UEK mits per stuk 1 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NJEU^ERKERK, OUDERKERK. OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. ’Maandag IB November 1834 Ho. I87B0 BERG. randnummer >r Reeuwflk I >nijnen en vet )DEL. 2745. De Bekentenis. GESCHENKEN j E Telef. 2235. ieur*a IDEWEG 17, ang Lederzaak. EEN KWARTJE EEN KLEINTJE Hap „iuuliruf Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen Minister Baldwin’s uitspraak inzake de Rijngrens. 78*;JWHi»ng 80BB8CHE COURANT. per ons f S im Pakhuis Bogen 25, Tel. 3256. FEUILLETON. 2 uffrouw heeft nog >n beschikbaar voor en van boeken. H. Blonk, Raad- 66, Reeuwyk. Naar het Engelsch. /llg- id op. /let. het niet. u wilt, dat Ik handelen zal. Alles onbegrijpelijk en verward. (Wordt vervolgd). soliede Boek- r de plaatsing wave grepen, ‘handeling. n, 28 j., G.G., zoekt ing met net meisje stand, leeft 28-30 j. 1783 Bur. v. <1. Blad. I: VOOR OPGAVEN WORDEN VOOR DONDERDAGAVOND 6 UUR INGEVXACHT PLAATS wegens verplaatsing nhuis, geheel modern aag. Ohr. de Wethstr. 3. F TELEF. 2555. nu Dahlia’s ten in 5 kleuren. 1.met 10 Tnl- Aanbev. J. Brosse, i, d. IJssel, Spreeuwenhoek huur een a Bovenhuis, m. voorz. ruim uitz., der centr. verwarm, kamers, badkamer, zolder. Bogen 25, Tel. 3266. gesteld met den kunstschilder Willy Slui- i ter, in overleg met wien Zij besloot, vier Nederlandsche kunstenaars uit te noodi- gen leder één werk daarvoor te vervaar digen. Tevens verzocht H. M. aan den Het getuigt welhaast van heldenmoed, wanneer een vader zijn zoon in deze tijden een handelsopleiding doet geven. ik U Do. 5% uur u.b. P. K. kom be- D. Toen hoorde zij, hoe de voordeur ge opend werd. Terwijl hij binnenkwam, riep hij ver heugd uit: Wat ben ik blij, dat u weer op me gewacht hebt, moeder. Maar beste jongen, dat doe ik toch altijd, zei ze teeder. Maar waarom zeg je dat: is er vanavond iets bijzonders aan de hand? Er kwam een gloeiende blos op zijn wangen en er was een stralende uitdruk king in zijn oogen. Moeder, moeder, fluisterde hij, ter wijl hij zijn armen om haar heensloeg. Elsie Drake houdt van me en heeft me beloofd mijn vrouw te worden. ie portefeuilles be- Jrüs 15.—. en: Markt 8 en de Ven, Wjjdstr. ‘in haar slaapvertrek aangekomen, slaakte Katharine een zucht tran verlich ting. Nu hoefde zij zich niet langer on gerust te maken, over de toekomst van haar Jongen. Nu zou ze haar hoofd ge rust neerleggen, met het idee, dat zij wist, dat er iemand was, die geheel haar plaats zou kunnen innemen. Met een glimlach van geluk sliep ze in, toen ze zich herinnerde het gesprek, dat zij met aangeboden een B.S.A. zoo goed als pkleppen)dubbele eel electrisch loopt Prjjs 160.-. Kerk, Rijwielhandel, a. d. IJssel (Kerk- 35. werden door een Parijs’ modehuis vervaar digd en naar Londen gezonden. Deze week zal Prinses Marina haar ach^ bruidsmeisjes, onder wie ook prinses Juliana is, voor het eerst in Londen ont moeten. De bruidsmeisjes zullen dan, onder persoonlijk toezicht van prinses Marina, voor den optocht repeteeren, zoodat zoowel de kleine als de volwassen bruidsmeisjes haar taak nauwkeurig weten. Deze repeti tie vindt niet plaats in Westminster Abbey, doch bij een der naaisters, zoodat de bruids meisjes haar toiletten kunnen dragen. Zij worden gerangschikt volgens haar grootte, voorop loopt de kleine prinses Elisabeth met haar nichtje, Lady Mary Cambridge. Prinses Juliana zal waarschijnlijk achtei-aan dne stoet loopen, daar zij vrij lang is. FRANKRIJK. Een ambtswoning voor den mniister-pfeaident. Als gevolg van de Voorstellen van den intusschen afgetreded minister-president Doumergue tot wijziging van de Grondwet, zal, naar Reuter uit Parijs meldt, de mi nister-president in Frankrijk in de toekomst een ambtswoning hebben. Hiervoor is het oog gevallen op hetl be kende hotel Matignon waar TalleyranJl in 1810 gewoond heeft. Van 1880 tot den wereldoorlog was in dit hotel de Oostenryksche ambassade ge vestigd en na den oorlog werd het gebruikt voor arbitrage-rechtbanken. De tegenwoordige premier, Flandin, zou de nieuwe ambtswoning betrekken, zoodra dc noodzakelijke veranderingen gereed zijn. Het huis is omringd door den grootsten particulieren tuin van Jfarijs. 10 cent GEKRUID 14 cent per ons IS 16 ct. per ons huisen N.V. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.28, per week 17 cent, met Zondagsblad kwartaal f 2.90. per week J2 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal 3.16, met Zondagsblad 3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bU onza agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2746. Postrekening 48400. Discussies over Nederland’s positie. Hoewel dit in het begin van den nacht wel het geval was, kon ik het laatste ge deelte niet slagen van... verdrie| en angst. Niettegenstaande het Katharine voor een kort oogenblik voorkwam, alsof haar hart ophield met kloppen, slaagde zij er toch in haar zelfbeheersching te bewa ren. Kom eens naast me zitten, zei ze terwijl ze op den divan bij het venster plaats nam. Vertel me eens, wat je waar mee bedoelt... Hout je niet van Malcolm? Niet van hem houden? Ik heb hem meer Hef dan me zelf, klonk het harts tochtelijk antwoord. Maar wat is er dan? drong de moe der aan. O, hoe moet ik het u vertellen, kreunde het meisje, terwijl ze haar han den krampachtig in elkaar klemde. Toch mag ik het niet verzwijgen, en ik durf het Malcolm niet te zeggen. Ik moet het m, hoe is zoo hoofdredacteur van ’t Berliner Tageblati, stelt echter zooveel vertrouwen in Neder land, dat hij -niet, wil aannemen, dat dit land zijn neutraliteitspolitiek zal laten varen, oaar deze politiek tot dusver den vre de ten goede is gekomen en een be letsel is voor de verwerkelijking van 1 plannen, die eerzuchtige groote mogendhe den mochten koesteren. Ondertusschen is Paul Scheffer er na Hailsham’s rede nog geenszins gerust op, dat Engeland niet zal probeeren of doorgaan met te trachten Ne derland te betrekken by combinaties, die vooral Fransche belangen die-nen en die dus tegen Duitschland zyn gericht. Ook de Angriff, het door dr. Goebbels, de Duitschen minister voor de propagan da, in ’t leven geroepen dagblad, houdt zich bezig mét de beweerde pogingen van bui- tenlandsche staten om Nederland aan hun zyde te krygen. Volgens het blad neemt het streven der Fransche machtspolitiek om Nederland in haar web te spinnen, veront rustende vormen aan. In minister Steenberghe laakt de Angriff het, dat de Nederlandsche bewindsman er zich tegenover de pers slechts toe bepaalde op te merken, dat de jongste conferentie van de goudbloklanden geen politieken achtergrond had, nadat De Broqueville, des tijds Belgisch premier, in een vraaggesprek, toegestaan aan de Information, te kennen gaf, dat de goudlanden eigenlijk niet al leen op economisch en financieel gebied moesten samenwerken, maar evenzeer op militair en diplomatiek terrein. Verwerpe lijk vindt het Duitsche blad het eveneens, dat de Nederlandsche regeering een crediet van ƒ200.000 zou toegestaan hebben voor het Nederlandsch tehuis voor studenten te Parijs. ~^BÜÏTENLANDSCHNIEUWS? ENGELAND. Het bruidskleed van prinses Marina. Repetitie van de bruidsmeisjes- processie. ,Het bruidskleed van een koninklijke prin ses is geen eenvoudige zaak. Een geheele maand hebben, naar de „United Press” meldt, de voorbereidingen reeds geduurd, doch eerst thans is het feestelijke oogenblik aangebroke-n, waarop het eindelijk aaneen genaaid zal worden. Deze gewichtige ge beurtenis, evenals het knippen en het passen vindt in Londen plaats, slechts het materiaal komt uit Parijs. Hiermede zyn de zorgen van de -naaisters nog lang niet ten einde; op het oogenblik is het moeilykste pro bleem de grootte van den tweeden tulen sluier, welke de bruid over den kanten bruid- sluier van haar moeder zal dragen. Het materiaal voor de toiletten der bruidsmeisjes witte met zilverdraden doorweven crêpe is eerst nu in Londen aangekomen, daar het zoo teer is, dat men het vervoeren tot op de laptste minuut uit stelde. Ondanks dat, hebben de acht bruids meisjes haar toiletten reeds gepast, en wel met behulp van „toiles”, uit linnen vervaar digde copiën van de toiletten. Deze toiles i Toen Malcolm haar op zekeren middag bij haar moeder aantrof, vroeg hij on- mlddellijk of hij haar naar huis zou mo gen brengen. Maar ik ga heelemaal nog niet naar huis, zei ze lachend. Jk moet vanavond nog naar het kantoor, en ik heb nog aardig wat werk te doen. Het is een schandaal, zei Malcolm eenigen tijd later tot zijn moeder, dat zulk een mooi, fijn meisje op een dag bladbureau moet werken. Een meisje, zooals zij Is, moest niet in betrekking hoeven te gaan. Ze zou een ideaal vrouw zijn voor den man, die het geluk had haar te winnen. Het was reeds eenige weken geleden, dat haar zoon zich op deze wijze over Elsie uitgelaten had, en hoewel hij den laatsten tijd niet veel over het meisje sprak, was zijn moeder er toch van over tuigd, dat hij haar zoo nu en dan ont moette. Terwijl Katharine Stratton daar dien avond op de thuiskomst van haar zoon zat te wachten, gingen haar gedachten weer naar Elsie Drake terug. Ze voelde, dat zij in alle opzichten was, zooals een meisje behoorde te zijn. Niettegenstaan de het soort werk, dat zij genoodzaakt was te verrichten, was zij eenvoudig ,en van een fijne beschaving, terwijl ze nog alle mogelijke idealen over het leven had. van Camerlengo der Katholieke nog enkele ^-woonhuizen, n het voormalig O. 1. Huurprys 6.— waterleiding en ing inbegrepen. gen by G. J. van Ridder van Cats- v. d. Horst, Turf- seminarie van Nepi en later behaalde hij aan het Romeinsche seminarie den doctors graad in de filosofie, theologie en het ka- noniek recht. Nadat hij eenigen tyd secretaris was ge weest van kardinaal Mertel, werd hij be noemd tot hoogleeraar in het kanoniek recht aan het Katholiek Instituut te Parys, waar hy jarenlang, toj 1898, werkzaam was. In 1898 werd hij benoemd tot titulair- aartgbisschop van Caesarea en tot aposto lisch delegaat by de republieken Peru, Ecuador en Bolivia. In 1901 aanvaardde hy de functie van secretaris van de congregatie voo buitenge wone aangelegenheden. In deze functie deed hij het voornaamste werk by de toen maals plaats hebbende codificatie van het kanondek recht. In het Consistorie van 16 December 1907 werd hy tot kardinaal gecreëerd, zoodat hy j h. M. heeft’zich "daartoe in verbinding dit jaar ook nog zyn zilveren jubilé als kari ->-m... d-naal zou vieren. Na de beëindiging van de werkzaamheden voor de codificatie van het kanoniek recht, werd hy in 1916 onderscheiden met de waar- I Ze behoorde tot een van die vrouwen, aan wie het leelijke en slechte van de wereld ongemerkt voorbij ging. Welk een beschermenden invloed zou zulk een meisje op haar zoon kunnen uitoefenen. Tnon bnnrHn wH Vino Ho rrö. Neen, mevrouw, in het geheel niet. Ik heb me van het begin af aan heel eenzaam hier gevoeld. Verder had ze haar verteld, dat zij een wees was en haar ouders waren gestorven, toep ze nog een baby was. Ze was opgevoed ge worden door een oom en tante, die ech ter beiden in het afgeloopen jaar waren overleden. Ze hadden mijn studie voor mij be taald, zei ze. Zelfs als ze nog hadden olijven leven, had ik moeilijk meer geld van hen kunnen aannemen, daar zij zelf verre van rijk waren en ook kinderen hadden, die nog moesten leeren. U moet me eens dikwijls komen be zoeken, had zij aangedrongen, toen het meisje opstond om heen te gaan. Ze had dan ook woord gehouden en was heel dikwijls bij haar op komen loo pen. Geleidelijk waren de weduwe en Elsie heel veel van elkaar gaan houden. digheid Kerk. In 1914 benoemde Paus Benedictus XV kardinaal Gaspari tot zyn staatssecretaris. In 1930 werd deze taak den hoogbejaarde geestelijke van de schouders genomen en werd zyn vriend en leerling kardinaal Pa- celli tot zijn opvolger benoemd. VEELENIG DE STATEN. Een Nobelprijswinnaar. Een gesprek met Professor Urey. Professor Harold Clayton Urey, aan wien 'den Nobelprijs voor scheikunde van 1034 is toegekend, verklaarde aan een vertegen woordiger van de „United Press”, dat hy zich naar Stockholm zou begeven om de verdeehng der Nobelprijzen persoonlijk bij te wonen. „Eenige dagen geleden”, verteld Urey, „had ik vernomen, dat men mij voor den Nbelprys had uitgekozen. Dit wond mij zeer op, en indien men met de officieele mededeeling nog lang gewacht had, was il^ snel zenuwziek geworden”. Toch maakte professor Urey in het ge heel geen zieken indruk, hy is een gezonde verschijning, van middelbare grootte en grys wordend haar, vol energie, die hy ook door zyn onvermoeibare arbeid bewezen heeft. Met de bescheidenheid, die dezen ge leerde eigen is probeerde Urey zyn verdien ste by de met zijn naam onverbreekbaar verbonden ontdekking van de „zware water stof” te verkleinen, om daardoor de ver dienste van zijn medewerkers, S.C. Brich- wedde van het United States Bureau of Standards en zyn assistent van de Colum bia universiteit. G. M. Murphy duidelijker te doen uitkomen. Urey verklaarde dat zijn benoeming tot Nobelprijsdrager niets aan zyn huidige leefwijze zou veranderen. „Ik ben zeer gelukkig, de edelmoed^gen prys als erkenning van myn werk van het Nobelprys-comité ontvangen te hebben. Na tuurlijk staa| men in de wetenschap nooit alleen, er zijn alty'd voorgangers en mede- werkers, zonder wier hulp men weinig kan doen. Zy hebben'eveneens recht op erkente lijkheid voor de ontdekkingen. Myn universiteit heeft myn wetenschap pelijke proeven altijd op allerlei wijzen be vorderd en zonder deze hulp zou myn arbeid niet zoo succeavol geweest zijn”. BINNENLAND. Koninklijk Geschenk, aan Prinses Marina en Prins George van Engeland. Hoe het kamerscherm naar het ontwerp van den heer Mutters werd samengesteld. Ter gelegenheid van het aanstaande huwelijk van Prins George, hertog van Kent en Prinses Marina van Grieken land, bij welke plechtigheid H. K. H. Prinses Juliana als bruidsmeisje aanwe zig zal zijn heeft H. M. de Koningin door aanbieding van een geschenk van Haar belangstelling willen doen blijken De I keuze werd bepaald op een vierbladig kamerscherm, dragende vrer aquarellen. haar Jongen gehad had... Vaag vroeg zij zich den volgenden dag af, of Elsie haar wellicht niet wat te sen timenteel in haar groote moederliefde zou vinden. Deze twijfel verdween echter onmiddellijk, toen haar aanstaande schoondochter haar dien middag kwam bezoeken. Moeder, zei ze fluisterend. Ik kan me niet herinneren, dat er ooit iemand is geweest, die ik zoo kon noemen. Ik houd zooveel van u. Toen trachtte zij zich te beheerschen, doch haar oogen stonden vol tranen. Ik hoop niet, dat u me kinderachtig vindt, dat ik mezelf zoo laat gaan: het was zoo heerlijk van morgen uw briefje met die mooie rozen te ontvangen. Toen de eerste emotie echter voorbij was, keek Katharine Elsie met een on derzoekenden blik aan. Kindlief, riep ze uit. Voel je je niet goed? Het Jongge meisje zag doodsbleek en er lagen diepe kringen onder haar.* u bekennen en het aan u overlate] oogen. Zonder haar aan te zien, antwoordde zij: -X Ik heb vannacht niet goed geslagen. Zelfs wanneer men jong is, kan jnen soms nachten lang van geluk waxki gen, mSiXe Katharine glimlach^ Het meisje ^chter glimlachte Nee, zei ze, daalrdeor kwant l «en net Meisje re dagen, boven a Maandag tusschen Krugerlaan 5. jpage, Gouwe 130 alle voorkomende in Kleeding, Tapy- Etrugen Wd ïeleden heeft de Engelsche minister Baiwin de merkwaardig verkla ring atgeiegd, dat Engeiands grens aan den Kyn is gelegen. Deze uitspraak heelt neei wat beroering gewekt, vooral ornaat zy na derhand in verpand werd gebracht met de bewering, dat Groot-Britanmë met rMeder- land een schikking zou hebben getroffen, deze bepaling bevattende, dat ons land den Britten vliegterreinen ter beschikking zou stellen, wanneer eens een gewapend geschil mocht uitbreken. Hieruit werd tevens ge concludeerd, dat Engeland Duitschland oe- - schouwde als den vyand in een toekomsti- jen oorlog en ten behoeve van zyn eigen Beveiliging reeds bij voorbaat op het Euro- peesche vasteland, i.c. Nederland, zyn steunpunten wilde vestigen. Van Neder landsche zyde zy-n deze gevolgtrekkingen reeds absurd genoemd en dezer dagen heeft lord Hailsham, de Engelsche minister van oorlog, in het Hoogerhuis eveneens verkla ringen afgelegd, waarvan de strekking was de gewekte onrust weg te vagen en de ge moederen te kalmeeren. Zijn oordeel over Baldwin’s befaamd, van Duitsch standpunt bekeken, berucht geworden woorden kwam hierop neer, dat Engeland in de verste ve> te er niet aan denkt Duitschland bij zmi erfvijanden in te deelen en dat Baldwin feitelyk alleen maar had willen laten uftko- men, dat de felheid van een attaque, waar aan Engeland eventueel zou kunnen worden blootgesteld, grootelijks wordt bepaald door den afstand, waarop zich de aanvaller be vindt. Wanneer b.v. een agressieve hande ling haar beginpunt zou vinden in „de lage landen aan de zee”, dan zou de tegenstan der, die van daaruit opereert, niet alleen in staat zijn z’n verwoestend werk uit te voe ren, maar tevens gelegenheid hebben zich weer te verwijderen, voordat men van Brit- sche zyde afdoende afweermaatregelen zou hebben kunnen nemen. Wanneer daarente gen de vijand zyn operatiebasis heeft ge vestigd in verder gelegen gebied, bestaat de mogelijkheid jjat Engeland op vruchtdra gende wijze voorbereidingen ter verdediging treft. Samenvattende merkte lord Hailsham op, dat onder de tegenwoordige omstan digheden voor Engeland een levensbelang is, dat de ka’nsen met betrekking tot een aan val vanuit nabij gelegen gebied zoo gering mogelyk zijn. Zoo beoordeelde volgens lord Hailsham Baldwin den toestand eveneens hy loochende het met grooten nadruk, aat er in Baldwin’s uitspraak ook maar iets sinisters school. Moge ondertusschen lord Hailsham door zyn tekstuitleg een poging hebben gedaan om aan Baldwin’s uitspraak het al te sen- sationeele karakter te ontnemen, nochtans blijft de aangelegenheid de Duitschers ten zeerste bezighouden, hetgeen o.a. to^ uiting komt in verschillende artikelen, die gepu bliceerd worden in de Duitsche pers, welke de opmerking maakt, dat, wanneer Enge land de Ryn als zijn grens beschouwt, de Duitschers met hetzelfde recht de klippen van Dover als hun defensiegrens zouden kunnen beschouwen. Paul Scheffer, de ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 25 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prys. INGEBONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2^6 elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelmgen bjj contract tot zeei' gereduceerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunneik. worden ingezonden door tusschenkomst van 8 handelaren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daags vóór aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. heer Sluiter, zich met de leiding te wil len belasten. De uitgenoodigde kunste naars waren de heeien Louis van Soest en J. H. Mastenbroek heiden te 's-Gra- venhage, prof. H. J. w^ter te Amster dam en C. Vreedenburgh te Laren (N.H.) Aan den interieur-architect H. P. Mut ters werd verzocht, net ontwerp voor het eigenlijke scherm te leveren, terwijl de vervaardiging van dat scherm werd qto- gedragen aan de firma H. P. Mutters te 's-Gravenhage. Dit scherm, dat 1.80 M. hoog is, werd uitgevoerd in coromandel ebbenhout, een donkerbruine, zwartge- nerfde houtsoort, uit onze tropische ge westen. De afmetingen van de aquarel len werden bepaald op 40 bij 50 c.M., resp. hoogte en breedte van het tafereel. Zij zijn gelijst in mat-verzilverd metalen frame, tervzijl de bekleeding van de schermbladen is uitgevoerd in beige molré-zijde. De vier genoemde kunstschilders heb ben daarop leder een paar ontwerpen gemaakt en zich met den heer Sluiter, op uitnoodlging van de Koningin, ver leden week Donderdag naar het Paleis Het Loo begeven, alwaar de Koningin tezamen met de Prinses een keuze uit de medegebrachte ontwerpen heeft gedaan. Het door prof. Wolter vervaardigde werk stelt een typisch Amsterdamsch stadsgezicht voor, n.l. een kijkje op de Prins Hendrikkade met den Schreiers- toren en op den achtergrond o.m. de torens van de St. Nlcolaaskerk. Op den voorgrond staan eenige boomen, waar van het door den herfst gedunde blader dek de warme tinten vertoont, welke de natuur in dit seizoen pleegt te brengen. In kleurige variatie teekent het stads beeld zich daartegen af, terwijl eenige tjalken het Hollandsche karakterbeeld accentueeren. Het tweede aquarel is dat van Vree denburgh, die een rustig Hollandsch wa termolentje in landelijke omgeving ge schetst, heeft weergegeven, zooals zich dat in volle zomerstemming aan ons oog vertoont. Als derde volgt een aquarel van Van Mastenbroek, die het zeer levendige bdlld van de rivier de Maas bij Rotterdam in voorj aarsstemming weergeeft. Links op den voorgrond ziet men een van de groo te schepen van den Rotterdamschen Lloyd. Tenslotte heeft Van Soest een stadsge zicht in wintersfeer geaquarelleerd,, een sneeuwstemming, zooals wij die van hem kennen uit\ vele van zijn vorige werken. Prinses JuMana, die Dinsdagavond 80 November a.s. naar Engeland vertrekt, is voornemens, het scherm bij haar bagage daarheen mede te voeren. ITAiLN. Z.E. Kardinaal Gaspari, t In Vaticaanstad is gisteravond op 82-ja rigen leeftijd aan longontsteking overleden Kardinaal ex-staatssecretaris Gaspari. Kardinaal Pietro Gasparri werd op 5 Mei 1852 te Ussita in Umbrië geboren. Zijn theologische studies begon hij op het

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 1