Binnenland. gouderak Beurs van Amsterdam. nationale verdedigingsapparaat, of licht te uoen schynen over Duitschland's bewape ningen met het vooruitzicht tot overeenkom sten te komen, die misschien lot voordeel \an Duitschland kunnen strekken. Omtrent Lloyd George's rede in het La gerhuis wordt nog gemeld, dat de sprekei ironisch den lof behandelde die de Franscho rapporteur Archimbaud voor het Russisch" Roode Leger had geuit en den byval, dien oeze verklaringen in de Fransche Kamer hadden gevonden. Het communistische Kua- land^lduê Lloyd George, bfcwaakt een he vig anti-communistisch Duitschland. Hy \oorspelde, dat binnen zeer korten tyd, mi«- schien binnen één of twee jaar, de conser vatieve elementen in Engeland Dui schlami zouden beschouwen als een bolwerk tegen het communisme in Europa. Wanr.eei Duitschland bezwykt voor het communisme, en het communisme in Duitschland de macht krygt ,zal Europa volgen. De nieuwe tijdregeling. Adres der Amslerdamsche Kamer van Koophandel aan de Eerste Kamer. Bezwaren voor den internationalen wissel- en geldhandel. De Kamer van Koophandel en Fabrte - ken voor Amsterdam heelt met bevreem ding en teleurstelling kennis genomen van den gang van zaken bij de behan deling in de Tweede Kamer der Staten- Generaal van het wetsontwerp tot her,- ziening van den wettelijken tijd, welke haar voorkomt een ongerijmde oplossing te zijn. Het streven om tot 'n aanvaard baar compromis te komen, heeft ertoe geleid, dat een rekeling tot stand dreigt te komen, welke zakelijke belangen zal schaden, zulks in een tijd, waarin het tegendeel geboden is Immers door deze orienteering in Oostelijke richting, wordt uit het oog verloren, dat belangrijke deelen van ons economisch leven o.m. de internationale handel en het geld wezen op tal van punten nauw samen hangen met het Westen, niet alleen met West-Europa, maar evenzeer met verder Westwaarts gelegen gebieden. DA&r en niet ten Oosten van ons land nebben de leidende wereldmarkten voor goede/en en fondsen haar zetels. Het tijdstip, waarop b.v. de koersen en be richten' van de markten en beurzen van Londen, Parijs, New-York, Buenos Aires en andere, hier te lande worden ontvan gen, is van het hoogste belang voor de mogelijkheid, dat de overeenkomstige economische centra hier te lande be hoorlijk kunnen iunctiouneeren. Doordat bij de thans door de Tweede Kamer aanvaarde regeling, gedurende vele maanden van het jaar, het verschil li> tijd tusschen Nederland eenerzijds en de landen met West-Europeeschen tijd anderzijds, alsmede de Noord- en Zuid- Amerikaansche centra met 40 minuten zal worden vergroot, zullen onze mark ten en beurzen in mindere mate haar voordeel kunnen doen met en zich rich ten naar het verloop In bedoelde buiten- landsche centra. In het bijzonder ln de ochtenduren zal het ontbreken van richtsnoeren uit Lon den en.Parijs niet alleen schade betee- kenen voor onze markt als belangrijk centrum van den internationalen wissel en geldhandel, maar de goederenhandel zal eveneens ernstig worden ontrlefd, Indien zij gedurende een groot deel van den ochtend niet over betrouwbare wis selkoersen zal kunnen beschikken. Over eenkomstige bezwaren gelden voor de noteeringen van de bultenlandsche goe derenmarkten en voor de Amerikaan- sche noteeringen. Tal van kantoren, tn het bijzonder die, welke hun realties hebben ln België, Engeland en Frankrijk, zullen genood zaakt zijn, het sluitingsuur later te stel len dan thans het geval ls. Dat ter wille van de oplossing van het Intern conflict een tijdregeling lot stand dreigt te komen, welke indruischt tegen de belangen van ons economisch leven om te zwijgen van de ontwrichting van het huiselijk leven als 's winters de schoolgang der kinderen ln het donkër zal plaats vinden acht de Kamer van Koophandel zoo volkomen onjuist, dat zij aan de Eerste Kamer heeft verzocht, het onderhavige ontwerp niet aan te nemen. De oplossing van het Zender- vraagstuk. Conferentie van Minister De Wilde met de vier groote omroepvereenigingen. Het ontworpen gemengd t zenderbedrijf. Gistermiddag vond in het gebouw van het Hoofdbestuur der Posterijen, Tele grafie en Telefonie, onder voorzitter schap van rar, J. A. de Wilde, Minister van Binnenlandsche Zaken, een bijeen komst plaats van de vier groote omroep vereenigingen in het bijzijn van den directeur-generaal der P.T.T. en de com missie voor het zendervraagstuk. Het doel van deze samenkomst was te onderzoeken of de voorstellen vervat in het rapport van de Zendercommissie, hetwelk eenigen tijd geleden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken werd aangeboden, de instemming van de besturen der vier groote omroepvereeni gingen hebben. De vertegenwoordigers dezer omroep vereenigingen hadden in de commissie voor het zendervraagstuk door ondertee- kening van het verslag reeds blijk ge geven zich met die voorstellen te kun nen vereenigen. Uit de gevoerde bespre kingen is, zooals trouwens verwacht mocht worden, komen vast te staan, dat ook de omroeporganisaties de voorgestel de oplossing van het zendervraagstuk aannemelijk achten. De hoofdlijnen van het verslag, ten aanzien waarvan onder de belangheb benden volledige eenstemmigheid werd bereikt, zijn in het kort: Er zal komen een gemengd zenderbe drijf waarin Staat, en omroepvereeni gingen participeeren, doch waarin aan den Staat overwegende zeggenschap zal worden toegekend. Dit gemengd bedrijf, dat in den vorm van een N.V. tot stand zal komen, zal met uitsluiting van ieder ander belast zijn mét den aanleg en de exploitatie van de zendinrlchtlngen voor dén toe- derlandschen radio-omroep. In deze vennootschap zullen de Staat en de al- gemeene omroeporganisaties de eenige aandeelhouders zijn. Het bestuur van het Zenderbedrijf zal berusten bij een Raad van Beheer, waar in naast vertegenwoordigers der alge- meene omroeporganisaties vertegenwoor digers van den Staat (P.T.T. en Radio- raad) zullen zitting hebben. Op belangrijke besluiten van dit be heersorgaan zal van Overheidswege, het- zij in den Vorm van een goedkeurings- recht van den Minister, hetzij in den vorm van een vernietigingsrecht door de Kroon, toezichr worden uitgeoefend. Verder zijn nog verschillende bevoegd heden voorbehouden voor de algemeene vergadering van aandeelhouders, welke tenminste éénmaal per jaar gehouden wordt en waarin de aandeelhouders door andere pewpnen, dan die, welke in den Raad van Beheer zitting hebben, zullen worden vertegenwoordigd. Gedurende den tijd, welke gemoeid zal zijn met den aanleg van de definitieve zendapparatuur, zal, voor zoover het de uitzendingen over de lange golf betreft, gebruik gemaakt worden van den Rijks zender te Kootwijk, welke voor dit doel aanzienlijk versterkt zal worden; de zen der te Huizen zal gesloten worden. Voor zooveel betreft de uitzendingen over de -korte golf, onderzoekt de Zen dercommissie momenteel nog de ver schillende mogelijkheden om ook ten aanzien van deze uitzendingen den over- gangstoestand te overbruggen. Goedkoope groenten voor werkloozen. 5 r-en nun pond per dag per persoon i voor een cent. Op het Departement van Sociale Za- i ken is een conieryntie gehouden van Hegeei mgsautonieuen, met vertegen- wooraigers van acht gemeenten betrei- ïenae oe mogelijkheid van verstrekking J var goedaoope groenten aan onder steunde werkioozen. Als resultaat van aie bespreking is thans nadat deze materie met de contact-commissie uit ae vakcentralen overlegd was de vol gende regeling ontworpen: De leiding voor de levering der te dis- tribueeren groenten berust bij de Neder- landsche groenten- en fruitcentrale. Deze instelling zorgt voor den verkoop aer benoodigde hoeveelheden en voor de lading tot aan de plaats van distributie. Als maatstaf voor het gebruik wordt aangenomen een half pond groenten per dag per hoofd. Een gezin zonder kin- ren zou derhalve, indien het voor de ge- heele week groenten wil betrekken in aanmerking komen voor een hoeveelheid van 3,5 K.G. Bij de thans bestaande prijsverhou dingen zou de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale de groenten franco sta tion kunnen leveren voor 3,5 cent per kilo. De levering aan de ondersteunden zou komen te staan op 4 cent per kilo, hetgeen voor een gezin zonder kinderen voor een volle week groenten beteekent een uitgave van 14 cent per week. Door de genoemde centrale wordt we kelijks in het begin der week aan de be trokken gemeentebesturen medegedeeld, welke groenten de daarop volgende week verkrijgbaar zullen zijn. Het gemeente bestuur laat hiervan onverwijld ln de stempellokalen mededeeling doen. De ondersteunden kunnen dan op een be paald centraal punt opgeven, of, en zoo ja, hoeveel zij de volgende week wen- schen te betrekken. Uiterlijk Donderdagavond wordt door het betrokken gemeentebestur aan de groenten- en fruitcentrale op grond van de ingekomen aanvragen bestelling van de groenten voor de volgende week ge daan. De centrale zorgt er dan voor, dat de groenten tijdig in de betrokken ge meenten aanwezig zijn. Voor het afhalen van de groenten aan het station en het distribueeren over de daarvoor in aanmerking komende win keliers wordt door het gemeentebestur gebruik gemaakt van ondersteunde werk loozen, die fiaarvoor 10 pet. boven hun steun ontvangen Indien voor de behandeling van de aanvragen om groenten door de onder steunden en het uitreiken van de bons er de daarmede samenhangende admi nistratie geen personeel beschikbaar is, neme Jiet Gemeentebestuur daarvoor on dersteunde werkloozen, die dan boven hun steun eèn toeslag tot een bepaald percentage ontvangen. De kosten wor den hierdoor tot een minimum terugge bracht. In den toeslag, dien de onder steunden voor het rondbrengen der groenten ontvangen, en den bijslag, dien het personeel berioodigd voor de admi nistratie, zal erlangen, wordt voor het Rijk de gewone subsidie verleend. Het gemeentebestuur moet bekend maken, dat de winkeliers, die de goed- koope groenten ln hun winkel willen verkoopen, zich moeten opgeven. Zouden er te veel winkeliers in een bepaalde wijk komen, dan is het Gemeentebestuur bevoegd, de verstrekking aan een klein aantal toe te wijzen. Bij de bestelling van de groenten, aan het meer bedoelde centrale punt worden terstond bons afgegeven, terwijl de be taling gelijktijdig door de ondersteun den moet plaats vinden. -De ondersteün- den geven daarbij op, bij welken winke lier zij de groenten wenschen te koopen. Op de bon wordt, dan die naam van win kelier en de week van aflevering ver meld. Hierdoor verkrijgt men de zekerheid, dat hetgeen door de Jbdersteunden be steld wordt, ook woratafgenomen. Door de groenten- en fruitcentrale wordt daardoor elke week niet meer geleverd, dan inderdaad door de ondersteunden zal worden gekocht. De winkelier ontvangt bij de afleve ring van de groenten geen geld, doch- neemt alleen de bon van den onder steunde ln ontvangst. Tegen overlegging van de bons ontvangt de winkelier dan te zijner tijd van het gemeentebestuur zijn winst. Het gemeentebestuur rekent vervolgens af met de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale. Zou onverhoopt blijken, dat inschake ling van de winkeliers te groote bezwa ren met zich brengt, dan zou te zijner tijd dienen te worden overwogen, of de distributie niet van een centraal punt c.q. centrale punten in de gemeenten dient te geschieden. SpaansehNederlandsche handelsovereenkomst. Door de Cortes aanvaard. Met 212 tegen 32 stemmen heeft de Cortes definitief zijn goedkeuring ge hecht aan de radiiicatie van de Spaansch—Néderlandsche handelsover- Gaianlieprijs voor aardappelmeel. Door den Minister is de garantieprijs voor de overname van het aardappel meel voor den oogst 1934 vastgesteld op 10.— per 100 K.G. De verlaging van 0.25 per 100 K.G. tegenover het oogstjaar 1933 wordt ge wettigd geacht door de groote elschen, die de aardappelmeelsteunregeling aan i het Landbouwcrisisfonds stelt, mede ten- gevolge van de onder de vorige regeling j onverkocht gebleven restanthoeveelhe- den en de goede oogstopbrengst van het jaar 1934. De prijzen van versch spek. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor het door haar in te nemen versche spek, over het tijdvak van 3 December tot en met 15 Dec. 1934, ongewijzigd blijven. GEMENGD NIEUWS. Bedriegeiijke bankbreuk. Vijf landbouwers gearresteerd. De marechaussee heeft gistermiddag te Alblasserdam gearresteerd de gebrs B. landbouwers, en P. B. V. Jr., even eens landbouwer, wonende aldaar, be nevens zekere P. B. V. Sr. en C. V., even eens van beroep landbouwers, wonende te Oud-Alblas, op vermoeden gezamen lijk zich aan bedriegeiijke bankbreuk te hebben schuldig gemaakt, zoo meldt de „N. R. Ct.". Eenigen tijd geleden is P. B. V. Sr. te Oud-Alblas in staat van faillissement TWEEDE KAMER. De Begroeting van Defensie. De Minister tegen oud-officieren in het geweer. Ken commissie inzake de samenstelling der Indische vloot. j Was er niet een tikje ironie in minis ter Decker's stem, toen hij zijn rede aanving met de opmerking, dat hij slechts zijn voldoening kon uiten over de verheugende belangstelling, welke voor zijn begrooting was gebleken uit het telt, dat vijf-en-twintig leden er het woord over hadden gevoerd? Ook als men in aanmerking neemt, dat leger en Vloot in deze begrooting gecombineerd zijn, schijnt het debat wel lang. Het ontbreekt dezen bewindsman niet 1 aan strijdlust en aan eèn gepast gevoel van eigenwaarde. Als ds. Lingbeek (h.g.) klaagt, dat op een scnlp, waar Z.Exc. een reis mee heeft gedaan, geen plaats was voor een vlootpredikant, antwoordt de minister, dat op een schip, waar voor niemand meer een plaats is, plaats is voor den minister van defensie van het oogenblik af, dat deze zich daarop wenscht te begeven! En nog al grappig was de wijze, waarop hij den heer Drop (s.d.) antwoordde op diens denkbeeld aangaande een vloot in Indië van klein materiaal, van jagers en vliegers, uit- gaande van bepaalde basispunten. Z.Exc. I zal een commissie instellen, welke het I vraagstuk van de samenstelling der vloot voor Indië zal onderzoeken, en, voegde de bewindsman erbij, de com missie zal dan stellig ook van het denk beeld van den heer Drop, die deze zaak heeit besproken evenals de commissle- Idenburg en de vice-admiraal De Jager, met belangstelling kennis nemen. De bewindsman diende mr. WeSter- man (n.h.), die zich kleineerend over onze vloot had uitgelaten, een afstraf - iing toe, wijzende op de K 18, die 23.000 mijlen gaat aileggen met aan boord 35 koppen en den beroemden Nederlander prof. Vening Meinesz, die ter wille van zijn wetenschappelijke onderzoekingen zich dezelfde opofferingen op een onder zeeër getroost als de leden der beman ning. De generaal Duymaer van Twist (a.r.) glom van genoegen om 's minis ters repliek aan mr. Westerman's adres en liet zich bij interruptie niet vriende lijk uit over den afgevaardigde van Nu- tionaal Herstel, waarop mr. Westerman antwoordde, door den heer Duymaer „salon-generaal" te noemen. De aandacht trok de heftigheid, waar mede de minister zich uitliet over volks voorlichters, die vroeger tot zijn advi seurs hadden behoord, maar hem nu geen verantwoording meer schuldig wa ren en die, als de weermacht zoo slecht is, ais zij nu schrijven, karakter zouden hebben getoond, als zij de verantwoor delijkheid ervoor geweigerd hadden te dragen en eerder uit dienst waren ge- verklaard. Als gevolg daarvan werd, zoo- l als zulks gewoon jis, zijn eigendom te gelde gemaakt bil,.wijze van openbare Verkooping. Hierbij', was het den curator opgevallen, dat eeq en ander veel min der opbracht dan, oorspronkelijk werd verwacht. Direct werd gedacht, dat er knoeierij in het spel moest zijn, te meer, daar het de marechaussee bij geruchte bekend was, dat een en ander niet ln den haak moeët zijn. Bij een Ingesteld onderzoek bleek, dat er een omwisseling van koeien zou heb ben plaats gehad, waardoor de goede melkkoeien waren omgewisseld met me deweten van den gefailleerde en de gebrs. B. en P. B. V. Jr., zoodat de op brengst natuurlijk veel minder was dan anders het geval ware geweest. - Bovendien zou de gefailleerde verschei dene goederen aan den boedel hebben i onttrokken als landbouwwerktuigen en veldvruchten. De vijf matthen zijn in de kazerne te I Papendrecht opgesloten en zullen ter be- schikking van de Jüstitie worden gesteld. Zijn eigen vrouw opgebracht. Veldwachter kende geen pardon. Een zeldzaam voórbeeld van plichtsge trouwheid deed zich, aldus wordt uit Dinxperloo aan de Tel. gemeld, dezer dagen ln een der naburige Duitsche grensplaatsen voor. Een veldwachter I heeft daar zijn eigen vrouw ln arrest ge- De vrouw was naar de markt gegaan en had daar 5 K.G. aardappelen gekocht. De koopman had zich echter vergist, zoodat zij met 10 K.G. aardappelen thuis kwam. Zij meende hiermede haar man te verrassen, doch deze vatte dit als j diefstal op en bracht de vrouw, hoe ze ook om genade smeekte, naar de politie- I wacht. Daar werd snel recht gesproken: de vrouw werd veroordeeld tot een paar j mark boete. De verstandhouding tusschen den veld- wachter en zijn vrouw was Overigens yöosefing (r.k.), dat hij er zich bij zou j goed. Nu nog? vraagt men zich af. neerleggen. De radio-prijsvraag van het N.C.C. ^at d® afschaffing van de burgercor- 1 Het N.C.C deelt mede: veeërs betreft, van de zestienhonderd Met zachte hand bejegende de be windsman de Vrijzinnig-Democraten, die naar mr. Joekes gistermiddag nog weer verklaarde, aan het kabinet steiin toe zeggen, maar daarbij een clausule ma ken voor de defensiebegróoting. Argeloos én alsof het een gloednieuwe mededee ling betrof, zeide Z.Exc., dat de regie ring evenmin ais hun partij in de mee- nlng verkeerde, dat ons land alléén het tegen één of meer vijanden zou moeten opnemen en dat op zoo iets de weer macht ook niet moest zijn Ingericht. „Na deze belangrijke verheldering zal de heer Joekes kunnen overwegen om als nog voor de begrooting te stemmen", al dus Z.Exc., zéér ernstig. En toen mr. Joekes, op zijn beurt ad rem, interrum peerde, dat deze verheldering dan ook uit de begrootlngscijfers zou moeten blijken, toonde de bewindsman weer een groote gevatheid, door te antwoorden, dat het verschil tusschen de Vrijzinnig- Democratische fractie en hem dus alleen een queastie van cijfers was en geen principe betrof. I iDe bewindsman heeft de door hem voorgenomen afschaffing van het voor oefeningsinstituut verdedigd, o.m. op merkende, dat nauwelijks een tiende der dienstplichtigen er gebruik van maakt en dat slechts twee van de een-en-twin- tig Katholieke internaten in ons land, welke een klasse voor voor-oefeningen zonder eenig bezwaar zouden kunnen oprlphten, zulk een klasse hebben ge- vormd. Zedelijke schade als gevolg van het kazerneleven vreest hij niet, omdat dit zooveel beter is geworden. En de af schaffing geeft zeven tonbezuiniging. Krijgt de minister zijn zin, dan zal zij eind 1935 geschieden. Wetswijziging is er niet voor noodig. Maar de Kamer kan rtu door een motie een uitspraak doen. Heden verklaarde de heer Krijger (c.h.) zic]& tegen Macftaïïtok. keurde de heer ze goed en zeide mr. De radio-prijsvraag van het N.C.C. Het N.C.C deelt mede: Nu de afwikkeling van de N.C.C. radio prijsvraag tot het verleden behoort, kan worden medegedeeld, dat ln totaal pl.m. 110.(XX) briefkaarten met oplossingen bij het comité zijn Ingekomen. De opbrengst bedroeg ruim 31.000. Vele belangrijke prijzen werden voor de goede oplossing van de prijsvraas, be langeloos beschikbaar gesteld. In ver band met het groote aantal goede op lossingen had, overeenkomstig de ter zake vastgestelde regeling; loting plaats Voor zooveel noodig brengen wij hier nogmaals in herinnering, dat de goede oplossing als volgt, luidde1 auto, 2 tram 3 pontje, 4 trein, 5 vliegtuig. Het resultaat dezer loting werd aan ieder der prijswinnaars medegedeeld. Tevens ligt nog een trekkingslijst van het N.C.C. ter inzage. Een beperkt aan tal dezer lijsten ls nog verkrijgbaar. Op het verzoek van Socraal-Democra- ten en Communisten om gratie voor de muiters ,van „De Zeven Provinciën" kan thans niet worden ingegaan, aldus de minister, met den nadruk op thans. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft een korte ver gadering gehouden, waarin zij een groot aantal wetsontwerpen, waaronder vele betreffende contlngenteerlng, zonder debat en zonder hoofdelijke stemming heeft goedgekeurd. Bij een naturalisatle- wetsdhtwerp opperde jhr. Van Cltters (a.r.) bezwaar tegen een teveel aan na turalisaties, dat z.i. bestaat. Minister Van Schalk kreeg zijn wetsontwerp echter zonder stemming aangenomen. Mr. Knottenbelt (11b.) bleek lang nfet tevreden met de contlngenteerlng van draadnagels en meent, dat van een be hoorlijke zorg voor de belangen der han delaren, die bulten het syndicaat staan tot nu toe niet veel is terecht gekomen' Minister Steenberghe merkte op, dat er al aan klachten is tegemoet gekomen- hij zag zijn wetsontwerp zonder stem ming goedgekeurd. STADSNIEUWS. (met 2 8 millioen salaris) zouden er ze venhonderd worden ontslagen Op zich zelf is hiervoor geen wetswijziging noo dig, maar wel is dit het geval met de contingentsvergrootlng met twee duizend man en de diensttijdverlenging met 14 dagen, welke de bewindsman als com pensaties wenscht voor het belasten van soldaten met corveewerk. Z.Exc. zal de burgercorveeërs niet ontslaan, voordat de Kamer deze wetswijzigingen heeft goedgekeurd. Wij noteeren nog 's ministers mdedee- ling, dat binnen niet al te langen tijd een wetsontwerp zal worden' ingediend betreffende de medewerking van de bur gerautoriteiten aan de bescherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen. Z.Exc. zal overwegen, of wol, voorna melijk van Texel, kan worden gebruikt voor de vervaardiging van kleeding en I dekking der troepen. GOUDA, 30 Nov. 1934. Gemeenteraad. Agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Gouda op Maan dag 3 December 1934, de* namiddags 7 fi uur. Benoemingen in verband met de periodie ke aftreding van leden van commissiën en instellingen. Het voorstel tot benoeming van een leeraar der Avondschool voor Ambachtslie den. Het voorstel betreffende de verdeeling der gemeen'e in kieskringen en stetn- districten. Het voorstel betreffende de samenstel ling der stemtmreaux. «Het voorstel tot het voeren van «wi rechtsgeding legen de heeren P. A. Vinger ling en H. Zanen, inzake de afrekening van het bouwplan „Onder de Boompjes c.a." Het voorstel betreffende het verzpek van C Noordegraaf omtrent het in rekening brengen van rente wegens het niet voldoen van een rekening van door de gemeente voor hem uitgevoerde bestratingswerken. Het voorstel tot verlaging der gasprijzen. Het voorstel betreffende toepassing van het beroepsrecht voor aanslagen in de om zetbelasting voor de lichtfabrieken. Het voorstel betreffende het adres der eigenaren van woningen aan de Graaf van Bloisstraat en de P. C. Bothstraat, in ver band met een tot hen gerichte aanschrij ving krachtens artikel 70 der Woningwet. Het voors'el tot demping van het Moor- drechtsche Verlaat. Het voorstel tot voorloopige vaststelling der rekening over 1933 van het Grondbe drijf. Alsvoren van het Woningbedrijf. Alsvoren van den Gemeentelijken Reini- gings- en Ontsmettingsdienst en van het Marktwezen. Alsvoren van het Openbaar Slachthuis. Het voorstel tot vaststelling vfrn afschrij vingspercentages voor bezittingen van de Spaarbank en den S ortings- en Ophaal dienst. Het voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan de Eerste Kade van de N.V. Beschuit-, Koek- en Suikerwerkenfabrieken „De Eierenkorf" v.h. Gebr. Dercksen. Het voorstel tot rioleering van bouw grond, gelegei^fchter de Van der Palm straat. Air Het v<*J?stel tot het bouwrijp maken van het bouwgrondcomplex Burgvliet II, ten noorden van den Graaf Florisweg. Het voorstel tot verkoop van grond (sloot), gelegen in het Van Bergen lJzen doornpark, aan de Gebr. IJsselstein. Het voorstel tot verkoop van grond, ge legen in het bouwgrondcomplex Burgvliet II, ten noorden van den Graaf Florisweg aan den heer T. de Bruyn. Alsvoren aan den heer J. F. Luxen. Het voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Da Costakade, aan den heer D. Oskam. Het voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Van der Palmstraat, hoek Da Costakade, san den heer J. v. d. Velden. Het voorstel tot verhuur van de woning Regentessplantsoen no. 9 aan den heer G. D. Hey. Het voorstel tot verlaging van de huur van het perceel Grofeneweg 29, verhuurd aan den heer D. C. M. den Adel. Het voorstel tot verhuur van de woning Nieuwehaven no. 59 aan den heer W. Jan sen. Het voorstel tot verhuur der z.g. Manege, gelegen aan het einde van den Fluweelen singel aan de paardehsportvereeniging „Gouda vooruit". Het voorstel tot onderhandsche verpach ting van de tolgeldheffing op het Amster- ^lamsche en Goudsche, Rypad aan den heer L'. H. de Groot. Het voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van rechten wegens de uitgif'e van stukken van den burgerlijken stand en andere door of vanwege het Ge meentebestuur verstrekte diensten (leges verordening). ■Het voorstel tot aanvulling van het regle ment in de schoolgeldregeling voor de Avondschool voor Ambachtslieden, Het voorstel op het verzoek der bouw arbeidersbonden, om in de bouwvergunnin gen een bepaling op te nemen, dat 80% Goudsche werkkrachten moeten worden te werkgesteld. Het voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Broekweg. Vaststelling 6e suppletoir kohier Honden belasting, dienst 1934. Wijziging begrooting, dienst 1984, en verder voorkomende zaken. Verkoop van grond (sloot) aan Gebr. iJtwelsteijn. Naby het van Bergen lJzendoornpark. By raadsbesluit van 23 April 1934, in middels goedgekeurd door Ged. S aten dezer provincie, is aan Gebr. IJsselstein, aannemers alhier, verkocht de sloot, lig gende in het Van Bergen lJzendoornpark vóór het hen» toebehoorende perceel, ka dastraal bekend gemeente Gouda, sectie H no. 1255. Deze verkoop geschiedde o.m. onder voor waarde: „dat tei\behoeve van den aan te lgggen verhardenveikeeisweg langs den Winterdijk, ten kantore v/n den boekhouder van Gemeentewerken een/bedrag van 2600 zou worden gestort, welll bedrag vertegen woordigt de „helft der koshpn van dien weg, voor zoover het pereeeHjouwgrond daar langs is gelegen, terwijl over dit bedrag, zoolang het werk niet is uitgevoerd, de gemeente een rente zou vergoeden gelijk aan die, welke door de Gemeentelijke Spaarbank aan haar inleggers over een overeenkomstige periode wordt uitgekeerd." Koopers maken hiertegen bezwaar en deelen mede, dat het niet de bedoeling is reeds thans de 2600.te storten, doch eerst dan, wanneer de betrokken weg ge reed is. B. en W. hebben zich hieromtrent doen informeeren door den directeur van Ge meentewerken, die by schrijven van 3 Oc tober j.l. in overweging geeft Gebr. IJssel stein voorloopig een derde gedeelte van bo vengenoemde Bom te laten betalen, aange zien er slechts twee van de zes op het ^e" trokken terrein te bouwen woningen ge reed zyn. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaai en stellen voor aldus te besluiten. Verkoop van grond aan D. Oskam. De heer D. Stuurman, architect, alhier, heeft namer.s zyn principaal, den heer D. Oskam, te Arnhem, gevraagd een perceel bouwgrond, ter grootte van 865 M2., lig gende aan de Da Costakade, tusschen de Tollensstraat en de Van der Palmstraat, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Gouda, sectie F no. 1718, I» mogen koopen, teneinde daarop een acht tal woningen te bouwen. B. en W stellen voor tot verkoop van bedoelden grond over te gaan en den ver koopprijs, overeenkoms'ig de ter inzage ge legde adviezen van den directeur van Ge meentewerken en de commissie van bijstand in het beheer van dat bedryf, te bepalen op 7.— per M2. Het Goudsche Uypad. Verpachting boerderij met recht van tolheffing onder Alphen a. d. Rijn eji Boskoop. B. en W. stellen den Raad voor opnieuw aan den heer L. H. de Groot de boerderij met recht van tolheffing onder Alphen a. d. Ryn en Boskoop (Goudsche liypad) te verpachten voor de som van 3050.per jaar en wel voor den termijn, waarvoor de concessie tot tolgeldheffing verleend zou worden. Bouwrijp maken Burgvliet II ten noorden van den Graaf Florisweg. By raadsbesluit van 11 October j.l. wer den de benoodigde gelden beschikbaar ge- gteld voor het rioleeren van den bouwgrond, gelegen in hel verkavelingsplan Burgvliet 11, ten noorden van den Graaf Florisweg. De directeur van Gemeentewerken stelt voor, thans over ie gaan tot het verdei bouwrijp maken van bedoelden grond. Van hem is ontvangen een uitgewerk e kosten- begrooting voor het dempen van slooten en het aanleggen van straten tot voorbij den tol aan den Bodegraaf schen Straa'weg. Uit deze begrooting blijkt, dat een bedrag van 30.250.(inclusief bedrijfskosten) noo dig zal zijn. B. en W. kunnen zich hiermede vereen i- Een en stellen thans voor: a. over te gaan tot-het verder bouwrijp maken van de gronden, liggende in het ver kavelingsplan „Burgvliet II", ten noorden van den Graaf Florisweg, tot voorbij den tol aan den Bodegraaf schen Straatweg; b. hiervoor beschikbaar te stellen een bedrag van 30.250.ten laste van den kapitaaldienst van de begrooting 1934 van het Grondbedrijf. Verzending correspondentie met de bijzondere vlucht van hei postvliegtuig „Snip" naar West-Indië. De directeur van het postkantoor hier ter stede maakt bekend, dat de gelegenheid wordt opengesteld, om met het vliegtuig „Snip" van de K.L.M., dat op 15 December a.s. uit Nederland zal vertrekken, in Neder land ter post bezorgde volledig gefrankeer de gewone en aangeteekende brieven, brief kaarten en anderé stukken naar Suriname, Curasao en de overige Nederlandsche Over- zeesche gewesten in Midden-Amerika te verzenden. Waarde-zendingen en postpakketten zijn tot dit vervoer niet toegelaten. Voor deze verzending, welke alleen op risico van den afzemder zal plaats vinden, zal boven de gewone porten en rechten een luchtrecht verschuldigd zyn van 1.per 5 gram. Het luchtrecht en de gewone porten en rechten behooren althans gedeeltelijk te zyn vol daan door middel van het voor bijzondere postvluchten bestemde driehoekige lucht- postzegel ad 30 cent, he'welk van heden /m 14 December a.s. voor het publiek ver- krïjgbaar wordt gesteld. De stukken moeten voorts voorzien zyn van een luchtpost-etiket en van de aanwijzing „Per vliegtuig Snip" en behooren uiterlijk op 14 December a.s. .45 uur aan het postkantoor alhier ter P°st te worden bezorgd. Personen, die geen relaties hebben te uriname, Curacao of een der andere Neder- «ndsche bezittingen m Midden-Amerika, nnen hun correspondentie, waarvoor te- 1 18,1 den dender wordt ver- ,angd, adresseeren aan „Postdirecteur Pa ramaribo, Suriname", of „Postdirecteur Willemstad, Curacao". De terugzending welke met de gewone middelen van vervoer zal plau s hebben, zal geschieden voor re kening van de K.L.M. Insluiting van ant woordcoupons of voor de terugzending ge frankeerde omslagen is derhalve niet noo dig. Op de linkerhelft van de adreszijde van bedoelde stukken behoort op duidelijke wyze naam en adres van den afzender te woVden vermeld. De Post en het St. Nicolaasfeest. Blijkens mededeeling van den direc eur van het postkantoor alhier wordt den af zenders meer in het bijzonder gedurende de dagen voorafgaande aan het Sint Nicolaas feest het navolgende aanbevolen: 1. De pakketten zorgvuldig en vooral stevig in te pakken; verpakking in slappe kartonnen doozen of dunne houten kistjes beveiligt den inhoud in den regel niet vol doende; '2. Zorg te dragen, dat de adressen op ^le pakketten en op de adreskaarten geheel gelijkluidend zyn en dat een afschrift van het adres in het pakket wordt gesloten; 3. De adressen by voorkeur op de om slagen van de pakketten zelf te schrijven of de adressen op strooken papier met goede ljjm, stijfsel of gom deugdelijk op de pakketten te plakken. Adressen door middel van lak vastgehecht laten zeer ge makkelijk los en zyn daarom niet toegela ten; 4. De label-adreskaarten van binnen landsche pakketten met sterk kruistouw deugdelijk aan de pakketten te bevestigen; 5. Naam en adres van den afzender op het Pakket te vermelden, echter zoo, dat geen verwarring kan ontstaan met het adres van den geadresseerde; 6. Met de aanbieding van de pakketten niet te waahten tot 4 of 5 December doch de pakketten reeds eerder ter post te be zorgen. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de openstellingsuren van het postkan toor ten behoeve van de pakketpost op be- ooelde dagen niet worden gewijzigd. De „Goudsche Ziekenkas". Geslaagde herdenking van het 60-jarig bestaan. „The Ocean Band" oogst veel succes Een forsche inzet van „(l'he Ocean Band" bracht gisteravond reeds direct een pretti ge stemming in de-Schouwburgzaal van „Concordia" waar de „Goudsche Ziekenkas" haar 60-jarig bestaan vierde. Door het feit dat de tijdsomstandigheden minder aanlei ding geven voor een feestelijke herdenking, heeft de „Goudsche Ziekenkas" haar 60- jarig jubileum op, eenvoudige, doch tevens buitengewoon geslaagde wyze gevierd. Een uitgebreid programma was samengesteld éti heeft de talryke aanwezigen tot diep in den nacht aangenaam bezig gehouden. Als de voorzitter, de heer D. Hamerslag, de feestvergadering opent is de zaal tot de laatste plaats bezet en het is hem dan ook een gehoegen zoovelen te mogen verwelko men. Een bijzonder woord van welkom richt de heer Hamerslag tot den heer en mevrouw Gaarlandt en wethouder Muylwyk. De bur gemeester en de wethouder vertegenwoordi gen het gemeentebestuur Voorts hee'te Mj welkom de heer S. P. Stryk, voorzitter van het gewest B. van het Nederlandsch Ver bond van Ziekenkassen, de heer Hendriks, penningmeester van dit Verbond, de heer C Blanker, voorzitter van het Sanatorium fonds, alsmede de afgevaardigden van h'et district en zusterorganisaties. Van de medische adviseurs, de artsen Bik er. Tom waren schriftelijke gelukwenschen ingekomen. Bloemen waren ontvangen van de zustervereenigingen van Nieuwerkerk en Boskoop. De secretaris, de heer A. J. v. d. Tooren memoreerde de belangrijkste gebeurtenissen sinds de oprich'ing van de „Goudsche Zie kenkas" in 1874, toen nog „Providentia" geheeten. De gelukwenschen. De afgevaardigde van de zustervereeni- gin£ „De Werkman" uit Waddinxveen feli citeert het bestuur met het 60-jarig be staan. Thans wbrdt het diamanten feest ge vierd van een vereeniging die tot groote „schittering van de stad Gouda uitblinkt en zooveel heeft gedaan voor de menschen in ziekten en ongevallen. Een mand met bloe men vergezelden deze woorden. Namens het gemeentobestuur van Gouda wenscht burgemeester Gaarlandt het be stuur van harte geluk, en wyst op 'de Wet- Talma die in 1913 tot stand kwam en ton doel had de menschen bij ziekten finan- cieelen steun te geven. In 1874 is „Provi dentia" dit goede werk begonnen. Spr. hoopt dat de „Goudsche Ziekenkas" nog lan gen tijd haar nuttige werk zal mogen vol voeren tot heil van hen die de zorg van anderen behoeven. De heer De Vos zegt het een leemte te vinden als niet een stem van de leden zou worden gehoord op dezen gedenkwaardigen feestavond. Namens alle leden biedt hij het bestuur gelukwenschen aan en hoopt dat NORTH nog* vele jaren dit werk in opbouwenden zin zal worden voortgezet. Het woord was dan aan den heer S. P. Stryk, voorzitter van het gewest B. van het Ned. Verbond van Ziekenkassen. Ook hy biedt gelukwenschen aan. Er is reden tot feestvieren. Zestig jaar lang heeit de „Goudsche Ziekenkas" haar zegenrijk werk in Gpuda verricht, en heeft men in practyk gebracht de sociale leuze „Draagt elkanders lasten". Spr. brengt hulde aan d die in 1874 het initiatief hebben tot de oprichting der Kas. Spr. vraagt de hulp en de steun van alle leden om het be stuur zijn laak gemakkelijker te maken en hoopt dat de „Goudsche Ziekenkas" nog vele jaren haar werk zal mogen voortzetten. Namens bestuur en leden werd vervol gens aan den heer Hamerslag een voorzit tershamer aangeboden Waarvoor hy harte lijk dank zegde. Nadat de muziek zich had laten hooren droeg de heer Piei Verkaik, een paar schet sen voor, waarna de heer C. Blanker, voor zitter van het Sanatoriumfonds sprak. Spr. herinnert aan de medewerking die ook uit Gouda werd ontvangen bij de oprichting van het Sanatoriumfonds. Het spyt hem dat de burgemeester en wethouder Muylwyk zoo juist de zaal hebben verlaten, doch wil toch niet nalaten tot hen een woord van dank en erkentelijkheid te spreken voor de hulp die aan het sub-comité van het Sanatorium fonds steeds werd verleend. Vooral de laatste jaren zegt spr. vloeien de gelden minder dan vroeger. Alle middelen moeten worden aangewend om het schoone doel van het F°nds te verwezenlij ken en hy roept daarvoor aller hulp in. Hiermede was aan het officieele gedeelte van den avond een einde gekomen. De heeren Piet Verkaik en Willem Sirre verzorgden het komische deel. Vooral de laats'e humorist wist op treffende, fijne wyze zyn publiek voor zich te winnen. Bei de humoristen hebben het publiek op pret tige wyze bezig gehouden en oogstten vee' succes De uit zes mar. bestaande „Ocean Band", onder de eminente leiding van Joop Cabout, vulde de avond met muziek. Stuk voor stuk leverden de musici prachtig werk en teza men vormden zy een geheel dat in alle op zichten „af" was. De band is zonder twijfel een der besten die we ooit hoorden. De groote verscheidenheid van instrumenten die alle op uitstekende wyze werden be speeld hebben ons waarlijk doen genie en van goede jazzmuziek. Een woord van lof aan Joop Cabout en, „his boys"! Bijzondere vermelding verdient het meesterlijk spel van den Jnarmonica-virtuocs Nico Schaap. Hy heeft ons werkelijk ver baasd met zyn wonderlijk spel. Niet alleen in het samenspel, doch in het bijzonder ook in zijn solo-nummers. Uit het hoofd speelde hij op vlo'te wijze „Orpheus in der Unter- welt" en „Lichte Kavelerie". Geen fout, noch vergissing kon woeden bemerkt. Nico Schaap heeft getoond een kunstenaar te zyn wien het ten onrechte nof(!) aan meerdere populariteit ontbreekt. Wk hopen hem spoe dig weer te hooren evènals velen zullen wenschen de heele band nog eens te kunnen beluisteren. Het was inmiddels reeds twee uur gewor den. Het programma was afgewerkt en de uitvoering daarvan mag zeker een geslaag de herdenking van het 60-jarig bestaan van de „Goudsche Ziekenkas" worden genoemd. De stand der werkloosheid. Op Donderdag 29 Nov. waren ingeschre ven: aardewerkers 96, letterzetters 31, bouwvakken 557, houtbewerking 116, leder bewerking 27, kleedingbewerking 25, me taalnijverheid 202, papierbranche 6, textiel industrie 48, suikerwerkers 102, sigaren- industrie 108, landbouw 40, pakhuisknechts, schippersknechts, koetsiers en chauffeurs 351, kantoorpersoneel 45, huiselijke dien sten 13, fabrieksarbeiders 135, transport arbeiders 82, chem. techn. am. 2. Totaal 1983. Begrafenis van den heer Leendert Verstoep. Groote belangstelling uit de sport en bouwwereld. Onder zeer groote belangstelling ls hedenmiddag het stoffelijk overschot van den heer Leendert Verstoep ter aarde besteld. Nabij het sterfhuis had zich een groote menigte verzameld die vandaar de laat ste eer aan den overledene wilde be wijzen. Langs den weg die werd gevolgd hadden zich ook velen opgesteld. In den stoet werd ln een appart rijtuig een ge weldige bloemenschat medegevoerd, ter wijl ook een viertal kransen de baar dekten. Op het kerkhof waren reeds vroeg een groot aantal belangstellenden, voorna melijk uit de bouw- en sportwereld en vele vrienden die de overledene zich had verworven. De talrijke bloemstukken waren een bewijs van de groote achting en sympathie welke de heer Verstoep heeft genoten. Aan het graf werden kransen en bloemstukken op de kist ge legd van de kinderen, de fam. Verstoep, fam. Verwaal, N.V. Zanen en Verstoep, Bestuur van de voetbal vereeniging „Gou da" en de vereeniging zelf, de heer v. d. Jagt, Goudsche Voetbalbond, de Juni oren, „Olympia", „9-N.A.", G.S.V., Voet balvereniging „Gouda", Vereeniging Stolwijksche Sportvereniging, Economi- j sche Groep, Loterijvereeniging, vrienden van Piet Verstoep, Jo Els, A. D. v. d. Beek. de heer Corbeau en het kantoor- personeel van de"* N.V. Zanen en Ver- stoep. Het eerst voerde de heer Zanen het woord. Het valt hem zwaar uiting te geven aan zijn gevoelens en gedachten. Meer dan twintig jaar heeft hij met den overledene samengewerkt. Moeilijkheden bestonden voor den heer Verstoep niet. Niets was onoverkomenlijk. Zij werk was h^m «een lust. Hij was een goedmoedige, beste kerel. Wij missen aldus spr. Overplaatsing van den heer M. A. Verkerk, Inspecteur der Registratie en Domeinen naar Arnhem. STOLWIJK. I De gehouden inzameling door de vereeni- f ging „Dorcas" heeft opgebracht 214 welke bedrag inéitm vorm van kleeding enz. aan een 40-*.al ^Knnen werd uitgereikt. BA beschikking van den Minister van Fin^ciën is de inspecteur der Registra tie en Domeinen, M. A. Vericerk, over geplaatst van Gouda naai Arnheqi. De heer Verkerk gaat dus Gouda ver laten, en weldra zijn woonplaats te Arn hem vestigen. Gedurende 11 jaar heeft de heer Ver kerk hier zijn ambtelijke functie ver vuld, waarbij hij ook gelegenheid vond op politiek en ander terrein werkzaam te zijn. Gedurende meerdere jafen was de heer Verkerk lid van den Goudschen Gemeenteraad, en was hij daarbij tevens voorzitter van dë Prot.-Christ. Raads fractie. Voor deze groep is hij als woord voerder in vele gevallen opgetreden. Van de A.-R. Kiesvereeniging „Vreest God, Eert den Koning" was de heer Verkerk 2e voorzitter, terwijl hij tevens bestuurs lid was van de Vereeniging van A.-R. Gemeenteraadsleden in Zuid-Holland. Ook aan den Landstorm heeft de heer Verkerk zijn medewerking verleend als 2e voorzitter der Plaatselijke Landstorm- KADiO-NiEU VV o. Programma voor heden. Hilversum: V.A.K.A. 5.30 Concert door de Notenkrakers; 6.Concert door Eddy Walis en zyn Orkest; 6.45 Concer. door de Nolenkrakers; 7.Orgelspel; 7.30 Geordende productie en distributie. IV. (slot). Herman Vos spreekt over „Het plan ue Man": 7.50 Gramofoon; 7.57 S.O.S.-be- richten; V.P.R.O. 8.— Cursus; Spreker Prof. Dr. M. C. van Mourik Broekman; 8.80 Concert; 9.— Cursus; 9.30 Concert; 10.—* Nieuwsberich en; 10.15 Lezing; Twee Filmgebeurtenissen („Dood Water" en „Ko ningin Christina"). Spreker Jan v. Kastt-el; V.A.R.A, 11—12 Gramofoon. Huizen: K.R.O. 5-5.301„LmiA,)uw- crisiswetten en -besluiten" door Th. Arts; 5.307 Concert door de K.R.O.-Boys en Gramofoon; 7.157.36 „De Psychologie van het getuigenis" (I) door Dr. Jac. van Dael; 7.358 Gramofoon; 88.05 Nieuwsberich- ten; 8.06—8.15 Gramofoon; 8.15a Con- cert door Gregor Serban en zyn Orkest; 9 9.35 Solisten-concert door het K.R.Ü. Syin- phonie-Orkest (U.S.O.); 9.35—9.40 Gramo foon; 9.40—9.50 Cello-soli; 9.50—10.80 Concert door het K.R.O. Symphonie-Orkest; 10.30—10.35 Nieuwsberichten; 10.35—11.15 Concert door Gregor Serban en zyn ltoe-' meensch Orkest; 11.15—12 Gramofoon. RECHTZAKEN. Naast deze functie was de heer Ver kerk nog bestuurslid van het Christelijk Sanatorium voor Zenuwlijders te Zeist en ook nog lid van de Commissie voor Oranje en andere Openbare Feesten. Opvolger van den heer Verkerk in den Gemeenteraad is de heer A. van Wijk. in hem een zeer bekwaam leider in ons bedrijf die dag en uur klaar st^nd. Wij missen in hem een medewerker en een trouwen vriend. We zijn hem dankbaar vodr alles en in het bijzonder zoo zei hij, ben ik je dankbaar voor de beste vriend schap. Mog® dit een troost zijn voor je vrouw en je zoon en moge hij het voor- beel van zijn vader volgen. De heer Van Triet sprak namens de Goudsche Voetbal Bond. In de kracht van Je leven ben je weggerukt uit je ge zin en uit de sportwereld waarin je een reeks van jaren hebt meegeholpen op bouwen. Wij missen zegt spr. in hem een eminente voorzitter wiens na gedachtenis in hooge eere zal blijven Voortleven. De heer Van der Jagt (voetbalvereen. „Gouda") wees op het ruim 20-Jarige voorzitterschap van den heer Verstoep. Steeds heeft hij met bekwame hand de voorzittershamer gehanteerd. Hij was een oprecht vriend voor de ouderpn en een vader voor de jongeren. Er is heen gegaan een ernstig man met de hoogste opvatting van plichtsbetrachting. Dat zal nimmer worden vergeten. Namens de Kiesvereeniging^ „Economi sche Groep" bracht de heer Revet een laatste hulde aan den vereerde doode. Een broer van den overledene dankte daarna namens de familie allen voor de gebrachte laatste eer, waarmede deze droeve plechtigheid ten einde was. Agenda. Thalia-Theater „Peggy m'n kind". Réunie-Bioscoop „Ik wil niet weten wie je bent". Schouwburg-Bioscpop „Hoera... ik ben een zwerver". 30 Nov. 7.30 u. Geref. gemeente. Spreek beurt Ds. A, van Dyke 1 Dec. 12 uur Opening Tiendewegsbrug. 1 Dec. 3 u. Vredebest. Schietoefening Bijz. Vryw. Landstorm. 1 Dec. 8 u. „Ons Genoegen". Ping-pong wed- stryd. UIT DEN OMTREK Teraardebestelling Leendert Vleggeert. Hedenmorgen is op de begraafplaats al hier het stoffelyk overschot ter ruste ge legd van Leendert Vleggeert, die 26 Nov j.l. op 59-jarigen leeftyd hier is overleden. Zoowel langs den weg, die de eenvoudige stoet ging als op de begraafplaats waren vele belangstellenden. Aan het graf werd allereerst het woord gevoerd door Ds. Nieuwburg uit Moordrecht, die in een treffende en troostende rede den overledene kenschetste als een waarlyk goed mensch, die door zyn goede karakter eigenschappen en zyn blymoedigen geest, anderen tot zegen heeft mogen Dat zyn arbeid voor anderen waardeering heeft gevonden, is wel gebleken ui' de tijdens ^sijn ziekte en by zyn overlijden betoonde be langstelling en uit de bloemen aan zijn graf. Namens de vereeniging „Volksonderwijs" waarvoor de overledene veel heeft gewerkt, werd mede een zeer waardeerend woord te zijner nagedachtenis gesproken, terwijl ook door den directeur der Goudsche Courant en de fa. Brinkman, by welke onderneming de overledene meer dan 20 j&r in dienst was, zijn nagedachtenis werd geëerd. Een viertal kransen, waaronder pok een van het kantoor- en technisch personeel der firma Brinkman dekte dprh^ar. Namens de familie weté doortden heer de Graaf dank gebracht voor de lafctflte 'qpr aan den overledene bewezen. Rechtbank. Overtreding van het crisis-zuivelbeslult. In een zaak van den 39-Jarigen han delaar in zuivelproducten D. de G„ uit Woerden, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij i wegens overtreding van het Crlsiszuivel- besluit verdachte had op 31 Mei J.l. zonder vergunning havermoutpap en chocolademelk vervoerd was veroor deeld tot 10 boete subsidiair 2 dagen hechtenis, heeft het O. Mwaargenomen door mr. ,L C. V. Meischke, nadat oa. de ambtenahr van de Crisiszuivelcentrale <J. van Dolderen als getuige was gehoord bevestiging van het vonnis geëlscht In een zaak van L. van der S., 44 jaar, melkslijter, te Waddinxveen, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens overtre ding van het Crlslszuivelbesluit ver dachte zou niet nauwkeurig de tot boter verwerkte hoeveelheden melk ln zijn register hebben aangeteekend was veroordeeld tot 2uo boete of 40 dagen hechtenis, heeft het O. M., mr. J. C. V. Meischke, nadat een getuige was ge hoord, bevestiging van 't vonls geeischt. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. G-V.B.-wedstrfjden uitgesteld. De secretaris van de Goudsche Voet balbond deelt ons mede dat ten teeken van rouw wegens het overlijden van den heer L. Verstoep alle wedstrijden voor Zondag a.s. zijn uitgesteld. LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST. H. K. H. Prinses Juliana voorzitster van het Roode Kruis. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Dec. 19M benoemd voor den tijd van vijf jaren\ot voorzitster van het Hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, H K. M. Prinses Juliana. WISSELKOERSEN. 29 NOV. 30 NOV. Officieel. 7.364 59.44 9.75J 34.564 48.01 32.90 38.— 37.324 1.47 A Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Praag Madrid Milaan 7.37$ 59.46 9.754 34.524 47.96 32.95 38 37.05 1.48 Niet-officieel. 6.18 6.18 20.024 20.224 12.67 12.604 Beursoverzicht. De vermindering van het uitvoercon- tingent van thee voor het per 1 April a.s. beginnende jaar veroorzaakte een lichte verbetering van dc koersen voor thee-aandeelen, waarin de omzetten evenwel van uiterst beperkte afmetingen bleven. Ook elders ging maar weinig om doch de stemming was over het alge meen gunstig. De goede beoordeeling van dé rede van Baldwin en de verwachting dat de openbare behandeling van het conflict tusschen Zuid-Slavië en Honga rije de gemoederen gerust zou, stellen, gaven de markt steun evenals de vraag naar Amerikaansche fondsen, hoewel Wallstreet gisteren gesloten was. Deze fondsen trokken dientengevolge Iets aan. Op de locale markt vielen Philips op door een vaste houding Bij beperkte omzetten liep de noteering tot boven 221 op. Unilevers liepen tot 96 op. Kon. Olie waren aan deji vasten kant. De koers steeg l pet. Amerlk. soorten bleven op peil. Rubbers trokken aan onder invloed van de staging van den prijs van het product. Amsterdam rubbers liepen een fractie,epyllibakken wisten zich te ver beter^ ^Suikerwaarden bleven op peil. Goudaaiideelen neigden tot reactie, doch de ventenen bleven beperkt. Duitsche •obügftties hadden een ongeanimeerd verloop en kwamen op een lager peil

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2