m mm Pracht Huis 1. S. v. Wijnbergen ZOMERPRIJZEN JAC. MUL NOOIT V. nette Wasch Tandarts De Decker AFWEZIG Zuster N. Rietveld TE KOOP Riant gelegen Middenstandswoningen Vulpenhouder een vertrouwenszaak T. Goedewaagen Zonen NORTH STATE m mm G*bssykff5.ffis Aanbesteding Fa. D. G. van Vreumingen Een Goedkoope Reismarken B| Vreemd Geld voor I Jamrubriek. - Dankbetuiging Dankbetuiging net DAGMEISJE Bericht van Inzet. Pe kei vleesch de Magneet M. DE KOSTER ACCOUNTANTSKANTOOR A. J. OPSTELTEN, Notaris J. v. Kranenburg K00PMANSPAND Import Havana Sigaren RECLAME ZEEP LAVENDER H. P. VAN WIJNGAARDEN Bestel nu Uw brandstoffen BRANDSTOFFENHANDEL Spoorstraat 31 - Telef. 2958 KAMPIOENS- en NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN Solide uitvoering Moderne inrichting voor Geldbel. of eigen bewoning STADSNIEUWS. GOUDA, 18 Aug. 1934. Koninginnedag 1934. De Commissie voor Oranje en andere Openbare Feesten deelt ons mede, dat zeer tot haar ^spijt een steeds zeer ge waardeerd en belangrijk onderdeel van het gebruikelijk Koninginnedagprogram ma dit jaar zal vervallen, n.l. het Orgel concert ln de St. Janskerk. 't Is de Commissie toch gebleken, dat dit concert gecombineerd zal worden met een op Donderdag, den %sten Augustus a.s., des avonds in de St. Janskerk te hou den Wijdingsbijeenkomst, die georgani seerd wordt door de Chr Oranjevereni ging ln deze gemeente. Te meer betreurt zij deze zonder overleg met haar tot stancl gekomen afwijking van den ge wonen gang van zaken, omdat deze voor af gaTtUïe wijdingsavond ook tengevolge zal hebben, dat door de daarvoor samen werkende godsdienstige gezindten op den Koninginnedag geen kerkelijke herden kingsdiensten zullen worden gehouden Wel zullen ln de drie Roomsch-Katho- lieke kerken op den 3lsten Augustus plechtige diensten plaats vinden A.V.R.O. Middag-Kindermatinée. Gistermiddag 2 uur gaf de A.V.R.O. haar kinder matinée in de zaal van den Nieuwen Schouwburg. Welgemoed een gezellige middag tege moet te gaan stroomde de zaal langzam* hand vol van groote en kleine kinderen, zoodat om 2 uur, toen de matinée een aan vang nam er een prettige opgewekte sfeer heerschte van de vele kinderen. De schouw burgzaal was tot de nok toe gevuld. De vele ouderen, die voor begeleiding met de kinderen meekwamen, hebben zeker niet minder genoten dan de kleuters. Onze oud-stadgenoot Piet Marée, die ver der op de middag nog eens op zou treden, kondigde het begin aan. Daar verscheen de ons welbekende mevrouw Antoinette 1 Dijk. Zy werd met een hartelijk applaus begroet, daar zy reeds by de kinderen zeer bekend was door haar optreden voor de A.V.R.O.-microfoon. Haar innemende wyze van optreden en haar sympathieke verschij ning en stem brachten reeds direct een ge zellige sfeer. Zy zong eerst een aardig be groetingsliedje, dat zoowel bij de ouderen als by de kinderen zeer in den smaak viel. Met een hartelijk applaus werd haar be groeting beantwoord. Vervolgens kregen we de film te zien „Met Bob en Ben op reis met de K.L.M.". In deze film zagen we de reis van de 10 jeugdige prijswinnaars van de A.V.R.O.- prijsvraag. Na een tocht vanaf het Le dsche Plein te Amsterdam met de autobus naar Schiphol, begeven de jeugdige aviateurs zich onder leiding van mevr. A. van Dyk naar het gereedstaande vliegtuig. Steeds maar flink op kauwgummi kouwend, ging de reis via Volendam en Marken en de Noordzeekust naar Waalhaven te Rotter dam. Daar werd een stevige boterham ver orberd. Na een gezellige tea en ezeltje ry- den, werd de tocht weer naar Schiphol aan vaard. Zeer enthousiast en verlangend naar een volgende reis, kwamen de jeugdige luchtreizigers daar weer aan. Tijdens de vlucht zongen de kinderen in de zaal een aardig liedje over vliegen. Dat deze film in den smaak viel, behoeft niet te worden gezegd. Ongetwijfeld hebben vele kinderen het heilig voornemen een volgen de keer een van de prijswinnaars te worden. Daarna zong Mevr. A, v. Dyk met bege leiding van de luit een liedje over een reis met de trein naar Amerika, waarbij by de kinderen mond, romp, krmen en beenen in beweging kwamen. Vervolgens een teekenfilm „Met Felix de Kater naar Hollywood", een zeer aar dige film, waarby van de slimme streken van Felix genoten werd. Dan komt de populaire kinderdirigent Jacob Hamel op het doek. Hij dirigeert het liedje „Jarig Jetje". Uit volle borst zongen de kinderen dit bekende liedje mee. Zeer verdienstelijk wisten zij den dirigent op het doek te volgen. Terwyl het tooneel in orde werd gebracht voor een clownerie, waarin de bovengenoemde oud-stadgenoot, Piet Marée, in optrad, zongen de kinderen eeni- ge aardige liedjes, o.a. „In de vacantie gaan we marcheeren", Klepperlied je" en „Sarie Marys". Dus naar BOEKHANDEL J. DE VEN, Wijdstraat 4 Gouda. Eigen reparatie-inrichting. Toen verschenen Mevr. A. van Dijk in de clownerie „De vroolijke ontmoeting- verkleed als bedroefde boerin Pleuntje ge naamd. omdat ze haar. waar niet kon ver- koopen en Piet Marée als clown Lontje. Hij was niet zoo pessim stisch en wist een aar dige manier om alles op te vroolijken. On der het zingen van een liedje in de geest van „Het blad van de tak, de tak van de stam" enz. hingen zjj allerlei aardige Voor werpen aan een lft'n, waarvan de laatste een bal was, Toen zou Lontje laten zien dat hij voetballen kon en schopte een ze vental ballen de zaal in, die onder vroolgk gejuich heen en weer geschopt en gegooid werden. Dat was een succesnummer voor de kinderen! Na de pauze werd nog een film gegeven over een tocht van twee vroolgke knapen Hannes en Dobber'je" met een pierement van Amsterdam over Edam, Volendam en Marken naar Hilversum, waar het einddoel de A.V.R.O.-Studio was. I Leuke avonturen beleven de jongens op deze reis, waar ze natuurlyk nog de noo- j dige vroolyke kwajongensstreken uitge- haald hebben. Overal werden toepasselijke liedjes gezongen, wat zeer gozellig was. Tot slot volgde nog een heel aardige film, opgeluisterd door de zang van de kinderen en gramofoonplatendie allerlei bekende wysjes op een draaiorgel lieten hooren. De kinderen brachten tot dank een har telijk applaus. Zeer voldaan gingen zij weer huiswaarts. Concert in de Korte Akkeren. De muziekvereeniging D.E.S. geeft op Maandag 20 Augustus a.s., des avonds „e 8 uur, een concert in de muziektent op het terrein van plateelbakkerij „Zenith" aan de Prins Hendrikstraat. Herbenoeming. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de heer L. E. Bicknese, tandarts te Gou da voor het tijdperk van 16 Augustus 1934 tot en met 31 Augustus 1935 wederom be noemd tot assistent bij de tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Schouwburg-Bioscoop. „Reine Angst vor Liebe". „Keine Angst vor Liebe" is een echte amusementsfilm, een kostelijk niemendalle tje waarbij men zich goed kan vermaken In deze vroolyke film zyn drie draden in elkaar verward. De eerste betreft oen jonge dame, die een betrekking zoekt en een introductie krygt, maar op een ver^ keerd kaartje. Door dit verkeerde kaartje komt zy in aanraking met een jongmensen die zij reeds eenmaal heeft ontmoetten die haar niet geheel en al onverschillig is. Dan is er een secretaresse, die verliefd h op haar chef, een echte droogstoppel, die niets om zyn uiterlijk geeft en er slechts met heel veel omwegen toe te brengen is zich met haar te verloven. Ten derde is er nog een mooie vrouw, die haar man, een on- oogelyk wezen, af en toe bedriegt. Haar avontuurtjes staan echter manliaf niet aan en hy neemt een détective-bur®u in den arm om de gangen van zyn vrouw na te gaan. Natuurlyk doet de vrouw insgelijks en komt by hetzelfde bureau terecht. Zy j lijk is de man die een bierhuis in New- I York had eh dit, toen de drooglegging werd ingevoerd moest sluiten, overwin- naar in 't meeningsverschil. Want hij wist den ander er toe te brengen te samen met hem, toen de drooglegging werd op geheven, een bierbrouwerij te openen in het land van Uncle Sam. Maar dat doet niet terzake, het amusante is dat zij on danks dit alles de beste vrienden worden Het was een grappige film. In de tweede hoofdfilm „Geheime zen ding" kan men Joan Bennet en Charles Farrell bewonderen om hun bijzonder goed spel De film speelt ln het Sierra- gebergte nabij de mijnen van ftedwood, en vertelt van het gelukkige familieleven van een daar wonende familie, dat dQpr allerlei opwindende gebeurtenissen wreed verstoord wordt maar tot tevreden heid van allen een goed besluit heeft. Alles tezamen een goed programma. Wist U dat wij reeds een prima (eigen fabrikaat) HUISHOUDTRAP leveren a 35 ct. per trede? HET TRAPPENHUIS, Spieringstraat 107—109 Telef. 2064. Ernstige botsing tusschen een motor én een autobus. Bestuurder van de motor levensgevaarlijk verwond. Gisterenavond omstreeks half acht neen op oen Muweelen Singel alhier een ernstig motorongeluk plaats gehad, waar- dij de bestuurder, de 23-jarige meubel maker tv. van Essen, wohende Van Heus- denstraai 22, ernstig werd verwond en een zware hersenschudding heeft gekre- Dit ongeluk heeft zich als volgt toege dragen: De autobus Oudewater—Haas trechtGouda die te 7.15 van Haastrecht was vertrokken reed over den Fluweelen Singel stadswaarts. Bij de Burg. Martens- straat, dat gevaarlijke punt op dien weg, kwam de motorrijder K. van Essen, die zijn broer L. T. van Essen op de duo mee voerde, van uit die straat rijden, toen de autobus daar passeerde. Hoewel de be stuurder van de autobus, de chauffeur J. van Kempen, signalen had gegeven en Uit voorraad leverbaar. Scherp concurreerende koersen voelt dat zy bespiormeert wordt en draagt het bureau op te onderzoeken wie haar gangen laat nagaan. Zooals men ziet een ingewikkelde affaire, waaruit natuurlyk Vele verwikkelingen ontstaan, de een al amusanter als de andere. Liane Hayd coquetteerde allerliefst met kuiltjes in haar wangen tegen haar direc teur Höfer (Adolf Woblbrück) een sympa thiek filmacteur die den laatsten tyd veel op den voorgrond treedt. Jessie Vihrog was kostelijk als het „ecretaresje dat het koste wat h*t wil, haar chef aan den haak wil slaan. Natuurlyk is er heel wat gelachen om Ralph Arthur Roberts, de man van het ver zekeringsbureau, die ook regenverzekerin gen sloot en in doodsangst verkeerde als een wolkje de paardenrennen dreigde te verstoren. Van de anderen noemen wy nog in het bijzonder Anna Müller-Lancke, de pensionhoudster, die zoo mei. haar penslo- naires meeleefde en Hans Joachim Schau- fuss, de leuke boy, welbekend uit Emil en zijn detectiven en vele andere films. Het voorprogramma was als steeds goed verzorgd. Thalia-Theater. Een Harry Piel-film. Een Harry Pie)-film! Dat beteekent 1 sensatie en hoogspanning. Piel is immers een van de weinige acteurs van de stom me film, die kans gezien hebben hun ge heel eigen genre ook ln de sprekende Illm te handhaven en zelfs te verbeteren. Harry Piel regisseert gewoonlijk zijn films zelf, ook ditmaal ls zulks het geval, t Is een detective-film van het zuiverste water, waarin langzaam de Intrigue wordt gesponnen, de handeling wordt tot hoogtepunt opgevoerd en de ont knooping vindt nog op het Juiste oogen- blik plaats. In de bergen is een ongeluk gebeurt. Een koopman is in een afgrond gestort. Na dit voorval blijkt echter dat 's mans leven hoog verzekerd was en dat zijn zaken er niet al te best voorstonden. Dit is voor de verzekeringmaatschappij aan leiding om haar besten speurder naar de plaats van het ongeluk te zenden. Deze, natuurlijk voorgesteld door Harry Piel, ontdekt al spoedig, dat er iets niet ln den haak ls. Langzaam maar zeker weet hij achter de waarheid te komen en hij ontmaskert de booswichten op een mo- t, dat alle kansen zich tegen hem schijnen te keeren. in aardige twee-acter gaat aan deze spannende hoofdfilm vooraf. In het journaal zien wij o.a. de ontmoeting vin Mussolini en Hitler. t in aardig naar verluidt ook de motorrijder had ge blazen, hebben beide bestuurders elkan ders waarschuwingen niet gehoord. De motorrijder is daarop tegen de voorbij rijdende autobus gebotst, die juist op het portier werd getroffen. De botsing kwam met zoodanige kracht aan dat de be stuurder tegen het portier sloeg waarvan elle ruiten werden verbrijzeld, waardoor de jonge man efftstig werd verwond en. daarna tegerr dlff Tgrond sloeg. De duo-rijder, die het ongeluk zag aan komen, was op 't laatste moment van den motor gesprongen, waardoor hij er met een schaafwond en een openge scheurde pantalon afkwam. De bestuurder van de autobus remde onmiddellijk en kwam volkomen kalm uit den wagen orn bijstand te verleenen. De motorrijder lag toen in bewusteloo- zen toestand tegen den grond, met zijn nogal deerlijk gehavend F.N. motorrijwiel naast zich. Van de autobus was het por tier en het rechter spatbord zwaar oe- Réun ie - bioscoop. Twee hoofdfilms. De Réunle-bioscoop brengt in haar voorprogramma een zeer interessant filmpje over China. Van de twee hoofdfilms is de eerste, de beste. Deze Fox-film „De beste vijan den" genaamd, heeft vele geestige mo menten. Het is de geschiedenis van twee vrienden, die door een meeningsverschil over het al of niet gebruiken van bier en alcohol de bitterste vijanden worden, dan zoo verknocht aan elkaar worden, dat zij de beste vrienden worden. Eigen- Nadat de politie telefonisch met het ongeval in kenn£ was gesteld, verscheen weldra de ziekenauto van het Van Iter- 2on Ziekenhuis, waarheen de ernstig ge wonde jonge man in zorgwekkenden, be- wusteloozen toestand werd vervoerd. Hedenmorgen was in zijn toestand nog geen verandering ten gunste ingetreden. De Jonge man Was nog steeds bewuste loos. De hoop hem In 't leven te houden ls zeer gering. Dit ernstig ongeval wijst opnieuw op de gebiedende noodzakelijkheid van be stuurders van voertuigen om bij uitko men uit zijwegen zoodanige vaart te ver minderen dat terstond kan worden ge stopt om aan het verkeer op den hoofd weg voorrang te verleenen. Het is eeu zaak van levensbehoud. Kantongerecht. Uitspraken strafzitting 15 Aug. Veroordeeld wérden wegens overtreding Arbeidswet: A. S. te Gouda 2 x 3.— subs. 2 x 1 d. h.; W. A. W. te Gouda 2 x 6.— subs. 2 x 1 d. h.; C. Th. van V. te Haastrecht 5.— subs. 1 d. h.; J. K. te Woerden 9 x 2.50 subs. 9 x 1 d. h. Art. 12/5 Wet Openbare Vervoermidde len: A. S. te Oudewater f 10.— subs. 2 d. h. Art. 4 Tarwebesluit: O. de J. te Gouda en A. C. van L, te Gouda, ieder 15.— subs. 3 d. h. Art. 17 Visscherjjwet: L. v. d. O., J. A. W., B. H., J. C. S., P. J. B., J. D., H. A. iB-f A. H. J. B., A. N. C. en P. J. A. K., ailen te Rotterdam, ieder 2.50 subs. 1 d. h.; P. van H. en W. K. te Rotterdam,, ieder 2.— subs. 1 d. h.; L. H. te Gouda 2 x 4.— subs. 2 x 1 d. h. verbeurdverkl. fui ken. Art. 97a Alg. Pol. Verord. Waddinxveen: M. v. d. W. te Woerden 2.50 subs. 1 d. h. Art. 4c Arbeidsbesluit: A. M. S. te Gouda 15.subs. 6 d. h.; A. M. S. te Gouda 6.— subs. 2 d. h. Art. 11 M. en R.R.: H. R. B. te Rotter dam 1.50 subs. 1 d. h.; J. R. te Bodegra ven 2.subs. 1 d. h. Art. 22a M. en R.-wet: G. K. te Amers foort 10.subs. 2 d. h. Vleeschkeuringswet: A. H. C. te Nieu- werkerk 10.— subs. 2 d. h. v.v. vleesch en vern. Art. 59 M. en R.R.: M. P. te Stolwyk, C. W. E. de B. te Gouda, K. W. te Boskoop en C. J. T. V. te Gouda, ieder 2.— subs. 1 d. h. Art. 453 W. v. S.: G. J. de K. te Gouda 5.— subs. 2 d. h. Art. 34/6 Alg. Pol. Verord. Gouda: D. van G. te Gouda 1.50 subs. 1 d. h. Art. 91 Alg. Pol. Verord. Gouda: J. de K te Gouda 1.50 subs. 1 w. t.; W. v. d. B te Gouda 2.— subs. 1 d. h. Art. 204 Alg. Pol. Verord. Gouda: H. J W. te Gouda 2.50 subs. 1 d. h._ Art. 9 M. en R.-besch.: P. K. te Pols broek 2 x 1.50 subs. 2 x 1 d. h. Art. 58 M. en R.R.: W. de K. te Krim pen a. d. IJssel 2.— subs. 1 d. h.; W. E. te Moord/echt 1.50 subs. 1 d. h. Art. 37 Alg. Pol. Verord. Gouda: C. M E. en J. v. d. S. te Gouda, ieder 2.— subs. 1 d. h.; E. B. te Gouda teruggave ouders zonder toepassing van straf; P. K. v. d. B. te Gouda 1.— subs. 1 d. h.; S. J. W. te Gouda 2.— subs. 1 d. h. Art. 16 Prov. Regl.: J. B. te Stolwijk 3.— subs. 1 d. h. Een auto-tocht naar Valkenburg door de gemengde zangvereen. „Excelsior". Door de gemengde zangver. „Excelsior" is een auto-tocht van enkele dagen naar Valkenburg georganiseerd Door een deel der leden werd hiervan gebruik gemaakt; onder leiding van den heer Kuipers ver trok het gezelschap hedenmorgen per auto-reiswagen der fa Gebr. v. Gog van de Markt. Zwemwedstrijden in de Stedel. Zweminrichting. De a.s. Juiuor-Kainpioenscnappen. De in verband met net overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik uitgestelde kam- pioenschapéwedstnjden voor juniores der aid. Zuid-Holland, weike thans a.s. Zon dagmiddag in de Stedelijke Zweminrich ting zullen worden gehouden, brengen als steeds een groet aantal deelnemers. Dit aantal gaat (bij de sluiting der in schrijving) reeds vèr over de 100, terwijl verschillende deelnemers op meerdere nummers uitkomen Aan het belangrijke nummer ie x 50 M. estafette vrije slag, nemén niet minder dan 5 damesploegen en 4 heerenploegen deel. in het schoon- springen zullen 6 dames en enkele hee- ren het resultaat van hun ernstig trai- NORTH STATE SIGARET TEN worden gekozen, omdat de betere en kostbaarder tabakken waarvan zij worden gemaakt, ze in een aparte klasse plaatsen. North State Sigaretten adver- teeren zichzelf en zij hebben een maatstaf gevestigd, waarnaar de kieskeurige rookcr vele zwaar geadverteerde, maar verder nooit-van-gehoorde-sigaretten merken veroordeelt, die onbe kende fabrikanten hem bijna dagelijks - en dikwijls met bluf argumenten - probeeren aan te praten. ROOKT DE POSITIEF BETERE SIGARET SPORT EN WEDSTRIJDEN. Hippische dag te Bodegraven. De landelijke ruiters in volle actie. De Harddraverijvereeniging en de lan delijke rijvereeniging „De Boreftsche Ruiters" organiseerden gezamenlijk Don derdag op het sportterrein te Bodegraven een goed geslaagden hippischen dag. Het weer hield zich best, hoewel er wel iets minder wind had kunnen zijn. Het terrein was in uitstekende conditie en de publieke belangstelling was alleszins vol- lien 'toonem'vrljwèr'WlV^nrs/'zUn door j doende 0olt de ftaeming in alle eeh voldoend aantal jeugdige zwemmers I Ilum,m"\ ««l* ,nodme"- te™U1 de en zwemsters voldoende bezet, en voor- sport, f *51® draverijen' °P namelijk door gelijkwaardige kracliton, '£££3 baan en wel voornamelijk door de min- zoodat menige spannende race wordt te gemoet gezien. Tot slot der wedstrijden speelt G.Z.C. I in een gewijzigde opstel- f ling een vriendschappeiijken waterpolo- wedstrijd tegen H.Z. en P C. I. De sterke Hagenaars missen slechts 2 van hun spe- I Iers uit het le zevental, die thans in Maagdenburg uitkomen, zoodat den Gou wenaars een zwareh wedstrijd wacht. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 13 Aug.: Johannes Gerar- dus, z. van B. Brouwer en C. de Franfcry- ker, Da Costakade 18. ONDERTROUWD: 16 Aug.: D. Boezaad en G. Kortlever. M. W. den Boggende en der gunstig liggende bochten; we komen hierop nog terug. Des morgens werd tegen 9 uur dóór drie jury's begonnen de landelijke ruiters te keuren in dressuurproeven. Gehouden werden twee individueele en een proef voor viertallen. Er werd vlot afgewerkt en vooral in de individueele handicapdressyurproef werd uitstekend werk geleverd. De beste dres suurruiters en paarden van westelijk Ne derland waren bijeen en lieten zich van hun besten kant zien. Twee ruiters moes ten zelfs een programma der klasse L af- 1 ut'" i"10 vCli piugiuimua uv. aianpv S. M. van Nieuwpoort. W. Windhorst leggen, waarin o.a. verkorte gangen wer en C. A. de Koster. W. J. Hageman en jen gevraagd, Een van hen Meerburg, M. Mastenbroek. L. van den Heuvel en 1 die op zijn eentje de L. R. Kapt. v. d. Wal S. P. de Mooy. J. W. Tillemans en J. L. vertegenwoordigde bracht het- zelfs, P. Rolfes. A. F. Lafeber en G. C. Hoo- gendoorn. P. W. Verkerk en J. M. Noo- teniboom. G. L. van Kooü en M, Wiezer. J. A. A. van Rhyn en W. Houdyk. A. 'van den Brand en K. Postma. Agenda. Thalia-Theater tot en met Woensdag „De sprong in den afgrond". Schouwburg-Bioscoop tot en met Maandag „Keine Angst vor Liebe". Réunie-Bioscoop tot en met Maahdag „De geheime zending" en „De beste vijanden". 19 Aug. Sted. Zweminrichting: Zwemwed strijden. 19 Aug. 1% uur Sted. Zweminrichting. Zwemwedstrijden Kampioenschappen Z.- Holland. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts bij de doktoren: C. van Elk, Kattensingel 79. P. de Boer, Gouwe 115. De apotheken van den heer E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prins Hendrikstr. 15, zyn tot en met 24 Aug. benevens den daar op volgenden nacht, des avonds na 8 uur geopend (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. In den Pruimentijd naar „De Kleirie Betuwe". De fruittulnen van „De Kleine Bétu- we" blijken een geweldige attractie te zijn voor het publiek, dat er steeds in grooten getale heentrekt. Vele gezinnen en talrijke groepen schoolkinderen heb ben er in den afgeloopen weken een aar dige en prettlgen middag doorgebracht. Toen was het kersentijd. Nu is dat voor bij. Maar nu zijn de pruimen aan de boomen rijp om ze te plukken. Wat is er smakelijker dan rijpe vruchten zoo van den boom te genieten? De Kleine Betuwe biedt daartoe thans de volle gelegenheid en deze moet men niet laten voorbijgaan. Men weet trou wens dat er in „De Kleine Betuwe" aller lei bijzonder amusement Is, waarmede de jeugd zich kostelijk weet te vermaken. Wij maken onze lezers (essen) daarom attent op de aankondiging van den heer W. Kompier in de advertentiekolommen van dit blad. tezamen met GTlffioen der Amstelruiters, op de eerste plaats. Een kranige prestatie Ook Griffioen heeft met deze overwin ning getoond, dat zijn succes in Hoofd dorp J.l. geen bloot geluk was. De ver richtingen van vrijwel alle deelnemers in deze proef toonden duidelijk aan welk een geweldigen vooruitgang de landelijke ruitersport heeft gemaakt. De prestaties kunnen ook op z.g. groote concours wor den getoond. De nieuwelingenklasse, een dit jaar in gestelde aanmoedigingsklasse, bracht eveneens enkele toekomstpaarden naar voren. M. Verbeek der Valleiruiters kwam hier eerste en v. d. Breggen bracht het voor de Gouweruiters tot een welverdien den tweeden prijs. De jury voor de viertallen kreeg er niet minder dan 9 te beoordeelen. Met voor sprong werden de Amstelruiters, onder commando van instructeur De Munnik, eerste vóór de plaatselijke rijvereeniging „De Boreftsche Ruiters". Eerstgenoemde vereenighjg is voldoende bekend en een der allerbeste van ons land. Ze zijn aar dig in conditie voor de nationale kam pioenschappen te Zoelen. Een woord van lof voor de tweede- prijswinster is hier op zijn plaats, omdat deze vereeniging nog betrekkelijk Jong is en door hard werken het zóó ver heeft gebracht. „Siegfried" uit Bergambacht kreeg het witte lint. Ook een goede ver tooning. Genoegen deed het ons voor het eerst de „Rijnruiters" uit Harmeien te mogen ontmoeten. Een vereeniging, die door ter rein en ruiters wel erg gehandicapt is, maar er desalniettemin toch den moed in blijkt te houden. Na de middagpauze werd eerst begon nen met een kortebaandraverij over 800 meter. 17 paarden kwamen uit van de 18 aangegeven. In 5 series werd deze course verreden. In de eerste serie startten Uptodate, Cernimnos, Notherman B en Uilenspié- •gel, waarvan laatstgenoemde won. De tweede serie werd gewonnen door Fatima vóór Meleese, Quita en Nevada B. In de derde serie kwamen v. Leeuwen en De Vlieger voor het eerst met elkaar ln botsing, zoodat Idylle onverwachts deze serie nog won. Vrijbuiter liep in de volgende ronde Betty Worthy en Quail eruit, terwijl Ko- rona door Xiphlas en Hafstein te passee- ren ln de beslissing kon komen. Nieuwe uitgaven. Éen Carlton-reclame voor Nederland. Reclame maken is een kunst. Reeds rnpnizmaal hebben we ervaren dat de Hiiectie van het Carlton-Hotel die kunst verstaat Dat blijkt thans opnieuw door de uitgave van haar nieuw voor de En- ffcisch sprekende wereld bestemd pros- nectus Op artistieke en charmante wijze wordt daarin in kort bestek den buiten lander ln korte geestige woorden met al- Laardigste kleurige teekeningen het i schoon dat Holland biedt, verhaald. De echt-Hollandsche tafereeltjes met zeer goed gekozen Engelschen tekst, moeten op den beschouwer ongetwijfeld een zoo- danigen invioed oefenen dat bij hen den lust opkomst dat merkwaardige Holland te gaan bezoeken. En dan wordt daarbij vanzelf het Carlton-Hotel in Amsterdam, dat hen op dat idee bracht, niet vergeten Het is een goed geslaagde reclame voor ons land als geheel. De beslissing viel ten gunste van dit oaard met op de tweede plaats Idylle. De len waren beiden van D. Pronk Hil- naarden wa Members De „Boreftsche Ruiters" werden derde onder toejuichingen van hun plaatsge noten Uitslagen. Ind. dressurproef (handicap): 1. G. Griffioen 'L. R Amstelruiters, Boven kerk) met Parie en P. Meerberg (L. R. kapt v d Wal, Hoofddorp) met Nora I (beiden 7.95)B R. Verbeek (L R. Vallei- ruiters, Woudenberg) met Meida I (7.90); 4. mej. N. Oskam (L.R. Siegfried, Berg ambacht) met Nelly V (7.85); 5. J. Boer (L.R. Boreftsche Ruiters Bodegraven) metMeta (7.75); 6. R. Blaapwendraad (L. r, Valleiruiters) met Corrle IV (7.73). Eerv. verm. mej. W. Bakker (L.R. Am stelruiters) met Gretha (T.lo) Ind. dressuurproefkl. N.: l. M. Verbeek (L.R. Valleiruiters) met Jan (6.7); 2. A. p v d. Breggen (L.R. Gouweruiters) met Pirlnska (8.2); 3. Joh. Speelman (L.R. Boreftsche Ruiters) met Pallama (6.1); 4 p Meerburg (L.R. kapt. v. d. Wal) met Nelly (6). Eerv verm W. de Jong (L.R. Amstel ruiters) met Jopie^ (5.8) en P. Noorden (L.R. Gouweruiters) met Bets (5.7). Dressuurproef voor viertallen: 1. L. R. Amstelruiters (44.75); 2. L.R. Boreftscne Ruiters (42.8); 3. L.R. Siegfried (40.75); 4. L.R. Valleiruiters (39.65)5. L.R. Gou weruiters (38.45); 6. L.R. Stichtsche rui ters (37.70). Eerv. verm. L.R. Rijnruiters (35). Springen met groepen (van 3)-. 1. uft. de Valleiruiters (14); 2. Idem (13); 3. L.R. Boreftsche Ruiters (11.5), 4. L.R. Sieg fried (10 5. L.R. Stichtsche Ruiters (9.5) 6 L.R. de Gouweruiters (8)7. L.R. Am stelruiters (6). Handicap-springconcours: l. R. Verbeek (Valleiruiters) met Nelly III en P. Meer burg (kapt v d. Wal) met Nora I; 3. G Grieffioen (Amstelruiters) met Parle; 4. P. Meerburg (kapt. v. d. Wal) met Nelly; 5. mej. N. Oskam (Siegfried) en C.'Oskam (ld.), resp met Nelly V en Netty; 7. G. de Bruyn (tSichtsche Ruiters) met Hona; 8. A. Visser (Amstelruiters) met Jans; A. Verbeek 'Valleiruiters) met Marie en P v. Vliet (Siegfried) met Hedie Eerv. verm. R Blaauwendraad (Vallei- :s) met Corry IV. ZWEMMEN. Europeesche zwemkampioenschappen te Maagdenburg. Het succes van gisteren op de Euro peesche zwemkampioenschappen te Maag denburg ls, dat Rle Mastenbroek (O.D.Z.) na zwaren strijd kampioene werd op de 100 M. rugslag. Mej. Oversloot werd derde achter Gisela Ahrendt. HANDBAL. VelocitasOlympia 26. Vrydagavond werd de laatste wedstrijd gespeeld tusschen Velocitas en Olympia. Bij den aanvang bleek de Goudsche ploeg slechts acht man te hebben, die successie velijk tot elf spelers werden aangevuld. Olympia wist te winnen met 26. De eindstand is: Excelsior 6 5 0 1 10 15—6 Olympia 6 4 11 9 1710 Velocitas 6 2 0 4 4 1723 TX)X)£. 6 0 15 "1 3—13 GEMENGD NIEUWS. Reislustige landgenooten. Groote belangstelling voor de Reisweek. De belangstelling voor de Nederland- «che Reisweek (20 tot 27 Augustus), is naar wij vernemen, belangrijk grooter dan verwacht werd. Bij de Nederlandsche Reis-Vereeniging, welke het Initiatief nam voor het verkrijgen der faciliteiten en prijsverlagingen, zijn tot hedenmid dag 34.100 aanvragen om legitlmatiekaar- teh Ingekomen en verwerkt. Van vele vereeniglngen voor vreemdelingenverkeer komen ook nog voortdurend aanvragen binnen. Whiskey een olifantenmiddel. De populaire olifant Chang uit den dierentuin van Brooklyn werd dezer da- Ken zien, ging liggen en wilde niet meer opataan. Met een boven de kool aange brachte kraan trok men den kolos na volgen tijd overeind, doch Chang stond Wankelend op zijn pooten Een der op- Passers, die reeds vaker een meening had Kehad omtrent de behandeling van zieke dieren, die afweek van die van den die- renarts, goot den olifant een-pint whis key in de bek. Dit middel scheen, te hel- P®h. want eenige uren later moest de «erenarts volledig beterschap constatee- ren! Uit een raam gevallen. Een kind overleden; twee ernstig gewond. Gistermiddag tegen half vier zyn aan de De Wittenkade te Amsterdam drie jonge kinderen van 3- tot 6-jarigen leeftyd uit een der achterramen van de tweede vertiie- ping gevallen en terecht gekomen op een plaatsje. Twee jongetjes van het gezin Meerman, wonende, op de tweede etage van perceel 46 hadden op bezoek een dochtertje van buren, Heere geheeten. Juffrouw Meerman was niet thuis en de drie kinderen waren dus alleen achtergebleven. Het vermoeden bestaat, dat een der jon getjes op een tafeltje is geklommen, dat voor het open raam aan de achterzijde van de woning stond. Het ventje kwam te val len en waarschijnlijk hebben de beide an dere kinderen getracht het vast te houden. Zy zijn toen alle drie uit het raam gevallen. Een der jongetjes, de vijfjarige K. Meer man is na enkele oogenblikken overleden. De toestand van zyn broertje, de driejari gen A. Meerman en van het buurmeisje, de driejarige G. Heere, is zorgwekkend. Het gebeurde heeft by de omwonenden die pe verslagenheid gewekt. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Augustus. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Dna. J. M. Eel man, Doopsgez. pred. te Oude Bildtzyl. 6 u. n.m. Ds. Fruyt te Everdingen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De heer L. Bodaan, Rotterdam. Geref. kerk, Turimarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. A Verhagen van Middel burg. Donderdagavond 23 Aug. 7.80 uur Ds. R. Kok van Veenendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Leesdiensten. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. De heer J. M. de Lange van Rotterdam. 6 u. n.m. De heer Joh. de Gruyl. 23 Aug. 8 uur Ds. II. C. Leep. Bijbel lezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 5% u. n.m. De heer Berkelaar te Krimpen a. d. IJssel. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. P. Lyklema. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Mispelblom Beyer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Pater. 7-u. n.m. Ds. Woelderink. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10%" u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw 9% u- v.m. en 6% u. n.m. Ds. A. den Oudsten te Elburg. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Vroegindewey. Remonstr. Kerk, geen dienst Onder redactie van de Damclub „Gouda" Secretaris de Ia Reviaan 14, lokaal der -lnb. Markt 49. Probleem No. 947. Zwart schyven op: 3, 4, 8, 9, 12/14, 16, i, 19, Wit f 86, 40. 18, 19, Wit schyven op: 17, 20/22, 27, 29, 32/34, Probleem No. 948. ®wart schijven op: 3, 6/8, 10, 12, 14,18/20, 23, 24, 20. Wit schijven op: 27/29, 31/34, 37, 39/41', 45, 48, 50. Oplossing van Probleem No. 943. Wit speelt 37—31, 34—30, 39—38, 88—22, 3il 13, 41—37, 24 9. Oplossing van Probleem No. 944. Zwart speelt: 33-28, 42-37, 40-^5, 41-30, 31:15, 26 29, 15 2. ADVERTENTIëN. GEVRAAGD een Onderigeteekenden betuigen hier mede hunne hartelijken dank aan Mevr. L. P. HOOGENDIJK LAFEBER, voor den genoegelijiken dag van Za terdag j.l. Familie DE GRIJL. Hierdoor betuig ik mijn hartelijken dank aan Doktóren en verplegend personeel van het van Iterson Ziekenhuis voor de zorg vuldige behandeling en verpleging, tijdens de ziekte en het overlyden van myn Echts genoot PH. DEN HERTOG. Wed. A. DEN HERTOG-KERVER. Gouda, 18 Aug. 1934. Groeneweg 89. Ondergeteekende brengt by dezen zijn hartelyken dank aan Buren, Vrienden en Bekenden voor de kranige hulp, verleend by den brand op 8 dezer, inzonderheid aan de Goudsche Brandweer, die door krachtig op treden de brand tot den hooiberg wist te beperken. D. v. DAM, Goejanverwellendyk 85. BQ beschikking van den heer Rechter commissaris in het faillissement van K. C. HONK(X)P, winkelier te Stolwyk, is bepaald: le. dat de indiening van schuldvorderin gen by den curator moet plaats hebben vóór 13 September a.s./ 2e. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 28 September 1934, des voormiddag 11% uur in het Ge rechtsgebouw aan den Noordsingel te Rot terdam. De Curator: Mr. K. H. GAARLANDT. Gouda, 15 Augustus 1934. Oosthaven 61. Spoedgevallen worden waargeno men door Tandarts D. Hoek, Blee- ikerssingel 23, fel. 2383 en de Tand artsen L. E. Bicknese; J. H.-Oostingh vanaf 27 Aug.; J. G. A. Tijsterman. GËVRAAGD voor direct een voor 3 heele en 8 halve dagen. Niet beneden de 18 jaar. Zelfstandig kun nende wenken. R. HENDRIKSEN A.Pzn., Plafcte- weg, Reeuwijk. rm huur een net, mooi, droog WOONHUIS aan de Lange Dwarsstraat 32, voor zien van electr., gas- en waterleiding en een PAKHUIS aan de Baanstraat (Weeserf) 10. Alle werkdagen te be vragen KATTENSINGEL 35. De Bouwman:-,woning 65 te Vlist, met 14.11.10 H.A, wei- en hooiland is in één perceel in bod gezet op 15.200.—. Het huis C 201 aan de Hoogstraat te Haastrecht staat in bod op f 1600—, De afslag heeft plaats Woensdag 22 Augustus 1934 des morgens 11 uren in Hotel „Huis den Hoek" te Haastrecht. Notaris J. KOJSMAN, Haastrecht. Wnd. Notaris Mr. J. W. HOPINK, Hillegersberg. VOOR FIJN EN GOEDKOOP 18 ct. per ons naar GROENENDAAL 23 GOUDA. TE HtrtJR met grooten tuin op de Burgemeester Martenssingel 89. Te bevragen aan hetzelfde adres. Billijke pry's. voor het bouwen van 2 WONINGEN a. d. Bodegr. straatweg bij Gouda. Bestek en teek. a 2.50 per st. verkrijgbaar vanaf heden bij Druk kerij Joh. Mulder, Oosthaven 33. Rest. 1.25. Inlichtingen COR V^ULFFRAAT, v. MiddelJandstr. 13, Gouda. KRAAMVERZORGSTER (Rjjksdiploma) HAASTRECHT - Hoogstraat C 59 beveelt zich beleefd aan, ook voor hulp in andere gemeenten. Te bem- ken onder telefoonnummer 16 (dag en nacht). INRICHTEN BIJWERKEN CONTROLEEREN van ADMINISTRATIES. Beleefd aanbevelend, KRUGERLAAN 191 GOUDA. BELASTINGADVIEZEN. CONTROLE v. ADMINISTRATIëN. Bothastraat 22 Telef. 3313 GOUDA. Warme Kalfücroquetten 12 Zt ct per stuk HUZARENSALADE 35 ct. per portie A. J. OPSTELTEN, Teleph. 3082 Hoogstraat 8. Voor heden speciaal aanbevolen: Lunchtong 22 ct. per ons Leverkaas 20 Pekelvleeach 22 Tongenmozaik 28 CITROKA het nieuwste product v. d. Betuwe, iets fijns. Aanbevelend, TELEPH. 3082. Gevestigd 1905. te GOUDA, zal op MAANDAG 29 AUGUSTUS 1934, des avonds half acht uur, in Hotel „DE ZALM" a. d. Markt aldaar, PUBLIEK EN IN EEN ZITTING VERKOOPEN: Het kapitale, goed onderhouden en zeer solide met pakhuizen, kantoor en erven aan den Langen Tiendeweg no. 68 (hoek Groeneweg) te Gouda, groot 329 M2. In eigen gebruik by den Heer H. H. Jüngeling. Te bezichtigen de laatste 3 werk dagen vóór en op den verkoopdag van 1012 en 24 uur; te aanvjiarden op den betaaldag der koopsom 19 Sept a.s. Voor solied kooper is nader over een te komen flink bedrag als le hyp. beschikbaar. Verdere inlichtingen geeft de no taris. van LUIS CORREA GARCIA in prijzen van 8, 10,12,15, 20 en 25 ct. ^Supérieur van kwaliteit doordat deze sigaren als half fabri kaat worden ingevoerd en hier in ons land worden afgewerkt zijn de prijzen zoo laag. Verkrijgbaar by: t Wijdstraat 20. G. BAKKER, Spoorstraat 1. 2 groote stukken 25 ct. Trannosan odorex 90 ct. p. flacon tegen overdadig transpireeren. Kolynor tandpasta 60 ct. KLEIWEG 77 TELEF. 3315. Onze prijzen zijn op het oogenblik bijzonder laag gesteld. Pracht kwaliteit, zonder sto<, zonder steen en weinig asch. ANTHRACIET 12/20 1.50 per H.L. ANTHRACIET 20/30 „1.75 per H.L. ANTHRACIET 30/50 1.70 per H.L. EIERKOLEN 1.10 per H.L. Laat ons Uw kolen leveren en gij zyt tevreden. Aanbevelend, in de STEDELIJKE ZWEMINRICHTING aan de HOUTMANSGRACHT op ZONDAG 19 AUGUSTUS te 1.30 precies. SNELZWEMMEN - ESTAFETTE - WATERPOLO en TORENSPÏtlNGEN, Deelname van alle bekende Zwemsters en Zwemmets. Entrée: Terrein 30 cent, Tribune 60 cent. Leden en Donateurs van de G. Z. C. toegang vry. a. d. LAZARUSKADE alhier. Bevattende onder meer: terraazo-vloeren in vestibule en gang, benevens tegelbezetting in vestibule. Een der drie slaapkamers voorzien van vaste wasch^afel. Koopsom 3975. GEBR. v. WILLIGEN, Prins Hendrikstraat 15a. N.B. Door nu te koopen zeer geringe transportkosten. zult U er spyt van hebben, wanneer ge Uw scheerbenoodigdheden bij ons koopt. Wij hebben een enorme sorteering in SCHEERPOOZEN, KWASTEN, MESJES, ZEEPEN en verder alle bijbehoorende artikelen, alles onder garantie. Onze kwaliteiten zijn hoog, de prijzen laag. Doe als velen, koopt bij:

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 4