J. DE JONG BALT. 1.01 JONG Fotohandel H. J. DAEMS I Dagdienstbode Aanbesteding Khasana superb Pond's poeder STOP II Foto amateurs De Goudsche Fruithandel. 4.25 Werkmeisje Dagdienstbode Winkelhuis Fluweelensingel - Tel. 2824 Bond van Jonge Liberalen JEUGD WERKELOOSHEID BERICHT. Voor 1935 WOL FR1SÉ TAPIJT V o o choonmaak J. H. KROM Zn. Flinke DAGDIENSTBODE bejaard Tuinman Uitbreidingsplan. DIENSTBODE, liigsti of oiok- Bediende 3Cel' p u6 (idft cj,ej |'t I'jh .1 fottc cFu Soozslacj. ên in 1£)^4 (idèvfl (iet pM-Gfiek meet- g-efiOi.' fi ioa(jeH5 oavv eetvic| atvSe-t- mw4 Thans de nieuwste modellen tegen den laagsten prijs te bezichtigen bij den Official Dealer voor Gouda Net Winkelmeisje BEKWAAM COUPEUSE EEN FLINKE WERKSTER RUIME KAMERS nette Woning Een Burgerwoonhuis Openbare Vrijwillige Verkooping. De uitmuntende HOFSTEDE, een WINKELHUIS TE KOOP: Tuinmeubelen 1 Bascule, 1 Zaal- of groote kamer kachel, 1 Mangel. Notaris J. v. Kranenburg, DIVERSE HUIZEN BOUWTERREIN Magazijn van Parfumeriën en Toiletartikelen Oosthaven 29 - Telef. 3364. VAN WIJNBLKGEN Bothastraat 22 Gouda WISKUNDE' P. S. D AU VILLIER. Bijna alle ROLFILMS zijn bij ons in PRIJS VERLAAGD. DIT is dus het teeken om MEER TE FOTOGRAFEEREN. Een kijkje in de Etalage zal U overtuigen. ZEUGESTRAAT 56. ONTVANGEN de nieuwste Electr. KRONEN en ORNAMENTEN. STOFZUIGERS van diverse merken Electro-Technisch Bureau G." A. BELOGNE VERHUIZINGEN EN EXPEDITIE. EIGEN AUTODIENST Zij, die zich met ingang van heden voor minstens drie maanden op deze courant abonneeren ontvangen de nog in dit kwartaal verschijnende num mers gratis. STADSNIEUWS. GOUDA, 23 Maart 1935. De brievenbus op de Karnemelksloot. De Directeur van het Postkantoor alhier brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de brievenbus staande voor de werk. plaats van den heer Dessing, Karnemelk sloot wegens nieuwbouw tijdelijk werd ge plaatst tegen het huis van den heer Smit: timmerman Karnemelksloot, hoek Burge. meester Martenssingel. Algemeene vergadering Roei. en Zeilvereeniging „Gouda", Vrijdagavond j.l. hield de Roei- en Zeil vereeniging Gouda" in hotel „de Zalm' haar algemeene ledenvergadering ondei voorzitterschap van den heer F. H. Sixma. Eerf uitvoerig verslag over het afgeloopei jaar werd door den secretaris uitgebracht en onder dankzegging goedgekeurd. Door den penningmeester werd de balani verlies- en winstrekening over 1934 aange boden. Wegens vertrek uit de gemeente van het bestuurslid tevens secrètaris, den neer M 'G. van Stapele, werd de heer J. Mulder tot bestuurslid gekozen. Tot leden van de z.g. kascommissié, be last met het nazien van de rekening ove 1934 werden benoemd de heeren J. J. Baale, Arn. Boer en H. D. Boot. Voor 1935 werden in de roei- en zeilcom missie benoemd, respectievelijk de heeren Dr. M. E. E. Nyst en C. den Hoed, en H. D Boot en D. Bokhoven. De obligaties no. 57 van de Leening 1911 en no. 1 -van de Leening 1931 werden uit- geloot. De vergadering machtigde het bestuur to; aankoop van een toerjacht. De Voorzitter deelt mede, dat de opening van het nieuwe seizoen is bepaald op Zater- dag 6 April a.s. AlvorenB tot sluiting werd overgegaan sprak de voorzitter enkele vriendelijke woor den tot den heer v. Stapele en dankte hem voor de prettige wijze van samenwerking. Eenige dieseltreinen op de lijn Leiden—Gouda. Tijdiens de tentoonstelling te Boskoop. Tijdens de tuinbouwtentoonstelling te Boskoop, van 10 tot en met 24 April, zullen op het baanvak Gouda—-Alphen aan den Rijn, zooals gemeld, enkele motortreinen door dieseltreinen worden vervangen; van deze dieseltreinen zullen er enkele doorloo- pen naar Leiden. Plaatselijk Comité „Vredesgang 1935". Hier ter stede is een plaatselijk comité opgericht voor deelname aan ale „Vredes gang 1935", welke evenals het vorig jaar op 18 Mei a.s. te 's-Gravenhagc zal worden ge houden, Gezien het succes van het vorig jaar en de groote deelname uit geheel ons land, vertrouwt men, dat ook dit jaar Gouda niet achter zal blijven, doch een grooter contingent zal leveren dan in 1934, temeer nu deze betooging op Zaterdagmiddag wordt gehouden. In het Plaatselijk Comité namen zitting Mevr. van Dantzig-Melles, namens de Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoholische dranken; Mevr. Beunder-Steynis, namens de af« Gouda van „Kerk en Vrede"; Mevr." de Bruyn, namens de Loge „Per aspera ad adstra" van de Intern. Orde van Goede Tempelieren; Mevr. Róéseling-de Winter en Mevr. Der,, nee namens de Vrouwenvereniging „Ter Gouw"; Mevr. Gardenier-de Graaf en Mevr. Hage dorn-Beyderwehen, namens de afd. Gouüe van den Alg. Nederl Vrouwen Vredebond. NEDERL. REISVEREENIQINB 4 AFDEELING GOUDA. LEZING OVER - TSJECHO SLOWAKIJE op MAANDAG 25 MAART, '8 avonds 8'4 uur in de Bovenzaal van Café-Restaurant „TER GOUW" door den heer A. PIETERS, Directeur van het Centraal Bureau. Toegang voor leden VRIJ. Introductie toegestaan. Emmabloemcollecte op Zaterdag 13 April. Hoe zal deze uitvallen6 Ziehier de vraag welke het bestur der Vereeniging tot be strijding der tuberculose te dezer stede zich stelt voor de komende Emmabloemcollecte op Zaterdag 13 April a.s. Dat de vereeniging een zeer groot be drag kan gebruiken, is begrijpelijk, want het aantal patiënten is zeer groot en velen in Gouda zullen moeilijk iets kunnen missen. Toch houdt het bestuur goede moed, want er is nog wel geld voor tuberculose bestrijding en menigeen wil gaarne een bloempje koopen wanneer het maar wordt aangeboden. Het Propaganda-Comité van het Sana toriumfonds (ex- lighalfonds) heeft, toezeg ging gedaan te helpen en zal trachten v#le collectanten bijeen te krygen. Slaagt h«»t Comité daarin, dan is reeds het halve werk gedaan en vele, vele handen zullen het lieve Bmmabloempje aanbieden. De gang naar het Consultatiebureau op de Oosthaven kan voor menigeen zwaar zyn, maar daar kan toch ook weer de zon voor hem gaan schijnen. Laat nu de gang naar het Consultatiebureau voor velen eens licht en blijmoedig zijn, meldt U aan voor de Collecte en helpt mede een groot bedrag in te zamelen. Aanmeldingen kunnen ook geschieden bij de dames bestuursleden: Mevr. van Dant zig-Melles, Crabethstraat; Mevr. Rups Boon, L- Tiendeweg; Mevr. Schuttelaar- Bruynel, Markt; Mej. Peeters, huisbezoek ster, Consultatiebureau of Markt 26; en by het secretariaat der Vereeniging: Katten singel 62. Véreen. van Vrijz. Ned. Herv. In de godsdienstoefening vanwege de Vereen, van Vryz. Ned. Herv. in Zuid-Hol land, afdeeling Gouda, zal Zondagochtend half elf voorgaan Da. C. P. Thomsen, Ned. Herv. predikante te Gouda^^ dienst vjndt plaats in de Réunie, Oostha^ff. De toegang is voor ieder belangstellende vrij. GEEN VOETSTAPPEN GEEN KLEEDJES VERSCHUIVEN p. Meter HERFST MEUBILEERING Anti-Rev. Partij Gouda. De candiaten voor den Raad. Vrijdagavond 22 Mdart vergaderde de Anti-Rev. Kiesvereen. In de vacature Ver kerk werd als bestuurslid gekozen de heer J. van Die. Daarna kwam aan de orde de bespreking omtrent samenwerking met de Prot. Chr. groepen. Met algemeene instem ming werd besloten ook nu aan een Prot. Chr. lyst mede te werken. Hierna verklaarde deheer E. A. Folet het in het belang der party te achten, ter wille van de kerkelijke richtingen, geplaatst te worden na den Hervormd Anti-Rev. de heer A. van Wyk. Hoewel deze laatste meende op bedoelde plaats geen aanspraak te mogen maken vanwege de reputatie die de heer Polet als A.R. raadslid geniet, heeft de heer van Wyk tenslotte na grooten aan drang toegestemd "met genoemd voorstel mede te gaan. De A.R. candidatenlyst voor de Gemeenteraadsverkiezing werd als volgt samengesteld: 1. P. D. Muylwyk (aftr.); 2. A. van Wjjk (aftr.}; 3. E. A. Polet (aftr.); 4. A. v. d. Berge; 5. Jac. v. Vliet; 6. C. J. Revet; 7. T. Kroon; 8. J. v. Mensch Pzn.j 9. J. v. d. Bank; 10. J. v. Die; 11. J. J. Teeuwen. De vergadering was druk bezocht en ken merkte zich door %en zeer geanimeerde stemming. Rem. Geref. Gemeente. Vierde Gem eente-avond. Op Woensdag 3 April a.s. te 7% uur zal in het Blauwe Kruis de vierde Remonstrant- sche Gemeente-avond worden gehouden. Dit zal zjjn een muziek- en voordrachtavond. De heeren Ir. J. Cuperus en Dr. H. Vixeboxe zullen viool- en pianospelen. Ds. Cramer zal voordragen. Het bestuur hoopt dat velen aanwezig zullen zyn. De Nederlandsche Zuivelbereiding. Kookdemonstraties in de Kunstminzaal. Nog steeds heerscht in sommige kringen de meening, dat smakelijke schotels en goede drariken slechts by een ruime beurs te verkrijgen zyn. Teneinde aan te toonen dat dit op een misverstand berust, heeft de Nederlandsche Zuivelbereiding besloten over het geheele land z.g. zuiveldagen te organiseéren, en waarby mede door kook demonstraties een talrijk publiek opgewekt wordt vooral aandacht te schenken aan de gezonde zuivelproducten en deze in meerdere mate te consumeeren, al dan nipt in spijzen verwerkt. Tijdens deze zuiveldagen zullen demon straties gehouden worden en plaatselijke propaganda ter ondersteuning dezer de- monstraties worden gevoerd. LWW' „f Het meisie met de bl De eerste zuivelweek zal dezer dagen hier, T meI 01 ter stede gehouden worden in de Zaaf W? l^Me hUmonst,sche films „Kunstmin der Soc. „Ons Gehoegen" en wel 'an Dinsdag 26 Maart tot en met Vrijdag 29 Maart. De opening zal geschieden door den EdelAchtb. Heer Gaarlandt, Burgemees ter van Gouda, op Dinsdagmiddag te half drie, terwijl de zaal geopend wordt om twee uur. Onder leiding van een ervaren huishoud kundige, bijgestaan door enkele assistenten zal bovengenoemde demonstratie worden gegeven. Het publiek, dat deze kookdemon stratie bezoekt, zal aldaar in de gelegen heid worden gesteld, te zien op welke wyze door het gebruik van melk en zuivelpro ducten smakelijke menu's samen te stellen zijn .terwyl men zich teven» door gratis proeven van den voortreffelyken smaak ter plaatse zal kunnen overtuigen. Bovendien zal voor de bezoeksters een prijsvraag worden uitgeschreven, waarbij aanzienlijke prijzen tot een gezamenlijk be drag van ƒ1000.— in geldprijzen worden itgeloofd. Nadere bijzonderheden hierom trent zullen tijdens de demonstraties ter plaatse worden bekend gemaakt. Réunie-Bioscoop, v De zwarte kunst in tweeërlei vorm op het doek gebracht. De geheime kunst van de waarzeggerij heeft door alle eeuwen de mensch beïnvloed zelfs in deze nuchtere 20ste eeuw zijn er nog velen die zich ermee bezig houden en aan den faacineerenden invloed daarvan niet kunnen ontkomen. Deze omstandigheid is het gegeven waarop het filmwerk „Het zwarte krfbmet" is gebaseerd. En het eigen aardige ervan is dat men ondanks het feit ervan overtuigd te zyn door de meeste ge rat i meerde fiimtrucs te worden beetgeno men ook den bezoeker den invloed van deze gehoorzaamheid niet ontgaat. Ralph Lewis heeft hier de rol van een journalist die door zyn courant erop uitge| stuurd wordt eens uit te visschen wat er met een bij de politie in een kwade reux staand waarzeg-gezelschap nu eigenlyk aan het handje is. Men vermoedt hier met op lichte rij en gros te doen te hebben en dit blijkt ook inderdaad het geval te zyn. Na vele wederwaardigheden wordt de bende ontmaskerd, de hoofdman gearesteerd en is de belooning voor den held van het doek zooals gewoonlijk, lyrisch uitgedrukt de| vrouw zyrter droomen. In de tweede film zien wy de met een ontzagiyke humor eri een respectabel voor gevoel behepte Siegfried Arno weer eens, die ook al met de zwarte kunst kennis maakt maar wel op een voor de naar ontspanning zoekende bezoeker, vroolyker wyze. In een circustentje wordt hij onder hypnose ge-I steld en raakt verliefd op een eveneens ill tranée verkeerende jonge dame, vvaardooil de gt-appigste situaties ontstaan, kostelijk] om te zien en zonder eenige pretentie. Een Hollandsch journaal. Voor de eerste maal draaide gisteravond] in dit theater een nieuw Hollandsch jour-F naai Holland Klank en Beeld-revue. Het bel gin is inderdaad zeer goed geweest. Del menschen aan de camera toonden er kyk op te hebben goede opnamen te nemen, zoo zag men de carnavals-vreugde in Hotel Hh!m- dorff (Laren) en te Bergen op Zoom. Verl der was er een mooie foto-reportage var! lente-beelden in Amsterdam en enkele an-| dere actualiteiten. Een opname van den dirigent Beekman en zyn orkest besloot] deze. première. Wij wenschen de Directiel gaarne geluk met de keuze van dit journaalf dat een bly verfde plaats in het Réunie-pro- gramma zal vinden. Wielrennen in het journaal van de Réunie-Bioscoop. De heer v. d. Toorn zal met eenige me dewerkers morgenmiddag op de wieler baan aanwezig zijn om voor het Sound journaal verschillende momenten vast te leggen. Alles wat van interesse is wordt verfilmt, zooals aankomst renners, close- ups van het publiek en spannende mo menten uit de verschillende wedstrijden. Het wordt dus een film op zichzelf, welke in de avondvoorstelling van Maandag avond reeds in de Réunie-Bioscoop ver toond zal worden. Schouwburgbioscoop. De familie van mijn vrouw. I De familie van de vrouw, onverschillig van welke vrouw, is voor velen een lastige, maar noodzakelijke kwaal. En vooral de schoonmama moet het hierbij ontgelden; zy is in vele gevallen een figuur, die men liefst zoo ver mogelyk wenscht en wier bezoek steeds een groote sohrik beteekent. Zoo ook is deze nieuwe Nederlandsche film van Jaap Speyer, vervaardigd door Loet C. Barn- styn's filmbedryf. Schoonmama is de schrik van een jonggehuwd romanschrijver en haar komst veroorzaakt tal van verwikkelingen. Daarby komt nog, dat er een komische ver wisseling plaats vindt van een baby en een piano, zoodat de eene party over een baby spreekt, de andere over een piano, terwijl de onderscheidene personen de verwisseling niet kunnen opmerken. Daarby komt nog, dat een marskramer zich in de familiezaken dringt, alsmede een dame, die het hoofd js van een filmschool en die de jongste doch ter zal opleiden töt een ster van de eerste grootte. De meest dwaze situaties ontstaan zoo doende en de afwikkeling daarvan geschiedt op zoo'n komische wyze, dat het publiek vrywel ononderbroken schatert van het lachen. De groote figuur van deze film is Johan Kaart, als de marskramer Dr. Nix, die ge lukkig by na voortdurend op het doek is. Hy brengt er de vroolykheid en speelt een uitmuntende rol, zooals dat door niemand in deze film geëvenaard wordt. Hy h de steunpilaar van deze rolprent. Naast hem «taan Gusta Chrispyn-Mulder en Sylvain Poons. Stellig zal deze nieuwe Hollandsche film evenveel succes hebben als „Malle Ge- blauwe van eigen Het voorprogramma van deze week is ook stellig een bijzondere vermelding waard, 't Is een en al vroolljkheid, dat de klok slaat. Er zyn n.l. een paar prachtige teekenfilms van Walt Disney, een van Mic key Mouse en een andere van de bekende 3 kleine varkentjes. Deze laatste is wel een typisch voorbeeld van de buitengewone tee kentechniek van Disney, vooral ook door de fraaie kleurenreproductie. De bekende mu ziek, met het geestige refreintje van den boozen wolf ontbreekt ook nu niet. 't Is een kostelyk filmpje. In het Profilti-journaal zyn tal van opnamen van de carnaval viering in Maastricht, Bergen-op-Zoom en in den Haagschen Dierentuin. Alles tezamen is het dus een echt vroolijk programma. De ernstige noot wordt slechts gevormd door een fraaie film van Noord-Italië, vooral van Genua en Venetië. Moderne Groenlandvaarders in de Zondagochtendvoorstelling. Door een der leden van de Fransche ex peditie, welke tijdens het z.g. internationale Pooljaar naar de Scoresby in getrokken, is een film vervaardigd, welke Zondagmorgen in de Schouwburg-Bioscoop wordt vertoond. Alhoewel wy hier dus geen werkstuk van een beroepsman te zien krijgen, is het van dien aard dat de geregelde Zondagochtend- bezoeker deze film op hoogen prijs zal stel len. Auzanneau, die de Jjjlm opnam, heeft er geen droog geheel van gemaakt, maar is steeds afwisselend en boeiend. Wij zien opnamen van de reis naar deze streken, vischvangst aldaar, de fauna, het doen en laten van de Eskimo's, die met hun kajaks ieders bewondering wekken en prachtige opnamen van de meeat zuivere natuurmonumenten door de sneeuw en vorst gewrocht. Dit alles opgenomen temidden van de steeds onvolprezen Noordelijke streken, maakt deze Poolfilm tot een rpl- prent, die wy warm aanbevelen. Thalia-Theater. „Viva Villa" met Wallace Beery in de titelrol. De door Wallace Beery weergaloos knap gespeelde en door Jack Conway even knap geregisseerde verfilmde geschiedenis van den Mexicaanschen vrijheidsheld en bandie tenleider Pancho Villa, die de „peons" aan voerde tegen de Spaansche tiran en over- heerscher Dias, heeft gisteravond in het Thalia-Theater niet nagelaten grooten in druk te maken. Deze film, waarby veel te genieten valt is een zeer bijzondere, eigenlyk geen bioscoopbezoeker mag ov< slaan. Niet alleen om het schitterende spel van Beery als Pancho, de dappere onver schrokken leider, wiens wreedheid geen grenzen kent* en die geen menschenleven telt, maar wiens kinderlijke goedheid tel kens weer" verrast, maar ook door de schit terende massa-regie en de ontelbare vele mooie opnamen van dit verre land, waar het volk telkens weer in opstand komt er lucht siddert van emoties. ARTIKELEN Wijdstraat Gouda Wij hebben gisteren reeds uitvoerig over dezen Mexicaanschen held geschreven en eraan herinnerd hoe groot de vereering was die Pancho Villa had voor Madero, de mar die 't goede met het land voorhad, die even als Pancho alles in het werk stelde om het land te bevrijden van de Spaansche ht schers die zich verrijkten ten koste van de bewoners ey hen als slaven beschouwden. Beiden streden zij in het land dat hun lief was, beiden zjjn zij innig verknocht als z(j aan elkander waren, door moordenaarshand gevallen. Speelde Wallace Beery magnifiek Ideze Pancho Villa, Henry B. Walthafl gaf een voortreffelijke creatie van Madero, den Christen-Dwaas genaamd, die voor hij zyn wet tot bevryding van de bewoners kon krachtigen door een kogel werd getroffen. Met de soberste middelen wist hy te ov tuigen, uit te beelden zyn bijzondere p soon, het wa^ inderdaad spel van den e sten rang. De overige hoofdrollen werden vervuld] door Katharine de Mill, Leo Carillo, Fay Wray, Henri Erwin en Joseph Schildkrant. Henri Erwin was de journalist die Pancho lop al zijn tochten vergezelde. Dit gaf nog wel eens aanleiding tot een grapje, maar daarvoor is deze episode uit de geschiedenis van Mexico eigenlyk veel te belangrijk en te ernstig, eerder zal men onder den indruk komen van dezen heftigen hartstochtelijken stryd om de vrijheid, van de bittere gevech ten en van de aanhankelijkheid aan dezen man, die voor zijn landgenooten zijn leven liet. Het is een prachtige oorspronkelijke film, die mén beslist moet gaan zien. Aan deze hoofdfilm gaat een uitgebreid interessant programma vooraf waarvan, wij het kostelijk teekenfilmpje noemèn van den mechanischen man, verder de klucht „Als moeder natuur zich vergist", waarby een jonge man zich verbeeldt een familielid van Tarzan te zijn en met zijn auto naar de oerwouden trekt. Verder kwam Louis Davids vast vertellen dat men hem binnenkort in- het Thalia- Theater in een nieuwe film zal zien in ge zelschap van Fientje de la Mar, Heintje Davids en anderen. Bij beltentoonstelling van het Ned. Bijbelgenootschap in het Koor van de St. Janskerk. Op Maandag 8 April a.s. zal in het koor van de St. Janskerk door het Ned. Bijbel genootschap een tentoonstelling worden ge houden van Bijbels, oude en nieuwe. Een zeer bijzondere inzending van de Goudsche Stedelijke Librye zal op deze tentoonstelling te aanschouwen zyn o.a. twee kostbare handschriften uit de 14e en 25e eeuw met fraaie geschilderde hoofdlettere. Een hand schrift is afkomstig uit het klooster Stein. In deze collectie bevimlen zich ook enkele Bijbels, die in Gouda zijn uitgegeven. Verder enkele exemplaren, die in de allereerste tyd van de Reformatie gedrukt zijn, b.v. één die in 1518, dus één jaar na Luthers optreden in Wittenberg, in Antwerpen is verschenen. De tentoonstelling zal tot en 'met Don derdag geopend zyn. Het uitbreidingsplan goedgekeurd door Ged. Staten. De Burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat Gedeputeerde Stagen der Pro vincie Zuid-Holland bij besluit van 6 Maart 1935 B no. 2078-21 (2e afd.) G. S. no. 11-1, hebbed goedgekeurd, met uitzondering van een gedeelte ten Zuiden van denGrStv risweg tusschen de Steynkade en den Zwaï" teweg, het door den Gemeenteraad Gouda op 18 Mei 1934 vastgestelde pï tot herziening van het uitbreidingsplan di« Gemeente en van de daarby behoorende be bouwingsvoorschriften als bedoeld in 39 der Woningwet. Waarschuwing. Het komt hier herhaaldelijk voor dat rii wielen welke op straat onbeheerd word,, achtergelaten, worden weggenomen en van het belastingmerk ontdaa^, later anders op den weg worden1 teruggevond» Meestul geschiedde dit met rijwielen wS niet op slot stonden. Om deze diefatall- te kunnen tegengaan, zal de politie elk ,ij wiel dat zjj ongesloten en onbeheerd op den openbaren w^g aantreft, in beslag „emen en de dader ingevolge artikel 37 van de Alg Politieverordening bekeuren. Men zy dus op zyn hoede. De psychologie van het ouder worden Prof. Kumke voyr de Vrijz. Pro't Groepen. Evenals het vorig jaar worden ook4n dit seizoen door de vrijzinnig protestant- sche groepen eenige lezingen in cursus verband gehouden Sprak het vorige jaar ds. Sirks over huwelijksproblemen en de daaraan verbonden moeilijkheden voor de jeugd, thans had de commissie prof H. C. Rümke bereid gevonden een serie voordrachten te houden over de psycho logie van het ouder worden De eerste lezing werd gisteravond in „Ter Gouw" onder groote belangstelling gehouden. Na een inleidend welkomstwoord vaal den heer O. van 't Hoen, waarin dewl met vreugde de steeds groeiende beling-l stelling constateerde, was het woord aan prof. Rümke. Het ouder worden zoo zeidp prof, Rümke is een langdurig procédé, dat feitelijk reeds bij de geboorte begint. Be zien we het ouder worden in een breeder gezichtskring, dan bemerken we dat het een overgang van de eene faze in de an dere ls. Men noemt deze eeuw wel de „eeuw van het kind". Spr. meent dat deze reeds is atgeloopen en we ons thans bevinden in de eeuw van de puberteit. Een psycho logie, gericht op de leeftijdsfaze na de puberteit, kennen we nauwelijks, terwijl er een psychologie van den ouderen leef tijd in het geheel nog niet bestaat. De mensch maakt in zijn leven een voortdurende ontwikkeling door. Deze ontwikkeling is een 'opeenvolging van structuren, waarbij meerdere feiten tot een eenheid worden samengevat. - Er zijn mehschen zegt spr. die in de tweede helft van hun leven het hoog tepunt van hun jeugd bereiken. Anderen daarentegen vinden hun leven 't breedst en voelen zich heft intensiefst op lateren leeftijd Weer anderen ondervinden een voortdurende stijging terwijl er ook men schen zijn voor wien het leven vol afwis seling is. Zoo zijn er dus verschillende curven die men uiteindelijk toch ineen moet houden. Als we er namelijk iéts meer van wisten, dan zouden we onze medemenschen wat beter beoordeelen. Het leven is vol gestadige ontwikke ling, waarbij de curve de ideale gesteld heid benaderen kan. De meest normale curve is wel die waarin Iedere leeftijds faze een verruiming van de.vorjge ls en waarin verdieping en klaarheid van be leven langzamerhand toeneemt. Men moet eigenlijk leeren inzien wat piet essentieele is van de levensfase waarin men verkeert Het ouder worden is een langdurig procédé waarbij verschillende crises moe iten worden doorleefd De puberteit ls een periode waarin onnoemlijk veel gebeurt. Daarop volgt de toestand van integratie, van zekere harmonie Het crisis-tijdvak ligt zoowel bij den man als bij de vrouw tusschen de 30 en ongeveer 40 jaar. De hevigste schokken worden op ongeveer 35-jarigen leeftijd ondervonden. Het kij ken In den tijd verandert, doch men gaat ook het definitieve beleven. Ook nemen sommige geestelijke krachten af. Tot aan de pl.m. 30-jarige leeftijd rekent men jzich nog tot de „Jongeren", becritiseert maakt aanmerkingen op de „ouderen" fot dat de tijd komt dat men zich gaat rekenen tot die „ouderen". Dat kan aan leiding geven tot allerlei gevoelens van minderwaardigheid. Een belangrijk punt noemde spr nog „het te laat zijn", een gevoel dat tot al lerlei moeilijke complicaties aanleiding kan geven, doch waarover spr. in zijn tweede lezing nader zal uitwijden. Na een korte pauze was er gelegenheid tut het stellen' van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Met een woord van dank tot den spre ker, waarmede de talrijke aanwezigen door applaus instemden, werd de verga dering door den heer v. 't Hoen gesloten. ^De tweede lezing zal plaats hebben op Vrijdag 5 April a.s. Agenda: Thalia-Theater „Viva Villa" met Wallace Bëery als Pancho Villa. Schouwburg-Bioscoop „De familie van mil11 Vrouw" met Johan Kaart en Sylvain Poons. Zondagmorgen ^Modeme Groen- landvaarders". Réunie-Bioscoop „Het zwarte kabinet" met Ralph Lewis. De Dr. Dr. „y Zondag 24 Maart wordt waargenomen door de doktoren: B. J. Broekhuyzen, Crabethstraat en L. A. v. d. Nagel, Crabethstraat 45. Apotheek. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag zal den avond-, nacht- en zon dagsdienst worden waargenomen apotheek P. A. Dee. Westhaven 14. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 21 Maart': Geertruida, d- van G. Linge en E. Vrolijk, Vorstmanstraat Maart: Dirkje Jannigje, d. van J. V CORRESPONDENTIE. Bioscoopbezoeker. „den stukken waarvan de inzen- niet bekend is, worden ter zijde der ons Be(1 ielegd______ -fT^Fden Houdijker, W. Tomberg- ,"„..t 26 Maria Mnrgaretha, d. van A. f Hotstede en H. de Wit, Heerenstr. 78. ONDERTROUWD: 21 Maart: C. de Koa- pn M Schultz. 23 Maart: M. A. Hansen en H. A. Boot. OVERLEDEN: Geen. RADIO-NIEUWS. Zondag 24 Maart. Hilversur V.A.R.A 9.00 V.A.R.A.- Mftrschlied9.03 Voetbalmededeelingen ons Tuinbouwhalfuurtje9.30 Gramofoon Q40 Van dieren en planten"; 10.00 Gra mofoon' 10.15 Van de Planken (VI) door s de Vries Jr.10.30 Uitzending voor de mijnwerkers (zang, orgel en piano, toe- cnraak1U ..De verzakkende midden- stand" door A. Plysier; 11.45 Gramofoon; AVRO. 12.00Tijdsein en klokkenspel van de Kleine of Gasthuistoren te Zaltbom- mei- 12.00 Het A.V.R.O.-Octet; 12.40 Amy Groskalnp—ten Have over „Waarheden als koeien"; 1.00 Operette-gezelschap; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Het Concertgebouw orkest; 4.05 „Het Koningschap van ons Vorstenhuis" door W. G. de Bas; 4.35 Sportuitslagen; V.A.R.A. 5.00 V.A.R.A.-Or- besf 5.30 Voetbal van den dag; 5.45 V.A. RA-Orkest; 5.55 Sportuitslagen; V.P.R.O. 600 Halve uren met boeken; 6.30 Lezing; 6(5 Wljdingsdienst in de studio; 8.00 A.V. R0 Nieuws; 8.15 Gramofoon; 8.35 Con cert m. m. v Jascha Helfetz; 9.20 Voordr. door mr. A. W. Kamp; 9.45 Orgelconcert; 1010 Radio-journaal; 10.25 Dansmuziek; 1100 Vaz Dias; 11.10 Dansmuziek. Huizen: 8.30 N.C.R.V. Morgenwijding 9.30 KRO Gramofoon10.20 Hoobmis te Culemborg12.00 Ultv. van: Op huisbe zoek: 12.15 Gramofoon; 1.00 Boekbespre king; 1.20 Gramofoon; 2.00 Godsdienst onderricht; 2.30 Concert en gramofoon; 4.30 Zlekenhalfuurtje; 5.00 N C.R.V Da meskoor; 5.20 Dienst in de Ned Herv. kapel te Assen Voorganger ds. L. M. J. S. Herfkens; 7.45 KRO. Voetbaluitslagen; 7 50 Kath Volksuniversiteit; 8.10 Vaz Dias 815 Concert en gramofoort; 10.30 Nieuws en gramofoon; 10.40 Epiloog. ADVERTENTIEN. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartelyken dank voor de blyken van belang stelling, ondervonden by het herdenken van hun 40-jarig huwelijk en wel in het bij zonder aan het Bestuur en de Leden 'van de Muziekvereeniging „DE BAZUIN" voor de hulde hen betoond. F. GEUKES. H. GEUKES—BOERMA. GOUDA, 23 Maart 1935. DANKBETUIGING. Voor de betoonde belangstelling bij onze 50-jarige Echtvereeniging, zeg gen wij U hartelijk dank. D. DE JONG. WILH. DE JONG—SLEGT GOUDA, Maart 1935. Kleiweg 25. GEVRAAGD. BURG. MARTENSSINGEL 19. Zich aan te melden Maandagavond tussohen 8 en 10 uur. H \DI0-TELEC.RA FÏSCH WEERBERICHT Verwachting: Meest matige, tijdelijk wel. licht toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, enkele regen- buien, iets koeler. Verdere vooruitzichtenBuiïg weer. Voor het in orde houden van een groenten- en bloementuin worjit een GEVRAAGD. BOELEKADE 17. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Maart. GOUDA. Remonstr. Kerk 104 u. v.m Ds L. van Wijngaarden, van Oude Wetering. Luth Kerk 10 u. v.m. Ds J. J Simon. Soc. De Réunie Ver. van Vrijz. Herv. 104 u. v.m Ds. C P. Thomsen! Onderwerp: „Ons gfeioof", naar aanl. van Hebr. 11:1. Geref. Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 5J u. n.m. Ds. J. P. C. ten Bjrink Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 54 u. n.m. Leesdienst. Donderdag 28 Maart 74 u n.m. Ds. M. Heikoop, van Utrecht. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m Ds. Oosterhuis te Arnhem. Vrije Evangelische Gemeente 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Donderdag 28 Maart 8 u. n.m Ds. H. C. Leep. Bijbel en Bidstond Ver. Calvijn, Turfmarkt, 10 u v.m. Ds. T. Lekkerkerker te Delft. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. Jan van Hout vervangt Slaats. De Waalwijker Slaats, die morgen in de wedstrijden op de Wielerbaan Göuda zou starten, heeft dit voor nemen op doktersadvies moeten opgeven, In zijn plaats heeft de Directie Jai Hout gecontracteerd. De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA; Gelet op artikel 37 der Woningwet; Brengt ter algemeene kennis, dat Gedepu teerde Staten der Provincie Zuid-Holland by besluit van 6 Maart 1935 B no. 2078-21 (2e Afd.) G. S. no. 11-1, hebben goedgekeurd, met uitzondering v"an een gedeelte ten Zui den van den Graaf Florisweg tusschen de Steynkade en den Zwartfeweg, het door den Gemeenteraad op 18 Mei 1934 vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidings plan dier Gemeente en van de daarby be hoorende bebouwingsvoorschriften als be doeld in artikel 39 der Woningwet. GOUDA, 23 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. GEVRAAGD in het Van Iterson- Ziekenhuis. Aanmelden: Maandag v.m. 10—11 en n.m. 7—8 uur. Mevr. VAN ELK, Kattensingel 79, VRAAGT tegen 1 Mei a.s. een zelfstandig kunnende werken en koken. Aanmelding tussohen 7 en 8 uur 's avonds. GEVRAAGD een néte H. DE JONG, Krugerlaan 8. Voor spoedige indiensttreding op Handelskantoor GEVRAAGD een Br. onder No. 1248 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TERSTOND GEVRAAGD een leeftijd van 1618 jaar. Adres: KRUGERLAAN 22. GEVRAAGD, P. G., v. g. g. v., eenige vak kennis en winkelroutine strekt tot aan beveling. Aanmelden: Zaterdag 23 en Maandag 25 Maart n,m. van 79 uur: Fa. P. v. d. HEIJDEN Jzn., Kruidenierswaren-Comes- tibles, Telef. 14, Reeuwyk (Brug). beveelt zich aan voor het maken van Mantels, Japonnen, Kinderkleeding enz. Ook genegen voor zaak te werken. Br. onder No. 1190, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD voor den Vrijdagmiddag. BLEEKERSSINGEL 57. AANGEBODEN: op eersten stanc}, met eerste klas pen sion, ook zeer gefechikt voor echt paren. Bevragen: CRABETHSTRAAT 51. TE HUUR, omgeving Spoorstraat. Br. onder No. 830, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR GEVRAAGD door klein gezin Ite Gouda, geen nieuwbouw. Br. onder No. 1203 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. a. d. Bodegraafsche Straatweg, met voor- en achtertuin, kamer en suite, boven vier kamers. Ie klas afgewerkt! Huur ƒ7.— per week, BILLIJK TE KOOP. K. LANGERAAR, Groeneweg 48 of A. J. DE GRUIL, Noorderstraat. De notarissen H. B. J. v. d. KREKE te Aarlanderveen en B. D. KRUSE- MANN te Bodegraven zullen op DINSDAG 2 APRIL 1935, voorm. 11 uur in Hotel VAN HAAFTEN aan de Brugstraat te Bodegraven in ééne zitting publiek verkoopen: bestaande uit soliede Bouwmans woning met stalling voor 21 koeien, groote schuur, hooiberg, loods, erf, tuin en div. perc. vruchtbaar WEI- EN HOOILAND op Voshol de Wijk pnder Zwammer- dam, groot 10.36.30 H.A., thans in eigen gebruik bij den heer J. Niesing en in eigen gebruik te aanvaarden de gebouwen op 1 Mei a.s. en de lande rijen bij de betaling der'koopsommen vóór of op 1 Mei a.s. Te veilen in 3 perc. en comb.. Bezichtiging iederen Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Biljetten en nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van de nota rissen, alwaar kaart der te veilen per- ceelen ter inzage ligt. TE HUUR op eersten stand, voor lagen prijs van niet te gn'ooten omvang. Te bevr. bü C. NOORDEGRAAF, "Groenendaal 62, Gouda. (2 banken, tuinstoel en tafel), Bevr.: KARNEMELKSLOOT 136. Ondergeteekende zal op WOENS DAG 3 APRIL a.s. voor rekening van den Heer P. H. WOERLEE te Gouda trachten aan te besteden HET BOUWEN VAN EEJN BERGPLAATS. Bestek en teekening a 5.(rest. ƒ3.—) bij P. D. STUURMAN, Arch., Waddinxveen. te GOUDA, zal op VRIJDAG 5 APRIL 1935, des namiddags drie uur, in Hotel „DE ZALM" aan de Markt aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN en erven aan de Lazaruskade 23, 25, .27, 29, 31, 33, 35, 37 te Gouda. Resp. per week verhuurd voor 3.3. ƒ10.—, ƒ8.—, ƒ7.—, ƒ2.75, ƒ3.25, ƒ5.25 en BAANDERIJ voor ƒ3 (aizoa totaal p. w. ƒ45.25) en/lï pereeelen aan de Westerkade aldaar, elk breed pl.m. 4.75 M. en diep pl.nx 58 tM. Te bezichtigen de laatste 3 werk dagen voor en op den verkoopdag en be aanvaarden op den betaaldag 6 Mei a.s. Breeder bij notities, welke gratis bij den notaris verkrijgbaar zijn, al waar schetskaart ter inzage ligt. AMATEUR FOTOGRAFE» Vanaf heden zijn wij speciaal inge richt voor het Ontwikkelen, Afdrukken en Vergrooten van Foto's. jaap 4. VALK Kunst'- en Lijstenhundel, AALTJE BAKSTRAAT 5 SMIT's Qlas- Bahang- •n Verfhandel plakt behang a ƒ0.20 per rol. Laat voor April Uw achterspatbord wit maken voor 10 cent. 's Avonds gebracht, 's morgens klaar. WETIl. VENTEWEG H 108. Het natuurlijke wangenrood, 35 CENT PER POTJE. in verschillende kleuren, 25 CENT PER DOOS. ACCOUNTANTSKANTOOR Tel. 3313 leAMn aangeboden, op «eer billijke voor waarden, voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor can dl daten BOUWKUN DIG OPZICHTER, ent. door Burg. Marttnssingel 12 AFD. GOUDA EN OMSTREKEN. 7 ATFRDAG 30 MAART'.a.s, 's middags om 3 UUR zal een lid van het HOOFDBESTUUR van den BOND VAN JONGE LIBERALEN in de BOVENZAAL van Café-Restaurant „T ER GOU W", Bleekerssingel spreken over TOEGANG VRIJ. Voor weinig geld kunt U bij ons een prima ROLFILMCAMERA koopen REEDS VANAF 5.75. Tevens hebben wij een GROOTE SORTEERING reeds vanaf ƒ27.50 voorradig. ftaï AGE Vraagt demonstratie. - Ook in huurkoop. - ZIE ETALAGE. LANGE TIENDEWEG 96 TELEF. 223- BLAUWE DRUIVEN KAAPSCHE PRUIMEN TAFELPEREN tafelappelen SINAASAPPELEN MANDARIJNEN UTROENEN BANANEN TOMATEN NIEUWE VIJGEN. POMPELMOES STUDENTENHAVER VRUCHTEN IN BLIK EN GLAS DIVERSE SOORTEN NOTEN OUDSTE ADRES voor OPGEMAAKTE FRUITMANDEN. Firma Wad. A. Rlatvald. LANGE TIENDEWEG 27TEU"- Volle Garantie. Brandvrije Bergplaatsen Lage Prijzen. op LEIDEN en HAARLEM en IJMUIDEN over Bodegraven, Alfen, Koudekerk, Zoeterwoude, Uiden, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede, Haarlem, Uitluiden. GOEDEREN WORDEN AFGEHAALD. TURFMARKT 1 TELEF. 2534 GOUDA.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4