Nieuwe Bessen£riaaP92? p£ïr, IWulder Ooms PALTHE hink mm Hoogenbosch Ruimt op! Sensatieprijzen a contant Markt 52 KERK CONCERT m Vacante Reizen naar Brussel f 300.- te leeD Kort Haarlem te Huur BOVENHUIS te Huur Uitvoering 3e zóne Rioleeringsplan. W. T. J. ABBEMA Een Dienstbode- Middenstandswoning 1 Garage Paradijs 18-20 - N.V. A. M. van Eldik. Tel. 2250. Fa. GtZ. VAN DANTZIG Mooi Bovenhuis 2 nieuw gebouwde Woonhuizen Negen huizon en erven Friseh Weertje vandiag lekkere Smeerworst A. J. OPSTELTEN, JAN HONDONG, De gezagvoerder van de verongelukte „Maraboe". Een van Nederland's grootste luchtvaartmannen. Reden tot dankbaarheid om zijn behoud. Het tragische lot van de Maraboe zoo kort na de ramp van de Kwikstaart vervult heel ons land met deernis voor de K.L.M. Onze prachtige luchtvaartmaatschap pij, die zich jarenlang mocht verheugen in een geluk, waarop het buitenland ja- loersch was, heeft na het overweldigend succes van de Melbourne-race een reeks van bittere tegenslagen moeten verduren Hoe het ongeluk van de Maraboe zich precies heeft voorgedaan, de gezagvoer der zal dat, naar we hopen, spoedig pre cies kunnen uiteenzetten. Wel is reeds bekend dat het ongeluk zich niet aan het strand van Rishar heeft afgespeeld, maar op het vliegveld van Boesjir zelf Wel werd het telegram uit Rishar ver zonden, waardoor men veronderstelde dat de ramp daar is geschied, maar dit kwam doordat het telegraafkantoor te Boesjir tengevolge van het noodweer ge sloten was. De geredde gezagvoerder Jan Hondong zal in staat zijn, haarfijn mede te dee- len, wat er ginds is gebeurd. De K.L.M. heeft reden, zeer dankbaar te zijn voor het behoud van menschenlevens bij het ongeluk van de Maraboe: doch speciaal voor het behoud van Jan Hondong. Juist, toen in December de Ulver ver brandde, kwam Hondong met zijn Snip na een prachtig geslaagden Oceaanvlucht in triomf in de West'aan. Hij is een van de mannen, waarop de K.L.M. en heel Nederland trotsch kunnen zijn Hij staat in de voorste rijen van hen, die Neder land's naam op luchtvaartgebied groot hebben gemaakt. De reis van ,de Snip was een geweldige prestatie al is er in ons land veel minder ophef van ge maakt dan van het Uiver-succes. Hondong is van het slag, dat zich door een ongeluk niet laat ontmoedigen. In dat opzicht is hij ook een echte K.L.M.er. Hij werd in 1893 te Grave geboren. Hij stond als een stille en leergierige jongen bekend. Zijn grootste liefhebberij was het knutselen aan motoren. Daar hij de oudste van tien kinderen was, zagen zijn ouders al vroeg uit naar een geschikte betrekking voor hun Jan. Zij deden hem in de leer bij een goudsmid in het stille Maasstadje, doch de edele goudsmeed kunst trok den jongen mechanicus niet aan. Hij was blij, toen hij in 1913 soldaat werd Spoedig werd hij sergeant en daar na ging hij over naar de Luchtvaartaf- deeling te Soesterberg, waar hij zijn bre vet als militaire vlieger behaalde. Aan de vliegerij gaf hij zich met hart en ziel. Eindelijk had hij zijn ideaal ge vonden. De directie der K.L.M. zag wat Hon dong kon en nam hem in 1925 in haar dienst. Hij is dus thans tien Jaar aan ae K.L.M. verbonden. Ongeveer twintig rei zen maakte hij naar Indië als gezag voerder en voordat hij naar de West ging, Rad hij een staat van dienst ach ter zich van 13.000 vlieguren met een ai- stand van 1.500.000 K.M. Nimmer had hij een ongeluk. Dat van de Maraboe is zijn eerste en hopen we van ganscher harte het laatste. Voor zijn ouders te Grave, die steeds op den uitkijk plegen te staan, wanneer hun zoon uit Indië terugkomt (Hondong vergeet nooit, even boven de ouderlijke woning te cirkelen) zal de verblijdende tijding, die aan het ongeluksbericht ver bonden wa^Nvel in 't bijzonder een vreugde zijn geweest. Voor allen, wien de luchtvaart van Ne derland ten harte gaat, zal de mededee- ling „alleftgered", naast een gevoel van teleurstelling* om net verlies van de ma chine, een. gevoel van dankbaarheid stichten. En een gevoel van vreugde om het behoud van een onzer aller besten, van Jan Hondong. op DONDERDAG 25 JULI a.s.. des avonds 8.15 uur in de EVANG. LUTH. KERK aan de Gouwe door het Dameskoor v. d. „N.O.V.B.". Dir. GIJSB. NIEUWLAND. Dhr. ADRI VAN OOSTEN (Viool), Maassluis. Dhr. GIJSB. NIEUWLAND (Orgel). Credietverleening do< Zooals bekend heeft de Regeering hare goedkeuring gehecht aan het door het Be stuur van het Werkfonds 1934 gedaan voor stel tot het verstrekken van een voorschot aan deze gemeente, teneinde haar in staat te stellen over te gaan tot het uitvoeren van de z.g. 3e zöne van het rioleeringsplan. Het hiervoor te verleenen voorschot is be paald op maximaal ƒ210.350.—. Dit voor schot zal, zoo schrijven B. en W. aan den Raad, voor een tijdvak vah vijf jaren rente loos worden verstrekt. Nadien zal, indien de financieele toestand der gemeente, naar het oordeel van de Minister van Binnenland - sche Zaken en van Financiën, rentebetaling toelaat, een rente verschuldigd zyn van hoogstens het percentage, dat de drie ten honderd rentegevende Nationale Schuld op dat tijdstip voor den verkrijger reëel af werpt, evenwel met dien verstande, dat de rente in geen geval meer ual bedragen dan 4 's jaars. Het voorschot zal verder in hoogstens 40 jaren moeten worden afgelost, aanvangende in het jaar, volgende op dat, waarin de laat ste betaling op het voorscnot heeft plaats gehad, een en ander overigens met inacht neming van de bepalingen eener door den Minister van Financiën bij schrijven van 20 Juni 1935, Afd. Generale Thesaurie, no. 205, toegezonden concept-overeenkomst, die den Raad by de ter visie gelegde stukken zal kunnen aantrefffen. De artikelen 1 en 2 van deze overeen komst betreffen verder meer de uitvoering van het werk zelve, waarop mede betrekking heeft een eveneens ter visie gelegd schrij ven van het Werkfonds 1934, d.d. 8 Juli 1935 ,no. 2635 W met bijlagen. Uit de bijlagen van dit laatste schrijven bljjkt, dat het werk in zes gedeelten kan worden gesplitst, waarvan vijf,voor finan ciering uit^het Werkfond? in aanmerking komen en waarmede dan ook bij de vast stelling van het bedrag van het verleende crediet is rekening gehouden. Na gepleegd overleg met B. en W. en den dienst van Gemeentewerken zyn de totale kosten van het werk geraamd op ƒ386.150. Zooals den Raad bekend, omvat deze 3e en laatste zone van het in 1923 door de in genieurs Dr. M. F. de Bruyne te Rotterdam en F. C. J. van dé Steemi van Ommeren te 's-Gravenhage opgemaakte algemeene rio- leeringsplan dezer gemeente .waarvan de eerste (Korte Akkeren) en tweede (Kort- Haarlem c.a.) zone bereids zijn uitgevoerd, het deel dezer gemeente, gelegen ten noor den en ten westen van de spoorlijn Gouda- Utrecht, de Spoorwegstraat, den Katten- singel en van de Nieuwe Gouwe. Door middel van een aan het noordeinde van de J. v. d. Heijdenstraat te bouwen pompstation, waarvan de bouw eveneens in dit uit te voeren plan is opgenomen, zal het rioolvocht geloosd worden op het reeds bestaande hoofdriool, onderdeel van de rio- leering van het stadsdeel Kort-Haarlem c.a. en vi adit hoofdriool worden gevoerd naar het aan het zuideinde van de F. W. Reitz- straat gelegen pompstation, vanwaar het, samen met het afvalwater van de tweede zóne (Kort-Haarlem c.a.) op den Holland- schen IJssel zal worden geperst. De groote hygiënische belangen, die by de uitvoering van deze rioleering voorzitten, behoeven uiteraard voor den Raad geen verder betoog, evenmin als de omvangrijke gelegenheid voor noodzakelijke werkverrui ming in deze stad, die hierdoor wordt ver kregen. Waar evenwel aan de uitvoering nieuwe kapitaalsuitgaven verbonden waren, meenden B. en W. tot dusverre geen vrij heid te mogen vinden hiervoor de overigens zoo noodige voorstellen te doen. In de toelichting door het Werkfonds bi^ zyn meergenoemden brief van 8 Juli j.l. gevoegd, wordt gezegd, dat door financie ring uit dit monds derhalve inderdaad een vervroegde uitvoering van het werk wordt mogelyk gemaakt .terwijl het plan ook uit anderen hoofde voldoet aan de criteria van de financiering uit het Fonds gesteld. Te vens zullen nuttige en in vele gévallen zeer gewenschte wegverbreedingen door demping van slooten,4 nadat de riolen daarin gelegd zyn, verkregen worden. Het Fondsbestuur komt verder tot de con clusie, dat door medewerking van het fonds BINNENLAND. Conferentie inzake NederlandschAmerikaansche handelsbelangen. De heer Dr. A. T. Lanting, directeur van de Handelsaccoorden aan het Departe ment van Economische Zaken zal zich begin volgende week naar Washington begeven om met de Amerikaansche re geering besprekingen te voeren over de handelsbetrekkingen tusschen de beide landen. Mr. A. G. A. ridder van Rappard. Zal van de Tweede Kamer naar de Eerste Kamer overgaam. Mr A. G. A. ridder van Rappard zal binnenkort de Tweede Kamer verlaten en de plaats van wijlen mr. Harm Smeenge in de Eerste Kamer innemen. Evenwel zal hij nog aan de verdere discussie over het bezuinigingsvoorstel deelnemen. Zijn opvolger in de Tweede Kamer zal zijn mr. J. A. H. Coops te Apeldoorn. Hoogheemraadschap van Rijnland. Ter voorziening in de vacature van in genieur van Rijnlanp, heeft het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland de volgende, niet alfabetische voordracht opgemaakt: l ir. D. A. van Aalderen, ingenieur van het waterschap De Regge te Almelo; 2. ir. P. de Gruyter, ingenieur bij het departement van ver keer en waterstaat in Ned.-Indië, thans met verlof, wonende te Haarlem. r Werkfonds 1934. tevens een zeer omvangrijk en nuttig werk- verschaffings-object, 4iet dempen van vele slooten V'iinen deze gemeente, geëntameerd kan wcden. Het deel van het werk, dar dan ook niet voor rrarciering uit het Werkfonds in aan- meking komt, is de restecrende volledige aanvulling der slooten, nadat de rioolbui zen daarin zyn gelegd, inet van elders aan te voeren grond. Dit deel zal in werkver schaffing moeten worden uitgevoerd, ter wijl de kosten hiervoor zyn geraamd op 175.800.—. Volgens de meergenoemde toelicht'ng wordt het werk overigens, zooals reeas op gemerkt, in vyf deelen gesplitst, die in de credietverleening zyn begrepen. Deze deelen omvatten: a. het afdammen, droogzetten, schoon maken en, voor zoover noodig, het uitgra ven van de slooten, respectievelijk van de rioolsleuven; het leveren en aanbrengen van -Ie ondtr- heiing met de daarop rustende fundeering: het leggen van door derden -te leveren betonrioolbuizen met bouw van rioolputten e. d.; het terugvoeren van den uitkomenden grond het leveren en opstellen* van afrasterin gen, nadat de, volledige aanvulling der slof ten in werkverschaffing heeft plaats gevon den; b. de levering der benoodigde beton- buizen; c. de volledige bouw, uitgezonderd de machine-installatie, van het pompgemaal; de levering en montage van de ma chine-installatie in het pompgebouw; •e. kosten voor toezicht en teekenwerk, benevens algemeene kosten van de gemeen te, welke laatste over alle uit te voeren wer ken binnen Gouda worden omgeslagen. De deelen a en c komen komen in aan merking voor publieke besteding; dis onder b en d voor onderhandsche, waarby ten aanzien van het onder b bedoelde getracht zal worden de vervaardiging der betonbui- zen binnen Gouda te doen plaats vinden, nadat ten aanzien van deze beide onderdee- len nader onderzocht zal zyn, in boeverre het werk of een onderdeel ervan zal kunnen worden opgedragen tegen een vooraf vast- gestelden prys. In totaal zal het werk een uitgave vra gen van ƒ386.150.—. Opgemerkt zy nog, dat de totale uilvoe ring van het werk ongeveer 22 maanden tyd zal eischen, terwijl het aantal man- weken der eventueel by deze uitvoering te werk te stellen arbeiders globaal op 3400 wordt geraamd. In de uitvoering in werkverschaffing zal de normale regeeringssteun worden ver zocht. Resumeerende stellen B. en W. den Raad voor, behoudens voor zoover noodig de goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie: le. te besluiten tot uitvoering van de 3e en laatste zöne van het rioleeringsplan van deze gemeente) welke zöne omvat het stadsdeel, dat gelegen is ten noorden en ten westen van de spoorlijn Gouda-Utrecht, de Spoorwegstraat, den Kattensingel en de Nieuwe Gouwe; 2e. te besluiten, door vaststelling van het hierby gevoegde concept-besluit, tot het aangaan met den Staat der Nederlanden van de hierby in concept gevoegde over eenkomst tot verleening van een crediet voor de uitvoering van het onder le. om schreven werk, groot 210.350.— 3e. B. en W. te machtigen tot uitvoering in werkverschaffing van het, na het leggen der rioolbuizen daarin, volledig aanvullen van slooten in de hiervoren omschreven 3e zöne van het rioleeringsplan dezer ge meente; een en ander, voor zoover sub 13 be treft, overeenkomstig de daarvoor in over eenstemming met de Regeering, resp. het Werkfonds 1934 op te maken bestekken enz. 4e. voor zoover de uit de uitvoering van dit werk voortspruitende kosten niet op andere wyze, hetzy voorloopig, den wel de finitief, worden gedekt, hiervoor t. z. t. de noodige middelen te vinden door middel van geldfeening. LUCHTVAART." De lijndiensten van de K.L.M. Maandag zullen enkele wijzigingen worden aangebracht. Verbinding met Huil blijft bestaan. Zooals vfe reeds gisteren mededeelden, is de nachtpostdienst van de K.L.M. op Keulen op verzoek overgenomen door de Deutsche Lufthansa, terwijl op de lijn Amsterdam—Praag v.v. de Hollandsche machines zullen worden bevlogen met Tsjechische piloten. deringen in den dienst aan te brengen. Van den dienst op Brussel, welke op het oogenblik vijfmaal per dag wordt gehouden, komt er één te vervallen. Hetzelfde Is het geval met den dienst op Londen, welke thans ook vijfmaal per dag wordt gevlogen. Voor het overige blijven de diensten op het Europeesche net ongewijzigd. De ver binding met Hull—Liverpool zal derhalve blijven bestaan. Op Maandag 29 dezer zal nog een klei ne wijziging in het binnenlandsch ver keer worden gebracht. Van dien datum af zullen namelijk de Douglas-m'achines vervangen worden door Fokkers, tenein de de Amerikaarjsche toestellen vrij te krijgen voor het andere snel vervoer. RADIO TELEGIU^ÏSCH WEERBERICHT Verwachting: Meest matige zuidelijke tot zuid-westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk regen, zelfde temperatuur. STADSNIEUWS. GOUDA, 20 Juli U935. Gemeenteraad. Agenda voor de vergadering van den Raad de/r gemeente Gouda op Dins dag 23 Juli, des namiddags 7 '/je uur, zoo noodig den volgenden avond voort te zetten. Aan die onde: Herstemming over het voorstel tot aan houding van het voorstel tot verikoop van grond, gelegen' nsèy de A. G. de Vryestraat aan den heer G. Niermeyer. Het voorstel tot herziening van de be zoldiging van het politiepersoneel. Het voorstel tot wyziging der jaarwedde van den Commissaris van Politie. Het voorstel tot wyziging van de ver ordening, regelende de aan afgetreden wet houders toe te ikennen vergoeding of pen sioen. Het voorstel betreffende de fusie van den dienstfcvan Gemeentewerken, den Reinl- gings- en Ontsmettings- en den Haven dienst. en van den dienst van het Openbaar Slachthuis c.a. en het Marktwezen. Het voorstel tot uitvoering van hetriolee- ringsplan 3ie Zöne; aangaan van een over eenkomst met het Ryk voor gelden, te ver krijgen uit het Werkfonds 1934. Het voorstel inzake huudbepaling ge meentewoningen; aanvragen aanvullings- bouwvoorschot le complex. Het voorstel inziake huurbepalmg ge- meewtewoningen; verlaging 5e complex voor ouden van dagen. Het voorstel tot wyziging der verorde ning ex-artikel 10 der Drankwet 1931 S. 467. J Het voorstel betreffende de maxima der vergunningen en verloven A ingevolge de Drankwet 1931 S. 467. Het voorstel tot wyziging der verorde ning voor demi Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor het inrichten van een ligplaats Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor onderzoek van de mogelijkheid van centrale verwarming voor het raadhuis. Het voorstel tot het maken van een af sluiting voor het terrein der Gemeente- Lichtfabrieken aan de Lazarussteeg. Het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening. Het voorstel betreffende het verzoek dier heeren G. van der Horst en G. J. van Win gerden tot wijziging van het uitbreidings plan voor het 'bouwterrein aan den Graaf Florisweg naast de Ambachtsschool. Het voorstel tot verhuur van een lokaal der v.m. kazerne aan den hieer D. L. Dykx- hoorn. Wijziging der begrooting, dienst 1936, en verder voorkomende zakeat. ACCOUNTANTSKANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 2180 "Kerkooncert in de Luthersche kerk. Het dameskoor van de Ned. Chr. Vrou wen Bond' .heeft het voornemen op Donder dag 25 Juli in de Luthersche kerk een con cert te geven onder leiding van haar direc teur, de heer Gijsb. Nieuwlaavd, die ook eenige orgelsolo's ten beste zal geven. Al? solist zal verder optreden de heer Adr. van Oosten, viool, uit Haarlem. Het concert vangt te 814 uur aan. Het dameskoor zingt o.a. Psalm 23 van Schubert en een drietal liederen van H. Zagwyn. De vitalist zal o.a. een Sonate in d-moll van F. Franscoenz en Elegie van J. Schravensawde ten gehoore brengen. De verloting ten bate van het Crisis-Comité 1935. Men verzoekt ons te melden dat op Vrij dag 26 Juli dies avonds 8 uur in het gebouw Westhaven 33 de trekking gehouden zal "worden van de loterij vare het comité Huls- vlijttentoonstelling 1935, die ten bate van het Crisiscomité aangehouden! werd. De aanleg van straten op het bouw terrein Graaf Florisweg. Een afwijzende beschikking. OvereenJkoonstig het raadsvoorstel no. 12- 3/2-32 van 1986 besloot de Raad in zyn vergadering van 11 Maart j.l. afwijzend te beschikken op een verzoek van de heeren G. v. d. Horst en G. J. van Wingerden om vergunning voor het aanleggen van wegen op hiet terrein, gelegen tusschen den Graiaf Florisweg, dJe Derde Kade en den spoorweg GoudiaUtrecht, overeenkomstig het door adressanten ingediend bouwplan. Nadat adressanten by schrijven van 9 April j.l. tot H. M. de Koningin het ver zoek hadden gericht dit besluit te vernieti gen, richtten zy by schrijven van 31 Mei 3-1. tot din Raad het verzoek het uibrel- dling8plan ter plaatse zoodanig te herzien dat de gevraagde vergunning tot den aan leg van wegen op bovenbedoeld bouwter rein aal .kunnen worden verleend. Inmiddels ontvingen adressanten op hun verzoek, gericht tot H. M. de Koningin, be richt, dlat voor de vernietiging van voor meld besluit gieen termen aanwezig waren, om. omdat he* bouwplan strekte tot het bouwen in stryd met het goedgekeurd uit breidingsplan, waarvan de Woningwet (art. 6, 2e lid) afwyking niet toelaat. B. en W. zyn van meaning, dat adressan ten ten onrechte veronderstellen, dat de vergadering niet geheel op de hoogte was van de strekking van hun verzoek, voorts dat zy ook een verandering van het uitbrei dingsplan ongewenscht achten waarom zij voorstellen op dit adres afwijzend te be schikken. Goudschê Vacantie-Kinderfeest. Het Comité verzoekt ons opname van het volgende: v Het sparen der kinderen'is thans afg«- I loöpon. De indeeling in groepen, waarbjj zooveel mogelyk rekening gehouden zal worden met het byeeriblyven van kinderen eener zelfde school, heeft nu plaats. Elk kind ontving reeds een circulaire, waarin aanwijzingen werden gegeven betreffende 't kamp en de uitrusting. Op Woensdag 24 Juli tusschen 2 en 4 uur moet elk kind een label afhalen aan het Blauwe Kruis, West haven, tegen inlevering van de spaarkaart. Dit laatste vooral niet vergeten. Maandag 29 Juli om kwam voor 9 zorgt elk kind op de Markt aan de kant van het politiebureau aanwezig te zyn, vanwaar we met autobussen naar 't kamp vertrekken. Talrijk was het aantal dames en heeren dlat zich weer als leidster en leider be schikbaar stelde. Wy hebben een keus moe ten doen en een aantal personen moeten te leurstellen. Zij zullen echter begrijpen, dat er niet meer mee kunnen dan voor een goede verzorging der kinderen noodig is. Examen Hoofdakte. Voor het examen voor de Hoofdakte zyn gisteren te Rotterdam o.a. geslaag Mej. M. B. Kortenoever en de heer C. v. d. Meyden beiden alhier. Huurverlaging woningen Ouden van Dagen. De /bewoners van de gemeentewoiungen, ibehoorewd tot het 5e complex, zjg. wonin gen voor ouden van dagen, hebben zich tyj adres van 22 November 1934 tot den Raaa gewend, met het verzoek de huren van deze woningen te verlagen met 60 cent per week. Als motief geven adressanten aan de huurverlagingj voor de met Ryfcs. of ge meentesteun gebouwde wonringen. Omtrent gemeld adres, dat in den Raad van 3 December 1984 om advies in handen van B. en W. werd gesteld, hebban zy ad vies ingewonnen van de Commissie van Bij. stand in het beiheer van het Gemeentelijk Woningbedrijf. By haar schryvere van 21 Februari j.l. no. 83, deelt dieae Commissie made, dat zij huurverlaging voor dleae. woningen, noodza kelijk acht. De mogelijkheid van huurver- 1 aging voor deze woningen acht die Comnus. sie aanwezig, 'op grond van de .verkregen renteverlaging door verlenging van den looptijd dér geldleening tot 76 jaar. Zij ad viseert daarom te bevorderen, dat tot de gevraagde huurverlaging wordt besloten. De bedoelde renteverlaging tot 4% heeft inderdaad plaats gewonden. De door de ge meente voor dit complex aangegane geld- 1 eenling is tot genoemd percentage gecon verteerd. Door dezfc renteverlaging leveren deze woningen thans een winst op van cir ca 226.— per jaar, verminderd met 173.50 straatbelasting, dSe de gemeente voorloopig voor haar rekening nam, zoodat de exploitatie sluit met een zuivere winst van 50.per jaar. Over 1984 werd deze wdnst niet gemaakt, doCh leverde de exploitatie 20.07 verlies op tengevolge van -heft godlurende 19, weken derven van huur van leegstaande woningen. Vóór de renteverlaging leverde de exploitatie een verlies op van circa 1000.pér jaar, om dat de annuïteiten 1086.31 hooger waren. Afgezien van de straatbelaating, welke in dertijd voorloopig ten laste der exploitatie rekeningen voor de arbeiderswoningen is ge nomen, doch waaromtrent by verdergaan de huurverlaging wellicht een ander stand punt ware in te nemen, zou by handhaving dter huren, op het oude bedrag van 4. (inclusief waterverbruik) door deze rente verlaging een voordeel voor de gemeente ontstaan van rond 1000.per jaar. By verlaging der huren met 0.50 per week zal dSt voordeel worden verminderd met 910.(35 x 62 x 0j50). Zondér verlenging van den looptijd der geldleereing zou volgens B. en W. derhalve uit verlaging der huren voor de gemeente in verhouding tot den toestand voor de ver laging van deni rentevoet nog geen nadeel voortvloeien. Zjj stellen daarom voor tot verlaging dier huren «ver te gaan met 40 cent per week. i Réunie-Bioscoop. „Gliickliche Rei te". Als eerste film brengt de Réunie-Bioscoop deze week „Gliickliche Reise" met Max Han sen en de lieftallige Magda Schneider in de hoofdrollen. In deze komische film laat Max Hansen iedereen weer genieten van zijn dolle grappen en bijgestaan door zyn part- nerin Magda Schneider is het een rolprent geworden waarmee men zich kostelijk amu seert. Stefan Schwarzenberg (Max Hansen) en zijn vriend Robert, die beiden op een plantage in Brazilië wonen, hebben als eenlg contact met het vaderland een briefwisse ling met twee geheel onbekende meisjes. Beide jonge menschen zyn het leven in het oerwoud al lang beu en wanneer nu een oom van Stefan onverwacht bij hen op bezoek komt opent zich voor hen de mogelijkheid om op een goedkoope manier op diens schip naar „die Heimat" terug te keeren. En tevens zullen zy dan de meisjes ontmoeten waarmee ze nu al een jaar correspondeeren. Na allerlei grappige scènes, die veroorzaakt worden doordat beide partijen doen alsof ztf goed met het aardsche slyk gezegend zijn, wat heelemaai niet het geval is en zelfs een klein misverstand, dat alles nog in el kaar dreigt te sturen, vinden de jongelui elkaar. Met zyn vie^ih gaan ze dan ook maar welgemoed naar Brazilië terug. Carla Carlsen als de vriendin van Magda Schneider speelt een aardige rol, terwijl wij ook nog even de bekende komische figuur van Adèle Sandrock zien, die ook in deze film weer als wyze oude vrouw zoo prach tig ongezouten de waarheid kan zeggen- Van een heel ander genre is de tweede hoofdfilm „Boerenbedrog", met Ken May- nard en zyn niet te vergeten paard Tarzan, Het is een echte wildwest-film. De titel zeg' het reeds. De boeren van Texas worden be drogen en als Ken zich niet als held had opgeworpen, zouden zy hun vee zeker ver loren hebben. Schieten, achtervolgingen en vechtpartijen zijn niet van de lucht. Voor liefhebbers dus om van te smullen. Een interessant Wereldnieuws en Holland ac- tueele Revue gaan aan deze beide films vooraf. Schouwburgbioscoop. Paul Hörbiger en Gretl Theimer Johann Strauss is al vele malen de hoofd figuur geweest in charmante en leutige films. Zijn weergalooze walsen zyn elk voor zich het thema geweest, waarop vindingrijke en knappe scenarioschrijvers en goede re gisseurs films hebben vervaardigd, die er W4arlyk mogen zijn. Films, die altijd weer volle zalen trekken, omdat de muziek van Strauss zoo onweerstaanbaar is. Wanneer bovendien de rollen worden toevertrouwd aan een charmante figuur als Gretl Thei mer en Paul Hörbiger, wel dan moet de film wel goed zyn. Zoo ook „Rosen aus dem Süden". De inhoud van deze prettige, goed- gespeelde film is in 't kort als volgt. Gustav Mödlinger is een ryk geworden wijnhande laar met parvenu-allures. Zyn zoon Toni heeft een geheel ander karakter. Hy wordt verliefd op een alleraardigst danseresje en wil haar met geweld huwen. Papa verzet zich met hand en tand, en als niet een vrien din te hulp was gekomen op het psycholo gische moment, hadden Toni en Mizzi elkaar nooit gekregen. Mödlinger viert n.l. een jubileum en heeft daarvoor de upper ter van Weenen uitgenoodigd. Op de receptie wil hy z'n gasten als bijzondere attractie een glas edelen wjjn aanbieden. De vrien din van Mizzi is er evenwel in geslaagd met behulp van wat azyn den wyn volkomen on genietbaar te maken. Een schandaal is het gevolg en het avondfeest dreigt te zullen mislukken. Mödlinger is wanhopig. Dan komt Mizzi evenwel te hulp door Johann Strauss te bewegen op het feest te dirigee- ren. Als een loo'end vuurtje gaat dit nieuws door de stad en de hooge gasten ontbreken 's avonds niet op 't appel. Strauss komt en dirigeert zijn nieuwe wals „Rosen aus dem Süden. De eer van Mödlinger is gered; hy wordt zelfs „Kommerzialrat" en Mizzi en Toni krijgen elkaar. Aan deze hoofdfilm gaat het gebruikelijke voorprogramma vooraf, een kluchtige Ame rikaansche film en de beide journaals. Thalia-Theater. „Lieve domme mama". „Lieve domme mama", een vlotte film met uitstekend spel, draait deze week in het Thalia-Theater. Het is een echte amu sementsfilm die het publiek, een paar uua een aangename verstrooing geeft. Het scenario van Walter Wassermann, is de vlotte, vroolyke geschiedenis van een le venslustige weduwe, de eigenares van Hotel Majestic in Bad-Ems. Eigenares eigenlijk niet, want die vader heeft zijn gansche be zit edgenlyk nagelaten aan zyn dochter, die hij beter in staat achtte voor hun bezit te waken, dlan zijn mooie vrouw, die alleen voor haar plezier wil leven. Het meisje is nog op een kostschool en het hotel is goed op weg zijn goeden niaam te verliezen. Als de kleine Hed'i dat hoort, komt ze naar huis en deze 17-jarige is zoo parmantig en neemt direct met zooveel levenswijsheid de teugels in handm, dat de gevaarlijke klap pmdhtig omzeild wordt en het oudé gerenomeerde hotel weer steeds nieuwe gasten kan boelkem Het verhaal heeft verder niet veel om het lijf, die hotelgast die de mama het hof maakt, raakt verliefd op het bij de hande dochtertje en mama troost zich met de va der van de verKefldte landjonker. Maar dat alles doet niet zoo veel ter zake, hoofdzaak is dat Hermann Thimig, Theo Lingen Louise Ulrich, LeopoMiwe Konstajitin en Harry Thimig zulk kostelijk spel te zien geven en zoo onweerstaanbaar humoristisch, dat de film van het 'begin tot het einde boeit. Vooral het tweetal Thimig en Lingen zijn Aan deze vrooltffee film gaat 'n uitgebreid Paramount-nieuws vooraf o.a. de feeste lijkheden in Zweden ter eere van het huwe lijk van Prinses Ingrid en Kroonprins Fre- derik van Denemarken, het vertrek van de „Normandië" naar New-York en vele an- döé interessante opnamen. Een mooie film met prachtige natuuropnamen in Spanje, de Ooatersche plantengroei op Malorca en de schoon» stad Sevilla, om slechts enkele te noemen en vele Spaansche sdhoonen. Tenslotte nog een vermakelijke film met von Moser, dé oergeestige komiek, die een töes moet laten trékken, maar niet durft en Het heele huis van dien tandarts op stelten zet- Tenslotte wordt niet zyn llries getrok ken, maar wordt zijn vrouw slachtoffer. Alles tezamen een vroolyk programma Met van Gog's autocars op toer. Zooals bekend organiseeren Gebra. van Gog, die over goede autocars beschikken, regelmatig reizen in binnen- en buitenland. Voor de komende week staan er mooie toe ren op het programma naar Arnhem, waar by een tripje wordt gemaakt naar Soester berg, waar de liefhebbes met een K.L.M.- vliegtuig de mooie omgeving vanuit de lucht kunnen bewonderen; voorts naar Texel, het merkwaardige eiland dat de vogél- en njatuurlieflhébbera in extase brengt, aan welke toer een mooie watertocht is ver bonden en een bezoek aan den Helder, de interessante Nederlandsche marinehaven, en verder een derde toer naar het mooie eiland Walcheren, met zyn karakteristieke steden en zyn mooie landouwen. Middelburg is een bijzonder mooie stad met schitteren de historische gebouwen en Vlissingen is een haven- en badplaats, die eiken toerist bekoort. De merkwaardige klederdrachten op den Middelburgschen marktdag vormen steeds een byzondere attractie. Vormen deze toeren in eigen land al een bijzonder mooi reisprogfamma, voor 4 Aug. wordt daaraan een tocht naar Antwerpen en Brussel met een bezoek aan de Wereld tentoonstelling toegevoegd. Het brandje aan de Westerkade heeft een tragisch einde. De vrouw aan haar brandwonden bezweken. Het brandje dat gisteren aan de Wester kade heeft plaats gehad, heeft een tragisch einde gehad. De echtgenoote van den heer H. van Harten, stoker aan de Gemeente- Lichtfabrieken, die gisteren met ernstige brandwonden naar het Van Iterson-Zieken- huis is overgebracht, is daar gisterenavond overleden. De heer van Harten, die mede wegens zyn verwondingen aan zyn haiuten in het Ziekenhuis is opgenomen, is tot als te begrijpen is, door het gebeurde diep verslagey. De overledene is nog maar 30 jaar; het gezin heeft geen kinderen. Omtrent het ongeval vernemen we nog dat het echtpaar, dat voornemens was te gaan kampeeren, in de schuur het tentzeil waterdicht wilde maken. Daarvoor werd benzine verwarmd door ze in een emmer met water te plaatsen, dat door een gas- comfoor aan het koken werd gebracht. Ver der werd paraffine gesmolten, waarna deze nadat alle vuur was gedoofdbij de ben zine werd gedaan. Toen in dit mengsel werd geroerd, is het tot ontbranding gekomen en is een explosie gevolgd, met het noodlottig gevolg dat de vroüw, wier kleeren door de dampen verzadigd waren, ingens in brand vloog. Toefri juffrouw van Harten met haar «Vaar <+4fere)i tcriA. .mm een faückek! 'geljjlk. Op het geroep van brand: schoten Verbrugige en juffrouw Harre toe, die de ongelukkige een deken om ovede de vlaanmen werden ge doofd. De vrouiw had echter zoo zware ver wondingen gekregen, haar kleeren totaal van/ het lichaam verbrand, dat verzorging in het Ziekenhuis, waarheen zy, met behulp van twee lede* van Eerste Hulp per auto ie overgebracht, niet heeft kunnen 'baten. Van Harten, wienis handen leelyk verwond zijn by zyn pogen om zijn vrouw te redden, is ter plaatse ook hulp gebo- den en wordt thans nog in het Ziekenhuis verpleegd. Zyn verwondingen zyn echter niet gevaarlijk. In de omgeving van de Westerkade, waar het tragisch ongeval ziöh heeft afgespeeld, heeft het diepe ontroering gewekt. Burgerlijke Stand. GEBOREN; 17 Juli: Cornelia, z. van C. Hey en B. C. van der Sloot, J. Philipsweg 23. 18 Juli: Gerardus Maria, z. van B. Groeneveld en G. Boeteikees, Nobelstr. 76. ONDERTROUWD: 18 Juli: J. den Har toog en C. J. Venboom. H. Klok en A. Wegenwijs. C. Revet en J. dri Waard. J. H. Hoek en D. Schouten. W. G. den Bdél en C. M. Mirnpen. H. J. Boekamp $n B. J. van dén Heuvel. J. A. Frieling en G. M. Brouwers. OVERLEDEN: 17 Juli; Fleuna van Kleef, weduwe van J. A. Kaars, 79 j. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bij af wezigheid van den huisarts by de doktoren: J. G. Rups, L. Tiendeweg 54. Tel. 3181. N. Tom, B. Martenssingel 69. Tel. 2609. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek E. Grendel Lange Tiendeweg 9 en Pr. Hrenrikstraat 15. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. S.V.H. I—G.Z.C. I 5—5. Gisteravond speelde de G.Z.C. In het vriendelijk Zwarte plasje te Hillegersberg tegen het sterke S.V.H. Reeds spoedig na het begin wordt Den Boer Jr. op onge oorloofde manier gehinderd en de straf- worp in een doelpunt omgezet. S.V.H. zet alle pogingen in bet werk maar keeper v. Straaten is safe. Een mooie.aanval en het is nu Van Elk die met een mooi zui ver schot de stand op 2—0 brengt. Uit stekend wordt er gezwommen en goed jgecojmbineexcl, terwijl ide achterhoede steeds kan ingrijpen. J. C. Tijbout maakt dan nog een keurig doelpunt, doch dat wordt wegens een overtreding in 't mid denveld geannuleerd. Hierna is het rus- n. Na de rust is het S.VJH. dat wel een mooi doelpunt maakt, terwijl direct hier op Den Boer Jr. door alles heen gaat en handig den stand op 3l brengt. Dan wordt de keeper van G.Z.C. door een hard en zuiver schot van dichtbij gepasseerd en het is 4—2. Dit is blijkbaar te veel voor S.V.H. en de scheidsrechter ziet zich ge noodzaakt een speler van S.V.H. uit het veld te zenden. Met 7 tegen 6 man is het spoedig 32 door een schot van Van Elk. Dan moet een G.Z.C.-er buiten de lijnen en spoedig is het 43. Snel samenspel van de voorhoede en het is 5—3 voor de G.Z.C. waarmede het einde komt. Door deae verdiende overwinning heeft de G.Z.C. bewezen, nu de ploeg ingespeeld is, tot de sterksten van haar afdeeling te behooren. ATHLETIEK. Miner va-r-AchillesR.A.V. aan den Krommen Zandweg. Deze trialmeet, die Minerva a;S Zon dag organiseert en om l uur aanvangt, heeft niet plaats, zooals aanvankelijk was gemeld, op de nieuwe sintelbaan bij de Nenijto maar op de sintelbaan aan de Kromme Zandweg. Het programma bestaat uit de volgen de nummers: Dames: 100 M. hardloopen, verspringen, hoogspringen, speerwerpen, kogelstooten en kleine Olympische estafette: 200, 150, 100, 50 M. Heeren: 100, 400, 800, 1500, 3000 M. hard loopen, verspringen, hoogspringen, speer werpen, discuswerpen, estafette 4 x 100 M. en 3 x 1000 M. aVn elk der 3 vereeniglngen komen op elk nummer 2 deelnemers uit. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Juli. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10V4s u.- v.m. Mevr. Dna. H. C. Voorhoeve-Ten Bruggencate van Rot terdam. St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. P. J. Steenbeek van Oudewater. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. H. Avondmaal. Soc. „De Réunie", Vew van Vrijz. Herv. 10V4 u. v.m. Ds. Joh.'T. v. Mullèm, van Akersloot (N.-H.). Geref. Kerk. Turfmarkt, 10 u# v.m. en 5 u. n.m. De heer J. Lafeber, cand. te Gouda. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en bVa u. non. Leesdienst. Woensdag 24 Juli, 7 u. n.m. Ds. B. van Neerbos, van Vlaardingen. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. nvm. Ds. Alberts van Vlaardingen. Vrjje Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. De heer Mouw, g.o. te Goüderak. ADVERTENTIëN. Heea- en Mevrouw H. REEDIJK—KLEYZE ZULLEN GAARNE ONTVANGEN op Zondag 21 en Zondag 28 Juli, des n.m. 34 uur. Crabethstraat 45. Het faillissement van PANCRAS REYM, vroeger landbouwer te Moordrecht, is door het verbindend worden ter enige uitdelings- lyst geëindigd. De Curator, Mr. H. P. C. M. DE WITT WIJNEN. GOUDA, 19 Juli 1935. Oosthaven 51. GEVRAAGD: goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Aanmelden bij Dr. BEEK, Lange Tiendeweg 54, Maandagavond 78 u. tegen billijken prys TE HUUR. Agatha Dekenstraat 4. Te bevragen KARNEMELKSLOOT 169. Binnenkort worden de koffers gepaktl A Hodra 't wordt vacantietijd I Nu is ©r feitelijk nog maar één ding te doen: eens nauwkeurig Uw zomergarderobe inspec- teeren. Even kijken, of Palthe niet 't een en ander kan opfrisschen. 'n Costuum oppersen, een japonnetje of 'n jaskraag ontvlekken'n verschoten kleedingstuk „nieuw" maken door het te verven.... Laat PALTHE Uw zomerkleeding in orde makenI Dat is goedkoop... en prime vrerkl WOENSDAG 24 JULI per Reiswagen naai- AMSTERDAM via Soesterberg, Baarn en Hilversum ƒ1.75 per persoon. ZONDAG 28 JULI naar de WERELDTENTOONSTELLING TE BRUSSEL met inbegrip van toegang tentoonstelling f 4.per persoon. Opgave tot uiterlijk Vrijdaigavond 26 Juli. Geen pas of bewijs van Nederlanderschap noodig. Hoogstraat 911, verzoekt allen, die iets van haar te vorderen hebben of gelden aan haai' verschuldigd zijn, hiervan opgave e.v. betaling te doen vóór 1 Augustus a.s. aan haar adres. Deze opgaven e.v. betalingen kun nen daarna nog geschieden ten kan tore van H. M. VAN TRIET, Van Itersonlaan 1, alhier, dat met de ver dere afwikkeling is belast. Jong zakenman VRAAGT Mefst van part. Maandelijksche af- Br. onder No. 3028 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR, begin September, een op eersten stand, Markt 46. Te bevragen: H. C. WERNING, Markt 47. TE KOOP: a. d. Vossiusstraat. (Hypotheek be schikbaar) Bevragen: Fa. P. DE JONG Jzn., Kuiperstraat 27, Gouda. Tel. 2929. BURGEM. MARTENSSINGEL 98. Te bevragen op No. 131. B. MARTENSSINGEL 96 te bevragen op No. 131 De Notarissen VAN PESKI en VERHEY te R'dam, zullen op 22 JULI 1935 des avonds te 7 uur in het Hotel „de Zalm" te Gouda in het openbaar bij opbod en afslag verkoo- pen: te GOUDA, a. d. TOLLENSSTRAAT nummers 119 t/m 135, kad. gem. Gouda, Sectie F nummers 1616 tot en met 1624 samen groot 508 c.A. Verhuurd elk huis voor f 4.50 p. w. Grondl. 86.03. Straatl. 58.32. Aanv. terstond na gunning met bet. van 5% rente tot aan bet. der koopp. welke moet plaats hebben uiterliik 21 Augustus 1935. Bezichtigen de 3 laatste werkdagen voor- cn den dag der verkooping van 1(£—12 en 24 uur. Inl. bü gen. Notarissen. Schiedam- schesingel 115 en bij J. A. van Wilgen, Tollens-straat 67 te Gouda. dan kunt U wel weer eens van die halen. 14 CENT PER Otffiv bij /.-"S Aanbevelend, om TELEPH. 3082.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4