modern© huishoudscholen Beurs van Amsterdam. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Uit Tsinan wordt gemeld, dat het door- breken van de dijk van den bovenloop van de Gele Rivier overstroomingsgevaar doet ontstaan voor 5 districten van West SJantoeng. GEMEENTERAAD WEIGERT JOODSCH LEGAAT UIT ANTI SEMITISCHE OVERWEGINGEN. Te New-York overleed eenigen tijd ge leden een vermogende dame, Lena Cohn, die eêri legaat van 500.000 dollar ver maakte aan haar geboortestad Bydgoszcz in het Westen van.Polen, ten behoeve van de armen en behoeftigen in haar geboortestad. De gemeenteraad van Byd goszcz besloot echter uit antl-semistische overwegingen de van een Jodin afkom stige nalatenschap niet te aknvaarden. Het Poolsche ministerie van binnen- landsche zaken heeft, naar een A.N.P.- telegram uit Warschau meldt, dit besluit van den gemeenteraad voorloopig ver nietigd en heeft de zaak thans in behan deling. SPRINKHANENPLAAG TE DIJON. Reeds eenige dagen wordt Dijon in Frankrijk geplaagd door zwermen sprink hanen, die de inwoners der stad op straat en zelfs in hun huizen kwellen. i Er worden tegen deze plaag krachtige maatregelen genomen, do<^ zonder suc ces. Steeds feomen nieuwjHgwernien van het platteland in de stad «1. HET TESTAMENT VAN EEN TABAKSKON ING. Zondag is te Salem in Nok?rd-Carolina (V.S.) het testament geopend van wijlen Bowman Gray, president-commissaris van R. J. Reynolds Tobacca Company. Van het nagelaten fortuin, dat 10 'mil- üoen dollar bedraagt, is één achtste be stemd voor liefdadige doeleinden, terwijl de rest verdeeld wordt tusschen de echt- genoote en de belde zoons van den over- Eenige groothandelaars werken slechts drie dag'én toer week en slechts de helft van hun voertuigen wordt gebruikt, 'wegens de geringere aanvoeren van goederen. Tegen standers van het regiem voorspellen voed- sel-onlusten in den komenden winter. Dit is waarschijnlijk te erg voorgesteld. DE ONLUSTEN IN TOULON EN BREST. Massale betooging by de begrafenis der slachtoffers. Twintigduizend personen hebben Zondag de begrafenis bygeweond van den marinier Liraud en den boekhouder Ercoli, die by de onlusten van j.l. Donderdagavond om het leven zyn gekomen. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De autoriteiten hadden er voor gewaakt, geen uiterlijk waarneembare extra maatregelen voor het bewaren van de orde te nemen. Eenige honderden vertegenwoordigers der arbeidersorganisaties, die met de handha ving van de orde waren belast, liepen aan weerszoden van den begrafenisstoet. Aan het hoofd van -den stoet merkte men verscheidene afgevaardigden op van het Volksfront, o.a. de Kamerleden Bremond, Bartonoli, Chommeton, Brandon, Midol en Albertin. By de teraardebestelling voerden de secre taris van het Vakvereenigingsverbond en de communistische afgevaardigde Midol het woord, waar by zy de plaats gehad hebben de excessen ten zeerste laakten. Na afloop van de plechtigheid ging de menigte ordelyk uiteen.. MILITAIRE OVEREENKOMSTEN 1 VAN ITALIë MET FRANKRIJK. By de manoeuvres aan de üosten- ryksche grens wordt er rekening behandeling van de begrooting en spoedig nk de indiening van de begrooting in de Tweede Kamer aan de orde zullen worden gesteld. De Postvluchten. Zaterdagmorgen is het K.L.M.-vliegtuig de Koetilang, met den heer K. D. Parmen- tier als gezagvoerder en den heer H. Brink- iL, huis als tweede bestuurder, van Amsterdam v naar Batavia vertrokken. De lading bestaat uit 195.57 k.g. briefpost, 6.12 k.g. pakket- I post en 26.75 k.g. goederen; te Halle/Leip- zig zijn nog 85 k.g. briefpost, 9 k.g. pak- ketpost en 5 k.g. goederen bijgeladen. TREINBOTSING IN AMERIKA. Een trein van den Toledov-dincinnati- spoorweg (V. S.) is gisteren habij Spring field in den staat Ohio in botsing geko men met een goederentrein. Vier passa giers werden-gedood en 18 gewond, waar- van eenigen ernstig. BANKSCHANDAAL IN METZ. Een A.N.P.-telegram uit IVletz meldt: De bankier Eglem, die voortvluchtig is en zich waarschynlyk in België ophoudt, heeft de door hem beheerde bank waar schynlyk voor enkele millioenen frs. opge licht. De Raad van Beheer der bank heeft by de rechtbank te Metz het faillissement der bank aangevraagd. Het passief be draagt volgens d» balans frs. 16 mill., waar tegenover slechts een actief staat van frs. 5 millioen. HOOGE PRIJZEN DER LEVENS MIDDELEN IN DUITSCH LAN D. Een Reuter-telegram uit Berlyn meldt: Ondanks de krachtige maatregelen der autoriteiten, om de oploopende onkosten van levensonderhoud omlaag W drukken, veroorzaken de hooge pryzen voor levens middelen, vooral voor vleesch, veel ontevre denhad onder de huisvrouwen. De Wficieele cyfers, welke aantoonen, dat de kosten voor levensonderhoud slechts met 4 pet. zyn gestegen tegen verleden jaar 3 pet., zyn niet volledig. Weliswaar zyn en kele artikelen slechts weinig gestegen; de broodprys b.v. is vrijwel stabiel gebleven en eenige delicatessen zyn nauwelyks opge- loopen, maar dit is niet in verhouding tot de prysstyging van voedingsmiddelen, die den grondslag vormen van de provisiekast van een arbeidersgezin. By een rondgang langs de winkels heeft Reuter's correspondent de volgende prijs stijgingen in vergelijking met verleden jaar waargenomen: aardappelen 60 pet., fruit 30 tot 50 pet., eieren 20 pet., vleesch 20 tot 60 pet. en in vele gevallen erg schaarsch. Duitschers eten veel vleesch, zoodat de schaarschte in dit artikel sterk wordt ge voeld. Varkens vleesch, dat in*"Duitschland erg geliefd is, en verleden jaar nog verkocht werd tegen 4549 mark per 100 pond, kost te met Kerstmis 70 en thans 100 markt. Als reden voor den hoogen vleeschprys wordt gewoonlijk het volgende opgegeven: Verleden jaar hadden de boeren geen voed sel voor hun vee en werd op grooten schaal geslacht. Voor het vleesch was geen afzet gebied en een hoeveelheid werd in blikken gedaan. Dit jaar is er een tekort aan vee, ofschoon er genoeg voer is. Er mag maar zeer weinig versch vleesch worden inge voerd, wegens het tekort aan buitenland- sche valuta. De nazi-autoriteiten voeren een moeily- ken strijd om de pryzen omlaag te houden. Slagers die teveel rekenen worden gear resteerd en hun winkels gesloten. De regee ring tracht den verkoop aan te moeidgen van het vleesch dat verleden jaar in blik- keg is gedaan. In sommige districten mogen de slagers na des middags 2 uur geen versch vleesch meer verkoopen, alleen vleesch in blik. Het gevolg is, dat verschei dene slagers hun zaken hebben gesloten. De pry's van suiker is sinds verleden jaar by na verdubbeld. Ook groente en aardappe len zyn schaarscher geworden. Tomaten kosten het dubbele van verleden jaar; uien én sinaasappelen waren gedurende bepaal den tijd niet verkrijgbaar. De eenige uit zondering hierop vormt kool, welke iets in prijs is teruggeloopen. Wanneer men bedenkt, dat een werkman in Duitschland gemiddeld 120 Mark per maand verdient, dan is het begrypelyk, dat dergelijke prij stijgingen van levensmiddelen van vitale beteekenis zyn. Ondanks de straffen, die gesteld zyn op het uitoefenen van critiek op de regeering, kan men thans, vooral onder de arbeidersklasse, vaak ge mopper hooren. De correspondent van de „Matin" te Rome schryft, dat de benoeming van den Italiaan- schen chef van den generalen staf tot of ficier van het Legioen van Eer in verband ^taat met de reis van Gamelin na&r Rome. By deze gelegenheid hebben belangryke technische besprekingen plaats gehad: Ba- doglio zal zich nu binnenkort naar Parijs begeven om de besprekingen met Gamelin voort te zetten. De vriendschappelijke verhouding tus schen Parys en Rome, zoo schryft het blad verder schijnt te hebben geleid tot een aan tal tastbare militaire overeenkomsten. De groote manoeuvres aan de Oostenryk- sche grens hebben als grondgedachte een aanval vanuit het noorden. Aan de manoeu vres zullen 500.000 man deel nemen, waar door de Fransch-Italiaansche alpengrens gedeeltelijk van Italiaansche troepen wordt ontbloot. Ook de beide divisies langs de Fransche grens, die naar Afrika zyn gezon den, zullen slechts worden vervangen, door een divisie, terwyl de tweede vervangings divisie geheel gemotoriseerd zal worden en naar het Brenner-gebied zal worden gesta- tionneerd. AiaIA Deze maatregelen schijnen te wijzen op een hergroepeering van het Italiaansche le ger, welke berust op een militaire samen werking met Frankryk. Naar verluidt mo gen de groote manoeuvres in het Brenner gebied niet door Italiaansche of buitenland- sche journalisten worden bijgewoond. ITALIAANSCHE MINISTERS IN MILITAIREN DIENST. Zy moeten deelnemen aan de Op bevel van Mussolini moeten 'alle mi nisters en onder-ministers, voorzoover zy een militairen rang bekleeden, deelnemen aan de eind Augustus plaatsvindende groo te Italiaansche najaarsmanoeuvres. Voor Senatoren en Kamerleden bestaat daartoe geen verplichting, maar zy kunnen op verzoek daaraan eveneens deelnemen. RADIO-NIEUWS. 'Programma voor heden. Hilversum: A.V.R.O. 5.30 Dinremu- ziek door Jetty Cantor; 7.Opera-concert door leden van de N.V. Italiaansche opera; 8.01 Nieuwsberichten; 8.05 „Voortzetting Opera-Concert; 8.50 Radiotooneel Studio opvoering van „Het Proces", een één-acter van Ladislaus Bekeffi; 9.05 Concert door het Renova-kwintet; 9.50 Radiotooneel Stu dio-opvoering van „De Brief" een één-acter van Jo Hanns en W. A. Riedel; 10.10 Con cert door de A.V.R.O.-Decibels;; 11. Nieuwsberiijhtep; 11.10 Aansluiting van het Feestgebouw „Bellevue" te Amsterdam; 12. —Tijdsein en sluiting. H u i z ie nN.C.É.V. 5.30 Bespeling van het N.C.R.V.-Orgel; 6.30 Vragenuurtje; 7.15 Een kwartiertje radio-reportage; 7.30 Vra genuurtje; 8.Nieuwsberichten; 8.05 Con cert door de Haarlemsche Orkest-Vereeni- ging o.l.v. Fritz Schuurman; 9.00 Spreker Ds. Th. C. Vriezen; 10.— Nieuwsberichten; 10.30 Gramofoon. BINNENLAND. Minister Gelisaen met verlof vertrokken. De minister van Economische Zaken, prof. dr. ir. Gelissen, is gisteren voor 14 dagen met verlof naar het buitenland ver trokken. De Rijksbegrooting voor 1936. De bezuinigingsontwerpen niet verwerkt. Naar de Standaard verneemt, wordt de laatste hand gelegd aan de Ryksbegrooting voor 1936, die hoewel ten deele reeds aan den Raad van State doorgezonden, nog niet geheel gereed is. In de bégrooting zyn niet verwerkt de bezuinigingen, die door den wetgever moeten worden bekrachtigd; wel de maatregelen, die, zooals t.a.v. het Nijverheidsonderwijs, rechtstreeks door de Regeering kunnen worden genomen. Op grond hiervan mag worden aangeno men, dat de bezuinigingsontwerpen vóór de vertellen hun leer lingen, daK ze met CCudW moeten bietken (jttAvne bleekt WITTER I en bjjl nooit gaatje, in Uw 90.1I voor VIJF^wasJohen 16 ct o-.Vv' /.M Handeliond. ..Emka" Apeldoorn 'a* - rv?^'v Verlaging van de vaste lasten. De onrust by hypothecaire debiteuren. Het Tweede Kamerlid van der Weyden heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van koloniën, voorzitter van den raad van minister: I. Is het de regeering bekend, dat er groote onrust heerscht by de hypothecaire debiteuren, nu dp behandeling der beide in gediende wetsontwerpen n.l. het landbouw crisishypotheek-ontwerp en het wetsontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en huren voor onbepaalden tyd Is uitgesteld? II. Weet de regeering, dat er groote ontstemming heerscht, omdat de ïjegeering by. monde van den minister-president In zijp gehouden radiorede er zich, toe heeft bepaald, ae hypothecaire crediteuren aan te manen eerst de behandeling van de beide ingediende wetsontwerpen af te wachten, zonder echter maatregelen te nemen, om minder nauwgezette of onwillige crediteu ren den pas af te snijden zich in dit tyds- verloop door executie nog veilig te stellen III. Is de regeering ook niet van oor deel, dat in een of andere vorm een execu tie beperkende maatregel onverwyld dient te worden ingevoerd, om noodeloos slacht offers te voorkomen? Het „nieuwe" tarief van invoerrechten. De wet is afgekondigd. In het Staatsblad is gisteren afgekon digd de wet van 28 Juni 1935, tot vaststel ling van een nieufrr tarief van invoerrechten. Nederlandsche Spoorwegen. Opheffing tractiedepots. By de Nederlandsche Spoorwegen worden met ingang van 6 October a.s. de tractie depots te Halrlem, Susteren, Dordrecht en Rotterdam Réchter Maasoever opgeheven. Controle op Crisisorganisaties. Minister Gelissen zendt nota aan Tweede Kamer. De minister van Economische Zaken, de heer Gelissen, heeft naar aanleiding van het verslag der Algemeene Rekenkamer, o.a. met betrekking tot de controle op crisis organisaties, aah de Tweede Kamer een nota gezonden. Hieraan is het volgende ontleend: Volmondig kan worden toegegeven, dat het beheer van een der centrales in den eersten tyd te wenschen heeft gelaten. De ambtsvoorganger van den minister heeft daarover echter reeds geruimen tyd geleden op een wyze, die aan duidelijkheid niets te wenschen liet, van zyn afkeuring doen blij ken. Op 12 December 1934 is aan deze af keuring zoowel aan den directeur als aan het bestuur van de centrale door den ambts voorganger van den minister uiting gege ven. Redenen om verder te gaan waren ech ter, gezien de groote verdiensten van den betrokken functionaris, voor den toenmali- gen minister niet aanwezig. Vanzelfspre kend zyn ter zake maatregelen getroffen, waardoor een herhaling uitgesloten is, en deze maatregelen zyn door een ieder van den beginne af getrouw nageleefd. Ten aanzien van de bedragen van 4000 en 5000, in het verslag der Rekenkamer bedoeld, wordt medegedeeld, dat het steeds in de bedoeling heeft gelegen, den betrok ken functionaris, die een buitengewoon be langrijk een zware taak heeft, een salaris van ongeveer 9000 toe te kennen. De scheiding van het salaris betrof slechts een administratieven maatregel: het eene bedrag kwam ten laste van de centrale, I het andere ten lasW" van het regeerings- bureau. Ook de crisisaccountantsdienst had den toenmaligen minister reeds op de minder juiste handelingen by deze centrale gewe zen, waarna maatregelen waren gevolgd. Met betrekking tot de opmerkingen in het verslag der Rekenkamer over de pry zen van baconkoeling concludeert de mi- eerst terugstorting Van het betaalde ge vraagd. Evengoed had echter verrekening van het verschil tusschen het voorloopig betaalde en het werkeiyk verschuldigde kunnen plaats vinden. Ter voorkoming van misverstand leek dit echter niet wenschelijk. c. door deze handelwyze neeft de Ne derlandsche Varkenscentrale niet meer dan den werkelyken kostprijs betaald. Deze'prys ligt belangrijk beneden dien, weifee toertter- tyd voor het ys op de vrije markt gold. De audiëntie door den G. G. verleend aan ir. Muasert. En de vryheid voor den leider der N.S.B. om het woord te voeren. Het Tweede Kamerlid Alberda heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van koloniën: i 1. Heeft de minister, nadat bekend was geworden, dat ir. Mussert, die in zyn hoe danigheid van ieder der nationaal-socialis- tische beweging Ned. Indië ging bezoeken en met dat bezoek geen ander doel had dan de behartiging van de belangen dier op ver nietiging onzer democratische staatsinstel lingen gerichte beweging, door den gouver neur-generaal in een bijzondere audiëntie zou worden ontvangen, ook aanleiding ge vonden den gouverneur-generaal eenige meening te dezer zake kenbaar te maken, en zoo ja, welke? 2. Is de minister Aert van oordeel, dat èn door de wyze, waarop die audiëntie is verleend èn door het daarby verhandelde, alsmede door den ophef, die daarvan, zoo als te voorzien was, door de nationaal-socia- listische beweging is gemaakt, de gouver neur-generaal in een positie is gekomen, die hy als vertegenwoordiger der Koningin in Ned. Indië had moeten vermyden? 3. Keurt de minister goed, dat, terwyl vergaderingen van onderscheidene inheejji- sche vereenigingen vallen onder het be perkt vergaderrecht en de inheemsche volksbeweging aan allerlei beperkende maatregelen is onderworpen, den heer Mus sert gelegenheid is gegeven in een aantal besloten vergaderingen het woord te voe ren, zonder dat daarop de byzondere bepa lingen van politietoezicht enz. toegepast werden Beschermende kleeding tegen mosterdgas. Het Nederlandsche leger had tot nu toe, evenals vrijwel alle buitenlandsche legers, niet de beschikking over een be schermende kleeding tegen blaartrek kende oorlogsgassen. Dit gemis deed Zich ook ernstig gevoe len bij de gasbescherming der burgerbe volking, daar zonder deze kleeding de bescherming der steden tegen gasaanval len ten deele illusie zou zijn. Het A.N.P. verneemt, dat het thans, na een langdurig onderzoek aan drs. J. Th. Hackmann is gelukt, een practlsch bruik baar materiaal samen te stellen, dat licht is en een uitstekende bescherming verleent. Ook laat de stof zich herhaal delijk met chloorkalk ontsmetten. Deze onderzoekingen, die ten deele plaats von den in het Scheikundig Laboratorium der Artillerie-Inrichting aan de Hembrug (chef ir. Der Weduwen) en in.het Orga- nisch-chemisch Laboratorium der Uni versiteit van Amsterdam, onder leiding van prof. dr. J. P. Wibaut, hebben eener- zijds gevoerd tot een octrooi- aanvrage, anderzijds tot een overeenkomst met het departement van Defensie, waarbij de staat licentie verkrijgt. Het ligt in de be doeling, zoowel de ontsmettingsploegen van het leger, als de ofitsmettirigsdien- sten, welke voor de burgerbevolking zul len worden geformeerd, van dergelijke pakken te voorzien. Koningin en Prinses in het Trossaschs- gebergte in de Schotsche Hooglanden. Uit St. Fillans wordt gemeld dat H. M. Koningin Wilhelmlna en Prinses Juliana met het geheele gevolg gisteren met een vijftienpersoons autobus een tocht heb ben gemaakt door het Trossaschs-ge bergte, een der mooiste streken van Perthshire, o.a. beroemd door de balladen en romans van Sir Walter Scott. Het gezelschap picknickte aan een der oevers van het Lake Katrine en gebruik te naderhand de lunch te Alfonsdco, ge legen tegen een schilderachtige berghel ling. Vanavond vertoeven Prinses Juliana en haar hofdame op uitnoodiging van mrs. Kennard op Pitcairns House te Dunning bij Peth, waar de Prinses voor de eerste maal een Schotsch huiselijk feest heeft bijgewoond. Het diner werd n.l. gevolgd door een dansultvoering, waar tal van Schotsche en andere volksdansen werden vertoond, terwijl daarna het gezelschap zelf zich met Schotsche gezelschapsdan sen vermaakte. Prinses Juliana toonde zeer veel belangstelling voor de ingewik kelde en snelle figuren der nude Schot sche Hoogelanders-dansen. a. dat de verrekening geen enkel ver band houdt met een door den toenmaligen I minister van Economische Zaken gedaan verzoek om inlichtingen; 4e voor deze ver rekening noodzakelijke gegevens waren op dat oogenblik integendeel zelf reeds door den crisisaccountantsdienst verzameld; b. dat niet de indruk kan worden ge wekt, alsof aan de bedrijven pl.m. 52.000 te veel is uitbetaald. Vooraleer tot defini tieve afrekening werd overgegaan werd Gouverneur Kielstra naar Nederland. I Blijkens telegrafisch bericht heeft de gouverneur van Suriname, prof. dr. J. c. Kielstra, 6 Aug. J.l. het gewest met verlof naar Europa verlaten. Diens tijdelijke plaatsvervanger, mr. J. C. Brons, voorzit ter van het Hof van Justitie te Parama ribo, tevens onder-voorzitter van den Raad van Bestuur, heeft het bestuur over i Suriname aanvaard. Het vermoeden, dat N. verdrongen wn is hedenmorgen juist gebleken. Het lijk val' N. is hedenmorgen uit de Waal by Kiln* gen opgevischt. Nieuwe bekentenis te Oss. De in den nacht van Zaterdag óp z0n dag gearresteerde 47-jarlge B. uit het „Vierhoekje" te Oss, heeft Zondagavond ten overstaan van de gemeente-politie van Oss bekend schuldig te zijn aan he ling van goederen, afkomstig van een groot aantal grootere en kleinere dief stallen te Oss gepleegd. O.m is B. dè heler geweest van een voor eenige jaren ten nadeele van den zeereerwaarden heer Pastoor Bloem te Oss ontvreemd waar devol horloge, waarvan de daders van dé inbraak reeds achter slot en grendel zit ten. Naar aanleiding van deze bekente zullen door de gemeente-politie noe meerdere arrestaties worden verricht. Auto bij het uitwijken voor jongetje in een sloot gereden. Zondagmiddag omstreeks half twee is op den Winsumerstraatweg onder Gro ningen het 7-jarig zoontje van de familie v. d. St. uit laatstgenoemde gemeente bij het onvoorzichtig oversteken van den weg door een personenauto aangereden De jongen werd gegrepen door de voor bumper, waaraan hij bleef hangen. Door dat de auto nog trachtte hem te ontwij ken, reed deze te water. De jongen be kwam een, hersenschudding en ernstige hoofdwonden. In zeer erhstigen toestand is hij naar het Academisch Ziekenhui» vervoerd. De beide inzittenden van den auto mevr. B. en haar zoon, konden op het droge worden gebracht. De wagen is latpr H opgehaald. Wederom een Hollandsche smokkelaar zwaar gestraft. Men meldt ons uit Kleef, dat aldaar jl. Vrijdag veroordeeld is tot een gevange nisstraf van één Jaar een zekere Schaep uit Bergen (L.), die beschuldigd werd deelgenomen te hebben aan meerdere smokkeltochten, waarbij tabak naar Duitschland werd uitgevoerd. De hoofd- medeplichtige, zekere I. uit Well (L.) wist zich uit handen der Duitsche douane te houden. Bovendien was zekeren Becker uit Ke- velaer en Schr. te Rheinberg in het com- plot betrokken. Beide Duitschers werden veroordeeld resp. tot twee jaar en acht maanden gevangenisstraf Het complot werd bovendien veroordeeld tot een schadevergoeding van 600.000 R.M. Verongelukte motorrijders. Op den weg Tilburg—Hilvarenbeek heeft Zondagmiddag een motorongeluk plaats gehad, dat den berijder het leven heeft gekost, terwijl de duo-passagier licht gewond werd. Een motorfiets, bestuurd door den heer A. van den Boom uit Heerlen, reed bij het passeeren van een autobus tegen een langs den weg staanden lichtpaal. V. d. B. brak bij de botsing zijn nek en was vrijwel op slag dood. Zijn broer, Mar- tlnus, die op de duo was gezeten, werd slechts licht gewond. Het stoffelijk overschot van v. d. B. Is naar het Liefdesgesticht te Hilvarenbeek vervoerd. Zondagavond te 10 uur ls de 20-jarlge motorrijder Van D. uit Wassenaar op den hoek van de Van Zuylen yan Nyevelt- straat en den Oostduinweg aldaar met zijn motorfiets ïh botsing gekomen met een luxe auto, bestuurd door den heer H uit IJselmonde. De motorrijder sloeg met zijn hoofd door de achterruit van de auto en was onmiddellijk dood. Van de Inzittenden van de auto wer den de echtgenoote en de beide zusters van den bestuurder H. licht gekwetst. Zij liepen eenige ontvellingen op en werden verbonden door den gemeente-arts van Wassenaar. De politie heeft het lijk van het slacht offer, de resten van de vernielde motor en ook de automobiel In beslag genomen. Twist tusschen kostbaas en kostganger. Op de Jac van Lennepkade te Amster dam hebben ten kostbaas en zijn kost ganger Vrijdagavond een ernstigen twist gekregen nadat eerst de flesch flink was aangesproken. De kostganger, een man van 43 jaar, haalde een scheermes te voorschijn en is daarmee zijn 45-Jarigen kostbaas te lijf gegaan. Op het tumult kwamen buren en poli tie toesnellen, maar voor men beide man nen had gescheiden, had reeds bloed ge vloeid. De kostbaas had van zijn com mensaal twee flinke sneden over het hoofd gekregen, zoodat het bloed hem langs het hoofd stroomde. De aanvaller had zich zelf met het mes aan de hand gewond. Belde mannen verkeerden In zeer overspannen toestand.. De kostganger werd, na door den G.G. D. verbonden te zijn, door de politie mee genomen naar het posthuis aan de Bor- gerstraat. De kostbaas ls naar het Wil helmlna Gasthuis gebracht en daar ver bonden. Zijn toestand was echter niet van dien aard, dat hij moest worden op genomen. Hij ls dan ook later naar het zelfde posthuis gebracht. Later op den avond zijn belde mannen naar het bu reau Overtoom gebracht waar de kost baas Is blijven overnachten. De vechtpartij bracht heel wat op schudding op de Jac. van Lennepkade. Den geheelen avond bleef er veel publiek ln de buurt van de woning tezamen groe- >r- GEMENGDE BERICHTEN. By het zwemmen in de Waal verdronken. Gistermorgen is de 18-jarige N. uit Nij megen met een bootje de Waal opgegaan. Toen hy tegen den avond niet was terug- gekeerd, werd een onderzoek ingesteld en vond men de boot drijvend, terwijl de klee- ren van N. nog in de boot lagen. Smokkelarij. De smokkelarij te Weert en omstreken houdt nog steeds aan. Gisteren werden weer 50 kilo margarine en 100 kilo suiker, die frauduleus uit België waren Inge voerd, aangehouden. Ook drie rijwielen werden ln beslag genomen. Gistermorgen zijn bij het registratie kantoor taéveest 15 rijwielen en een auto van smokkelarij afkomstig en ln beslag genomen, publiek verkocht. Twaalf autobussen met Kromhout motoren door de Haagsche Tram besteld. De Haagsche TramwegiMaatschappij heeft een belangrijke opdracht tot uit breiding van haar wagenpark met twaalf 1 stuks autobussen, gegeven. De bussen, worden van het type „trambus", zooals de H.T.M. er reeds verscheidene in ge bruik heeft en ingericht voor het yervoer van 40 personen. De chassis sullen worden geleverd door de onlangs opgerichte N.V. Kromhout Auto-Industrie té Amsterdam en worden uitgerust met Kromhout-Dieselmotoren, waarmede de H.T.M. reeds langdurige proeveen heeft genomen met bevredigend resultaat. De carosserleën zullen worden geleverd door de N.V. Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beljnes te Haarlem. Deze opdracht komt dus in haar geheel de Nederlandsche industrie ten goede. Inbrekers slaan hun sla*. Vele voorwerpen van waarde gestolen. In den nacht van Vrydag op Zaterdag is te Rotterdam ingebroken in de villa van den heer G. van Oorschot Jr., wonende aan de Voorschbterlaan, die op het oogenblik uitstedig is. Toen des ochtends oln half elf de zuster van mevr. Van Oorschot de brievenbus kwam lichten en even door het huis wan delde, zag zy in den salon tegen een stoel en een piano twintig schilderijlijsten staan, waar de doeken waren uitgesneden. Zy ver moedde toen, dat er een inbraak was ge pleegd en ging het huis doorzoeken. Daar by ontdekte zy, dat uit een dressoir ver scheidene étui's met zilver waren verdwe nen, tal van visch-couverts, presenteerbla den, vorken, lepeltjes enz. zyn eveneens meegenomen. Ook zyn eenige sieraden ge stolen, n.l. een platina schakelarmband mot brillanten, een gouden sierspeld, een plati- na ketting met hangers, een Zeeuwsche gouden oorhanger en verder twee violen. De politie aan de Hoflaan heeft een on derzoek ingesteld. Zy ontdekte, dat de in brekers moeten zyn binnengekomen via een leeg pand, dat naast de villa staat. Een hoeveelheid zilver, die in een gesloten muur kast was geborgen, hebben de inbrekers niet gevonden. De heer Van Oorschot is tegen inbraak verzekerd. -(Handelsblad). Aanrijding op de Haarlemmerweg. Zaterdagavond werden by een aanrijding op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Haarlem twee personne gewond. Een luxe auto passeerde, op weg naar Haarlem, een autobus en kwam daarby in botsing met een uit tegenovergestelde richting ko mend motorrijwiel. Auto en motorrijwiel werden slechts licht beschadigd, doch be rijder en duopassagier de heer L. uit Am sterdam en Mej. Sch. uit Haarlem, werden er af geslingerd en liepen resp. een arm wonde en een enkelfractuur op. Zij werden een woning binnengedragen en weldra arriveerde de eerste hulpdienst' uit Haarlem, en even later Dr. J. P. Bau- mann uit Halfweg, die de gewonden verder behandelde. Per auto konden zij daarna naar hun woningen te Amsterdam en te Haarlem worden overgebracht. Dame door een leerende autorijdster te Geldrop aangereden. Zaterdagavond om half negen reed een luxe auto komende van de richting Geldrop het trottoir op. De 47-jarige mej. H. werd door de ;iuto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Dr. van Gils constateerde zware inwendi ge verwondingen, en gelastte onmiddellijke overbrenging naar het R.K. Binnenziekcn huis. De auto werd bestuurd door Mej. v. i. H wonende te Eindhoven die onder toezicht van den garagehouder v. E. les in het auto rijden aan het nemen was. Door de politie werd een onderzoek inge steld naar de schuldvraag; de wagen is in beslag genomen. veren le kw. 75, 2e kw. 65, 3e kw. 3848; Varkens (levend gewicht) le kw. 40, 2e kw. 39, 3e kw. 38; Schapen 353128, per stuk 16118; Lammeren 363228, per stuk 10—8—6. Vette koeien en ossen, aanvoer minder, handel traag, pryzen voor vette koeien min der, voor ossen onveranderd. Vette kalve- reij, aanvoer belangrijk minder, handel wil- lig, pryzen hooger. Schapen en lammeren, aanvoer minder, handel tamelijk, pryzen als Maandag. Varkens, aanvoer veel ruimer, handel matig, prijzen als vorige wpek. Kaasmarkt Oudewater. 12 Aug. Aangevoerd 73 partijen, totaal 185 stuks, tezamen 16.425 K.G. Pryzen: m. r.m. zware 19 cent; m. r.m. le soort 16 18 cent; idem 2e soort 14—15 cent. Handel matig. Kaasmarkt Groot-Ammers. 10 Aug. Aan de markt alhier waren aangevoerd: 47 partyen met tezamen 1452 stuks kazen, wegende 10.164 K.G. Pryzen: zware 20%; m. r.m. le soort 16—18; idem 2e soort 1415. Handel matig. Over 14 dagen gaat hij weer spelen. ■Buziau, byna hersteld van zyn ernstigen val, is Zaterdagavond in het Centraal Teha- ter een onverdacht grootsche hulde bereid, een hulde met veel bloemen, ondersteund door een enthousiast publiek, dat zyn groot- revue-speler en grootsten komiek da- id toejuichte. Wat kon gezonder en heilzamer werken dan „Lachen is troef", dat Zaterdagavond zijn 95ste voorstelling beleefde. In zyn fau teuil gedoken, onopgemerkt door het groote publiek, zat Buus en genoot, schokschoude rend van het lachen, van zijn vroegere me despeelster uit de Bouwmeester revue: Hen- riëtte Davids. Nauwelyks was het Carioca-succes beëin digd of zyn tooneelzuster richtte zich den nog applaudiseerende Buziau. Het deed haar een zichtbaar genoegen den bij na genezen Buziau eenige hartelijke woor den toe te spreken. Een enorm bouquet ro zen lag weldra in de armen van Buus, die, tot tranen toe geroerd, staande het juichen de publiek dankte. Een kushand besloot deze hartelijk en zeer onverwachte huldi- 8in* I Het staat thans vast dat de herstelde Bu ziau over veertien dagen „Met vlag en wimpel" weer op tooneel zal gaan. (Telegraaf). MARKTBERICHTEN. STADSNIEUWS. Veemarkt Rotterdam. 12 Aug. Aanvoer in totaal 2306 stuks. Vette runderen 610, vette kalveren 272, schapen en lammeren 701, varkens 616, nuchtere kalveren 6, Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 48, 2e kw. 43, 3e kw. 26—32; Vette oasen ie few. 44, 2e kw. 48, 3e kw. 33—35; Vette kal- GOUDA, 12 Aug. 1935. Droevig ongeval op de Karnemelksloot. Door verkeerd rijden van een wielrijder een zesjarig meisje als slachtoffer gevallen. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht heeft op de Karnemelksloot hoek Derde Kade een treurig ongeval plaats gehad dat aan de zesjarige Anne M. Versluys het le ven heeft gekost. Een tot nu toe onbekend gebleven wiel rijder kwam vanuit de Derde Kade de Kar nemelksloot oprijden, waarbij hy de bocht verkeerd nam. Juist passeerae daar de melkslyter H. A. v. d. Meer met zyn diie- wielige bakfiets, die met melkbussen bela den is. Om een aanrijding met den wiel rijder te vermyden wendde de melkslyter zyn stuur, met het droevig gevolg dal het zesjarige dochtertje van den in de Boom gaardstraat woonachtige Versluys, dat daar liep, tusschen de bakfiets en den muur van een huis bekneld geraakte. Het arme kind werd daarby ernstig verwond, lerwyl het .een lichte hersenschudding bekwam. Hevig bloedend werd het meisje opgenomen en naar den medicus Dr. Beek op den L. Tiendeweg gebracht, die terstond opneming in het Ziekenhuis noodzakelijk achtte. Als gevolg van de bekomen verwondingen is het meisje hedenmorgen in het Van Iterson Zie kenhuis overleden. De wielrijder, die de aanleiding tot dit doodelyk ongeval is, wordt door de politie gezocht. Volks- en Scoohibad. ln de afgeloopen week werden in hel Volks- en Schoolbad in de Groenendaal, 62 kuipbaden en 261 sproeibaden, in totaal 323 baden genomen. Schoolbaden zyn wegens de vacantie niet genomen. Hoogheemraadschap van Rijnland. In de dezer dagen 'te Leiden gehouden vereenigde vergadering van het Hoogheem raadschap van Rynland heeft het bestuur mededeeling gedaan van de aanwijzing van ir. H. C. Duyvendak als plaatsvervanger van den rentmeester. Als hoofdingeland-plaatsvervanger voor het 3e district (Haarlemmermeer-Cruquius) werd toegelaten mr. S. Naayen, advocaat en procureur te Rotterdam. Na behandeling van eenige reclames te gen aanslagen in Rijnlands bundergeld bundergeld werd besloten, ook over 1935 ui'tstel van aflossing van verstrekt rente- loos voorschot te verleenen aan den polder j Broekvelden en Vettenbroek. By de rondvraag kwam ter sprake, dat de ingelanden thans voor het eerst reeds een aanmaning ontvingen tot betaling van den eersten termyn van Rijnlands bunder- geld, terwyl men in vorige jaren altyd kon wachten tot den tweeden termyn was ver vallen. De opmerking werd gemaakt, dat die termijnen te vroeg zyn gesteld en dat de ingelanden niet voldoende waren ge waarschuwd, dat aldus zou worden opgetre den. Het bestur wees er op, dat het nood zakelijk was een algeheele reorganisatie te brengen in de wijze van invordering van den omslag en dat niet kan worden voort gegaan met de gewoonte om die invorde ring over langen tijd te laten loopen en vaak hqrhaald uitstel van betaling te ver leenen. Ook is de geheele dienst van den rentmeester gereorganiseerd en het be stuur heeft daarby de lyn aangegeven, waarin moet worden gewerkt. Bovendien zijn alle ingelanden op zeer duidelijke wyze, zoowel op het aanslagbiljet zelf als op een daarby gevoegde schriftelijke kennisgeving er op gewezen, dat geen kostelooze waar schuwingen meer worden verzonden en dat bij niet betaling na de aanmaning zonder verdere kennisgeving een dwangbevel wordt beteekend. Als ingelanden van een en an der geen kennis hebben genomen, treft de schuld daarvoor niet het bestuur of den rentmeester. Wel kon het bestuur toezeggen te overwegen, of voor volgende jaren de termijnen wat later kunnen worden geateld. Uit de Cijfers betreffende den achterstand I op de invordering over de Jaren f933 en 1934 kon het bestuur overigens aantoonen, hoe noodig het was, de invordering sneller te doen geschieden. fer de Vlaamsche Ijzerbedevaart. Onze stadgenoot, de heer Cor Huisman, heeft de uitnoodiging ontvangen, voor de V.A.R.A.-microfoon een lezmg te houden „ver de jaarHjksche IJzertedevaart te Diksmuiden in Vlaamsch Belgie. De uitzending vindt plaats op Zaterdag 17 Augustus a.8. des middags om half v()f. De titel der voordracht luidt: „Vlaanderen Tierdenfet zyn dooden by het IJzermonument Van Vrede en Verbroedering". Tevens zal het een herdenktngswoord zijn by de huldiging van den Vlaamschen dich ter Cyriel Verschaeve. wylen dr. Alf.^v. d. Perre en dr. Jan Oskar de Gruyter. Akte Fransch L. O. Voor het exam«m Fransch l.o. is na te Utrecht gehouden examen geslaagd de heer P. C. Schay alhier. Esperanto-examen A. Voor het te Amsterdam gehouden exa- nen A Esperanto slaagde de heer W. van Heeren alhier. Een 63-jarige vrouw bij het oversteken van den Bögchweg itaar dén Pröv. weg door een auto aangereden en ernstig verwond. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vyf is op den hoek Boschweg—Nieuwe Pio- vinciale weg mej. Slftgerland, 63 jaar, wo nende alhier, toen zy met haar man den weg wilde oversteken, door een luxe auto aangereden, bestuurd door J. H. v. O., wo nende te Schiebroek. Het echtpaar stond stil op den weg, waarop de auto stopte. De autobesturder meende dat het bedoeling was hem doorgang te verleenen, zette de motor weder aan, waarop de vrouw werd aangereden. v' De vrouw, die' .ernstig gewond werd, is, nadat ter plaatse medische hulp was ver schenen, door de auto van den G. Geneesk. Dienst naar de Wijkverpleging overge bracht, waar zy is opgenomen. Daar bleek dat de vrouw een lichte hersenschudding had, een sleutelbeen had gebroken en boven dien nog een schedelbreuk had gekregen. Haar toestand was hedenmorgen redelijk. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. Agenda. Réunie-Bioscoop „Rare Snuiters" en „Een circus trok voorbij". Thalia-Theater „Bruiloft aan Wolfgangsee" Schouwburg-Bioscoop „Punks komt uit Amerika". 12 Aug. 8% u. „Het Schaakbord" Alg. ver gadering Góudsche Winkeliersvereeniging gevolgd door Jaarverg. Jan Schenkfonds. 13 Aug. Cursus Nederl. Roode Kruis in het voormalige Kazernegebouw. Aauvang 8 uurr. celsior4. Krumpelman, Rijnstreek Ex celsior 7 punten. Swift 3 p Rijnstreek 1 p. Vèrspringen: 1. C. Zielhorat (Vires et Cel. 2) 5.50 M.; 2. C. Blok (Vires et Cel. 2) 5.40 50 ronden eigen kracht: 1. en 2. Heems- M.; 3. J. Kuyl (Vires et Cel. 2) 5.28 M, kerk en Kempers, Excelsior: op 1 ronde: Kogelstooten: 1. M, O vervliet (Alphia 2) SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. ipetitie. Voor de juniores-competitie van den üoudschen Voethaibona werden gespeeld i AideeUng A, groep I: Oliympia a i Bodegraven a i4; Oudewater a—G.S.V. a u—2. Groep II: Gouda b—Dilettant a l; Ammerstol a—Gduda c 4—2. Atüeeilng B, groep I: Gouda dBosk. Boys a O5. Uitslag van het vootbaltournooi om de» I Olympia-wissel beker. Olympia—The Rising Hope I Beide ploegen verschijnen zeer onvol ledig Olympia pakt direct stevig aan. De goed combineerende voorhoede dwingt de Rotterdammers tot verdedigen. Al spoe- dig weet v d. Hende met een fraaien kopbal uit een goed door v. Zutphen ge- I nomen vrije schop de score te openen (l—Direct daarop heeft E. Krom, na handig samenspel met zijn broer, succes (2—h). Terstond daarop een scrimmage voor het doel van de Rott. door E. Krom Tweemaal keert van Dijk het leder, doch een sterk schot van Maarleveld beslecht het pleit (3-0). Daarna komt er beter spel van de Rotterdammers. Wij zagen de Gebrs. Krom op zijn best; deze eerste I ontmoeting was verreweg de mooiste wedstrijd van dit tournooi. Voor de rust scoort The Rising Hope (3—1). Dan komt de tweede helft, die weer een prachtig combineeren te zien geeft van Olympia en één doelpunt zien wij maken door E. Krom terwijl hij op den grond voor doel ligt. Het einde komt met 5—3 't Was een spannenden strijd. U.V.V.—Ajax 2—1. Een wedstrijd zonder groote emoties. U.V.V. Iets meer in den aanval. Over het geheel genomen was het een slappe ver tooning; Ajex weet de eer te redden dooi een strafschop. De voorhoede van Ajax was sterk op papier, doch wij hebben er in het veld niet veel van gemerkt. De beste ploeg won. The Rising Hope—Ajax 4—0. Een enthousiast elftal The Rising Hope tegen een uitgespeeld Ajax, althans de voorhoede was er hopeloos uit. Rust komt met blanco score. Na de rust pakt Ajax flink aan doch de T.R.H.-verdediging houdt stand en spoe dig verslapt Ajax zoodanig dat de eerst sterk bewaakte Duinhouwer drie van de vier goals weet te maken en een goal door A. de Hoog. U.V.V.—Olympia 8—3 De eindstrijd begint sensationeel; bij een der eerste U.V.V.-attaques maakt Maarschalkerweerd hands; de toegestane strafschop door Van Woersum genomen wordt door Spee via de lat gekeerd. En weer is het E. Krom, die Olympia kort hierop de leiding geeft. Dan' begint de doelpuntenregen en zien wij een versla gen Olympia en een keeper in het Olym piadoel die een zeer vreemden indruk maakte, en zeer onsportief geen moeite deed het leder te keeren. U.V.V. werd verdiend winnaar van dit tournooi. WIELRENNEN. Uitslag wedstrijd om den E.R.S -wissel beker tusschen rennersclubs de Rijn streek, Swift (Leiden) en Excelsior Gou da). Verreden werden sprint en 50 ronden eigen kracht. Uitslag sprint: 1. D. Ramp, Excelsior 2. Riethoven Jr., Swift; 3. v. d. Berg, Ex 3. D. Ramp, Excelsior; 4. Vink, Swift; 5. Bakker, Swift. Excelsior 10 p., Swift 1 p. Totaal uitslag: Excelsior 17 punten, Swift 4 p., Rijnstreek l p. Scheren en Merkens wereldkampioen. A. v. Vliet in de iinale geslagen. BRUSSEL, u Aug. In de alhier gehou den wereldkampioenschappen sprint voor amateurs en prots heeft Arie van Vliet het niet tot wereldkampioen sprinter der amateurs kunnen brengen. Na een schit terend begin, waarbij hij rit na rit als overwinnaar uit den strijd kwam, plaat ste hij zich in de halve finale tegenover den Belg Collard. Van, Vliet zwoegde er de zege uit, maar het was geen surplesse- werk meer, zooals ln de vorige ritten. In zijn eerste rit ln de finale tegen dga, Duitscher Merkens bonkte Van Vliet er nog meer kracht uit dan hij reeds tegen den Berlg gedaan had en wist deze sefie te winnen, waardoor het dus het wereld kampioenschap reeds voor 50 pet. in zijn zak had. Daarmee was Van Vliet dan ook uitgeput. In de twee laatste ritten kwam dit ook tot uiting, daar zij door Van Vliet zonder eenige tactiek gereden werden. v. d. Vijver (Nederland) wist een eer volle derde plaats te bezetten. Bij de Nederlandsche profs ging het heel wat slechter. Van Egmond en v. d. Linden werden er reeds in de achtste finale uitgereden en alleen v. d. Heuvel kwam een stapje verder. Maar in de kwart-finale kon v. d. Heuvel ons toch niet de verrassing leveren Gérardln te kloppen. De Belg Scherens bleef bij de profs wereldkampioen. ATHLETIEK. Fraaie verrichtingen van de Amerikanen in het Olympisch Stadion. AMbiEhDAM, li Aug. Het Internatio nale Athletiek-concours, dat gisteren al- nier werd genouden, is een groot sucees geworden. Van ae iO internationale nummers wer den er negen door ae buitenlanders ge wonnen, waarvan weer zes door de Ame- riknen. Het tiende nummer, speerwerpen, dat alleen door het mededingen van den Belg Etienne internationaal was, kwam aan Holland. Het was v. d. Poll, die opnieuw het Nederlandsche record speerwerpen verbeterde met niet minder dan 1.32 M. en het op 64.35 M. bracht. Berger en Osendarp moesten in den Amerikaan Draper zoowel op de 100 M. als op de 2ti0 M. hun meercfere erkennen. De Amerikaan liep de 100 M. in lü.5 sec., terwijl Berger voor Osendarp tweede werd met een goede tijd van 10.6 sec. De winnaars van de internationale 11.31 M.; 2. T. Rook (Achilles 2) 10.79 M.; 3. C. Schouten (Vires et Cel. 3) 10.63 M.; 4. Verhoeven (Achilles 2) 10.51 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Vires et Cel. 2.49 sec.; 2. Achilles 2 50.6 seé.; 3. Vires et Cel. 3 52.4 sec.; 4. Achilles 3 53.3 sec.} 5. Velo- citas 2 53.4 sec. Dames: 100 M. hardloopert: 1. B. Veer man (Achilles) 13.7 sec.; 2. T. Boef (Vires et Cel.) 14.2 sec.; 3. G. van Dam (Hou Vast) 14.4 sec. Hoogspringen: 1 en 2 A. Bijl (Achilles) en E. J. van Mastrigt (Vires et Cel.) 1.20 M.; 3. en 4. A. v. d. Dungen (Vires et Cel.) en J. Koch (Hou Vast) 1.15 M. Vèrspringen: 1. G. Tent (Achilles) 5.40 M.; 2. B. Veerman (Achilles) 4.27 M.; 3. G. van Dam (Hou Vast) 3.96 M. Speerwerpen: 1. A. Happel (Achilles \23.99 M.; 2. E. J. van Mastrigt 21.50 M.; Y T. Boef (Vires et Cel.) 19.35 M. Kogelstooten: 1. G. van Dam (Hou Vast) 8.32 M.; 2. J. Koet <Hou Vast) 8.09 M.; 3. B. Veerman (Achilles) 7.89 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Achilles 60.6 sec.; 2. Vires et Cel. 61 sec. Juniores: 80 M. hardloopen: 1. C. Jonge- boer (Vires et Cel.) 10 sec.; 2. K. Vlag (Vi res et Cel. 3) 12 sec. Vèrspringen: 1. C. Jongeboer (Vires et Cel.) 5.70 M.; 2. K. Vlag (Vires et Cel. 3) 3.77 M. Kogelstooten: 1. C. Jongeboer (Vires et Cel.) 13.22 M.; 2. K. Vlag (Vires et Cel. 3) 6.95 M. 4 x 80 M. estafette: 1 Vires et Cel. 47 sec. DRAADLOOZE DIENST. LiAATöTE liLltiCHTLfS. Ernstige vechtpartij in de Zwolsche feestweek. Inspecteur Banning bewusteloos 100 M.: Draper (Am.) in 10.5 $ec. 2U0 M.: Draper (Am.) 21.4 sec. 4 400 M.; O'Brien (Am.) in 48 sec. 800 M Kucharsky (Polen) in l m. 53.7 sec. 1500 M.: Eeles (Eng.) in 3 min. 50.1 sec. 5000 M.: Hhag (D.) in 15 min. 30.9 sec. 110 M. horden: Moreau (Am. 14.4 sec. PolshoogSetton (Am.) met 4.20 M. Discus: Carpentler (Am.) met 49.87 M. Speerwerpen: v. d. Pol (Ned.) 64.35 M. Duitschland slaat Engeland. MUNCHEN, 11 Aug. De landenwedstrijd Duitschland—Engeland, die alhier in te genwoordigheid van ongeveer 15.000 toe schouwers plaats vond, werd evenals de vorige 3 wedstrijden door Duitschland met 75 tegen 61 punten gewonnen. Athletiekcompetitie. De Goudsche Athletiek-commissie heeft Zaterdag en Zondag haar derden com petitiedag gehouden. De meeste vereeni gingen kwamen onvolledig uit, terwijl Olympia (Gouda) en A.R.C. (Alphen) ge heel niet verscheen. In verband hier mede zal op 24 Augustus a.s. een inhaal dag worden georganiseerd, welke waar schijnlijk in Boskoop plaats vindt. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren 1ste klasse: 100 M. hardloopen: I. L. Konijn (Hou Vast) 11.6 sec.; 2. J. C. den Hertog (Vires et Cel.) 11.8 sec.; 3. J. van Kesteren (Velocitas) 12.1 sec. 4W M. hardloopen: 1. P. Hertog (Vires et Cel.) 56.2 sec.; 2. J. Hage (Hou Vast) 56.5 sec.3. A. van Astei} (Achilles) 56.6 s. 800 M. hardloopen: 1. T. Verboom (Hou Vast) 2 min, 11.1 sec.; 2. A. Mechelse (Al phia) 2 min. I2j8 sec.; 3. p. Schouten (Achilles) 2 min.'16.8 sec. Vèrspringen: 1. H. Mechelse (Alphia) 6.06 M.; 2. S. Boot Achilles) 5.84 M.; 3. M. J. Schouten (Achilles) 5.73 M. Hoogspringen: l, 2 en 3 J. van Keste ren en C. A. de Groot (Velocitas), J. C. den Hertog (Vires et Cel.) 1.55 M.; 4. A. van Asten (Achilles) 1.50 M. Kogelstooten: 1. L. Konijn (Hou Vast) II.01 M.; 2. D. Boot (Achilles) 10.09 M.; 3. J. van Kesteren (Velocitas) 9.90 M. Speerwerpen: 1. Joh. Mulder (Alphia) 40.20 M.; 2. A. C. v. Klaveren (HouVast) 37.72 M.; 3. W. Kwinkelenberg (Velocitas) 37 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Vires et Cel. 48.3 sec.; 2. Achilles 48.4 sec.; 3. Alphia 484 sec.; 4. Hou Vast 49.9 sec.; 5. Velocitas 50.9 sec. Heeren 2de klasse: 100 M. hardloopen: 1. O. Overvliet (Alphia 2) 12.1 sec.; 2. K. Zlelhorst (Vires et Cel 2) 12.3 sec.; 3. C. Blok (Vires et Cel. 2) 12.5 sec. 400 M. harloopen: 1. A. Sampimon (Al phia 2) 60.1 sec.; 2. Belonje (Vires et Cel. 3) 60.5 sec.; 3. W. Wiarda (Achilles 3) 62.2 sec. &00 M. hardloopen: 1. D. Hey (Achilles 2) 2 min. 10.7 sec.; 2. D. de Jong (Vires et Cel. 2) 2 min. 17 sec.; 3. P. de Korte (Vires et Cel. 3) 2 min. 18 sec. ZWOLLE, 12 Aug. De gemeentelijke feestweek, die hier overigens een ordelyk verloop heeft gehad, is gisteravond nog min oi meer onaangenaam besloten. Te gen kwart voor twaalf kreeg de politie er kennis van dat in een van de dansge legenheden aan de Korte Kamperstraat werd gevochten. De inspecteur H. G. W. Banning en een rechercheur begaven zich er terstongrheen en slaagden er na veel moeite ln de vechtenden uit elkaar te slaan. Even later keerde zich echter de geheele troep, ongeveer 30 personen, tegen hen, waarop een kermisklant den inspecteur van achteren aanviel en hem met een hard voorwerp zoo hard op het hoofd sloeg dat hij ernstig bloedend ver wond bewusteloos neerzakte. Bij één der omwonenden is de heer B. binnengedra gen, alwaar hij na behandeld te zijn, bij kennis kwam. Toen er politie-assistentie was gearri veerd waren de onruststokers verdwenen. Zij worden door de politie opgespoord. In de omgeving werd allerlei gevechts materiaal gevonden. WISSELKOERSEN. 9 Aug. 12 Aug. Londen Berlyn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stocqholm Oslo New-York 7.33 59.65 9.78 Vs 24.96 48.35 32.80 37.85 3690 1.47"/,. Officieel. 7.34 59.70 9.79 24.95 48.38 32.80 37.85 36.90 f,47'/,. Niet-officieel. 6.14 Ms 6.14% 20.27 20.27 12.16 12.12 Praag Madrid Italië Prolongatie 4% Beursoverzicht. De Amsterd. Effectenbeurs had even als de wisselmarkt heden een kalm ver loop, de stemming was onveranderd. De Ned. beleggingswaarden stonden hedenmiddag onder zwaren druk en lie pen sterk terug, temeer daar de vraag nog steeds gering is. De 4 pet. obl. Indië en Nederland waren bij de opening be perkt, doch kwamen later scherp in reactie, eerstgenoemde noteerden 91A, Nederland tot 931Ook oude schuld was flauw en lager. Petroleumwaarden lever den een vrij levendigen handel, de Ame- rikaansche soorten noteerden meest pi, - veranderd. De Philips aand. stelden zich aanvan kelijk 3 pet. bpven vorig slot, kwamen later ln reactie en bleven ten slotte 2 pet. hooger dan Vrijdag. Unilever waren l pet. hooger, Aku bleven ongewijzigd. De Ame- rikaansche kunstzijde-aand. waren be perkt in verband met verhooging kunst- zijdeprijzen ln de Vereenigde Staten. In Suikerwaarden ging weinig om. HVA stegen met 2 pet., ook de minder cou rante soorten trokken aan. Tabakken waren goed prijshoudend, Deli-Mij. no teerde 1 pet. hooger. Rubbers waren na genoeg onveranderd, Deli-Rubber Mij. had een stijging van pl.m. 2 pet. In de Scheepvaartaand. was eenige beweging, Scheepvaart Unie liep een fractie terug. Voor Amerikaansche fondsen was de stemming vast en kwamen de koersen vrij belangrijk boven Vrijdag in verband met de verdere stijging van het koers- peii in Wallstreet. Duitsche obligaties bleve^i gedrukt. radio-telegrafisch weerbericht 12 Augustus. Hoogste stand 763.2 te Warschau. Laagste stand 746.1 te Haparanda. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, meest zwaar be wolkt, kans op regen of onweer, later Iets koeler.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2