Fa. B. DE JONGg^?™™ KLEIN - MEUBELEN Wagonladingen Frans v. Camp Tandarts Dl Mei Mej. M. den Broeder f Nieuwe soorten in Bovenhuis te Huur TE HUURHeerenhuis met tuin Overhemden 1.25 - 1.95 Hoeden 1.25-1.60-1.90 Petten 45-60-75-90 „thia" LEERLING gevraagd JUFFROUW BOEKHOUDEN M.O. zijn bij ons aangekomen. U KOOPT toch graag IETS NIEUWS! Ga dan kijken naar de geweldige sorteeringen bü de bekende Biedermeierw«rk V heeft de praktijk hervat een Tehuis Vertegenwoordiging Mioii Middenstiidswioiog WINKELHUIS pnskt MiddiBitudswoBioi Inschrijving VAN HULZEN HET GOUDSCHE T AALMUSEUM. XI. No. 31. Op 'n pypraakersdraffie lod^en. Heteekent: „Met dribbelpasjes loopen". Deze uitdrukking is aldus ontstaan: Wanneer de pijpen zoover klaar waren, dut ze konden worden gebakken, werden ze naar de pottery vervoerd om dair in de oven te worden geplaatst. Dit vervoer ge schiedde in groote potten, die op.draagbaren waren gezet; vóór en achter zoo'n draag baar liep een man. Om te vermijden, dat bij het vervoer de nog niet gebakken pijpen braken, moest de pot zooveel mogelyk .11 denzelfden stand blyven. Dit nu werd be reikt doordat de beide dragers „op 'n pijp- makersdraffie" liepen. No. 32. Styselen. De styselbaan. Wil zeggen: „Heen en weer loopen op de Westzijde van de Markt tusschen Dubbele Buurt en Hoogstraat." Dit deel van de Markt, de styselbaan, is de pantoffelparade, waar jongelieden van J beiderlei sekse elkaar ongezocht kunnen ont moeten. Waarschijnlijk is styselen hetzelfde al-- stijfselt en wil het zeggen, dat aspirant verloofden aan elkaar worden geplakt. j plakt. No. 33. D'r is veel volk op de IJsel. Wordt gezegd, wanneer er veel menschen •p straat zyn. v Alle Goudsche ingezetenen en oud- ingezetenen worden uitgenoodigd uit- drukkingen van den aard als hief- boven is aangegeven, zoo moge,ijk vergezeld van toelichtingen, schrifte lijk in te zenden. Brieven onder motto „Het Goud sche Taaimuseum" aan het kantoor van Mrs. SMIT, Hoogstraat 1, Gouda. Over het bijzonder onderwijs reikt de zeggenschap van den minster nog min der vèr. Het leerplan «jj^rdt vastgesteld door het bestuur en meegedeeld aan den In specteur. Indien deze meent, dat het niet voldoet aan de wettelijk gestelde elschen en het schoolbestuur weigert het te wij zigen, dan kan hij den onderwijs/aad verzoeken, dit utt te maken. Met wette lijk gestelde elschen heeft men hier niet te maken; dus al blaakte de onderwijs raad van liefde voor óc nieuwe schrijf wijze, dan zou ook hij ln deze bevoegd heid niet licht, een middel vinden om ln te grijpen. I In dwangmiddelen ligt dus de macht van den minister niet. Er is hier inder daad medewerking noodlg van allen, die in onderwijszaken iets hebben te zeggen, j Ook bij het handels- en nijverheids onderwijs zal de nieuwe schrijfwijze* ge leidelijk doordringen Op dat gebied heeft de minister het in de hand, door middel van de subsidiebepalingen stimuleerend te werk te gaan. De minister zou zijn initiatief niet heb ben genomen, indien hij in de deugde lijkheid daarvan geen vertrouwen had. Hij moet aannemen, dat de nieuwe schrijfwijze haar weg zal vinden. Zij, di^van deze schrijfwijze voorstan ders zijfi, zullen hun best doen om het doordringen van de uniformiteit daarvan te bevorderen. Zij, die om welke redenen dan ook, tegenstanders zijn, zullen heb ben te overwegen, waarmede het belang van het onderwijs en van de kinderen het best zal worden gediend. TRANSFER-OVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. Voor de rentebetaling van obligaties, de uitkeering op aandeelen, dividend bewijzen, huur- en pacht-op- brengstcn, particuliere leenin gen en hypotheken. Van officieele zijde wordt in een spe- I ciaal protocol een bijzondere regeling be kend gemaakt waarin wordt voorzien in drag, gelijk aan de helft van het verschil tusschen 4jpct. en het door den debiteur gedeclareCTlie netto-dividend; ten aanzien van winstbewijzen en van dividendbewijzen behoorende bij niet op een nominaal bedrag luidende aandeelen zal drie-vierde van de opbrengst worden getransfereerd. III. De opbrengsten uithuren en pachten zullen worden ge transfereerd. IV Andere vorderingen, uit h-oofde van particuliere geld- leeningen, hypotheken, enz. Voor zoover de rentevoet 44 pet. of minder bedraagt ,zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben'; voor zoover het dividend meer dan 44 pet. bedraagt, zal 44 pet. als rente wor den getransfereerd, terwijl het meerdere eveneens zal worden overgemaakt; in dien de schuldeischer dit meerdere ac cepteert, zal de hoofdsom zijner vorde ring met een gelijk bedrag verminderd worden (De verplichtingen tot aflossing ingevolge de leeningsvoorwaarden blijven hiernaast bestaan). STAIISNIEUWS. GOUDA, 1 September 1934. KONINGINNEDAG. In de avonduren. De avond van gisteren heeft heel wat menschen op de been gebracht. De drukte concentreerde zich op de stadsgedeelten, waar een feestverlichting was ontstoken en fanfares klonken. Het mooie concert op de Markt door het Stedelyk Muziekkorps, een uitvoering van het met de beteekenis van dezen dag overeenstemmend programma, had niet de overweldigende belangstelling, welke het anders ten deel valt. Wat te be treuren is, daar èn het programma èn de uitvoering daarvan in elk opzicht waren verzorgd. Een der oorzaken daarvan is ze ker de ongeschikte plaats, die het orkest ditmaal op het „schavot" had ingenomen, 't Is gelukkig4 droog gebleven, anders ware het orkest op deze open plek verregend. Zoo is de avond van Koninginnedag, al was er dan geen vuurwerk, toch op feeste lijke w\jze besloten. Te middernacht was overal de rust weergekeerd. De Zwemwedstrijden ln aansluiting op ons verslag van giste ren kunnen wij nog het volgende mededee- len. Naast de verschillende baannummers, waarby het aan nanmoedigingen natuurlijk weer niet ontbrak, waren afgewest, werd een Course a l'Americaine gehóuden voor dames en heeren. Dit uiterst zware wed- strydnummer bracht flinke spanning. Het nummer gecostumeerd hinderniszwemmen veroorzaakte genoeg vroolykheid, mhar kon toch niet halen bij het komische nummer, geënsceneerd door den heer A. C. Prinsen- berg. Dit beeldde een overval van negers op een troep blanken uit, die per vlot een of andere denkbeeldige wereldreis aan hel on dernemen waren. Er werd met recht harte lijk om dit geestige nummer gelachen. Vóór den aanvang van de polowedstryd heeft de voorzitter van de G.Z.C., Mr. S. H. Smit met enkele hartelijke woorden en on der aanbieding van bloemen Mevr. Bokho ven gehuldigd voor de betoonde activiteit ten behoeve van de meisjes- en damesafdee- ling van de G.Z.C. Hierna gingen de zeven tallen van G.Z.C. en Maas te water. Beide ploegen telden enkele invallers. Na een spannende wedstrijd wonnen de Gouwe naars met 10. De rust ging met blanco stand in. Blijkbaar als troost voor hun ne derlaag ontvingen de Rotterdammers elk een bus Goudsche siroopwafelen. Door Mr. S. H. Smit werden tenslotte dp pryzen, die uit medailles en kunstvoorwer pen bestonden, uitgereikt. Het geheel was weer een geslaagd zwemfeest. De uitslagen luiden: 25 M. vrye slag voor meisjes leden G.Z.C. t.m. 12 jaar: 1. R. v. Veen 21 sec.; 2. H. Duym 22 3/5 sec.; 3. C. van Vliet 25 1/5 sec. 25 M. vrye slag voor Jongens leden G.Z.C. t.m. 12 jaar: 1. J. Hulleman 19 2/5 sec.; 2. W. den Boer Jr. 20 4/5 sec.; 3. C. Bokhoven 21 3/5 sec. 50 M. vrye slag voor meisjes leden G.Z.C. OOK VOOR ALLE TIMMERWERK en REPARATIE naar „HET TRAPPENHUIS", Spieringstraat 107-109 - Telef. 2084, Onder aanhaling van een,der werken I van Shakespeare, wees de predikant er op, hoe daarin een soortgelijk geval be schreven wordt, als waarin onze Konin" gin, nu haar in korten tijd Haar Moeder en Geniaal ontvallen zijn, thans verkeert De predikant eindigde zijn gevoelvolle rede met het voofttsagwa-van eenige cou pletten van het Wilhelrdüs. Openbaar one*'r wijs. Een afscheid ian school no. 8, Donderdagnamiddag ha\ in de gymnas tiekzaal by de scholar Ten 8 in de Prins Hendrikstraat een eenvoudige plechtigheid plaats: een afscheid. Een der onderwijzers de heer C. Casteleyn, ging in verband met' de afschaffing van het zevende leerjaar van school 8 den dienst verlaten. Na den na. middagschooltyd verzamelden zich alle leer lingen, het personeel der school, de ouder- commissie en een kleine kring van andere belangstellenden in de gymnastiekzaal. Toen de heer Casteleyn, wien omtrent hetgeen ging gebeuren, niets bepaalds be kend was, binnengeleid was, ving het Hoofd van school 8, de heer J. Torensma de plech tigheid aan met een toespraak. In eenvou- dige, onopgesmukte bewoordingen wees hü op het scheiden van een collega, die zich door zyn prettig humeur, zyn kameraad- schappelyken omgang en door groote toe. wijding de sympathie had weten te verwer ven van allen, van de kinderen en van de collega's. Hartelijke woorden van dank en waardeering, door den heer Torensma ge sproken, vertolkten de gevoelens van alle aanwezigen. In het bijzonder deed de heer Torensma uitkomen, wat de scheidende on derwijzer gedaan had voor het welslagen der ouderavonden, waarvan hy de aantrek kelijkheid door de opvoering van een ope rette in 't bijzonder wist te verhoogen. Op de toespraak van den heer Torensma volgde DE NIEUWE SPELLING. Verduidelijking van de vastgestelde Koninklijke besluiten. Het blijkt, dat het velen nog niet dui delijk is, hoe het met de vereenvoudigde schrijfwijze bij het onderwijs zal toegaan nu de Koninklijke besluiten zijn vastge steld, waarbij de vereenvoudiging voof verschillende examens is voorgeschreven. Daarom de volgende voorlichting; Het doel van de regeling is, in het on derwijs te komen tot eenheid in het vol gen van een doelmatige schrijfwijze van het Nederlandsch. Gaf de wet aan den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen de bevoegdheid om voor openbaar en bijzonder onderwijs de te volgen schrijfwijze voor te schrijven, dan zou hij inderdaad het gestelde doel ge makkelijk en ineens kunnen bereiken. Zoo is het echter niet, noch voor het openbaar, noch voor het bijzonder on derwijs. Dë examens, waarvoor nu bij de Ko ninklijke besluiten de nieuwe regeling is voorgeschreven, zijn het eindexamen der gymnasia, het staatsexamen der hoogere burgerscholen, het staats-onderwijsexa- men, het eindexamen der kweekscholen en het hoof donderwijzersexamen Het ligt voor de hand, dat de scholen, waarvoor de genoemde eindexamens gel den, de nieuwe schrijfwijze in haar on derwijs zullen opnemen. Want het is niet wel denkbaar, dat men er de leerlingen iets anders zal onderwijzen dan wat zij bij hun eindexamen noodig zullen heb ben. Van de onderwijsinrichtingen, die voor staatsexamens opleiden kan hetzelf de- worden gezegd. Het is te verwachten, dat de nieuwe regeling ook zal worden ingevoerd bij de examens voor de toelating tot al deze scholen. Zoo zal de nieuwe schrijfwijze ook bij de zoogenaamde lagere opleidlngs scholen haar intrede doen Het ligt in het voorngpien van de Re geering voortaan bij de voorwaarden voor het verleenen van rijkssubsidie in de kosten der vanwtge de mulo-vereeni- glngen afgenomen examens als eisch te stellen ,dat bij het schriftelijk werk voor die examens de candidaten de vereen voudigde .schrijfwijze zullen volgen. Hoe zal het gaan met de overige lagere scholen? Om een bepaalde schrijfwijze voor een bepaalde lagere school vast te leggen, staan verschillende wegen open. Zij kan ln het leerplan van de school worden op genomen. Ook kan zij voor de openbare schoor door het gemeentebestuur, voor de bijzondere school door het schoolbestuur, worden voorgeschreven. Voor de openba re sdhool wordt het leerplan krachtens artikèf'25 der Lager Onderwijswet 1920 door het hoofd der school ontworpen in overeenstemming met den rijksinspecteur vastgesteld door burgemeester en wet houders. Bij verschil tusschen dit college en den inspecteur beslist de minister, den onderwijsraad gehoord. Hier kan derhalve de minister den in specteur opdragen de nieuwe schrijfwijze als vporwaaaale te stellen en bij hem in bproep komen ingeval van geschil met burgemeester en wethouders. Zoolang geen nieuw leerplan of geen wijziging in een bestaand leerplan wordt vastgesteld blijft de regeling zooals zij is. Het initia tief Is bij. het hoofd der school. Men ziet, dat zelfs tegenover de open bare school de enkele rijksscholen daargelaten de macht van den minis ter gering is. Zijn Invlobd is hoofdzake lijk indirect. de betaling van de rente-vorderingen van Nederlanders uit hoofde van het be zit van Duitsche effecten uitgezonüeru Dawes- en Youngleening) en andere schuldvorderingen in Duitschland, als mede van andere kapitaalopbrengsten, zooals huren en pachten. De nieuwe over eenkomst geldt voor de verplichtingen, vervallende tusschen 1 Juli 1934 en 30 Juïil 1935 en zal van dezen datum af van jaar tot jaar van kracht blijven, tenzij opge zegd. Bijzonderheden der regeling. De thans tot stand gekomen regeling komt op het volgende neer: I Vorderingen uitobligatles (met uitzondering van de Dawes- en Youngleeningen) Voor zoover de rentevoet 44 pet pf minder bedraagt, zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben; voor zoover de rentevoet meer dar» 44 pet. bedraagt, zal 44 pet als rente woe den getransfereerd, terwijl het meerdere desgewenscht eveneens zal worden over gemaakt om op de hieronder nader om schreven wijze ten behoeve van obligatie houders te worden aangewend voor een gedeeltelijke terugbetaling der hoofdsom (De verplichtingen tot amortisatie inge volge de leeningscontracten blijven hier naast bestaan). II. Vorderingen uit aandee- 1 en: Voor zoover het dividend 44 pet. van het nominale bedrag van het aandeel of minder bedraagt, zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben; voor zoover het dividend meer dan 44 pet. van het nominale bedrag van het aandeel bedraagt, zal behalve 44 pet., bo vendien worden getransfereerd een be- Men vraagt zich af of de gemeente een mu ziektent heeft laten maken om ze opgebor gen op het stadserf te laten liggen. Wordt Ze op een dag als gisteren niet gebruikt, wanneer dan wèl De grootste drukte concentreerde zich bij den Ridder van Catsweg en P. C. Both- straat. We hebben gisteren al medegedeeld wat een bijzondere zorg de buurtvereeni ging aan deze feestviering heeft gewijd. De buurtcommissie kan tevreden zyn over de belangstelling voor haar werk, dat in elk opzicht keurig in orde was. De verlichting door de .Oranje-Lampions in de hoornen en de springende fonteinen in het water deden het prachtig. Ook de fraaie stemming vetpotjes-verlichting in de P. C. Bothstraat was effectvol. De belangstelling naar deze wijk, waar vrooljjke muziek weerklonk en pret werd gemaakt, was zoo enorm, dat het verkeer door de geweldige menschenmassa ernstig werd belemmerd.1 Ieder moest geduld oefe nen om er te komen. Ook op den Langen en Korten Tiendeweg waren drommen menschen den ganschen avond. Daar trok een muziekkorps den gan schen avond deze straten op en neer en men begrijpt dat de muziek niet alleen mar cheerde maar door vroolyke hossende troe pen werd gevolgd. Men heeft er daar den ganschen avond de vroolykheid ingehouden. Dat deze fanfare by het keerpunt aan den Korte Tiendeweg de uitvoering van het con cert op de Markt meermalen ernstig hebben gestoord, laat zich begrijpen. Op Naaierstraat en Turfmarkt is ook, zy het in bescheiden mate feest gevierd. Groot feest is het ook geweest op „Elf hoeven" te Reeuwijk, dat fraai met lam pions wap verlicht. Het was er stampvol. van 13 t.m. 15 jaar: 1. W. de Jong 43 sec.; 2. R. Lok 44 sec.; 3. H. de Jong 45 1/5 sec. 50 M. vrye slag voor dames leden G.Z.C.: 1. N. den Boer 36 1/5 sec.; 2. C. Schouten 42 4/5 sec.; A. A. de Hoog 47 4/5 sec. 50 M. vrye slag voor jongens leden G.Z.C van 13 t.m. 15 jaar: 1. H. J. van Weelde 37 2/6 sec.; 2. A. v. Weelde 381/5 sec.; 3. D. Mulder 43 sec. 50 M. vrye slag voor heeren leden G.Z.C'.: 1. W. den Boer 30 2/5 sec.; 2. G. Graven- steyn 32 sec.; 3. C. Eegdeman 32 1/5 sec. 50 M. vrye slag voor meisjes t.m. 15 jaar (niet-leden G.Z.C.): 1. G. Rook 1 min. 13/5 sec.; 2. T. Sjardyn 1 min. 21/5 sec.; 3. M. Rietveld 1 min. 2 4/5 sec. 50 M. vrye slag voor dames (niet-leden G.Z.C.): 1. A. Cattel 1 min. 112/5 sec. 50 M. vrije slag voor jongens (niet-leden G.Z.C.)1. H. Anker 44 4/5 sec.; 2. P. L. Hofstede 49 1/5 sec.; 3. L. v. Hulst 49 3/51 sec. 50 M. vrye slag voor heeren (niet-leden G.Z.C.): 1. J. Brouwer 34 4/5 sec.; 2. B. v. Veen 44 4/5 sec.; 3. H. de Jong 48 4/5 sec. 60 M. schoolslag voor meisjes leden G.Z.C. t.m. 15 jaar: 1. W. de Jong 48 sec.; 2. R. v. Veen 48^£/5 sec.; 3. T. de Jong 49 2/5 see. 50 M^fchoolslag voor dames leden G.Z.C.: 1. A^e Hoog 48 2/5 sec.; 2. J. Steenwinkel 48 4/5 sec.; 3. J. van Straaten 512/5 sec. 50 M. schoolslag voor jongens leden G.Z C.: 1. T. v. Ey'k 44 4/5 sec.; 2. H. v. Weelde 48 sec.; 3. A. v. Weelde 53 3/5 sec. 50 M. schoolslag voor heeren leden G.Z. Ci: 1. J. T. Gravensteyn 41 sec.; 2. J. C. Gravensteyn 411/5 sec.; 3. C. Eegdeman 44 sec. 50 M. schoolslag voor werkloozen: 1. S. J. Brouwer 50 1/5 sec.; 2. H. de Jong 57 sec 50 M. rugzwemmen voor dames leden G. Z.C:: 1. N. den Bier 46 2/5 sec.; 2. J. Steen winkel 511/^ sec.; 3. R. y. Veen 51 2/5 sec 50 M. rugzwemmen voor heeren leden G. Z.C.: 1. G. Gravensteyn 40 2/5 sec.; 2. J. T. Gravensteijn 42 2/5 sec.; 3. J. C. Graven steyn 42 3/5 sec. Course k l'Américaine voor heeren leden G.Z.C.1. C. Eegdeman; 2. J. P. Graven- teyn; 3. A. van Weelde. Coure k rAm&ricaine voor dames leden G.Z.C.: 1. N. den Boer; 2. W. de Jong; 3. B. Remmelenkamp. Gecostumeerd hinderniszwemmen voor dames, leden G.Z.C.: 1. A. de Hoog; 2. T Turion; 3. R. v. Veen. Geco8tumerd hinderniszwemmen voor heeren leden G.Z.C.: 1. L. v. d. Steenhoven; 2. D. Mulder. Pryzen voor het leukste en origineelste costuum: Dames: 1. A. v. Straaten (Mei- kevertje); 2. dances v. Camp en Jaske (De Jantjes). Heeren: 1. L. v. d. Steenhoven Frar^gge soldaat); 2. P. Hulleman (Boer). Polo: G.Z.C. IM.A.A.S. 1—0. Wijdingsavond in de Remonstrantsche kerk. In de Remonstrantsche kerk werd om 7 uur een wijdlngsdienst gehouden, waar Ds. H. Cramer voorging. De kansel droeg een smaakvolle versiering van oranje- bloemen, met daarvoor geplaatst een bos prachtige wftte chrysanten. Ds. Cramer begon met het bjen van psalm 72, om daarna ln zeer gfelukkig ge-- kozen bewoordingen een rede uit te spre ken, waarin deze dag herdacht werd, en waarin de predikant deed uitkomen, hoe zeer ons land zich, in het bezit van een Vorstin als Koningin Wilhelminaswéü» bovftn.de partijen staande, Haar taak op zoo uitnemende wijze vervult "töt zegen van Land en Volk, gelukkig mag prijzen, er een van den heer Vermeulen, namens de geheele oudercommissie. Ook wat de heer Vermeulen zei getuigde van groote waar deering voör het werk van den heer Caste leyn. Maar ook van de leerlingen der school zou een hulde aan den scheidenden onder- wyzer uitgaan. Vaardige geest en nijvere hand van eenige dames en heeren hadden het programma van de kinderhulde keurig in elkaar gezet. Eenige aardige fragmenten uit de indertyd opgevoerde operettes („Lentebloemen" en „De geleende koeke- p&n") werden met zang en bybehoorende dansjes door jongens en meisjes uitgevoerd; De heer Casteleyn dankte bewogen voor d» vele hartelyke woorden, zang en spel en voor de fraaie geschenken. In een keurig album werden hem den tekst der gezongen liederen en de op de opvoeringen betrekking hebbende foto's aangeboden, 't Was voor allen, voor jong en oud een onvergetelijk uurtje geweest. IETS NIÉUWS IN OOSTHAVEN 16 - TEL. 2669 Benoeming van den heer J. Polman tot lid van den Raad. Door het overlyden van den Jiaer A. Fok kers heeft het hoofdstembureau den heer J. Polman aangewezen als opvolger in <ien raad. De heer Polman zal de benoeming aannemen. Inschryving van nieuwe leerlingen voor de Huishoudscliool. Voor de Goudsche Industrie- en Huishoud school zulleh nieuwe leerlingen kunnen wor den ingeschreven op Donderdag 6 Septem ber a.s. Belangstellenden verwyzen wy naar o,e in dit blad voorkomende advertentie. Damclub Gouda. Promotie naar de hoofdklasse. Hoewel de eerste wedstryd voor de pro motie een nederlaag opleverde, waren (te Goudsche dammers exjie tweede wedstrijd wat beter in, echter nipten zy zich éèh lO—IOl uitsiifLip^erien stellen. De derde wedstryd j.l. Donderdag in Rotter dam tegen het sterke Cbnstant B gespeeldi bracht na 4 uur spelen een verdiende 12—8 overwinning, waardoor de 'promotie naar dé hoofdklasse een feit is. A.s. Dinsdag*** September vanpP^ wekéiijksche clubavonden weer aan. Be langhebbenden die wen*)(&en lid te worden, verwijzen wy naar deiaJ»ladJ/oorkomeli- de advertentie. Waari De Commissaris vim^Ritie te Leeuwar den maakt bekend, dat de N.V. Bouw- Exploitatie-Maatschappy „LADO", waar tegen door den Commissaris van politie te Apeldoorn reeds eerder is gewaarschuwd, thans is gevestigd te Leeuwarden. Als Di recteur treedt op Taeke van der Woud, ge boren te Leeuwarden^.Maart 1907, wonen de aldaar, Achter de Hoven No. 6. De heer C. Wutfraat heeft aanbesteed den bouw *aais^.w«mnM»aan den Bo degraaf schen Istraatweg: o^Wóuda. De uit slag was als-volgt: Gebr. Middelkoop ie Gouda, 3483; H- Neven te Krimpen a. d. ïJiPl 5600; C- Vonk te StolwUk 6671, Bakker en Blet- .iToSri 6761; J. Boer te Krimpen 1 tjsael 6761; Macdaniël te Beeuwljk rhim - Gebr. Kersbergen te Moordrecht rIo6-' J Bontebet te Zevenhuizen 6896; Vng te Ouderkerk a. d. Ueeel 6960; r' de Deugd te Krimpen a. d. ljsset 8(186' P de Jong te Schoonhoven I 0140; Lhr Kok te Gouda 6144; Gebr. van Bo- dtgraven te Keeuwijk 6146; A. van Herk t Berkenwoude 6184; P. Bezemer te Bergambacht 6399; Gebr. Hoekwater te rJda 6660; Chr. de Jong te Gouda «rap. Gebr. van Dam te Gouda 6879; J Kersbergen §n Zn. te Gouda 6909. Ver. van Vryz. Hervormden. De Vereen, van Vryzinnig Hervormden begl„t Zondag 2 September a.s. weer met kaar godsdienstoefeningen. Op dien datum ,al te half. elf ln de groote zaal van „de Béunle", OoathifMn, voorgjian Da. C. P. JThomson, Ned. Herv. Pred. te Gouda. fen tweede prijs behaald op de 30(1 Meter vrye alag. Onze stadgenoot, den heer C. J. Tybout, behaalde Zondag op de zwemwedstrijden „an de Zwemclub „De Wiel" te Schagen (N. H.) de tweede prtia op de 300 Meter vrjje slag. Kr waren 70 deelnemers uit Noord- Holland. Een mooi succes voor onzen stad- genoot. Avondschool voor AmbachtBlieden. De inschryving. Maandag 3 September a.s. wordt des avonds van 7—9 uur in het gebouw aan den Draaf Florisweg 38 de inschryving van leerlingen voor bovengenoemde inrichting gehouden. Het aantal leerlingen der school beweegt zich in dalende lyn. By de laatst gehouden inschrijving hebben minder Goudsche leer lingen zich opgegeven dan mocht worden verwacht. De oorzaak hiervan moet- voor het grootste deel hieri-n worden gezocht, dat heel veel jongens, die de lagere school door- 1 oopen hebben, gee-n werk kunnen vinden en daardoor op het oogenblik geen behoefte gevoelen aan vakonderwys. Later, als er werk voor hen komt, zullen zy er spyt van hebben het onderwys aan de Avondschool voor Ambachtslieden niet te hebben gevolgd. Maar dan kan het- te laat zyn en meestal zal het te laat zijn. In het belang van deze jongens acht het bestuur het zyn plicht de aandacht op deze school te vestigen. Thalia-Theater. „Een schandaal in Budapest". „Een schandaal in Budapest", een luchtige, vioolijke, gezellige rolprent, waarmee het Thalia-Theater gisteravond het nieuwe sei zoen feeeft geopend, is de geschiedenis van een ibnverdiende oorvyg, en wat er uit voopmoeide. Het gegeven is Volstrekt niets bijzonder, maar zooals Franciska Gaal, Paul Hörbiger en Szöke Szakall het opdie nen, is het by uitstek geschikt om de be zoekers een uiterst vroolyke avond te be zorgen en daarby in verrukking te brengen voor het schoone Budapest, dat door den Hongaar, Pa«l Hörbiger, een van de beste filmacteurs, wordt verheeriykt in het lied „Schön ist mein Budapest, wo es sich leben laszt wo jeder Tag ein f est". Deze acteur naar wien het, altijd een groot genoegen is te luisteren, kan men Franciska Gaal hoo- ren toezingen „Ich hab ein Lied für dich erdacht", en het wysgeerige lied „Jeder macht mal eine Dummheit". Franciska Gaal is het impulsieve meisje dat de domheid begaat den bruidegom van haar vriendip, die zyn bruid allesbehalve aardig behandelt met een oorvyg te straf fen. Defresolute Franciska geeft -echter in vergissing den verkeerden man een klinken de oorvyg. Niet de bruidegom wordt ge straft, maar een beroemd pianist, die vol strekt niet verwonderd is over deze af straffing, omdat hy wel eens meer een trouwbelofte niet stipt nakomt. Hy neemt dan ook de oorvyg gelaten in ontvangst, maar Franciska verliest haar hart aan den man, dien zij onverdiend af strafte. Alleraardigste tooneeltjes spelen zich af in deze komedie van vergissingen waarin wel een vap de grappigste is, als een concert dat doorben pianist gegevaauad worden, door toedoen van het meisje in de war wordt gestuurd en de secretaris van den pianist (SzÖke Szakall) het publiek vergast op allerlei goocheltoren. De regisseur Geza von Bolwary zorgde voor magnifieke opnamen vah Budapest en het schoone Hongaarsche land. Aan de film gaat o.a. vooraf een geesti ge teekenfilm en een zeer vermakelyke ge- 8«hiedenis van de diefstal van een kostbare robyn uit de vitrine van een wassenbeelden spel. Voor dit met zorg samengestelde pro gramma was de eerste avond de belangstel Eng buitengewoon groot. Schouw bur g-Bioscoop Es gibt nur eine Liebe. Deze week draait in de Schouwburg Bioscoop de film „Es gibt nur eine Liebe", wet in d^ hoofdrol Jenny Jugo. Zy beeldt hierin uit een hyper-nerveus meisje, dat door haar nervositeit in de onmogelykste situaties komt. Zoo dwaas zyn de avontu- die zy beleeft, dat haar partner Heinz Rühihann, die als altijd een uitstekende ver tolking van zyn rol geeft, op een moment de uitroep slaakt; Waar jy geweest ben, kan geen gras meer groeien! Toch meent ZÜ het zoo goed; zy kan het ook niet heele- waal helpen, want zy is verliefd op een tenor (Louis Graveur). Deze tenor beschikt over een uitstekend stemgeluid, waarvan wy dan ook ruim schoots kunnen genieten. Vooral de melo- dte .waarnaar de film genoemd is, of om- gekeerd, is vlot en pakkend. Trouwens in oe geheele film zit een vaart en een speelschheid, die zeer prettig aandoen en waarom telkens hartelyk gelachen wordt. Het is een grappige en prettige film, die géén andere pretentie heeft dan on§ eeni- gen tyd te amuseeren, waarin'zy"trouwens voortreffelijk is geslaagd. Prachtig is in deze film ook de creatie vun Ralph Arthur Roberts. Hy is een kos te lijk type van een onuitstaanbaar, zelfge noegzaam en geaffecteerd mannetje en bo vendien bang als een juffershondje. Het gebruikelyke journaal gaat aan deze kostelyke hoofdfilm vooraf. Een aanbeve lenswaardig programma! Réunie-Bioscoop. Spionnage-Bchsndaal. Zooals de titel reeds doet vermoeden brengt de film „Spionnage-schandaal" de toeschouwers temidden van het leven der leden van een geheimen'dienst. Geheel ge- ïyk aan dit leven is de film vol van intriges en de geraffineerde wyze waarop men el- er iets afhandig tracht te maken is werkeiyk bewonderenswaardig. Zy het dan ook een twyfelachtige bewondering. De ge schiedenis waar het om gaat komt in het kort hierop neer. Tusschen twee goede vrienden, leden van dei> geheimen dienst, Stephen Morrow (Warner Baxter) e-n Bob Ashley (Conway Tearle) ontstaat een scheuring doordat beiden dezelfde vrouw Helena (Karen Morley) hartstochtelyk lief hebben. De laatstgenoemde is met Helena verloofd, maar jaren daarvoor had Morrow in Boedapest ontmoet en was een innige liefdesband tusschen beiden ontstaan. Om haar zuster van een groot schandaal te redden doodt Helena een internationalen spion. Morrow's liefde voor Helena blykt groot tzyn dat hy besluit de verden king op hem te doen vallen. By deze poging geraakt hy zwaar gewond en zal waarschyn- lijk sterven. Deze opofferende liefde van Morrow imponeert Ashley zoodanig dat hy besluit van Helena afstand te doen. Morrow herstelt en na vele wederwaardigheden worden zy tenslotte toch nog vereend. Zooals altyd gaf Warner Baxter schitte-' rend spel te zien. Karen Morley too-nde zich een goede tegenspeelster. Vooraf gaat nog een cowboy-film „De vechtersbaas van Texas". Het scenario biedt aan Ken Maynard vele momenten om er zyn durf, schutter- en paardrijkunst in te toonen. Het programma wordt gecomple teerd door een muzikale variété-film. Ondanks de feestvreugde op vele punten ir. de stad was het theater vrywel geheel bezet. De volgende week draait de show- operette-film Loulou ftiaakt promotie met Lilian Harvey. Oproep van de Politie. Donderdag 30 Augustus j.l. des namid dags 4 uur heeft op de Groeneweg een aan- ryding plaats gehad, waarby een wielryder een zes-jarig meisje heeft aangereden, waardoor het kind werd gewo-nd. De wiel ryder was gekleed in werkkleeding met hoed en op klompefi. Zoowel de wielryder als eventueele getuigen worden verzocht zich voor nadere inlichtingen aan het bu reau van politie te vervoegen. Tweejarig bestaan van het Café-Restaurant „Ter Gouw". Het Café-Restaurant „Ter Gouw" werd twee jaar geleden aan den hoek Bleekers- singel-Boelekade naby Kattensingel-Spoor- straat gebouwd en is thans gedurende twee jaar door den heer F. de Vries geëxploL teerd. Twee jaren beteekenen in normale tyden niemendal, maar in den huidigen ab- normalen tyd, die in het byzonder het café- restaurantbedryf het bestaan moeilyk maakt, wil dat heel veel zeggen. En ze be teekenen nog meer wanneer het, zooals hier een geheel n euwe zaak betreft, die van den grond af moet worden opgebouwd. Twee jaren heeft „ter Gouw" thans staan en er is levendigheid gekomen en ver tier. Üe mooie lokaliteiten en de wyze van exploitatie hebben velen getrokken. Ter gelegenheid van het tweejarig be staan organiseert de heer de Vries, zooals uit een advertentie in dit blad blykt, heden- Zaterdagavond een bal. Dat zal zeker een genoegelyke vroolyke avond worden. Dahscursus M. van Tyn. De bekende dansieeraar, de heer M .van Tyn, opent Maandag a.s. de inschryv.ng voor den nieuwen danscursus. Wy vestigen gaarne de aandacht op de aankondiging daarvan in onze advertentie rubriek. Kantongerecht. Strafzitting van Woensdag 29 Aug. Uitspraken. Veroordeeld werden wegens overtreding van: Art. 8c Crisiszuivelbesluit: J. C. te Gou da 10.subs. 2 d. h. Art. 84/3 Alg. Pol. Verord. Gouda: C. Q. te Gouda 6.— subs. 1 d. h. Art. 91 Alg. Pol. Verord. Gouda: L. S. tu Gouda, teruggave ouders zonder toepassing van stral'. Arbeidswet: C. J. van B. te Stolwyk, 1 dag hechtenis principaal, voorwaardelyk met een proeftyd van een jaar; Ph. D. te Gouda 3.— subs. 1 d. h.; J. L. te Gouda 2.— subs. 1 d. h.; Ph. U: te Gouda 1.50 subs. 1 d. h. Art. 43 Woningwet Verord. Reeuwyk: J. J. van S. te Gouda 7.60 subs. 3 d. h. Art. 3 en 16 Crisiszuivelwet: D. D. te Moordrecht' 5.— subs. 1 d. h.; J. S. te Moordrecht 50.— subs. 7 d. h. v.v. inbe- slaggenomen voorwerpen; J. C. N. te Vlist en H. v. d. K. te Waddinxveen, ieder 7.50 subs. 1 d. h. Art. lie A. R. D. Spoorwegen: C. W. in 't H. te Gouda 15.— subs. 3 d. h. Art. 6 WoMngwet: J. Z. te Waddinxveen f 15.subs. 6 d. h. Art. 49 Binnenaanvaringsregiement: G. T. van N. zonder bekende woonplaats 5,— subs. 2 d. h. 3 Art. 3 Verord. Drinkwaterleiding Zeven huizen: J. van B. te Zevenhuizen en C. P. te Delft, ieder 25.subs. 5 d. h. (Velrdere uitspraken in het volgend num- mer) Modevakschool Enaald. Op verzoek vestigen wy gaarne de aan dacht op de inschryving voor de nieuwe cursus van de Modevakschool „Ensuid" aan de Kattensigel no. 10 vanaf 10 September a.s. Agenda. Schouwburg-Bioscoop tot en met Maandag „Es gibt nur eine Liebe". Thalia-Theater tot en met Woensdag „Het schandaal in Boedapest". Réunie-Bioscoop tot en me', Maandag „Spionnage-schandaal". Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur waargenomen door: E. D. Meeter, Westhaven 60. L, A. v. d. Nagel, Crabethstraat 45. Apothekers. De apotheek van den heer P. Weyer, XlouvÉe 135, zal t<ft en met 7 Sept. benevel ■en daarop volgenden nacht, des avonds na uur geopend (desv nachts echter alleen voor recepten). RADIO-NIEUWS. Zondag 2 September. Hilversum V.A.B-A. 9 uur Gramo- foon; 9.04 Postduivenberichten; 9.06 Tuin- bouwhalfuurtje; 9.30 Orgelspel; 9.45 Arie Pleysier over: „Wat we leeren kunnen van Napoleon III"; V.P.R.O. 10.Kerkdienst uit de de Groote of Michaels Kerk (Ned. Herv. Kerk te Zwolle; A.V.R.O, 12.Film praatje door L. J. Jordaan; 12.30 Concert door het Omroeporkest en Gramofoon; 2. Boekenhalfuur; 2.30 Piano-ree.'tal: 3.— Con cert door het Residentie-Orkest; 4.30 Gra mofoon; V.A.R.A. 5.— Gramofoon; 5.30 Or gelspel; 6.Sport van den dag; 6.20 Con cert door het V.A.R.A.-Orkest; 7.— Stry- ders van voorheen; 7.20 Concert door het V.A.R.A.-Orkest; A.V.R.O. 8.- Nieuwsbe richten; 8.15 Concert door het Residentie- Orkest; 9.05 Radio-journaal; 9.20 W. Vogt over: „Het gety is gunstig"; 9.30 Optreden van Greta Keller; 9.40 Ernest Claos over: ,/Hoe ik leerde vertellen"; 10.— Optreden van Greta Keller; 10.10 Concert door Ko-' vac Lajos en zyn Orkest; 11.15 Concert door het Omroep-Orkest. Huizen: K.R.O. 8.30 Morgenwyding; N.C.R.V. 9.30 Gewyde muziek: 9.50 Krek- dienst uit de Zuiderkerk van de Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenhöge; 12.15 Concert door de K.R.O.-Boys; 1.— Adr. de Voqgd over; „Hoofdzaken uit de geschiedenis van de hedendaagsche lichaamso'efeneingen*''; 1.20 Concert door de Stafmuziek van liet le Reg. Infanterie te Assen; 1.45 Gramofoon; 1.50 Ve-volg concert; 2.10 Boeken en svbty- vers; 3.— Gramofoon; 3.15 Concert door het K.R.O.-Orkest; 4.— Ziekenlof uit Bloemen- daal; N.C.R.V. 5.— Gewöd! muziek; 5.60 Orgelspel; 6.— Kerkdienst uit de Geraf. Kerk (H.V.) Parkkerk te Amsterdam; K.R. O. 7.45 Gramofoon; 8— Concert door de Koninklijke Militaire Kapel; 3.- Nieuws berichten; 9.06 Dr. W. M. A. v. d. Wijn- perse over: „Het karakter der klassieke opvoeding"; 9.26 Vervijlg Concert; 10.16 Nieuwsberichten; 10.20'Gramofoon; 10.40 Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal:10 uur en 5 U(ir Kerk dienst uit de Geref. Kerk. Voorganger: Ds. J. C. Brv^ssaard. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. Dinsdag begint de Zesdaagscho. Aan de Zesdaagsche Wielerwedstryd, welke vanaf Dinsdag op de Wielerbaan be gint, zullen de volgende ploegen deelnemen: Govers-Schönemark, Suiker-P. v. d. Meer, Nolte-Van Esch, Van Amsterdam-Van Aart, Riethoven-Paets, Biesheuvel-Van der Meer, Peek-Van der Wiel en Cattel-Severynen Deze wedstryd zal geheel volgens het Zesdagen-reglement worden verreden. El ken avond wordt twee uur gereden met 4 klassementen. Verder zullen eiken avond sprints worden verreden voor de premies welke door verschillende zakenmenschen beschikbaar zyn gesteld. Eiken avond om precies negen uur zal de groote zesdagen- prys in drie sprints worden verreden. Op de openingsavond zal de Eerste Goudsche Accordeon Vereeniging „Excelsior" een con cert geven. De werkloozen hebben op Woensdag 5 September vry entree. Zondag medaille-wedstrijden. -Zondagmorgen zullen weer medaille-wed- stryden worden gehouden in den vorm van sprint- en koppelwedstryd. ZWEMMEN. G.Z.C. I—Mechelen. Het Mechelsche zevental, dat morgenmid dag in de Stedeiyke Zweminrichting een wedstryd speelt tegen G.Z.C. I is als volgt samengesteld: J. op de Beeck; M. v. Marcke, E. v. d. Branden, W. van Nerom; A. van Caut, Bethier, Veldenaes. De Belgische ploeg voor de 5 x 50 M. estafette bestaat uit: A. van Caut, W. van Nerom, E. v. d. Branden, Dethier .en Vel denaes en de ploeg voor vde 1Ö0 M. vrye slag uit E. v. d. Branden e" w- van Nerom. Schaken. Gisterenavond speelde de Schaakclub „Messemaker" een vriendschappelijke wed stryd tegen de Arbeids-Schaakclub „Ons Huis". Messemaker won met een halve punt. De uitslag luidt als volgt: Messemaker 3 Ons Huis. J. M. NaereboutJ. v. Engelen 0—1 T Rook—P. Spieringhoek 1—0 C. P. Hooymeyer—P. Eerland 0—1 P. L. Anders—G. Vos Mej. M. de Jong—J. Erkelboom 1—0 A. C. Oosterbeek.de Zeeuw01 A. van der Heuvel—Broekhuizen 0—1 N. Hoogendoomde Broeder 10 F. P. OomensM. Schouten 10 A Boot3. BreetUjfT^»*^.L-*0 PREDIKBEURTEN. Zondag 2 September, liemonstr. Kerk, 10 Va u. v.m. Ds. H- Cramer Kleine Kerk, 10 u. v.m. De heer Cordeau van Bussum. Jeugddienst. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon Soc. De Réunie. Ver. van Vryz. Hervorm den 10Vi u. v.m. Da. C. P. Thomson, Ned. Herv. Pred. te Gouda. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5V& u. n.m. Leesdienst. 3 Sept. 7V& u. n.m. Ds. R. Kok van Vee- nendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Leesdiensten. Vrye Geref. Gemeente, 10 u. v.m. Lees dienst. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. De heer Joh. de Gruyl. 6 u. n.m. De heer M. v. Doorn, Evang. te Zeist. 6 Sept. 8 u. n.m. Bybellezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, fö u. v.m. en öV» u. n.m. De heer Klaassen te Dordrecht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. De heer W. G. de Jonge g.o. te Terwolde. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m.'Ds. Mispelblom Beyer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Mouw. 7 u. n.m. Ds. Gunning van Schoonhoven HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. mm. Ds. J. F. W. E$mann. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. Doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. De heer Barneveld g.o. te Delft. RA DIO-TELEGRAFISCH W EERBERICHT Zaterdag 1 Sept. 1934. Verwachting: Meest zwakke wind uit Zuidelyke tot Westeiyke richtingen, neve lig topzwaar bewolkt, kans op lichte regen buitjes, iets warmer. Verdere vooruitzichten: nog weinig ver- andering. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Zoon, Zwager en Oom, de Heer IZAK DE BRUIN, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, Wed. H. DE BRUIN- VAN LEEUWEN. GOUDA, 31 Augustus 1934. Burg. Martenssingel Ï23. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag 4 September, n.m. 2 uur vanaf het sterfhuis. Faillissement CORN. A. DE VRIES te Berkenwoude. De eenige uitdeelingslijst ligt ter inzage op de griffies van de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam en van het Kan tongerecht te Gouda vanaf 3 tot en met 12 September 1934. De Curator: Dr. Mr. J. SMIT. Gouda, 1 September 1934. Hoogstraat 1. GEVRAAGD voor een scholier, oud 9 jaar, van de Julianaschool om zijn 12 uurtje te gebruiken. Liefst omtrek school Br. No. 3305 Bureau Goudsche Courant, Markt Si. 8 Voor enkele plaatsen in Zuid-Hol land is nog verkrijgbaar de van uitstekend bekend staande en goed ingevoerde Radio-appuraten. Br. onder No. 3283 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. VOORDEELIG TE KOOP: met tuin, gelegen a. d. Winterdijk. Prachtige geldbelegging. Te bevr. b. d. Makelaar P. W. DE BEUN, Fluweelensingel 90. NIEUWEHAVEN 143, Beveelt zich beleefd aan de Moeder te assisteeren tydens ziekte, uit- gaansavonden of vacanties: BURG. MARTENSSINGEL 94. H U U« P R IJ S 7— WATERLEIDING VRIJ. Bevragen (burg. MARTENSSINGEL 131. TE KOOP wegens sterfgeval in volkswyk, met inventaris van zaak in zuivelproducten, waaronder v. Berkei's snij machine. Koopprys van woning" en winkel inventaris zeer billijk. Te bevr.: JOUBERSTRAAT 21Ö. 8 TE HUUR per 1 Oct. a.s. een aan de Goejanverwelledijik 45, van alle gemakken voorzien. Lage huur. Te bevr.: C. NOORDEGRAAF, Croenendaal 62, Gouda. PAMCLUBGOUDA DINSDAG 4 SEPTEMBER, 's avonds 8 uur OPENING van het SPEELSEIZOEN i. d. Luchroom „American", Markt 49. Alle verdere inlichtingen secreta riaat PIET SCHOUTEN, L. Tiende weg 6. Tel. 2002. Avondschool voor Ambachtslieden. van LEERLINGEN op Maandag, 3 September a.s., des avonds van 79 uur in de school Graaf Florisweg 38. Aanvang der lessen Maandag, J Oc tober 1934. bijverdienste VAN 100 GULDEN PER MAAND en meer kunt gij verdienen. SPAARBRIEVEN a 3.60 vunde C. V. TOEKOMST 1/1 1/2 1/4 1/10 1/20 Provisie 50 cent. J Hoofdagent voor-GoMa en-Omstreken C. LAFEBER - STOOFSfEEG 10. I'i ATKEIBAKKERIJ „ZENITH" vraagt een voor controle-werkzaamheden. Zich aanmelden: PRINS HENDRIKSTRAAT 101. op den besten stand voor billijke prijs. Bevattende; 5 kamers, serj-e, balkon, complete badkamer, keuken, bijkeuken en kelder, zolder ën 'dicnstbode- kamer. WF\Y Brieven onder No. 3318 Bureau Goudsche Courant, Markt ,il. lioTTl-RilAM - J)EN HAAO Drs. J. BRANDS - J. C. LAGER\Vt!UFF K. PIJPER - Mr. W. J. WITSENBOER AANVANG DER NIEUWE CURSUSSEN 6 SEPTEMBER. Proap. 'btj: .Drs> J. BRANDS, Westeraingel 39, Rotterdam, Telef. 51920; Mr. W. J. WITSENBOER, Gallileïstraat 132, Den Haag, Telef. (85402.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2