Ho 19185 Dit blad v NA DE X De psycho] De au Het verrai Door de jongste dames-curslste werd auto by dr. G. Dekker gebracht, die de haar bekende eischen voor den aanleg won- 't 11 OE.\ OMTKEV Omme, die de wonden heeft gehecht. De de heer Niestadt uit 6 u. n.m. BINNENLAND. FEl verluid zouden de plannen, die inhouden de asphalteering van de IJsseldyk slechts nog wordt bevorderd. V. Industrie. De natuurlyke vestigingsplaatsen'voor de door de grootere mechaniseering van het bednji, welke dan haar beslag zou krij gen. filmoperateur Schoqnhoven. dank gebracht, de hoop uitsprekend, dat, hij van den bloei der jubileerende ver- eeniging nog lang getuige zou mogen zijn, hield de heer J. H. Spoormaker uit Bilthoven oud-voorzitter en r ter een toespraak. Lijst' van Ingelanden. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van den Polder „De Nesse” alhier zal ge durende 14 dagen, vanaf 22 Januari tot 5 Februari a.s. voor belanghebbenden ter in zage liggen ten huize van den secretaris. Binnen genoemden termyn kunnen tegen elk der op deze lyst voorkomende personen bezwaren worden ingebracht. Polder Kromme, Geer en Zyde. De lijst van Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Kromme, Geer en Zyde al hier is herzien en ligt tot en met 6 Februari a.s. ten huize van den secretaris, óen heer Ant. van der Lande ter. inzage voor belang hebbenden. De bouw van arbeiderswoningen. In verband met de circulaire van den Minister inzake wonlngcrediet voor de bouw van goedkoope arbeidswoningen, overweegt de Bouwcommissie alhier een voorstel aan den Raad te doen tot den bouw van een 10-tal arbeiderswoningen Examen Mode-Vakschool. Na een goed af gelegd examen voor een commissie daarvoor gekozen van de Ned. Mode-Vakschool Bond van Leeraressen en Directrices bij 't modevak- en kunst nijverheid onderwijs te Utrecht, slaagde te ’s-,Gravenhage voor leerares-coupeuse mej. M. E. van der Weel .alhier, met be voegdheid om als zoodanig op te treden Aangifte van paarden. De Burgemeester heeft er bij publica tie aan herinnerd, dat volgens art. S3 der Paardenwet leder die eigenaar of houder is van een 2-jarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Bur gemeester aangifte te doen, binnen een maand nadat de hengst 2 jaar is gewor den of In zijn bezit Is gekomen. Over treding wordt gestraft. Uitvoering „De Volksstem”. Vrijdagavond heeft de zangvereenlging „De Volksstem”, directeur de heer P. J. van Item uit Utrecht, In de zaal van mej. de wed- Van Rietschoten $en uit voering gegeven, die bijzonder goed is geslaagd. Na de zangnummers werden een tweetal tooneelstukjes opgevoerd, na afloop waarvan een gezellig bal plaats had. De Volksstem kan met genoegen op dezen welgeslaagden avond terug zien. Propaganda-avand Volksonderwijs. Op de te houden propaganda-avonden van de afd. Reeuwijk van Volksonder wijs zal als spreker op Dinsdagavond op treden de heer Hulsman en op Donder dagavond a.s. de heer Van der Most, bel den van Bodegraven. Het dooden van mollen. Door den Commissaris der Kóningin ‘s aan G. van ’t Hoog alhier vergtflfiöiing ver leend om op gronden van derden mollen te vangen en te dooden. ABONNEMt oezorging per Weliswaar ha< ven dat ze niet had deze zijn bracht dat de sa Maar het was d nog gelegenheid briefje zoo laat Inderdaad, ze verzonden; zóó van den agent i niet meer kon l En dat antwo wing in, die hi zou hebben gei dat hij haar no in Uxbridge ha» Winifred sproi hoed op, schoot de trap af, de st Weinige mint King's Cross in gaf naar Padd portieren warer. PREDIKBEURTEN. Donderdag 30 Januari. Ned. Herv. Kerk, *7 u. n.m. Ds. J. G. Woel- derink. REEUWIJK. Hulp bij brand Door het Gemeentebestuur van Reeu wijk is met de gemeenten Waddinxveen en Zwammerdam een overeenkomst ge troffen in verband met het eventueel hulp verleenen bij brand met de motor- brandspult. Naar h« LOL Abonnement» bö onza agent Onze bureau Interc. 2745. I nieuv bergamba nieuwere uuui UI jung-juc uamvu vuxkuk>vw auVy uy uiAJ. VCIU daarop aan den docent dr. Van Omme den heeft gehecht, g dank gezegd voor zijn onderwijs en de >- kennis die hij hen allen hand bijge- Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer G. dé Jong Azn. slaagde deze week voor het Mercurius- dlploma dubbel boekhouden. Asphalteering van het wegdek. Naar we vernemen beginnen de reeds lang gekoesterde plannen ten opzichte van het stofvry maken van het wegdek thans lykheid om de bebouwing en het wegen- verband langs Elfhoeven en ’s-Graven- broeksche pias nader te regelen, alsook de groote mate van bebouwing, welke reeds langs deze plassen heeft plaats gevonden, waren echter reden om dit gebied binnen het plan, dat de bestemming van den grond in onderdeelen regelt, te trekken. Het spreekt vanzelf, dat dit plan verder ook omvat de nieuw ontworpen woonwykjes aan weerszij den van de, Breede Vaart. Voor de verdere gemeente konden de noodzakeljjk geacnte regelingen worden getroffen met de midde len, welke het plan, welke de bestemming der gronden in hoofdzaak regelt, hiervoor biedt. Ernstige val. De heep C. Verwey, werkzaam by de graanhandelaren Gebr. Baas in de Kromme alhier, had Zaterdag j.l. het ongeluk, tenfijl hy met een zak graan op den nek uit een voor den wal liggend schip klom, uit te glij den, en in het ruim te storten. Hierbij kwam hij met de kin op den ijzeren bodem van het vaartuig, met het gevolg dat hy een kaakfractuur en bloedende verwondingen aan het gelarjt bekwam. Hij werd ijlings per wel deze moet herzien. De reeds vorig jaar genomen beslissing om geen mono polie te verleenen, geeft haar de gelegen heid om ieder geval op zichzelf te be: oordeelen en dus toestemming tot het doen houden van wedstrijden op baan of circuit te verleenen, wanneer en waar naar het oordeel der K.N.A.C de beste mogelijkheden in verband met den aard van den wedstrijd worden geboden. bracht. Als blijvend aandenken werd hem aangeboden een hulpmiddel voor de apotheek, met als Inhoud een bouquet bloemen voor mevrouw, die ook haar m^n welwillend al die avonden ten dien ste der vereeniging had moeten missen. Tijdens het practische gedeelte van het examen vereerde burgemeester mr. F. J. van Beeck Calkoen de vergadering jnet een bezoek, dat ten zeerste op prijs werd gesteld. De geslaagde cursisten waren de na volgende personen: Dames: A. C. J. van der Velden, Gr. Vonk-Noordegraai Andr.d., A. C. van den Broek, Gr. Opsehoor, S. Vonk-Noorde graai Gd., N. van Wijk, H. van Wijk en J. van der Velden. Heeren: C. de Vries, C. C. van Veen, C. Goudrlaan Fzn., Ant. Vonk-Noorde- graaf Kzn., Ant.Vonk-Noordegraaf Andr. zn., L. van Duyvendijk, P. van Dijken, Jac. Verkaik, J. Speksnijder, C. de Groot Izn., G. Burger Dzn. en G. de Jong Azn. Loop der bevolkte g. Vertrokken: C. Dijkman uit E 45 naar Gouda, Gr. v. Bloisstraat 2; H. Faase uit D 76 naar Oost-Indlë; P. de Jong uit 136 naar Polsbroek; C. C. Hoogenboom uit K io naar Linschoten. Ingekomen: C. E. van Wingerden In D 142 uit Barneveld. Filmavond. „De Macht van het Kleine”. Uitgaande van de Plaatselyke afdeeling van de Vereeniging „De macht van het Kleine, die zich ten doel stelt de verpleging van lyders aan vallende ziekten in haar in richtingen te Haarlem en Heemstede, zal Woensdagavond in het Gymnastieklokaal der O. L. School I aan de Dorpstraat alhier een filmavond worden gehouden, die de ar beid en werkwyze der vereeniging in beéid4 zal brengen. Des middags zal een voorstelling voor kinderen wordten gegeven. De leiding zal dies middags berustten by den héér W. A. Brou wer, en des avonds by Ds. J. G. Woelde- rink. De macht van 't kleine. Woensdagavond' 29 Jan. wordt in de O. L. school vanwege de Vereeniging „De macht van het kleine” een film vertoond, teneinde meer bekendheid te geven aan het werk der vereeniging. De leiding van dezen avond berust by Ds. J. G. Woelderink. ’s Middags vindt een voorstelling plaats voor kinderen. De leiding hiervan berust bij den heer W. A. Brouwer. Reddingsbrigade. De Reddingsbrigade houdt op 4 Febr. a.s. in de zaal van den heer N. J. v. Dam aan de Brug een ledenvergadering. De agenda vermeldt: Jaarverslagen van secretaris en penningmeester, terwijl een bestuursverkiezing zal plaats hebben. Aan de beurt van periodieke aftreding zijn mej. Nel. den Ouden (niet herkies baar wegens vertrek naar elders) en de heer Jac. van Roon (herkiesbaar). (Vaij onzen V.l Nu de verkiezing' tot het verleden bel daarvan bekend zij: correspondent eeni; mede over de politii land der Hellenen. De vraag, of na ning George II een zekerd is, is verkeei het regime is reeds die de autoriteit vu trekt. Ook de pril leiders hebben than Het is mogelyk, d soonlijk ontstemd staat niet de breei den langen duur eenige beteekenis Veel moeilijker geveh op de print liteit van de politie kenland. Doch ind deze moeilijkheid 1 gelijkertijd een go< van het politieke 1 in de psychologisi Grieksche staatsw De oorzai Tegenover de vf poljtieke twisten i over het algemeen nig begrip. Velen aan rijpheid van staatswezen. Het juist de krachtig politieken zin laat heele volk spoedi; leidt dan meer dar demonstraties. Wi gevoelig voor de i staatsburgerlijke r weer, zoodra zij ht deze rechten wil a Het Grieksche zyn vrijheid. De G gegroeid met de het individu; zij h zullen het nooit to* geregeerd worden ment in het jaar eenige maanden ja schende idee van 1 is die van de waar die in de vrye on’ ten door geen ing hinderd mag won wezenlijke trek va dat hierin op het het zich menigma zijn minst genoi Als een dichter naar pen en papie een ingeving als 1 Woningbouw. Aan de ambachtslieden W. Trouwborst (timmerwerk), C. Spek (metselwerk), P. van Reeuwyk (schilderwerk), H. J. Carlier, a. d. IJssel (lood- en zink werk), W. Krouwel (smidswerk) en M. Stol- ker (electrificatie) is onderhonds opgedra gen het bouwen van een woonhuis op een perceel bouwgrond aan de iSch^apjeszyde- weg, voor rekening van den heer C. Slinger land alhier. Genoemde aannemers, voor zoover geen woonplaats vermeld, ^woneu allen alhier. Versch brood bij het ontbijt. De meenxng der bakkersgezejfenorganisaties. De secretaris van den Nederlandschen Bakkersgezellen Bond, de heer Is. Goud- smit, heeft desgevraagd aan een redac teur, van het Algemeen Nederlandsen Persbureau zijn meenlng kenbaar ge maakt over het thans weer opgedoken vraagstuk van verstrekking van versch brood voor gebruik bij het ontbijt. De heer Goudsmlt zelde, dat zijn orga nisatie het standpunt der voorstanders van de opheffing der afleveringspara- graaf niet kan deelen. In dit verband kan eraan worden herinnerd, dat het congres van den R.K. Bakkersbond van September 1934 zich met groote meerder heid van stemmen tegen het plan tot wetswijziging ten opzichte van het ver- koopsverbod heeft uitgesproken, nadat dit reeds eerder was geschied op de jaar vergadering van den Nederlandschen Bakkersbond. Als verder bewijs van de afwijzende houding van vele bakkerspa troons ten aanzien van eventueele Op heffing van het afleverlngsverbod' moge dienen het groote aantal Ingezonden stukken, waarin handhaving van den be- staanden toestand wordt bepleit. De be wering van de voorstanders van een ge wijzigde regeling, dat door de vooruit gang van de techniek in het bakkersbe drijf, de aflevering van versch brood in de vroege morgenuren niets meer in den weg zou staan moge misschien gelden voor de groote goed-geoutilleerde bedrij ven, de kleine bedrijven, welke de meer derheid vormen, zouden bij de Invoering van een desbetreffenden maatregel on herroepelijk in het gedrang komen Indien de kleine bakkerijen eerst zou den moeten zorgen voor het kleine brood voor het ontbijt, zouden deze niet gereed komen met - productie van het groote brood, dat de rest van den dag moet worden afgeleverd en dat meerendeels bestemd is voor den koffietafel van twaalf uur. Het belang van de kleine bakkers moet den doorslag geven omdat zij het grootst in aantal zijn. In de pro vincies Friesland, Groningen en Drente bijvoorbeeld heeft men nagenoeg niet anders dan kleine bakkers. Het is niet juist, dat de meeste bak kers over moderne machines of over mo torische kracht zouden beschikken. Zij zouden tot aanschaffing daarvan ge dwongen worden, indien zij in de vroege uren het brood zouden mogen afleveren. Laat m§n niet vergeten, aldus de heer Goudsmlt, dat, vooral op het platteland, veelal op zeer primitieve wijze wordt ge - arbeid. Meestal heeft men het daar niet verder kunnen brengen dan de aan schaffing van een kanaaloven, welke niet anders is dan een verbeterde ouderwet- sche oven. De heer Goudsmlt wees er verder op, dat de Hooge Raad van Ar beid in Maart 1932 de vraag van den minister of het wenschelijk is het moge lijk te maken, versch klein brood zoo tijdig verkrijgbaar te stellen, dat het nog voor het ontbijt kan dienen, met 19 tegen zeven stemmen ontkennend beantwoord. Daarbij was het voornaamste argument, dat het kleinbedrijf in den knel zou ko men en dat de distributie moeilijkheden zou opleverenf omdat men het brood niet uitsluitend in de winkels kan laten af halen. Het op een uur vroeger beschikbaar stel len van versch brood is dus alleen moge lijk voor de groote bedrijven, die om drie uur met den vóór-arbeid mogen begin nen. De kleinere bakkerijen, die niet over de benoodigde technische installaties be schikken en bovendien geen vergunning voor den vóór-arbeid hebben, zullen niet tijdig met de productie gereed kunnen zijn. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Jubileum vergadering „Joubert”. Donderdagavond j.l. kwam de schiet- vereenlging „Joubert", afd. Volksweer baarheid ter gelegenheid van haar 35- jarig bestaan in de bovenzaal van de Harmonie op het dorp alhier in feeste lijke vergadering bijeen. 1 De voorzitter de heer N. van Wijk riep alle aanwezigen een woord van welkom toe, inzonderheid aan burgemeester mr. F. J. van Beeck Calkoen, den heer A. G. Mohr uit Bilthoven, eere-voorzitter, en den heer J. H. Spoormaker uit Drieber- i ken, oud-voorzitter en mede-oprichter, 1 alsmede aan de aanwezige deelnemers van den gehouden jubileumwedstrijd uit alle oorden des lands Ernstige val. De heer K. van R., schippersknecht op het motorschip „Strijd en Volhard”, schipper A. Speksnijder alhier, kwam zoodanig op het dek te vallen, dat hij ernstige verwondingen aan zijn onder kaak bekwam, en zich ijlings onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Autorenbaan-plannen. De K.N.A.C. en de snelheidswedstrijdén. In een der zalen van het Secretariaats- gebouw aan de Lange Vijverberg te s-Gravenhage heeft in een persconfe rentie de voorzitter der K.N.A.C. mr. J. Linthorst Homan het een en ander me degedeeld omtrent den stand van zaken betreffende de renbaanplannen. In het kort zette de heer Homan de geschiede nis van de renbaanprojecten, welke in de laatste jaren de hoop op snelheids wedstrijden in ons land deden hèrleven, uiteen, waarbij hij er nogmaals op wees, dat de Heerlensche plannen, welke vrij wel in vervulling beloofden te gaan, ten slotte toch geen voortgang hebben ge vonden. Er verandert in den loop van een of een paar jaar zeer veel in de automobiel- sport, vooral als gevolg van de immer voortschrijdende techniek. Evenals Sir Malcolm Campbell genoodzaakt was om zijn verdere recordpagingen naar een groot zoutmeer bij Salt Lake City te ver leggen, omdat het strand van Daytona niet meer voor snelheden, welke thans door hem konden worden bereikt, ge schikt was, zoo blijkt ook in de automo- biel wedstrijden een tegenstelling te zijn ontstaan tusschen de te groote snelheden der renwagens en de geschiktheid voor deze races van de bestaande circuits en banen. Het gevolg is, dat de Internationale snelheidswedstrijden vóór automobielen een veranderd beeld gaan geven, door dat de wedstrijden voor renwagens veal- al zullen worden vervangen door races, voor sportwagens, zooals reeds het geval is met den Grooten Prijs \p.n Frankrijk, welke dit jaar niet door repwagens veel al zullen «worden vervangen door races voor sportwagens, zooals het reeds het geval is met den Grooten Prijs van Frankrijk, welke dit jaar niet door ren wagens maar door sportauto’s zal wor den bestreden. Daaruit vloeit logisch voort, dat de K.N.A.C. zich ernstig heeft moeten bezigheden met de vraag of zij Zondag 2 Februari. Ned. Herv. Kerk, 9.30 u v.m. en 6.30 u. n.m. Ds. J. G. Woelderink. Wykgiebouw, 9.30 u. v.m. en 6.30 u. n.m. De heer A. de Redelijkheid, godsdienst onderwijzer. Geref. Kerk, 9.30 u. v.m. en Ds. D. A. Vogel. Een zaak die 50 jaar bestaat. Op 1 Februari zal het vijftig jaar geleden zyn dat door den heer G. J. Docters van Leeuwen te Ouderkerk a. d. IJssel heel be scheiden werd opgericHtl een winkel in huis houdelijke artikelen, welke intusschen na ln- en uitwendige verbeteringen, is gegroeid tot een winkel die heden in zyn soort wezen mag. Het zal den heer Docters van Leeuwen op dien eersten Februari zeker niet aan belang stelling ontbreken. Wy vestigen vooral'ook de aandacht op een betreffende advertentie in dit nummer. bliceerd, zoodat we thans alleen met de vermelding volstaan. Deze plechtigheid werd verricht door burgemeester Van Beeck Calkoen. De prijzen bestonden uit fraaie kransen, bekers en medailles. Na beëindiging hiervan werd gepau zeerd, waarna de film weder draalde. De trekking van de prijzen eener gehouden verloting ten bate van de kas der jubi leerende vereeniging, hield daarop de aandacht der aanwezigen gespannen. Nogmaals werd gepauzeerd, waarna de film voor de laatste maal de aandacht vroeg. Tenslotte dankte de voorzitter allen die op eenigerlei wijze tot het welslagen van deze, herdenkingssamenkomst had den medégewerkt. De vereeniging „Jou bert” kan met voldoening op dezen avond terugzien. De 25ste R.A.I.-tentoonstelling. Op de H.A.I.-tentoonstelling vraagt dit jaar de afd. bedrijfsautomobielen de bizondere aandacht. Ongeveer de geheele wereldindustrie is hier door een keur van technisch schitterend verzorgde be drijfsvoertuigen vertegenwoordigd. Het internationale karakter van deze speciale expositie blijkt uit de volgende gegevens: Amerika komt in deze afdee ling uit met 16 verschillende Inzendin gen, Duitschland vraagt de aandacht voor de producten van acht der grootste fabrieken, Engeland en Frankrijk komen elk met drie groote inzendingen uit, i Zweden en Zwitserland bezetten elk één stand. Opmerkelijk is het groote aantal Nederlandsche inzendingen; behalve de Nederlandsche Ford-fabrieken komen nog acht Hollandsche firma’s met be langrijke inzendingen op het glbied van touringcars, omnibussen en vrachtauto's uit. Het ligt vopr de hand, dat deze bran- 1 che der Hollandsche nijverheid zich ge specialiseerd heeft in de richting van een complete serie vervoermiddelen, waar van het dood gewicht ten opzichte van het nuttig laadvermogen tot de geringste verhoudingen is gereduceerd, zulks om aan den hoogen belastingdruk op zware motorvoertuigen te ontkomen. Over de geheele linie zal men trouwens verschei dene Interessante oplossingen kunnen vinden die tot doel hebben de bedrijfs economie te verbeteren. Terwijl de reductie van het overtollig gewicht eenerzijds aanleiding heeft ge geven tot toepassing van lichter mate riaal met behoud van dezelfde soliditeit, waardoor o.m. een aanmerkelijke brand- stofbesparing wordt verkregen, wordt vrijwel algemeen gestreefd naar een ver betering van de koetswerkvormen vol gens het stroomlijnprincipe, waardoor minder arbeidsvermogen re loor gaat aan het overwinnen van den luchtweerstand. Een niet minder effectief streven naar bezuiniging van de bedrijfskosten vindt men in de toepassing van speciale moto ren, geschikt voor ruwe olie als brand stof. De Diesel-motor wint geleidelijk veld en van dit feit geeft de R.A.I. een getrouw beeld. Amerika, Duitschland, Frankrijk en Nederland exposeeren niet minder dan zeven verschillende typen Dieselmotoren Wie zich voor de voornaamste tech nische nieuwtjes op dit gebied interes seert, vindt op de Amsterdamsche ten toonstelling vrijwel alles bijeen wat de wereldmarkt in dit opzicht aan te bie den heeft. Rijwiel ontvreemd. Donderdagavond werd ten nadeele van den heer P. Kleybeuker in de Kromme al hier een rywiel ontvreemd, dat aan den kant van den weg was neergezet. Van den dief stal werd aangifte gedaan by den Ryksvelu- wachter. Het verdient de overweging van alle wielrijders om hun rijwielen des avonds niet onbeheerd langs den weg te laten staan. Opname van een artikel in de Politieveror dening dat dit strafbaar stelt, had waar schijnlijk het gewenschte effect. „Hulp in Nood”. De vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken „Hulp in Nood” kwam Dins dagavond j.l onder voorzitterschap van den heer A. de Jong in algemeene jaar- lijksche vergadering bijeen. Ten aanzien van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar, kan het volgende worden aangestipt: Gewoonlijk om de veertien dagen kwa men cursisten en oud-leerlingen met of zonder dokter samen, om de aangegeven opgaven uit te werken. Een paar dezer, moesten wegens vertrek naar elders worden afgeschreven Verschillende malen mocht door een cursist eerste hulp worden verleend, zelfs eenmaal bij een drenkeling waarbij de levensgeesten reeds bijna waren geweken welk resultaat voor alle cursisten een spoorslag was, om met nog meer activi teit op den ingeslagen weg-voort te gaan. Het materiaal der vereeniging verkeert in goeden staat, en werd aangevuld met een vijftigtal spalken, welke door een der cursisten belangeloos werden in orde ge maakt. Zij werden over de cursistefi ver deeld, en toegevoegd aan het verband - koffertle, waarover elk hunner beschik king kreeg, en dat de noodigste verband middelen bevat. Het hoogtepunt vormde de eindcursus gegeven door dr. L. G. van Omme, waar bij twintig deelnemers en deelneemsters met goed gevolg examen aflegden. Ten aanzien dezer eindcursus is het volgende vermeldenswaard Zij x^erd gegeven in de o. 1. school I aan de Dorpsstraat, waarbij dr. A Mon tagne Izn. als examinator optrad, in tegenwoordigheid van den docent dr. L. G. van Omme, en een vijftal bestuurs leden. Tot groote vreugde van alle aan wezigen, kon dr. Montagne tenslotte meedeelen, dat de 20 cursisten waren ge slaagd voor het diploma, waarbij hij én docent én cursisten gelukwenschte met dit resultaat. Hij releveerde hierna dat allen nu weten wat zij bij een ongeval mogen en moeten doen, maar ook dat ze nu duidelijk weten wat ze niet moeten doen, hetgeen hij met een practisch voor beeld illustreerde. Geslaagd. Ook onze dorpsgenoot de heer H. Groen, slaagde vorige week te Rotterdam voor het Mercurius-diploma boekhouden. Op de vraag of de meenlng juist ge- acm moet worden, dat een vervroegae van renbanen dien te handhaven, dan beschikbaarstelling van versch brood sou leiden tot een toeneming van het ver bi uik en daardoor weer tot een vermin dering van de werkloosheid, antwoordde ue neer Goudsmlt, dat van den maat regel inderdaad eenige toeneming van ae broodconsumptie kan worden ver wacht. Deze toeneming komt slechts voor rekening van een kiem gedeelte der bevolking, aangezien het broodverbruik als een gevolg van de werkloosheid bij de arbeidersgezinnen, die de groote meer- derneid vormen, sterk gerantsoeneerd is. Bovendien heeft het grootste gedeelte van ue broodconsumptie later op den uag plaats en met by het ontbyt. Het brood is dan in geen geval meer warm- versen, zooaat hiervan geen vermeerde ring van het verbruik is te verwachten. Het is voorts zeer twijielachtig of een van van nieuwe werkkrachten zou noodig maken; Van een rydende auto gevallen. Vrijdag j.l. reden eenige schooljongens alhier mee op de vrachtauto van den melk- handelaar J. Trouwborst. Zy bevonden zich Oud-burgemeester Van Waning, kon 1 achterin en zaten gedeeltelij* op de in de wegens ziekte niet aanwezig zijn, hetgeen een schrijven, dat de meest aangename herinneringen opwekte, berichtte. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Maria Cornelia Stephlna, d. v. H. A. Moerings en C. J. Rietveld. Hendrikje, d. v. H. C. Groenendijn en H. de Hoog. OVERLEDEN: A. van Os, 80 jaar, wo nende te Waddinxveen. GEHUWD: H. Molema en Tr. van den Berg. uitbreiuiug hier ter plaatse moet gezien wor men ais bouwen tangs wegen, meentien te auiuieu voistaan met net maKen van, ee.. negeung tangs ue bestaanue wegen. De met maze uitoreiuing gepaard gaanue toenainj van net verzorgeiwi geüeene der bevoiKin^ vindt voldoende* vestigingsgelegenncid aan gewezen in en -by de oude kern van Keeu- wyg. w u. Wegens erband. in het algemeen is er geen aanleiding um in uit gedeelte van de gemeente'belangt yKc maatregelen te treffen ten aanzien van net wegenverband. Echter werd een verbinding ontworpen van Kandenburg met den nieu wen provincialen weg ten Dosten van de Gouwe (lengte 450 M.j. Indien ook de aan sluitende Nieuwe Kerkweg de noodrge ver betering ondergaat, zal net verkeer hier mede zeer gebaat zyn, terwijl uok de aan- en al voer te water (Gouwe) ter plaatse zeer 1 j eventueele geringe vermeerdering net broodverbruik de aanstelling De natuurlyke vestigingsplaatsen'voor de --■- industrie zyn de gronden langs Gouwe (te- eerder zal het tegendeel het geval zijn wona tmi.imon oarj FrOVinClaleWeg) ell i vens gelegen aan Provinciale.! weg) langs IJssel. De voorwaarden voor deze vestiging zyn in het plan geregeld. VI. Algemeene opmerking. Aanvankelijk heeft het in de bedoeling gelegen het geheele plassengebied op te ne men in het bestemmingsplan. De wensche- Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: 8. Bos en O. Noor- lander. GETROUWD: L. van Loon en Ch. van Zwienen. OVERLEDEN:'A. Berger, 10 j., z. v. A. Berger en A. Lingen. auto staande kannen. Doornat de chauffeur wat .nel remde, schoot een der jongens, dc omstreeks 10-jarige P. Goudriaan, over de Hierna zag de voorzitter met genoegen bussen heen en viel op den weg. De knaap terug op de gehouden jubileumwedstrijd, i bekwam een lichte hersenschudding en bloe- terwijl hij tenslotte nog een woord van dende verwondingen aan gelaat en knieën, welkom richtte tot het trio Van der De chauffeur nam hem mee naar dr. van Wouden uit Gouda, dat voor de muzikale Omme, die de wonden heeft gehecht. De opluistering zou zorg dragen, en tot de toestand van den jongen is thans redelijk, filmoperateur de heer Niestadt uit 2 jhoqnhoven. Vervolgens ging hij over tot het hou den van een historisch overzicht. Nadat de voorzitter den spreker had •f vasteren vorm aan te nemen. Reeds zegde de Minister om het werk in werkverschaf- c x te d°en uitvoeren, subsidie toe. Naar medeoprich- Naèat ook hem door den voorzitter 1 door twee bierby betrokken instanties moe- was dank gebracht, ging men over tot I ^n worden goedgekeurd, het uitreiken van de prijzen van de na- i tionale schietwedstrijd welke in Dec. ter o gelegenheid van het 35-jarig bestaan werd gehouden’. De uitslag van deze wedstrijd met de namen der prijswin naars werd reeds door ons in Dep. gepu- Nieuwerkerk

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4