WOONHUIS DE KWARTJES RUBRIEK Nieuwjaar 1935 Flinkt ViitiljÉun Burgerwoonhuis Benedenhuis MULDER OOMS ZAAL's Prima Banketbakkerij - Markt 32 - Tei. 3351 Laatste Dag Zit-Slaapkamer „De Magneet" Het Goudsche Chocoladehuis Voor de Feestdagen Gebr. Ultee - Modelslagerij Bestel Uw Oudejaarsgebak bij Voor de OMGEVING van GOUDA Onze Abonné's kunnen EEN GULDEN op hun abonnement in 1935 besparen. Een net Dienstmeisje NET DAGMEISJE Schitterende Piano 2 kleine MiddeBstindswooifliei Manchester JASSEN ,De Kleine Winst" Gebr. Kamphuisen N.V. Groenendaal 23 WIJNHANDEL Woonhuizen LAAT BLOEMEN UW NIEUWJAARSWENSCH VERTOLKEN Firma G. LUYER1NK. Voor Oudejaarsavond SAUCIJZENBROODJES - APPELBOLLEN AMANDELBROODJES - APPELBEIGNETS APPELFLAPPEN - TIENDEWEGJES ZOUTE KRAKELINGEN. HERFST v.h. L. BOOGAERDT Lange Tiendeweg 43 - Telef. 2593. ecm tablet chocolade cadeau Deze KWARTJES RUBRIEK wordt alleen in het Zaterdagavondnummer opgenomen, met zqn gegarandeerde oplage van 7500 exemplaren. ELKEN ZATERDAG KWARTJES-RUBRIEK Liesgeztlscbap „Imlkrion stelle". Laat hij dit na dan kan ook de Nederlandsche schuldeischer deze aan vrage indienen De Duttsche „Devisen- stellen" zijn door de Duitsche autoritei ten omtrent deze regeling ingelicht. De aanvragen moeten uiterlijk 1 Februari 1935 de „Devisenstellen" hebben bereikt, doch het is raadzaam niet tot het einde van den termijn te wachten. De storting van het verschuldigde be drag op het „Treuhdnderkonte Nieder- lande" bij de Deutsche Verrechnungs- kasse te Berlijn, bevrijdt den Duitschen schuldenaar niet. Hij blijft verplicht tot nastorting van een nadeelig koersver schil, dat bij de aflossing mocht blijken te zijn ontstaan. Het tijdstip van die aflossing d.w.z. de volgorde der aflossing is niet af hankelijk van den datum van storting op genoemd „Treuhanderkonto"; niette min is storting op dat .konto noodzake lijk, daar, indien deze niet plaats vindt, het niet mogelijk zal zijn, den Neder- landschen schuldeischer een volgnummer m de orde van aflossing van deze cate gorie schuldvorderingen te geven. Nadat de Nederlandsche Bank van de Verrechnungskasse bericht van de stor ting op het „Treuhanderkonto Nieder- lande" zal hebben ontvangen, zal ieder dezer schuldeischers, die belang heeft bij een eventueele omzetting in guldens van zijn vordering, zich ter verkrijging van 'inlichtingen tot de Nederlandsche Bank laf deeling Buitenland) te Amsterdam kunnen richten, die zal onderzoeken, of zulks volgens de door de Nederlandsche en Duitsche regeeringen overeengekomen regelingen mogelijk is of niet. Ook met het oog hierop is een zeer spoedige uit voering door de belanghebbenden zeer gewenscht. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. De ai Draak der O. L. School. Gisteren en lieden wordt te Amster dam de üiste algemeene \ergadering ge houden van den Bond van Nederland sche onderwijzers. Door den voorzitter, den heer S. N. Posthumus werd de vergadering geopend Hij wijdde allereerst een woord van waardeering aan zijn voorganger, den heer Van der Sluys, die het voorzitter schap tijdelijk waarnam om vervolgens woorden van v/aardeering, eerbied en dankbaarheid te wij oen aan wijlen den heer J. J, Lamers, die n^eer dan 30 jaren aan den Bond verbonden was, eerst als algemeen secretaris, daarna ais voorzit ter. Deze woorden werden door de ver gadering staande aangehoord. Uitvoerig schetste de heer Posthumus de ontwikkelingsgang van den Bond, waarover hij een geestdriftig gestemde rede hield. Het ledental daalde van 7155 op 1 Jan. 1934 tot böt>3 vermoedelijk op 1 Jan. 1935. Het aantal openbare onderwijzers was in 1922; 1600; in 1924: ruim 16000 en vol gens de laatste statistiek-gegevens in 1933 nog slechts weinig meer dan 14000. Dat moet zijn 4000 leerkrachten verdwe nen in 10 jaren tijds. Spr. behandelde daarna de opheffing van openbare scholen en vroeg; Was er zoo'n haast met opheffing van openbare scholen, voor men zich verge wist had, of de bijzondere schoolbesturen vrijwillig zouden volgen, voor men ze kerheid had, of ze daartoe gedwongen konden worden. Wij protesteeren namens den geheelen Bond tegen" deze eenzijdige afbraak van ons openbaar onderwijs. Wiè zich als Mi nister beschikbaar en verantwoordelijk stelt voor deze slagen, het openbaar on derwijs speciaal toegebracht, mag zich niet beklagen, als hij van zijn onderwij zers. zijn dienaren van en zijn strijders voor het openbaar onderwijs, dat veront waardigd protest zoo luid hoort opklin ken. Vreemdelingen, die Nederlander geworden zijn. Naar wij vernemen hebben de naturali saties in het atgeldopen jaar ruim 220.(XJ0 gulden als bate voor de schatkist opge bracht. Er zullen dus een duizend vreemdelin gen de Nederlandsche nationaliteit Web ben verkregen. Over 1933 bedroeg de bate uit naturali saties 270.000 gulden. Unie van Chr. Onderwijzers. Jaarvergadering te Utrecht. Onder praesidium van den heer T. C. Bos heeft de Unie van Chr. Onderwijzers te Utrecht haar jaarvergadering gehou den. In zijn openingswoord betoogde de voorzitter o.m., dat de organisatie der prot. chr. onderwijzers onvolkomen is, dat de band en de eenheid der vereeni- gingen moet worden versterkt, en dat de Unie, zonder haar zelfstandigheid prijs te geven, daaraan zal hebben mede te werken. In dé middagvergadering trad als refe rent op ds. J. J. Bnskes, Geref. predikant in H. V. te Amsterdam-Zuid, met het onderwerp„De beteekenis van het Oude Testament voor het chr. onderwijs met het oog op de vragen van onzen tijd". GEMENGDE BERICHTEN. leden een verzoek in om ingevolge de arti kelen 46 en 47 der Gemeentewet een ver gadering te beleggen, waarby zij nader wenschten ingelicht te worden over de oor aken der afwezigheid van den gemeente secretaris. De voorzitter, burgemeester P. van Reek, deelde daarbij mede dat aan den Commis saris der Koningin anonieme brieven waren geschreven, waarvan de inhoud beleedigend was voor den burgemeester, terwijl een af schrift hiervan aan den Minister van So ciale Zaken was gestuurd. Na een zeer nauwgezet onderzoek was voor den burge meester komen vast te staan, dat deze brie ven afkomstig waren van den gemeente secretaris. Verder bestond er een politie rapport, waarin schandelijke beschuldigin gen aan het adres van den burgemeester itonden, terwijl ten slotte va» de secretaris een staat van inlichtingen was uitgegaan over een solliciteerenden ambtenaar van de gemeente Papendrecht, waaronder de hand- teekening van den burgemeester stond, die evenwel niet van hem was. De burgemees ter had daarom ernstige vermoedens, dat de •etaris ook valschheid in geschrifte ge pleegd had. en heftige discussie volgde daarop, waarbij de voorzitter ten slotte nog mede deelde, dat er bij de justitie te Dordrecht een klacht was ingediend tegen den secre taris. De Justitie heeft deze kwestie zeer nauw gezet onderzocht, met het resultaat, dat de Offcier van Justitie eenigen tijd geleden den heer M. deed weten, dat hij de klacht naast zich neer had gelegd, aangezien er geen enkele „bewijs was voor de. ingebrachte beschuldigingen van beleediging, smaad- ichrift en valschheid in geschrifte. De gemeente-secretaris was dus gereha biliteerd, maar daarmede was de kwestie nog niet van de baan. In de dezer dagen gehouden Raadsver gadering is na langdurige besprekingen een motie van den heer Bezemer, waaraan af keuring werd uitgesproken over de hande lingen van den burgemeester, aangenomen met 7 tegen 4 stemmén. Alle eendjes zwemmen in het water. Het Salomo's oordeel. Er wonen in een gehuchtje ergens in onze provincie verschillende eendenhoudèrs, zoo vertelt het „N.bld. v. h. Noorden". Op zich zelf geen bijzonder verschijnsel. Een eenden boutje, vooral tegen de Kerstdagen, laat zich smaken, zoodat met een variant op een bekend gezegde in vele huizen de eend in de afgeloopen dagen in den pot te vinden was. Het valt dan ook alleszins te begrijpen, dat de eendenboer met zijn snaterende waar een goed handeltje deed en hoe meer eenden hy had, des te grooter werd de kans, dat zijn buidel gevuld werd. Maar om een grooten „eendenstapel" te krijgen moet men niet te werk gaan als een zekere boer in het hier bedoelde gehucht. Die dacht „hébben is hebben en krijgen de kunst!" en meteen pikte hij de eenden van zijn buurman in. Deze buurman wachtte en wachtte, maar zag zijn koppeltje niet op den gebiuikely- ken tijd huiswaarts keeren, waarop hij een onderzoek instelde. De politie werd in de zaak gemoeid en deze heeft zich zóó onderscheiden, dat zij wel een extra vermelding verdient. Toe>n n.1. utikwam, dat een boer op een waarschijnlijk min of meer oneerlijke wijze zijn eendenkoppel had vergroot, stond de politie voor een zéér moeilijke taak. De echte eigenaar wist wel te zeggen welke eenden z.i. van hem waren, maar daarmee was de zaak ndet gezond, temeer dara de verdachte alles ontkende. Wat deed nu de politie Ze joeg alle eenden in het water en zie... de eenden vormden zich in twee kop- pels, dg eene ging naar den' verdachte, de andere naar zijn buurman. Wat gebeurt er weer te Papendrecht? In het oogenschijnlijk zoo rustige en vre dige dorpje Papendrecht is sinds eenigen tijd een felle en verbitterde strijd uitgebro ken tusschen den gemeenteraad en ditus voorzitter, den heer P. van Rees. De oppositie tegen den heer Van Rees heeft zijn hoogtepunt 'bereikt in het begin van de maand October, toen zich de zonder lingste geruchten verspreidden over de ziek te van den gemeente-secretaris, den heer MIgchelbrink. Men wijBt, dat hij met een ernstig geschokt zenuwgestel te bed lag en dat dit het gevolg moest zijn van een kwes tie tusschen hem en den burgemeester. Op 17 October dienden daarom 6 raads- RADIO-NIEUW3. Zondag 30 December. Hilversum: V.A.R.A. 9 uur Gramo- foon; 9.05 Voetbalmededeelingen; 9.10 Tuin- bouwhalfuurtje; 9.40 Gramofoon; 10.10 Or gelspel; 10.30 Van de planken III; 10.45 Concert door het V.A.R.A.-orkest; 11.15 Van Staat en Maatschappij, door A. Pleysier; 11.30 Concert door het V.A.R.A.-Orkest; A.V.R.O. 12 uur Klokkenspel; 12.01 Dij nieuws; 12.30 Orgelconcert, tenor en viool; 2.— Boekenhalfuurtje; 2.30 Concert door het Omroepo-kest; Piano en Gramofoon: 4.15 Concert door het X-X-Ensemble er Gramofoon en Sportberichten; V.A.R.A. 5.— Zang; 5.30 Voetbal van den dag; 5.50 Orgel spel; V.P.R.O. 6 uur Halve uren met boe ken; 6.45 Wijdingsdienst in de Studio. Spre ker: Ds. G. J. Sirks; A.V.R.O. 8.Nieuws- en Sportberichten; 8.15 Gramofoon; 9— Opvoering van „Het Verguld-avondje"; 9.40 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkesi met medewerking van „Die Kardosch San ger"; intermezzo: Radio-journaal11— Nieuws- en Sportberichten; 11.10 Gramo foon; 11.15 Concert door Kovacs en zijn Orkest. Huizen: N.C.R^V. 8.30 Morgenwijding K.R.O. 9.30 Gramofoon; 9.50 Uitzending van de Hoogmis uit de Parochiekerk van de H. Petrus te Vught; 11.45 Gramofoon; 12.15 Concert door het K.R.O.-Orkest; 1.— Boe ken en Schrijvers; 1.20 Concert door de K. R.O.-Boys; 2.10 „Een goed jaar voor Sobrië- tas", door J. G. Suring; 2.30 Concert door het K.R.O.-Orkest; 3.Vocaal Concert door het Nijmeegsch A Capellakoor en Schola Cantorum „Christus Rex"; 3.15 Gramofi 3.45 Vervolg Vocaal Concert; 4.— Concert door het K.R.O.-Orkest; 4.30 Ziekenhalf- uurtje; N.C.R.V. 5 uur Kerkdienst uit de Geref. Oosterkerk te Deventer; K.R.O. T.45 Voetbaluitslagen; 7.50 „Reizen door Rus land" (III) door Jhr. Dr. J. C. Mollerus; 8.10 Nieuwsberichten; 8.15 Gramofoon; 8.30 Bonte Avond; p.l.m. 10.30 Nieuwsberichten; 11.— Gramofoon. Bloemendaal. 10 uur en 5 uur Kerk dienst uit de Geref. Kerk. Voorganger Ds. J. C. Brussaard. STADSNIEUWS. spreidt. GOiUDA, 29 Dec. 1934. Vereeniging van Vryz. Nederl. Hervormden. Afdeeling Gouda. Zondag 30 Dec. a.s. zal de godsdienst oefening van de Vrijzinnig Nederl. Her- ormden in de Sociëteit „de Réunie" geleid worden door Ds. C. P. Thomsen te Gouda, morgens om half elf. Naar aanleiding \an II Petr. 3 vers 8 zal er gesproken wor den over „Ons leven in 't licht van Gods Eeuwigheid", een terugblik aan 't eind van het jaar. Carillonbespeling op Oudejaarsavond. Maandagavond om half twaalf zal de heer G. van Zuylen, evenals elk jaar, op Oude jaarsavond het Carillon bespelen. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: Wilt heden nu treden. Uren, dagen, maanden, jaren. Oudejaar, o, laat ons rusten. O Heer, die daar des Hemels ten Scheemring daalde over de hei, Boven de sterren. Lied van lof en dank. Dankt, dankt nu allen God. Dat 's Heeren zegen op u daal'. Aan U, o Koning der Eeuwen. Lof en aanbidding zij onzen God. Engelsch. Voor het handelswetenschappeljjk examen Engelsch slaagde alhier de heer A. A C. de Gruyl, leerling van den heer C. J. van de Putte. Examen Eng. Handelscorrespondentie. Voor het examen in Eng. Handelscorres pondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde o.a. Mej. Truus Bellaart, ajhier, daarvoor opgeleid üpor den heer L. J. den Hartog Tentoonstelling van het Ned. JongeiU'gs Verbond. Expositie van het Bondsleven. In een der zalen van het gebouw „Daniël heelt de Christelijke Jongelmgs Vereeniging „Daniël", afdeeling van het Nederlandsen Jongelings Verbond, een tentoonstelling ge opend, welke vandaag van 35 en 7ld toe gankelijk is. Bet iNederlandsch Jongelings Yerbona is de grootste en oudste Protestantsch Chris telijke Jeugdorganisatie in ons land. Bet werd opgericht iai 1853 door een vyftal ver- eenigingen en is inmiddels uitgegroeid wt een organisatie, dié irf meer dan 390 jonge- ihen- of jongeliavgsvereemgingen en in meer dan 600 jongensclubs of knapenver- eenigingen ruim 35.000 leden omvat. Ver schillende grafieken op de Bondstentoon- etelling laten iets fcieh over dezen groei. Uiteraard js een groot gedeelte vau de tentoonstelling gewijd aan den huidigen stand van het werk. Daarom is er een uit gebreide collectie van alle Bondsuitgaven, een groote verzameling foto's enz., die be trekking hebben op het Buitenwerk (Ernst Sillen-hoeve, Jongens- en Jongemannen- kamp en Zomerseizoen). Belangrijk is ook wat er tentoongesteld wordt over het maat schappelijke werk van het Verbond. In deze dagen van crisis en werkloosheid komen deze maand reeds voor den vyf-en-twintig- sten keer ongeveer 50 werklooze bonds leden gedurende een week naar de Ernst Sillem-hoeve, waar izy ontspanning en werk vinden. Tal van foto's laten iets zien van het mooie resultaat in de werkkampen. Reeds vroeger heeft het een werk van so cialen aard aangevat in dë Mijnstreek, -na melijk door een Tehuis voor Mijnwerkers te bouwen te Hoensbroek. Er is een aardig hoekje op de tentoonstelling gemaakt met mijnlampen en voorwerpen uit de mijnen, daé als achtergrond dient voor een foto van dat Loma-huis te Hoensbroek. Het geheel geeft eei\ aardig overzicht van het werk van het Nederlandsch Jongelings verbond in de meer dan 75 jaren van zijn Thalia-Theater. „Pechvogels". Het is nog niet Zoo lang geleden dat „Fra Diavolo" de .kostelijke rclprent met Stan Laurel en Oliver Hardy i-n het Thalia- Theater heeft gedraaid en avond aan avond de bezoekers kostelijk heeft vermaakt, en alweer is er een tweede Laurel en Hardy- fiim op het programma gekomen „Pech vogels". In deze amusante film hebben de graag geziene komieken hun pruiken afge zet en zijn zij uit de 18de eeuwsche decors van „Fra Diavolo" verhuisd naar Los Ange les. Het tweetal woont daar naast elkaar, in twee moderne huisjes, en op de deuren staat keurig „Mr. and mrs. Stanley Laurel" en „Mr. Oliver Hardy and his wife". Het ziet er alles allergenoeglijkst uit, maar het oolyke tweetal heeft in die lieve moderne huisjes niets te vertellen. De dressuur van Mrs Hardy en Mrs. Laurel lijkt volmaakt. Is het wonder dat dë boezemvrienden hun tioost zoeken in een club van pantoffel helden „De zonen der woestijn". Elk jaar wordt 6en soort Kukluxclan-vergadering ge houden waarop alle broeders aanwezig moeten zijn, en zoo moet het tweetal Cali- fornië vertegenwoordigen. Natuurlijk gun nen de beide vrouwen hun mannen dit ple ziertje niet, en dan imoet een serie uitvluch ten bedacht worden om de reis toch te kun- Er is in deze film vol dwaasheden en grappen geen moment van inzinking, zy is een groot lachsucces, zooals het nummer van een gróóten clown, ilet is een lachfilm die men niet één maar meermalen zal wil len zien, dank zy het oerkomische spel van deze twee komieken. De uitnemende regie van William A. Seiter en ook de goede be zetting van verschillende 'kleinere rollen zorgen mede voor een verdiend succes. Wie een recht genoegelyke avond wil doorbrengen en eens heerlijk wil lachen, gaat naar hét Thalia-Theater. Er gaat aan deze klucht vooraf een prachtige natuur opname van wintertijd in Californië en een paar genoegelyke andere films, waarbij de taxi-chauffeurs weer de allergekste grap pen uithalen. Réunie-Bioscoop. Boera, de tijd wordt beter. De Amerikanen verstaan ais geen anuer de kunst om een kostbare grpotsche show- lilm in elkander te zetten. En in „&tand up and cheer", waarvan de Hollandsche titel als bovengenoemd is, heelt men deze eigen schap weuer eens op ondubbelzinnige wyze tot uiting gebracht. Blijkbaar heeit de titel den financier van deze film dusdanig geïn spireerd en hoop op goeüe recettes gegeven dat hij de regisseur wat betreft de bezet ting, figuratie, aankleeding en muziek „carte blancheheeft gegeven. Het resul taat is inderdaad veroluffend. Zooals alle revuefilms is de inhoud bijzaak, maar dit wordt dubbel en dwars vergoed door een overweldigende schoonheid, charme, humor en door leuke vlotte songs, pakkende finales en alle andere factoren, lie een dergelijke film tot een „hit" moeten maken. Door de veelzijdigheid van het scenario komen in „Stand up and cheer" bioscoop, radio, caba ret, zang, dans, sport en modenummers voor. De hoofdrol wordt vervuld door Warner Baxter, een speler die wy door zyn optreden in vroegere showfilms niet meer 'behoeven aan te bevelen. In Madge Evans vi-ndt hy een waardige partnerin, die even eens volkomen in dit genre films past. „Stand up and cheer" is dan ook een be zoek volkomen waard. Niet minder hebben wy genoten van de Orient-express waarin een zevental der meest voornaamste Fox-spelers acteeren. Het scenario behandelt de wederwaardighe den van 7 personen, die elkaar onder zeer eigenaardige omstandigheden ontmoeten ta de Orient Express tusschen Osteade en* Con- stantinopei en daar de noodige avonturer i;en maken. Verder behoeven we niets meer te vertel len, want ieder die het tweetal kent, weet al genoeg, ieder kan zich indenken hi welke situaties Laurel en Hardy komen en hoe zij via glasscherven, builen en schrammen door het draaiboek heenrollen. Natuurlijk eindigt de pret met een bachanaal van potten pannen. beleven voor enkelen met gelukkige, voor den ander met een ongelukkige afloop. De volgende week komt Lilian Harvey in een harer beste Amerikaansche films n.l. „Ik ben Susanne". Schouwburgbioscoop. „Malle Gevallen". Zooals men weet wordt „Malle Geval len" geprolongeerd. De film waarvoor de belangstelling zeer groot is, draalt nog tot en met Donderdagavond. Oudejaars avond is er geen voorstelling. Zondagmorgenvoorstelling. Dr. Jekyll en Mr. Hyde. Een film van Rouben Mamoulian. De film, welke a.s. Zondagmorgen in de Schouwburgbioscoop wordt vertoond, is een film van beteekenis. Zij Is dat niet alleen, omdat zij tot dusver verboden was door de filmcensuur en eerst on langs is vrijgekomen, maar om andere redenen. Allereerst om het sublieme spel van Frederic March, die de titelrol vervuld en Miriam Hopkins en Rose Ho- bart, en voorts om de hoogst belangrijke verfilming, die Rouben Mamoulian van de roman van R. L. Stevenson heeft we ten te geven. Voor degenen, die van de film niet op de hoogte zijn, geven wij hieronder een verkorte inhoud. In Sir Stevenson's roman stelt Dr. Jekyll het goede, Hyde de slechte karakterzijde van den mensch voor. Beide typen wor den door Frederic March gespeeld. Dr. Jekyll heeft de theorie opgesteld, dat de menschelijke natuur gescheiden kan worden in goed en kwaad en dat bij een normaal mensch de onbewuste slechte eigenschappen door geneeskundig Ingrij pen uit het lichaam verwijderd kunnen worden. HIJ zocht dan ook ln zijn labo ratorium naar een mldael om het sléchte in de mensch te verbergen. Wanneer hij eindelijk het middel gevonden meent te hebben en het probeert blijkt de uitwer king tegenovergesteld te zijn. Kramp achtig van pijn verandert hij in een af zichtelijk wezen, met het leelljke grijn zende gelaat van Mr. Hyde. Het gif oefent echter een groote aantrekkings kracht op hem uit, zoodat hij telkens dé verleiding niet kan weerstaan zich in Mr. Hyde te veranderen. Als Mr. Hyde begaat hij de grootste gruweldaden en lacht schamper om de gewetensbezwaren van Dr. Jekyll en om alles wat aan dezen waarde voor het leven geeft. Hij gedraagt zich als een beest, totdat hij ln een vlaag van kwaadwilligheid het meisje waar mee hij als Mr. Hyde samenleeft, ver moordt. Hij beseft dat hl] niet op Tal van abonné's hebben reeds gebruik gemaakt van de by zonder gunstige gelegen heid, die wij hebben, geboden om op het abonnementsgeld een besparing te verkrjj. gpn van niet minder dan 11%, by voldoe ning van het volle abonnementsbedrag van 1935. Inplaats van negen gulden bij beschikking per .kwitantie van 2.25 voor elk kwantaal kan men de last van kwitan- tiën aan huis voorkomen en bovendien één gulden verdienen door storting aan ons bureau va'n een bedrag van ACHT GULDEN OI door gireering op onze postrekening No, 48400 voor het abonnement voor het jaar 1935. Waarom zoudt gy, die zulks -nog niet deed, dit nalaten? Die gulden is gemakke lijk verdiend. Ieder is er toch in dezen hyd op uit om op de kleintjes te letten. Welnu, gryp dan deze gelegenheid aan. Heden is het de laatste dag! Na 1 Januari wordt per kwartaal-kwi tantie beschikt, DE DIRECTIE. kan doorgaan en smeekt om hulp aan zijn vroegeren verloofde. Deze gelooft ln Dr. Jekyll, die steeds zijn hart en zijn kunnen ln dienst der menschheld heeft gesteld. Het Is door de grootsche liefde van deze hoogstaande vrouw, dat deze arme verdoolde ten slotte den weg naar een nieuw geestelijk evenwicht doet vln- d§n. w Men ziet: de Inhoud belooft reeds veel. Wij kunnen u verzekeren, dat u er geen spijt van zult hebben, als u Zondagmor gen naar de Schouwburgbioscoop gaat. Het is een film uit duizenden? NORTH ^LTIJO Schoorsteenbrand gebiuscht. Hedenmorgen omstreeks 10 uur had een schoorsteenbrand plaat3 in het huis aan den Boschweg 120, bewoond door de familie IJsselstyn. De brandweer, op telefonische melding opgeroepen, heeft onder leiding van brand meester de Meer het brandje gebiuscht. Burgerlijke Stand. GEBORlEN: 24 Dec.: Sophia P„ d van J. J. Vuijk en S. J. C. de Kroon, Snoystr. 48. 25 Dec.: Adriana Frarocina Maria, d, van A. de Bruin en A. C. Sas, N. Markt 33'. 28 Dec.: Jacobus, z. van D. de Bruin en J A. Schoonderwoerd, Tuinstraat 44. ONDERTROUWD: 27 Dec.: J. van Vliet en A. Vermey. GETROUWD: C. Hoeboer en C. Rietveld. W. van Esseveldt en P. van Genderen, A. J. van Geelen en B. H. Starreveld. C. W. Rummel en G. de Moree E. Zandyk en M. Verblaauw. J. J. Lagraauw en A. Tuiloo. OVERLEDEN25 Dec.: Willem Groene- we8» 77 j, 26 Dec.: Gerrit Verwey, 70 j. 27 Dec.: Pieternella L, Okkerse, -72 j. - Anna W. de Joode, 16 j. „DE WIJNKELDER" IS ALLEEN GEVESTIGD MARKT 15 (NAAST GEBR. SPlAAS). Agenda. Thalia-Theater „Pechvogels". Réunie-Bioscoop „Hoera de tijd wordt beter". Schouwburg-Bioscoop De Holl. film „Malle Gevallen". 2 Jan. 2 uur Vergaderzaal Crabethstraat 8. Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by af wezigheid van den huisarts by de doktoren: B. G. J Evers, Oosthaven 11. A. J. Kebtler, Gouwe 95. Nieuwjaarsdag. B. J. Broekhuizen, Crabethstraat 1. L. A. v. d. Nagel, Crabethstraat 45. Apotheken. Van heden tot en niet volgende week Vrijdag zal de avond-, nacht- en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek F. A. Dee, Westhaven 14, SPORT EN WEDSTRIJDEN^ WIELRENNEN. Goudsëlie Wielerbaan. Het programma voor 1935. Openingswedstrijd 24 Maart. Door de Directie der Wielerbaan zijn Vrijdag 28 Dec. met tal van groote ren ners uit binnen- en buitenland, die toen te Tilburg bijeen waren, de contracten voor het a.s. seizoen afgesloten. Daar waren Pijnenburg, Wals, Jan van Kempen, Slaats, Braspenninx, Pelle- naars (de wereldkampioen), Van der Horst, Jan van Hout, Van Hoek, Albert Bulsse, Roger de Neef, De Bruiker, Adolf Schon, Gerard Loncke (deze rijdt dezen zomer met De Neef) en Gotfried Hurt- gen. Met alle kopstukken zijn daar een of meer (Pijnenburg—Wals, die dezen zo mer samen rijden, zelfs vier) contracten voor de Goudsche baan geteekend. Er Is groote zorg besteed om de pro gramma's evenwichtig te maken om spannende wedstrijden te verkrijgen. De openingswedstrijd zal plaats heb ben op 24 Maart waaraan o.a. ook Pij nenburg, die dan Juist uit de zesdaag- sche van Parijs komt, zal deelnemen met Van der Horst. 3LU-J ALS STEEDS PLAATSEN WIJ OP 1 JANUARI 1935 SPECIALE NIEUWJAARSWJ3NSCHEN TEGEN GOEDKOOP TARIEF VAN 50 CENT. U KJJNT ZE NOG TOT MAANDAG 12 UUR, INZENDEN AAN QNS BUREAU MARKT 31. UIT DEN OMTREK. Vuilnisophaaldienst. In verband met de uitbreiding van den vuilnisophaaldienst ook over de buurtschap Stolwykersluis, zal ha 1 Januari a.s. het huisvuil in de kom van het dorp worden opgehaald op Maandag, Woensdag en Za terdag in den voormiddag, en te Stolwyker sluis op Maandag en Donderdag, des na middags om 2 uur. BOSKOOP. Rem. Broederschap. Ds. H. J. Mispelblom Beyer heeft het be roep naar Leiden aangenomen. HAASTRECHT. Inschrijving dienstplichtigen. De inschrijving van dienstplichtigen voor de lichting 1936 zal voor de gemeenten Haastrecht en Vlist plaats hebben ter ge meente-secretarie van Haastrecht op Woensdag 9 Januari, voormiddags van 10 tot 12 uur. Zy die redenen tot vrijstelling hebben, worden verzocht bewijsstukken als zakboekjes e. d. mede te brengen. OttdejaarsavondTuT Ds "Êf v!.' Lêèp. 1 Jan. 10% u. Ds. H. C. Leep. Ver. Calvyn, 10 u. v.m. Ds. Leenmans van Delf); BERKEN WOUDE. Nea Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. J. van W'ijk. Oudejaarsavond 7 u. Ds. A. J. v. Wyk. BOSKOOP, Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. Jacobs. 6 u. n.m. Ds. J. de Wit van Leiden. 31 Dec. 7 u. Dr. Jacobs. 1 Jan. 10 u. v.m. Dr, Jacobs. Remonstr Kerk, Oudejaarsavond 7% u. Ds. Mispelblom Beyer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. Oosten burg. 6% u. n.m. Cand. v. Grieken van Rotter dam. 1 Jan. 9% u. Ds. Oostenburg HAASTRECHT. Ned. Herv. Klerk, 10 u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Oudejaarsavond' 7 u. Ds. de Voogd v. d. Straaten. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Prof. Dr. B. D. Eerdmans van Leiden. Oudejaarsavond 7 u. Ds. Verheul van Gouda STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Lekkerkerker van Delft. Oudejaarsavond, Ned. Herv. Kerk, 7 u. Ds. B. J. JCanis. Evangelisatie 6% u. n.m. Ds. Zandt van Delft. Nieuwjaarsdag 9% u. v.m. Ds. Zandt van Delft. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9u. v.m. Ds. Vroeginde- wey van Zegveld. 6 u. n.m. Ds. Vroegindeweij. Oudejaarsavond 7 u. Ds. Vroegindeweij. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Woerden. 28 Dec. Aanvoer 87 partyen. Pry zen: met ryksmerk le kw. 19—21.50 idem 2e kw. ƒ1618. Handel traag. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 December. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. N. Blok ker te Utrecht. Oudejaarsavond 7 u. Ds. H. Cramer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Oudejaarsavond 7 u. Ds. J. J. Simon. Soc. ,4e Réunie", Ver. van Vryz. Hervorm den, 10% u. v.m. Ds. Thomsen. Oudejaars- dienst. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. tén Brink. Oudejaarsavond 7% u. Ds. ten Brink. 1 Jan. 10 u. v.m. Ds. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. vjn. en 5% u. n.m. Leesdienst. Oudejaarsavond 7% u. Leendienst. 1 Jan. 10 u v.m. Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Prof. G. Wisse van Apeldoorn. Oudejaarsavond 7 u. Ds. Molenaar van Rotterdam. 1 Jan. 6 u. n.m. Ds. de Groot van Gorin- Wegens teleurstelling voor terstond GEVR44AGD: NET MEISJE, v. d. en n., kunnende koken. Hulp 2de meisjes en ruiw werk'aanwezig. Aanm. Zaterdag na 4 u., of Maandagochtend. Adres: Mevr. DE WITT WIJNEN, Oosthaven 51. GEVRAAGD per 1 Februari: boven de 16 jaar, voor dag en nacht, van goede getuigen vooralen. AdresMevr. CATS, Lange Tiende- weg 26. BIJVERDIENSTE VOOR DAMES. Het zal U niet moeilijk vallen een groot aantal abonnementen af te sluiten voor het ryk geïllustreerde maandblad „Practisch Handwerken". Gaarne zijn wij bereid een ieder een exemplaar gratis ter kennis making te zenden. Voorwaarden verstrekt de heer J. COMBRINK, Paramariboplein 27, Amsterdam. Schrijf hem een briefkaart. ADVERTENTIEN. 10 u. Vrije Geref. Gemeente, dienst. Vry'e Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep, Lees- GEVRAAGD: p.l.m. 15 jaar. Br. onder No. 5218 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. ^GEVRAAGD VOOR DIRECT boven 18 jaar. Aanm.N.V. BATA, Schoenen magazijn, Hoogstraat 14, Maandag tusschen 12. GEVRAAGD: ^met volledig pension. Strooiend water. Br. met prijsopgaaf onder no. 5225 Bür. Goudsche Courant, Markt 31. AANGEBODEN wegens plaatsgebrek (ivoren toetsen) compleet met muziekkast. Br. onder No. 5214 Bur. Goudsche Courant, Nfarkt 31. TE HUUR: Onder de Boompjes No. 63 en 85. Huurprijs ƒ6.25 per week, water leiding inbegrepen. Te bevr.GRAAF FLORISWEG 36. TE HUUR, gelegen Bodegr. Straat weg bij de Wielerbaan. Huurprijs 5.50 per week. a Te bevragen bij"den heer de Bruijn, aldaar of bij J. Hulleman, Kleiweg 20. TE HUUR a 8.per week. Te bevr. 8—5 uur run CRABETHSTRAAT 59. Onze zijn van prima kwalilait laag in prijs en solide afwerking KORTE TIENDEWEG 22, Gouda GELDÊN BKSCHÏKBAAt! voor div. doeleinden. Uitsl. boven 500. Billijk en Discreet. Br. E. STUART, Com missionair, Mandarijnstraat 35, Den Haag. APPELBOLLEN 1 APPELFLAPPEN I APPELGEBAKJES SAUZIJNENBROODJES AMANDELBROODJES VICTORIA'S MOSCOVISCH OUDERWETSCHE SCHUIMGEBAKJES ROOMSOEZEN (gevuld met ouderwetsche room) ROOMSPRITSEN DIVERSE GEBAKJES MOSCOVISCHE TULBANDEN P.S. Bestel vooral t ij d i g Uw CROQUETTEN en PASTEITJES. 1 ons Leverworst 10 ct. 1 ons Plockworst15 ct. 1 ons Tongenworst 15 ct. 1 ons Tongenworst 12 ct. IS TOCH GOEDKOOPER EN BETER en bovendien ontvangt elke kooper tot 31 December GRATIS een proeffleschje Oude-Klare, Wijn, Advocaat, Cognac, een week- of maandkalender of Kinderleesboek. TE HUUR, ƒ5.— 0,40 leidingwater. Te ibevr.F. K. v. Weth. Venteweg 119. per week, plus WINGERDEN, TE KOOP: Twee soliede goed ver huurde Renteopbrengst o.a. 9 van de koopsom. Br. onder No. 5193 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. ZIE ETALAGE. KLEIWEG WAAROM DOET IEDEREEN MET ONS ZOO GAARNE ZAKEN? OMDAT men door betaling van een luttel bedrag per maand de kans krijgt een ver- mogen te winnen. WANT ieder jaar vinden plaats 32 TREKKINGEN, waarby moeten uitkomen: 6 Hoofdprijzen van 1000.000 frs. of ƒ70.000. 8 500.000 frs. of 35.000— 10 250.000 frs. of 17.500— 47 100.000 frs. of 7.000— 42 50.000 frs. of 3.500— 120 10.000 frs. of 700— Vraagt inlichtingen bij C. LAFEBER, HOEFIJZERKANTOOR, STOOFSTEEG 10 GOUDA. Het verplicht U tot niets. 10J-1'26 Januari trekking. HEERLIJKE Filiaal: SPOORSTRAAT 37 - Telef. 2189. SPOORWEGSTRAAT 3 GOUDA. OUDEJAARS-AANBIEDING APPELBOLLEN 10 cent BEIGNETS 5 FLAPPEN 10 GEBAKJES 7 SAUCIJZENBROODJES 10 TOMPOUSEN 6 Div. KOEKSOORTEN vanaf 20 ct. p. </2 pond BONBONS vanaf 25 ct. p. '/z pond Bij aankoop van 50 cent Wij hebben steeds prima kwaliteit Rund-, Kalfs-, Varkensvleesch, Fijne Vleeschwaren, Versche Ossentong, Pekeltongen, Rauwe en Gekookte Lever, Heerlijke Rollades, Rolpens, Haas, gepaard aan billijke prijzen. Aanbevelend, 38. KLEIWEG 95 GOUDA TELEFOON 2709. enz. enz. KALFSVLEESCH BROODJES, -PASTEITJES, -CROQUETTEN. plaatsen wy in deze kleine advertentiën tegen een tarief van 1—8 smalle tekst regels ƒ0.25, elke regel meer 10 cent bjj vooruitbetaling. Voor advertèntiëu onder nummer aan het Bureau 10 ct. verhooging. Inzending dezer advertenties tot uiterlijk Donderdagavond. Brieven kunnen worden afgehaald eiken dag van 8%6 uur, Zaterdags van 8%1 uur. BLOEMENMANDEN G. MOLEMAN. Telef. 2934. R.K. meisje zoekt R.K. vriendin, 1924 j. Pers. ken- nism. na 8 u. of 's Zondags. Keizerstraat 44. Gevraagd nette Dagdienst bode zelfst. k. w. en k. Br. no. 2016 Bur. v. d Blad. AFGESNEDEN BLOEMEN G. MOLEMAN. Telef. 2934. By Stofzuigers? Gebr. Gravesteyn, Gouwé 191 koopt U reeds voor 35.een pracht exemplaar. Bijna ge- ruischloos, enorm zuigvermogen en prima Ned. Fabrikaat. Voor Carosseriebouw Je adres: K van Meyeren, Telef. 39 Stolwyk. Films vanaf 1 cent per meter. Foto H. J. Daems, Zeugestraat 56. Onderl. Branoverz. My. „Gouda Tarief voor woonhuizen, inb winkels en goederei., 0.70— 0.80—0.90 en A— Inlichtingen aan het bureau C. VAN KRIMPEN, Gouve 162. Voor den Oudejaarsavond: Warme oliebollen 2 ct., vleesch- croquetten 10 ct., Huzarensala de 15 ct., Appelbeignets 4 ct. Op elk gewenscht uur thuis bezorgd. Gelieve vroegtijdig: te Het Eethuis Stoofsteeg 16. Pathéfoon met 130 platen voor 11.50. Nieuwe Markt 28. AZALEA'S Telef. 2984. G. MOLEMAN. Ter overn. aangeb. een zoo goed als nieuw Smoking- coetuum, z. gesch v. lang pers. Br. no. 2028 Bur. v. d. Blad. Je adres voor Bindwerk, zoo als jaargangen, tijdschriften, enz. Spotprijs Ook een pr. pla- tenbijbel met gekl. platen te koop. Spotprijs. Turfsingel 23. Te koop een modern gebouwd Huis m voor- en achtert. le stand. Br. no. 2030 Bur. v. d. Blad. Te huur een Burgerwoonhuis mefr grooten tuin aan de Weth. Venteweg. 5.75 per week Te bevragen alle werkdagen Piersonweg 5. Te koop mooie Parkieten Adres: Burg. Martensstr. 13. Te koop een Motor, oud model Simplex, in goeden staat, van Gils, Markt 11. BEGONIA'S Telef. 2934. G. MOLEMAN. Den Haag. Te 0 koop wegens sterfgeval een pracht bestaande Zaak ii\ Zuivelproducten en Melkwijk. Koopprijs 3000 m inventaris en goederen lage huur en pracht stand. Br. Jac. Romijn, Ryswijksche weg 238, Den Haag. Te huur nog enkele gelegen aan het voormalig O. N.A.-terrein. Huurprijs 6— per week, waterleiding en straatbelasting inbegrepen. Te bevragen by G. J. van Wingerden, Ridder van Cats- weg 3 en G. v. d. Horst, Turf markt 42. Nog enkele portefeuilles be schikbaar. Prijs 15. Inlichtingen: Markt 8 en Boekhandel de Ven, Wjjdsta\ Drie Woonhuizen te huur, Bloemendaal 79, 2e Kade 22 en Vondelstraat 36. Te bevr. Sanders en Co., Turfmarkt 63. Alle voorkomende Bloemwerken G. MOLEMAN. Telef. 2934. Met een Radio van 98— compleet van Gebr. Gravesteyn, Gouwe 191 kunt U een enorm aantal zen ders zonder onderlinge storing ontvangen, zooals U dat met de meeste toestellen van den dub belen prijs niet kunt. Geen zoeken, U stemt slecht- af op de naam van den zender en regelt de geluidsterkte naar verkiezing. Kom een luisteren of vraag il van ons op proef. Te huur vry Bovenhuis, 3.25 p. w Electrisch licht. Te bevr. Turfmarkt 87. Op eersten stand te huur of e koop groot Winkelhuis. Br. no. 2014 Bur. v. d. Blad. Goed tehuis gezocht voor lief jong hondje, Br. no. 2015 Bur. v d. Blad. Te huur Burgerwoonhuis, Middella-ndstraat 2. Bevragen: Spieringstraat 21. Kunststoppage. Gouwe 130 verricht alle voorkomende stop pages in Kleeding, Tapyten enz. Voor Timmerhout en Triplex is je adres by N. Verdouw, Fluwëelensïngel 94. Te koop aangeboden een Vulkachel. Boelekade 134. Réisgezelschap. Aangenaam, prettig reisge zelschap gevraagd 'door besch. Dame. Liefsf ongeveer 40 tot 45 jaar. Bedoeling is eenvoudige reis naar warm klimaat of win tersport. Elk voor eigen reke ning Briefen oftder letters DPV bur. Van dit blad. Gevraagd Meisje van goeden huize, huish. bezigh. te verrichten en kunn. koken, met huiselyk ver keer. Brieven met voll. inl. lett. DRE bureau van dit blad Zangkanaries. „a zingende Harzers De 'beste Seyferts, volle zang 2.25. Kanariepopjes 0.35. Putters, Sijsjes. Robijn tjes. Pracht parkieten 0.90 p. paar. Kooien, Volièrevogels, Manvinken 0.25. NIOO BOR- NEMAN, Merelstraat 31bis, Utrecht. z,)„ onze 4 wekbladen De KHn^enenw^d, De Zuid**, Bu,eauK<MARKT3L GOUDA. Telef. 2745.

Goudsche Courant | 1934 | | pagina 4