LS m 'ilSTRADES NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, JQIEÜWERKERK,OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. f0. 18865 Maandag 25 Maart 1835 7 S”*1 Jaargang BERGAMBACHT, berkenwoude, bodegraven, Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen Britsche diplomaten op Schiphol. OERWOUD- GEHEIMENISSEN. EEN KWARTJE 1. L BLOK Aangesloten Telefi 293 EEN KLEINTJE het Foreign Office, Arbeid en Soc. Voorzorg BUITENLANDSCH NIEUWS. die. zooals het Glornale d’Italla schrijft. FEUILLETON. d. Bli (Slot volgt). Sir John Sinion en Eden op doorreis. Veel belangstelling voor het beschouwd De regeerlng wenscht echter In ieder geval gereed te zijn tot verdedi- ledigen staf der ambassade, Hedenmorgen heeft reeds de eerste be spreking met Hitler plaats gehad, die aan Net geséheidén persoon, aar, P.G., wenscht kennismaking net nette vrouw. Br. no. 683 Bur. v. Het geluk is veel onpartijdiger dan men meent. u uwök en WoekHad v* (MIDDEL. 'eW. 2745, OPGAVEN WORDEN VOOR DONDERDAGAVOND 6 UUR IN GEWACHT CONTROLEREN INRICHTEN BIJHOUDEN BELASTINGZAKEN 112 - GOUDA - TM< 2270 Te koop groote, zware Broedsche kippen. Adres: Rotterd. dijk No. J. VAN WOENSEL, Achter de Vischmarkt 84. Het voordeeligst adres voor» voorkomende WITWERL Woonhuis te huur, Bloemendaai 79. Te bevr. Sanden Co., Turfmarkt I ’Ui en ge nad oereiKt, aange- en Redactie Telef. alléén staat, lenboek van Ie kern vormt luren zonder it. Bezie op- i lees aan- ities die U voorjaar uw en in feeste- luttel geld, „Serie 50". Mi ae hoogejjchooi te Luven. ais gedelegeerde van België nam hy deel aan ae internationale conlërenties van dun den, Genqji, Washington, New-lork, Parys en Geneve en was minister zonder pone. feuille in het kabinet de Brocquevilie van Juni tot November 1934. De heer van Zeeland is Zaterdag terstond met zyn besprekingen aangevangen en heeft deze Zondagochtend voortgezet en hy is nu zoo ver gevorderd, dat voor het oogen blik sprake is van de volgende samenstel ling van zyn kabinet. Hoe het nieuwe ministerie er ver moedelijk uit zal zien. van Financiën, Van Voor Timmerhout en Trigfe is je adres bij N. Verdouw, FTuweelensingel Dames’ Voor Corsetten gw ste sorteering, laagst in pfi D. A. van Yperen, Kleiweg 5 Gouda. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onza agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9- 6 uur. Administratie Interc. 2745. Postrekening 48400. Weinig gebruikte roeibot te koop voor 6 7 pérs. Te bevr. Joubertstrtat 21» te belooning. als hij zijn boodschap vlug deed dat de neger verblijd met zijn oogen begon te rollen en met een stortvloed van woorden verklaarde, dat hij sneller zou loopen, dan ooit een bode gedaan had. De man was nauwelijks weg, toen een van de dragers, die hij een uur tevoren het bosch ingestuurd had, ademloos van opwinding zijn tent kwam binnenhollen. Bwana,* riep hij. Maar Rimington, die begreep, wat £ij zeggen wilde, legde hem het zwijgen op en liet zich eerst de recruten van de lichting 1924 met 24U.U00 man in dienst. De oproeping van de lichting 1911 zal in het geheel opnieuw 16U.ÜÜO man opleveren. In de eerste helit van April zal het Italiaansche leger dus over meer dan 560.000 man beschikken. In internationale kringen legt men de Italiaansche mobilisatie van de lichting 1911 meer uit als een maatregel van Voor zorg bij den tegenwoordigen toestand, in Europa dan als een maatregel, gemoti veerd door het Italiaansch-Abessynische geschil, dat thans minder ongerustheid wekt dan voorheen. De oproeping van de geheele lichting 1911 door Mussolini en zijn verklaring in zijn toespraak te Rome over den op’eenl- ge miilloenen stalen- bajonetten gegrond- vesten vrede vormen het voornaamste onderwerp van bespreking in d# Britsche pers en worden gekenschetst als een „drastische stap” aan den vooravond van de beginnende internationale onderhan- delingen. Herriot neemt het op voor zijn land. Herriot, die voor de radlcaal-socialls- tische federatie van het departement 8elne-et-Oise het woord heeft gevoerd te Lfmours, rechtvaardigde de houding der tegenwoordige regeering en zeide; „Frankrijk dient aan de geheele wereld te zeggen, dat het bepaalde verwijten, nl. een over-bewapend leger te hebben, niet aanvaardt.” Na er op t^ hebben gewezen, dat Frank rijk met zijn kracht nooit zijn koelbloe digheid zal verliezen, verklaarde hij„De deur blijft open voor andere oplossingen dan die, welke gepaard gaan met gewel- dadigheid. Niets verzet zich tegen pacten van huipverleening, dlê meer dan ooit tegen den oorlog noodlg zijn.” Herriot betoogde ten slotte, dat het misdadig zou zijn Frankrijk te verwijten, dat het aan den bewapeningswedstrijd meedoet: „Tegenover de 500.000 man der Dultschers moeten wij een politiek van mlnimum-deiensie voeren.” PLAATS VOOR Tulpen vanaf 20 cent 12 stuiu firma G. L. Kleiweg’ D. BLOOT, F. W. Reitnlr. Telef. 2657. Weder ontvangen Stofnift van 29.75, 1 jaar garwtit Merkwaardige woorden van Mussolini. De oproeping der lichting trekt overal de aandacht. Ter gelegenheid van den zestienden verjaardag van de oprichting der fascis tische strijdhonden heeft Mussolini voor de op de Piazza Venezia verzamelde fas cistische jeugdbonden een korte toe spraak gehouden De 23e Maart, aldus de duce, is een datum van primordiaal be lang in de geschiedenis van Italië en ook de komende generaties zullen hem als zoodanig beschouwen. Bij de stich ting vafTde fascistische strijdhonden wa ren wij een onbeduidende minderheid, thans vormen wij een onafzienbare mas sa, van denzelfden geest en moed bezield als de eerste strijders in de fascistische gelederen. In de tegenwoordige nevel achtige en onzekere politieke situatie biedt Italië aan de wereld het schouw spel van éen bewonderenswaardige kalm te. Wij zijn thans sterk en geen gebeur tenis zal ons onvoorbereid vinden. Zoo doende is ,het ons mogelijk, onze taak, die in een niet ver verwijderde toekomst ligt, onvervaard onder het oog te zien. Ons zal de toekomst zijn! Achter onzen wil tot vrede en samen - werking in Europa staan miilloenen sta len bajonetten. Reeds morgen zijn wij bereid te toonen, welke geest en welke moed het heerlijke Italië van het fascis me onder het teeken van den lichttoren bundel bezielen. De oproeping van de lichting 1922, die, zooals bekend, reeds gedeeltelijk in ver band met de mobilisatie der beide naar Oost-Afrlka gezonden divisies was ge schied, wordt in de bladen in verband gebracht met de onzekerheid van den (iOIIISUIE COURANT. (fgesneden Bloemen Leüetjes - ClivO 5». MOLEMAN - Tel- 291 ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15. Te koop eenige Meubë* Bleekerssinfcel 11. Te bevr. Maandagflamiddl ging van de Italiaansche belangen. Op het oogenblik bevinden zich, naar rohet blad meldt, rond 160.000 man onder het daarop volgende door von Neurath aan de wapenen. Begin April komen de nieu- de Engelsche gasten aangeboden noenmaal x aanwezig was. De besprekingen werden te ongeveer vier uur hervat en hedenavond is er een officieel diner voor de Engelsche gasten op het de partement van Buitenlandsche Zaken. Na de besprekingen van Dinsdagmorgen zal de Engelsche gezant een noenmaal aan bieden aan Hitler en de Duitsche Rijksregee ring, waarvoor de gehórte Engelsche dele gatie is uitgenoodigd. 's Middags is Simon Hitler’s gast bij een muzikale thee in hotel .Kaisershof en kort voor middernacht ver trekt Eden per trein naar Moskou. Woens dagochtend keert Simon weer met een spe ciaal vliegtuig naar Londen terug. groote belangstelling, vooral van de zijde van de pers. Tegen elf uur arriveerde uit Den Haag de JJfïtsche gezant aldaar, Sir Hubert Mont- gommery. Inmiddels was uit Londen bericht ontvangen, dat het vliegtuig met den Brit schen minister van Buitenlandsche Zaken aan boord te 10.16 uur Greenwich-tijd van Croydon vertrokken was en konden de wachtenden zich onledig hóuden met het bewonderen van de F. 36, die wyde cirkels boven het vliegveld trok. Te 12.18 uur loeide de sirene, ten teeken dat de eerste machine in zicht was, en even later verscheen inderdaad de Engelsche tweedekker boven het veld. Het was het vliegtuig uit Londen, dat het eerst ver scheen, doch tenwijl dit nog een wijde boog beschreef om in de juiste richting te landen, loeide reeds de sirene ten tweede male en verscheen uit het Zuid-Westen de tweede machine boven het veld. Te 12.20 uur raakten de wielen van het eerste -vliegtuig den grond en rolde het naar het stationsgebouw, waar zich reeds een groepje autoriteiten, journalisten en persfo tografen verzameld had. Sir John Simon, die vergezeld was van twee hooge ambtena ren vaff het Foreign Office, de heeren R- Hankey en Edgar Granville, werd als eerste* begroet door den gezant Sir fjubert Mont gommery en vervolgens door den als verte genwoordiger der Nederlandsche regeering aartkezigen chef van de afdeeling Lucht vaart van het ministerie van Waterstaat, den heer W. van) Ede van de Pais, alsmede door den Havenmeester van Schiphol, den heer Dellaert. Terwijl allen zich nog rondom Sir John Simon verdrongen, was het vliegtuig uit Parjjs eveneens voor het stationsgebouw aangekomen en was minister Eden en de hem vergezellende heeren H. Seyniour en Winkelhuis te huur omgeving Spoorsta Br. no. 594 Bur. v. d. Bh volg van vijf secretarissen en rechtskundige Berlyn aangekomen. Op het vliegveld wer- komen kalmte en gelijkmoedigheid wordt den de ministers ontvangen door von Neu- t-»o r0000rin0 wononht nnhtor rath en den Engelschen gezant met den vol- j moet je nog bedanken. Ze liep naar hem toe en viel op hiaar knieën naast zijn bed neer Hij nam haar hand in de zijne en drukte er zijn lippen op. Een snik ontsnapte haar Misschien kunnen we morgen uit maken. wat er met den vluchteling ge beurd is. Als hij gewond is... Ik heb hem hooren vallen in het bosch en hij gaf een gil. Dan zullen we het morgen wel zien. De jagers zullen hem wel vinden. Van avond is het onmogelijk en... Hij brak zijn woorden af, toen ze plotseling haar gezicht in haar handen verborg. —«Honor, zei hij zacht, hou je nu goed. Probeer het te vergeten tot morgenoch tend. Je moet niet te veel tobben en ik zelf... Maar wacht eens. Hij wendde zich tot Juma en gaf hem een bevel. Ayweh. Bwana. antwoordde de dra ger en ging de tent uit, terwijl hij de twee geweren meenam. Ik heb hem gezegd, de wacht te laten houden, verklaarde Rimington, twee schildwachten zullen den heelen verderen nacht in het kamp Zijn) stem brak en hij viel terug op het bed. niet in staat zich langer te beheer- schen. Honor boog zich berouwvol over hem heen. Liefste, snikte zij. ik heb er niet aan gedacht, dat jij... Hij opende zijn oogen en dwong zich tot een bleeken glimlach. Geen woord meer, kindje. Ik. ik zal eens voor dokter spelen. Fatuma, het ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) i J5 regels ƒ1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels ƒ1.55, elke regel meer ƒ0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 25 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den pry’s. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureau! en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zjjn ingekomen, teneinde van opname verzekérd te zijn. 53 Heb je zijn gezicht gezien. Honor? Vfoeg hij -Ja. Heb je hem herkend? Neen, neen, antwoordde ze zoo hef- W8. dat hij er van schrok. Ik heb hem Naar even gezien. Ik kende hem niet. het kan sir George Mannering niet geweest zijn. De toon van haar stem vervulde hem Net bezorgdheid. Als het werkelijk Man nering was geweest, op wlen zij gescho- 1611 had. zou ze het zich ontzaggelijk aantrekken en dat zou wel eens hfel na- aeeiige gevolgen kunnen hebben, na de nitputtingen en emotie van de laatste dagen Zijn eigen hoofd klopte hamerend hu 00ren suisden ondragefljk, terwijl niJ bijna niet rechtop in bed kon blijven z‘tten, maar hij zei geruststellend: Als hij het geweest was, zou je hem wel herkend hebben, liefste, van zoo Jicht bij, terwijl Je hem ook hebt hooren oepen Je had hem moeten herkennen Maak je maar niej; bezorgd over hem, «onor. Kom eens hier bij me zitten. Ik BELGlë. Paul van Zeeland kabinetsformateur. Een kabinet v^n nationale eenheid? Paul van Zeeland, voormalig parlements lid en vice-gouverneur van de Nationale Bank is door den Koning belast met de vor ming van het niewe kabinet. De heer van Zeeland is vroeger reeds mi nister zonder portefeuille geweest in het derde kabinet de Brocquevilie in 1984. Hij is '"'*3, piu- moveerde tot doctor in de rechten en in de politieke en diplomatieke wetenschappen en is professor in de faculteit der rechten aan kreet, een kreet, die Fatuma deed ont waken en het heele kamp wakker schrik te. Wat Is er? vroeg Rimington dadelijk. Ik droomde, zei ze half snikkend. Het is niets... het spijt me... Hij trachtte haar gerust te stellen, maar hij vroeg niet, wat ze gedroomd had en Honor bleef, nu klaar wakker, in haar hangmat liggen, gooide zich van den eenen kant op den anderen en nog steeds tobden haar hersenen zich af met het probleem, dat ze niet kon doorgron- den. Eindelijk kwam de ochtend met zijn overvloed van tropisch licht. Alec Rimington. zelf zwak, deed met de hulp van Fatuma alles,’wat hij kon. Toen schreef hij een langen brief aan een van de Witte Paters van een katho lieken zendingspost, die een er^uen ge neesheer was en die hem graagvan dienst zou willen zijn. De post lag op twee dagreizen afstand en hij beloofde Laat machinaal brei*» by Joh. v. Eyk Gr. v. Bloisstraat 26. Nette en vakkundige bedient Maken eh vermaken v. Kleed» Centrale Kleermakerij Gouwe 130. Minister-president Zeeland (R.K.). Minister van Binnenlandsche Zaken, Pier lot (R.K.). Minister van Landbouw, De Schrijver (R. K.). Minister van Economische Zaken, Van Isacker (R.K.). Minister van Koloniën, Koelman (R.K.). Minister van Buitenlandsche Zaken, For- thomme (Liberaal). Minister van Landsverdediging, Devèze (Lib.). Minister van Justitie, Bovesse (Lib.)* Minister van Openbare werken, Merlot (Lib.). Minister van Openbaar Onderwijs, Bfru- chery (Soc. Dem.). Minister van Wauters (S.D.). Minister van P.T.T. (waarschijnlijk) Spaak (S.D.) hoewel mogelijk Du Bus de Warnaffe in aanmerking komt voor deze portefeuille. VEREENIGDE STATEN. Obstructie tegen Roosevelt’s werkverschaffingsplan. Hoover contra Roosevelt. De obstructie tegen Roosevelt’s wetsont werp tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 4.880.000.000 dollar voor open bare werken ter bestrijding van de werke loosheid, duurt voort. Zaterdag hield sena tor Elmer Thomas van Oklahoma, een voor stander van inflatie, een rede van bijna zes uur over een door hem ingediend inflatie- amendement op het wetsontwerp. De leider van de Senaatsmeerderheid, Senator Robin- hooge bezoek. Diplomatiek stilzwijgen. De Britsche minister van Buitenfandsche Zaken Sir John Simon is gistermorgen te 12.20 uur met een speciaal vliegtuig van de Imperial Airways op doorréis naar Ber- lijn, waar hy tezamen met den Britschen Lord-zegelbewaar<jer Eden besprekingen met de Duitsche Rijksregeering zal voeren over den internationalen toestand in ver band met het door Frankryk en Engeland i voorgestelde luchtpact en met het besluit der Duitsche regeering tot wederinvoering van den militairen dienstplicht, op Schiphol gel^jul. By na tegelykertyd ariveerde eed tweede toestel van de Imperial Airways uit Parys, met aan boord den Lord Privy Seal Eden, die daar Zaterdag besprekingen met de Fransche regeering heeft gevoerd. Zooals te verwachteh was bestond er voor de zeldzame ontmoeting van twee Britsche ministers op Nederlands eerste luchthaven w'. Strang, beiuen van uicgestapr. oir jonn en Eden drukten elkaar hart, ue hand en een algemeen* begroeting Kennismaking volgoe. Nog voordat' hei zeischap net stationsgeöouw waren de beide uritsene ministers aar.ec klampt door de op nieuwsbeluste journalis ten en hadden zy al eenige malen voor de lensen van film-operateurs en persfotogra fen geposeerd. Ue untsche gasten hulden zich ovei de diplomatieke aangelegenheden in een diplo matiek stilzwygen en op een schriftenjk verzoek der journalisten om een kort onder houd na afloop van de lunch antwoordden zy met een verwyzmg naar het Zaterdag avond te Parys uitgegeven communique over de besprekingen van. Eden met i’iansche ministers. Nadat het Engelsche gezelschap geluncht had, werd het stationsgebouw in oogen-’ schouw genomen, de reusachtige „Arend” werd op een afstand bewonderd en de Engelsche heeren stelden verschiilenu.- vragen over de Neuerlandsche luchtvaart en over den aankoop van Douglas-vliegtui gen door de K.L.M. Sir John Simon en Minister Eden hadden daarna te samen nog een korte bespreking. Te kwart voor twee nam men reeds weei afscheid op het platform, waarby met be hulp van de luidsprekers installatie ver schillende vroolijksche marschcn ten gehoo- re werden gebracht. Als laatste attentie weerklonk, onmiddellyk voordat de passa giers voor Berlijn zouden instappen, het „God save the King” over het veld, dat door allen staande en met ontbloot hoofd werd aangehoord, waarna nog eenige handen ge drukt vyerden en de zes Engelschen plaats namen in het toestel. De motoren sloegen aan, en het duurde een vijftal minuten alvo rens zij voldoende waren warmgeloopen, zoodat het 13.50 uur was toen de „Delia” wegtaxide en zich in de lucht vérhief, op weg naar Berlijn, waar de inzittenden een zoo belangrijke taak hebben te vervullen. Nederlandsche gelukwensch voor S»mon en Eden. De Nederlandsche regeering heeft den beiden Engelschen ministers Simop en Eden bij hun aankomst gistermiddag /p Schiphol telegrafisch een goedie reis naar Berlijn ge. wenscht. Simon en Eden in Berlijn. I De ministers Simon en Eden met hun ge- I tegenwoordigen internationalen toestand volg van vijf secretarissen en rechtskundige die, zooals het Glornale d’Italla schrijft, adviseurs zijn gisterenmiddag half zes te door de Italiaansche regeering met vol- f >n Zinnik geboren op 11 November 1893, pro- door twee mannen naar buiten dragen. Bwana. zei de man opgewonden en totaal van streek door zijn eigen ontdek king. De blanke, waarop Bwa-Mama ge schoten heeft, is niet mees in het bosch. Toen vergat hij plotseling alle zelfbe- heersching en riep opgewonden uit: De blanke Bwana is gevlucht. Hij is verdwenen. Wij zullen hem achtervolgen. Houd je >til, riep Rimington met een blik op de tent. Ben je er zekér van? Heel zeker. Bwana. Wa’cht eens, zei Rimington Itort. Toen gaf hij Juma een paar aanwijzin gen en tien minuten later werd hij\in een draagbaar naar de plek gebracnK waar de vluchteling des nachts in het bosch verdwenen was. De negers door- zoqjiten den heelen morgen de woud- strook tot aan het meer, maar er werd niets of niemand gevonden. Rimingjton liet zich naar zijn tent te rugbrengen en vroeg zich af. op wat voor vyijze Mannering want dat het Man nering was geweest, betwijfelde hij in zijn hart geen oogenblik zich hwl laten zoek raken. Hij besprak de raaé selachtige zaak bij zijn terugkomst in de tent met Honor Het meisje was dolblij, toen het haar duidelijk werd, dat zij den nachtelijken indringer niet geraakt had met haar schot. Maar waar de vluchte ling gebleven was. begreep ook zij niet. medicijnkistje. t Hij gaf haar wat broom en beval haar te gaan liggen. Hij deelde zijn orders uit met schertsende strengheid, hoewel zijn stem trilde van zwakheid. Ziezoo, nu moet je daar in de hang mat gaan liggen. Fatuma zal het kind naar bed brengen en verder waken. Neen, geen woord meer, liefste. Als Je nu niet gaat rusten, ben je morgen absoluut uit geput. Ze ging liggen, maar ^e kon den slaap niet vatten en lag zichzelf te pijnigen met allerlei onrustige gedachten. Steeds weer kwam het bleeke gezicht, zooals ze het de eene seconde gezien had, haar voor den geest en wanhopig probeerde ke er bekende trekken in terug te vin den. Nu eens was het het gezicht van een volkomen vrèemdeling. dan weer losten de trekken zich op in het gezicht van Jules Legrand en in de bruine,* glinste- rende angstig starende oogen kwam een dreigende trek, maar het meest dwaal- J -- - - den haar gedachten naar George Man- den man, dien hij stuurde, zulk een groo- nering. Het werd een obsessie. Ze kon er niet aan ontkomen Als ze haar oogen open deed, zag ze het gezicht van sir George Mannering haar aanstarenwan neer ze ze sloot, stond dat bleeke ver trokken masker van den man. op wlen ze geschoten had. weer voor haar Tenslotte viel ze In een onrustigen slaap, maar het gezicht bleef haar ver volgen, nam verschillende uitdrukkingen en vormen aan en liet haar niet met rust. Een paar uur voor de zon opging, werd ze wakker met een luiden angst-

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 1