Goedkoope Tweedaagsche Treinreis naar Brussel en de Tentoonstelling >0 WINKEL1UFFK0UW Heenreis Zaterdagmiddag 28 Sept. voor Terugreis Zondagavond 29 Sept. f 5.40 KaoxVL, &a*n&óf WINTERWEELDE1935-36 f 300.- Dagdienstbode T. BULK Hill Mm Inipu ANTON COOPS Geen grijs Haar „Mehemed Ali" Eén ponsje als proef BOELHUIS Bekwame naaister NEGUS NIEUWE NAJAARS MANTELS W. T. J. ABBËMA Teneinde aan veler verlangen te voldoen om de ge legenheid te bieden Brussel en de Wereldtentoonstelling niet alleen bü dag maar ook bij avond te aien, wanneer de gansche tentoonstelling zich baadt in een zee van licht en de wisselende kleuren van de talrijke fonteinen en het wondere Rosarium een rijk fantastisehen indruk maken, hebben wij de Ned. Spoorwegen bereid gevonden tot het organiseeren van een Goedkoop» tweedaagsche Reis per spoor naar Brussel in welk bedrag begrepen is gereserveerde plaats in den trein 3e klasse heen en terug, tramrit naar de Tentoon stelling en toegangsbewijs voor de Tentoonstelling en Oud-Brussel. Ook voor paspoort wordt door ons gezorgd. Logies in goed hotel kan door ons worden gereser veerd bij directe opgaaf. Wie van onze lezers van deze bijzondere goed koope gelegenheid gebruik wil maken, moet zich daar voor UITERLIJK WOENSDAG 25 SEPTEMBER opgeven aan ons Bureau MARKT 31, GOUDA, onder storting van het bedrag. Jïï «a ™^=»erken' richte zi<*zonder LEZERESSEN VAN DE GOUDSCHE COURANTI a v. La.Kkii.uKAKd.Kuk COUPON N. S. Bezemer v. Itersonlaan 2 gevraagd"door Reiziger Aardewerk fabrikant Meubilaire goederen Notaris J. v. Kranenburg Onroerende Goederen: Fabrieksgebouw, 4 Woonhuizen, en Gronden H.H SCHILDERS Bestel nog heden Uw Brandstoffen Vertegenwoordigers Te Koop REFLEX-CAMERA Brandstoffen noodig L. W. Indenhaak ADWIINISTR ATIËN BELASTINGZAKEN ALPH. VAN GOOL NOTARIS Mr. FRANKEN HET WOONHUIS 2 flinke ongemeub. Kamers BALT. A.DE JONG, Gouda KOOPHANDEL TABAK Fa. D.G.v. VREUMINGEN Ook de laitsten moeten wig! Fa. T. VERKAAIK STADSNIEUWS. GOUDA, 21 September 1935. Geen spreekuur. Wethouder van Financiën. De Wethouder van Financiën, Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, is verhinderd op Maandag 23 Septetnber a.s, spreekuur te houden. Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën. Koloniehuis „de Bysterbosch". Maandag 23 September komt de 4e groep jongens en meisjes weer uit Epe terug na een verblijf van weken. Aankomst op de Markt tusschen 12.15 en 12.46 uur. Woensdagmiddag 25 September heeft de eindkeuring door dr. Kroon4jjk plaats inlevering der kleeren voor de volgende uitzending. Nu reeds is het echter aan het bestuur bekend, dat er groot gebrek zal zyn aan warme kleertjes: truien, pullovers, slip overs, jumpers o.d. zyn daarom zéér wel kom. Wie helpt ons daaraan? Kom, kyk uw kast eens na, er hangt stellig wel wat, waarmee u nog o zoo nuttig kunt zyn. Win keiiers hebben misschien nog wel wat han gen, wat niet meer „loopt" en toch warm zit. Gaarne wordt zelfs een enkel stuk af gehaald. Adres van den secretaris: Kruger- iaan 91, Tel. 2221. Vrydag 27 Sept. vertrekt de vyfde en laatste groep van het jaar om 8.30 uur van de Markt. Als ze warm gekleed zyn, heb ben de kinderen vaak nog méér profyt van de winterverpleging dan van de zomerver- pleging. Zal dat zoo zyn? Ingebruikneming van het Kerk gebouw der Nederduitsch Gerei. Gemeente. Gisteravond/ is het kerkgebouw aan de Westhaven no. 19 door de Nederduitsch Ge reformeerde Gemeente in georuik genomen nadat ds. Joh. van Weizen als predikant den vorigen avond zyn intrede had gedaan. Ds. van Weizen verrichtte de openings plechtigheid naar aanleiding van het oud testamentische verhaal uit Genesis 28, waar Jacob een droom, had en de plaats waar hy had geslapen „Beth-El" noemde. Ook dit kerkgebouw, zeide spr., wil een Beth-El, een „iHuis Gods" zyn. Het waarachtige huis Gods is echter niet met handen gemaakt, maar is in de toekomende stad, welker fun dament is gelegd door Jezus Christus. Dat huis is niet van hout, steen of yzer, maar enkel door de liefde gemaakt. Om daarin te komen is noodig een kind schap Gods, gelyk Jacob had. Ds. van Weizen heeft tenslotte een woord van dank gesproken tot heiy die de tot standkoming van dit kerkgebouw hebben mogelyk gemaakt en uitte den wensen dat Gods' Geest steeds in dit huis tegenwoordig zal zyn. Reorganisatie Bouwmaterialenhandel A. K. de Jong, Vest 93, Gouda. Deze sinds jaren gunstig bekend staande zaak is gereorganiseerd tot een Commandi taire Vennootschap. Er is een nieuwe lei ding gekomen die de eischen van dezen tyd verstaat. De nieuwe onderneming is er op ingericht alle bouwmaterialen te leverën en zy stelt zich voor dit te doen tot volle tevredenheid harer afnemers. Wy verwyzen voor nadere bijzonderheden gaarne naar de betreffende advertentie in dit blad. Voorl. comité tot bevordering van de Prot. Chr. Pol. Eenheid. Hier ter stede is gevormd een voorloo- pig comité tot bevordering van de Pro- testantsch Christelijke «Politieke Eenheid. In dit comité namen zitting, de heeren J. Albada, Joh. v. d. Bank, H. de Jong, P. Nieuwveld en J. J. Teeuwen Jr. Volksuniversiteit. afd. «ouda. De afd. Gouda van de Volksuniversi teit houdt een algemeene ledenvergade ring op Vrijdag 27 September 's avonds 8 uur in de bovenzaal van de Réunle. De agenda vermeldt om.: Opening voorzitter; Jaarverslag secr.; rekening en verantwoording pennlngm.; rondvraag. Radionieuws. Een nieuw ontvangtoestel. De vindingen op radio-gebied gaan steeds vooruit. Het Radio-Technisch Bu reau Joh. Bey, Blauwstraat 12 alhier, kondigt in dit blad als Interessante nieu wigheid de ontvangst aan van het nieuwe Minerva Largo Radio-ontvangtoestel met nieuwste Rotorschaal, dat om zijn be handeling, zijn weergave en zijn uiterlijk de aandacht verdient. Belangstellenden worden door den heer Bey gaarne nadere Inlichtingen verstrekt. Men zie de betreffende advertentie ln dit blad. „Voortvluchtigen" met Robert Montgomery. Het Thalia-Theater brengt doze week „Voortvluchtigen" een film van de Metro Goldwyn Mayer Co. een oorspronkelijk sce nario met den veelzydigen acteur Robert Montgomery en de mooie Madge Evans In de hoofdrollen. Deze boeiende film werd voor het grootste deel opgenomen in een groote autocar, die den dienst onderhoud tusschen New-York en Los Angeles. In Amerika woedt de strijd tusschen de autobus en de spoorwegen, evenals overal elders even fel. Het publiek is er nogal op de hand van de bussen, die steeds grooter worden van formaat, steeds meer gerief bieden eai lage vrachtprijzen berekenen. Tusschen New-Yorfc en Los Angeles rijden de bussen dag en nacht, en in iedere stad waar zij doorkomen wordt gestopt om de passagiers in de gelegenheid te stellen zich te verkwikken. In de bus heerscht meestal een vroolyke stemming, immers de passa giers brengen langen tyd in. elkanders ge zelschap door en zyn als het ware een EXTRA AANBIEDING MQINMANTIL8 groote familie. In een van deze bussen nu speelt zich een wonderlijk avontuur af, tus schen drie der passagiers, Letty Moris, een revue-girl, „Legs" Coffee, een theaterdi recteur en Porten, een ontsnapte gevangene. De drie rollen worden gespeeld door Nat Pendleton, een breedgeschouderde jonge man die aan Jack Dempsey doet denken, Madge Evans en Robert Montgomery. De bus rijdt bij nacht langs de gevange nis te Eton waar juist een oproer is uitge broken, en verschillende gevangenen ont vluchten. Een van hen, Porter weet op de bus te komen, steelt uit een koffer een pak kleeren en alle controle over de bussén om den ontvluchte gevangene te achterhalen is Het boeiende in het verhaal is nu dat Porter, de gevangene, in de bus het mooie meisje aantreft, dat achtervolgt wordt door „Legs" die zy niet kan uitstaan, en dat „Legs" die door den ander wordt verdron gen ontdekt dat hy met de vluchteling te doen beeft, maar het niet aan de politie vertelt, weerhouden als hy wördt door de tranen van het jonge meisje.. Tenslotte valt Porter toch in handen der politie, als hy in een sneeuwstorm liever ver ongelukte schoolkinderen te hulp snelt dan zichzelf in veiligheid te brengen. De sneeuwstorm-episode is bijzonder knap weergegeven, het spel van de drie hoofdpersonen is buitengewoon. Het geheel ia een zeer boeiende film, die inet groote spanning wordt gevolgd. Vooraf aan deze rolprent gapt interessant Paramount- en Polygoon-niduws, waarbij een mooie opname van de Opening der Staten-Generaal door H. M. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, de polowed- striid om het kampioenschap van Neder land, het korps wielriiders op manoeuvre en vele andere actueele opnamen, tens'otte nog een leuke teekenfilm en een dolle klu*ht Koop lei halen" woarWf bet nnd van The'm- Todde °n Zaru Pits» weer niet over rozen gaat. ACCOUNTANTS KANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 218« Réunie- „My behoort de wereld". Het is wederom een buitengewoon uitge breid programma dat deze week door de Réunie-Bioscoop gebracht wordt en wat meer zegt, het is een goed programma. Uit de beide journaals vormt de Singelloop-esta fette van Zaterdag j.l., waarvan enkele aar dige snapshots werden genomen, een bij zondere attractie. Vervolgehs bezorgen Bil ly Gilbert en Sally Sweet de bezoekers een amusant kwartiertje met hun buitengewone geestige klucht „De operette... operatie", waarvan de geschiedenis zich afspeelt in een ziekenhuis met bijzonder intelligente doktoren en allerliefste verpleegstertjes, die de patiënten op een zeer bijzondere wijze genezen. Met een „firaadlooze misstap", een filmpje dat ook al weer de lachspieren op volle kracht laat werken, wordt dit aantrek kelijk voorprogramma besloten. Harry Piel zal voor trouwe bioscoopbezoe kers wel geen onbekende zyn en zy die van het genre dat deze acteur brengt houden zullen dan ook ongetwijfeld volop genieten van zyn laatste product. „My behoort de wereld". Als taxi-chauffeur rjjdt Harry Piel of kortweg IHarry door Berlijn. Op een avond krijgt hy een bijzonder haastig heer te vervoeren. De man wordt door de politie achtervolgd. De politie is sneller ais Harry en de pas sagier wordt gesnapt. By thuiskomt merkt Harry dat de arrestant een koffer in zyn taxi heeft achtergelaten en by onderzoek blykt dit een zeer zonderling apparaat te bevatten. De speurzin van Harry wordt hier door geprikkeld en het zonderlinge voor werp wordt aan een danig onderzoek onder worpen. Na eenige inspanning is het raad sel opgelost en tot zyn grootste verbazing is het niet minder dan een totaal onbeken de uitvinding waarmee men zich voor zijn medemenschen totaal onzichtbaar lfcrn ma ken. Ziedaar de inleiding voor vele avon turen die onze held vervolgens gaat be leven, want toegerust met deze uitvinding gaat hy op stap. De sensationeele gebeurte nissen volgen elkander nu in een razend snel tempo op, totdat de ontknooping volgt, waarby ineens de spanning gebroken wordt en men hartelijk moet lachen, omdat dit dolle avontuur zich slechts in de verbeel ding van onze taxi-chauffeur heeft afge speeld. Het is een vlotte film, waarbij alle acteurs zich voor de volle honderd procent hebben gegeven en in haar genre Zeker tot de beste gerekend mag worden. Zondagochteitdvoorstelling in de Réunie-Bioscoop. Zondagmorgen draait in de Réunie-Bios coop een Lumina-film getiteld „Moeder en Kind" met Henny Porten en Peter Voss in de voornaamste rollen. Verder treden in deze film, die geregisseerd werd door den bekenden regisseur Hans Steinhoff, op Eli sabeth Wendt, Hansi Arnstadt, Alexandra Schmitt, Louise Morlandt, Wolfgang Kep- pler, Paul Westermeyer e.a. In deze film speelt Henny Porten de rol van een jonge vrouw, die, om in het huwe lijk te kunnen treden, het aanbod van een rijk echtpaar, dat tot groot verdriet van de vrouw kinderloos moet blijven, aanneemt, en belooft, haar eerstgeboren kind af te staan aan hen, die haar en haar man een huis en land schenken. Als evenwel het met angst tegemoetgeziene moment der schei ding nadert, krijgt d, ontwaakte moeder liefde de overhand en de vrouw weigert, haar kind af te staan. „Zooiets is tegen de natuur" werpt zy haar man, die zieh op zyn gegeven woord wil beroepen, voor de voeten en als deze haar wil dwingen haar zoon af te staan, vlucht de moeder met haar kind door de Waddenzee naar haar schoon zuster. De man, die ziet, dat de vloed op komt en weet, dat zy de overkant nooit zal kunnen bereiken, gaat haar na en het ge lukt hem beiden te redden. In dit moment van angst om. het leven van zijn dierbaren, is ook in henrde vaderliefde ontwaakt en hij is bereid vaiNlles afstand te doen, in dien hy slechts vrouw en. kind kan behou den. Eddie Cantor in „Roman Scandals". Deze week is de hoofdfilm een van het soort, dat in de zaal permanent lachtsalvo's doet weerklinken, 't Is een film van geniale zotternijen en onmogelijke dwaasheden. Zy speelt zich af in een klein stadje in de Ver- eenigde Staten, Westt-Rome geheeten, waar de bouwondernemer Cooper, onder het mom van de gemeenschap te dienen, z'n zwendel- practyken uitoefent. Eddie Cantor, bedien- de in een kruidenierswinkel en manusje van-alles krygt zonder het te weten bewij zen van den zwendel in handen, maai wordt, daar hy het de machthebbers lastig maakt, uit de stad gezet. Plotseling komt er dan een zegewagen aangestoven, die hem naar de stad zyner idealen, ,hei oude Rome brengt Daar begint het leven pas! Het eene avontuur volgt op het andere. Hy maakt ruzie met soldaten, wordt opgepakt en als slaaf verfcocht. Wil vervolgens by de intocht van Valerius een als slavin in de optocht meegevoerde schoone Enfcelsche het leven redden en komt dientengevolge in de ge vangenis terecht. Hy weet daaruit evenwel ook weer te ontsnappen, kortom zyn avontu ren zyn niet te tellen. Het laatste is, dat hy in 't bezit komt van een voor den keizer zeer bezwarend document. Hy vlucht hier mee, maar by de achtervolging stort z'n wagen in een ravijn. Als hy daarna wefjr zeischap van z'n ouden baas, den kruidenier, tot bewustzijn komt, bevindt hy zich in ge- die hem ophelpt. Hy vYaagt naar het docu ment en vindt dan de cheque, die het bewijs vormt van de kwade practyken van den aannemer Cooper. Hy rent naar West-Rome en ontmaskert Cooper en zyn medewerker. Dit was het einde van deze kostelijke, geestige film. In het voorprogramma, dat zeer uitge breid was, draaide, behalve Ufa- en Profilti- journaal, nog eens de uitvaart van H. M. Koningin Astrid van Belgiëx Verder is er een uitstekend kleurenfilmpje, met als mo tief het sprookje van Hans en Grietje. Zeer interessant was ook een fraaie film over Zwitserland. Zondagmorgen zal vertoond worden „Oor log in China", een interessante film uit het land van het gele gevaar. Burgerlijke Stanld. GEBOREN: 18 Sept.: Wilhelmina A, d. van J. van Tilburg en F. J. Verkerk, Gr. Florisweg 74b. Betsy J.< d. van G. W. Kraan en E. van der Winden, Gr. van Blois- straat 43. j 20 S^^pVntonia M„ d. van P. Guddens en C. M. J. de Goey, Heerenstraat 165. Comelis, z. van, A. de Ruwe "en J. Lubbers. Derde Kade 78. ONDERTROUWD: 19 Sept.: H. N. Kore. vaar en M. M. Boer. H. van Dyk en M. Verweij. W. H. M. Liesker en C. M. Vey- wey. M. Vermeulen en G. Verstoep. J. Rietveld en N. P. Hertog. OVERLEDEN: 19 Sept.: Jans je van Leeuwen geh. met G. Stubbq, 24 j. Jo hannes Koorevaar, 84 j. Agenda. Thai ia-Theater „Voortvluchtigen". Schouwburg-Bioscoop „Roman Scandals". Zondagmorgen „Oorlog in China". Réunie-Bioscoop „My behoort de wereld". Zondagmorgen Moeder en kind". 21 Sept. 24 uur Blauwe Kruis. Inschrij ving Goudsch Vacantie-Kinderfeest. 21 Sept. 2.30 uur Schaakbord. Jaarvergade ring Goudsche H.B.S.-vereeniging. 21 Sept., 8% uur. Zaal Kunstmin, Soc. Ons Jjenoegen. Dansavond om het kampioen schap. 25 Sept. 2 uur gebouw Crabethètraat. Verg. Kamer van Koophandel en Fabrieken. 27 Sept., 8 uur. Bovenzaal Soc. „de Réunie". Alg. Verg. Volksuniversiteit. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: E. D. Meeter, Fluw. Singel 69, Tel. 3003. H. Reedyk, Crabethstraat 45, Tel. 3132. Apotheken. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydag zal de avond-, nacht* en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek Teepe, Gouwe 136. MARKTBERICHTEN. Coöp. Tuiniers vereeniging „Gouda en Omstreken" G.A. 20 Sept. Spinazie ƒ47—88, postelein ƒ4—6.80, snyboonen ƒ7—24, stamboonen 16, stokboonen ƒ11—22, pronkboonen ƒ2—4.70, groene kool ƒ4.50—6.30, roode kool 5—9.70, gele kool ƒ4—9.40 per 100 K.G.; kropsla ƒ0.50—2.80, bloemkool ƒ1.50 17, komkommers 134, andijvie ƒ0.70 1.70 per 100 stuks; peen 0.60—6.90, rabar ber ƒ0.60—1.50, selderij 1—2.70, peter selie ƒ0.90—1.80 per 100 bos; Tomaten A ƒ2—2.70, B ƒ2.10—2.80, C 1.50—2, Cc ƒ11.50 per 100 pond; druiven 810 per pond; peren ƒ3—10.50 per 100 K.G.; me loenen ƒ3—'12 per 100 stuks. RADIONIEUWS. Zondag 22 September. Bloemend a al, 245.9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdienst \uit de Geref. Kerk. Voor- ganger Ds. J. C. Brussaard. Hilversum I, 1875 M. V.A.R.A. 855 Gramofoon; 9.— Postduivenberichten en Voetbal mededeelingen; 9.05 Tuinbouwhalf- uurtje; 9.30 Gramofoon; 10.25 Schaken. De strijd om het wereldkampioenschap tusschen Euwe en Aljechin", door S. Landau; 10.45 De Kamerorkest-Vereeniging; 11.45 Van staat en maatschappij door. A. Pleysier- 11.30 De Kamerorkest-Vereeniging; A.V.K O. 12.— Uurslag en klokkenspel van dé „Olie Witte" te Winschoten; 12.01 A.V.R, O.'s Aeolian-Orkest; 12.45 Gramofoon; 1.15 Kovacs Lajos en zyn Orkest; 2.— Boeken halfuur; 2.30 „Tosca", opera van Giacomo Puccini (Gramofoon); 4.20 Het Kinderkoor „Zanglust" zingt Nederlandsche liederen- 4.50 Sportberichten en Gramoföon; V.A.r! A. 5.05 The Ramblers; 5.35 Spqjt \an den dag; 5.50 Sportuitslagen A.N.P.; V.P.R.O. 6.— Th. Jan van Kasteel: „Werkelijkheid en fantasie" (het filmjournaal); 6.30 Ge sprekken in onze studio IV; 6.45 Kerkdienst uit het geobuw van de Ned. Protest. Bond te Weesp. Voorganger Ds. G. J. Sirks; A.V. R.O. 8.Nieuws- en Sportberichten; 8.10 Mededeelingen; 8.15 Concert door het Om roeporkest; 9.— Radiojournaal; 9.15 Gra mofoon; 9.45 Concert door het Omroep-Or- kest; 10.20 Radiotooneel „De Grijze Hoed"; 10.30 Kovac Lajos en zijn Orkest; 11. Nieuws- en Sportberichten; 11.10 Gramo foon; 11.15 De A.V.R.O.-decibels. Hilversum II, 301.5 M. K.R.Q. 8.86 Morgenwijding; N.C.R.V. 9.30 Gramofoon; 10.20 kerkdienst uit de Evangelisch Luth. Kerk te Amsterdam; K.R.O. 12.15 Lunch concert; 1.— Huib Luns: „De Pieter Beughel Kalender van de K.R.O."^ 120 K.R.0.-0r- kest; 2.Gramofoon; 2.30 K.R.O. Sympho- nie-Orkest (U.S.O.); 4.30 Ziekenhalfunr; N.C.R.V. 5.02 Gramofoon; 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Muiderkerk) te Amsterdam; K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F.; 7.50 P.R.O. Peller Auto giro"; 8.10 Nieuwsberichten; 8.15 K.R.O.- Boys; 9.— „De K.R.O. viert feest; 9.10 K. R.O. Orkest; 10.«Bezinning in schoonheid; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 Gramofoon; 10.40 Epiloog; 11.Lezing in het Espe ranto. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. A Wielerbaan Gouda. Bij velen heeft het vermoeden post gevat dat de wedstrijden tot afsluiting van het wielrenselzoen morgen niet zou den doorgaan. Dit is niet Juist. Morgen middag, 2 uur, wordt de laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden. Zooals gemeld zullen Arle van Vliet, Jo Kremers en Rousseau elkaar bekampen ln sprint, tUdrace en Australische ach tervolging. Voor de vele sportliefhebbers ls deze omnium alleen al een gang naar de wielerbaan waard. Ook de achtervolgingsrevanche Belle naarsCattel ls van groot belang, mede met het oog op de toekomstige plannen van Cattel, die ernstig overweegt een aanval te doen op het wereld-uurrecord. In de 80 K.M. koppelwedstrijd rijden P. Biesheuvel—P. v. d Horst, verder Ha- merlinck, de Bruycker, Buysse, de Paauw, Jan van Kempen, Braspenninx, Pelle- naars enz. Wij twijfelen niet of velen zullenInog getuige willen zijn van dit sportevojie- ment. Vertrek Gouda 28 Sept 14.10 Aankomst Brussel 17.20 Vertrek Brussel 29 Sept 19.29 Aankomst Gouda 23.34 INGEZONDEN. I J „rimtwoontaUikheid der Redactie) willen Keinerin van Abeaaymc nntwooi'lia „eteekenden roepen alle vrouwen (Iders in Nederland op om ale ant- Tav liet verzoek van de Keizerin van vnië- aan alle vrouwen op de wereld in sebei V0M vreclc! te vere™'flen"> te bepalen dag en uur allen bijeen niet storende aan spot, hoon, athtaking en onverschilligheid. Ieder TZ.* kerk, vereenigingagebouw, verga- 1 t tmis teneinde daar in allen een- adeb ta gebed te vereenigen, zich te vouü bezinnen, ter bevorde- W°C «n den Vrede. Opdat gezamenlijk onze ™f .htm en gebeden uitgezonden worden. .ivander helpende en steunende. -HL*. en ieder, die aan de totatnnd- tot de eerste ondergeteekende. Mm berichten omtrent dag en uur .„„dig bekend gemaakt. r,Moeders, bedenkt, dat het aller schuld zal zpn, indien de srikkim van den oorlog wederom over onze kinderen komt. M„r E J. MIOLéERIEM VIS, Haarlem, Garenkokerskade 31 rd. Mevr N DYSERINCK VAN G1LSE VAN DER PALS, Aerdenhout. Mevr Ir M. WAARDENBURG— UNDEYER, Haarlem. R^TRonstr. Kerk, geen dienst. GOÜDE&AJL Ned. Hery. Kerk, 10 u. v.m. Dg. T. H. Oosterburg. 7 u. n.m. De heer G. Mouw. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m, Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Doogen. Geref. Kerk, 10.30 u. v.m. en 7.30 u. n.m. Ds. J. F. W. Erdmann. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Prof. Dr. van Mourik Broekman, doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. De heer Mouw g.o. te Goi^derak. 7% u. n.m. De heer de Leeuw g.o. te Wil lige Lange rak. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vJm. en 6 u. n.m. Ds. Vroegindewey. Remonstr. Kerk, 10 u v.m. Ds. G. J. Hoen- derdaaL GPMRNflDE BERICHTEN. S ad rem antwoord. ADVERTENTIEN. ben au re... vele vrouwelijke bezoekers van de JZmie San Marco te Venetlb, ls de Mine reeds ontzegd, omdat zij niet Zmt, zenoeg gekleed waren. l*ze week werd een bezoekster gewei- vprd die geen kousen droeg. uè vrouw protesteerde, zeggende, dat de paters Franciscanen tot de gewijd- plaatsen werden toegelaten, ofschoon zij slechts sandalen aan de voeten dragen. „Onbewekte voeten bij een man is een teeken van nederigheid", antwoordde de ^En bij 'n vrouw", repliceerde de dame, „ls het een teeken van zuinigheid". Zij werd toegelaten. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 Sept. GOUBA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Nien- huis. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5.30 u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. njn. Leesdienst. Woensdag 25 Sept. 7% u. n.m. Ds. A. Verhagen van Middelburg. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u n.m. Ds. G. Molenaar vn Rotter dam. iNed. Geref. Gem., Beth-El, Westhaven 19, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. v.- Weizen. Maandag 23 Sept. 7% u. n.m. Ds. van Weizen. Woensdag 25 Sept. spreekt Ds. v. Weizen in Bodegraven te 7% u. n.m. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Ver. Calvijn, Turfmarkt, 5% u. njn. De heer Paul g.o. van Benthuizen. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. De. A. C. vun Wijk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Df- D. Jacobs. Inplaats van kaarten. Verloofd RIE VAN SERMONDT en WIM BOKHOVEN. Oegstgeest, Geversstraat 52. Rjjswük, Haagweg 141. Thuis Zondag 29 Sept. te Oegstgeest. Inplaats van kkarten. Ondertrouwd W. H. M. LIESKER, weduwnaar van E. D. M. de Goede, en TINE VERWEIJ. Het huwelijk 4al worden gesloten op Dinsdag 1 October. Wegens uitstedigheid geen gelegen heid tot het ontvangen van bezoek. Gouda, Kleiweg 82. Den Haag, Balistraat 47. Toek. adres-Balistraat 47. DANKBETUIGING. Hartelijk dank aan allen die mij blijken van belangstelling hebben ge geven bij mijn 60-jarig jubileum b« de firma J. H. Kok en in het bijzonder den Heer A. W. KOK. G. PRINCE. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen «U onzen hartelijken dank aan de WelEd. Zeergel. Heeren Dok toren, Directrice en Verplegend Personeel van het Van Iterson-Zlekenhuis voor de zorgvuldige en liefdevolle behandeling ttidens de ziekte en bb het overlijden van onzen lieven Man en Oom, den Heer JOJIANNES KOOREVAAR betoond. Uit aller naam: Wed. A. S. KOOREVAAR, geb. KROMME. GOUDA, September 1935. Heerenstraat 60. LET OP DEZE BIJZONDERE AANBIEDING MAAK iE|R DIRECT GEBRUIK VANI Dezer dagen verscheen wederom 't groote Nederlandsche Modeboek Dit fraaie Nederlandsche Modeboek bevat ook thans weder hon derden modellen practisch en elegant van mantels, Japonnen, costuums, blouses, rokken, kinderkleeding, haak- en breiwerk, enz. De modellen zijn deskundig en met zorg gekozen en geven een nauwkeurig beeld van de laatste modes der bultenlandsche Huizen voor het komende najaars- en winterseizoen. - Van elk model zyn patronen kant en klaar ln een groot aantal maten direct leverDaar tegen zeer lage prijzen, n.l. 20, 35 en 50 cent. HOE zult OIJ DEZEN WINTER GEKLEED GAAN „Wmtcr- weelde" geeft het antwoord! - U zoekt een prettigen wintermantel' Een aardig najaaracostuum Een leuke avondjapon Een vlot kort Jasje U vindt alles In „Winterweelde" 1935-'36 Wegens een speciale overeenkomst met de uitgevers kunnen wy onze lezeressen dit boek aanbieden tegen een specialen, geredu- ceerden prijs, alleen geldig bij inzending van onderstaande coupon, namely k Cl N T WU noodigen D dringend uit van deze buitengewone aan bieding te profiteer en en onderstaande coupon direct ln te vullen en toe te zenden aan de administratie van ons blad Ondergeteekende verzoekt toezending van „Winterweelde" 1935-'36 a Naam StraatWoonplaats Bureau Markt 31 0.50, naar buiten, franco per post 0.65. Tandarts, SPREEKUREN vanaf heden: Dagelijks 13. Bovendien Donderdag 912. DE KLEINE WINST EEN Zich aan te melden: Kantoor Zeugestraat 2 ZAKENMAN, eigen ink. b. z. a. als of anderszins, ged. salaris en prov., voor gevestigde firma, kunnende auto rijden. Br. onder No. 3717 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. ZOEKT RELATIE, voor per week af te leveren 1500 stuks Vazen Biskwie, diverse modellen. Br. onder No. 3723 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR: B«n paard wagen, tuig en paardenstal voor een gulden lier week. Zeer geschikt voor groenten- of melkhandelaar. Te bevr. bij C. NOORDEGRAAF, üroenendaal 62, Gouda. TE GOUDA Deurwaarder R. VAN BLOKLAND te Gouda (Krugerlaan No. 165) is voornemens op VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935, des voormiddags 10 uur (Z. T.), in het Verkoop-lokaal Peperstraat No. 16 aldaar, in het openbaar om contant geld te verkoopen: als Tafels, stoelen, buffetten, kasten, ledikanten, bedden, kachels, electr. wasohmadhine, stofzuigers, wasch- tafels, enz. De goederen zijn afgenummerd te bezichtigen op Donderdag 26 Septem ber 1935, des voormiddags van 1012 uur en des namiddags van 24 uur. Nette goederen kunnen worden bij gebracht tot en met Dinsdag 24 Sep tember a.s. in voornoemd Verkoop lokaal. te GOUDA, zal op WOENSDAGEN 25 SEPTEM BER 1935 bij inzet en 2 OCTOBER d.a.v. bij afslag en combinatie, telkens des avonds half acht in Hotel „DE ZALM" aldaar, publiek verkoopen ten verzoeke van eigenaren v.n. N.V. Houthandel v.h. W. Hoogendpk Wz. De zeer gunstig, alles aan .open baren weg en groot schfeepswatei' ge- legen, voor allerlei doeleinden ge schikte Onder de Boompjes te Gouda, als: Groot nieuw (nos. 18, 20, 36, 38) (zeer geschikt als BOUWTERREIN) groot 19 Aren 80 c.A. Te veilen in 8 perc. en combinaties. Breeder by notities, welke gratis bij den notaris verkrijgbaar zyn. Wie wil jongen 15 j., P.G. het vak grondig leeren? Intern tegen nader overeen te komen vergoeding? Br. No. 308, KLOMP's Adv. Bur., Regentesselaan 45, den Haag. TER LEEN GEVRAAGD door net persoon m. vaste betr. AD. 25.— p. m. Hooge rente. Br. onder No. 3759 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD een tegen 30 September, AdresDE VRIES, Ktugeriaan 201. RADIO-TELEORAFISCH WEERBERICHT Verwachting Meest matige Weste lijke wind. Zwaarbewolkt met tydelyke op klaring. Waarschijnlijk nog regenbuien. Aanvankelijk iets kouder. Wij leveren U prima anthraciet Limburgsche kwaliteit uit STAATSMIJN WILHELMINA tegen onderstaande prijzep tot 30 September; ANTHRACIET afm. 16/20 1.65 per H.L. ANTHRACIET afm. 30/50 L90 per H.L. ANTHRACIET afm. 20/30 «1-95 per H.L. EIERKOLEN gemerkt O. N1-25 per H.L. Deze prijzen zijn nog geldig gedurende September. BESTEL DUS NU. HET IS UW VOORDEEL. -M A If I T T SPOORSTRAAT 31 - TEL. 2955 J A. JV1 U 1^ BRANDSTOFFENHANDEL Oude solide Verzekeringsmaatschappij (ziekten, ongevallen enz.) VRAAGT FLINKE Gunstige voorwaarden. Br. onder No» 3724 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. ELECTRISCH CONFECTIE-ATELIER H. VAN BROEK Co., Mdeeling Gouda. GEVRAAGD VOOR DIRECT Aanmelden bij Mejuffrouw DONK, Kantoor Roozendaal 13. Wegens opheffing grossierderij eenpartij SCHRIJFBEHOEFTEN en FANTASIEKAARTEN, zooals: Winkelboeken, Schi'ijfblokB, Notitieboekjes, Talens vulpemnkt, Schrijfmappen, Potlooden, Pennen, Kleurkrijt, enz. enz. Alles in prima staat. Ook in gedeelten te ikoop. Br. onder No. 3754 Bur .Goudsche Courant, Markt 31. TE KOOP GEVRAAGD in goeden staat zijnde formaat 9 x 12 e.M. Brieven met omschrijving en prijs opgave onder no. 1473 Bur, v .d. Blad. MEVROUW heeft U nog DOE DAN UW VOORDEEL Tot en met 30 September gelden nog de ZOMERPRIJZEN. Uitsluitend beste kwaliteit. Alles wordt gruis- en steenvrij frapco in Uw bergplaats door ons afgeleverd. Beleef^ aanbevelend, BRANDSTOFFENHANDEL, v.h. B. Perdijk Zn. IJSSELLAAN 30. Bijhouden en Controle van GOUDA Krugerlaan 27 Telefoon 2681 voor kinderen die geen levertraan kunnen innemen. Pakjes a 50 ct., flacons a 1.bij DROGIST WIJDSTRAAT 31. GEBAKJES 8 ct. Een heerlijk amandel chocoladecrême gebakje. BANKETBAKKERIJ WIJDSTRAAT 7. te GOUDA, zal op MAANDAG 23 SEPTEMBER 1935, dep avonds 7Vfc uur *n Hotel „DE ZALM" verkoopen: aan den Ridder van Catsweg no 48, met schuren, erf, grond (geschikt als bouwterrein) en water, groot 12.70 Are. Aanvaarding en betaling 23 Octo ber a.s. DAME ZOEKT met ged. pension. Br. onder No. 3758 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. REÜNIE GOUDA Eerste Non-Stop Theater van Gouda. 4 DAGEN. Vanaf Vrydag 20 t.m. Maandag 23 Sept. de beroemde Sensatie Acteur HARRY PIEL in zyn allernieuwste en buitengewone succes film MIJ BEHOORT DE WERELD I Een sensationeele uitvinding biedt ongekende mogelijkheden. 3% KUometer lang van adembenemen de spanning. Een interessant geeatig t» Filmwerk 1 Voorts: BILLY GILBERT en SALLY SWEET in D« oparatia... upirutte Lachen! Lachen! Als extira: De Zaterdag j.l. gehouden 9de SINGELLOOP-ESTAFETTE te Gouda, ftigp Toegang boven 14 jaar. Entree vanaf 25 cent. Attentie, half elf Attentie, half elf Zondag a.s. Och tend., Voorstelling Een Sound-Film opgedragen aan moeders, vaders, zoon», dochters en jonggehuwden MQEDfcH EN EIND Èen film: Waaraan het eèuwige menschelyke gegeven der liefde van 'n moeder en haar kind ten grondslag ligt. Toegang 18 jaar. Kaartenverkoop vanaf Zaterdagavond 6 uur. Entrée 25 en 35 cent. Woensdag 2 uur Matinée voor iederen leeftyd met een gezonde Cowboy-Film Fred Thomson en Silverking als Overwinnaars. Door het Oostersch preparaat krijgen ha«n die grijs geworden zijn hun natuurlijk kleur terug. Suces verzekerd. Prijs 5. OOSTHAVEN 29 - TELEF. 3364. van de VANOUDS BEKENDE bi) en U zult zeggen: „Dat is weer de echte ouderwetsche qualiteit." Geurig, zacht en smakelijk. WIJDSTRAAT 20 - TELEF. 3217. SINGER IIANDNAAIMACHINES met volle garantie TE KOOP. Nog enkele voor slechts 4.Stoxt nog heden 4. per postwissel aan ons adres. R. GROEN, Mauritsstraat 78 B, Rotterdam en-u bent er verzekerd van dat U een werkelijk goed werkende machine krygt. 3 PITS GASCOMFOREN met dubb. Spaarbrander merk IMPERIAL. Nog enkele stuks van f 19.nu voor f 9.8S OOSTHAVEN 8 - GOUDA.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4