Edi NIEW No 18118 Uitblad' Begrafenis I bergamb NIEUWER] I UIT DEN OMTREK. X. H RADIO-NIEUWS. X BINNENLAND. A tengevolge van de felle koude bezweken, 40 helm Hemhard Woltering alhier. De oudste Koning va Plaateelijke installateurs. - Met ingang van 1 Februari a,s. treedt in werking 'het instituut van erkende installa teurs voor water, gas en electriciteit. De namen van hen, die in het bezit zijn van een erkenning zullen nader worden bekend g'. maakt. ABONNEM oezorging pe 715—' 7.3(k^' door'f B—8.01 bieder menifc) Schothor 10.05 n/ kwartim met Jur Vrachtauto verzakt. Bij het willen keeren geraakte de vracht auto „Matip" beladen met ledige benzine- en petroleumvaten bij de boerenwoning van W. van Leeuwen aan den Kerkweg, in den drassigengrasbenm in de verzakking. Het kostte heel wat moeite om de vrachtauto weer op den beganen weg te krijgen. Met behulp van de daar juist aanwezige auto uit Rotterdamwerd de auto op den weg getrok ken. zijn, Hans Kmoch heeft opgedragen hem te vertegenwoordigen. Mocht de sevanchematch inderdaad tot stand komen, dan ligt het in de be doeling van tevoren een groot interna tionaal damestournooi te organiseeren. waarvoor zullen worden uitgenoodigd Vera Menchik, de huidige wereldkam pioene, de Oostenrijksche kampioene Gi sela Harun, de bekende Engelsche schaak speelster H. P. Mitchel, de Zweedschu kampioene Gate Beskow, de Italiaansch* Clarice Benin!, dbHongaarsche Kflthe Farago, de Poolsche Regina Gerlecka, de Duitsche Sonja Graf en de Fransche sneelster Maud Flandin. Dit tournool zal dan 10 Juni aanvangen. Abonnemei bij onza ag® Onze buret luiere. 2745. Vastrecht voor electriciteit. Het verzoek van eenige neringdoenden aan den Raad gedaan om vastrecht voor éledtrisch licht- in te voeren, zal in de eerst komende raadsvergadering aan de orde wor den gesteld. Hoewel de Lichtcommi«®ie daartoe een voorstel doen, staan B. en W. hiertegen afwijzend. Londen is in ro bare bals zijn Overal hangen de vandaag zal de 1 waaien, wegens nieuwen koning. De teraardeb George V zal pis 28 Januari. In de het Kasteel Win gehouden worde: schot zal rusten van de Westmin dag a.s. tot Dia trekken van de Paddington Stati De trein met van George V za ’s middags van h dringham geleg vertrekken. De 1 worden overgebr trokken door art van de koninklijk te voet volgen. I handhaatd door De speciale die van koning Geor kathedraal is gei dan 1000 personei De dienst zal haald en ook Vr Dr. Max Euwe onderscheiden. Benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Na de lezing, welke dr. Max Euwe gis terenavond te Delft heeft gehouden, heeft de minister van Onderwsij, Kunsten en Wetenschappen, prot. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, het woord gevoerd en medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft dr. Max Euwe te benoe men tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Onder daverend applaus spelde de minister den wereldkampioen scha ken het eeremetaal op de borst. voor de lezing werd in de Studenten sociëteit Phoenix een diner gehouden, waarbij o.a. aanzaten de minister van Qnderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prot. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de chef van de afdeeling Kunsten en We tenschappen van dit Departement, de heer P. Visser, ir. J. F. de Vogel, voor zitter van het College van Curatoren der Technische Hoogeschool te Delft, jhr. Ir. H. Strick van Linschoten, secretaris van het College van Curatoren dezer Hooge school en de heer en mevrouw Euwe. De lezing werd o.m. ook bij gewoond door mr. A. Rueb, president van de F.I. D.E. (Wereldschaakbond) en de ouders en schoonouders van den wereldkamv pioen. Vermindering van pacht, De heer H. J. Lafeber heeft als pachte van hdt vischwater Elf hoe ven, waarvoor ruim 600.wordt betaald aan den Raad het verzoek gedaan, om tengevolge van de slechte vischprijzen, vermindering van pacht toe te Staan. B. en W. stellen voor 100.— te verminderen. WADDINXVEBN. Gevonden voorwerpen. Gevonden: een bumper van een auto bij R A. Lam, Emmastraat 7; 1 paar kinderhand- schoenen iby A. Strydhórst, Jan Dorrekens- kade 35; 1 handschoen 'by K. van Eb, Zuid- kade 29. gewond bij I Paardenfokkerij. De burgeimeesetr herinnert er aan, dat volgens artikel 23 der paardenwet 1918 ieder, die eigenaar of houdbr is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht la hiervan bij den burgemeester der gemeent 1 een maand, nadat de hengst twee jaar is gewor den of in zyn bezit is gekomen .alsmede voor den eersten Februari van ieder jaar. Hedenochtend St. James Paleis, Plaatsen in de Cross, Temple Bs ge, tot koning ui Zitting va CDe Geheime E Sflkomen om het ning te const atet bestijging van d( de eenige gelegei me Raad, die uit voltallig vergadi werd niet terstoi teur van ,,De Jonge Liberaal". De vergade ring heeft mr. A. B. Adrian, den afgetreden secretaris, tot eerelid van den bond be noemd. De heer Verhage - zal als vice-voorzitter opt reded, de heer K. A. Korthals, Haven straat 17. Dordrecht, als secretaris, de heer Breedivel.d a’s*2e secretaris en de heer M. P. s’Jacobs als penningmeester. Aanbesteding onderhoud van wegen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan besteed het onderhouden van de wegen HiL legersbergKruisweg en ’s-Gravenweg- nieuwen Rijksweg RotterdamBodegraven gedurende de dienstjaren 1936 en 1937. Laagste inschrijver was de heer C. de Rond* te Rotterdam voor ƒ8925. Voorts hebben Ged. Staten aanbesteed het onderhouden van het Aarkanaal tusschen Rijn en Drecht, met de daarbij behoorende werken, gedurende de jaren 1936 en 1937. Laagste inschrijver was de heer P. de Pa ter te Waddinxveen voor /49e744. Bevolking. Gevestigd: G. Eikenboom van Gouda n?a Dorpstr. 92; C. Kbster van Gouda nah’- Dorpstr. 92; Pe. Metselaar van Bussum naa Klei kade 12; O. Teekens van Taroetoenv naar Bodegr. straatweg 52; G. J. Kokkelink van Castricum naar Brugweg 79; Fr. v. d Kreeke van Zoetermeer naar Brugweg 79’ W. L. v. d. Wulp vari Gorssel naar Kerkwv- 181: G. v. Harskamp van Gouda naar Nesse 13: H. Bouman van Gouda naar Roi-'n.- «traatweg 192, Vertrekken: .L, Slingerland van NoordJcad VEREENIGDE STATEN. Stevige sneeuwstormen. Boven de Vereenigde Staten woeden bui tengewoon hevige sneeuwstormen. Het ver leer ligt op tal van plaatsen stil. Het Jucht- vaartverkeer is stopgezet. Het spoorwegver keer is over groot gebieden stopgezet. Men spreekt over „een stormfront”, dat zich uit strekt van Maina tot Florida. Zes personen zijn omgekomen en 25 ge wond tengevolge van een wervelstorm bij Vernou in Florida. Te New-York is het Zondag noodweer ge feest, dat met een buitengewoon hevig on weer gepaard ging. Het verkeer op straat was geheel in de war. 20.000 sneeuwruimers probeerden tevergeefs de straten van de sneeuw te ontdoen. Er hebben Uch verschel- I den verkeersongeluKk*vo^rgedpan. lot nu toe zijn te v York tenje-. »lg? van de vorst tien pe -tn om het le<ren gekomen. Gedurende het weekend zijn r7 personen tengevi ENGELAND. Een klein, maar noodlottig spoorweg ongeluk. Zondagochtend heeft zich op den Londen- sche Noord-Ooster Spoorweg een ongeluk voorgedaan, dat aan zes wegwerkers het leven heeft gekost, en waarby zes anderen ernstig gewond zijn. De arbeiders waren gezeten in een bagagerijtujg, dat achteraan een ballasttrein was gekoppeld. By Bark- ston, een stationnetje, vier mijl ten Noorden van Grandham, moest de trein heel lang zaam ry'den om nog eenige wegwerkers op te nemen. Toen dit gebeurde, rende er plot seling een boodschapper van pen seinhuis naar den machinist met de boodschap, dat hy vlug moest wegrijden, want dat er tw^e gekoppelde rangeermachines achter zyn trein aankwamen. Deze boodschap kwam te laat. De machinist had juist stoom gegeven, toen de beide locomotieven op den trein reden. De achterste bagagewagen werd in- epngedrukt en verscheidene andere wagens ontspoorden. De twee rangeermachines ble ven op de rails, doch de voorste was ernstig beschadigd. Toen men het wrak van den verongelukten wagen ging opruimen, bleken er vijf mannen omgekomen te zijn en zeven ernstig gewond, van wie er een weldra over leed. Men heeft den hellen dag noodig gehad om de lyn weer vry te kyrgen. personen zijn min of meer zwaar stormongevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn alleen in het noorden van Florida al 13 menschen om het leven ge komen, onder wie een nergergezin van zes leden. De schade wordt geschat op verscheidene honderdduizenden dollars. Het centrum van den storm schynt zich van de Golf van Me xico langs de kust van den Atlantischen Oceaan zeewaarts te bewegen. In verscheidene steden hagelde het zoo fel, dat ettelijke personen werden gewond. In Nieuw Engeland zyn 6 menschen gedood. Te Boston ligt de sneeuw een voet hoog, te New-York een halven voet. Te Scranton, in Pennsylvanië, zijn alle scholen gesloten. Het verkeer van Maine naar het noorden van Maryland ligt stil. Men verwacht, dat de temperatuur nog verder zal dalen. De vaarrechten op'de plas Elfhoeven. In de venordéning voor vaarrechten op den plas Elfhoeven komt een artikel voor waarin staat voor geschreven, dat geen vaar- rechten1 verschuldigd zyn wanneer mindef dan zeven dagen op den plas wordt gevaren B. en W. stellen aan den 'Raad voor dit aan tal dagen terug te 'brengen op drie. OOSTENRIJK. Betooging tegen den „Anschluss”. Schuschnigg en Starhemberg aan het woord. Te Weenen is Zondag het appèl-generaal der leiders van het Vaderlandsche front ge houden, waaraan 1800 ge westelijke leider» gehoor hadden gegeven. Dit appèl is tot een historische manifestatie geworden. Een der hoogtepunten was het oogenbiik, waarop bondskanselier dr. Schuschnigg in w zijn rede verklaarde, dat de in 1934 ver moorde bondskanselier dr. Dolfuss het sym bool was van het nieuwe Oostenrijk. Dolfuss, aldus de bondskanselier, ia Oos tenrijk zelf. Al wie Oostenrijk verloochent houdt op een stem in het kapittel te heb ben. De bondskanselier zal steeds in het voorste gelid marcheeren. De Duitsche eer is de eer van Oostenrijk; de Oostenrijksche eer is die van Duitschland. Prins Starhemberg die daarna aan het woord kwam, zeide dat de strijd tegen, den *Anschulss en tegen de pan-Germanistische terminologie een der programpunten van het Vaderlandsche front vormen. Laten wy weigeren, zoo zei hij ,ons te laten inlyven by een politiek stelsel, hetwelk in wezen een stelsel is, dat absoluut niets Duitsch heeft. Sprekende over het Habsburg-probleem, merkte de vice-kanselier op: Indien de mo narchie in Oostenrijk zou worden hersteld, dan zou dit slechts de Haosburg-monarchie kunnen zijn. Nimmer zal tot zulk een her stel worden overgegaan met behulp van een staatsgreep ,doch uitsluitend op grond van den wil van het Oostenrijksene volk. De bijeenkomst, waaraan allt*- leden van het kabinet-Schuschnigg deelnamen, werd vervolgens met het zingen van het volkslied gesloten. Naturalisaties. In gediend is een wetsontwerp tot na turalisatie van. Hulda Henriette Braches te Meester-Cornelis (Ned.-Indië); Axel Karsten Nikolai Mlchailowitsch Brönster te Djokjakarta (Ned.-Indië)Sandor Ehrlich, alhier; Franz Johannes Bern- hard Rudolph Gombault, te Amsterdam; Franz Otto Hadicke, te Hendrie Ido-Am- bacht; Erich Hecht, te Haarlem; Ger trud Hulschlag, te Leusden (U.)Leonar dos de Jong, te Dongen; Heinr. Leven, te Ndona b. Ende (Ned.-Indië)Richard Ernst Lion, te Amsterdam; Fritz Mann- helmer, te Amsterdam; Josef Theodor Roosenboom, te Goch (Pruisen)Anna Rottger, te Swalmen; Georg Schmld- bauer, onderneming „Ambalatoe” bij Kl- saran (Ned.-Indië); Hendrik Schoenma ker, te Bimolten (Pruisen) Johanna An tonia Smits, te Emmerik (Pruisen); Jo hannes Antonlus Smits, te Emmerik (Pruisen); Wilhelm Johann Thuis, te Emmerik (Pruisen); Stepanka Walcher, wed. van aKrl Stachow, te Rotterdam: Gerhard Bernhard Schwieters, te Zwar- temeer; Bertha Julia de'Jong, te Don gen. Voorts Is Ingediend een wetsontwerp tot naturalisatie van: Alphonsus Blom, te Hoboken (België); Maria Angela Es- ders, te Venlo; Peter Johann Martin v. Hal, te Wlnnekendonk (Pruisen); Johan Carel Hamel, te Soerabaja (Ned.-Indië); Carl Arthur Kriek, te Waalwijk; Eduar- dus van Ruyk, te Berchem (België); Jo- set Lebhart, te Ubbergen; Frans Otto Leveltmann, te Amsterdam; Jean Hubert André Müller, te Recklinghausen (Prui sen); Annemarie Hilda Gerda Naumann, alhier; Adrianus Lambertus van Neder- kassel, te Schooten (Belgiëk; Rudolf Paul Neugebauer, te Gouda; Carl August Os per, te Nijmegen; Alardus Gerd Anton Spormann, te Utrecht; Karl Hermann Storbeck. te Soerabaja (Ned.-Indië)Jo hann Wilhelm Uebachs, te Horbach Aken (Pruisen); Marlnus Vlijm, te Hilversum; Herman Weingarten, te Velsen: Joseph i Florenz Wewerinke, te Uithuizen; Wll- JAPAN. Een Japansch-Siameesch militair verdrag? Verandering van koers in Bangkok. 1 De Siameesche mdnaster van Binnenland- sche Zinken is voor een belangrijke en ver trouwelijke missie in Japan aangekomen. Een Japanache handelsdelegatie is op weg naar Siam. Geruchten over een militaire overeenkomst tusschen Tokio en Bangkok doen de ronde. in de eerste plaats moest men de ont zaglijke massa's werkloozen weer aan den arbeid zetten, op elke mogelijke wijze en tegen eiken prijs. Dit is met behulp van het werkverschaffingsprogramma van 1945 geschied. Het aantal werkloozen was eind 19.55 tot ó,7J5 mlllioen gedaald en dit cijfer daalde in 1934 verder tot 2,24 mil- lioen. Eind October 1935 bedroeg het aan - tal werkloozen nog slechts 1.828.000. Terwijl nu de daling der werkloosheid in 1935 en grootendeels ook in 1934 het gevolg was van het programma van werkverschaffing tot eiken prijs, is de verdere verbetering aan andere reden toe te schrijven. Thans was ook de koop kracht der bevolking gestegen en de reconstructie van de Duitsche weermacht bevruchtte tenslotte de wapenindustrie. Hoe omvangrijk het werk van het Bu reau voor Arbeidsbemiddeling is geweest, blijkt uit de statistiek der arbeidsbeur zen. Reeds in 1933 werd arbeid voor 5,47 mlllioen menschen bemiddeld. In 1935 droeg dit cijfer 7,83 mlllioen en het nog niet vastgestelde aantai over 1935 zal zeker niet geringer zijn. Van bijzonder belang Is de verandering in de ontwikkeling der „noodstands” werkzaamheden, a.w.z werken, die wer den uitgevoerd met openbare middelen K onder voorwaart^, dat hierbij werkloozen te werk werden gesteld. In het voorjaar van 1934 bedroeg het aantal der gelijke arbeiders nog meer dan 600.000, welk aantal begin November 1935 tot nauwe lijks 142.000 was gedaald. Dit feit bewijst, dat de vooruitgang In het Duitsche be drijfsleven in het laatste jaar „echt” Is - geweest en kunstmatige middelen tot verlevendiging overbodig worden. Revanchematch te Weenen Op 22 Februari a.s. vindt in hotel Pan- haus een conferentie plaats, waarop de uoen de ronde. voorbereiding voor de revanchematch Er verandert veel in het Verre Oostfen. tusscnen Euwe en Aljechin een onder- Sindfe koning Sjoelalongkorn als Rama V werp van bespreking zal uitmaken. De j i j vroegere wereldkampioen, dr. Aljechin, zal op deze conferentie aanwezig zijn, 303 naar 's-Gravenhage; A. C. v. d. Zyden I van Koordeinde 70 naar Gouda; C. Toor van I Koordeinde 25 naar Boskoop; Oa. W. Cotn- peer van Zuidkade 166 nagr ouda; W. Keers van Bodegr. 31 naar Goes; Ja. T. Ketting van Henegouwerweg 46a naar BussumGe. van Oest van Kerkweg 23 naar Hoorn; H. W. Reugebrink van Kledkade 36 naar Gois- gel; H. Alphenaar van Zuidkade 236 naar Rotterdam; Ge. v. d. Berge van Noordeinde 116 naar Gouda; N. Straver van Pr. Hen- 1 driikatr. 11 naar Gouda; Ga. v. d. Lande van Brugweg 53 naar Woerden; Ma. Hage van Henegouwerweg 73 naar Hazerswoude; Nic. van Vliet van Bloemendaalsche weg 81 naar Gouda. Diefstallen van suiker geheel opgehelderd. Nog twee arrestaties. De politie heeft, naar de Telegraaf ver neemt, de ingewikkelde zaak van de suiker, diefstallen ten nadeele van de coöperatie „One Voordeel", waar een bediende in den loop van het vorige jaar ongeveer vijftig 'balen, elk van 50 K.G., suiker tot een total? Tuurde van ruim duizend gulden ontvreemd de en in verband waarmede reeds zeven ar restaties waren geschied, thans geheel op- gehelderd. Er zyn nog twee personen aan gehouden, een wijnhandelaar te Waddinx- veen en een bakker te Schoonhoven, die eveneens de ontvreemde suiker opkochten. Tegen de negen verdachten is proeesveihaal opgemaakt Van de gestolen goederen is niets terecht, gekomen. De suiker blykt verbruikt te zijn. De vader van twee verdachten, de land arbeider, die de balen in zijn schuur ontving en diens broer, die voor de expeditie riet suiker zorgde, hfeeft aangeboden de door deze diefstallen ontstane schade aan de coöperatie te vergoeden. Het is wel gebleken, dat den chef van de coöperatie geen enkele blaam treft. Door de groote aanwezige party en te meer omdat de suiker ook los in kleine hoeveelheden verkocht wordt, is op den voorraad geen toezicht te houden. In geen enkel opzicht is daarom van onvoldoende controle te spre ken. nis afgespeeld, die zulke belangrijke gevol- 1 gen kan hdbben als deze toenadering tot Japan. Siam wordt geheel door Europeesche mo gendheden omsloten. In een land, dat onge veer zoo groot is als Frankrijk, wonen rond 12 millioen menschen. Rijstibouw is de voor naamste bron van inkomsten, doch ook de peper groeit in dit land naast andere kolo niale waren), waarvan de gemiddelde jaar- lyikschtf temperatuur 26.7 graad bedraagt. Een vruchtbaar, interessant en... strate gisch belangrijk land, dat een sleutelpositie tusschen het Verre Oosten en den Indischen Oceaan inneemt. Tot diep in het Maleische Schiereiland strekt zich ook op het «ogen blik nog het Siameeséhe gebied uit, dat In de hand van 'een machtigen Europa-vyardig- gezinde-mogendheid van onberekenbare waarde zou kunnen zijn. Van hier uit ware een aanval op Singapore, op het Neder- land'Sch koloniaal gebied en zelfs op Britsch- Indië moeilik af te slaan. Door het Siamee- sche gebied zou een reeds geprojecteerd kanaal gegraven worden, dat Singapore ai zijn militaire waarde zou doen verliezen. Nu is een staatsbezoek intusschen nog geen verdrag. En de Engelsche vliegtuigen en panteerschepen voor de poorten van het land zyn zwaarwegende realiteiten. Maar toch doet men er goed aan, deze visite en de daaruit voortvloeiende gevolgen in het oog te houden. Japan’s plannen gaan zeer ver en voor Engeland is de situatie op h|t oogenbiik niet in alle opzichten gunstig. Het zou niet de eerste maal zijn, dat vroegere bondigenooten uit den wereldoorlog het met elkaar aan der stok kregen... (Nadruk verboden). Dinsdag 21 Januari. 6.— A.V.R.O. De „Octophonikers"; 7.— Strijkkwartet; 7.30 Engelsche’ les; 8.-— Nieuwsberichten; 8.10 Kovacs Lajus en zyn •orkest; 8.30 H. K. H. Prinses Juliana spreekt over: „De Kunst in nood”; 8.40 Kovacs La- jos en zyn orkest; 9.30 Hoorspel; 11. Nieuwsberichten; 11.10 Avro-decibels. 6.-— K.R.O.-melodisten; 6.40 Esperanto; 7.35 Gramofoon; 8.Nieuwsberichten; 8.10 Marek Weber’s orkest; 8.30 H. K. H. Prin ses Juliana spreekt over: „De Kunst in Nood"; 8.40 Marek Weber’s orkest; 9.30 So listenconcert; 10.30 Nieuwsberichten; 10,35 K.R.O.-boys; 11.15 Gramofoon. Woensdag 22 Januari. Hlilversum I, 1875 M.: V*A.R.A. 8. Gramofoon; 9.30 Onze Keuken door P. J- Kers Jr.; V.P.R.O. 10.—; Morgenwijding; V. A.R.A. 10.15 Uifczendinlg voor de arbeider.' in de Continubedrijven; 12.Gramofoon; 12.15 Orgelspel; 1.15 Gramofoon; 2.— Voor de Vrouwen; 2.15 Gramofoon; 3.'Voor de kinderen'; 5.30 Gramofoon. R.V.U., 6.30 A. Ricardo „Leven en Denken”; V.A.R.A. 7.— Sport. Theo Ramakers „Tafel tennis"; 7.15 Piano en Voordracht door Jor van den Bengh; 8.S.O.S.-berichten; 8.03 Nieuwsberichten en V.A-R.A.-Varia; 8.15 Opvoering van de Operette „Der Bettelstu- dent"; 9.45 Nieuwsberichten; 9.50 Toe- spraak door F. Dost; 10.— Vervolg Operet te-, 10.15 Orgelspel; 10.25 Gramofoon; 11.30 Hlollandsche Humoristen aan ’t woord. Voor gesteld doof Frans Nienhuys; 11.45 Nacht- silene met tusschenspelen Piano. Hilversum II, 801.5 M. N.C.R.V. 8 8.1* Schriftlezing en meditatie; 8.15—“9.30 Gramofoon; 10.3011 Morgeixliepst; 11 12 EensemWe van der Horst; 1212.15 Po litieberichten; 12.151.15 Vervolg Concert; 1.15*—2 Gevarieerd Gramofoon-concert; 2 3 Quatre-.Maine door Bets Nederkoom en Rie Daniëie-Warnier; 3.15—3.45 Lezen van Chr, lectuur; 3.45Gramofoon; 45 Zang- recital. 5—6 Kinderuurtje; 6—6.30 Laadbouwhalf- jiuKtje; 6.30—7 Onderrwysfonds voor de bin- ^wnvaart; 77.15 Politieberichten en Pers- '^richten van het Ned. Chr. Persbureau; -7.30 Een kwartiertje Radio-reportag^ -7.45 De Stichting Vddwyk te Ermelo B. Chr. Hamer; 7.458 Gramofoon; Weer- en Nieuwsberichten; 8.059 voordracht; 9—9.30 „Voor jonj i” „Zelf getuigen" door Dg. H. van st; 9.30—10 Orgelbespeling; 10— euwaberichten; 10.05—10.20 „Een tje voor het honderdruitig Bord” Schröder; 10.20—i 1.30 Gramofoon Rome, 420.8 M. 7.09—7.54 (Ban) Grieksch programma; 7.55 Lucia di Lam- mermoor”, opera van Donizetti. B r u s 8 e 1, 321.9 M. 6.20 Gramofoon; 6.35 Vioolreeital door Jozef van Poppel, a. d. vleugel Renaat van Zundert; 7.^) Vervolg vioolreciital8.20 Gramofoon; 8,50 „Die Lustige Witwe”, operette van Lehar, bew. door Gust de Muynök; c.a. 10.2011.20 Gra mofoon. Brussel, 483.9 M. 5.20 Dansmuziek u t St. Sauveur te Brussel door het Mickey's Club orkest o.l.v. Jeff Hallet; 6.20 Gram«- foon; 6.50 Gramofoon; 8.20 Gramofoon; 8.30 „Tristan et Iseult”, spel in drie bedrijven van J. Bedieren L. Artus; 10.5511.20 Stan Brenders en 'het Omroep-dansorkest. Deutschlandsender, (Rykszen 5 der), 1571 M.: 5.35 Piano-recital door Hanni Arens; 6.20 Uitz. uit Frankfort; 7.20 Kern spreuk;; 7.35 Uita. uit Berlyn; 8.05 Uit». u'J Koningsbergen; 9.50 Concert door H. Bre- den (alt-fluit) en W. Welsch (piano) 11.20 Dansmuziek. Vrijgesproken. De hier wonende A. B. had vanaf de Reeu- wijksche Brug over het ry'wielpad langs den straatweg gereden richting Gouda, hetwelk bjj Provinciale Verordening is verboden Dienovereenkomstig werd hij door de Reen wij ksche politie bekeurd. Woensdag stond A. B. voor den Gcud schen Kantonrechter terecht. Het O.M. vor derde L— boete. Verdachte meende dat hij niet strafbaar was en wees erop dat aan den ingang van het rijwielpad aan de Reeu- wyksche Brug geen waarschuwingsbord was geplaatst en hij dus niet weten kon, dat het rijden over het rijwielpad richting Gouda was verboder. Ds Kantonrechter snrak verdachte vrij. Het briefverkeer met België. Posterijen en Telegrafie bezigen het Nederlandsch. De Brusselsche Standaard heeft beschou wingen gegeven naar aanleiding van het be sluit der Nederlandsche regeering om zich voortaan van de Nederlandsche taal te be dienen in de diplomatieke betrekkingen met België. In deze beschouwingen stelt De Standaard de vraag, wanneer nu de beslis- sing komt, dat Nederland voor zijn brief wisseling onder meer met de post en tele grafie in België nog enkel het Nederlandsch zal gebruiken en de daarbij passende rege - ling van Belgische zijde. Dit is voor een verslaggever van het Al gemeen Nederlandsch Persbureau aanlei ding geweest om aan het hoofdbestuur van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie te viagen, welke regeling op dit punt wordt gevolgd. Men heeft hem medegedeeld, dat het hoofdbestuur reeds vroeger stappen heeft >1 gedaan om te verkrijgen, dat de correspon- t dentie tusschen het hoofdbestuur en de Bel- gische autoriteiten van de posterijen en van da telegrafie in het Nederlandsch wordt ge voerd. Als gevolg van deze stappen vindt de cor respondentie tusschen de Nederlandjché en de Belgische autoriteiten der posterijen reed sedert eenige jaren wederiteerig in hel f Nederlandsch plaats. j Wat den Belgischen telegraafdienst be treft, varnam de verslaggever, dat het Ne derlandsche hoofdbestuur der Posteryen hiermede ook al geruimen tijd Uitsluitend in het Nederlandsch correspondeert en dat de Belgische dienst van zyn kant aan het Ne derlandsche hoofdbestuur zooveel mogelijk in het Nederlandsch schrijft. Bond van Jonge Liberalen. Het bestuur. In dz te Amersfoort gehouden openbare vergadering van den Bond van Jonge Libe ralen is tot voorzitter van het hoofdbestuui herkozen mr. H. L. van Zanten (Rotter dam). Tot leden van het hoofdbestuur wer den gekozen de heeren J. Breedvelt, Den Haag en mr. R. P. 's Jacob (Amsterdam) in de plaats van mr. A. B. Adrian en ir. B. W. Haveman, die zich niet herkiesbaar had den gesteld. De heeren J. L. Verhagen Vlis- singen) en H. Korthals (Dordrecht) werden herkozen. De heer Haveman werd door het -o nieuwe hoofdbestuur herbenoemd tot redac- I zyner inwoning aangifte te doen (bannen xF», tt monTkzl REEUWUK. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Omon,uit Ouderkerk a. d. IJeael in E 59; J. L. van Leeuwen uit Heetn- steie in D 143; M. van der Graaf in E 133; A. J. Boere uit Polsbroek in K 41; H. Ver meulen In I 51; W. van Henk uit Ouderkeric a. d. IJsael in H 130. Vertrokken: A. de Jong uit H 140 naar Gouda, Onder de Boompjes 71; E. A. Lint hout uit E 52 naar Gouda, Bung. Martens singel 73; A. M. de Wit, uit D 5 naar Bode graven; T. van Essohoten uit E ‘1721 naar Ned. OosUlndië; M. J. A. Verwey uit E. 137 naar Bussum, Koopweg 74AP. van Bo degraven uit E 169 naar Boskoop, Ridder- buurt 47; W. de Veen uit K 53£naar Gouda Keizerstraat 170; A. de Raad uiTS 19b naar Doom, Pr. Hendritaweg 36; A. Vergeer, u t K 53 naar Haastrecht A 89; J. M. van Roon uit B 39 naar Voorburg, Willemötraat 1; C. van Dam uit B 87 naar Ned. Oost-Indië; J. Kasius uit B 63 naar Boskoop, Rey'ers- koop 329; N. van Dam uit <B 78 naar En geland. Europe^sche raadgevers en medewerkers in het land riep, om daarmede zyn mekme gezindheid te 'bewijzen en sinds Rama VI terwijl dr Euwe, die wegens andere be- onder Fransch-Engelschen druk aan den zlgheden persoonlijk niet aanwezig kan wereldoorlog deelnam, nadat hij zelf en zyn --- Hom voorvaderen een groot deel van het land aan Frankrijk (Indo-China) en een grooter deel aan Engeland (Burma, Singapore) had den afgestaan heeft er zich geen gebeurte- Ontslag op 65-Jarigen leeftijd. De S.D.AJ’.-raadsfr actie heeft efen adres aan den Raad ingediend met het verzoek te besluiten om aan gemeente-ambtenaren. die den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en pensioengerechtigd zyn, ontslag uit hun functie te verleenen. By inwilliging van dit verzoek komen voor ontslag in aanmerking de gemeente-ontvanger de heer C. Schalk- wijk en de heer J. Straver, opzichter van Elfhoeven.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4