w GEZONDHEID „DE PELIKAAN" Di Klii» lint" ,K9 KERSTREIS PARIJS eischt "alleenVerkoop" fat'/* De St. Nicolaas Prijsvragen. W. T. J. ABBEMA Jaeob Hamel Tiental 1935 Postpakketten Boter of Kaas predikbeurten. SCHOONE KLEEOING óók BOVEN-kleeding! Chemische Wasschsrij en Ververij GOUDA. NET MEISJE PENSION NET MEISJE naar van 23 Dec. tot 27 Dec. 39.50. Ie Hypotheek fl 4500.-- ZUSTER A. VAN AS AFWEZIG AUTO-TRANSPORT T. BULKWÊ ADMINISTRATIEN Inrichten Bijhouden Controle Efficiënt - correct - coulant GOUDA, Krugerlaan 27 Blauwkeper Werkpakken en Overalls A. S. VAN WIJNBERGEN, Accountancy Belastingadviezen. Openbare Verkooping. Toonkamers „Crabeth" Al het vaste en los-vaste personeel, dat ook anders In het bedrijf werkzaam was, kan voor het verdienen van het subsidie-loon in aanmerking komen, wanneer slechts de goedkeuring is ver kregen van den Rijkinspecteur voor de werkverschaffing. Het verdient aanbeveling in andere gedeelten des een dergelijke rege ling te treffen. Het verdient aanbeveling ook voor kleine tuinders op hun eigen bedrijfje een toeslagregeling in het leven te roe pen. Naar verluidt is door den Rijksinspec teur voor de werkverschaffing en steun verleening in üroningen reeds een be paalde toezegging tot medewerking in die richting gedaan. Ook voor andere landsgedeelten dient een dergelijke re geling te worden-ingevoerd. i>e Tweede kaïnerti actie beantwoordt brie! van Mr. Duys. liet reglement van de soeiaal- ucmocratiscne ArDetaerspartij Nooit -zon rechten tekort gedaan. De sociaat-aemocratiscne Iweeüe Ka merfractie heeft aan mr. J. iü. w. ouys Duys m antwoord op diens brief van vs9 November t.l, waarin hij bedankte als iid der tractie, terwijl hu tegelijkertijd ie kennen gal, dat hij noch zijn lidmaat schap van de iweede Kamer zou neer leggen, noch als lid van de 8.1>.A.R ont slag zou nemen, een uitvoerig schrijven gezonden. In het schrijven wordt o.a. opgemerkt, dat mr. Duys de soc.-dem. tracue schijnt te beschouwen ais een vrijwillige groe peering van de ieden der Rartij, die lid zijn van de Kamer, en te meenen, dat het dien leden der Partij geheel vrij staat te beslissen, ot zij ai oi niet tot de Kamer fractie zuilen behooren. Deze opvatting is onjuist, immers, artikel 91 van het Huishoudelijk Reglement der S.D.A.P. zegt uitdrukkelijk: „De leden der Partij, gekozen tot lid der Staten-Generaal, vor men de öociaal-Dem Kamerfractie." Het Reglement kent geen uitzondering van deze oepallng. Een lid der tf.D.A.P., deel uitmakende van een der Kamers kan dus niet zonder het Reglement der Party te schenden, zich aan het lidmaat - schap der Kamerlractie onttrekken, ten- zy hy tegeiykertijd het lidmaatschap der Partij opzegt. Doet hij dit laatste, dan gebiedt een algemeen als Juist erkende regel, dat hy onmiddeliyk zyn mandaat als lid der Kamer neerlegt. Het is niet aan de Kamerfractie, om te zeggen, hoe hy in de gegeven omstandigheden heeft te handelen. In het schryven worden dan by die grieven van mt. Duys, welke de Kamer fractie verliet, eenige aanteekeningen ge maakt, waarin te?fractle o.a. met groote beslistheid verklaart, dat zy mr. Duys in zijn rechten en als lid nooit tekort heeft gedaan. Salarisverlaging voor Prov. personeel in Zt^-Holiand. Verslag der 'ctóÉimisste uit de Staten. De commissie uit de Provinciale Staten van Zuid-Holland heelt thans rapport uitgebracht over de voorstellen van Ged. Staten {ot verlaging van de jaarwedden van üeü. staten en van het provinciaal personeel van Zuid-Holland met 5 pet. In meerderheid is de commissie van meening dat het tot verlaging der sala rissen van Ged. Staten moet komen, evenals verlaging van de loonen van het provinciaal personeel. Een minderheid kan zich hiermede niet vereenigen. Ook Ged. Staten verklaren de verlaging voor het personeel aanvaardbaar, maar laat zich niet uit over de verlaging hun eigen college betreffend. De nieuwe Warenwet aangenomen. De Tweede Kamer heeft het wetsont werp houdende voorschriften betreffende de hoedanigheid en aanduiding van wa ren (ter vervanging van de bestaande Warenwet) afgehandeld en daarna, In tweede lezing aangenomen zonder hoof delijke stemming, met aanteekening dat de revolutionairen tegen stemden. Vrijdag 13 December reeds in afdeellngen der Eerste Kamer- Wegens het spoedeischend karakter van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven door vervanging van de Warenwet door een andere wet betreffende de hoedanigheid en aandui ding van waren, is de voorzitter der Eerste Kamer voornemens,* de te benoe men centrale aldeeling voor te stellen, dit ontwerp in de aldeelingen te doen onderzoeken op Vrijdag 13 December a.s. na de openbare vergadering. KUN$T. „Nat Gonella" weer naar Holland. Het zal den Hollandschen Jazzvrien- den een genoegen zijn, te vernemen, dat de Meester van de Jazz Nat Gonella die in September Jl. naar ons land kwam speelde en overwon, in de Kerstweek wederom Holland met zUn bezoek komt vereeren. Hy en zijn vijf Georgians, die nog geen vier maanden geleden, den Hollandschen Jazzliefhebbers onvergeteiyke avonden bezorgden, zullen nu een meer uitgebrei de tournee maken. Hun eerste optreden is in Utrecht op Zondag 22 December in Tivoll; daarna volgt Arnhem op 23 December in Musis Sacrum. Eersten Kerstdagmiddag speelt „Nat"' voor zijn Rotterdamsche bewonderaars in de „Doelenzaal" en tweeden Kerst dagavond vereert hij den Haag met een bezoek in den Dierentuin. Daarna heeft het Garlton Hotel te Amsterdam beslag op hem gelegd, waar hy met zi^n „hottrompet" het Nieuwe Jaar zal „inblazen". GEMENGDE BERICHTEN. Berucht smokkelaar achtervolgd. Diens auto rijdt eenige hekken en pilaren stukken, doch de man bleef zelf ongedeerd. Gisternacht heeft de Nederlandsche douane te Beek bU Nijmegen een aan houding verricht, die een zeer sensatio neel verloop heelt gehad. Van een bekenden Nijmeegschen smok kelaar, die indertyd betrokken was by het smokkeldrama te Ottersum, waarby een kommies van den douanedienst werd gedood, was gesignaleerd, dat hy met een auto van Nymegen via Berg-en-Dal in de richting van de Duitsche grens plaats Wyler was gereden De man heeft daar geruimen tijd vertoefd en was daar na langs den weg, die onderlangs den Duivelsberg en de Holdeurn voert, terug gereden. Ter hoogte van het café Wein- stube op de Nederlandsch-Duitsche grens hadden eenige douanebeambten post ge vat, die hem door middel van een rood licht sommeerden te stoppen. De smok kelaar, die niet in het bezit van een rij bewijs en verdere papieren was, gaf daarop vol gas en reed door. De douane beambten trokken nu hun revolver en losten eenige schoten. De man reed ook daarna door, bukte zich diep over het stuur, teneinde de trefkans zoo gering mogelijk, te maken. Dit werd hem noodlottig. De auto slin gerde naar de linkerzyde van de Oude Kleefsche Baan, waarop hU inmiddels terecht was gekomen en kwam daarin in aanraking met een yzeren hek, staande om de boerdery van den landbouwer Hermsen. Dit hek, alsmede de heg, dïe daaromheen was gegroeid, werden vol komen vernield. De auto schoot over de brokstukken heen en kwam daarna, na eenige steenen pilaren in puin te hebben gereden, voor het hek van het terras, dat het café „De Nederlandsche Leeuw" om geeft, terecht. Ook dit zware hek werd finaal aan stukken gereden, waarna de auto nog doorschoot tót in een prieeltje, waar zy eindeiyk bleef staan. De auto was vooral aan de voorzijde zwaar gehavend. De eigenaar van het café, die, opgeschrikt door het geweld, waarmede de auto de hekken „nam", naar buiten snelde, zag tot zyn verwon dering, hoe de smokkelaar ongedeerd uit den zwaar gehavenden wagen kroop. Kort daarna arriveerden ook de dou anebeambten, die hem arresteerden en de auto in beslag namen. De auto werd later naar Nymegen ge sleept en aan een onderzoek onderwor pen Smokkelwaar werd er echter niet veel gevonden. De man werd toen weder in vrijheid gesteld. Tegen hem is echter proces-verbaal opgemaakt wegens het besturen van een auto zonder in het be zit te zyn van de daarvoor vereischte papieren en het niet voldoen, aan de vor dering van een ambtenaar in de recht matige uitoefening van zijn ambtsbedie ning. Hbld. Een universeele tolk. Met het oog op den te verwachten toe vloed van vreemdelingen, die als een ge volg der' propaganda van het Algerijn- sche Toeristencomité dezen winter in Noord-Afrika wordt verwacht, heeft een hotelier op Zijn uithangbord laten schil deren English spoken On parle fran cais Man spricht deutsch Si paria italiano Onl parolas esperanto Se habla espanol Men spreekt Hollandsch etc etc. tot Maleisch, Javaansch en Rus sisch toe. Eenigen tyd geleden stapte een Brit het hotel binnen en verzocht in een Fransch, dat veel op Koeterwaalsch leek, den tolk te roepen. De portier, een ko lossale Berber, ln blauwe uniform met een gouden kraag, antwoordde: „We hebben hier geen tolk" „Maar", riep de Brit verbaasd uit: „Wie spreekt dan al die talen, die op het bord staan?" „Natuurlijk de reizigers, mylord!" was het antwoord. „Liebesgaben naar Duitschl&nd. van 9 December tot 29 Februari. Het crisis zuivelbureau Laan van Meer- dervoort 84 Den Haag deelt mede, dat aan belanghebbenden gedurende de maand December 1935 binnen zekere grenzen certificaten, rechtgevende tot de uitvoer naar resp. invoer in Duitschland van boter en kaas kunnen worden ver strekt, voorzoover het cadeau zendingen f„Liebesgaben") betreft, waarvoor een betaling vanuit Duitschland naar Ne derland dus niet kan plaats vinden. Dat zal een welkome gelegenheid zijn voor Duitsche dienstmeisjes'en andere Duitscners in Nederland om hun familie thuis te verrassen met deze voor het Kerstfeest inderdaad practische ingre diënten, hetzy dat zy worden meege bracht of gestuurd. Ook de bezoekers van de Olympische Winterspelen zullen wel niet verzuimen voor alle zekerheid hun eigen rantsoen aan boter mee te nemen. In de Reichsanzeiger nr. 284 van 5 De cember komt een verordening voor be treffende het meenemen van pakketten met levensmiddelen naar Duitschland en het zenden van zoodanige pakketten als geschenken aan personen, die hun domi cilie in Duitschland hebben (Devlsen- ïnlknder). Men mag zonder invoervergunning als reiziger invoeren: een kilogram varkens- spek, een kilogram varkensreuzel, een kilogram boter en een kilogram kaas, alsmede eieren. Varkensspek, varkens reuzel, boter en kaas mogen, eveneens tot een maximum van een kilogram voor elk van deze artikelen zonder In voervergunning als geschenk worden ge zonden aan in Duitschland woonachtige personen. De reiziger, resp. bij verzen ding de ontvanger, moeten het prijsver schil betalen, te weten 40 pfennig voor het kilogram varkensspek, 30 pf. voor het kilogram varkensreuzel, en 36 pf. voor het kilogram kaas. Op de pakketten moet duidelijk worden aangegeven, wat er in zit en er moet opstaanGeschenk- paket. Deze .bepalingen gelden van 9 Decem ber tot 29 Februari 1936. Ernstig ongeluk bij kanaalaanleg te Wijk bij Duurstede. By de werkzaamheden aan het te gra ven AmsterdamRynkanaal te wyk by Duurstede heeft gistermiddag omstreeks 12 uur een ernstig ongeluk plaats gehad. By de stortplaats voor grond is een der vyttons kipkarren omgeslagen en terecht gekomen op twee in de nabyheid staande arbeiders, n.l. de werkbaas Numan, uit deze gemeente en een arbeider uit Sidde- buren afkomstig. Beide mannen werden ernstig gewond. Zij zyn naar een der ziekenhuizen te Utrecht vervoerd. Schepen aan den ketting. Na een botsing op de reede van Vlissingen. Het uitgaande Belgische stoomschip „Syrië" is in den afgeloopen nacht door dpn deurwaarder uit Goes aan den ket ting gelegd. Het schip ligt nu ln den Bie- zelingschen Ham voor anker. Deze beslaglegging moet in verband worden gebracht met een aanvaring, wel ke het Belgische schip, uitgaande van Sluiskil naar Malaga op Maandag jl. ter reede van Vlissingen had met het Russi sche stoomschip „Kim", dat van Antwer pen naar Llvorno was vertrokken. De „Syrië" kreeg hierbij schade aan de huid platen boven de waterlijn, terwyi de „Kim" zijn bakboordanker verloor. Later verloor laatstgenoemd schip ook nog het stuurboordanker, doch beide ankers heelt men reeds kunnen opvisschen. In verband me$ de aanvaring is ook de „Kim" aan den ketting gelegd door den deurwaarder,, die namens de reedery „Deppe", waartoe de „Syrië" behoort, op trad. De „Kim" ligt in de haven van Vlis singen. RADIO-MEI U Zondag 8 December. Hilversum II: \%A.R.A. 8.55 Orgel; 9.— Voetbalmededeejingen9.05 Tuinbouw- halfuur. S.° S. Lahtdnga over „Kuipplanten voor kamer, balcon en tuin"; 9.30 Orgelspel; 9.46 Van Staat en Maatschappij door A. Pleysiier. „De exploitatie van de na-ijver"; V.P.R.O. 10.— Zondjtgshailfuur voor kinde ren onder leiding van Mevr. L. Spelberg— Stokmans; 10.30 Kerkdienst uit het Gebouw van de Ver. van Vrijz. Herv. te Apeldoorn. Voorganger Dr. C. J. Bleeker; A.V.R.O. 12%- Klokkenspel en uurslag van die rtëd. Herv. Kerk te Beimébroek; 12.01—12.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.30-1.43 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gramofoon; 1.45-2.15 Boekenhalfuur; 2.162.35 Gramofoon; pï.m. 2.35—pl.m. 4.30 Ooggetuiigeverslag door den ne» i H. Hollander van den internationalen voetbal wedstrijd lersche 'VrijstaatNederland; 4.304.55 Concert door de A.V.R.O.-Deei- beh en Zang; 4.55 Sjtertüitslagen; V.A.R.A. 5.Gramofoon; 5.30 Voetbal van den dag; 6.45 Gramofoon; 6.60 Sportuitslagen en Gramofoon; 6.Opvoering van „Het kind van de buurvrouw''; 7.Concert door de Flierefluiters; A.V.R.O. 88.15 Nieuws- en Sportberichten8.158.45 Concert door het Omroep-Ohkest en Viool; 8.458.55 W. Vogt over „Smeedt alleen heet ijzer"; 8.5R— 9.15 Gramofoon; 9.159.30 Radio-journ ml; 9.30—9.50 Zang en Orgel; 9.50—10.10 Op voering van „Tel tot vijftig"; 10.10—li Concert door A.V.R.O.'» Aeolian Orkest; pl.m. 10.45 Nabesciiouwing over de 28ste partij van den schaakwedstrijd om het we reldkampioenschap tuaschen Dr. M. Eu we en Dr. A. Aljechin; 1111.10 Nieuvsberich. ten; 11.1012 Gramofoon. Hilversum 1. N.C.R.V. 8.30—9.30 Morgenwijding te leiden door Dr. J. H. Gunning JJhz.; K.R.O. 9.80—10 Gramo foon; 1011 Uitzending van de Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. T ambeitua te Horst; 1120—32 Gramofoon; 121 Gra mofoon; 11.20 Boeken en Schrijvers; 1.2U —2 Gramofoon; 2—2.30 Godsdienstonder richt voor ouderen, door D. Bont Pr.; 2.30 —3.15 Concert door het K.R.O.-Ofke-t. 3.18 3.80 Gramofotn; 3,304.15 Concert do*r het K.R.O.-Cricest; 4.15—5 Zieke.ilM u.'t VHertogenbosch; N.C.R.V. 5--D.20 Gramo. fcon; 5.20--j m. 7.— Kerkdienst uit de Geref. Kerk te lieerde (Geld.). Voorguru «er Ds. Chr. W "J Teeuwenpl.m. 7 48 Zaig door de Chr. Zangvereemgim? Zingt een Heer"; K.R.0 7.45—7.50 Voe^oaluitsla gen: 7.50S.10 „De Architect en de rde- mngsgedachie' ooor W. Maas; 8.1')- 8. >5 Nieuwsberichten; 8.159 Opera-Solisten- concert door het K.R.O.-Orkest; 9—9.40 Gramofoon; 9.4010 Concert door het K. R.O. Kamer-Orkest; 1010.10 Maria-ge- dichten door Minmy Heyermans; 10.10— 10.30 Gramofoon; 10.30—10.35 Neiuwsbe- richten; 10.35—10.40 Gramofoon; 10.40—1! Epiloog door het Klein Koor. Bloem end a al, 245.9 M.' 10 uur en 5 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk. Voor- MARKTBERICHTEN. Coöp. Tuiniersver. „Gouda en Omstr." G.A. 6 Dec. Witlof 3.10—10.20; Spruiten 5.5012.30; Spinazie 614; Andijvie 2.00—3.60;- Peen 2—3.50; Uien 0.60— 1.50, per 100 K-G- Knolselderij 2—5.10; Kropsla 0.60—1.90; Groenekool 2.10— 5.40; Andijvie 1—2.10, per 100 stuiks; Bos- peen f 2.80—5.10; Selderij 0.70-1.60.; Prei 0,603.90; Kroten 13.20, per 100 boa; Boerekool 1933 cent per kist. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 7 December. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neer slag, iets zachter overdag. STADSNIEUWS. GOUDA, 7 December 1935. Strooiavond-prijsvraag. Onze jeugdige lezers en lezeressen hebben ons deze week in een moeilijk parket ge bracht door hun oplossingen van onze St. Nicolaas-prijsvraag. Dag in dag dag uit zijn deze oplossingen by stapels binnengekomen, zoowel uit Gouda als uit de talrijke ge meenten in de omgeving. Wij hebben de brieven plaats voor plaats nu gedistribueerd en hebben met moed de taak volbracht om alle oplossingen na te gaan of ze goed wa ren, waarna we tot vaststelling van den uitslag zijn overgegaan. De oplossing van de „Strooiavond-prijs vraag is aldus: „Het heerlijk avondje is gekomen". De pry zen, geschenkbons elk ter waarde van EEN GULDEN, zyn toegewezen aan: W. H. VAN HULZEN, Markt 57. Mej. CORRIE VAN MAAREN, Peper- straat 48. J. H. SPRUÏT, Spieringstraat 67. B. C. DE MINK, Snoyetraat 107. FRIEDA FICKWEILER, Onner de Boom pje» 51. (De namen der c.a. 15 gelukkigen buiten Gouda in de omliggende gemeenten, zullen in ons volgend Zaterdag-nummer worden gepubliceerd). Deze bons Zyn bestemd door het doen van aankoopen bij een winkelier naar eigen keuze, die in de maand November in onze bladen heeft geadverteerd. Deze bons kunnen na afstempeling door den winkelier, die ze in betaling heeft ont vangen, door dien winkelier direct aan ons Bureau Markt 31, Gouda, worden ingewis seld voor het daarop vermelde bedrag. St. Nicolaas-Rebus voor de Jeugd. Ook voor deze St. Nicolaasrebus is het aantal oplossingen ontzaggelijk geweest. De jeugd heeft onze raadselredactrice duch tig aan het werk gezet. De oplossing van deze rebus ludt: Als de boomen kaal worden is 't tijd oin aan St. Nicolaas te denken. De prijzen, aardige kinderboeken zyn toe gewezen aan: U CLARA REM, St. Jozephstraat 100. 2. ARIE SMIT, Gouwe 25. 3. JEANTJE IMBENS, Zwarteweg 28. 4. WILLEM VAN DER LEE, 'Oudewater. 5. JANNIE LUYNENBURG, R. v. Catsw. Raadsels voor de Jeugd. De oplossingen van deze raadsel» luiden: De Zilvervloot. Parys. De prijs viel ten deel aan W. ROLFS of ROE DOFS, Peperstraat 104. Alle pryzen kunnen worden afgehaald vanaf Maandag 9 December van 912 en 2—5 uur aan ons Bureau Markt 31. Een teleurstellende mededeeling. Wy hebben thans voor onze jeugdige lezers (essen) een teleurstellend bericht. We mogen geen raadsels meer plaatsen, althans voor- loopig niet. De Minister van Justitie, die natuurlijk er heelemaal niet aan heeft ge dacht dat hy door zijn aanschrijving aan de politie- en justitie-autoriteiten dat puzz les enraacUels als een overtreding van de Loterij wet worden beschouwd, zooveel vreugde bij de jeugd, die zoo graag elke week daarmede bezig is, komt verstoren, heeft de opname, voorloopig althans onmo gelijk gemaakt. Wellicht is er nog wel iemand te vinden die deze Excellentie duidelijk kan maken, wat een onschuldig en tevens leerzaam ver maak hy hiermede aan de jeugd onthoudt en dat hij heusch niet bevre'esd behoeft te zijn dat de kinderen daardoor slechter zul len worden! Vergunning voor de oprichting van een houtschavery. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij vergunning hebben verleend aan de N.V. Houthandel v.h. W. Hoogen- <dyk, alhier, en hare rechtverkrijgenden tot het oprichten van een houtachaverij en -zagery en: het plaatsen daarin van 4 elec- tromotoren van resp. 40, '20, 20 en 2 PJL voor het aandrijven van diverse machines ln het perceel plaatselijk getmeikt Jaagpad mos. 2627, kadastraal bekend gemeente Gouda sectie A no. 6420, behoudens het recht van belanighébbende(n) tot het instel len van beroep binnen 14 dagen bij H. M. de Koningin, ingevolge artikel 15 der Hin derwet. Hy, die het beroep Instelt, geeft daarvan gelijktijdig kennis aan het ge meentebestuur en (by deurwaardersexploit) aan de(n) gene(n), aan wie de vergunnintor is verleend. De dienst van de Vryz. Ned. Herv. in de Soc. „De Réunie". Er wordt de aandacht op gevestigd, dat in de godsdienstoefening van a.s. Zondag 8 December 1935, uitgaande van bovenver melde vereeniging, zal voorgaan Ds. H. W. Bloemhoff, Ned. Herv. predikant te Heiloo. De dienst wordt gehouden in de groote zaal van de Sociëteit „De Réunie" en vangt te half elf aan. Onderwerp: „De deur dicht doen." Ieder die belang stelt in vrijzinnige prediking wordt opgewekt dezen dienst bij te wonen. Thalia-Theater. „Gern hab' ich die Frau'n geküast". Na een zeer interessant journaal draait ditmaal als eerste film in 't Thalia-Theater „Wie is de schuldige?" een rolprent vol ge heimenissen, twee moorden, velerlei weder waardigheden, kortom een ingewikkelde ge schiedenis, die door een actief politie-inspec- teur tot klaarheid wordt gebracht. Het drama speelt zich af in een groot luxueus ingericht jiand, waarvan verschil lende appartementen zyn verhuurd. Het zou jammer zijn om er meer van te vertellen, want dan weet men al van tevoren wie de' schuldige is. De tweede hoofdfilm is njet minder aan trekkelijk dan de eerste. De zoo populaire operette van den grootmeester Franz Léhar „Gern hab' ich die Frau'n gekiisst" diende al8 onderwerp van den productieleider Haró von Peski, die er een allergenoegelykste rolprent uit distilleerde. De tallooze in dit genre verschenen films dedén reeds ver wachten dat men kon rekenen op een ge perfectioneerd geheel en men is in dit op zicht niet teleurgesteld. Het fotowerk is buitengewoon knap en oogbekorend: vele close-ups zyn ware schil derijtjes op zichzelf. Factoren, welke deze rolprent mede succesvol maken zyn voorts het romantische, ietwat „dramatische" ge geven, overgoten met een flinke dosis hu mor, dat zyn charme ontleent aan den tyd pl.m. 18e eeuw waarin hét speelt, en de zoetvloeiende melodieuze klanken. En vergeten wy niet de knappe roltypee- ringen: deze zijn van Theo Lingen, Ivan Petrovich, Eliza Illiard (de groote zange res van *de Dresdener Staatsopera), Adèle Sandrock en Rudolf KleinRogge. „Gern h^be ich die Frau'n geküsst" is in 't genre „operette-film" een openbaring en behoort tot de beste welke we van dezen aard tot nog toe zagen. De korte inhoud is als volgt: Paganini imponeert niet alleen door zyn vioolspel, maar méér nog door zyn persoonlijkheid, waardoor hy de zwakke sexe aan zyn voeten brengt. Méér nog, hy geniet de twijfelach tige reputatie van: Vrouwenverleider. Een amourette met de aartshertogin noopt hem tot vluchten, maar hy raakt by dit avontuur gewond. Als schuilplaats neemt hy den ach tersten wagen van een rondtrekkend artis- tengezelschap (min of meer van het ge halte zooals Fabricius die beschrijft in zijn „Komedianten"). Hier ontdekt Bella hem, het Bchoone nichtje van Manretti, de baas van het spul. Liefderijk wordt hy door haar verzorgd. Maar hy moét verder vluchten en Bella volgt hem. Lucca is hun nieuw Heim. Door zyn vioolspel komt Paganini in de directe omgeving van de hertogin van dit hertog dom, een zuster van Napoleon, en een nieuwe amourette ontstaat, waarby Bella vergeten wordt. Dan de ontknooping: Paga nini kry^t vanuit Parys het bevel Lucct^ te verlaten, en hij gaat, maar nu is het een charmante hofdame die zyn vlucht bespoe digt. Belle keert tot het kermisgezelschap terug. Melden wy tenslotte nog dat men in deze aantrekkelijke rolprent zeer kan genieten van het vioolspel van Ivan Petrovich en van Eliza Illiard. Natuurlijk is Theo Lingen weer kostelijk. Ailes tezan.en een bijzonder programma. ACCOUNTANTS KANTOOR Ltd Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 218# Schouwburg-Bioscoop. „De Jantjes". De Sehouwburg-Bioscoop heeft „De Jan tjes" nog eens op het programma gezet en ook thans weer was er voor deze eerste Nederlandsche geluidsfilm, die reeds een succesvolle tocht door het gansche land heeft gemaakt, en vele avonden in den Schouwburg-Bioscoop heeft gedraaid, veel belangstelling. Deze film geeft «en paar uur van echte vroolijkheid en goeden volkshumor. De Am- sterdamsche Jordaansfeer is zeer goed ge troffen en het spel van alle medewerkenden maar vooral dat van Fientje de la Mar, Jo- han Kaart als de „Schele" en van Henriëtte Davids ontlokten „menigen schaterlach aan het publiek. Een zeer interessant voorprogramma gaat aan „De Jantjes" vooraf. De wereld kijkt naar Abessynië. Zondagmorgen draait in dit theater „De wereld kijkt naar Abesaynië". Vol aandacht kykt de wereld nog steeds naar Abessynië, het land van keizer Haile Selassie staat in het centrum der interna tionale belangstelling. De filmmaatschap pijen sturen speciale reporters naar het verre land en geven de zeer velen, die over het alhcmeen slechts weinig van dit'land af wisten, eenig idee hoe het leven daar is. Vroegere films brachten ona ook bij :e gren3stammen met hun ruwe zeden en ge woonten. Deze film echter laat ons meer zien de oornaamste steden en wat hier on der de leiding van den negus tot stand kwam. Het is een reportage van dr. Martin Rikli. Hy toont ons eerst Addis Abeba waar van de naam „De nieuwe bloem" be teekent en we zien daar groote gebouwen in de regeeringswijk, het monumentale mauso leum van keizer Menelik, de St. Georgekerk, een modern douanegebouw, waar ijverige Abessynische ambtenaren bezig zijn met het inschrijven van goederen in dikke boeken, we zien taxi's aan fee* station. En de stra ten zijn een bont gewemel van moderne auto's, ruiters, muftlzeidrijvers, wit ge- kleede voetgangers, edellieden met escor tes van minstens tien gewapende mannen. Het is er een komen en gaan van karava- zjen een koffiekaravaan aankomen Took het verschepen van huiden. pr Rikli mocht met zijn camera den ne- vergezellen op een inspectietocht naar Harrar. We rijden met den keizerlijken trein door de wildernis en door vruchtbare stre ken. Als de keizer zin krijgt om te jagen, stopt de trein even en gaat de negus op de acht. Het zijn alle zeer interessante beel den, die we te zien krijgen, de drukke markt Harrar, een door Europeanen zelden ge- jiene plechtigheid, de z.g. „Gebr", een feest- ffl4al) dat 6 k 8 uur duurt, de scholen voor kEuropeesche kinderen en de kinderen der jgarname Abessyniërs, de scholen voor de linderen der bevrijde slaven enz. Buitenge woon boeiend zijn de opnamen van de ker kelijke feesten, fantastische kleurrijke tafe- reelen opleverend. Dr. Rikli genoot het yoorrecth den negus in lijn paleis en op zyn verschillende toch ten te mogen filmen, tal van opnamen uit het paleis zal de toeschouwer te zien krij gen, o.a. de keizerin met haar eerste hof dame, den kroonprins met zyn Franschen gouverneur bij het paardrijden, boksen en filmen en de prinses met haar gevolg tij dens een wandeling. Deze hoogst actueele en zeer boeiende film zal groote belangstelling trekken. Het is een zeer uitgebreide film, die een buiten gewoon goed beeld geeft van dit merkwaar dige land. VERSCHIJNT BINNENKORT. Bestellingen kunnen nu reeds op gegeven worden aan BOEKHANDEL VAN BURK, Kleiweg 39. „De Orkaan Expres". Tempo tempo is deze week het devies van het Rêunie-programma dat gebracht wordt In de eerste film „Revolverhel den" ontmoeten we weer een oude be kende n.l. Richard Talmadge die zich deze keer in een Mexicaansch cowboy gewaad gestoken heeft en. men kan niet anders zeggen, dan dat ook deze rol hem uitstekend ligt. Wat ls een natuur lijker leven dan dat in 't Wilde Westen? Conturen liggen hier voor het grijpen, maar tevens ls voor hem die .hieraan deelneemt een groot gevaar voor eigen leven verbonden. De revolver speelt een groote rol en wie op dit wapen het han digst ls, zal steeds als overwinnaar uit den strijd te voorschijn komen. „Revol verhelden" neemt ons mede in de span nende avonturen, die Ricfeard Talmadge hier beleeft. Een film die in haar genre tot de beste gerekend mag worden en waarvan de regisseur geslaagd is op vlotte wijze het spannende gegeven tot het einde toe aantrekkelijk te houden. ,De Orkaan Expres" met Johh Wayne en Shirley oray ln de hoofdrollen wed ijvert met haar voorganger om ln actie en sensatie nog meer te geven. Het ls een grootsche strijd in de spoorwegwe reld tusschen een geheimzinnige bende onder aanvoering van de Vernietiger. Deze misdadigers laten trein op trein ontsporen en stellen de politie voor een schier onoplosbaar raadsel, wat hun identiteit betreft. Van deze rolprent werd heden het eerste deel gebracht, zoodat men omtrent de afloop nog ln onzeker heid verkeert. Velen zullen voor zichzelf de persoon van de Vernietiger reeds heb ben uitgemaakt, maar of zij het juist hebben De gebruikelijke journaals en een aar dige teekenfilm gaan dit alles vooraf. Resumeerend: een voortreffelijk pro gramma dat een druk bezoek ten volle verdient. Een bezoek aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, moet voorkomen op de «genda vdn iedere week. Leeszaal voor ieder geopend van 1012; 26; 710. Uitlening (contributie ƒ2 p. jaar) van 36; 78.30. Gezellige middag voor de werkloozen. Onder leiding van het Comité voor Pro- teetantsch Weridoozenzorg was er Donder dagmiddag 5 Dec. een gezellige bijeenkomst bereid voor de bezoekers van het Pro- taUntach tehuis, mede in verband met de verjaardag van de verzorger van het tehuis P- Verhart, die dien dag 72 jaar werd. Ds. v«n Ginkel, die ook aanwezig was, heeft den. jarige toegesproken. Oenige weridoozen vergastten de tairyke «anwezigen op voordrachten, welke zeer In den smaak vielen. De jarige tracteeriir op free met speculaas en een sigaartje. Het *«heel was een prettige middag, waar de werkloozen, het comité en'ook P. Verhart, 2eer damikbaar voor zijn. Kerk en Vrede. De afdeeling Gouda en ometreken van de Chr. Antimil. Ver. „Kerk en Vrede" houdt Woensdag Jl December as. des avonds 5 uur een openbare samenkomst in 'de Kleine Kerk aan de Peperstraat alhier. Spreker ls Ds. A. R. Rutgers, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, die tot onderwerp heeft „Chrï"- tus of Caesar". (Mogen wij nog Kerstfeest rieren?) Jurylid Buitenlandsche Pluimvee- Tentoonstellingen. Dnse stadgenoot, de heer C. A. M. Spruyt, Werd op voorstel van het Duitsche Ministe. rio van Landbouw benoemd tot keurmeester °P de tweedy, groote Naöonale Deutsche KsMengeflügelschau, welke op 9, 10 en 11 «miari 1936 te Maagdenburg zal worden Whouden Hy ontving tevens een uitnood-ging om willen optreden als keurmeester op de y^dpluimvee-tentoonstelling, w elke ge- touden zal worden ter gelegenheid van het "*de Wereld Pluimvee Congres van 24 Juli 2 Augustus 1936 te Leipzig. Wij verzenden na storting op onze girorekening 37095 franco vracht en rechten door geheel Ouiiachaand A. 2 Edammers 40 Netto 4 K.G. 5.— B. j/2 K.G. G. Kaas 45 6 C. 9 K.G. G. Kaas 45 12.-% D. 5 K.G. Roomboter11. E. 2 K.G. Ed. Kaas .3 K.G. Roomboter j J. C. DEN BOER Wz., Kaas- en Boterhandel, Teief. 2012 - Gouda. ,10.- Fen nieuwe ruiterclub opgericht. Reeds 20 leden toegetreden. Gisteravond is hier ter stede een nieu we ruiterclub opgericht die de naam zal dragen van ..Goudsche Ruiterclub". De club telt reeds 20 leden. Tot voor zitter werd gekozen de heer C. Noorder- graaf (Groenendaal) en tot secretaris den heer v. d. Heuvel. Verdere bestuurs leden zijn mevrouw M. M. C. de Wltt Wijnen-Koumans en mevr. M. den Boer- van Dam. Naar een geschikt oefenterrein wordt uitgezien. Calvijn-cyclus. Dondeixlag 12 December a.s. zal het twee de onderwerp van dezen cyclus „De tyd van Calvyn" behandeld werden door Ds. W. Bieshaar. Aanvang 8 uur in „Tot Heil dus Volfes". Burgerlijke Stand. GEBOREN: 3 Dec.: Arie, z. van J. van der Draai en J. H. Donker, 2e Kade 48. 4 Dec.: Dirkje Johanna, d. van N. van Es en W. A. Hofstede, Tuinstraat 23, 5 Dec.: Joannes Maria, z. van C. A. van Gils en A. M. P. van Güs, Markt 11. GETROUWD: 4 Dec.: W. H. J. van dpn Toorn en S. A. de Hoog. H. Wihemse en A. K. Schipper. J. J. Leeflang en N. de Groot. ONDERTROUWD: 5 Dec.: J. "van der Wolf en M. L Picko. M. J. Sevennoven en J. P. van der Valk. J. ten Brink en C. Verlaan. B. Heua en M. van Leeuwen. A. Zegers en J. Barelds. W. K. Schu- Ung en C. A. De Busschere. G. J. Bos en H. G. R. Schwarze. A. van Prootfen en G. de Vries. OVERLEDEN: 2 Dec.: Trijntje Maria de Jong, wed. G. A. H. Gabry, 62 j. Agenda. Thalia-Theater. Van Vrydag tot en met Woensdag „Dolgraag had ik dit vrouwtje gekust" en „Wie is de schuldige". Schouwburg-Bioscoop. Heden, Zondag en Maandag „De Jantjes". Zondagmorgen „De wereld kykt naar Abessynië". Reünie-Bioscoop van heden tot en met en „De Woensdag 2 uur Maitinée. 7 Dec. 7.30 uur Nieuwe Schouwburg. FeesU uitvoering gymnastiekver. K'whtsport. 7 Dec. 8 uur. Zaal „Concordia", Westhaven. Feestavond „Utile Dulci". 8 Dec. 2% uur Zaal Kunstmin Soc. „Ons Ge noegen Sint Nicolaasfeest voor de kinde ren van leden. 9 Dec. 8 uur Zaal Concordia. Herdenkings avond Steenkolenver. "„Winterzorg". Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zon dagavond 12 uur vervoege met zich bij afwezigheid van den hulsarts bij de dok toren N. Tom, Burgem. Martenssingel 69 (telefoon 2609). Am. Beek, Lange Tlendeweg 54 (telefoon 3181). Zondag- en nachtdienst apotheken: E. Grendel, Lange Tlendeweg 9 en Prins Hendrikstraat 15. OOST-INDIë. Ernstige vergiftiging door minderwaardig Veertig dooden7 Uit het Trenggaleksche wordt gemeld dat aldaar ernstige vergiftigingsgevallen zyn voorgekomen als gevolg van het gebruik van minderwaardig volksvoedsel. In het on derdistrict Polagan in verschillende dessa's is by 50 personen vergiftiging voorgekomen waarvan ongeveer 30 personen zouden zy'n overleden. Volgens voorloopige inlichtingen van het bestuur moet dit sterftecijfer echter belangrijk minder zyn. LUCHTVAART. De F 36 voorloopig niet naar lndië. In dienst op gewone lijnen. Naar de Telegraaf verneemt ligt het niet in bet voornemen van de directie der K.L.M. de F 36, welke, zooals men weet, voor het ondergaan van herstellingen uit den dienst is genomen, voorloopig naar Ned.-Indië te zenden. De F 86, welke thans nog enkele verbete ringen ondergaat in de K.L.M.-werkplaat- sen op Schiphol, zal daarna eerst weer op de Europeesche K.L.M.-luchtlynen in ge bruik worden gesteld. Pas daarna zal de directie der K.L.M. een beslissing nemen ten aanzien van een mogelijke vlucht van de F 36 naar Ned-Indië. Voorloopig komt daar dus nog niet van. Zondag 8 December. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. 3. Nien- huis. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Simon. Soc. „De Réunie", Ver. van Vrijz. Herv., 10% u. v.m. Ds. Bloemhof te Heilo. Onderwerp: „De deur dicht doen". Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. e* 8.30 n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Leesdiensten. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. v. d. Zaal, Den Haag. Woensdag 11 Dec., 8 u. n.m. Ds. W. F. Lamain van Middelharnis. Nederd. Geref. Gemeente, Westhaven 19, Gebouw Bethel, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Joh. van Weizen. Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Donderdag 12 Dec., 8 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Bijbellezing en bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. De heer C. Wildschut van Rotterdam. Woensdag 11 Dec., 7% u. n.m. De heer W. van Leeuwen van Schoonrewoerd. Gebouw Tot Heil de^ Volks, 6 u. n.m. Evan gelisatiesamenkomst. Spr. N. v. d. Brugge van Schiedam. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v?m. Ds. A. C. van Wyk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Dr. Jacobs. Ramonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. J. Hoeu- derdaal. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Mouw, godsd. onderwijzer. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 6% u. n.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds; B. J. Kani Evangelisatiegebouw, 9% u .v.m. en 6% n.m. De heer Barneveld. WADDINXVEEN, Ned. Hery. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m! Ds. Vroegindeweij. Remonstr. Kerk. Geen dienst. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Om het Wereldkampioenschap Schaken. De 27e partij, een W'eensche opening, onderbroken in voor Aljechin- zeer gunstigen stand. De belangstelling voor de zevenentwin tigste partij, welke gisteravond in Hotel De Witte Brug is begonnen, was enorm. Op het aanvangsuur was de groote zaal reeds gehee'l gevuld. Weldra moest men nog een zijzaal Inrichten en ten slotte zag men zich genoodzaakt nog verschil lende belangstellenden den toegang te weigeren. Naar wij van het comité ver namen, waren er meer dan 600 toeschou wers! Aljechin had wit en het was voor ons niet aan twijfel onderhevig, dat hij met den koningspion zou openen. Immers met i.d4 heeft hij in dqn laatsten tijd geen succes weten te bphalen en i.e4 biedt hem meer kans tot verwikkelingen. Evenzeer waren wij overtuigd, dat hij, als Eu we met i...e5 antwoordde, niet de öpaansché opening zou Jciezen. Welke dan wel? Dat viel moeilijk vooruit te voorspellen. Het bleek de Weensche te zijn. Euwe ging in op een oude variant, wel ke niet zonder gevaar voor zwart is. Waarschijnlijk in de meening, dat Alje chin deze variant uitgeplozen zou heb ben, speelde Euwe niét volgens de be kende theorie, maar sloeg een anderen weg ln. Vepl genoegen heeft hij daarvan niet beleefd. Hij moest al zijn talent ont plooien om materieel verlies te voorko men. Ten slotte ls hem dat gelukt, maar stellingsnadeel heeft hij niet kunnen, vermijden. Als we de stelling na ruil van de koninginnen beschouwen, zien we bij zwart een zwakken d-pion en een dub belen pion op de g-lijn Toch zou dit nadeel naar het ons voorkomt voor zwart niet beslissend zijn geweest, als hij ln het eindspel zijn kans had waargeno men. Nu hij dit verzuimde, vermoedelijk omdat hij de twee verbonden vrije pion nen, welke wit dan aan den damevleu gel zou krijgen, te gevaarlijk achtte, ls hij bij de onderbreking ln een stelling beland, welke ons niet houdbaar toe schijnt. De voortzetting van de partij ls be paald op hedenmiddag drie uur, even eens ln hotel De Witte Brug. VOETBAL. Een klein programma. Olympia groote kans. Tengevolge van de wëdstryd Ierland Nederland is het maar een klein program ma, dat ons morgen wordt voorgezet. Zon der belang is het echter toch zeker niet te noemen. De wëdstryd OlympiaSteed Hoo- ger is voor onze stadgenooten van groot be lang. Winnen zy dan verlaten zy hiermede d« onderste plaats. Na de goede resultaten der laatste weken hebben wij hier goeden moed op. Wy herinneren er nog even aan dat de Wedötryd ditmaal om 11 uur reeds begint. Voor G.S.V. lykt het ons een moei- lyike taak van O.D.C. te winnen, temeer daar de Rotterdammers den laasten tyd duchtig van zich doen spreken. Wederom is er vastgesteld V.O.C. 2O.N.A. 2 cn R.D. M. 2G.S.V. 2, welke beide een Goudsche zege kunnen opleveren, al dient O.N.A. op te passen. Zooals men ziet een kort, maar toch wel aarcfig programma. ADVERTENTIëN. Die MOET dus ge regeld CHEMISCH GEREINIGD worden! Dat is even noodzakelijk als het geregeld verwis selen van onderkleeding vanaf 1907 Tel. 3066. i Een meisje van buiten BIEDT ZICH AAN als DIENSTBODE, voor dag en nacht, van goede getuigen voorzien. AdresGRAAF FLORISWEG 68, alhier, GEVRAAGD, pl.m. 14 jaar, voor hulp \n manufacturenwinkel. Br. onder No. 4892 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. van succesmerk TARWEBLOEM aan geboden voor Gouda en omstreken. Zeer geschikt voor firma's, die met andere artikelen de bakkerij aldaar bezoeken. Brieven met uitvoerige inlichtingen, onder No. 4890 Bur. Goudsche Crt., Markt 31. Het faillissement van HENDRIK VAN DOMMELEN, vrachtrijder te Gouderak, is door het verbindend worden der enige uit- delingslyst, geëindigd. De Curator, Mr. C. JONKER. GOUDA, 6 December 1935. Oosthaven 61. Z O EK T een net en degelijk of ruime Zit- en Slaapkamer Joubertstraat 195 - Gouda LAGERE HUUR. LAGERE BELASTING. Ruime Middenstandswoningen met tuin en achteruitgang TE HUUR, op netten stand vanaf ƒ30.p. mnd., water inbegrepen. Ook zeer voordeelig TE KOOP. Hyp. beschikbaar. Te bevr.: JOUBERTSTRAAT 219. GEVRAAGD voor dag en nacht in gezin met kl. kinderen (ook Duitsche) Br. onder No. 4862 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Onicko'ti»!/! VI3 ^2— Totale som voor reis 3e klasse en verblijf prima 2e klasse Hotel. Heenreis: Vertrek 23 Dec. vanaf Roosendaal 22.54; aankomst Parijs 6.57. TerugreisVertrek Parijs c.a. 12 u. 's nachts, aankomst 27 Dec. Roosendaal 8.34. |Ëgr> Zjj, die niet met nachttreinen willen reizen, moeten gebruik maken van de dagtreinen 2e klasse, waardoor de reissom inclusief 2 extra nachten logies 54.wordt. Alle inlichtingen bij REISBUREAUX LISSONE LINDEMAN N.V., Amsterdam - Den Haag - Rotterdam, alsook bij de AFD. REISBEMIDDELIN G, t Markt 31 - Gouda - Tel. 2745. GEVRAAGD door particulier als tegeh soiled nieuw onderpand, ruime overwaarde. Br. onder No. 4868 Bur. Goudsche Courant, Markt 41. PEDICURE GOUWE 136 VAN 9-15 DECEMBER GEVRAAGD voor a.s. Dinsdag of Woensdag vracht voor Apeldoorn of Deventer en omstreken. Wordt voor halve prijs meegenomen. D. VAN AS, Korte Groenendaal 5 - Gouda. Telef. 2694. Nituwe Hind-naalmachina f 35. Luxe naaimachinelamp cadeau, 5 jaar fa brieksgarantie. Luxe inzak Trapnaaimachi- nes 75.gratis lamp, 5 jaar fabrieks garantie, bekend fabrikaat. Alleen by GROEN's Naaimachinehuis, Aart van Nes- straat 47, by grote Schouwburg, R'dam. t TELEF. 2681 Wij garandeeren 'voor onze kl*MP n kwalltait Gouda it ACCOUNTANTSKANTOOR 32 FLUWEELENSINGEL, GOUDA. Telef. 3313. te GOUDA. Deurwaarder R. VAN BLOKLAND te Gouda, Krugerlaan 165 is voor nemens op WOENSDAG 11 DECEMBER 1935, des voormiddag half tien, in Sociëteit „ONS GENOEGEN", Boelekade, aldaar, in het openbaar om contant geld te verkoopen: EEN COMPLETE INBOEDEL, waaronder Div. meubelen, Ledikanten, Dekens, Vloerkleeden, Vazen, Glas- en Vaat werk enz. Benevens collectie gouden broche's, ringen, w.o. met diamant, horloge kettingen, zilveren schepjes, lepeltjes, enz. Twee kleine Brandkasten, Grond- bascules enz. Kijkdag Dinsdag 10 Dec. 1012 en 24 uur. Voor het bijvoegen van goederen zich te wenden tot den Makelaar J. HOOGENDOORN, Peperstraat 16. Gouda. Zie, die aan de deur Schilde rijen koopen, worden gewaar schuwd dat geen enkele schilder het recht heeft mijn naam, noch die van de Toonkamer Crabeth, te noemen als aanbeveling. Crabethstraat 8 - Telef. 2020

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4