ao. isos Gemeenteraad van Boskoop. Dit blad vei Deze EERST Wall Dit nummer best RECHTZAKEN. baby-auto te hebben gestolen. geroepen zijn door Ged. Staten om hoord te worden over de wenschelljkheM hun standplaatsen bij het station in te nemen. Spreker hoopt, dat B. en w. een vlammend protest naar Ged. Staten zul len zenden. dat de gemeente over dit perceel de be schikking heeft. Met de stem van den heer Boekraad tegen wordt het voorstel aangenomen. Voorstel tot overneming van den weg naar het station Boskoop. De heer BOEKRAAD geeft in overwe ging te trachten de erfpachtscanon ad 1200 aan het Rijk verschuldigd verlaagd te krijgen, nu de gemeente deze wegmoet overnemen. Wethouder GULDEMOND bestrijdt dit voorstel. Indertijd heeft de gemeente van de Ned. Spoorwegen de beschikking ge kregen over 30.000 M3 grond, geheel gra tis. hetgeen te schatten viel op een waar de van 30.000. Dit is niet weg te cijfe ren. Het zou nu moeilijk vallen om ver laging te gaan vragen. Na nog eenige discussie wordt conform r zij kun- na- vindt Jelui wordt verdacht een Nou, fouilleer ons maarl EEN DRIETAL ZEER MODERNE AVONDMANTELS. No. 7 is een burnous van zilver lamé. no. 8. een manteltje van zwart velours chiffon, en no. 9 een groote cape van velours in een tint passende bij het toilet. Mededeelfngen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat het belang der gemeente zich verzet tegen het ter inzage leggen voor den Raad van de correspondentie der gemeente met de Slerteeltcentrale, dat vanaf 27 October aan ondersteunde eri bij een werkverschaffing geplaatste werkloozen een brandstoffenbijslag zal worden verstrekt, dat de gemeente-begrooting en de be groeting der bedrijven voor het jaar 1936 in de eerstvolgende vergadering zal wor den aangeboden, dat zij nog niet bij machte zijn den Raad in te lichten nopens de flnancieele gevolgen van de loonbijslagregeling voor de boomkweekerijbedrijven. De heer NOEST vraagt of het niet mo gelijk is de correspondentie na het con flict met de Slerteeltcentrale ter inzage te leggen. De VOORZITTER antwoordt, dat er geerl conflict is. Na nog eenige discussie worden de mededeellngen voor kennisgeving aange- nomeri. zich uitspreekt, hun wenschen omtrent door Gede. Staten gemaakte opmerkh*- gen, schriftelijk kenbaar te maken. De heer DE RUYTER vraagt of nog een voorstel van B. en W. Is te wachten. De VOORZITTER antwoordt bevesti gend. f 38.0W betaald. De Raad behoort dus als nog epn crediet te verleenen van 23.000, te betalen dit de kasmiddelen der bedrij - ven. Na eenige discussie wordt met alge- meene stemmen alsnog dit crediet van 23.000 verleend. De rekening der bedrijven en die der gemeente worden vervolgens voorloopig vastgesteld. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat wet houder Van Gelderen na het houden van zijn rede de vergadering heeft verlaten met het oog op zijn gezondheid. Voorstel tot het treffen van een ge meenschappelijke regeling met verschil lende gemeenten tot onderlinge hulpver- leening in geval van brand. Na eenige discussie wordt hiertoe be sloten. Voorstel tot vaststelling van een voor- gevelrooilijn voor den Ham. De heer DE RUYTER meent, dat het hier een zaak betreft, waarbij de provin cie ook belang heeft, omdat zij indertijd contracten heeft afgesloten met eigena ren van kweekerijen, waarbij de koppén van de tuinen zijn gekocht en de boom- kweekers het recht verkregen, grond tot op 13 m. terug te koopen tegen een des tijds vastgestelden prijs. Spreker vraagt of B. en W. de rooilijn niet iets naar vo ren kunnen brengen. Na nog eenige discussie wordt vervol gens overeenkomstig het voorstel beslo ten. Hierna worden stilzwijgend aangeno men de voorstellen tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1935, en een tot wijziging van de begrootingen voor het gas- en waterbedrijf, dienst 1935. RONDVRAAG. De heer VAN DER STAAK dringt aan op het plaatsen van een lantaarn bij de V aikenburgeriaan. De heer BOEKRAAD drukt er spijt over uit, dat de Rozenlaan wordt ver smald, zonder dat hiertoe door den Raad besloten is. Wethouder GULDEMOND antwoordt, dat het trottoir in de Rozenlaan te smal was. Dit wordt verbreed. De begrootlngs- post laat deze uitgave toe. De heer LOEF vraagt of de controle over het meegeven van huisvuil zich en kel uitgestrekt heelt tot de Voorkade en Nieuwstraat Spr. wil een scherpe con trole. Mocht blijken, dat de ophaaldienst te beperkt is, dan behoort zij zoo spoedig te worden uitgebreld. Nu werpt men maar alles in de sloot. De heer DE RUYTER wil op Iets wijzen waar heel Boskoop belang hij heeft. Er Is enkele weken een bericht gepubliceerd, dat de houder» van autobusdiensten op- nieuv BERGAMB3 nieuwere abonnemen bewrging per lo< Abonnementen btj onza agenten Onze bureaux i Interc. 2745. Pos Burgemeester voor den politierechter. Voor den politiereenter te Zutphen heen zich te veanitwoorden gehad de burgemees ter van Wormervegr, die op 24 Augustus t« Warken onder de gemeente Wam ave ld niet had voldaan aan het bevel van een briga dier om met zyn auto te stoppen, zulks tei controle van de Motor- en Rjjwielwet. De politieiechter, mr. A. H. van der Gie- sen, zei, dat de burgemeester wel zou kun nen begrijpen, dat men hier van dit verhaal vrtemd had opgekeken. „Uit hoofde van Uw functie had U toch zeker moeten stop pan op het lichtsignaal, dat voor andere automobilisten hier steeds een duidelijk stopteeken is geweest". De burgemeester voerde tot zijn .verdedi ging aan, dat hij het roode lichtje uit een zaklantaarn, dat hij op zij van zijn auto had gezien niet als een stopteeken van de politie had beschouwd. Hij reed op een vooi hem onbekenden weg met een vaart van misschien 15 k.m. Hij kwam .van Duitsch- land en had op dat oogenblik ongeveer 600 k.m. af gelegd. Hij lette uitsluitend op de wegbermen. Z.i. was dit niet een duidelijk stopteeken. Als oud-officier, hy is gepen- sionneerd generaal-majoor van het Indisch leger, had spr. vele bevelen gegeven en op gevolgd, maar dan moest een bevel ook goed <tjn, De brigadier, die als getuige werd g* hoord, verklaarde, dat hij op 200 m. reeds met het roode licht had gezwaaid. Dit was de eerste maat geweest, dat een auw- mobilist niet op het teeken stopte. De burgemeeser hield vol, dat hij het niet had gezien. In zijn gemeente had hij na deze practische ervaring van dit icht-stop- teeken onmiddellijk opdracht gegeven een dergeljjke wijze van aandacht trekken niet meer toe te passen. De Officier van Justitie, mr. W J. H. Stam, eischte, op grond- van ove -lredng van art. 184 W. v. S. f 40.— boete, sub» 40 dagen hechtenis. De politierechter sprak den verdachte vry, omdat z.i. van opzet niet was gebleken, hoewel hy er van overtuigd was, dat de brigadier het stopteeken op de voorgeschre ven wijze heeft gegeven. het voorstel besloten. Tot jid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt benoemd de heer A. Sijtzema Sr. met 12 stemmen; 1 stem wordt uitgebracht op den heer D. Lankhuijzen. Aanbieding van de rekening van in komsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1934. Deze rekening wordt goedgekeurd. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de balans-, winst- en verliesrekening der gemeente-bedrijven over het jaar 1934 en aanbieding ter voorloopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uit gaven der gemeente over het jaar 1934. De uitgaven voor de uitbreiding "Van het pompstation der Water leiding. Een tegenvaller. Wethouder VAN GELDEREN zegt, dat hij hier niet zou zijn gekomen met het oog op zijn gezondheid, indien hij niet iets wilde zeggen Spreker verwondert zich niet» dat de Raadsleden bij de eerste kennisneming de uitgaven van de uit breiding van het pompstation der water leiding zijn tegengevallen, omdat de aan- nemingssom van de gebouwen destijds naar aller meening meeviel. De verwach te’meevaller wera niet verkregen, doch eerlijk behoort te worden erkend, dat de begrooting, zooals die door het Rljksbu- reau voor drinkwatervoorziening is op gemaakt. niet is overschreden. De uitgaven zijn f 7uuo beneden de be grooting gebleven. Bij dezen opzet heelt spr. rekening ge houden met de begrooting, waarop ook zijn vermeld de 23.000 voor de verbou wing van het machlnegebouw. De opmer king, dat deze verbouwing heeft plaats gehad zonder dat dit „ter kennis is ge* bracht van den Raad is volkomen juist. Dit Is een fout, die nie't alleen door ons, maar ook onvoorwaardelijk door den vroegeren Voorzitter van het College is erkend. Hierna geeft wethouder VAN GELDE REN nog een uiteenzetting van verschil lende onderdeden der uitgaven. De heer BOEKRAAD wijst op de dui delijkheid van het rapport der raadscom missie Van Kleef, Brand en Loei. Er is thans een kwestie tusschen den Baad en het College, waar echter de tegenwoor dige Voorzitter buiten staat. Zijn bezwaren zijn de volgende: De oorspronkelijke begrooting van het rljks- bureau voor drinkwatervoorziening som de verschillende onderdeden van het werk op en kwam tot een totaal-uitgave van 1G5.60Ü, terwijl de verbouwing van de machinekamer door B. en W. begroot op óoüo, een uitgave vorderde vair 23.1)10. in een geheime nota van 21 De cember 1932 hebben B. en W. een over zicht der cijfers gegeven. De directeur der bedrijven weet echter niets van die nota. B. en W. zeggen in die nota, dat er voldoende ruimte is om te voorzien in de levenngen van buizen, hulpstukken eid. De aanvankelijk geraamde meevaller van 34.509 verandert in een tegenvaller Van 38.443.b5, Spreker dient de volgende motie in: „B. en W. uit te noodigen om na het verschaffen der noodige inlichtingen als nog bij den Raad te komen om een cre diet van 38.443.65, met aanwijzing der middelen, waarmee dit bedrag zal wor den bestreden.’’- De Voorzitter antwoordt, dat de direc teur niets van de genelme nota van B. tn W. aan den Raad heeft -afgeweten. Deze nota ging in hooiazaak over een te sluiten leening. Aanvankelijk werd gerekend op een meevaller bij de aanbesteding van f 43.570 Toch werd voorgesteld 115.000 te leenen. De meerdere 50ü0 boven de noodige 110.000 zouden kunnen worden aange wend voor het liquide maken der bedrij ïs- reserves. In de geheime nota van 21 Dec. 1932 komen B. en W. aan een totaal-uit- gave van t 100.000. De 10.000 voordeel, welke hierdoor verkregen zou worden, zou worden aangewend voor leidingen in de Ham en Reijerskoop. Tenslotte blijkt het gevraagde crediet, beloopende in totaal f 115.000 met f 23.000 te zijn overschreden. Een crediet van f 23.000 dient derhalve alsnog te worden verleend. De heer VAN KLEEF zegt, dat de groo- te fout Is geweest, dat verzuimd is een crediet aan te vragen. Het werk was B. en B. uit de hand geloopen. Dat heeft de commissie, belast met het nazien der re kening bevreemd. Immers de Raad heeft altijd gevraagde credieten ten behoeve van de bedrijven toegestaan Spreker gaat nog eens de loop der zaken na. Het is voor spr. een raadsel, dat de Directeur der bedrijven niets wist van de geheime nota van B. en W. aan den Raad, in welke nota onjuiste cijfers zijn vermeld. Spr. heeft tot genoegen gehoord dat de fout èn door wethouder Van Gel deren en den vorigen Voorzitter wordt erkend. Inmiddels is alles geschiedenis geworden en daarmede voor hem de zaak aan haar eind. De heer BOEKRAAD heeft met genoe- Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeen teraad op Maandag 28 October 1935, des avonds om 7 uur ten Gemeentehulze. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter: de heer mr. E. P. Verkerk, Burgemeester. Secretaris: de heer W. Trapman. De notulen der vergaderingen van 22 Juli en 3 September 1935 worden vastge steld conform concept. Ingekomen stukken. Nadat verschillende stukken voor ken nisgeving zijn aangenomen komt in be handeling de rekening van de Bad- en Zweminrichting over 1934 en de begroo ting over 1936. De heer BOEKRAAD vraagt welke ver plichtingen deze inrichting nog tegenover de gemeente heeft. De laatste jaren is niets van het renteloos voorschot der ge meente afgelost. Het is misschien beter, dat de gemeente deze zaak overneemt. De VOORZITTER zegt een antwoord toe in de volgende vergadering. Eên schrijven van het Bestuur der R.K. Bewaarschool en een van de vereeniglng het Plaatselijk Nut om -verhooging der subsidie voor 1936 voor het bewaarschool- onderwijs zullen bij de behandeling der gemeente-begrooting 1936 aan de orde worden gesteld, evenals het schrijven van het hoofdbestuur van de Zuid-Hol- landsche Vereeniglng „Het Groene Kruis" houdende verzoek een jaarlijksch subsi die voor den van haar uitgaanden pro vincialen ontsmettingsdienst. Mi oeuKoope g reen ten. Ben schrijven van ae neeren woest en t nart; nouuenae net voorstel om over te gaan loc aen verkoop van door ue Ke- geeri|ig voor werkloozen ên armlastigen uescniKbaar gesieiue goeukoope groenten en Jöurgenieester en weuiouaers te ver zoeken uitvoering te geven aan nun toe zegging om, wanneer de gelegenheid zien zou voornoen, nun medewerking te ver- leenen aan ue verstrekking van goedkoo- iic levensmiddelen voor scnooivoeding. Burgemeester en wethouders achten méde gelet op het xap'port der raads commissie Haring niet voldoende termen aanwezig voornands groentendistributie aan werkloozen ter hand te nemen. De neer nueöT merkt op, dat B. en W. l nebben gezegd, wanneer voor de werkloozen doen, Deze De Bouwverordening. De heer DE RUYTER heeft voorts ge zien, dat de bebouwde kom Iets beperkt moet worden. Hij hoopt, dat de liefheb berij om te bouwen wat zal worden aan- gemoedigd. Op het oogenblik wordt wel even buiten de gemeente gebouwd, b.v. onder de gemeente Hazerswoude, terwijl er voorts een plan aanhangig is om hul zen te bouwen aan den Goudschen Rij weg onder de gemeente Alphen aan den Rijn. De heer NOEST heeft vernomen, dat de laatste huizen daarom in Alphen aan den Rijn gebouwd zullen worden, omdat de eischen van de bouwverordening te' Boskoop te zwaar zijn. De VOORZITTER -antwoordt, dat in Hazerswoude gebouwd kon worden, om dat de nieuwe verordening daar nog niet was vastgesteld. Thans is het niet meer mogelijk op soortgelijke wijze te bouwen. Verder is hem bekend, dat de bouwaan- vrage om in Alphen aan den Rijn te bou wen is afgewezen. Temidden van d krabbers ligt, net aan Braodway, een klimop begroeid. De geefsche moeite een schen deze tweernt haar aan alle kante; Het is een vreemd kerk staat, omgeven op verweerde, met r nen namen staan als vesant en Roosevelt malies die zich hiei en wier nakomeling! ties innemen in het kaansche leven. Op deze grafsteen aardige typistjes hi tjea met tomaat en over dingen waarvai moed zal zijn door pioniers die daar vt 'a Middags om 1 orgel in de kerk. Hi t*tie-uur en het voi oase in deze woesty hebzucht. Toch vormt dit vr punt in een van de sen in de Amerikaa Een oude, schatrl generaties geleden bezittingen aan dii Hollandsche afkoms testament een leger Daar haar bezitting! den uit land waar nu van New-York ligt achtige waarde he New-York op een s< is gebouwd en men n is deze kerk, door hs wel de rykste in de ook geen wonder da deze dame zich tot vereenigd en nog baar stellen aan een die hun belangen ni behartigen en niet g proces willen zien. Maar het leven r zÜn gang. Millioene Verloren. De schryv er de woedend dreigt de donkere dagen 5 het zjjn belegde gel< sneeuw voor de zon. tieven elleboog aan kantoor van de ban overkant. Men was dynamiet. Wallstreet was vr< 18 nu een smalle strs bergen en huizen. Huis aan huis zjjr effecten gevestigd, Wallstreet en Broac beurs gelegen. Een krachtig gebeeldhouw Hier is de slagader 1 en men kan wel zej financieele leven. oogen der wereld g< lijks gebeurt wordt windstreken geseind. Vlak hierby ligt Öank met haar keldt toeter dikke muren tegen het vernuft d brekers, maar nog n Inkt hier binnen t 100.000 K.G. wegen Rondom de kluizen s gén die in eenige se Worden met -gifgas, liggen hier opgesta] tofouten verder ligt d Aan de orde: Voorstel tot verlenging van den ver huur van de perceelen C en D van het terrein aan de Zuidkade. Do heer NOEST zou de huur van al het gemeentelijk kweekerijland willen be palen op 50 cent per R.R. Wethouder GULDEMOND bestrijdt dit. Er is verschil In kwaliteit van land. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de perceelen Kerkstraat nos. 10 en 12. Wordt aangenomen. Voorstel tot onderhandsche verhuring van kweekerijland, gelegen aan de Zijde. Wordt aangenomen. Voorstel tot onderhandschen verhuur van het weiland, gelegen in de Hooge- veen. De heer BOEKRAAD acht een huur-r prijs van 100 voor 2 hectaren weiland te laag. De heer NOEST acht deze prijs nog te hoog. Wethouder GULDEMOND bepleit om het land voor 100 te verhuren. De huur der heeft het land verbeterd door noeste vlijt. Met 7 tegen 6 stemmen, die van de heeren Van der Staak. Boekraad, Loef, 't Hart, Van Kleef en Brand wordt het voorstel aangenomen. Voorstel inzake het berijden en doen berijden van bij besluit van den gemeen teraad ingedeelde wegen. De heer DE RUYTER is niet zoo vlak weg voor de overdracht van deze be voegdheid van den Raad op B. en W. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. niets voor deze overdracht gevoelen. Zij deden het voorstel met het oog op een vlotte behandeling van Ingekomen aanvragen. B. en W. wijzen derhalve de machti ging af naar den Raad. De heer HARING acht het toch juister, dat B. en W. de bevoegdheid krijgen. Met 7 tegen 6 stemmen wordt hiertoe besloten Voor stemmen de heeren Kra nenburg, Haring, Loef, Van Kleef, Groo- tendorst. Van Gelderen en Guldemond. Voorstel om te besluiten tot aankoop van een perceeltje grond, gelegen in den Ham van de N V. Stoomboot Mij. Bos koop--Waddinxveen—Gouda in liquida tie. De heer BOEKRAAD Is niet van het be lang van dezen aankoop overtuigd. De VOORZITTER antwoordt, dat het van beteekenis kan zijn met het oog op het ombuigen van den weg bij de Gouwe, j 1 gen beluisterd, dat wethouder Van Gel deren zijn fout erkent. I Voor hem is nog één ding onduidelijk. Het verslag der bedrijven spreekt van een leening van 100.000, terwijl steeds gezegd wordt, dat 115.000 verbruikt is van de geslóten leening. De VOORZITTER zegt, dat hem de zaak thans duidelijk Is. Een crediet van 115.000 is door den Raad verleend. Een leening is aangegaan tot dit bedrag. Hiervan zijn f 15.000 ge bruikt voor uitgaven verantwoord op hoofdstuk 5 en 6 van den kapitaaldlenst der gemeente-begrooting, t.w voor het bouwrijp maken van het bouwterrein aan de Zuidkade en voor publieke werken. 100.000 is aan de gemeente-bedrijven betaald. Uit eigen kasmiddelen is rond altijd iets voor de werkloozen zouden nen doen, dit niet zouden laten. Deze groentendistributie reeds In een 54 gemeenten plaats, waar van plaatsen van een grootte als Bos koop. In verschillende gemeenten was de afname eerst niet hoog, doch het percen tage is geleidelijk gestegen. Dok de schoolvoeaing zou hij hierbij willen betrekken. Wel is van R.K. zijde een schrijven overgelegd, waaruit blijkt, dat daar reeds in de behoefte aan goea- koope groenten fs voorzien, doch hij mist een schrijven van het neutrale comité inzake schoolvoedlng. ïn leder geval wil hij een onderzoek in hoeverre de werkloozen goedkoope groen ten begeeren. De heer VAN DER STAAK sluit zich aan bij het gesprakene door den heer Noest. Wel heeft het R.K. Comité voor schoolvoedlng de noodige toezeggingen, waardoor In de behoefte aan groenten is voorzien, doch er Is iets anders Bij aard appelen en groenten hoort vet en spek. Deze artikelen zijn erg in prijs gestegen. Het zal daarom aanbeveling verdienen, dat de beide comité’s een subsidie krijgen toegekend voor den aankoop van vet en spek. De heer ’t HART acht het beter de groenten te distribueeren, dan te vernie tigen. De heer HARING zegt, dat Indertijd weinig werkloozen werden gevonden, die tuinland voor het kweeken van groenten begeerden. Toch meent hij de werkloozen te moeten aanraden uit te zien naar een eigen tuintje, waarop zij hun groenten kunnen telen. Wanneer zij in hun tuin aan het werk zijn, zijn zij niet werkloos, Iets, dat van groot belang is. De VOORZITTER antwoordt, dat het algemeene comité voor de schoolvoedlng geen verstrekking van groenten begeeft, met het oog op de afwisseling In de keuze der groenten. De distributie van goedkoope haring is op niets uitgeloopen. De heer NOEST meent, dat de vraag of tot distributie van haring zou moeten worden overgegaan, nader onder het oog zou worden gezien, wanneer de zomer maanden voorbij waren. Hij bestrijdt de heer Haring. Hij acht het beter, dat de groenten, welke thans worden vernietigd, aan de werkloozen ten goede komen. De heer VAN KLEEF gevoelt zoowel voor de redeneerlng van den heer Haring als voor die van den heer Noest. Spreker zou eens een advertentie willen plaatsen om na te gaan, wie goedkoope groent* n begeert. Hij denkt daarbij niet aiiéêh aan werkloozen, maar ook zooveien, die thans zonder inkomsten zitten. De VOORZITTER antwoordt, dat ook rekening gehouden behoort te worden met de middenstand. Na nog eenige diseüssie stelt wethou der VAN GELDEREN voor de zaak nader onder de oogen te zien en de beslissing aan te houden tot een volgende vergade ring. Rekening zal er mede worden ge houden. dat de plaatselijke middenstand de dupe niet mag worden van de ver strekking van deze goedkoope groenten. Een schrijven van Ged. Staten hou dende goedkeuring van de verordening tot wijziging der bouwverordening. B. en W. hebben er prijs op gesteld van dit stuk terstond mededeellng te doen om den leden van den Raad In de ge legenheid te stellen, voordat het college 8 9 7 MOEILIJK GEVAL.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 5