Jam Etalage f RUSTIGE GELDBELEGGING t i CAMP l 21 J.C.DEN BOER Wz. D. A. v. YPEREN va** toon HEDEN FRANS Appelstroop „POL AN" «S— TE KOOP Nieuwe woningen ver Zie onze f f ITOOTAL DASSEN F 1.25 i per 1 2 p. pot 30 ct. 55 80 GROENENDAAL 13, Telef. 2012. GOUDA ^emkn'"eberichten7 LUCHTVAART predikbeurten, Nette Jongeman Bodehuis VOS i Winkelhuis Schrijfmachine Aangifte Nieuws Learlingen ADVERTENT1EN pfSGht Middiiitaidswuiii 'j Lief Bovenhuis A. J. OPSTELTEN, Een net Meisje eenvoudige Juffrouw 6 cent sigaar L. BINNENDIJK Vereeniging van Vrijzinnig Nederl. Hervormden Buikbanden Corsetten Kousen en Tricotgoederen aan de Van der Palmstraat BURGERWOONHUIS M. W.G.M. VAN LOON - GOUDA Wij leveren voor weinig geld Iste kwaliteit Hollandsch Rund- en Varkenevleesch van eigen geslacht Vee. H. A. v. Gemeren - Raam 276 De begrooting voor Sociale Zaken voor 1935. Bezuiniging op - de Overheidsbemoeiing. Rede van minister Slotemaker de Bruine. Op den landdag van den Chr. Hist. Statenkring Dokkum heeft minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine een rede gehouden. f Spreker vestigde, volgens de „Msb." de aandacht op de ontzaglijkë flnaneieele en economische ontreddering der wereld Er is een groote pood bij onze werklooze en valide arbeiders, maar niet minder bi) onze kleine behoeftlgen, onze kleine zelf standigen, onz* boertjes, onzen midden stand, onze intellectueelen, ons geheele bedrijfsleven. De nood van ons land wordt verergerd, doordat Internationaal de toestand zon der eenig licht is. Bij dit alles blijft net een primaire eisch om de begrooting sluitend te maken en sluitend te houden. Dit zal in de naaste toekomst nog nieu we ernstige verplichtingen veroorzaken. STADSNIEUWS. i De deelen, die thans sprekers departe ment samenstellen vroegen tezamen in 1914 van de Staatsbegrooting nog geen 5 millioen. Voor dezelfde doeleinden heeft de begrooting van 1934 100 millioen meer gevraagd; in 20 jaar tijd. Daarbij zijr rond 60.000.000 in verband met de went- loozenzorg, maar de andere 40.000.000 zijn toch nog aldus verdeeld: voor arbei dersbescherming 1.000.000 meer, voor ar beidersverzekering 28.000.000 meer, voor volksgezondheid 2.000.000 meer en voor woningvoorziening 9.000 000 meer. Spr. beweert geenszins, dat dit alles weelde beteekent, maar hij beweert wel, dat wij zoo niet zullen kunnen verder gaan en dat het de grootste moeite zal kosten om het bereikte zooveel doenlijk in stand te houden. Sprekers begrooting voor 1935, die de volgende week wordt ingediend is uit sociaal oogpunt bezien zeer verdedig baar. Maar spreker vraagt zich wel af, hoe lang hij dat zal kunnen volhouden. Reeds nu heeft spreker natuurlijk bezui nigd en moeten bezuinigen; er zal met name op de overheidsbemoeienis meer bezuinigd moeten worden. Dat is zwaar werk Het is veel mooier een nieuw schip te bouwen, op te tuigen en te laten uit varen, zonder dat men op de millloencn behoeft te letten dan om gedurende een storm een gehavend schip zoo te leiden, dat het toch nog drijvend blijft. Maar alles overwogen is de laatste taak groot- scher dan de eerste. En dit alles zullen wij in strijd met alle demagogie nadruk kelijk aan ons volk moeten zeggen. Het betalingsverkeer met Duitschland. Rembourszendingen. In verband met de tijdelijke maatrege len der regeering inzake het betalings verkeer met Duitschland heeft het Ne- derlandsche Clearing-instituut in over leg met de betrokken departementen ten vervolge op de reeds vroeger gepubli ceerde circulaires, een vierde circulaire D openbaar gemaakt, waarvan de verkorte inhoud hier wordt weergegeven. De cir culaire bevat gegevens ten aanzien van rembourszendingen Vervoerders, expediteurs en andere soortgelijke tusschenpersonen, die zich onder de door de regeering getroffen tij delijke maatregelen inzake het betalings verkeer met Duitschland met de incas- seering van vorderingen wegens invoer onder rembours uit genoemd land wen- schen te blijven belasten, wordt verzocht zich tegenover het Clearing-instituut be reid te verklaren tot een regeling, welke in de circulaire wordt uiteengezet. Krachtens dejze regeling geeft de ver voerder bij het innen van vorderingen als bovenbedoeld aan den debiteur een door hem geteekende verklaring af, in houdende dat het geïnde bedrag overeen komstig een, met het Clearing-instituut getroffen regeling aan De Nederlandsche Bank zal worden afgedragen. Tevens hecht de vgjrvoerder aan de kwitantie een exemplaar van het, voor het Clearing-instituut bestemde formu lier „Formulier 4 (rembourszendingen)" hetwelk de betrokkene denzelfden dag ingevuld en onderteekend aan het Clea ring-instituut moet toezenden Aan geadresseerden van rembourszen dingen door of namens wie de goederen worden ingevoerd en de voorgeschreven bescheiden moeten worden overgelegd, wordt in overweging gegeven aan de ver klaring. waarbij zij zich verbinden het verschuldigde te zullen dragen aan De Nederlandsche Bank het volgende toe te voegen ..HU zij wijst er echter op, dat de be taling van deze zending zal geschieden door tusschenkomst vanteover eenkomstig door dezen met het Neder landsche Clearing-instituut getroffen re geling, en dat hij zij deze(n) zal verzoe ken bovenstaande verbintenis tot afdra ging aam De Nederlandsche Bank te zij ner tijd van hem,haar over te nemen". Den betrokkenen wordt voorts geraden geen i-embourszendingen te betalen dan alleen wanneer aan het bovenstaande Is voldaan. In dit verband wordt er nogmaals op °ewezen, dat wie willend en wetens een handeling verricht waardoor een schuld in verband met invoer mt Duitschland na 14 Augustus od andere wijze dan door storting bij De Nederlandsche Bank zou worden vereffend, zich aan strafvervol ging blootstelt. GOUDA, 15 September 1934. Opening spoorlijn (Jouda-Waddinx veen-Boskoop- Alphen a. d. Run. Op Maandag 8 October a.s. zal deze nieu we reeds jarenlang verwachte spoor wegverbinding voor het publiek verkeer in gebruik worden genomen. De Burgemeesters van de gemeenten welke deze nieuwe spoorlijn doorsnijdt, de Voorzitters van de Kamers van Koophanrte. tri Fabrieken te Gouda en te Leiden, van de Maatschappij van Nijverheid, departement Gouda, van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Gouda en enkele andere belangstellenden hebben ge ineend, dat deze ingebruikneming niet zon der eenige voorafgaande officieele plechtig heid moet geschieden. Daarvoor was tevoren tè groote belangstelling en offervaardigheid voor de totstandkoming gebleken. Door de hiervoren genoemde personen is dan ook een comité gevormd dat een offi cieele opening van deze spoorlijn beoogt. In dit comité hebben zitting behalve de hierboven genoemde autoriteiten, de heer J. H. van Straaten van Nes te Boskoop en de Ir. der Nederlandsche Spoorwegen, met het toezicht op den bouw belast, de hear J. Ij. A. Cuperus. Dit comité heeft Zijne Excellentie den AARDBEIEN FRAMBOZEN KERSEN FRAMB.-KERSEN ABRIKOZEN GEMBER en diverse verleidelijke opschriften. „Nicky Beans" heeten ze, loopende, springende en dansende boonen, amusement voor jong en oud. Hij offreert er zelfs „Sweepstake ren- speien" bij, zoodat men onderling op die bewegelijke rupsen kan wedden. Voorts staat ergens: „nieteetbaa r". En dat i* wel het beste advies. De Se- bastiaria Pavoniana is een der vergiftigste planten ter wereld, en haar vruchten zul len wel niet te vertrouwen zijn, ook al zijn het dan enkel de huteen die hier met hun levenden inhoud arriveeren. Zonder is dit speelgoed dus lang niet. Dat de 'rupsen levendiger worden bij ver hooging van de .temperatuur, is' voorts te begrijpen. Zy zijn ingesteld op de tropische warmte van Mexico. Men kent ze daar uiteraard zeer goed en noemt de springendtf boonen „Brincadores" springers). FILMNIEUWS. „Goud" in de Schouwburg-Bioscoop. De Schouwburg-Bioscoop bracht gister avond voor een geheel gevulde zaal de Ufa- film „Goud", onder regie van Kail Hart! vervaardigd, met Hans Albers, Brigitte Helm, Michaël Bohnen, Lien Dyers en Kayssler in de voornaamste rollen. Over deze wonderbare film is reeds veel geschreven, immers voor de opnamen wa ren reusachtige bouwwerken noodig, w.o. een geweldige machinehal. Otto Hunte is de architect geweest, die deze bouwwerken ont wierp. Het scenario van dit machtige pro duct van de Ufa, dat niet nagelaten heeft ook hier een diepen indruk te maken op het publiek, is van fantaistischeti aard. „Goud" verhaalt van het streven van een Duitsch professor om van lood edelmetaal te maken, door middel van atoom-splitsing met behulp van geweldige massa s clectri- sche energie. De geleerde Prof. Achenbach en zyn helper Ir. Holk willen dit probleem ONTVINGEN WE DE NIEUWSTE DESSINS IN KIJK EENS BIJ VAN Minister van Waterstaat bereid gevonden de nieuwe spoorwegverbinding op Zaterdag 6 October 1934 officieel te openen. Dit zal geschieden te Boskoop. Een extra trein, be reidwillig beschikbaar gesteld door de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen, zal op dien dag een 200-tal genoodigden van Gouda via Waddinxveen-Boskoop, naar Al phen en daarna terug naar Boskoop ver voeren, waar een thé zal worden aangebo den. De trein vertrekt van het station te Gouda te 13.45 en keert daar te 16.45 weder terug. Onderweg wordt dezen trein aan de verschillende stations een eenigszins fees- telyke ontvangst bereid. Voorzitter van het comité is de heer E. G. Gaarlandt, Burgemeester van Gouda» Secretaris de heer G. J. J. Pot, Gemeente secretaris van Gouda, tevens Voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer aldaar. De verloting van E. H. B. O. Het Bestuur van de Vereeniging E. H. B. O. verzoekt ons op te nemen de nummers van de pry zen van de verloting, welke nog niet zyn afgehaald. Het zyn de volgende: No. 430, 2252, 2752, 2782, 5113, 6739, 6781, 7968, 7970, 10651, 12053, 12772, 13226. Het Instituut Stad en Landochap van Zuid-Holland op bezoek ten Stadhuize. Het Gemeentebestuur van Gouda zal he denmiddag ten stadhuize officieel ontvan gen het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, dat vandaag te Schoonnoven ten algemeene vergadering houdt. Dö „springende Een maatregel daarmee niet 3 ringende tapTen' '1 van mu^ffer aal bedoeld?; een «tu natuur, die stuk speel- Onsmakelyk en onpaedagogisch. Naar aanleiding van het bericht in de Telegr., dat wy Donderdag hebben overge nomen, schryft men thans over de Nicky Beans van deskundige zyde aan het blad het volgende: Er is niets nieuws onder de zon. In onze jeugd is er een periode van zeker veertien dagen geweest, dat het „wonder uit Mexi co" de begeerte van alle schoolkinderen uitmaakte. Dat wonder was de z.g.n. sprin gende boon, ter grootte van een capucyner- erwt, die wanneer men hem ergéhs neerleg de of op de vlakke hand nam, uit zichzelf bewoog en nu en dan zelfs sprongetjes maakte. Dat was zeer mysterieus, en het spreekt vanzelf, dat wy de huls openpeu terden, om te zien, wat achter de schermen zat. Het bleek dan steeds een dikkig vette geelwitte rups of larve te zyn, die spring levend in een dun en licht omhulsel zat, en door zyn bewegelijkheid het zonderlinge ge drag van de „springende boon' veroorzaak te. De mode duurde kort, gelijk met modes en met name met de speciale kinderliefheb berijen het geval pleegt te zijn. Maar eenige jaren later kwamen de wonderboon- tjes weer een tijd lang in trek. Zy heetten toen „jumping beans", blijkbaar omdat een Engelschman ze toen invoerde. In werkelijkheid zyn deze „boontjes", de vruchtdeelen van een tropische wolksmelk- achtige plant, Sebasti^ria Pavoniana of wel van een andere variëteit ,de Palmeri. De rupsen zijn de larven van een vlinder, die den springerigen naam Carpocapsa Sal- titans draagt. Zij zijn uit de eitjes te voor schijn gekomen, welke de vlinder in de vrucht heeft gelegd, hebben deze leeg ge vreten, en denken zich nu te verpoppen en te zy'ner tijd weer als vlinder hetzelfde te doen, wat hun trillioeneft voorouders héb ben gedaan. Een eeuwige kringloop, die echter onderbroken wor<Jt, by de lading levende boontjes, die de een of andere han delsman naar Europa tei? kinderspeelgoed- markt brengt. Ook nu is dat weer geschied. Een ver nuftig importeur noemt de „jumping beans" thans 's werelds grootste natuurwonder, en heeft telkens vier boontjes in een net pa pieren doosje verpakt met een luchtgaatje oplossen ter wille van de wetenschap. Op den avond dat hun meesterlijke uitvinding succes zal hebben, zy de beslissende proef zullen nemen, vliegt het laboratorium in de lucht. De professor vindt den dood, in genieur Holk herstelt van zijn verwondin gen. Deze komt meer en meei tot de over tuiging dat hier misdaad in het spel is ge weest en na eenigen tyd is het hem duide lijk dat een Sehot, de ryke .John Wills, de plannen van Professor Achenbach in zyn. bezit heeft weten te krijgen en de hand heeft gehad in de explosie. Holk, die met Wills in contaijt komt, besluit zich te wreken, hetgeen hem na veel inspanning gelukt. Ook dit laboratorium ontploft, en Wills, de man die den dood van den Pro fessor op zijn geweten had, vindt by de ontploffing den dood. Voor dit fantastisch gegeven, dat een technisch volkomen gaaf werk is geworden en waarin men Hans Albers als Ir. Holk op zyn best kan zien, zyn kosten noch moeiten gespaard om een illusie van echtheid te wekken, waartoe het klankgedeelte in zeer groote mate meewerkt. De regisseur heeft kunnen beschikken over een staf van be kwame ingenieurs en technici, zoodat hy er inderdaad in geslaagd is een cinematogra fisch wonder te scheppen. In deze buitengewoon interessante film vol spanning, die van het begin tot het eind boeit, treden artisten op van het eerste plan. Allereerst Hans Albers als de inge nieur die den dood van zyn leermeester wreekt, dit is wel een van zyn geweldigste rollen die hy op zeer superieure wyzc speelt. Voortreffelijk is ook Brigitte Helm, die het ware karakter van haar vader zoo goed kent en terstond by de eerste ont moeting Holk waarschuwt voorzichtig te zyn. Michael Bohnen was John Wils, de gewetenlooze rykaard, die bezeten was dooi de goudkoorts. Lien Deyers was als steeds allerliefst in de kleine rol die zy had. Alles tezamen een schitterende film, een verhaal vol spanning, boeiend van het begin tot het eind. Men moet niet nalaten dit meesterwerk te gaan zien. Een zeer goed voorprogramma, met inte ressant Profilti-nieuws, gaat aan deze span nende film vooraf. Volgende week zal, zooals reeds bekend mag heeten, in dit theater vertoond worden „Bleeke Bet", Bcuber's tooneelstuk ver vaardigd in de Cinetone Studio te Amster dam. De regie is vay Richard Oswald en nicht" is een gang ook voor de tweede maal naar dit theater volkomen waard. VV y meenen dit keer wel te kunnen volstaan met het programma warm aan te bevelen. De volgende week zal er voor muziek liefhebbers eveneens weer wat te geniete! zyn. Dan draait de Duitsche operette-film „Jeder fragt noch Erika" met in de hoofd rol Lia Mya, een filister die gedurende een geheele tyd niet op het witte doek ver scheen en het orkest van Dajos Bela. Concert in de Korte Akkeren. De muziekvëreenigi-ng D.E.S. geeft op Maandag 17 Sept. a.s. des avonds te 8 uur een concert inl de muziektent, staande op de Const. Huy^enskade. Thalia-Theater. College-humor. College-humor, een film van het studen tenleven afin een Amerikaansche universi teit, wor^t op 't oogqnblik in. „Thalia" ver toond. 't Is een Amerikaansche film van het goede soort, waarin flirtations, ontgroe ningen, danspartijen en voetbalwedstrijden aan de orde van den dag zy-n. Drie jonge lieden spelen de hoofdrol in deze füm. Al- 24 cent per K.G. bUk 40 cent per If K.G. blik Een reprise en première. Een uitverkocht Réunie-theater woonde gisteren'een reprise en een première by. Hoe verschillend ook van inhoud hebben beiden hun bekoring. „De 13e Gast" is een film van louter mysterie en een adembenemende Spanning. Evenals bij de andere films in hut detec tive-genre kan men dan pas recht genie ten als men niet weet waar het om gaat en hoe het mysterie wordt opgelost. Wy zullen ons daarom ditmaal van oen be schrijving onthouden. De intriges zyn trou wens zoo talrijk en zoo ingewikkeld dat het te veel plaatsruimte in 2011 nemen. Het feit dat de» Réunie uitverkocht was en... men zelfs gegadigden terjig moest sturen, ligt echter ongetwijfeld hoofdzake lijk in de reprise van het onvolprezen film werk, „Ein Lied geht um die Welt" met in de hoofdrol den radio-tenor Joseph Schmidt. Hem te hooren zingen de schlagers „Ein Lied geht um die Welt" en „Frag lereerst is daar de beroemde Bing Crosby, radiozanger van beteekenis, die hier als leeraar aan het college fungeert, een func tie, die hem maar zeer matig aanstaat en waarvan hy zich op niet al te serieuse Wijze kwijt. Dan is er Jack Oakie, die ge durende den groentijd goedig met zich laat sollen, maar daarna zijn schade op forsche wijze inhaalt En ten slotte hebben wij onzen vriend Richard Arlen, de held van de universiteit, de ster van het voeTBaT- veld. Richard wordt van de universiteit ge- j$agd wegens dronkenschap, hoewel de school voor een belangrijk deel z'n inkom sten betrekt van het voetbalteam, waarvan Richard de held is. Bing Crosby trekt par tij voor hem en wordt dientengevolge van het college verwijderd, echter ni<ft dan na dat hy eerst de aardigste studente heeft gehuwd. Als radiozanger hoopt de zingen de en sportieve leeraar zich een nieuw be staan te veroveren. Een spannende voetbal wedstrijd vormt het slot van "deze luchtige, ontspannende film. Van het voorprogramma vermelden wy met veel genoegen een. uitstekende teeken film met tal van verrassende vondsten en een klucht „Duizend en een lach", waarin een paar goede chansons ten gehoore wor den gebracht. Alles te zamen een program ma, dat de moeite loont! j Goudsche Winkeliersvereeniging. Algemeene vergadering. De Goudsche Winkeliersvereeniging houdt een algemeene vergadering op Maandag 17 September a.s., des avonds 8J uur (precies) ln café „Schaakbord" aan de Kleiweg. De agenda luidt als volgt: l. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verslag van de Algemeene Verga dering en Congres te Amsterdam. 5. Mededeelingen door den voorzitter naar aanleiding van de gehouden alge meene vergadering. j 6. Het Middenstandsblad? 7. Voorstel aan de Gemeenteraad tot vervroegde sluiting der Zaterdagavond- markt. t 8. Rondvraag. 9. Verloting. Ver. van Vrijz. Hervormden. Zondagmorgen 16 September a.s. zal voor de Vereen, van Vrljz. Hervormden in de groote zaal van de Réunie voor gaan Da. C. P. Thomseh, Ned. Herv. pre dikante te Gouda. Aanvang half elf. Kiezerslijst 1934-'35 Ned. Herv. Kerk. De Kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente maakt aan de gemeente bekend, dat de Kiezerslijst van mannelijke en vrouwelijke lidmaten boven den leeftijd van 23 jaren ter inzage ligt vanaf Maan dag 17 tot en met Dinsdag 25 September a.s., van des morgens 10 tot des namid dags 4 uur, bij den koster der St. Jans- kerk. Bezwaren tegen deze Kiezerslijst moe ten schriftelijk binnen 8 dagen bij den Kerkeraad worden ingediend. Vereeniging vftn Ned. Hervormden in vrijzinnigen geest. Het winterprogranima. De Vereeniging van Nederl. Hervormden in vryzinnigen geest is weer met huur win terprogranima begonnen. Een belangrijk onderdeel daarvan is het fodsdleiistonder- wys. Hiervoor verwyzen we naar de adver tentie elders in dit blad. Ook op verscheidene scholen wordt na mens de vereeniging catechisatie gegevèn. Maar ook op andere wyze tracht de veri eeniging te voorzien in de behoeften van hen, die, hoewel Ut de Ned. Herv. Kerk behoorend, door plaatselyke omstandigheden duar niet vinden wat zy noodig hebben. De godsdienstoefeningen, om de 14 dagen in de Réunie gehouden, verheugen /.ieh in gloeiende belangstelling. Vermeldenswaard zyn ook de verschillen, de lézingen die men gedeeltelyk alleen, go. deeltelyk tesamen met de andere vryzinnig- protestante groepen ter plaatse zal laten houden en die zeker ruime belangstelling zullen vinden. Zoo worden b.v. onderhande lingen gevoerd met prof. Rümke uit Utrecht over een tweetal voordrachten behandelend het probleem van het ouder worden; zal er vermoedeiyk een lezing met lichtbeelden zyn over een tocht van een Vryz. Christ. Jongerengroep gemaakt (ioor de Vogezen; terwyl op enkele avonden door de voorgan ger de richtingen in de Nederl. Herv. Kerk zullen worden besproken. Een ryk en veelbelovend programma. Burgerlyke Stand. GEBOREN: 12 Sept.: Erna Theresia Elisabeth, d. van C. J. P. H. Snyhorst en H. Drexhage, Markt 42. Leendërt, sr. van G. van Gent en W. Zorg, P. C. Bothstraat 73. Maria Johanna, d. van L. W. Inden Haak en J. M. E. Turkenburg, IJssellaan 30. Bernulphus Adrianus, z. van J. P. de Jong en M. Heemskerk, Wilh.str. 48. 13 Sept.: Willem, z. van D. H. Horten, sius en L. van Leeuwen, J. Philipsweg 24. Johanna Geertruida Teuna, d. Van J. Tak ,en H. M. van Schooneveld, 4e Kade 12. Frederik Antonius, z. van A. J. de Gruyl en A. de Keyzer, Woudstr. 3. 14 Sept.: Adrianus Petrus, z. van A. J. Koemans en Th. de Knegt, L. Tiendew. 55b. ONDERTROUWD: 13 Sept.: F. de Quant en J. H. Koetsier. H. Slot en M. J Nieu- wenhuyzen. A. M. Castelein en M. G. J. Vergeer. P. G. Bunschoten en S. M. de Jong. OVERLEDEN: Geen. Agenda. Schouwburg-Bioscoop tot 6,1 me' Maandag avond. De Ufa-film „Goud" met Hans Albers. Thalia-Theater tot en met Woensdag „Col- legé Humor" met Bing Crosby. Réunie-Bioscoop tot en met Maandag „Ein Lied ghet um die Welt" met Joseph Schmidts. 15 Sept. 35 uur Nieuwe Markt 38. In schrijving Vacantie-Kinderfeest. 15 Sept. 7 uur Nieuwe Markt. Openlucht- samenkomst Vrye Evangelische Gemeente. 17 Sept., 8% u. Café „Het Schaakbord". Al gemeene Vergadering Goudsche Winke liersvereeniging. 19 Sept. 8 uur geb. Daniël. Cursus E.H.B.O. leider Dr J. Bik. 20 Sept. 8)4 uur Nieuwe Schouwburg. Too- neelgroep Het Masker „Vorstelyke Emi grante»". 24 Sept. 8)4 uur Bovenzaal Soc. „de Réunie" Volksuniversiteit Algem. Ledenvergade ring. 26 Sept. 8 uur Soc. „de Réunie" Volksuni versiteit. Openingsavond nieuwe cursus jaar. Vertooning van de film „De gehei men van Krugers Wildpark" door C. P. de L. Beyers. Apothekers. De apotheken van den heer E. Grendel, Lange Tiendeweg en Pr. Hendrikstraat, zijn tot en met 21 Sept., benevens den daarop volgenden nacht, des avonds na 8 uur géopend (des nachts echter alleen voor recepten). Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by af wezigheid van den huisarts by de doktoren: P. de Boer, Gouwe 115. C. van Elk, Kattenslngel 79. ~ÜÏT PEN OMTREK. ALPHEN a. d. RIJN. Schippersknecht verdronken. Iri het Aarkanaal onder de gemeente Al phen a. d. Ryn kreeg gisterochtend de 21-jarige schippersknecht G. van Roon, San boord van het motorschip „De Goede Hoop", terwyl hy aan het roer stond, een klap van den helmstok, waardoor hy overboord sloeg. Hoewel de jongeman goed kon zwemmen, verdween hy byna onmiddeliyk in de diepte, zoodat aapgenomen wordt, dat hy door dert slag verdoofd of gewond was, Onmiddeliyk werd de politie gewaarschuwd, die na een kwartier dreggen het ly'k van Van Roon heeft opgehaald. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 15 September. Verwachting: Zwakke tot matige Oosteiyke tot Noordoostelyke wind, licht tot half bewolkt, droog warm weer behoudens geringe kans op onweer in het Zuiden. Verdere vooruitzichten: Nog warm met toenemende kans op onweer. De halsstarrige hoer. „na, zich miet laten lnachrijvei »U a. Crisis Rundvee Centrale, nsele veestapel is in heslag genon «menwerking met rijks- en gemeen- LTdwachters te Jnaphaas ls door een .rnleur van de Crisis Rundvee Cen- i.bU den veehouder D de B. aldaar t'»le "Jé,, gelwelen veestapel ln be- njï boer en gijn gezin leven zeer te- „^rtrokken en hebben nagenoeg met n"v«nndeOIdoorg'de regeering genomen Maatregelen ten opzichte van het vee- fraerabedrlit, willen ze niets weten. Meerdere malen zijn deze boer en zijn met de politie ln aanraking ge- aangezien steeds bij de verscMJ- een controleur zoowel van de M,la Varkens als van de Crisis Rundvee centrale een drelAnde houding tegen de Se, die daarf) tegenwoordig was, uprd aangenomen. 'Verscheidene keeren is deze boer ge- „èarschuwd dat hij aan de bepalingen de Crisis Rundvee Centrale moest Indoen Doch steeds tevergeefs! Het geduld van de Centrale was thans einde en tot krassere maatregelen la overgegaan Onder toezicht van po- Me werden dertig stuks vee uit het land Iphaald en per gerequlreerde veewagens overgebracht naar de veestallen te utrecht Het ln beslag genomen vee ver tegenwoordigt een waarde van ruim f Km Toen het vee werd weggehaald, werd lachende door den boer en zijn zoons Be legd Oa Jullie Je gang maar, we krij gen de'beesten wel terug, en anders gaan we naar' den steun Ernstig verkeersongeluk. Twee dooden. Gisteravond heeft op den provincialen weg nabij Wormerveer een ernstig ver keersongeluk plaats gehad, dat aan twee personen van resp. 17 en 19 jaar het leven h<De motorrijder D. Teek uit Zaandam kwam met zijn vriend Netelbeek, uit Koog a. d. Zaan, op de duo, uit de rich- Voor de promotie naar. Ras, eerste klasse speelt' n.ï. de Otter 2 (Hilversum) tegen Z.I.A.N. (den Haag) en voor de promotie naar de Res. tweede klasse Z.I.A.N. 4 (den Haag) tegen U.Z.C. 4 Utrecht. Vooraf zullen twee junior-zeventallen der G.Z.C. een vriendschappelijke wed strijd spelen. De wedstrijden gangen aan om 3 uur. K.L.M. en Mc. Robertson-race. i Douglas D C 2 vliegt mee ln liapdicaprace. i Naar het Handelsblad verneemt zal de nieuwe Douglas D C 2, gevlogen door Par- mentier en Moll, meedoen in de Mc. Ro- bertson-race van Londen naar Australië en wei in den handicapwedstrijd. Naar het blad verneemt zullen drie passagiers de vlucht van Londen naar Melbourne meemaken. De nieuwe Fokker 36 en de Douglas- vliegmachine zullen bejden Engeland be zoeken. i Met de F. 36, de nieuwe machine voor de Amsterdam—Batavia-route, die 32 zit- I plaatsen biedt, zullen verschillende voor aanstaande personen uit de Nederland sche luchtvaartkringen mee naar Enge land oversteken, o.a. de heer Anthony Fokker, de bouwer van de machine. 1 Deze vlucht naar Engeland zal het be- 1 gin zijn van een tournée naar verschil- i lende landen. Er bestaat zeer veel be- langstelling in het buitenland zoowel voor de F. 36 als voor de nieuwe Douglas, vooral in Engeland. De vlucht daarheen zal door de F. 36 waarschijnlijk kort na 23 September ondernomen worden. 9 De" K.R.O.-Boya; ,9.05 Vaz Dlaa; 9.05— 9.20 Zangrecital; 9.20—10 Het K.R.O.-or:' kest; 10—10.15 Marthe Walter; 10.15— 10.20 Vaz Dias; 10.20—10.40 Het K.R.O. orkest; 10.40—11 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. Pickkers. Bloemendaal: 10.Kerkdienst uit de Gereformeerde Kerk. 5.— Kerkdienst uit de Gereformeerde kerk. Voorganger Ds. J. C. Brussaard. Zondag 16 September. GOUDA, kerk, 10)4 v.m. Ds. H. C. RECHTZAKEN. Accountant en Kamerlid wegens verduistering vervolgd. Voor de Arnhemsche rechtbapk is giste ren behandeld de zaak tegen een accountant te Arnhem, lid van de Tweede Kamer en lid van den gemeenteraad vah Arnhem, wicn wordt ten laste gelegd verduistering, subs, heling, subs, bedriegelyke bankbreuk. By het verhoor van verdachte door den rp„- hnnbtp DU ne<' veniour van vcruacuvc uuui u«i Remonstr. Cramer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J Simon Soc. „De Réunie", Ver. vari Vryz. Hervorm den, 10y8 u. v.m. Da. C. 1'. Iromson. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5)4 u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5)4 u. n.m. Leesdienst. 19 Sept., 7)4 u. n.m. I)s. Kok van Vee- I nendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. W. F. v. d. Kodde van Delft. Viye Geref. Gemeente, 10 u. v.m. Lees dienst. i'rye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 Va u. n.m. Ds. H. C. Leep. I Donderdag 20 Sept., 's avonds 5 uur, Ds. H. C. Leep, Bybellezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. A. - H. Leenmans van Delft. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. D.s. A. C. i van Wyk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. j Ds. Jacobs. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Mispelblom Beyer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer G. de j Pater. i 7 u. n.m. Ds. Ewoldt van Bergambacht. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. de Voogd v. dj Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7)4 u. n.m. Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingsiyst 'is hef faillissement van CORN. A. I>E VRIES, vroeger vee houder te Berkenwoude, geëindigd. De Curator: Dr. Mr. J. SMIT. j Gouda, 15 September 1934. Hoogstraat 1. 28 jaar P.G. zoekt ernstige kennismaking met net meisje, ongeveer zelfde leeftyd. Brieven liefst met foto, welke onder j strenge geheimhouding en beantwoord wor den teruggezonden onder No. 3475 Bureau Goudfiche Courant, Markt 31. 10 INRICHTEN Bijwerken en Controleeren van Administratie» Balansen Belastingzaken. Makelaar in Onroerende Goederen M. DE KOSTER KRUGERLAAN 191 - GOUDA. Hierdoor maak ik bekend dat mijn Standplaats NIET MEER IS „CENTRAAL" maar bij Bode A. de Lange GYMNASTIEK-CLUB El- bestaat gelegenheid voor ge huwde Dames zich aan te sluiten bü een reeds bestaande Gymnastiek-club. Inlichtingen bij een der ondergeteekenden: Mevr. ABENDS, Crabethstraat 59. Mevr. N. BOTH, R. v. Catsweg 254. Mevr. GOMPERS, Wijdstraat 17. TE HUUR '/met ruime wonjng, centrum stad. Huurprijs 6.50 per week. I Te bevr. b/d Makelaar P. W. DE I BEUN, Fluweelensintfel 90. T^E KQOP een in prima staat ver- keerende 32.50. Brieven onder no. 3506 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. TE KOOP of TE IIUUR ruim een halve H.At TUINLAND MET FLINK WOONHUIS hetwelk in tweeën bewoond wordt. Staande en geiegen in de Voor willens te Gouda. Te bevragen bij P. v. d. LINDE, Makelaar, Kleiweg L1Z. VRIJZ. PROT. ZONDAGSSCHOOL. I ZONDAG 16 SEPTEMBER, 12 uur. I Neutrale School Groene weg (kinderen 59 jaar). 1 Openbare Bewaarschool Lethmaetstr. (kinderen 5—9 jaar). I Remonstr. Kerk Keizerstraat (kinderen 912 jaar). HET BESTUUR. van de plek ongev. depot ls gevestigd stond een vrachtauto aan den kant van den weg. De bestuur der van de auto had zich even verwij derd om zyn benzinevoorraad aan te vul len, terwyl hij een makker van hem het toezicht op zijn wagen had toevertrouwd Vermoedelijk heeft de motorrijder de auto door zijn snelle vaart niet tijdig op gemerkt. Hij ls althans met volle vaart tegen de stilstaande auto opgereden. De botsing was zoo hevig, dat de be stuurder Teek een eind werd weggeslin gerd. Hij werd hevig bloedend opgeno men en moet op slag dood zijn geweest. Ook de duo-rijder kwam een eind verder op den weg terecht.' HU werd met ern stige verwondingen opgenomen en bleek bij aankomst in het ziekenhuis reeds Teek was 19 jaar, Netelbeek 17 jaar oud. Het onderzoek wofdt geleid door de marechaussee te Wormerveer. Gebleken ls, dat de vrachtauto op de juiste wijze aan den kant van den weg was geplaatst. FINANCIEELE BERICHTEN Indische conversie een groot succes. Geen toewijzing op de vrije inschrijvingen. Det departement van Koloniën deelt mede, dat bij de inschrijvingen op de" Nederlandsch-Inèlsche conversieleening 1934 a door houders van aflosbaar ge stelde Indische schuldbewijzen tot een zoodanig bedrag is gebruik gemaakt van hun recht van preferentie, dat op de vrije Inschrijvingen geen toewijzing kan plaats hebben, terwijl op het aan open bare Instellingen vast toegezegde bedrag een belangrijke reductiè zal moeten wor den toegepast. Werd vastgesteld, dat verd. de voorloopige oprichtingskosten van het Ryn-Strandbad allereerst had geschat op ƒ4000.—. Op de vraag van den president of verd. als secretaris-penningmeester een kasboek byhield, antwoordde deze dat hy wel een kasboek had gekocht, maar de noodige be scheiden daarvoor niet heeft ontvangen. Hy deelde voorts mede, dat een bank te Arnhem wilde medewerken om de uit te échryven obligatieleening van 14.000 te doenv slagen. Toen verd. zich als trustee der j toekomstige obligatiehouders aanbood, eischte de bank daarvan acte. Verd. weiger de dit. Op 15 Juni van het, vorig jaar, toen tot opheffing besloten werd, had vor l. de voor- waarden gesteld; tén eerste, dat hy rijn kasvoorschot terug moest hebben, voorzoo- vèr men 'lat ndssen kon on de 'fëst 'spoedig daarna; in ie tweede phats dat de credi teuren r genoegen modi zouden nemen, den concessionaris in plaats van de stich ting als floh.i.idenaar krijgen. Wanneer ee» pennmgmeester van een vereeniging, zèide verd., zelf geld vooTschiet, dan is usance, dat hy dat weer uit binnenkomende gelden terugkrU'gt. Verd. verklaart'onschul dig te zyn. Als getuige werd gehoord de curator in het faillissement Mr. Eling Visser en de vroegere exploitant en directeur van het Rynstrandbad, de heer du Pré. De officier vorderde schuldigverklaring aan verduistering en eischt ten slotte we gens voortgezet misdrijf van verduistering zes maanden gevangenisstraf. Ds. Erdman. i MOORDliEOHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.pi, Ds. B. Nieu' burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer Wildschut, g.o. te Rotter dam. WADD1NXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Vroegindewey. TE HUUR per 1 Oct. a,s. een met voor- én achtertuin aan de Goejanverwelledijk 45, van alle gemakken voorzien. La.ge huur. I Te bevr.: C. NOORDEGRAAF, Groenendaal 62, Gouda. j Voor juffrouw alleen AANGEBODEN (centrum). Huur 4.50, met licht. Br. onder No. 3485 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. VOOR HEDEN SPECIAAL AANBEVOLEN: Leverkaas 20 ct. per ons Smecrwomt .14 Bacon 20 Thuringer Bloedw10 Gew. Leverworst 10 Huzarensalade 35 ct. per portie Kalfscroquetten W/i ct. per stuk TELEPH. 3082. Gevestigd 1905. In de put! Ja Karei, ik ga hulp halen! Ik zal eerst het deksel op de put doen, want het begint te regenen! (Woche im Bild Olten.) SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. A.Z. blijft in de eerste klasse. Gisteravond werd in het Sportfondsen- bad te Amsterdam voor de tweede maal 4e beslissingswedstrijd tusschen A.Z. en p-J.K. gespeeld voor de onderste plaats ln de eerste klasse. Deze wedstrijd, die vorige week onbe slist geëindigd was, werd thans door A.Z. met 53 gewonnen, zoodat D.J.K. thaps gedoemd is degradatie-wedstrijden te spelen en het dus niet uitgesloten is, dat deze oude club, die zich zoovel Jaren feeds ln de eerste klasse heeft weten te handhaven, zal moeten degradeeren. Twee polo wedstrijden hier ter stede. Voor a.s. Zondag heeft de waterpolo- commissle der K.N.Z.B. nog vastgesteld Wee Polowedstrijden voor de promotie- degradatie-competitie en worden de2e hi het bad der Goudsche Zwemclub aan de Houtmansgracht alhier gespeeld. RADIO-NIEUWS. Zondag 16 September. Hilversum: V.A.R.A. 9.— Gramo- foon; 9.U4 Postduivenberichten; 9.U6,Tuin- bouwhalfuurtje door S. S. Lantmga; 9.oü Orgelspel door Joh. Jong; 9.45 Van Staat en Maatschappy door A. l'ieysier; 1U.— Sluiting; V-P-R-D. 19.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Utrecht. A.V.li.O. 1212.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.80—2 Kovacs Lajos en zyn Orkest; 2 Boekenhalfuur; 2.30—3 Zang door het Man nenkoor „Kunst na Arbeid", Amsterdam; 34,45 Concert door het Omroeporkest; 4.45 Sportuitslagen door Vaz Dias; V.A.K. J A. 5.— Gramofoon; 5.15 Orgelspel door Cor Steyn; 5.80 Gramofoon; 5.45 Cor Steyn orgel en Harry Wiggelaar, viool; 6.— Sport van den dag; 6.20 Vara-orkest; 7.— Veer- tig jaar Stadsschouwburg te Amsterdam; 7.30 Vara-orkest; A.V.R.O. 8.-8.15 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.15 9.15 Het Omroeporkest; 9.15—9.30 Radio journaal; 9.30—10.15 Kovacs Lajos en zyn Orkest; 10.15—10.30 Verduurzaamde melo- diën; 10.80—11 Kpvacs Lajos en zyn orkest; 11—12 Gramofoon. Huizen: K.R.O. 8.30—9.30 Morgenwy- ding door Pater Corver; N-U.R.V. 9-30 Ge- wyde muziek (Gramofoon); 9.45 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Westerkerk) te Delft. K.R.O. 12.151 Het K.R.O. Orkest; 11.25 Katholieke wederopbouw I. Prof. A. van Rixtel S.S.J.: „De Bouwers van nu"; 1.25— 2 Het K.R.O.-orkest; 2—2.10 Gramofoon; 2.10—2.30 Boeken en schrijvers; 2.30—3 Gramofoon; 3—3.20 Het Dameskoor „Da- voli"; 3.20—3.40 Gramofdan; 3.40—4 Het Dameskoor „Davoli"; 4—4.30 Gramofoon; 4,805 Ziekenhalfuurtte. N.C.R.V. 55.45 Gewyde muziek door ëéh dames-ensemble; 5.457.30 Kerkdienst, <»it de Ned. Herv. Kerk (Muiderkeric)/ 7.30—7.45 Gewyde muziek; Gramofoon; 7.50 —8.16 Xatholieka» Wederopbouw II. „Het hedêndaagsrhe jEuropa". *,De toestand hier efpnu" door Prof. H. F. Heezemans; 8.15— By vonnis van den Kantonrechter te Gouda van 25 Juli 1934 werd WILLEN SEKERIS, slager, geboren 28 Mei 1884 te en wonende te.>addinxveen, Kerk weg 190 veroordeeld tot eén geldboete van ƒ50.— subsidiair 10 dagen hechtenis, ter zake van het ter aflevering voorhan den hebben van een hoeveelheid aan keuring onderworpen kalfsvleesch, dat niet overeen komstig de Vleeschkeuringswet 1919 Staats blad 524, was gekeurd; met last tot open baarmaking van deze uitspraak op kosten van den veroordeelde. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie by de Kantongerechten ter standplaats Rotterdam. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan wylen G. G. BIK, gewoond hebbende te Gouda, worden ver zocht daarvan opgave te doen aan onder- geteekende, Curator over de onbeheerde nalatenschap. De Curator zal op*19 October a.s., des n.m. te 4 uur te zijnen linize aan belang hebbenden rekening en verantwoording van zijn beheer afleggen. Mr. W. SCHEINK, Middenhoefstraat 17, Rotterdam. goed bekend met typen, met eenige jaren kantoorwerkzaaroheden, vraagt plaatsing. Brieven onder no. 8511 Bureau Goudsche Courant, Markt 81, Gouda. Huwalllk WEDUWNAAR van midd. leeftijd, eigen huis bewonend rn, de directe omgeving van den Haag, zoekt voor het bestuur zijner huishouding een of weduwe uit den goeden burgerstand. I Bë overeenstemming van karakter en levensomstandigheden, huwelijk niet uitge- -sloten. Brieven met uitvoerige inlichtingen (dis- cretie verzekerd) worden ingewacht onder no. 1006 Bureau van dit Blad, Markt 31, Gouda. HUIS TE HUUR, Bogen 42. Te bevragen: C. PERDIJK, janverwelledijk 27. Goe- Het beste wat geleverd kan worden Geurig en sneeuwwitte brand. Neemt proef. KLEIWEG 87. l)e catechisaties worden hervat Maandag 17 Sept. a.s. tn de Reünie, 's avonds van 6—7 voor jongens en meisjes onder lb J. fjg ri boven 16 j. Opgaven vaii nieuwe leerlingen vooi- den aanvang van het uur. TE KOOP van Bouwer schitterend complex soliede VRIJE HUIZEN, flinke tuinen, met vaste waschtafels, mooie stand, Burgvliet II, Gouda. Ook afzonderlijk. Huren 6.75 p. w. Bevr. Tel. 31575 en 44782, Rotterdam, en op het Werk. GOUDA KLEIWEG 54. Te bevragen Fa. P. DE JONG Jzn., Kuiperstraat 27, Telef. 2929 TE HUUR GEVRAAGD, geschikt voor Consultatiebureau voor de Nieuw Malthusiaansche Bond. „^atTTaaTR A AT 1® Brieven met prijsopgave aan het secreanaat, VüobiUbbiKTVAi lu. Alleen door een centrale verwarming bereikt U dat geheel Uw huis behageiyk is verwarmd, ook bij de strengste koude. Laat ons tijdig een plan voor U gereed maken. DUBBELE BUURT 15 VARKENSVliEESCHf Varkenslappen vanaf f 9-40 p.p- C'arbonade Dooiregen lappen Speklappen Bladreuzel Rund- en Varkensgehakt 25 ct. p. p. Gemalen Reuzel 20 ct. p. p. - 3 p. Carbonade 0.90 - 2'/, p. Varkensroll. 1.00. Beleefd aanbevelend, RUNDVIJEESCH: Runderlappen vanaf Runderrollade Riblappen vanaf Rosbief Hom ƒ0.40 p.p. „0.45 0.45 0.60 0.30 0.35 0.25 0.20 0.35

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 4