GO UDSCHE COURANT - ZATERDAG 2 NOV. 1935 *- TWEEDE BLAD De oorlog in Abessynië. AKKERTJES De inwerkingtreding der sancties. lUussoiini spreekt over üe economische belegering. Hoeveel kost üe oorlog aan itaue. Wisseling van oeioiien tusscnen Jüavai en Hoare. de vijfde primavera De Reg-eering verdedigt haar beleid. ONZE ST. NICOLAAS- CAMPAGNE. W. T. J. ABBEMA \Jok voor leeren-Mode-artikelen Hè, ik mag er gewoon niet meer aan denken (toe belabberd ik me nog geen half uur geleden voelde! In m'n regenjasje leek 't precies of ik rondom op de tocht stond. En U kunt me gelooven of niet, maar ik hoorde duidelijk 't ver wijt van m'n schim, dat 't nu toch ook geen tijd meer Was voor 'n regenjas. Er moest Iets gebeuren, gauw en goedl Dat was nu juist 'n mooie gelegenheid om C A 'ns op de proef te stellen. Ik wind er geen doekjes om, dat ik tot de twijfelaars behoorde, maar kom er ook graag voor uit, dat ik me volledig gewonnen heb moeten geven! Daar werd me een keus voor- getooverd, geweldig! En binnen 't half uur had ik dezen pracht-Ulster, die me zit en staat, alsof ie voor me gemaakt is! Maar 't mooiste is, dat ik stuk ken voordeeiiger uit ben! Tüd, moeite èn geld ge spaard: dat is levenskunst! Reken maar, dat ik die nu onder de knie heb!, en Jongens-kleeding 0 STADSNIEUWS. Van <1® fronten in Oost Afrika worden ue laatste dagen geen groote bewegingen ge meld. Wel wordt opnieuw beweerd aat ïvia- kalle gevallen en door de Italianen is be zet, maar n i dient dit bericht onder voor- uefioud te aanvaarden. Mussolmi aan het woord. Met groote plechtigheid is gisteren te gome in aanwezigheid van Mussolini het gebouwencomplex van de universiteit a tad in de aula van de universiteit, waar ©en groot aantal gasten was bijeengekomen, sprak vervolgens Mussolini een redevoering uit, waarin fty in het by zonder inging op het nauwe verband, dat bestond tusscnen het huidige geboorte-uur van de nieuwe ltaliaansche universiteit en het voor Italië historische oogenblik, dat ltaliaansche sol daten als vestigers der Deschaving in Oost- Airika streden. Met klem herinnerde Mussolini er vervol gens aan, dat niet vergeten, mag worden, dat de universiteit van Rome ingewijd is op denzelfden 31en October, waarop in Genève een „coalitie van egoïsten en plutocraten" vergeefs trachtten het jonge Italië den weg te versperren. „De economische belegering, waarmede mep Italië bedreigt, zei hy verder, moet alle geciviliseerde kringen van Europa van schaamte doen blozen. Tegenover het on gehoorde experiment, dat men thans voor de eerste maal tegen Italië beproeft, zal ge heel Italië zyh onwrikbaren tegenstand zyn meest vastberaden wil en Hoeveel kost de oorlog aan Italië? Omtrent een kant van het ltaliaansch Abessynisohe conflict laat de ltaliaansche pers de bevolking zooveel mogelijk in het duister. Dit ia de kwestie der kosten. Men wil het publiek niét noodeioos ongerust maken. Desondanks heeft het ministerie van financiën te Rome dezer dagen het budget gepubliceerd, zoodat aan de hand der gepubliceerde cyfere iedere Italiaan zich thans een voorstelling kan maken, hoe hoog de oorloga-uitgaven op het oogenblik Officieel is het volgende gepubliceerd: De voo&ereitlingen van de veldtocht tegen den Negus in de maand September beloo- pen 633.000 lire, zoodat in totaal op deze- post ginds 1 Juli 1.345.000 Ure uitgegeven lijn. Deze post valt onder „Buitengewone uitgaven" en wordt niet door normale ont vangsten gedekt, liet gat, dat hierdoor dè Oegroomg komt, wordt dus ieuer. maand grooter. Volgens dezelfde publicatie is de ital,aan sche binnenlandsche schuld per 30 Septem her j.i. gestegen tot 018 milliard lire. De iüe October waren de goudreserves van de Bank van Italië geslonken tot 4.025 millioe,. lire, terwtfl deze op 30 September daaraan voorafgaand nog 4.271 miüioen lire bedra gen. Daar de bankbiljetten-circulatie .»p het oogenblik ongeveer vijftien miiliaru bedraagt, is de gouddekking thans met nooger dan 27 pCt. In financieele kringen te Rome is dan ook reeds eenige onrust merkbaar. Algemeen is men van oordee., dat de oorlog in Afrika een 10 milliard ine zal kosten. Slechts een klem gedeelte van deze kosten kan door een 6 pCt. binnenland- sche leening opgebracht worden. Graaf Vinei naar Noord-Abessynië. De ltaliaansche gezant in Addis Abeba, graaf Vinci, die te Djiboeti vertoefue, zal naar verluidt in Abessynië blyven. Mussolini gaf hem het bevel niet naar Italië terug te keeren maar naar het Noor delyk-Abessynische front te gaan. Graaf Vinci is heden aan boord van de „Guisepp- Mazzini", die te Djiboeti in de haven lag, vertrokken in gezelschap van 14 landgenoo- ten. Het ltaliaansche consulaat zal zien bij de opereerende troepen in Abessynië voe gen. Vinei zal zich onmiddellijk na zijn aan komst in Massaoea met generaal de Bono in verbinding stellen. De Volkenbond-sancties. Berichten uit Genève melden dat Laval en Hoare zyn overeengekomen thans de econo mische sancties zoo spoedig mogelyk toe te passen. Als datum werd 15 November ge noemd. Laval moet daarby aan Hoare ae verzekering gegeven Rebben, dat Frankrijk de economische sanctiebepalingèn gestreng zal toepassen en aan Engeland den ge- wenschten steun zal verleenen, indien de Britsdie vloot in de Middellandsche Zee zou worden aangevallen. Omgekeerd zou Sir Samuel Hqgre aan Laval nogmaals beloofd hebben, dat de En- gelsche regeering bereid zou zijn aan ver zoeningspogingen al haar medewerking te schenken, indien een oplossing mogelijk zu: worden, die voor d* drie partyen, Italië, Abessynië en den Volkenbond, aannemelyk zou zjjn. i i BÜITËNLANDSCH NIEUWS. CHINA. China s premier vermoord Eau landgenoot iostte op den minister president een aantal schoten. Volgens een Reuterbericht uit Nanking is op den Chineeachen minister-president Wang Tsjing Wei by de opening van net nationaal congres der Kwomintang een aan slag gepleegd, toen het bestuur voor de openingsplechtigheid werd gefotografeerd. Een man trok plotseling een revolver en Wang Tsjing Wei werd door drie kogels getroffen: in den arm, de wang en de maagstreek. Tevens werden gewond isjang Tsje een oud-lid van de Kwomintang en Kan Lei Koean, de leider der politieke af- deeling in het hoofdkwartier van Tsjang Kai Tsjek. De dader zou een bediende ztfn van de Ghineesche radio-maatschappij. In 'Nanking is de staat van beleg afgekondigd. Keuter bericht nader, dat Wang Tsjing Wei is gestorven. Verder wordt gemeld, dat geen enkele Japahner by den aanslag betrokken is. Aan een aanvullend telegram van Reuter ontkenen wy, dat de aanslag is gepleegd door ©en Chineesch journalist, Soen Ming Hsoen genaamd, die zelf lid der Kwomin tang zou zyn. Hy werd .door de bewakers onmiddellijk na het plegen van den aanslag neergeschoten en ernstig gewond overge bracht naar hetzelfde ziekenhuis, waarheen de minister-president werd getransporteerd. Een gerucht uit Sjanghai, dat de minis terpresident Wang aan de bekomen kwetsu ren zou zyn overleden, wordt volgens Reu ter te Nankihg tegengesproken. Officieel wordt medegedeeld, dat de toestand van den minister-president bevredigend is. BINNENLAND. Concentratie in de Vliegtuig industrie? Besloten tot oprichting van een' Naamlooze Vennootschap. Nederlandsche regeering als fabrikant. Naar de „N. R. Ct." vernemet, heeft de tegeerlng besloten over te gaan tot stich ting van een nieuwe vliegtuigfabriek. Men zal zich herinneren, dat deze Kwestie aanhangig gemaakt is bij het Werkfonds door de N.V. Vllegtuigenfa- briek Fokker, daarbij gesteund door de KL M. De heer Fokker had om voorschot yan het kapitaal gevraagd, noodig voor de stichting van een nieuwe fabriek. Om onderneming rendabel te maken, Noesten dan alle orders van de regeering en de K.L.M. in deze fabriek worden ge concentreerd. Bet Werkfonds heeft deze vra^g om advies gezonden aan de interdeparte mentale commissie van Doornick, die een gunstig advies heeft uitgebracht. Slechts een minderheid was tegen. De Regeering. zoo verluidt thans van, andere zijde, heelt wel Is waar niet beslo ten tot een eenheidsfabriek, zooais de aanvrager wenschte, maar tot stichting, samen met enkele industrieelen, van een gemengd bedrijl. waaraan de vorm zal worden gegeven van een naamlooze ven nootschap. De heltt der aandeelen plus een zal de Kegeering aan zich houden. De overige zullen ter beschikking gesteld worden o.m. van de N.V. Vliegtuigenfabriek Fok ker, maar naar verluidt, zouden ook an deren in het kapitaal kunnen deelnemen. De N.V. zal niet alleen lungeeren als productiebedrijf maar ook als inkoopcen trale. die de orders distribueeren zal over de onafhankelijke industrieën voor zoo ver aanwezig, 't Is nJ. niet aan te nemen dat alle ondernemingen die in ons land en in Indië bestaan, naast het gemengde vliegtuig bedrijl. levensmogelijkheid zul len behouden. Besluiten omtrent plaats en directie van de fabriek ,zljn nog niet genomen. Wat de plaats betreft, wordt Schelllng- woude opnieuw genoemd. 6—10 NOV. IN ROTTERDAM. Orchideeën-Tentoonstelling en Najaarskeuring van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. De Vijfde Primavera, welke in Rotter dam wordt gehouden, wacht volgende week de bloemenliefhebbers(sters)die ongetwij feld weer in groot aantal zullen konten. Want... er is ditmaal iets heel bijzonders. De vorige tentoonstellingen waren steeds in het voorjaar; dit voorjaar is ze niet gehou den, wijl de Flora in Heemstede er was. Dat ze er nu komt heeft dit voordeel allereerst dat er nu ook een Orchideehn-tentoonstel- ling komt, die iets aparts zal zijn. Het Be- stuur der Ned. OrchMeeenvereenigtag ral daar van 6-10 Not., in den vollen Mooted der Cattleya's, Cypripediums enz. deze mooie cultuur demonstreeren op een wyze die bijzondere aandacht verdient. Deze ten- Üling wordt d- vf ondenMmet ode en zal worden ge houden in de Rotterdamsche gaarde. De geheele voorserre van het gehouw wer schikbaar gesteld voor de ^eê^Ve^ eeniging, een moo e ^„nd worden len de Ojchideeenkweekers toonen, Geen devaluatie. Een gedwongen conversie ongewenseht geacht. Verschenen is de memorie van Ant woord der Regeering op het vooriooplg verslag der Tweede Kamer inzake alge- meene beschouwingen over de Rijksbe- gtooting voor 1936. In de Memorie zet de Kegeering nog eens uiteen hoe zij zich haar aanpas singspolitiek denkt en daarmede wil be reiken net evenwicht tusschen productie kosten en prijzen. De Regeering zegt in deze nota, dat zij blijft bij haar standpunt dat herstel der internationale stabiliteit door een deva luatie van onze munt niet zal worden be vorderd, en zij wijst af: ieeningen vocfr consumptieve cri$fsuitgaven, gedwongen conversie, gedwongen crlslsleening, een crisiswinstbelasting en een vrijgezellen belasting, Het kabinet zal naar eigen beste weten de zellgesteide taak trachten te vervul len. Het kabinet kan in den uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten en de gemeenteraden geen enkele aan leiding vinden de Kroon te adviseeren tot Kamer-ontbinding over te gaan. Het wijst eveneens terug het verwijt, dat de Regeering den grondslag van üods woord verwerpt, de rechten en vrijheden des volks onder den voet loopt en ons naar het staatssocialisme voert De Regeering is er verre van staats socialisme te begeeren, en zal Integendeel den dag negenen waarop ae tegenwoor dige naodmaatregeien kunnen wordtn opgeheven. BIJ de behandeling van de wetsontwer pen tot verlaging van hypotheekrenten, sommige andere vaste lasten en huren, zal de regeering den meest mogelijken spoed betrachten. Het groote gewicht dezer maatregelen verplicht haar echter de daartegen ingebrachte bezwaren nauw lettend te overwegen. Overhaasting zou hier groote schade kunnen aanrichten. Dat aan de gevoerde aanpassingspoii- tlek een zeker dualisme niet vreemd is, heelt de regeering zelf by herhaling toe gegeven. Dit is echter onvermijdelijk. Wanneer de overhëid zien van ieder in grijpen in het aanpassingsproces zou hebben onthouden, zou er stellig spoedi ger overeenstemming zijn gekomen tus schen het peil van kosten en laste# in binnen- en buitenland. Maar de land bouwende stand zou aan aen ondergang zyn prysgegeven, tailooze industrieën zouden zijn bezweken, de werkloozen aan hun lot zyn overgelaten. De regeering gaat zeer uitvoerig in op het „Plan van den Arbeid", dat zij op tal van onderdeelen best^Jdt Als het gaat om de vraag, of het „Plan in zyn grondgedachte en in zyn alge- meene uitwerking kan worden aanvaard, luidt van de zyde der regeering het ant woord ontkennend. De plannen voor de droogmaking van den Zuid-West-polder van het IJsselmeer kunnen nader worden bezien, nadat de plannen voor den Noord-Oost-polder zijn gereedgemaakt. ingaande 1 Januari 1936 zal 5 pet. ver laging op de salarissen der Rijksambte naren worden toegepast. De verlaging voor ambtenaren in de gemeenten der vierde klasse gaat In op 1 Juli 1936. De besparing wordt geraama ln plaats van op ïu mlllioen op j u.t> miiiioen. Deze 1.5 millloen meer besparing zullen worden gebruikt vodt het reentzetten van onjuis te verhoudingen in het Bezoldigingsbe-' sluit. Wijziging der loonschaal met eenjarige opklimming ln een schaal met tweejarige opklimming wordt een jaar uitgesteld. De achterstand bij Detensle op mate rieel gebied zal in versneld tempo worden ingehaald. Een algemeene vervanging van het stelsel van contingenteeringen door in voerrechten ligt niet in het voornemen üedeeltèiyke wyziging is nog in onder zoek. men hier te lande met deze cultuur gevor derd is, zoodat de afnemers niet grooten- deels op het buitenland zijn aangewezen. De opstelling zal op heel natuurlijke wyze ge schieden met hooge boomvarens, boom stronken en veel mos, waardoor de orchi deeën als in hun natuurstaat worden ge toond. Een bijzondere attractie zal zyn een vitrine met een aantal fleschjes, waarin op een kunstmatige voedingsbodem orchideeën- zaad is 'uitgestrooid en waarop eenige dui zenden plantjes van Cymbidiums, Cypripe diums, Cattleya's, Odontoglossems, enz. zich hebbën ontwikkeld. Ook zullen er enkele planten in staan met bloem en zaadbulb, alsmede jonge orchideeënplanten in ver schillende stadia van ontwikkeling van 1 tot 7 jaar. De bedoeling is, om hier voor het publiek te demonstreeren, hoe het pro ces van bestuiving tot den pluk van de eer ste orchideebloem pLm. 8 jaar duurt. De groote echterzaal leent zich bij uitstek voor een najaarskeuring, daar zullen war me kasplanten, Begonia's, Cyclamen enz. alsmede als hoofdschotel Chrysanthemums, een heel goed onderkomen hebben. De grootste kweekers op dit gebied uit het Wetsland, Wassenaar, Utrecht enz. zullen deze Japansche schoonen hier in haar mooi ste gewaad exposeeren. Een speciale ver lichting wordt daarvoor aangebrachfc. Op de galery zal de Pomologische Ver- eeniging, afd. Hoeksche Waard, toonen op welk hoog peil de fruiteelt op de Zuid-Hol- landsche eilanden staat. GOUDA, 2 November 1935. M. GARDENIER. Na 40 dienstjaren in ons kranten- bedrijf. Heden gaat een oude getrouwe ons kran- tenbedryf verlaten. Martinus Gardenier, die gedurende meer dan 40 jaar aan onze zetterij verbonden was en die dag in dag uit de vormen van onze krant heeft opgemaakt, is 65 jaar ge worden en heeft daarmede den pensioen gerechtigden leeftijd bereikt,' welke door het Pensioenfonds voor de Graphische Vak- kien is gesteld, om een rustigen levensavond te kunnen genieten. Veertig jaar lang iri één drukkerijbedrijf, dat is geen kleinigheid. Dat beteekent dat Gardenier in hètzelfde bedrijf den ouden tyd heeft meegemaakt,>toen de berichten en advertentiën voor de krant nog letter voor letter met de hand werden gezet, tot het moment dat de zetmachine, de auto matische ijzeren zetter, den handzetter opzy heeft gedrongen waardoor niet alleen het zetten maar ook het opmaken van de cou- rantenvormen zooveel werd bespoedigd. Het krantenbedrijf is een gejaagd bedrijf, en vooral in de namiddaguren, wanneer de laatste berichten nog mee moeten, komt het er voor den opmaker op aan om zyn werk zoo snel mogelyk te verrichten. Dag in, dag uit was Gardenier op zijn post, behoudens de vacantieweek elk jaar, mankeerde hij nooit, zoolang wij on8 herinneren en dat •is byna 25 jaar was hy nooit wegens ziekte afwezig. Na zoo'n langen onafgebroken diensttijd is thans de tyd van rusten aangebroken. Met groote waardeering voor zyn arbeid en voor de goede samenwerking, hebben wy en allen die tot het personeel behooren, heden afscheid van hem genomen, met de beste wenschen dat hij nog vele rustige jaren met zijn gezin zal mogen beleven. Feestelijke De Middenstandsorganisaties zijn "in actie gekomen om te trachten de belangstelling van het publiek op te wekken voor het doen van extra-inkoopen. De middelen welke daarvoor worden aan gevoerd, zijn aan de pers niet medegedeeld. Als uiterlijke teekenen van feestelijkheid zijn te vermelden de verschijning van een draaimolen en een beignetakraam op de Nieuwe Markt, terwyl vóór het bordes van het Stadhuis een tuinaanleg in wording is. AKKER Nu komen de rheumatische pijnen en dergelijke kwaaltjes, die hei gevolg zijn van kou en vochtigheid. Neem daarvoor "AKKERTJES", die snel en zeker Uw rheumatische pij nen, Uw spierpijn of spit in den rug zullen verarijven, makr bovendien ook de oorzaak daarvan wegnemen. Udtrifxhch Ongeëvenaard bij aevalie kou I ProductGriep( rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 11 ei. SS ct Zekdoozje 20 cl 9t eon Apotheker Qumont 'ZrJ AKKER.CACHETS Heiopening Kleermakerszaak Firma A. J. van der Sloot. De bekende kleermakerszaak van de firma A. J. van der Sloot heeft sinds kort een geheele metamorphose ondergaan; ze is zelf in een geheel nieuw kleed gestoken. De uitwendige en inwendige verbouwing heeft deze zaak een' voornaam cachet gegeven en bovendien is de inrichting van het interieur geheel aangepast aan de eischen van de practijk, die in den loop der jaren wel iets anders zijn geworden dan vroeger. Achter de winkelruimte is een paskamer gekomen, daar achter een ontvangsalon, terwyl de diepte van het perceel het mogelyk heeft gemaakt met behoud van goed daglicht nog een salon daaraan toe te voegen. Alles ziet er modern uit en is geriefelijk gemaakt. Ter gelegenheid van de heropening der zaak heeft de firma Van der Sloot voor aardige souvenirs voor de clientèle gezorgd. Concert Amhemsche Orkest- vereeniffiiig. De Anhemsche Orkestvereniging komt hier a.s. Woensdagavond in den Nieuwen Schouwburg weer een concert geven, dit maal met Gusta Scheepmaker (alt) als soliste. Het Amhemsche Orkest, dat zooals be kend. onder leiding staat van Jaap Spaan derman, heeft de vorige maal de muziek liefhebbers zóó doen genieten, dat allen on getwijfeld ook dit concert zullen bijwonen en andere belangstellenden zullen meebren gen. Onze oud-stadgenoote Gusta Scheep maker wordt als soliste eveneens zeer ge waardeerd. VERRASSINGEN IN VOOR BEREIDING. De maand November is de maand waarin de voorbereidingen getroffen worden voor de verrassingen welke •p de feestdagen van de December maand steeds worden bereid. Wü doen aan die verrasingen mee en zullen daarvan onze lezers (essen) in ruime mate laten profiteeren. Dat zij daarvoor nieniandal behoeven te betalen, spreekt vanzelf, anders kan men ook moeilijk van een echte ver rassing spreken. Wij z(jn aan de voorbereiding bezig. Reeds in het volgend Zaterdagnum mer zullen wij daarvan wat meer vertellen. Ver. de Ambachtsschool voor Gouda en omstreken. De Vereeniging de Ambachtsschool voor Gouda en omstreken houdt 8 November een ledenvergadering in het gebouw van de school aan den Graaf Florisweg. De agenda vermeldt o.m. verkiezing be stuursleden. Het Heerenmodemagazün „Liberty" In het modern verbouwde winkelpand Wijdstryd no. 39, vlak aan de Markt, is hedenmiddag het Heerenmodemagazyn „Liberty" geopend. In het ruime winkelpand, welks interieur smaakvol is verzorgd en uitnemend wordt verlicht, zyn de talrijke artikelen, welke daifcvoorradig zyn, op zeer overzichtelijke en attractieve wyze geëta leerd, zoodat het geheel prettig aandoet. Voor de openingsverkoop is er een bijzon dere attractie, waaromtrent in de betreffen de advertentie in dit blad nadere bijzonder heden worden vermeld. Ontheffing Winkelsluiting op 15 en 16 November. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat zy naar aanlei ding van oen verzoek van liet Bazar-Comite der Vereeniging van Vry zinnig. Hervorm den in Zuid-Holland besloten hebben op grond van het bepaalde by artikel 9, 5e lid der Winkelsluitingswet 1930 S. 460, zooals die is gewijzigd by de wet van 27 Juli i934 S. 450, ontheffing van winkelsluiting te ver leenen, uitsluitend voor de te houden bazar in het gebouw Westhaven no. 4, op 15 No vember tot des namiddags 11 uur en op 16 November 1935 tot des namiddags 12 uur. Neutrale Kindervoeding. Op Maandag 4 November a.s. hoopt de Vereeniging Neutrale Kindervoeding weer haar deuren open te zetten voor ruim 330 kinderen. De maaltijden worden gehouden in een der benedenlokalen van de voormalige Ka- Het (bestuur stelt zich voor op 11, 12, 13, 14 en 15 November haar jaarüjksche col lecte te 1 voor de Vrijjz. Hervormden. In de godsdienstoefening van Zondag 3 November 1935, in „de Réuhie", welke te half elf aanvangt, hoopt voor te gaan Ds. G. Westmijse van Rotterdam. Onderwerp voor dezen morgen „Een scheut olie bij kwijnende zielelampen" zulks naar aanlei ding van. Matth. 25 8. Wie belang stelt in de vragen van' höt hedendaagsche leven, toegelicht vanuit de vrijzinnig godsdienstige beginselen, word opgewekt dezen dienst, door dezen begaaf den predikant geleid, bij te wonen. ACCOUNTANTS KANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 218* Réunie-Bioscoop. „De wereld zonder masker". Harry Piél speelt de hoofdrol in „De we reld zonder masker", een Lumina-film, waarvan Piel eveneens de regie voert. Zijn vriend dr. Bern (Kurt Vespermann) heeft een apparatuur weten te construeeren, dat beelden overbrengt. Door een ongeluk gooit Harry de heele machinerie in elkaar, doch weet alles weer te herstellen, zonder dat Bern er achter komt. Maar hy maakt een paar verbindingen verkeert, wat tengevolge heeft dat het een werkelijk televisie-appa raat wordt. Men kan nu namelijk overal zyn blikken werpen en ieder geheim wordt ontsluierd. Dat ondervindt ook Costa, een Amerikaansche radiomagnaat, die con currentie vreezend een aantal schurken in zijn dienst neemt om de nieuwe uitvin ding te ontvreemden. Maar hij rekent buiten de ju-jitsu-capaciteiten van Harry, die de bende wel even overmeestert. Natuurlijk hebben ook twee allerliefste vrouwtjes een rol in deze film ,die voor het meer liefde-" volle happy-end zorgen» Maar dat is niet

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 3