Beurs van Amsterdam. KtTTENLANDSCH NIEUWS. OOSTENRIJK. Monarchistische betooging. Twee broers van aartshertog Otto naar Wennen. Naar de bladen berichten is gisteren te Lamg-enohr by TuJln een groote monarchis tische demonstratie gehouden. Hieraan namen aartshertog Eugen, mi nister van landbouw Reithner en de le.dei van de legitimisten Wiesner deel. Deze ver klaarde aan vertegenwoordigers van de pers, dat twee jongere broers van aarts hertog Otto ter voltooiing van hun studie naar Weeuen zullen komen. De feitelijke overdracht van de goederen der Habsbilrgers zal 1 Januari a.s. plaate hebben. VEREENIG DE STATEN. Groote gebieden in den staat New-York onder water. Vele dooden te betreuren. Naar uit Albany in den staat New-York breuken in het midden en het Oostep van den staat geleid tot een vreeselyken over stromingsramp. Groote gebieden staan on der water. Talrijke huizen, bruggen en an dere gebouwen zyn vernield en door het water weggesleurd. Het verkeer op de land wegen en op vele spoorlijnen is op verschei dene plaatsen onderbroken. De telefoon- en Lichtleidingen zijn vernield. De materieele schade bedraagt volgens de tot diusverre op gestelde ramingen verscheidene mil Hoen dollars. Vooral ziwaar is de stad Ithaca, de zetel van de Cornell-uniiversiteit getroffen. Deze 6tad staat voor het grootste gedeelte onder water. In de nabyhied van Ithaca zyn b personen verdronken, die juist op een brug stonden, die door de watermassa's werd ver nield. Twee andere personen werden door den blilksem getroffen en gedood. VerschêT- dene personen worden nog vermist. In vele piaatsen staat het water ruim 1 Meter hoog, in tal van dorpen in het Mohawk-dal staat het water 3 tot 4 M. hoog. Ir» vele gevallen moesten menschen met booten gered wor den uit de tweede verdieping hunner on- dergeloopen huizen. De Delaware-rivier Is buiten zyn oevers getreden en heeft ver scheidene bruggen weggeslagen. DUn^CHLAND. Het Duitsche bouwplan voor dit jaar. No de Dultsch-Engelsche Vlootovereenkomst. Twee slagschepen, twee kruisers, 16 torpedojager» en 28 duikbooten. Het D.NjB. meldt uit Berlyn: Voor den opbouw der oorlogsvloot op grond van den in de overeenkomst met «Fn geland vastgelegden stand van 36 pet. dier Engelsche tonnemaat, zijn de volgende nieuwe schepen op stapel gezet, of zullen in den loop van '1/935 op stapel gezet worden. 1. Twee slagschepen van 26.000 ton elk, met geschut van 26 c.M.; 2. Twee kruisers van 10.000 ton elk, met kanonnen van 20 c.M.; 3. 16 torpedojagers van 1625 ton met ge schut van 12.7 c.M. (gedeeltelijk reeds in 1934 op stapel gezet, voor del rest in 1935); 4. a. 20 duikbooten van 250 ton; de eerste van deze duikbooten is op 29 Juni in ge bruik genomen, twee anderen zijn te water gelaten; b. Zes duikbooten van 500 ton; c. Twee duikbooten van 750 ton. De bouw van het eerste moederschip voor vliegtuigen, evenals die plannen der in 1936 en volgende jaren volgens het beginsel dei- kwalitatieve rechtsgelijkheid op stapel te zetten verdere slagschepen worden voorbe reid. BINNENLAND. Koningin en Prinses naar den Kuigenhoek. H.,M. de Koningin en H. K. H. de Prin ses zijn voornemens om op 12 Juli e.k naar den Ruygenhoek te gaan. Het is de wensch van de Koningin om gedurende de geheele maand Juli den tijd van haar verblijf op den Ruygenhoek beschouwd te zien, als de tijd welke H. M. In het buitenland pleegt door te brengen, voor het nemen van rust, met uitzondering van wat de staatszaken betreft. Centrale Banken te Bazel bijeen. Gedwongen renteverlaging ondoel treffend geacht. Bestrijding van speculatie tegen valuta. Op de jongste vergadering vsPn leiders der centrale banken bij de Bank voor Internationale Betalingen is overeen stemming bereikt omtrent gemeenschap pelijk optreden, Indien opnieuyr aanval len zouden worden gericht dp het ruil middel van de landen, die in het bestuur der Bank voor Internationale Betalingen zijn vertegenwoordigd In dit verband werden inzonderheid genoemd de Fran- sche en Zwitsersche francs, zoomede de gulden, Speculanten worden met strenge maatregelen bedreigd. Het bleek bij de gedachtenwisseling over het wetsontwerp tot verlaging van den rentevoet op hypotheken in Neder land, dat de leiders der circulatiebanken de meening koesterden, ,dat maatregelen als hier bedoeld het tegenovergestelde gevolg hebben, daar deze, naar de erva ring leert, lelden tot het aantrekken van de kapitaalrente. Mr. P. G. van Tienhoven onderscheidew. De Belgische" Koning heeft benoemd tot cohimandeur In de Orde van Leopold II van België, mr. P. G. van Tienhoven, zulks als blijk van waardeering voor zijn verdiensten op hettaebied van natuurbe scherming en welUn het bijzonder als voorzitter van de Véreenlging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, voorzitter van het Bureau voor Interna tionale Natuurbescherming te Brussel en lid van het Instituut der Nationale Par ken in Belgisch Congo. De zaak van 't Sant. De meenlng van den Minister van Justitie. Strafrechtelijk onderzoek voortgezet. Op de vragen van den heer De Visser betreffende de vanwege de Justitie ge nomen maatregelen in verband met tegen den gewezen hoofdcommissaris van politie te 's-öravenhage gerezen vermoe dens van onrechtmatige handelingen heeit de heer Van Schalk, minister van Justitie, het volgende antwoord gegeven: Toen de heer Van 't Sant, die in 1931 een zware operatie had ondergaan, uit eigen beweging in November van dat jaar ontslag uit zijn ambt verzocht in aan sluiting aan een beslissing van den Pen sioenraad, waarbij hij uit hoofde van ziekten of gebreken voor de verdere waarneming van zijn functie ongeschikt was verklaard, heeft de ondergeteekende, wien de beschuldiging, tegen den hoofd commissaris geuit, bekend was, gelet op de beschikbare gegevens, geen vrijheid kunnen vinden een ander dan eervol ontslag te bevorderen. Door den ondergeteekende is, nadat de beschuldiging betreffende feiten, welke reeds in 1927 zouden zijn gepleegd, tegen den heer Van 't Sant bij hem was inge bracht, aan den waarnemenden procu reur-generaal bij het gerechtshof op dracht verleend om naast de civielrech telijke procedure, welke werd gevoerd voor buiten medewerking der regeering door partijen benoemde arbiters, een zelf standig onderzoek in te stellen naar de strairechtelijke zijde van de zaak. Nadat nem de voofloopige resultaten van dit onderzoek waren medegedeeld, is het aoor den procureur-generaal bij het ge rechtshof, tevens fungecrend directeur van politie, en den reeds bedoelden ad vocaat-generaal verder voortgezet. Hier bij is in zooverre met het arbitraal ge ding voeling gehouden, dat de verhooren voor arbiters ook door de genoemde iunctlonarissen op hun eigen verzoek in verband met de hun verstrekte opdacht zijn bijgewoond, terwijl de door den pro cureur-generaal uitgelokte deskundigen rapporten van de heeren van Ledden Hulsebosch en Schrijver en den heer Dulfer desgevraagd ter beschikking van arbiters zijn gesteld. Het strafrechtelijk onderzoek wordt ook na de arbitrale uitspraak voortgezet. Tegenover den gewezen hoofdcommis saris zal, indien op grond van het onder zoek, door den rechter-commissaris in te stellen, een gegronde verdenking van schuld aan eenig strafbaar feit moet worden aangenomen, evenzeer worden opgetreden ais tegen andere verdachten. Voor toepassing van preventieve hech tenis gaven de beschikbare gegevens stellig geen aanleiding. De regeering betreurt, dat eenzijdige publicaties over deze aangelegenheid hebben plaats gehad. Het strafrechtelijk onderzoek laat intusschen niet toe, om, hetgeen in die publicaties onjuist of een zijdig is, in het openbaar te weerleggen ommeer in het algemeen, nadere mede- deellngen te doen. Verlaging openbare uitgaven. Het overleg der commissie van voor bereiding met de regeering. Afzonderlijke wetsontwerpen. Thans is het eindverslag verschenen over het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven. Daaruit blijkt, dat de Commissie van Voorbereiding omtrent een aantal punten nog met de regeering schriftelijk en mondeling overleg ge pleegd heeft. De Commissie vestigde er de aandacht op, dat de afdeeling van het Departe ment van Onderwijs, K. en W. zulke in grijpende veranderingen heeft onder gaan, dat bijkans van een nieuwe rege ling zou kunnen worden gesproken. In verband daarmede gaf zij den wensch te kennen, dat deze afdeeling uit het ont werp zou worden gelicht en in den vorm van een afzonderlijk wetsontwerp aan hangig zou worden gemaakt. De regeering voldeed aan het verzoek der commissie Zij voegde hieraan toe, dat het haar bedoeling was, de maatre gelen, waartoe zij zonder medewerking van den wetgever kan overgaan, zoo spoedig mogelijk te treffen. Het te ver wachten wetsontwerp zou dan nog in den aanvang van het volgende zittings jaar kunnen worden afgedaan. Het capitulantenstelsel. De commissie vroeg of de regeering een globaal overzicht kan geven van de burgerlijke betrekkingen, welke voor ca- pitulanten beschikbaar zullen zijn. De regeering antwoordt hierop: Het ligt in het aanvankelijk voornemen der regeering om behalve een candi- datenlijst voor politie-personeel, waarop uiteraard in de eerste plaats zullen wor den ingeschreven daarvoor in aanmer king komende marechaussees en korpo raals der politietroepen de capitulan- ten te splitsen naar den aard der be trekkingen. De voor hen beschikbare ge stelde functies kunnen zijn:' a. kommies der belastingen; b schrijver of bureel-ambtenaar; c. conducteur der spoorwegen, assis tent der posterijen; d. brievenbesteller, bode, sluiswach ter. gemeentewerkman zonder bepaalde vakkennis, enz. De Warenwet, Het ligt in het voornemen te onderzoe ken of niet enkele Kon. besluiten, geno men krachtens de artt. 14 en 18 van de wet. kunnen worden ingetrokken ter be perking van de bemoeiingen met waren. Op aandrang van de Commissie heeft de regeering ten slotte deze paragraaf teruggenomen. Daaraan voegde zij echter toe, dat zij het daarin vervatte voorstel zeil niet kon prijsgeven en dat zij dit in een afzonderlijk wetsontwerp zou hand haven. Zij zal dit ontwerp met den mees ten spoed gereed maken. Productiebeperking van magere kaas. Regeering van 25 millioen K.G. magere melkpoeder koopen. Onlangs heeft de regeering besloten, om een Invoerrecht te leggen op dier en vlschmeel ten bedrage van 1 per 100 K.G. De opbrengst hiervan wordt besteed om 5 millioen K.G. magere melkpoeder voor gemiddeld 7 cents per K.G uit de markt te nemen en na denaturatie met beenderen- of lijnmeel te verkoo- pen als veevoeder voor een prijs van 5.70 5.85 cent per K.G. Wij vernamen thans, dat de regeering van plan is, om deze hoeveelheid op te voeren tot 25 millioen K.G per jaar, ten einde op deze wijze de productie van ma gere kaas (bereid uit ondermelk) te be perken. Sociaal-democraten en Communisten. Partijbestuur der S.D.A.P. niet tot samenwerking geneigd. Zaterdag 5 dezer kwam. naar Het Volk meldt, het parljbestuur van de S D.A.P. 'in Amsterdam in vergadering bijeen. Het partijbestuur wijdde een bespreking aan den uitslag der raadsverkiezingen en nam met vreugde kennis van de behaal de overwinningen. Hierbij nam het partijbestuur kennis van het feit dat in enkele gemeenten de communisten aan de Soc. Dem. Gemeen teraadsfractie en partij-organisatie sa menwerking hebben voorgesteld o.a. om te komen tot bezetting van wethouders plaatsen. Het partijbestuur achtte de tegenstel ling der S.D.A.P. als voorstander van de democratie eenerzijds en de communisten als aanhangers van de dictatuurgedach te anderzijds, een principieel beletsel voo te anderzijds, een principieel beletsel voor een samenwerking. Het partijbestuur herinnerde er aan dat het laatst gehouden congres duide lijk heeft bewezen tot geenerlei samen werking met do communisten bereid te zijn. Het partijbestuur verklaarde een stemmig, dat op het voorstel der commu nisten niet kan worden Ingegaan en dat ook onderhandelingen daarover uitge sloten moeten zijn. De federatie Amsterdam der Chr. Dem Unie heeft in een schrijven aan het dls- trictsbestuur Noord-Holland der C.P.H een samenwerking van de hand gewezen. Electririteitsvoorziening Zuid-Holland. Commissie geïnstalleerd. De commissaris der Koningin ln de provincie Zuid-Holland, Jhr mr. dr H. A. van Karnebeek, minister van Staat, heeft gisternamiddag in de Trèveszaal te 's-Gravenhage de provinciale electrici- teitscommissie geïnstalleerd, waarvan de samenstelling en opdracht eenige weken geleden is gepubliceerd. De minister van Waterstaat had zich bil de Installatie laten vertegen woord!- een door den heer mr. dr. J T. Schön- feld administrateur bij het departement van Waterstaat. OFMFNOD NTFTTWQ D'orqtn'!*»»» van plectrioiteït te Rotterdam Fraude per abonnement. Vijf-en- veertig aanhoudingen. Het Rotterdamsche Gemeentelijke Elec- triciteitsbedrijf en de politie te Rotter dam hebben na een langdurig en nauw gezet onderzoek een zeer groot aantal diefstallen van electriclteit, gepleegd ten nadeele van de gemeente kunnen vast stellen, bij welk onderzoek vooral een paar opsporingsambtenaren van ge noemd bedrijf' en twee rechercheurs van den justitieelen dienst ln de vijfde af deeling. bureau Nassaukade, zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Zooals men weet verricht het G.E.B. stelselmatig controles, teneinde even- tueele storingen en ongerechtigheden bij kabels en lichtleidingen te kunnen ont dekken. Zulke storingen kunnen van technischen aard zijn, zij kunnen echter ook moedwillig zijn veroorzaakt, teneinde op eenlgerlei wijze gratis stroom van de gemeente te kunnen betrekken. Gebleken is, dat dit laatste te dezer nog al eens is gebeurd en dat ook te Schiedam, waar schijnlijk eveneens te Dordrecht en mo gelijk in nog andere gemeenten derge lijke diefstallen van electriclteit worden gepleegd. Omstreeks Maart heeft iemand van het G.E.B. in een pand ln het tuindorp Vree wijk den bewoner op heeterdaad betrapt Op listige wijze was in het meter-appa raat ingegrepen en wel op zoodanige wijze, dat deze meter heel wat minder stroomverbruik kon aangeven, dan ln werkelijkheid was genoten. De politie werd hiervan in kennis gesteld en de bewoner werd aangehouden. Bij het on derzoek bleek al spoedig, dat dit niet een op zich zelf staand geval was, maar dat er te Rotterdam een soort van firma bestond, die zich er op toelegde haar klanten een zeer goedkoop stroomver bruik te garandeeren, door middel van frauduleuze handelingen met den meter De drie firmanten beschikten daartoe over voortreffelijke werktuigen. Bij den eenen klant kwamen zij geregeld tegen vaste betaling den meter bedienen, een anderen klant werd verteld hoe hij han delen moest om een te lagen meterstand te'krijgen, bij een derden werd operatief bij den meter ingegrepen, waardoor de stand blijvend werd gereduceerd enz Voor de diensten van de firmanten had men een zeker bedrag te betalen en,bo- I vendien vroegen de firmanten allerlei emolumenten van hun cliëntèle, welke i zij daarom bij voorkeur onder de nering doenden trachten te verwerven. Gratis scheren en knippen, reductie op den prijs van levensmiddelen waren enkele vor men van dit extra voordeeltje. I Na veel zoeken gelukte het" den recher cheurs de hand op de drie firmanten te leggen. Het bleken drie steuntrekkende electriclens te zijn en wel de 54-jarige J. J. van S., zijn 25-Jarige schoonzoon J. M. en diens 35-jarige vriend J. H., allen op den Linker Maasoever woonachtig. Hoewel zij aanvankelijk ontkenden, ge lukte het langzamerhand zooveel bewijs materiaal tegen hen bijeen te brengen, dat zij door den mand vielen. Zij zijn ter beschikking van de Justitie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. Op de drie firmanten Is een boekje ge vonden, bevattende een groot aantal na men en adressen van klanten. Deze ad ministratie was evenwel in code gesteld en de aangehoudenen weigerden het ge heim van deze code aar. de politie te openbaren. De rechercheurs slaagden er echter in de code zonder hun hulp op te lossen en toen konden successievelijk alle klanten althans voor zoover zij ln het boekje "stonden vermeld worden opge spoord en aangehouden. Op deze wijze werden niet minder dan 42 personen aan gehouden. Sommigen van hen zijn gedu rende een paar dagen op het politiebu reau opgesloten geweest Tegen allen is proces-verbaal opgemaakt, want allen zullen wegens diefstal van electriclteit worden vervolgd. Voor de betrokkenen ls daarmee de kous niet af, want het G E B. heeft bij allen den meter in beslag ge nomen, zoodat zij sedert de ontdekking van hun misdrijf van electriclteit ver stoken zijn. wat in de eeuw van de elec triclteit geen pretje is en bovendien heeft men aan allen de gebruikelijke adminis tratieve boetes opgelegd. De diefstallen werden zeer geraffineerd gepleegd. Men zorgde er angstvallig voor dat de meter nimmer een abnormaal laag verbruik aangaf, immers, dat zou dadelijk achterdocht hebben gewekt. Te gen dat men den man, die den meter stand komt opnemen, verwachtte, liet men den meter normaal werken en als men vreesde, dat de stand nog te laag zou zijn. Het men eenvoudig een paar lampen dag en nacht doorbranden. Maar nauwelijks was de meteropnemer ge weest, of de diefstallen gingen weer voort. Café's baadden ln een zee van gratis verkregen electrisch licht, pen sionhouders vergastten de pensionbewo ners op het genot van electrische ka cheltjes; men streek en kookte op elec triclteit, kortom de klanten van de firma brachten de leus van het G. E. B.: Doe meer electrisch! op grooten schaal in de praktijk, alleen od een wijze, waarmee het G.E.B. zich uiteraard niet kan ver eenigen Het onderzoek is nog steeds gaande Omtrent de grootte van het bedrag, waar voor de gemeente is benadeeld. Is niets met zekerheid te zeggen, omdat het aan tal gratis verworven, kilowats natuurlijk niet te benaderen is. Liik in een kippenhok gevonden. Maandagmorgen omstreeks 7 uur ging de echtgenoote van den heer Caris, land bouwer te Nunhem, naar buiten om de kippen te voeren. Toen de vrouw lang weg bleet ging het zoontje eens kijken, en vond in het kippenhok het lijk liggen van den 6l-Jarigen J. Baets uit Nunhem. De dokter, die ijlings werd ontboden, kon slechts den dood van Baets constateeren en vermoedde, dat de man aan een be roerte was gestorven. De echtgenoote van Caris was van schrik het veld in geloopen en is later ln overspannen toestand aangetroffen. Concours-hippique te Hoofddorp. Woensdag 17 Juli a.s. zal te Hoofddorp in den Haarlemmermeerpolder weer een groot paardensportfeest worden gegeven Het programma is weer zeer groot; het bevat meer dan 20 nummers. Het concours begint om 's morgens 11 uur en het middagprogramma begint om half twee. Wederom een bekentenis te Ossc Dikke Toon de Soep heeft het zwijgen verbroken. Meerdere arrestaties als gevolg hiervan verwacht. „De marechaussee te Oss heeft opnieuw haar werk met een mooi succes bekroond gezien. Een der meest beruchte en ver stokte misdadigers uit Oss, n.l. de 32-ja- rige A. H., bijgenaamd Dikke Toon de Soep, die gevangen zat in de marechaus seekazerne, heeft een reeks misdaden be kend. Hij stond bekend als een zwijg zaam heerschap. Nu ls het toch gelukt hem aan het spreken U krijgen Hij maakte deel uit van de bende van P. de Bie, L. V., bijgenaamd de Sijp. L. v. d. H., bijgenaamd de Brus. De politie kon op Toon de Soep nooit vat krijgen,' omdat hij uiterst geraffineerd te werk ging, maar door de bekentenis van den wie lerbaandirecteur, J V die hem als de brandstichter van het Sportparkpavil joen aanwees, is hij in handen van de politie gekomen Maar er kwam geen woord over zijn lippen Men was echter overtuigd, dat zijn ontmaskering een reeks zware misdaden zou ophelderen De wachtmeesters De Gier en v. d. Weerd hebben hem echter niet met rust gelaten. Het succes overtrof alle verwachtingen en toen hij eenmaal begon te spreken, liep hij af als een wekker en gaf ver schillende misdaden toe van zwaar ka liber. Met een drietal anderen heeft hij een bende gevormd. I Ten huize van de Brus werden de In brekerswerktuigen vervaardigd en door connecties met revolversmokkelaars kon den zij zich het noodige materiaal ver schaffen. Van den landbouwer K. op de Zevenbergsche Hei te Oss wisten zij dat hij een aanzienlijk bedrag in huis had en Zondagmorgens met de oudste der kinderen naar de kerk ging, terwijl de vrouw met de jongere kinderen thuis bleef. 2 November 1930 drongen zij, nadat K. naar de kerk was gegaan het huls binnen en bonden de vrouw. De woning werd overhoop gehaald en een bedrag van KOU buitgemaakt. K. was door het gebeurde volkomen geruïneerd en men heeft nog een collecte voor hem gehou den. De politie heeft indertijd de hand gelegd op de werkelijke daders, doch zij konden een alibi opgeven. Verschillende betrouwbare personen bevestigden dat een van hen ln de kerk in de buurt van K. heeft gezeten. Thans'ls gebleken, dat hij onmiddellijk na den overval naar de kerk is gefietst en het grootste gedeelte van den dienst heeft bijgewoond." 7 Mei 1933 werd een inbraak gepleegd bij den wijnhandelaar N. L. in hét cen trum van Oss; bij afwezigheid van de bewoners drongen de dieven het huls binnen waar een brandkast werd open gescheurd. Een bedrag van 300 werd hieruit meegenomen. Vervolgens bekende Toon de Soep medeplichtigheid aan den inbraak in 'het gemeentehuls van^Gassel bij Grave in 1! Bij den rooloverval op den kassier van de Boerenleenbank 'te Mariahelde bij Veghel heeft Dikke Toon de Soep, een krachtig man, den kassier in bedwang gehouden, terwijl zijn medeplichtige c.a. 1600 buit maakte. Verder bekende hij medeplichtigheid aan de berooving van een varkenskoop man v. d. C„ uit Herpen, dien hij in een café had meegelokt, op sterken drank had getractéerd, waarna Toon de Soep en zijn trawanten hem van 7(X) beroof den. Ofschoon de politie hem aanhield, slaagde Toon de Soep er in den dans te ontspringen. Door de versterking van de marechaussee te Oss. die de leden van de bende voortdurend schaduwde, werd besloten het operatieterrein naar elders te verleggen. Te Loon op Zand, op 50 K.M. afstand van Oss, drongen vier ge maskerde bandieten in den nacht van 8 op 9 Februari 1934 bij een 64-jarigen al- leenwonenden B. Verheven binnen. Na een worsteling bonden zij den ouden man vast en door hem te mishandelen, slaag den zij er in hem de plaats te doen aan wijzen waar zijn geld was geborgen. Zij lieten hem in den kouden nacht gebon den op den vloer van zijn woning liggen. De wreede wijze waarop deze overval was gepleegd, heeft destijds groote veront waardiging gewekt. Honderdduizendste bezoekster op Waalhaven. Zondagmiddag is omstreeks half vier, op het vliegveld Waalhaven, de 100.000ste bezoekster van dit Jaar, mejuffrouw Nora Franssen, uit Wassenaar, controle ge passeerd. Door de K.L.M. werd haar een gratis retourvlucht naar Brussel, met bezoek aan de tentoonstelling aldaar, aange boden. Het vliegveld Waalhaven Werd Zondag door ruim 3000 personen bezocht, terwijl tevens iuo personen een rondvlucht boven Rotterdam hebben gemaakt. Door zijn eigen auto meegesleurd. Om half 6 Is gistermiddag op een der wegen van Blij dorp, vlak achter de voor malige Nenijto te Rotterdam, een eigen aardig ongeluk gebeurd. De heer N van Buren, wonende aan des Aelbrechtskade, reed daar met zijn auto en werd door t een agent aangehouden wegens een over treding van de verkeersvoorschriften. Hij stapte uit en sprak even met den agent. De motor van zijn wagen was Inmiddels gestopt en de heer v. B ging, na het on derhoud met den agent voor den wagen staan om den motor met den slinger aan te zetten. Toen de motor aansloeg begon de wagen plotseling te rijden.»Op de bumpers werd de heer v. B. meegesleurd. Twintig meter reed de wagen voort, den heer v. B meesleurend. Een voorbijgan ger sorong toen op den wagen en wist dezen tot stilstand te brengen. Een wonder mag het heeten, dat deze wagen op 20 meter niemand heeft aan gereden; er speelden kinderen, die geluk kig ook niet door den auto geraakt zijn. De heer v. B had verschillende kwet suren zoodat de G. G. D. hem naar het ziekenhuis aan den Coolsinfcel moest brengen, waar hij is" opgenomen. Aan hoofd, gelaat en aan den rug ls hij ge wond „Wittebroodsweken". In de gevangenis. De gemeentepolitie te Tegelen heeft aangehouden de vrouw K„ die bij een weduwe ln de Nassaustraat aldaar uit een mantel een portemonnaie met geld ontvreemdde. Zij is naar de strafgevan genis te Roermond overgebracht. De dievegge was daags te voren ln het huwelijk getreden. Noodlottig ongeluk te Almelo Vrouw gedood, meisje gewond. Op den Rondweg te Almelo, nabij de Violierenstraat zijn twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij die van den b.ak- ker M. uit Enter over den kop sloeg en op het trottoir terecht kwam. Vrouw De R. stond daar met haar man en vierjarig dochtertje. De vrouw kwam onder de auto en werd zeer ernstig gewond; zij overleed na korten tijd, terwijl het meis je in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis is vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. STADSNIEUWS. GOUDA, 9 Juli 1935. Stedelijk Gymnasium van Gouda. Nieuwe leerlingen. Zonder toelatingsexamen zijn tot de eer ste klasse toegelaten: P. W. de Beun, J. Burggraaf, N. van Dantzig, W. C. Dessing, P. Th. van Doip, Eugenie N. Van-Duyven- dijk, L. van Dijk, A. W. van Eijk, J. H. M. Franken, D. M. Hoevelaken, P. de Jong, N. de Jongh, M. Mourik, G. rnn Muiswinkel, G C. F. W. Pönitz, G. P. de Pooter, J. G. Pruymiïoom, H. D. de Reus, Louise A. Riet veld, Cornelia P. Schilt, 'Nelly E. L. Schreu- der, D. A. Slager, D. R. C. Verflagen, A. Veihoeven en Johanna C. van Xanten. Overgangsexamens. Van de eerste tot de tweede klasse zyn bevorderd: A. H. Boogaart, Antoinette van Duwend ijk, A. de Jong, J. de Jong, Nelma J. Kool, Iüila Kortenoever, Anna Nagtglas Boot, H. P. Nieuwenihuizem, A. Schep, W. van Vliet, J. van der Vlist, Willy C. van Xanten, Apollonia P. van Eeden Petersman, D. J. Oudyk. Van klasse naar 3 zyn bevorderd: B. Albada, Madelaine Becking, J. W. de Bruyn, Cornelia Dankeliman, Johamna FLohil, The- resia W. M. Franken, Oh. G. van Leeuwen, Nanny J. Mogemlorff, L. Nagtglas Boot, Anna M. Schreuder, Anna M. Sixma, W. Zimmermann, Maen Zuydam. Van klasse 3 naar 4 zijn bevorderd: J. Blanken, A. van Dantzig, G. H. Ch. van Dijken, Hendrika N. J. Elzenga, Elizabeth S. Gal'las, K. J. Kerling, K. B. Kremer, Ali- da J. M. Loef, J. E. L. de Planque, Geer- truLda Rensma, Anna C» E. Simon, J. H. van Westendorp. Van klasse 4 «aar 5 zyn bevortierd: J. H. Becking, J. L. A. vah Dantzig, Suzanna F. J. Franken, M. J. van Kleef, A. G. de Man, H. W. B. Michgelsen, P. Nyhoff, Gys-berta Ringeling, F. Schreuder, J. G. Steyn, Anna S. Torensma. Van klasse 5 naar 6 zyn bevorderd. J. Ewoldt, Ety Lagro, Gatharirta H. de Groot, C. Jongeboer, Hermyutje A. Sixma, J. Zwijnenburg. Kijks 11.U.S. Gouda. Uitslag eindexamen afd. B. 1935. Geslaagd: Mej La Broere, Lekkerkerk; P. Dauvillier, J. v. Eijk, V. Henriquez, F. v. d. Heyden, E. v. Hoorn, P. y. d. Hout, mej. Ge. Kuipers, J Neeter, W. v. Nor den, B. Ringeling, J. de Ruwe, L. Sips, P Verstoep, allen alhier Afgewezen 2. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplage opgenomen). Drankwet. Verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op 6 Juli 1935 bjj hen is ingekomen een verzoekschrift van CX J. van Ham, wonende te Gouda, Walvis straat no. 33 om een tapwergimning inge volge de Drankwet voor de volgende loca- liteit: de beniedenvoorlocaliteit van het per ceel Kleiweg no. 83. Binnen twee weken na de dagteekening dezer 'helkendmakirjg kan ieder tegen het verleenen van (lit verlof schriftelijk bezwa ren by Burgemeester en Wethouders in brengen. J Waarechuwing. De Commissaris van Politie te Gronin gen geeft ietfer in overweging, alvorens in relatie te treden met de „Nébotmes", (Ne- derlanldsche Bouw. en Meubelspaarkas) te Maastricht, bij hem, Commissaris van Poli tie, inlichtingen in tel Kersen eten in „De Kleine Betuwe". De toeristenchïb „Tot ons plezier" maakt morgenavond een fietstocht naar „De Klei ne Betuiwe". Vertrok/ken wordt om 8)4 uur van de Maa-kt Deken B. M. J. van Rooy hersteld. In den toestand van deken B. M. J. van Rooy is den laataten tyd zoo'n aanmerke lijke verbetering ingetreden dat Z.Eerw. gisteren het St. Jozef Paviljoen heeft ver laten, en in de pastorie is teruggekeerd. Op medisch advies, zal Z.Eerw. nog eenl- gen tyd rust moeten Examen handenarbeid. De heer C. Broekhuizen slaagde aan de Kweekschool met den Bijbel te Rotterdam voor het examen handenarbeid. De Kuinstnijverheidhandel in Nederland. By de te Amsterdam gehouden vergade ring van de Vereeniging ter behartiging van dief belangen van die Kunstnijverheid- handel in Nederland werd tot bestuurslid gekozen Mevr. Nelly Sosfcers-'v. Balen Blan ken te Gouda. Een ongeluk dat goed afliep. Gisteravond omstreeks half zeven reed de 15-jarige Gys de Bruyn uit de F. W. Reitz- straat meit zyn zusje Annie op de Burgiem. Martenssingel. De kleine zat by hem achter qp de fiets toen de jonjjen ter hoogte van de IjBsellaan in wat zand dat daar ter plaatse op( de straat ligtt, slipte. Beiden kwamen te vallen en het meisje geraakte buiten kennis. Onmiddellijk werd dokter Meeter gewaarschuwd, op wiens advies de beide kinderen naar huis werden vervoerd, alwaar dr. GooaaeuB uit het Van Iterson Ziekenhuis oolk spoedig aanwezig was. Na onderzoek door de beddte artsen bleek dat de gevolgen vun den val minder ernstig waren dan aarevankeiyk werd gedacht. Met schaafwonden en groote schrik liep het af. Het meisje kwam al epoedig weer bij ken nis. De verloting ten bate van de Nat. Chr. G«h. Onth. Vereeoigihg. De verloting ten bate der kas van die Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, afd. Gouda heeft plaats gehad op Maandag 8 Juli. De pryzen sijn gevallen op de nummers: le prijs no. 380, 2e pr. no. 471, 3e pr. no. 475, 4e pr. no. 9, 5e pr. no. 223, 6e pr. no. 253, 7e pr. no. 465, 8e pr. no. 596, 9e pr.no. UB, 10e pr./no. 386 en kunnen afgehaald worden aan het Blauwe Kruis, Westhaven 6. Gevonden voorwerpen. Aan het Bureau van Politie zyn te be vragen de navolgende aldaar als gevonden gedeponeerde voorwerpen: een rijwiel, sleu teltjes aan een touwtje, een bosje sleutels, een huissleutel, een ,startpedaal. Verder zyn aan de navolgende adressen te bevragen: een portemonnaie mot inhoud, Kerrebyn, lJasellaan, 51; een Psalmboek je, A. v. d. Laan, MiÜdelantstraat 6; een zakje met kinderjurk, W. v. Kersbergen, Mindeibroedersteeg 1)0; oen portemonnaie, Postkanfoor, Westhaven; een rozenkrans, A. Reidning, St. Anthoniestr. 3; eqn rooster van breimachine, A. Alphenaar, Boelekade '105; een zilveren broche, J. Blazer, Oost haven 69; een sleutel, A. Broekhuizen, IJs- sellaan 149; een portemonnaie, Juffr. de Weger,Boschweg 10; een duimstok, J. J. Boom, Voorwillens 77; een linnen sloof, v. d. Velde, Peperstraat 94; een dames armband, Binnendijk, Gr. Florisiweg 93; een blauwe muts, D. Schaap, Groenendaal 63; een damesregenmantel, M. Noorlander, Vrouwesteeg 16; een stropdas, T. de Jong, beerstraat 7; een rozenkrans, A. Bosman!, Walestraat; een bruine achooltasch, D. de Kek, Joubertetr. 206; een portemonnaie, J. G. Polet, Gr. v. Bloisstr. 14; een witte gym schoen, J. de Knoop, J. v. d- Heydestr. 4; een vulpenhouder, A. Kuipers v. Lande, Krugerlaan 37; een kinderportemomnaie, J. Walthie, Dr. Leydetr. 8; een badpak, hand doek en muts, G. Kes, Tollensstr. 142; een portemonnaie, G. de Bruin, F. W. Reitz$tr. 2a; een postduif, G. Dogterom, IJssellaan 127; een paar kinderschoenen, C. Hluisman, Groenendaial 56; een rozenkrans in zakje, C. Bos, L. Willemsteeg 4; een diamiestaschje met inh,, C. Plomp, Fluiw. Singel 37. Aan het Bureau van Politie zyn omtrent eenige gevonden rywielbelastingplaatjes inlichtingen te bekomen. Als verloren werd aamgegeven: een zwart leueren portefeuille met gouden slot. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereeniging „De Vriend schap" hield Zaterdag eeai wedvlucht uit Kozendaal. De uitslag is. A. Eist 1, 54, 62; J. v. d. Willik 2, 15, 18, 19; C. v. d. Kley 3, 26, 35, 68; M. Dykman 4, 21, 56; J. Was senaar 5, 24, 38; T. Wedzenis 6, 39; N.N. 7, 8, 14, 17, 41; G. Baretidse 9, 22, 25; C. van Duuren 10, 49; L. Rulik 11, 31, 38, 44, M, 56; A. Kulik 12, 16, 23, 28, 34, 47; E. Roei of s 13, 29, 33, 52; L. v. d. Heuvel 20, 59; Pih. Kuilenburg 27; W. van Waas 30, 40, 60, 64; H. van Hattem 3(2; M. Blok 36, 42, J. v. d. Seult 37, 48, 66; Z. van Leeu wen 43, 46; B. Zappey 46, 53; J. Qverkamp 57, 65, 67; W. Bor 60, 61; F. Feijs 63. Los 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2.52.52, laatste duif 3.07.49 uur. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 5 Juü. Willy, d. van P. Wuyster en J. M. C. Kist, F. W. Reitzstr. 22. 6 Juli: Cornelia Helena, d. van A. B. Monster en I. P. Th. H. Metzemakers, v. d. Palmstraat 139. 7 Juli: Frederik Arie, z. vain A. van den Berg en A. de Jong, Boomg.straaat 21. OVERLEDEN: 5 Juli: Catharina Johan na van den Berg, geh. met J. P. Honkoop, 46 jaar. 6 Juli: Hermanns de Wit, 39 j. 7 Juli. Lesina Niza Flux, 1 j. 8 Juli: Jacoba de Bruijn, geh. met W. van der Woude, 69 j. t Agenda. 10 Juli, 2 uur, Reünie-Bioscoop, matinée. 10 Juli, 7.30 uur, Geref. Gemeente, ds. R. Kok van Veen endaal. 10 Juli, 8 uur, school 7, repetitie gemengde zangvereeniging Jöuterpe". 10 Juli, 8 uur, geb. Daniël, damescursus E.H.B.O. ds. C. van Elk. 10 Juli, 8 uur, manége, oefenavond ryver- eenriging „Gouda Vooruit". 11 Juli, 8 uur, voormalige kazerne Vee markt, cursus Roode Kruis. 11 Juli, 8 uur, Vrye Evangelische Gemeen te, 'dw. iH. C. Ijeep,, bijbellezing en bid stond. 14 Juli 6 uur St. Janskerk Prof. Dr. S. Berkelbach v. d. Sprenkel. Jeugddienst. 28 Juli, 10 u. Bovenzaal Schaakbord. Jaarl. Ledenverg. G. V. B. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst wor den waargenomen door apotheek P. Weyer, Gouwe 136. UIT DEN OMTHRh BOSKOOP. De weg van-Alphen naar Boskoop. De voorbereidende maatregelen voor den nieuwen weg vorderen goed. Naar wij vernemen, hebben de voorberei dende maatregelen, verbonden aan den aan leg van den nieuwen provincialen weg langs de Gouwe van Boskoop naar Alphen a. d. Rijn, een zeer vlot verloop. De onderhande langen fcusBch/en het provinciaal bestuur en lie eigenaren van de verschillende kweeke- ryen, welke geheel of gedeeltelijk zullen moeten worden ontruimd, zijn boven ver wachting geslaagd, zoodat er geen vrees be hoeft te bestaan voor eindelooze onteige ningsprocedures. Met verschillende kwee kers is men bereids tot overeenstemming gekomen, terwijl met eenige anderen nog slechts enkele details zullen moeten woe den geregeld om tot een accoord te gera- km. 1 Hét ligt dan ook in de bedoeling van den Prov. Waterstaat nog de ten zomer de kunstwerken van den nieuwen weg, welke tot Gouwsluis zal worden doorgetrokken, aan te besteden. Mét den aanleg van den weg zelf zal dan waarschijnlijk het volgend jaar worden begonnen. deze het schier onberijdbare Goudeche Rij- pad met de twee dure tollen zal vervangen. In de Rijnstreek wordt reeds langen tyd verlangend naar de totstandkoming van dezen nieuwen verkeersweg uitgezien, daar MOORDRECHT. Simultaan wedstrijd. Op Woenüiag 3 Juli j.l. hieid de heer F. Jacobi voor de damgroep van de Schaak- en Damver. „Moordrecht" een simultaan- wedstrijd. Nadat de voorzitter, de heer J. Dam, hem welkom had geheeten, hield de heer Jacobi een, inleiding waarna de wed strijd aanving. Deze had een zeer prettig verloop. Na 2 Va uur won. de heer Jacobi 11 partyen, maakt er 3 remise en verloor van de heeren B. Boon en T. v. d. Kaa. WADD1NX vEEIS. Telefoondienst. Nieuwe aansluiting. 148 J. L. Brouwer, Varkenshandelaar. Vervallen aansluiting. 88 N.V. Cornic Betonfabriek en tech nisch Adviesbunetau. Wyziglng. 58 H. Rietveld in C. J. Rietveld. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. Door haar overwinning op PC.G. 2 is G.Z.C. 3 kampioen geworden van de reserve 3de klasse E van den Ned. Zwembond. ZWEMMEN. Mevrouw Triebeis-Koens 70 jaar. In September a.s. hoopt mevrouw Trle- bels-Koens, in zwemmerakringen beter be kend als Moeder Triebels, ,haar zeventig- ster. verjaardag te vieren. Mevrouw Triebels-Koens is gedurende lange jaren lid geweest van het Hoofdbe stuur van den Kon. Nedl Zwembond en is eenige jaren geleden benoemd tot eerelid van dien Bond. Ondanks haar hoogen leeftyd neemt zy nog steeds actief deel aan de leiding in de Bond, is steeds aanwezig by belangrijke ge beurtenissen op zwemgebied en ia overal waar zy komt door woond en daad nog steeds, zooals al zoovele jaren, een machtig propagandiste voor de zwemkunst. Eern comité is samengesteld om het feest van heel zwemmend Nederland ter eere van Moeder Triebeis voor te bereiden en straks uit te voeren. De secr.-penningmepster van het comité, de heer H. Wesselo, Singel 116 te Buasum, zal gaarne aan belangstellenden alle wenschte inlichtingen verstrékken. WIELRENNEN. Wielerbaan Gouda. Uitslag van de gehouden clubwedstrijd tusschen Sparta den Haag en Excelsior Gouda. Sprintwedstryd: le serie: 1. Biesheuvel; 2. Rutgerink; 2e serie: L Hofstede; 2. Grim- me; 3e serie: 1. C. v. d. Wiel; 2. Hendrikse; 4e serie: 1. A. v. d. Wiel; 2. W. Houtman; 5e serie: 1. T. Duin; 2. W. Diekhoof; 6e se rie. 1. Evert de Jong; 2. H. Bats. ie serie herkansing verliezers, matches a troiw1. Rutgerink; niét geplaatst Grimme en Hendrikse. 2e serie herkansing verliezers: 1. Diek hoof; ndet geplaatst Bats en Houtman. Kwartfinales: le serie: 1. Hof-stede; 2. C. v. d. Wiel; 2e serie: 1. Evert de Jong; 2. A. v. d. Wiel; 3e serie: 1. Rutgerink; 2. Diek hoof; 4e serie.°L P. Biesheuvel; 2. T. Duin. Demi-finale»: Ie. serie: 'l. Rutgerink; 2. Hofstede; 2e serie: 1, Biesheuvel; 2. Evert de Jong. Finale: 1. P. Biesheuvel, tyd laatste ron de 11.4 sec.; 2. Rutgerink; 3. Hofstede, tyd laatste ronde 12.4 sec.; 4. Bvert de Jong. Afvalrace gewonnen door Vioen van Sparta den Haag. Koppelachtervolging gewonnen door Sparta met HoutmanP. van Wyk halen na 9 ronden Verwaal—Berkouwer van Ex celsior in. Ploegachtervolging werd eveneens gedis- aideerd door Sparta gewonnen. Koppelwedstryd over 20 K.M. 120 ronden met 3 klassementen. Hiervoor startten voor Sparta 4 koppels: By laarL—Hendrikse, Boot—de Ron, Duin—Grimme, Bats—Vioen. Voor Excelsior startten HofstedeEvert de Jong, P. v. d. MeerC. v. d._ Wiel, P Biesheuvel—Verwaal, Berkouwer—Zwaan. Het was een aardige spannende stryd die het volgende resultaat had: 1. P. v. d. Meer C. v. d. Wiel 4 punten; 2. op 1 ronde P. Biesheuvel—Verwaai 10 p.; 3. Hofstede—de Jong 5 p.; 4. op 2 ronden Duin—Grimme 10 p.; 6. Bats—Vioen 8 p.; 6. Bioot—de Ron 5 p.; 7. Bij 1 aartsHendrikie 2 p. wardes. Uit de 26 meisjes die uw de vele hon derden in eerste Instantie gekozen waren zijn er thans vier uitgezocht, die tot l Augustus in verdere opleiding blijven. De bijeenkomst der sportvliegers te Zoute-Knocke. Men sdhryft oms: De stervlucht der sportvlieger naar de 1 Zoute is een waar succes geweest. Zaterdag middag arriveerden op het vliegveld achter- j eem olgens 68 sportvliegtuigen uit alle lan den van West-Europa. De Duitsche deelne- 1 triers vertelden, dat vóór hun vertrek uit Hamburg er een vriestemperatuur heersch- te. Betere berichten kwamen van de Fran- sche en Engelsche deelnemers. De groote vloot werd in een driedubbele Tij opgesteld tegenover het zomerverblijf van den Belgischen koning, dat op den rand van het vliegveld in de duinen is gelegen. De buitenlandsche gasten werden door de V.V.V. van de Zoute verwelkomd, alsmede door vrijwel alle öelgisohe «sportvliegers. Vele Belgische luchtvaartautoriteiten wa ren aanwezig, o.a. kolonel Daumerie, direc teur van het bureau luéhtvaiart, de heer Crabbe, administrateur van de Sabena, de chef van den viiegmedisdhen dienst, Sille- vaerts, e-a. Wegens deu giooten omvang van het ge zelschap moest dé avondmaaltijd in verschil lende hotels plaats vinden, waarbij harte lijke woorden werden uitgesproken. Een treffend moment was het toen Asjes op het terras op de Albertplaats zyn mededinger in den Melbourne-race, Ken Waller, ontdek te, die zooals bekend is, met een Mothvlieg- tuig naar het Australische gemeenebest vloog. De Zondagmorgen werd door heerlyk zonnig weer begunstigd, zoodat tegen 11 uur een groot gedeelte van de luchtvloot zich omhoog bewoog. Fraulein Liese Hoff mann gaf daarby een kunstvluchtdemon- stratie, die zelfs de keien der militaire luchtvaart in verrukking bracht. Des middags ging een gedeelte der vlieg tuigen naar Brussel voor een bezoek aan de tentoonstelling, terwijl de andere reünis ten uitzwermden) naar alle windstreken huistoe. Een zeer geslaagd weekend, waarop dc ^astlheeren met groote voldoening kunnen terugzien. RECHTZAKEN. LUCHTVAART. De Stewardessen van de K.L.M. Uit 2(> sollicitanten zijw er vier ge kozen voor verdere opleiding. Aan de vrouwelijke zucht, met de mode mee te gaan zal tegemoet gekomen wor den door de directie van de K.L.M waar het betreft de uniformen van de air- hostesses op de lijn Amsterdam—Milaan. Die tegemoetkoming zal zitten in den rand van de hoedjes, die deze stewardes sen zullen dragen. De stewardessen zullen namelijk Aljina baretten dragen als zij „op de lijn" zijn en hoedjes als zij „aan wal gaan" in Frankfort, Milaan of Amsterdam. Ook de baretten zullen nog rekening houden met de vrouwelijke zucht tot „iets anders" want 's zomers zullen zij wit van kleur zijn en 's winters donker-blauw. Ook de blouse die onder het getailleer de jasje wordt gedragen kan 's zomers van witte stof zijn, met een z.g stropdas. De onderscheidingsteekenen voor de stewardessen zijn heel eenvoudig: op de rechterlapel van hun Jasje een verguld speldje met het embleem van de K L M. en op de das of blouse of op linker-jas- lapel een broche waarop het woord ste il ADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: A.V.R.O. 5.3U Kovaca La- jo» en zyn orkest; 7.10 Causerie door Her man Felderhof; 7.30 Volkszang o.l.v. P. C. Poortman; 8.Berichten; 8.05 „Les cloches tie Cornevijie", oerette van R. Planquette (verkort) mjn.v. verschillende soUstern; 9.05 „Kusco en Tedasco" een Peruaansch sprookje 'van Multatuli door mr. Ph. Ia t hapelle en Ans Koppen; 9.25 Aeolion-or- kest; 10.mr. Ph. C. la Chapelle draagt voor; 10.16 Decibels o.l.v. Eddy Meenk, met Topy Glerum en idte Jungle Serenaders; 11.— Berichten; 11.10 Gyamofoon. Huizen: KJLO. 5.46 Gramofoon; 6.40 Zwem cursus door S. P. J. Borsten; 7.15 „Practische Reclasseering" door J. W. M. I'asdeloup; 7.35 Graimofoon'; 7.60 „De a.s. I.ustrumbondsdöjg van de Katholieke Jonge Middenstandsver." door A. H. J. Lohman; 8.— Nieuwsberichten; 8.06 Groote schlager revue m.m.v„ de K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer en de gramofoon; 9.26 Inter nationale sportrevue door Passepartout; 9.40 Bezinning in schoonheid; 10.— en 10.50 José Rosenberg en z'n orkest; 10.30 Nieuws berichten; 10.35 en 11.30 Gramofoon. MARKTBERICHT. Veemarkt Rotterdam. 9 Juli. Aanvoer in totaal 2684 stuks. Paarden 151, veulen 16, magere runderen GOö, vette runderen 613, Vette kalveren 207, grask'alveren 1559, nucht. kalveren 38, schapen en lammeren 184", varkens 1, bok ken of geiten 13. Pryzen per K.G.. Vette koeien le kw. 50, 2e kw. 40, 3e kw. 30-^35; Vette ossen le kw. 46, 2e kw. 42, 3e kw. 33—36; Stieren le kw. 43, 2e kw. 39, 3e .kw. 30—34; Vette kalveren le kw. 70, 2e kw. 66, 3e kw. 35— 46; Schapen 353128, er stuk 15118; Lammeren 36—32—28, per stuk 10—8—6; Graskalveren ié kw. 36, 2e kw. 25, 3e kw. niet gen.; Nucht. kalveren le kw. 26, 2e kw. 20, 3e kw. niet gen.; Slachtpaarden le kw. 40, 2e kw. 36, 3e kw. 30. Prijzen per stuk: Nucht. sladhtkalveren 6.506—6; Nucht. fokkalveren 13l'l8; Slachtpaarden 160—120—80; Werkpaarden 220—140—80; Stieren 210—160—110; Kalf. koeien 190—140—90; Melkkoeien 185^-136 85; Vaarzen 957560; Pinken 7060 50; Graskalveren 352520. Vette koeien en ossen, aam-cr ruim, handel „troef, pryzen ais gisteren. Stieren, aanvoer iets korter, handel willig, prijzen hooger. Vette kalveren, aanvoer ruim, han del kalm, pryzen als gisteren. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel flauw, pryzen als gisteren. Nucht. slacht- en fakkalveren, aanvoer grooter, handel vlug, pryzen hooger. Paarden, aanvoer als vorige week, handel kalm, pryzen stijver. Kalf en melkkoeien, aanvoer ruim, handel iets willi ger, pryzen ais vorige week. Vaarzen en pinken, aanvoer korter, handel zeêc kalm pryzer. onverasïdterd. Graskalveren, aanvoer Tuner, handel iets vlugger, pr\jz( veranderd. Kaasmarkt Bodegraven. 9 Juli. Aangevoerd 456 partijen m. r.m., 19.236 stuks, 173.124 K.G. Prijzen le kw. m. r.m. 1518; 2e kw. m. r.m. 12— '14; zwaardere 20. Handel matig. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk be wolkt, .waarschijnlijk droog. Kans op on weer, vooral" in het zuiden. Warmer. Vleeschknoeierijen. Alphensche slager opnieuw voor het kantongerecht. Voor het kantongerecht te /Uphen a. d. Rijn heeft voor de zooveelste maal te recht gestaan de Alphensche slager R. H., die reeds herhaaldelijk tot hooge geldboetes en op de laatste zitting zelfs tot 14 dagen principale hechtenis is ver oordeeld wegens het in voorraad hebben van ongekeurd en bedorven vleesch. Thans stond hij weer terecht, omdat hij in zijn ijskast een hoeveelheid bedor ven rund- en varkensvleesch in voorraad had gehad, dat volgens de verklaringen van den hulpkeurmeester voor de son- sumptie ten eenenmale ongeschikt was, omdat het groen zag en kleefde. Verd. H zei, dat het vleesch niet be dorven was geweest, doch slechts tenge volge van het doorslaan van de electri sche stoppen, in aanraking was gekomen met het ijswater uit de kast. De ambtenaar van het O. M. elschte, na nogmaels op de ernstige knoeierijen van H te nebben gewezen, diens veroor deeling tot een principale hechtenis van 30 dagen. De Kantonrechter veroordeelde hem tot een principale hechtenis van 14 dagen met openbaarmaking van het vonnis in de plaatselijke pers. LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST, li. M. de Koningin op du.i Ruigen Hoek. H. M. de Koningin heeft reeds gisteren op den Ruigen Hoek te Scheveningen vertoeid H. M. is heden te l uur weder per auto naar het Loo vertrokken. Frankrijk en het Italiaansch-Abessynisch conflict. ABBES ABEBA, 9 Juli. Volgens niet be vestigde berichten heeft Frankrijk te kennen gegeven, dat het niet geïnteres seerd is bij het Italiaansch-Abessynisch conflict. Dit antwoord wekt groote verbazing, omdat nog pas kort algemeen werd ver klaard dat Frankrijk alles In het werk had gesteld om Italië te weerhouden van een ingrijpen van Italië in Abessynié. Frankrijk heeft inderdaad groote belan gen in Somalieland. I)e besprekingen van de arbitrage commissie inzake het Italiaansch Abessynisch conflict geschorst. SCHEVENINGEN, 9 Juli. Hedenochtend om ll uur zijn de 4 arbiters in het Ita- laansch—Abessynisch conflict in het Pa lace Hotel bijeengekomen ter bespreking van de situatie. Deze bespreking zou van beslissende beteekenis zijn voor de voort zetting der arbitrage. Om half één werd de bijeenkomst der commissie geschorst en werd medegedeeld, dat de meenirigen der arbiters aan de regeeringen van Ita lië en Abessynië zijn medegedeeld. Ir. Mussert met de „Sperwer" naar Indié. Naar wij vernemen is door Ir. Mussert thans passage geboekt bij de K.L.M. van Amsterdam naar Batavia. Zijn vertrek is vastgesteld op 17 Juli a.s. Op dien datum zal hij met de „Sperwer" naar Ned.-Indlë vertrekken, waar hij op Maandag 22 Juli zal aankomen. Gift van H. M. de Koningin. De Ver. tot Bevordering van Chr. Va- cantiescholen in Nederland mocht van H M de Koningin een belangrijke gift voor haar werk ontvangen. Een vijfjarig jongetje doodgereden. HEDEL, 9 Juli. Hiedenmorfpeit liep het 5-jarig zoontje van de familie Herk op den weg Hedel— Zaltbommel achter een bakkers kar. Toen het plotseling achter de kar vandaan Hop werd het door een juist paa- „eerende auto gegrepen. Het hoofdje werd geheel verpletterd, zoodat de dooki onmid- dedyk moet zijn ingetreden. Het lykje is nuar de oudtrlyke woning vervoerd. WISSELKOERSEN. 3 Juli. 9 Juli. Officieel. Londen 7.28 7.29 Berlijn 59.25 69.23 Parijs 9.721 9.73 Brussel 24.80 24.79 Zwitserland 48.U9 48.134 Kopenhagen 32.524 32.56 Stockholm 37.55 37.60 New-York 1.46R 1.46 A Oslo 36.60 36.624 Nlet-officieel. Italië 12.13 12.13 Madrid 20.17 20.174 Praag 6.17 6.17 Beursoverzicht. De belangstelling op de Amsterdam- sche beurs ging vandaag in de eerste plaats uit naar de Amerikaansche fond sen. Van de locale aandeelen bleven Kon. Olie gevraagd Deze papleren werden vandaag ex-div. (74 pet.) genoteerd en hiermede rekening houdend was de koers ruim 2 pet. hooger Gedurende de beurs- tijd bleven de iluctuaties beperkt. De Amerlk soorten konden zich gemakke lijk handhaven. Philips waren goed ge disponeerd. De koers schommelde om de pryzen van gisteren Aku's nauwelijks veranderd. Unilevers wisten zich op het siotpeil van gisteren te handhaven. Am sterdam Rubbers bleven op peil, terwijl de minder courante soorten kleine koers verliezen leden. Tabakken aan den vas ten kant, doch de koerswinsten hadden weinig te beteekenen. H V A 's moesten i pet. prijsgeven, doch de minder couran te soorten handhaafden zich omstreeks het vorig slotnlveau. Scheepvaarten ver laten Duitsche obligaties nauwelijks prijshoudend. De Ned. Staatsfondsen wa ren vrij vast öude schuld werd meeren- deels Iets hooger genoteerd De pand- briefmarkt was kalm en prijshoudend.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2