flinke Dagdiinstboda jongste „De Kleine lui" OVERSCHOENEN A. QUANT Stortplaats voor Vuilnis Ruwe handen leder pak HONIG's VERMICELLI - honig'i 'bouillonblokje GRATIS W. T. J. ABBEMA BALANSEN BIJVERDIENSTE. beschaafde Dame, HUWELIJK lichte Kamer Plateelbakkerij „de Iris" VRAAGT voor spoedige in diensttreding i» hikfiii Handdraiier bekend met luxe draaien. HEERENHUIS Wij hebben nog GROOTE VOORRAAD voor DAMES, HEEREN en KINDEREN. T. BULK ADMINISTRATIEN Balansen Statistieken GOUDA, Krugeriaan 27 se» overall ieder Bedrijf Gouda GEMEENTEBESTUUR van KATWIJK zoekt waarheen het vuil door Katwijksche arbeiders kan worden vervoerd. Brieven aan den Burgemeester. - berg; Avicultura-beker v. fr. modern En- gelsch vechtkiel, jong, R. de Wit; grooïe zilv. wisselprys v. fr. Holl. kropper (K.Z.B. G.), dr. J. H. Drieasen; eigen-fokJbefor v. fr. Holl. kropper, jong, dir. J. H. Drieasen; zilv. med. (K. v. K.) v. fr. coll. holle krop pers in één beker voor grootst aaretal -eer ste prijzen Eksters, G. C. Foeken; Avicultu- rabeker v. ht. Eng. ekster, jong, P. J. Mul- der; bronzen legpenning (K.L.M.) v. fr. col! pojrtduiven, 0. P. J. Roer; Avieulturabek r V. fr. Vlaamsche reus 1935, E. Kranendonk; groot zilv. Haagsche Courant-beker v. fr. Hollander konijn, jong, P. M. Siffels; Avi- culturabeker v. fr. zilver konijn, P. v. d. Mey; zflv. beker v. fr. coll. Polen, H J. Rhebergen, konijn; P. v. d. tyey; zilv. bekér v. fr. coll. Polen, H. J. Rhebergen. Concertgebouworkest naai Frapkiijk. In Maart a s. Naar het Handelsblad verneemt. Is thans delinitlef bepaald, dat het Con certgebouw-orkest m Maart a.s. een tournee door Frankrijk zal maken op uitnoodiging van de „Societé Wagnèr" Concerten, alle onder leiding van prol dr W Mengelberg, zullen gegeven wor den: op 16 Maart te Brussel, 17 Maart te Parijs, den ïHden te Lyon, den rusten te ^Nice, den 2lsten te Marseille en den 23en te Strassbourg JUs soliste zal optreden mevrouw Jo Vincent. Naar wij voorts nog vernemen, zullen alle programma's gewijd zijn aan Beet hoven en Wagner De (r.-G. gaat heen. Jhr. I»f Jonge zal zijn ontslag indienen. Bij de Regeering ls binnengekomen het verzoek van Z.Exc den gouverneur-gene raal vaft Nederlandsch-Indië, jhr mr B. Cl. de Jonge, om hem bij het einde van de gebruikelijke vijfjarige periode voor eervol ontslag aan H M de Koningin voor te dragen. GEMENGDE BERICHTEN. Brutale overval te Amsterdam. Drie individuen hebben uit een auto rem zak met JO.fiOO gestolen. Zij zijn nagezet door een employé en moesten den buit achterlaten. Terwijl gisteren omstreeks één uur een geemployeerot van een groot? lndustri- eele onderneming te Amsterdam aan den overkant van het IJ ln een auto een Rotterdam, heeft bij de politie te Pur- merend aangifte gedaan, dat circa 4«00 kazen uit haar pakhuis aan den Achter- dijk te Purmerend waren verdwenen, meldt de Telegraaf In verband hiermede is de 28-jarige pakhuisknecht G. E., die de zaken voor de Rotterdamsche firma behartigde, gearresteerd. Tijdens een onderzoek, dat in het pak huis werd ingesteld naar aanleiding van een klacht over een partij kaas, welke de firma Van Zwet had afgeleverd en die niet aan het monster zou voldoen, zette de knecht het plotseling op een loopen, doch meldde zich later bij de politie te Ilpendam aan. Bij zijn verhoor verklaar de hij, dat hij groote partijen kaas ten nadeele van de firma Van Z. had ver duisterd. HU werd op transport gesteld naar Purmerend, waar hem een verhoor werd afgenomen. E legde een volledige bekentenis af en zelde, ook de vermiste 400) kg. te hebben verduisterd, waarvan hij de opbrengst ten eigen bate had aan gewend Gewijzigde tarieven bij de Holland-Amerika-lijn. De Holland—Amerika-lijn kondigt met Ingang van 16 Januari een wijziging in haar tariewfn aan en verandert in ver band daaffnede de benaming eerste kl. in kajuitsklasse Zij volgt in deze het voorbeeld van ver - schillende andere transatlantische lijnen die reeds eenigen tijd aan de benaming kajuitsklasse de voorkeur gaven, om de daarvoor vastgestelde lagere prijzen te» kunnen noteeren De veranderde benaming van de eerste klasse zal geen enkele wijziging in de keuken of inrichting, brengen. De nian in het hondenhok. Tragedi-comedie van een hondenliefhebber. Dezer dagen vervoegde zich bij een hondenkoopman te Hillegersberg een persoon, naar aanleiding van een adver tentie, waarin een hond te kbop werd aangeboden. Het dier werd aangeprezen als een prachthond, een soort St. Bern- hard, jong en sterk als een leeuw. De man, die er op at kwam. woonde in het Noorden van. Rotterdam Hij had zijn vrouw al zoo lang een aardlgen hond beloofd. Nu zou hij haar eens verrassen. Het was een prachthond, wel wat groot ja, eigenlijk veel grooter dan hij be doeld had en dan, de prijs Viel ook nog al tegen Maar het was ontegenzeg gelijk een exemplaar om te bezatten Een bezwaar was echter, dat de «fan een KUNST. Herdenking Paviowa. Première van de aan haar balletten en haar leven gewijde film in Den Haalt en Londen. De stem der ballerina. Zooals wy reeds gemeld hebben, zal den 23en Januari a.s., zoowel te 's-Gravenhage (Gebouw K. en W.) als in Londen een her denkingsavond plaats vinden, gewijd aan Anna Paviowa, waarbij tevens de première gegeven wordt van de film, op initiatief van Victor Dandré, Pavlowa's echtgenoot, ln Londen vervaardigd, die de herinnering aan haar belangrijkste balletten en^ aan haar persoon in bewegende beelden vastlegt. De eerste acte van deze film zal ter in leiding brengen het beroemde ballet „Cho- piniana'', door het Pavlowa-Ballet duizen- STADSNIEUWS. Dbos 30-60ct. Bij Apotken Druisten den keeren in ajle deelen der wereld gedanst, Dit ballet werd gereconstrueerd, met mede werking van de vroegere leden van het Anna-Palowa-Ballet door H„ Algeranoff, naar" het arrangement van Ivan Clustine". Voorts zal het eerste gedeelte brengen: Anna Palowa als kind; „De Keizerlijke Bal let-School te Petersburg"; „Het debuut der danseres"; „Het eerste optreden te Parijs"; „In haar home te Londen". Het tweede gedeelte der film iaat ons de ballerina op hare wereldreizen zien. Er zijn indertijd filmen opgenomen in Egypte, Ne- derlandsch- en Britsch-Indië; Australië, Zuid-Amerika en Nederland. Deze filmen zullen in nieuwe bewerking worden vsrtoond en de danseres weer voor ons doen leven. Het derde gedeelte brengt vermaarde creaties van Anrta Paviowa en haar ballet, waarbij zeven barer meest vermaarde solo- dansen op het witte dftek komen, n.l.: „Ron do" (Sonate op. 39 van C. M. v. Weber); „Californian Poppy" (muziek van Tschai kowsky); „La Nuit" (Rubinstein); „Varia tion C'lassique" (Kadletz); „Dé Libelle" (Kreisler); „Rondino" (Beethoven-Kreisler) en „Le Cygne" (gearrangeerd door Fokine, muziek van St. Saënsi. Deze laatste dans,' de onsterfelijke schepping van Anna Pavio wa, zal worden voorafgegaan door een film opname van den lievelingszwaan van Pav- groot bédrag aan loongelden, c.a. ^.(JDQ, vervoerde, ls hij door een andere auto genoodzaakt te stoppen. Uit deze auto sprongen drie personen, die hem en zijn chauffeur onder bedrei ging met een of meer revolvers dwongen hun het geld te laten Dit was verpakt ln e*n gonjezak. De aanranders hebben dezen zak met geld in hun eigen auto geworpen en hebben daarna zich ermee uit de voeten gemaakt. De employé heeft echter onmiddellijk het portier van de auto der dieven ge grepen, en dit zoo krachtig opengerukt, dat het gedeeltelijk uit zijn hengels kwam' te hangen, hij moest toen echter het por tier los laten, omdat de auto der dieven in volle vaart wegreed. Daarna is hij weer in zijn eigen auto gesprongen, waarop de chauffeur de achtervolging onmiddellijk begon. De dieven zijn weggereden naar het Tuin dorp Oostzaan. waar zij echter blijkbaar den weg niet wisten, en in een complex woningen, waaruit geen uitgang bestond, vast geraakten Een in het Tuindorp woonachtig politieagent was op de ach tervolging opmerkzaam geworden en heeft daaraan onmiddellijk deelgenomen De dieven hebben den buit in hun auto laten liggen, welke zij ontvluchtten, zoo dat Van het geld alles terecht gekomen is. De chauffeur van den bestolen em ployé der industrieele onderneming en de agent zijn de dieven onmiddellijk ach terna gegaan, van wie twee echter ont komen zijn Een hunner is aangehouden en naar het politiebureau Adelaarsweg gebracht. De auto met een groot geldtransport, waarop de overval gepleegd is, was van de Nederiandsche Scheepsbouw Mij Toen deze auto het terrein van de scheepswerl dpor het, hek verliet, stond buiten op den Corn. Douwesweg een andere auto te wachten Deze heeft zich onmiddellijk voor de vertrekkende auto gesteld en den weg versperd. Het blijkt nader, dat het groote bedrag aan geld. f-Mf.wo, verdeeld was over zeven zakken Een der aanranders heeft den employe, die dit geld moest vervoeren, eerst terwijl hij in dé eene hand een revolver hield, met de andere hand een vuistslag toegediend, weiken de aange vallene met, een vuistslag beantwoord heeft. De aanvaller heeft zich van de zeven zakken meester gemaakt, maar de aangevallene is onmiddellijk uit de auto en hem op den rug gesprongen, waarbv) hij hem den pullover gescheurd heeft. Toen de auto der aanranders wegreed, heeft de aangerande het heel* portier er van er uit gerukt Toen de achtervolging in het Tuindorp Oostzaan dood liep, hebben de dieven de zakken met géld achter een woning weg geworpen, waar zij later gevonden zijn, met den hoed van een der schuldigen Duizenden kazen gestolen. Ten nadeele van Rotterdamsche firma. De firma Van Zwet, kaashandelaars le bovenhuis woonde Toen de hondenkoopman dat hoorde, moesj. hij den klant tot zijn leedwezen den^toóp ontraden Dat kon nooit goed gaan. De Rotterdammer, hield den koop toen nog even in beraad en zou met zijn vrouw terug komen. Dat deed hij en ook de vrouw was vol van den hond. die dus \an eigenaar verwisselde. Welgemoed toog het echtpaar met den hond aan den ketting naar Rotterdam. Nog even bij den slager een worst en een boutje gehaald en het lieve leven zou beginnen. Bij de woning toonde de hond zich weerspannig en onrustig. Het zal wel wennen, dacht de nieu we eigenaar. Maar het dier raakte de eerste uren niet thuis en werd hoe langer hoe wis pelturiger, vooral toen de avond begon te vallen. De hond vertikte het in zijn mand te kruipen, maar begon te rennen en te springen, smeet den boel omver, blafte dat hooren en zien verging en zette het geheele huis in rep en roer. De buren werden er kregel van en waren al eens komen kloppen De kinderen begon nen te schreeuwen, dat ze niet slapen konden. Het was een herrie als een oor deel. Zoo ging men den nacht in, doch van slapen kwam niet veel. Ten einde raad. Om de lü minuten moest de honden bezitter zijn bed uit om het monster te bestraffen. Maar niets hielp en ten ein de raad schoot de man in de kleeren. Zijn besluit stond vast. Het kostte wat het wilde, maar van dien hond moest ht) afkomen Hij ondernam den tocht naar Hillegersberg en hield stil voor de woning van den hondenkoopman, liep den tuin in en begon op en neer te schil deren. Want het was in het holst van den nacht, tegen drie uur en hij kon den man toch niet uit zijn bed bellen. Zoo liep hij zich een uurtje te verbijten, tot hij een pracht-idee kreeg De hond was in het hok gekropen en de man ging er zoo lang bij Het was nu wel geen ideaal verblijf, maar het was er allicht minder koud dan daarbuiten. Maar het geschar rel aan het hok en het geknister van de kiezelsteenen hadden den hondenkoop man en zijn vrouw gewekt. De koopman gooide net raam open en vroeg, wie daar op zijn erf scharrelde. Een menschen- hoofö kwam uit het hondenhok en een klaaglijke, kuchende stem 'riep: „Goed volk, ik ben het met den hond!" Toen kroop er een mannenlichaam op handen en voeten uit en de stomver baasde koopman hoorde met een mee warig gezicht het verhaal van zijn klant aan Hij bleek echter niet één van de kwaadsten te zijn en verklaarde zich be reid, den hond terug te nemen tegen een kleinen rouwkoop Zoo geschiedde en tegen half vijf in den morgen keerde de hondenliefhebber slaperig, landerig en tot in het gebeente verkleumd terug naar de stad Maar hij had z'n centen terug Om een anderen hand te koopen, maar dan niet zoo'n grooten Iowa, in het park van Ivy Rouse. Pavlova lokt het dier aan den oever van den vijver; deze filmopname heeft ons ook dc stem der Ballerina voor toekomstige geslachten be waard KERKNIEUWS. Prof. G. Wisse beroepen te Amsterdam. Sedert 1928 hoogleeraar aan de Theol. School te Apeldoorn. De kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente van Ainsterdam-Oost heeft in da vacature, ontstaan door het vertrek van ds. D. Dries- sen naar Rotterdam-Zuid, een bei-dep uitge bracht op prof. G. Wisse, hoogleeraar aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn. Prof. Wisse werd 24 Maart .1873 te Mid delburg geboren en studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hp in 1898 candi- daat werd, om 11 .September van dat jaai het predikambt te aanvaarden by de Geref. Kerk van Gouda. Prof. Wisse diende de Geref. Kerken van Amsterdam-Zuid, Lei den, Driebergen, Kampen, Bodegraven en Driebergen (2e maal). Hier brak hjj in 1921 met de Geref. Kerken en ging over tot de Chr. Geref. Kerk, Hy werd predikant te Arnhem, in 1925 té Utrecht en werd in 1928 benoemd tot hoogleeraar te Apeldoorn, waar hy 13 September van dat jaar zyn inaugu ratie deed. Prof. Wisse doceert Homelitiek en ambtelyke vakken. Prof. Wisse is ridder in de orde van Orgnje-Nassau. MARKTBERICHTEN. Coöp. Tuiniergvereeniging „Gouda en Omgtreken" G.A. 17 Jan. Witlof ƒ7—13.80, «proitcn 4.50-13.90, andijvie 8.10-15.20, peen £.80—12.50, uien 1.50—3.10 per 100 K.G.; groen kool ƒ0.80—3, knolselderij ƒ2—4.90, kropsla 1.20—2.10, andyvie ƒ2—3.40, sa- voie kool ƒ6—8.5Ö per 100 stuks; selderij ƒ1—2.40, peterselie ƒ1.10—2.90, prei ƒ0.60 —3.50 per 100 bos; boerekool 40—64 ct. per kist. Onveranderde boteraccljws. De heffing op boter en de vervoersver- gunning voor bultenlandsche boter zijn voor de volgende week, onveranderd, vastgesteld op 95 ets. per kg. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 18 Januari. e Verwachting: Krachtige tot matig*, later afnemende noordelyke tot weste lijke wind. Tijdelijk opklarend en later zwaar beWolkt met sneeuw- en hagel buien. Lichte vorst des ochtends. Over dag lichte dooi. Verdere vooruitzichten: Buiig, met temperatuur om het vriespunt - GOUDA. 18 Jan. 1936, Federatieve Kerkdienst. Van de ryzinnig l'roteatantsche Groep. (jezien de groote belangstelling bij hare kertcuionat op zi Uct. l»l. neeft de Commis sie van ae V ryz. Protestantsche Groep ge meend, hare plannen in deze te moeten biy - ven voortzetten. Op 2b Jan. a.s. zal nu een tweede federatieve dienst worden gehouden, ditmaal in de zaal der Reünie, 's morgens om half elf, waarin zal voorgaan Ds. W. S. Wiardi Beekman, Remonstrantsch Predi kant, te den Haag. Deze dienst zal gewyu zyn aan de Jeugddag 1936* doo*; koorzang worden opgeluisterd en een eenvoudig litur gisch karakter hebben. De jaarlyksche vie ring van de jeugridag op den laatsten Zon dag in Januari is in bijna alle vryzimuge kringen een vaste traditie geworden. Toch heerscht omtrent de beteekenis van dien dag nog veel misverstand; want diaze is niet uitsluitend of in hoofdzaak voor de jonge ren, maar ook voor de ouderen. Bedoeld is dat ouderen en jongeren, de generaties op gegroeid in een verschillende wereld, tesni- .men hun verantwoordelijkheid tegenover de godsdienst, de kerk en de wereld beseffen. De ouderen moeten zich op dien dag br- wust worden van de taak, die zy hebben tegenover de jongeren: de jeugd moet tot Christendom worden opgevoed. De jongeren moeten weteö, idiat zij niet alleen eigen ba- nep kunnen gaan, dat zy gebonden en ver bonden zyn aan anderen. Ouderen en jongeren tesamem moeten een gemeente opbouwen, opdat, een actieve, weerbare, getuigende Christelijke geest zal leven. Laten vrijzinnigen uit alle kerkgenoot schappen in groote getale van hun eenheid komen getuigen. D« Rad ion-g eschenken. Wy vestigen 'er gaarne de aandacht op dat elk pak Radion, het bekende wasch- middel van de Levers Zeep-My. thans nog een extra waarde heeft gekregen! Hoe men hiervan profiteeren kan? Wel, de Radion verbruiksters knippen eenvoudig het stukje van de voorzijde der pakjes af, waar „Wascèi alleen" op staat, zonden ze op naai- de Lever's Zeep Maat schappij N.V. te Vlaardingen en ontvangen dan voor 4 van deize stukjes een keurige kop en schotel en voor 3 van zulke uitknipsels een bijpassend boiidije. zoodat een verbmik- ster van 7 pakjes een mooi dejeuneetje ont vangt, geheel compleet en... gratis. Profiteer van dit welkome extratje, zoo lang de gelegenheid nog open staat en ■wacht nöet tot het te laat is! Schaakclub „Messemaker". Uitslagen van gespeelde wedstrijder, voor de competitie van den Rotterdamschen Schaakbond door het le, 2e en 3e tiental van „Messemaker". Klasse 2a. Messemaker 1—Rotterdam 1: I. C. Kamer—A. J. Keil*; Mr. M. de Mol— A. Wielinga 0—1; J. J. J&ger—J. J. Th. Penning O-l; J. Reer-J. H. Slagmans V»—A. Rietdijk—A. J. v. d. Voort 1—0; P. Hekker—A. v. d. Biezen*'; M. Laker- veldD. P. Broer Balt. A. de Jong P. Mes 1—0; Ph. J. J. BurgwalA. v. d. Derg 0—1; P. v. d. Kemp—J. Starren burg Voorloopige uitslag 4tt. Is ter arbitrage opgezonden; Wordt te Rotterdam uitgespeeld. Klasse 2c. Spangen 3 Messemaker 2: G. Houtzager—T. v. d. Caay 1- 0; A. ïthumuaPh. J. J. Burgwal 0—1; P. Vis- ser-Lp. v. d. Kemp 1—0; P. H. Muuaze— W. Groenendijk P. Lam-J. J. Hol lebeek 1—0; C. Wetsema—J. M. Naerebout H. J. WiemerP. de Mol 0—1; F. Oldenhof Jr.—H. Binnendijk 1—0; T. Vis— E. J. Wientjes O-l; G. Spilt—C. P. Hooi- meyer 0>1. Uitslag 5—5. Klasse 3b. Centrum Messemaker 3} J. van Enger»H. Binnendijk H—J. PluyfceB. A. de Mink P. Jacobs— P. Eynwaohter 1—0; A. Slar—J. J. Bagger man*; P. Dekker—G. H. Aalfs 0—1; J. Ma- jaar— Ph. v. d. Zouwe 1—0; P. DyrieMeJ. M. de Jong; B. BliimerA. Boot 1—0. Voor loopige uitslag 6%—2%. Ter arbitrage opgezonden. Thalia-Theater. „De nacht der terechtstelling". Clark Gable als gangster. Het is nog maar enkele weken geleden dat het Thalia-Theater de meesterlijke film bracht van Frank Capra „lt Happened one night" met Clark Gable als de journalist die met Claudette Colbert zoo'n pracht avon tuur beleefde. Deze week karr men dezen populaaren filmacteur zien in een zeer Ame- rikaansch scenario. Thans is hjj de roeké- looze, laatdunkende ruwe gangster, de man die rijk wordt als dranksmokkelaar en speel huishouder. v De film vangt zeer sensationeel aan, ,Het begint met het verbranden van het s.s. „Ge neraal Slocum" in de haven van New-York. Het schip had honderden vacantiegangers aan boord, van wier, het grootste 'aantal den dood vonden. Twee jongens, Blapkie en 3iin brengen er het leven af. Blackie verloor zyn moeder, Jim zyn vader en nvoeder. Een koopman die vrouw en kind in de golven zag verdwijnen, ontfermt eich over de ouderlooze knapen. De film slaat dan «enige jaren^ over en men ziet Blackie ere Jjfti terug als volwas sen mannen. Blackie de rpeelhuishonder, Jlm een ernstig knap nufo, die het brengt tot gouverneur van den staat New-York, dié dus gansch en al staat tegenover de vriend en lotgenoot uit zijn kinderjaren. Tóch blij ven beiden vri'inden, ook wanheer de mppie Myrna Loy, de vriendin van Blackie trotjwt met Jim. Zy tracht Blackie tot betesre ge dachten te brengen, "hem van den weg die tot zijn ongeluk moet leiden af te brengen maar het gelukt niet, totdat zijn spel uit i»' en Blackie wegens moord op een man, die trachtte Jim's positie te ondermijnen,'ver- 1 oordeeld wordt tot den dood. Jim zou' hem gratie kunnen verleenen, maar liever dan dt reputatie van zyn vriend in gevaar te bren- gen, laat de gangster zich terecht stelle* Als eerlyke tegenstanders, maar als goede vrienden nemen zij voor het laatst afseheio. Den volgenden dag neemt de gouverneur op staanden voet ontslag,omdat hy geen ambt kan dragen, dat hij tenslotte aan een mie. daad te danken heeft en de eenige, maar groote troost, die hem blijft is, dat hij zjjn vrouw terugvindt, om samen met haar op nieuw te beginnen. Clark Gable gaf een pracht creatie van den man die tot het laatst zijn vriendschap stelt boven alles. Aan deze sterk spannende film, die voor treffelijk werd geregisseerd door den be kenden regisseur van Dyke, gaat vooraf een interessant voorprogramma, waarby uitge breid Polygoonnieuws, o.a. de pa'rade voor Koningin en Prinses van het jubileerendc corps mariniers. Verder een allerleukste tee kenfilm en een zeer komische rolprent „Kin derversjes". waarbij mens4ich kosteljjk kan vermaken. ACCOUNTANTSKANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountant» GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 2X88 Schouwburgbioscoop. Fientje Peters, Poste restante met Dolly Bouwmeester en „Fientje Peters, poste restante" is de nieuwe Hollandsche film, die deze week in de Schouwburgbioscoop wordt vertoond. Eigenlijk is het niet geheel en al een Hol landsche film, daar het de Duitsche Ufa is, die deze rolprent de wereld instuurt. Erg onrustbarend is dit overigens niet, daar de geheele film door Hollandsche krachten wordt gespeeld, waaronder de voornaameté zyn Dolly Bouwmeester, Fientje Berghegge, Herman Tholen en Louis Borel. Het sche- nario voor deze film is stellig &11 uitermate goede vondst: het jonge echtpaar, dat kib belt over een nog volkomen denkbeeldige jonge mooie secretaresse voor meneer, de vriend-advocaat, die na een krach tijdelijk voor schoonzoon doorgaat, wanneer schoon papa, een oud-Indisch gast overkomt om met „hem" kennis te maken het is een schitterende serie misverstanden, met een knappe puntige dialoog. Dolly Bouwmeester voor een hoofdrol te engageeren was een gevaarlijk experiment, ze was goed in de revue, maar hoe zou zy het in de film doen De proef slaagde uitstekend,' want Dolly sloeg een uitstekend" figuur en wij zullen haar stellig nog vele malen op het witte doek zien verschijnen. Fientje Berghegge' speelt de rol van de jonge, ook knappe, ja- locrsche vrouw, misschien iets te gechar geerd. Herman Tholen en Louis Borel, voor al laatstgenoemde, gaven goed spel. Ken bij zondere vermelding verdient stellig ook Ro bert Milton. Het publiek was gisteravond uitmuntend over deze eerste voorstelling in Gonda te spreken. In het voorprogramma dradide o.a. een aardige film met Adèle Sandrock en in het uitgebreide journaal was een groote plaats ingeruimd aan opnamen van de voetbalwed strijd Frankryk—Nederland in Parijs. Voet balliefhebbers zullen door deze interessante opnamen stellig geboeid worden. Morgenochtend wordt vertoond ,,'n Pracht vrouw", met Constance Bennet in de titel- rol. Réunie-Bioacoop. „Mijnheer zoekt zyn woning". „Mijnheer zoèkt zijn woning" is een film die in elk opzicht aan het doel beantwoortit om den bioscoopbezoeker een vermakelijk uurtje te bezorgen en oens hartelijk te laten lachen. Een aaneenschakeling van malie situaties, die hun oorsprong vinden in per soonsverwisselingen, zoo geraffineerd ge- en9ceneerd, dat men groote bewondering moet koesteren voor haar regisseur E. Emo. Dat acteurs en actrices met name Her man Thimig, Paul Hörbiger en van de schoons sexe Hilde von Stola, Hanna Waag en Lizzi Holzsohuh, er toe medewerken dit te bewerkstelligen, behoeft wellicht geen be toog. Zy spelen enthousiast hun rollen *n doen dit op sublieme wijze. Thimig is hier de secretaris van Profes sor Mango'a (Paul Hörbiger). de eigenaar van een schoonheidsinstituut, is verloofd, heeft trouwplannen maar helaas de noodige contanten ontbreken hem hiervoor. Tot zijn taak behoort ook een schatrijke Engelsche van hdfc station te halen, die ln hét Inati- taut een behandeling wil ondergaan. HU komt te laat aan' 't station, klampt de ver keerde persoon aan, die wel Engelsch 's- maar zich als een dansgirl ontpopt. Hy wordt met dit persoontje door zyn toekom stige echgenoote gesignaleerd en de poppen zijn aan 't dansen. Een ruzietje en ieder gaat zijns weegs, maar beiden op verschil lende wijze. Onae secretaris' tracht zyn ver driet met aloohoj te verdrijven met het fu neste resultaat dat hij in een bar in een to* 8tand Hóe men de „hoogte" pleegt te noe men met zijn patroon van jas verwisseld. Een* aapjeskoetsier levert hem prompt ann 't huis van den professor af en de zich vi n 'niets beiwuste Thimig dwaalt door het hul0» totdat hij in de slaapkamer van Fr au Pro fessor terecht komt. In dit vertrek wordt hü door de thuiskomende professor aangetof- fen, die vol vermoedens over de vermoede ontrouw zijner wederhelft, echtscheiding aanvraagt. Dat alles op zijn pootjes terecht komt, spreekt vanzef, maar niet, voordat nog tal van komische scènes de situatie hebben opgehelderd. „De strijd om het goud" staat als ni m mer twee op 't programma. Laten we vol staan te zeggen dat het een spannende film is, die aan liefhebbers vare dit genre volop te genieten geeft. Alles te samen eer, uit stekend verzorgd programma. Zondagochtend draait „Meisjes aan 't roer" met Victor de Kowa in de hoofdrol. Een prachtig filmwerk, waarvan reeds een uitstékende roep is vi Aanbesteding Kerkgebouw in de Korte Akkeren. Voor de gisteravond in de St. Janskerk gehouden aanbesteding voor het bouwen van een kerkgebouw in de Korte Akkeren heb ben de volgende aannemers ingeseln-aven: J. v. d. Velden, Goudaƒ23.364.20 J. Bontenbal, Zevenhuizen ƒ23.643.- M. B. Middelkoop, Goudaƒ23.845.— Gebr. Kasbergerf, Moordrecht ƒ24.195.— Ohr. G. P. de Jong, Gouda24.700.— Nieuwveld Co., Gouda 25.450— Gebr. v. Willigen, Gouda ƒ25.708— J. Reym, Waddinxveen ƒ26.648. L. A. v. Stronten, Gouda'ƒ27.517— Nyland Stam, Rysaen ƒ27.584— Gebr. v. Dam, Gouda ƒ27.900— .T. Am era, Goudaƒ27.989— A. J. Pot. den Haag ƒ31.290— J. v. Dorp, Rotterdam ƒ38.800.— Opsporing verzocht. De Brigade-Comamndant der Koninklijke Marechaussee te Eindhoven, doet een her nieuwd verzoek tot opsporing van den op 12 September 1935 uit het Rykskrankzinni- gengesticht te Woensel ontvluchten Jus- titiepatiënt Franciscus Antonlus Suter, ge boren te Teteringen 30 December 1893, mid delmatig lang, gezet, rond blozend gelaat, kleine neus, blauwe oogen, stottert, spreekt nu en dan heesch. Hy is gekleed in dril cos- tuum. In verband hiermede verzoekt de Com missaris van Politie te Gouda, wanneer deze persoon in de gemeente mocht worden opge merkt of aangetroffen, hem hiervan onmid dellijk te berichten (Tel. 2848). Calvyn-cydus. Het vierde deel van dezen cyclus zal Woensdag 22 dezer behandeld worden door Ds. L. Vroegindewey van Waddinxveen. Het betreft Jiier het tweede hoofdstuk van In stitutie van Calvyn: „Van God den Verlos ser". Ook deze lezing "wordt gehouden in het Gebouw „Tot Heil des Volks" in de Peper straat, aanvang 8 uur. Een motordefect. Groote stagnatie op de spoorlijnen Leiden—Woerden en Gouda—Alphen. Gistermorgen is een motorwagen van de Hjn Gouda—Alphen, bij het voormalige sta tion Hazerswoude, defect geraakt. Hierdoor is een groote stagnatie ontstaan in den dienst, zoowel op dit traject als op de lyn Leiden'WoerdenUtrecht. Het duurde uiteraard eenigen tyd voor een anderen trein uit Leiden was gerequireerd, waarmede de passagiers verder konden worden vervoerd. Daar ter plaatse slechts enkel spoor ligt, moesten de passagiers zoowel in de richting Gouda en Utrecht als naar Leiden ter plaat se overstappen, waarmee nogal wat tyd was gemoeid. De eerste gemeente-avond in 1936 zal plaats hebben op Dinsdag 21 Januari a.s. De voorganger van de vereeniging, Ds. C. P. Thomsen, zal dan spreken over het bekende bqek van Prof. Huizinga: „In de schaduwen vare morgen (een diagnose van het geestelijk lijden van onzen tijd). Bekroningen postduiven. üp Nederlandsch allergrootste tentoon stelling van de Kon. Ned. Ver. „Avicul- tura" ln den dierentuin te Den Haag, behaalde onze stadgenoot de heer C. P. J. Boer de gouden jubileum-medaille thans definitief daar deze nu tweemaal door den neer Boer gewonne is, vorig Jaar voor de af deeling postduiven voor de fraaiste collectie. Tevens behaalde deze inzender een bronzen legpenning geschonken voor de fraaiste collectie door de Kon. Luchtvaart Mij., een zilve ren beker door mevr. de wed. M. A. Th. de Moraaz lmansBoers voor de iraaiste collectie in de vliegklasse, een bronzen Prins Hendrik-plaquette voor de fraaiste colletie in de schoonheidsklasse, nog een jubileum-plaquette en 27 eerste prijzen met 18 eereprijzen, ll tweede en i derde prijzen, 2 z.e.v en 4 q.v. prijzen. Burgelijke Stand. GEBOREN: 14 Jan.: Minna Martha Luise, d. vare G. van Esschotere en M. M. L. Can- Karn.sloot 120. 15 Jan.: Aart Cornells, i. van J. Kaptein en C. Snoek, Steynkade 36. 16 Jare: Dirk, z. vare D. van den Berg, en C. Huizer, Broekweg 2. Dorothea Ja cobs, d. vare Th. J. van Woericom en J. Bree- dyk, Vonüelstraat 30. ONDERTROUWD: 16 Jan.: C. J Groe nendijk en G. J. Dernee. 18 Jan.: C. W. Hendriksen en C. J. A. Weurman. OVERLEDEN: 17 Jan.: Catharina Chris tina van Kessel, geh. met A. de Bruin, 68 j. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) Rome, 420. 7.55 „L'orseoto' M.: 4.35 Populair concert; opera van Pizzetti. Thalia-Theater: I)e nacht der terechtstel- Schouwburg-Bioscoop: Fientje Peters Poste-reatante. Réunie-Bioscoop: Meneer zoekt zyn kamer. 19 Jan., 8 uur. Concordia, Westhaven. Jubi leumuitvoering van de Goudsche Arbei- der-Toneelvereeniging „Door en voor het volk". I 20 Jan. 8% uur Getb. Daniël. Verg. Comité tot bev. van de Politiek Prot. Ghr. Een-* head. 22 Jan. Vergadering van afd. Gouda Ned. Ohr. Vrouwenbond 's avonds half 8 in de Zalm". Jaarver- ouwen. 23 Jan. 8 uur Soc. „Öns Genoegen". Bridge- Drive voor de leden en hunne dames. 24 Jan. 8% uur Rem. Geref. Gemeente. Le- ire het Blauwe Kruis, Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den huisarts by de doktoren: J. G. W. F. Bik, Bleekerssingel 55, Tel. 3151. Pr de Boer, Gouwe 115, Telef. 2273. Apothekersdienst. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydag zal de avond-, naoht- en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek P. Weijer, Gouwe 136. Otis, Park! Goudsche Park, jij pronkjuweeltje Waarop lk als Gouw'naar boog, Gij zljt door de modderspatten Gansch onttrokken aan mijn oog Waar begint Je frissche vijver, Waar was vroeger ook Je ianch fi Waar is 't pad wat ik begaan heb Bij mijn zoeken ben 'k gestrand! Duizend bommen en granaten Lijken uit de lueht gestort; Duizend schrapnellgaten-vijvers! Oogen komt een mensch te kort Wilt ge 't land der Abessijnen Op half-grootte schaal eens zien? Koop dan hooge baggerlaarzen 't Park kan goedkoop 't genoegen biên. Goudsche Park, jij pronkjuweeltje Toch blijf Jij mij altijd lief ln weerwil van je modderpoelen Ik tart hun morsig ongefief! En mocht het wand'Ien niet meer lukken En het rijden evenmin, Ik koop een modderschuit en vaar dan Ons mooie Goudsche Park maar in. En, mocht ook deze poging falen Te diep de plas, te broos mijn bark -— Dan zal t een goede troost mij wezen Te sneven in ons Goudsche Park. PARKER. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Januari. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10la u. v.m. Ds. Fr. uit den Haag. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. S. van Leeu wen van Rotterdam. Jeugddienst. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 141, 10 v.m. en 5 u. n.m. Ds. H. Jansen van den Haag. ederd. Geref. Gemeente, Westhaven 19, 10 cuciu. vicici. vrcmw-uvt, caw mie» u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Joh. van Wei- Woensdag 22 Jan., 7Mj u. n.m. Ds. Joh. v. Weizen. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. C. Leep. Donderdag 23 Jan., 8 u. n.m. Bijbellezing en Bidstond. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 5Ü u. n.m. Ds. D. J. v. d. Graaf van Schoonhoven. Donderdag 23 Jan., 714 u. n.m. Ds. Kruit van Diemen. HeU Volks, 514 u. n.m. Remonstrantsche Kerk. Op Maandag 20 Januari a.s. zal in de Re- monstrantsche Kerk de heer Ohr. L. den Haan, organist te Den Haag, met medewer king van Mej. Corrie Hubert van Beusekom, alt, Den Haag, een kerkconcert geven. De toegang tot dit concert is vry, er is alleen een collecte voor de Diaconie. Wy vestigen gaarne de aandacht op dit byzondere concert. Lezing K.L.M. Op Maandag 27 Januari zal de propagan dist vande K.L.M., de heer van Ginkel, voor de leerlingen van de Gem. handelsavond school alhier een lezing met lichtbeelden houden over: „De ontwikkeling van het luchtvaartverkeer in het algemeen en van de K.L.M. in het bijzonder." Opening nieuwe zaak. Door den heer Philippus wordt heden aan de Wijdstraat no. 7 geopend de pa- tisserre „Ter Gouw". De vroegere zaak van den heer Van Gooi is gèheel gemo derniseerd én maakt een uitstekenden indruk. Ter gelegenheid van fle opening wordt den koopers een geschenk ge geven; de in dit nummer voorkomende advertentie geeft daaromtrent nadere inlichtingen. Prijswinnaar op Vvicultura voor het hoogst aantal punten. De, heer C. A. M. Spruyj- behaalde op de tentoonstelling van Avicultura, be halve de plaquette die wij gisteren ver meldden; een verg. zilveren plaquette voor het hoogst aantal punten op de ge heele tentoonstelling. Gemeents-avond Vereeniging van Vrij7,. Nederl. Herv. te Gouda. De vereeniging van Vrljz. Nederl. Herv. te Gouda zal evenals vorig jaar, ook dezen winter weer een drietal gemeente-avonden organiseeren. De bedoeling van deze avon den is dat na een inleiding over een onder werp dat de belangstelling der ledeii geHiet of die belangstelling waardig gekeurd wopdt een algemeene gedachtenwisseling volgt, 't Vorige, jaar waren deze avonden zeer ge- animeerd. Ook dit jaar zjjn de onderwerpen weer met overleg uitgekozen. '3 UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. Een drenkeling. Het zoontje van den heer Uittenbo^aart kwam, doordat de bagagedrager van zyn rywiel tussdien de spaken van het voorwiel schoot, op den smallere Vliaterdijk te vallen en tuimelde daarna in de Vlist. Een vriendje kon hem door handreiking nog juist berei ken en daarna op den kanit trekken. Aangereden. De zoon van den landbouwer v. d. S. te Vlist reed met paard en wagen over den West-Vlisterdijik. Daarbij werd de wax<en aangereden door een vrachtwagen van Gebr. de Lange uit Bergambacht. S. viel van den wagen in de Vlist, waaruit hy gelukkig sipoediig gered kon worden. De wagen w?rd eenigszins beschadigd. GOUDERAK. G. J. H. de Vriee. t Woensdagmorgen overleed alhier, in den ouderdom van 85 jaar de heer G. J. H. de Vries, rustend onderwijzer. De heer de Vries is ruim 40 jaar bij het openbaar onderwijs te Gouderak werkzaam geweest. Zeeuw van geboorte, was hy in onze gemeente geheel ingeburgerd en genooL.aller'achting. Mees ter de Vries was een echte Gouderakker ge worden, kende er iedereen, en omgekeerd kenderi allen, tothet kleinste kind, den vriendelyken, opgeruimden grijsaard, die voor ieder een vriendelijk woord had. Tal van jaren was de heer de Vries organist van de Ned. Herv. Kerk, dirigent vfin de Ztrngvereeniging „Excelsior" en bestuurslid van het „Groene Kruis". De teraardebestel ling vond hedenmorgen onder groote belang stelling plaats. Df. T. Beekenkamp 70 jaar. A.s. Maandag hoopt Dr. T. Beekenkamp alhier, zijn 70sten verjaardag te vieren. Stellig zal het den beminden dokter dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Op 1 Maart a.s. zal het 45 jaar geleden zyn dat Dr. Beekenkamp zich alhier als arts vestigde. Gebouw Tot Bidstond. 6 u. n.m. Samenkomst. Spr. J. J. Verroen van Rotterdam. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u .vjn. Ds. van Dijk van Lekkerkerk. BOSXOQP. Ned. Herv. Kerk, 914 u^ v.m. en 6 u. n.m. Dr. D. Jacobs. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hoenderdaal. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Th. Oostenbrug. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd d. Straaten. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. van Mourik Broekman. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis.. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer C. Wildschut. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. pn 6% u. ivm. Ds. Vroegindeweij. Zondag 19 Januari. Hilversum: I, 1875 M.: V.A.R.A. 8.55 Orgelspel door Joh. de Jong; 9.— Voetbai- mededeeling; 9.05 Tuinbouwhalfurtje; 9.30 Orgelspel door Joh. de Jong; 9.45 Van Staat en Maatschappy. A. Pleysier over: „De par ticuliere bewapeningsindustrie"; V.P.R.O. 10.Zondagshalfuur voor kinderen; 10.30 Kerkdienst uit het gebouw van de Nederl. Prot. Bond te Hilversum; A.V.R.O. 12. Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.30 Con cert door het Omroeporkest; 1.15 Klanken uit Tirol; 1.20 „Old Favorites" (Pierre Pal- la, concertorgel, Topy Glerum, zang); 2.— De Nieuwste Literatuur besproken door Dr P. H. Ritter Jr."; Pl.Aï. 2.35 Zondagmiddag concert in het Concertgebouw te Amster dam; 4.10 Majoor W. G. de Bas: „Oranje1! vertrek uit Nederland op Zondag 18 Januari 1795"; 4.30 Dansmuziek door de Avio-Deci- bels; 4.55 Sportuitslagen; V.A.R.A. 6. Gramofoon; 5.30 Voetbal van den dag: 5.45 Voetbaluitslagen en Gramofoon; 6.— Vier- en-twintig uur uit het leyen van een Fuif nummer. Naverteld door Cor Steyn (op het V.A.R.A.-ogel) en Frans Nienhuys; 6.30 Opvoering van „Een Droomspel" door het V.A.R.A.-tooneel; 7.Populair programma door de Flierefluiters; A.V.R.O. 8.- Nieuws- en sportberichten; 8.15 Operaconcert 'dooi het Omroep-Orkest; 9.Radio-Journaal; 9.15 Gramofoon; 9.45 Greta Keler, de be roem Weensch-Amerikaansche chansonnière met de A.V.R.O.-Decibels; 10.15 Radiotoo- neel „Oom Bert uit Australië"; 10.40 Ko- vacs Lajos en zyn Orkest; 11.faieuws- en Sportberichten; 11.10 Gramofoon; 11.15 acs Lajos en zyn orkest. Hilversum II, 301.5 M. K.R.O. 8.30 Hoogmis uit de Kerk van Sint Jan den Doo- per te Keyenburg v Hengelo G.); N.C.R.V. 9.30 Gewyde muziek; 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk Julianakerk) te Schiedam; 12.- Gewyde muziek; K.R.O. 12.15 Gramofoon, 1.Boeken en schryvers; 1.20 Het K.R.O.- Orkest; 2.10 De K.R.O.-luchtlyn door P. R. O. Peller; 2.30 Het K.R.O.-Orkest; 8.— „De ontwikkelingsgang van het Strykkwartet", door "Willy d'Abllaing; 3.15 Kamermuziek programma; 3.45 Gramofoon; 4.Kamer muziekprogramma; 4.30 Ziekenhalf uurtje door Kap. J. H. A. Hendriks; N.C.R.V. 5.— Gewyde muziek; 5.30 Orgelbespeling door H. C. Herzog; 6.— Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Julianakerk) te 's-Graven hage); K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen R. K. F.; 7.50 „Tusschen oerwoud en steppe" II, door Dr. Paul Julien; 8.10 Nieuwsberichten; 8.20 De K.R.O.-Melodisten; 9.— „Jams Watt herdacht (1736—1936) door L. Abor; 9.3( Solistenconcert door het K.R.O. Symphonie Orkest; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 Gra mofoon; 10.40 Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal, 245.9 M. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk. Voorganger Ds. J. C.' Brussaard. ADVERTENTIëN. RADIO-NIEUWS. Zaterdag 18 Januari. Hilversum I, 1875 M.: V.A.R.A. 12. Gramofoonmuziek; 1.— Ensemble Jacques i Kinsbergen; 3.05 Gramofoonmuziek; 3.30 Fimpraatj?; 4.— Causerie; 4.20 Gra- foonmuziek;" 5.40 Letterkundig overzicht; 6.- Orgelspel; 6.30 Esperanto; 7.— Gro- ningsch halfuur; 8.05 Nieuwsberichten; 8.15 Jubileum-programma; 10.— Nieuwsberich ten; 10.05 IJshockey-reportage; 10.30 Radio potpourri. Hilversum II, 301.5 M.: K.R.O. 12.45 Orkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.— Voor de rypere juegd; 2.30 Sporthalfuur; 8.— Kindêrurutje; 4.15 Orkest; 5.— Gramofoon muziek; 5.45 K.R.O.-Melodisten; 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht; 7.15' Lezing; 8.— Nieuwsberichten; 8.10 Etherflitsen; 8.30 Verkenners-avond; '9.45 Gevarieerd pro gramma; 10.30 Nieuwsberichten; 10.35 Con cert; 11.15 Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 M.: 12.30 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 3.20 „Le médecin mal- gré lui", van Molière; 4.50 Gramofoonmu ziek; 6.50 Zang; 8.20 Concert; 10.30 Kwar tet; 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M.: 2.40 Concert; 7.30 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. Deutschlandzendert 1571 M.: 3.20 „Der frohe Samstagnachmittag"; 5.20 Volksdansen; 7.80 Vrooiyke avond; 9.50 Gi taar-recital; 10.20 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M.: 1.20 Orkestcon cert; 4.50 Septet; 5.36 Dansmuziek; 8.05, Militair orkest; 8.50 Music-Hall-program- ma; 10.20 B.B.C.-orkest; 11.20 Dansmuziek. Parijs, 1648 M.: 4.20 Pascal-orkest; 8.20 Saxofóbn-soli; 9.05 „Don Quichotte", opera van Massenét; 11.05 Dansmuziek. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader GEBR1T JACOBUS HENDRIK DE VRIES, in den ouderdom van 85 jaren. Rotterdam G. P. DE VRIES. D. DE VRIES—POOT en Kinderen. Lunteren: C. A. DE VRIES. J. DE VRIES—VERKERK en Kinderen. Berkel M. G. TREURNIET- DE VRIES. C. A. TREURNIET en Kinderen. Wassenaar: J. M. DE VRIES.' L. DE VRIES—HAMBURGER en Kinderen. Groningen: D. M. DE VRIES. A. DE VRIES— VAN WALSUM. GOUDERAK, 15 Januari 1936. Voor de advertentie-verzorging van een Maandblad voor de Vrouw wordt GEVRAAGD een die zich hiermede op provisiebasis wil belasten. Gemakkelijke bijverdienste, Br. onder No. 217 Bur. Goudsche Courant, Markt 81. R.K. Heer op gevold, leeftijd zoekt kennismaking met Rurgenved. z. k. liefst van buiten, meteenig vermogen. Br. lett. P. aan Boekhandel Verschoor, Duibb. Buurt 3, Gouda. GEVRAAGD op 1 Februari door Teekenaar, b. b. h. h. met ontbijt, elk week-end afwezig. Br. met uiterste prijsopgave onder No. 186 Bureau GoudscheCourant, Markt 31. TE KOOP of TE HUUR aange boden, tegen billijke prijs, een flink op een der beste standen van Gouda. Br. onder No. 190, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Mevrouw DE MAN, Krugeriaan 68, VRAAGT een VRAAGT tegen H andelskantoor 1 Februari a.s. een Eigenhandig geschreven sollicitaties onder No. 204 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR: EEN KLEIN HUISJE in 't centrum der stad, tegen f 2.S0 ^Te bevragen: W. LANGERAAR, Raam 66. By vonnis der Arr. Rechtbank te Rotter dam d.d. 17 Januari 1936 is CORNELIS BLONK, rustend landbouwer, wonende te- Bergambacht, in staat van faillissement verklaard, zulks met benoeming van den E.A. Héér Mr. B. F. VERVEEN, rechter in gemelde rechtbank tot rechter-commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. R. RENSMA, curator. GOUDA, 18 Januari 1936. Regentesseplantsoen no. 28. Het faillissement van de nalatenschap van wylen PAULUS VEERMAN, gewoond heb bende te Gouda, Burg. Martenssingel 93, is dqor het verbindend worden der eenige uit- deelingsiyst geëindigd. De Ctfrator, Mr. C. JONKER. GOUDA, 17 Januari 1936. TELEF. 2681 voor vindt U in

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4