V MALLE GEVALLEN Nieuwjaar 1935 Eerste Nederl. Scbeipseirbiid-My. MODELWASSCHERIJ Het Goudsche Chocoladehuis SS Binnenland. De ramp van de Uiver. m Beurs van Amsterdam. Firma J, H. van Straaten bet bedrijf gewooa doorgaat een tablet chocolade cadeau Schouwburg Bioscoop - Gouda Oud*|aarsavand gusloton Dr. JEKYLL en «Sr. HYDE De terroristen zijn voornamelijk stu denten tusschen 3U en 35 jaar en treden op als vertegenwoordigers van de jeugd; reeds sedert 1955 loopen zij rond met ter- reurplannen, zelfs is een aanslag op Sta lin voorbereid. Tijdens de instructie is ook nog geble ken, dat Nikolajev met medeweten van Kotolynev eenige malen een bezoek heeft gebracht aan den consul van een bui- tenlandsche mogendheid te Leningrad. De naam van den consul wordt in de aanklacht met 16 punten en de naam van zijn land met 12 punten aangeduid. Nikolajev was een overtuigd aanhan ger van de interventie van een buiten- landsche mogendheid en heeft dit met den consul besproken; verder verzocht hij om geld, dat hij beloofde terug te geven, zoodra dit mogelijk was; de con sul heeft hem hierop 5000 roebel gegeven waarvan hij 45(X) afdroeg aan Kotolynev. VEKEENIGDE STATEN. De Lindbergh-affaire. Betty Gow in Amerika terug. Betty Gow, die als kindermeisje ia dienst was van Lindbergh, toen diens kind werd ontvoerd, is aan boord van de „Aquitania" te New-York aangekomen. Zij weigerde iets te zeggen over het a.s. proces van Bruno Hauptmann, die ervan ver- aachfc wordt Ljndbergh's baby om het leven te hebben gebracht. Zij wilde ook niet zeg gen of zij bij het proces getuige zal zyn. Betty Gow werd ontdekt door een ver slaggever. De bemanning van de „Aquita nia" had volgehouden, dat zy niet aan boord Uit Flemington wordt gemeld, dat Anna Hauptmann, de vrouw van den beklaagde, een radiotoespraak heeft gehouden, waarin ze een beroep deed op het publiek om met oordeelen te wachten, tot ook Hauptmann is gehoord. Ik ben ervan overtuigd aldus sprak zy dat men dan zal begrij pen, dat myn man met deze verschrikkelijke misdaad -niets uitstaande heeft. Hy heeft de ^waarheid verteld omtrent het geld en de plaats, waar hy het kreeg. Hevige koude verwacht. Reeds talrijke personen omgekomen Ofschoon meteorologen een aDnormaal warmen winter hebben voorspeld, wordt thans een koudegolf verwacht uit het Noordwesten, waar het volop winter is, en een temperatuur heerscht van 40 gr. Celsius onder nul. In het Midden-Westen zijn reeds talrijke personen door de kou de omgekomen. Zware stormen aan de Noord-oOstgust brengen de scheepvaart in gevaar. Het Engelsché vrachtschip „Quebep" heeft bij het quarantainestation van New-York het anker verloren en is op een zand bank geloopen. Kontgenstraienwet. Naar wij vernemen is de Regeering voorshands niet voornemens de inwer king treding van de Röntgenstralenwet (Staatsblad 1931 no. 1299) en van het Röntgenstralenbesluit (Staatsblad 1933 no. 13Q> te bevorderen. In memoriam A. Spoel. Aanbieding portret. Woensdag zou Arnold Spoel vijf-en- zeventtg jaar zijn geworden. Het is zijn wensch geweest, dat op dezen dag zijn geschilderd portret een blijvende plaats zou krijgen, waar het publiek het steeds zou kunnen zien. Deze wensch is verwe zenlijkt, maar helaas heeft hij de ver wezenlijking niet meer mogen beleven. Om Spoel op dezen dag hulde te bren- gen, was er een commissie gevormd door' de besturen van de Haagsche afdeeling der Nederlandsche vereeniging voor den volkszang, het bestuur van het Haagsche volkszangkoor en de commissie van toe zicht op het Koninklijk conservatorium voor muziek. Deze commissie heeft de door den kunstenaar Sommer geschil derde beeltenis van den ontslapen volks- zangleeraar aangeboden aan het bestuur van het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen. De danbiedingsplechtigheid geschiedde ln de groote koffiekamer van dit gebouw. Wegens uitstedigheid van mr. D Fock, voorzitter der Haagsche afdeeling van de Vereeniging voor den volkszang, heeft de ondervoorzitter dezer afdeeling, dr. C. H. P. Meyer, het woord gevoerd. Hij merkte op, dat het comité zich gelukkig achtte, Spoel's portret te kunnen aanbieden aan het bestuur van het gebouw, met het verzoek het een plaats te geven in dezen tempel der kunst, waar Spoel zoo lang heeft gewerkt. Dr. Meyer verklaarde, dat Spoel ongeëvenaard was als volkszang- leeraar en dat hij het Haagsche publiek had leeren zingen en had doen zingen. Hij dankte allen, die het comité in staat hadden gesteld om te slagen en wekte krachtig op tot steun aan den volkszang en tot voortzetting van Spoel's werk. Ten slotte bood dr. Meyer het portret aan het bestuur van het gebouw aan. Namens dit bestuur antwoordde mr. Hijmans Deze herinnerde eraan, dat Arnold- Spoel meer dan dertig jaren uit voeringen In het Gebouw heeft gegeven. Het bestuur aanvaardt het portret eer biedig en gaarne en zal hft een blijvende plaats in den foyer geven, als een her innering voor duizenden, die van Spoel's werk hebben genoten, en als een aan sporing tot voortzetting van dat werk voor de jonge generatie Namens de familie dankte de heer W. van der Hilst1 het comité en de directie van het Gebouw voor de aan de nage dachtenis van Spoel gebrachte hulde. Invoerrecht op vleesch. De minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de vast stelling van de prijscourant op versch en gekoeld vleesch ln haar vergadering Een rapport van piloot Tepas. Gistermiddag keerde piloot Tepas met de Oehoe uit indie terug en passeerde ook de plaats waar het ongeluk met de Uiver is gebeurd Tepas bracht rapport uit aan directeur Plesman, die bereid was enkele mededeelingen hiéruit te doen. Na&r de waarneming van Tépas heeft men ongetwijfeld te doen met een geval van blikseminslag. Op den rug der slachtoffers vertoonen zich schroelwon- den, terwijl een van hen waarschijnlijk een schrijfmachine op zijn knieén had, waardoor ook op zijn knieën schroelwon- den zfjn ontstaan. Men kan met zekerheid vaststellen, dat de opvarenden lichamelijk niet hebben geleden. Volgens de mededeelingen van het pompstation H. 3 woedde, toen het ongeluk plaats had, een hevig onweer. Uit de wolken kwam een soort vuurbol vallen, zooals wel eens bij bliksemver- schijnselen van uitzonderlijken aard voorkomt. Sinds jaren is het vraagstuk van blik seminslag in studie. In wetenschappe lijke kringen neemt men aan, dat meta len vliegtuigen in onweer zekere voor- deelen hebben. Voor de internationale vliegtechnische wetenschap ligt hier een taak van groote belang om dit geval te analyseeren. Uit verschillende metalen onderdeelen van de Uiver hebben deskundigen kun nen vaststellen, dat er plaatselijk een zeer groote verhitting had plaats gehad. De benzine-brand, die waarschijnlijk na het ongeluk is ontstaan, blijkt slechts van zeer beperkten aard te zijn geweest. Tenslotte zeide de heer Plesman, dat de wijze waarop hulp werd verleend door de autoriteiten van Irak en de Royal Air Force buitengewoon was. Uit alles blijkt, dat er geen kwestie i§ geweest van een landingspoging. Alle inzittenden zijn waarschijnlijk tegelijkertijd getroffen, waardoor het vliegtuig stuurloos naar beneden stortte. De heer Plesman verklaarde nog, dat er met de stoffelijke resten van de slacht offers gebeuren zal wat de familie wenscht. Echter zal men rekening moe ten houden met het feit, dat de staats wetten van Irak voorschrijven, dat in dien lijken zijn begraven deze binnen den tijd van één jaar niet mogen worden opgegraven. Aan het einde der bespre king wees de heer Plesman er nogmaals op, dat het ongeluk van de „Uiver" ab soluut excepioneel Is Dank van Minister de Graeff. Naar wij vernemen heeft Minister de üraelt aan den Minister van Buiten- landsche Zaken van Irak telegrafisch dank gebracht voor zijn hoog gewaai- deerde deelneming ter gelegenheid van de ramp van de „Uiver" en voor de laat ste eer aan de slachtoffers bewezen. van 24 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld, 100 kg 50; paarde vleesch, versch of gekoeld, 100 kg f 35. Gedurende de maand Januari zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen; 20 pet van de aldus vastgestelde waar de voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde 10 per 100 kg bruto; 121 pet van de waarde, voor het paar- devleesch vastgesteld, zijn de 4.371 per 100 kg bruto. Vier pet. ronversieleening 's-Gravenhage. Geheel geplaatst; vrije inschrijvin gen ten volle toegewezen. Naar wij van emittenten vernemen, is de 4 pet. conversleleening 1935 der ge meente 's-Gravenhage, groot 24.700.000, waarop Maandag J.l. de inschrijving was opengesteld tegen den koers van 1001 pet., geheel geplaatst. De vrije inschrijvingen worden ten .volle toegewezen. De mariniers in het Saargebied. Onderhoud met dan commandant. Discipline en soberheid. Een medewerker van de „Msb." heeft te Saarbrucken een onderhoud gehad met den commandant van het Neder- i landsche troepencontingent, kapitein de Bruyne. Aan het relaas van dezen offi cier ontleenen wij het volgende: De reis naar Saarbrucken was uitste kend, der stemming onder de Jongens ofschoon er onderweg geeh gelegenheid was tot eten of drinken was heel op gewekt en zij hebben zich ook buitenge woon goed gedragen. Er is geen wan klank gehoord. En om kwart voor acht 's avonds werden we hier door den gene- raal-majoor Brind, den opperbevelheb ber der buitenlandsche troepenmacht, verwelkomd en trokken Saarbrucken binnen. Een intocht, die er zijn mocht en die een hartelijk compliment verdient, kapitein, hij was in alle opzichten af. Dat heb ik reeds van veel kanten mogen hooren en u begrijpt, dat het niet alleen mij, maar ook den officieren, on derofficieren en manschappen zeer groot genoegen deed. ttogelsche bewondering voor den Nederl. troep. Generaal Brind heeft mij reeds zijn groote bewondering betuigd voor de kra nige houding der Nederlandsche troe penmacht en kolonel Swaine, de chef van den staf van den opperbevelhebber, is deze lofbetuiging nog eens komen her halen. Hij was buitengewoon uitbundig- in zijn lofprijzingen en roemde onze en tree als de beste, die hij gezien had. En toch hadden de jongens een ver- moelende reis achter den rug en mar cheerden met ongewoon zware bepak king. Maar ze wisten en voelden, dat er Iets van hen verwacht werd en dat ge voel was voldoende. Er ls een prachtige geest bij den troep. Op de vraag of reeds een bepaalde ge ar agslijn voor het optreden der soldaten naar buiten was bepaald, antwoordde kapitein de Bruyne: We zijn er zeer sterk van doordron gen, dat er hooge eischen gesteld worden aan hun optreden in het openbaar. Zoo wel de compagnie-commandanten en ik zelf hebben dat meerdere malen uitdruk kelijk met hen besproken en ik geloof, dat ik in dit opzicht ten volle op nen kan vertrouwen. Ik maak een regeling voor het „pas sagieren", die aan zeer beperkte voor waarden is gebonden. De eerste dagen blijft de troep in de kazerne. Daarna zullen ze beginften op een beperkte wijze met-wat wij noemen „oploop". Toegang tot café's sta ik voorloopig niet toe, later hoogstens als ik me zelf persoonlijk van de toestanden daar op de hoogte heb gesteld. Ons wacht waar schijnlijk een zware dienst en wij zullen daarin zeker niet teleurstellen. Deze opvatting en de wijze waarop wu ze verwerkelijken, wordt door de bevel voering der Volkenbondsmacht ten zeer ste gewaardeerd en heeft ons nu reeds achting verworven. In tegenstelling met de andere contingenten, heb ik mijn of- licleren ook bij den troep gehouden. Ze slapen en wonen hier. Ook zij hebben •momenteel nog geen permissie tot uit gaan. Ze hebben door dit alles natuurlijk verschillende ontberingen, maar daar aan zijn zij niet ongewend. En zij weten,, dat zij het vertrouwen van den troep er door versterken. Zal het niet een toer zijn de men- schen bezig te houden? Dat is zeker een moeilijkheid, stem de kapitein de Bruyne toe, omdat we nog zoo weinig hebben. Er is geweldig hard gewerkt om den boei tenminste bewoon baar te maken, het werk van den motor- dienst is in dit opzicht een bijna boven- menschelijke prestatie geweest, maar verder is de zaak, zooals u ziet, nog erg leeg. We nebben een cantine, maar ze is kaal, kaal, kaal. Veldaalmoezenler Bangert en de vloot- predlkant ds. van der Giesen doen hun best om het noodlge aan te schaffen, maar onze middelen zijn nogal beperkt. Toen we in het begin van onze reis Eindhoven passeerden en de groote Phi- lipsfabrieken zagen, hebben we een in spiratie gehad en een telegrafischen noodkreet geslaakt tot dr. Philips: „Of- li'cieren, onderofficieren en bemanning missen noode radio-ontvangst op feest dagen. Kan Philips-concern ons helpen voor twee groepen?" We hebben de vraag zoo bescheiden mogelijk gesteld en niet over schenking willen spreken. Maar Ik hoop van harte, dat het telegram eenige uitwerking zal hebben, want voor de jongens is het noodig. Op een desbetreffende vraag, zeide de commandant, dat voor de eerstkomende dagen de dienst voor de jongens groo- tendeels zal bestaaij uit patrouille loopen en ultrukdiensten,terwijl alles zal ge daan worden om een grondige kennis van het toegewezen terrein te kweeken. De financieele betrekking tusschen Rijk en gemeenten. Circulaire van den minister van binnrnlandsche zaken betreffende de opgaven over het rekeningsjaar 1933. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen de vol gende circulaire over de financieele be trekking tusschen Rijk en Gemeenten doen toekomen: Het is mijn ambtgenoot van financiën en mij gebleken, dat verschillende ge meentebesturen in verband met het wetsontwerp tot Wijziging van de wet van 15 Juli 1929, (Staatsblad no. 388), het welk bij de Staten-Generaal aanhangig is, ln twijfel verkeeren of de opgaven, bedoeld in artikel 42 derde lid, van het Kon. besluit van 4 November 1929 (St.bl. no. 476) betreffende het rekeningjaar 1933 nog voor 31 December dienen te worden Ingezonden, dan wel inzending van deze opgaven voorloopig kan worden aange houden m Ik deel Uw college mede, dat de bo venbedoelde opgaven op de gebruikelijke wijze overeenkomstig de geldende voor schriften en volgens het bestaand model moeten worden ingezonden, aangezien het niet uitgesleten is dat van deze op gaven gebruik Zftl kunnen worden ge maakt. RADIONIEUWS. Programma voor heden. Hilversum; V.A.R.A. 5.3Ö Concert öoor Orvitropia; 6.Gramofoon; 6.15 Con cert door de Zonnekloppers; 6.45 Gramo foon; 7.— Concert door de Flierefluiters; 7.30 „Marx". De geestelijke achtergrond van het Marxisme. De laatste v»n een vier tal beschouwingen door Dr. Henk Brug- mans; 7.50 Gramofoon; 7.57 S.O.S.-berich- ten; V.P.R.O. 8.— Concert door het Hof stad-Strijkkwartet; 8.30 Opvoering van „Het Loflied"; 9.30 Corfcert door het Hof- stad-Strykkwartet; 10,Nieuwsberichten; 10.15 Serie fragmenten e-n verhalen; 10.45 Gramofoon; V.A.R.A. 1112 Gramofoon. Huizen: K.R.O. 5.30—6.15 Concert door het K.R.O.-Orkest; 6.15—6.30 Gramo foon; 6.307 Concert door het K.R.O.«Or- kest; 7.15—7.35 „De feestelijke tyd van Kerstmis en Driekoningen" door J. H. Nan- r.ings; 7.35—8 Gramofoon; 8—8.05 Nieuws berichten; 8.05—8.30 Gramofoon; 8.30—9.15 Concert door het Stedelyk Orkest van Maastricht; 9.15—9.35 Directe uitzending uit Ulvenhout door d'n Dré; 9.35—10.30 Concert door het Stedelyk Orkest van Maastricht; 10.201—10.30 Gramofoon; 10.30 —10.35 Nieuwsberichten; 10.35—11.15 Con cert door de K.R.O.-Boys; 11.15—11.30 Gra^ mofoon; 11.3012 Concert door de K.R.O.- Boys. k GEMENGD NIEUWS. Locomotief van een goederentrein rtjdt een huis binnen. Van de bewoners, die zaten te kaarten, werd één gedood, twee ernstig gewond. Gisteravond te ruim 8 uur heeft te Loon op Zand een zeer ernstig ongeluk plaatsJ gehad. Een locomotief van een goederentrein op den Hoogen Straatweg aldaar, is in botsing gekomen met een aanhangwagen van een tractor. De ge volgen waren verschrikkelijk. De loco motief vloog na de botsing uit de rails en reed tegen den gevel van het huls dat bewoond wordt door den landbouwer B. v. d. Hoven. De locomotief reed de ka mer binnen, waar op dat oogenblik de bewoners zaten te kaarten. Alle vier de personen werden omver gereden. De 87- jarige vader van den bewoner, de heer H. v. d. Hoven, wertf levensloos onder de locomotief Vandaan gehaald, de 47-jarige zuster van den landbouwer werd zoo ernstig gewond, dat zij, van de Heilige Sacramenten moest worden voorzien. De, 19-jarige zoon des huizes bekwam in wendige kneuzingen. Alleen de bewoner zelf, de heer B. v. d. Hoven, kwam er zonder letsel af. Men heeft, hangende het door de po litie Ingesteld onderzoek, aan de situatie niets veranderd. De kamer is totaal ver woest. Het huis is zeer ernstig bescha digd. Het drama te Emrnen. Nadere bijzonderheden omtrent het droevig naspel van een feest. Het vreeselijke ongeluk, dat in den af- geloopen nacht heeft plaats gehad te Munsterseheveld, heeft te Emmer-Com- pascuum, gemeente Emmen, waar de meeste slachtoffers woonachtig/ waren, groote ontsteltenis en diepe ontroering gewekt. Op Tweeden Kerstdag huurde de 24-jarige Harm Buter bij den garage houder E. van Hoving te Emmer-Com- pascuum een auto voor een tocht naar Musselkanaal. Hij kreeg een vierdeurs Essex, een vier, hoogstens vijf persoons wagen. Niet minder dan negen personen namen in het voertuig plaats en begaven zich daarmede naar Musselkanaal, waar op den avond van den Tweeden Kerst dag ln de Gereformeerde kerk een uit voering plaats had var) de Christelijke zangvereeniging. Omstreeks middernacht keerde het gezelschap naar Emmen terug, Harm Buter uit Compascuum zat aan het stuur en reed met vrij groote snelheid langs den Roswinkelerweg in de richting van zijn woonplaats Te. Mun sterseheveld moest men een brug over het kanaal passeeren. Hiervoor moet een' korte bocht worden gemaakt en deze is het gezelschap noodlottig geworden. Vol gens verklaringen van het eenige lid van het gezelschap, dat zich wist te red den, Jan van Bijlen uit Zwartemeer, heeft de bestuurder van de auto de bocht met te veel snelheid genomen en ls het waarschijnlijk, dat hij, toer* hij ln de' bocht «was in plaats van te remmen per vergissing nog meer gas heeft gegeven. Het gevolg was, dat de auto aan den rechterkant van de brug met de leuning in aanraking kwam en toen aAn den rechterkant onder de aan een ketting loshangende leuning door. ln het kanaal vloog. De auto moet een slag over den kop hebben gemaakt, doch kwam recht stands in het kanaal terecht en verdween zoo goed als geheel onder water, alleen de kap was nog zichtbaar. De heer Van Bijlen kon zich door het stukslaan van een ruit uit de auto werken. HU ging op de kap staan en slaagde erin zijn ver loofde Antje Buter uit Emmer-Compas- cuum, die naast hem had gezeten er uit te trekken. Inmiddels was reeds hulp toegeschoten van passeerende auto's, welke Inzitten den onmiddellijk de noodlge assistentie haaiden. Mej. Antje Buter was bewuste loos en werd binnengedragen ln het ln de nabijheid gelegen café van den heer A Kuipers. Intusschen was op de plaats van het ongeval behalve tal van omwo nenden, aangekomen de arts S. E. Bolks- ma uit Emmer-Compascuum, de ge meente-veldwachter uit Emmer-Com pascuum, Zoer, de brigade-commandant, een wachtmeester en twee marechaussee gestationeerd te Emmer-Compascuum. Hoewel er spoedig hulp genoeg ter plaatse was, mocht deze voor de zeven personen, die zich nog ln het voertuig bevonden geen redding brengen. Met een lier en een takel werd de auto opzij ge trokken en met een ijzer tot den bodem onderzocht. Toen men na anderhalf uur zoover was gevorderd, dat men door het open snijden van de kap en het Inslaan van de ruiten de zich ln de auto bevindende personen kon bergen, waren bij allen de levensgeesten geweken. In het holst van den nacht bij het licht van de lantaarns van de vele auto's die op deze wijze het reddingswerk vergemakkelijkten, kon men slechts zeven lijken wegdragen. Voorloopig werden zij neergelegd ln de schuur van den caféhouder Kuipers, in afwachting van een nadere beslissing der autoriteiten. De slachtoffers zijn: de 28-Jarige Lucas Buter, de 24-jarlge Harm Buter en zijn verloofde de 20-jarige Dleh- tje Meyer, de 22-jarige Geslen Buter, de 16-jarlge Margien Buter, de 20-Jarige Htitje Voslamer uit Groningen en Geert Oostervelt. een Jongeman uit Borger, Dientje Meyer was te Emmer-Erfschei- denveen woonachtig. Eerst nadat de lijken waren geborgen werd het vreeselijke bericht van het om komen van vier van hun kinderen aan de familie Andries Buter en zijn echtge- noote medegedeeld. Ontzettend was de indruk van de me- dedeeling, hoe voorzichtig ook te hunner kennis gebracht, voor de zwaar geslagen ouders. ALS STEEDS PLAATSEN WIJ OP 1 JANUARI 1935 SPECIALE NIEUWJAARSWENSCHEN TEGEN GOEDKOOP TARIEF VAN 50 CENT. U KUNT ZE NOG TOT MORGEN 12 UUK INZENDEN AAN ONS BUREAU MARKT 31. Aangrijpend was het oogenblik, toen de heer A. Buter en zijn vrouw, die bij dit ongeval twee zoons en twee dochters hebben verloren, terwijl een derde doch ter naar het ziekenhuis is vervoerd, de schuur betraden. Na korten tijd verhe ten zij verslagen het doodenhuls. Ook de vader van Hiltje Voslamer, die met zijn dochter bij de familie Buter logeerde, heeft den moeilijken gang naar de schuur gemaakt. Op zijn verzoek zal het stoffelijk overschot naar Groningen worden overgebracht. De toestand van Antje Buter was he denochtend redelijk wel. Duisternis belette reddingswerk. De ramp met het sleepschlp bij Marken. Onderhoud met de geredden. Een redacteur van het persbureau Vaz Dias had een onderhoud met de beide ge- redden van net sleepschip „Noordgeul", dat nabij Marken is gezonken, alsmede met dèn sleepbootkapitein, den heer H. Schaap uit Amsterdam. Zy vertelden het volgende; Den geheelen avond had er reeds een flin- ken wind gestaan, welke allengs aanwak kerde tot een vry sterke bries uit OoStelyke richting. De hooge, korte golven kwamen dwars op het schip te staan. By het over komen van een der zware zeeën is een aan tal houten luiken ingeslagen, met he^ ge volg, dat het schip over de geheele lengte vol water liep. In een oogwenk maakte hei schip slagzij naar stuurboord. De schipper H. Bouwman, die de gevaarlijke situatie in zag, rende naar het voorschip om den lan taarn neer te halen, waardoor hij hoopte, dat de sleepbootkapitein zou bemerken wat ei aan de hand was. Er was geen tijd meer voor het geven van andere noodsignalen. Inmiddels namen de overige drie opvaren den, de vrouw van den schipper, diens broer en de knecht, in de roeiboot, die achter het schip aanvoer, plaats, waarby zich een oogenblik later de schipper voegde. Het sleepschip zonk met groote snelheid rechtstandig. Pas op dat moment werd op dt sleepboot! welke ho-nderd meter voor het schip uit voer, bemerkt, wat er geschiedde. De heer Schaap heeft toen onmiddellijk de sleeptros gekapt en is met zyn vaartuig te hulp gesneld. Het bleek toen, dat de kleine roeiboot door ten grondzee was opgenomen, en gekapseisd, terwyl de opvarenden hulpe loos ronddreven. Door de duisternis was het echter vry wel onmogelijk om de reddende hand te bieden. De kapitein van de sleep boot, die tot driemaal toe om de drenkelin gen heen voer, bemerkte tenslotte, dat 2icn twee van hen, de gebroeders Bonman, aan d" roeiboot hadden vastgeklemd. De vrouw van den .schipper en de knecht waren reed- in de diepte verdwenen. Niet dan met de grootste moeite slaagde hy erin, de twee mannen, die geheel waren uitgeput, aan boord van de sleepboot te krijgen. Hij heeft daarna nog gepoogd een spoor van de bei de overige personen te vinden, doch hy is daarin niet geslaagd. De beide geredden hebben meer da-n twintig minuten met den dood geworsteld. De sleepboot is met de beide mannen aan boord naar Amsterdam terug gevaren waar zij van droge kleeren werden voorzien en onder dak gebracht. Onderweg zijn verschillende schepen ge- piaaid en met den ramp in kennis gesteld, cm aanvaringen met het wrak te voorko men, Ook het loodswezen is gewaarschuwd, hetwelk ecn baken zal plaatsen op de plek. van het gezonken schip. Toen de sleepboot terugkeerde stak nog een der lantaarns bo ven zee uit. Het water heeft ter plaatse een diepte van vier meter. Het ongeluk gebeur de op vijf myl boven Marken, koers Enk- huizen. Men hoopte om elf uur in deze ha ven te arriveeren. Het gezonken sleepschip, dat een lengte heeft van 67/ meter en 8 rheter breed is, heeft een tonnenmaaf van 996 ton en was geheel geladen met grint. Het schip, dat te Rotterdam thuiebchoort, eigenaar A. de Bak ker, was op weg van Asselt (Limburg) naar Enkhuizen. Het schip was drie jaar oud en de schipper had reeds twee reizen ermee over het IJsselmeer gemaakt. De vrouw van den schipper, die verdron ken is, was dertig jaar oud. Het andere slachtoffer is de ongeveer 30-jarige F. Foolt uit St. Goar (Did.). De overlevenden zyn de schipper H. Bouman en diens broer A. Bouman, beiden uit Rotterdam. De kapitein van de sleepboot, die jaren lang vaart en nog nooit een schip heeft ver speeld, was diep onder den indruk. MARKTBERICHTEN. Leeuwarder botemoteering. De commlsslenoteering van boter te, Leeuwarden ls vastgesteld op 57 ct. tegen de vorige week 55 cent. Botemoteering Kopenhagen. De officleele botemoteering bedroeg gisteren 210 kronen. -STADSNIEUWS, GOUDA, 28 Dec. 1934. Kamer van Koophandel én Fabrieken I voor Gouda en Omstreken. De Kamer is by eengeroepen op Woens- dag 2 Januari 1935, cfèfc namiddags 2 uur in de vergaderzaal der Kamer, Crabethstraat 3. De agenda luidt als volgt: 1. Opening door het oudste lid in jaren. 2. Verkiezing Algemeen-Voorzitter. 3. Verkiezing Voorzitter Afdeeling Groot bedrijf- 4. Venkiezing Voorzitter Afdeeling Klem- ^5. ^Benoeming van de volgende Commis sies. a Financieele Cömmissie: aftr. J. van Kranenburg en A. Goedèwaagen (pl.v.), A. D van Vreumingen en >H. A. Jaspers (pl.v.). b Commissie voor het Handelsregister: aftr J. A. Donker, P.' D. Muylwijk, A, D. van Vreumingen, A. C. van Beek J. Beijen en G. v. d Loo. c. Commissie voor het Verslag; Het Bu reau en de heer A. van Wynen. d Commissie voor den Buitenlandschen Handel: aftr. J. A. Donker, A. Goedewaa- „en C. Grootendorst, J. van Kranenburg, Hermann A. Schreuder en A. van Wynen. e. Commissie voor het Handelsonderwijs: aftr. J- Beyen, J. A. Donker, A. Goede- v/aagen, C. Grootendorst en Hermann A. Schreuder. Het Bureau stelt voor de Commissie voor de Scheepvaart en de Commissie voor de Verkeerswegen te combineeren en in den vervolge deze te betitelen als: f. Commissie voor het Verker; en daarin te benoemen: J. A. Donker, H. A. Schreu der, A. van Wijnen en P. Bokhoven, g. in te stellen: Commissie - voor Middenstandsaangelegen- heden; en daarin te benoemen: A, D. van Vreumingen, A. C. van Beek, P. D. Muyl- wyk, P. J. Groenen en H. A. Jaspers. 6. Notulen en mededeelingen. 7. Uitgegane en ingekomen stukken. 8. Verzoek om subsidie van het Neder" landsche Visscherij Proefstation te Utrecht. (Het Bureau adviseert afwijzend). 9. Verzoek van de stichting Fonds voor toegepast natuurwetenschappelijk onder zoek ter bevordering van volkswelvaart om subsidie. (Het Bureau adviseert awyzend). 10. Schryven van de Kamer te Hilversum inzake de wettelyke regelen nopens het af- betalingsbedrijf. 11. Rapport van den Voorzitter der Utrechtsche Bevrachtingscommissie over de saneering van de binnenscheepvaart, met advies van het Bureau. 12. Rondvraag, Stemming Prov. Staten. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben den dag voor de stemming voor Provinciale Sta ten van déze provincie bepaald op Woens dag 17 April a.s. Propagandavergadering in „Concordia". - In de goed gevulde Schouwburgzaal van „Concordia" hield de afdeeling Gouda van den R.K. Vredesbond gisteravond een pro- agandavergadering. De heer Van Vliet, voorzitter van de Goudsche afdeeling sprak een woord van welkom tot de vele aanwezigen en in het bijzonder tot Pater Timmer O.Carm. uit Zenderen en Pater van der Schoot O.F.M. uit Rotterdam en hoopte dat deze vergade ring prettig en leerzaam zou zijn. Het eerst sprak Pater Timmer over „Waarom Katholieke Vredes-Actie?" Er zyn menscljen zegtl spr. die zeggen „er is altyd oorlog geweest en er zal altyd wel oorlog blyven". Dit is een verkeerd standpunt. Wat altijd geweest is behoeft niet altyd zoo te blyven. Byv de slaverny die eeuwenlang als een doodgewone zaak van de wereld werd beschouwd. Thans heeft dt slaverny afgedaan. Waarom vraagt spr. kan dan ook de oorlog niet worden afgeschaft? Oorlog is een .bepaald middel om een stryd te beslechten .Er zyn echter andere en betere middelen. Paus Benedictus XV heeft daarop reeds gewezen door* te zeggen: „Inplaats van hej ruwe geweld der wapenen moet van de zédelyke kracht van liet recht gebruik worden gemaakt". Pater Timmer herinnerde voorts aan het vele ieed van den laatsten oorlog die 13 millioen bloeiende levens heeft vernietigd en bovendien duizenden weduwen «1 wee zen heeft achtergelaten. Durft men dèt be schaving noemen? Ook heeft de wereld- oórlog groote schatten geld gekost en thans worden nog groote bedragen besteedt aan bewapening. Als al deze bedragen eens aan andere en nuttiger dingen besteed werden, wat zou het leven voor velen dan meer le venswaard worden, aldus spr. Een nieuwe, moderne oorlog beteekent de ondergang van de westersche beschaving! De belangheb- benden bij den oorlog zaaien wantrouwen tusschen de volken. De munitie- en wapen fabrikanten vormen een ontzettende macht in onze dagen Het is daarom een verheu- gend feit dat er steeds meer drang tot con- trole der particuliere wapenindustrie wordt j bemerkt. Het wordt tijd dat ook onze regee- ring van ons kleine landje ook daaregen haar mond durft open te doen! De ty'd voor Vredeaactie is rijp. Alleen de wil van het volk doet alles. Daarom moet gezamenlijk met alle kracht worden gestre- den. Met de .brutaalheid der waarheid zullen wy blyven roepen om de vrede der volken en onze stem zal niet tot zwijgen kunnen worden gebracht! (Applaus). In het byzonder is door katholieken vredesactie noodig. Door Christus werd aan de Katholieke Kerk de vredestaak opgelegd. Zoolang de christelijke volkeren voortgaan met in blinde haat elkander te vermoorden, zoolang herhaalt zich de tragedie van den eersten broedermord. De moderne oorlog is niet alleen on- menschelyk, maar vooral onchristelijk. De ^itholieke kerk mag niet onverschillig blij ven toezien. Oorlog wordt niet 8evoerd om i onrecht te herstellen, ln den oorlog gelui het recht van den sterkste. Er zyn echter andere middelen. We hebben den Volken- bond, het Internationale Hof voor Arbitrage. Er behoeft geen broederbloed meer te vloeien sinds Christus Zijn bloed voor ons heeft gegeven. Met applaus begroet betrad Pater v. d. Schoot na de pauze het spreekgestoelte om het woord te voeren over „De Katholieke Kerk en den Vrede". Spr. wil beginnen met vast te stellen dat een rechtvaardige oorlog bestaat. Bijv. te gen het goddelooze Rusland, Spanje en Mexico. Chauvinisme zegt Pater v. d. Schoot - is uit den booze, onchristelijk, onkatho liek. In deze Kerstmistyd denken we aan de geboorte van den Vredevorst. Christus Jezus is onze Koning en alle mensohen zyn Zyn onderdanen. Ko-ning Christus gaf een nieu we wet en een nieuwe leer van liefde en vrede. Deze moeten worden aanvaard. Heel de wereld is er van overtuigd dat de moderne oorlog niet meer gerechtvaardigd ic, wat -niet zeggen wil dat elke oorlog on rechtvaardig is. Allen haten en verafschu wen den oorlog. Spr. sluit zijn kort betoog met de aan beveling om veel te bidden voor den wereld vrede -en de opwekking dat ieder zijn plicHt kerene, wat in dit geval beteekent: zich op geven als lid van den R.K. Vredesbond. (Applaus). Velen gaven aan dezen laatsten oproep gehoor en sloten zich by den Bond aa-n. De voorzitter dankte de beide sprekers voor hun woorden en sloot de vergadering. Een dames-zangkoor onder leiding van mej. Faay heeft dezen avond op verdienste lijke wyze met een aantal liederen opge luisterd. Incident op het bal op Eereten Kerstdag. Gisteren maakten wy melding van een incident op het Kerstbal in „Ons Genoegen", waarbij een tweetal bezoekers met elkaar slaags waren geraakt. Het is ons gebleken dat dit incident niet plaats had op het Kerstbal op Tweeden Kerstdag, dat door het Societeitsbestuur is georganiseerd, doch op den Eersten Kerstdag, tijdens een bal van een particulieren dansleeraar, dat door ten paar onrustige bezoekers werd bijge woond. Het Societeitsbal is evenals altyd, zeer gtnoegelyk geweest. Tentoonstelling Postduiven, van 't Centrum. De postduivenvereniging ,,'t Centrum" heeft haar jaarlyksche tentoonstelling ge houden. De bekroriingen werden als volgt toegekend: Klas 1 100—250 K.M. oudq.duiven: 1ste M. A. Holthuizen, 2e J. de Jong, 3e A. Steenkamer, 4e G. L Hammer, 5e G. F. v. Leeuwen, Z.E.V. idem, E.V. M. de Jong. Klas 2 260—450 K.M. oude duiven: 1ste J. de Jong, 2e T, Wiltenburg, 3e P. Verschuur, Z.E.V. M. Gróenendaal, E.V. J. Mikkers. Klas 3'boven 450 K.M. oude duiven: 1ste H. Versteeg, 2e G, L. Hammer, 3e J. de Jong, Z.E.V. M. de Jong, E.V. iderq. Klas 4 100—260 K.M. oude doffers: 1ste T. Wiltenburg, 2e C. A. de Jong, 3e G. L. Hammer, Z.^.V. H. Versteeg, E.V. G. F. Leeuwen. Klas 5 250—460 K.M. oude doffers:, lste G. L. Hammer, 2e J. de Jong, 3e idem, 4e M. L. Dijkman, 5e G. F. v. Leeuwen, Z.E.V. C A. de Jong, E.V. P. Verschuur. Klas 6 boven 450 K.M. oude doffers: lste G. L. Hammer, 2e J. de Jong, 3e idem, 4e J. v." Loon, 5e J. Flux, 6e A. Steenkamer, 7e M. L. Dijkman, Z.E.V. H. Versteeg, E.V. M. Koolwyk. Klas 7 100—200 K.M. jonge duiven: lste J. de Jong, 2e C, v. Uunen, 3e M. L. Dyk man 4e T Wiltenburg, 5e H. Versteeg, 6e C. Walraven, ZJE.V. J. Uithol, E.V. C. Wal raven. i Klas 8 boven 200 K.M. jonge duiven: lste I H L. Korevaar, 2e C. v. Uunen, 3e G. L. Hammer, 4e J. de Jong, 5e H. Versteeg; 6e I C. v. Uunen, Z.E.V. P. Verschuur, E.V. P. I Muiderwyk. I Klas 9 100—200 K.M. jonge doffers: lste C. Walraven, 2e H. Versteeg, 3e M. L. Dijk- i man, 4e F. Halenberg, 5e M. A. Holthuizen, I 6e J. Flux, Z.E.V. H. Versteeg, E.V. J. de I jong. I Klas 10 boven 200 K.M. jonge dofferp: lste F. Stalenberg, 2e J. de Jong, 3e H. t Versteeg, 4e H. de Jong, 5e J. J. de Jong, j 6e A Steenkamer, Z.E.V. Hornis, E.V. J. de Jong. Klas 11 onbevlogen oude doffers: lste G. L. Hammer, 2e A. v. Uunen, 3e C. A. de I Jcng, 4e H. de Jong, 5e C. v. Uunen, Z.E. V. J. Flux, E.V. J. de Jong. Klas 12 onbevlogen oude düiven: lste H. Versteeg, 2e P Verschuur, 3e H. Ver steeg, 4e M. L. Dijkman, Z.E.V. M. de Jong, E.V. J. de Jong. Klas 13 onbevlogen jonge doffers: lste Pt Muiderwijk, 2e C. A. de Jong, Z.E.V. J. de Bennis, E.V. T. Wiltenburg. Klas 14 onbevlogen jonge duiven: lste J. de Jong; 2e J. v. Delft, Z.E.V. C. Walraven. Voorzittere van Stembureau* in het Saargebied. Zooals men weet zal Burgemeester Gaar- landt binnenkort fungeeren als voorzitter van een stembureau in het Saargebied. Voor een dergelijke functie werden mede aangewezen verschillende burgemeesters uit omliggende gemeenten, en wel de heeren P. A. Colyn, burgemeester van Alphen a. d. Rijn, C. J. Roos, idem van Lekkerkerk, G. V. W. baron van Hemert tot Dingshof ,idem van Haastrecht, J. B. Fortuyn, idem te Nieuwpoort, A. M. Nieuwenhuysen, idem te Schoonhoven, Ir. L. R. Middelburg, idem te Zoetermeer en J. J. van Oordt, idem te Krimpen a. d. Lek. Gemengde Zangvereeniging Men verzoekt ons méde te deelen dat de trekking der verloting ten bate van deze vereeniging plaats heeft op Zaterdag 29 Dec. a.s. n.m. 6 uur in Café „Hollandia", Markt. NORTH ^LTIJÜ Thalia-Theater „Pechvogels". Réunie-Bioscoop „Hoera de tyd wordt beter". Schlfuwburg-Bioscoop De Holl. film „Malle Gevallen". 28 Dec. 8% uur precies. Laatste cursus avond den Doolaard voor de Volksuniver siteit. 29 Dec. 2 uur „Ter öouw" Bovenzaal. Ver gadering Ver. van Directeuren van Mnat- s hapnelijk Hulpbetoon. •2 Jan. 2 uur Vergaderzaal Crabethstraat 3. Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. UIT DEN OMTREK. GOUDERAK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente «wam heden morgen onder voorzitterschap van den burgemeester, de heer H. Bergman, in open bare vergadering byeen. De notulen der vorige raadsvergadering werden goedgekeurd. Van Ged. Staten ls een schryven ont vangen waarin de meening van den raad gevraagd wordt over éen verlaging van de salarissen der beide wethouders door deze ie brengen op 160.— tegen 190 thans. De heer de Jong zegt dat de tyden wel z^n veranderd maar de werkzaamheden de zelfde zyn gebleven of vermeerderd. Spr. wenscht het huidige bedrag te handhaven. Bij stemming verklaart de raad aan Ged. Staten te berichten dat hy accoord gaat met het door dit College voorgestelde verlaging. Eveneens is van Ged. Staten een schry ven ontvangen met betrekking tot de ver laging van de presentiegelden der raadsle den. Thans bedraagt het presentiegeld 1.50 per zittirfg. 'B."eh W. stellen den raad voor dit bedrag te handhaven. De heer Boer is van meemng dat heele- maal geen presentiegeld moest worden be taald. Hiet raadslidmaatschap moet een eerepost zyn. By stemming blijkt dat drie leden vóór en drie tegen verlaging zyn. Dit zal aan Ged. State» worden medegedeeld, daar een tweede raadsvergadering Vóór 31 December (het einde van de termijn) niet meer plaats vmdt. De raad zal nu afwachten wat Ged. Staten t.z.t. zullen berichten. Van den heer P. M. Kersbergen is een schryven ontvangen waarin, hy ontslag neemt als lid van den gemeenteraad wegens ertrek naar "Moordrecht. De Voorzitter spréékt een woord van dank voor het werk dat de heer Kersber gen in het belang van de gemeente heeft De opvolger, de heel H. van Dyk, heeft zyn benoeming niet aangenomen, terwyl van den heer A. Huisman, die nu in aan merking komt, de geloofsbrieven nog niet zijn ontvangen. Voorts hebben Ged. Staten wijziging van het Ambtenarenreglement gevraagd. Vol gens de voorgestelde wijziging wordt be paald dat ambtenaren m gemeentedienst, evenals die in rijksdienst en lid zijn van oen Bijzonderen Vrijw. Landstorm en ge volg zouden geven aan een eventueelen op roep der regeering om vrijwillig onder de wapenen te komen, geacht zullen worden ambtelijke werkzaamheden op wettelijken grond te verzuimen. B. en W. hebben tegen deze wijziging geen bezwaar en de raad vereenigt zich hier- mede. De Voorzitter doet vervolgens mededee- ling van het feit dat het contract Goudsche Waterleiding-Maatschappij-Gemeente Gou derak, door beide partijen is geteekend. Aan de orde is dan een voorstel tot het aangaan van een leening van 4500,tot dekking van de kosten van het waterlei dingbedrijf. Getracht zal worden dit tegen een rente van 4 i 4%% te krijgen. B. en W stellen voor dit .bedrag in een termijn van 10 jaar af te lossen. De Voorzitter zegt dat aan Ged. Staten zou kunnen worden gevraagd of het moge lijk is dat pas einde December 1937 voor de eerste maal wordt afgelost. De heer Boer vraagt of de aflossing niet over 15 jaar kan loopen. De Voorzitter gevoelt daar niets voor daar Ged. Staten dit niet zullen goedkeuren. Het voorstel van B. en W. wordt dan met aigemeene stemmen aangenomen. Tot lid van het Burgerlijk Armbestur wordt de heer P. G. Blanken (aftredend) en als lid in de Commissie van het plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs de heer A Boer Gzn. (aftredend) benoemd. De Voorzitter sluit dan de vergadering. MOORDRECHT. Opzichter Zuidplaspoider. De heer J. W. Schuddebeurs, assistent op zichter in tydelyken dienst bij den Zuidplas- polder, is in de vacature N. Exalto benoemd tot opzichter van genoemden polder. STOLWIJK. Kerstfeest voor de leerlingen der Zondagschool. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagschool. Na een openingswoord van Ds. Kanis werd gezamenlijk gezongen Gez. 221 1, waarna door de kinderen een Kerstéa-ntate werd uitgevoerd. De heer Groenendijk vertelde een mooie Kerstvertelling, en werden de kinderen ont- Ds. Ka-nis sprak een slotwoord, waarna ce gemeente zong Gez. 229 1 en 3. Ca deautjes werden uitgereikt en aan hen die de Zondagschool gingen verlaten een bijbeltje Met het zingen van „Wy danken U, o Vader", werd dit Kerstfeest besloten. WISSELKOERSEN. 27 Dec. 28 Dec. Officieel. Londen 7.294 Berlijn 59.44 59.414 Parijs 9.76 9.76 Brussel 1 54.55 34.69 Zwitserland 47.89 47.89 Kopenhagen 32.60 32.674 Stockholm 37.65 37.624 Oslo 36.70 36.70 New-York 1.47tf Niet-officieel. Praag 5.184 p 6.174 Madrid 20.25 20.25 Milaan 12.654 12.654 Prolongatie i Onder invloed van de zwakke houding van Kon. Olie, ging de beroepshandel op de Amsterdamsche beurs over tot blanco verkoop van deze papieren, in de ver wachting dat Parijs in de middaguren met verkoopen zou afkomen. In de mid daguren bleven de Parljsche verkoopen echter uit, zoodat tot dekking moest worden overgegaan waardoor de notee ring weinig verbeterde. De ongeanimeer de stemming voor Kon. Olie deelde zich aan verschillende andere afdeelingen mede. Philips waren flauw, de koers daalde ongeveer 24 pet., terwijl Aku's l pet. terugliepen en weer beneden 30 kwa men. Aan de geruchten, dat binnen kor ten tijd de Indertijd door een Engelsche WH] aan oe markt zouden worden gebracni, scnynen niet geneel juist. Unilevers wa xen prusnouoeno zona er meer. cuicuurionosen waren nauwelijks pnjbiiouaenu. KUboers werdep op jxieiiie odium vernanaeid. Amsterdam ïuouers goioen een ïracue lager, buixer- waai'oen walen van weinig oeieeseius. V001 feuuortunueeien was ae beiangstel- uxig eerngszins nerieeiu. ook, iteajangs waren nooger. AixieriK ionasen sui, oocn iii aoorsnee xagen oe xioieeringen Doven uie van gisteren, opeciaax aiaai- en AUioxixouiexaanaeeien waren vast onder xnvxoeo van oe gunstige uenenten uit ae jsiaai- en motoreninaustne. De stemming op ae jNeaeri. ötaatsiondsenxnarkt was vast, vooral voor ouAe scnuid. Doen ook nieuwe scnuid en inü. leeningen waren goeü gedisponeerd. LAATSTE BERICHTEN. DüaadLÜUZE DlKiNbi. Aanbesteding van het maken van, opritten voor een te bouwen brug over het Aarkanaal Door het Provinciaal bestuur van Zuid- Holland is Héden aanbesteed het maken van dt opritten voor een nieuw te bouwen brug over het Aarkanaal en het verrichten van bijkomende werken onder de gemeente Al phen a. d. Ryn. Laagste inschrijver volgens A van het ibestejc was: W. A. van der Gies- sen en W. Kou te Numansdorp, voor 85.000.—, terwyl volgens B en C van hei bestek laagste was de heer P. Stigter te Ammerstol voor resp. 85.940 en 91.900. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHx Verwachting: Meest matige Z.O. tot Z. wand, half tot zwaar bewolkt, later weer toenemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later weer toenemende kans op regen, weinig verandering in tempera tuur. aüverventien. gevestigd te Rotterdam. De Directie maakt bekend, dat de op 2 Januari 1935 vervallende Cou pons der 414 pCt., 5 pCt. en 5l/> pCt. pandbrieven onder aftrek van 2 c/c Couponbelasting vanaf dien datum betaalbaar zijn bij de heeren M. J. OGIER Co. te Gouda. bericht hiermede dat, niette£enitaaade den brand SPOORWEGSTRAAT 3 GOUDA. OUDEJ AARS-AANBIEDING APPELBOLLEN 10 cent BEIGNETS 5 FLAPPEN J- M GEBAKJES 7 SAUCIJZENBROODJES 10 TOMPOUSEN 6 Div. KOEKSOORTEN vanaf 20 ct. p. Vi pond BONBONS vanaf 25 ct. p. Vt pond Bü aankoop van 50 cent PROLONGEERT wegens enorm succes van Vrijdag 28 December tot en met Donderdag 3 Januari 193u Naar het bekende boek van HANS BARTIN. tH film Regie: JAAP SPEYER. Loet c- Barnstnn mm. InmH 1KfAARTnjf ROLAND VARNO JOPIE KOOPMAN LOUIS DE BREÊ EMMY MEUNIER en LOUIS GIMBERG. MALLE GEVALLENeenmaal het kjuchtigste boek van ons land. Thans verwerkt in een film vol humoi en jrri mppct AMUSANTE FILM, DIE DE HOLLANDSCHE rILM DE MlBNDUSraiB TOTV HEDEN HEEFT VERVAARDIGD. Zondag en Nieuwjaarsdag 3 voorstellingen aanvang 3.30, 6 uui en 8.0.!. Vrijdag, Zaterdag, Woensdag en Donderdag aanvang der 8-15 TOEGANG VOOR ELKEN LEEFTIJD. GRATIS FIETSENSTALLING. Voorverkoop en plaatsbespreking (a 10 cent per plaats) dagelijks van 10 tot 3 uur. GROOT PARKEERTERREIN VOOR AUTOs EN AUTOBUSSEN. Telefonischjresproken Patsen moeten een half unmoor ie e.e Iedereen ring!eenOTR OF m D|NK AAN JOU en t;E E NGEj'l) EN TOCH GEE N ZORGEN, V TTFNTIE ZONDAGMORGEN HALF ELF UVIBB" KEN TRIOMF DER MODERNE Toegang .boven l8,!ai"^AmRNE piETRICH in SOMMtF^ONGS.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 2