„01 PELimUI" I Binnenland. Beurs van Amsterdam. HET BUITENMEISJE Uw Winterjas of Overjas verschoten? of de kleur verveelt U CURSUSSEN BOEKHOUDEN - M.O. ROTTERDAM den haag De Koningin en de Prinses in Noorwegen. Koninginnedag in Aasgaardstrand. Heel het dorp vol vlaggen. Groote drukte op het kleine telegraafkan toor Uit Aasgaardstrand wordt d.d. 31 Aug. aan de „Maasbode" gemeld: Ter eere van Koningin Wilhelmma, die vandaag in dit stiile dorpje haar ver jaardag viert, had heel Aasgaardstrand vanmorgen de vlag uitgestoken. Al vroeg ln den ochtend kwamen tien tallen telegrammen aan met gelukwen- schen uit Nederland en vele andere lan den. Het eerste telegram dat binnenkwam, was van Koning Haakon van Noorwegen, De Koning heelt, naar wij vernamen, H. M. de Koningin en Prinses Juliana uit- genoodigd voor een lunch een van de volgende dagen te zijnen paleize. Gisteravond seinde men nog aan het zelfde blad. De verjaardag van de Koningin is over eenkomstig den wensch van Hare Majes teit in de meest volmaakte rust voorbij gegaan. Zelfs de bewoners van Aasgaardstrand kregen niet de kans om de Koningin op haar verjaardag te zien, hetgeen zeker de stemming onder de bevolking in aanmerking genomen op een algemee- ne huldebetuiging zou zijn uitgeloopen. Gedurende den loop van den dag kwa men nogMieer vele felicitatietelegrammen Uit het vaderland binnen, welke door H. M. alle beantwoord werden. Het kleine telegraafkantoortje van Aasgaardstrand heeft nooit zulk een drukte gekend als vandaag. De telegrafiste, een krasse vrouw van zeventig jaar, moest haar nakomelingen tot in het tweede geslacht te hulp roepen om den stroom van telegrammen te ver- werWn. In den namiddag, omstreeks vijf uur, zijn H. M. de Koningin en de Prinses uit gereden voor het maken van een auto tocht. Doch ook toen was het geluk niet met de bewoners van Aasgaardstrand, want de auto van de hooge gasten sloeg de tegenovergestelde richting van den weg naar het dorp ln. De Koninklijke auto werd gevolgd door een tweede auto, waarin twee leden van de hofhouding gezeten waren. Tegen zonsondergang zijn volgens landsgebruik de vlaggen in Aasgaard strand weer ingehaald. De verjaardag van de Koningin is voorbij. Zaterdag zijn H. M. de Koningin en Prinses Juliana tijdens de lunch de gast geweest van den Noorschen Koning. Reuter seint uit Oslo dat H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Jujiana na gisteren de lunch bij Koning Haakon op diens zomerverblijf Bijgdoe bij Oslo te hebben gebruikt en een bezoek gebracht te hebben aan de Kroonsprinses. paar Aasgaardstrand zijn teruggekeerd. Terugkomst van de Koningin. H. M. de Koningin zal met het stoom- vergaderingen en pers betoogde hij de noodzakelijkheid van een ontwikkeling der maatschappelijke en politieke ver houdingen langs wettigen weg en door een ongerepte handhaving van het alge meen kiesrecht, in den strijd voor de in voering waarvan hl] in de eerste rijen heeft gestaan. Naarmate het aantal zij- ner partijgenooten in de Kamer grooter werd, kon hij zich ten aanzien van den aard der onderwerpen, waarover hij het woord voerde, meer specialiseeren. Lan gen tijd was de heer Schaper ondervoor zitter van zijn tractie en ln deze quaii- teit verving hij herhaaldelijk bij de alge- meene beschouwingen over de Staatsbe- grooting en bil andere parlementaire de batten van aigemeenen aard den heer Troelstra, wanneer deze ziek was. Van den aanvang van zijn Kamerlid- maatschappij af 'n vooraanstaande parle mentaire figuur, verkreeg hij in den loop der jaren in de kringen der volksverte genwoordiging een gezag, dat ook zijn tegenstanders erkenden. Herhaalde ma len koos de Kamer hem tot nummer twee op de, aan de Koningin ter benoeming van den Kamervoorzitter aan te bieden, voordracht. Het is gebruik, dat Hare Ma jesteit nummer een van deze voordracht benoemt, maar dat nummer twee als on dervoorzitter fungeert, en zoo heelt de heer Schaper, als de voorzitter niet aan wezig was, menige Kamervergadering ge leid, vooral des avonds. I De heer Schaper heelt zich vooral in latere tijden onderscheiden door een groote mate van onafhankelijk oordeel tegenover verschillende marxistisch-dog- matische opvattingen in de S.D.A.P, en gestreden tegen verschillende in deze partij bestaande starre opvattingen ten aanzien van bepaalde kwesties, o.a. de houding der sociaal-democraten tegen- over het koningschap. Voorts is uit zijn voor eenigen tijd verschenen 'herinneriii- gen gebleken, aat hij ook met Troelstra sterk verschil van meening gehad heeft, f speciaal naar aanleiding van diens wei nig doordachte houding tijdens de spoor- j wegstaking van ïyüó. J De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag te Groningen. De heer Schaper zal in de Tweede Ka- j mer worden opgevolgd door het vroegère I Tweede Kamerlid mevr. De Vrles-Bruins, thans lid van den gemeenteraad van Den Haag. De nieuw benoemde secretaris der I Ned. Spoorwegen. ln de plaats van wijlen Jhr. Dr. E. L. I Elias is tot secretaris der Ned. Spoor- I wegen benoemd Jhr. Dr. c. Beelaerts van Blokland, tot tiusver Hoofdinspecteur, Adjunctchef van den Aigemeenen Dienst 1 der N. S. Burgemeesters en secretarissen in Zoud-Holland. Algem. vergadering te Rotterdam. Onder voorzitterschap van mr. P. Droog- leever Fortuyn heeft Zaterdag in een Ider zalen van Tivoli in Rotterdam een vergadering plaats gehad van de Provin ciale vereeniging van burgemeesters en schip Tabln^'van'de" Maatschappij Ne- secretarissen in Zuid-Holland. 1 De voorzitter heette ln zijn openings woord in het bijzonder welkom het nieu we lid mr. S. J. R. de Monchy, burge- derland op September uit Noorwegen naar ons land terugkeeren. De Koningin en de Prinses zullen in de morgenuren te Amsterdam arriveeren. J. H. A. Schaper, f Een van de oude garde der S.D.A.P., man van onafhankelijk oordeel overleden. Gisteravond om ongeveer zeven uur is te zijnen huize aan de Damsinghtstraat 3 te Voorburg in den ouderdom van Zes- en-zestig jaar plotseling, aan hartspan ning, overleden het sociaal-democrati sche Tweede Kamerlid, de heer Johan Hendrik Andrles Schaper. Hij was juist teruggekeerd van zijn vacantie, welke hij ln de omgeving van Renkum had door gebracht. De heer Schaper was op 2 Februari ïBbö te Groningen geboren. Tot 1891 heeft hij het vak uitgeoefend van huis- en deco ratieschilder. Begaafd met een niet ge ringe intelligentie en bezield door een vurige belangstelling voor de openbare zaak, slaagde hij er door Ijverige studie ln, zich de kennis en de bekwaamheden eigen te maken, weJke hem later voor de openbare functiën, die hij ging beklee- den. zoozeer te stade zouden komen Na 1891 werkte de heer Schaper als journa list, tevens een weekblad uitgevende, waarin hij zijn politieke en sociale be ginselen propageerde. In 1894 behoorde de heer Schaper tot „de twaalf aposte len", die in[ dat Jaar de Sociaal Demo cratische Arbeiders-Partij oprichten, wei- ke haar veertigjarig bestaan juist heeft gevierd. In deze partij heeft hij tot het laatst toe een belangrijke rol gespeeld, een lange reeks van Jaren deel van het bestuur uitmakende. In 1897 tot lid van den gemeenteraad van Groningen geko zen (een feit, dat in dien tijd in het noorden van ons land veel opzien wekte), zag hij zich het jaar daarna gekozen tot lid der Provinciale Staten van Gronin gen. Sedert 1899 was de heer Schaper lid der Tweede Kamer. Velen zullen zich nog herinneren, dat hij bij de behandeling van het ontwerp- ongevallenwet de opmerking maakte, dat hij het eenige Kamerlid was, dat ult eigen ervaring wist, wat het beteekende, als een arbeider een ongeval kreeg, zon der dat een voorziening tegen de gelde lijke gevolgen daarvan bestond. Vooral in de jaren, dat de sociaal-democratische fractie nog gering in aantal was, nam hij veel aan het debat deel. Hij deed zich kennen als een vurig voorstander van sociale hervormingen en gaf meermalen blijk van een rotsvast geloof in het par lementaire stelsel, in zijn partij zoowel als In de volksvertegenwoordiging en in meester van Den Haag. Het aantal leden is van 172 in 1933 ge stegen tot 174, de twee eere-voorzltters inbegrepen. Aan den heer J. Pot, burgemeester van Lexmond, die 40 jaar lid der vereeniging I is en als zoodanig aftreedt, werd een tele- 1 gram van gelukwensch gezonden. Even eens aan den heer F. B 's Jacob, die veertig jaar lid en tegelijkertijd voorzit ter van de vereeniging is geworden en bij zijn altreden in 19U7 tot eere -voorzit ter werd benoemd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. Lamai- son van Heenvliet, wijst op een totaal aan inkomsten en uitgaven van 616.21 i en een batig saldo van 2l6.i8i. De aftredende bestuursleden, de heeren P. L. de Gaay Fortman en P. Lamaison van Heenvliet werden met bijna alge- meene stemmen herkozen. De contributie werd wederom vastge steld op f 2.50. Het verkeersvraagstuk. De heer A. M. Nleuwenhuisen, burge meester van Schoonhoven, heeft vervol gens een inleiding gehouden over: Eenige opmerkingen over het verkeersvraagstuk. Resumeerende zeide spr. te meenen, dat hij aangetoond had: le. dat het verkeerswezen vóór de 19e eeuw van geringen omvang was; 2e. dat sedert de 19e eeuw het verkeer, vooral door de ontwikkeling van de tech niek, van enorme beteekenls voor de sa menleving is; 3e. dat van' 'n verkeerspolitiek ln vroe ger eeuwen moeilijk kan worden gespro ken en dat de 19e eeuw vöoral de eeuw is van de spoorwegpolitiek; 4e. dat een chaotische toestand is ont staan door den geweldigen vooruitgang in de verkeerstechniek; 5e. dat de overheid wel ter dege een rechts- zoowel als gemeenschapstaak heeft om op te treden; I 6e. dat de verbetering gezocht moet worden in den weg van coördinatie van de verkeersmiddelen, welke weg de Re geering ook op wil en waartoe de eerste stap wordt gedaan door de Instelling van eeh verkeersfonds; j 7e. dat dit verkeersfonds, niettegen staande de belangrijke wijzigingen, die de Tweede Kamer ér ln hééft aange bracht, toch niet ten volle de concurren tie gelijkschakelt, wat voor een goede en vrije ontwikkeling der verschillende ver keersmiddelen noodig ls. Toch dient de instelling van het verkeersfonds te wor den toegejuicht; 8e. dat de overheid, vooral de gemeen telijke, groote zorgen heeft met de rege ling van het verkeer ln de drukke vei- I keerscentra; 9e. dat er een gestadige verbetering en uitbreiding van het wegennet in de laat- ste jaren valt waar te nemen, al blijft er, vooral voor het platteland en ten aan zien van de gemeentelijke verbindings wegen, nog wel wat te wenschen over. Betaling van den export naar I DuitsehJand. De Duitscnc uitvoerende bepalingen voor de overgangsregeling. Voor de betalingen ln het goederenver keer met Nederland is, zooals bekend, een overgangsovereenkomst met Duitschland gesloten, nadat het voor de stortingen op de bijzondere rekening van de Neder- landsche Bank (het Sonderkonto) vast gestelde maximum bedrag van 15 mil- lioen mark was bereikt en de Aijksbank dientengevolge geen verdere stortingen meer aannam. Voor deze overgangsover- tenkomst zijn thans, volgens de corresp. van het „Vaderland", de volgende onmid dellijke ln werking getreden bepalingen uitgevaardigd: j I. 1. Voor zoover door de deviezen-in stanties vergunning is verleend voor de betaling op het Sonderkonto van de Ne- üerlandsche Bank en van deze vergun- 1 ning geen misbruik kon worden gemaakt, daar het voor dit Sonderkonto vastge stelde maximum-bedrag is bereikt, geeft de vergunning den debiteuren het recht de bedragen, waarop de vergunning luidt, te storten op een overgangsrekening bij een deviezenbank ten gunste van de Ne- derlandsche leveranciers. 2. Nieuwe vergunningen zijn in de toe- komst slechts te verleenen met de beper- king, dat de betaling op een overgangs rekening bij een deviezenbank geschie den moet ten gunste van den schuid- eischer. II. De deviezenbanken hebben de bij haar in toepassing van artikel 1 van deze mededeeling gestorte bedragen uiterlijk den eersten op den betaaldag volgenden werkdag te melden bij het girokantoor van de centrale der rijksbank onder het motto „Sonderkonto Nederlandsche Bank Amsterdam". In de mededeeling moeten worden vermeld den naam en het adres van den storter van het bedrag, den naam en het adres van den persoon, aan wien de betaling ten goede moet komen, alsook de hoogte van het gestorte bedrag. III. Bij de aigemeene vergunningen verleend aan Nederlandsche firma's ls ten opzichte van op een „gesperrt" over gangsconto gestorte bedragen een bijzon dere regeling volgens artikel van deze mededeeling voldoende. Voor het geval de betaling uit het „gesperrte" over gangsconto op het Sonderkonto van de Nederlandsche Bank op de Rijksbank moet worden overgebracht, moet de re keninghoudende kredietinstelling na ver krijging van de noodlge vergunning eerst een bericht volgens artikel II van deze mededeeling indienen. Naam en adres van den binnenlandschen betaler kun nen hierbij achterwege worden gelaten. De overdracht op het Sonderkonto van de Nederlandsche Bank mag eerst ge schieden nadat de Rijksbank machtiging hiertoe heeft verleend. Voor zoover de> deviezeninstanties een dergelijke mach tiging reeds hebben verleend, maar van deze machtiging geen gebruik ls gemaakt daar het voor het Sonderkonto vastge stelde maximum was bereikt behoeft, niet nogmaals een dergelijke vergunning te worden aangevraagd. IV. De Rijksbank zal de onder II en III van deze mededeeling bedoelde bedragen laten overdragen op het Sonderkonto van de Nederlandsche Bank voor zoover het voor deze rekening vastgestelde maxi mum bedrag nog niet is bereikt. V. Voor het overige blijven de bepalin gen ln de circulaire 46 34, in het bijzonde. de instructies aangaande de gevallen, waarin de vergunning moet worden ver leend, van kracht. Nacht- en vroegmorgen verbinding per autobus op het traject Amsterdam Rotterdam vice-versa. Uit 't zoo juist verschenen Provinciaal Blad van Noord-Holland blijkt, dat aan de heeren Matser en Mars, autobus-on- I dernemers te De Rijp, vergunning ls ver- J leend voor een dienst van Amsterdam f over Haarlem, de Bloembollenstreek, den Haag naar Rotterdam en terug, waarvan het bijzondere is, dat de wagens twee maal per nacht uit de eerst- en laatst- genoemde plaatsen zullen vertrekker). De bedoeling ls om voor late en vroege reizigers de gelegenheid te scheppen zich te verplaatsen gedurende den tijd, dat er geentreinen loopen. Niet alleen zullen nu de laat-komers voor de laatste treinen „nog een kans" hebben, maar van veel grootere draagwijdte zal deze nachtdienst blijken te zijn voor zakenlieden e.a., wo- I nénde in de streek tusschen Amsterdam en Rotterdam om op deze stations en in Den Haag de vroegste treinen naar om liggende plaatsen te halen, waarmede het bedrijfsleven zeer gebaat zal zijn. De dienst zal omstreeks 22 September ingaan. GEMENGDE BERICHTEN. Drie meisjes verbrand. Noodlottige brand in een boerderij te Ernst. Spelen met lucifers de oorzaak. Zondagmorgen tegen half zes ls door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de boerderij van de weduwe Vosselman in de Achterenk te Ernst. Terwijl dr moeder met twee zoons van resp. 14 en 15 jaar naar de weide was ge gaan om koeien te melken, bleven zeven kinderen van vier tot veertien Jaar al leen thuis achter. In een kamer van de boerderij ls toen plotseling brand uitgebroken. Een der zeven kinderen, die rook had waargeno men, waarschuwde de overigen en liep toen snel naar een buurvrouw. Inmiddels konden vier van de zeven zich naar buiten in veiligheid brengen. Drie meisjes van 4, 5 en 6 jaar zijn ln de vlammen om&komen. De brandweer was sppedlg ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat de boer derij alsmede eenige schuren en de in boedel geheel verloren gingen. Een paar kalveren en een stier kwamen in de vlammen om, De schade wordt door ver zekering gedekt. De lijkjes van de drie slachtoffers zijn naar 'n nabijgelegen schuurtje gebracht. De moeder is met haar overgebleven kinderen bij de familie Tellenge onder gebracht. Kurkplatenfabriek afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Utrecht de kurkplatenfabriek van de iirma Heljnich aan den Kanaalweg door brand geheel verwoest. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, deed wat zij kon, doch de nogal licht brand bare inhoud van de fabriek belemmerde het blusschingswerk in niet geringe mate. De fabriek brandde totaal uit. Begrafenis van Sara Beugeltasch. Overweldigende belangstelling. Het stoffelijk overschot van het slacht- otier van den gruwelijken moord, welke de vorige week ln de hoofdstad heelt plaats gehad, de 8-jarige Sara Beugel tasch, is Zondagmiddag op de Joodschë begraaiplaats te Diemen aan de schoot der aarde toevertrouwd. Hoe groot het medeleven en hoe innig de deelneming van buurtgenooten en vele andere hoofdstedelingen met de zeer ernstig getroffen familie is, bleek wel bij deze droeve plechtigheid. Het lijkje was, nadat het door de Jus titie was vrijgegeven, van het Binnen gasthuis naar het Reinigingshuis van het Ned. Israël. Ziekenhuis aan de Nieuwe Kerkstraat overgebracht. Reeds lang vóór twaalf uur Zondag middag, op welk tijdstip het vertrek van daar naar Diemen was vastgesteld, had den zich duizenden belangstellenden in de omgeving verzameld. De politie had uitgebreide ordemaat regelen genomen, waarbij het verkeer in de omgeving van de Nieuwe Kerkstraat en korten tijd, toen de stoet zich in be weging had gezet, ook het tramverkeer door de Plantage Kerklaan, werd omg<*- legd. Doodsche stilte heerschte er toen het kistje met de stoffelijke resten uit het Reinigingshuis werd g&dragen. Achter de rouwkoets schreden duizenden, die, vol gens Joodsch gebruik, op deze wijze hun medeleven wilden toonen. Voorop liep de Opperrabijn A. S. Onderwijzer en Rab bijn L. H. Sarlouis en andere vooraan staande personen uit de Joodsche ge meente Onder de belangstellenden be vonden zich verder de Commissaris van Politie, de Jong, Inspecteur de Kater, re chercheur Polle, die de gruwelijke vondst in het banenpakhuis had gedaan en vele anderen. Vele vrouwen, in den stoet en langs den weg konden hun tranen niet bedwan gen... Langs de geheele route, die de stóet volgde, hadden zich duizenden belang stellenden opgesteld. Tot de Plantage Middenlaan liet de politie degenen, die de rouwkoets te voet volgden, meeloopen. Toen vormde zich de lange stoet auto's éen auto met bijne 40 bloemstukke* van familieleden, buurtgenooten, een speeltuinvereeniging, schoolvriendinne tjes en ook van het personeel van het po litiebureau aan het J. D. Meyerplein en een 15-tal volgauto's reed achter den rouwwagen en reed naar de synagoge in de Linnaeusstraat, waar opnieuw een massa belangstellenden stonden te wach ten. Tot de grens der gemeente gaven op deze wijze de menschen uiting aan hun deelneming. Honderden hadden zich ook begeven naar de begraafplaats te Diemen, waar de stoet te ruim half één aankwam. In het Relnigingshuis op de begraaf plaats, waar de secretaris Dr. Sluys de Ned. Israël. Hoofdsynagoge vertegen woordigde, sprak Rabbijn Sarlouis naar aanleiding van de spreuk: „Zij, die naar huis gaan, rusten; doch zij, die achter blijven dragen de zorgen". Piloot door de bliksem in het gelaat getroffen. Naar de Daily Mail meldt is gisteren een passagiersvliegtuig op weg van Parijs naar Londen midden boven het Kanaal tijdens een plotseling losgebroken on weer door den bliksem getroffen. Het ge laat van den piloot, zijn linkerarm en de linkerhelft van zijn kleeding werden ver zengd. De slag was echter niet krachtig genoeg om he monbekwaam te maken tot het uitoefenen van zijn iunctie. Hij slaagde er in het vliegtuig behouden tot dë plaats van bestemming te brengen. Het radiotoestel van het vliegtuig; Is ver nield. De oorzaak van het merkwaardige ongeluk wordt gezocht ln het feft, dat het onweer zoo plotseling is losgebroken, dat het personeel van het vliegtuig geen tijd gehad heeft om het radiotoestel vol gens gebruik buiten werking te stellen. 2171 555- 2176 2211 2249 2256 2281 236b 2420 2454 2473 2536 2559 2566 2592 2692 2797 2767 2783 2871 2874 2906, 2909 2924 2965 2973 2985 2993 3011 3061 306,7 3099 3183 3184 3207 3212 3221 3225 3261 3'2'i'J 3289 3292 3295 3306 3384 3430 3486 3489 3494 3536 3576 3646 3813 3864 3866 3914 3990 3992 3995 4046 4195 4199 4213 4238 4287 4309 4351 4353 4358 4388 4439 4554 4556 4635 4665 4694 4716 4729 4807 4824 4960 4856 4896 4924 4925 4940 4953 4956 4997 4999 5015 5097 5111 5148 5187 5193 5218 5230 5283 5296 5341 5354 5369 53/8 5482 5487 5504 5552 5601 5608 5671 5680 5720 5757 5767 5768 5820 5828 5848 6003 6110 6151 6198 6210 6292 6331 6418 6432 6452 6465 6486 6488 6495 6534 6538 6588 6590 6611 6612 6637 6665 6690 6696 6713 6744 6745 6852 6864 6889 6927 7038 7052 7111 7133 7165 7176 7189 7200 7218 7322 7S54 7362 7368 7 418 1425 7473 7495 7500 77514 7544 7545 7546 7558 7580 7591 7638 7682 7708 7723 7725 7845 7919 7945 7953 7967 8051 8052 8090 8114 8130 8155 8220 8239 8261 8299 8341 8455 8465 8561 8566 8567 8583 8628 8653 8666 8694 8696 8701 8730 8764 8770 8791 8815 8833 8862 39J8 8945 8986 9050 8975 9089 9105 9174 9224 9232 9277 9299 9318 9350 9399 9493 9532 9584 9587 9633 9656 9685 9738 9898 9903 466e NEDERL. STAATLOTERIJ. 4e klasse. Trekking van Maandag 3 Sept. Hooge prijzen: 25.000.—: 11922 2000.—: 1582 1500^: 23878 400.—: 21899 23909 200.734 7847 100.—: 7834 8014 9318 10289 10830 14053 20847 Prfjzen van 65.-—: 38 41 58 92 120 156 195 196 206 292 413 449 460 526 563 662 665 715 739 823 971 973 1010 1037 1041 1065 1108 1130 1145 1222 1283 1349 1351 1355 1375 1376 1404 1459 1482 1520 1526 1596 1702 1786 1790 1807 1815 1822 1905 2016 2039 2058 2115 2146 2152 2160 9915 9916 9955 10000 10044 10046 10072 10075 10097 10099 10108 10118 10147 1Ü164 10214 10218 10226 10246 10258 10305 10317 10339 10358 10370 10389 10407 10425 10427 10496 10508 10531 10541 10548 10£91 10595 10611 10617 0659 10703 10715 10749 10779 10784 10848 10904 10923 10969 10981 10983 10989 11037 11047 11133 11171 11178 11197 11199 11216 11232 11272 11408 11466 11499 11606 11615 11685 11688 11696 11722 11728 11755 11801 11815 11865 11917 12017 12047 12154 12191 /22b 12258 12272 12320 12332 12412 12451 12456 12562 12599 12658 12689 12701 12760 12795 12807 12907 12945 13019 13104 13159 13192 13344 13553 13558 13619 13636 13643 13693 13730 13756 13761 13798 13815 13831 13915 13972 13973 13982 14046 14080 14128 14131 14147 14255 14305 14306 14313 14319 14323 14346 14370 14423 14480 14512 14513 14521 14568 14586 14690 14737 14750 14782 14825 14858 14962 14990 15032 15059 15068 15112 15146 15216 15220 15288 15320 15342 15358 15396 15416 15453 15485 15514 15524 155527 15588 15637 15676 15677 15712 15774 15790 15825 15887 15894 15974 16140 16146 16196 16200 16205 16246 16253 16311 16365 16378 16386 16394 16399 16430 16598 16630 16656 16580 16734 16765 16807 16829 16851 16877 16911 16924 16940 16967 1C787 17087 17043 17045 17123 17131 17136 17190 17294 17301 17338 17352 17370 17433 17443 17480 17556 17655 17662 17664 17698 17703 17728 17729 17743 17779 17848 17855 17951 17968 17971 18053 18085 18095 18124 18126 18178 18179 18204 18213 18222 18224 18249 18251 18252 18264 18314 18361 18385 18388 18405 18406 18410 18417 18435 18440 18456 18593 18603 18682 18698 18705 18800 18862 18937 18946 18963 18998 19069 19071 19090 19106 19167 19170 19284 19328 19350 12363 19394 19448 19508 19515 19516 19526 19527 19550 19619 19652 19692 19705 19727 19754 19803 19849 19889 19958 19957 19962 19983 20028 20032 20046 20065 20092 20103 20140 20157 20164 20217 20240 20301 20355 20377 20889 20441 20442 20459 20460 20463 20525 20527 20529 20534 20559 20613 20631 20732 20754 20824 20860 20894 20897 20920 20921 20953 21015 21053 21072 21103 21136 21142 21182 21232 21252 21288 21298 21305 21314 21323 21384 21432» 21447 21450 21465 21562 21679 21700 21766 21773 21901 21913 21936 21943 21981 22029 22055 22112 22118 22174 22194 22274 22276 22297 22823 22334 22381 22393 22400 22401 22419 22437 22447 22480 22525 22531 22533 22545 22554 22568 22573 22583 22639 22641 22715 22773 22794 22845 22871 22877 22906 22987 22996 23022 23101 23105 23116 23137 23145 23167 23161 2S168 23205 23211 23221 23231 23270 23299 23312 23317 23337 23349 23400 23542 23544 23564 2 3 5 8 2 23608 23629 23645 23666 23801 23881 23896 23930 23932 23965 23988 marktberichten. Kaasmarkt Oudewater. 3 Sept. Aangevoerd 77 partijen, 3465 stuks, 17325 K.G. Prijzen: met r.m. Ie srt. 19—21.50, m. r.m. 2e srt. f 16—18, zware soorten 23. Handel matig. Kaasmarkt Groot-Ammers. 1 Sept. Aangevoerd 30 partijen, ö56 stuks, 5986 K.G. Prijzen: zware 23.50, m. r.m. ie srt, 19—21, ro. r.m. 2e srt. 18. Handel matig. Veemarkt Rotterdam. 3 Sept. Aangevoerd 2560 stuks, zijn™ 453 vette runderen, 281 vette kalveren, t nuchtere kalveren, 905 varkens, 917 scha- pea of lammeren. De prijzen waren: vette koaien 6961, 53—57, 42—46; vette ossen 63—56, 46-48, 40—42; vette kalveren 70—80, 60—65, 45; vurkens (lev. gewicht) 3032, 26—28, 26- 26; schapen 37, 34, 30 ets. per K.G., 17, 9 gulden per stuk; lammeren 38, 34, 30 cti. per K.G., 12, 10, 7 gulden per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen iets «m»"' prima koeien tot 31 cent en ossen tot 2 boven noteering. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel matig, prijzen als vorige week, prima's tot 5 ct, boven noteering. Var kens, aanvoer ruimer, handel willig, fV" onveranderd. Schapen en lammeren, aan™" ruimer, handel matig, prijzen ietB hoof"' Enkele partijen schapen werden voor ez- port verkocht. RADKvfBLEGRAFÏSCH~WEERBERICHT 3 September. Hoogste stand 770.9 te Vardo. Laagste stand 740.4 te Thorshaven. Verwachting: Krachtige tot matlga zuidelijke tot zuld-weatelijke wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Kans op rege buien. Later koeler. STADSNIEUWS. GOU'DA, 3 Sept. 1934. wedstrijden van de Koei- en 'ieuveidenisins Gouuu 00 den s-tiiavemauemscnen l'las. Jc «oei- en aeuvereemung uouaa „een oe laats re dagen door net houden van een onderlinge Jouenwedstruu en eeu nationale zeilwedstrijd groote leven- msneiu op den 's-uravenDroekscnen Plas veoraent. r-n ook op den avond van Vrij dag ls het er een aaralge drukte geweest, aaar een vloot van verlichte vaartuigen een leesteluk cacnet heelt gegeven aan uen Koninginnedag. De tientjes van de ganscne tloltlelje weerspiegelden zich in uen grooten plas en. braenten een verras send etiect .teweeg. Het mooie zomerweer heeft op beide dagen schitterend medegewerkt aan het welslagen Op den Zondagmorgen was het even mis, toen viel er een geweldige piasregen, maar het weer herstelde zich en een lekker warm zonnetje heeft des uaags den grooten plas in gouden schijn gezet en de talrijke zeilers blijheid en vroonjkneid gebracht. 1> dag van gisteren was voor hen, die op ol aan het water waren, een dag vol vreugde en genot. voor de wedstrijden van Zondag was de deelname belangrijk en beduidend grooter dan vorig jaar. Meer dan vijftig vaartuigen namen er aan deel. Er was een matig windje,.zoodat de wedstrijden in den laten namiddag vrijwel op tijd konden worden beëindigd, waarna de uitslagen konden worden vastgesteld. Een aardig orkestje heelt de wedstrijden op geluisterd. Deze uitslagen zijn: Scherpe vaartuigen boven 5 Meter: 1. blauwvoet, eigenaar W. Jongeneel, 1 uur ,5 min. ie sec.; 2. Hay. P. Pannevls, 1 uur zl min. 14 sec.; 3. B. van Leeuwen, 1 uur zi min. «1 sec.; 4. M. Schrave 1 uur 22 min. 17 sec. Scherpe vaartuigen onder 5 M.: ï.Snip, S. Noorlander, 1 uifr 42 min. 35 sec.; 2. Nelly, K. Kort, 1 uur 43 min. 43 sec. Ronde vaartuigen boven 5 M.: J. Hilda, N. H. van Schelven, 1 uur 33 min. 25 sec Geregistreerde B.M.'s: 1. Hilda 2, N. H. van Schelven, l uur 37 min. 10 sec.; 2. Cady, D. Furrer, 1 uur 38 min. 58 sec. Ongeregistreerde B.M.'s: 1. Draufgkn ger, E. Haug, 1 uur 37 min. 36 sec.; 2. Co rarina, A. van Duin, l uur 39 min. 21 sec.; f>. Corrle, B. Burger, 1 uur 39 min. 56 sec.; 4. Louise, rest. „Elfhoeven", 1 uur 40 min. 0.1 sec. Vergroote B.M.'s ;1. Waserwelle, lr. F. Eksteen, l uur 32 min. 27 sec.; 2. Ja-co-ge, J Schouten, i uur 35 min. 0.1 sec. Glethoornsche punters: 1. De Beulaker, F. H. Sixma, 2 uur 28 min. 0.4 sec. 2. Reeu- wijk, Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" 2 uur 31 min. 19 sec. 12 Voetsjollenl. Barry, H. van Santen, 1 uur 41 min. 27 sec.5, 2. Meeuw, Roel Zeilvereeniging „Gouda", l uur 48 min. 15 sec. 12 Voetsjollen1. Henny, G. M. Brug man, l uur 51 min. 68 sec. De baanlengte bedroeg 9 K.M. De jollenwedstrijden zijn Zaterdag niet afgewerkt en zullen nu a.s Zondag wor den voortgezet. Zoowel Vrijdag, Zaterdag en Zondag avond is het feest geweest in de versierde en verlichte vaartuigenloods. In dat feestelijk milieu heeft gisteren avond 9 uur de prijsuitdeeling plaats ge bad. Daarna is er onder vroolijke muziek gedanst en de gezellige stemming heeft daar tot na middernacht geduurd. Een der muzikanten, cue in 't orkestje medewerkte, wilde in de pauze ook even kano-varen Hij stapte heel kordaat in het lichte vaartuig en zou Juist gaan peddelen toen het wiebelend bootje door een te sterke beweging naar één zijde kantelde en den muzikant een onder dompeling deed ondergaan. De jonge man, een goed zwemmer, was met paar slagen aan den kant, waar hij met •en meewarig gezicht zijn eigen treurig ilguur aanschouwde, want het water droop hem uit broekspijpen en mouwen. Wat heb ik nou aan die aardigheid riep de dirigent verstoord! Ga maar gauw naar huis! Maar zijn collega's en de om stnders, die het geval hadden aan schouwd, moesten toch hartelijk lachen om dezen on vaardigen kano-vaardèr! De verjaardag van H. M. de Koningin herdacht in de Israëlitische kerk Bj de Israël. Gemeente alhier werd de verjaardag van H. M. de Koningin herdacht in den ochtenddienst op Zaterdag j.l. door het reciteeren van bijzondere psalmen vóór het uitspreken van het gebed voor het Ko ninklijke HuiSj terwijl bij den namiddag- dienst de leeraar der gemeente een gelegen heidsrede hield, uitgaande van Jesaja 1 en 2, dit in verband brengend met Ps. 72 1 en 45 14a. Wedstrijden gehouden op Koninginne- verjaardag in de P. C. Bothstraat. De uitslag van de wedstrijden, gehouden op Koninginnedag in de P. C. Bothstraat had de volgende uitslag: kopjes tikken voor jongens en meisjes van 6—7 jaar: le prijs Piet Hoonhout en Jopie van Loon; 2e pr. Cor Kleiweg; 3e pr. Hennie Vos; 4e pr. Reintje Verbeek. Blaastrappen voor jongens van 8910 jaar: le pr. Benjamin v. As; 2e pr. Kris Jochems; 8e pr. Piet Kleiweg. Eierenloopen voor meisjes van 8910 jaar: le pr. Anna de Graaf; 2e pr. Gretha v. d. Klein; 3e pr. Marie v. Leeuwen. Bandspringen voor jongens van 11, 12, 13 jaar: le pr. David Piket; 2e pr. Jan-Hoon hout; 3e pr. Gerard v. Loon. Ringwerpen voor meisjes van 111218 jaar: le pr. Annie Kempers; 2e pr. Mien den Hollander; 3e pr. Alie den Hollander. Tóbbe-steKfen voor jongens en meisjes van 14 jaar en daarboven: le pr. Dora Rosen- burg; pr. Anna de Vroom; 3e pr. Coos van Dam; 4e pr. Willem Slinger. Hier volgen nog enkele andere uitslagen: Turfmarkt. Ringryden: 1. A. Gravesteyn; 2. N. Mul; b.'A. Wansink. Stoelendans: 1. C. Brakking; 2. W. v. Ruiten; 3. H. Heinsman. Turfrapen 18—12 jaar): 1. J. den Haag; 2. J. Brok- king; 3. W. van Ruiten. Turfrapen (1216 jaar); 1. M. Ardenne; 2. T. Blitterswyk; 3. C. Brokking. Versierde rijwielen: 1. M. s; 2. A. Roos; 3. H. Lafeber. Extra prys J. Bak. Naaierstraat. Balloopen meisjes: 1. L. v. Wyk; 2. D. de Wit; 3. W. de Wit. Balloopen jongens; 1. J. Atteveld; 2. N. de Wit; 3. H. Lafeber. Zak- loopen jongens: 1. J. Atteveld; 2. W de Wit; 3. D. Lafeber. Ridder v. Cateweg. Versierde fietsen: 1. H. Kool; 2. G. Veer- |8. S. Both. Turfloopen meisjes: l. N. Maarsen; 2. E. van Bekkum; 3. S. Bruniks. Waschophangen: 1. T. Jansen; 2. L. den 3. A. v. Vuuren. Eierloopen: 1. T. d. End; 2. M. v. d. Kaa; 3. S. Blom. Turf loopen jongens; 1. P. Verkade; 2. T. Radix; 3. J. Vermeer. Wedloop met hindernissen: 1. N. Both; 2.-M. van Driel; 3. H. v. Achten. Blaastrappen: 1. B. Kooy; 2. C. van Vliet; 3. H. van Os. Zakloopen: 1. Westerhof; 2. J. van Driel; 3. A. van Driel. Wedstryd met kinderwagens: 1. L. den Ouden; 2. C. van Driel; 3. F. Jansen. Ringryden 12—15 jaar: 1. A. Jansen; 2. H. van Dyk; 3. H. Kool. Ringryden lij jaar en ouder: 1. R. Kooy; 2. A. Gibbon; 3. M. van Driel. Kanovaren: 1 V. de Riet en C. van Reenen; 2. C. van Driel en M. van Driel; 3. N. Both en J. Both; 4. J. Both en J. van Vliet. Het lijk van een oude man opgehaald. Op de grens der gemeenten Gouda en Moordrecht is uit een beneden den Hoogen Schielandschen Zeedyk gelegen sloot het lyk opgehaald van den 82-jarigen W. C. Vei haar, wonende i« de Taborstraat te Rotterdam. Vermoedelyk is de oude man, die meerdere malen verre wandelingen maakte, in den avond door de duisternis misleid en te water geraakt. De man is Vrijdagavond omstreeks half- negen in Moordrecht gezien. Hy begaf zich toen, van vermoeidheid strompelend, te voet was hy van Rotterdam komen loopen in de richting Gouda. Het stoffelijk overschot is naar het Van Iterson Ziekenhuis overgebracht. Gezondhèids- Goudsche Vereeniging voor De gehouden collecte. De secretaris verzoekt ons te berichten De collecte van Zaterdag 1 September voor uitzending van Goudsche kinderen is uitstekend geslaagd. Een boven verwach ting groot aantal collectanten heeft zich den ganschen dag geheel belangeloos by- yverd deze collecte te (joen slagen en tot groote vreugde van al deze enthousiaste helpsters en helpers kon als prachtig eind bedrag 464.18 worden genoteerd. Na zooveel collecte dezen zomer is dit een schitterend resultaat: voor dames en heeren collectanten een prachtige voldoe ning voor hun taai volharden, voor het be stuur onzer vereeniging een onomstootelyk bewijs, dat >»de Bysterbosch" een goede plaats inneemt in de harten van zéér, zéér veel Gouwenaars. Alle muntstukken waren in de bussen te vinden, van de nietige halve centjes tot de zwaarwichtige guldens en rijksdaalders, ja zelfs het goud was vertegenwoordigd. Het bestuur dankt alle milde gevers, die hun offer, groot en klei-n, hebben gebracht, en de collectanten, die voor dit mooie doei zich geheel gegeven hebben. Maar dit alles heeft slechts zoo goed ki nnen verloopen door de méér dan schitte rende medewerking van de pers. Steeds weer stellen de bladen plaatsruimte be schikbaar om het publiek in te lichten, het- zy op verzoek of uit eigen, initiatief. Daar om komt de pers voor de voorbereiding een woord van lof en dank toe, dat haar bij dezen gaarne wordt gebracht, om het pu bliek in te lichten, hetzy op verzoek of uit eigen initiatief. Wanneer de kinderuitzending van onze vereeniging denzelfden steun mag blyven ondervinden van andere vefeenigingen als ixi 1934, dan is thans reeds, behoudens on voorziene omstandigheden, de verpleging in 1935 op denzelfden voet als dit jaar ver zekerd. Ja, als we het volgend voorjaar nog zoo'n op de hoogte zyn van al het werk wat voor een goed reddend zwemmer(ster) verelscht wordt. De eiachen welke men voor een di ploma, een z.g. Vaardigheidsdiploma stelt zyn buitengewoo-n uitgebreid en nogal ta mely k zwaar en daarom is het zoo verheu gend, dat er tfeder steeds zwemmers zyn welke er een eer in stellen de bronzen me daille machtig te worden. Dat dit altyd niet zoo gemakkelyk gaat, bewyst, dat er ieder jaar velen voor dit diploma „zakken" en dat door elkaar genomen slechts twee derde (Ier candidaten slaagt. Dit jaar werd het examen afgenomen op Zaterdagmiddag j.l. in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtmansgracht, daartoe welwillend door het Gemeentebestuur beschikbaar ge steld. Geslaagd zijn de damés A. van der Kroef, met lof, M. v. dv Kroef en de heer J. San ders. Niet geslaagd 2 dames. Aan dit drie tal zal de reeds genoemde bronzen medaille orden uitgereikt. Dit examen werd afge nomen door een drietal leden der techni sche commissie der N.C.R.B. t.w. J. van Riet, A. Wielaard en F. L J. Lafeber, met medewerking van eenige assistenten behoo- rende tot de „kern" dier brigade. Kantongerecht. Uitspraken van Donderdag 30 Aug. Veroordeeld werden wegens overtreding van: Art. 27/4 Rijnvaart Politie-Regl.: F. K. S. te Antwerpen 10.subs. 4 d. h. Art. 2 sub g Melkbesluit: L. de K. fe Lopik 25.subs. 5 d. h. Art. 19 Veiligheidswet: J. P. te Rotter dam 30.subs. 10 d, h. Art. 58 M. ne R.Regl.: A. J. S. te Zeist C. C P. te De Bilt en v. D. te Reeuwijk, ieder subs. 1 d. h.; C. W. te Wad- dinxveen en P. S. te Waddinxveen, ieder 1.50 subs. 1 d. h. Art. 59 M. en R.Regl.: J. J. A. N. te Schoonhoven 3.subs. 1 d. h.; C. van V. te Lange Ruige Weide, K. H. te Alphen a. d Ryn, T. van H. te Boskoop, J. V. te Krimpen a. d. IJssel en D. B. te Stolwijk, ieder 2.subs. 1 d. h. Art. 453 W. v. S.: A. V. en J. J. Z. ite Gouda, ieder 5.— subs. 1 d. h. Art. 11 M. en R.R.: W. B. te Waddinx veen 2.subs. 1 d. h.; P. A. te Rotter dam 2.50 subs. 1 d. h. Art. 17 Visscherywet: W. W. te Bleis- wyk, J. F. de K., P. B., J. de G., G. J. van L., J. A. N. en M. C., allen te Rotterdam, J. v. d. B. te Schoonhoven, ieder 2.50 subs. 1 d. h. Art. lOlf Alg. Pol. Verord. Waddinxveen: K. S. te Alphen a. d. Rijn 2.50 subs 1 d. h.; G. v. H. te Boskoop 1.50 subs. 1 d. h.; M. D. C. te Gouda 2.50 subs. 1 d. h.; J. K. te Pernis 2.su^s. 1 d. h. Art. 23 Visscherywet: W. K. te Krimpen a. d. IJssel 2.subs. 1 d. h. Agenda. Schouwburg-Bioscoop tot en met Maandag „Es'gibt nur eine Webe". Thalia-Theater tot en( met Woensdag' „Het schandaal in Boeda^st". Réunie-Bioscoop tot en met Maandag „Spionnage-sch andaal'4. 5 Sept. 8 uur geb. Daniël Cursus E.H.B.O. leider Dr. A. Montagne. 12 Sept. 8 uur geb. Daniël. Cursus E.H B O. dames, leider Dr. C. v. Elk. "sport en wedstrijden. ZWEMMEN. Belgische gasten fci de Stedelijke Zweminrichting. Superioriteit der Gouwenaars. Zondagmiddag trad de G.Z.C. als gast vrouw op voor de Mechelsche Zwemclub R.C.M., welke ploeg ter gelegenheid van het promoveeren naar de le klas van den Belgischen Zwembond een tour naar ons land maakte. De prestaties der Belgen bleken miflder te zijn dan die van de Gouwenaars. Slechts de Belgen E. v. d. Branden en W. van Nerm toonden op de HX) M. vrije slag snelheid te kunnen ont wikkelen. Het was dan ook niet te ter- wonderen dat de 5 x 50 M. vrije slag een zege voor de G.Z.C. werd. Na de start gingen de ploegen aanvankelijk gelijk op. Na drie banen hadden de Gouwenaars een flinke voorsprong, welke door de 1 ae Bruin, D.O.S., 81.60 p. laatste twee Belgen weliswaar werd Inge- loopen maar niet meer teniet kon wor- den gedaan. G.Z.C. maakte dezen middag de snelste tijd van het seizoen. De ploeg van G.Z.C. bestond uit de zwemmers J. T. Gravensteijn, A. de Jong, C. Eegde- man. G. Gravensteyn en W. den Boer. Een drietal polo-wedstrijden comple teerden het programma. Allereerst speel den de G.Z.C.-juniores een pittig par sche verdediging J Gravensteyn maakt xuer ge Druis van en vernoogt "dén voort sprong ue rust komt eenigszins sensa- uoneei. uen Doer ar. nau weer een van zyn gevaarlijke Daiien naar ae voornoeae gepiaatst en juist ais J. Crraveristeyn viak vuur uoei en vrynggena wil serneten konaigt hei uuiisignuai onverDiüdenjk rusten aan. Een xout van ae Mecneiscne aoeiveraeuige* brengt tj.z.C. na ae rust, goedkoop aan een aoeipunt aoor miüaei van J. Gravensteyn. aen ver, keinaid scnot van w. aen noer ketst tegen ae binnenkant van net doel en vergroot de stand tot t—u. Nadat üe linksbuiten der gasten ae eer had weten te redden komt net einde van dezen inooien wedstryd. üver net algemeen genomen heelt dezen middag uitstekende zwemsport laten genieten. De uitslagen luiden: ioO m. vrije slag: x. W. aen Boer (G.Z. C.) i min. ii.2 sec.; 2. E. v. d Branden^ (R.C.M.) 1 min. ii.2 sec.; 5. W. v. Verom" min. 12 2 sec.4. g. Gravensteyn i min. 5 x bü M. estatette vrije slag: 1. G.Z.C. 2 min. 4ö.4 sec.; 2. R.C.M. min. 48.1 sec.; De Zijl (Leiden) 2 min. o4.2 sec. Waterpolo: G.Z.C. 1—R.C.M. 1 4—1; G. Z.C. 2—De Zijl l 1—3, G.Z.C.-juniores— De Zijl-juniores 6—1. V DL 1 LAL. Om den Zilveren Bal. Ondanks' net siecnte weer in de mor genuren zyn de kwart-en demi-linales van ae vveastryden om aen Zilveren Bal ten zeilde succes als ae vorige week ge worden. 'loen Be Quick en Overmaas den strijd aanbonden was het weer geheel op geklaard en ook het veld had de water massa s volledig opgezwolgen. De resul taten van dezen dag waren: Quick—Overmaas 2-^>; Sparto—V. O.C. 3—^; Xerxes—Willem II 3-4; Feijen oord—D.F.C. 2—2 (D.F.C. wint met straf schoppen) Halve eindstrijden: Overmaas—Sparta 2—3; Willem II—D.F.C. 3—3 (Willem II wint met strafschoppen). De eindstrijd a.s. Zondag gaat dus tus schen Sparta en Willem II. GoudaD.O.S. 1-3. gisteren op het Gouda-terrein ge speelde vriendschappelijke wedstryd Gouda D.O.S. eindigde met 1—3 nederlaag voor Gouda. J uniorOBcömpetitie. De uitslagen der voor de juniores-compe- titie van den (ioudschen Voetbalbond ge speelde wedstrijden zyn: Afd. B, groep 1: G.S.V. b—Gouda a 2—3; Groep 2: Haas trecht a—Schoonhoven a 1—2; Groep 3 Olympia aWaddinxveen a 26; G.S.V. i —Moordrecht a (w.n.o. Moordrecht); Gouda <b—-Bosk. Boys b ld—0; O.N.A. b—Moerco- pele a 32. Morgenavond wordt in de afd. B, groep 3, gespeeld Gouda b—Waddinxveen a. Gisteren zyn vrie-ndschappelyk gespeeld: Schoonhoven—Gouda 2 8—2, Zeist—Olym pia 53, Ze4st 2Olympia 2 32. ATHLETIEK. Turnkring Gouda en Omstreken. De totaal-uitslag van de in den afte- loopen zomer gehouden athletiekcompe- titie van den Tutnkrlng Gouda en Om streken, waarvan de vier deelnemers met het hoogst aantal punten van elke ver eeniging voor de puntentelling voor de vereenigingsprijzen in aanmerking ko men, luidt als volgt: Adspirant meisjes: l. Hou-Vast, Bos koop, 192.90 punten; 2. Excelsior, Gouda. 85.20 p.; 3. D.O.S., Schoonhoven, 38.20 p.; 4. T.O.O.S., Waddinxveen, 13.30 p. Adspirant jongens: 1. D.O.S., Schoon hoven, 34850 p.2. Excelsior, Gouda, 242.50 p.; 3. T.O.O.S., Waddinxveen, 147.80 p.; 4. Hou-Vast, Boskoop, 144.20 p. Dames: l. Excelsior, Gouda, 297.80 p.; 2 D O.S., Schoonhoven, 236.40 p. 3 Olym pia, Haastrecht, 96.40 p.; 4. Hou-Vast, Boskoop, 72.30 p.; 5. T.H.O.R., Gouderak, 59.60 p. Personeele prijzen: Meisjes: 1. V. v d. Spelt, Excelsior, 1 85.20 p.; 2. J. ln 't Hart, Hou-Vast, 70.20 p.; 1 3 S. Ellebroek, Hou-Vast, 57.30 p. Jongens: 1. A. Eikeleboom, D.O.S., 183.80 2. H. Spruyt, Excelsior, 121.10 p.; 3. J. LAATSTE JBERICHTEffl. De Cunera-kerk te Rheden afgebrand. RHEDEN, 3 Sept. Hedenmiddag is brand ontstaan in de bekende Cunera-kerk alhier. Het vuur greep snel om zich heen en taste het kerkgebouw geheel aan. Het dak stortte in, Byna niets kon worden gered. De brandweer slaagde erin de beroemde Cunera-toren voor het vuur te beschermen. Een ernstig auto-ongeval. Een dame om het leven gekomen. AMSTERDAM, 3 Sept. Hedenochtend ls een auto, waarin gezeten waren met den chaulleur 4 dames, op weg van Amster dam naar Grave, bü Schalkwijk te water geraakt. Het was een huurauto, de vier inzittende dames waren zusters. Het wa ren mevr. C. Wessing, mevr. E. Siemering en mevr. S. Borghols, allen uit Amster dam, en mevr. De Kruyf uit Baarn. Een dames is bij het ongeluk om het leven gekomen. Het was hedenmorgen nog niet bekend wie dor zusters het ongeluk heeft ge troffen. Een der andere dames is er vrij slecht aan toe. Nader vernemen wij dat verdronken is mevr A. de Kruyl—Borghals uit Baarn, 58 jaar oud. Van de drie andere dames ls mevr. E. Siemering—Borghols er het erg ste aan toe. Zij heeft veei water binnen gekregen. Voorloopig is zij in het huis van den Burgemeester opgenomen. De beide andere dames zijn bij particulieren ondergebracht, in afwachting van de mogelijkheid haar naar Amsterdam te vervoeren. Ook de chauffeur werd gered. WISSELKOERSEN. 30 Aug. 3 Sept. Officieel. Londen. Berlijn Parys Brussel Zwitserland Stockholm Kopenhagen Oslo New-York 7.32 57-92K 9.74% 34.66 48.24 7.26 57.85 9.73% 34.65 48.24 37.45 32.45 36.50 1.45% Plaag Madrid Milaan Dames: L F. Huysman, Excelsior, 114.70 p.; 2. T. Hersche, Excelsior, 102 p.; 3. A. 32.76 36.82% 1.4644 Niet-offlcieel. 6.94 7.64 20.20 20.20 12.66% 12.66% Beureoverzichi. Op de beurs té Amsterdam was de stem ming vandaag flauw. De rede van Dr. Schacht dat Duitschland een volledig mora torium van de buitenl. schulden voor eenige jaren noodig heeft om de huidige moeilijk heden te boven te komen, overschaduwde de bevrediging die uit de nieuwe regeling, be treffende de part, schulden aan ons land voortvloeide. Duitsche obligaties verkeerden ir, reactie. Younglecning daalde, doch her stelde zich later gedeeltelijk. Een deprimee- rende houding was de daling van het pond dat met een koers van 7.25 een nieuw laag terecord vestigde, ten slotte bleef de textiel staking In de Ver. Staten niet zonder uit werking. Philips waren in reactie. De no- tcering daalde met 4It. Unilevers zagen zich lVr ontgaan. Ned. Ford kwamen bene den 200 Petroleumwaarden leden verliezen. Kon. Olie openden 2%'/< lager en zagen dit verlies later nog groeien. Suikerwaarden buiten de attentie. H.V.A.'s liepen \"k terug. Tabakken ongeanimeerd en meerendeels beneden de vorige slotkoersen. Naar ver luidt worden besprekingen gevoerd om uit stel van de najaars-inschrijvingen als ge volg van de deviezenmoeiiijkheden met Duitschland. Scheepvaartaandeelen nauwe lijks prijshoudend. Amerik. fondsen lager. ADVEHTENTIKN. BIEDT ZICH AAN als hulp in de huishouding. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder no. 3351 Bureau Goudsdie Courant, Markt 31, Gouda. ^^^tijtje tegen de Zijl-Juniores. De Gouwe collecte hadden, dan ging er dat jaar m^s- naars waren vrijwel doorloopend in de meerderheid Met polo-spelers als Struyk, v. d. Weelde e.d. heeft G.Z.C. een be hoorlijke reserve voor latere Jaren. Met een ruim verdiende 5—1 zege voor de G.Z.C.-Jeugd kwam tenslotte het einde. Hierop volgde de wedstrijd G.Z.C. II— de Zijl I. Een fout ln de opstelling der verdediging ls de oorzaak dat de Zijl di rect weet te scoren (O1). A. de Jong brengt dan weliswaar met een mooi schot de partijen wéér op gelijken voet, «ïaw de vreugde is van korten duur, daar uit een straf worp de midvoor van de Zijl we derom zijn club de leiding geeft. Na de rust weet hun rechtsbuiten ook nog het net te vinden, zoodat de Gouwenaars een 3—1 nederlaag te slikken krijgen. Na een korte 'toespraak van Mr. 8. H. Smit gingen tenslotte de zeventallen van G.Z.C. en dat der Belgen te water. Het spel der gasten kenmerkte zich door een vlug spel met verrassende schoten. Het spel van G.Z.C. stond technisch op een hooger peil. J. den Boer Sr. ziet een ge legenheid om het spel open te gooien HU zwemt tot vlak voor doel, plaatst de bal dan naar C. van Elk, die de bal nu maar voor het inleggen krijgt (1—0). Vlak daarop verrast een doorbraak de Mechel- schien een... extra kolonie, een collecte kolonie! Wat optimisme, wat durf, wat enthousias me en véél samenwerking en het komt voor elkaar: vier groepen naar Epe, het kolonie- Muis bezet van 1 Mei tot 1 October! Van „de Bysterbosch" teruggekeerd. -Hedenmiddag precies twaalf uur zyn met •en groote touringcar 30 GoudscHfe kinde ren, die gedurende een viertal weken in ,»de Bysterbosch" vertoefden, onder de goede hoede van de leidsters op de Markt gearri veerd. Alle kinderen brachten een mooie bos hei als welkomstgroet mede. Volksu en Schoolbad. In het Volké- en Schoolbad werden vorige week gebruikt 72 kuipbaden, 282 sproeiba- den e» 574 schoolbaden, totaal 928 baden. De bronzen medaille der Centrale Reddingsbrigade. De afd. Gouda werkt gestadig door om I haar menschen vaardig te maken voor het brevet van „reddend zwemmen". De hoogste onderscheiding welke men by deze brigade kan krfjgen is de bronzen medaille". Al vorens men deze verdient heeft moet men I zoowel theoretisch als practiseh zeer goed Hartkamp, D.O.8., 78.90 p Heeren: l F. de Vries, D..OS., 104.50 p.; 2. C. Luynenburg, Excelsior, 102.90 p.; 3. J. Schoonderwoerd 79.90 p. MOTORSPORT. De Nederlandsche motorrenner Poldervaart bij de races te Parduwitz. op slag gedood. De Haagsche Ariël-rijder A. B. Polder vaart is bij de races om den „Gouden Valhelm", een grasbaanwedstrijd van zeven ronden elk van 2400 M., die Zondag te Parduwitz nabij Praag werd verreden, tengevolge van het breken van de voor vork van zijn motor, neergestort. Hij was onmiddellijk doofl. De wedstrijd werd gewonnen door den Nederlander Van Dijk (Eysink) in 8 min. 55.2 sec. wll De overwinnaar werd door het publiek op hartelijke wijze toegejuichd Onder het spelen van het Nederlandsche volks lied werd Van Dijk de gouden valhelm opgezet, terwijl hem voor zijn prestatie een bedrag van 25.000 Cechlsche Kronen uitbetaald werd. Laat die dan bij ons VERVEN! Wü maken er voor weinig geld weer een mooie jas van! STOOMERIJ en VERVERIJ Ververij vanaf 1907. WAT DE PELIKAAN DOET. DOET IE GOED! ■- BRANDS - J. C. LAGERWER1T K PIJPER - Mr. W. J. WITSENBOElt AANVANG DER NIEUWE CURSUSSEN 6 SEPTEMBER. Prosp. bij: Dis. J. BRANDS, Westorsmgel 39, Rotterdam, Tetef. 61926; Mr. W. J. WITSENBOER, GallileSstraat 182, Den Haag, Telef. Telef. 335492.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2