Preskop SotirlmnniDworsl Fa. B. DE JONG Tapijten - Meubelen Bende. Jongste Bediende U.Sj. Wijnbergen Levertraan Anton Coops ^Waarschuwing JAC. MUL Leverworst J.C.BEN BOER Wz. TE HUUR: Heerenhuis met tuin demi-saison een flink Pakhuis „POLAN" Firma Simon de Wit bekwaam Winkeljuffrouw Burgerwoonhuis Berijdt HARLEY-DAVIDSON Heden Gek. Kalfslever 30 c. p. ons Gek. Varkenslever 18 c. p. o. het goudsche taalmuseum. GROENENDAAL 13, Telef. 2012. GOUDA «ttrdaweSveWkt De Zeven Glasvensters uit het Goudsche Klooster der Regulieren van Stein met Beschrijving van de Nieuwe Kapel waarin deze zijn geplaatst, door W. A. F. X. Hoffman, Prijs 0.50 "sport en wedstrijden. ruilbureau DANKBETUIGING. NET MEISJE NET MEISJE HUIS MET TUIN B. D. K R U S E M A N N J. KOEMAN te Haastrecht, DE BOUWMANSWONING reeuwijk, WEI- EN HOOILAND, WEI- EN HOOILAND, EEN VILLA, ACCOUNTANTSKANTOOR Moeten Uw schoenen gerepareerd worden H. VAN DER POOL, _evertraan Jecovitol J. C. LANGERAAR, Drogist - Wljdstraat 31 V orstenlanden 6 cent L. BINNENDIJK vvedT knox dortland Agentschap demonstratie zonder verplic hting. „MECHANICA^. Bestel nu Uw brandstoflen tegen de lage Zomerprl xen T. C. REPARON - Kleermakerij - Keizerstraat 38. HEDEN OPENING EETHUIS Specialiteit in Huzarensla - Croquetten - Oliebollen - STOOFSTEEG 16. STOOFSTEEG lb. 'Aanteve,enHET-EETHUIS_ XII. No. 34. Nou ben je warm nou mot je de pottery uit. Wordt by voorbeeld gekscherend tegen een kind gezegd, dat op visite is en, na ruim van lekkers te zgn voorzien, weer naar huis wordt gezonden. 0e uitdrukking stamt uit het pottenbakkersbedrgf. Het was vroeger 'n de verschillende pottergen toegestaan zich daar te warmen. Indien men echter warm was, moest men de potterg uit. No. 35. Reehoorig. Beteekent: „Gehoorig". Indien men in zgn huis alles kan ver staan, wat by de buren wordt gezegd, is het „reehoorig". No. 36. Als 't maar waar is, zegge de STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Sept. 1934. De Goudsche Chr. Middenstandsorganisatie tegen langer openstelling van de winkels op Zondag. De Goudsche Chr. Middenstandsorganisa- ties hebben aan Burgemeester en Wethou ders doen weten, dat zy van oordeel zyn, dat in Gouda, geen buitengewone omstandigheden aanwezig zyn, die 14 cent per ons Als 't maar waar is, zegge ze op de Turfmart. Jansen doet een verhaal, dat hem weer gedaan is. Pietersen gelooft dit niet en geeft hiervan blgk door een van de boven staande uitdrukkingen te gebruiken. „Op de Turfmart" wil in dit verband zeg- gen „in de synagoge". De uitdrukking is een compliment aan den kritischen zin van de Israëlieten. Een alleszins bevoegde en deskundige ras- Gouwenaar doet my een andere en betere verklaring toekomen van de beteekenis van „styselen" en „de styselbaan". Die uitdrukkingen zouden ontleend zyn aan het feit, dat de meisjes, die op de Kaar senfabriek en op de bleek werkten, lange jaren geleden in hun vrijen tijd heel vaak op de Westzijde van de Markt heen en weer liepen. Die meisjes droegen toen nog ge- staven jakken en rokken en op grond hier van is men gaan spreken van „styselen" en ,4e styselbaan". Van andere zyde is my een verklaring toegezonden van het ontstaan van de vroe ger in deze rubriek gepubliceerde zegswijze: „Het vaantje stryken", een hier ter stede veel gebezigde uitdrukking voor „Flauw vallen". Het vaantje is het kleine vlagje aan den top van de mast van een schip. Werd de mast neergelaten, dan sprak men van „Het vaantje stryken". Het neerlaten van de mast langer of opnieuw openstellen van winkels op Zondag zouden motiveeren. De nu eeni- ge jaren in werking zijnde winkelsluitings wet achten zy nog steeds in het belang zoo wel van winkeliers als van bedienden. Missie-Tentoonstelling in „Ons Genoegen". De officiëele opening. Schitterende stands toonen op overzichtelijke wijze het werk der missionarissen. Gisterenmiddag had in den Nieuwen Schouwburg de officieele opening plaats van ue Missie-Tentoonstelling welke ter gele genheid van de Algemeene Missie-Actie in het Dekenaat Gouda in de zalen der socië teit „Ons Genoegen" wordt gehouden. Op het podium hadden plaats genomen Mgr. D. J. Theelen C.P., Bisschop van Nico- pola, burgemeester en mevrouw Gaarlandt, de wethouders Donker, Koemans en de Witt Wijnen, de gemeente-secretaris, de heër G. J. J. Pot, de Oostenryksche Zaakgelastigde cr. Kapelaan Th. J. J. van Seggelen. Tal van kerkelijke en burgerlijke autori teiten vulden de zaal om bij de openings plechtigheid tegenwoordig te zyn. Kapelaan van Seggelen begroette de aan wezigen. Het doel van de missie-week in het algemeen ?n dat der missie-tentoonstel ling in het byzonder, is belangstelling, lief de en daadwerkely ken steun te winnen voor het zware en moeilijke missiewerk. Doel van het missiewerk is het verbinden van Moeder land en de verre missieën, zooals dat door de vele missie-congregatiën met liefde en ijver geschiedt, waar de missionarissen on- d^r de heidenen gaan gevolg gevend aan de opdrncht van Christus ,,Gpat uit en onder wijst alle volken". Rede van den Burgemeester. Burgemeester Gaarlandt heeft by deze gelegenheid het woord gevoerd. Met blijd schap verkeer ik zoo zei burgemeester Gaarlandt in deze sfeer van arbeid, die zelfopoffering beteekent. Het is den christen eigen om zich zelf-opoffering te getroosten. Het werk der zendelingen en Openbare Leeszaal. Het bezoek in de maand Augustus. Het bezoek aan de Leeszaal bedroeg in de tweede helft van Augustus 462 personen. Gemiddeld bezochten dus 35 personen per dag de leeszaal, 't Is een verblijdend ver schijnsel dat het aantal trouwe bezoekers steeds stijgende is. Vooral in de eerste dagen na de jaarlyk- sche sluiting bleek weer zeer duidelijk, welk een gioote groep stadgenooten een geregeld gebruik maken niet alleen van de leeszaal maar vooral ook van de uitleening. De eer ste dag reeds werden meer dan 400 boeken uitgeleend» Er had zich dan ook een lange ry vant wachtenden in de gang gevormd. Een Zaterdaguitleening midden in den win ter kan niet veel drukker zyn. Totaal wer den in de tweede helft van Augustus 2395 boeken uitgeleend. Verscheidene personen maakten ook reeds gebruik van de gelegenheid om zich nu tot Januari voor de halve contributie te laten inschrijven. 10 cent per one Nuteapaarbank. Overzicht over de maand Augustus. Gedurende de maand Augustus zyn inge legd en terugbetaald de navolgende bedra gen: hileg in 9314 posten 187.759.25 Bijgeschreven rente 279.83 188.039.08 Terugbetaling in 1672 posten 146.449.10 Meer ingelegd dan terugbet. 41.589.98 Aan het einde der maand Juli was ten name der inleggers ingeschreven 2.939.752.67 zoodat hun tegoed ultimo Augustus bedroeg ƒ2.981.342.65 In den loop der maand Augustus zyn 81 nieuwe boekjes afgegeven, 76 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 132 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einJt der maand Augustus 10.556 boekjes in omioop waren „Liefde en gros" in het Thalia-Theater. Noel Coward's „Liefde en gros" is wel een van de meest amusante films door de regisseur Lubitsch op het witte doek ge bracht. Het is fyngeestig, een ménage trois van het grappigste soort. De geschie denis vangt aan in een compartement van een Fransche trein, in een derde klas coupé. Daar ontmoet de zelfbewuste Gilda Farrell Miriam Hopkins, reclameteekenares van leuk spelletje was om pijlen af te schieten op de harten van jonge menschen, maar Cu pido (Harry Langdon) zegt, dat het niet zoo eenvoudig is als het er.uit ziet, vooral wanneer men probeert een ongevoelig hart te raken als dat van Lew Ayres of Lilian Harvey. Lilian Harvey vervult de rol van Loulou, met haar heeft Cupido geen last. Vanaf het eerste moment dat zy Ronnie (Lew Ayre3j ziet is zy tot over haar ooren verliefd op hem. Hij ziet echter in haar alleen het on aantrekkelijke dienstmeisje van zyn oom EHery Gregory (Henry Travers), hetgeen hem niet kwalyk te nemen is, daar ztfn oom hem juist medegedeeld heeft, dat hy zyn maandelyksche toelage niet meer krygt. Ronnie geeft hiervan de schuld aan Jane Holman (Irene Bentley), die probeert zyn oom Ellery Gregory, den corsettenkoning, in te palmen, hetgeen haar schitterend ge lukt. Ronnie kan dit niet zien en maakt z(jn oom de heftigstet verwyten, hy zegt o.a.: „Ik zou het eerste het beste onaantrekke lijke meisje van prachtige kleeren kunnen voorzien en haar kunnen beschaven, om haar daarna uit te huwelijken aan den een of anderen millionair, véél gemakkelijker dan Jane Holman." „Probeer het dan eens met Loulou", zegt zyn oom, bulderend van het lachen, „en je krijgt je toelage weer!" Loulou smeekt hem haar te helpen, maar Ronnie vindt haar het aankijken niet waard en verjaat het huis. Breede en smalle te Gpuda en C. A. de Jong te Ammerstof Teruggetrokken één candidaat. Tot de derde klasse: H. J. ten Brink J J. M. Visser, W. H. Sluyter, A. Schouten J. A. van den Boogert, J. C. Sibbes p' Scholten, W. J. C. Steenland, H. J. L. Koch A. E. Bohres, Johanna van der Horst, W.' de Jong, A. Janmaat, allen te Gouda en J H. van Harm te Waddinxveen. Tot de vierde klasse: A. G. Leendertse G. Schrijvers, J. Bonsel, Alida A. A. RUyg.' rok, J. van Kersbergen, Adriana M. van den Dungen, allen te Gouda en B. van Noort te Moordrecht. Overzicht van de Gemeente Spaarbank en Ston.ngsdienst over Augustus 1934. Inleg in 5605 posten: Spaarbank 23 726.22 Stortingsdienst „116.581.72 140.307.94 Terugbetaald in 1672 posten: Spaarbank 25.384.92 Stortingsdienst 90.021.24 115.406.16 Meer ingelegd dan terugbet. 24.901.78 Saldo te goed per 1 Augustus „761.475.55 Zoodat per ultimo Augustus het totale tegoed bedraagt 786.377.38 10 cent per ons Totdat hg tot andere gedachten komt en de leelgke Loulou weet om te tooveren in een betooverend wezentje, dat zelfs het hart van den ouden man in vuur en vlam zet. Dan is Ronnie ten einde raad en ontdekt dat hg zelf het meisje wil hebben. David Butler is de regisseur van deze alleraardigste film. Het voorprogramma bevat ditmaal o.m. een Intellect film over Bangkok en een klucht waarin een pinguin een rol vervult. Het spel van deze vogel te zien is werke lijk de moeite waard. Den liefhebbers van Joseph Schmidt wacht een bijzondere verrassing. De vol gende week brengt de Directie n.l. nogmaals zijn groote succesfilm „Ein lied geht um die Welt". Schouwburgbioscoop. The kid from Spain. Eddie Cantor, die de hoofdrol in deze film vervult, is een der belangrijkste figu ren uit de Amerikaan8che amusements wereld, die in verscheidene shows van Zieg- field hoofdfiguur was. United Artists èti- Ultimo Augustus 1934: Spaarboekjes in omloop 2932 Rekeninghouders 2157 5069 Ultimo Juli 1934: Spaarboekjes in omloop 2928 Rekeninghouders 2147 Meer Burgerlijke Stand: GEBOREN: 3 Sept.: Cornells, z. van N. vah Es en W. A. Hofstede, Tuinstraat 23. 4 Sept.: David Christiaan, z. van A. van Maaren en E. M. de Kok, Vyverstr.-10. 5 Sept.: Leendert Willem, z. van N. Koo- mans van den Dries en L. Bijl, R. van Cats- weg 18. 6 Sept.Johan Jan, z. van C. Hoogendoorn doorn en L. van Dam, Bilderdykstraat 4. Wilhelmina, d. van C. van Heteren en C. Rietveld, Heerenstr. 158. Arie Hendrik, z. van A. IJsselsteyn en E. L. Blok, Spoor straat 45. Charlotte Louise Marie, d. van F. J. Vergeer en L. M. Gircoux, Peperstr. i02. Johannes Lucas Petrus, z. van A. n°PKins' reclameteekenares van field hoofdfiguur was. United Artists èta- 102. - Johannes Lucas Petrus, z. van A. nu vertoont groote gelijkenis met het om vallen van iemand, die een flauwte krygt. Die uitdrukking zou dus zyn ontleend aan het zeemansleven en blijkbaar stammen uit het tijdvak, dat een deel van de jeugdige Gouwenaars de wereldzeeën bevoer. Alle Goud Alle Goudsche ingezetenen en oud ingezetenen worden uitgenoodigd uit drukkingen van den aard als hier boven is aangegeven, zoo mogelijk j vergezeld van toelichtingen, schrifte lijk in te zenden. Brieven ondér motto „Het Goud sche Taaimuseum" aan het kantoor van Mrs. SMIT, Hoogstraat 1, Gouda. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Zondag 9 Sepember. Hilversum: A.V.R.O. 8.S0 Gramo foon; 8.35 Tuinbouwhalfuurtje; 9.05 Post- duivenberichten; 9.07 Orgelspel; 9.30 Frans Nienhuys draagt voor; 10.Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 10.30 Gramofoon; 10.45 Concert dopr het V.A.R.A.-Orkest; 11.15 Van staat en maatschappij, door A. Pleysier; 11.80 Concert door het V.A.R.A.- Orkest; A.V.R.O. 12.Concert door het Omroep-Orkest; 12.40 H. B. Dieperink over: „Het schilderij van de maand"; 1.30 Concert door de „Plumstead Band" van het Leger des Heils uit Londen; 2.Boekenhalfuur; 2.30 Gramofoon; 3.— Concert door het Ue- sidentie-Orkest; 4.30 Sportuitslagen en Gra mofoon; V.A.R.A. 5.Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 5.40 Sport van den dag; V.P.R.O. 6.Lezing: Het vrijzinnig gods dienstig gemeenschapsleven, het begin van den nieuwen cursus. Spreker: A. J. -'an Leusden6.45 Wydingsdienst in de Studio; A.V.R.O. 8.Nieuws- en Sportberichten; 8.15 Concert door het Concertgebouw-Orkest en Mezzo-sopraan; 9.05 Radio-Journaal; 9.25 Concert door het Omroep-Orkest en Gramofoon; 10.30 Uitzending van de groote Milita're Taptoe; 11.Concert door Kovacs Lajos en zyn Orkest. Huizen: N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gramofoon; 9.40 Orgelmuziek; 10. Uitzending van de Hoogmis uit de Parochie kerk „De Liefde" te Amsterdam; 11.30 Gra mofoon; 12.Concert door de K.R.O.-boys; 1.Minister J. R. M. van Schaik over: „Vryhéid en Recht in Nederland"; 1.30 Con cert door de K.R.O.-Boys; 2.10 Boeken en schrijvers; 2.30 Concert door het Harmonie- Orkest „St. Gregorius de Groote"; 8.Gra mofoon; 4.15 Ziekenlof; N.C.ILV. 5.Ge wijde muziek; 5.15 Klokgelui; 5.20 Inlei dend orgelspel! 5.30 Kerkdienst uit de Ge- missionarissen kost hen vaak het leven. In hen leeft echter de ware blijmoedigheid, hardnekkigheid en vastberadenheid die door geen mensch -uit den weg kan worden ge ruimd. Spr. weet uit zyn tyd in Indië welke groote moeilijkheden aan dat werk zyn ver bonden. Het koloniaal gezag in Indië brengt dure pichten met zich. Het Gouvernement erkent gaarne de missieschulcl en honoreert dit missiewerk dan ook gaarne. Laat ons zoo besloot de burgemeester zyn toespraak uit eerbied voor deze dappere mannen en vrouwen het hoofd ontblooten. Na deze toespraak begaven de aanwezi gen zich naar de tentoonstellingszalen. De keurig verzorgde stands geven op overzich telijke wijze weer, het zware werk der mis sionarissen van Afrika, in den volksmond „mtte Paters" genoemd, de Congregatie dei Priesters van het Heilig Hart van Jezus, Paters van den Heiligen Geest, Pater Fran- "ïtoeasien, de Sociëteit van het Goddelijk WoonT(Missiecongregatie van Steyl-Uden), Paters Passionisten, de Pater Capucynen en ae Sociëteit der Afrikaansche Missieën van Cadier-en-Keer. Missionarissen dezer verschillende con gregaties verduidelijken het werk door aan schouwelijk onderwijs, lichten het gebruik der tentoongestelde voorwerpen toe\ en geven een verhandeling over de zeden) en gewoonten der heidensche volksstammeji die door de Nederlandsche missionariss^jf wor den bezocht en geholpen. Naast het nuttige en leerzame ontbreekt ook het amusement niet. In de Kunstmin zaal is een bazar ingericht waar men zyn penningen offeren kan voor het doel waar voor in de komende weken de belangstelling van geheel katholiek Gouda niet alleen, maar ongetwijfeld ook van vele anderen wordt gevraagd. Tlendewegsbrug eerst Maandag afgesloten. Naar wij vernemen zal de Tlendewegs brug voor de te verrichten werkzaam heden eerst vanaf Maandag voor alle verkeer gesloten zijn. reformeerde Kerk te Ermelo; tot 7.45 ge wijde muziek; K.R.O. 7.45 Gramofoon; 7.50 Blindenzorg door Kapelaan Brandenhof; 8.15 Operette-concert door het K.R.O.-Or- kest; 9.— Nieuwsberichten; 9.05 Voordrucht door IAm van der Hulst,J9.25 Gramofoon; 9.30 Concert door het K.jjf.O.-Orkest; 10.15 Nieuwsberichten; 10.20/Concert door het K. R. O.-Orkest; 'OyTO Epiloog door het Klein-Koor. f Bloemen daal 10 uur en 5 uur Kerk dienst uit'de Geref. Kerk. Voorganger Ds. J. C. Brussaard. beroep, twee jongelieden, de een schilder, de ander tooneelschryver. De twee jonge vrienden worden op de mooie, lachende Gil da verliefd, tot groot verdriet van Max Plunkett, reclame-agent en vriend van de jongedame. Deze liefde voor de kleine feeks dreigt de vriendschap van het tweetal te verstoren, maar als het meisje zegt dat ze het niet kan helpen, maar van allebei even veel houdt, sluiten ze een gentleman agree ment dat niet meer over liefde gesproken zal worden. Maar als de schryver in Lon den is om het succes van zyn eerste werk te oogsten, is de schilder de eenige die Gil da werkelyk liefheeft en als de schryver terugkomt ligt de schilder er in een omme zientje uit en is er maar een man die iets voor haar beteekent en wel de schryver. Totdat de schilder onverwacht thuiskomt en ontdekt dat hy niet de eenigj uitverkorene des harten is. Wie van de twee zal zy nu kiezen, geen van beiden, want het char mante blonde vrouwtje is regelrecht naar haar oude vriend eii beschermer Max Plun kett gegaan en trouwt hem. De vrienden Frederich March en Gary Cooper staan na het vertrek van Gilda op het punt om elkaar in de haren te vliegen, zy drinken in hun opwinding een glas en nog een glas en herstellen dc oude vriend schap. Een jaar later verschynen zy in de ryke salons van Mrs. Plunkett, en vinden haar op het punt zenuwziek te worden van verveling en ergernis over Plunkett. Het tweetal zet het huis op stelten en verdwijnt tenslotte met de schoone Gilda. De film is vol prachtige trekjes en het buitengewoon geestige spel van Frederic iMarch en Gary Cooper boeit van het begin tot het eind. De opnamen van Londen en Parys zyn magnefiek. Een leuke teekenfilm, een alleraardigste film, een twist tusschen de Zon en de Maan, om slechts enkele te noemen, gaan deze ftfngeestige film vooraf. Reünie-Bioscoop. Loulou maakt promotie. Sinds Lilian Harvey de Duitsche studio voor de Amerikaansche heeft verwisseld, heeft zy niet meer dat succes weten te be reiken als haar vroeger ten deel viel. De Amerikaansche regisseurs laten haar teveel clownerie doen en dat is nu eenmaal niet haar genre. Zy die naar „Loulou maakt promotie" gaan, moeten dan ook niet gaan voor Lilian, maar voor de echt Amerikaansch groot opgezette show en muziek die deze film tot een uitstekend product maken. Speciaal van de scène met de poppen en beelden die de aardige song Be carftftal zia- gen, zal men zeker genieten. Cupido heeft in deze film geen gemakke lijk baantje. Men zou denken dat het een gageerde hem voor de film, waarvan „The kid from Spain" wel de voornaamste is. UK Spanje komt hy heelemaal niet; dat geeft hy alleen maar voor. In werkelijkheid is hy een gesjeesde Amerikaansche student, die weggejaagd is van de universiteit, om dat hy in de meisjesslaapzaal werd aange troffen, waar zyn vriend hem uit de grap in zyn slaap had gedeponeerd. Met zyn vriend (Robert Young) belandt hy in Mexico, maar dat gaat niet zonder kleerscheuren. Hy wordt dan Voorgesteld als de zoon van Don Sebastiaan, een be roemd stierenvechter. Dat opent voor hem alle deuren, zelfs van de gevangenis, waar in hy terechtkomt. Het brengt hem echter ook in een netelig parket, want er'wordt van hem verwacht, dat hy nu ook in de arena zyn kunsten blyft vertoonen. Voor dat het zoover is, beleeft h(j nog verschei dene hachelijke avonturen, die even zoovele aanleidingen zyn tot groote hilariteit. De eene verwikkeling mengt zich met de an dere tot een meesterlijke clownerie, waar van het toppunt bereikt wordt in de scènes, waarin Eddie als stierenvechter moet op treden, nadat men eerst een' (echten) Ame- rikaanschen toreador eenigu verbluffende staaltjes van bravour en vlugheid heeft zien vertoonen. Deze scène in de arena is niet de eenige die uitmunt, maar ook die, waarin een bal let van 76 van Hollywood's mooiste meis jes optreden, zyn geslaagd en doen voor tooneelen uit de beste revue niet onder. De film bevat drie songs, die vlot en melodieus zyn en gezongen worden door Eddie Can tor. De vrouwelijke hoofdrol wordt gespeeld door Lyda Roberti, een dochter van den be roemden clown en circuseigenaar van dien naam, die terecht een geliefde verschijning op het witte doek werd. In het byprogramma loopt behalve het journaal van Ufa, welhaast geheel aan de sport gewijd, dat van Profilti en een aar dige 2-acter met Hans Brausewetter in de hoofdrol. Gem. Handelsavondschool. Toelating nieuwe leerlingen. Na gehouden inschrijving en toelatings examen zijn toegelaten tot de eerste klasse: J. Ouweneel, G. Kooyman, D. van der Spree, Maria Kerkhoven, J. Bruystens, J. Man schot, C. J. den Hertog, Johanna E. Binnen dijk, J. Vlag, Wilhelmina de Reus, Maria van Arderine, A. J. van Breukelen, H. J. van der Kroef, allen te Gouda en G. van Hofwegen en P. van der Heijden te Wad dinxveen. Teruggetrokken één candidaat. Tot de tweede klasse: C. C. Voorspuy, Adriana Klomp, Johanna A. J. N. Wannet, Cr F. Bomhof, A. Verwe(j, J. Hekker, allen i f. Kuis en G. J. van Leest, St Josephstr. 13 j ONDERTROUWD: 6 Sept.: J. van Elk en A de Graaff. J. Verboom en C. Riet veld. J. Hey en A. Dazler. I OVERLEDEN: Geen. Opdracht van werk. I Heden werd aan de N V. Ingenieurs- en Handelsbureau „Eksteen" te Gouda I den bouw opgedragen van een watervoor- zienings-. waterrelnlglngs- en sterilisa tie-inrichting voor het nieuw te bouwen Overdekte zwembad te Leeuwarden. Agenda. 12 Sept. 8 uur geb. Daniël. Cursus E.H B 0. dames, leider Dr. C. v. Elk. 24 Sept. 8 V* uur Bovenzaal Soc. ,,de Réunie" Volksuniversiteit Algem. Ledenvergade ring. 26 Sept 8 uur Soc. ,,de Réunie" Volksuni versiteit. Openingsavond nieuwe cursus jaar. Vertooning van de film „De gehei men van Krugers Wildpark" door C. P. de L. Beyers. Geneeskundige dienst op 'Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich' by afwe zigheid van den huisarts bij de doktoren: J. G. Rups, Lange Tiendeweg 54. N. Tom, Burg. Martenssingel 69. Apothekers. De apotheek van den heer P. Weyer, Gouwe 135, is tot en met 14 Sept., benevens den daarop volgenden nacht des avonds na 8 uur geopend (des nachts echter alleen voor recepten). UIT PEN OMTREK. BOSKOOP. Rykstuinbouwschool. Voor het toelatingsexamen der Rijkstuin- bouwschool te Boskoop, gehouden op 5 en 6 September, slaagden 29 candidaten: J. A. Lemkes te Alphen a. d. Rjjn; G. Bosgra te Bergum (Fr.); P. A. v. d. Broek te De Bilt; A Hamburger, J. G. Hooftman, A. v. d. Hoogt, J. v. Nes en T. A. Venema te Bos koop; J. C. Elich en M. G. Schuyleman te Breda; J. v. Voorst te Bussum; J. F. M. v. Niel Schuuren te Dinteloord (N.Br.); M- Reinold te Dortmund (Duitschl.); F. Doom te Driebergen; J. L. Vermejj te Gouda; J- Jaski, F. F. de Pagter en J- G. Zuiderhoff te 's-Gravenhage; T. H. H. T. Klumper te Hillegersberg; B. Acket te Hilversum; O. A. Broekema, W. A. Eshu(js en J. G. F. Troost te Rotterdam; Ph. H. Hulswit te Schèvenin- gen; W. v. Veen te Utrecht; A. v. IJperen te Vlaardinken; J. Mol te IJmuiden; J. Wol- thers te Zeist; W. C. A. M. de Bie te Zun- dert. Afgewezen werden 3 candidaten. -Fonds Gouda. V*°te van het bovenvermeld fonds 101 trtav u September a.s., evenals „lopDIMdag 15 September 1933, op a sep'r1931 en op 9 September 1930 September po{fertlesltraam van de van der Steen, staande op den ^"""lael te oouda. een Itefdadig- «•fSopdag worden gehouden. Mld! Se opbrengst van den verkoop W komt weer ten voordeele van en zal worden gebruikt ten be- tet van de kinderen uit Oouda en de waar deze ziekte heeft ge- dle nadeelige gevolgen onder- Sfn van de besmettelllke ziekte „Po- "°SySn normale prijzen worden ge- s doch vrijwillig verhoogde prijzen "*"1? giften zullen de comitéleden in nntvangst nemen. «»«»emoe. dien dag wederom stormloo- Bt dêlffertjeskraam van de fa. Van Steen welke tot des avonds Ut uur !e2?^nUop deze wijze het lot van Helpt anen n hebben dt ^verzachten Reeds verscheidene geleden, ver comlté geholpen "fCr hen onmisbare orthopaedy ta", npze Zijn evenwel zeer kost en wanneer tiet comité op dezen Trf blijven voortgaan, la het zeer "?jff.,ïïTdat het fonds wordt ver- Door het ouder worden der pa- enigen de benoodlgde hulpmld- etn zeer in prüs. Et meer „geld d „m deze hulpverleening te kun- ambus™ voortzetten Ieder helpe naar vermogen door op genoemden dag de SSerwagens. kleeding. beugels, een lederen steuncorset naar gipsmodel, !n- wagens speciale kinderlaarzen, ÏÏeTairSnen enz. voor een totaal bedrag van rond f COMITé Goudsche Vacantia Kinderfeest. nc vtlfdaagsche kampeertocht naar Katwijk aan Zee is uitstekend geslaagd, wat hebben de kinderen zich heerlijk vermaakt aan het mooie strand en in de prachtige duinen! En dat alles voor Ets 10 cent per week. Dat zoo iets mo- «eliik is. dankt het Comité aan het zich belangeloos beschikbaar stellen van alle leiders en leidsters; door het gratis In gebruik geven van benoodigdheden in het kamp en niet te vergeten de gaven in geld van de vele Goudsche klndervrlen- ^op Zaterdag 8 en 15 Sept. van 3 tot 5 uur wordt de inschrijving voor het vol gend jaar weer opengesteld. Jongens en meisjes van Openbare en Bijzondere scholen, minstens 9 jaar oud. kunnen zich in 't gebouw Nieuwe Markt 38 opgeven. Blanco spaarkaarten worden niet uitgereikt. Een eerste inleg van Zo tent is verplicht. Eenmaal ingeschreven. «oMPhet bedrag par waek of per maand, door een bode opgehaald. Het Comité vertrouwd, dat daardoor het regelmatige sparen wordt bevorder^ WELDRA VERSCHIJNT: met een afbeelding van de Nieuwe Kapel. Uitgave. A. BRINKMAN ZOON, Markt 31 Gouda Telef. 2745. WIELRENNEN. De Goudsche Zcwdaagsche. De 4e avond van de Zesdaagsche heeft weinig verandering in de volgorde der kop pels gebracht. Op dokters advies moest Govers den strijd staken en blyft Verwaal als reserve meerijden. Door de vele pre mie's, zoowel uit het publiek als van Goud sche firma's werd de strijd steeds weer aan gewakkerd. Vooral het koppel Schönmarck- Meinders stonden bij het premie-jagen op het eerste plan. Zy'; wonnen gisterenavond niet minder dan 10 premie's. De resultaten van den 4en avond zyn: Stand om den Zesdagen-prys: 1. Bies- heuvel-v. d. Meer 19 pnt.; 2. v. Amsterdam- v Aart 14 pnt.; 3. Cattel-Verhoef 13 pnt.; 4. Nolte-van Es 10 pnt.; 5. Riethoven-Paats 8 pnt.; 6. Meinders-'Schönmark 5 pnt.; 7. ^ek-v. d. Wiel 3 pnt.; Sprint-uitslagen: le sprint: 1. Biesheuvel- v. d. Meer; 2. Nolte-v. Es; 3. Cattel-Ver hoef; 4. Meinders-Schönmark. 2e sprint: 1. Nolte-v. Es; 2. Peek-v. d. Wiel; 3. Meinders- Schönmark; 4. v. Amsterdam-v. Aart. 3e «print: 1. Nolte-v. Es; 2. Peek-v. d. Wiel; 3. Amsterdam-v. Aart; 4. Biesheuvel-v. d. Meer. 4e sprint: 1. Biesheuvel-v. d. Meer; 2. Nolte-v. Es; 3. Peek-v. d. Wiel;. 4. v. Am sterdam-v. Aart. Je uitslag van de gisterenavond verre den course luidt: 1. Nolte-v. Es 16 pnt.; 2. Biesheuvel-v. d. Meer 11 pnt.; 3. Peek- V- d. Wiel 8 pnt.; 4. v. Amsterdam- v. Aart 4 pnt.; 5. Cattel-Verhoef 2 pnt.; 6. Rietho- j ven-Paats 0 pnt.; op 1 ronde: 7. Meinders- Schönmark 3 pnt. Afgelegde afstand 81.568 K.M. De totaal-stand is momenteel: 1. Biesheu- vel-v. d. Meer 48 pnt.; 2. Cattel-Verhoef 22 pnï; "3. (op 1 ronde) NolW-v. Eb 30 pnt.; 4. (op 3 ronden) Peek-v. d. Wiel 30 pnt.; 5. Rietho^ven-Paats 11 pnt.; 6. (op 4 ronden) Schönmark-Meijnders 22 pnt.; 7. (op 5 ron den) v. Amsterdam-v. Aart 16 pnt. Totaal afgelegden afstand in 4 avonden 331.788 K.M. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 September. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. C. de Regt van Groningen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J Siraon Ver. van Vryz. Hervormden, 10 u. v.m. Doopbeurt te Haastrecht, Da. Thomsen en Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5^ u. n.m. DB. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en u. n.m. Leesdienst. 12 Sept. 7% u. n.m. Ds. G. H. Kersten te Rotterdam. 'Chr. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. De heer Zylema, Theol. £tud. te Apel- doorn. Vrye Geref. Gemeente, 10 u. v.m. Lees dienst. Vrfje Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. De heer Joh. de Gruyl. 13 Sept. 8 u. Bijbellezing en Bidstond. 15 Sept. 1 u. n.m. Openluchtsamenkomst op de Nieuwe Markt, Ds. H. C. Leep en de heer Joh. de Gruyl. Ver. Calvgn, Turfmarkt, 5% u. n.m. De heer Berkelaar, Krimpen a. d. IJssel. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. v. Wijk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u."v.m. en 6 u. n.m. Ds. Jacobs. Remonstr. Kerk, geen dienst. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer Mouw 2H u. n.m. Ds. van Wijk van Berkenwoude. HAAiSTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Da. C. P. Thom sen en Ds. W. de Voogd v .d. Straaten. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 1034 u. v.m. Ds. Westhoff van den Haag. STOLWIJK. Jied. Herv. Kerk, 10V4 u. v.m. Ds. P. van Wijnen, pred. te Ureterp (Fr.). Evangelisatiegebouw, 10)4 u. v.m. De heer Luitjes g.o. te Leiden. Er is den laatsten tijd eenige stagnatie gekomen in de afdoening der talrijke aanvragen welkebij de redactie voor „Ons Ruilbureau" zijn Ingekomen. De In zendersisters) van bons en plaatjes heb ben daardoor geruimen tijd op beant woording hunner vragen moeten wach ten, waarvoor de ruil-redactie haar ver ontschuldiging aanbiedt. Nu de vac antietij d voorbij is zullen alle Ingekomen aanvragen worden behandeld en- kan leder inzender (ster) regelmatig het antwoord op de ged»ne vragen in deze rubriek verwachten. Wanneer nu alle lezers en lezeressen, die over bons en plaatjes beschikken, hun medewerking aan onze rubriek verleenen het ls een aardige liefhebberij nu de avonden al langer beginnen te worden dan kan het „rullen" vlot gaan en kunnen veler wen- schen worden bevredigd. We beginnen nu heden weer met vol len moed en stellen ons voor de volgende bons en plaatjes te rullen volgens de daarachter vermelde waarde in punten uitgedrukt. Verkade bons en plaatjes8 punten Van Houten's bons Koffie Hag bons of wapens 11 Sunlight-. Lux-, Vim- en Rinsobons Klaverbladplaatjes Viruly linnenkastbons Donszelmann bonsi® Droste bons Van Neile achteretiketten Van Leupens bons en plaatjes 13 Pelikanen d Dobbelmann's plaatjes w Rademakers bons Bussink bons Hoe heet die vogel ^Mocht" het blijken, dat er ook vraag bestaat naar andere, hier niet genoemde bons of plaatjes, dan zijn wij gaarne be reid die nog nader op te nemen. Willen de inzenders, die nog punten bij onY tegoed hebben, ons even schrijven hoeveel punten zij tegoed hebben? Wij zullen dit dan met onze administratie ^Volgende week beginnen wij -met de verantwoording van de inzendingen, die den laatsten tijd zijn binnengekomen. Daarmede nog één weekje geduld Helpt u ons dus deze week ieeds? meer Inzenders, hoe meer en hoe vlugger wij kunnen ruilen! Dat is voor beide par- tijen prettiger. Denkt u er om. bij iedere ruiling 10 It voor porto en administratiekosten bil te I voegen? Anders kunnen wij uw aanvraag I niet behandelen. WU verwachten vele brieven. HET RUILBUREAU. APVERTENTIEN. De G. H. V. „DE RIETVOORN" hrenet langs dezen weg dank aan allendie hebben medegewerkt aan het welslagen van hun 30-jang juhi- leum, en tevens aan de schenkers (sters) der prijzen en bloemen. HET BESTUUR EN DE LEDEN. By beschikking van den E.A. Heer Rech- I ter-Commissaris in bet faillissement der N.V. Handel in verlichtingsartikelen „DE AVONSTER" v.h. Erven.M. M. VAN LOON te Gouda is bepaald, dat de indiening der schuldvorderingen aan den curator moet plaats hebben voor 25 September a.s. en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Woensdag 10 October a.s., des voorm. 9% uur in het Gerechtsgebouw a. d. Noordsingel te Rotterdam. Mr. R. RENSMA, Curator. GOUDA, 8 September 1934. Regentesseplantsoen no. 28. GEVRAAGD een van 's morgens 7)4 uur tot 's middags 3 uur en Vrijdags den geheelen dag. Mevr. DEN UYL, Zoutmanstrnat 35. Aanmelden Zaterdag tusschen 4 en 6 uur. zag zich gaarne geplaatst in Banket zaak, ook met alle huishoudelijke bezigheden bekend. Br. onder No. 3395 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD op 'Fabriekskantoor leeftijd pl.m. 14 jaar. f Eigenhandig geschreven blieven onder No. 3400, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR GEVRAAGD; geschikt voor garage. Br. onder No. 3425 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Agentschap (portefeuille) LEVENS- of GLASVERZ'EKERING of ZIEKENFONDS TE KOOP GEVRAAGD. Br. onder No. 3387 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 TE HUUR, mooi gelegen aan den Korssendijk tusschen de Reeuwiik- sche Plassen. Huutprijs ƒ4.50 per Te bevragen bij J. HULLEMAN, Kleiweg 20, Gouda. De Notafisstjii te Bodegraven en zullen verkoopen op DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1934 bij inzet en DONDERDAG 4 OCTOBER 1934 bij afslag en combinaties, beide dagen des morgens 11 uren in Hotel „DE ZALM aan de Markt te Gouda geteokend E 146, met zomerhuis, schuren, hooiberg en diverse perceelen uitmuntend WEI- EN HOOILAND, gelegen nabij de Reeuwijksche Brug aan de 's-Gravenbrpekscheweg te groot 13.99.66 hectaren. Ontruimd te aanvaarden: het land 15 Noveirtlier 1934, de woning 1 Mei 1935. Eenige perceelen best tuinland, weg en water -gelegen aan de Zuidzijde van de Nieuwdorperweg nabij de Reeuwijksche Brug te REEUWIJK, groot 3.78.82 hectaren. Ontruimd te aanvaarden, wat het wei- en hooiland betreft 15 November 1934. Het tuinland is verhuurd voor 60.— per jaar tot 1 Januari 1938. In perceelen en combinaties. Terwijl verder worden verkocht Eenige perceelen best gelegen aan de Laixdijk in Graukoop te Reeuiwijk groot 5.47.90 hectaren. Ontruimd te aanvaarden 15 No vember 1934. geteekend E 20 en 21, gelegen aan de Zoutmansweg, hoek Nieuwdorperweg i b(j de Reeuwijksche Brug te Reeu- wijik, uitmuntend geschikt voor bouw terrein, gedeeltelijk verhuurd voor ƒ6.— per week, te veilen in 3 per ceelen en combinaties, groot 28.72 aren. Dagelijks te bezichtigen, breeder bij notities te bekomen vanaf 15 Sep- teniber ten kantore van genoemde notarissen. BELASTINGADVIEZEN. CONTROLE v. ADMINISTRATIEëN Bothastraat 22 Telef. 3313 GOUDA. Laat dit dan eens Wn in de SCHOENMAKERIJ VAN RAAM 107—109 Gedipt Drogit» bij DE KWALITEITS SIGAAR. PROBEERT U EENS. KLEIWEG 87. Vraagt MARKT 21 GOUDA, van goede getuigen voorzien. AanmeldenMARKT 21. Directe indiensttreding. VRAGEN EEN AANKOMEND-BEDIENDE voor de Incasso-Afdeeling. Leeftijd 18-20 jaar. Sollicitaties alleen schriftelijk. ZEER VOORDEELIG TE HOOP: goed gebouwd en prima onderhouden in de Corn. Ketelstraat. j Te bevragen b. d. Makelaar P. W. PK BEUN, Fluw. Singel^ 90. ^Brieven onder No. 3397 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Wii zoeken voor elke belangrijke plaats (met naaste omgeving) in NederlancT Heeren uit beter milieu met relaties bg de automobiel- en motorhandel, welke over de noodige tijd en ambitie ^schikken omee wereldbekend merk automobielohe m ons land nog betel m te der Steun van ervaren verkoopers verleenen wg gaarne. Alleen zg gelieven te Stl^rtofce aap Bovenstaande eisdpm vuijloen. Hpgge provisie... Indien de behaalde resultaten bevredigend zijn, hébben.wü loonende en vaste posities vrij in onze verkoopsorganisatie. Brieven onder K. 249 aan N.V. RUDOLF MOSSE, Amsterdam-C. TELEFOON 3378. WESTHAVEN 30. „ereprijzen gelden nog slechts mikeleda^Wij leveren G kwaliteit anthraciet, zonder stof, zondei steer en w k f 1.50 per H.L. ANTHRACIET 12/20 -w5 per H.L. ANTHRACIET 20/30 l 70 er Hx. ANTHRACIET 30/50 1.10 per H.L. EIERKOLEN Spoorstraat 31 Telsfoon 2999 Brandstolfenhandel RUIME KEUZE EN BESLIST VOORDEELIG. NOG ENKELE COLBERT-COSTUUMS met 2 pantalons voor 36...0 van het naar de eischen des tijds ingerichte DERDE KLAS PRIJZEN, EERSTE BEDIENING.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 4