9 Dr Beekenkamp Vrijheidsbond a morgen wat noodig morgen Eerste candidaat op Lijst No. VREEMDELINGENVERKEER. Het reizigersvervoer op de Paaschdagen. voor Boskoop's Bloem en parades. T en toonstellingsindr ukk'en. Beurs van Amsterdam. DUITSCHLAND. L)e ontvoering van den journalist Berthold Salomon bekend als Jacob. De Duitsche regeering heeft het mate riaal, dat de Zwitsersche regeering haar heeft doen toekomen inzake de ontvoering van den uitgeweken journalist Berthold Sa- lomon, bekend als Jacob, onderzocht. De in Zwitserland gearresteerde dr. Hans Wese- mann heeft bekend Salomon van Straats burg naar Bazel te hebben gelokt en hem onder valsche voorwendsels in een auto over de Duitsche grens te hebben gebracht. Naar aanleiding van het onderzoek wordt van officieele Duitsche zijde verklaard, dat uit het door Zwitserland verstrekte mate riaal op geen enkele wyze is gebleken, dat bij de gebeurtenissen op Zwitsersch ge bied officieele Duitsche instanties direct oi indirect waren betrokken. Noch Wesemann, noch zijn handlangers hebben van officieele Duitsche instanties opdrachten gekregen, die met deze zaak verband houden. Uit wel ke overweging Wesemann en zijn handlan gers hebben gehandeld, (kon niet met ze kerheid worden beoordeeld. Wesemann is een persoon met een twijfelachtig verleden, die zich sedert jaren in het buitenland op houdt, naar het schijnt, en zich met anti- Duitsche propaganda bezig houdt. Het is mogelijk, dat deze mannen de bedoeling hadden galomon in handen van' de Duit sche autoriteiten te spelen. Of het de bedoe ling was hun eigen positie tegenover de Duitsche autoriteiten te verbeteren, of dat men hier met een wraakneming te doen heeft, kan yan Duitschland uit niet worden nagegaan. By de bekende houding van be- paalde emigratiekringen zou geen van bei de handelingen onmogelijk zijn. Aangezien Salomon zonder ingrijpen van officieele Duitsche instanties binnen het bereik der Duitsche justitie is gekomen en hy een reeds dikwijls bestraft landverrader van de ergste soort is, kan van Duitsche zyde niet anders worden gedaan dan het reeds ge- ruimen tyd tegen' hem aanhangige straf proces den vryen loop te laten. De Duitsche regeering heeft de Zwitsersche bondsregee- ring hiervan op de hoogte gesteld. BINNENLAND. De Koningin en de Prinses naar Brussel. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben het voornemen een be zoek te brengen aan de Belgische Ko ninklijke familie. Dit bezoek, dat een familiebezoek zal zijn, is bepaald op 14 Mei a.s. Koningin en Prinses zullen op 14 Mei per auto naar Brussel gaan en tot 16 Mei de gasten zijn van de Koninklijke familie der Belgen. H. M. de Koningin en de Prinses zullen van hun verblijf te Brussel gebruik maken om een bezoek te brengen aan de Brusselsche tentoonstelling. Landgoed „De Hooge Veluwe". Tijdens de Paaschvacantie opengesteld. De Kon. Nederl. Toeristenbond A.N.W B. meldt. Een bericht, dat velen genoegen zal doen en dat juist net vóór Paschen goed van pas komt, Is, dat het bekende land goed „De Hooge Veluwe" van Donderdag 18 tot en met Zaterdag 28 April a.s. tegen klein entree voor wandelaars en wTelrij ders wordt opengesteld. De ingangen zijn bij de dienstgebou- x wen (St. Hubertus), bij Oud Reemst (het voormalige Jagershuis) en bij het Hoen aerioosche hek. Nieuwe wandelweg te Amsterdam. Door Prinses Juliana geopend. Gistermiddag heeft Prinses Juliana Amsterdams nieuwen wandelweg, die door jonge werkeloozen op den Ding- spoorbaan is aangelegd, officieel geopend De Prinses was per auto via den Hoofd weg naar de Zeilstraat gegaan, waar een boot gereed lag. Daar ontving wethouder mr. G. Kropman H. K. H., waarna Zij geëscorteerd door twee booten van de politie en den havendienst met een witte motorboot van Havenbeheer, naar het begin van den nieuwen weg werd bracht, op den hoek van de Schinkel en .jde Nieuwe Meer. JÊ Aan den voet van den dijk werd H. K. ,™H. ontvangen door de heeren J Eykman, directeur van de A.M.V.J., en H. van d< Masch Spakler. Een dochtertje van den heer Willemsen bood bloemen aan. De Postharmonie speelde het Wilhelmus. Door een haag van Jonge werkeloozen, die den weg hebben aangelegd, schreed de Prinses naar boven, waar Zij verwel komd werd door mr. J. Willemsen, voor zitter van het centrale comité voor de Jongere werkeloozen.. Tevens waren daar wethouder G. Baas namens het gemeen tebestuur en de heer A. Geelen namens den Minister van Sociale Zaken aanwezig Na de overdracht van den nieuwen weg aan de stichting De 8tadswallen heeft Prinses Juliana onder groote geestdrift het lint doorgeknipt. Daarna maakte Zij met Haar gevolg, de besturen en de genoodigden de eerste wandeling over den weg. Aan den Amstelveenschen Weg stond een hof auto gereed waarmede de Prinses naar Den Haag terugkeerde. Vele belang stellenden juichten Haar bij Haar ver trek toe. Aanbesteding weg PijnackerBerkel. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren aanbesteedhet aanbrengen van een slijtlaag op den weg Pijnacker—Ber kel en het maken van enkele fundee- ringsproetvlakken op den weg Delft— Zegwaart, een en ander met bijbehooren- de en bijkomende werken, in de gemeen ten Pijnacker en Berkel. Laagste in- schrijfster was de N.V. Bitumenweg te Utrecht voor 41.625. Algemeene en Propaganda-Vergadering van de Streekvereeniging „Centram-Gouda" te Boskoop, inteiessante causerie over ue A.JN.V.V. door den heer W. P. van Deventer. üezoea aan de liioementenloonsieiling. Op initiatief van de Vereeniging voor Vreemdelingen venteer te Gouda is op den 21en Juli 1*M4 in een bycenKomst te Keeu- wyK van vertegenwoordigers van plaatsely- Ke vereemgmgen voor Vreemdelingenver keer en/oi ivnudenstandsvereemgingen van Gouda, Bodegraven, Schoonhoven, Boskoop, Haastrecht, Reeuwyk en Waddinxveen een Streekvereeniging voor Vreemdelingenver keer „Centrum Gouda" tot stand gekomen, welke ten doei heelt voor de streek, waar toe de hiervoren genoemde gemeenten be- nooren, de belangstelling voor het vreemde- Jmgenverkeer op te Wekken en te bevorde ren. Het toen genoemde voorloopig bestuur, waarin de verschillende gemeenten werden vertegenwoordigd, heeft haar werkzaamhe den aangevangen en op lö April j.l. is de eerste algemeene vergadering gehouden, waarvoor, in verband met de Bloementen toonstelling, de keuze op Boskoop was be- Paa,Ui- Behalve door talrijke vertegenwoordigers van de aangesloten vereenigingen, werd deze algemeene vergadering ook bijgewoond door de gemeentebesturen van Boskoop, Gouda, Waddinxveen en Schoonhoven, als ook door het bestuur van de Boskoopsqhe Vereeniging „V if or"'endoor den directeur, van de A.N.V.V., den heer W. P. van Deven ter uit den Haag. Na een welkomstwoord van den Voorzit ter, de heer 0- J- J. Pot, die daarbij tervens een korte uiteenzetting gaf van het doel der Streekvereeniging, werd het bestuur aldus definitief samengesteld: G. J. J. Pot, Gouda, voorzitter, J. Beyen, Bodegraven, onder voorzitter; F. Tieter, Gouda, secretaris; C. M. Malingré, Schoonhoven, penningmeester; J. Dijkhuis, Boskoop; C. Ph. van Vliet, Haastrecht; H. J. Lafeber, Reeuwyk; H. M. de Wilde, Waddinxveen. in het door den Secretaris uitgebrachte jaarverslag wend' een resumé gegeven van de voorbereidende werkzaamheden, de op richting en de wyze van werken gedurenue het eerste jaar, waarna een program voor de propaganda vfar 1935 werd ontwikkeld. In een met geestige opmerkingen gekrui de causerie heeft vervolgens de heer W. P. van Deventer de beteekems van het vreem delingenverkeer voor ons land in 't algemeen en voor de streek „Centrum Gouda" in 't byzonuer uiteengezet, waarbij een kijkje werd gegeven op het werk dat de Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer in binnen- en buitenland verricht. Deze zeer interessante uiteenzetting, welke nog werd aangevuld en opgeluisterd door een exposi tie van talryke propaganda-uitgaven over ons land, welke in met minder dan 13 ver schillende talen zyn verschenen fraaie platen, albums, brochures, folders, affiches ed. had de voile aandacht van de talryke aanwezigen, die daarvan met groote belang stelling kennis namen. Met alle instemming heeft de voorzitter den heer Van Deventer dank gebracht voor zijn propaganda in woord en geschrift, die zeer wordt geapprecieerd. Na beëindiging der vergadering werd onder vriendelijk en deskundig geleide van het Tentoonstellingscomité een bezoek ge bracht aan de Bloemententoonstelling. Daarover was by allen één roep van bewon dering. Het is dan ook begrypelyk dat allen zich hebben voorgenomen daar nog eens weer te komen en ook andferen op te wek ken dit wonder van Boskoopsche culturen te gaan zien. Voor alle bezoekers dezer "Vergadering van deze middag bijzonder interessant en genotvol; voor het vreemdelingenverkeer was deze dag een schitterende propaganda. Maatregelen van de Nederl. Spoorwegen. Naar wij vernemen zullen de Neder- landsche Spoorwegen een aantal extra- treinen laten loopen ter gelegenheid van het met Paschen te verwachten drukke relzigersvervoer. Allereerst vestigt men onze aandach't op die treinen, welke reeds in de reis gidsen voor Zaterdag 20 April a.s. zijn aangegeven; speciaal worden nog eens genoemd de Snelle verbindingen op dien dag: Trein 85 Amsterdam W.P. V. 13.07, Utrecht C.S. V. 13.39 naar Eindhovpn Maastricht V. 12.51, Heerlen V. 12.59 n^ar Utrecht en Amsterdam W.P. Trein 439 Rotterdam D.P. V. 14.43 naar Zeeland. Trein 410 Vlissingen V. 13.02 naar Rot terdam D.P. Op de baanvakken Amsterdam (den Haag) Rotterdam—Utrecht—Arnhem wordt gewezen op de sntelle middagtrei nen 253, 255, 248/250 en 254/118 welke ook le klasse voeren en bedoeld zijn ter ont lasting van EM-treinen. Trein 315, den Haag S.S. V. 12.46, Rot terdam M. V. 12.52 naar Utrecht, gaat dien dag door naar Amersfoort, Apel doorn, Hengelo (Enschedé); te Amers foort aansluiting van en op den sneltrein 115 Amsterdam C.S.—Baarn—Zwolle— Groningen. Trein 118 Groningen V. 12.38 gaat van Zwolle af door als de bestaande Zater- dagsche sneltrein 118 naar den Haag/Rot terdam, met aansluiting te Amersfoort op en van trein 1946/319 Zutphen—Apel doorn—Amsterd am Trein 1953 Amsterdam C.S. V. 16.18 zon der stoppen naar Amersfoort, gaat van hier af door als de besta ande trein 1953 naar Apeldoorn, Zutphen, Hengelo en Enschedé; te Amersfoort goede aanslui ting op sneltrein 123, welke dien dag van Utrecht V. 16.50) naar Nunspeet, Zwolle, Meppel, Hoogeveen, Ausen en Groningen loopt. Naast deze in de reisgidsen voorko mende treinen, zullen nog een groot aantal voor- en volgtreinen worden inge legd, o.a. op Zaterdag 20 April een extya doorgaande sneltrein Utrecht V. 17.21 Amersfoort V. 17.46,Zwolle A. 18.^9, V. 38.54 naar Dedemsvaart, Meppel, Steen- wijk, Peperga, Wolvega, Heerenveen en Leeuwarden en in omgekeerde richting Leeuwarden V. 13.22, Heerenveen V. 13.48, Meppel V 14.23, Dedemsvaart V. 14.37, Zwolle V. 14.59, Amersfoort A 15.51, Utrecht A. 16.24 non stop den Haag S.S. A. 17.15. Op den Eersten Paaschdag is er ge legenheid voor een goedkoope dagreis van Amsterdam C.S. over Hengelo naar Bad Boekclo en terug, Amsterdam C.S. V 9.13, A. 22.54. Op Maandag, Tweede Paaschdag, extra sneltrein Zeeland, Rotterdam, den Haag, Amsterdam, Vlis/singen V. 18.54, Middel burg V. 19.03, Goes V. 19.21, Kruiningen- Ierseke V. 19.33, IJergen op Zoom V. 19.57, non stop Rotterdam D.P. A. 21.01, den Haag H.S.M. A. 21.28, Amsterdam C.S. A. 22.19. Vervolgens een eictra speltrein Apel doorn V. 21.16, Amersfoort A. 21.52 Utrecht A. 22.14, V. 22.31 naar Rotterdam M. A 23.19, te Utrecht aansluiting op een extra trëiri Utrecht. V. 22.27 naar den Haag S.S., A. 23.12. De bestaande trein 956/752 1434 van Ensct ïedé vertrek 18.43, Zutphen v. 20.01. Apeld oorn V. 20.26 over Amersfoort naar Utrecl ht A. 21.38 gaat als extra trein door naar den Haag S.S. A. 22.46 en Rotterdam M. A. 22.49. De bestaande trein 2 878 Deventer ver trek 20.00 uur gaat van, Apeldoorn af door als extra trein V. 20.21 naar Amersfoort, Baarn, Hilversum en N. Bussum, Amster dam M.P. en Amsterdam C.S. A. 21.59 Trein 523 E.M. zal op Tweeden Paasch dag ten 15.47 uur" te Wolfheze stoppen voor het opnemen van bezoekers van het Zenuwlijdersgesticht aldaar. Tenslotte deelde men ons mede, dat voor bezoek aan de bloembollenvelden en de „Flora" 4 goedkoope treinen op Twee den Paaschdadg zijn ingelegd en wel van Gelderland, Brabant en Twente naar Haarlem, Hillegom, Lisse, Leiden en van Zeeland met bestemming Rotterdam, Den Haag, Leiden, Lisse, Hillegom, Haar lem en Amsterdam. 1 Bovendien dat van 19 April tot en met 24 April vacantiekaarten verkrijgbaar worden gesteld. Voor het te verwachten drukke verkeer naar de bloembollenten toonstelling te Boskocp, laten de N.S. tus- schen Gouda, Boskoop en Alphen Diesel- treinen loopen tweede er derde klasse. Werkloosheisbestrijding en woningbouw. Snelle voorbereiding tot bouw van arbeiderswoningen Nieuwe Malse Schotse Haring P. G. Schaiieman Jr., Lange Tiendeweg 75, Telef. 3202. BLOEMEN in groote verscheidenheid die Uw huis versieren fa. G. LCJYERINK. Telef. 2991. Geruischlooze Stofzuigers, Radio Philips en Telef unken. G. A. BELONJE, L. Tiendeweg - Tel. 2235. Warme Kalfscroquetten 12 '/2 ct. per stuk. Diverse Slaatjes. A. J. OPSTELTEN. Tel. 3082. Gevestigd 1905. Gebak - Chocolaterie Suikerwerk. H. P. HERFST. Jr.. L. Tiendeweg - Tel. 2593. RUND-, KALFS- EN VARKENSVLEESCH. Uital. Ie kwaliteit van Fa. t. v. VLIET Zeugestraat 78, Tel. 3341 AANVULLING VAN ALLE DRUKWERK voor Kantoor-, Vereeniging en Particulier gebruik by A. BRINKMAN ZOON, MARKT 31 TELEFOON 2745. ernstig dat het ergste wordt gevreesd. De duo-rijder kwam er mét lichte kwet suren af, terwijl merkwaardig genoeg ook de aangeredene voetganger, de 31- jarige C. Tepper, niet ernstig werd ge- wond. Zij konden zich beiden na verbon den te 4ijn, naar huis begeven. Het mo- torrijwiel is vrijwel geheel*vernield. i Ons onvolprezen Nederlandsch. Gelezen voor net raam van een woning m Duinoordi Benedenhuis bevat Gang, kelder, dubele hankast, W. C., keuken, Binneplaas, 1 schuutje, grooten suiten, sere, tuinje, I achter grooten kamer en vasten wastavel ook bat gelegenheid voor badkuip, boven nuiiuigt nu twee keinder kamers, gang met voortein wyten was. onder presidium van mr. Thöne, behan deld. Een groot aantal getuigen werd ge hoord. Tenslotte werd de deskundige C. Gor dijn gehoord. Hij is den volgenden dag met den Officier naar Hilversum voor het instellen van een Van een vuuryrije cabine was geen spra ke geweest, de stoelen stonden los in de zaal. Deskundige had een groot aantal hall verbrande onderdeelen in beslag geno men. Op het bureau van de brandweer, is de toestand zooveel hiogeMjk gerecon strueerd. Aan de hand hiervan heeft des kundige nagegaan waaraan de brand te en stookplaats. RADIONIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 5.00 Verhalen voor klei nere kinderen; 6.30 Bij bel vertelling door Ds. B. J. Aris; 6.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Cursus Van Dr. Jan Romein over: „Grondstoffen en Po litiek. III. „Rubber"; 7.00 Disco-nieuws; 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Concert door het Omroep orkest en sopraan9.00 Concert door het Lyra Trio; 9.25 Zang door „The Song Singers"; 9.46 Opvoering van „De Mil- lioenendief10.35 Aansluiting met Res taurant „Astoria" te Amsterdam; 11.üO Vaz Dias; 11.10 Gramofoon. Hulzen: 5.10 Concert door het K.R.O. Orkest6.00 Gramofoon6.10 Concert door het K.R.O.-Orkest; 6.40 Gramofoon; 7.15 Lijdensmeditatie (VI). De meditatie wordt gehouden door Prof. B. H. Molken- boer O.P. in de Kapel van het Domini canenklooster ..Albertinum" te Nijmegen; 8.15 Vaz Dias; 8.20 Zang door het K.R.O.- De Minister van Sociale Zaken heeft Koor; 8.50 Concert door het K.R.O. Sym- aan de Inspectie Vólkshuisvesting op dracht gegeven om met bekwamen spoed een lijst van voorstellen samen te stellen tot nieuwen bouw van arbeiderswonin gen met lage huren, die in de plaats moeten treden van woningen, wier ver vanging dringend geboden is. De woningen zullen ten deele zonder, ten deele met een bijdrage moeten kun nen betrokken worden. Bij de rangschik king der voorstellen wordt rekening ge houden met het aantal werklooze bouw vakarbeiders in de onderscheiden ge meenten, zoodat bij uitvoering der plan nen tevens een oordeelkundige bestrij ding van de werkloosheid in dit bedrijf zal totstandkomen. Het Verkeersfonds. Samenstelling commissie van bijstand an advies. Benoemd zijn in de centrale commissie van bijstand voor het Verkeersfonds: tot phonie-Orkest (U.S.O.); 9.10 Zangrecital; 9.25 Cancert door het K.R.O. Symphonie- Orkest (U.S.O.); 10.00 Gramofoon; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Concert door het K.R.O. Symphonie-Orkest (U.S.O.j; 11.00 Gra mofoon. RECHTZAKEN. De Filmbrand te Hilversum. Officier ei§cht hooge geldboetes. Maandagavond 24 September woedde in Hilversum een brand, tengevolge waar van 46 kinderen werden gewond. Drie meisjes overleden enkele dagen na het ongeluk. Op genoemden dag, in den vooravond brak brand uit in het gebouwtje van de R.K. Werkliedenvereen. aan de Bosch drift. In het lokaal werd een missiefilm voor kinderen, getiteld „Ria Rago" ver toond. Er bevonden zich ongeveer twee lid en voorzitter prol. mr. F. de Vries, te honderd kinderen van 8—12 jaar, ln het Botterdam; tot lid en plaatsvervangend eebouw, toen plotseling de film ln brand voorzitter dr. Ir. J. A. Bingers, directeur- vl0!« Het toestel was in de open ruimte generaal van den Rijkswaterstaat; tot I van de zaal opgesteld, zoodat de vlam- leden mr. H van Manen te Zeist" ir A Pmen zlch onmiddellijk aan het houten Groothoff. Amersfoort; P. A Arriens, dl- I interieur mededeelden. Onder de Jeugdl- recteur van de Hou. Stoomboot Mij te Se toeschouwers ontstond bij het zien van Hilversum; prof. tr. H. van Breen, 's-Gra- <*en vuurgloed, een schrikkelijke paniek, venhage; W. B. K. Verster, directeur van 1 Eenl8e voorbijgangers en omwonenden, de N.V. ReederiJ van der Schuyt te Rot- dle merkten welk «n ramp gebeurde, terdam; ir. H. W. Sebbelee, directeur van sloegen onmiddellijk een ruit ln en ook de N.V. GelderscheTramwegmij. te Doe- I het korten tijd later een deur tlnchem; J. P. F. van Dooren, industrieel van het gebouw te forceeren. De vlam- te Tilburg; Ir, Th. M. B van Marie In- men verspreidden zich met een groote specteur-generaal van de spoor-' en snelheid. Bijna dol van angst drongen de tramwegen; ir. J. G. van den Broek, 1 kinderen naar deuren en ramen. Voor de hoofdingenieur-directeur van den Rijks- hoofddeur stond het filmtoestel opge waterstaat en de directie Wegenverbete ring, mr dr. A. van Doorninck, Thesau rier-Generaal van het Dep. van Finan ciën, ir M. H. Damme, directeur-gene raal der P T.T.; tot secretaris ir. J. Zij derlaan, Rijksinspecteur der spoor- en tramwegen. GEMENGDE BERICHTEN. Motorongeluk te Groningen. Zondagavond is de 23-Jarige motorrij der J Pol, die te Sappemeer woont, aan het Winschoterdiep 6e Groningen ter hoogte van de electrische centrale tegen een voetganger aangereden doordat hem een auto met verblindend licht tegemoet kwam. De motorrijder en zijn duo pas sagier, de 28-jarige H. Z. uit Hoogezand, werden tegen den grond geslingerd. Pol bekwam daarbij verschillende verwon dingen, waaronder een zware schedel- steld, zoodat slechts de beide zijdeuren overbleven. Door de krachtige hulp der politie en voorbijgangers waren tenslotte de kinderen buiten het gebouw gebracht, dat als een fakkel brandde. Veertig kin deren en de pater-missionaris Buis, die met kracht aan het reddingswerk had deelgenomen, hpdden brandwonden op- geloopen. Een aantal patiënten, w.o. pa ter Buis, onder wiens leiding de film werd vertoond, moest ln het ziekenhuis worden opgenomen. Korten tijd later zijn twee meisjes, Anna Hilhorst en Adriana Reynders aan de verwondingen overleden, later is nog een 7-Jarig meisje overleden. Tegen pater Buis en den operateur, broeder E. J. Duimel, belden woonachtig te Teterlngen, werd rechtsingang ver leend, wegens het veroorzaken van dood door schuld. Na een zeer uitvoerig vooronderzoek werd deze geruchtmakende strafzaak breuk. Hij werd overgebracht naar het R.K. ziekenhuis. Zijn toestand is zoo voor de vierde Kamer der arr. rechtbank, Pater Buys en broeder Duimel de meest elementaire kennis omtrent de gevaren bij de vertooning van een derge lijke-brandbare film. Deskundige vertelt van een geval van brand in een koffer filmapparaat, dat hij zeli heeit meegemaakt. Toen werd de koffer direct in den tuin gebracht, zoo dat alles goed afliep. Deskundige acht het dan ook een fout, dat de installatie hier zoodanig was, dat de koffer niet onmiddellijk naar buiten kon worden gebracht, doch vast zat op een draaitafel. Pater Buys: „Ik moet er de aandacht op vestigen, dat alle normaalfilms, die in kofferapparaten worden vertoond, brand baar zijn; niet één procent is onbrand baar. Verdachte toont dan een film, waar mee hij proeven heeft genomen. Zeven en-dertig maal heeft hij een klein ge deelte van de film zoodanig verwarmd bij het vertoonen, dat die plek verbrand de. Het vuur plantte zich echter niet voort. Deskundige Gordijn is het hier niet mee eens; legio is het aantal malen, dat het vuur wél verder gaat. Spr toont eveneens een stukje film, om dit te be wijzen. Ook heeft desk. proeven genomen met een toestel, zooals dat in ÏHlversum werd gebruikt. De film brandde bij die proeven wel door. De techniek houdt daar dan ook rekening mee. In het on derhavige geval is waarschijnlijk de film voor het „venstertje" in brand geraakt door het bleken van de film. De omstandigheden waren blijkbaar ongunstig en de film brandde door. Requisitoir. Nadat nog de beide verdachten zijn ge hoord, is het woord aan dep Officier mr. van Dullemen. De verdachten hebben onachtzaam en onoordeelkundig gehandeld. Spreker re fereert zich in dit opzicht in hoofdzaak aan het rapport van commandant Gor dijn. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de toestellen niet hadden mogen worden opgesteld bij trap en deur en in een zoo brandbare cabine. Verdachten hebben blijk gegeven de meest elementaire ken nis te missen betreffende de vertooning van filnjs en het daarbij optredende brandgevaar. Maatregelen bij brand zijn door verdachten onderling nooit bespro ken. Pater Buys noemt zich deskundige, dus de maatstaf tegenover hem zal wat strenger moeten zijn dan bij een gewo nen particulier, Men zal de vraag kunnen opwerpen cl beide personen aansprakelijk zijn, o( slechts de leider, pater Buys. Dorti ook broeder Duimel is naar sprekers meening medeschuldig, daar hij de cabine en de toestellen opstelde en medewerkte aan de vertoonlng. Verdachte Buys had zeer zeker móeten onderzoeken of een achter deur open was, ook mag speciaal hem een .verwijt worden gemaakt van het feit dat er geen emmer water aanwezig was. De verleende vergunning en het ont breken van toezicht van de brandweer zijn merkwaardig. Voor vergunning werd verleend had de brandweer een onder zoek ln moeten stellen. Deze feiten ont lasten de verdachten echter niet, mede schuld van anderen ontheft de eigen aansprakelijkheid niet. Moreel zijn beide verdachten en speciaal pater Buys, die zelf ernstig gewond werd, reeds zwaar gestraft. Wegens veroorzaken van dood door schuld requlreerde spreker tegen' Pater Buys f 500 boete, subs. Iwee maanden hechtenis en een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee maanden met een Droeftlld van drie Jaar. Tegen broeder Duimel requlreerde spreker f 100 boete maand heehtwit», beweren»**» 'ïórwfTrdelljke gevangenisstraf van twee ,oor5i„ met een proeftijd van J Jaar. -erwaardelijke gevangemssna. "Sen met een proeftijd van 5 Jaar Srts requireérde spreker t.a.v. belde verdachten een verbod tot verdere ver- tooning van films. ^APSNIEUWS. GOUDA, 16 April 19S6., Kantongerecht Gouda, nuzraken van de strafzitting d.d. 17 April. Veroordeeld werden wegen» overtreding "*Art. 9 M. en R. wet: L. B. te Itotterdam ffi— subs. 1 w. t. Art. 2' en K' wet: L' B' E'dam 6— subs. 1 w» t. F J. K. te Heemskerk 3.— subs. I d. h. Art. 22 Leerplichtwet: N. B. 'te Schoon hoven 9 dagen hechtenis. Art. 42a M. en R. R.: K. A. V. te Zeven- kuizen 2.50 subs. ld. h. Art 73 A. P. V. Gouda: A. van L. te Gouda 1*50 subs. 1 d. h.; G. E. te Gouda ""St 166 A. P. V. Gouda: S. A! L. te Gouds ƒ2-- 1 d' h'; W' de W te Gouda idem. Art, 22 M. en R. wet: C. B .te Schoon hoven ƒ5-subs. 2 d. h. Art 453 w- v- s,: Pt v> d' V' Gronin" jren sub®- 2 d. h. Art. 3 Vuurwapenwet: R. H. v. d. B. te Gouda ƒ3-— subs 2 d. h., verb, verkl. go- W<Ait. II M. en R. J- V. te R'dam ƒ2.50 ubs 1 d. h.; R. G., zonder bekende woon plaats, J. van W. te Boskoop, J. J. D te LiiWÜk, allen 2.50 subs. 1 d. h. Art 79 A. P. V. Gouda: A. F. V. te Rot terdam, T. v. d. G. te R'dam, G. B. B. te R'dam,'allen 1.50 subs. 1 d. n. Art. 59 M. en R. R-: T. B. te Gouda ƒ2.50 sub». 1 d. h.; N. D. de B. te Stolwijk t.— subs. 1 d. h. Art 58 A. P. V. Schoonhoven: P. H., zon der bekende woonplaats ƒ1.50 subs. 1 d. h.; W, S., zonder bekende woonplaats 1 50 suba M- h- Volks- en Schoolbad. Gedurende de week van 8 tot 13 April werden in het Volks- en Schoolbad verbruikt 98 knipbaden, 428 sproeibaden en 1074 schooHnden, totaal 1600 baden. Ü»d..examen Wis- en Natuurkunde. Ome stadgenoot H. M. van Hofwegen slaafde gisteren te Utrecht voor het candi- daatiexamen Wis- en Natuurkunde. Aanbesteding ten behoeve van de Krimpenerwaard. Djjkgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard hebben heden in hotel „dte Zalm" aanbesteed: bestek no. 1: het 'ge woon onderhoud der dyken, bestaande in het maken van steenglooiingen, het aanhalen vanbeloopen, alsmede het maken van 550 M. lengte dijkverhooging onder Gouderak in 3 perc.; bestek no. 2: Ihet leveren van 4300 M3. onderboudsgrint ja 9 peroeelefi. De inschrijvingen waren als volgt: Bestek no. 1: Perceel l W. de Man Tz., Ammerstol 3684; perc. 2 W. de Man Tz„ Ammerstol 2231; perc. 3 G. v. Harten 7349. Bestek no. 2:perc. 1 Firma A. Versloot, Bodegraven 1.67 p. M3.; perc. 2 idem 147; perc. 3 idem 1.92; perc. 4 P. de Waard, Ouderkerk a. d. IJssel 1.71; perc. 5 firma A. Versloot, Bodegraven 1,67; perc, 6 H. Speksnijder, Ouderkerk a. d. Waal 1,74; perc, 7 "Firma A. Versloot, Bo degraven 1.87; perc. 8 A. Speksnijder Jz., Ouderkerk a. d. IJssel 2.33; perc. 9 idem ƒ2.16. Een frauduleus geslacht kalf. Ambtenaren van den Keuringsdienst te Waddinxveen hebben in een schuurtje ach ter de woning v. V. in het Bloemendaal een frauduleus geslacht kalf ontdekt. Het werd in beslag genomen en tegen v. V. procesver- Daal opgemaakt, Waarschuwing. De Officier van Justitie te Rotterdam verzoekt nogmaals by herhaling allen, die ter verkrijging van een crediet, geld hebben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaarinstelling, de Spaar, en Credietver- f ering „Eigen Hulp", of de Vereenigde Spaar-Credietbank, alle te Schiedam (hou- dw M. v. Weerden), zich ten spoedigste te wenden tot de politie van hun woonplaats, t°t het geven van inlichtingen. Dok kan men zich daartoe rechtstreeks schriftelijk wenden den R echte r-Com- fowsaris te Rotterdam, De Wateiliaan. In de jeugdherberg „De Waterhaan" te Ikeiiwjjk overnachtten vorig jaar 1889 per- aonen tegen 1369 in 1933; Wedvlucht postduiven. Dei postduivenvereen iging „De Vriend- ^P'' hield eén wedvlucht uit Zwymdrecht. JJe uitslag was: J. v. d. Willik 1, 3, 14; A. 2, 10; C. v. d. Kley 4, 7, 31, 46; H. van tT m 5, 21, 29; (E. Roel of s 6, 11, 23; G. «arendse 8, 26, 36, 37* B. Zappey 9, 41; L. £Wk 13, 18, 43; J. Wassenaar 15, 17, 24; L 20; M. Dijkman 22, 45; 0. Zijl 42} W. v, Waas 28| J. v. d. Spelt 30, 35; amp 34, 44; Ph. Kuilenburg 39, 40. Uur- Aankomst eerste duif 2.26.57, H. Overki Los 2 1- t AanKoi atate duif 2.28.56. Ernstig ongeluk bjj de Rabatbrug, middag is een 10-jarige jongen met baU»VOet ^CTle,<l geraakt tusschen de Ra- we j™8" Waardoor dit lichaamsdeel ernstig hebU tTd" van Het Rood€ Knd8 auto n verleend, waarna de knaap per het vVan den G^eeskqndige Dienst naar 411 Iterson Ziekenhuis is vervoerd. Hiet is Zondag en Zaterdag 1.1. op de Bos koopsche Bloemententoonstelling ongekend druk geweest. Vooral Zondagmiddag was het bezoek zeer groot. Auto's reden in lange rijen af en aan. Het stroomde bezoekers, vooral uit de groote" steden. In de groote hallen bevond zich een. mensehenmenigte, welke, ondanks de regelmatig vertrekken- den, maar niet luwen wilde. Ieder, die men spreekt js het er over eens, dat deze tentoonstelling een uitbundig suc ces is geworden. Elke bezoeker wordt by het binnentreden der tentoonstelling ver rast" door dë schitterende bloemenpracht, maar bovenal döor het fyne artistieke ge heel. Hier wordt geëxposeerd, wat het mensche- lyk willen en kunnen heeft bereikt: een aardsch paradijs. De gezellige zitjes by de denneboomen aangebracht, nooden op de minder drukke uren tot rusten uit. Vanuit het midden der tentoonstelling heeft men een prachtig ge zicht op het rosarium. Buitengewoon mooi steekt het oranjerood der bloeiende rozen met het groene blad af tegen den donkeren achtergrond van taxus. Een bekoorlijk hoekje is wel de vyver met het kabbelende beekje en waarlyk ook een- dem. In het Geldersche huisje* op welks erfje de duifjes koekeloeren, nooden leuke Bos koopsche meisjes in landelyke kleederdr^cht U tot toeven uit. Hier wordt thee geschon ken. De opbrengst komt ten bate van de T.B.C.-bestryding. De verkeersregeling is uitmuntend ver zorgd. Het politiecorps, in keurig uniform gestoken, heeft een drukke, doch dankbare taak. Immers, ondanks de groote drukte op sommige dagen, is het verkeer nog nimmer spaak geloopen, integendeel alles verliep zoo vlot en ordelijk mogelyk. In de drukke uren brengen de dieseltrel- nen stroomen bezoekers aan. Het is een vreemd gezicht daar in Bos koop: Dieseltreinen, welke elkaar passee- ren. Een station in modernen styl, vlak daarover het sierlijke tentoonstellingsge bouw. Het geheel vormt wel een toonbeeld van het meest moderne. Langs ue btations- laan stuiven de auto's van elk soort en maaksei. OuUe wagentjes van meer dan to jaar geieaen, m onze oogen nu toonbeelden van wanstalugneia, fen ae lonxeuueuwe wa gens, met en zonaer stroomiyn, maar in eix fcevai een Degeeriyx bezit. Ln langs de Zyde en Stationsweg een geuaneer van het publiek. De avondoezoekers vormen weer een ge heel anuer publiek. Zyn het overdag meer de stedelingen, welke naar Boskoop somen, ues avonds zyn het de inwoners uit Boskoop en de omliggende dorpen, die zich opmaken voor een bezoek aan de tentoonstelling. bekende gezichten uit Gouda, Alphen a. ■d. Ryn, Waddinxveen, Reeuwyk, Bodegra ven en Hazerswoude treft men dan aan. Vooral de jongelui zijn dan vertegenwoor digd. Jeugd en schoonheid gaan samen. Waar de schoonheid! heerscht, is de 'jeugd. Daarom gevoelt ideze zich hier thuis, maar bovendien Cupido sluipt rond om hier en daar zyn pijlen af te schieten. in de namiddaguren en later op den avond is het druk in het restaurant. De kellners "reppen zich om aan alle bestellingen te vol doen. Hier merk je, dat de mensch toch ook weer echt prozaïsch van aard is. Buiten zyn biertje of koffie kan, hy niet langer dan hoogstens een paar uren, ondanks de groot ste schoonheid. Een strijkje zorgt voor een -vroolyke stemming. Met genoegen vernamen wij inmiddels, dat het tentoonstellingsbestuur besloten heeft den duur van de tentoonstelling te verlengen tot 1 Mei 1935. Iedereen,, die maar even kan, zouden wy willen raden, ontvlucht de dagelyksche sleur van het zorgenleven eens, en verwijl eens enkele uren in dit aardsch paradijs. Ongetwijfeld zal het Uw geest verfrisschen, Uwe energie prikkelen en U een goed hu meur bezorgen voor weken, lang. En dat in Santoa-wedstryden op de banen van de Soc. „de Réunie". Onder leiding van den Rotterdamschen Kegelbond en met medewerking van de K.C. „Onder Ons" te Gouda, zullen de Santos- wedstryden gehouden worden op de banen der Soc. „de Réunie", aam. de Oosthaven op 28, 29, 30 April, l, 6 en 6 Mei. Indeeling der wedstrijden: Baan A: Korps- wédstryd op 28, 29, 30 April en 1 Mei. Baan B: Santos (personeel)- en vrye baan-wed- stryd. x Als propaganda zyn gedurende den duur van het concours Baan A en, B (voor zoo ver ze vrij zyn) opengesteld voor hen, die niet aangesloten zijn bij <len Rotterd. Kegel bond voor het werpen van Santos- en Vry- baan-wedstrijdenVoor de verschillende wedstrijden zyn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Burgerlijke Stand. GfeBOREN: 12 April: Maria Petronella, d. van L. Schouten en C. J. van Scheppin gen, Lemdulgteeg 26. 11 April: Jeltje Sjoukje, d. van S. Jager en J. H. F. A. Bolier, Krugerlaan 156. •13 April: Petrus Bennardus Maria, z. van G. L. Belt en A. J. van Vliet, Lazaruskade 10. Theodorus JHenrikus, z. van M. Nieu- wets en J. G. J. Wabbyn, Tollenstr. 147. 14 April: Willy Geertruida, d. van N. Hoogendoorn en G. H. van Eek, Schel t'ema- straat 1. OVERLEDEN: 12 April: Josina Lafeber, 65 jaar. 13 April: Hendrikus Johannes Barbier, 12 jaar. 14 April: Willemina de Lange, wed. W. van Roy en, 85 j. Maggiel Boere, 65 j. Agenda. Thalia-Theater „De Kostschool". 16 April 8 uur Bl. Kruis. Jaarverg. Herv. Knapenver. „Obadja". 16 April 8.16 uur Nieuwe Schouwburg. Openbare vergadering N.S.B., sprekers H. C. Nije en S. Plekker. 17 April. Stemming voor de verkiezing van de Provinciale Staten. 17 April 2 uur Réunie-Bioscoop. Matinée: Tom Tyler. 17 April 7.30 uur Geref. gemeente. Spreek beurt ds. R. van Oordt. 17 April 8 uur Daniël. Cursus dr. C. van Elk voor E.H.B.O. 17 April 8 uur School 7. Repetitie gemengde zangvereeniging Euterpe. 17 April 8 uur Vredebest. Schietoefening Byz. Vryw. Landstorm. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Vermiste jongeman gevonden. Was te water gereden. Sedert Donderdagochtend werd te Alphen aan den Rijn vermist de 26-jarige boom- kweeker C. v. Greuningen. Hy was 's mor gens om half zes naar zyn werk te Boskoop gegaan, doch keerde des avonds niet terug, waarop spoedig aangifte van zyn vermis sing werd gedaan. Dr. De Lange uit Ter Aar, die Zaterdag van de vermissing las, deelde den ouders van den jongeman mede, dat hy Van Greu ningen Donderdagochtend tegen zes uur op de Verlengde Aarkade was tegengekomen. Hy reed toen in zeer snelle vaart op de fiets in de richting Ter Aar. Daar de Verlengde Aarkade uitkomt op den Westkanaalweg, welke vlak langs het Aarkanaal loopt, had dr. De Lange by zich zelf gedacht, dat Van Greuningen, die den wind in den rug had, tyj de Scheeve Jaag- brug, zeer gemakkelijk te water kon ryden. Nadat de geheele omgeving was afgezocht," is men Zondagochtend op de bewust# plaats gaan dreggen. Na eenigen tyd werd de fiets van den jongeman opgehaald. Zondagmid dag is de politie erin. geslaagd, ook het lijk van Van Greuningen op te halen. Men vermoedt, dat hij door den kraohtl- gen wind de scherpe bocht bij de Scheeve Jaagbrug niet heeft kunnfen nemen en recht, uit in het kanaal is gereden. HAASTRECHT. Vereeniging van Vryz. Nederl. Hervormden te Gouda. Op de morgen van. Gqede Vrijdag zullen een zestal Goudsche catechisanten van de Vereeniging van Vrijzinnig Nederl. Her vormden te Haastrecht door Ds. de Voogd vap der Straaten in de<«godedienstoefening wórden bevestigd tot lidmaat van de Neder landsch Hervormde kerk. Tegelyk zullen ook een vijftal Boskoopsche catechisanten, van de vereeniging dqar, bevestigd worden. Vanzelfsprekend bestaat er groote belang stelling voor dezen dienst. Er gaven zich nu reeds by de secretaresse een veertig be langstellenden uit Gouda -op, die met bussen Vrijdag om kwart over negen van de Markt gezamelijk vertrekken. De Boskoopers zul len zich hierbij aansluiten. 's Avonds half acht zullen beide vereeni gingen samen Avondmaal houden in de Re- momstrantsehe kerk te Boskoop. REEUWIJK. Brand in Sluipwijk. Schuur uitgebrand. 60 kuikens om- In den af geloopen nacht, c.a. 12 uur is door C. v. S., wonende aan de Achterree te Reeuwyk, die daar juist passeerde, brand ontdekt bij den manufacturier J. Schouten in de af deeling Sluipwijk te Reeuwyk. Met moeite wist hy de bewoners te wekken. Na dat ook de burgemeester was gewekt, rukte de vrijwillige brandweer uit. Deze was spoe dig met de motorspuit ter plaatse. Hoewel de brand aanvankelijk een ernstig aanzien had, wist de vrywillige brandweer spoedig Ihet vuur meester te worden. Het gelukte het woonhuis, dat aanéén, gebouwd is met een steenen schuur te behouden. De schuur ging echter in vlammen op. Eenige rijwie len, waaronder een bakfiets, werden door het vuur vernietigd, teriwyl een 60-tal jonge kuikens in de vlammen, zijn omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de sdhade. Eierveiling Reeuwyk. Aan de eierveiling waren aangevoerd ruim 14000 eieren. De prijzen die besteed werden waren: Eendeieren 1.361.50; Kipeierem 1.902.30, per 100 stuks. Kaas 1319 cent per pond. 468e NED. STAATSLOTERIJ. 3e klasse. Trekking van Dinsdag 16 April. Hooge prijzen: 25.000.—: 1938 1500.—: 5663 1000.—: 4619 6404 8854 9976 400.—: 1113 6480 200.—: 17926 100.— 9464 14606 15960 18266 19060 19579 i Prijzen van 45.m 1 39 53 57 98 115 136 136 148 184 254 391 404 405 414 461 458 474 479 488 537 541 547 563 585 610 666 695 744 761 782 865 872 904 987 941 980 1026 1063 1070 1101 1142 1302 1312 1335 1350 1414 142» 1520 1667 1583 1601 1643 1653 1659 1737 1769 1792 1813 1829 1879 1911 1914 1923 1956 1961 1969 1977 1995 2009 2018 2019 2041 2096 2114 2184 2236 2263 2274 2297 2300 2319 2338 2351 2412 2431 2499 2584 2647 2664 2676 2706 2716 27160 2762 2845 2865 2914 2936 2937 2907 3034 3079 3112 3126 3199 3206 3240 3271 3273 3295 '3326 3438 3443 3471 3603 3624 3626 3544 3689 3686 3690 3692 3773 3774 3783 3813 3906 3946 3954 3975 40O1 409» 4107 4118 4119 4121 4263' 4290 4296 4361 4429 4460 4464 4479 4480 4491 4618 4626 4628 4536 4556' 4668 4667 4713 4866 4666 4869 4878 4887 4901 4929 4948 6018 6026 5029 5036 5068 51S1 6166 5168 6170 5187 5258 5447 5462 5474 5481 '6488 5506 6550 6568 5621 5647 5648 3684 5714 5720 5760 6829 5873 5874 5889 5910 6918 5947 5962 6006 6010 6018 6064 6069 6069 6158 «182 6240 6260 6276 6281 6303 6330 6405 6430 6466 6471 6485 6506 0530 6545 6556 6641 6647 6664 6681 6694 6736 6753 6763 6799 6809 6848 6895 6903 6910 6912 6930 6942 7001 7087 7106 7268 7348 7349 7364 7402 7411 7402 7505 7511 7524 7680 7606 7641 7684 7726 7741 7761 7762 7777 7871 7872 7920 7942 7952 8023 8024 '8043 8061 8101 8104 8119 8130 8134 8141 8174 8177 8235 8268 8303 8323 8339 8413 8446 8458 8463 8466 8481 8517 8577 8679 8696 8704 8707 8796 8806 8811 8849 8896 8913 8961 9004 9036 9070 9079 9100 9117 9140 9149 9199 9230 9266 9283 9269 9296 9400 9470 9486 9489 9490 9521 9663 9571 9602 9608 9646 9702 9707 9743 9771 9806 9829 9839 9895 9929 9973 9984 9989 10016 10048 10055 10080 10120 10126 10130 10142 10163, 10159 10209 10265 10288 10313 10367 10452 10463 10464 10482 10488 10498 10551 10556 10578 10665 10715 10779 10791 10800 10987 11067 11078 11093 11104 11117 11197 11282 11336 11351 11353' 11359 11388 11407 11409 11461 11496 11497 11520 11536 11556 11667 11609 11610 11668 11672 11676 11687 11784 11802 11804 11826 11876 11921 11966 11982 12043 12061 12079 12094 12109 12126 12162 12158 12160 12189 12192 12195 12209 12211 12254 12255 12297 12321 12329 12336 12343 12344 12366 12398 12426 12457 12484 12487 12504 12539 12620 12624 12633 12635 12644 12660 12699 12738 12740 12806 12941 12953 12986 12969 13007 13044 13063 13093'13100 13113 13138 13182 13192 13298 13340 13353 13367 13433 13443 13482 13503 13637 13554 13586 13592 13611 13674 13684 13712 13731 13753 13757 13796 18814 13821 13839 13878 13916 13957 13960 13973 13992 14043 14083 14109 14119 14122 14162 14199 14242 14318 14337 14339 14341 14377 14379 14414 14423 14435 14483 14507 14532 14545 14625 14631 14641 14655 14737 14796 14803 14845 14889 14898 14915 14987 15011 15166 15241 15330 16352 16358 15379 15396 15400 16530 15578 16596 15623 15635 15640 15644 15779 15791 15825 15869 15876 15879 15882 15803 16911 15915 15955 15985 16041 16081 16089 16116 16123 16163 16174 16237 16277 16308 16318 16334 16346 16362 16366 16362 16394 16396 16400 16436' 16494 16519 16561 16554 16585 16609 16616 16622 16660 16665 16696 16725 16776 16788 16819 16827 16863 16868 16871 16886 16986 16998 17024 17054 17067 17077 17222 17225 17313 17316 17322 17326 17332 17374 17384 17389 17417 J7532 17687 17657 17650 17664 17686 17686 47700 17715 17761 17776 17781 17787 17761 17809 17836 17871 17927 17979 18003 18016 18024 18109 18140 18169 18216.18262 18293 18320 1)8325 18336 18450 18426 18538 18586 18594 18697 18604 18612 18613 18633 18634 18659 18686 18687 18691 18707 18734 18736 18741 18891 18900 18926 19004 19005 19023 19055 19077 19087 19102 19110 19150 19156 19177 19189 19268 19278 10280 19324 19426 19457 19485 19499 19537 19549 19596 19625 10629 19666 19688 110758 19767 19775 19787 19647 19881 19893 19911 19924 19929 19946 19996 20001 20006 20O41 20123 20162 20201 20235 20267 20272 20299 20311 20912 20390 20476 20484 20502 20576 20642 20646 20670 20696 20716 20767 20771 20784 20787 20788 20847 20878 20901 20019 20941 20954 M \RKTBERIFHTEN. 1974 nuchtere kalveren, 2 varkens, 33 biggen. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 52, 2e kw. -18, 3e kw. 32-^5f>. Vette ossen 52, 46, 3842. Stieren 48, 43, 3638. Vette kalve ren au, ?u, 45—50. Schapen 37, 33, 30. Lam meren 39, 34, 30. Slachtpaarden 39, 34, 20. Prijzen per stuk; Schapen 16, 12, 8. Lam meren iS, 10, 7. Nuchtere slachtkalveren b, 8, 6. Slachtpaarden 155, 1£5, 80. Werk paarden 226, 145, 85. Hitten 90, 70, 60. Stie ren 235, 180, 140. Kalfkoeien 215, 165, 115. Melkkoeien 210, 160, 110. Vaarzen 115, 95, 75. Pinken 89, 70, 50. Graskalveren 60, 50, 40. - Vette koeien en ossen aanvoer groot, handel kalm, prijzen lafeer. Vette kalve ren aanvoer ruim, handel traag, prijzen iets lager. Schapen en lammeren aanvoer ruim Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer ruim,.handel stug, prijzen prijs houdend. Paarden aanvoer kort, handel kalm, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer groot, handel stug, prijzen als vorige week Kaasmarkt Bodegraven. 16 April. Aangevoerd 153 partijen m. r.m., 63oB stuks. 57222 K.G. Prijzen le kw. m. r.m. 14—16, 2e kw. m. r.m. 12—13. Handel matig. WISSELKOERSEN. 15 April 16 April. Veemarkt Rotterdam. 16 April. Aanvoer in totaal 5809 stuks 229 paarden, 2116 magere runderen, 904 7.20 7.20% Berlijn 50.70 59.70% Parys 9.7»% 9.78% Brussel 26.1»% 26.11 Zwitserland 48.05 48.— Kopenhagen 32.17% 32.20 Stockholm 37.16 37.17% Oslo 36.17% 36.20 New-York 1.48u/« 1.48% Niet-officieel. Italië 12.31% 12.30% Madrid 20.30 20.27% Praag 6.11 6.21 Beurso verzicht. De gunstige Engelsche begrooting heeft geleid tot een lichte koersstijging van het pond. De berichten over de gulden in verschillende Engelsche bladen bleven zonder uitwerking. De franc was nauwe lijks prijshoudend 9.78i. De dollar bleef op peil. De effectenbeurs was stil. E^e tendenz was goed prijshoudend. Kon. Olie ont moeten eenige vraag voor Engelsche re kening, waardoor de eerste koersen hoo- ger kwamen. Een gedeelte van het avans ging wéér verloren. De Amerik. soorten liepen opnieuw een fractie op. De voorge stelde reconstructie van het Unilever ka pitaal had weinig belangstelling. Aku's bleven op peil. Philips stegen begin beurs pet. doch de hoogste koers bleef niet gehandhaafd. Suikerwaarden hadden een kalm verloop. H.V.A.'s stegen onge veer 1 pet. Tabakken waren aan den vas ten kant. Oude Deli's golden l pet. hoo- ger. Overigens bleven de geschillen be perkt. Rubbers ondergingen weinig ver andering. De omzetten waren van be scheiden omvang. Scheepvaarten hadden een vrij vast verloop waarbij Nederl. Sch. Unie zich l pet. wisten te verheffen. Mijnwaarden kalm. Amerik. fondsen trokken in navolging van Wallstreet een fractie aan. Duitsche obligaties flauw. Het feit dat de rente op de Dawes-obli- gaties voor iuo pet. in rijksmarken wordt betaald, oefende een ongunstige invloed uit. Nederl. houders hebben hiermede niets te maken. Ned.- en Ned.-Indische Staatsobligaties hadden een beperkte markt. Oude"" schuld was vaster. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 16 April. Verwachting: Waarschijnlijk meest matige zuidelijke tot zuid-oostelijke wind gedeeltelijk bewolkt waarschijnlijk weiitlg of geen regen, iets warmer. Verdere vooruitzichtenToenemende kans op regen. STEMT

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2