KONINGIN ASTRID VAN BELGIë BIJ EEN AUTO TOCHT IN ZWITSERLAND OM HET LEVEN GEKOMEN. Koning Leopold van België licht gewond. Hedenmorgen is Koningin Astrid van België bij een noodlottig auto-ongeluk in Zwitserland om het leven gekomen. Het ongeluk had plaats nabij Kiissnach aan het Vier- woudstedenmeer. Koning Leopold bestuurde zelf de auto, Koningin Astrid zat naast den Koning. De chauffeur zat achter in den wagen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is de auto tegen een boom gereden. Koningin Astrid is met het hoofd tegen de voorruit geslagen en was onmiddellijk dood. Koning Leopold werd licht gewond. Koningin Astrid van België werd op 17 Nov. 1904 te Stockholm geboren en is dus ruim 30 jaar oud geworden. Beurs van Amsterdam. Helderziend Medium Ver. staten. New Foundland geteisterd. Vetrtig personen omgekomen. Tweehonderd booten gezonken of beschadigd. By een orkaan, die de vorige week op New-Foundland heeft gewoed, zyn in totaal 40 personen om het leven gfékomen. Men vreest echter, dat tlog meer personen, om trent wier lot men in het onzekere verkeert, gedood zyn. Meer dan 200 booten zyn gedeeltelijk ge zonken gedeeltelik zwaar -beschadigd. Ver scheidene schepen raakten op drift. De schade wordt op 250.000 dollar geschat. Ook zijn twee vjjggtuigen van de Impe rial Airways ,die door een firma te St. John waren geleverd, vernield, BINNENLAND. Loonbijslagregeling voor land en ttiinbouw. Een aanschrijving van den minister, waardoor de regeling thans in het geheele land is ingevoerd. Aan de besturen van 63 gemeenten in Noord-Holland en 161 gemeenten in Zuid- Holland heeft de minister van sociale zaken medegedeeld, dat ook in die gemeenten van 15 September af de loonbijslag voor den landbouw kan worden toegepast. Gelyk be kend, is deze regeling reeds ingevoerd in het Westland, de bollenstreek en de Streek, zoodat aan de gemeentebesturen van die t gebieden thans geen aanschrijving is ge zonden. Aan het voorgaande kan nog wor den toegevoegd, dat thans de loonbyslag regeling voor land- en tuinbouw voor het geheele lpnd is ingevoerd. Dienst der nachtposttreinen. Wyziging met ingang van den winterdienst. Met ipgang van den winterdienst welke dit jaar op 7 October aanvangt, kdmt er naar de Tel. meldt een belangrijke wijzi ging in den loop van de nachtposttreinen. Thans loopen deze posttreinen, welke van Amsterdam C.S., Rotterdam D.P., Maas tricht, Hengelo en Groningen vertrekken, alle naar Utrecht-Maljebaan. Hier komeiy zy aan tusschen kwart over één en half twee en zy vertrekken dan, na gerangeerd te zijn, verder in de verschillende richtingen. De nieuwe samenstellingen, overladingen enz. vinden dus te Utrecht kan het station Ma liebaan plaats. Met ingang van den winterdienst nu zul len deze treinen niet meer naar de Malie baan rijden, doch naar Utrecht Centraal Station, waar de overladingen en rangeer diensten zullen geschieden. De Ned. Spoorwegen hebben hiertoe be sloten, omdat het Centraal Station zich voor deze verrichtingen beter leent en er boven dien een belangrijke arbeids- en tijdsbespa ring verkregen' zal worden. In verband hiermede zullen de nachtposttreinen niet meer via Hilversum, doch via Breukelen rij den. Volgens het voorloopige schema zal de nachtposttrein van Amsterdam C.S. ver trekken om 0.16 (thans 0.18) en naar Am sterdam W.P. rijden, met aankomst om'o.26. Deze trein vertrekt dan om 0.32 van Am sterdam W.P. via Breukelen naar Utrecht C.S., aankomst 1.04. Na gerangeerd te zijn vertrekt de trein om 1.49 naar Maastricht. In de vertrekuren en den loop der andere nachtposttreinen komen behalve dan het rijden naar Utrecht C.S. in plaats van naar Utrecht Maliebaan nagenoeg geen wijzi gingen. De nachtposttreinen via Amersfoort naar Groningen en via Amersfoort naar Hengelo zullen om 1.44 resp. 2.01 van Utrecht CjS. vertrekkende over de Vecht- brug, gaan rijden. t Voor de Posterijen 'brengt deze verplaat sing belangrijke arbeidsbesparing, terwijl de overladingen op den posttrein, die om 3.33 van Utrecht C.S. naar Arnhem wertrekt, eveneens vergemakkelijkt worden. GEMENGDE BERICHTEN. Inbraak te Z De inbrekers gebruiken wederom ontplofbare stoffen. Ongeveer 700 Een irebrekersbende, die met dynamietpa- tromen werirt en die de vorige week waar schijnlijk beeft ingebroken in de melkfabriek Hollanld te Woerden, heeft te Zwammerdam Gisternacht is in het kantoor van den houthandel dér firma C. Hoogendijk en Zoon ingebroken. De omstandigheden, waar onder déze brutale inbraak heeft plaats ge had, vertoont een frappante gelijkenis met die te Woerden. Ook hier moest eerst een deur worden geforceerd van den kast, waar- i» twee brandkasten waren ondergebracht. Ook hier heeft men door middel van een dynamiet- patroon het slot en de, binnenwand van de zware kast totaal vernield en tenslotte is ook bij deze inbraak den dtteven een bedrag van 600 k TOO in handen, gevallen. Het zou dezelfde «bende zijn, die than® voor de vijfde maal met succes opereert, tweemaal in Am sterdam, eenmaal te Patten op de Veluwe. Toen de heer Hoogendijk gistermorgen z\jn kantoor betrad, vond hij «beide deuren welke toegang gaiwem tot het gebouw, ge opend. De sloten, welke van een solide structié zjjn, kast,, waarih ^behalve scheiden de twee groote plaats hebben gevonlden, heersdhte een on beschrijfelijke chaos. Eén van de beide lke van een solide cc geforceerd en in diverse bleken en t doch de kast, was met een had tot dit doel het geld bewaard w bewerkt V. twee gaten itt de kast i boord, waarin de patronen Zijn gestoken en do explosie i® ditmaal zoo hevig geweest, iai de geheele binnenwand van de deur is bezweken en een groote hoeveelheid gips, welke als vulsei wordt gebruikt, over den \loer verspre.' iag. Om by het geld te komen hebben de da ders eensr nog een vak ni de kast moeten openbreken. Dat men hierbij aan de ouder- wetsdhe methode de voorkeur heeft gegeven, vindt v«rmoadelijk oorzaak in het feit, dat de explosie van de dynamietpatronen ren geweldige knal heeft veroorzaakt, welke door omwonenden is gehoord. Men heeft daar echter niet verder aandacht aan ge- schortten, evenmin trouwens aan het feit, dat ongeveer op hetzelfde tijdstip tusechen half 1 en half 3 het af- en aanryden van een auto is gehoord. By den heer Hoogendijk is reeds twee maal ingebroken, de laatste maal nog slechts enkele maanden geleden, by welke gelegenheid de thans onaangeroerde brand kast, waarin sleohts boeken enz. waren ge borgen, is geforceerd. Uit alles blijkt wel dat men uitstekend van de situatie op de hoogte is geweest. In de kast werd, behalve een stuik koperdraad, dat voor de verbinding met de battery heeft gediend, ook nog een exemplaar van het Rotberdamsch Nieuws blad, alsmede een boondmknoop en een das van een van de dieven gevonden, zoodat het vermoeden bestaat, dat zy, nadat de buit in hun bezit was, eenigszin® overhaast de vlucht hebben genomen. De heer Hoogendijk, die reeds herhaalde lijk getracht had zich tegen inbraak te ver zekeren aanvankelijk was daar van de zijde van verzekeringsmaatschappij bez waar tegen gemaakt, omdat niemand by het kan toor woonde was hierin vorige wéék juist geslaagd. De dezer dagen optvangen polls word op den grond voor de vernielde brand kast gevonden. Behalve de ryksveLdwacht van Alphen a. d. Ryn, de «gemeente-veld wachter van Zwammerdam was juist met verlof, is ook de polity te Woerden en de recherche te Amsberdaip van de inbraak1 in kennis gesteld. Deze laatste zal een nader onderzoek instellen. Een veelbelovend meisje. Vijftienjarige dievegge te Rotterdam betrapt. De politie te Rotterdam heeft, naar de Tel. meldt, dezer dagen de hand gelegd op het vijftien jarig winkelmeisje M. B., dat sedert geruimen tijd gewerkt heeft in een filiaal van den heer A. J. I. aan de Zwart Janstraat. Het meisje «heeft in den loop van den tijd voor aanzienlijke bedragen aan winkel goederen gestolen. Bii een huiszoeking in een perceel aan de Boomgaardstraat werd een voorraad gevonden, die ƒ700 a 800 waard is. De heer I. schat het in totaal ge- stolene op een waarde van ƒ2000. In een pand aan de Zijdewindstraat, waar een vriend van het meisje woont, werd voor 50.aan goederen uit den winkel gevon den. De heer A. J. I., die een zaak in ga lanterieën en huishoudelijke artikelen aan den Crooswykscheweg heeft, bemerkte den laatsten tijd, dat zijn filiaal aan de Zwart Janstraat, waar toch geregeld goed ver kocht werd, niet de resultaten opleverde, welke men er van mocht verwachten. Bovendien vermiste hij telkens belang rijke hoeveelheden goederen en ook geld, zoowel uit de cassa, als uit tasschen en por- temonnaies van zoons en dochters, die in de zaak werken. Reeds spoedig kreeg men argwaan tegen het winkelmeisje, dat reeds geruimen tyd in het filiaal .aan de Zwart Janstraat werkt. Dinsdagmiddag keek toevallig een dochr ter van den heer I., ook in het filiaal werk zaam, in een actetasch, die in het achter magazijn hing en ontdekte, dat daarin ver scheidene voorwerpen zaten, o.a. een kris tallen jampot, een zilveren jamlepel en ver schillende nieuwe snuisterijen, uit den win kel afkomstig. Zy stuurde de winkeljuf frouw, aan wie de tasch blijkbaar toebe hoorde, met een boodschap weg en waar schuwde hierop de politie, die nadat zij den inhoud van de tasch geïnspecteerd had, op de terugkomst van de winkeljuffrouw wachtte. Daaropondervroeg de rechercheur het meisje, doch hy kreeg ten antwoord dat zy de artikelen eens aan haar moeder wilde laten zien. Zy vroeg brutaal wat men daar tegen had. De politie had hier echter wel het een en ander tegen en nam het meisje mee naar het bureau, waarop een huiszoeking volgde in een perceel aan de Boomgaardstraat. De rechercheurs, die •deze huiszoeking ver richt hebben, stonden een oogenblik ver baasd over hetgeen zij daar vonden. Door het geheele huis verspread werden hoeveel heden emaille-artikelen, tinnen rookstellen, plateel-artikelen, als klokjes, vazen, enz., een grooten bronzen olifant, een rooktafel, toiletstellen, zilveren lepels en vorken, por tretlijstjes en dergelijke artikelen gevonden. In de keuken vond men bovendien nog eèn complete keukeninrichting, kooktoestellen, pannen, ketels, enz. Alles was echter in ge bruik genomen, doch men kon nog heel goed constateeren, dat het afkomstig was uit den winkel van den heer I. De politie heeft bo vendien nog een huiszoeking verricht in een pand aan de Zydewindstraat, waar voor een bedrag van ƒ50.— aan galanterieën werd gevonden. Het onderzoek zal moeten worden uitge breid. Er zullen nog huiszoekingen worden verricht in Rockanje, Delft en Overschie, waar familieleden en kennissen van mej. B. wonen, die rykelyk met cadéaux overladen moeten zyn. Bovendien zal men onderzoeken of mej. B. ook aansprakelijk kan worden gesteld voor het verdwynen van het geld uit de cassa en uit de portemonnaies en tasschen. Vermoedelijk was het 't meisje vrij ge makkelijk gevallen om gestolen goederen uit den winkel te krijgen. Er is n.l. een extra-uitgang aan de Zegwaardstraat en het is waarschijnlijk, dat zy via deze deur, die niet algeméén gebruikt wordt, de goe deren heeft doorgegeven aan handlangers of deze zelf heeft meegenomen. Eerste Nederlandsche Flesschen- Gasstation. Bij de gasfabriek te Hellevoetsluis Gistermiddag is te Hellevoetsluis op hec terrein van de N.V. gasfabriek Hellevoet sluis in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden het eerste Nederlandsche fles- schengasstation geopend. I« 1933 heeft de raad van Hellevoetsluis, eertyds 4600, thans f500 inwoners tellende, het voorstel van het G.E.B. te Rotterdam aangenomen om de ingezetenen in de ge legenheid te stellen electrisch te koken, op voorwaarde dat men gedurende dertig jaar niet een gasconcessie zou verleenen. Het G. E.B. zou electrische kooktoestellen in huur koop geven. De Kroon weigerde een verzoek van ingezetenen Om'het besluit te vernie tigen. De heer H. Flandér, directeur van de N.V. gasfabriek Hellevoetsluis, weid door een artikel van ingenieur Brunklaus in 1933 op de waarde van flesschengas opmerkzaam gemaakt, en omdat door den genoemden maatregel juist de mogelijkheid tot afzet van zyn fabriek belangrijk was ingekrom pen, werd besloten in samenwerking met den heer Brunklaus een bedrijf van- fles- schengas-distributie op te richten. De bur gemeester van Ilelleivoetsluis weigerde wel iswaar de vergunning tot oprichting, maar dit besluit is door de Kroon vernietigd met welke moeilijkheid er ondertusschen een jaar was verstreken. Thans is het toch zoover gekomen, dat op geheel Voorne en Putten normaal stads- gas is te krijgen tegen normalen prys, na melijk 11 cent per kubieke meter, franco thuis. Vóór de huur van de installatie wordt per maand zestig cent berekend, zoodat het gas niet meer kost dan te Schiedam, Mid delburg en Vlissingen. By de opening van het station, gistermid dag, heeft behalve de directeur het woord gevoerd ir. Brunklaus, die, verbonden aan het gemeente-gasbedryf te Tilburg, sedert 1932 het distribueeren van lichtgas in fles- schen propageert. Ir. Brunklaus heeft een technische uiteenzetting gegeven. De volgende spreker was mr. W. J. C. A. •Nygh, die lid is van den raad van Helle voetsluis, in welke hoedanigheid hy echter spreker vestigde er den nadruk op niet het woord voerde. Hy bracht den poli- tieken kant van het .ontstaan en de wor dingsgeschiedenis van het flesschengassta- tion te Hellevoetsluis, de geheele onver kwikkelijke „gasoorlog", zooals hy het noemde ,in herinnering en prees het initia tief, het vernuft en déh y ver van den direc teur. Dr. Kros, tandarts 'te Hellevoetsluis, wa* de tolk van een deel van de burgery, dat dankbaar is voor de nieuwe kook- en licht- mogelykheden, welke,hem worden geboden met de flesschengasdlstributie. Tenslotte hebben o.a. nog de heeren F. W. van Driel, burgemeester van Nieuw-Hel- voet en I. Klop, voorzitter van de Eilanden- beurs, uiting gegeven aan de gevoelens wel ke hen op dit oogenblik bezieiden. Het conflict in de TiHrnrgsche Wollens toffen-industrie. Hat A.N.P. meldt nog uit Tilburg: Vanmiddag hebben by de firma de Rooy van Wyk 62 arbeiders het werk niet hervat, zoodat ook deze fabriek grootendeels stil ligt. De Vereeniging van fabrikanten van wol len stoffen te Tilburg heeft ter kennis van het personeel van de by deze werkgevers- vereeniging aangesloten bedrijven gebracht, dat deze fabrieken op Donderdag 29 Augus tus zullen zyn gesloten en opnieuw worden aangezet op Dinsdag 3 September om 8 uur 's morgens. Aan de arbeiders, die tot en met heden, Woensdag 28 Augustus, hun arbeid in de fabrieken hebben voortgezet, resp. den arbeid na een tijdelijke onderbreking van morgen hebben revat, zal over Donderdag 29 Augustus 8% maal het minimum uur loon worden uitbetaald, voor zoover althans deze arbeiders op 3 September op het aan gegeven uur den arheid hervatten. Hierbij valt op te merken, dat Tilburg van Vrydag tot en met Maandag kermis viert, gedurende welken tijd de gewoonlijk gesloten zijn. fabrieken Onbewaakte overwegen. Motorrijder gedood. Gistermorgen tegen half 8 is op den on- bewaakten overweg bij wachtpost 10 onder de gemeente Schalkwijk (tltr.) de 23-jarige M. Mulleners, uit Grevenbicht, landmeter van beroep, die in de omgeving werkzaam heden verrichtte, door den sneltrein, welke om 7.11 uur uit Utrecht was vertrokken, ge grepen. Hy werd vrijwel onmiddellijk ge- dood. De trein had ruim 20 minuten ver traging. Dc baldadigheid op de spoorlijn bij Oidebroek. Betreffende de baidadigen aanslag, welke zooals wii reeds meldden, dooi eenige mili tairen bjj Oidebroek op een sneltrein is ge pleegd, weet de „Tel." nog te vermelden, dat bij aankomst te Zwolle bleek, dat de locomotief sporen droeg van de euveldaad in den vorm van een lichte beschadiging. Onmiddellijk rapporteerde de machinist dit aan zijn chef, die op zijn beurt weer de ma rechaussee te Wezep in kennis stelde. Deze stelde een uitgebreid onderzoek in en bij de jeugdherberg werd een spo< Eenige meisjes-trekkers, die aldaar Ver toefden, hadden enkele militairen, onder wie een korporaal, op den bewusten dag in de nabijheid van den spoorweg gesproken. Uit tweehonderd korporaals, die in het kamp Oidebroek werden opgesteld, wezen zy den korporaal aan, met wjen men toen tevens de miliciens bad. Milicien H. en kor poraal K. werden op transport gesteld naar Breda en aldaar in arrest gesteld. Milicien W., die geen aandeel in de affaire had, is op vrije voeten gesteld. Auto te water te Beek en Donk. Een architect gedood, een handelsreiziger zwaar gewond. Bestuurder verloor de macht over het stuur. Gisterennacht, omstreeks één uur, is te Beek en Dona een auto-ongeluk gebeuld, waarbii één doode en één zwaar gewoi.de zyn te betreuren. Het hoofd der school aldaar, kwam, in gezelschap van zyn' zwagjr, ten architect, per rijwiel uit de richting Veghel, toen zy tegenover de fabriek van de firma 1'. van Thiel Zonen, een auto, komende uit de richting Helmond, ontmoetten. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, verloor de be stuurder van den wagen, een handelsreizi ger uit Oss, de macht over het stuur, reed rakelings langs den vooroprydenden hoofd onderwijzer en greep den circa vyf meter achter dezen rydenden architect, die onge veer twaalf meter werd mediegesleurd. De ongelukkige kwam terecht tegen een sti kisten, die ter verzending gereed stonden op den steiger van de firma Van Thiel. De wagen reed over den steiger naar de Zuid- Willemsvaart, kwam terecht op de leuning van een boot, botste tegen een tweede vaar tuig en verdween toen in de diepte. Een portier van den wagen werd afge rukt en bleef aan het anker van de laatste boot hangen. De kapitein van de eerste boot, die door den slag was gewekt, was spoedig aan dek en bemerkte den bestuurder, die ii het kanaal zich zwemmende trachtte te red den. Met een haak heeft hy den drenkeling gegrepen en op het droge gebracht. Intusschen zocht de hoofdonderwijzer in het duister naar zyn zwager, totdat de nachtwaker der fabriek verscheen en de lich ten vóór de fabriek ontstak, waarna men spoedig den zeer zwaar gewonden architect in bewusteloozen toestand ontdekte. Dr. Ver beek uit Gemert verleende eerst zyn hulp aan den architect, die er het ergste aan toe was, en vervolgens aan den autobestuurder, die bij kennis was en klaagde over inwen dige pynen. De architect, de heer A. Theuwu echter overleed daarna. Het lyk werd ge bracht naar het „Liefdehuis" te Beek. De autobestuurder werd naar het R. K. Gasthuis te Helmond getransporteerd. Zlfn toestand is zorgwekkend. De «burgemeester van Beek en Donk en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse. Proces-verbaal van het ongeluk werd opge maakt. De wagen zou in den loop van den Ochtend worden gelicht. RADIONIEUWS. Programma voor heden. H i 1 v e s u m: A.V.R.O. 5.30—6 Gramo- foon; 6.30—7 Sporbpraatje door den! heer H. Hollander; 7.00—8 Concert door het O.n- roep-Ohkest; 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.05 8.46 Mozai V anoert door het Omroep-Or- kest en Piano; 8.45—9.15 Aanfluiting met de Nieuwe Doelenzaal te Rotterdam. Derde A.VR-D.^Slipj acht9.15—10 Concert door het Renova Kwintet; 10.— Terug naar de Doelen; 10 SO11 Gramofoon; 11—11.10 Nieuw-richten; 11.40—12 Concert door de A.VJt O.-Decibels. Hulrerr N.C.&.V. 55.30 Cursus han denarbeid .-oor de jeugd; 5.30—6.43 Orgel bespeling en Gramofoon; 6.43—6.58 C.N.V. kwartiertje. Spreker A. Stapelkamp; 7.18— 7.30 Radio-reportage, «vent. Gramofoon-, 7.808 Weekoverzicht „Wat er op «de we reld gebeurt" door Corn. A. Crayé; 8—8.05 Weer- en Nieuwsberichten; 8.059 Concert door het N.C.R.V.-Orkeet; 9—9.30 Prof. Dr. H. C. Delsman over „Bewoners van/ tropi sche zeeën" (II). 1. Dolfyraen. 2. Walvls- schen; 9.30—1030 Vervolg concert; 10— 10.05 Nieuwsberichten; 1030—11.30 Gramo foon. at M \RKTBERireTEN. Veemarkt Gouda. 29 Aug. Aangevoerd in totaal 1345 stuks, waarvan 38 slachtvarkens. Vette van 19 20 ct. per pond levend met 2 kor ting; Londensche 1617 ct. per pond levend met 2 korting; 380 magere varkens ƒ20 -28; 863 biggen 11-15, Geldersche 15— 17; 4 runderen 120—145; 50 nuchtere kal veren 47.50; 10 bokken en geiten 2—6 per stuk. Handel stug. Kaasmarkt Gouda. 29 Aug. Aanvoer 405 partyen. Pry zen: le kw. met r.m. 21—23 idem 2e kw. 19 20, zware tot ƒ24. «Handel matig STADSNIEUWS. BOTER: Goeboter 7( pond. Handel EIEREN: Kipeieren f^.7l per 1 Prijzen: ct., weiboter 6570 ct. per ivoer 129.500 stuks. Pry zen: ƒ2—2.50 Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveillng GA. te Gouda. 29 Aug. Aanvoer 78.600 kipeieren. Prij zen: 56-58 K.G. ƒ2.80—2.90, 58-60 K.G. 2.90-3.00, 60-62 K.G. ƒ3.00—3.10, 62-66 K.G. 3.103.50, bruine 68-68 K.G. ƒ3.00- 3.60, kleine eieren 2.70—2.80 per 100 stuks. Heneieren 1.90—2.30 per 100 stuks. 1000 eendeieren. Pry zen ƒ1.802.20 per 100 stuks. Kalkoeneieren ƒ3.50, GOUDA, 29 Aug. 1935 Het Koninginnefeest 1935 De Feestwijzer verschenen! Heden is het programma verschenen v* de feestelyktadar, welke de CommieT™" Oranje- en andere Openbare Peesten on J™ terdag 3d Augustus an. organiseert. Het boekje liet er in z(ju fraai om»- kleurig omslag met ihet portret van Hu de Koningin aardig uit. Het program» dat door de Commissie ia samerZS zeer gevarieerd, zoodat de gansche J.' king in staat wonit gesteW deze IZt feestelijkheden by te wonen. We 'hebben kort geleden reeda een en der ervan vermeid, maar nu komt bet gramma alle detail* van de feestvierug Het blykt nu dat feitelijk va„ den vro. gen moygen diw.z. dan vanaf het u waarop ieder geacht wordt wakker te X - de muziek door Gouda's straten zal kim' ken.. Drie muziekkorpsen zullen van 8_i uur door de -stad te trekkeni Ieder kon» heeft een andere route, zoodat in alle wii ken der start de vroolyke marschmuziek ~i worden gehoord. Die aankondiging van den feestdag ia H.-, tevens het sein dat overal de viag worden uitgestoken, voor ®oover dat nipt reeds is geschiea. Een stad in vlag™,to„i verhoogt de feeststemming, die er on d™ Koninginnedag wezen moei P Na de reveille volgt dan een CarillmK- speüng van den heer Van Zuyien, een kin. derzanghulde met orkestbegeleiding oa dt Markt, een ruiterstoet door de stad allet- aardigste kinderspelen en optochten 'a, des avonds komt dan als de groots attractie een liohtstoet door Goiüa's straten trekken De deelname daarvoor is zeer belangrijk, zoo dat deze met lampions en fakkels verlichte kleurige stoet, die door meerdere muziek korpsen wordt begeleid, zeker enorme be langstelling trekken zal. Ais gebruikelijk wordt het feest besloten met een concert van het Stedelyk Muziek, korps op de Markt, waarna een groot vuur- werk zal worden ontstoken. Het programma, dat alle bijzonderheden van dezen leestdag vermeldt, is by de ver. schillende 'boekhandeiorc n en andere adtes- sen verkrijgbaar. De winkels later open met het oog op Koninginnedag. Naar aanleiding van een verzoek van de Middenstandücentrale hebben B. en W. be sloten om aigeheele ontheffing van de ver ordening op de Winkelsluiting voor Gouda te verleenen. Op Donderdag 29 en Vrydag 30 Augustus a.s. mogen de wirekelB geopenlct blyven tot 10 uur «n op Zaterdag 31 Augustus a.s tot 12 uur. Gemeenteraad. De Raad deser Gemeente zal worden bij eengeroepen op Dinsdag 3 September te 2 uur des middags. Rekening Gemeentewerken en Brandweer 1934. Naar aanleiding van het bepaalde in ar tikel 265 der Gemeentewet stellen B. en W. dm Raad voor de rekeningen van Gemeente- wenken en Brandweer over 1934 voorlooplg vast te stellen. Diploma costuumnaaister. Voor het gehouden examen der Ned. Mode- vaJkschoolvereeniging E.N.S.A.I.D. te de* Haag zyn geslaagd voor costuumnaaister de dames M. Peters en M. Plomp, leerlingen van Mevr. Brenkan-Binnendyk, Hooge Gouwe 99. Kantongerecht. Zitting van 28 Augustus. Overtreding Arbeidswet. T. T. te Moordrecht «had een 17-jarig meisje op Zaterdagavond in zyn winkel la ten werken, hetgeen strydig «is met de Ar beidswet T. werd veroordeeld tot 7.50 boete, Subs. 3 dagen hechtenis. v Geen overtuigend bewijs. Een clubje, bestaande uit negen jongens, allen uit Rotterdam afkomstig, reden op den Haastrechtschen, dijk, twee aan twee achter elkaar, toen. op een gegeven mo ment uit de richting Oudewater een auto kwam aangereden, die teveel naar links uit haalde, waardoor H. B., één der Rotterdam mers werd aangereden. Het eigenaardige van dit geval was echter «dat de autobe stuurder «H. B. beschuldigde van naar links te zyn uitgeweken. Uit het getuigenverhoor «kwam vast te staan dat B, «geen schuld «had en. dienten gevolge sprak de kantonrechter hem vrij. Een gevaarlijk punt. De tachtigjarige P. A. uit Gouda, kwam op een Zondagmiddag uit de Boschweg ge- loopen met de bedoeling de Hooge Schle- landsche Zeedyk daar ter plaatse over te steken. TJüt de richting Gouda kwam Th. J. M. uit den Haag op «zijp motorrijwiel aan rijden, dodh de afstand was nog zoodanig dat A. meende nog wel te kunnen over steken1. Hierin vergiste de man zich, want toen hy byna aan den anderen «kant van den weg was, werd hy door M. aan zyn linker been aangereden. A. kwam te vallen, en of schoon hy geen pyn gevoelde, kon hy niet loopen. Vanmorgen verscheen 'hy voor den kan tonrechter en zeride, op medisch advies nog njet te mogen loopen. M. G. en D. v. d. S„ beèitn ,jit Gouda, bobben een hooge snelheid bil motorrijder geconstateerd die zelf 70 80 K.M. moet hebben bedragen, terwijl de nolitieverordening een maximum snelheid 20 K.M. voorschrijft. Dit laatste achtte de ambtenaar dan ook 'Kt meest bezwarend en eiachte tegen den 1 verdachte em boete van 20.— suhs. i da zen overeenkomstig welke eis* de kanton- ..wlrxnlvlrx Een ingewikkelde kwestie. i'eieclit stond vervolgens de heer W. v. d i3. te Gouda, omdat hy was verbaliseerd door oen hoofd-opzaöhter der Gemeentewer ken te Gouda, omdat hy niet de door het ven eischen aan zyn bedryf, had ingewil- ^Hct bleek, dat, wilde de heer v. d. B. zyn bedryf geheel aan de voorgeschreven bepa lingen laten voldoen, dit op een totale kos ten van 1000 of 1600 gulden zou komen. De verdachte hield een uitvoerig pleidooi waarin hy de a.i. ongemotiveerdheid van het procesverbaal aantoonde. Ook deelde hy mede dat B. en W. nu de ibedrijfsvergun- De ambtenaar van het O.M. vond het noo- dig enkele deskundige «getuigen te hooren en daarvoor werd de zaak 14 dagen aange- Dure onvoorzichtigheid., F. A. B. uit «Breedevoort had op den Haastrechtschen dijk met zijn vrachtauto een paar wielryders willen passeeren, zon der te letten op de viedliigheid en de wei nige breedte van den weg. Daardoor was hy in botsing gekomen met een tweetal fietsers, wier karretje leelyk Zyn orevoorzichtigheid is hem 'vry duur le staan gekomen. De ambtenaar van het O.M. eischte 16.— suibs. 3 dagen hechte nis, met toewijzing der civiele vordering, zijnde 3.—. Het vonnis luidde 7.50 of 3 dagen hechtenis, plus 3.— schadever- Weer een aanrijding. W. H. uit Nieuwland bestuurde «een auto bus, waarin schoolkinderen met een paar geleiders, toen in de Vlist de vrachtauto van A Z. uit Arkel kwam aangereden. Daar de smalle wog daar ter plaatse een passeeren onmogelijk maakte, stopte H., maar Z. reed door, waardoor een botsing onvermijdelijk was. G. v. 0., veldwachter te Nieuwland, zat ook in de auto-bus en zag de botsing aan komen. De ambtenaar vorderde tegen W. H. vry. jpraak en tegen Z. 10.«boete of 2 da gen hechtenis, waarby de kantonrechter zich aansloot. Zonder rem. Voor het berijden van een bakfiets zonder rem werd G .de B. te Gouda veroordeeld tot 2.- boete of 1 dag hechtenis. Schip zonder naam. Voor het varen met eeni schip zonder naam werd P. V. te Ouderkerk a. d IJssel veroordeeld tot 1.— boete, subs. 1 dag hechtenis. De Lazarussteeg voor het openbaar verkeer afgesloten. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten de Lazarussteeg en een gedeelte van de Vest tusschen de Lazarussteeg en de Ver- lorenkost aan het openbaar verkeer te ont trekken, aangezien deze wegen niet meer voor het openbaar verker gebruikt worden e,n zij bovendien in het terreincomplex der Lichtfabrieken liggen. Verhuur woning Regentesseplantsoen. B. en W. stillen den Raad voor aan den heer G. J. Bouwman voor den tyd van 3 jaar tegen eon hurprys van 460.— per jaar, te verhuren de woning Regentesseplantsoen 9, voor heen verhuurd aan den heer G. D. Hey. Filmnieuws. Thalia-Theatcr. Het Thalia-Theab&r zal vanaf morgen avond vertoonen „Veel «herrie om niet.-;" met de bekende komiek Duvalles. Het is een oer- komtacS» Hg**, waarby men zich kostelijk Als tweede hoofdfilm draait een reprise raa Harold Lloyd's „Pas op val niet", thans «l« geluidsfilm. e film :er veel Hedenavond 7 ur wordt op het Olympia- terrein een revanche-wedstrijd gespeeld tus schen de Olympia-veteranen en een elftal der Scheidsrechtersvereeniging Gouda en omstreken. De wedstrijd duurt tweemaal een half uur. Concert in het De muziekvereeniging D.E.s" geeft heden avond om 8 uur in het Houtmansplantsoen Woensdagmiddag i® er om 2 uur matinee. Schouw burg-Bioscoop. De «Schouwburg-iBi'oscoop «brengt de Pa- wmountfilim „iRumba" met George Raft en &rol« Lombard, die aooveiel succes oogst- in „Bolero". De regisseur Gering heeft ow» bedde sterren opnieuw in een dansfilm 8®©t. De derde hoofdrol wordt vervuld door M«hgo, die optreedt als een Cubaansch meisje Carmeüta. Uit film-oogpunt is er in «ze film veel te genieten* Ré unie- Bioscoop, heeft weer twee Allereerst ,yHet geheim van de t Ralph Bellamy en Fay Wray, L film, en „SlapeLooze nach- L Stanley Lu- j draait in het wrnaal de zwemwedstrijd' op de Plassen. Woensdag is er matinee met Areny Ondr^ «te „Blonde Katrijn". de betreffende ad- Feestelyke verlichting. De buurtvereeniging van de Groenendaal ®al ter gelegenheid van het Koninginnefeest oe straat feesteiyk versieren en verlichten, "öe avonds van 8 tot 11 uur is er muziek. Huurverlaging van het Olympia-tetrein. B. en W. stellen den Raad voor den huur- prys van het aan de Goudsche Cricket- en Footballclu'b „Olympia" verhuurde sport terrein aan den Straatweg Gouda-Bodegra- ven, met ingang van 1 Januari 1.1. met 200 te verlagen en te brengen van 1300.—op 1100.per jaar. Aanbesteding. By de aanbesteding van het maken van een nieuwe kap voor de Cunera-kerk te Rhe- nen was laagste inschryfster de N.V. voor heen H. J. Nederhorst te Gouda voor 32.300.—. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 22 Aug.: Jtyhan Stephan, z. van G. J. van der Hee en W. Scherer, Var kenmarkt 20. 23 Aug.: Ida Maria, d. van A. H. Dik- hooff en A. Cabout, Boschweg 86. Dirk, ,z. van W. F. Groenendyk en J. G. C. Pier- sma, L. Tienldeweg 58. Willem, z. van J Versluis en G. die Jong, Karmsloot 93. 24 Aug.: Anthonetta Geertruida, d. van Th. Blom en G. J. Klerk®, Vondelstr. 7. - Wilhelmus Adrianus Johannes, z. van A. W. Mellkert en F. A. Baars, Reigerstraat 14. Maria Theodora Elisabeth, d. van M. W. G. M. van Loon en M. H. J. Jaspers Gouwe 48. 26 Aug.: Sonja Margaretha, d. van P. Hak en D. H. Reinders, Weeterkade 71. 27 Aug.: Nico laas Frareciscus, z. van J. Flux en H. J. Noorlander, St. Antl^onie- straat 20. GETROUWD: 28 Aug.: T. vare Vliet e A W. Hofstede. M. van den Bor en C. Blok. land. S. Rietveld en A. de Gruil. A. de Wit en L. van Ider Linden. «H. Keizer en W. ten Brink. G. Ruttereberg ere J. P. Kersseboom. S. P. Groenendyk en K. D, Versluis. G. Punt en H. Snel. J. D. Visser en D. C. P. van de Vreede. OVERLEDEN: 24 Aug.: Martinus Nico- laas van Duijn, 80 j. 26 Aug.: Anna Maria Huurman, geh. met A. F. Hoorthout, 39 j. 27 Aug.: Peter Adrianus Willemae, 80 J. Agenda. 29 Aug. H u. v.m. hotel De Zalm, verkoo- ping door not. J. van Kranenburg. 29 Aug. 7.30 u. Kunstmin, uitvoering leer lingen Da Co\taschool als hulde aan Oranje. 29 Aug. n.m. 8 u. Vrye Evang. Gemeente, ds. H. C. Leep, bybellezing en bidstond. 30 Aug. 7.30 u. Heil des Volks, spreekbeurt C. Faas. 30 Aug. 8.16 u. St. Janskerk, wydingsavona Chr. Oranjevereeniging. 31 Aug. Viering van het Koninginneieesl. UIT DEN OMTREK- GOUDERAK. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 30 Augustus 1935 des namiddags 7% uur. Onderwerpen: 1. Mededeelingea 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling gemeenterekming van het Burgerlijk Armbestuur over 1934. 4. Vast stelling ontwerp borewver RECHTZAKEN. Zitting van den Politierechter. Verhitte gemoederen. Op 23 Juni is er ruzie geweest in de stille gemeente Capelie a. d. IJsel. Mej. D. A. Hubregtse-Putting hoorde, dat de 35-jarige A. de B. in een stal een van zyn geitjes mishandelde. Zy raakte daardoor zóó qyer- stuur, dat ze de B. dadelyk uitmaakte voor dierenbeul. Dit liet de B. niet op zich zit ten. Hy zeide het noodige terug en duwde de arme dame tegen den grond. Maandagmorgen had hy zich deswege te verantwoorden. Hy beweerde, nooit een dier en evenmin ooit een mensch mishandeld te hebben. Een leelyk woord zou hij misschien wel hebben kunnen zeggen- in drift na- melyk want juffrouw Hubregtse had zich ook niet onbetuigd gelaten. De juffrouw zei wel, dat ze niets had gedaan, doch een an dere getuige verklaarde, dat de gemoederen van beide partyen tamelijk ernstig waren verhit. Het O. M., tjjdelijk waargenomen door mr. J. C. Donker, kon zich «best voorstellen dat de juffrouw zich had geërgerd over de dierenmishandeling; hy vond de feiten, waarvoor verdachte terecht stond, zeer ern stig, waarom Z.E.A. een straf eifhte van 1 weêk gevangenis. Verd. vond dit ontzettend zee! en de wn<J. politierechter vond het ook wat veel. Het vonnis luidde 5.boete subs. 2 dagen hechtenis. radio-telegrafisch weerbericht 29 Aug. Hoogste stand 768.9 te Haparanda. Laagste stand 742.4 te Stomoway. Verwachting: Meest matige, tijdelijk wel licht kiradhtige westelijke tot zuidelijke, la ter weer ruimende wired. Bevolkt met op klaringen. *N«g regenbuien, geinig veran dering in temperatuur. Sedert 4 November 19'2(S, toen te Stockholm het burgerlijk huwelijk werd gesloten, gevolgd op 4 November door de kerkelijke inzege«ning te Brussel, was zij gehuwd met Prins Leopold van België, die in 1934, na den dood van Koning Albert, die bij Marche les Dames op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, op 17 Februari als Leopold de Derde, Koning der Belgen is geworden. Uit het huwelijk zijn drie kinderen geboren. Op 11 October 1927 werd Prinses Josephine Charlotte, op 7 September 1930 werd Prins Boudewijn geboren en op 6 Juni 1934 Prins Albert. Rouw in België. Als een kille verschrikking is in de feestelijke drukte der Wereld tentoonstelling de tijding uit Zwitserland ontvangen. De Belgische hoofd stad en het geheele land is in rouw gedompeld. De Koning en de Koningin waren op hun zomervacantie, waarvan de Koningin zoo ten volle genoot. Plotseling is zij uit het leven weggerukt. Voor de tweede maal is België in rouw gedompeld en treft de Koninklijke familie een vreeseljjke slag. De verpletterende tijding heeft een ontzettenden indruk gemaakt en overal is de vlag halfstok geheschen. Groot medelijden heeft men met den Koning en zijn jonge kinderen. Grooten indruk zal d*e dood van de jonge Koningin ook maken in Zweden, waar zij rtog zoo graag vertoefde en waar men zoo hartelijk met haar geluk medeleefde. Koningin Astrid was zeer geliefd bij haar volk. Reeds terstond bij haar komst in Belgie heeft de Zweedsche Prinses het hart van het Belgische volk veroverd en hoe meer men haar leerde kenpen, hoe grooter de genegenheid weiH die men voor haar koesterde. Deze groote liefde werd nog versterkt toen zij "het leven schonk aan een dochtertje en later, op 4 September 1930 aan den troonopvolger, de kleine Prins Boudewijn. ifpt Koninklijk gezin nam een groote plaats in in het leven van het Belgische volk, in het bijzonder de Koningin, die men heeft leeren kennen als een bezorgde moeder, een charmante en elegante vrouw en een imponeerende dame en Koningin. Nadere bijzonderheden. Met betrekking tot het ongeluk dat het Belgische volk door den dood van Koningin Astrid opnieuw heeft getroffen, vernemen wij nader, dat het ongeluk plaats had op den weg Küssnach-Luzern, op een plaats welke allerminst gevaarlijk' kan worden genoemd. Koningin Astrid was onmiddellijk dood. De Koning kreeg alleen enkele hoofdwonden, de chauffeur, die achterin de auto zat, enkele snij wonden. De auto is in het Vierwoudstedenmeer terecht gekomen. Koning Leopold is door het smartelijk verlies zoo diep geschokt, dat hij liiet in staat was eenige inlichtingen te verstrekken. De Koninklijke familie vertoefde tijdens de vacantie in de villa Hasli- horn bij Lucern. Hedenochtend om 10 uur bevond de auto van den Koning zich op den weg van Lucern naar Küssnach. De auto werd op eenigen af stand gevolgd door een andere auto. In de bocht heeft de Koning blijkbaar deze te kort genomen. De auto kwam plotseling dwars over den weg. De Koningin werd door den schok met groote kracht tegen hen boom ge slingerd en was onmiddellijk dood. Nadat men den Koning had verbonden en naar zjjn villa „Haslihorn" had gebracht, heeft men ook het stoffelijk overschot van de Koningin daarheen overgebracht. Buitengewone Ministerraad in Brussel Terstond na de ontvangst van de ontstellende tijding is de Belgische Ministerraad in spoedvergadering bijeengeroepen. Groote ontroering in Nederland en Engeland. Burgemeester van de Mortel zeer onder den indruk. De Burgemeester van Noordwijk, do heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel, te wiens huize de twee oudste kinderen van het' Belgische Koningspaar, Prinses Josephine Charlotte en Prins Boudewijn eenigen tijd neoben gelogeerd, teneinde de Nederlandsche taal zuiver te leeren spreken, ontving ue onizeiienue ipaing aoor ae raaio, toen hy voor de luncn tnuis was. De .burgemeester, cue nog zoo Kort geleden dë Koning en de Koningin ten zyneii huize te gast heelt genad, was hevig ontsteld en hoorde diep onder den moruK de nadere meüedeeimg aan die hem door het bureau van het a.N.F. werden medegedeeld. Het bericht van het tragisch ongeluk, waarvan de Koningin van België het slachtoiler is geworden, heeft in Den Haag groote ontroering gewent, in breede kringen koesterde- men voor het Belgische Koningspaar groote sympathie. Meer dan in een andere stad van ons land waren Koning Leopold en Koningin Astrid in de Residentie bekend. Door hun bezoeken aan Noordwijk en het verblijf van hun kindere-n waren zy met de Haagsche burgerij meer bekend geworden en waren zeer populair. Bij de Belgische legatie was men aanvankelijk nog niet op de hoogte van het droevig gebeuren. Op telefonische navraag in Brussel kreeg men weldra de bevestiging, vaii het gerucht. Aan de woning van den Belgischen gezant, de heer Maskens, aan het Korte Voorhout, werd dadelyk na het bekend worden van de ramp de vlag halfstok uitgestoken. Ook de andere legaties staken ten teeken van rouw de vlag halfstok uit. Aan het gebouw der Belgische legatie op het Nassauplein lagen rouw registers ter teekening. In geheel Engeland is het plotseling overlijden van Koningin Astrid met veel ontroering ontvangen. Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana, die in .Schotland vertoeven, hebben terstond uiting gegeven aan hun groote smart om dit verlies. De bocht te kort genomen. In verband met het noodlottig auto-ongeluk kan nog worden gemeld dat Koning Leopeld de bocht vermoedelijk te kort heeft genomen, i De kinderen van Koning Leopold zyn by hem in de villa te Lucern. LAATSTE BERICHTEN. DRAADLOOZE DIENST. Ir. Mussert met de „Kwak" naar Nederland. MEDAN, 29 Aug, Hedenmorgen j® Ir. Mussert met de „Kwak" naar Nederland vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door ruim 100 per sonen. Ir. Muasert dankte in «een toespraak je. De piloot van de „Kwak", Tepas, vloog een re-rondje over het terrein. De „Kwek" vervoert 193 k.g. post, 5 k.g. pakketpost en 45 'kjg. goederen* Voorts wer den geboekt 3 passagiers van Calcutta naar Amsterdam, ir. Muesert van Median naar Amsterdam, een passagier van Singapore naar Amsterdam en 12 passagiers voor ver schillende tusBchentrajecten. Ds. Stellwag overleden. DELFT, 29 Aug. Hedennacht is te Delft Da. T. G. Stellwag, Lutlh. pred. aldaar, over leden. Ds. Steltwag stond vanaf 1919 in Delft en voordien te Medenbük en Wildervank. De begrafenis zal plaats vindein Maandag te 1 uur op de begraafplaat® Jaffa. ROMjE, 29 Aug' Vannacht zyn de mail- stoomer „Diana" en „Alzora" naar Abessy- nife vertrokken met groote hoeveelheden materiaal en manschappen aan «boord. Vanmiddag zal het s.s. „I rcajma" met ver- itsvliegtuigen „Columbo" met M boord en generaal Umberto Vanavond zullen met de „Tevere" nog meer materiaal en manschappen vertrek- ke*. 1: Fraude op het postkantoor te Bussum. BUSS.UM, 29 Aug. Op hal postkantoor alhier ds vermoedelijk een gevai van fraude ontdekt. Dezer diagen is in de 'kas van: een ambtenaar een tekort van 1000.— vast gesteld. De betrokkene beweert dat hy ver moedelijk in een druk oogenldk 100A— heeft gewisseld eh dat hy het bankbiljet toen niet heeft ontvangen. Een ambtenaar van het Hoofdkantoor uit den Haag en de Bussumsche recherche zyn vandaag doende met een onderzoek ten kantore alhier. De ambtenaar i® voor het verhoor ter beschikking van de politic ge houden. Door den bliksem gel r off-mi. DEN HAAG, 29 Aug. Hedenochtend is de blikaeim ingeslagen op de antenne van de Gemeentelijke Telefoon Radiodistributie in het gebouw aan de Mauritsetraat. Dank zy de beveiligheids-in&tailatie aan de an tenne is geen schade ontstaan. De radio- uitzending kon ongestoord doorgaan. WISSELKOERSEN. 28 Aug. 29 Aug. Officieel. Londen 7.33% 7.33% Berlyn 59.37,% 59.35 Parys 9.77 9.76% Brussel 24.87% 24.76% Zwitserland 48.22 48.16 Kopenhagen 32.77% 32.77% Stockholm 37.82% 37.82% Oslo 36.87% 36.87% New-York 1.47V» L4T% Niet-offiicieel. Italië 12.10 12.07% Madrid 20.25 20.25 Praag 6.13 6.13 Prolongatie 59 De handel was heden ongeanimeerd. De koersen golden meerendeels iets lager. De ongedecideerde houding van Wallsireet en de petroleumsituati e in de Ver. Staten lok ten eenige verkoopen uit die slechts tegen terugloopeinde koers kon worden afgegeven. Philips bewogen zich omstreeks he* slot- niveau van gisteren. Unilevers konden een fractie aantrekken, daarentegen was de tendenz van ide rubberaaredeelen flauw in. verband met de minder goede positie der rubbermarkt, en de lagere pryfc van het pro duct die voortdurend gedrukt is. Amster dam rubbers daalden tot 101, terwijl ook de minder courante soorten' terugliepen. Tabak ken ongeanimeertfa, zy kwamen beneden het dot van' gisteren, hetgeen ook by Suiker- waarden het geval was van welke H.V.A.'s 2r/> lager waren. Petroieumwaarden ve;- keerden in reactie. Van Scheepvaartaandee- len handhaafden Ned. Scheepvaart Unie plaatste zich op de laatste koers van gisteren. Amerikaansche fondsen waren In navolging van Walletreet onregelmatig. De handel was kalm. De Ned. Staatsfondsen- markt bleef gunstig gestemd. In verband met het overlyden van de Koningin van Bel gië heeft de Amsterdamsche effectenbeurs te precies 2 uur een minuut stilte in aciht genomen. ADVERTENTIëN. OCCUiLTIST^PIWTIST, eiet in trance Uw toekomst, geeft raad en oplossing van alle moeilijkheden. Slechts te consulteeren t/m 4 Sopt. Spreektijd 8—9 uur. Ook Zondag Hotel „Centraal", ingang Zeugestraat.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2