NIEUV No 19138 Dit blad v< I I Het verradei w Berlijn en De V BERGAMBA I^IEUWERK GEMENGD NIEUWS. maakt. UIT DEN OMTREK. LUCHTVAART. 1 wet. Van de worst kon niets meer wor- den achterhaald. Februari. RADIO-NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. Hiervoor moet dan ook worden gebezigd FEUIL muziek. 11.15—11.20 Christus vincit, Liszt. I gen is groot. De heeren G. de Jong en K. van Zoest MARKTBERICHTEN HOOFD#! I Op he «ADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT onmiddellyk inzag dat het een groot opout- «•oud zou geven, voor men weer in staat zou 1 De vertraginir van de „Kwak" en hef gebeurde met de „Kievit”. Een onderhoud met den heer N. Indië uitgevochten worden. Wel zal ik hier belangrijke besprekingen hebben met den directeur jhr. Rensdorp en met den gedele- Kerk doisp Reeuwijk, werd afscheid ge nomen van den penningmeester de heer L van Bommel, zulks wegens vertrek ult- deze gemeente naar elders. Hem werd voor de bewezen diensten welke hij gra- Naar het E LOL 18 Geknoei met ondeugdelijk vleeSch. Bij het onderzoek, dat de gemeente politie te Meppel Instelde naar de in komsten, van zekeren G. T. aldaar, die Moge elke bloeme De vrucht der levei ABONNEME oezorging per 1 gen wordt door heil zooeven genoemde mo del XIÜ. Het was een groote tegenslag voor ons, zoo onherberg- Abonnemente bö onza agente bureami 2745. P< Ouzer Interc. Een duif in doodsnood. Den valk door een spiegelruit ontvlucht. Terwijl de postduivenhouder, de heer E. Oosterhuis te Warffum, zijn duiven los liet om hen even te laten luchten, kwam juist een valk aanvllegen, die een der duiven tot zijn prooi wilde maken. De bedreigde duif vloog in wilde angst dwars door een groot venster van den heer Rietema, die in alle gruizelementen was. Wonder boven wonder kwam de duif er goed af zonder eenig letsel. Het dier zette zich in de kamer op een deurkozijn waar het zich liet vangen door zijn eige naar. Een ontrouwe postbode. Voor een luttel bedrag zijn betrek king in de waagschaal gesteld. Op last van den officier van justitie heeft de Rotterdamsche politie een 24- jarigen besteller bij de posterijen aange houden, wegens verduistering van geld, dat hij uit hoofde van zijn betrekking onder zich had. De betrokkene, die vol ledig heeft bekend, is reeds 7 of 8 jaar bij de posterijen in dienst. Het verduis terde bedrag is... 3 groot. De man is opgesloten. Nispen voelde de be- ^pmziende zag hij den man niet meer. Men vond hem gewond langs den weg liggen. Onmiddellijk werd politie en dokter gewaarschuwd, doch toen deze arriveerden bleek de man raads te zijn overleden. Het bleek zekere J. Maas uit Hoeven. Het lijk Is naar het lijkenhuis van het r.k. ziekenhuis Cha- ritas te Roosendaal gebracht. MOORDRECHT. In kuip met kokende verf gevallen. Op de Kon. Ver. Tapytfabriek was Don derdagmiddag de arbeider S. Blonk in de ververij werkzaam het geverfde garen uit dfe kuipen met verf te halen. In groote kui pen wordt het garen geverfd, waarin die verf door middel van stoom kokend gemaakt wordt. Is het garen voldoende geverfd, dan haalt men het met ijzeren' haken uit de kuipen, waarna men de gebruikte verf weg laat loopen. Terwijl Blonk hiermede bezig was, viel de yzeretn staaf in een reeds leeg gehaalde kuip. Derikeiïde dat de kokende verf ook reeds weggei oopen zou zijn, sprong hy .zonder zich hiervan eerst te overtuigen, in de kuip. Er stond echter nog bijna 50 c.M. kokende verf in de 'kuip. Overdekt met brandwonden aan beide beeüen, werd hy uit de kuip gehaald en onder geneeskundige hulp gestold. Tot penningmeester is thans benoemd I de heer A. van Spengen Jr. Slachtpaarden le kw. 41, 2e kw. 34, 3e kw. 25. Prijzen per stuk: Nucht. slachtkal veren 6—54; Nucht. fokalveren 13—10—3; Slachtpaarden 150—100—70; Werkpaarden 250—160—30; Hitten 110—90—60; Stieren 200—;6O—116; Kafkoeien 175-140-90; Melkkoeien 18014595; Vaarzen 110 80—60; Pinkeni 90—70—65; Graskalveren ge verbetering aangebracht door het dem- Veemarkt Rotterdam. 11 Febr. Aanvoer in totaal 3896 stuks. Paarden 221, magere runderen 718, vette runderen 810, vette kalveren 115 graskalve ren 12, nucht. kalveren 1683, schapen en lammeren 206, bokken of geiten 11. Prijzen per KG.: Vette koeien le kw. 47, 2e kw. 42, 3e* kw. 28—34; Vette ossen 1e kw. 44, 2e kw. 40, 3e kw. 30—34; Stieren le kw. 43, 2e kw. 39, 3e kw. 30—34; Vette kalveren le kw. 90, 2e kw. 80, 3e kw. 55— 60; Schapen. 41—37—29, p?r stuk 19—15— 10; Lammeren 4338—28, per stuk 17—14 —8; Graskalveren le kw. 44, 2e kw. 36; Nucht. slachtkalveren le kw. 25, 2e kw. 20; pen van de sloot. De pogingen aangewend om. 'het plein met iboomen te beplanten lie pen op niets uit. Misschien weten de kwee kers er raad op. De kleuterschool werd bezocht door een 33-tal ingeschrevenen. Thans was het be- zoek door ziekte van de, kinderen zeer ach- teruitgegaan. Het hoofd van school vertelde vele bijzonderheden over het leven en ge- woonten van bewoners van Abessynië, toe gelicht met lichtbeelden. Mej. de Boer las een gedeelte voor uit het boek „Bartje” van Annie de Vries. In de pauze werd gelegen heid gegeven het werk van de kinderen te Dinsdag 11 Februari. Hilversum I, 1875 M. 55.30 Voor kleine kinderen door Mevr. Ant. v. Dijk; 5.30 V.P-R.O. By bel vertellin gen. XIV. Dr. B. J Aris% 6—6.45 A.V.R.Ü. Dinermuziek door „The Continental Five”; 6.45—7 De A.V.R.O.-Decilbels o.l.v. Eddy Meenk; 7—7.05 „...En nu, naar bed!” 7.05 —7.15 Gramofoon; 7.157.30 Causerie door Dr. L. Heyermans „Bestryding der Diphte- rie”; 7.30—8 Engelsche les door Fred Fry; 88.10 Nieuwsberichten; 8.1010.25 Een gezellige avond. Het begint met de Decibels; Vereeniging van Veeverzekering „St. Izodorus”. In de onder voorzitterschap van den heer J. de Jong Lz. gehouden jaarvergadering van de Veeverzekering „St. Izodorus” te Reeuwijk» werd de rekening en verantwoor ding van den penningmeester goedgekeurd. Wegens de gunstige toestand der kasmidde len werd besloten, om voor 1936 de halve premie te heffen. In den loop van ’t jaar moest slechts voor één rund worden uitge keerd. terwyl bleek dat 436 stuks vee was Ziekenhuisverpleging. Het Onderling Fonds voor Ziekenhuis verpleging voor keeuwijk en Omstreken hield Zaterdagavond in de zaal van den heer N. J. van Dam een openbare ver gadering, waarin voor het Fonds als spreker optrad de heer C. Stolk uit Was senaar, voorz. van de Federatie vanVer- eenigingen voor Ziekenhuisverpleging. De zaal was bijzonder slecht bezet. Be halve het bestuur waren slechts een viertal toehoorders aanwezig. De voordeelen van aansluiting bij On derlinge Fondsen tegenover particuliere maatschappijen, werd door den spreker duidelijk belight. Het was een leerzame avondde thuis blijvers hebben veel gemist. Wij vernamen nog dat met Juli a.s. wederom een nieuw tarief zal worden ingevoerd van 2 cent per lid, waarvoor alls zal worden verstrekt, behalve het gebruik van een operatiekamer en ver bandmiddelen. Het secretariaat van het Onderling Fonds voor Reeuwijk en Omstreken is ge vestigd bij den heer C. van der Starre in de afdeeling Sluipwijk. 11 Februari. Hoogste stand 769.7 te München. Laagste stand 745.2 te Haparanda. Verwachting: Zwakke tot matige ooste- li.jlke tot ■zuidtelij’ke wind. Toenemende bewol king. Weinig of geen nieerslag. Aanvanke lijk matiige later afnemende vorst. „En”, vroeg de corr. den heer Nieuwen huis, f(hoe gaat het met de K.N.I.L.M.?” „Uitstekend”, zeide de heer Nieuwenhuis. „Om dat te kunnen begrijpen moet u zich even indenken, dat wij Nederland en ons In dië als twee belangrijke centra voor de na tionale luchtvaart moeten beschouwen en als u dan naar dat tweede centra kijkt en even de mogelijkheden in oogenschouw neemt, voor uitbreiding in de toekomst, naar Indo-China, naar Australië, naar de Philip- pijnen en waar ook, dan zult u begrijpen wat ie four ik bedoel als ik zeg, dat dit een tweede cen trum is voor onze mogelijkheden. In een onderhoud dat de Gouverneur-Ge neraal mij kort voor mijn vertrek toestond, was Z.E. ook blijkbaar van dezelfde mee- ning. Wij vliegen op het oogenblik met drie Douglasvliegtuigen. Alles marcheert prach tig. U zult vernomen hebben, dat wy pas onze nieuwe lijn doorgetrokken hebben naar Bandjermassin en Balikpapan, welke lijn mogelijk de aanloop is voor eventueele door trekking naar de Philippijnen en zoo zouden wij op alles oog, wat nog verdere aanleiding tot uitbreiding kan zijn. Ik ben niet in Ne derland voor besprekingen wat dat betreft. Dat moet immers op de plaats zelf, d.w.z. in SCHAKEN. Kevanche-match EuweAljechin. Voortzetting der onderhandelingen te Weenen. Naar wij vernemen zal dr. Aljechin op 2D Februari a.s te Weenen arrlveeren voor het voeren van onderhandelingen met den directeur van het Panhans- Hotel op de Semmerlng omtrent de even- tueele daar te houden revanche-match. om het wereldkampioenschap tegen dr. Euwe. Bij de besprekingen zal ook aan wezig zijn dr. Hans Kmoch als vertegen woordiger van het Euwe—Aljechin-Co- mlté te Amsterdam. Verder valt omtrent het al of niet doorgaan van de match in Oostenrijk nog niets mede te deelen. Zooals men weet kan dr. Euwe in ver band met zijn werkzaamheden geen an deren tijd vrijmaken dan van October tot December van het volgende jaar. Zesde Primavera 1936. Bijzondere cactussen. Voor de van 919 April a.s. te Rotter dam te houden zesde „Primavera” zijn eeni- ge inschrijvingen inigeikomen van heel bij- korning van ongewenschte toestanden is het dan ook noodzakelijk, dat het thans ge- plaatste bord wordt verwijderd en vervan- I voor ae oewezen diensten weiKe hij gi»- tls veftichtte, een cadeau aangeboden. Verdachte: Haarverven is een belangrijk onderdeel van ons vak en verdachte heeft te gpeder trouw gedacht, dat hij daarmee ge- I diplomeerd was. I De president wyst verdachte er verder op dat het diploma is uitgegeven door een haar- verffabrikant en dat een goede afnemer van de fabriek dergelyke diploma’s krijgt, zon der dat er naar de bekwaamheid een onder zoek wordt ingesteld. Daarbij is het diploma van uw vader afgegeven. Verdachte: Neen, zeker niet. Het diploma was voor mij. En men krygt dat ook zoo maar' niet. De president: Vindt u het zelf niet een beetje onoprecht Verdachte. Neen. Ik kan er goed mee overweg en het diploma is daarvoor, dat de dames zich bij my thuis zullen voelen, als zij zich laten verven. De importeur C. C.,M. Wemekinck te Am sterdam is vertegenwoordiger van een haar- verffabriek. Hy heeft sedert jaren dege lijke verf geleverd aan verdachte’s vader en ook het diploma heeft hij aan den vader afgeleverd. Dit was echter bestemd voor den zoon. Het diploma is uitgereikt op advies van getuige’s vertegenwoordiger. Het diplo ma dient om reclame te maken voor de verf van verdachte’s fabriek en tevens om het publiek zekerheid te geven, dat het goed en ..vakkundig behandeld wordt. De president: Maar zoo’n diploma wordt toch aan ieder afgegeven, die voldoende verf afneemt Getuige: Neen, zeker niet, het wordt ook wel eens geweigerd. Rechter, mr. Van Vollenhoven: Dan be taalde die afnemer zeker niet! Als getuige a décharge wordt dan ge hoord de reiziger P. van 'Zanten, die ver dachte al reeds acht jaar kent. Het diploma is eerst uitgereikt, nadat getuige er zich van op de hoogte gesteld had, dat verdachte het haarverven meester was. De kapper J. W. Kronenburg uit Den Haag, eveneens getuige a décharge, ver klaart, dat het haarverven - een belangrijk onderdeel is van het kappersvak en het is usance in dat vak, dat iemand, als hij voor een onderdeel een diploma verworven heeft, op welke manier hy dit ook gekregen heeft, zich gediplomeerd kapper noemt. Zoo heeft men gediplomeerde kappers, die alleen ge diplomeerd zyn op haarverven, anderen weer op «nduleeren en weer anderen alleen op knippen. Getuige gelooft niet, dat er in Ne derland vyf vakgenooten zijn, die op alle onderdeelen van het vak gediplomeerd zyn. De president merkt op, dat dan toch die diploma’s worden uitgereikt door een vak kundige jury. Getuige zegt nog te weten, dat getuige W. nooit zonder grondig onderzoek tot de uit- reiking van diploma’s overgaat. Het O.M. is van meening, dat verdiacht^ zich aan het ten laste gelegde heeft schuldig gemaakt en eischte daarom 25.boete suibs. 10 dagen hechtenis, met bevel tot ver- nietigjng van het diploma. Verdachte heeft nog een uitvoerige ver dediging gevoerd, waarin hij deed uitkomen, dat er wegens een veete een klacht is ge daan door een familielid en dat er van be- nadeeling van concurrenten geen sprake is geweest. j Uitspraak 20 onuernoua mei aen neer Nieuwenhuis, die gisterochtend*^ op Schiphol is teruggekeerd. j ervarf verdacht werd, dat hij als steun- Gisterpchtend om kwart over 11 is met I trekkende bij Maatschappelijk Hulpbe?- j toon, Inkomsten uit zijn kalverhandel had verzwegen, kwam tevens aan het licht, dat hij eenige dagen geleden te Staphorst een ziek varken, dat lijdende was aan een soort varkenspest, had ge kocht en overgedaan aan een slager te Meppel, zoo meldt de „N. R. Crt.”. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het varken 50 K.G. zwaar was en voor f 1 werd gekocht, dan ligt het voor de hand, dat het In een zeer ongunstigen toestand moet hebben verkeerd. Tegen den slager R. S. die voor 3 eigenaar was geworden en het varken naar zijn slachtplaats had overgebracht, waar hjst volgens zijn verklaring tot worst was verwerkt, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der vleeschkeurings- zonderen aard, zooals tot op heden nog op geen enlkele tentoonstelling te zien is ge weest. Een kweeker van cactussen, die v$el nieu we soorten uit Zuid-Afrika en Mexico im porteert, zal deze nog nooit geziene soorten in de Nenytohal exposeeren. Voor cactus liefhebbers een ware attractie. Ook de bloembollenikweekers laten zien niet onbetuigd. Het is juist een halve eeuw geleden,, dat de alom bekende Darwintulpen meer en meer van zich deden spreken, ter wijl wij de nieuwere variëteiten en de steeds verbeterde broeitechniek, waarvan wij de resultaten op de Flora 1935 gezien hebben, óók op de „Primavera” zullen kunnen aan- schouwen. .„lrow De belangstelling uit alle kweekers!<rin- verzekerd. De hemen G. de Jong en K. van Zoest sverden tot Haxateur herbenoemd, terwijl de héter H. vary Veen tot plaatsvervanger werd I aangewezen. De heer W. L, van Leeuwen werd bij acclamatie tot bestuurslid herbe noemd. a 4 Een raadselachtig ongeluk. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft zich op den Nlspenscheweg bij Roosendaal een raadselachtig ongeluk voorgedaan. Uit Diest in België reed een leege vrachtauto, thulsbehoorend in Fijnaard, via Esschen naar Roosendaal. In Nispen aan den grens stond een man, die vroeg mee te mogen rijden. Hij ging in de laadruimte achter de cabine zlt- tenX. Een>tatf vobrioi stuurder een schol Reddingsbrigade. 4 Onder voorzitterschap van den heer J. van Roon hield de Reeuwijksche Red- 1 dingsbrigade haar jaarvergadering in de zaai van den heer N. J. van Dam. Het werd gewenscht geacht dat de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten zou worden verkregen. Jaarverslagen werden uitgebracht. Uit 1 dat van den penningmeester bleek, dai de ontvangsten waren geweest f 361,48, de uitgaven 301,73, saldo f 49,75. De rekening werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. van Roon en in de plaats van mej. Nel den Ouden, die wegens vertrek naar elders bedankt had, werd benoemd mej. M. van HolSt. De voorzitter deed mededeeling van een gehouden bespreking met de hoofd kring afd. Gouda van den E.H.B.O. waar het de bedoeling was, dat omliggende ge meenten met haar E.H.B.O.-leden zou- den aansluiten bij Gouda tot het geven van gezamelijke demonstraties. Dit onderwerp werd lang en breed be- i sproken. Staande de vergadering werd in de brigade een E.H.B.O.-afdeeling ge- 1 sticht en tot toetreding bij de hoofdkring te Gouda besloten. Wederom moest een klacht worden geuit, dat gebleken was, dat door onbe voegd gebruik van een aan de Tempel- brug aangebrachte reddingsbaak, was gebroken. Voorgesteld werd om de scha de daardoor ontstaan te laten betalen, of anders een strafrechtelijke vervolging l tegen den betrokkene .te doen instellen. Na nog afdoening van eenige huishou delijke zaken werd de vergadering ge sloten. Afscheid van den heer Van Bommel. In de gehouden vergadering van kerk- het vliegtuig Valk, van den gewonen lijn dienst, de heer H. Nieuwenhuis, leider van de K.N.I.L.M. in Indië, die met de Kwak tot Bari gevlogen was, op Schiphol aange komen. De heer Nieuwenhuis vertelde aan een verslaggever van de N. R. Crt, dat toen men op Bari geland was en het toestel tot aan de assen ip den modder gezakt was, hy lioud zijn door te vliegen. De heer Nieuwenhuis zeide verder, dat men van Jodphur tot aan de Apenijnen een prachtige reis had gehad. Het ongeluk met de Kieviet te Jodphur was een groote teleurstelling geweest, niet alleen voor den heer Nieuwenhuis, maar ook voor de bemanning en de passagiers, een Engelschman en een Fransche dame uit Ha noi. De toestand veranderde, toen men hoor de dat Smirnoff met de Kwak uit Bandoeng vertrokken was en men kon zyn oogen haast niet gelooven, toen Donderdagmorgen Smir noff reeds boven Jodphoer verscheen. Om 1 uur vertrok men uit Jodphoer. Het ging in snel tempo verder. Om 12 uur ’s nachts ging men alweer uit Gaza, voor zonsopgang was men te Cairo, men luchte te Athene. Helaas voor de landing te Bari, toen men probeerd over de Apenijnen te vliegen, merkte men dat het weer in Zuid-Europa in dezen win tertijd zeer onbetrouwbaar kan zyn. Reeds van het eerste oogenblik af had men te worstelen met sneeuwlftien, regen en windvlagen en )hoe men ook probeerde, me kon er niet tegep op worstelen, tenzy men op onverantwoordelijke wyze risico zou wil len nemen. Toch gaf Smirnoff het maar niet Ktz.cmvvawjru. 1 zoo op. Hij wou en zou de Apenijnen over 10.25—11 De A.V.R.O. bridlget met u. Lri- j en de Kwak klom tot een hoogte van 6000 M. ding Mr. E. C. Goudamit; 11—11.10 Nieuws- 1 en hoewel men toen boven de berichten; 11.1012 Jack Darvidson and his six swingers spelen dansmuziek in het ca baret „La Gaite” te Amsterdam. Hilversum II, 301.5 M. 6.15 K.R.0.-<Boys; 6.40 Lezingen; 7.35 Gramofoon; 8.Berichten; 8.10 K.R.O.- Mielodisteai; 8.50 Gramofoon; 9. Symphonie-orkest; 10.30 Berichten; 10.45 Populair concert; 11.3012 Gramofoon. REEUWIJK. Misère met het rijwielpad. Zooals men weet is langs den straatweg Gouda—Bodegraven een rijwielpad aange bracht, wtelke eerst door de associatie van den straatweg voor het rijwielverkeer ver plichtend was gesteld', zonder dat daarby door Gied. Staten die straatweg gesloten was verklaard voor 'he verkeer met rijwielen. De geplaatste borden Waren dus op on rechtmatige wij'ae geplaatst, welke weder door de associatie van. den straatweg wer den weggenomen. Inmiddels weid het rijwielpad voor één- ridhtingverikeer met rijwielen aangewezen en evenzoo werd de straatweg voor eenrich tingverkeer met rijwielen aangewezen. Borden werden geplaatst, maar aan ver schillende ingangen van het rijwielpad ont. braken de waarschuwingsborden als voorge- schreveni bij de wet, zoodiat overtreders door dien Goudschen Kantonrechter werden vrij gesproken. Aan den Oud-Reeuwijkschen Tol in gang van het rijwielpad, dat slechts in één- richting en wel vanaf Gouda met rijwielen moet worden bereden dus van tegenover gestelde richting 1 is thans een waarschu wingsbord geplaatst en wel modél/ III aangevende dat rijwielpad gesloten is verklaard! voor rijwielen. Dit model bord is wieder niet in overeen- j stemming met het doel wat wordt beoogd. Immers by dit model bord model III, is het weer niet verboden om mat motorrijwiel of andere rij- en voertuigen over het rywiel- j pad te ryden. Hiervoor invet xkui wk wvideii het bord model XIII aangevende geslo- ten verklaring voor alle motorrijtuigen, ry- 1 wielen en andere ry- of voertuigen in één richting-lbord met rood vlak met in het mid- voogden en notabelen der Nederl. Herv. den een horizontale witte streep. Ter voor- BE De besprekingen graienis van konini bij aansluitende b€ met de vertegenwoc üeniraal-Europeesc. het bezoek van de schalk Toesjatsjews en Franscne nooit begrijpelijk te Beril deze diplomatieke t houden is, een zek wekt. Op het oogenblik lan,dsche po^tieke Duitse he pers een rulmd. Dit is klaai van de politieke be namelijk te Londen merken. Men heeit zoo het gevoel, dat belangen van de Du spel staan en In wordt er dan ook maakt, dat deze ni internationale polit niet zonder argwaar Daartegenover si huldigen vermoed stige houding van schillende andere Is trouwen ontmoet. 1 weer schijnt trouwt verwonderen, dat t omloop zijn, dat vel plannen zoowel vai andere partij word tenslotte zelfs diplo zijn uitgebleven. Zo tijd geleden ook d Frankrijk en Enge! strasse, legden hun af en stelden vragt het plan, twijfel ui en problemen op tf het oogenblik veel 1 carno, de gedemilita land, nieuwe intern en den Volkenbond band hielden met 1 heidssysteem en te: illct in Oost-Afrika van voor Europa m dere wijze onderwei gen uit. Het ontbreekt dus gesprekken, en ook hebben deze onder verschillende bespr In Berlijn bestond neiging, Duitschlar over internationale schakelen, nadat dt 'bracht voor de steedi» prettige en aange name samenwerking. In den loop van het jaar was slechts één ongieoorloofd schoolverzuim vóórgekomen zoodat dieize gang van zaken ,tot volle te vredenheid kan stemmen, want onregelma tig schoolbezoek werkt zeer nadeelig voor de kinderen. Dani was er ook aan het schoolplein eeni- sneeuw uitge klommen was, bleven de tegenwind en 1 slechte weersomstandigheden hetzelfde. 1 I Smirnoff, die een voortvarend bestuurder moge zyn, nam op een gegeven oogenblik I het besluit terug te keeren naar Bari. De w landing daar werd schitterend volbracht, K.R.O.- niaar helaas zakte de Kwak in het drassige terrein weg. De heer Nieuwenhuis zeide, dat iedereen Brussel, 483.9 M. Fransch programma. 8.20 I opgetogen was, over de wyze waarop zoowel Achtste concert in de cyclus god^ienstige burgerlijke als militaire autoriteiten te Ban muziek. Orgelconcert door Charles Hens, t zich hadden uitgesloofd om de Nederland- Belgiche werken; 8.50 Populair concert; sche luchtvaarder» ter wille te zyn. 11.15—11.20 Christus vincit, Liszt. H-t tcgir"’— Brussel, 321.9 M. Vlaamsch programma. 1 <Ia.t het daar in Zuid-Europa 6.35 Zigeumermuziek o.l.v. Walter Féron; zaam was, wat het weer betreft. 8.20 Peerke in de hel, luistersipea met zang n K en muziek in drie bedrijven van Armand Suis mum-v. het omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Dansmu ziek. Het Omroep-dansorkest o.l.v. Robert Gaden. Greta Reller met orkest. Leiding Pe ter Kreuder; 10.20—11.20 Kamermuziek. Het Münchener Pianokwintet (Aug. Schmidt-Lindner: piano; Edith von Voigt- lander: viool; Philipp Haasiz: altviool; Josef Disclez: cello. Droitwich, 1500 M. 8.20 Variété „Thi Aces”. Gladd'y Sewell, Maurice Elwin, Tol lefson, Jack Gallagher en Phil Henry. Helen Hill en Leonard Henry. Aan de piano: Hen ry Brorikhursft. Het .B-C. variété-orkesh o.l. v. Kneale Kelley; 9.20 Pianorecital door Clifford Curzon; 11.05 Het Leslie Bridgewa ter Harp Kwintet; 11.3512.20 Dansmuziek door Sydney Kyte en zyn oikest in het Pic cadilly Hotel. Woensdag 12 Februari. Hilversum I, 1875 M. V.A.R.A. 8.Gr?- mof.; 9.30 Onze kraken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10.Morgenwijding; V.A.RA 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continu bedrijven; 12.— Concert door Orvi- Ouderavond. Openbare School. Vrijdagavond wend in de openbare school A dorp Reeuwijk een ouderavond gehouden onder leiding van het hoofd van school, de heer E. van den Ban. De fivond, was niet zoo goed bezocht als vorige jaren' het geval was. Nadat door het schoolhoofd de ver slechteringen by het onderwijis waren ge- I memoreerdi, werd imededteeling- gedaan van het heugel yk feit, dat de heer C. Bontenbal Jr. gedurende 10 jaren voonziöter was van de Oudercommiffsie, waarbij dank werd ge- nJr.Het 18 een bek cne-inspecteur wir Plaatsvervanger, to< morgen naast Sir 1 holreen van z«n nog ter b, hU chautteerde t telt, maar ““here schoolersstr, n’ Ibstalleeren s behuizingen - nd of in de buurt tropia; 2.Voor de1 Vrouwen; 2.15 Gramo foon; 3.— Voor de Kinderen; 5.30 Concert door het V.A.R.A.-Orkest; - - - R.V.U. 6.30 Dr.! Joh. van der Spek „Mensch geerden commissaris, de heer Enthoven.” en Wereld”; V.A.R.A. 7.— Sport; 7.15 Zang door het VA,.R.A.-Kinderkoortje „De Kre keltjes”; 7.40 Het gesprek van de week; 7.50 Gramofoon); 8.S.O.S.-berichten; 8.03 Nieuwsberichten en V.A.R.A.-Varia; 8.15 De zingende omroeper treedt op by het V. A.R.A.-Orkest; 9.Opvoering van „Ge slaagd... cu laude’"; 9.30 Concert door de Flierefluiters; 10.Nieuwsberichten; 10.05 Concert door da Flierefluiters; 10.30 Con cert ‘dioon het Mignon-Kwintet; 11.Gra- m’bfoon; 11.10 Orgelspel; 11.40 Gramofoon en Piano. Hilversum II, 301.5 M. N.CJLV. 8—8.15 Schrft’tkizing en Meditatie; 8.159.30 Gra- mofooh; 10.3011 Morgendienst onder lei ding van Ds. S. J. Popma; 111.15 Gramo foon; 11.1512 Viool en Gramofoon; 12.15 12.30 Gramofoorj; 12.301 Concert door een Ensemble; 1.101.30 Gramofoon; 1.30 —2.20 Vervolg Concert; 2.20pijn. 4.20 Ge deeltelijke uitzending van de samenkomst .ter gelegenheid van het gouden jubileum der vereeniging Societies Studiosorum Re- formatoruim; pl.m. 4.205 Gramofoon. 56 Kirideruurtje; 6—6.30 Landbouwhalf- uurtjie- „Onze plaats”; 6.30—7 Onderwijs fonds voor de binnenvaart; 7l.m. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.157.30 Radio- reortage, event. Gramofoon; 7.30—7.45 „Be strijding der Diphtherie’* door Dr. H. Pe ters; 7.458 Gramofoon; 88.05 Weer-, en Nieuwsberichten; 8.05—8.35 P. J. de Broe- kert „Onze Luchtmacht”; 8.35—10.05 Eer ste uitvoering van het Oratorium „De Op rekking van Laizarus” door het Chr. Radio- Kcor; 10.0510.10 Nieuwsberichten; 10.10 10.25 „Een kwartiertje voor het honderdrui- tig bodV’ met Jur. Schröder; 10.25—11.20 Gramofoon. Moeder en dochter gearresteerd. In een warenhuis in de Kinkerstraat te Amsterdam heeft de recherche eeji moe der en dochter aangehouden, aie z|ch wederrechtelijk wlnkelgoederen toeëlgen- den, een vergrijp, waaraan zij zich meer malen te buiten bleken te hebben ge gaan. Zij waren afkomstig uit Haarlem. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. 45—35—25. Vette koeien en ossen, aanvoer iets kor ter, handel kalm, pryzen onveranderd. Stie ren, aanvoer iets korter, handel slap, pry zen iets stijver. Vette kalveren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen als vorige veek. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel vlot, pryzen als gisteren. Nuch't. slacht- en fokkalveren, aanvoer groot, handel by den aanvang slecht, later baiter, prij'zen lager. Paarden, aanvoer ruim, handel tamelyk, prijzen als vorige week be halve 2de kwaliteit. Kalf, en melkkoeien, aanvoer korter, handel kalm, prijzen lager. Vaarzen en pinken, aanvoer iets minder,-' nandtel flauw, prijzen lager. Graskalveren, 'bezichtigen, waarvan druk gebruik werd ge- aanvoer onveranderd, handel slepend, prij- maaikt. bT- r“”“? zen voor de dood moeilyk te handhaven, filmpjes ten beste gegeven, waarop de goed- voor het leven prijshoudend. 1 Kaasmarkt Bodegraven. 11 Felbr. Aangevoendi 96 partijen m. I r.m., 4329 stuiks, 38.880 K.G. Pryzen le kw. m. m. 2022; 2e kw. m. r.m. 1819. 1 Handel flauw. Na de pauze werden nog enkele en, waarop de goed geslaagde avond door het hoofd van de school werd gesloten. 62 Als Reginald vlhgers krijgt, over loen de auto haar voerde, 2ai het een noud worden Heler 2«n. Maar wat kan ben de heide van 8®wonnen

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4