werd veroorzaakt. Agenda. 9 Aug. 8 uur Vrye Evang. Gemeente. Bij bellezing en bidstond. 11 A-ug. 5.30 uur Kattensingel. Start sin gelloop-estafette. 11 Aug. 7 uur Nieuwe Markt, Openlucht samenkomst Vrije Evang. gemeente. 17 Aug. 2 uur Nieuwe Schouwburg. Kinder- matinée A.V.R.O. ting gespeeld zouden worden, zijn tot nader te bepalen datum uitgesteld. Om den zilveren Olympia-beker. Aan het a.s. Zondag te houden tour- nooi om den zilveren Olympia-beker ne men deel: Ajax-combinatie (bekerhoud ster), Gouda, The Rising Hope en Olym- pia. Het programma luidt' OlymplaThe Rising Hope, 11 uur; GoudaAjax-comb. 12T5 uur; verliezersronde, eindstrijd. Behalve de finale duren de wedstrij den tweemaal een half uur. UIT 1)EN OUJREK. werkloos is tot eqn T. taft aangezien ÉÏoete van 5.— .7.50 boete subs. SCHOONHOVEN. Twee jongens in de Lek verdronken. Gisteravond te kwart voor negen zijn na bij Schoonhoven, in de Lek onder de ge meente Bergambacht, de broers' Jilles en Arie Verwaal, uit Bergambacht, by het ba den verdronken, in de nabijheid van de tweede krib, een plaats, waar" regelmatig gezwommen wordt. Geen van beiden kon goed zwemmen. Toen de 14-jarige Arie zich, omdat het laag water was, buiten den kop van de krib begaf, werd hy plotseling door den stroom meegetrokken. Op zyn hulpge. roep begaf zich de 19-jarige brber eveneens te wpter, doch spoedig werd ook hem de stroom te machtig. Voordat zij een toege stoken stok konden grijpen, verdwenen bei den in de diepte. MeiTis onmiddellijk met dreggen begon nen. Om half elf slaagde men er in, een der slachtoffers boven te MUZiElv. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Woerden. 8 Aug. Aangevoerd 488 partijen. Prijs _s kw. m. r.m. 20—23; 2e kw. m. r.n£ 1719; zware f 24. Handel matig. 466e NEDBRlTSTAATSLOTERIJ.- 2e klasse. Trekking van Woensdag 8 Aug. Hooge prjjzen: 100.—: 11630 16806 Prijzen van' 30.—; 163 601 1524 2040 2043 2111 2112 2849 2354 2445 2480 2609 2766 2994 3096 3798 3882 '3944 4066 4066 4365 6088 6278 6537 5647 6186 6233 6427 6678 6778 6865 6868 7227 7-247 7565 7804 8769 8788 9553 9701 9846 10470 10657 10810 10876 11002 11141 11617 11844 12069 12198 12269 12395 13018 13373 13813 13876 14481 14507 14950 15285 15404 15711 16966 16130 16612 16762 16768 16933 17059 17697 17789 17754 17894 17929 18372 18398 18409 18419 18556 18810 18852 19070 19533 20274 20498 20784 20964 21653 21962 22021 22024 22243 22737 22832 23276 23530 23650 subs. 1 dag en J 1 dag hechtenis. Overtreding Vleeechkeuringswpt. Vervolgens kwam de aangehouden zaak vóór van C. O. slager te Ouderkerk. Zijn knecht K. v. R. was aangehouden vanwege de Vleeschkeuringswet. Hiervoor had C. O. zich te verantwoorden. C. O. verklaarde dat hij de zaak had overgedaan aan zijn kin. deren, zoodat hij niet vervolgd kon worden. Notaris v. d. L. zeide dat gedaagde hem, had gesproken, dat hij een regeling moest opmaken voor hem en zijn k.nderen voor het overdoen van de zaak. Als reden daar- van moest dienen dat hij geen risico meer wenschte te loopen faat de Vleesohkeurmgs- wet. Dit zou op 1 Mëi ingaan. Er was echter nog geejl acte van opge maakt en de kinderen waren ook nog nooit bij'hem geweest. J B. te Rotterdam, had de balans per 30 April opgemaakt, waarha C. O. uit de zaak zou stappen. De redenen wist hij niet. De ambtenaar achtte in deze zaak het wettig bewijs niet geléverd en vorderde ''ïhf'kantonrechter verleende gedaagde vrijspraak. Aardappelen vervoerd. G. A. H. te Reeuwijk stond terecht om dat zijn zoon 170 K.G, aardappelen onge dekt had vervoerd. Uit het verhoor bleek dat H. zeil een ver- voerbewijs bad, maar dat door de hpast het een en ander nit het oog was verloren. De getuige J. B. had ook niet den indruk dat er kwaadwilligheid in het sjjel was. De ambtenaar eischte de minimum straf „.1. een boete van 0.50 subs. 1 dag met verbeurdverklaring vari de De kantonrechter veroordeelde hem Mi 0.60 boete subs. 1 dag hechtenis met te ruggave van de aardappelen. De excursies van de Haagsche Tram-Mij. naar Reeuwijk en de Plassen. Zooals men weet maken de touringcars van de H.T.M. eiken dag excursies naar de Reeuwijksche Plassen en het restau- rant Elfhoeven. Na een boottocht op de Dlas Elfhoeven en de lunch op Elf hoeven gebruikt te hebben, heeren de toeristen over Gouda terug en wordt tij dens het oponthoud hier ter een bezoek gebracht aan de St. Janskerk. Vandaag was de belangstelling zoo groot dat vier groote tourlngcaras noo- dlgwaren om het gezelschap- te vervoe- ren. Een hooiberg afgebrand. De woning van den landbouwer Karei Textor overleden. Bekend klavier-paedagoog. Te 's-Gravenhage is op 64-jarigen leef tijd overleden de klavier-paedagoog Karei- Textor, ho^fdleeraar aan het Koninklijk Conservi rathon-loopers Hednmiddag omstreeks 2 uur bemerkte de vrouw van den landbouwer A. v. Dam, .wonende aan den ^e)anve™eU™^ onder de gemeent» Gouda, die vanuit haar huis naar de schuur wilde gaan, tot haar schrik dat de hooiberg, die achter 'het huis ls gelegen, ln brand stond. SPORT EN WEDSTRIJDEN ATHLE1TEK. Kusocinsky naar Amsterdam. Groote inschrijving voor 12 Augustus. Naar wy vernemen is de deelname aan de Internationale Atletiekwedstrijden, welke Zondag 12 Augustus a.s. in het sta dion te Amsterdam zullen worden gehou den, van den beroemden Pool Kusocinsky, thans zeker geworden. Kusocinsky komt de eer toe aan Nurmi een nederlaag te hebben toegebracht op een oogenblik, dat men den Fin nog on overwinnelijk achtte. Twéé jaar geleden verbeterde de Pool te Antwerpen nog Nur- mi's record over 3000 meter, dat eenige weken geleden opnieuw verbeterd werd door den Deen Nielsen. Op het oogenblik staat het wereldrecord vier Engelsche mijl nog op naam van den Pool en op zijn verzoek zal deze afstand inplaats van de 5000 meter in het stadion worden gfeloopen. Mogelijk slaagt hy erin zijn eigen record nog wat omlaag te bren- SBelgie vaardigt' behalve een drietal Ma de volgende athleten af: mor de 100 meter, Prinsen voor de 400 meter, Devuyst voor de 1500 meter, Maréchal en van Rumst voor de 4 Engelsche mijl en de Flotow voor het hoog springen. ZWEMMEN. De Europeesche zwemkampioenschappén. Voor de van la tot 19 Augustus te Maag denburg plaats vindende Europ. zwem- kampioenschappen hebben zwemsters en zwemmers van 22 landen ingeschreven op de diverse nummers. Voor de onderscheidene nummers schreven de volgende Nederlanders in: 100 M. vrije slag en 400 M. vrije slag- Mooi en Scheffer. 100 M. vrije slag en 400 M. vrije slag. Willy den Ouden en Rie Mastenbroek. 200 M. schoolslag: Jenny Kastein en Fransje Hessel 100 M. rugslag: Rie Mastenbroek en Puck Oversloot. SchoonspringenTruus Klapwijk. Nederland zal ook deelnemen aan de waterpolowedstrijden. Deelnemers zUn met ons land België, Duitschland. Frank- rijk, Griekenland, Italië, Joego-Slavië, Hongarije, Zweden, Spanje, Tsjechoslo- waklje. WATERPOLO. De waterpolowedstrijden De Gouwe— Poelmeer en G.Z.C. 3—Maas 3, welke gis teravond ln de Stedelijke Zwemlnrtch- RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: V.A.R.A. 5.— Gramo- fopii; 6.— Voordracht; 6.20 Gramofoon; 7.10 Vara-orkest; 7.40 Lezing door Frans Dupont; 8.— Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Arbeid en ontspanning in de Neder landsche badplaatsen; 9.30 De Fliereflui ters; 10.15 Vaz Dias en Vara-varia; 10.30 Vara-orkest: U. —Gramofoon. Huizen; N.C.R.V. 6—6 Kinderuurtje; 6—6.30 Gramofoon; 6.30—6.58 Onderwijs- fonds voor de scheepvaart; 77.15 Politie berichten en persbericht van het Ncd. Chr. Persbureau; 7.15—7.30 Gramofoon; 730—8 Landbouwhalfuurtje; 8—11 Het vrijwillig muziekcorps le Half Regiment Huzaren te Amersfoort; 10—10.10 Vaz Dias; 11—12 Gramofoon. laatste berichten, draadlooze dienst. Een algemeene amnestie. De te wachten blijde gebeurtenis aan het Italiaansche Hof. ROME, 8 Aug. Naar vernomen wordt, zal ter gelegenheid van de blijde gebeurte nis die de volgende maand in het gezin van den kroonprins zal, plaats hebben, m geheel Italië een algemeene amnestie wor den afgekondigd zoowel voor gewone als politieke veroordeelden. De kroonprinses vertoeft thans in de Rose Bery nabij Napels in gezelschap van haar moeder, de Koningin-Moeder van Bel gië en de Koningin van Italië. Een waterreservoir gesprongen. PARIJS, 8 Aug. Nabij de Glacier des Pélerins in de buurt van Chamony is een waterreservoir gesprongen, waardoor een geweldige watermassa naar beneden stroomde, modder, steenen en blokken ys mee het dal insleurende, bosch en eenige nerceelen bouwland verwoestend. Het ge hucht les Tesour kwam in ernstig gevaar te verkeeren en met behulp van- militairen werden waterkeeringen opgericht om het tgevaar af te wenden...^.r 7 Aug 8 AUg. Officieel 7.43J 7.44 57.30 57.45 9.74L 9.74* 34.70 34.70* 48.24* 48.24 33.22* 33.22* 38.37* 38.37J 37.37* 37.37* 1'.47* 1.47 "Niet-officieel. 6.14 6.14 20.20 20.&) 12.68 12.68* Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo i New-York Praag Madrid Milaan I Prolongatie l Beursoverzicht. In het voorkomen van de beurs te Am sterdam' was vandaag niet veel verande rmg gekomen Het meest opvallende ver schijnsel was het groote gebrek can or ders, zoodat de handel van kleine afme tingen bleet, op de rubberafdeeling ont wikkelde zich weder eenige beweging spe ciaal ln de meestal minder courante soorten. Doch de avans was toch niet zoo - groot als gisteren het geval was. In Ta j bakken ging weinig om, doch voor de Sumatra-aandeelen kwamen hier en daar i hoogere noteertngen tot stand. Van de 'suikerwaarden konden H^V.A enkele I punten monteeren Naar gemeld heeft de I Niva 'enkele prijslimltes met een klel- I nigheid kunnen verhoogen. Ind 'bnaseo 1 hadden een beperkte markt. De I hoofdsoorten warei) prijshoudend, doch niet veel veranderd. Petroleumwaarden bewogen zich op den achtergrond. Van Kon Ohe was nauwelijks iets te bemer ken Oo de belegglngsmgrkt was niet veel i te doen Duitsche obltgatles bleven op 1 het vorig niveau. Amerik. fflndsen had- j den een kalm verloop RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT i 8 Augustus. Hoogste stand 764.fc.te Karlstadt. Laagste stand 744.8 te Vestmanoer. Verwachting: Zwakke tot matige, oos telijke tot noordelijke wind Licht tot half bewolkt. Droog en warm.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2