De Vacantie- Week „de Pelikaan'' Met de „Tarakan" naar Noorwegen. „De boer moet als producent weer vrij zijn." Beurs van Amsterdam. Stoomen en Verven Stoomerij en Ververij Gouda Tel. 3066 liepen geen gevaar. De brand is waarschijn lijk uitgebroken in hal 4. Na eeoi uur was de brand in zooverre be- dwanigen, dat geen verdere uitbreiding ge vreesd ibehoeflde te worden. In het restaurant van den radiotoren, die, naar gemeld, eveneens in brand was geraakt, bevonden zich ongeveer tien personen, die m spreekkoor riepen: Redt ons. Eenige brandweerlieden klommen met een brand slang langs de yaeren masten van de radio toren naar het 5<0 meter hoog gelegen restaurant en tastten naar de vlammen aan. Het gelukte op deze wijze id/e bezoekers ln veiligheid te brengen'. Het oostelijk gedeelte van den radiotoren, waar een reusachtige lichtreclame was aangebracht, was evenwel nog i<n vlammen gehuld. Ministers ter plaatse. Kort na het uittbrekjen van den brand ver scheen minister Goebbels ter plaatse, die zich over de getroffen maatregelen liet in lichten. Later lqwam ook minister Frick on. zich van den brand «p de hoogte te stelle:.. Om 1.0 uur was de brand dank zij hei krachtige optreden van idle brandweer om singeld- De stryd tegen het vuur werd stal aelmatig voortgezet vooral in! hal 4, waar de 'brand was uitgebroken. Onafgebroken werden tfoor dertig slangen massa's water in de vlammen geworpen. Hal 4 is volkomen vernield en ook het grootste gedeelte van het geëxposeerde ma teriaal moet als verloren worden beschouwd. Een dee-1 der hallen 3 en 5 heeft eveneens van het vuur geledien. Daarentegen bleven de hallen 6, 7 en 8 gespaard. Men had üi- tusschen voorzichtigheidshalve het mate riaal dat in deze hallen was tentoongesteld, in veiligheid gebracht; een uur na het uit breken van den brand was het grootste deel van dit materiaal reeds vervoerd. ENGELAND. Het Engelsche Kabinet komt bijeen. Waarschijnlijk Vrijdag. De momenteel nog te Aix-les-Bain's ver toevende Britsche Eerste Minister, Stanley Baldwin, heeft den leden van zyn kabinet een mediedeeling gezonden, zich gereed te houden voor een buitengewone zitting van het Britsche kabinet ter .bespreking van de door het mislukken der Parysche driemo- gienidheden-conferenbie ontstane situatie. Een tij dis tip voor deze zitting is nog niet vastgesteld, doch men acht het waarschijn lijk, dat zy reeds Vrijdag a.s. zal worden gehoudfen, aangezien de tijd, die nog rest vóór den 4den September zeei^ kort is in dien men nog met andere leden van dn Raad in verbinding wil treden. Verschillende ministers, die buiten Enge land. verblijven, hebben terstond bun vacan- naar Londen vertrokken. Hel leven aan boord. an zeeziekten en prettiger ervaringen. M \RKTBERIGHTEN. Veemarkt Rotterdam. 20 Aug. Aanvoer in totaal 3276 stuks. Paarden 226, veulens 48, magere runderen 719, vette runderen 767, vatte kalveren 200, graskalveren 360, nucht, kalveren 507, scha pen en lammeren 415, varkens 9, bokken of geiten 25. Pryzen per K.G.: Vette koeien le kw. 48, 2e kw. 44, 3e kw. 28—32; Vette ossen le kw. 44, 2e kw. 40,-3e kw. 32—35; Stieren le kw. 38. 2e low. 34, 3e kw. 30; Vette kalveren le kw. 75, 2e kw. 65, 3e kw. 35—45; Schapen 3.-—31—28, per stuk 16—11—8; Lammeren 37—3»—28, per stuk 11—9—6; Graskalve ren 35—25; Nucht. slachtkalvere» 28—23; Slachtpaarden 40—35—30; Veulens 36—34 - 33. Pryzen per stuk: Nuchtere slachtkalve- ven 7.505—5; Niueht. fokkalveren 13—li ■—8; Slachtpaarden 160—120—80; Werk paarden 220—140—80; Hitten 90—70—60; Veulens 80—60-—10; Stieren 200—150—100; Kalfkoeien 190—140—90; Melkkoeien 185 —135—85; Vaarzen 100—75—60; Pinken 70—60—50; Graskalveren 30—20—14. Vette koeien en ossen, aanvoer gelijk vo rige week, handel iets williger, pryzen on veranderd. Stieren, aanvoer minder, handel tamelijk, pryzen le kwaliteit stabiel, 2e en 3e kw. lager. Vette kalveren, aanvoer kor ter, handel willig, prijzen als gisteren. Scha pen en lammeren, aanvoer ruim, handel wil lig, prijzen onveranderd. Nucht. slacht- en rokkalveren, aanvoer minder, handel tame lijk, prijzen onveranderd. Paarden, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen on veranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel williger, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken, aanvoer iets rul mc*r, handen traag, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvier ruimer, handel ma tig, pryzen als vorige week. Kaasmarkt Bodegraven. 20 Aug. Aangevoerd 384 partijen m. r.m. 17.280 stuks, 1155.620 K„G. Pryzen le kw. m. r.m. 19—22; 2e kw. m. r.m. 16— 17zwaardere tot 24. Handel vlug. BINNENLAND. Bruggenbouw zonder tollen. .:Nieuw ontwerp gereed. Spoedig na zomerreces indiening van gewijzigd financieringsplan te Hoewel de regeering nog geen definitieve beslissing heeft genomen, mag toch, naar de Telegraaf verneemt, wel verwacht wor den, dat het financieringsplan voor den bruggenbouw in dien zin gewyzigd zal wor den, dat van tolheffing gedurende een lange reeks van jaren geen sprake zal zijn. He desbetreffende ontwerp is gereed en heeft in concept reeds de principieel* goedkeuring vay den minister van Waterstaat verwor- ln het onderhoud met de „Autokampioen"' heeft minister van TJdth de Jeude hierop reeds gezinspeeld toen 'rij verklaarde, dat tollen in welken vorm ook. hem onsympa thiek zyn en dat de regeering de eerste zal zyn de gelegenheid met beide handen a^n te grijpen, wanneer de mogelijkheid zou Aan boord m.s.s „Tarakan". Zesmaal zeshoncierd jongens met de „Tarakannaar de Noorsche fjorden; een prachtig initiatief van de Maat schappij „Nederland"! En week lang vol op genietingen van velerlei aard voor deze knapen van 15 tot 18 Jaar; genietin gen, die voor de meesten hunrler onbe- 1 relkbaar zouden zijn, indien de „Neder land" deze reizen niet op haar soepele voorwaarden had georganiseerd. Of de maatschappij voldoening van haar werk heeft? Men behoeft maar het enthou siasme in de rijen der jeugdige toeristen te aanschouwen om het bevestigend ant woord op die vraag te kunnen geven. Het begint al te Amsterdam, het ver zamelpunt van het meerendeel der groe pen. Op de portieren van den op het Centraal Station gereedstaanden extra- trein hebben door geestdrift bewogen handen opscpriiten aangebracht ais „Hup Tarakan!", „Leve de Tarakan!". De mede-reizigers, die op de tusschen lig gende stations instappen, worden met luid gejuich begroet en het Is een roerige trein, die op het terrein der hoogovens te iJmuiden naast de „Tarakan" stilhoudt. Met bewondering en een tikje ontzag, zien de Jongens op tegen den stalen romp van de groote vrachtboot, die hen naar het Noorden zal brengen. Dan begint de inscheping. Achtereen volgens beklimmen de groepen" het schip en onmiddellijk worden zij naar de slaapruimen gedirigeerd, waar zij hun bagage kunnen kwijt raken. Een paar honderd „ultgeleiders" zijn meegekomen en, terwijl zorgzame vaders en moeders met hun zoons over de dekken wandelen, worden de laatste wenken gegeven. Maar het is niet waarschijnlijk, dat de Jongens de noodlge aandacht aan deze ouderlijke raadgevingen schenken, want die aan dacht wordt veel te zeer ln beslag geno men door alles, „wat er aan boord van een zeeschip te bewonderen valt. De rui men, de dekken, de masten en het touw werk, de verblijven van manschappen en oiiicieren, de machinekamer, en last not least, de speciaal voor de jeugd ingerich te vertrekken, het is alles voor hen het aankijken wel waard. Vijl uur ln den Zaterdagmiddag! De ultgeleiders zijn van boord gegaan, de trossen worden losgesmeten, de „Tara kan" verwijdert zich langzaam van den wal: de zeereis is begonnen. Terwijl de pieren gepasseerd worden, zitten enkele der globetrotters ai ln een verborgen donker hoekje kaart toe spelen, üok brid gen ls belangrijk! Op een prachtige, vlakke zee wendt de „Tarakan" den steven Noordwaarts; hes zal dezen dag niet tot de gevreesde zee ziekte komen. In een heerlijk weer vaart het schip langs de vaderlandsche kust en intusschen oopen de jongens nog' onwen nig door elkaar. Een groot deel bivak keert het helst op de dekken, hangt over de verschansing; anderen schaken, dam men, sjoelen of kaarten Bij de plano heelt zich een groote groep gevormd; er is reeds een provisorische jazzband sa mengesteld en het eetrulm wordt vervuld van klavier-, saxoloon- en trompetklan ken. De reisleider, de heer Scliaalsma, roept de Jongens bijeen voor het doen van ver schillende mededeellngen. De sloepenrol ls een attractie voor de jonge zeevaar ders: voorzien van de aangegorde zwem vesten repejpert men de reddingsmaat regelen. Het eerste avondeten aan boord brengt nieuwe drukte. De corveeërs halen vleesch, aardappelen, groenten en toe spijs en als alles zoo rechtvaardig als bij een troep hongerige Jongens mogelijk is, verdeeld is, begint de aanval, lorsch en hevig. De avond van deze uitreis is verrukke lijk. Onder een vrijwel onbewolkt^n hemel verwijdert het schip zich van de Nederlandsche kust. De lichtschepen „Haaks" en „Terschellingerbank" zijn al uit het gezicht verdwenen, en rustig en snel klieft de boot het water. Een prach tige zonsondergang en daarna een maan lichte nacht, terwijl de zee zich aan alle zijden tot den gezichtseinder uitstrekt. Het is velen Jongens aan te zien, dat zij onder de bekoring van dit mooie ko men De jazzers krijgen lust: de jongens verzamelen zich op het dek en de kamp liederen weerklinken over het stille wa ter. „My Bonnie is over the ocean" is wel het meest toepasselijke lied, maar ook de moderne „volksilederan." zooals „Sarie Marais" en „Wij zijn niet bang", krijgen ruimscnoots hun beurt. De nacht, die op dezen schoonen avond Volgt, is minder rustig. As de jongens ln de slaapruimen zyn „gedreven", is er nog iang geen sprake van een doodsche stilte. De jongens voelen zich gedrongen, gym nastiekoefeningen aan de boven elkaar aangebrachte houten kribben uit te voe ren; de bewoners der „benedenverdie pingen" komen op bezoek bij de boven buren; er bestaat nog al wat verschil van rneening omtrent het gebruik van de dekens en de kussens. Van eenigen ai- stand gezien, is het een warboel van warboel van hooiden, armen en beenen en men zou zich bijna bezorgd maken, dat de zaak hopeloos ln de knoop is ge raakt. Maar het valt mee: ieder krygt dan toch zijn eigen ledematen terug en langzamerhand komen de slaapruimen tot rust De reisleider en de heer Holt huis, de hooidieider, zien voor dezen eer sten avond nog wat door de vingers: de Jongens moeten op hun ongewone slaap kamers wennen en wie uit is, mag im- mers een beetje meer rumoer maken dan anders geoorlooid is! Maar de volgende avonden worpt streng opgetreden: op den vastgestelden tijd moet ieder onder de wol en stil zyn; jeugdige ordever stoorders wordeh uit het ruim gehaald en moeten een paar uur wacht loopen op het voordek. Zondagochtend! Er blijkt ai dadehjk iets niet in orde te zijn met de magen van verschillende jongens. Gedurende den nacht is er wat deining op het water gekomen en het schip maakt nog andere bewegingen dan op de reisroute staat aangegeven. By het ontbijt laat al een vyttigtal jongens verstek gaan en dan breidt de goedaardige epidemie zich snel uit. De verschansing is dichtbezet met slachtoffers, die met blikken van macp- telooze haat neerzien op de golven, hun vyanden. Al en toe klinken rare gelui den en ontspringen er onsmakelijke fon teintjes. De matrozen hebben een reini gingsdienst op touw gezet, zoodat het dek begaanbaar blijit. Als by den lunch de balans wordt opgemaakt, blykt het, dat slechts een derde deel der wereldrel zigers belangstelling voor dezen maaltyd heelt. Maar deze matadors treilen het dan Ook uitstekend: zij hebben de spys maar voor het uitkiezen en zelfs gaat over het schip de laam, dat éen hunner een meter worst naar binnen heelt ge werkt! Intusschen zet de „Tarakan" met een snelheid van pl.m. 16 myi zyn reis voort; het ls thans niet de blauwe hemel van den vorigen dag; de lucht trekt steeds meer dicht en na den middag komt het schip in een stevige regenbui. Het zicht wordt kleiner en 300 blijft het punt aan de Noorsche kust,dat zich by mooi weer het eerst aan het oog voordoet, voor ons verborgen. Maar dan klaart net weer wat op en de eilanden, langs dé kust doemen op. De horden dey zeezieken slaken een zucht van verlichjtlngwel ls de bewe ging van het water niet minder gewor den en waalt er nog altijd een Irissche bries, maar er is land ln zicht en dat is een goed teeken! De uitwerking ls duidelijk merkbaar; by het avondeten zijn vele plaatsen be zet, die des middags leeg waren gebleven, en de stemming wordt fleuriger. Er is dan ook voor Hollandsche Jongens heel wat te zien! Als de „Tarakan" tus schen de eilanden is gekomen, strekt zich aan weerskanten de hooge rotskunst uit; de voorste berglijn daalt meestal steil in zee af en daarachter verrijzen, soms in nevel gehuld, nieuwe hoogten. Ken landschap zooais de meeste jongens nooit gezien zullen hebben. Verrekijkers en fototoestellen komen te voorschyn en duizend Hollandsche oogen bewonderen het Noorsche land. Een half uur nog komt de „Tarakan" in volle zee; dan blijft hij in kalmer wa ter en de zeeziekte wykt. De kampliede ren, gedirigeerd door de twee eminente jeugdleiders, schallen weer en het is heel wat gezelliger aan boord dan gedurende den dag het geval ls geweest. De nacht na den „bewogen" Zondag brengt een welverdiende rust; de trouwe „Tarakan" vaart ondertusschen onver moeid door: de Maandagmorgen ziet het schip reeds ver in de Sogne-fjord en bij het dorpje FJaerland gaat het ten anker. Het eerste reisdoel is bereikt! worden gevonden om de brugger vlot af te 1 bouwen zonder jarenlange verkeershandicap door tolheffing. De Tel. verneemt dat deze mogelijkheid in principe gevonden is en dat ?on belang rijke rol gespeeld hebben de uitkomsten der gehouden verkeerstellingen. Onze indruk is dat spoedig na het zomerreces indiening van een gewyzigd ontwerp is te verwachten. Duitsche betalingscontingenten uitgeput.1 üe gevolgen voor den tuinbouw. De gevolgen der te kleine betalings contingenten voor onze tuinbouwproduc ten doen zich alweer gevoelen. De prys der tomaten, welke eind Juni, toen het betalingscontingent voor het <*e kwartaal afkwam, gestegen was, begon de vorige week reeds in te zakken door gebrek aan exportmogelijkheid naar En geland ten gevolge van het enorme En- gelsche invoerrecht van 2 d. per lb, 14 ct. per kg, gedurende de maand Augustus en kwam deze week heel dicht ln de buurt van den minimumprijs; terwijl groote hoeveelheden zelfs ln h^t geheel geen kooper konden vinden en door draaiden, doordat de Duitsche impor teurs niet over voldoende Devlsenbe- schelnigungen beschikte# om den invoer te kunnen betalen. Hetzelfde gebeurde ook met de boonen, met de augurken, kortom met nagenoeg al onze artikelen. En het schrijnende van dezen toestand ls, dat terwijl bij ons enorme hoeveel heden op den mesthoop terecht komen er op eenige uren sporen afstand hon ger geleden wordt, aldus „De Tuinderij" In Dultschland heerscht op het oogen- blik een groote schaarschte aan groenten en fruit, de prijzen zijn er abnormaal hoog; bij het Duitsche publiek ontstaat hoe langer hoe meer ontevredenheid, neemt blijkbaar dusdanige afmetingen aan, dat zij een gevaar voor de Duitsche regeering begint te worden. In de Duit sche couranten verschijnen dan ook ge regeld geruststellende berichten, waarin er op gewezen wordt, dat er geen gevaar voor de Duitsche levensmlddelenvoorzle- ning bestaat, dat de gelijkmatige voor ziening der afzonderlijke markten slechts moeilijkheden oplevert! Deze moeilijk heden wordt dan toegeschreven aan sa botage van bepaalde handelskringen, welke aldus uit egoisme hebben gehan deld en waartegen door de Duitsche auto riteiten strenge maatregelen zullen ge nomen worden. Bovendien wordt üe Eerste voorwaarde voor betere toestanden op landbouwgebied. Een lede v&n dr. F E. Poet hum a Üp eën Zd.t vdag ve Ruurlo voor den Bond van oudvietri r.gen van landbouwscholen in Gelderland gehouden landdag, neeft dr. F. E. Posthuma een rede gehouden over „De plaats van den boer in de samenleving in het algemeen en in den tegenwoordigen tijd in het bijzonder". Het volgende is er aan ontleend: Spr. begon met op te merken, dat wie op het standpunt staat dat wy niet «en crisis doormaken in den gewonen zin van 't woord, een crisis zooals er vroeger opk vele zijn geweest, doch dat de maatschappij ,om niet te zeggen het geheele wereld besteld, in haar structuur gewyzigd wordt, zich hierop ook moet durven in te schieten. Doen wy dat niet, doch wennen wy de boeren aan de bestaande maatregelen, dan krijgen we een maatschappij, die de over- groote meerderheid van liet Nederlandsche volk niet wil. Eerste voorwaarde voor betere toestan den op landbouwgebied is: De ooer moet als producent weder vry zyn! Niet de uitvoerder van allerlei regee- ringsvoorschriften met tallooze controleurs om zich heen. Het moet weder worden als tijdens de re geering van koning Salomo, toen niet zoo veel verdiend werd, doch ieder in vrede kon neerzitten onder zyn eigen wijnstok en zyn eigen vygeboom. Spr. gaf den boeren als consumenten den raad boter en geen margarine te eten: door de regeling der bijslagen is dit voor hen voordeeliger. Verder wees hij op het verband dat er bestaat tusschen den boer als consument en de welvaart in de maatschappij. Als het den boer goet gaat Natuurlijk,' zoo zeide spr., ligt er eonige ^verdrijving in de uitdrukking: „Als het den boer goed gaat, gaat het allen goed!" Maar wy weten allen dat de boer, als hy wat koopt, wat goeds koopt en dat hy goed be taalt als zyn bedrijf hem dat toelaat. Als het thans onzen handeldrijvend en middenstand niet goed gaat en hij daarover met recht klaagt, dan is dit eerst en vooral onmiddellijk gevolg van het feit, dat het aen boer niet goed gaat. Dat de boer het niet over den balk gooit, is bekend, doch dit kunnen wy een voordeel voor de geheele volksgemeenschap noemen, zoolang we gelooven dat de wereldhuishou ding niet vooruit komt door de verkwisters, maar door de spaarders. Behalve verbruiker in engeren zin is de boer ook consument voor zijn bedrijf. By alles wat hy daarvoor noodig heeft: zyn krachtvoer, zyn kunstmest, zyn buitenland- sche werktuigen, mag de boer zich gelukkig pryzen, dat hy nog beschikt over een gaven gulden. Wat de boer moet koopen en wat hy aan diensten moet betalen, is duur door de hoo ge loonen en de zware lasten, die er in ver rekend zyn. De boer heeft als consument dan jok een groot belang by het verlagen der loonen en vaste lasten, want deze drukken als lood op zyn bedrijf. In het verdere van zijn rede wekte spr. op om me| name by het overheidsverkeer in al zyn Vormen ons gunnen en kennen gratis ter beschikking te stellen. Dr. Posthuma richtte zich tenslotte in het bijzonder tot de jonge boeren en boerinnen en wees hen er op, dat ze van den wereld oorlog zelf weinig weten, doch dat die hen in een wereld heeft geplaatst die een groo te chaos is. „De gezonde begrippen, die gij van huis uit hebt medegekregen zeide spreker het harde werken en zuinig leven dat ge hebt geleerd, maken u voor iedere maat schappij geschikt, mits maar wordt begre pen, dat op de boerderij slechts de boer weet hoe het bedrijf moet worden geleid." schuld gegeven aan een aantal hulsvrou wen, welke juist naar die artikelen vra gen, die er niet oi slechts ln geringe hoe veelheden zijn. Hieruit zien wij, dat aan het Duitsche volk helaas niet de werkeiyke oorzaak der moeilijkheden wordt voorgehouden, nameiyk het ieit, dat de Duitsche regee ring het beschikbare geld grootendeels voor andere doeleinden dan voor de be taling der voedselvoorziening wenscht te gebruiken. Het gevolg daarvan is, dat voor onze groenten en fruit slechts beperkte beta lingsmiddelen ter beschikking staan. Gehakt fabricage stopgezet. Bevroren varkens naar Dultschland verkocht. De „Vee- en Vleeschhandel" deelt mede, dat de Varkenscentrale er plotseling ln ls geslaagd om een groot deel van haar voorraad bevroren varkens naar Dultsch land te verkoopen. In de afgeloopen week ls ln verband- daarmede niet verder ge gaan met het verwerken der beesten tot gehakt in blik voor de werkloozen en be- hoeftigen. De speiiing-Marchant door V.F.K.O. afgeschaft. In het weekblad „Vrije Geluiden", het orgaan van den Vrijzinnig Protestant- schen Radio-Omroep", komt het volgen de bericht voor: „Gehoor gevende aan tal van wen- schen uit onzen lezerskring, hebben wij ons standpunt ten opzichte van de spel ling gewijzigd. Ons orgaan verschijnt niet meer in de spelllng-Marchant. Bet deed het toch al niet volledig meer, om dat verschillende schrijvers er beslist be zwaar tegen hadden. Wij laten in Aet vervolg onze medewerkers volkomen 'vrij en plaatsen alles zooals het binnenkomt Het gevolg zal wel zijn dat 95 pet. der artikelen ln de oude spelling zullen ver schijnen." Op 16 September zal de Prinses het Julianakanaal openen. Koningin Wilhelmina zal de plechtigheid in Limburg bijwonen. Het ligt in het voornemen om op Maan dag 16 September a.s. het Julianakanaal voor alle verkeer plechtig open te stellen H. M. de Koningin :al by de plechtigheid dezer openstelling, welke door H. K. H. Prinses Juliana zal worden verricht, tegen woordig zyn. Na een ontvangst op het Gouvernements gebouw en het raadhuis in Maastricht^zul len de vorstelijke personen tn iie vele g»~- noodigden zich inschepen op een stoomboot, welke het Julianakanaal zaf, afvaren tot Bom. Mr. Wdugh dankt het Nederlandsche volk. De heer Waugh, burgemeester van Al- bury, heelt, vóór zyn vertrek uit ons land een telegram gericht tot het Nederland sche volk, waarin hij zijn oprechten dank betuigt voor net enthousiasme en de gastvrijheid hem door de Nederlanders betoond en waarin hij zijn spyt uit niet langer in Holland te kunnen blijven. GEMENGDE BERICHTEN? De inhoud van de verdwenen brandkast te Krimpen a. d. Lek. In het Buitengewoon Politieblad van 19 Aug. 1956 maakt de burgemeester van Krimpen aan de Lek bekend, dat ln den nacht van 10 op 14 Aug. 1955 door middel van Inklimming van uit een woning ln zijn gemeente ls ontvreemd een brand kast, Inhoudende: 7 pandbrieven 1000.van de Rot- terdamsche Hypotheekbank, no. 534360 CC 3936, 333541 CC 3117, 333542 CC 3118, 332682 CC 2268, 332683 CC 2259, 333120 CC 2696, 309552 J 758; 16 obligaties van diverse Staats- en ge- meenteleeningen, t.w.: louo.— 4* pet. Rotterdam 1926, no. 61798; 1000 5ft pet. Denemarken 1925, no. M 4598; 6 pet. Messageries Maritimes, no. CD 1548; louo 5 pet Soerabaja 1927 no. 6516; 1000.— 6 pet. Parijs Orleans, no. 10692; 1000.- 4* pet. R'dam 1928, no. I44ör7; 60U0.-, 4 pet. Rotterdam 1931, V no. 105294/5/6; 2000.- 4j pet. Zuid-Hollandsche Hypotheekbank nos. F 2230/1; lüüo.— 5 pet. Nationale Hypotheekbank, no. A 32076; 3000.— 4 pet. 's-Gravenhage 1931 III, nos. HIJ 21, 22 en 23; f 1000.— 4£ pet. 's-Gravenhage 1926, no. 4931; 1600.— bestaande uit 11 12 bankbiljetten van 100.—, enkele van f 50.en enkele vap 25.en f 10.—. een zwartlederen koopmansportefeuille inh. ruim 2Uü.— aan bankpapier, be staande uit 1 van f 100.— en eenige van f 25.— en f 10.—; 16 gouden tientjes. Verder eenige halve guldens en enkele oude kwartjes. In de lade ongeveer f 20ü aan zilvergeld, bestaande uit rijksdaal ders, guldens, kwartjes, dubbeltje en cen ten. Een zilveren beugeltasch met ge- kleurden zak, versierd met koralen; 6 zil veren lepels; 6 dito vorken; 2 of 3 zllve- ren taartscheppen; eenige zilv. vleesch- vorkjes; een zilveren soeplepel; een gou den dameshorloge met ronde ketting; 2 flacons met gouden stop; een spaarbank boekje van de Boerenleenbank Krimpen aan de Lek, ten name van N. de Jong, groot ong. f 1400; dito spaarbankboekje Ouderkerk aan den IJssel, ten name van Z. J. de Jong, groot 300, idem ten name van Neeltje de Jong, groot 3000, Idem ten name van Nlcolaas de Jong, groot 30UU, idem ten name van Adrlana de Jong, groot 3000; een Rijkspostspaarbankboekje, ten na me van N. de Jong, groot 200 en ver moedelijk een boekje van gelijke spaar bank,. ten name van Adrlana de Jong, groot ong. 1000; een spaarbankboekje van de Bank, Botersloot te Rotterdam, ten name van Z. J. de Jong, groot 2400; idem vart Neeltje de Jong, groot 2400, en Idem ten name van Nlcolaas de Jong, groot 2400; een bewijs van lidmaatschap van kaas producenten; eigendomsbewijzen van de hotstede met landerijen van N de Jong, getransporteerd door notaris De Vos te Capelle aan den IJssel in het jaar 1900 Of looi. verder eigendomsbewijzen van 3 woonhuizen te Krimpen aan de Lek, ge transporteerd door notaris Plantinga te IJsselmonde ln het jaar 1902 of 1903; eigendomsbewijs van een weiland te Vlaardinger-Ambacht, getransporteerd door notaris baron van der Feltz te Vlaardingen in 1925; idem van een wel land te Krimpen aan de Lek, getranspor teerd door notaris van der Leeden te Ouderkerk aan den IJssel; op naam van Neeltje de Jong N.dochter. Eenige ver zekeringspolissen. Voornoemde burgemeester verzoekt op sporing en Inbeslagneming van het ver miste, alsmede aanhouding en voorgelei ding van de onbekende daders. De eigenaar der brandkast looft een belooning van f 1000 uit aan dengene, die zoodanige Inlichtingen kan verschaffen, welke lelden tot teruggave van het ver miste, alsmede opsporing en veroordee ling van de daders. Ossche bende blijft bekennen. De roofovervallen te Neerloon en Heesch. Sedert eenigen tijd verbleven weer op het politiebureau te Oss A. Hendriks, bij genaamd de „dikke Toon de Soep", en Vos, bijgenaamd „de Sijp", die reeds voor eenigen tijd een groot aantal misdrijven hadden bekend. Ze hebben thans, naar de Msb. meldt, wederom een nieuwe reeks van bekente nissen gedaan. Successievelijk hebben ze Zaterdag te genover de gemeentepolitie bekend, ln gSStiiK met f. de BJe. den root- ^frval te Neerloon tn het jaar '1631 te hpbben gepleegd. "7 .leurden aldaar den ouden landbou- ,r Koerten van zUn hed en mlstianuel- m hem ue oude man wees hun. ten- .«te de plaats aan, waar hij zijn getü «.borgen had De buit bedroeg 2000. ue tweede bekentenis betrelt den over valop den landbouwer Ploegmakers te Heesch (bij Oss). Deze was zoo onvoor delig geweest, om er zien op de ossche markt over te beroemen, dat hij, terwijl I .nerwege sprake was van rooioverval- len en dietstallen, steeds al zijn geld bi) "leb droeg en ze hem wel niet zouden durven aanranden. Kén der bendeleden stond toen ln zijn nabijheid. De landbouwer zou spoedig be rouw nebben niet voorzichtig te ztln ge- weest. in den Kerstnacht van 1935 n.l. vatten enkele leden der Qssche bende ln de om geving van zijn huls post en wachtten het moment af, dat de bewoners zich naar de Nachtmis te Heesch begaven. Ze overvielen toen den ouden man, die ai- leen was achtergebleven, en berooiden hem van zyn geld. De bult bedroeg hier f 250. Tenslotte bekenden zij, behalve de da- gelljksche kippendiefstallen, waaraan ze zich hadden schuldig gemaakt, de in braak in het veerhuis te Megen in het STADSNIEUWS. jaar 1934, waar ze 's avonds hadden ver toefd en de situatie hadden opgenomen. De bult bedroeg toen 40, die zich be vonden in het buffet in het café, ver schillende flesschen met drank en de aanwezige sigaren en sigaretten. Door de gemeentepolitie werd verder gisternacht van zijn bed gelichtB. de Reuver uit Heesch bij Oss, die medepiich tig moet zijn geweest aan den roofover val op den kassier van deBoerenleenbank j. Otten te Maren, waarvoor een zekere j. v. O. en zijn broer M. de R. reeds wa ren gearresteerd en een bekentenis had den, afgelegd. RADIONIEUWS. Hilversum: 5.00 Voor kleinere kin deren door mevr. Ant. van Dijk; 6.30con eert door het Lyra Trio; 6.15 Concert door de A.V.R.O -Decibels; R.V.U. 6.30 Cursus door Dr. H. Gerversman: „Reizen en Trekken". H „De Harz, het hart van Dultschland"; A.V.R.O. 7.05 Concert dooi; de A.V.R.O.-Decibels; 7.30 Kamermuziek door het Nederlandsch Trio; 8.uo Nieuws berichten; 8.05 Concert door het Omroep orkest en gramotoon; 9.00 Disco-nieuws 9.3ü Optreden van The Boswell sisters met The Ramblers: 10.30 concert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.(X) Be richten; 11.10 Gramofoon Huizen: 4.45 Lezing door Ir. J. J. van Hoek. Onderwerp: „Het wezen der Vrijmetselarij"; K.R.O. 5.10 Concert door de K.R.O.-Boys; b.uu Gramoioon; Concert door de K.R.O.-Boys; 7.15 „De inwoners van Vaticaanstad" door Mr. L. Schiichtlng; 7.55 Gramoioon; b.oo Nieuwsberichten; 8.05 Gramofoon; 8.15 Zang door het R.K. Knapenkoor „Matro- zenkoor"; 8.30 Concert door het K.R.O. Orkest; 9.00 Internationale Sportrevue door Passepartout; 9.15 Zang door het R.K. Knapenkoor „Matrozenkoor"9.3U Concert door het K.R.O.-Orkest; 10.15 Gramofoon; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 Gramoioon. LUCHTVAART. Nederlandsche Rondvlucht 1935 op 23 en 24 Augustus. Op het vliegveld Twente zullen op 23 dezer de deelnemers aan de Nederlandsche Rondvlucht vergast worden op folklorische voorstellingen, aangeboden door den Pro vincialen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Twente. DiU belooft in de eerste plaats voor de vele büitenlandsche gasten een by zondere attractie te worden. Behalve dc reeds eerder vermelde deelneming van de Lichtv aartafdeel in g Soesterberg, Marine Luchtvaart Dienst, N.L.S. en sportvliegers, zal de K.L.M. dit jaar met twee groote ma chines deelnemen, waarvan een van het nieuwste type, nameiyk de Fokker-Douglas Jan van Gent. Als tweede machine gaat een Fokker mede. Hierdoor kunnen ongeveer 30 passagiers aan den tocht deelnemen. Amerik. Douglas-specialist op Schiphol. er "Peciaal toestel uit Southampton gehaald. Naar het „Vad." verneemt, is per sp ciaal toestel van de K.L.M. uit Southamp ton van de Amérikaansche boot afgehaald de heer Walter A. Hamilton, president van de Transcontinental and Western Air, kort- weg T.W.A. genoemd, tevens voorzitter van „Airline Maintenance Committee" var. Je „Aeronautical Chamber of Commerce ol America' De heer Hamilton is de man, die den heer bouglas aangespoord heeft een verkeers- 1 te bouwen. Het resultaat van die be moeienis is de Douglas DC 2 geweest. De A. heeft een groot aantal Douglassen m gebruik. Als voorzitter van de „onderhoudscom- jnissie" hoort de heer Hamilton verder alle bezwaren en moeilykheden, waarmede technische bedryven van de andere lucht- jaartmaatschappyen te kampen weemaal per jaar n.l. komen de technische i>ï elkaar om Je gerezen moeilijkheden »P technisch gebied te >Jpreken. De laat- 'te bijeenkomst is de liorige maand te De t'oit gehouden. De heer Hamilton is de man, die de ervaring heeft, niet alleen met Douglas- oen, maar ook met Wrightmotoren en de verstelbare schroeven. De heer Hamilton heeft met den directeur oe* K.L.M., de heer A. Plesman, het week- in Haamstede doorgebracht. GOUDA, 20 Aug. 1936. Koiunginneleebt 1935. Lichtstoet. De Uommi&sie voor Oranje- en andere openbare feesten verzoekt ons mede te deer len, dat voor die ve ree nagingen, die zich nog niet opgaven tot deelneming, hiervoor als nog gelegenheid bestaat aan het a-dros van voorzitter der commissde, Van Bever- ninghlaan 17, en wei uiterlyk tot en met 24 dezer. Dit programmanummer belooft .een suc- s te wordan» welk succes nog vergroot kan worden door een zoo groot mogelijke mede werking. ZOMERPOSTZEGELS. De puzzeloplossing voor de zomer- 1 postzegels. De termjjn van sluiting voor de inzending der 'puzzfeloplossing voor de zomerpostzegels nadert met rassche schreden. 1 September is de deelname onhulrroepelyk gesloten. Oplossingen, die daarna binnenkomen, wor den terzijde gelegd. Het'Comité heeft al eenmaal op veler Verzoek den sluitingsda tum verschoven, dat kan geen tweeden keer geschieden. Men moet zich dus haasten, wil men nog meedoen. De oplossing is ge makkelijk.. Men kan fraaie pryzen winnen, als eerste prys wordt een auto toegezegd. Maar, ook eên prachtig'radiotoestel, een fiets en honderden andere mooie pryzen zyn te winnen. En men 3teunt daarby tevens een sympathiek doelt^bevordering van den 'ver koop der zomerpostzegels ten behoeve vari cultureele en sociale doeleinden. Het prijsraadsel is afgedrukt op z.g puz zelkaarten, waarop men tevens de oplossing kan inzenden na frankeering met twee zo merpostzegels van 6 cent (10 cent). De kaarten zyn tegen betaling van 10 cent ver krijgbaar by de plaatselijke comité's of by het landelijke comité voor de zomerpost zegels, Tesselschadestraat 9, Amsterdam W. De op te plakken zomerpostzegels zyn aan alle postkantoren verkrijgbaar. Uitslag verkooping. By de gisteravond in Hotel „de Zalm" door notaris J. van Kranenburg gehoudei verkoopdng zyrv koopers geworden: Van het woonhuis Burgem. Martenssin- gel 7 de heer G. Palsgraaf voor 4150; en van het woonhuis Joubertstraat 186 d< heer J. C. Welling voor 4600. Het pakhuis met afzonderlijk bovenhui Rozendaal 17 is met verkocht. Concert van „de Pionier''. Donoerdagwvond van 810 uur geelt de Aib. Muosiekver. ,4e Pionier" een concert m het Houtmansplarctsoen, onder leiding van haar directeur, den heer C. v. d. Knaap uit Rijswijk. Het programma is als volgt: L Marsch der Fabrieksarbeiders, H. Allinik. 2. Ouverture Liberté Egalité et Fraternité Joh. Boer». 3. Wals „Dolores" tWaldteufel 4. Fantasie „Au CrepucultT Minne. 5. Ouverture .^Straidella" v. Flottow. 6. Fantasie „Ballet" -L. Montague. 7. Fantasie uit de Op. L'Africaine, Meyerbeer. 8. Marsch Hail to the Spirit of Liberty, Sou sa. jA 1 De Schouwburg-Bioscoop. De Directie van de Schouwburg-Bioscoop bericht dat zij de toegangsprijzen voor haar bioscoopvoorstellingen aanmerkelijk heeft verlaagd. Wy vestigen op verzoek gaarne de aandacht op de betreffende advertentie. 1 E$n drenkeling. Gdatermiddjag omstreeks kwart over vier geraakte de 6-jarige Tonia van Leeuwen, woonachtig op de Raam, spelenderwijs al daar te water. De 16-jarige Cor Schulz, die het ongeluk zag gebeuren, sprong onver wijld te water en s-maakte het genoegen de kleine behouden op het drogen te brengen. Het meisje had geen letsel bekomen, zoo dat het ong^al goed is afgeloopen. Een eerste prys behaald. De gemengde zangvereeniging „Z.V.O." afd. van Volksonderwijs afd. Reeuwyk, be haalde op het gehouden concours te Nieu- werbrug een eersten prys met 301 punten in de derde afdeeling, onder directeurschap van den heer J. Oskam alhier. Een korte staking in een wasscher ij bedrijf. Aan de wasscihery „De Blauwe Duifvan de fa. J. Th. Jaspers in d«| Van Stryen- straat is gistermorgen een staking uitgt broken, welke het geheele zoowel manne lijkei als vrouwelijk personeel omvatte. De staking heeft slechts één dag geduuiu, want vanochtend is het voltallige personeel weer aan het werk gegaan. Het personeel heeft het werk hervat op de voorwaarden van het contract, zooals dit in 1934 voor een jaar was afgesloten. Dit contract wëra voor den tyd van twaalf maanden verlengd. De fa. Jaspers' heeft evenwel het- recht tos wijziging der overenkomst, indien bij ue vijf overige georganiseerde waschindustriee- len eventueel veranderingen in de contrac ten worden aangebracht. Dazen hebben n.l. ook het contract met de vakbonden opge zegd, waarover echter onderhandelingen tus schen de beide partyen worden gevoerd. Vanavond vergadert het personeel dezer be drijven om zyn houdiing te bepalen. Kasconcoure Hengelaarsclub. De hengelaarsclub „De Morgenster" hield gisteren irt het nieuwe Goruwe-kanaal haar tweede kasconcours. De uitslag was: 1. P. van Wijngaarden; 2. D. P- Aliblas; 3. G. v. d. Spelt; 4. J. Luijnenburg; 5. L. Eiken boom; 6. J. v. d. Spelt; 7. W. Boon; 8. P. v. d. Spelt. Ex tra pryzen werden gewoiineav door P. van Wijngaarden en J. Luynenburg. Het concours stond ouder leiding van 0. V. d. Spelt. Burgerlijke Stan<). GEBOREN: 16 Aug.: Gerardus Antonius Maria, z. van A. M. Kraan en M. P. C. Zuy- derwyk, Willens 212. OVERLEDEN: 18 Aug.: Nïcolaa» Dek ker, 63 j. Mina Velthuis, geh. met M. H. an Let&rwen, 68 j. Agenda. Thalia-Theater „De Lief desdiplomaat'en ,De geheimzinnige"- 21 Aug. 12 u. Rem. kerk. Hiuwelijksinzege- ng door Ds. H. Cramer van Oosteïbeeflc. 21 Aug. 2 u. Réunie-Bioscoop, matinée. 21 Aug. 8 u. school 7, repetitie gemengde zangvereemging Euterpe.. 22 Aug. 8 u. voormalige kazerne, cursus transportcolonne Rood* Kruis. 22 Aug. 8 u. Vrije Evangelische gemeente bijbellezing en bidstond. 24 Aug. autotocht Chr. Besturenbond naar het Westiand. UIT DEN OMTREK. ALPHEN a. d. RIJN. Misdadig plan verijdeld. Dank zij het kordaat optreden van de po litie, is naar de Tel. verneemt men er in gedlaagd een brutaal plan tot' berooving, dat door een tweetal beruchte indiviiluêri was beraamd, te verijdelen. Het. was de po litie ter oore gekomen, dat zekere De B. van hier, die reeds verschillende veroordee lingen achter den rug heeft, in samenwer king met De G. uit Leiden, het plan hvad op gevat den veerman M. op zyn overzetveer neer te slaan en daaarna zyn woning, waar- In M. aleen huist, te plunderen. In verband hiermede stelde de politie zich Zaterdag verdekt op in de omgeving van M)"s woning en inderdaad zag zy daar te omstreeks halfelf beide genoemde personen, die zich in de richting van het overzetveer begaven. Zy werden aangehouden en naar het bureau van politie overgebracht, waar bij een hunner kans zag zich onderweg van verschillende voorwerpen te ontdoen. Op den ander werd'by fouilleeripg een compleet stel inbrekerswerktuigen gevonden. Hoewel zij aanvankelijk hardnekkig ontkenden eenig misdryf in den zin te hebben gehad, vielen zij al spoedig door de mand, toen by een ingesteld onderzoek o.m. een ploertendooder en eenige inbrekerswerktuigen werden ge vonden, welke tijdens het transport naar het politiebureau waren weggeworpen. Zij legden daarop een volledige bekentenis af, waarb ijbleek, dat zy inderdaad van plan waren geweest neer te slaan en te be- rooven, zoodat de politie juist op tijd had ingegrepen. Het eerste uur werden 42 K.M. afgelegd. Van Amsterdam wint een premie, ook Bakker; dan wint v, Amsterdam een rollade van dè Modelslagery van Leeuwen uit de Keizerstraat en daarna is het weer van Amsterdam die een premie wint. Bakker wint een premie van Gebrs. Melkert, rijwiel handel Zeug.ist-.aat, n.l. een baantube. Weer wordt een premie aangekondigd en is het Biesheuvel die een prachtige sprint laat zien en ook een baantube van Gebr. Mplkert ver dient. Nog een premie wint Schönermarcx na een nek-aan-nek race met Biesheuvel eri Bak,ker wint de laatste premie als winnaar van het laatste klassement. Tenslotte komt het einde en worden de winnaars yan deze prachtige course Bakker- Goiqfners, beiden 19 jaar oud, bekranst en van alle kanten geluk gewenscht; ook Bies- heuvel-Cattel krijgen welverdiend een bloe menhulde en ryden hun eereronde, luid be jubeld en toegejuicht door het talrijke pu bliek. Dan deelt de Directie mede dat Bies- heuvel-Cattel de winnaars hebben uitge daagd tot een revanche -over 100 K.M. Deze revanche wordt door Bakker-Gommers aan genomen en a.s. Zondagmiddag 2$ uur zal i'eze yedttryd verreden worden, aangevuld met de Roppels Peek-Tilieu, v. Amsterdam- Schönemarck, Hosjnus-Althuys en Mein- ders-v. d. Leur. De uitslag is: 1. Bakker-Gommers, 85 p.; Cattel-Biesheuvel, 54 p.; op 1 ronde: 3. Hosmus-Althuizen, 29 p.; op 2 .ronden: 4. Schönermarck-v. Amsterdam, 62 p.; 5. Peek-» Verschobr 11 p.; op 3 ronden: 6. Tilieu-Ver- meer 22 p.; 7. v. d. Leur-Meinders 34 p. Afgelegd zyn dezen avond 82 K.M. 863 M. Totaal 488 K.M. 17 M. 18782 1888» 18862 18871 18908 18932 19126 19159 M* 19195 19197 19230 19316 19324 19356 19364 19390 19408 19412 19417'19423 19461 19512 19534 19667 1589 19623 19684 19737 19768 19776 19872 19892 19944 19955 19964 19970 20000 20002 20013 20012 20O1G 20097 20144 20146 20223 20249 20271 20315 20367 20401 20405 20450 20486 20492 20558 20678 20589 20690 20608 20614 20629 20664 20717 20770 20778 20794 20795 20806 20666 2093® 20962 20968 SPUKT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. U. V. B. Juniorescompelitie. De uitslagen dei* voor de juniorescom petitie van den Goudschen Voetbalbond gespeelde wedstrijden zijn: Aideeling A, groep l: Gouda G.S.V. a 44- o.N.A.* aOudewater a l; J degraven aG.S.V. a 12; Gouda a Olympia a 3—1. Groep 2: Gouda c—Gou da b 14 Afdeeling B, groep 1: Woerden a—O.N. A. b 4—1; Voorwaarts a—Gouda d 6- Bodegraven b—Bosk. Boys a 2—7. Vriendschappelijk. Zondag zijn vriendschappelijk gespeeld de wedstrijden: Gouda—O.N.A 10; Olympia 'Z—u.V.V. 2 43; Olympia 2U.V.V. 3 16. WIELRENNEN. Wielerbaan Gouda. Bakker-Gommers winnen de Goudsche Onder begunstiging van mooi weer is gis teravond de laatste wedstryd verreden van den 6 avondenwedstryd. Er bestod ook ue zen avond weer zeer grooie publieke belang stelling, de aanwezigen 'nebben van span nende sprints en uitstekende wielersport kunnen genieten. Om 8 ur verscheneh de volgende koppels aan den start: Biesheuvel CattelVerschoor-Peek; Bakker-Gommers Tiliefl-Vermeer; v. d. Leur-Meinders; Hos- mus-Althuizen; Schönermarck-v. Amster dam. Evenals de vorige avonden wor(jt er met een flink tempo begonnen. Tillieu-Ver- meer doen onmiddellyk een uitlooppoging, doch deze mislukt. Ook, Cattel trekt er tus schen uit, doch Bakker trekt aet peleton weer by. Om het tempo op te voeren en den strijd levendiger te maken, looft de fa. Steenland van de Kleiweg 5 Drentsche stoeten uit als premie over 3 ronden te betwisten; van Am sterdam is de gelukkige. Op 74 ronden de- marreen CiM.ru oppieuw, doen wordt weer ingehaald. Op 95 ronden demarreert van Amsterdam, doch ook dit levert niets. op. Dan wint Peek een premie en weer wo>rdt er een premie van 5 stoeten uitgoloofd dooi den heer Steenland en nu is het Cattel die met een mooie sp?lnt deze premie verdient. Op 148 roiigemdemarreert Biesheuvel, doe li na een fel» jacht is ook dit initiatief ge broken. Dan gaat Tilieu er vandoor, doch deze wordt ook streng bewaakt en bijge trokken. Dan schiet Biesheuvel over het peleton heen en neemt Cattel goed over op 204 ronden en dan vangt het groote spek takel aan. Tilieu vliegt weg en ook van van Amsterdam en Hosmus zetten de vluch telingen achterna; het is een zeer levendige course, een machtige strijd, doch op 121 ronden is alles weer bijeen. Bakker-Gom mers geven geen kamp en het wordt thans wel duidelijk dat hun de overwinning niet meer zal onl 2 122 316 438 593 808 997 32 2231 318 469e NEDERL. STAATSLOTERIJ. 2e klasse. Trekking van Dinsdag 20 Aug. Hooge pryzen. 5000.— 7473 400.—: 13256 j 200.—: 128 100.—1159 2435 2614 5521 5870 13806 Pryzen van 45. 43 58 66 74 77 116 231 244 265 263 287 313 325 333 v 336 362 372 420 486 507 625 1 542 550 657 566 626 628 63» 687 749 751 752 §21 866 893 904 940 945 1003 1012 1016 1025 1036 1048 1053 1134 1198 1200 12^0 1239_ 1294 1425 1492 i529 1550 1663 1582 1748*1763 1766 1834 1837 1842 1848 1849 1900 1969 2019*2026 2042 2071 2087 2149 2159 2168 2173. 2199 2224 2245 2256 2280 2293 2316 2332 2362 2366 2415 2444 2446 2458 2451 2479 2483 2513 2515 2605 2610 2657 2664 27^8 2795 2824 2832 2844 2847 2997 3011 3014 3021 3068 3077 3084 3,102 3145 3203 3229 3238 3288 3300 33)14 3834' 3371 3374 3377-3399 3470 3513 3555 3685 >3686 3648 3747' 3748 3774 3781 3844 3871 3897 3984 4002 4012 +<M3 40341 4086 4046 4061 4069 4071 40' 4115 4137 4169 4203 4255 4265 4269 4294 4317 4382 4397 4421 4463 4480 4495 460/ 4542 4680 4604 4605 4617 4639 4688 4738 4760 4776 4795 4828 4829 4830 4880 489U 4943 4945 4962 4980 4979 4994 5031 5060 5061 5078 5103 6167 5205 5237 5226 5295 5303 5379 5389 5422 5482 5484 5520 5611 5638 5657 5786 5805 5808 682405893 5899 5926 5956 6000 6003 6032 6052 6121 6143 6178 6193 6203 6233 6284 6300 6304 6324 6362 6378 6409 6451 6482 6499 65Q 6565 65961 6600 6661 6706 6712 6720 6744 6818 6840 6856 6914 <6930 6986 7012 7043 7073 7168 7170 7239 7270 7272 7371 7409 7422 7430 7456 74641 7561 76215 7642 7682 7687 7692 7736 7738 7748 7762 7796 7810 7922 7926 79Ö4 8021 8060 809Ö 8096 81x8 8122 82531 8320 8379 842a 8446 8460 8481 8522 8538 8548 8573 8675 8654 8665 8669 8691 8724 8749 8759 8871 8927 8982 910ö 9129 9134 9232 9236 9301 9338 9345 939 9406 9429 9467 9484 9485 9487 9495 9502 9575 9593 9610 9617 9629 9725 9729 •9847 848 9872 9874 9916 9956 9974 99b 9996 10017 10058 10082 10101 10140 10140 10150 1016 310194 10197 10215 10240 028. 10360 10366 10434 10442 10457 10470 1048. 10536 1 0592 10640 10697 10715 10731 10744 10774 10783 10794 10809 10815 10634 10924 10931 10971 10976 11011 11014-11026 1103b 1L047 1J.111 11146^11175 11-192 11263 11273 11282 11290 11304 11332 11047 11349 11382 11389 11398 11410 11424 ^1433 51475 11486 -11609 11629 11544 11671 11585 11601 11663 11674 11700 11723 11742 11767 11803 11824 11846 11863 11889 11891 11925 11961 12005 12009 12059 12086 12094 12097 12192 12202 12227 12263 122&7 12274 ;2096 12427 12440 12472 12600 12566 12670 12584 12680 12775 12801 12817 12822 12849 12920 12937 12979 13016 13025 13001 13091 13146 13215 13229 13266 13301 13372 10402 134121 13469 13473 13486 13534 13566 13668 13700 13715 13742 13769 13808 13821 13832 '13845 13855 13896 13898 13986 14023 14025 14080 14032 14048 14061 14083 14119 14136 141^3 14247 14351 14259 14273 14288 14303 14336 14353 14426 1*433 14446 14467 14469 14554 14628 14641 14649 14660 14661 14680 14682 14735 14761 1768 14788 14798 14802 14863 14876 149' 16023 15036 16044 15049 15113 15116 15121 15157 15170 15280 16274 152% 15307 15318 15361 15367 15478 15511 15517 15516 15634 15657 15770 16013 16836 16845 15858 158' 16880 15949 15966 15958 16969 16989 15999 16035 16048 16109 16188 16215 16251 16270 16299 16331 16333 163% -16445 16448 164% 16513 16521 16648 16565 16578 16604 16605 16643 16645 1&72 16681 16715 16728 16729 16746 16768 16777 16782 46786 16792 167% 16853 16888 16938 16977 169% 17007 17034 17071 1T109 17115 17127 17184 17199 17208 17221 17238 17240 17270 17348 17350 17382 17390 17405 17480 17454 17459 17472 17514 17651 17631 17632 17642 17673 17683 17688 17730 17747 17780 17812 17820 17888 18069 4)8074 18077 18100 181B6 18201 18275 18295 18849 18430 18444 18493 18504 18506 18517 I 18628 18660 18660 18580 18669 18736 18766 LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST. Ondergrondsche spoorbaan in Berlijn ingestort. BERLIJN, 20 Aug. Vanmiddag om kwart over 12 is door onbekende oorzaak een ge deelte van de ondergroncbche spoorbaan do Herman Göringstrasse ingestort. De jjjings ontboden brandweer, welke niet groot materiaal spoedig ter plaatse verscheen ving direct met reddingsmaatregelen aan. Het is niet (bekend of er mensdhenlevens te betreuren zyn. De politie heeft ihett stadsgedeelte jn groe ten omtrek afgezet. Zy wordt geassisteerd door leden dar nat.-soc. vereenigingen. WISSELKOERSEN. 15 Aug. 20 Aug. Officieel. Londen Berlijn Parys 8 Brussel Zwitserland Kopenhagen- Stockholm -Oslo New-York Italië Madrid Praag 7.34 7.35 59.45 59.46 9.78% 9.79 24.92% 24.94 48.32% 48.32% 32.80 32.85 37.85 37.90 36.90 36.95 1.47% 1.47*'.. Niet officieel. 12.12% 12.12% 20.25 20.25 6.13 6.13 iverzlcht. De Beurs te Amsterdam had heden een rtistig voorkomen. De stemming was ver deeld. Ned. Staatsobligaties waren prijs houdend. De locale aandeelenmarkt had een zeer stil verloop. Van ongerustheid over de politieke situatie ot tarugslag door de reactie in Wallstreet was echter geen sprake De belangstelling was even- 4 gering en de omzetten waren dan ook gering, De Beleggingswaarden waren prijshoudend; bij zeer kleine omzetten. Voor obligaties Ned. en Ned.-Indié werd eenige kooplust aan den dag ge legd. De omzetten op de locale aandee lenmarkt hadden weinig te beteekenen. Rubberaandeelen hadden van aanbod te lijden, zoodat de koers zich iets lager stelde. H.V.A.'s gaven eenige beweging te aanschouwen. ZU bleven op het vorige koerspeil. Van de buitenl. petroleumwaarden wa ren alleen Shell Unions die eenige atten tie vroegen. Industrieelen op den achter grond geraakt en zelfs de bekende cou rante aandeelen schenen van het tooneel te zijn verdwenen. Scheepvaarten veronachtzaamd. De in zinking in Amerika kwam in de koersen niet tot uitdrukking. Voor de kléinere, laag geprijsde descripties, bestond nogal wat vraag. De geldmarkt tfas krap en de prolongatie noteerde 6 tot 5§ pet. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 20 AUgUStUS Hoogste stand 7b8.4 te Neurenberg. Laagste stand 740.8 te Beydistjord. Verwachting: Meest zwakke wind uit. zuidelijke richtingen. Helder tot licht be wolkt. Kans op onweer. Warm. voor ons personeel is voorbij sinds 19 Augus tus werken wii weer op volle kracht met vele vernieuwing-en en verfijningen, zoodat het nu nog mooier is. - Onze priitzen ziin even laag gebleven! Heerencostuum chemisch reinigen en modelpersen 2.50 Mantels vanaf ƒ2.50 Japonnen 1.50 enz. enz. pW Let op het juiste adres: „DE PELIKAAN". Fabriek: Fluw. Kiniïel 21 ('/..g. Amerika)

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2