longens geragd BE JONS'} Niilotaiol - flmmtangnl 58 ine uw f in ié itoW mm i. H. Krom Zn. H.A. M. EYKMAN FOTO AMATEURS llleclairtjo zit- en sl. kamer Kosthuis Voor Logies en voor Pension aankomend Boekhouder OFFICIAL voor Gouda VOOR UW Logies en Pension bij Particulieren GEVESTIGD: FOTO DAE MS Medelezing WESTLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Mr. W.ITOaN DILLEN en Mr. H. F. BREVËE Naar de bloelende Betuwe Vriiflt priji ,n Provinciale Statenverkiezing in Gelderland. De Vrijheidsbond boekt groot verlies. Gisteren hebben in Gelderland de ver kiezingen voor de Prov Staten plaats gehad. De uitslag heeft geen verandering in het algemeene beeld van de verkiezin gen gebracht. Gekozen werden 4 lib.. 7 anti-rev., 9 chr.-hlst., 21 r.-k2 staatk ger., 12 soc - dem.. 2 vrijz.-dem. en 5 N.S.B De samenstelling was als volgt: 8 lib., 8 anti-rev.. io cbr.-hist.. 20 r.k., i staatk. ger.. 10 sec.-dem.. 1 rev soc.. 3 vrijz-.dem., l comm Totaal 62 leden. De Vrijheidsbond moest dus van de 8 zetels die zij bezat er vier prijsgeven De A R Partij, de C.H. Unie en de V.D Bond verloren elk één zetel. Opmerkelijk is dat de S.D.A.P twee zetels won. de R.K. Staatspartij één. ter wijl de N.S.È. in totaal vijf zetels ver kreeg. De Communistische Partij en de R.S. A P. verloren beide hun eenigen zetel, de Chr. Dem. Unie wist het niet tot een zetel te brengen. STADSNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. Knoeierij met steun. Twee bestuursleden en vijf leden der Federatie van Bouwvakarbeiders gearresteerd. Naar wij "vernemen heeft de politie te Amsterdam twee bestuursleden en vijf gewone leden van de afdeeling Amster dam van de Ned. Federatie van Bouw vakarbeiders gearresteerd, wegens fraude met werkloozensteun Het onderzoek in deze zaak is reeds sinds eenigen tijd aan den gang in ver band met vermoedens, die gerezen waren tegen enkele steuntrekkende bouwvak arbeiders vermoedens, die wezen in de richting van onrechtmatigheid van dezen steun. De quaestie is n.l. deze. dat werk- looze leden van organisaties via deze organisaties en niet via Maatschappelijk Hulpbetoon (de „stempellokalen") hun werkloosheidsuitkeeringen ontvangen. Daartoe houdt het afdeelingsbestuur lijs ten bij van degenen, die dezen steun ont vangen. welke lijsten vervolgens ten stad- hulze moeten worden ingeleverd. Het vakvereeniglngsbestuur heeft controle uit te oefenen op de juistheid van die lijs ten. het moet er zich van overtuigen of de steuntrekkenden inderdaad werkloos zijn en dagelijks komen stempelen. In dit'geval is gebleken, dat vijf bouw vakarbeiders op de werkloozenlijst van genoemde organisatie voorkwomen en ook den werkloozensteun ontvingen, ter wijl zij wel degelijk werk hadden en zelfs een zeer behoorlijk weekloon ontvingen. En van deze knoeierij zouden de beide gearresteerde bestuursleden op de hoogte zijn Haar kinderen vermoord. Het gasverstikkingsgeval te Ontstellende bekentenis eener moeder. Op Dinsdag 16 dezer kwamen bij een geval van gasbedwelming in een pand aan de Zaandijkstraat (Tuindorp Hey-, plaat) te Rotterdam twee kinderen, de li-jarige Anna Suzanna en de bijna één jarige Petronellavan het gezin KI. door gasverstikking om het leven. De 29-jarige moeder A. KI O., die eveneens door gas werd bewelmd, werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht om daar verpleegd te worden. De politie van het bureau Nassauxaoe stelde samen met personeel van de gas fabriek. een onderzoek in naar de juiste toedracl\t bij deze noodlottige gasbe dwelming en naar aanleiding hiervan is gisteren mej. KI toen zij hersteld het ziekenhuis zou verlaten, door de politie aangehouden en overgebracht naar het bureau aan de Nassaukade. Bij haar ver boor deed zij de ontstellende bekentenis, dat zij zich van haar kinderen had wil len ontdoen en tevens gepoogd had de hand aan zichzelve te slaan. GOUDA, 27 April 1935. Ned. Chr. Reisvereeniging. Een Veendam-avond. Op Donderdag 2 Mei a.s., te 8% uur zal in de Sociëteit „de Réunie" in de groote zaal door de afd. Gouda van de Ned. Chr. Reisvereeniging een Veendamavond worden gehouden. Het programma is buitengewoon aantrekkelijk en garandeert de bezoekers een prachtavond. Deelnemers en adspirant- deelnemers aan de jubileumreis der N.C. R.V. maken kennis met „hun schuit" en de pracht der Noorsche fjorden. Niet-deel- nemers genieten mee van de velerlei schoon heden, die deze reis zal vermogen te bieden. En, last not least, na de pauze een pracht film: „De berg van het noodiot". Men leeft mee met de stoute beklimmingen van den stoeren bergbewoner Anton Gasteiger, die de bestijging van den noodlottigen berg met zijn leven moet bekoopen, zien de idylle tusschen zyn zoon en diens jeugdvriendin, die elkaar evenaren in gewaagde klimpar tijen in de rotsen der Dolomieten en be leven de intense spanning van een moeilijke redding door Gasteiger van zyn vriendin. En op den achtergrond van dit simpele gebeuren, de majesteit der bergen, opge nomen met byna volmaakte fotografie. Bergen in het klare licht der zon en om- sherd door nevels en zware wolkenmassa's. Kortom, een natuurfilm van ongekende schoonheid en spanning. Verzuimt niet zoo spoedig mogelijk uw kaarten te koopen by G. J. van der Valk, Wydstraat 8, Gouda. Men zie verder de advertentie in dit num. Sta dan in de Vrijheid! De heer J. L. Verhagen spreekt voor den Bond van Jonge Liberalen. Voor de Goudsche afdeeling Ian den Bond van Jonge Liberated heeft gliteravond de heet J. L. Verhagen, lid van het Hoofdbe stuur van dezen Bond, in de bovenzaal van „Ter Gouw" gesproken over het onderwerp „Sta dan in de Vrijheid!" Vooraf sprak de voorzitter, de heer J. H .v. d. Meuten een woord van welkom tot de vete aanwezigen, zijn vreugde uitend over de groote opkomst. Spr. begon met er op te wijzen dat het liberale beginsel door allerlei groepen wordt bestreden, waarbij communisten en natio. naal-socialisten de meening verkondigen dat het liberale beginsel ten gronde moet worden gericht. Ons volk heeft een liberale inslag en het liberale beginsel is volkomen inhaerent aan ons volksleven. Duidelijk komt dit tot uitdrukking in de Grondwet van 1848, welke dus bijna hon derd jaar onaangetast is gebleven en waar van wij nu nog eiken dag de zegeningen ondervinden. Het feit dat een Grondwet het al bijna 100 jaar uithoudt, bewijst dat deze zijn wortel vindt in de Nederlandsche volks- overtuiging. Het moet echter niet woojen ontkend dat het een zwak der liberalen is, dat het aan het volk een te weinig omlynd programma heeft gegeven, zoowel op staatkundig als op geestelyk gebied. Het is vooral de geestelijke vrijheid die van zeer groote beteekenis is en by voortduring moet dat worden getuigd en vooral de jongeren moeten er op worden gewezen dat dit vrijheidsbeginsel een libe raal beginsel en één van een hooge orde is. Met dat beginsel moeten de harten van ons vaderland worden veroverd. Deze vryheid wordt door de groei van het Nat.-socialisme bedreigd en de voor haar niet ongunstige resultaten van de laatste verkiezingen, stemmen tot haden ken. Doch wy zyn niet bevreesd, zeide spr. Momenteel wordt er een stry'd op leven en dood gevoerd tusschen liberalen en socia listen eenerzyds, tegenover /»et nationaal- socialisme. Wel zyn tusschen liberalen en socialisten groote verschillen, tocfh hebben zy' dat met elkander gemeen dat beide van oordeel zyn dat het grootst mogelijke geluk pas bestaat by het behoud van de grootst mogelijke vryheid. Aan den anderen kant hebben de roomsch- katholieken, anti-revolutionairen en chris- telyk-historischen ook niets pry's gegeven van hun vrijzinnige staatsbeginselen. Hun staatkundige beginselen zyn volkomen ge lijk aan de liberale beginselen. Daartegenover staan communisme en na- tionaal-socialisme, mt hun dictatuur, waar- tegenovér spr. het liberale beginsel stelt, dAt zegt dat de mensch niet geboren is om slaaf te zyn. De geestelijke vryheid die deze beide richtingen ons zullen ontnemen, zullen we pas waardeeren ais ze ons wor den afgenomen. Weliswaar zegt de N.S.B. „nationaal" te zyn, maar naar program is Duitsche im port en het „nationale gevoel" dezer be weging is verwordtn tot „nationalistische gevoelens" welke worden geëxploiteerd voor nationale wanverhoudingen die moeten leiden tot een nieuwen oorlog. Spr. memoreerde in dit verband de Duit sche herbewapening en de tekortkomingen van het Verdrag van Versailles. De sympa thie der N.S.B. voor Hitler-Duitschland en haar z.g.n. „vaderlandsliefde" komen dan toch wel in een zeer bedenkelijk vdaglich*. te staan.' Tenslotte vees de heer Verhagen nog op de vraagstukken der jeugdwerkloosheid en de concentratie van alle vrijzinnigen in den lande. Wat dit laatste betreft, noemde spr. het van groot belang, dat er één democra tische volkspartij zou komen en hoopte dat dit spoedig mogelijk zou zyn. Met een oproep om pal te blyven staan voor het liberale vrijheidsbeginsel, besloot de heer Verhagen zijn interessante lezing, die by het auditorium een warm applaus ontlokte. Wijdingsavond Chr. Oranje-Vereeniging op Prinsesse-verjaardag. De Goudsche Chr. Oranjevereeniging hoopt op 30 April, den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, een wydingsavond te houden in de St. Janskerk. Spreker is Ds. F. C. Meyster van Rotterdam. Ter afwis seling zal een gemengd koor, gevormd uit het dameskoor uit de „N-C.V.B.", het man nenkoor „De Lofstem" en het Kerkkoor Maarten Luther", alles onder leiding van den heer G. Nieuwland, enkele liederen ten gehooren brengen. Thalia-Theater. „Maskerade". Een filmwerk van beteekenis. Het Thalia-Theater dat telkens weer ver rassend goed de smaak van het publiek weet te treffen én een keur van uitnemende films brengt, heeft ditmaal de talrijke be zoekers wel een filmwerk van bijzondere be- „Maskerade", de roem is deze film al voor uitgegaan, immers reeds terstond na het uitkomen van de film schreef de Weensche pers over de triomf, vaan Paula Wessely, als de vertolkster van de hoofdrol, en over de voortreffelijke regie van Willy Forst, de Weensche acteur en filmster, die voordien slechts eenmaal een film regisseerde, een Schubertfilm met in de hoofdrol Martha Eggerth. In deze film reeds verraste hy door zyn persoonlijkheid, zijn fijnen geest, zyn rijpheid reeds d>ij het debuut. Deze bekende filmster een graag geziene figuur op het witte doek, heeft zich thans als een regisseur van bet eerste plan doen kennen. Forst heeft in „Maskerade" een vol maakte entourage voor zyn hoofdpersoon geschapen, een omgeving waar de Weensche toon en het cachet der stad en het society- leven brillant in is beschreven. Hy koos uit nemende acteurs in zijn film. Allereerst Paula Wessely, de zeer groote en Vooral voorname actrice. Haar talent komt in deze film schitterend tot haar recht. Haar spel doet eenigszins deyken aan Greta Moshei m maar overtreft het nog in intensiteit. Zy is geenszins beeldschoon, 'maar ieder woord dat zij spreekt, komt inderdaad uit het hart, en er zijn weinigen die zoo'n sfeer weten te scheppen als deze kunstenares. doorschijnend. Toen alle ongerechtigheden waren weggespoeld, werd de hom in de snoekbroeiery' gebracht. De snoekbroeiery' is een glazen huisje, dat ten deele over het water gebouwd is. Langs de kant van de sloot staan twaalf trechters, waarin voort durend versch water opstygt uit een reser voir, dat zes M3. inhoud heeft en dat mo torisch wordt aangevuld. In deze trechters worden de bevruchte eitjes gebracht. In dit steeds zich ververschende water, ongeveer honderd liter per minuut doorstroomt de twaalf trechters en ontwijkt door een raster aan de trechtermonden, komen de eitjes, die op deze wyze niet aaneen kunnen klon teren, tot ontwikkeling. Dat waren de ervaringen van de vorige maal geweest. Toen op dien Maartschen dag was 't weer fyn zonnig, nu, later in den tijd, was 't heel wat slechter. Als wy vanuit 't woonvertrek naar buiten keken, zagen wij, dat 't wds gaan regenen, 't Was een regenbui die de hemel afsloot, maar 't licht bleef gedempt, het deed de groen-witte bloesems van de vruchtboomen langs het water schijnên met een vreemde glans, jeugdig en zwaarmoedig. Langs den weg kwamen kinderen uit school met witte klompen eji roode manteltjes. De regen viel overvloedig. Zy' viel spetterend in de groote houten bakken langs de sloot naast de snoekbroeiery. Zij joeg de begeerige kat ten, die rond de zwarte karen, die halver wege in het water hingen, hadden geslopen, naar beschutte plekjes en zy hield ons ge vangen in de gastvrije visscherswoning. Wat konden wy beter doen, dan *t praatje, dat wij in de broeiery hadden gehouden, voort zetten, hier rond de kachel gezeten in het ouderwetsche vertrek met de geel geschil derde achterwand met de gesloten deuren en de glazen pronkkast, waarvan het snijwerk de letters A. D. F. toonen? „Hoe lang", leidden wy 't gesprek in, „blyven de eitjes in de trechters?" Het werd ons nog eens haarfijn uitgelegd. De duur van de broeiery is afhankelijk van de temperatuur van het water. Die heeft nogal geschommeld dit jaar, tusschen anderhalf en zeven graad Celsius. Zoo was de duur in Maart twaalf dagen, later, toen er sneeuw en hagel viel, vijftien tot zeventien dagen. Als 't warm is, hoeft 't evenwel niet langer dan acht dagen te duren. De kleur van de eitjes wordt in dien tyd, naarmate de snoekjes zich ontwikkelen, steeds donkerder. Zoodra de snoekjes uit komen, ze zyn dan een paar millimeter groot, worden zij in één van de houten bak ken gebracht, die naast de broeiery op 't erf staan. In deze bakken, waarvan het wa ter eveneens voortdurend ververscht wordt, blyven de jonge snoekjes gemiddeld negen dagen. Zy consumeeren daar 't reserve- voedBel, dat zij in 't dooierzakje, dat onder aan den buik zit, meevoeren. Het is een leuk gezicht de kleine vischjes te zien rond- kringelen. Maar 't liefst zitten zij bij dui zenden en duizenden vastgehecht aan de breede, groene bladen van de kaarten of mienten, die het water zuurstofrijk maken. In de zon lichten de bladeren helder op, glinsteren de tallooze speldeknop-groote luchtbfaasjes. Als de snoekjes ook deze periode ont groeid zyn, als 't dooierzakje is verdwenen, worden zij op stille, ondiepe plaatsen, die eenigszins met waterplanten begroeid zyn, uitgezet. Aanvankelyk leven zij daar van plankton, later als hun roofdierbewustzyn is ontwaakt, kiezen zy zich kleine aasvisch- jes, als het jonge broed van voorn, tot prooi. Maar niet alle blyven leven. Men be rekent dat slechts ongeveer een procent, dat is ruw geschat, honderdduizend snoekjes volwassen worden. Zoo is de kringloop van de natuur vol bracht. Alleen weten wij nog niet, wat de afgestreken hommers en kuiters te wach ten staat. Deze snoek, een duizend pond, wordt naar Frankryk uitgevoerd. Het is slechts een zeer klein deel van het totaal, dat de gebroeders naar Frankryk verzen den. Maar in ieder geval staat nu in den gesloten tyd de uitvoer niet stop. Het was logisch geweest, als wy nu een praatje over contingeiiteeringsmaatregeleij zeuden ge maakt hebben, maar dat onderwerp is taboe! Wy vragen liever nog eenige dingen van de snoekbroeiery. Het is nu 't vierde jaar, dat zy in werking is en 't resultaat is mooi. De snoekstand is zoo verbeterd, dat in 't vorige jaar vyfduizend pond snoek meer verhandeld werd. Er ligt evenwel een geduchte vyand op den loer, het is niet <fc watersport, zoolang geen motoren de plas- senj bevuilen, döet zy de visscherij geen séTïade, het is de beruchte Chineesche wol- handkrab, die de netten dikwijls geheel ver nielt. Dit beest, dat pas sedert korten tyd in de Reeuwyksche en Sluipwyksche plas sen voorkomt, heeft zich zoo vermenigvul digd, dat het in groote getale in d? netten wordt gelicht. In 't belang van de visscherij zal met kracht tegen dezen vernielzuchtigen gast moeten worden opgetreden. De regen heeft nu eindelijk opgehouden. Wy haasten ons om te vertrekken. Met een' krachtigen handdruk wordt afscheid ge nomen. De brug met de baars als windvaan wordt gepasseerd. Langs de plassen, langs de smalle wegen keeren wij naar Gouda terug. W. A. F. X. HOFFMAN. Wy hebben reeds uitvoerig geschreven over de inhoud van de film, dae werd opge bouwd op een ware geschiedenis die zich vele jaren geleden heeft afgespeeld in Wee- nen. De ingewikkelde intrige is gebouwd rondom een modeschilder, een knappe jonge man die vele getrouwde vrouwen het hoofd op hol brengt. In vele avonturen raakt deze kunstenaar verward, in een ervan wordt Wessely betrokken. De eer van een getrouwde vrouw, die voor den schilder heeft geposeerd, moet gered worden, en als model noemt hy een wille keurig meisje, waar de schilder het bestaan niet van vermoedde, en wier naam hij gefan taseerd heeft. Het geval wordt interessant, want als het blykt dat het meisje wel degelyk ergens in Weenen woont, wil de schilder met haar kennismaken en verliest aan haar zijn hart. Uit de kennismaking groeit een warme lief de. Maar zoo zonder slag of stoot zal de kleine Wienerin haar schilder niet toebe- hooren, want de minnares van den schilder en het model vechten met meesterschap om het bezit van den veroveraar. Toch zegeviert Wessely tot innige vreugde van den echt genoot van een der vrouwen die haar dankt namens vele getrouwde mannen. Naast de groote kunstenares Paula Wes sely, treden in die film op Olga Tschechowa en Hilde von Stolz als de beide vrouwen die beiden al even verliefd op den schilder zyn, Peter Petersen en Walter Janssen als hun Adolf Wohlbruch was de schilder. Deze fyne acteur was ook thans weer voortreffe lijk, Juli Serdan Junkermann was de Fürstin bij wie Wessely als dame de compagnie in betrekking was. Hans von Moser was de huisknecht. Petersen gaf een bewonderens waardige creatie van den medicus. Trouwens al deze rollen werden schitterend gespeeld en maakten de film mede tot een van su perieure kwaliteit. Hiertoe werkte ook in byzondere mate mede de pracht-scène uit Rigoletto, gezon gen door de onovertroffen tenor Enrico Caruso. Een voortreffelijk voorprogramma met o.a. een allerleukst Persil-filmpje ging aan de hoofdfilm vooraf. Réunie- Bioscoop. Twee interessante hoofdfilms. Deze week geeft de Réunie-Bioscopo weer zooals steeds in haar programma, twee hoofdfilms. De eerste is getiteld „Liebelei" met in de hoofdrollen Magda Schneider, >Pau\ Hörbiger eiv Olga Tschechowa. Het ia een zeer interessante film, die «peelt in officierskringen. Magda Schneider is een barones, die ver liefd is op één der officieren (Paul Hörbi ger). Op den duur kan deze zich niet met de bestaande verhoudingen vereenigen, vooral door de ernstige woorden van zijn vriend. Als hy besluit niet meer bij haar te komen, zegt-«ij dat zy bij hem zal komen en vraagt de sleutel, die hy haar geeft. Spoedig maken hy en zyn vriend kennis met twee meisjes en een ernstige verhou ding ontstaat tusschen hen. De baron had eehter argwaan gekregen en werd daarin gesterkt door mededeelingen uit de officierskring. Bij een onderzoek vindt hy ook de sleutel. Hy gaat naar de beschuldigde, die bekent. Het bleek dat de sleutel op diens deur paste... Een duel ont staat, waarbij de baron overwint. Ten einde raad maakt ook het meisje een eind p.an haar leven. Het is een film, waarin zich zoowel van de hoofdpersonen als van de vele andere medespelers het spel prachtig ontplooit. In nig en gevoelig spelen vooral Payl Hörbiger en Magda Schneider. De tweede hoofdfilm is de film van Dolly Haas," Max Hansen en Otto Wallburg „Het leelyke Meisje". Deze film vooral is de ty- peerende Duitsche film, een achtergrond van het dramatische wordt bedekt met een luchtige scherts, die te meer aandoet door de komische effecten van ernst en luim. Telkens wanneer de ernst een' overhand zal kry gen, ontstaat weer een komische samen loop van omstandigheden die het ernstige omfloerst, waarin Otto Wallburg en Max Hansen voornamelyk hun hoofdrol vinden. Het is een luchtige film, die prettig aandoet. Het wereldnieuws is zooals steeds zeer actueel en interessant. Byzondere aandacht verdient het Hol- landsoh nieuws. De directie der .Réunie- Bioscoop heeft zelf de opening van het sei zoen van de wielerbaan door den bekende.i wielryder Pellenaers op de film met klank opgenomen. Deze film toont ook eenige mo menten uit de wedstryden en beelden yan de wielerbaan. Het geheel is een zeer aar dig programma die een gang naar deze bioscoop zeker waard is. Zondagochtendvoorstelli^l. „Gevaren der samenleving". Ontzettende drama's spelen zich af in het leven van menige jonge vrouw, in het leven van menig jong meisje, dilcwyls helaas het gevolg van onwetendheid of onbekendheid met de gevaren, welke het dagelyksche le ven biedt. Het is echter vaak uiterst moeilyk voor ouders en opvoeders huu kinderen te wijzen op di« dingen, waarvoor groote voorzichtig heid is geboden. Het Duitsch Nationale Comité ter bestrij ding van geslachtsziekten, heeft dan ook ge meend, ouders en opvoeders te moeten hel pen en met den steun van deze organisatie is een dier vele levensdrama's, zooals in den aanhef hiervan bedoeld, verfilmd. Het scenario schetst U een jong onervaren meis je, dat op een onzalig oogenbliik overmees- 1 terd, het slachtoffer wordt van een geweten- i looze bruut... Hy ontkent later de oorzaak van haar lyden te zyn en in vertwijfeling schiet zy hem neer... Afschuw en diep medelijden zyn de gevoelens, waarmede dit filmwerk aanschouwen, maar i< denkend mensch zal moete "CHOONMAAK ARTIKELEN NA A|R Wl|dstraat 29 Tal, 3366 prachtige voorlichting en de sterk preven tieve werking.Avelke van deze film uitgaan. Zondagochtend half elf wordt deze toonfilm, getiteld „De gevaren der samenleving" (Die Gefahren der Liebe) in het Réunie-Theater vertoond en de Directie meent alle ouders, opvoeders en belangstellenden te moeten opwekken om dit prachtige filmwerk, ge baseerd op de harde, meedoogenlooze werke. lykheid, te' komen zien! Schouwburg-Bioscoop. „De big van het regiment" wordt geprolongeerd. De komische Nederlandsche film ,De big van het regiment" heeft vorige week in ue Schouwburg-Bioscoop een zoodanige belang, stelling genoten, dat de directie besloten heeft haar te prolongeeren. Ongetwijfeld zullen velen nog gebruik willen maken van de gelegenheid om deze kostelijke, humoris. tische film te gaan zien. In het voorpro gramma draait o.a. een nieuw Profilti-jour. naai, waarin o.a. werd vertoond het bezoek van H. M. de Koningin aan Wageningen ter gelegenheid van de opening van de nieuws aula van de Landbouwhoogeschoo', de inge bruikneming van de nieuwe Rynbrug jnj Arnhem, het bezoek van „Miss Europa" aar de „Flora" te Heemstede enz. Zondagmorgenvoorstelling. Zondagmorgen draait de Fransche film „Uit de ouderlijke macht ontzet" een F.I. M.-film met Annabella in de hoofdrol. Annabella is in deze film Marie Sabot, een Hongaarsch boerenmeisje, gewend gere geerd te worden en slechts te gehoorzamen, z^j gelooft in de schoone woorden van liefde van een jongeman, die haar echter even spoedig vergeet, als hy haar ontmoette. Haar meesteres bemerkt haar fout en stuurt haar weg. Doch ook haar vader sluit de deur voor haar, en het door smart gebroken meis je doolt door steden en dorpen, Vnaar nie mand heeft medelyden met haar. Ze is een uitgeworpene. Eindelijk vindt ze eém dienst en ze we$kt, werkt. Maar ze kan bijna niet meer haar krachten zyn uitgeput, ze wordt ontslagen- Eenzaam gaat ze door de straten en ziet hoe men binnen Kerstfeest viert en gelukkig la. Ten einde raad gaat ze in een donker straat je een café binnen. Café „Fort una"! Ze biedt zich aan, voor de zooveelste maal vraagt ze werk, een onderkomen. Eindelyk schy'nt het, dat een klein glansje zonneschijn in haar leven zal komen. Men is er goed voor haar en daar wordt bok haar kindje geboren. De maat van haar leed is echter nog'niet gevuld; de politie grypt in en meent, dat zy niet de vrouw is om haar kind groot te brengen. En Marie Sabot, geheel ondermijnd en ontwricht door al het leed, dat haar jonge krachten niet kunnen dragen, vlucht opnieuw weg. Door de onbarmhartigheid van haar medemen- schen, door het onrechtvaardigd oordeei en de eigenwaan van een meedoogenlooze we reld, werd het leven van een naar liefde en een beetje geluk smachtend meisje ten gron. de gericht. Geheime distilleerderij ontdekt. Een complot. Eergisternacht is in Waarder, by Nieu- werbrug (Z.-H.) in de woning van den werk man K. een geheime distilleerderij ontdêkt. De inrichting, alsmede een hoeveelheid al cohol werd in beslag genomen. Tegen K. werd procesverbaal opgemaakt, alsmede tegen zekeren S. uit Woerden en T. uit Gouda, die by deze zaak betrokken waren. De laatste werdbovendien 1 naar het politiebureau te Woerden. De Tel. verneemt voorts, dat door deze vondst de hand is gelegd op een complot uit Gouda. Vier mannen hadden samen het plan bedacht om clandestien alcohol te gaan stokken. Zy hebben de installatie in pakken en kisten naar de schuur gewacht. Van te voren hebben zy hun installatie in Gouda in elkaar gezet ten huize van een ingezetene van deze plaats. Bij wyze van proef hebben zy hier ook reeds gestookt. By deze inge zetene zijn dan ook een paar flesschen jenever in beslag genomen. Het waren proefflesschen en de proef 16 goed uitge vallen. En zoo hebben de stokers de Paasch- dagen gebruikt om hun apparaat op te bou wen. Met Paschen hebben zy 4iog niet ge stookt. Den geheelen volgenden dag hebben ze gestookt. De boel' raakte zoo langzamerhand klaar. Er kwamen damp en geur uit het gestookte materiaal. Den ge heelen avond zijn zy er ook nog bijgebleven, totdat om half elf de politie eensklaps bin nentrad en aan de verwachtingen een eind maakte. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Nijmegen waarschuwt tegan Antontas Ohristianu» Cornells van Wilderen, geboren te Antwer- Maart 1905, schoolbordenschilder, die r«,elschap van zekeren De Harder en ZZ vrouwen, waarvan er één genaamd is Jawba van Wilderen, in hotels logeert en „ut»'s huurt zonder betaling. De Kleine Betuwe met nieuwe attracties. Een bloeiende boomgaard en een doolhof. Voor de derde maal sinds de oprichting heeft de heer Kompier te Haastrecht zijn bekende gelegenheid „De Kleine Betuwe" voor het publiek opengesteld en op zyn uitnoodiging hebben wy ter plaatse eens een kijkje genomen. Traditie getrouw zou den wy haast kunnen zeggen, is er weder om bjj de intrede van het nieuwe seizoen een nieuwe attractie gearrangeerd. Na de Pelikaan-tochtjes kan men thans in een rijnneele doolhof dwalen. Dit is zeker wel de aardigste attractie, die wy ooit in der gelijke gelegenheden zagen. Op een opper vlakte van 1200 M2. zyn een aantal paden aangelegd, die of deodloopen of met alle mogelijke hoekjes de weg vormen naar het centrale punt van het doolhof, alwaar men uit kan rusten op banken en zich onderwyl kan amuseeren met in alle noeken opge stelde lachspiegels. Wy hebben ruim een kwartier noodig gehad om de 180 M. lange weg af te leggen. Telkenmale moesten wy terug, omdat we op een punt belandden waar we niet verder konden. Naar de heer Kompier ons mededeelde waren er onder de bezoekers van Zondag j.l. die langer dan een half uur aan het dwalen zyn geweést. Langs de paden is een Lugustrum-beplan- ting aangelegd, die by een langere groei periode voor een nog dichtere Haag en dus voor een nog grootere moeilijkheid om den weg te vinden, zal zorgen. Behalve deze attractie blijft er natuurlyk nog de gelegen heid om te vliegen, ezeltje rijden, schomme len, wippen, glyderi, kortom alle mogelyke vermakelijkheden, die een dergelyke ge legenheid maar kan bieden. Gezien de tyds- omstandigheden heeft de ondernemer de prijzen van het vliegtuig, ezeltje rijden en doolhof voor kinderen gehalveerd. De vruchtentuin, die thans weer verbe terd is met fraai aangelegde wandelpaden, biedt momenteel een prachtige aanblik door de Moeiende kersenboomen en de andere gjrande vruchtboomen. Waarlijk de Kleine Betuwe biedt wederom voor jong en vei gelegenheid te over om tegen billyken prjjs te genieten. Het zal dit seizoen dan ook yeder niet aan groote belangstelling ontbreken. Het streven van den ondernemer is om zyn bezoekers steeds weer iets nieuws en attractiefs te bieden en daarin slaagt de heer Kompier uitnemend. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wjj naar de elders in dit rfammer afge drukte advertentie. Vreemdelingenverkeer. In gewone tijden heeft Gouda hotelruimte te over, in byzondere gevallen i» er echter een tekort. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer wil trachten door samenstelling Van een lijst van logies-adressen in dat tekort te voorzien, waarin ook adressen voor pensions voor een of meer dagen of weken kunnen werden opgenomen. Men zie daarvoor de be treffende advertentie in dit blad. lurvergadering Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Op de gisteravond gehouden jaarverga dering dezer vereeniging waren een 6-tal leden aanwezig. De voorzitter releveerde in lijn openingswoord het groot aantal ver- pleegdagen in het afgeloopen jaar door de Vereeniging bekostigd, en maakte een ver gelijking over 20 jaren. HU betreurde het dat een 4-tal gezinnen wegens onwil moes ten worden afgevoerd. De notulen der vorige vergadering en het jaarverslag van den secretaris-penning meester, den heer N. H. Meulman werden goedgekeurd en deze voor zijn beheer dé charge verleend. De her Heistek stelde naar aanleiding van het Jaarverslag enkele vragen, die door den voorzitter werden beantwoord. De aftredende bestuursleden, de dames Mevr. Rups-Boon, Mevr. Schuttelaar— Braijnel en Mevr. J. N. van Dantzig—Mel- les werden herkozen. Carrillonbee peling. Vanaf heden zal het carillon van de St. Janskerk bjj heel uur het Meilied doen hoo ien, bjj half uur zal het spelen „In het groene loover", van Frans Coenen. Coöp. Groenteveiling „Gouda en Omstreken 26 April. Spinazie 8.60—V.«0i P"8'6" Idn 21—2«; Andpvie 10—17; Witlof 16.60-20.70, per 100 K.G. Bloemkool f 5— I'i Kropsla f 1—3.90; Komkommers j 6— lsiïer 100 stuks; Bospeen 7—16; Radijs I 2—2.70Rabarber f 1.60—2.90; SelderU «W-1.50; Prei 0-7O—1.40, per 100 bos. Burgerlijke Stand. 0EB0REN26 April: Jacobus Adrianus, v. J. A. Brenkman en A. van Koojj, Klei- «egatraat 40. Antonia, d. V. C. Massar C. Peters, Cappenersteeg 26. - Henn en Barnardus Maria, z. v. H. G. J. Kamps M. H. A. Wamelink, R. v. Catsweg 262. - Leentje Hendrika, d. v. D. P- van den Broek en N. G. van Groningen, C. Ketel- «traat 44a. ONDERTROUWD: 25 April: G. de Jong b. van Soest. J. H. Boekamp en G. W- van Bohemen. P. Heimans en 0. Dijk man. J. van Zunderen en C. A. Brem. de Joode en A. J. Brenkman. OVERLEDEN: 25 April: Anna Cornelia Binders, geh. met Th. J. Droste, 69 j- Willem Carolus Franciscus van der Sloot, 67 J. - 26 April: Cornelia de Bruijn, 68 j. Thalia-Theater. „Maskerade". Schouwburg-Bioscoop „De big van diet Re- tri mant" neunie-Bioscoop. .Jiebelei". 29 April, 8 uur. Zaal Concordia. Verg. Goud sche Ver. v. Genees-, Heel- en Verlos- JaarvergaderinR. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zon dagavond 12 uur vervoege men zich bij afwezigheid van den hulsarts bij de dok toren P de Boer, Gouwe 115. C. van Elk, Kattenslngel 79. Apotheken. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag zal de avond-, nacht- en Zon dagsdienst worden waargenomen door apotheek E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prins Hendrikstraat 15. Uil DEN OMTKEiv. HAAS'ÜKECHT. Aanbesteding. By de door het bestuur van den polder Vlist-Oostzyde gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met machine- Kamer op de plaats van den tegenwoordigen molen werd ingeschreven door: L. en L. H. Reichard te Haastrecht voor 3075.—; Chr. van Delft, Haastrecht, 3483.—; J. v. d. Graaf, Bergambacht, 3520.—; A. v. d. Aa, Harddnxveld, 3693.—; J. v. d. Heuvel, Stol- wyk, 3799.—; H.' G. Vos, Vlist, 3849.—; H. Balker, Giessendam, 3927.—; A. Lies hout, Lopik, 4294.J. de Vries, Streef kerk, 4784.—; P. Bouter, Schoonhoven, W85.Het werk is aan de laagste in schrijvers, L. en H. Reichard alhier, gegund STOLWIJK. Geen subsidie voor de Voetbalclub. in de gehouden gemeenteraadsvergade ring waaroy alle leden tegenwoordig waren is o.m. besloten afwyzend te beschikken op het verzoek van de voetbalclub Stolwyk om een subsidie groot 100 ter beschikking to «tellen voor de aanleg van hun terrein. Besloten werd te voldoen aan een ver zoek van de Vereeniging „Volksonderwys" om gezamenlyk met deze vereeniging op de de O. L. School een volontair aan te stellen. KAlilO-iMÜAUWo. Programma voor Zondag. Hilversum: V.A.R.A. 8.55 Gramo- foon; 9.U0 Voetbalmededeelingen en post- dulvenberichten; 9.05 Tulnbouwhalfuur 9.30 Orgelspel; 9.45 Van staat en maat schappij door A. Pleysier; V.P.R.O. 10.30 Kerkdienst uit de N.P.B. te Hilversum, Spr. Ds. J. van Dorp, Londen. A.V.R.O. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Ned. Herv. Kerk te Middelstum; 12.01 Film praatje; 12.30 A.V.R.O.-Aeollan-orkest; 1.45 Pianospel; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Opera „Madama Butterfly"; 4.30 Gramo- loon; V.A.R.A. 5.00 Gramofoon; 5.16 Spaansche dansen (viool en guitaar); 5.45 Voetbal van den dag; 6.00 Sylvaln Poons met een liedje en een babbeltje; 6.20 Orgelspel; 6.35 Sportuitslagen; 6.45 Operette „De booze buurvrouw" of „Dat was ik"; 7.45 Gramofoon; A.V.R.O. 8.00 Vaz Dlas; 8.15 Het Omroeporkest; 8.50 „Handig getroefd!" 9.10 Het Omroepor kest; 9.50 Radiojournaal; 10.05 Orgelspel; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dlas; 11.10 Gramofoon; 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen: N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding KRO. 9.30 Gramofoon; 10.00 Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. Werenfridus te Wervershoof N.H. De Mis wordt opge dragen door pastoor P. J. Bonnet, die ook de predikatie houdt; 11.45 Gramo foon; ï.oo Boeken en schrijvers; 1.20 K.R. O.-Orkest; 2.00 Gramofoon; 2.10 Het Hol lands Instrumentaal Kwintet; 2.25 Gra mofoon; 3.40 Het Hollands Intrumentaal Kwintet; 4.00 Gramofoon; 4.30 Zieken- halfuurtje; N.C.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) te Haarlem. Voorganger Ds. L. Hoorweg Jr.; K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen v. d. R.K.F.; 7.50 „Katholiek Reveil in Nederland" I, door Dr. P Heskes, Pr.; 8.10 Vaz Dlas; 8.15 Het K.R.O.-Orkest; 8.30 De 5 Forel- Iers; 8.45 Het K.R.O.-Orkest; 9.00 De 5 Forellers; 9.15 „De beteekenis van het a.s. Nederlandsche muziekfeest" d. Dr. Rud. Mfengelberg; 9.30 Concert; 10.35 Vaz Dias; 10.40 Epiloog door het Klein Koor. MUZIEK A.V.R.O.'s nieuwe band debuteert Dinsdagavond. De nieuw? band van de A.V.R.O., over wier samenstelling wy reeds schreven, zal blükens een aankondiging in de Radio-bode deze week debuteeren. Men beeft de band den naam van „De A.V.R.O. Decibelsge geven. Zooals bekend legt de band zich speciaal toe op het verzorgen van moderne, Engel- sche en Amerikaanse!» dansmnziek, terwrjl wellicht ook zoo nu en dan classic jazz van haar te verwachten mag zpn .De leider, Eddy Meenk, is één der bekendste jazz-spe- lers hier te lande. In Gouda heeft men hem aan het werk kunnen zien als trompettist bU de Ramblers en bij het orkest van Ko vacs Lajos als eerst trornputtist, tap-dan- cer en crooner. De verdere leden zijn ook alle de beste Hollandsche musici op jazz- gebied, w.o. leden van de orkesten van Louis de Vries en Ray Forest. Man zal het op treden van de band kannen herkennen aan een speciaal nummer (z.g. sisnature tune) We bring on songs for ev'ryon e, welko song men voor het eerst op Dinsdagavond a s., des avonds om 8.06 via Hilvel sum zal kun- nen hoor en, LUCHTVAART. De ramp van de Uiver. Toch blikseminslag? In ons blad van Maandagavond 8 April hebben wij een onderhoud gepubliceerd met den directeur van de Tsjechische Luchtvaartmij. naar aanleiding van de ramp van de Leeuwerik. In dat interview gal de heer Oldricht Ruzicka, zooals men zich welhaast herinnert, te kennen, dat de ramp van de Ulver waarschijnlijk toch aan blikseminslag moest worden toege - senreven. Een bericht in Het Volk komt thans deze uitlating bevestigen. Het blad meldt van welingelichte zijde te vernemen, dat de conclusie van de ramp toch zou terug voeren naar blikseminslag. 1 Het rapport heeft den minister van Waterstaat bereikt, die nog niet beslist heeft of tot geheele of gedeeltelijke pu blicatie zal worden overgegaan. Het rapport van dr. Ir. van der Maas sloot, naar het Vaderland indertijd wist te melden, blikseminslag als oorzaak van de ramp uit. De „permanente commissie", die thans toch tot blikseminslag zou hebben ge concludeerd, bestond uit vice-admiraal Schorer, prof. dr. ir. Biezemo, majoor vlieger Van Heyst en luitenant-vlieger Broesder. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Engelsche elftal tegen Nederland. Een uitzonderlijke sterke ploeg. De Telegraaf verneemt dat het Engelsche team, dat 18 Mei a.s. in het Stadion te Am sterdam zal uitkomen tegen het Neder- landsch Elftal, als volgt is samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham). Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Ar senal) cpt. Midden: Gardner (Aaston Villa), Barker (Derby), Burrows (Sheffield). Voor: Worrall (Portsmouth), Carter (Sunderland), Drake (Arsenal), Westwood (Bolton), Boyes (Westham). Reserves: Joy (Casuals), Craven (Grims- Voor de eerste maal zal Engeland dit jaar dus een volle internationale ploeg van eer ste klasse beroepsspelers naar Nederland WIELRENNEN. Goudsche Rennereclub „Excelsior Zondag a.s. trainingsritten welke voor de voorjaarscompetitie meetellen. A-klasse 2 x Rotterdam; B-klasse 1 x Rot terdam en 1 x Nieuwerkerk; Junioren 1 x Rotterdam. Puntentelling 5-4-3-2-1. Start om 9Mi uur by de Nieuwe Sluis. Wielerbaan „Gouda". Zondagmorgen zullen op de Wielerbaan medaille-wedstrijden worden gehouden. Te. vens zal de Schönermarck-beker verreden worden. ATHLETIEK. Utrechtsché Singelloop. Deelname van Viweleden. Aan de hedenmiddag te verioopen Utrechtsché Singelloop wordt deelgenomen door een drietal loopers van Vires et Ceie- ritas Lw. W. C. Blaazer, D. de Jong en G. Kroon. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 April. GOUDA. Remonstr. Kerk 101 u. v.m. DS. J Beyer- man. M Luth. Kerk. 10 u. v.m. Ds. J J- Simom Geref Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m en 5J u. n.m. Ds. J. P. c. ten Brink. Oeref. öemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5i u. n.m. Leesdienst. Woensdag 1 Mei 7i u. n.m. Ds. P. Hon- koop van den Haag. Chr Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. G. Molenaar. Vrije Evangelische Gemeente 10 u. v.m. en 6 u. n.m. D$. H. C. Leep. Donderdag 2 Mei 8 u. n.m. Ds. H. u Leep. Bijbellezing en Bidstond. Ver. Calvijn. Turfmarkt, 5i u. n.m. de heer Asmus van Moordrecht. BERKENWOUDE. Ned Herv. Kerk 10 u. v.m. Ds. A. v. Wijk. BOSKOOP Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. Jacobs. Remonstr. Kerk 10 u. v.m. Ds. Mispelblom Beyer van Leiden. 6è u. n.m. de heer Schouwink van Naaldwijk, voor de Vrijz. Chr. Jeugd- gen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk 9* u. v.m. en 61 u. n.m. Ds. Oostenbrug. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk &1 u. v.m. en 61 u. n.m. ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk 61 u. n.m. Ds. B. van Ginkel van Gouda. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangellsatlegebouw 94 u. v.m. en u. n.m. de heer Berkelaar te Krimpen a. d. IJssel. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk 91 u. v.m. en 64 u. n.m. Ds. Vroegindewelj. Rem. Kerk, geen dienst hii particulieren in Gouda worden, om aan geregelde aanvragen on b« gebre^n hotdruimte in blondere gevallen te voldoen, adressen rnd volledige opgaaf van pr«s per Tl, Gouda, en per week ingewacht aan het Secietanaat ADVERTENTIëN. Zoo de Heere wil hopen onze ge- liefde Ouders JOH. DE GRUIJL CATHARINA VALKE 8 Mei a.s. hun 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Kleinkinderen en Verloofde. GOUDA, April 1935. Nieuwehaven 185. Wy bétuigen hiermede onzen hartelijkcn dank voor de zeer groote belangstelling van vele vrienden en bekenden bij ons huwelyk ondervonden, in het bijzonder geldt deze dankbetuiging de Directie en het Personeel der Koninkl. Wasscherij DAALMANS Co. te Gouda. W. ZORG. J. ZORG—VAN EYK. Door dezen betuigen wy onzen hartelyken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. J. G. W. F. BIK, voor de zorgvuldige en liefde volle behandeling tijdens de ziekte en by het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw ADRIAN A JOHANNA MARIA DE HOOG, geb. BAKKER, alsmede aan alten, die ons' hun belang stelling en medeleven hebben getoond. Uit aller naam, A. DE HOOG. GOUDA, April 1935. Onder de Boompjes 43. Med. Docts Arts, ten huize van B. G. J. EVERS, Arts, die voorloopig tesamen de praktijk zullen uitoefenen. 14 a 15 jaar, voor houtbewerking. Aanmelden Maandag van 9—12 u. aan de fabriek achter GR. FLOKIS- -WEG 74a. GEVRAAGD een Br. onder No. 1949 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Laat ons Uw kiekjes afdrukken. Wij zijn er special voor inge richt. Wij garandeeren prima afwerking ZEUGESTRAAT No. 56 zeaan'tBleekertj die hebben juist 4 groote emaille pannen (20, 22, 24. 26 cM.) uiterlijk tot 1 Juli a.«. voor •lechts 50 JHW-bon». Die hebt LI zóó JHW-bon» rijn verpakt op 9 dagelijkf voorkomende each- en poeUartikalen ven GEZOCHT: eventueel met deel van zolder. Br. met prijsopg. onder No. 1962 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. ~NET JONGM. VRAAGT met voll. pension. Prijs 10.— p. w., liefst Singels of Centrum. Br. onder No. 1947 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. VOOR DIRECT GEVRAAGD, omtrek R. v. Catsweg. Br. met prijsopgaaf onder no. 1050 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD op twee winkelhuizen. Zeer goede belegging. Rente nader overeeA te komen. Br. onder No. 1946 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD van Handelsblad of Te legraaf, voornamelijk ochtendblad. Omtrek Markt. Brieven onder no. 1928 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. Naamlooze Vennootschap 'S-GRAVENHAGE t Lange Houtstraat 28-30 AMSTERDAM ROTTERDAM Damrak 92 Witte de Withstraat 22 GRONINGEN A-Kerkhof ZjZ.' 18 gjja&ïï- De Directie bericht dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende 1 Mei 1935, onder aftrek van de Coupon- belasting, van dien datum af betaal baar ziin bij de heeren M. J. OGIEK en Co^bij de firma KNOX DORT- LAND en bij T. GOEDEWAAGEN ZONEN te Gouda. DE DIRECTIE. Advocaten en Procureurs te Rotterdam, verplaatsen op 1 Mei 1935 hun kantoor van Spaansehekade 3 naar: VAN VOLLENHOVENSTRAAT 19. Het teleffoonnummer blijft 54970. MORGEN 28 APRIL en ZONDAG 5 MEI naar de Betuwe (in vollen bloe.) lMU a 2.— per persoon. ZONDAG 12 MEI NAAR BRUSSEL (Wereld-TentoonsteUing en Voetbal- wedstrijd HollandBelgië) a ƒ4— per peisoon. VertrckCrtenTlnuS'tingen"UGARAGE PARADIJS 18-20. Kaai ten y A M yAN BLD1K. Telef. 2250. NIEUW MODBL;,i9|3B

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4