I lastingontvangsten,' maar heeft ook haar weerslag op de geld- en kapitaalmarkt. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen steeds weer credieten op korten termijn te fundeeren door, omzetting in leemngen. Dat aan schulden ep korten termijn, omtrent welker totaal het buitenland, misschien niet steeds zonder een zekere tendenz, over dreven hooge getallen publiceert, grenzen gesteld zyn en wel m de eerste plaats door de draagkracht van de begrooting met be trekking tot den rentedienst en de aflos sing en voorts door het vermogen tot op nemen van de kapitaalmarkt, dat weten w(J zelf ook, dat behoeft men ons niet van uit het buitenland té zeggen. Wy gelooven nu door het doen opleven en ordenen van onze Duitsche huishouding ook een bijdrage ge leverd te hebben voor den wederopbouw van het wereldhuishouden. Wanneer werkelijk de tijd van den vermomden oorlog, waarin een deel van de, wereld slechts bewapenen mocht en het overige gedeelte gehouden werd op het niveau van ontwapening en daarmede van onzelfstandigheid en onvrij heid, voorby is' en de tyd van een werke lijke n vrede aanbreekt, dan zal ook de eco nomische samenwerking tusschen de volke ren ter wereld weer tot werkelijkheid wor-- den. Nieuw deviezenproces. Te Berlyn staat ook ditmaal weer een Nederlander mede terecht. Voor de speciale rechtbank te Berlyn is gisteren een aanvang gemaakt met een proces tegen 12 leden der Katholieke Orde der Redemptoristen, die beschuldigd worden van deviezen-overtredingen, respectievelijk volksverraad. De behandeling van deze zaak zal verscheidene dagen duren. Onder de beklaagden bevindt zich de 55-jarige Bernhard Brinkmann uit Vaals. Den beklaagden Ayordt ten laste gelegd, dat zy volgens een vast omlynd plan de viezen-overtredingen hebben begaan en dat zij, met bewuste benadeeling van het Ryk, hun Orde, door gebruik te 'maken van hun relaties met buitenlandsche kloosters, heb ben verrykt. Zy zouden ongeveer 400.000 R.M. naar het buitenland hebben gesmok. keld. Uit het verhoor blykt, dat beklaagde Brinkmann in Augustus 1934 een samen komst heeft gehad ipet beklaagde Pater Kreutz, die toen nog in een klooster te Vaals leefde. Deze laatste zou Brinkmann gevraagd hebben, of hy geen deviezen wil de verkoopen. - ITALIË. Dooden bij noodweer in Noord-Italië. Het noodweer, dat in den afgeloopen nacht Noord-Italië heeft geteisterd, heeft ver scheidene menschenlevens geëischt. Te Genua werden drie mannen, die in een havengebouwtje schuilden, met huis en al opgenomen en gedood. Aan boord van een, stoomschip in de haven werden twee .per sonen gedood. Het zeekasteel „Conto di Sa- voia" werd van de trdssen geslagen. Tydens het onweer is de bliksem gesla gen in een trein TurynGenua tusschen So- lere en Alessandria. Een van de motoren van de electrische locomotief werd verhield. Tusschen Castellazza Boruida en Fredosa zijn tengevolge van een aardverschuiving een 20-tal wagons van een goederentrein in elkaar geschoven. Eenige leden van het per- osneel wérden licht gewond. Voorts werden in de nabyheid van Toronto twee personen gedood, terwyl by Varezze twee jagers door den'bliksem werden getroffen. VEREEN. STATEN. De Katoenwetgeving. Verrassend besluit van den Senaat. De Senaat heeft vlak voor het oogenblik waarop het Congres zou worden verdaagd, een errassend besluit genomen. Aanvaard j werd het amendement van Sënator Byrnes op de wet inzake den steun aan de katoen- i planters. De Senaat besloot, door aanvaar- ring van dit amendement de voorschotten te verhoogen van 9 ets. tot 12 ets. per lb. J Het Huis van Afgevaardigden wenschte dit amendement niet te aanvaarden. i BINNENLAND. De Koningin en Prinses Juliana arrivec- ren met den sneltrein uit het Noorden om streeks half één te Maastricht. Van het station wordt een korte rytoei door dc stad gemaakt naStr het nieuwe gou vernementsgebouw, waar de vorstelijke per sonen door den Commissaris der Koningin ontvangen worden en waar provinciale en andere atuoriteiten hun opwachting kunnen H. M. de Koningin maakt een jachtrit. Prinses Juliana naar Lochinch Castle. H. M. de Koningin heeft gisteren een jachtrit gemaakt door het wilde landschap van Perthshire en Argyllshire en een auto tocht door den hiatorischen Glencoe Pass naar Ballachulish, waar zy den nacht door bracht. De Koningin was verrukt oter het wilde landschap van den historischen Glen coe Pass. Het is wel merkwaardig, dat H. M. de eerste afstammelinge is uit het Huis van Oranje, die dezen tocht maakt sedert de-don kere en bewogen dagen van Februari 1692, toen in opdracht van Willem III de Schot- sche McDonalds werden achtervolgd en te rechtgesteld, omdat zij weigerden den eed van trouw aan den Koning-Stadhouder af te leggen. Reuter seint uit Londen, dat H.K.H. Prin ses Juliana zich naar Lochinch Castle in Wigtownshire heeft begeven, waar zy de gast is van den hertog en de hertogin van Stair. H. K. H. is vergezeld door haar hof dame baronesse van Heemstra. Het jus. Koninklijk bezoek aan Limburg. De opening van het Julianakanaal op 18 September. Het programma van het Koninklijk bezoek aan Limburg bij de officieele opening voor alle verkeer van het Julianakanaal op Maan dag 16 September a.s. is, naar de Limbur ger Koerier verneemt, voorloopig als volgt vastgesteld: Daarna wordt gereden naar het stadhuis, waar de ontvangst door het gemeentebe stuur plaats heeft. Omstreeks half drie arriveert het hooge gezelschap in het Stadspark en gaat aan boord van een salonboot, welke kort daarop afvaart naar de sluis te Limmel, waar Prin ses Juliana, daartoe door den minister van waterstaat uitgenoodigd, de officieele inge bruikstelling van het kanaal zal verrichten. De salonboot, gevolgd door enkele plezier vaartuigen met genoodigden, vaart dan naar Bom. Van Bom vertrekken de vorstelijke personen waarschijnlijk per auto naar Sit- tard, waar de koninklijke wagon wordt ge koppeld aan den sneltrein naar het Noorden. 15.000 bevroren varkens naar Duitschland. En 22.000 tot blikgehakt verwerkt. De „Vee- en Vleeschhandel" verneemt, dat vorige week de verwerking der bevro ren varkens tot blikgehakt is gestaakt, om dat het resteerende deel der bevroren var kens naar Duitschland is kunnën worden uitgevoerd. Het Handelsblad zegt dit bericht te kun nen bevestigen en voegt er aan toe, dat naar Duitschland zyn verkocht 15.000 bevroren varkens, nadat tevoren 22.000 in blik wa- /en geconserveerd in den vorm van varkens gehakt. Voorts verneemt het Hbld. dat de Neder- landsche regeering van Duitschland 13.000 ton tarwe van den oogst 1934 heeft gekoertt. Het geldt hier een compensatie-trhnsactie. Tegen deze tarwe, die in Nederland zal worden ingevoerd, zal het varkensvleesch 'en vleesch in blik naar Duitschland worden uit gevoerd. De 3000 ton Duitsche tarwe zyn reeds door importeurs overgenomen; 10.000 ton moeten nog geleidelijk aan de markt wor den gebracht. De prijs van deze tarwe is 4.90 per 100 K.G. Inbegrepen 1.50 monopolierechten. Dc eigenlyke tarweprys zal dus ƒ3.40 per 100 K.G. zyn,gezien den prys waarvoor andere uitheemsche tarwesoorten worden aange boden, een goede prys is voor deze oude Duitsche tarwe. Een groot "deel van de aangekochte ta*we zal als veevoer worden gebruikt. Daar ech-< ter het opnemingsvermogen van de markt niet groot is, schijnt het niet uitgesloten te zyn, dat ook nog een deel als broodgraan zal worden gebezigd. Prof. dr. W. Schikking, f Gistermorgen is te 's-Gravenhage over leden prof. dr. W. Schikking, een zeer be kend Duitsch rechtsgeleerde en rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie. Prof. Schikking is hoogleeraar ge weest aan verschillende Duitsche Hooge- seholen en genoot een groote vermaardheid als jurist. Hy was ook een der gevolmach tigde afgevaardigden naar de vredesonder handelingen te Parys en van 1920 tot 1928 lid van den Ryksdag. Sinds 1921 was hy lid van het Permanente Hof van Arbitrage. GEMENGDE BERICHTEN. Twee treinen op eikaar gereden. Botsing te Amsterdam richt ernstige materieele schade aan. Vertraging in den treinenloop Gisteravond omstreeks elf uur zyn by den Crucquisweg te Amsterdam twee trei nen tegen elkaar gereden. Een ledige per sonentrein', die vermoedelijk te ver was door gereden, botste tegen een goederentrein, welke van het W.P. station kwam en naar het goederenstation aan den Oosterburger- gracht reed. De schok was zeer hevig, waardoor de beide locomotieven in elkaar schoven en onkele wagons ernstig beschadigd werden. Tengevolge van deze botsing, waarby ge lukkig geen persoonlyke ongelukken te be treuren waren, was het personenverkeer over de gewone sporen niet mogelijk en kon den aanvankelijk de personentreinen het C.S. via het Muiderpoortstation niet berei ken, terwyl ook omgekeerd 'zulks niet mo gelijk was. Door echter voor de personen trein gebruik te maken van de z.g. goede rensporen, konden de treinen tusschen C.S. an Hilversum met vertraging doorgang krij gen. De stoptreinen voor bet Muiderpoort- station konden niet voor het perron komen, zoodat de reizigers over het emplacement in en uit moesten stappen. Ook het W.P. station werd later over de goederensporen bereikt. John North Willys overleden. Een merkwaardige'levensloop, die via vele ambachten tot een groot succes leidde. Het wonder: wagen* «.uier pa.trdin. Na een fabelachtige carrière van wasch- buui via fietshandelaar, handelsreiziger, automobielfabrikant tot milJionah', is John Nofth Willys, de bekende automo bielfabrikant, op 61-jarigen leeftijd te New- York overleden. In de Telegraaf lezen wij de volgende bij zonderheden over den levensloop van dezen energieken Amerikaan. Als 7ooveIen zyner bekend1 landgenooten h?ift Willys zich, ondanks de hevigste te gel.'lagen, weten op cc werken tot een van cc magnaten, waarover m?n In Wallstrect spreekt Zyn ouders willen, dat hij, na de lagere school te hebben doorfoopen zou stu- deeren, maar John en zijn broer wilden geld verdienen, leenden wat van nun ouders en kochten een wasschery voor een veel te hoogen prijs. Ondanks vele desillusies konden de jon-., gens, zy waren toen 16 en 18 jaar oud, zich handhaven en de wasschery zelfs na eeni- gin tyd met een winst van honderd dollar verkoopen. Failliet. John wilde nu zyn „kapitaal", dat hy zelf nad verdiend, aan zyn studie besteden, doch zyn vader overleed en toen was hy wel gedwongen hiervan af te zien en se rieus geld te verdienen. Hy nad reeds een vooruitzienden blik /«n was er van over tuigd, dat toekomst i\ het fietsenbedryf zat. Hy wierp er zich /iet hart en ziel op en slaagde er inderdafcd in een goede zaak op te bouwen. Doch hy was te goedgeloovig, vertrouwde iedereen en toen de zilverensis in Amerika was uitgebroken, en niemand meer betaalde, ging John N. Failliet. Willys was verre van ontmoedigd, werd handelsreiziger, kocht weer een rywielzaak, werd grossier en stond op 27-jarigen leef tijd aan het hoofd van een onderneming met een omzet van een half millioen dollar per jaar. Zonder paarden. Omstreeks dien tijd, het was het einde, van de 19de eeuw, bevond Willys zich in een wolkenkrabber te Cleveland, keek het raam uit en zag een wonder: daar beneden reed een voertuig zonder paarden. Van dat oogenblik af stond het voor hem vast: de fiets had afgedaan, in de automobiel zat de toekomst. Hy ging in automobielen handelen en demonstreerde een wagen met 2%*P.K., die een heuvel kon oprennen met een snelheid van maximaal vijf kilometer per uur. Wil lys kocht in 1907 de fabriek te Indianapolis van de Overland en verkocht zooveel wa gens, dat de verkoop de productie overtrof, hetgeen niet voorkwam, dat hy op een Zaterdag bericht kreeg, dat hy failliet zou worden verklaard, omdat een cheque van 30 dollar, die hy had afgegeven, niet ver-, zilverd kon worden. Willys liep alle bankiers af, niemand had vertrouwen in hem, bovendien was er al weer een crisis, vrienden en relaties hadden al evenmin geld, maar Zondagavond laat was Willys gered: hy kwam Maandagoch tend by zyn bank met een grooten zak vol zilvergeld, de ontvangsten van een hote lier, die gezwicht was voor de overredings kracht en het aandurfde dat kapitaal van 350 dollar in die „ultra-moderne" fabriek te steken. Nu kon Willys weer een volle week wer ken, maar somber bleef een schuld van 80.000 dollar dreigen, waar tegenover als activa stonden: de fabriek, zyn de een groo te ijzeren schuur, verouderde machines en de wilskracht van den fabrikant. Hy wist een accoord met zyn crediteuren te berei ken, die als betaling preferente aandeelen in bovenstaande activa kregen, zette door, stond einde 1908 aan het hoofd van een ka pitaal van 58.000 dollar, zonaer een cent schuld en in 1915 weigerde hy een bod va*. 80 millioen dollar voor zyn aandeel in de Willys-Overland. Oplichting te 's-Hertogenbosch. Zwendelarjj doof een meubelzaak. In Den 'Bosch is éen groote oplichting» affaire aan het licht gekomen. Onder den naam My Home had zekere W. v. Ij. aldaar in een modern pand aan den Straatweg ee», moderne woninginrichting met veel ophef geopend. De leider van de zaak is thans ontmas kerd als een oplichter. Onder voorwendsel, dat hy voor de bekende meubelfirma H. Pander uit Den Haag een filiaal moest stichten, heeft hy velen weten op te lichten voor toedragen varieerende van 0.— tot 400^-. Het totale bedrag, dat nu reeds bekend inloopt tegen de ƒ60.000.-. Meu belen van eerste kwaliteit zyn door diverse fabrieken in den lande geleverd, doch deels niet betaald. Zy werden op naam van de firma Pander aan de clientèle slechts tegen contante betaling verkocht. Bovendien wist de man zich by sommige personen in te dringen en op motief van armoede geld los te krijgen. Het geld werd elders verbrast. Taxi-ondernemingen, die van L. door een deel van 'ftefc jand naar dure hotels vervoer den, zyn nimmer getaald. Het personeel heeft nimmer loon ontvangen; £hans is bo vendien komen vast te staan dat vaL- voor een dergelyke oplichting eeptyds in Tilburg gepleegd, een gevangenisstraf heeft Men verwacht dat meer onthullingen zul len volgen. Vechtpartij in de Jordaan. Aanhangers vm verschillende calé's raken op straat slaags. Politie schiet uit zelfverdediging. Gisterenavond omstreeks elf uur is een vachtparty ontstaan in de Jordaan tusschen aanhanger» van verschillende café's. Deze veeten worden op straat uitgevochten, maar komt de politie, da» keere» beide partijen zich tegen haar. Gisteravond werden drie agenten by zoo'n vechtparty door een gropte menigte bedreigd. Zy moeste» van de vuur wapens gebruik maken ter zelfverdediging, voor assistentie kwam. Er werden drie mannen getroffen, waar van twee naar het Binnengasthuis moesten worden vervoerd. Een jongen van 17 jaar had een Bchotwond in de linkerborst, de an der een schotwond in het linkerbovenbeen. De derde is in een posthuis verbonden. Een merkwaardige pelgrim. De 60-Jarige Duitsche pelgrim Johan Baptist Muller, die bezig is een reis om de wereld te maken, terwijl hij een hou ten kruis op dep rug torst, is aangeko- men te Braga, in het Noorden van Por- tugal. Zijn kruis draagt hij echter niet meer omdat anti-papisten te Barcelona hem hebHten lastig gevallen, met steenen be kogeld en zelfs zijn kruis hebben gebro ken. nu draaft Mans een iangpn rieten stok en een patmoiad. nU is gekleed ui een zwart gewaaa, dat met de oeeltenia van nenigeri n> oescniiüerü. in ptaats van scnoenen araa^t nu Jiouten.safidaien met lederen riemen. veneaen jaar is Muller door den Paus in audiëntie ontvangen, nadat hij een pelgrimstoent naar Jeruzalem met het kruis op den rug had voltooid. HIJ liep toen naar den berg Tabor en plantte daar net kruis. Oischoon bü jaar oud, ziet Muller er uit als iemand van öu; nu heelt lange witte haren en een dito baard. Ernstig motorongeluk op den betonweg Amsterdam—Veisen. Gisteravond heelt op den nieuwen betonweg Amsterdam—Veisen, ter hoogte van het ZUkanaal F, onder de gemeente Haarlemmeriiede, een ernstig motoron geluk plaats gehad. In de richting Amsterdam reed de mo torrijder P. K., uit Amsterdam, met als duo-passagiere zUn verlooide, de 17-jari ge mej. E. H., eveneens uit Amsterdam alkomstig. Van den tegenovergestelden kant kwam plotseling een met paard be spannen boerenkar, welke door stuurloos heid dwars over den weg slingerde, ten gevolge waarvan de motorrijder werd "aangereden. Deze kwam op den betonnen weg terecht. De duorijdster bleek er erg aan toe te zijn. ZIJ had waarschijnlijk een ernstige hersenschudding bekomen. Hoewel onmiddellijk van alle kanten hulp verscheen, duurde het nog wel een hall uur eer een ziekenauto en genees kundige hulp uit IJmulden verscheen. Zoowel de motorrijder als de duorijdster zijn naar Amsterdam veryoerd, waar zU in het Blnnen-Gasthuls zUn opgenomen. De motorruder bleek niet zulke ernstige verwondingen bekomen te hebben. De gemeentepolitie van Halfweg, die ter plaatse aanwezig was, stelde een on derzoek in, en zocht naar den bestuurder van den boerenwagen, die na het onge val direct doorgereden was, zonder zun adres op te geven. De maagd in den put. Duizenden geloovige boeren en boerin nen stroomen naar een dorpje nabU Brod (Zuid-Slavlë), om een put te bezoeken, waarin de H. Maagd zou zUn verschenen. Talrijke vrouwen zweren, dat zU het gelaat van de Madonna ln den puit-heb ben gezien. Toen de brandweer aanrukte om den put leeg te pompen, werden de manntn met geweld bedreigd, indien zU hiertoe overgingen Vele pelgrims biyven dagen lang in gebed verzonken bU den put. De plaatselijke autoriteiten hebben een com missie benoemd om de zaak te onderzoe ken en maatregelen van orde en huls vesting te treffen voor de duizenden pel grims. De aanvaring op de Waal. Een der slachtoffers opgehaald. Gistermorgen is by het lichten van de ge zonken zandboot „Nooit Gedacht" welke Za terdagnacht een aanvaring had, waarby twee personen zyn verdronken, het lyk op gehaald van mej. Bruinis. De vrouw had nog een reddingsboei om. Hpt lyk van het 7-jarig dochtertje is naar alle waarschynlykheid met den stroom weg gedreven, Er wordt nog ijaar gedregd. RADIO-WEI'WS. Dinsdag 27 Augustus. Hilversum: 5.— Halfuur voor klei nere kinderen door Mevr. Ant. van Dyk; 5.30 Concert door het Ljwa-Trio en Gramo- foon; 7.05 Dansmuziek door de A.V.R.O.- Decibels; 7.30 Radio Volkszang; 3.- Nieuws berichten; 8.05 Dansmuziek door de A.V.R. O.-Decibels; 8.30 Twintig minuten voor Clin- ge Doorenbos; 8.50 Concert door het Om roeporkest; 9.20 Luitenant ter zee M. S. Wytema over: „Twintig duizend myien over zee"; 9.50 Concert door het Omroe,p-Orkest; 10.35 „Ik ben van de week iy/by. geweest" door Gustav Czopp; 10.45 Gramofoon; 10.50 Concert door Kovacs Lajos en zyn Orkest; 11.Nieuwsberichten; 11.10 Concert door Kovacs Lajos en zyn Orkest; 11.30 Gramo foon. Py i zen: 5.15 Een halfuur Volkszang door ledep vap het „Centraal R.K. Volks-- zang-JeygdkoQf'.'; 5.45 Gramofoon, 6.— Concert door de K R O.-Boys; 6.30 Gramo foon; 6.40 Concert door de K,H O,-Boys; f.15 Dr. J. van Amelsvoort over „Spraakgebre ken"; 7.35 Gramofoon; 8.Nieuwsberich ten; 8.Ö5 Concert door het K.R.O.-Orkest; 8.35 Gramofoon; 8.50 Concert door het K.R. O.-Orkest; 9.30 Gramofoon; 10.30 Nieuws berichten; 10.35 Concert door John Kristel en zijn Orkest. I LUCHTVAART. De luchtdienBt Amsterdam-Frankfort. Milaan. Wordt 2 September tot volgend jaar stopgezet. De K.L.M. en de Deutsche Lufthansa heb ben in onderling overleg besloten, om den dienst op de luchtlijn Amsterdam-Frank- fort-Milaan met Ingang van den 2den Sep-, tember stop te zetten. De laatste vluchten in beide richtingen zullen op den 31en Augus tus plaats hebben. De luchtdienst Amsterdam-Frankort- Milaan v.v. werd den lsten Mei 1935 ge opend met de bedoeling deze lyn tot den 6en October te exploifeeren. ïfadat gebrek aan vliegtuigbestuurders by de K.L.M. ont staan was, is de Lufthansa zoo welwillend geweest den dienst op deze lyn in zyn ge heel op zich te nemen. Daar deze maat schappij een subsidie ontvangt per gevlogen K.M. en per lyn, heeft zy de voor deze ver binding beschikbare gelden verbruikt door van den 22ste» Juli af tweemaal zooveel aantallen K.M. te vliegen dan waarop rfj oorspronkelijk gerekend had. De lyn zal in het volgend Jaar door de K.L.M. ,de Deutsche Lufthansa en de Avio Line Italianc heropend worden. RECHTZAKEN. Een zanger-inbreker. Inbrekerswerktuigen zyn niet by de zangstudie noodig. Op Zondag 12 Mei werd de eigenaar van een kleedingmagazyn op de Ged. Oude Graeht te Haarlem er van in kennia gesteld, j dat in zyn zaak was ingebroken. De casaa was gedeeltelijk opengebroken en een aan tal costuums en regenjassen waren verdwe- By het onderzoek vond de politie vier colbertcostuums en twee regenjassen terug in een kastje in een leegstaand huis aan de Botermarkt, dat aan de achterzijde grenst aan het kleedingmagazyn. Eenige recher. cheurs stelden zich verdekt op in het leege huis en betrapten Zondagsavonds een 36-ja- rigen artist uit Amsterdam*, die met eeu looper het huis was binnengegaan en de costuums uit het kastje wilde halen. Do altist stond Vrijdag voor de Haflrlem- sche rechtbank terecht wegens diefstal, sub sidiair poging tot diefstal. Niettegenstaande voldoende bewyzen ge leverd waren door politie en getuigen, dat verdachte de diefstal had gepleegd, simu leerde de artist toch van niets te weten en zich niets te herinneren. Bovendien vond de politie by een huiszoeking in de woning van verdachte een groote voorraad inbreken- werktuigen, o.a. sny-yzers, koevoeten, gum. mi-handschoenen, sleutels, een snijbrander, twee dolken en een geweer met scherpe pa- Verdachte: Ik ben eens aangevallen door wel vijftig menschen! Een vriend heeft my toen het geweer en de patronen geleend, Ik heb er natuurlijk nooit gebruik van ge maakt! 4 „En al die inbrekerswerktui- Verdaehte: „Ik ben zanger en altijd ver-, diept in mijn studie. Vrienden die my be- 1 zochten, hebben .waarschijnlijk die dingen achtergelaten. Ik heb er nooit iets van ge- merkt!" Nadat nog een getuige h décharge wan gehoord, hield de officier zyn requisitoir. „Verdachte, die niet voor den eersten keer voor een rechtbank Btaat, zal zelf wel be- grypen, dat zyn lot beslist is", aldus de of- ficier. In zyn woning te Amsterdam werd een party inbrekerswerktuigen gevonden, die verdachte wel niet by zyn zangstudie noodig gehad zal hebben, maar die doen blyken dat hy niet van diefstallen afkeerlg is, hetgeen trouwens ook al op te maken Is uit zyn strafregister, dat acht vonnissen vermeldt. De officier eischte ten slotte an derhalf jaar gevangenisstraf, f De verdediger, mr. Koefoed uit Amster- I dam, betoogde in een uitvoerig pleidooi, dat het ten laste gelegde niet bewezen is en I vroeg daarom vryspraak. Subsidiair vroeg pleiter een lichte straf, daar verdachte'»' carrière gebroken zou zyn, indien hy zyn zangstudie zou moeten onderbreken. marktberichten. Veemarkt Rotterdam. 27 Aug. Aanvoer in totaal 3784 stuks. Paarden 186, veulens 37, magere runderen 782, vette runderen 834, vetste kalveren 20Q, graskalveren 603, nucht. kalveren 606, schapen en lammeren 410, varkens 1, bok ken of geite» 25, Prijzen* per KjG. j Vette koeien le kw. 43, 2e kw. 44, 3e .kw. 20—32; Vette ossen le kw. 44, 2e kw. 40, 3e kw. 82—35; Stieren le kw. 3*. 2e kw. 34, 3e kw. 30; Vette kal veren l« kw, 76, 2e Jew, 66, 8e kw. 36—45; -28, per stuk 16lk—8} 1, per stuk ld—9—8; 3426; Nucht. slachtkalveren 2620; Slachtpaarden le kw. 40, 2e kw. 36, 3e kw. 30; Veulen» le kw. 36, 2e kw. 24, 3e kw. 23. Pry zen per stuik: Nucht. slachtkalveren 7—6—4; Nucht. fokkalveren 16—12—8; Sladhtpaancflen 160—12(1-80; Werkpaarden 230—140—80; Hitten 100-70-60; Veulens m 200-160—100; Kalf- 190—14090; Melkkoeien 185—135 —85; Vaarzen 100-76—60; Pinken 70- 6050; Graskalveren 30-20-14. Vatte kpeign en eefem, ^apvoer ruimer, handeP vlot, prijzen onveranderd. Stieren, aayivoer gelyk vorige week, handel kalm, pry zen als vorige week. Vette kalveren, aan voer als gisteren, handel willig, prijshou dend. Schapen en 1 aanmeren, aanvoer aifl vorige week, handel slecht, prijzen als gis teren. Nucht. slacht- en folkkaiveren, aan voer ruimer, handel taaneiyk, prijzen voor de slacht onveranderd, nuchtere minder. Paarden, aanvoer korter, handel matig, pry- zen werfypaard«» en hitten gunstig» veulen» en slachtpaarden als vorige week. Kalf, en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen onveranderd. Vaarzen en pinken, aanvoer als vorige week, handel vlug, pril* zen onveranderd. Graskalveren, aanvoer groot, handel matig, prijzen lager. Kaasmarkt Bodegraven. 27 Aug. Aangevoerd 324 partyen met r.m., 14580 stuks, 131.222 K.G. Pryzen le kw. met r.m. ƒ21—23, 2e kw. met r.m- 1719k zwaardere tot 25. Handel vlug. RAnlO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 27 Augustus. Hoogste stand 767.9 te Vardo. Laagste stand 744.6 te Aberdeen. Verwachting: Matige, tydelyjc krachtige iZuidwestelyke tot Noordwestely wind. 59waar bewolkt met tydelyke op 8 ringen. Regenbuien. Koeler. STADSNIEUWS. GOUDA, 27 Aug. 1936. Koninginnefeest 1935. Kinderzanguitvoering. ng Commissie voor Oranje en andere feesten, die in samenwerking met ^risteluke Oranjevereniging deze uit- xring organiseert, verzoekt ons med(e te ''"ff1 dat de generale repetitie van de leer- de openbare en bijzondere scho- deze gemeente, derstboven onder aan den dyk te liggen, Ljgfc het ambtenarencorps der Gemeenteiyke 'doch het ongeval liep zonder persoonlyke [Arbeidsbeurs zich niet onbetuigd had ge- ongelukken af. Een bokpaal van het elee- laten. De heer J. C. Huyzen, tydelyk amb- trische net werd vernield. Nadat de vraent tenaar aan dit bureau, stelde een verguld- lingen „n voor lager onderwys ji deze uitvoering medewerken, ge- noen tal worden op Vrijdag 30 Augustus t.p het Veemarktterrein en wel de.i uds te De jeugdig® zangers en zangeressen wor- j™ verzocht, voor zoover lij sien niet re geleide hunner onderwijzers naar het viemarktterrein begeven, op tyd aanwezig te zijn en zich onmiddellijk te scharen bu het voor hun school op het terreu. aange weien nummerbord, waarvan het numnrei hun door het hoofd hunner school zal wor den medegedeeld; 2e. de hoofden van scholen zyn uitge- te willen medewerken, dat de leer lingen hunner school op Zaterdag 31 Aug. te 1014 uur 's morgens op de Markt tljn hij het voor hun school aan- op de Markt geplaatste nummer- '^leerlingen, die onverhoopt deze instruc ts niet middels hun onderwijzers hebben kunnen ontvangen, worden verzocht hiervan eoede nota te nemen en zich tijdig op de hoogte te stellen welk nummer voor hun school is aangewezen. De a.8. wethoudersverkiezingen. De heer Muylwijk zal zich niet meer beschikbaar stellen. Maandagavond* vergaderde de Prot. Chr. Raadsfractie. Ingekomen was de mededeeting van den fo*r P. D. Muylwyk, die in de kamende zit tingsperiode van de zestiger in de zeventi ger jaren hoopt over te gaan, dat hy zich niet meer voor het bezetten vr- houdetezetel beschikbaar stelt. Na ampele bespreking werd besloten de heer E. A. Polet als wiJw&J De goedkoop* reis voor onze lezers en lezeressen naar Brussel op Zondag 1 September. Ds belangstelling welke uit Gouda en al lerlei gemeenten uit de omgeving voor de op 1 September a.s. te houden reis naar Brus sel wordt getoond, is dermate dat het aan tal deelnemers dat dier eerste reis overtreft. Wy ontvingen daarby van meerdere zyde de vraag of het niet mogeiyk was de datum van sluiting nog een paar diagen te ver schuiven, teneinde overleg met anderen mo gelijk te maken. Na bespreking met de administratie der Ned. Spoorwegen is het ons thans mogelyk het moment van sluiting tot deelname te verschuiven tot a.s. Donderdagmorgen 10 uur. Dat is dan onherroepelijk het laatste oogenblik. Versiering van dc Doelestraat, Walestraat en Noodgodetraat. De Belangenvereeniging „Dowano" heeft besloten 'om, ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin, de Doele Wale. en Noodgodstraat op Zaterdag 3i Augustus a.s. een fee»telyk aanzien te ge ven. Bovendien zal op dien dag in genoem de straten van des avonds 7 tot 12 uur po- r'J'rire muziek ten gehoore worden ge bracht. Examen hoofdakte. Te Rotterdam is geslaagd voor het exa men hoofdakte de heer B. W. J. Kok alhier. Uefdadigheidsdag op Woensdag 28 Aug. voor het Van der Steenfonds. Men verzoekt ons er aan te herinneren, lat op Woensdag 28 Aug. in de poffertjes- hrnam van de firma Van der Steen op den Kattensingel een liefdadigheidsverkoopdag "Wit gehouden, ten bate van de kinderen, hebben gelde» aan dc besmettelijke ziek te ^kinderverlamming" en die daardoor hulpbehoevend zyn. Tot steunverleening aan dit doel wordt opgewekt door het comité, dat zonder versterking van de middelen van het Fonds aan| de kinderen niet meer de hulp zal kunnen verleenen, welke beslist no°dig is om hun lyden te verzachten. Wie voor dit doel iets over heeft komt op 28 Augustus a.s. poffertjes ete» in de poffer tjeskraam va» de firma Van der Steen of zyn bijdrage aan de Pennigmeesteres- vin het Comité, Mevr. Riesz-Noothoven v»» Goor, Nieuwe Park 8, alhier, Postrek. 23184, Gem. Stortings- en Ophaaldienst no. 2220. Er is dringend geld noodig om deze lief- •tedigheid te kunnen voortzetten. Geef daar om voor dit doel op 28 Augustus a.s. een kleinigheid uit. Volg het voorbeeld, dat door ^eren reeds in vorige jaren werd gege ven. De heer Van der Steen rekent met het Comité op een ongekende drukte. De prijzen lijn normaal, doch kunnen vrijwillig worden verhoogd. By dit eerste lustrum van het fonds wordt °P ««er groote medewerking van de Goud- sche burgerij een warm beroep gedaan. Van den dijk gereden. Door onververmoeidheid van den chauf feur is Vrydagnacht omstreeks 1 uur nabij de Waaiersluis een vrachtauto van de firma lepeltak uit Rotterdam van den Haastrecht- •chen dyk gereden. De wagen kwam on- was overgeladen is de auto weer op zyn wie len gezet, tegen den dyk opgetakeld en ver volgens naar een garage gebracht. Soc. „Ons Genoegen". Bal met attracties op Koninginnedag. Op Zaterdag 31 Augustus, den jaardag van H., M. de Koningin, organiseert de pach ter van de buffetten van de Soc. „Ons Ge noegen", de heer H. J. in 't Veldt, een bal met attracties voor de leden en hun dames in de feestelyk versierde Kunstminzaal. Het geheel zal onder leiding staan van den con ferencierRoland Ricardo. De dansmuziek zal worden verzorgd dbor de bekende band „The Happy Fellows" on der leiding van Henk van Hoof. Welwil lende medewerking wordt verleend door de in Gouda bekende Lady-crooner Aimy de Reuver, die oa met „The Ramblers" voor de A.V.RX). zong. Het bal vangt te 9 uur aan. Cursusavond EJI.B.O. De cursusavonden van de Goudscbe E.H. Ii. O. vangen morgenavond om 8 uur, in het gebouiw ,J)amel", weer aan. Er 'bestaat ge legenheid tot inschrijving van nieuwe leden, die kunnen deelnemen aan den begincursua, welke in Octoner a.s. aanvangt. Opgave kan geschieden by den secretaris J. A. Nieuw- l.uid, Fluweelensingel 104. De agenda voor de cursusavonden is voor de komende weken als volgt vastgesteld: Woensdag 28 Augustus dr. Montagme; 4 September dr. Montagne; 11 September da- nrescursue dr. Van Elk; 18 September di. Van Elk en 25 September dr. Bik. 1 Het droevig ongeluk op de Gouwe. De heer A. C. van Welie, die Zaterdag middag by het diroevig ongeluk op de Gou we te Waddinxveen om het leven kwam, nam iif het katholieke vereentigingsleven een vooraanstaande plaats in. Hij is voor zitter geweest en was nog penningmeester en tweede voorzitter van de R.K. Coöpera tie „Ons,Belang", tweede voorzitter van de af deeling Gouda der RX Ambtgnarenver- eeniging, voorzitter van den groep gemeen te-ambtenaren der A.R.K.A. en oud-voorzit- R.K. Bond van personeel in overheidsdienst „St. Paulus" en van de R.K. UCteavereeniging. Het stoffelyk overschot van den heer v. Welle zal Woensdag ter aarde worden be- steld op de R.K. Begraafplaats. Vertrek van het woonhuis van den overledene Gravin Ja- te 12 uur. zilveren medaille ter beschikking voor de vanger van de grootste visch. Winnaar daar van werd de heer M. A- Hoogteyling. Toen dm ongeveer kwart over drie_.de heer A. Boerma de vele aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, was de zaal van het Werkloozentehuis tot byna de laatste plaats bezet. De Hervormde predikanten ds. F. W. G. Verheul en ds. B. van Ginkel, als mede de heer A. Dykxhoom, directeur der Gem. ArhjUdsbeurs, gaven van hun belang stelling b^jk. De heer Boerma gewaagde van de sleur en de moedeloosheid die zich van vele ar beiders meester maakt, doch ook van de dankbaarheid die thans getoond kan worden aan allen die hebben medegewerkt om den Hykoop, die resp. 1 en 17 jaren lid van raaé Trijn geweest, doch zich voor de vol gende zittingsperiode niet meer herkiesbaar Eerste lustrum der Goudsche Jeugd. Huldiging van den heer A. Kreupeting. Voor deie gelegenheid was de familie Kreupeling aanwezig, alsmede verdere ver wanten, vrienden en kennissen van den ju- 1 bilaris, het personeel der gemeente-screta- rie, terwyl ook tgenwoordig waren de hee- ren H. C. A. M. Schölvinck, burgemeester van Nooddorp, Mr. P. H. Schwartz, burge- meester te Maassluis en H. L. den Boeufr, - burgemeester te Maasland, die allen hun I opleiding ter gemeente-secretarie te Waö- 1 dinxveen hebben genoten. Rede van den Burgemeester. De burgemeester, de heer P. A. Troost, voerde allereerst het woori Namens ons allen, zoo zeide de'heer Troost, namens de werkbozen dezen prettigen dag te bezorgen. ganscbe burgery van Waddinxveen, wensch De. Verheul spreekt. "k U van harte geluk op dezeR dag. Ds. F. W. G. Verheul sprak hierna een kort woord, waarin hy zeide dat aan deze feestelyke dag een droeve kant zit. Spr. dacht in dit verband schter aan het bybel- woord: „Hebt dan altyd goeden moed", en uitte zyn bewondering voor het bestuur van het Prot. Chr. Werkloozen Tehuis, dat blyk geeft altyd goeden moed te bezitten. Ds. Verheul besloot met het uitspreken van den wensch dat in dat tehuis men steeds zal gesterkt worden in het geloof dat God regeert en dat dit geloof niet zal sterven maar verlevendigd zal worden. Ten slotte had de prysuitdeeling plaats. Door de vele beschikbaar gestelde pryzen kon aan alle winnaars een geschenk worden aangeboden. De wvrklooze leden vai* de voetbalver- ceniging G.S.V. die. het terrein hunner club hebnen opgeknapt, hebben in de Breevaart een ischconcours gehouden. De uitslag was. 1. J. Sjardöjn; 2. v. d. Broek; 3. Laker- 4. v. d. Berg; 5. W. Slaman; 6. Boete- t; 7. H. de Hoop; 8. Pt Slaman; 9. Boot; 10. Hornis; 11. Riwé; 12- Nuvelstein; 13 Hofstede; 14. Burger; 15., Kramp. Het veld is keurig opgeknapt en verkeert thans in goede conditie. Het herstel ge schiedde uit het criaiBfonds van den K-N. V.B. Trekkersfeest in „De Waterhaan". Ter gelegenheid vaan het feit dat op 1 Augustus 1930 de Goudsche Jeugdherberg werd opgericht, zal dit eerste lustrum ge vierd wordén met een Trekkersfeest in de Jeugdherberg „De Waterhaan" aan de 's-Gravenbroekscheweg te Reeuwyk, op Za te» dag 31 Augustus en Zondag 1 Sept. a.». Het feestprogramma vermeldt o.m. spe len in het water en op 't land, Zaterdag avond kampvuur op het eiland, gezameniy- ke icndvaart, wandelingen, enz. Hel geheel belooft een aantrekkelijk pro gram te worden waarvoor reedè veel be langstelling bestaat by trekkers uit ver schillende plaatsen in ons land. Ook Goud sche trekkers, mits lid* der Nederlandsche Jeuguherberg Centrale (N.JX.C.), zyn har- tcljjx welkom. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereeniging „De Vriend schap" hield Zaterdag ifn wedvlucht uit Rozendaal. De uitslag ia» M. Dykman 1, 3, 5, 28, 36; H. van Hattem 2, 46; Pk. Kuilen burg 4, 27, 48; C. van Duuren 6, 41, 47; F. Welzenis 7, 20, N.N. 8, 13, 18; B. Zapped 9, 16, 34; E. Roelofs 10, 24; J. Overkamp 11, 17, 21, 36; L. v. d. Heuvel 12, 15, 37, 42; J. Verhey 14; G. Barendse 19; C. v. d. Kleit 20, 29, S3; W. van Waas 22, 44; A. Eist 23: A. Kulik 26, 46; J. Belonje 26; L. Kulik 31, 49; Z. v. Leeuwen 32; J. v. d. Spelt 88, 40; W. Bor 30; J. v. d. Willik 43. los 130 uur. Aankomst eerste duif 224,12, laatste duif 2 43,20 uur. Tevens organiseerde „De Vriendschap" een stedelijk concours uit Paricestone (En geland), met hot volgend resultaat: M. de Bruin 1; A. van Reede 2; G. Ouweneel 3; T. Bcore 4, 21; C. Wabbljn 5, 9; Van Erk 6; L. Kulik 7; A. G. Voois 8; G. Voois 10, 1®, 19 B. Zappey 11, 20; G. Barenrise 12; J. de Graaf 13, 16, 22; M. van Loon 14; 3. v. d. Spelt 17; Gebr. v. d. Valk 18; J. v. d. Valk 28. Los 10 uur. Aankomst eerste duif 4.02.30, laatste duif 6.46.09 ur. Prot. Chr. Werkloozen. Vischconcours in de Fluweelenstage! Door het bestuur van het Protestantsch Christelijk Werkloozentehuis is hedenmor gen een vischwedstrljd gehouden, waaraan door 77 bezoekers van dit tehuis werd deel genomen. De wedstrijd had plaats in den Fluweelensingel en genoot een groote be langstelling van de zyde van het pubhek. Gelukkig was nog, voordat de eerste regen druppels vielen en in den middag in een tare stortbui overgingen, de wedstryd be- eindi8d' Prflsuitdeeling. Vanmiddag had in het Werkloozentehuis in het voormalige Kazernegebouw de prys uitdeeling plaats. Verscheidene winkehers en firma's hadden een aantal aard.ge en nuttige voorwerpen belangeloos ter besctak- king gesteld. Zoo was er plateel, huishou delijke voorwerpen, kleedingstukken, terwyl Thalia-Theater: Agenda. Blokkade, Frühlingsstjrr Aug. 8 uur, voormalige kazerne Vee markt, cursus transportcolonne Roone Kruis. 2S Aug. 2 uur, Réunie-Bioscoop matinee. 28 Aug. 8 uur, school 7, repetitie gemengde zamgvereeniging Euterpe. 28 Aug. Stt u. Hotel Ide Zalm. Alg. Verg Commissie voor Oranije en andere open bare feesten. 28 Aug. 8 u. Gob. Daniël Cursus E.H.B.O. onder leiding van Dr. Montagne. 28 Aug. 8 uur, St. Janskerk, oprichting co mité voor stidhting gedenkraam. 29, Tug. 11 u. van. hotel De Zalm, verkoo- ping door not. J. van Kranenburg. UIT DEN OMTREK. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Zilveren ambtsjubileum van den gemeente-secretaris A. Kreupeling. Maandagmorgen is de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den bur gemeester, denbeer P. A. Troost, in open bare vergadering by een geweest. De zitting was gedeeltelyk gewyd aan de afdoening van eenige huishoudelyke zaken en verder aan de huldiging van den heer A Kreupeling, den gemeente-sec*e'aria, die op dezen dag zyn zilveren jubileum als zoo danig herdacht. Ter gelegenheid van dit feit wab dc raadszaal op feestelyke wyze met bloemen versierd. Een groote, fraaie bloemenmand van de gemeente prijkte niicden in de1 zaal. De agenda. Na open'ng der vohaUgt raadsvergade ring dceluc de burgemeester meue, dat de heer G. v. d. Loo bericht heeft gezonden, zyn benoeming als lid van den raad, ter voorziening in de vacatur Msaer aan te nemen. Zyn geloofsbrieven zyn echter nog niet ontvangen. God. Staten hebben de transactie met den heer C. J. v. d. Tas, betreffende de verkoop van grond by de begraafplaats, goedge keurd. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelen de het vergunningsrecht. Deze wijziging houdt in dat de redactie van Art. 23 der Drankwet, waarin staat dat het vergun ningsrecht parallel loopt met de huurwaar de, welke de localibeit in verband met den /omvang van" het bedrijf van den vergun ninghouder heeft, veranderd wordt door ver vanging der woorden „omvang van" in „om zet van sterken drank in". Deze wijziging heeft tot gevolg, dat voortaan voor de be rekening van het vergunningsrecht moet worden aangenomen de jaarlijks te schat ten huurwaarde van de betreffende locali- teit. Ingewilligd werd een verzoek tot bijdrage van 30% subsidie voor de Vakteekenschool der patronaatscommissie „St. Aloysius", zynde 350.46. De gemeenterekening over 1934 werd goedgekeurd, evenals de rekeningen der bedrijven. Uit deze laatste stippen wij aan dat het Gasbedrijf over 1934 een batig sal do boekt van 12J29Ö.23, het ElectriciteiLa- bedrijf 12.514.66 en het Waterleidingbe drijf f 2028.67%. De Voorzitter sprak hierna een woord van afscheid tot de heeren L. Slooten en M. Op nadrukkelijk verzoek van den jubila ris geschiedt de huldiging op bescheiden wy ze. ai ifc n,i U hebt, zoo vervolgde spr., in de achter U I.ggende 25 jaar dat ge geipeente-secre- taris rijt en 36 jaar dat ge ter gemeente secretarie te Waddinxveen werkzaam zyt, de gemeente zien bloeien en opkomen van een kleine gemeente tot een van middeloare grootte die oo> endien betrekkelijk welva rend mag wo. Óen genoemd. Na de gesch eaenis van de ambtsperiode van den jubilaris te hebben geschilderd en gewezen te hebnen op het vele maatschap pelijke werk waarvoor de heer Kreupeling zich verdienstelijk heeft gemaakt, sprak de burgemeester de hoop uit, dat de heer Kreu peting nog vele jaren voor de gemeente en rijn gezin gespaard zal mogen blijvert. (Ap plaus). Deze woorden gingen vergezeld van een fraaie pastel-teekening van den Waddinx- veenschen kunstschilder H. van Os, het raadhuis voorstellende en een prachtig klokstel namens de burgerij en een zilveren sigarenkist uit naam der raadsleden. Het woord werd vervolgens gevoerd door de wethouders J. G. Herfst en J. van, Tol, de raadsleden, de heeren M. Hykoop, T. A. v. d. Hee, S. Pille en Th. Zoethoutmaar. Na mens het ambtenarencorps der secretarie sprak die heer W. J. A. F. R. v. d. Clooster baron Sloet tot Everlo, Mr. P. H. Schwarz mede namens zyn collega's, de heer P. Ma- gré, gemeente-ontvanger en de heer Sam son, firmant der NÓV. Samson te Alphen a. d. Rijn. De hartelijke woorden gingen veelal ver gezeld van geschenken of bloemen. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Kreu peling voor de vele goede woorden, tot hem gericht. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bij een, terwyl allen van de gelegenheid ge bruik maakten om den jubilaris persoonlijk te complimenteeren. Den geheelen dag heeft de heer Kreupe ling te zijnen huize zeer veel blijken van belangstelling in ontvangst kunnen nemen, die hem dézen dag zeker tot een onvergete lijke hebben gemaakt en een overduidelijk bewijs zijn geweest van de groote achting die de heer Kreupel irtg in alle kringen der turgery geniet. M. Kolkman, t De gepensionneerde directeur van de al- gemeene begraafplaats, de heer M. Kolk y is in den ouderdom van ruim 80 jaar overleden. De overledene nam in 't vereeni- gingaleven een zeer vooraanstaande plaats in. Hy was o.a. bestuurslid dr Item. Kerk, lid van het bestuur van het Nourrissefonds :ommissaris der vereeniging voor zieken- huisverpleging. Meer dan een halve eeuw maakte hy deel uit van de plaatselijke brandweer en hij was .thans secretaris van het brandbestuur. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST. Het Kon. Besluit betreffende de benoeming van de Ministers Gelissen en Deckers tot Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en Landbouw en Visscherij. De Staatscourant van hedenavond zal be vatten een Kon. Besluit waarby met ingang van 2 Sept. 1935 antedag wordt verleend aan Dr. Ir, H. C. J. iH. Gelissen als Minister van Economische Zaken en aan Mr. Dr. L- N. 1 Deckers als Minister van Defensie, met j dankbetuiging voor de vele en gewichtige j diensten door hen aan H. M. de Koningin en I aan den lande bewezen. Benoemd is tot Minister van Handel, Nij verheid en Scheepvaart Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen en tot Minister van Landbouw en Vissahery Mr. Dr. L. N. Deckers. Tydens de ontstentenis van-een Minister van Defensie is het beheer van het Dep. van Defensie ad int. opgedragen aan den Minis ter van Staat, Minister van Koloniën Dr. H. Col ij n. i De eerste automatische interlocal* telefoonverbinding. HILVERSUM, 27 Aug. Met ingang van 2 September om 1 uur 's middags zal het voor de aangeslotenen aan het telefoonnet mogelijk zijn de verbinding met Bussum tot stand te brengen. Dit zal dan de eerste automatische intercommunale verbinding zijn. Op 24 Sept. zullen voorts de aangeslo tenen in Baarn en Soest en op 8 October de aangeslotenen in Huizen, Hollandsche Rading, Lage Vuursche en Loosdrecht zon der tusschenkomst van de telefoniste te be reiken zyn. De teaardebestelling van het stoffelijk overschot van Prof Dr. i DEN HAA)G, 27 Aug. Naar wy i hebben de nabestaanden van wijlen Prof. Dr. W. Schikking, rechter in het Permanen te Hof van Internationale Justitie, het aan bod van de Nederlandsche Regeering aan vaard om de teraardebestelling van het itoffeljjk overschot te doen plaats hebben met de militaire eerbewijzen aan de waar digheid van het hooge ambt van den ont- ilapene verschuldigd. plechtigheid zal Donderdag a.s. plaats hebben. Om half elf zal er in de Duitsche kerk een rouwdienst worden ge houden. De verdere regeling der begrafenis is thans nog niet geheel vastgesteld. Het ligt in de bedoeling dat het stoffelijk over schot van Prof. Dr. Schticking naar Duitsch land zal worden overgebracht. Staking in de wollenstoffenindustrie in Tilburg. TILBURG, 27 Aug. De loonsverlaging in de Tilburgsche wollenstoffenindustrie, wel ke gisteren is ingegaan, heeft geleid tot een wilde staking. Reeds gistermiddag werd aan de fabriek van Thomas de Beer het werk neergelegd. Hedenmorgen had de staking zich uitgebreid over 10 van de 39 fabrie ken. Het aantal stakers bedraagt ruim dui- ind. De stakers hebben hedenmorgen perso neelsvergadering 'gehouden. De toestand is rustig, men verwacht dat de staking zich zal uitbreiden over meerdere fabrieken. De stakingsleiders z(jn voornamelijk com- munisten. VOETBAL. Nagekomen uitslagen. Juniores-competitie G.V.B.: Lekkerkerk Ammerstol a 30. Nederlaagwedstrijden; Elinckwijk—Gouda niet 34, maar 43. WIELRENNEN. G. R. C. „Excelsior". Zondag hield „Excelsior" een trainings- rit over een afstand van 60 K.M., welke door het gunstige weer in een bijzonder goeden tijd werd verreden. In den eindsprint wist E. de Jong met een fietslengte te win- nen. De uitslag luidt: A-Klasse: 1. E. de Jong, tyd 1 uur 35 min. 25 sec.; 2. D. Ramp, op fietslengte; 3. C. v, d. Wiel. - B-Klasse: 1. J. Hofstede, 1 uur 37 mm. 12 sec.; 2. G. v. d. Berg Jr., op 1 wiel; 3. P. Achterberg; 4. H. v. Helden; 5. Y. de Jong, allen wiel in wiel. De Junioren reden over een afstand van 40 K.M.: 1. A. v. d. Hoorn, 1 uur 14 min. 45 sec.; 2. H. Oosterom op 3 M.; 3. J. van Vliet op 5 M. Zondag a.s. Sprint op den weg voor alle klassen. De renners komen bijeen om 9 uur aan de Nieu.we Sluis. SCHAKEN. D.O.Z. 2—Messemaker 4. Voor de bekercompetitie van den Goud schen Schaakkring werd gespeeld D.O.Z. —Messemaker 4 2M»—7Vi. ZWEMMEN. Onderlinge wedstrijden. Zooals elk jaar op Koninginnedag-organu seert de Goudsche Zwemclub «-..^rdM middag 2 uur onderlinge To slot wordt een polowedstryd G.z.o. i gespeeld. I lours van Amsterdam. WISSELKOERSEN 26 Aug. 27 Aug. Officieel. jonden 7.34% 7.34% Uerlyn 59.37 59.37% Parys 9.77% 9.77% Brussel 24.90 24.90 Zwitserland 48.23 48.23 [Copenhagen 32.80 32.80 Stockholm 37.87 37.87% Oslo 36.90 36.02% New-York 1.477.. 1.477* Niet officieel. Italië 12.10 12.12% Madrid 20.25 20.25 Praag 6.15 6.17 Beursoverzicht. In het beursbeeld was vandaag weinig .erandering gekomen, hoewel vandaag de stemming in Wallstreet veel was verbeterd en de koersen het Zaterdag geleden verlies konden inhalen. De onzekerheid omtrent den internationalen politieken toestand drukt echter in toenemende mate haar stempel op 4e markt. Er ging vandaag dan ook weer zeer weinig om. Alleen in Amerikaansche fondsen was een en ander te doen, waarby yooral koperaandeelen de aandafht trokken. De stemming voor deze papieren was vast, waarbij Annacond&'s op den voorgrond tra- den. De locale markt was zeer stil. In Kon. Olie ging weinig om, het fonds Verbeterde iets en kwam boven 196. De Amerikaansche soorten waren goed prijshoudend. Philips ontmoetten eenige vraag waardoor de koers 3 verbeterde. Unilevers zetten 1 lager in en konden slechts een gedeelte van het verlies inhalen. Aku's prijshoudend. Tabakken opnieuw ongeanimeerd en on der leiding van Snenem'bah's die 2 7t ver loren, kwamen de koersen lager. .Suikerwaarden iets zwakker. Rubbers waren eenlgszins verdeeld. De koersverschillen waren overigens onbetee- Ned. Scheepvaart Unie begonnen iets la ger, maar kwamen later hoven het peil van S'ltefn Staatsfondsen onregelmatig. De 4 Ir obligaties Nederland en Ned.-Indië lagen gedrukt en stelden zich beneden het slotpeil van gisteren. Oude Schuld lager, hetgeen ook met Gem. Obligaties het geval was. De geldmarkt was Iets ruimer. Geld op prolongatie was vandaag 414 'k.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2