VMt Z N HOED log ImdsloitD ooodigl I K' W \SDp DE ZOMERPRIJZEN ANTOON DESSING Beurs van Amsterdam. zeven verdiepingen hoog, stonden drie etages weldra in lichte laaie. Ongeveer zesduizend (6000) kisten rub ber, met een inhoud van circa 600 ton, vormen een prooi der vlammen. Het vuur sloeg ruim dertig meter hoog op. Tot ln de city is een dikke witte rook merkbaar BINNENLAND. Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Üe voorbereidingen. Reeds vroeg in den morgen bereidde de hooidstad zich voor op de komst vxn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, die hedenmiddag zullen aan komen om het gebruikelijke jaarlijksche bezoek te brengen. Allerwegen werden vlaggen uitgestoken, zoowel van de ge meentegebouwen als bij tal, van particu lieren. De Kalverstraat kreeg haar fees telijke aanblik als altijd; men wandelde er ond«r een hemel van vlaggen. Ook op het Damrak, waar straks de Koninklijke stoet zal langs trekken, zette zich in vlaggentooi. De trams hadden hun ge bruikelijke versiering van vlaggen rto- pheetjes. Reeds betrekkelijk vroeg kwamen groepjes menschen naar het Damrak en den Dam om zich een goed plaatsje te verzekeren. De drukte werd grooter toen verschil lende detachementen politie verschenen om den weg van het Centraal Station langs het Damrak tot den Dam en een gedeelte van den Dam af te zetten. De bereden politie begon langzaam aan te patrouilleeren en eenige punten, waar straks de grootste menigte verwacht werd te bezetten. De komst van de eerewacht van de ma rine, voorafgegaan door de marinekapel, onder bevel van den luitenant ter zee ie klasse Zeeman, vormde een nieuwe at tractie voor de steeds groeiende menigte. Omstreeks half twaalf trokken de nog ledige koetsen stapvoets naar het Cen traal Station om zich op te stellen voor den uitgang van de Koninklijke Wacht kamer. Het Oostelijk gedeelte van het Stations- l plein was ook gedeeltelijk door de politie afgezet. Daar arriveerden ook tegen kwart voor twl&lf de burgemeester, dr. W. de Vlugt en den hoofdcommissaris, de heer H. J. Versteeg, welke laatste ver gezeld was van den commissaris van po- litie, den heer C. Bakker, chef van ae verkeerspolitie Tegenover den uitgang had zich inmiddels reeds opgesteld het eere-escorte, dat de stoet zou begeleiden naar den Dam. üe aankomst. Precies op tijd schoof de Koninklijke Salonwagen langs het eerste perron, dat gedeeltelijk was afgezet Achter cfe afzet ting had zich ook veel belangstellend pu bliek opgesteld. I Nauwelijks stond de trein stil of H. M. de Koningin vertoonde zich aan den uit gang van het salonrijtuig. Een hartelijk hoera van het publiek verwelkomde de beide vorstinnen in de Hoofdstad. Nadat de Burgemeester H. M. had welkom ge- i heeten ging het gezelschap naar de Ko ninklijke Wachtkamer. j Kort daarop begon de intocht naar het Koninklijk Paleis op den Dam. Luid ge- Juich steeg op toen de stoet zich, in be weging zette. Het Koninklijk rijtuig, waarin de beide vorstinnen hadden plaats genomen, werd voorafgegaan door het eerste gedeelte van het eere-escorte. Allerwegen was er geestdrift. Het hoerageroep zette zich langs het Damrak voort. Door Moeder en Dochter werden de huldebetuigingen minzaam groetend beantwoord. 1 Up den Dam. Op den Dam had zich een groote me- nigte achter de politie-afzettingen opge- steld. Om twaalf uur werd van het Cen- traal Station een teeken gegeven, dat j Hare Majesteit was aangekomen. De eerewacht kwam in het geweer en stelde zich rechts en links van den mgang van het Paleis op. De Commissaris van Poll- tie, de heer Hoogenboqm gaf nog zijn laatste orders en aan het hoerageroep was reeds te vernemen, dat de stoet in aantocht was. Allereerst reden eenige motorrlsten van de politie den Dam op, spoedig ge volgd door de rijtuigen van den Hoofd commissaris en den Burgemeester. In gestrekten draf kwam vervolgens de eere-wacht, waarachter het Koninklijk rijtuig reed. Sterker nog dan op het Damrak was hier het gejuich. Uit de ven sters van de omringende gebouwen, die met publiek bezet waren, werd gewuifd met zakdoeken. De eere-wacht presenteerde het geweer en de muziek speelde het Wilhelmus, toen de beide vorstihnen bij het Paleis aankwamen. Nauwelijks waren Hare Majesteit met Haar Dochter ten Paleize of de Konink lijke Standaard werd geheschen. Toen dé rijtuigen wegreden gingen de deuren, die uitkomen op het balcon van het Paleis open en verschenen Moeder en Dochter op het balcon. Opnieuw juichte het publiek hartelijk zijn Koningin en Prinses toe. Toen het hoerageroep eenigszins be daarde, klonk uit de menigte spontaan het Wilhelmus op, dat aandachtig dooi de vorstinnen werd aangehoord. Harte lijk wuifde de Koningin, .zoowel als de Prinses de menigte toe voor deze bewij zen van aanhankelijkheid. Rangen tijd vertoefden Moeder en Dochter op het balcon. Toen de vorstinnen zich in hun ver trekken hadden teruggetrokken begon de politie ook hier en daar baar afzet tingen in te trekken Spoedig daarop had de Dam weer zijn gewonen aanzien, riïfet dien verstande dat voor het Palels steeds een rij van toeschouwers bleef staan kij ken naar het ongewone schouwspel van een militaire wacht aan het Palels. Bezoek aap het Diaconie Weeshuis. Even na half drie kwamen de Konink lijke auto's bij het Paleis aan om Hare Majesteit en Prinses Juliana te Drengen naar het Diaconie Weeshuls der Neder- duitsch Hervormde (Jemeente ln de Vol- gerakstraat. Op den Dam was weer een talrijke me nigte verzameld die de belde vorstinnen hartelijk toejuichte tot de stoet zich in beweging stelde, vooraf gegaan door mo torpolitie. Hij nanj den volgenden weg: Dam, Mozes- en Aaronstraat, N.Z. Voor burgwal, Spui, Singel, Koningsplein, Leidschestraat, Leidscheplein, Leidsche- boschje, Vondelstraat, ingang Vondel park voorbij Paviljoen tot uitgang Van Baerlestraat, Van Baerlestraat, Willems parkweg, Koninginneweg, Emmastraat J. J Viottastraat, Corn Schuytstraat, Reynier Vinkeieskade, J. M. Coenenstraat Roelof Hartplein, Roelof Hartstraat, Hobbemakade, Van Hilligaertstraat, Eer dinand Bolstraat, Scheldestraat, Decr- loostraat, Volkerakstraat. Langs dezen weg had zich veel publiek opgesteld, dat allerwege zijn hulde bracht aan de Landsvrouwe en Haad Dochter. Om ongeveer vier uur arriveerde de Koninklijke stoet voor de hoofdingang van het Weeshuis. Hier ook had zich weer een talrijk publiek verzameld, dat door de politie op een behoorlijken af stand werd gehouden. In de vestibule van het gebouw boden de weeskinderen Diewertje Kuyk en Wy- nand van Gaaien resp. aan de Koningin en de Prinses bloemen aan, waarvoor beiden hartelijk dank zegden. Begeleid door de bovengenoemde be stuursleden en den directeur werden eenige afdeelingen van dit nieuwe wees huls, dat 15 December 1902 werd ingebruik genomen, bezocht. Achtereenvolgens wordt een kijkje genomen in de jongens- afdeeling, de gymnastiekzaal en de kleu- i terkamer. Vooral in deze afdeeling s,tel- j len de Hooge bezoeksters veel belang. Met belangstelling wordt geïnformeerd j naar den algemeenen gezondheidstoe- j stand der weeskinderen. Tenslotte wordt eenige oogenblikken vertoefd in de wees- jongensatdeellng. De Iegermanoeuvres op de Veluwe. I Laatste dag der manoeuvres. Gisteren wa§ het de laatste dag \an de manoeuvres. Een grauwe lucht hing over de uitgestrekte heidevlakten. De regen stroomde neer Een stormachtige wind f joeg den regen voort. Sedert Woensdag waren de roode "lichte troepen opgerukt en hadden, zooals het bevel duidde, de bruggen nabij Beekbergen en Loenen over het Apeldoornsche kanaal bezet i Het spreekt vanzelf, dat de terugtrek kende blauwe troepen, de "Bestaande bruggen ter plaatse hadden vernield, zoo dat de overtocht der roode troepen over dé gelegde pontonbrug moest plaats heb- bèn. i Om den overtocht voor de roode troe pen mogelijk te maken, hadden de wiel- j rijders van deze punten uit sectoren in het vijandelijke gebied bezet, welke zij nu trachtten uit te breiden, te verbinden langs het kanaal en te verstevigen. I Hierbij stuitten zij echter op de blauwe verkenningsafdeellng, waardoor de ver binding en de versterking van rood be westen het kanaal verhinderd werd. Inmiddels trok de blauwe voorhoede, bestaande uit bataljons infanterie, ge steund door artillerie en huzaren op, zoodat zij den verderen opmarsch van rood konden tegenhouden De gevechts aanraking was inmiddels begoitnen. Vijf zwermende roode patrouilles werden op gevangen door de blauwe voorhoede en door mitrailleurvuur teruggeslagen. Het roode leger kon er dan ook niet In sla gen verder te komen dan de spoorlijn gelegen bewesten het kanaal. Rood zet zijn troepen meer en meer in. Het caval- lerie-commando, .gesteund door artillerie en pantserwagens trok over het kanaal om te pogen Loenen in panden te krij gen. De overtocht had een zeer vlot ver loop. Bij Loenen liepen de roode troepen vast tegen de kracthige voorhoede van blauw. Hetzelfde ondervonden de wiel rijders, die opdracht hadden om Beek bergen te bezetten. Ook zij liepen tegen de krachtige voorhoede vast. Zoodoende was een einde gekomen aan den zoo suc cesvol begonnen opmarsch van het roode leger. Blauw had een aanval uit het Oos ten afgeslagen en hiermede haar doel be reikt. Bezoek van de Koningin en Prinses. Ondanks de buitengewoon ongunstige weersomstandigheden hebben de Konin gin en de Prinses het reeds aangekon digde bezoek aan het manoeuvre-gebied gebracht. Ongeveer half tien arriveerde de koninklijke auto te Beekbergen. Daar na is het koninklijk gezelschap over Kla- renbeek naar Loenen gereden Nabij Beekbergen begaven de Koningin en de Prinses zich In het terrein, waar zij het oprukken van de blauwe infanterie gade sloegen. Verder begaven de Koningin en Prinses Juliana zich te voet langs den geheelen autotrein, waarmee de Jagers uit Laren (N.-H.) waren gekomen e.n welke was opgesteld nabij Gretel. Ook werd nog een bezoek gebracht aan het cavalerle-commando te Loenen en bij de pontafdeeling iangs het Apeldoornsche- kanaal Omstreeks kwart over twee bij het einde der manoeuvres aanvaardden de Koninklijke bezoeksters de terugreis naar het Loo Dinsdagavond 1 October.. ■sltW'l EN WEDSTRIJDEN. BOKSEN. Max Baer knock-out geslagen, in de vierde ronde. Joe Louis behaalt een overtuigende zege na een stryd van korten tijd. Voor bijna honderdduizend toeschouwers 'heeft in New-York in het Yankee-stadion de boksmatch plaats gehad tusschen Joe Louis Barrow en den vroegeren wereld kampioen zwaargewicht Max! Baer, welk ge vecht, zooals algemeen verwacht was, ofc vry gemakkelijke wijze door den jeugdigen neger-bokser Louis Barrow werd gewonnen. Louis heeft «hans het recfht om den huidi- gen wereldkampioen Jimmy Braddock uit te dagen voor een match om den titel van we reldkampioen aller gewichten. De belangstelling voor dezen bokswed strijd was, zooals reeds geruimen tijd tevo- geeonstateerd kon worden, buitenge woon groot. Men mpet in de geschiedenis terug grijpen tot 1927, in welk jaar de match Bempsey—Tunney plaats vond, waar vóór1 eveneens enorme belangstelling had bestaan en waarvoor fabelachtige toegangs prijzen zijn betaald. Tusschen de 90.000 en 100.000 toeschouwers hebben de match bij gewoond. De vraag naar kaarten was ?oc groot, dat zitplaatsen in de nabijheid van den ring g,-if weggingen voor 200 en meer dollars. Tntusschen jyist Louis zijn tegen stander in vier ronden knock out tc slaan... De recette bedroeg 1.200.000 dol- dollar. Beide boksers kregen hiervan 80% er voor de organisatoren b'eef ook nog vol doende over GEMENGDE BERTCHTEN. üe troepen trokken in lange colonnes huiswaarts, de gedachten waren alweer bij den eigen haard. Het leger heeft ge oefend, de rust op de Veluwe Is weder gekeerd. STORM OVE£ ONS LAND. Vier dooden aan de Friesdie kust. Schepen in nood. De Amsterdariische brandweer 40 maal uitgerukt. By Kesthoek onder St. Jacobi-Parochie trokken gistermorgen acht personen er met drie bootjes op uit, om op schar te visschen, terwijl bij Koehool onder Tzummarium zes personen eveneens met drie bootjes zee ko zen. Zy werden door den Noordwester storm overvallen. Op den dfck had men reeds waargenomen dat zij het zwaar te verantwoorden hadden en in nood verkeerden. De reddingboot „C. A. den Tex" uit Harlingen, voer, zooals ge meld, ter assistentie uit, doch kon de bootjes door den lagen waterstand niet bereiken, daar zich ter plaatse een zandbank bevond. Inmiddels had een zestigtal mannen te Westhoek een boot over den dyk naar de zee gesleept en daaraan een aanhangmotor bevestigd. Zes man trokken ermee op uit naar een van de in nood verkeerende boo ten, waarin zich vier personen bevonden. Toen zy dit vaartuig hadden bereikt spron gen twee van de redders over in het vis- schersbootje, lichtten het anker daarvan en brachten het veilig aan den wal. Voor den wind trokken de vier andere redders naar de andere bootjes. Onderweg sloeg echter de motor af, waardoor men vyftig meter terugdreef. Met zwaar boomen gelukte het eindelijk het tweede bootje te bereiken, dat men ech ter leeg aantrof. Op den dyk was reeds waargenomen dat de twee inzittenden eruit waren geslagen en in de diepte waren ver dwenen. De bemanning van de reddingboot zette de tocht voort en bereikte tenslotte het derde bootje, waarvan zy de beide inzitten- f ^en wist te redden. De over boord geslage- nen waren D. S. Barendsma, kapper en J. I Verf, caféhouder, beiden te Leeuwarden. De sleepboot „Holland" van de firma Doeksen, die was uitgevaren om assistentie te verleenen aan het Zweedsche stoomschip „Sverremergaard", dat vyf mylen ten Noorden van Terschellingerbank in nood verkeerde, is in de haven teruggekeerd. Er behoefdé niiet te worden ingegrepen, aan gezien de schade welke het schip tengevolge van den storm aan de machines had opge- loopen, met eigen middelen bleek te zyn ge repareerd. Het Zweedsche schip heeft inmid dels de reis voortgezet, i De reddingboot „Brandaris",| welke was uitgevarfen naar de Blauwe Slenk, waar twee binnenvaartuigen zyn gezonken, heeft niets kunnen uitrichten en is zonder dat de wrakken ontdekt zyn in de haven terugge- i keerd. Doodeljjk ongeluk by Wezep. Gistermiddag om kwart over vier reed de 47-jarige gehuwde landbouwer G. van Dorp, wonende te Oldebroek, op den Zuiderzee- strataweg naby Wezep op de flets. Door een hevige windvlaag werd de man van zyn ry- wiel geslingerd, juist op het oogènblik, dat een auto, bestuurd door baronesse van Heeckeren van Molencate uit Hattem pas seerde. De man werd door den wagen ge grepen en was op slag dood. Hy had een ernstige schedelbreuk bekomen. Zeilschip tegen <fen dyk. Tydens den storm is een zeilschip van schipper De Jong uit Makkum tegen den zeedyk nabjj Zurich geslagen. Het vaartuig bekwa mdaarby ernstige avery. Persoon lijke ongelukken zyn niet voorgeko men. Motorboot vergaan? Uit Veldkamp wordt gemeld dat de heer J .de Vries met zyn motorboot is vertrok ken. Tot op heden heeft men niets van hem vernomen. Men vreest het ergste. Sloep in nood. Een van de Lauwerzee terugkeerende vis- scher deelde mede, dat zich op het Gronin gerwad een groote klipperaak bevond, waar van de schipper in de sloep is gegaan ten- eifide het water daaruit te scheppen. De sloep heeft échter losgelaten en dryft thans meer en meer af. Aan boord van de. klipperaak bevindt zich da schippersvrouw. Men hoopt spoedig red ding te kunnen brengen. Motorschip gezonken. Naby Urk js het motorschip „Nijverheid", groot 185 ton, geladen met graan en stuk goederen, komende van Botterdam met be stemming Steenwyk, tusschen Urk en Schokland gezonken. Een der opvarenden is hierbij verdronken. De schipper en een andere opvarende zyn door de visschersboot „Urk 175" gered en te Kampen aan wal gebracht. Het schip behoorde aan den motordienst van de Gebrs. Ouwehand te Botterdam. Brandweer 40 maal uitgerukt. De storm, welke in den afgeloopen nacht opnieuw is losgebarsten en ook in de mor genuren nog weinig van zyn kracht had in geboet, heeft in de hoofdstad de noodige schade aangericht, waarbij vooral tal van boomen het moesten ontgelden. Aan de overzijde van het IJ werd aan den Laanweg een oude iep het slachtoffer; zy kwam te recht op het dak' van een klein huis dat be woond werd door een 78-jarige weduwe. De vrouw kwam met den schrik vrij; het dak werd geheel vernield, terwijl ook de mnren gestut moesten worden. Voorts zijn boolnen ontworteld of gedeeltelijk afgeknapt op de Mauritskade by het Kolouiaa: inritjur in de Lilaeusstraat by de WagertanrstraaÊ, in ce Viarnixstraat tegenover de Nieuwe Bas seerderstraat en in de Van Eeghenstraat, ongeveer tegenover perceel 125 Op de Mu- rltskade kwam een boom op le tramdraad ter plaatse terecht, waardoor het tramver keer geruimen tyd stagnatie ondervond; ook is het verkeer eenigen tijd gestremd geweest door een boom, die op den Amstelveenschen weg tegenover perceel 976 was omgewaaid. In het geheel moest de brandweer niet min der dan ongeveer veertig malen uitrukken. Vrouw door afgerukte boomkruin getroffen, en gedood. Tengevolge van den hevigen wind is in het 2e Marnixplantsoen te Amsterdam een ongeluk met doodelyken afloop gebeuld. Een 53-jarige vrouw stond daar by de tramhalte met een andere vrouw te praten, toen door den storm de kruin van een der boomen in de nabyheid met hevige kracht werd afge rukt en eerstgenoemde vrouw op het hoofd trof. Zy zakte ineen en was vry wel on.nid- dellyk dood. De andere vrouw, die een jon gen by zich had, zou zyn gewond, doch toen de politie verscheen, waren beiden niet meer te vinden. Einde van de staking te Tilburg. Van heden af gelegenheid tot arbeidshervattlng. De Tilburgsche fabrikantenbond heeft gisteravond het volgend besluit gepubli ceerd De algemeene ledenvergadering der Vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen heeft kennis genomen van de Jongste bemiddelingsvoorstellen van den burgemeester van Tilburg en deze met de arbeidersorganisaties be sproken. De arbeidersorganisaties hebben de Fabrikantenvereniging medegedeeld, dat zij voornemens zijn ledenvergaderin gen te houden, ten einde hun leden in de gelegenheid te stellen met de besturen van gedachten te wisselen over het door deze ten aanzien van de loonenherzie- ning gevoerde beleid. Door de Fabrikantenvereniging ls ln verband met een en ander besloten van h e d e n af de gelegenheid open te stellen den arbeid te hervatten op onderstaande voorwaarden: i. ten einde den door de staking in de gezinnen ingetreden financieelen achter stand te helpen overbruggen, wordt van 26 September af tot en met Zaterdag 12 October op de thans krachtens de loon regeling van 19 Augustus 1935 verdiende loonen een zoodanige toeslag gegeven, dat de elndloonen worden aangevuld tot het loonniveau van vóór 19 Aug. 1935; b. vanaf Maandag M October geldt' al dus de loonregeling van 19 Augustus 1935; c. op denzelfden grond als vermeld on der sub a wordt op een ln overleg met de arbeidersorganisaties vast te stellen tijdstip aan de arbeiders, die de drie ker misdagen nog niet kregen uitbetaald, deze dagen alsnog uitgekeerd; d. het door de werkgevers ingehouden loon ter zake van het verbreken van de dienstbetrekking zal bij de eerstvolgende loonbetSllng alsnog worden uitgekeerd; geen rancune maatregelen zuTTen worden toegepast. In de vergadering van de stakers, die gisteravond gehouden werd, besloot men eenparig aan het werk te gaan. 469e NEDERL. STAATSLÖÜwj 5e klasse. Trekking van Dondert., 26 Se* Hooge pry zen: 1000.-—: 3761 400.—; 8785 6820 l«882 20486 207n. J 200.-: 11 388 1847 3887 5,M 12079 15382 8506 100.—: 2865 5058 6001 6177 6541 luu, 11697 11800 12065 13070 16061 ie»! Pry zen van 70.-7 155 337 388 427 570 702 6 09 8e. 088 1327 1468 1470 1584 1604 mo 2174 2207 2223 2274 2312 2333 2" 10 2 2666 2886 3061 3091 30S4 3109 3M 2 3451 3455 3666 3924 4044 4088 4271 M 4304 4376 4394 4535 4590 4616 4672 2 4661 4603 4714 4849 6066 6M6 6399 2 5439 5451 5569 6572 6726 6780 5880 58rt 5879 6887 5903 5996 6044 6046 6215 64 6554 6642 6895 6946 6979 7002 7034 7139 7173 7202 7424 7566 7726 7888 8242 S 8335 8380 8625 8668 8728 8822 8861) mc, 9080 9243 9267 9384 9517 9846 10067 Z 10176 10284 10524 10549 10642 1O664 ,S 10769 10842 11017 11027 11147 m68 JjX 11266 11348 11387 11618 11554 11584 iïï 11669 11763 11945 12038 12117 m0E 12441 12456 12489 12638 13104 13186 3 13434 13449 13601 13561 13714 13867 1389! '14012 140^4 14068 14091 14111 14156 14302 14354 14394 14402 14441 14491 145-, 14617 14644 14776 14780 14848 14917 ,4,,! 14966 14964 15067 15163 15177 15260 urn 15685 15745 15811 15964 15973 16998 S )6291 16334 16883 16438 16458 16470 1661! '16858 1 6879 1 7116 17171 17227 17276 17313 17844 17546 17604 17740 17797 17827 17581 18008 18063 18230 18337 18338 18376 I860» 18824 18907 18977 18999 19036 19202 1920S 19210 19349 19409 19421 19472 19639 197M 19850 19865 19911 20132 20283 20331 2062! 20623 20766 20859 20948 20973 Nieten: 12 39 52 104 111 160 19S 215 242 262 275 297 306 307 323 350 302 399 m 476 489 494 506 509 563 565 624 658 689 720 742 747 801 831 839 875 942 975 1000 1052 1075 1099 1117 1122 117S 1211 1216 1247 1269 13211 1342 1343 1845 1369 1418 1428 1433 1459 1479 1509 1853 1680 1697 1699 1703 1714 1729 1766 1779 1844 1907 1935 1962 1983' 2008 2017 2061 .2062 2107 2136 2162 2240 2244 2249 2314 2383 2406 2451 2486 2511 2639 2566 2612 2636 2676 2682 2716 2770 2792 2806 2808 2840 2848 2872 2903 2915 2919 2985 3030 3045 3086 3121 3132 3146 3163 3162 3247 3276 3318 3829 3361 33781 3408 3420 3ÈS1 3440 3618 8633 3660 3713 3715 3741 3764 3800 3811 3831 3874 3880 3882 3919 3921 3989 4016 4050 4097 4116 4154 4166 4181 4237 4275 4285 4816 4371 4414 4457 4509 4517 4339 4554 4783 4839 4871 4915 4939 5015 5019 5020 6030 5068 5077 5093 5127 5139 5144 5261 5293 5312 5349 6385 5421 5463 6543 5577 6654 5663 5671 5679 56S1 5708 5757 5784 5779 5796 5804 5812 6825 5843 5872 5945 6012 6015 6069 6072 6993 6133 6151 6176 6184 6217 6224 6294 6298 6316 6406 6416 6423 6453 6467 6537 6644 6560 6572 6673 6590 6604 6637 6640 6667 6705 6787 6740 6789 6891 0898 6962 6982 6987 7025 7045 704 7065 7136 7(189 7216 7271 7275 7313 7363 7438 7450 7625 7558 7571 7611 7734 7749 7781 7786 7888 7845 7859 7889 7974 7977 7995 801S 8026 8043 8062 8078 8107 8170 8219 8241 8248 8254 8260 8267 8357 8370 8376 8416 8439 8488 8512 8519 8644 8649 8693 8699 S732 8754 8766 8796 8834 8857 8868 8892 8896 8908 8922 9941 8967 8969 9308 9024 9060 9075 9091 #152 9199 9207 9227 9261 9263 9274 9295 9296 9373 9386 9388 9532 9572 9584 9664 9732 9744 #765 9773 9784 9839 9882 9893 9901 #928 9 966 10038 10039 10141 10112 10185 10205 10234 10242 10384 10425 10491 10612 10693 10694 10627 10633 10656 10660 10738 10753 10776 10825 10865 10919 10986 10959 10974 1101O 11034 11052 11056 11140 11178 11189 11285 11286 11875 11412 11417 11423 11487 11502 11607 11674 11608 11656 11703 11748 11782 11791 11804 11806 11834 11858 11903 12144 12152 12200 12222 12262 12314 12339 12371 12377 12388 12454 .12494 12536 12678 12708 12725 12'768 12778 12814 12824 12890 12909 12980 12983 13005 1S007 13072 13087 13098 13102 18161 13166 13218 13219 13244 13273 13367 13420 13443 13446 13519 13621 13567 13661 13669 13772 13723 13766 13796 13922 13924 13957 13970 18996 14052 14053 14055 14130 14169 14166 14172 14187 14193 14210 14322 14333 14361 14415 14416 14436 14486 14546 14560 14563 14602 14609 14637 14643 14661 14694 14702 14726 14779 14782 14931 14954 16003 16035 15062 18144 15249 15256 15295 11)297 15312 15325 16331 16357 16428 15434 15466 15489 13500 16552 15574 15581 16618 16619 15661 15729 15747 15769 15791 15805 15848 15875 15883 15924 16937 16975 15996 16011 16040 16069 16060 16089 16096 16168 16178 16223 16245 16258 16279 16285 16302 16806 16328 15361 1(387 16415 16424 16479 16605 16558 13629 16669 16722 16753 16783 16791 16808 16311 16866 16906 16910 16943 16980 17036 17087' 17042 17064 17083 17101 17152 17158 17160 11161 17201 17225 17237 17266 17294 17315 17404 17442 17460 17612 17523 17566 17573 17577 17592 17680 17645 17679 17726 17727 17748 17783 17805 17834 17844 17848 17851 07854 17855 17923 17934 17952 17989 18002 18035 18040 18041 18103 18108 18164 18163 18209 18300 18314 18322 18362 18441^18464 18496 18509 18638 18687 18597 18015(18630 18654 18655 18664 18681 18691 18701 18842 18896 18904 18914 19009 19010 19014 19026 19062 >19090 19134 19144 19172 19208 19242 19281 19291 19329 19359 19376 19432 19447 19531 19555 19584 19609 19663 19693 19715 19767 19783 19805 19932 19950 20064 20086 20131 20166 20189 20253 20287 20337 20339 20361 20423 20489 20656 20628 20664 20802 20817 20908 20980 20944 20948 STADSNIEUWS. GOUDA, 26 Sept. 1935. Vergadering van de Kamer van Koophandel voor Gouda en Omstreken. de gistermiddag gehouden vergadering Kamer, onder voorzitterschap van den Hermann A. Schreuder Sr. waren af- ■ie de heerea P. D. Muylwyk, A. van ""nen en J. van Kranenburg, de laatste we- ns riekte. u vaststelling der notulen deelde de rzitter mede, dat, gezien par. 49 uit het l°°einigingsontwerp was gelicht, mocht orden aangenomen, dat voorloopig althans, voortbestaan der Kamer te Gouda ook .Gewaarborgd. Hy zegde degenen, die zich or de actie tot behoud hadden gespannen hartelijk dank. Voorts deed hy medadeeling 1 een aaptal gebeurtenissen, waarbij de Kamer was vertegenwoordigd en wenschte M de heeren A. Gocdewaagen en P. D. Xvlwiik nog wei recht hartelijk geluk met d door hen ontvangen Koninklijke onder- Ten aanzien van de 11 vfaehtingscommis- Botterdam, welke mede door deze Ka- ner wordt samengesteld en waarvoor in de dering van 28 Maart j.l. door haar de beer L. Hortensius Sr. te Bodegraven als I'd was benoemd, deelde de Voorzitter mede dat deze benoeming door de Kamer te Bot terdam niet was overgenomen, doch dat zoti worden gewacht tot ook overeenstemming op dit punt was verkregen met de Kamers te Delft, Vlaardingen en 's-Gravenhage, die ook in 'deze commissie samenwerken. De Voorzitter kon mededeeien dat hieromtrent samenwerking was verkregen onder bepaal de voorwaarden, met welke voorwaarden de Kamer zich vereenigde. De Voorzitter deelde vervolgens mede dat door het Bureau der Kamer het vraagstuk in studie is genomen, of een Borgstell'ngs- fonds voor den Middenstand, in dit district zou kunnen worden ingesteld. Het Bureau hoopt spoedig met nadere mededeelingen en een eventueel voorstel daaromtrent te kun nen komen. Ten aanzien van deze mededee lingen vestigde de heer van Beek er do aan dacht op, dat ook te Woerden reeds belang stelling voor een dergelijk fonds bestaat en dat men zich daaromtrent reeds had ver- - staan met het onlangs te Leiden opgerichte Borgstellingsfonds. Hij zou een totstandko ming van een dergelijke instelling mede ge zien het feit, dat het Crisiscomité A zou worden opgeheven, zeer toejuichen. De heer Beyen en van Vreumingen uitten zich in gelijken geest en gaven hun ervaring wfeer van een dei^iijke insteffling gedurende de oorlogsjaren te Bodegraven en te Gouda. Voorts wees de Voorzitter er op, datw.s. aanvang 1936 de Wet tot regeling van het uitverkoopwezen in werking zal treden en dat het in de bedoeljng van het Bureau ligt, de eventueel daaruit voor de' Kamers voort vloeiende werkzaamheden in handen te stel len van de Commissie voor de Middenstands belangen. Bjj de uitgegane stukken deed de secre taris mededeeling van een door de Kamer tot den Minister van Financiën gericht adres waarin wordt gevraagd ten opzichte van het Wetsontwerp tot wijziging van de Ze gelwet 1917, in art. 44 zoodanige wijziging aan te brengen, dat van acten, waarbij tus schen partijen de voorwaarden van nog tot stand te komen verzekeringen worden vast gesteld en die onderworpen zouden worden aan een recht van één gulden, worden uit gezonderd die aanvraagformulieren voor ziekte-, ziekenhuis- en andere personenver- zekeringen, die in de oude wet bij art. 46 zijn vrijgesteld. .Voor kennisgeving werden de volgende stukken aangenomen: Dankbetuiging van de Tentoonstellings vereeniging „Boskoop" voor geschonken me daille. Bapport over de electriciteitsvoorziening der gemeente Gouda ten behoeve van het Departement Gouda van de Maatschappij van Nijverheid en Handel, samengesteld door het Bureau F. A. Smit Kleine. Jaarverslag en financieel overzicht over 1934-'35 van de Veheeniging tot IJsbestry ding te Gouda. Dankbetuiging van den heer L. Hortensius Sr. te Bodegraven voor de hem door de Ka mer betoonde bewijzen van medeleven by *Un 70sten verjaardag. Dankbetuiging van de Vereeniging van Winkeliers en Handeldryvenden „Schoon hoven Vooruit" voor de geschonken me daille ter gelegenheid van den gehouden etalage-wedstrijd. Verslag van de vergadering van Voorzit ters van de afdeelingen Kleinbedryf op 10 Mei j.l. te Utrecht gehouden. Proces-verbaal van kasopname op 1 Juli 1935. Jaarverslag over 1934 van de Stichting Economisch Instituut voor den Middenstand. Bericht van beëedigmg als makelaar in onroerende goederen door de Arr. Rechtbank te Rotterdam van de heeren J. H. en J. A. v»n Elk te Gouda. Dankbetuiging van de familie lJssel de Schepper voor de betoonde deelneming by het overiyden van den heer I. IJssel de Schepper. Mededeeling van de oprichting van de Rotterdamsche Vereeniging van boden en Menhuishouders. Naar aanleiding van een verzoek der Ka nier ontving deze de mededeeling van Ge deputeerde Staten van Zuid->Holland, dat het maken van een algemeen los- en laadplaats •mn de oostelyke Gouwekade onder Wad- dingxveen zal worden overwogen, zy het ook dat het gebruik ervan afhankelyk van een kleine vergoeding zal worden gesteld. Schryven van den georganiseerden Woer- denschen Middenstand over het handeldrij ven van tewerkgestelden aan het Ryks Centraal Kleedingmagazyn aldaar en de daarvan ondervonden concurrentie. Op ver- van den heer van Beek werd dit schry ven door de Kamer niet verder behandeld. Verslag van de Bevrachtingscommissie te Rotterdam over het le halfjaar 1935. Dankbetuiging van den heer A. Goede- waagen voor de ontvangen gelukwenschen der Kamer by zyn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Idem van den heer P. D. Muylwyk. Mededeeling van den Minister van Han del, Nyverheid en Scheepvaart, dat de Re kening en Verantwoording over 1934 door hem wordt goedgekeurd. Als datum voor de candidaatstelling voor 8 leden der Kamer, die aan de beurt van af treding zyn, wordt z. h. st. vastgesteld 5 November a.s.. De aan de beurt van aftre ding zynde leden zyn voor het Grootbedryf de heem P. Bokhoven, J. A. Donker, J. van Kranenburg en G. v. d. Loo en voor de afd. Kleinbedryf de heeren J. Beyen, P. J. Groe nen, P. D. Muylwyk en A. van Wynen. Vervolgens wordt met algemeene stem men de begrooting voor 1936 vastgesteld. Deze vertoont in ontvangsten en uitgaven een bedrag van 16.591.50, waaronder een bedrag van 1000.voor subsidiën. Aan het slot der vergadering bracht de heer Beyen een woord van dank aan den Secretaris en zyn staf voor de vlotte wyze waarp het steeds toenemende werk wordt verricht. De Voorzitter sloot hierna de ver gadering Tot en met 30 SEPTEMBER celden Bestel dus nog heden. Wij zorgen voor prima aflevering. v.h. Joh. Dessing Co. Kantoor: OOST-HAVEN 24. TELEF. 2404. Kantongerecht. I Zitting van Woensdag september. (Vervolg). Lastige kwanten. A.- K. en W. v. H. uit öergambaent weraen gistermorgen voor het üanton- gereent wegens net verboden stroopen van wilde eenden, resp. veroordeeld tot jj boete suos. i dagen hechtenis en boete suos. o dagenhechtenis, met ver beurdverklaring van het ingeslaggeno- mene. Laatstgenoemde W v. d. H. werd boven dien veroordeeld tot betaling van iu boete of dagen hechtenis, .vegens het in een schouw vervoeren van een war garen. Hiermede was hij nog niet klaar, want vooor een derde verbaliseering stond hij terecht wegens iandlooperij. in verband met de voorgaande straiïen legde de Kantonrechter hem een boete op van i> event, te vervangen door 1 dag hechtenis. Ook zijn collega A K. werd wegens iandlooperij veroordeeld tot f l subs, l dag hechtenis. In strijd met de (Jrisis-Zuiveiwet. L. V. te Moordrecht had door A. d. W. te Moordrecht een pond boter doen ver voeren welke niet voorzien was van het door de Crisis-Zuivelcentrale vereischte merk. Overeenkomstig den eisch van den ambtenaar werd V. veroordeeld tot be taling van Z5 boete, subs, b dagen hech tenis en verbeurdverklaring van het ln beslag genomene. Vervolgens stond terecht mej. M. P. V. te Keeuwijk die boter leverde aan mej. A. 8. te Reeuwijk, eveneens niet voorzien van een merk. Verdachte zeide dat het haar ten laste gelegde niet waar was. Ik ben geen boter- producente, zei ze. Kantonrechter: Maar daarom kunt u wel boter afleveren. Verdachte: lk ken de juffrouw niet eens. Kantonrechter: M#ar u kunt haar toch wel boter verkoopen zonder ze te ken nen? Wat maakt uY Verdachte: Karnemelk en een beetje boter voor eigen gebruik. Kantonrechter tot getuige mej. A. 8.: Kent u die Jutirouw? Getuige: Neen, maar ik geloot dat die juffrouw, toen ik daar boter kocht,, geen bril op had. Ik kom nooit bij P. ln den winkel. Kantonrechter: U kocht toch die boter bij P.? Getuige: Ja. Kantonrechter: Dus u was wel bij P. dus niet „nooit"! Herkent u die juffrouw? Getuige: Juffrouw, zet uw bril eens af. (Kijkt de verdachte eens goed aan en zegt): Ja, bij die juffr.ouw kocht lk de boter. Kantonrechter tot verdachte: Blij it u er bij dat u nooit boter aan deze getuige hebt verkocht? Verdachte: Ik ken 't heele menschniet. Gehoord werd dan de heer H. de R., controleur van den Crisis Zuivel Dienst. Deze zeide de verdachte reeds geruimen tijd te hebben gadegeslagen en nu zeker meende te weten dat ze aan mej. A. S. boter had verkocht. Hij hield deze laatste aan toen ze uit den winkel kwam en haalde uit haar tasch het gekochte pond boter. Mej. A. 8. gaf toe, deze boter bi] mej m. V P. te hebben gekocht. Direct stelde get. de R. een onderzoek ln ten huize van de verdachte maar vond geen boter zonder merk. Wel andere, daar ge produceerde boter, werd door hem ge vonden. Kantonrechter tot verdachte:, En u zei dat u niet produceerde? Verdachte: Mijn man produceert, edel achtbare. Ik niet. U kijkt mij er toch niet op aan dat Ik sta te liegen? DE REIS NAAR BRUSSEL OP ZATERDAG 28 ZONDAG 29 SEPTEMBER A*S. Teneinde te voorittmen dat op de heen reis op Zaterdag a.s. naar Brussel de deel nemers aan onze reis te' Antwerpen moeten overstappen, zal Zaterdagmiddag een spe ciale trein rechtstreeks van Rotterdam naar Brussel loopen. Het is daardoor mogelyk een uur later van Gouda te vertrekken, terwyl de aan komst te Brussel slechts een half uur la ter is. Door deze regeling is het oók mogelyk door slechts een half uur vroeger uit Brus sel te vertrekken Zondagavond een uur vroeger in Gouda aan te komen. Het vertrek uit Gouda Zaterdagmiddag wordt nu 3.12 uur, aankomst te Brussel 18.07 uur (Belg. tyd). Vertrek Zondagavond 18.55 uur Belg. tyd, aankomst Gouda 22 50 uur. Aanmelding tot deelname aan deze rei3 kan by uitzondering nog geschieden tot Vry dagmiddag 12 uur. V.jor hen, die niet over een pas of bewys van Nederlander schap beschikken is dan echter, behalve op- ga"e vrn woonplaats, geboorteplaats en datum, inlevering van e® pasfoto noodza- koly'k. MUZIEK. Kantonrechter: Ja, éérlijk gezegd, kijk ik u daar wèl op aan (Gelach op de pi' - blieke tribune). i De ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte 40 boete, bij niet- betaling te vervangen door 8 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomene. De Kantonrechter veranderde dit in resp. 30 of 5 dagen met verbeurdver klaring van het pond boter. De getuige in de vorige zaak, mej. A. 8. te Reeuwijk, stond nu als verdachte te recht, wegens het vervoeren van het pond boter Ook dit achtte de ambtenaar be wezen en eischte 20 boete subs. 4 dagen hechtenis. Meteen ernstige waarschu wing, er bij. veroordeelde de Kantonrech ter naar tot 10 boete of 2 dagen hech tenis. A. J. van Werkhooven. t Op 61-jarigen leeftyd is alhier overleden de heer A. J. van Werkhooven, een bekende figuur in katholieke arbeiderskringen. De overledene yas vele jaren op de kaarsen fabriek werkzaam en vervulde gedurende ruim 20 jaai het penningmeesterschap van de afdeeling Gouda van den R. K. Fabrieks- arbeidersbend. erpachting vischrecht. De Provinciale Waterstaat heeft te dezer stede verpacht voor den' 'tijd van vyf jaar (1 October 1935—30 September 1940) het uitsluitend vischrecht ln He Gouwe in drie perceelen. Inschrijvers waren: 1 t, 'Perceel 1: L. Bosloper te Waddinxveen ƒ31.60 per jaar ;J. Bos te Waddinxveen ƒ31 per jaar. Perceel 2: M. Slootjes te Boskoop ƒ31 per jaar; Alg. Zuid-Hollan<jsche Hengolaarsbond te 's-Gravenhage ƒ21.per jaar. Perceel 3: Goudsche Hangelaars vereeni ging 40 per jaar. Goudsche H.B.S.-Vereeniging. Het bestuur van de Goudsche H.B.S.-Ver eeniging is als volgt samengesteld: M. Braak, voorzitter Lucasse, vice-voorzit- ter; Mej. J. Hulleman, secretaresse: P. Sten- nekes, 2e secretaris; J. Bouwer, penning meester. Filmnièuws. ^unie-Bioscoop. De Réunie-Bioscoop brengt vanaf mor genavond een, alleraardigst programma. Al lereerst Brigitte Helm in „Met z'n drieën op de Huwelijksreis", een amusante rol prent, vol verwikkelingen die zich afspelen op het schoone eiland Capri. Als tweede hoofdfilm draait het „Myste rie in hut 31" naar den roman van Ishbel Ross „Promenade Deck". In deze film tre den o.a. op Saxly Eilers, Zasu Pitts, John Brown, Henriette Crosman en anderen. Woensdagmiddag is er, zooals steeds, matinée met een sportfilm „In de ring". Thalia-Theater. In het Thalia-Theater zal vertoond wor den de Spaansche film ,Ja Paloma" met Charles Kullmann in de hoofdro1. Kullmann is een voortieffelyk zanger, een uitsteken de tenor, die met een mooie stem en ge voelige voordracht zyn liederen zingt. Wy h< nnneren aan zyn prachtige zang in „Die ponne geht euf". In deze uitnemende ope rettefilm treden mede op de vroolyke Fritz Kampers, Jessie Vihrog en Leo Slezak, allen bekende krachten uit de Duitsche filmwe reld. In het bijprogramma draait naast Hol- landsch en Wereldnieuws, de dolle klucht „De geveltoerist" met Albert Burdon. Schouwburg-Bioscoop. De Schouwburg-Bioscoop zal vanaf Vrij dagavond vertoonen „De Groothertogin en de kellner", een vroolyke film met de be kende Radio-zanger Bing Crosby en de bt- fcoorlyke Kitty Carlisle. Het is een Amerl- kaansche operettefilm met vele vroolyke songs. In het voorprogramma gaat o.a. de nieuw ste Betty Boop-film Zondagmorgen zal een reprise worden ge geven van „Heerscher der Duisternis" met Emille Jannings en Anna Sten. Deze film, die algemeen bewonderd wordt om het schit terende spel van deze beide uitnemende ac teurs, zal zeker ook thans weer veel be langstelling hebben. Men zie verder de betreffende adverten- tiën. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 23 Sept.: Cornelia Johannes, z. van F. H. Kraan en H. Visser, Sdhelte- mastr. 16. Hendrükus Matheus Leonar- Amhemsche Orkest-Vereeniging: concerteert. Avond van hoogstaande kunst. Prachtig vioolspel van A. Koodenourg. De Arnhemacne oncestvereeruging heelt gisteravond onaer ïeiaing van naai- diri gent, onzen oud-staogenoot jaap bpaan- uerman, .voor een vrijwel geheel bezette bchouwburgzaai haar oeroe volksconcert gegeven. 't Was een avond van hoogstaande kunst, die de nonderden bezoekers een geneeien avond neeit geboeid en menig maal in verrukking braent. Een teleurstellende tyoing was het be richt dat de twaalijarige violist Olof Bchmuckler, die ais solist zou optreden in het viooi-concert van Mendelssohn—Bar- tnoldy, door een ernstige ziekte niet kon medewerken. Hij werd vervangen door den neer A. Koodenburg. Oioi Scnmuckier zal nu op het vierde Volksconcert der A.O.V., op o November a.s. optreden. De neer Spaanderman, met luid ap plaus begroet, opende met zijn Orkest net programma met de Ouverture Euryantne van Carl Maria von Weber. Dit werk, zoo rijk aan treffende klankeiiecten, forsch- heid en lrischneid, was een zeer goed ent^ée, die onmiddellijk de narmoniscne eenheid tusschen orkest en dirigent en een levendige spanning tusscnen deze beide en de zaal schiep. Hel^slechts en kele maten groote Largo vormde de haast mystieke overgang naar de brilianten klank van Instrumenten, de zegepraal van trouw, volhardende en toegewijde liefde over menschelijke boosaardigheid uitbeeldend. In de plaats van Mendelssohn's Violin- Konzert", werd het Vioiin-Konzert in D- dur, Opus 06 van F. Tschaikowsky uitge voerd. Deze driedeelige compositie bood den plaatsvervangenden solist A. Koo denburg alle gelegenheid zijn talenten te^ ontplooien. Zeer mooi speelde Kooden burg met een voortreffelijk stijlgevoel, de Vioolsoli in dit werk. Beheerscht, voor naam, gloedvol was zijn spel dat de ver tolking van dit Viool-Concert tot een „meesterlijke geacheveerdheid bracht. In getogen en soepel was zijn streek; toe wijding en overgave kenmerkte zijn spel en maakten het tot een hoogtepunt ln het programma van dezen avond. Het orkest zorgde voor een prachtige ach tergrond door een bijzonder mooie in strumentale begeleiding, waarbij de heer Spaanderman zeker geen gemakkelijke taak had. De solist, die een langdurig aanhou dend applatis ln ontvangst had te nemen, liet op sympathieke wijze dirigent en orkest ln de welverdiende hulde deelen. Na de pauze speelde de Arnhemsche Orkest Vereeniging de „Peer Gynt" Suite I van ürieg. Uit deze suite werden vier deelen gespeeld. „Morgenstimmung" trof door 'zuiverheid van toon en prach tige soli op dwarsfluit en trompetten. Het „Ases Tod" was buitengewoon goed. Luchtig klonk het „Anitra's Tanz" en „lm de Halle des Bergkonigs" leverde menige climax tot dat in een expansief slot van bruischende en golvende melo dieën, het plotseling met één slag ein digde. De Symphonische Dichtung „Finlan- dia" van Jean Sibelius werd eveneens zeer goed uitgevoerd: Men moet aan deze compositie even wennen, maar ze is stem mingsvol en rijk aan nuanceeringen. De compositie van onzen oud-stadgenoot W. Kerper, Holiandsche Suite, kon ons niet erg bekoren. Zonder twijfel heeft ze goede kwaliteiten, maar het lijkt ons te veel een aaneen schakeling van Holiand sche melodieën, dan een passend geheel. Het orkest heeft het niettemin op uit nemende wijze vertolkt en het stormach tig applaus aan het slot van den avond, bewees hoezeer het publiek had genoten en het dezen avond gebodene waardeer de. Het was ongetwijfeld een oprecht ge meend „tot weerziens" van een dankbaar gehoor. schjjen, 23 b stuif. Handel i 2® Sept. i dus, iz. van, H. M. L. Oudendyk en A. M. L. Kylstra, Waddinxveen. Tonny Gerard, z. van T. Burger en K. Evegroen, P. C. Both- -traat 110. 24 Sept.: Stevina, d. van W. A. Steenber gen en G, S. van de Koolwyk, Lethmaet- straat 26. 25' Sept.; Rijkje Johanna, A. van H. Hoo- gendoorn en T. Steenbeek, Gr. Florisweg 46. GETROUWD: 25 Sept.: J. van den Heu vel en A. Kok. M. Verschut en M. L. Vermy. C. C. Rabouw en S. Kolster. -- H. Sluiter en M. C. Leys. W. P. Fredrik- e en M. G. Jefcel. A. J. van der Va'k en K. J. Verhoef. C. P. Hooimeyer en J. H. Grevenstulk. H. C. van Eyk en A. B. OVERLEDEN: 25 Sept.: Magdalena Jo- hanna van, Eyck, wedujye J. C. den Edel, 83 jaar. Agenda. I 27 Sept., 8 uur. Bovenzaal Soc. „de Réunie". I Alg. Verg. Volksuniversiteit, j 30 Sept. 3 uur Hotel „de Zalm" Ver. v. Hyis vrouwen. Causerie door de Presidente over j een reis naar Amerika. 8 Oct., 8% uur. Soc. „de Réunie". Openings avond Volksuniversiteit. 9 Oct. 7% uur Voorm. Kazerne. Ledenver gadering Ned. Chr. Vrouwen Bond. MA RKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 26 Sept. Aanvoer 1855 stuks, waarvan 46 slachtvarkens. Vette 23—23% ct. per pond levend met 2 korting; Londensche 18—19 ct. per pond levend met 2 korting; 604 magere varkens ƒ2432, 1132 biggen ƒ11—16, Geldersche 16—19, 3 runderen ƒ100—140, 45 nuchtere kalveren ƒ4—8, 2 bokken en geiten ƒ26 per redely k. Kaasmarkt Gouda. Sept. Aanvoer 421 partyen. Pry zen le kw. met r.m. 27—30, idem 2e kw. 24 —26, zware tot 31.—. Handel matig. BOTER. Aanvoer 291 ponden. Pry zen: Goeboter 75—80, weiboter 70—75 per pond. Handel vlug. EIEREN: Aanvoer 92.000 stuks. Pryzen: Kipeieren 3.504, kleine kipeieren 2.50 —3, eendeiereij ƒ2.50 per 100 stuks. Handel vlug. Graanmarkt Gouda. 25 Sept. Tarwe 6.25—6.50; Rogge 6.75—7.25; Gerst 4.75—5.25; Haver 6.75—7.00; Erwten 8.50—9.25; Bruine boonen 12.25—13.25, per 100 K.G. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling G.A. te Gouda. 26 Sept. Aanvoer 63.800 kipeieren. Pfyzen: 56-58 K.G. ƒ3.40—3.50, 58-60 K.G. ƒ3.50—3.60, 60-62 K.G. ƒ3.60—3.70, 62-66 K.G. %70—3.90, bruine 58-70 K.G. 3.60— 4.10, kleine eieren 3—8.10, heneieren ƒ2— 2.60 per 100 stuks. Eendeieren: Aanvoer 1000 stuks. Pryzen: ƒ2.20—2.60 per 100 stuks. Coöp. Tuiniersver. „Gouda en Om&tr." GA. 25 Sept. Spinazie 6—10.50; Postelein 2.50—4.70; Stamboonen 7—14; Snyboo- nen 8—25; Stokboonen 6—19; Uien 1— 2.40, per 100 K.G. Roode kool 2.70-^9.60; Gele-kool 3.50—8.0Ü; Kropsla 0.70— 1.40; Komkommers 12.60; Bloemkool l.'SO—11; Andy vie 0.50—1.20; Groene kool 1.50-4.90, per 100 stuks. Peen 3.50 —6.80; Seldery 1—1.00; Petereelie 0.70 1.50, per 100 bos. Boternoteermg. De Comm. Boternoteerirg voor Nederl. boter is heden vastgesteK1 op 58 cent per KG. LAATSTE BERICHTEN. De zitting van den Volkenbondsrand gesloten. Een commissie van dertien zal een rapport samenstellen. GENEVE, 26 Sept. De Volkenbondsraad besloot heden dat een commissie van dertien een rapport zal samenstellen over de ge beurtenissen en de beraadslagingen met Italië en Abessynië en de maatregelen vast lettellen die genomen zullen worden in- di|g[L Italië den oorlog zal verklaren aan li& Italië VfiRsynië. Voordat de zitting gesloten werd ceelde Laval nog mede dat Frankryk zich in elk geval zal houden aan art. 15 van het Vol kenbondshandvest. Litwinofde gedelegeerde van de Sovjet unie, zeide dat zyn regeering weet welke maatregelen getroffen moeten worden om de vrede in Afrika en Azië te bewaren. Heden nog is de commissie van dertien in conferentie bijeengekomen. De voor zittei- deelde mede dat de Volkenbondsraad direct zal worden bijeengeroepen indien dit noodig is of indien de commissie van dertien dit noodig oordeelt. De beraadslagingen zyn terstond voort gezet. WISSELKOERSEN. 25 Sept. 26 Sept. Officieel. Londen 7.30% 7.28% Berlyn 59.57 59.57% Parys 9.78 9.76% Brussel 25/09 25.02 Zwitserland 48.20 48.10 Kopenhagen 32.65 32.15 Stockholm 37.70 37.62% Oslo 36.75 36.75 New-York 1.48% 1.48% Niet officieel. Italië 12.10 12.07% Madrid 20.27 li 20.25 Praag 6.13 6.13 Beureovei zicht. De gelAnarkt vertoondo vandaag eenige ontspanning en reeds direct na de opening werden eenige postjes prolongatie afgeslo ten tegen 6% en weldra liep de noteering tot 6 terug. Naar bekend werd de vorige dagen tot 7 geboden. Ook op de wisselmarkt was de stemming veel ten goede veranderd. De Buitenlandsche valuta kwam op lager peil. Hiermeie is dus weer een eind gekomen aan He goud export die echter de laatste dagen van wei nig beteekenis was. Voor de Philipswaarden heerschte van daag een willige stemming op het uiterst vage gerucht van dividenduitkeeringen. Voorts waren Unilevers goed gedisponeerd. De noteering verbeterde tot pari. Aku's wa ren nauweiyks prijshoudend. Petroleumwaarden waren weer aan kleine koersschommelingen onderhevig. De Ame- rikaansche soorten liepen na zwakker" ope ning iets op. Rubbers konden zich handha ven. De koersverliezen bleven van beschei- Scheepvaarten nauwelijks prijshoudend. Nederl. Scheepvaart Unie kwamen beneden 40. Amerikaansche fondsen gaven koersver liezen te zien. Groote belangstelling ging vandaag uit naar Nederl. Staatsfondsen. Deze lagen vast in de markt en de koersstyging die gisteren reeds plaats had, werd in onvermin derd snel tempo voortgezet. De 4 obli gaties Nederland waren hooger, evenzoo de Ned.-Indische obligatjesHet aanbod was volkomen verdwenen en had plaats gemaakt voor verschillende aankoopen. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 26 September. Verwachting: Matige tot zwakke, later weer toenemende W. tot Z. wind, tijde lijk opklarend, weinig of geen rgen m het Oosten, in het Westen later weer kans op regen. Kans op nachtvorst, later iets zach ter.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 2