Ik Gebr. Ravenstein l JAC. SMER bij 1. v. d. BEEK „Bi Kleine Winst" Fi C. VAN T0NGERL00 St. Nicolaas aanbiedingen Firma L. P. Hoogendijk Foto H. J. Daems BEDENK U Firma STERNFELD - Gouwe 123 W. Kranendonk, K. Tiendeweg 15 H. DE GRUIL Sprits, Boterletters en Gevulde Speculaas Bestelorders N.jjBOOM Dames- en Heeren-kleeding Overall De Goudsche Fruithandel. Op naar de Olympische Winterspelen I De Parüsche Wereldtentoonstelling 1937. t Op bezoek bij den Olympischen tolkendienst. De extra-trein uit Spanje. U HEBT Boekhandel J. DE VEN, Raadsels voor de Jeugd. ST. NICOLAAS-REBUS VOOR DE JEUGD. DA AH I J-S Door het gebruik van onze Koek- en Gebaksoorten bereid met zuivere roomboter steunt U landbouw en zuivelindustrie Vraagt ook onze bpkende G. B. R. wafels 't Heerlijk avondje is gekomen Een prettige St. Nicolaasavond, maar dan met een HUISBIOSCOOP ZEUGESTRAAT 56. H. T. Arends OMZETBELASTING Drukkerij A. BRINKMAN ZOON, T. BULK m ADMINISTRATIEN Inrichten Bijhouden Controle Efficiënt - correct - coulant GOUDA, Krugerlaan 27 banket Letters Eigen Fabrikaat 1 RIJWIEL- EN SPORTHANDEL 1 Langs Tiendeweg 61 - Telefoon 3328 Zie onze St. Nicolaas-etalage Goede kwaliteit Lage prijzen Tevreden' Cllënteele I GR0ENENDAAL15--18 Notaris J. v. Kranenburg Onroerende Goederen: HEERENHUIS, WOONHUIS, WOONHUIS, WOONHUIS, WOONHUIS, WOONHUIS, DUBBEL WOONHUIS, PAKHUIS CUTEX GESCHENKDOOZEN H. P. van Wijngaarden Boter j Banket j Letters Chocolade Suiker Beesten en Harten Dik en Dun Speculaas JOH. PUNSELIE ieder Bedrijf POEOEROOOZEN EU VAPO'S H. P. van Wijngaarden Groenendaal 4 Telef. 2685 VERHUIZINGEN EN EXPEDITIE. EIGEN AUTODIENST L. N. POLDERVAART. Hoogstraat 24 Telefoon 2802 "r" voor de St Nicolaas Het summum van wintersportgenot te Garmiseh-Partenkirchen. Nederland heeft voor alle nummers ingeschreven. Nader en nader komen de Olympische Spelen; de winterspelen te Garmisch-Par- tenkfrchen Staan om ïoo te zeggen voor de deur. Deze genietingen van wintersch spel in een heerlijke omgeving zullen tallooze landgenooten daarheen lokken. Onre V.P.B.-correspondent geeft hier een overzicht yan wat zy te zien zullen kry'gen. Van 6 tot 16 Februari vormt Garmisch- Partenkirchen het middelpunt van de inter nationale wintersport, door de uitvoering van de IVtle Olympische Winterspelen Geen dag zonder hoogtepunten in de sport; zonder ophouden zullen dé beste sportsmen der wereld elkaar bekampen, een schouw spel zonder weerga. Hieronder volgt een overzicht van het geheele program, dat er zal worden uitgevoerd, hetwelk den Neder lander in staat zal stellen, zich een denk beeld te vormen van het sportieve genot, dat hem, te Garmisch-Partenkirchen wacht. Hij kan dan reeds btf voorbaat vaststellen, welke nummers hij beslist niet wil missen en toebereidselen treffen voor zyn verblijf het verdient aanbeveling, mej dit laatste niet te lang te wachten. Wat er te zien zal zijn. Op Donderdag 6 Februari ten 11 uur v.m. vindt de feestelijke opening plaats van de winterspelen in het Olympia-skistadion, aan den voet van den Gudiberg. In aanslui ting daaraan worden de eerste yshockey- spelen gehouden in het ijs-stadion te Gar misch-Partenkirchen. Op Vrijdag 7 Februari om 10 uur: af- vaartloop voor dames en heeren op het tra ject van Kxeuzjoéh tot aan het ^station van de Kreuzeckbahn. Op dezen dag wor den ook de ijshockey wedstrijden in het ijs stadion voortgezét. Op Zaterdag 8 Februari om 10 uur be gint de slalomloop voor dames op de Hochalm. Hierop volgen om 2 uur n.m. de eerste bob-rennen op de Olympia-bobbaan aan de Riessersee. Voorts worden de ijs- hockeywedstrijden vervolgd. Op Zondag 9 Februari om 10 uur wordt, weder qp de Hochalm, een slalomloop door heeren gehouden, gevolgd door de beslis sende race van de me^ vier personen be mande bobs. Voortzetting van ijshockey en demonstratie van „curling", - Op Maandag den 10en Februari komen de skiloopers aan de beurt voor de estafette van 4 x 10 kilometer. Tegelijkertijd vinden in het Olympia-IJsstadion de verplichte oefeningen in het kunstrijden plaats. In den loop van den namiddag weder „curling" en des avonds feest voor de deelnemers aan de Olympiade. Op Dinsdag 11 Februari, des morgens om 9 uur worden de verplichte oefeningen in het kunstrijden voortgezet en vinden de vóór-wedstryden in het schaatsenrijden plaats. Des namiddags om 2 uur wedstrijd voor met 2 personen bemande bobs en voortzetting der yshockey-wedstryden. Deze wedstrijden in het schaatsenrijden, kunstrijden, ijshockey en tusschen met twee personen bemande bobs worden voortgezet op Woensdag 12 Februari. Op dezen dag om 10 uur V.m. wordt de ski-wed strijd over een parcours van 18 kilometer gehouden (spe ciaal en combinatie). Op Donderdag 13 Februari voortzetting van de vóór-wedstrijden in schaatsenrijden; verplichte oefeningen in kunstrijden, ook voor paren. IJshockey wordt eveneens voort gezet. Te 2.30 n.m. wedstrijd in het kunst- rijdén voor paren. De militaire patrouiile-skiioop neemt een aanvang op Vrijdag 14 Februari om 8.30 v.m. Hierop volgt te 2.30 n.m. kunstrijden voor heeren. Zoowel des voor- als des na middags wordt het program afgewisseld door wedstrijden in het schaatsenrijden en ijshockey. I)e ski-wedstrijden over langen afstand (f»0 kilometer) zyn vastgesteld op Zater dag 15 Februari, 8 uur v.m. Hierop volgt om 2.30 n.m. kunstryden voor paren, al3* mede de voorloopige beslissing in de ys- hockey-wedstrijden. Zondag 16 Februari is ten slotte de gropte dag. Deze vangt aan met ski-springen op den Gudiberg, om 11 uur v.m. De finale van het ijshockey-tournooi vindt plaats om 2.30 n.m. Hierop volgt het groote slotfeest in het Olympia-IJsstadion, waarbij de over winnaars worden gehuldigd en de Olympi sche medailles worden uitgereikt. Deze dag belooft het toppunt van de overweldigende sportdemonstratie te worden, welke dan ook een enormen toevloed van toeschouwers doet verwachten. Gezond sportgenot in sneeuw en ijs. Geen enkele buitenlander, wiens tyd en middelen het hem veroorloven, zal deze unieke gelegenheid om van de wintersport te genieten ongebruikt laten voorbijgaan. Ook de onvergelijkelijke omlijsting, w&lke Garmisch-Partenkirchen vormt, zal daartoe het hare bijdragen. Dit schoone bergland, waar sneeuw en ijs in Februari hoogtij vie ren, is op zichzelf reeds attractie genoeg. Dit heeft buitendien nóg -het groote voor deel, dat de bezoekers van de Olympische Winterspelen zich niet behoeven te bepalen tot de rol van toeschouwers! Integendeel: het Olympisch Comité heeft zeer terecht ingezien, dat zy ook actief moeten kunnen deelnemen aan de stalende wintersport. Men heeft gelegenheid te over voor hem ge opend om hun hart te kunnen ophalen aan skiën en schaatsenrijden. Natuurlijk heeft het comité, dat met de organisatie van de Spelen belast is, zich het recht moeten voorbehouden jm in het hierboven aangegeven program eventueel wijzigingen aan te brengen, met toestem ming van de betreffende internationale ver- eenigingen en scheidsrechters, met het oog op de mogelijkheid dat het weder op be paalde dagen niet medewerkt of wanneer het aantal deelnemers dit in het belang van de sport raadzaam maakt. Het doet er echter weinig toe, of er al dan niet eenige wijziging in het program wordt gebracht. Immers, in elk geval blijft het feit vaststaan, dat iedere bezoeker over vloedige indrukken zal medene men van blij vende-waarde, herinneringen, die hij nog na jaren zal ophalen. Hy zal zich voor zijn oogen de spannendste wedstrijden zien af spelen, waarbij de eerste krachten van alle landen der wereld elkaar de overwinning zullen betwisten. Den Nederlander zal het genoegen doen te vernemen, dat zyn land behoort tot de 13 (Van de 28), die voor alle nummers heb ben ingeschreven. Een metropool trekt een ander pakje aan. Een lichtfestijn zonder weerga. (van onzen U.P.-V.P.B.-correspondent.) PlAiRIJS, 26 Nov 1935. Wanneer de organisatoren alles wat z(j zich voor onze oogen hebben gesteld kun nen verwezenlijken, zal de Parysche wereld tentoonstelling in het jaar 1937 wel de meest interessante en volledige demonstratie van den vooruitgang op elk gebied worden, die Europa ooit te zien heeft gekregen. „Van het begin af aan waren wij beslo ten", zoo verklaarde M. Francois Latour, directeur-generaal van het Organisatie-Co mité aan United Press, „de mooiste tentoon stelling te^ scheppen, die Frankrijk ooit heeft gebodèn. Met het voorbereidend werk werd voor zooveel mogelijk de grootste haast gemaakt en tot op het oogenblik is alles volgens het opgemaakte plan in ge reedheid gebracht. Op den dag van opening zal de tentoonstelling dan ook tot in het kleinste onderdeel gereed zyn. Overigens hebben, bijna alle staten ons reeds meege deeld, dat zif aan de tentoonstelling zullen deelnemen. Engeland was een van de eerste landen, die zyn bereidwilligheid toonde en wy hopen ,dat ook de dominions en de ko loniën het voorbeeld van het moederland zullen volgen. Slechts Amerika ontbreekt nog en het schijnt alsof daar weinig nei ging bestaat om naar Parijs te komen. Maar wij hebben den moed nog niet opgegeven om tenslotte de Vereenigde Staten er van te kunnen overtuigen, dat hun medewerking zoowel voor hen als voor Europa noodzake lijk is." Parijs krijgt een ander aanzien. Tot. de voorbereidende werkzaamheden voor dézë tentoonstelling, die in het hart van Parijs een oppervlakte van 100 hectare zal begaan, behoort ook de afbraak van het Trocadero, waaraan op het oogenblik hard wordt gearbeid, alsmede het verwijde ren! van de tramsporen op het Champ de Mars en het veranderen van de beide Seine- oevers over een lengte van meerdere kilo meters in lommerrijke boomen-allees. De Jenabrug, die den Eifeltoren met het Tro cadero verbindt,'zal tot 38% meter verbreed worden en bovendien is onder de Seine reeds een tunnel in aanbouw, waardoor alle remmingenvan het verkeer op dezen toe gangsweg, die naar het hart van de ten toonstelling leidt, kunnen worden vermeden. De paviljoens van de buitenlandsche sta ten zullen langs den Seine-oever komen te liggen en wel aan beide zijden van de Jeria- brug. Met den bouw van deze paviljoens zullen Fransche architecten zich bezig hou den, terwijl de inrichting van de gebouwen aan de verschillende deelnemende landen zelf wordt overgelaten. Men heeft deze re geling gemaakt om zeker te zijn van een volledige harmonie tusschen de verschillen de tentoonstellingsgebouwen. Op de plaats van het afgebroken Trocadero-paleis zal een modern bouwwerk met zeer strenge ly'nen verrijzen, waarvan de hooge witte toren de geheele omgeving zal beheerschen. Men is van plan de grootste zorg aan den bouw van de tentoonstellingsgebouwen te wyden, daar deze later geenszins zullen worden afgebroken, doch moeten blijven staan als een om de woorden van M. La- tour te gebruiken „blijvend monument van moderne architectuur en geschenk van de stad Parijs aan het Fransche volk Wat er te zien zal zijn. Daar waar zich nog op het oogenblik het goederenstation op het Champ de Mars be vindt, zal een Fransch dorp verrijzen, waar in iedere provincie van het land door een karakteristiek hüis met overeenkomstige meubileering vertegenwoordigd zal zyn. Ook die koloniën zullen geenszins vergeten worden: zjjj kunnen exposeeren op het „Zwa- neneiland" in het midden van de Seine, dat door de Passybrug met den oever verbon den is. Hoewel dit keer de bijzondere aan dacht op de technische en administratieve zyde van het koloniale leven zal worden ge vestigd, zal dit doel van de tentoonstelling toch levendig aan de lente en interessante koloniale tentoonstelling van het jaar 1931 herinneren. Overigens zullen bijna alle takken van technieken kunst met eigen paviljoens ver-., tegenwoordigd zyn en de meestbezochte ge bouwen zullen ongetwijfeld die van de dhemle en de wetenschappelijke ontdekkingen zijn, waarin de geheele wetenschappelijke ont wikkeling van de laatste tientallen jaren in haar geheel getoond zal Worden. «nVQMGMACHlNES Tenslotte hecht het organisatie-comité bijzondere waarde aan de belichtingseffec ten. Zoo zal b.v. de Seine voor den duur van de tentoonstelling in een „ononderbroken stroom van vloeibaar licht" veranderd wor den. (Nadruk verboden.) Jeugdige Polygotten aan den arbeid. In den geest van Baron van Coubertin. (Van onzen V.P.B.-correspondent.) BERLIJN, 26 Nov. 1935. Wanneer op 31 Augustus 1936 de laatste Olympische estafettelooper met de vlam en den olijftak uit het verre, Grieksche Olym- pia door de poort van het Berlijnsche Olym- pia-Stadion zal gaan, galmt voor de eerste maal de 16.000 kilogram zware Olympiade- klok van den Leider to ren aan den weste lijken ingang van het Syssportvela. Haar taal zal elke vreemdeling verstaan, al komt hy ook uit het verste lapd en aan haar uit- noodiging „Ik roep de jeugd der wereld op!" zullen duizenden gehoor geven. Tydens het grootsche gebeuren der Olym pische Spelen zal echter het dagelyksche l^ven te Berlijn niet stil blijven staan. De vreemde gasten zullen wenscheti, zorgen en Verzoeken hebben, zy zullen als deelnemers en deelneemsters telkens weer vragtu stel len, vragen op sport-technisch gebied, maar nog meer vragen uit het dagelyksch leven. En daar zy 47 verschillende talen spreken, is het patool voor de Berlyners: talen lee- ren! De „Dienst der Vreemde Talen". Reeds gedurende meer dan een jaar wordt een groot aantal jeugdige helpers geoefend voor den „Dienst der Vreemde Ttalen". In de eerste plaats gaat het erom, deze helpers grondig en practisch voor te bereiden voor hun diensten in het Engelsch, Fransch en Spaansch, verder Italiaansch en tenslotte nog veertien aindere talen. Voor alles wordt den velen jongens en meisjes de sporttaal bijgebracht. Voor verreweg de meeste tak ken van sport is dit Engelsch. De leerlingen moeten evengoed weten wat in de bokssport „backhand" en „punch" is, als „off-side" en „goal" bij voetbal. Het begrip „pace-maker" moet hun even Vfrtrouwd zyn als de uit drukking „doping". Zy worden er over in gelicht, dat niet "slechts, paarden vóór de wedrennen met behulp van zekere medica menten worden „opgevijzeld", maar dat ook immoreele deelnemers aan sportwedstrijden zich wel eens van zekere opwekkende mid delen bedienen, die gedürende een zekeren tijd hun prestaties verhoogen; dit is natuur lijk verboden, „unfair" en leidt tot uitslui ting, hetgeen in de internationale sporttaal met „disqualificatie" aangeduid wordt. De taal der skiloopers komt uit het Noorsch, die der schermers uit het Fransch en Ita liaansch. De jongélui moeten overweg kun nen met alle sport-uitdrukkingen, waar zij ook vandaan komen. By de vele taalcursus sen, die sedert gefuimen tijd te Berlyn ge geven worden, wordt naast de oude beproef de methodes ook de klankfilm als onder wijsmiddel gebruikt. „Piet." Het was de oude stem van Sint Nico- De heilige man zat weggedoken in zijn hooge stoel in de gezellige hoek van de zaal. „Ja Sinterklaas." Als een duveltje uit een doosje wipte Zwarte Plet naar binnen. „Piet, mijn goede jongen" sprak Sint Nicolaas, „het is al eind November. Het wordt tijd dat we eens aanstalten maken voor onze Jaarlijksche hels." ,Naar Tsjecho Slowakije?" vroeg Zwar te Piet dom. Sinterklaas keek ontsteld. „Maar mijn Piet", sprak hij, „hoe heb ik het nou met je. Weet je het nu nog niet? Begin December is Nederland aan de beurt." Zwarte Plet bloosde van schaamte, maar je kon dat niet zien. Daar was hij te zwart voor. „Zal ik het spoorboekje even halen?" vroeg de zwarte bediende. „Welnee, doe maar ,niet zooveel moeite" antwoordde Sint Nlcoiaas. Bei de sta- tionscnei maar even op en vraag oi hy overmorgen een extra trein beschikbaar heeft..." Piet verliet de zaai en keerde een kwar tiertje later terug. „En wat heeft hij gezegd?" vroeg Sint Nicolaas. „Ze doen het niet", antwoordde Zwarte Piet. „De chef zei dat de dienst het niet toeliet. In den tegenwoordigen tyd kon den ze niet zoomaar voor ieder wisse wasje een trein beschikbaar stellen." Ondanks zyn heiligheid werd Sint Ni colaas vreeselUk kwaad. „Een wissewasje", bromde hy, „noemen ze dat een wissewasje. Dacht die man soms dp.t ih zoo maar al die kindertjes in de steek kan laten... Piet, bel terstond het kantoor op van de Nederlandsche spoor en vraag of ze daar een trein kun nen sturen." Piet ging heen. Het duurde wel een vol uur voor hy verbinding had met Nederland. Het gesprek zelf echter duurde maar kort. Je moet rekenen het is altyd heel erg duur als Je uit Spanje naar Neder land wilt telefoneeren. En Sint Nicolaas kon zyn geld beter gebruiken voor ca deautjes voor zoete kinderen. Maar na het gesprek straalde Zwarte Piet van vreugde. Sint Nicolaas zag al aan zijn gezicht dat de zaak in orde was. „Het komt voor elkaar Sinterklaas" riep Zwarte Piet... „Een heele trein kon er niet af, maar ze zullen een locomotief sturen." „Prettig is het niet", mompelde Sinter klaas, „het is een lange rit en dat in een kolenwagen." „Voor my komt het er niets op aan", lachte Zwarte Piet. „Aan my kun Je toch niet zien of ik onder het kolengruis zit." Op de kantoren van de Nederlandsche spoorwegen was intusschen alleS ln rep en roer. Alle machinisten wilden opeens met de locomotief mee om Sint Nicolaas uit Spanje te halen. „Nee Jongens", zei de directeur, „dat gaat niet. Er kunnen er maar twee mee „Goed", zei een van de machinisten, „dan zullen we er om loten." Nog dienzelfden avond was er al een locomotief op weg naar Spanje om Sint Nicolaas te halen. De tocht verliep zon der hindernissen., Er werd1 dag en nacht doorgereden en na 24 uur had de locomo tief de Spaansche grens bereikt Sint Nicolaas zat thuis aan tafel te eten. Opeens keek hij glimlachend op. „Plet." „Ja Sinterklaas." Het gezicht van Sint Nicolaas betrok. Zwarte Piet had hem antwoord gegeven met een vollen mond en daar had Sint een hekel aan. „Eet eerst je mond leeg", zei Sinter klaas. „Ziezoo", hernam Sint Nicolaas eenige minuten later. „Nu zal ik je eens wat vertellen. Je weet dat Ik alles weet he. Nqu ik heb iets grappigs ontdekt. De locomotief uit Nederland is op een spoor lijn gekomen waar een heele hoop bergen zijn. En op een plek daarvan hebben ze vergeten de tunnel te maken." „Mooi is dat", mompelde Zwarte Piet. „Dan mag ik zeker al die pakjes daar naar toe sjouwen." „Ja, Piet, er zal niets anders opzitten. wellicht een abonnement op één of ander geïll. tijdschrift. Weet U dat U voor onge veer 't zelfde bedrag by ons een LEES PORTEFEUILLE hebt met 15 tijd schriften van binnen- en buitenland plus elke 14 dagen een nieuwe roman? WIJDSTRAAT 4. Er brak voor Zwarte Plet een móeiiii* ijd aan. Met een kruiwagen moést h» 11e pakjes en zakken naar de piek breré en, waar de arbeiders de tunnel ver- en pljeterde Prettig ia het niet maar we zijn nu maal niet op de wereld om anneimT eten." i n Kr brak voor Zwarte Plet een r tijd alle 1 Ben, waar de arbeiders de timnji™,-" geten nadden. En terwijl Piet .sjouwde p,ueteM. naderde de trein de bewuste plek wa„ geen tunnel was. Natuurlijk zou dë lcmT motiet tegen de bergen te pletter ziin eë" reden, als niet toevallig een van de m«" chinlsten bulten de Iocomotiel had se' hangen om zoo olienootjes te eten. „Zeg Jo", riep hij opeens uit, „zi hen. ben de tunnel vergeten." De andere machinist remde uit au. macht. „Een vreemd land, dat Spanje" merk te hl) op, „Hoe krijgen we Sinterklaas te pakken." Maar voor hij nog had uitgesproken uitte htl een kreet van verbazins Sint Nicolaas, die alles wist had ,1e moeilijkheid al opgelost. Met de autobus waren hl] en Zwarte Piet hierheen gereisd en nu hadden ze niets meer te doen dan ln te stamien „n terug te rijden. en De terugreis was voor de belde machi nisten een waarachtig feest. Den heeltm weg Z4 uur achter elkaar mochten borstplaatjes snoepen. Van deze gelegen held maakten ze zoo'n gretig gebruik dat ze bij aankomst ln Nederland onmiddel lijk in een ziekenhuis werden opgenomen omdat hun maag een beetje ln de war was. Maar alles bijeen genomen hadden z. geen van beiden spijt van het zeldzam. reisje. «mzame En Sint Nicolaas ook niet, want nu ken de goede man Juist op tijd beginnen mat zijn rit over de daken. En dat had hij te danken aan de vrien delijkheid van de directie van de Neder- landsche spoor. Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1. Scheveningen. 2. Meter, veter, beter, peter. 3. Johan van Oldenbarneveldt. De prys viel by loting ten deel aan THEO CARLIER, van Swietenstraat 7, Gouda. i Nieuwe raadsels. 1. De onderstaande ryen punfjes moet je met letters opvullen, en die letters moeten woorden vormen, waarvan de beteekenissen - hieronder staan. De eerste letters van boven naar beneden gelezen moeten den naam vormen van pen groote Spaansche vloot, waarvan je op school wel leert. Om het je nu niet al te lastig te maken, vertel ik. je de laatste letters. Is dat nu niet lief van my m Als je slaapt en je ziet beelden vóór je, dan m je. 1 Deel van je been. w Iemand uit een van onze provin cies. r Elk piensch. n Dit doe je op school! 1 Een dier, dat vliegt. r Een ooievaar. n Krenten en nen. Lekker hè? g Niet laat. e Een jaargetyde. r Water, dat lekker ruikt. r Niet boven. 1 Je zit o p een stoel en a a n een L 2. Zie je hieronder die ryen puntjes staan? Die moet je opvullen met letten,die woorden moeten vormen, waarvan de be teekenissen ook hieronder staan. Wanneer je dan de goede woorden ge vonden hebt, zul je zien'dat de eerste letter van het eerste woord, de tweede letter van het tweede woord, de derde letter van het derde woord, enzoovoorts, de naam vormen van de hoofdstad van een Europeesch land. De zoon van een koning. Vrouwelijk familielid. Scheur, bijvoorbeeld in een kopje. Knolgewas je, rood van boven en wit van onder. Iemand uit Pruisen. Oplossingen inzenden aan de redactie van de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. Voor onze jeugdige vriendjes drukken we hier een aardige St. Nicolaas-rebus af, die zij zeker met veel plezier zullen oplossen. We weten dat er heel wat knappe jongens en meisjes zijn, die in het oplossen van deze raadsels heel bedreven zijn. We wachten dan ook een groot aantal goede oplossingen aan ons bureau: Markt 31, Gouda, vóór 6 December a.s. In onze volgende Zaterdag-cóurant zullen we mede- deelen wie bij loting de aardige prijzen hebben gewon nen, die wy daarvoor beschikbaar stellen. Hoe meer goede oplossingen, hoe meer prijzen. Jongens en meisjes, doet je best! OPLOSSINGEN INZENDEN VÓÓR 6 DECEMBER A.S. MET OPGAAF VAN LEEFTIJD. De oplossingen moeten netjes geschreven zijn! Ook daarop wordt gelet! Spieringstraat 87 Telefoon 2878 HUISBIOSCOPEN vanaf 18VERHUREN van PROJECTIE- FILMS vanaf 1 cent per Meter. APPARATEN EN FILMS. ZIE DE ETALAGE. Crabeth.traat 59 - Bijhouden, en controleeren van Administration B e I asti ng zaken met firmanaam ingedrukt, los zoowel als in bloc-vorm, worden vlug en tot billijken prijs geleverd door DOOR EN DOOR VLEKVHIJ IJSSELAAN 107'-". GOUDA Voordat fcij Voor de a.s. feestdagen Uw hvkoopen doet: DE KWALITEIT BEPAALT DE PRIJS! WETH. VENTEWEG TELEF. 2093 is het vertrouwde adres voor alle voor komende artikelen, zooals: HAARDEN,* KACHELS, PETRO LEUMVKRGA SSER S, RIJWIELEN, LAMPEN, BEENPIJPEN, HANDKAPPEN, enz Nieuwe Hindnaalmichinc f 35 Luxe naaimachinelamp cadeau, 5 jaar fa brieksgarantie. Luxe inzak Trapnaaimachi- nes 75.gratis lamp, 5 jaar fabrieks garantie, bekend fabrikaat. Alleen bij GROEN's Naaimachinehuis, Aart van Nes straat 47, by grote Schouwburg, R'dain. TELEF. 2681 Maubelan, Haarden. Kaeltala enz. anz. MT Betaling In ovarlag TM Groote keuzo Dames- en Heeren Regenkleeding SPRITS 1 WLs. HATfgEN en HAMMEN. CHOCOLADE en SUIKERFIGUREN, LUXE DOOZEN BORSTPLAAT en MARSEfylN. Prima kwaliteit en scherpe prijzen. ÜIJWIELEN. 1 RADIO. haarden. Stofzuigers. TELEPH. 2282 IETS BIJZONDERS: Banketletters40 ct. p. stuk Spritsletters 25 ct. p. pond Gevuld Speculaas 25 ct. p. Vz pond Groote sorteering MARSEPAIN 2 ons voor 25 ets. Boterletters1.p. pond Spritsletters 16 ct. p. ons Gevuld Speculaas 16 ct. p. ons te GOUDA, zal op MAANDAG 9 DECEMBER 1935, des avonds half acht in Hotel „DE ZALM" aan de Markt aldaar, publiek verkoopen de volgende, alle te Gouda gelegen de la Reylaan 1 (hoek Burg. Martens- singel). Tot 15 Dec. a.s. verhuurd voor f 45.per maand. •Turfmarkt 53. Vrij van huur. Derde Kade 66. Verhuurd voor 5.25 per week. Vierde Kade 86. In eigen gebruik. Oappenersteeg 4. Verhuurd voor 3.- pér week. Voorwillens 83. Vrij van htiur.> Raam 262. Vrij van huur. met afz. BOVENHUIS, Nobelstraat 10-12. Vrij van huur. Bezichtiging de laatste 3 werk dagen vooi- en op den verkoopdag van 1012 en 24 uur (voor no. 1 moet belet gevraagd)aanvaarding op den betaaldag 8 Januari a.s. Breedfer bij notities, gratis bij den notaris verkrijgbaar. VERLAAGD IN PRIJS. ALLE ARTIKELEN VOORRADIG. Bij het van ouds bekende adres: ZEUGESTRAAT 37. Een voor -F vindt II in KORTE TIENDEWEG 22 GOUDA SPECIALE AANBIEDING in: GROOTE SORTEERING V fcAGE PRIJZEN SUI CH< SUI 19 ct. 19 19 per t/2 pond KERBEESTJES iddel en klein >C. MENAGERIE KERHARTJES FONDANT BORST PLAATJES 19 GROOTE FONDANT BORSTPLAAT 19 alles per half pond. HEERLIJK TAAI .TAAI i groote pondspoppen 24 ct. hhlfpondspoppen 12 >/2 Kleine Taai Taai 7 stuks voor 10 PEPERNOTEN per half pond 9 ct. MARSEPAINFIGUREN per stuk 7 of 12 ct. CHOCOLADE FIGUREN 4 voor 10 ct. GROOTE CHOC. FIGUREN per stuk 9 ct. CHOC. LETTERS groot CHOC. LETTERS klein 14 ct. CHOC. HARTEN uitgewogen, 2 ons voor 19 ct. RAFFIA MANDJES GEVULD MET CONCERVEN 1.05, 1.25 Kan ook naai' verkiezing gevuld worden. MOOIE BOEKEN in prachtband van JULES VERNE, GEHEEL GRATIS bij aankoop van 3 pakjes FEESTPUDDING voor 35 ct. Gestempelde OKKERNOTEN per pond 29 ct. HAZELNOTEN per pond 25 PRIMA SPECULAAS 15—121/, ct. per Va pond AMANDELSPECULAAS 20 ct. per t/J pond Onze PRIMA KOFFIE vanaf 10 ct. per half pond GEURIGE THEE vanaf 19 ct. per ons SUIKERPRIJS IS 22 CTS. PER POND MET CASSABON. Vojle Garantie. Brandvrije Bergplaatsen Lage Prezen. op LEIDEN en HAARLEM en IJMUIDEN over Bodegraven, Alfen, Koudekerk, Zoeterwoude, Leiden, Oegstgeest, Sassenheim," Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede, Haarlem, IJmuiden. GQEDEREN WORDEN AFGEHAALD. Beleefd aanbevelend, [URFMARKT 1 TELEF. 2534 GOUDA. BLAUWE DRUIVEN DOOSJES TUNISDADELS TAFELPEREN TAFELAPPELEN CITROENEN SINAASAPPELEN BANANEN TOMATEN POMPELMOES NIEUWE VIJGEN STUDENTENHATER 4 VRUCHTEN IN BLIK EN GLAS DIVERSE SOORTEN NOTEN OUDSTE ADRES vóór OPGEMAAKTE FRUITMANDEN. LANGE TIENDEWEG 27 Firma Wad. A. Rlatvald. TELEF. 3316. V

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4