looi de Kerstdagen J. v.AALST JAC. MUL Adriv.MaareR Verkerk's J. L. BRUNS RADIO Kelder GROOT KERSTBAL DAMES!!!! Iej.il Berkhout - BleekerssingeH3 Dinsdag 24 December Opening LEBER DES HEILS Balt. A. de Jong CT-rmtnai WEVER HERFST Kerst geschenken M. J. OOSTERLING Zonen Bluneimigiziin Verrukkelijk fijn Banketbakkerij Fa. T.ZAAL I 3c,p..iuk Bakkerij TOCHTSTRIP 23 Ct. Openbare Verkooping Notaris Mr. C. PUNT Bouwmanswoning Wei- en Hooiland, ZIT-SLAAPKAMER, TJhüïïrI HOEKHUIS (nieuwbouw) Schilder HUISHOUDSTER P.G. KERSTGESCHENKEN J. c. LANGERAAR, IETS FIJNS prima Anthraciet Parel-anthraciet a 1.75 per H.L. Kunstschaatsen Slijpen M. J. DE GRAAF Ie Klasse Muziek. Entrée 30 cent. Aanvang 7 uur. T> BOTH. DANSEN. DANSEN. van de nieuwe Fruitzaak „DE DRUIVENTROS" BELANGRIJKE le Kerstdag: DE 2 WILLY'S B. LUIIEIINK Voor huidverzorging Nivea CYême Zij Crème Morison Crème Kaloderma Crème OOSTHAVEN 29. Baljo Scheermesjes 10 stuks 45 cent. GOUDA BOTER KERSTKRANSEN per stuk 65 et. HViS ken"; i Het St. Catharina Gasthuis of Bestetle- Het St Elisabeth's Gasthuis of Oukte Vrouwenhuis. Dat hiert>ij nog niet is opgenomen het Wees- en Aelemoesenierahuis vindt zijn oorzaak hierin dat Regenten van het Wees huis tegen deze verordening bezwaren heb- Vereeniging „Zorg voor geestelijk t misdeelden". Oprichting eener werkinrichting? De secretaris van de Ver. „Zorg", schryft ons: Zou de* werkinrichting voor zéér zwakzin nigen er thans komen Laten we het hopen. Door allerlei belemmerende omstandighe den was de oprichting dezer nuttige instel ling telkens uitgesteld. ThansSs de voor bereiding zoover gevorderd, dat in een on. der voorzitterschap van Burgemeester Gaarlandtgehouden bestuursvergadering het besluiiïs genomen aan de op 6 Januari 1936 te houden Algemeen»; Vergadering der Vereeniging „Zorg" voor te stellen in prin- «pe tot oprichting eener werkinrichting voor mannelijke imbecillen te besuliten. Daarna zal de medewerking van Gemeente en Provincie worden verzocht en bij gunsti ge beschikking kan met «ie inrichting van de lokaliteit en het aanschaffen van de be- noodiigde toestellen worden aangevangen. Met al deze voorbereidende we ik zaam he den zal ongetwijfeld nog ongeveer 8 maan den gemoeid zijn. Wat, zoo n werkinrichting eigenlijk be oogt, wat er gemaakt wordt, zullen wij Ia- ter aan de lezers mededeelen. Gelukkig kan nu reeds worden gemeld, dat van verschillende zijden groote belang stelling voor dit mooie sociale werk Is aan tien dlag getreden. Reorganisatie Georganiseerd Qperleg. B. en W. hebben hun voorstel tol instel ling van een Commissie van Bystaai 1 voor d* Personeelszaken teruggenomen, en zul len de reorganisatie van het Georganiseerd Overleg aan den Raad overlaten. Vaste korting van 2 op de wedden van het Gemeentepersoneel. Naar aanleiding van de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 4 Sept. 1935 waarin aan B. en W. is mede gedeeld dat het in verband met de daling der wedde- en' loonbedragen van het rijks personeel met 5 per 1 Januari 1936 nood zakelijk is, ter uitvoering van conclusie 22 van het Rapport der Commissie-Schouten, ook de bezoldiging van het middelbaar en hooger personeel der lagere publiekrechte lijke organen een ygrlaging te doen onder gaan, teneiAÖtede vereischte overeenstem ming met het rijkssalarispeil te behouden, hebben B. en W. overwogen wat in cieze be hoort te geschieden. Naar het oordeel van B. en W. kan ver gelijking van de salarisnormen der met de verschillende groeffen van ambtenaren dezer gemeente tot de conclusie leiden dat een verdere verlaging der wedden van de ge meente-ambtenaren niet noodzakelijk is. Op grond mede van de adviezen van de Com missie vah Overleg voor de Gemeente-amb tenaren en het politiepersoneel meenen B. en W. dan ook een voorstel tot verlaging achterwege te moeten laten. Evenwel noodzaken de uitkomsten van het overeenkomstig de wijze in de Ministerieele circulaire d.d. 7 Nov. j.l. ingestelde onder zoek inzake de loonen in het vrije bedrijf Lot het d°en van voorstellen tot verlaging van de loonen van de gemeentewerklieden met gemiddeld 2 De meerderheid van B. en W. acht het in dit verband niet meer dan redelijk en billijk dat ook de salarissen der ambtenaren aan eenzelfde korting van 2% worden onder worpen. Deze korting zal naar B. en W. voorstel len worden toegepast oip de wedden van het gemeentepersoneel, welke in het salarisbe- sluit 1935. zijn opgenomen, benevens die van het personeel der Muziekschool, de bewaar scholen, de opleidingsinrichtingen voor be- waarschoolpérsoneel, het politiepersoneel, hefc personeel genoemd in Groep A van het Loonbesluit 1935, benevens op die van het personeel der instellingen dezer gemeente. Gevolg hiervan zal zijn een overeenkom stige daling der pensioengrondslagen. Een overeenkomstige korting zal ook wor den toegepast op de reeds toegekende of nog toe te kennen wachtgelden uit de mid delen der gemeente, hare bedrijven en in stellingen. Deze korting is niet van toepassing op de salarissen van het personeel der Han- deis-Avondsqji&ol met 5-j. cursus, behalve de concierge' 'der Avondschool voor Am- hachtsjjieden en van het Gymnasium, omdat hierop de ri&skorting wordt toegepast. De loonsverlagingen van c.a. 2 voor de gemeentewerklieden komen in eên nieuwe loonschaal aldus tot uitdrukking: Groep I uprloop 46—57 ct. (na 6 dienst jaren) Groep II uurloon 4860 ct. (na 6 dienst jaren); Groep III uurloon 5163 ct. (na 6 dienst jaren) Groep IV uurloon 5466 ct. (na 6 dienst jaren); Groep V uurlobn 6072 ct. (na 6 dienst jaren); lj( Voor d? op 1 Jan, 1936 m dienst zijde werklieden, die nog niet hun maximum loon hebben bereikt, .zal de achteruitgang in weekloon niet meer bedragen dan de daling bedraagt van het maximumloon der desbe treffende groep, totdat het loon volgens de nieuwe schaal het op 31 Dec. 1935 genotene overtreft. Schouwburgbioscoop. Suikerireule. Een talrijk en dankbaar publiek heelt gisteravond genoten van de verfilmde editie van Van Wermeskerken's succes blijspel „Suikerireule". Volmondig moet erkend worden, dat de film eveneens een groot succes, is geworden, en ten. zeerste is ingeslagen bij het publiek. De wijze waarop de regisseur Hdro van Peski zijn taak heeft opgevat, verdient alle waar deering. 't Is stellig een der beste Neder- landsche films, vol gezonde humor. De Inhoud mogen we als bekend veronder stellen. Meer dan 1000 maal werd „Sui kerfreule" in Nederland ten tooneele ge bracht. Door de film wordt thans een veel grooter publiek bereikt, dat kan ge nieten van het échte spel van Aaf Bou- ber, die een volkomen weergave bracht van juffrouw" Van der Kooy, en voor het grootste deel heeft bijgedragen tot het succes van deze rolprent Daarnaast waren er Johan Elsensohn, die een echt- menschelijke uitbeelding gaf van de, on gelukkige Dirk van der Kooy, Annie van 'Duyn als de charmante Dolly, Louis de Bree als Schuit, de vertrouwde vriend van Van der Kooy, Louis Borel als de nieuwe jonge fabricage-chef en Hans van Meerten, die van de ondankbare rol van den onuitstaanbaren jonkheer Van Wielandt een succesje wist te maken. In alle opzichte kan van deze film veel goeds gezegd worden, zoodat wij er niet aan twijfelen of het succes zal ook In Gouda niet op zich laten wachten. Het voorprogramma bevatte deze week o.a. een teekenfilmpje van Betty Boop, een interessante reportage van een jacht op schildpadden, krokodillen en slangen en verder" de gebruikelijke journaals met opnamen uit Abessynië en van het ver trek van de Nederlandsche ambulance naar het oorlogsterrein. Van de toespraak van H. K. H. Prinses Juliana is het groot ste gedeelte op de geluidsband vastge legd. Ontivikk'ling, ontspanning Waar zal ik dat zoeken De LEESZAAL verwoont je, Met haar bladen en boeken! Geeft U nu op als lid, f 2.per jaar. Thalia-Theater. „Het gebeurde op een avond". „Het gebeurde op een avond" ia een avontuur van Olautitette Colbert en Clark Gable, twee van de beste Amerikaansche filmsterren, in een autobus tusschen Miami en New-Yoric. u m CJaudiette, we hebben er reeds uitvoerig van verteld, is een weggeloopen millionairs- dochter, idlie tegen den wil van haar vader wil trouwen, en Clarik Gable is een journa list di* haar toevallig ontmoet. Hij werkt voor een krant, die voor een goede primeur nog wel eens wat over heeft. Zij werkt in het geheel niet en heeft nooit gewerkt. Clahk Gable, de norsche onverschillige Amerikaan, maakt een mensch van het ver wende miJ lioim rsóochtertje, en hij doet het op zoo'n kostelijke manier, dat men zich de ganache film door dol amuseert Telkens weer is er de een of andere oergeestige scène, dftar is b.v. de muur van Jericho, een deken die Clark ophangt over een touwtje als hy met Claudefcbe in een hotelletje moet overnachten, of het troepje muzikanten in de autobus, dlat het lied van de juffrouw aan de (gapèze zingt, verder de kostelijke ruzie tusschen man en vrouw, het aanroe pen van e®n auto, Clark met zijn duim en Claudette met haar been. Prachtig is ook de zingendie automobilist die vrachtjes op pikt om hen te bedriegen, het is alles even amusant en fijn geestig. Al deze schijnbaar gewone grapjes worden hier uitgewerkt tot kostelijke scenes, waarbij men telkens in een lach schiet of voor zich heen grinnikt. Onverschillig kijkt niemand toe, want de film, Frank Capra, de groote Columbia-regisseur, die nog kort ge leden door Mussolini persoonlijk werd uit- genoodigd om in Italië te kamen werken, heeft zoo'n bijzondere charme aan deze rol prent gegeven' en Clark Galble en Claudety Golbert acteeren zoo voortreffelijk, dat het lijkt of zü zelf pret hebben in hun kostelijk Deze meesterlijk geschreven en van hu mor tintelende film is een film om niet eens en te zien. Men moet zich echter hasten want deze kostelijke film dlraait maar tot en met Maandag. Aan de film gaat vooraf een aardige tee- kenfilm, wereldnieuws en Polygoon-nieuws, het afscheid van Sylvain Poons voor zijn vertrek naar ïnkKë. Bijzonder attractief is ook net optreden van de bekende acoordeon-virbuoozen Willy Daane en Willem Gründer, die hun praehti- Heeg on Co. ge instrumenten van de N.V. meesterijjk bespelen. Réunie-Bioscoop. „Carlie Chan in Londen". In 65 uur de onschuld van een terdood veroordeelde bewijzen. Dit is ip 't kort de taak waarvoor detective Charlie Chan zich geplaatst zag. De zaak zit n.l. zoo- Tijdens eep week-end iè op het landgoed „Rickemont" een der gasten vermoord. Een overstelpend bewijsmateriaal heeft zich tegen den secretaris van den land lord „Paul Grey" opgesteld, zoo groot zelis, dat zijn veroordeeling tot dood straf volgt. Ieder gelooft in zijn schuld, slechts zijn zuster blijft den jongeman trouw en tracht het tegendeel te bewij zen. In Chan vindt zij tenslotte de rechte man. De detective reist naar Richemont af en zal trachten licht in deze zaak te brengen. Het landgoed herbergt ook dit maal talrijke gasten, zoodat Chan zich niet voor een gemakkelijke taak gesteld ziet, maar hoe systematisch en vernuf tig deze mensch het raadsel weet te ontwarren en tot de kern der zaak weet door te dringen, vormt een waar genot dit te aanschouwen. Charlie Chan -wordt gespeeld door Warner Oland, die zich in deze creatie reeds grooten faam heeft verworven. Zijn spei is dan ook werkelijk subliem Zijn rustig optreden, kortom zijn heele doen en laten is zóó fasclneerend, dat men zich méér als een geamuseerde'toe schouwer voelt en met de zaak als het ware medeleeft. Tot slot zij gezegd, djjt de bijrollen zich in uitstekende handen bevinden en veel bijdragen deze rolprgpt tot een bijzonder filmwerk te maken. Ais tweede hoofdfilm draait „De spe ler" met Richard Dix in de hoofdrol. Het is een prachtig stuk, dat het leven van een rusteloos mensch behandelt. De gebruikelijke journaals en teeken- lilm gaan vooraf. De directie verzoekt ons mede te dee- len dat Dinsdag en de beide Kerstdagen een geheel nieuw programma draait en wel: George O'Brien in „Aanpakken George" en Richard Talmadge in „De vechtende piloot". Wie zich met de Kerstdagen verveelt zal ipich hieraan dus in dit theater, gezien deze twee films, geheel kunnen onttrekken. tjeit ii aai maai van de IV. iices <x co. aan den meivveg. In het pand Kleiweg 54, waar tot voor enkele dagen de zaak in mode-artikelen van den heer van 1 peren was gevestigd, welxe thafis naar de Markt is verplaatst, is heden een filiaal geopend van de N.V. flees en Co., de firma, <ue reëds zoo vele malen in onze advertentiekolommen de aandacht van het muzieklievend publiek op zich heeft gericht. In dat keurige magazijn, dat er zeer ver zorgd uitziet, is een collectie muziekinstru menten bijeen, van zoodanigen aard, dat ieder daar zijn keuze zal kunnen maken. De rall!o-boestellen van de meest bekende mer ken z(jn er in groote sorteering voorhanden, maar men kan er evenzeer -voor een goede piano, ongel, stryk-of blaas-instrument of accordeon terecht. De smaakvolle etalage van dit magazijn maakt een bijzonder goeden indruk en zal niet nalaten de belangstellenden tot binnen- De dëre I nonen. Da verbonden dat iedere booper bil eni verrassing krijgt, wordt hierop gevestigd. Na- eden vindt mén in de betref fende advertentie in dit blad. Technisch Automobiel-onderricht. Gedurende de maanden Januari, Februari en een gedeelte Maart zal hier ter stede ge legenheid bestaan voor automobilisten en aanstaande automobielbezitters een cursus te volgen, welke door den heer W. H Oude water uit den Haag zal worden geleid, De cursus heeft tot fftoel den automobilist meerdere bekendbeiu met zijn motor te geien, zoodat van kleine defecten de, oor zaak door henzelf ban worden opgespoord. Tevens zal een grondig onderricht in de verkeersregels en veilig rylcfen den leerling wordten bijgebracht, .waarmede den heer Oudewater hoopt hét 'zy'he er toe bij te draen, dé vele verkeersongelukken van Men laatsten tijd tegen te gaan Het lesgeld zal, gezien dé huidige om standigheden, zoo laag mogelijk worden ge- stelldL Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij gaarne naar de in dit blad voorkomende advertentie, Een gouden bruiloft. Het echtpaar Vis-Schouteni aan de Raam hoopt 31 December a.s. den dag te herden ken, dat zij, voor 50 jaar in den echt wer den vereenigd. Aan belangstelling by tiieze niet alle dagen voorkomende gebeurtenis zal het zeker niet ontbreken. Fraaie Kerstversieringen. ,De Kampioen" in feesttooi. De St. Nico] aas moge de gieechenkentyd zijn, de Kerstmis is dat evenzooé Wel Is dit hier nog niet in zoo. sterke mate het geval als bij onze buren rondom onze grenzen en overzee, toch heeft de Kerstboom met zijn geschenken ook hier burgerrecht verkregen. Als er geschenken bij' te pas kornet is de goede zakenman, die syn belarig begrijpt er bij, zijn artikelen, die als geschenken bij het feest van Kerstmis/ dienen kunnen, in een feestelijk milieu, naar voren te brengen en daarop in onze krant de aandacht te vesti gen. 11 „De Kampioen" aan de Oosthaven, het magazijn van electriciteits- en honderden andere artikelen heeft zich daarom geheel iri Kerstgewaad gestoken. De voorgevel van het parid is vanaf het dak tot aan de straat met frisch dennengroen versierd en daar tusschen schitteren honderden kleurige elec- trische lichtjes, welke een fantaetischen aanblik geven aan het geheel. Niemand moet verzuimen deze werkelijk fraaie aan- kleedfing te gaan zien. Te voren raadplege men dan even de Kampioen-advertentie In •dat blad. dan weet men precies wat er bin nen in dat fraai versierde hujs verkrijgbaar is. Een Kersthut bij Luyerink. Bijzonder aardig is oök de aankleeding, die dp firma Luyerink aan den Kleiweg aan zijp bloemenmagazijn 'heeft gegeven. De Kersthut in den winkel opgericht te midden van zooveel bloemenweelde zal zeker groo te belangstelling trekken. Opdracht van werk De Rijkswaterstaat heeft de uitvoering van bestek no. 28, het onderhouden ge durende het jaar 1936 van de wegen 3 en 12 van het Rijkswegenplan 1932, gegund aan den heer Adr. den Ouden, alhier, VOOr 1929.00. De Radio-Centrale in de vjx\. Glucosefabriek. Krachtens overeenkomst van de gemeente Goudla met tdie N.V. Maatschappij toe Expl. der machtiging voor Radiodlstributi* In Gouda G.D.R. wordt d/oor de gemeente aan deze eocploitante een gebouw aangewezen •waarin de Radio-Centrale zal worden onder gebracht, gelegen nabij de Gemeente Licht- (AFDOIND MIDDIL) par meter meubl leering fabrieken. Het daarvoor aangewezen pand is d« voormalige Glucosefabriek. gelegen aan de Raam 2—4. Aangezien dit pand ook als woning zal worden gebruikt, zal daar voor behalve de contractueele vergoeding van 25.— per maand, ook nog 20.per nvaand, exclusief waterleiding moeten wor- dlert betaald. Voor Idle ingebruikgeving is echter ver bouwing van het pand uoodig, waarvan de kosten op 2460.— zyn begroot, waarvoor een crediet aan den Raad wondt aange vraagd. Dit bedrag zal door geldleening moeten Verkoop van gemeentegrond voor 16 woningen aan de Staringstraat. Door B. en W. wordt voorgesteld aan do firma J. Slejft alhier te verkoopen een per ceel 'bouwgrond, groot 1524 M2. liggende aan de Staringstraat, tot don prijs van 6.10 per M2. Delze grond is 'bestemd voor tien bouw van 16 woningen, wel/ke binnen S maanden ge reed moeten zijn. - •- - Bij het uibvoeren der bouww erken op don verkochten grond moeten bO'ï van de 'laar- bij te wehkstellen arbeiders inwoners van Gouda zijn, die gedurende bet laatst* half jaar aldaar woonichtig zijn geweest. Adventsavond in de St. Janskerk. Dinsdag vóór het Kerstfeest zal in de Sint Janskerk, alhier een atfyentsuur wor den gehouden, 'vs avonds van acht tot negen uur. De organist der kerk, de heer H. C. J. de Man zal adventsmuziek ten gehoore bron gen, afgewisseld1 door Psalmgezang, enz. Ongetwijfeld zullen velen deze ure van ad- ventswyding willen bijwonen. Januari vrije Opruimingstijd. Naar aanleiding van meerdere ons ge dane vragen kunnen wij op gezag van de Kamer van Koophandel mededeelen dat het houden van opruiming in de maand Januari vrij ls en niet bil de Ka mer van Koophandel behoeft te worden aangevraagd. Het houden van „uitverkoop" is alleen dón geoorloofd wanneer een zaak wordt opgeheven. Voor een „uitverkoop" moet men zich tot de Kamer van Koophandel wenden. Geslaagd voor het 2de gedeelte Theor. Tandh. examen. Te Utrecht is geslaagd voor het 2e ge deelte theoretisch tandheelkundig examen, ome stadgenoote Mej. T. A. v. d. Heijden. Diploma wijkverpleging. Mej. E. M. J. Jaspers alier, slaagd* te Utrecht voor het diploma wijkverpleging en tuberculosebestrijding van het Groen* Kruis Diploma Maatschappelijk werk. Aan de School voor Maatschappelijk wer te Amsterdam Ls het diploma voor kinder bescherming o.a. uitgereikt aan Mej. L. P. J. Bellaart. Examen Leerarbeid. Donderdag slaagde voor het gehouden examen in Leerarbeid te Haarlem, de heer D. Dullemond, alhier. GEBOREN: 17 Dec.: Adrianue, z. vah J. Jonkheid en E. Teekens, H. S. Zeedyk 10. 18 Dec.: IVMem Frederik, z. van J. A. vaan der Klis en J. C. Willemse, Vondel- straat 42. Aibertus Johannes, z. van A. Bakker en B. Vogel, Kiewitstr. 16. 19 Dec.: Cornelia, d. van J. Kamermans en J. G. Fijn, Lazaruskade 4. 20 Dec.: Pieter. z. van J. Vegter. en W Hazenbroek. Woucistr. 90. ONDERTROUWD: 19 Dec.: A. Kuster en l Kalmeijer. A. F. Bruijniks en A. G. Steemwinikel. Ui. H. van Gorkum en B- van Noort. L Stubbe en A. Schoonder- woerd. C. van Golden en L. C. B'aazer. OVERLEDEN- 13 Dec.: Sophie Polak, wed. M. Gerzon, 83 j. Maartje Vendeloo, geh. met J. van der Ham, 71 j. 19 Dec.: Maria Cornelia van Es, wed. D. J. Hordijk, 66 j. 21 Dec. 4.30 uur Ter Gouw. Jaarvergade ring Goudswhe Athletiek-Commissle. 21 Dec. 8 uur Central. Derde clubavond Ned Centrale Reddingsbrigade. 21 Dec. uur Kunstmin.^ Dansavond Goud- sche H.B.S.-vcreeniging. Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bij afwe zigheid van den huisarts bij de doktoren: A. J. Kettler, Gouwe 95. Tel. 3358. E. D. Meeter, Fluw. Singel 59, Tel. 3003. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag zal de avond-, nacht- en Zon dagsdienst worden waargenomen door apotheek P. Weljer, Gouwe 135. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Wedstrijden G.V.B. uitgesteld. Alle voor Zondag a.s. door den G.V.B vastgestelde wedstrijden zijn uitgesteld. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 December. GOUDA. Remonstr. Kerk, 7 u. n.m. Ds. Nienhuis. Kerstspel. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Prop. C. C. G. Visser Jr., te Rotterdam. Soc. De Réunie, Ver. van Vrijz. Hervorm den. Geen dienst. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. Molenaar vap R'dam. Nederd. Geref. Gemeente, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Joh. v. Weizen. Vrye Evang. Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. De heer Joh. de Gruijl. Ver Calvijn, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. D. J. v. d. Graaf van Schoonhoven. Gebouw Tot tieil des Volks, 6 u. n.m. Evan gelisatie samenkomst. Spr. de heer W. v. Tuyl van Hillegersberg. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. van Wijk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. Dr. Jacobs. 6 u. n.m. Ds. J. Schooneveld te Alphen. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. J. Hoen- derdaal. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9Va u. v.m. Ds. B. van Ginkel van Gouda. 614 u. n.m. Ds. T. H. Oostenburg. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. M. C. van Mourik Broekman. ADVERTENTIëN. Verloofd KLASIEN L. BROEKLANDER en W. J. SIMON, raed. oand. Veendam, Bocht Oosberdiep 12. Gouda, Crabethstraat 6. Verloofd INIE VAN BRUGGEN eri G. SGHILTHUIS, Jut. Cand. Gouda, Westhaven 42. Rotterdam, Kral. Piaslaan 12. Thuis 4 Jan. 1936. <>00<XKX>0<X>0<X><X><><X><X>0<X>0<><>0<> Met blijdschap geven we kennis, dat onze Ouders KRIJN VIS en DIRKJE SCHOUTEN op 31 December a.s. hun 50-jarige Echtvereeniging hopen te herdenken. Dat zy nog lang tezamen in ons midden zullen mogen blijven spaard, is de wensch van hunne KINDEREN, BEHUWD- EN KLEINKINDEREN. GOUDA, Raam 200. oooo^ooooooooooooooooooooooo Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man, Vader, Zoon/1 Broeder, Zwager en Oom, de Heer JOHAN PIETER DE JONG, in leven Ambtenaar by den Raad van Arbeid te Utrecht, in den leeftijd van 39 jaar. Uit aller naam, M. H. DE JONG— SCHOONDERWOERD. LENI. WOERDEN, 19 December 1935. Oudelandscheweg 7 D II. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraaf plaats te Gouda, op Maandag a.s. te twee uur vanaf Ridder v. Catsweg 89. ten overstaan van te NOORDW1JK en P. G. VISSER, cand. notaris te Ondemkenk a. d. IJssel, als waar nemende het vacante kantoor 'van Notaris J. KOEMAN te Haastrecht, op DONDERDAG 9 JANUARI 1936 bij inzet en DONDERDAG 16 JAN. 1936 bij afslag en combinatie, beide dagen 's morgens 11 uur in Hotel „DE ZALM" aan de Markt te Gouda van de geteekend K.K. 53 te Stein, gemeente Reeuwijk nabij Haastrecht, met schu ren, hooiberg boomgaard en diverse perceeJen groot 19.12.30 H.A. Te veilen in 6 perceelen en combi natie. Te aanvaarden het land bij de be taling der kooppenningen of eerder als kan worden overeengekomen. De gebouwen 1 Mei 1936. Trekgeld 1 van de i nzetsom. Betaaldag der kooppenningen 17 Fe bruari 1936. Bieedea- bij notities, welke vanaf 30 Dec. 1935 zijn te verkrijgen ten ikan tore van genoemden notaris en waarnemend notaris, resp. te Nooaxi- wijk en Haastrecht, alwaar alle ver dere inlichtingen zijn te bekomen. HEER ZOEKT per 1 Januari pension. gr. onder No. 5052 Bur. Goudsche (coiiint, Markt 3L iflBvietstraat 20. Ruime zonniue wo- IUBVW".„ajju, ml, i ningr. Geriefelijk ingericht. Vaste «sAtafel. Te bevr.WESTHAVEN 64. Grossier zoekt een thuiswerker, Vooi' het schilderen van tegels als souvenir in blauwe uit- voeiW- Br. onder No. 5019 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Vakman, met vaste betrekking, vraagt eenvoudige 30 a 40 jaar, gezin van 3 personen. Br. onder No. 5014 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR in de Molenwerf. InlichtingenOOSTHAVEN 10. Luxe doo'/.en Eau de CologneIloldoot Coty of 4711 en gewone flacons. Enorme sorteering 1! Burg. Martenssingel. gp Beide Kerstdagen geopend. OP UW TAFEL - Weihnachtsstollen Kerstkransen Spritskransen Een bijzondere tractatie t Aanbevelend, voorheen Beszelzen. Gouwe 176, Gouda, Tel. 2007 Wilt U stoken Bestel U dan eens bij Spoorstraat 31, Tel. 2955 Neemt eens een proef niet onze De speeiaal-inrichting voor het slapen van holgefraisde kunst schaatsen is GOUWE 77 GOUDA. Telef 2667. Sterk Concurreerende prijzen. in ruime keuze voor radig: Eau de Cologne's Luxe doozen Zeep Toiletstellen Vapo's l'oederdoozen Poederpotten Manicure's Zaktoilets Scheerstellen Scheerkisten en 100 andere nuttige geschenken. U SLAAGT BIJ ONS ZEKER. WIJDSTRAAT 13. in „Concordia" te Haastrecht op Donderdag 26 Dec. a.s. (2e Kerstdag). Distillateurs Likeurstokers Wijnhandelaren. GOUDA TELEF. No. 3030HOOGSTRAAT 20. Speciaal adres voor alle soorten Binnen- en Buiten- landsch Gedistilleerd, Wijnen en Likeuren. Vraagt ons specialiteitsartikel VOORBURG, pikant van smaak. Weet U, dat het tegenwooixTïg niet meer noodig is, met ontsierende gezichtsharen te blijven loopen De Electrolyse stelt U in staat na een grondige behandeling van deze ontsiering te warden bevind. Inlichingen worden gaarne aan onderstaand adres verstrekt. wTllTsWRTEN BINNEN- EN BUlTifN'LANDSCH FRUIT OPMAKEN VAN FRUITMANDEN '"«S bevelend, J HOEBEEK OOSTHAVEN 4 TEI„ 2187 BP Thuisbezorging zonder prijsverhooging MAANDAG van 2—6 uur. TURFMARKT 111. 6 uur v.m. Kerstbidstond. 10 Heiligingssamenkomst. 3 Jongelieden- Demonstratie. 8 Lof en Eere. 2e Kerstdag: 10 uur v.m. Heiligingssamenkomst. 4 Uitvoering Muziek en Zang. 8 Sluiting van het Kerstfeest. TOEGANG tot alle Samenkomsten VRIJ. Behalve voor de J. L. demonstratie wordt 10 et. toegang gevraagd voor ons Jeugdwerk. Komt KERSTFEEST vieren in de nieuwe mooi versierde Legerzaal. Habt G\j Uw gave reeds gegeven voor de inventaris van de nieuwe zaal en Woning? Ons adres is TURFMARKT 111 of 54. Giro No. 271879. T. BULK ADMINISTRATE Ao. 1935 BALANSEN RESULTATEN BELASTINGEN GOUDA, KRUGERLAAN 27. Telef. 2681. HET VARIéTé NUMMER ACCORDEON-VIRTUOZEN- op M.tf. HEES Co's Instrumenten in de KERSTWEEK in 1THALIA THEATER wordt U aangeboden door ons filiaal HEES EC Co. KLEIWEG 54 - GOUDA, met welwillende medewerking van de Directie Restaurant „TER GOUW". Ga beslist dit programma zien VRAAGT UITSLUITEND HEES-INSTRUMENTEN. WIJ ZIJN AANGEKOMEN met onze voorraad IN HET voor Gouda eit Omstreken FIRMA KLEIWEG 36—38 Telef. 2991. Zie etalage Lederwaren - Koffers en Sportartikelen. HET MEEST GESORTEERD. Prfizen scherp concurreerend. Reparatie-inrichting voor alle lederwaren en Koffers. KLEIWEGSTRAAT 6—8. TELEF. 2116. zijn onze heerlüke BOTER- en SPRITSKRANSEN, onze feestelijke KERSTT AARTEN. KERSTBROODEN (Weinachtstollen) of KERSTCAKES. Ook onze BOTER-, Citroen-, Amandel-, Sehuimkransjes enz. z(jn bijzonder lekker. Bovendien nog MARCEPAIN- en CHOCOLADE KRANSEN. Tracteer U zelf of Uw gasten op iets verrukkelijks en bestel dit bi,i MARKT 32 (naast „De Zalm") TELEF. 3351. !0? 2e Kerstdag wordt tot aan den middag bezorgd. 2 THEEMEUBELS met glazen vitrine on zijvakken. Groote i590 sorteermg BOEKENKASTJES moderne sty'I, diverse modellen 3.25 265 SALONSPIEGELS met bewerkte lijsten, keurige afwerking 175 KAPSTOKKEN met nikkel montuur en spiegel 210 TAFELKLEEDEN moderne handweef, nieuwste dessins, flinke 95 maten TAFELKLEEDEN geschoren Pluche met ingeweven blok- en 9|Q hloQmnkt|.QHgj| 29» SCHOORSTEEN en DRESSOIRLOOPERS moderne handweef en Pluche, bijpassend by 39 Tafelkleeden D1VANKLEEDEN modprne handweef en Pluche, de nieuwste QOfl dessins 140 x 280 BLOEMTAFELS massief eiken, aardige modellen 89 ROOKFAUTEUIL van prima eikenhout, mét 1 stel goud ge-JRQ vulde handweef kussens ^°r" OUD-HOLLANDStllE HOEKSTOELEN diverse modellen, prima afwerking 35o27B OLD FINISH FAUTEUILS keurige modellen, gespoten kastanje WOLLEN DEKENS 275 Fraaie bloempatronen, 2-pers. maten 375 Opgemaakt met mooie vruchten BOTER KERSTSTAVEN per half pond 40 ct. KERSTSTAVEN per stuk 25 et. KERSTCAKE I t k 35 et HEERLIJKE VRUCHTENCAKE I 1 KERSTBROOD, om echt van te smullen per brood 55 ct. AMANDELKRANSJES per 1/2 Pond 25 ct. SUIKER KRANSJES 25 ct. per pond Verder onze groote «rteering GEBAKJES 5 6 7 cent. TOMPOUCES MET SLAGROOM per stuk 6 cent. SIROOP WAFELS TELEFUMKEM PHILIPS ERRES Wilt U met de a.s. Feestdagen genieten van alle Kerstprogramma's der geheele wereld? Laten wji U dan zonder verplichting een toestel demons treeren. G. A. BELONJE - L. Tiendeweg 96 - Telef. 2235. X ZIET ETALAGE. Vraagt condities. ZIE ETALAGE.

Goudsche Courant | 1935 | | pagina 4