Bupwoonhuis luim Boventinis in Alaska verongelukt. T. GOEDEWAAGEN ZONEN Tandarts Bicknese een Dienstbode WEGGELOPEN: Gaat U op reis? N. S. Bezemer, C. VAN ELK aankomend Bediende Mooi Wonen HERFST W. T. J, ABBEMA Mevrouw Teuua fiuorlca Viseer J. G. A. TIJSTERMAN Hervat de praktijk Woensdag 21 Aug. Hervat 19 Augustus de praktijk. Hervat Dinsdag de praktijk Halfwas Slagersknecht Bekwame Naaisters aank. Kantoorbediande Verkooper WOONHUIS Correspondent (M) dig mogelijk aan te knoopen. Met het oog op de in Juni met Duitschland gesloten overeenkomst acht de Britsche regeering verdere besprekingen niet noodig. Deze suggestie beteekent niet een uitnoodiging voor een conferentie. Eerst zal een verdere gedachtenwisseiing moeten bewijzen, dat een conferentie op het voorgestelde tijdstip doel heeft. De verdragen van Washington en Londen treden einde 1936 buiten wer king. DE WATERSNOOD IN CHINA. De overstrooming is verschrikkelijk Verliezen niet te overzien. De watersnood in het gebied van den be nedenloop van de Gele rivier neemt groo ter vormen aan. Ondanks de genomen maatregelen bezwijken voortdurend dijken tegen de watermassa's. In 40 dagen tijd is in Noord-Sjantoeng 67 c.M. regen geval len. Het eijOde der overstrooming is nog niet in zicht. De voorzitter van de commis sie inzake de regularisatie der gele rivier deelt mede, dat het overstroomde gebie West-Sjantoeng ongeveer 6000 K.M.2 be slaat. De verliezen aan menschenlevens en de geleden schade zijn niet te overzien. De ber gingswerkzaamheden worden door den storm nog bemoeilijkt. 30 Reddingsbooten zijn ge kapseisd, waarbij 300 personen zijn ver dronken. In Zuid-Hoepé zijn de dijken van de Han-rivier bezweken. 500 Dorpen staan on der water, 30.000 huizen zijn ingestort. De rijstvelden zyn over een oppervlakte van duizenden M2. vernietigd. Overal heerscht hongersnood. 400.000 vluchtelingen hebben een toevlucht gezocht op de heu vels of wachten op boomen en daken op hulp. Reeds dagen voeden duizenden per sonen zich met boomschors. Het aantal vluchtelingen in de provincie Honan bedraagt volgens officieele mede- deelingen 1.700.000. De regeeringen heeft met steun van tal van maatschappijen een grootsche hulp actie ingewijd, waarvoor in het geheele land groote waardeering bestaat. Uit Kanton is een bedrag van 60.000 dollar en van de Chineezen die ïn het buitenland vertoeven, meer dan, 100.000 dollar ontvangen voor hulpverleening. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN ITALIë. Opruimingswerk en hulpverleening. Het is nog steeds niet mogelijk betrouw bare gegeven te verkrijgen omtrent het aantal slachtoffers van de dijttdoorl-raak bij Ovada. Tot dusver zijn pas zeventig lijken geborgen, die in den loop van gisteren zijn Van officieele zijde wordt daarentegen verklaard, dat de omvang van den ramp niet zoo grodt is als men aanvankelijk had ge dacht, en het „Giornale d'Italia" publiceert een „doodenlyst, die slechts 59 namen bevat. Nog tal van bijzonderheden worden dage lijks bekend. Vele menschen zijn kilometers ver geloopen om zich op het dak var. een huis in veiligheid £e brengen, totdat het dak zoodanig belast werd, dat het ondej- hen instortte. Velen, die zelf door het nood lot getroffen werden, hebben met doodsver achting anderen gered. Een mecanicien, die niet minder dan 20 personen uit het water haalde, droeg hen stuk voor stuk naar een veilige plaats, waar de stroom hen niet kon meesleuren. Soldaten en militairen zetten thun3 nog het reddingswerk voort. Overal worden vrij willige hulpploegen gevormd en tege'yker- tyd begint men reeds weer met het op bouwwerk. Op de plaats van de vier weg geslagen, bruggen heeft men met spoed nieuwe rivier-overgangen gebouwd. Volgens de laatste berichten zyn 275 ge zinnen dakloos geworden. Ook groote hui zen werden vernield, zooals b.v. te Boggo, waar zeven huizen waarin 58 gezinnen woonden, instortten. Men is voornemens deze huizen niet opnieuw te bouwen, doch nieuwe woongelegenheden te scheppen in hooger gelegen gemeenten. Voor het vaststellen van het totaal aan tal slachtoffers hebben de autoriteiten een beroep op bevolking moeten doen om precies op te geven met wie zy gevlucht waren en wie naar hun meening, daar by lijn omgekomen, De Duce heeft een gift beschikbaar ge steld van 50.000 lire voor da slachtoffers; de party schonk 20.0001ire. Het moet in de bedoeling liggen het ver woeste Ovada niet meer op te bouwen op de vroegere plaats, doch op hooger gelegen „terrein. DE WERELDVLIEGER WILEY POST Zijn metgezel, de fimacteur Will Rogers, is mede omge komen. De bekende Amerikaansche één-oogigf. vlieger Willey Post, die verleden week met zyn vliegtuig „Winni Mae" uit San Diego, in Galifornië, was vertrokken voor een vlucht via Alaska ey Siberië naar Moskou, vanwaar hy na eenigen tyd zyn vlucht <wn de wereld wilde voortzetten,, is gisteren, in Alaska, tusschen Fairbanks en Point Bar row, de Noordelijkste blanke nederafetting in Amerika, ten Zuid-Oosten van die Bering straat, verongelukt. Het toestel werd ver nield en Wiley Post en zyn passagier, de bekende Amerikaansche tooneelspeler en i filmacteur Will Rogers, kwamen om het I leven. De oorzaak van de ramp ia nog on- bekend. j De dood van Wiley Post is een zware j Fock heden, 76 Jaar oud, te Heemstede slag voor de Amerikaansche luchtvaart. overle{ Evenals Lindbergh, was hy een der leiden de figuren in de luchtvaartwereld, die we reldvermaardheid bezat. HET GESCHIL ITALIë— ABESSYNIë. Geruchten over de grens der Abessynsche concessies. De Fransche en de Engelsche delegatie zijn overtuigd, dat de Abessijnsche regee ring bereid is te gaan tot de uiterste grens van toegevendheid en dat, indien italië openhartig zijn eischen 'uiteenzet, deze in groote mate door den Negus zui len wdrden ingewilligd, maar de Fran sche en de Engelsche regeering dringen er op aan, dat Abesslnië niet gedwongen zal worden iets tegen zijn wil en dank te aanvaarden. Aloisi heeft vanavond Politis ontvan gen, hetgeen een aanwijzing schijnt, dat deze onmiddellijk als, arbiter zal WQrden benoemd. Een Havas-telegram meldde vannacht nog: Hoewel de Italiaansche gedelegeerde gisteren nog eenige nadere aanwijzingen heeft gegeven omtrent den aard van de eischen zijner regeering, zijn deze eischen toch nog niet volledig en nauwkeurig ge formuleerd. Het schijnt dat de regeering te Addis Abeba bereid is toe te staan: 1. Waarborgen ten aanzien van de vei ligheid der Italiaansche koloniën Eritrea en Somaliland, alsook waarborgen no pens de veiligheid der Italiaansche on derdanen die in Abessinie gevestigd zijn. 2. Economische faciliteiten met betrek king tot de explotatie van mijnen en de aanleg van wegen en spoorwegen. Misschien zijn er nog uitgestrekte mo gelijkheden op het gebied van den land bouw. In ieder geval heeft de Negus nog niet het maximum van zijn concessies aangegeven, doch hij zal een aantasting van de onafhankelijkheid van zijn gebied buiten overweging laten. Daarom acht men in de kringen der conferentie het ook onwaarschijnlijk, dat de Negus een militaire bezetting zal aanvaarden, gelijk als voorstel in sommige bladen is geop perd. Verklaring van Laval. De bespreking tusschen Eden, Laval en Aloisi, die vanmiddag te half zes is be gonnen, duurde tot half acht. Na afloop van deze zitting heeft Laval de volgende verklaring aan de pers ge geven „In-den loop der besprëking-en, die wij Vrijdag hebben gehouden, hebben we de verschillende diplomatieke documenten onderzocht, die de betrekkingen van onze drie landen tot Abessinie regelen. Onze besprekingen bewogen zich op den grond slag van de drie protocollen van 1906,1925 en 1928. Bij de verdere besprekingen zul len we naar een mogelijkheid zoeken, het ItaliaanschAbessijnsche conflict vreed zaam te regelen. De volgende zitting wordt waarschijnlijk Zaterdagmorgen gehouden. Het uur waarop is echter nog niet vastgesteld." Een verklaring van den Negus. De keizer verklaarde vandaag tegen over den correspondent van het D.N.B., dat de vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Italië wederom te Parijs bijeen waren, om te trachten een vrind schappelijke en vreedzame oplossing van alle conflicten te vinden, hetgeen hij van harte wenschte. Italië heelt getracht, aldus vervolgde de keizer, de openbare meening te doen geiooven, dat Abesslniè voedsel geeft aan agressieve bedoelingen tegenover de Ita liaansche koloniën, en. deze aanwakkert. De feiten en omstandigheden toonen echter bij een zorgvuldig onderzoek aan, dat de beschuldigingen volkomen onge rechtvaardigd zijn. Abesslnië heeft nooit agressieve bedoelingen gehad, temeer omdat het dit land ontbreekt aan de voor zijn verdediging noodige wapens. De regeering heeft drlemaa.1 achter el kaar een beroep gedaan op den-Volken bond, wenschende dat deze een vreed ie oplossing tot stand zou kunnen brengen. Tot slot gaf de keizer nogtnaals uiting aan den wensch, dat de besprekingen te Parijs mogelijkheid zouden bieden om tot een bevredigende en vreedzame regeling te komen. VERHUIZEN O TROUWEN VRAAGT VOOR DË INRICHTING VAN UW HUIS ONZE GEïLLUSTfiS,ER<pE BEGROOTING WIJDSTR. 23 BINNENLAND. Het textielconflict te Tilburg. Namens de bij het geschil in de Til- burgsche textielindustrie betrokken or ganisaties Is het volgende telegram aan den rijksbemiddeflaar prof. Aalberse ge zonden „Gecombineerde textielarbeidersbon den kunnen voorutel rijksbemiddelaar, inzake loongeschll Tilburg niet aanvaar den. Om conflict alsnog te voorkomen wordt volgende voorgesteld: (De Een dracht moet Vrfltfcag hierover nog- met leden vergaderen) 1 oonverlaging tot 5 pet te beperken. MSnl^aum loonen vast te stellen op 42 en 44 ce nt per uur. Periodie ke verhooging half Jaar stopzetten. Zijn bereid leden te adviseeren met dit voor stel genoegen -te nemen." Gerard von Bracken Fock. compo nlst Gerard von Brucken verstrekken uit voorraad vreemd bankpapier en toeristenmarkchèqués en bezorgen reisbagage- en inbraakverzekering. m VERHUUR VAN SAFE-LOKETTEN. STADSNIEUWS. Comité huldeblijk 25-jarig bestaan Van Iterson-Ziekenhuis. Op 14 Augustus j.l. hield dit Comité zijn laatste vergadering. De penningmeester deed rekening en verantwoording en werd gedechargeerd voor het gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen 904,60, ter wijl de rekening een overschot aanwees van 49,11, welk overschot gestort is in het fonds bestemd voor de aanschaffing van een electro-cardiograaf ten behoeve van het Ziekenhuis. Het jeugdkoor „Excelsior" voor de Radio. Een feestdag voor de jeugd. Zooals Is gemeld heeft het jeugdkoor „Excelsior", dir. de heer Gerard Leen- ders, dezer dagen voor de radio gezon gen. Die dag is voor deze jeugd tot een feestelijke uitgang gemaakt. Te half acht zijn de 115 jeugdige koor leden met drie reiswagens van Gebrs. van Gogh vanaf de Markt vertrokken. Op hun weg naar Hilversum heeft de jeugd zich in den speeltuin Oud-Valke veen te Huizen goed vermaakt, zoodat het gezelschap in de beste stemming te Hilversum aankwam. Te half drie ving de zanguitvoering aan, waarbij mevr. Jo Sterk—Hendriks als soliste optrad. De A.V.R.O.-leiding uitte haar waardeering voor hetgeen deze soliste en het koor had doen hooren. Op den terugtocht naar huis werd te Soesterberg even halt gehouden en te zich bijzonder vermaakt in de speel- en dwaaltuin „De Kleine Betuwe" yan den heer Kompier. Te acht uur waren de wagens op de Mark.t terug, waar de familieleden der jeugdige koorleden hen opwachtten. Het was voor allen een echte prettige dag. Openluchtspel „De Paradijsvloek". Op de Zondagen 25 Aug., 1 en 8 Sep tember wordt in den tuin Vvan het Ver- eeniglngsgebouw Qouwe 93, een open luchtopvoering gegeven van „De Para dijsvloek", waarvoor allerwege een bui tengewone belangstelling bestaat. Weken lang reeds, zoo wordt ons gemeld, wordt door de pl.m. 55 medewerkenden een groote activiteit aan den dag gelegd, om de opvoeringen welke grootsch en machtig zijn opgezet, zoo goed mogelijk te doen slagen. ACCO UNT ANTS KANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 2180 Najaarskeuringen volgens de Paarden wet 1918. Burgemeester en Wethouders van Gou da maken bekend, dat de gewone Rijks keuring van tot dekking bestemde heng sten In het najaar van 1935, welke alléén door de stamboekcommissiën zullen ge schieden, voor Zuid-Holland zal gehou den worden: te Rotterdam op 27 Augus tus, 10.30 uur, voor type trekpaard; te Zedlchen op 28 Augustus, 10.30 uur, voor type tuigpaard. Voorts vestigen zij de aandacht van belanghebbenden op den inhoud van de artt. 21 tot en met 29 van het Koninklijk besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad 493), ter uitvoering van de artikelen 5. 10, 15, 16, 29, 34, 22 en 25 van de Paarden- weet 1918 (Staatsblad no. 419). Inschrijvingsbiljetten voor de keurin gen zullen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eige naars en houders van hengsten verstrekt worden door den waarnemend secretaris der Provinciale Regelingscommissie, den heer Ir. P. Verhoeven, Rijksveeteeltconsu- lent, Emmastraat 211, te 's-Gravenhage Op 15 Aug. j.l. hield het personeel der Firma Daalmans en Co. zyn-jaarlyks visch- concours in de wateren van Honkoop. De uitslag daarvan was: 1. H. Vonk 1240 gram met wisselbeker; 2. K. de Bruin 1210 gram; 3. W. Laurier 970 gram; 4. G. Vonk; 5. J. v. Eik; 6. K. Ringnalda; 7. J. Straver; 8. K. Groenendaal9. W. Looyaard; 10. S Mooyenkind; 11. H. Meier; 12. W. Konings; 13. W. Hoonhout. •s. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stand op *16 Aug. 1935: aardewerkers 110, letterzetters 45, bouwvakken 479, houtbe werking 118, ledefbewerking 21, kleeding- bewerking 30, metaalnijverheid 181, papier branche 6, textielindustrie 53, suikerwer kers 101, sigarenindustrie 121, landbouw 55, pakhuisknechts, schippersknechts, koet siers èn chauffeurs 375, kantoorpersoneel en winkelpers. 57, onderwijspersoneel 9, huise lijke diensten 24, fabrieksarbeiders, 135, transportarbeiders 85, techn. pers. 1. Totaal 2006 300 fabrieksarb. gedeeltel. werk loos (2 dagen per week). RéAnie-Bioscoop. In dit theater draaien deze week twee zeer goede films. De eerste is „White Eagle de beschermer der Tndianen", waarin Buck Jones en Barbara Weeks de hoofdrollen allen. Het is een goede Wild-West-iilm met alle sensaties daaraan verbonden. Een neder zetting van blanken steelt de paarden dei Indianen en ontziet zich niet om /.e'fs heele dorpen en hun bewoners plat te branden. De White Eagle, gespeeld door Buck Jones, weet tenslotte een radicale ontmaskering der blanken te bewerkstelligen en vraagt Barbara Weeks tot zyn vrouw. De enorme en ongelooflijk handige *taal- tje.3 van rykunst zyn haast adembenemend en houden het publiek meer din een uur in de groom mogelyke spanning. Met de tweede film „Dirigible" ia dut niet anders. Hoewel van een geheel ander genre, is ook ceze indrukwekkende film vol sensatie. Het is een film van de Amenkaansche Luchtvaart, die een expedit'e naar de Zuid pool biiiendt. Jack Holt ne unt op zich, naur de Zuidjiot te trekken. In geweldig zwaar onweer (verbrandt zyn lucntsclnp en de be manning wordt ternauwernood gered. Ralpi Graves onderneemt een tweecie tocht. Met zeer veel moeite bereikt zyn ex peditie het einddoel, doch by een poging om te dalen, slaat zyn vliegmachine over den kop en raakt in brand. Met de grootst mogelyke moeite kan de bemanning zich uit den brandenden kolossus redden en een kleine hoeveelheid voedsel in veiligheid, brengen. Jack Holt gaat uit om redding te bieden, hetgeen gelukt. Als zy weer behouden tftuis komen is Helen, de vrouw van Graves, niet op het vliegveld om hen te verwelkomen. Zij kan de eenzaamheid niet verdragen die nu eenmaal het lot van een vliegersvrouw is en begrypt ook de zucht naar sensatie en eer van haar man niet. Als ze echter van de behouden thuiskomst hoort en alleen Jack maar wordt gehuldigd, omdat Ralph nergens is te vinden, sluiten Ralph en Helen zich in elkanders armen en zyn gelukkig. Alzoo: een happy-end! Aan deze beide films gaat buiten- en binnenlandsch actueel nieuws vooraf. Al met al een uitstekend programma dat veel sensatie en prachtige natuuropnamen brengt. Schouwburgbioscoop. De verliefde modekoning. Granltz, de oude modekoning, is eige naar van een groot modehuis, dat even wel niet al te best meer floreert omdat hij weliswaar prachtige modellen ont werpt, maar deze zijn zoo kostbaar, dat zijn klanten ze niet meer kunnen be talen... Het ergste: een faillissement dreigt, vooral omdat de voornaamste schuldeischer, de pelshandelaar Henry Baker uit Canada geen uitstel van be taling schijnt te willen verleenen. Hij komt wel naar Berlijn, maar allerlei machten komen samen om een conferen tie fusschen Granitz en Baker te verhin deren. De zoon van Baker gaat evenwel eens op verkenning uit, maar wordt door Granitz om z'n wel wat al te vrij optre den de deur uitgezet. Intusschen ont moeten Granitz en Baker elkaar, zon der dit evenwel te weten, ze krijgen he vige ruzie en als de identiteit van beiden bekend raakt, schijnt het lot van de fir ma Granitz bezegeld. De zoon van Baker wordt met de executie van het faillisse ment belast. Maar, deze ontmoet Karin Granitz, de dochter van zijn tegenstan der. Wij behoeven wel niet te zeggen, dat alles uiteindelijk 'toch goed afloopt. De zaak wordt gereorganiseerd en Karin en Jonny vinden elkaar. Dorit Kreysler was aller-charmantst als de dochter van den modekoning. Harald Paulsen was haar tegenspeler. Andere belangrijke figuren in deze vlotte, geestige film waren Max Gtilstorff, Jacob Tiedtke en Paul Hörbl- ger. In het voorprogramma draalen de ge bruikelijke actualiteiten, o.a. de laatste opnamen van de Vierdaagsche. Voorts een aardige teekenlilm „Scrappy in het museum" en een wetenschappelijke re portage „Stemmen in het riet". Vooral de laatste is zeer goed. Thalia-Theater. De liefdesdiplomaat. Thalia-Theater brengt deze week twee films, die onderling van geheel verschil lend genre zijn. „De Uefdesdiplomaat", een Duitsche productie, is een vlotte film, die ons naar den tijd van keizer Frans Joseph I verplaatst. De aantrekkelijkheid van deze rolprent wordt hierdoor op niet geringe mate verhoogd. Het hofleven, de jachtpartijen, kortom alles is een pracht en een praal, zoodat het een lust voor de oogen is al deze prachtige tafreelen te zien afspelen. George Alexander en Leo Slezak spelen hun rollen op voortreffe lijke wijze, terwijl Greth Thelmer ons met haar aantrekkelijk spel bekoort. Georg Alexander is in deze film weer de grap penmaker. Hij speelt de rol van de lief desdiplomaat, maar ls dan ook werkelijk alleen maar een diplomaat waar het de liefde betreft. Tegenover de Keizer is hij allerminst diplomatisch en door zijn rake antwoorden schept hij de grappig ste situaties. Er vinden veel verlovingen plaats, er werd veel gezongen, af en toe zelfs een klein ruzietje, maar alles bij elkaar een vroolljke film waarbij men zich kostelijk amuseert. Als tweede hoofdfilm draalt de „Ge- helmzinnige". Herbert Marshal, Elisa beth Allen en Lionel Adwell spelen de hoofdrollen. Herbert Marshal ls ln deze film ongetwijfeld de sterkste speler. Voor zijn rol als de geheimzinnige man Bie een berucht juweelendief is en reeds zeven jaar door Scotland Yard gezocht wordt, is hij als het ware geknipt rv politie weet dat de geheimzinnige in de beste kringen verkeert, maar alles blijft toch nog maar een vermoeden, totdat m een spoor krijgen. Een opwindende jacht volgt nu en steeds meer komen de detec lives den geheimzinnige man op de hie len. Met een buitengewoon verrassend slot eindigde deze film, die vol opwtn- dende momenten is en voor liefhebbers van dit genre een genotvol uurtje waar- 1 borgt. Volgende week brengt Thalia de Hol landsche Illm „Blokkade", terwijl teveM nog „Frühlingstlmjnen" met Szöke Sza- kal en Adèle Keru In de hoofdrollen on het program staan. Faillissement uitgesproken. Door de Rott. Rechtbank is uitgesproken het faillissement van H. van Hooff, Spie. ringstraat 107. Curator is mr. J. L. J. A~ van Mechelen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 14 Aug.: Joannes Pieter, i, van J. A. Berkouwer en J. F. Kaptein, Lu' zaruskaüe 25. 15 Aug.: Mèrtinus Arie, z. van A. J. van Vliet en I. G. I. C. van Wingerden, JL «'.in Catsweg 91. 16 Aug.: Johannes Petrus, z. van C. van Duuren en W. F. Heistorborg, v. Heusde- straat 33. ONDERTROUWD: 15 Aug.: G. Rutten- berg en J. P. Kersseboom. S. Rietveld en A. de Gruil. G. Punt en H. Snel. H. (Keizer en W. ten Brik. A. de Wit en L. van der Linden. J. D. Visser en D. C. P. van de Vreede. J. Helmond en J. Wiu- tershoven. S. P. Groenendijk en K. D. Versluis. v OVERLEDEN: 15 Aug.: Johannes Mari- nus Sluiter, 57 j. Agenda. 18 Aug. Toeristenclub TOP. Vertrek 7 u. vanaf Stadhuis naar Wassenaar. 16—19 Aug. Schouwburgbioscoop: Verlief de Modekoning. 16—22 Aug. Thalia-Theater: De Liefdes diplomaat. De geheimzinnige. 1619 Aug. RéuniebioscoopDirigible en White Eagle ln „De beschermer der Indianen". Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: P. de Boer, Gouwe 115 (telefoon 2273). H, A. M. Eykman, 'Oosthaven 11 (telefoon 2582). Apotheken. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydag zal de avond-, nacht- en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek E. Grendel, Lange Tiendeweg 9 en Prins Hendrikstraat 15. UIT DEN OMTREK. SCHOONHOVEN. Gouden Priesterfeest van Pastoor Alben. Pastoor W. C. C.' Albers heeft gisteren onder zeer groote belangstelling zyn gou den priesterfeest gevierd en tevens het feit herdacht, dat hy voor 25 jaar tot pastoor der St. Bartholomeusparochie van Schoon hoven werd benoemd* Reeds Woensdagavond werd het feest luisterrijk ingezet. 'In een open rijtuig, waarin behalve den jubilaris' ook kapelaan L. v. Teylingen en de oudste kerkmeester, de heer M. Stekelenburg, had den plaats genomen, werd de jubilaris om half zeven van het station afgehaald. Voor afgegaan door het R.K. muziekcorps T.O.A. G.E.N.O. en gevolgd door 3 auto's met het feestcomité, werd pastoor door de met vlag gen versierde straten naar het schitterend versierde kerkgebouw gereden. Een stoet van bruidjes, misdienaars en geestelijken leidde hem de kerk rbinnen. Daar hield ka pelaan Van Teylingen een toespraak, waar in hy den jubilaris gelukwenschte en hem het geschenk der parochie, een couvert met inhoud, overhandigde. Met een plechtig lof, gecelebreerd door den jubilaris, werd do plechtigheid besloten. 's Avonds had een défilé plaats, waaraan alle R.K. vereenigingen van de parochie deelnamen en dat vergezeld ging van de aanbieding van een fraaien bloemenmand. Wethouder A. C. A. Deerenberg spelde daarby den jubilaris het eerelint der hem toegekende ridderorde van Oranje-Nassau op de borst. Gisteren, op den eigenlijken feestdag, heeft om 10 uur des morgens, de jubilaris een plechtige Hoogmis opgedragen, met assistentie van rector P. Maas uit Rotter dam als diaken, kapelaan J. Greitemann ui Gouda als subdiaken en kapelaan G. Muddc als presbyter-assistent, Kapelaan H. Kou- wenhove hield de feestpredicatie en het koor zong de missa secunda pontificalis van L. Perosi. Ook het college van B. en W. woon de deze plechtige mis by. STOLWIJK. Prijs op concours. Bij het op Woensdag 14 Augustus J l- gehouden concours te Nieuwerbrug, be haalde de Harmonie te Stolwijk, direc teur de heer J. L. Nobel te Gouda, een isten prijs met 308 punten. LUCHTVAART. De Oehoe op zijn neus in de West. De beschadiging van het vliegtuig de Oehoe, ontstaan op het vliegveld van Aruba, is het gevolg geweest van een plotseling optredende zijwind, tijdens een aanloop. Daar dit vliegveld, evenals de meeste vliegvelden, in gebieden waar de passaat winden heerschen, vrij smai •Tdebodem buiten het veld rotsachtig u heelt de piloot sterk moeten remmen, «Urbü het vliegtuig op zijn neus ging Jaan. Niemand der inzittenden bekwam eenig letóel- De midden-motor en de neus van de rvhoe werden vrij ernstig beschadigd, Joodat de reparatie eenigen tijd zal ver gen- -^MENGdT BERICHTEN. De inbraak te Krimpen a. d. Lek. Eei\ arrestatie in verband met de verdwenen brandkast. ln verband met de inbraak te Krimpen d Lek, waar ten nadeele van den land bouwer N. de Jong de brandkast, welke voor een bedrag van ongeveer öü.ouo aan geldswaardige papieren, Juweelen en „id bevatte, uit diens huis is wegge haald heeft, naar de Tel .meldt, de ge meentepolitie reéds iemand aangehou den: den 31-jarigen B. V. uit Nieuwpoort bij Gouda, gewezen schoonzoon van den heer De Jong. Het strafregister van dezen i 1/arUMiH jongeman is niet blanco. Onder kerktijd heeft hij eenigen tijd geleden eveneens door het openschuiven van een raam in gebroken bij een bakker te Krimpen a. d. Lek en roofde daar, geld. Hij werd ver oordeeld en zijn vrouw liet zich van hem geheide n. Deze man heeft meermalen in het bed geslapen, dat naast de brandkast stond en hij heeit er zijn toenmaligen schoon vader eenige malen geld in zien opber gen. De man is gisteren door de politie uit Nieuwpoort gehaald. Maar ook al zijn de dieven ter plaatse goed bekend geweest, toch is het eéh stout stukje geweest, dat zij hebben uit gehaald. De boerderij van den heer De Jong staat een klein eindje van den dijk, waar een druk autoverkeer is. De situatie ter plaatse is echter zoo, dat het raampje waardoor de dieven zijn binnengekomen, beschermd wordt door hooge struiken aan den kant van den dijk, terwijl het daar bovendien donker is. Ook de heer De Jong meent, dat de dieven met de situatie op de hoogte moe ten zijn geweest 'en er zijn verschillende bijzondere voorvallen uit den laatsten tijd, die zijn aandacht hebben getrokken. Hij vertelde het volgende Een avond voordat zijn hond verdween meldden zich bij hem twee z.g. kistjes mannen, marskramers, die met snuiste rijen langs de boerderijen trekken. Zij vroegen om een nacht onderdak. De Jong vond het rare snuiters, zoo vertelde hij, en hij merkte dat zij stonden te liegen en te draaien. De een vertelde, dat zij uit Dordrecht kwamen; de ander zeide, dat zij uit -Rotterd&nv afkomstig waren en dan sprak de ander weer van Utrecht. HIJ heeft de mannen achter ln een schuur ondergebracht en de deur ge grendeld Hij zou dan den volgenden dag als hij ging melken, de mannen bulten laten. Toen de knecht den volgenden morgen naar de schuur ging, bleek de wervel echter van de deur te zijn getrapt en de beide marskramers waren verdwe nen. Even later werd de hond verdron ken uit een vaart in de buurt van de boerderij opgehaald. Men heeft aan dit voorval verder geen aandacht geschon ken, doch met deze Inbraak kwam het ln herinnering. Een andere oorzaak, die het plegen van deze Inbraak makkelijk heeft gemaakt, is het feit,"dat de boer met zijn vijf kinde ren, vier jongens en een dochter, boven sliepen ln plaats van beneden. 's Winters slaapt de boer in een bed stee in de kamer en het zou dan vrijwel onmogelijk zijn, dat men met een zware brandkast dwars door het huis ging zon der-dat er iets van gehoord was. Nu men boven slaapt, is het blijkbaar mogelijk geweest de kast te vervoeren zonder dat de bewoners het hebben gemerkt, al ver wondert dit den boer ten zeerste. Een gunstige omstandigheid voor de dieven ls ook geweest, dat de aan den anderen kant van den dijk wonende menschen ultstedig waren.1 De dieven moeten hiermede op de hoogte zijn ge weest; waren deze menschen thuis ge weest, dan zou de inbraak voor de dieven zeer riskant zijn geweest. De knecht van den heer De Jong heeft nog bij het veer geïnformeerd of er des nachts auto's waren overgekomen. Dit was inderdaad het gevaldrie auto's wa ren overgezet, doch zij bleken alle van zeer goed bekend staande burgers te zijn. Griezelige vondsten te Wuestwezel (België). Drie lijken in boschgrond gevonden. Naar de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" verneemt, zijn in het dorp Wuest wezel, aan de Nederlandsch—Belgische *rens, bij het graven in een perceel veengrond, eigenaardige vondsten ge- an. In Juni 1933 groef de voerman Le- maerts uit Wuestwezel in dit perceel naar "Zavel" (een soort Ifeem), waarbij bij op Pi.m. 1 m. diepte op een, in verregaan- stlet8taat Van ontbindlng verkeerend lijk Politie en het parket uit Antwerpen perden gewaarschuwd. Het onderzoek enter leverde geen resultaat, zoodat het uk werd begraven op de begraafplaats te Wuestwezel. nJnfe?tember 1,934 groef de landbouwer hetzelfde perceel naar zavel en na daarbij een tweede lijk. Het onder liep echter weer niets aan het zaak. om'renk Identificatie en doodsoor- 2pSLJ0rige week werd een derde lijk onden door eerstgenoemden voerman. want8!» meters afstand van de plaats» den twee eerste lijken wgiren gevon- fi ,et Lenaerts op een plaats waar de omao los was. en den indruk gaf te zijn cnmS!0eld; Lenaerts waarschuwde den thmissaris van politie Blomnaert, die het perceel boschgrond aan een onder zoek onderwierp. üp circa 80 cm diepte vond men daar opnieuw een vrijwel geheel vergaan lijk. Weer kwam het parket ter plaatse, doch ook ditmaal werd niets gevonden wat eenig resultaat zou kunnen bieden. Alle lijken zijn van betrekkelijk jonge menschen, die vermoedelijk naakt in den grond zijn gestopt. Niets ls gevonden van resten van kleedingstukken, van schoe nen of iets dergelijks. Over den tijd, dien de lijken in de aar de hebben doorgebracht, bektaat geen zekerheid. Naar de meening van den ge rechtelijken geneesheer zou dit slechts enkele jaren zijn, daar lijken in zavel spoedig vergaan. Men staat in ieder opzicht voor een raadsel, temeer daar de plek der vond sten op 20 m. van het huis van De Bie is gelegen. De veronderstelling, dat de lijken Duitsche militairen zouden zijn geweest, is niet juist, daar Wuestwezel buiten het oorlogsterrein is geblevn. Men heemt aan, dat misdaad in het spel is en dat de lijken des nachts in den grond zijn gestopt om bewijsmate riaal te vernietigen. Op last van den procureur des konings zal het perceel boschgrond worden afge graven, teneinde te onderzoeken of nog meer lijken zijn te vinden of dat wellicht iets wordt opgegraven, dat zou leiden tot identificatie der slachtoffers en wan neer het een misdaad betreft tot op sporing der moordenaar(s). KUNST. Silvain Poons naar Indië. Naar wy vernemen, zal de populaire ko miek Silvain Poons na het eindigen van zyn engagement by Meyer Hamels Revue, me dio November met een ensemble naar Ned.- Indië vertrekken. Tot dit ensemble zyn reeds toegetreden Agatae Reiff en Adh van Duyl, die voor Indië geen onbekenden z(jn. Tevens worden er onderhandelingen ge- cerd met een zanger. De muzikale leiding berust by den kapel meester Pim de la Fuente. Nalatenschap Prof. J. J. Aarts. De heer W. A. F. Aarts en mejuffrouw J. C. C. Aarts, te 'S-Gravenhage, hebben uit het nagelaten werk van prof. J. J. Aarts een belangrijke schenking aangeboden aan den Staat der Nederlanden. Ten behoeve van het Prentenkabinet in het Ryksmu- seum te Amsterdam werden 150 etsen, li- thographieën, houtsneden en kopergravures ontvangen, benevens een vyftal platen voor etsen' en gravures en bewerkte houtblokken. Ook de Rijksacademie van beeldende kun sten werd met een aantal weTken van de zen begaafden kunstenaar bedacht. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft deze schenking gaarne aanvaard en deswege den oprechten dank der regeering betuigd. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 4.30 „De Jaarlljksche[ Ijzerbedevaart" door Cor Huisman; 4.46 Concert door de Zonnekloppers; 5.iOHobo len piano; 5.4Ó Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6.C0 Concert door de Flierefluiters; 6.30 Esperanto-uitzending 05 Piano'; 7.15 „Raaio-distributie". Een kijkje in het radlo-distrlbutiebedrijf. In terview tusschen F. A. Hof en C. J. P. Kuipers; 7 40 Viool en piano; 8.00 6.O.S. berichten; 8.03 Nieuwsberichten en Varia en één minuut voor: Nederlandsch Fa^ brikaat; 8.1/ Wij vragen uw aandacht voor...; 8.20 Gramofoon; 8.35 Zang en piano; 8.45 Concert door de Bohemian; 9.30 Opvoering van: "„Ben je uit Je hu meur Paps?"; 9.40 Orgelspel; 10.00 Opvoe ring van „Als 't geweten spreekt!"; 10.10 Concert door Fantasia; 11.00 Gramofoon. Huizen; 4.30 Concert door Flowers Harmony Five; 5.00 Gramofoon; 5.30Con cert door Flowers Harmony Five; 6.Uj1 Concert door de KJR.O.-Boys; 6.2ü Jour nalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45 Concert door de K.R.O.-Boys 7.15 „Godsrijk en kerk" door Pater M. Bogaartz S.J.; 7.35 Gramofoon; 8.00 Be richten; 8.30 Concert door het K.R.O.-Or- kest; 8.50 Accordeon-muziek; 9.00 Con cert door het K.R.O.-Orkest; 9.20 Concert door het Kilima Hawaiian Trio; 9.30 Con cert door het K.R.O.-Orkest; 9.50 Accor- deonmuziek; 10.00 Concert door het Kili ma Hawaiian Trio; 10.10 Concert door het K.R.O.-Orkest; 10.30 Nieuwsberlch ten10.35 Concert door het K.R.O.-Orkest 11.00 Gramofoon. "Zondag 18 Augustus. H i 1 v e r s umV.A.R.A. 8.55 Orgelspel 9.00 Postduivenberichten; 9.05 Tuinhalf- uurtje; 9.30 Orgelspel; 9.45 Van Staat en Maatschappij; 10.00 Gramofoon; 10.30 Kerkdienst; 12.01 Filmpraatje; 12.30 Con cert; 2.00 Spreker; 2.30 Zang en gramo foon; 3.00 Concert; 4.30 Reportageflitsen van de wereldkampioenschappen wiel rennen op den weg, op het circuit van Florette (België) door H. Hollander; 5.00 Orgelspel; 5.15 Concert; 5.30 Orgelspel 5.40 Concert; 5.50 Sportuitslagen; 6.00 Concert. 6.40 Sportuitzending; 7.20 Gra mofoon en piano; 8.00 Nieuws; 8.10 Gra mofoon; 8.15 Concert; 9.00 Zang en piano 9.30 Concert; 10.00 Kovacs Lajos; 11.00 Nieuwsberichten; 11.15 Dansmuziek. Hulzen: 8.30 Morgenwijding; 10.15 Uitzending van de Hoogmis uit de St. Dominicuskerk te Amsterdam; 11.45 Gra mofoon; 1.00 Boeken en schrijvers; 1.20 Concert; 2.00 Gramofoon;- 2.30 Concert; 4.30 Ziekenhalfuurtje; 5.00 Kerkdienst; 7.15 Gramofoon; 7.45 Gramofoon; 8.10 Be richten; 8.15 Concert; 8.55 Concert; 9.05 Concert; 9.30 Voordracht; 9.40 Concert 9.50 Gramofoon; 10.15 De wereldkampi oenschappen Wielrennen; 10.30 Nieuws; 10.40 Epiloog door het Klein Koor. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. Wielerbaan Gouda. Derde avond der Zesdaagsche. Door het opgeven gisteravond van v. d. Wiel heeft v. d. Leur een nieuwe koppel- genoot gekregen n.l. Meinders, zoodat we derom 7 volledige koppels starten en weder direct een zeer hoog tempo inzetten en ont ketend zich de eerste jacht, zoodat na 40 rónden Tilieu-Vermeer gelapt worden. Dan demareert v. Amsterdam en Wederom wordt 20 ronden fel gejaagd en worden de oranje- ploeg en de blauwe ploeg gelapt, resp. Ti lieu-Vermeer en v. d. Leur-Meinders. Bak- ker-Gommera en Cattel-Biésheuvel zetten goed door en lappen het geheele peleton. Waardoor Bakker-Gommers zich in het be zit stellen van de uitgeloofde premie van 5.— van Mynheer Mozes. Dan demareert Hosmus-Althuisen, doch worden na 20 ron den Wederom ingehaald. Dant wint Schö- nermarek op mooie wyze een premie. Dan krygt Gommers een defect en moet afstap pen, dit is voor Biesheuvel een kans en hij maakt dan ook direct gebruik van de situatie, doch Bakker geeft geen pardon en komt niet van het wiel van Cattel-Bies- heuvel, zoodat Gommers weer kans krygt de situatie te redden. Kort daarop krygt Biesheuvel een lekken band en thans is het Bakker die wegloopt en al spoedig een halve le neemt. Doch dan kromt Arie Cattel zyn rug en zien wy de renner van klasse die onverbiddelijk stuk na stuk terugneemt en de inmiddels teruggekomen Biesheuvel de laatste formidabele sprong maakt en hierdoor het veld weer byeen brengt, dit was wel het mooiste en spannendste moment van den avond, ja van de drie avonden. De slachtoffers van deze jacht waren wederom v. d. Leur-Meinders en Tilieu-Vermeer. Dan komt de sensationeele mededeeling dat er in het eerste uur 43 K.M. is afgelegd. Als er wederom wat kalmte is gekomen is het v. d. Leur die wegschiet en na felle jacht een verliesronde terugneemt en daar door een mooie premie, 2 tubes, in de wacht sleept. Dan demareert Peek-Verschoor en ook dit koppel weet eens verliesronde terug te nemen. Nog steeds is Verschoor niet in n doör zyn val op den eersten avond, het is zeer jammer voor Peek, want deze aer is al zeer goed op dreef. Nog vele uitlooppogingen vinden plaats, doch zonder succes. Schönermarck, Meinders en Bakker winnen de premies. Het is een avond van prachtige soprt ge weest en de wegblijvers hebben veel gemist, er is echter nog veel te genieten, want de stryd wordt steeds spannender. Hedenavond 8 uur de 4e avond en Zondagmiddag half drie de 5e dag, dan zal de groote strijd ge streden moeten worden. Wy geven nog steeds Cattel-Biesheuvel een goede kans, doch wat zullen Bekker-Gommers doen? De uitslag is als volgt: Stand op den derden avond: 1. Bakker-Gommers 38 p.;| 2. Cattel-Biesheuvel 24 p.; op 1 ronde 31 Schonermarck-v. Amsterdam 34 p.; 4. Hos mus-Althuisen 11 p.|' op 2 ronden 5. Ver- schoor-Peek 4 p.; op 3 ronden 6. Tilieu-] Vermeer 11 p.; 7. v. d. Leur-Meinders 10 Afgelegde afstam) 242 KJd. 322 M. ZWEMMEN. Zwemmen in de Plassen. Naar men ons meldt zal «er bij voldoendel deelname op Zondag 25 Augustus a.s. in de plas „Klfhoeven" een lange afstands-zwem-1 wedstrijd georganiseerd worden. Daartoe heeft zich een Comité gevormd bestaande uit de heeren Joh. Albers, Furrer, rTybout,! v. d. Veer en van Veen, welke heeren alsj voorbeeld hebben genomen vele van derge lijke wedstrijden, zooals die in meerdere plaatsen van ons land met toenemend suc ces gehouden worden. En waarom zou een dergelijke wedstrijd in onze mooie plas geen reden van bestaan hebben? De bedoeling is, dat om 2 uur n.m. ge start zal worden vanaf of naby het Restau rant Elfhoeven en dan schuin de plas zal worden overgezwommen. Deze afstand be draagt pl.m. 1750 M. Tijdens den overtocht^ zullen eenige motor- en roeibooten zwemmers vergezellen om eventueele uitl vallers op te nemen. Aan elke(n) deelne- mer(ster), die de overtocht volbrengt, zal een herinneringsdiploma worden uitgereikt. Aanmeldingen' tot deelname kunnen schriftelijk geschieden tot en met .Donder dag 22 Augustus 's avonds 8 uur by een der onderstaande heeren: Tybout Sr., Nieuwe Markt 30, Gouda; B. L. van Veen, Zwartel weg 4, Gouda. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Aug. GOUDA. Remonstfr. Kerk, 10.30 u. v.m. Da. C. Thom- sen. St. Janskerk, 10 u. v.m. W. ten Boom, zendel. onder Israël te Hilversum. Kleine Kerk, 10 u. v.m. De heer H. Gordeau van Bussum. Jeugddienst. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. J, L. D. v. d Roest van Utrecht, zendeling. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5. u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5.30 u. n.m. Ds. A. Verhagen. Dinsdag 20 Aug. 7.30 u. n.m. Ds. R. Kok van Veenendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Oosterhuis van Arnhem. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v.m en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Donderdag 22 Aug. 8 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Bijbellezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt 10 u. v.m. Ds. D. J. v. d. Graaf van Schoonhoven. Maandag 19 Aug. 7,^0 u. spreekt in de Pe perstraat in Heil des Volks ds. J. v. Wel zen. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v,m. Ds. A. C. van Wijk. boskoop. Ned. Herv. Kerk, 9.30 u. v.m. en 6 u. n.m. De heer de Jónge van Terwolde. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. T. H. Oostenburg. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10.30 u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10.30 u. v.m. en 7.30 u, n.m. Leesdienst. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. Van Mou- rik Broekman. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10.80 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatie, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer Luitjes g.o. te Leiden. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. L. Vroegindewey. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. W. Vroegindewey. ADVERTENTIëN. OOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOO Op 24 Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders C. HEERKENS en P. HEERKENS—v. ELSWIJK, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen: OOR. LOUISA. Lazaruskade 9, Gouda. 00<X><XK>0<X><>0<><><><><>^^ Heden overleed te Rotterdam, onze lieve Behuwdzuster Echtgenoote van den heer H. DE LANGE. M. DE VOOYS— DE LANGE. P. C. DE VOOYS. v Eenige kennisgeving. Gouda, 16 Augustus 1935. W. RUPS A. A. RUPS—BROER, betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Gouda, Kleiweg 85. DANKBETUIGING. Hartelijk dank voor de vele bewij zen van deelneming, in het bijzonder aan onze buren, bij gelegenheid van het droevig verlies van ons Dochtertje ANNA MARIA. G. VERSLUIJS en Echtgenoote. Boomgaardstraat 38. VOORLOPIG KOSTELOOS. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 14 Augustus 1935 is PAUL MARTEN PETER HARDER, worstfabrikant, wonende te Nieuwerkerk aan den IJssel, 's-Gravenweg B 114, ver klaard in staat van faillissement, zulks niet benoeming van den E.A. Heer Mr. G. L. van Oosten Slingeland, Rechter in gemelde Rechtbank, tot Rèchter-Commissaris en van den ondergetekende tot curator. De Curator: Mr. K. H. GAARLANDT. Gouda, 15 Augustus 1935. Oosthaven 51. De curator in het faillissement van H. BOUWER, reiziger in olie, wonende te Gouda, deelt' mee, dat heden de enige uit- delingslij8t ter griffie van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam en een af schrift daarvan ter griffie van het Kanton gerecht te Gouda is nedergelegd. - 1 De Curator: Mr. A. A. J. RIJKSEN Gouda, 17 Augustus 1935. Kleiweg 34. TANDARTS. AFWEZIG tot 2 Sept. Spoedgevallen worden waargeno men door de tandartsen L. E. Bicknese, J. A. M. de Decker en J. G. A. Tysterman (na 21 Aug.). TE HUUR 2de Kade no. 22. Te bevragen E. SANDERS, Turfmarkt 63. TANDARTS ARTS CRABETHSTRAAT 4 Mevrouw GRENDEL, Lange Tien deweg 9, vraagt zoo spoedig mogelijk voor dag en nacht, flink kunnende wenken en koken. GEVRAAGD een aankomende of A. J. KAARS, Lange Tiendeweg 67. Op fabriekskantoor wordt gevraagd voor spoedige indiensttreding bekend met boekhouden. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opg. van verlangd salaris onder no. 3318 Bur. Goudsche Crt., Markt 31. REIZIGER GEVRAAGD op provisiebasis. By gebleken geschiktheid, goede vooruitzichten. Br. no. 48 Boekhandel BIJLSMA, L. Tien deweg 5 Gouda. VOOR DIRECT GEVRAAGD voor modelgenre. Hoog loon, vast werk. Aanmelden Zaterdagavond Van 68 uur bij: W. v. d. WEERDT, Zeugestraat 64. Voor spoedige indiensttredenig ge zocht een op de hoogte van steno, type-writing, Duitsche en Engelsche Handelscorres pondentie, voor handelskantoor ln BOSKOOP. Br. met voll. inl., referenties en verlangd salaris onder no. 3321 Bur. Goudsche Crt., Markt 31, Gouda. BIEDT ZICH AAN een goede onverschill. wefke branche. Leeftijd 19 jaar, v.g.g.v. Brieven onder No. 3282 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. TE HUUR, Burgem. Martenssingel „96. Verlaagde Huurprijs thans 6.75 per week, waterleiding vrij. Te bevragen op No. 131. TE KOOP een goed onderhouden voorzien van Electriciteit, gas en wa ter. BOCKENBERGSTRAAT 59. ik heet CASTOR, ben Duitse staande hond, zwart dek, grijze borst en poo- ten. Adres: F. DE VRIES, Bleekers- singêl 1. BANKINSTELLING vraagt in de Nederlandse taal. Vereisten; algemene ontwikkeling, vlotte stijL goede omgangsvormen, leeftijd niet boven de 30 jaar. Diploma 5-j. H.B.S. of Handelsschool geeft voorrang. Eigenhandig geschreven brieven met vol ledige inlichtingen onder no. 3336 Bureau Goucfcse Crt., Markt 31, Gouda. Als DEELNEMER onzer BOU^KAS, hpeft U recht op een ONOPZEG BARE HYPOTHEEK! Vraagt kostel. prosp. en inlichtingen by de N.C.O. Hoofdkantoor APELDOORN, Loolaan 43, of bij den Hoofdagent; F. DE BRUIJN, Bodegraafsche Straatweg 103, Gouda.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4