m Aardewerkfabriek H. P. v. Wijngaarden Kleiweg 1ste Hypotheek JAC. MUL vöörëéiTgöedé pijp MODEVAKSCHOOL „ENSAID'' Inschrijving van nieuwe leerlingen Hl limmilH III lit. Hill, Spin limit hl. DSS BYENKORF FOTOHANDEL H. J. DAEMS Winkelhuis Ph. M. NIJST Actief Agent Telef. No. 3094 BINNENDIJK DE BOKSER Vlamingstraat 43 SIGARENWINKEL Heerlijke Gekookte Ham G. C. v. d. HONDEL Stadsnieuws. AGENT Een GOEDE FOTO vereischt Een GOEDE OMLIJSTING ZEUGESTRAAT 56, brengt een nieuw snufje op dit gebied. Zeer moderne lijsten op elke gewenschte maat, in 2 MINUTEN gereed. KOMT GIJ EENS ZIEN Wij ontvingen zoo juist de nieuwste ZEISS IKON CAMERA. Twee Meisjes MEJ. NELLY DE JONG, AFWEZIG. Een Kamermeisje en een Werkmeisje WINKELJUFFROUW P.G. gevraagd" voor Gouda en om- Vertegenwoordiger bvaren Kraamverpleegster actieve Agenten Bestelwerk 3 GROOTE KROPDUIVEN HEERENHUIS RUIME SLAAPKAMERS Gemeub. Zitkamer Te Huur Te Koop, Openbare Vrywillige Verkboping. B. I). KRUSEMANN HOFS1EDE WEI- EN HOOILAND, HOEKSTRA Broodwinning fijne Berkenbezems D. POLS SPOORSTRAAT 31 TELEFOON 2955 BRANDSTOFFENHANDEL Opruiming Radlolampen NU EXTRA HOOGE KORTING OPLEIDING 28 en 35 ct. per y2 pond. WALESTRAAT 17 TELEF. 2626. Heeft U het KWALITEIT al eens, af zien leggen tegen praatjes Heerenzolen en hakken 1.60 1.40 1.20 Dameszolen en hakken 1.40 1.20 1.00 P. VAN DEN HEUVEL Burg. Martenssingel 131. DAMESBORSTELS HEEREN BAD TAND NAGEL GROOTE SORTEERING GITTEN - COLS CUTEX75 ct. RADOX v75 ct. ECHT's TANDPASTA TOILETSPONZEN LAGE PRIJZEN. DE GOUDA, 2 Maart 1935 Bond van Kaasproducenten. Gouda. De Crisiabestriiding., In een speciaal voor dit doel belegde al- gemeene vergadering van den Bond van Kaasproducenten,, onder voorzitterschap van den Inter A. van Wpnen, werden uitge breide besprekingen gehouden over de po sitie van den zelfkazenden boer met annexe Jnestery van het zware varken. Het bestuur besloot een resolutie ter ken nis van de Regeering te brengen. Aan deze resolutie is het volgende ontleend: „De groep van den zelfkazenden boer met daarby de mestery van het zware varken m de zuivere weidestreken van een deel van Zuid-Holland en Utrecht is wel heel zwaar getroffen. Voorzoover dit een gevolg is van de crisisomstandigheden geeft dit geen aan leiding tot bijzondere aandacht boven an dere groepen. Voorzoover dit ontstaan is door en tengevolge van maatregelen moet deze groep hiertegen opkomen." De heffing op de voor het binnenland geslachte varkens met steun aan de bacon- •mesters trof den zwaarmester. Het ingestelde grè^nmonopolie belastte in nog heviger mate deze zwaarmestery, het bedfjjf, 't welk hier sinds meer dan een halve eeuw tot groote ontwikkeling is ge komen. Juist door deze ontwikkeling werd I deze maatregel zoo'n groot financieel offer. I Daarnaast werd hiermede de veehouderij in I deze zuivere weidestreken, waar uiUriiken I onmogelijk is, getroffen. Dit graanmoW I polie heeft in veel gevallen alle steun uit I andere hoofde illusoir gemaakt. Veekoeken-contingenteering en monopo- I lieheffing vroeg een verder offer. Bij den zuivelsteun had de producent van I volvette kaas, het product van den zelfkazer I op het melkvet in die kaas een heffing te I betalen, welke door gemis aan bruikbare I maatregelen, niet door den kooper werd be- I taald, mpar in hoofdzaak door den boer I moest worden gedragen. Dit bracht de steun I van hen, die volvette kaas maken, tot de I helft van den totaalsteun terug. De andere I helft en meer vaak ging weg aan de ge- volgen van bovengenoemd graanmonopolie. I Ten slotte werd door een sterk eenzijdige I constimptie-melkregeling de kaasboer als I aanvullend leverancier van consumptiemelk I in den winter, een taak, die hij ook wel I reeds een halve eeuw vervult, uitgescha- I keld. De kaasboer in Zuid-Holland en Utrecht I protesteert niet tegen het onvermijdelijke I in de crisis, maar tegen het willekeurige I in de maatregelen. Hij weet, dat ieder voor zich meent, in I den hoek te zitten, waar de ergste slagen I vallen en beveelt daarom een onpartijdig I onderzoek aan. Het bij crisismaatregelen toegepaste sy- I sttem van „optrekken" door steunverlee- I ning aan derden is gebleken, onder deze abnormale verhoudingen, niet te werken. Druk op een zekere groep leggen om steun aan derden te kunnen geven, met een be- j lofte in de toekomst te zullen worden „op gehaald", is daarom onaanvaardbaar, om dat deze belofte zinledig is. Het graan monopolie is hiervan één der schrijnende voorbeelden. Moreel en economisch is dit I niet te verdedigen. De Regeering zal in de eerste plaats heb ben te beslissen of zij aan de crisismaat regelen een tijdelijk of een blijvend karak ter wenscht te geven. Indien zü in alles het tijdelijke weftscht te zien, is elk te diep ingrijpen veroordeeld. Het brengt verzwa ring by de toekomstige aanpassing en groo- te moeilijkheden by de liquidatie der crisis maatregelen. De Bond dringt dan aan op vereenvou diging van het crisisapparaat door instellen van een eenvoudig werkende bodemsteun in de plaats van de gedifferentieerde pro- ductensteun van heden. Dit laatste is ge groeid uit de omstandigheid, doordat tel kens een nieuw product steun behoefde. Dit kan vervallen nu alle bodemproducten on der de steunregeling zyn gekomen. Bij steun op cultuurgrond kan bijna volle vrijheid aan de diverse bodemproducten I worden teruggegeven, die dan zelve onder I de vigeur van een maximum van vaste I steun, via de gpwone kanalen van heder. I verkregen, eigen weg hebben te zoeken tot I het bereiken van de hoogst mogelijke be- I drijfsinkomSten. Aanpassen aan de wereldomstandigheden I en liquidatie van steunregelingen komen I dan veel gemakkelijker tot stand cn kun- nen geleidelyk geschieden. Het overbouwd crisisapparaat kan ingekrompen worden. Het platteland krygt wat bedryfsvryheid I terug. Het leger van controleerende ambte- naren, een zeer ernstig gevaar voor de mentaliteit van het platteland, kan v.:cr een belangryk deel worden teruggetrokken. De Bond verzoekt met grooten ernst bij de beoordeeling dezer gedachten niet alleen te zoeken naar bezwaren en moeilijkheden ook in het door den Bond gedachte stelsel te overwinnen, maar te willen bedenker., dat dit stelsel moet worden vergeleken met het bestaande en de vele bezwaren, die daaraan kleven. Arts-examen. Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het arts-examen de heer R. M. Quant, alhier. Heropening Foto „Studio". Het geheel maakt een voorname indruk. Heden vond de heropening plaats van de eenige weken geleden door brand verwoeste Foto J3tudio". Het systeem, hetwelk men by den herbouw heeft gevolgd is gelijk aan datgene, wat deze bekende zaak altijd heeft gekenmerkt n.1. goed werk, alles correct en zich steeds aanpassen aan, den tijd. Het in terieur heeft een totale verandering onder- gaan. De gang is verdwenen en daar is een I prachtige winkelruimte voor in de piaat» ge Romen. Het benedengedeelte van de wanu- utKieeuing is in eikenhout uitgevoerd, waar aan de in lichte kleur gehouden wand- en I plafondbèkleeding van Uelotex zich uitste- I aend aanpast. Het geheel maakt, met de I mooie vitrines en de practische bank, een I rustigen en voornamen indruk. De etalage I is stylvoi en tevens zeer practisch ingericht. I Zoowel de architect de heer Chr. G. F. I de Jong Jr., die het geheel heeft ontwor- I pen, en die daarmede een sprekend staaltje I van zyn kunnen heeft gegeven, als de uit- I voerder van het geheel, de heer Chr. G. F. I de Jong Sr., hebben met deze verbouwing I eer ingelegd. I Het vernieuwde fotografisch atelier voldoet I aan alle moderne eischen. Een door den heer I dekker ontworpen licht-installatic met een I maximale capaciteit van 20.000 kaars is I aangebracht, terwy] men door de eveneens I nieuw aangeschafte camera in staat is aan I de meest uiteenloopende eischen te voldoen. I Gouda is met de heropening van Foto „Stu- I I dio" een zaak op fotografisch gebied rijker I geworden, die met de model-inrichtingen I der groote steden kan wedijveren. Examen Stenografie in de Fransche taal. Te Rotterdam is geslaagd voor het exa- I men Stenografie in de Fransche taal, afge nomen door de Vereeniging van Leeraren, Mej. Laugeman, alhier. Wegencommissie A.N.W.B.—K.N.A.C. Brug in den provincialen weg Gouda—Stolwijk—Bergambacht, i Naar aanleiding van een door den A.N. W.B. en de K.N-A.C. gedaan verzo.ek om verbetering van de brug in den provincialen weg GoudaStolwijkBergambacht onge veer 3 K.M. ten zuiden van Stolwyk heeft de hoofd-ingenieur van den provincialen waterstaat medegedeeld, dat het houten dek van deze brug, welke in beheer ten on derhoud is by den polder Bergambacht, vol gens door het polderbestuur gedane toezeg ging zal iworden vervangn door een dek van gewapend beton, waarvan de hoogteligging 30 c.M. lager komt dap de bestaande hoog te; terwy 1 de opritten onder een goede hel- ljng hiertegen worden aangesloten. De uitvoering van dit"\verk kan in April a.s. worden verwacht. Ned. Spoorwegen. Overplaatsing ambtenaai. Met ingang van 1 April a.s. wordt de heer G. J. Beunk op eigen verzoek als stations ambtenaar overgeplaatst van Lage Zwaluwe naar Gouda, waar hy in de plaats komt van den onlangs zoo tragisch verongelukten abtenaar J. v. d. Voort. Huisvlyttentoonstelling. Op de Huisvlyttentoonstelling zyn achter gelaten: l damesparapluie, 1 paar lakover- schoenen, 1 paar dameshandschoenen. Terug te halen by A. Ndbel, Boelekade 169.a Loef's vogel- en aquariumhandel in nieuw gewaad. De aan ieder wel bekende vogel- en aquariumhandel van den heer Loef aan den Kleiweg is na denige weken voor het oog van de voorbijganger verborgen te zyn ge weest, gedurende welke periode het pand waarin deze zaak is gevestigd, een geheele metamorphose heeft ondergaan, vandaag I in een gansch nieuw gewaad voor den dag i gekomen. De winkel heeft door zyn nieuwe F pui en ruime etalages een heel modern aspect gekregen én ook inwendig heeft ze een restauratie ondergaan, waardoor het mogelyk is geworden aan de gevederde zangers en ook aan de aquaria een betere plaats te geven, dan zulks tot heden moge lyk was. Door deze groote verbetering zal de^e zaak ongetwijfeld nog meer de aandacht trekken dan zulks te voren het geval was. Nutsspaarbank. Overzicht «ver de maand Februari. Gedurende de maand Februari zyn inge legd en terugbetaald de- navolgende bedra gen: Inleg in 9334 posten 204.477.92 Bijgeschreven rente 37.— 204.514.92 Terugbetaling in 2567 posten 161.26L18 Meer ingelegd dan terugbet. 43,253.74 Aan het einde de* maand was ten name der inleggers in geschreven ,3.126.42887 zoodat hun tegoed ultimo Fe bruari bedroeg ƒ3.169.682.61 In den loop der maand Februari zijn 103 nieuwe boekjes afgegeven, 109 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 187 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Februari 11.585 boekjes in omloop Sluiting motorcursus van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw Uitreiking der diploma's. De motor-cursus 1933'-34 met den daar aan verbonden vervolgcursus 19.:4-'35, ge houden onder auspiciën van de .Holland sche Maatschappij van Landbouw, afdee- •ing Gouda e.ti ls thans beëindig cl en in de Ambachtsschool aan den Graaf Flo- risweg alhier zijn gisteravond de uitrei king der diploma's aan de nieuwe cur sisten fen de diploma's met uanteeAening aan de leerlingen van den vervolgcursus uitgereikte 'nf De votheitter der examen-commissie, de hei/p. D. Muylwijk, sprak bij ont stentenis van den heer C. Siewertsen een welkomstwoord en deelde mede dat de examen-commissie met belangstelling van het werk der leerlingen heeft kennis genomen. Namens de examen-commissie reikte de heer Muylwijk de diploma's uit aan de volgende leerlingen: De geslaagden. (Cursisten van den herhalingscursus): A v d Spek, Zevenhuizen; D Polder man, Waddinxveen; D. v. d. Broek, Moor drecht; J Hailing, Gouderak; A. J. D. Dogterom, Haastrecht; J. v. tfr Bas, Moor drecht; W de Jong, Waddinxveen; Th. den Hoed, Bergambacht; mej. A. v. d. Lin^pn; Gouda; J. A. Verburg, Zevenhui zen, en T van Schievee, Gquderak. (Cursisten van den gewonen cursus) Th. Erberveld, Gopda; P Jongerius, Gou da; A. F. Kool, Stolwijk; D. Bodegom, Stolwijk; J. D. Biné, Gouda; G. Kleyweg, Gouda; Chr. Ruitenhuis, Hazerswoude; Ph. v. d. Breggen, Waddinxveen; J. I?. Buitenhuis, Hazerswoude; F. van Tilburg, Moordrecht, ëh W. van Herk, Berken- woude. De heer G. den Hoed uit Bergambacht, voorzitter van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afdeeling Gouda en Omstreken, richtte een woord vah dank aan het Gemeentebestuur en di- rechtie van de Ambachtsschool voor het belangloos beschikbaar stellen van het gebouw Spr. feliciteerde de geslaagde cursisten met het behaalde diploma en weeè nog op de belangrijkheid van te weten waar men mee omgaat wanneer men een auto bestuurt, waarbij betrouw baarheid een belangrijke factor is De heer J. F Gordijn, directeur van de Ambacntschool, zeide, dat de cursisten gedurende deze winter weer de logé's van het bestuur van de Ambachtschool zijn geweest. Het frappeerde spr. dat er men- schen zijn die de cursus wel twee maal hebben gevolgd, al was de tweede dan niet geheel gelijk aan de eerste. De con tinuïteit is nooit verzekerd, doch is hier met gunstig resultaat gebleven Tenslotte zeide de leeraar, de heer r. Winterink, dat men zich niet moest laten afschrikken om ook het volgend jaar weer een cursus teivolgen. De auto's wor den steeds moeilijker en de uitvoeringen wel moderner, doch gecompliceerder. Daarom hoopte de heer Winterink alle dursisten het volgende Jaar weer te zien. De heer A.^F. Kool sprak namens de cursisten een woord van hartelijken dank aan het bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Gouda e.d en in het bijzonder tot den leeraar, den heer Winterink, voor de aangename wijfee waarop hij de cursus heeft doen volgen ihalia-BiOhioop. „Spion No. 13". Da stof voor de hier bedoelde film is ont leend! aan de gebeurtenissen welke plaats hadddn tijdens den grooten burgeroorlog, waardoor de bevolking der hedendaagsefte Vereenigde Statep in twee elkaar fel bestry- dende kampen werd verdeeld: de oorlog n.l. tusschen de Noordelijken en de Zuidelijken, waarby zooals men weet de bedoelingen van Lincoln inzake de afschaffing der slavernij een zeer groote rol hebben, gespeeld. „Spion No. 13" is een jonge dame, die haar loopbaan als zangeres er aan geeft om in dienst der Noordelijken met alle middelen waarover een handige en nogal met uiterlyk schoon jbedeelde spion kan be schikken, achter de geheimen van het opper bevel der Zuidelijken te komen. Ze trekken samen uit, Spion Nol 27 en Spion No. 13 en wat te begrijpen is, ze beleven allerlei interessante avontui|en. Later moet No. 13 er alleen op uit en ook dan heeft ze succes. Maar, zelfs een vrouwelijke spion kan liefde opwekken by een vyandelyk officier en ze kan wederkeerig verliefd worden op hem. 1 Wat er in dat geval van de geheime zending terecht moet komen? De film Spion No. 13 geeft de wel te aanvaarden oplossing hoe ten slotte een handige en verliefde vrouwe lyke spion het klaar kan spelen haar party te dienen en... door bijzondere omstandighe den in staat gesteld kan worden haar per soonlijke belangen te behartigen. „Hy" en »zy" krijgen elkaar dus, ondanks alles. De film „Spion No. 13" ia van spannen- den inhoud en zal zeker by velen zeer in den smaak vallen. C Het byprogramm* bood een aardig ko misch nummer en onder meer een mooi be- Réunie- Bioscoop. Op de reede van Singapore. uOp de reede van Singapore" is de eer ste hoofdfilm, die in de Réunle-Bioscoop wordt gedraaid. Ze verhaalt een episode uit het zeemansleven. In een der havens van Britsch-Indië maakt kapitein Car roll zich gereed met een schoener naar Singapore te vertrekken. Hij heeft een nieuwen eersten stuurman aangemon sterd, Woolf Barstow heet de man, doch hij verneemt, dat deze een zeer ongun stige .reputatie geniet. De laatste drie jaren heeft Barstow niet gevaren, doch vroeger scheen 't of hij ongeluk aan bracht,. elk schip, waarop hij voer, ver ging. of verbrandde of strandde. Kapi tein Carroll trekt zich van deze geruch ten niets aan en onderneemt de reis, in gezelschap van zijn dochter Mary, vol goeden moed. Hoe het hen op deze reis assur^'ti^id zwendelpartij om de telt deze spannende film. 6 De andere film heet „De mysterieuze radio-zender" De hoofdrol wordt hierin vervuld door Ralph Forbes, die behalve zeer goede filmische capaciteiten ook een bijzonder stemgeluid blijkt te bezit ten. Het gegeven speelt zich af in en om de wereld der Amerikaansche radio- artisten, waarbij een gangster-bende een groot rol vervult. Wie nu zou denken een draak van een misdadigers-film te zien is er naast. De regie heeft er angstvallig voor gewaakt dat deze rolprent een ruw karakter zou dragen, hetwelk veel tot het welslagen van dit product heeft bijgedra gen.^ BJhalve een tweetal Journaals, wordt "«"Uk teekenfilmpje vertoond, 17» e_en Fransch variété-filmpje, waaraan door uitstekende artisten wordt medegewerkt, het geheel completeert. I In dit theater wordt volgende week de bijzondere film „Karavaan" vertoond, t In de ochtendvoorstelling „Het eiland der "Demonen". De Réunie-Bioscoop zal morgenochtend vertoonen „Het eiland der Demonen" een magnifieke film, spelend op het schoone eiland Bali, in het dorp Bedoeloe,* liggende in de binnenlanden aan den voet van een hoogen berg. Het vertelt de geschiedenis van een ryk grondbezitter, zyn on en dochter Sari en Boedal, een priester en kluizenaar en Leach de heks en haar zoon Wajang. In het mooie tropische land met zyn mystiek en bijgeloof, leeft de bevolking als eenvoudige boeren, zy planten en oogstten de ryst, dansen en vieren feest, maar zy zyn uiterst gevoelig voor natuurgoden en demonen en niets en niemand kan hen tot andere gedachten brengen. Hier in dit dorpje is de heks de schuld van al het onheil dat de bevolking treft, allen vreezen de booze geest, die zoo velen met haar wraak treft. Het heilige water kan alleen redding brengen en droomdansen van gewijde meisjes zullen hierbij helpen. De gelukkige redding tenslotte van al deze dorpsbewoners wordt met een groot tempelfeest gevierd en talrijke offers wor den gebracht aan de goden die zpo hun lief de hebbjn getoond. Het is een schitterende fantastische film, die zeer de moeite waard is om te zien. Schouw burg-Bioscoop. De dryvende zwembroek. De drijvende zwenjbroek: ziedaar de uit vinding, waarop de wereld nog wacht. Zy zal ons in staat stellen om heldendaden te bedrijven waaraan wy als „gewoon mensch" niet zouden gedacht hebben, laat staan dat wjj ze uitvoerden. Het zwempak, waarin men niet kan zinken, zal zwem kampioenen maken van hen, diè voordien geen slag in het water konden doen en zy die bang zyn in het wateizullen hun vrees weer van zich werpen en zich met graagte in het ver- frisschende nat storten. Zoo gaat het ook met Joe Hoet (de Ame rikaansche komiek Jac. E. Brown), den uit vinder van het dryvende zwemcostuum, die door gelijkluidendheid van naam wordt aan gezien voor een bekend zwemkampioen, wanneer hy ergens in een kustplaatsje arri veert. Joe treft het niet, want juist eenige dagen later zal een groote 20 my is zwem- westryd plaats vinden. Wanneer men dan verder weet, dat er een meisje is, dat „ja" zal zeggen, als Joe wint, dan begrijpt irten, dat deze zich met nerveuse spanning voor de komende match vóórbereidt. In een week tyds zal hy zoo moeten leeren zwemmen, dat een (echte) kampioen door hem versla gen wortlt. Maar tenslotte blykt weer wat zelfsug- gestie vermag. Want Joe, die denkt in zyn dryvend zwempak te stappen, trekt een doodgewoon pak aan, dat door het meisje voor hem gekocht is. En toch wint Joe, na een reeks niet geringe moeilijkheden over wonnen te hebben. Zwaardvisschen klemmen zich aa,n hem vast, een walvisch neemt hem op sleeptouw, en in 't gezicht van de finish raakt hy in 't zeewier verward. Dan neemt hy een kloek besluit, laat zich zakken en baant zi' een weg over den bodem van de zee, naar het eindpunt, waar de belooning hêm wacht. In het Profilti-journaal waren o.a opna men van het défilé van het 3de half-regi- ment huzaren Voor H. M. de Koningin op het Huis ten Bosch, voorts een voortreffe lijke teelcenfilm en een tweetal grappige negerfilms, waarvan een vooral voor jazz-v liefhebbers de moeite waard is. Maandagavond is er, in verband met het gemaskerd bal, geen bioscoop-voorstelling. Zondagmorgen voorstelling. Reprise vap „De Kroeg". De Zondagmorgenvoorstelling van\orige week is zoo'n succes gebleken, dat de direc tie besloten heeft de film „De Kroeg" bl\ werkt naar het gelijknamige meesterwerk van Emile Zo]a te prolongeeren. Zij, die vorige week geen gelegenheid hadden, kun nen zich dus deze week opmaken naar de Schouwburg-Bioscoop om deze belangrijke film te gaan zien. Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën. Direct na Paschen vertrekt reeds de eerste groep meisjes en jdngens naar het kolonie huis „de Bijsterbosch" te Epe voor een ver blijf van 5 weken. Dames, die zich als ge leidster wenschen op te geven, worden be leefd verzoöht zich spoedig voor nadere in lichtingen te wenden tot Mevr. de Vooys, Markt 8 of tot den Secretaris, Krugerlaan 91. Het Rusland £omité. Den 14 Maart hoopt voor het Rusland Comité op te treden Zr. Wall, diacones onder de vervolgde christenen in Rus- riand. Haar onderwerp is: „Geloofgetui genissen in Sovjet-Rusland". De samen komst wordt gehouden in de Luthersch* kerk Mevrr Simon zal de rede van 7> Wall vertalen, terwijl Ds J. j. simon het slotwoord zal spreken. Het Comité zal ook trachten in hut laatst van April een avond te beleeeï» •vxnf flnn Haar ...4 j met den heer Goudswaard, deze avond zal er gelegenheid worden gegeven schriftelijke vragen te stellen. Examens Modevakschool Ensald, Voor de examens ,an .Je Modevakschool „Ensaid" zijn geslaagd: voor I«erares: 0. Spiering,ihoek C Gravenstein, Gouda. voor Moderne Sierkunst: J. Brokking te Gouda. voor Coupeuse: M. de Jong, W. Brokkm en, J. Laurier te Gpuda. voor Costumière: Cl. de Vries, A. Brzo. bokertj, KI. de Kroon, B. Stein, allen Gouda, Ali Asscherman, Waddinxveen, Mevr. de Wilde, Moordrecht. Alle leerlingen van de Modevakschool „Ensaid", Kattensingel 10 te Gouda, welke staat onder leiding van Jos. Nieuwenhuizen en Cath. Borst. Burgerlijke Stand. GEBOREN25 Febr.Adrianus Leonar. dus Maria, z. van L. A. van der Klein en A. E. Nieuwenhuizen, Coornhertstraat 16. Johannes Theodores, z. v^n Th. Kool- mees en J. P. van Schaik, Slapperdel 4. Adriana Cornelia, d. van L. J. Hoogeveen en G. C. Boere, Goej.dyk 83. 1 Maart: Johannes, z. van J. Stravers en A. J. de Jong, Zoutmanstraat 11. GETROUWD: 27 Febr.: F. Geukes en W. Meyer. ONDERTROUWD: 28 Febr.: T. van Tien. hoven en E. M. Blom. J. C. van <ler Sloot en C. M. Djkhooff. A. Happel en N. van den Heuvel. H. Koetsier en A. van den End. OVERLEDEN: 1 Maart: Anthonia Alida Elisabeth Verbreggen, wed. D. Kulik, 34 j. MARKTHERK'HTEN. Boteraccyns verhoogd. Zooals men weet, was de Leeuwarder commissienoteering voor boter gisteren een stuiver lager dan vorige week. Thans is Je 'heffing op boter met een zelfde bedrag ver hoogd .tot een gulden. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Maart. GOUDA. Remonstr Kerk 104 u. v.m. Ds. W. F Zuurdeeg, van Groningen Luthersche Kerk 10 u. v.m. Ds. J J. Simon y Geref. Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 5J u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink Geref Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5} u. n.m. Leesdienst. Maandag 4 Maart 7J u. n.m. Ds. R. Kok van Veenendaal. Chr, Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. .v.m. en 5 u. n.m. Ds. Albers te Vlaardingen. Vrije Geref Gemeente, Heerenstraat 5, 10 u v.m. en 5i u. n.m. Leesdienst. Donderdag 1 Maart u. n.m. D5. B, Toes van IJsselmonde. Vrije Evangelische Gemeente 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H'. C. Leep. Donderdag 7 Maart 8 u. n.m. Ds. H C. Lee^p. Bijbellezing en Bidstond. Ver. Calvijn, Turfmarkt, 5* u. n.m. De heer Asmus g o. te Moordrecht. BERKENWOUDE. Ned. Herv Kerk 10 u. v.m. Ds. van Wijk BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Dr D. Jacobs. Remonstr. Kerk Ver v. Vrijz. Herv 101 u. v.m. Ds. C. Met. Agenda: 4 Maart 9 uur zaal Kunstmin Soc. „Ons Ge noegen". Groot Gemaskerd Bal. "6 Maart, 8 uur. Geref. Kerk, Turfmarkt. Chr. Comité voor Winterlezingen. Spreker Ds. Is. Voorsteegh. Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zordag- avond 12 uur vervoege men zich' bij af wezigheid van den huisarts by de doktoren: J- G. Rups, Lange Tiendeweg 54. N. Tom, Burgem. Martenssingel 69. Apotheek. Van heden tot en met volgende week Vrydag zal den avond-,,nacht- en Zondag* dienst worden waargenomen door apotheek E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prins Hendrikstraat 15. A DTO-TELEGRAFTSCTT WEERBERICHT Verwachting: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Oostelijke wind, gedeel telijk bewolkt, wellicht eenige regen in het Zuiden, in het Noorden weinig of geen regen, iets kouder. ADVERTENTIEN. SPECERIJENHANDEL VRAAGT ingevoerd bij slagers enz. Hooge provisie. Br. No. 904 Bur. Goudsche Crt. Markt 31. Heden overleed in het Van Itereon- ,.°fnh„is tot onze diepe droefheid, beste Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw WILHELMINA SLIEDRECHT, ja den ouderdom van ruim 64 Jaar. Zutfen: A. SLIEDRECHT. E. SLIEDRECHT— GRAVESTEIJN. 's-Gravenhage J. SLIEDRECHT. D. SLIEDRECHT— HÜSKEN. Gouda: G. SUEDRECHT—BOOT en Kinderen. GOtJDA, 2 Maart 1935. Gouwe 77. Heden overleed tot ons groot leed wezen, in het Van Iterson-Ziekenhuis, onze beste Tante, Mejuffrouw WILHELMINA SLIEDRECHT, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Gouda: •k J. E. TIETER—BRINKMAN. F. TIETER. Djokja: A. BRINKMAN. A. BRINKMAN— OVERBEEK BLOEM. Zwolle: W. M, BRINKMAN. GOUDA, 2 Maart 1935. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te onzen huize onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer MAARTEN OSKAM, in den ouderdom van 69 jaar. C. W. OSKAM. M. OSKAM— HAKKESTEEGT. MAARTEN. MA RIETJE. HAASTRBOHT, 1 Maart 1935. De begrafenis zal plaats hebben te Gouda op de Algemeene Begraaf plaats Dinsdag 5 Maart te half twee netjes kunnende naaien, bieden zich aan voor het maken van JAPONNEN, ONDERKLEEDING en VERSTEL WERK. De nieuwste modeplaten ter inzage. Br. onder No. 844 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD van 5000.a 4 op Pand met zeer ruime overwaarde. Br. onder No. 874 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR, omgeving Spoorstraat. Br. onder No. 830, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Door bijzondere omstandigheden voor de halve kostprijs TE KOOP een eerste klas, bijna nieuw, groot eiken ORGEL merk „Vermeulen" 3 3/5 spel, 18 reg., met ingebouwde RADIO. Iets buiten gewoons. Gekost compleet 700. Ook afzonderlijk te koop. Adres: LAGE GOUWE 16. GEDIPLOMEERD COUPEUSE alhier^slaagde te VGravenhage voor het examen Coupeuse van de Nederl. Mode-Vakschool. Opl. gen. dooi' Mevr. Brenk- man-Binnendijk. HOOGE GOUWE 99. Faillissement van de nalatenschap TH. VAN RIJN te Waddinxveen. De eenige uitdeelingBlyst ligt ter inzage op de griffies van de Arrondissements- Reehtbank te Rotterdam te Rotterdam en van het Kantongerecht te Gouda vanaf 1 Maart tot en met 13 Maart 1985. De Curator: Mr. S. H. SMIT. GOUDA, 2 Maart 1935. Hoogstraat 1. Chirurg en Vrouwenarts, is 3, 4 en 5 MAART GEVRAAGD in het v. ITERSON-ZIEKENHUIS. Aanmelding: Maandag v.m. 10.11 eft nm. 78 uur. BANKETBAKKERIJ zoekt tegen 25 Maart een Brieven met opgaaf van leeftijd «ider No. 845 Bur. Goudsche Crt., Markt 31. gwing jjverig, betrouwbaar p oude solide Levenszerzekering Vaste toelage plus provisie. Br. onder No. 831 Bur. Goudsche Wirant, Markt 31. GEVRAAGD tegen Juli voor dag en nacht in klein gezin. Br. met condities onder No. 894, ur- Goudsche Courant, Markt 31. V» a^00^ Levensverzekering Mij. RAAGT voor Gouda en omgeving 'kleine vergoeding pl. provisie. - Br. No. 43 VAN BURK's Adv.-Bur. £"weg 39, Gouda. ®0pHI door vertrouwd persoon heat van nieuwe bestelauto, w. onder No. 859, Bur. Goudsche Markt 31. WEGGEVLOGEN DUIVEN. met lange veeren aan de beenen. Tegen belooning terug te bezorgen VAN BEVERNIN.GHLAAN 36. TE HUUR: Het Regentesseplantsoen No. 32 (Ver kaaik) Te bevr.: H. ADAMA, Noordei' stationstraat 47, Groningen. AANGEBODEN: op eersten stand, met eerste klas pen sion, ook zeer geschikt voor echt paren. Bevragen: CRABETHSTRAAT 51. en Slaapkamer GEVRAAGD met ge heel of ged. pension. Brieven met prijsopgaaf aan den Inspecteur der Registratie, KARNEMELKSLOOT 20. Zeer voordeelig of geheel bedrijfsklaar, met mooie oven etc. Te bevr. b. d. Makelaar P. W. DE BEUN, Fluweelensingel 90. ten overstaan van NOTARIS te BODEGRAVEN op DINSDAG 12 MAART 1935 bij inzet en op DII^DAG 19 MAART d.a.v. btj toeslag, telkens v.m. II uur in Hotel VAN HAAFTEN aan de Brugstraat aldaar van: De uitmuntende bestaande uit Bouwntanswoning met stalling voor 16 koeien, zomerhuis, schuur Met veestalling, groote var- kenssphuur, hooiberg, erf, tuin en diverse perceelen vruchtbaar in Óud-Reeuwijk en op Broekvelden onder Zwammerdam, groot 11.88.95 H.A., thans bewoond door den heer Nic. van Spengen en in eigen gebruik te aanvaarden de gebouwen op 1 Mei a.s. en de landerijen bij de betaling der koopsommen vóór of op 1 Mei a.s. Te veilen in 3 perc. en comb. Bezichtiging iederen Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Biljetten met kaarten en nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den notaris. Eerste klasse Intern. Mij. v. Levensverzekering VRAAGT voor Gouda en omgeving met relaties in betere kringen. Levens-, studie- en uitzet verzekeringen en lijfrenten (géén volksverzekering). Zeer gunstige verzekeringsvoorwaarden. Brieven onder No. 860 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. HOEKSTRA'S werk is anders dan ANDER werk, 't is BETER. HORLOGER - KEIZERSTRAAT - GOUDA. Een „FORD" VRACHTAUTO, 2 tons, met 2 res. banden, in prima staat, TE KOOP AANGEBODEN voor 75. J. HOOGENDOORN, Molenwerf 30, Gouda. TE KOOP AANGEBODEN met riet of touw gebonden a 1.25 per dozijn. Franco naaste station on der rembours. A. VERHOEF, Sc^ss^rstraat 46, Nljkerk. Aangesloten onder STOLWIJKERSLUIS B 257. ZAND- EN GRINTHANDEL. Voor werkelijk beste Anthraciet naar naar ASP A DE LUXE voor de helft van den prijs. Enorme sorteering Zeer lage prijzen. ZIE ETALAGE. KLEIWEG 87. GEDURENDE EEN WEEK VAN 2—9 MAART. RADIO - RIJWIELEN en ELECTRA. KATTENSINGEL 10 GOUDA. V001' COSTUMIèRE, COUPEUSE en LEERARES. Ook lessen in de „MODERNE SIERKUNST". Gelegenheid voor eigen gebruik te leeren. VERSCHILLENDE OPLEIDINGBOEKEN GRATIS'. Knippen, pasklaar maken of geheel afgewerkt. PRIVAAT- en clublessen. a JOS. NIEUWENHUISEN, Hoofdleerares. ,.J LJ| CATH. BORST, Leerares. TER OVERNAME AANGEBODEN een goed rendeerende op goeden stand. Geen hooge huur.. Aanwezige goederen tegen factuurs- prijs. Inventaris billijk. Brieven onder No. 872 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Wij gaan daarom maar rustig door met te zeggen dit leer gebruiken wij en dit zijn de prijzen: Leer van Leer van Goede Roes. v. Loon. kwaliteit. JSJP LEER- of GUMMI HAKKEN BULDOG, ECONOMIE of HEVEA. Met gelijmde zolen gaan Uw schoenen langer mee. Pl IKBESTE ZEÈUWBCHE BRAVO's per 10 K.G. 0.65 BRAVOV Lmud „4.-- PUIKBESTE BEVELANDERS 10 K.G. ,„0.50 BEVELANDERS mud 3*25 Uitsluitend prima kwaliteit. Doet Uw voordeel. GEZELLIGE KAMERS modern en behaaglijk pre cies zoals U ze zelf zoudt willen Inrichten de mogelijkheid om deze wens te bevredigen Dit alles tonen wij U op onze TENTOONSTELLING „MODERN EN GEZELLIG WONEN" DERDE ETAGE Vraagt onze catalogus met 200 afbeeldingen. ROTTERDAM

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4