5 4 I J. L. BRUNS vmmm GROOT VASTENAVOND-BAL Bedrijfskleediog L. E. Bicknese Pan-Amerikaansche Conferentie. Prima Snij- en Spercieboonen BLIKKEN ƒ1.00 PERZISCHE TAPIJTEN TAFELKLEEDEN - KARPETTEN WONINGINRICHTING FIRMA B. DE JONG 25 cent per blikje UtcU is die nieiuOe HONIG'S KALFSSOEP op ZONDAG 23 FEBRUARI in Zaal „KUNSTMIN" der Sociëteit „ONS GENOEGEN". Aanvang: 8 uur. Einde 3 uur. Entrée 0.50 (incl. bel.). H. J. IN 'T VELD. BLIKKEN 95 cent J. C. DEN BOER Wz„ Groenendaal 13 - Gouda. "T^untantskantoor {V. T. J. ABBEMA Tandarts HERVAT Woensdag DE PRAKT IJ K FILIAALHOUDERS AAN DE COUPE EN AFWERKING van onze is de UITERSTE ZORG besteed. I ZIET DE ETALAGES VRIJ ENTREE GOUDA WISKUNDE P. S. DAUVILLIER. EXTRA BERICHT. JAC. SCHAAP, PAKHUIS. Wat wil Keeseveit? fcen wyzigmg van ue Munioe-ieer is «*1 vvaaisciijjiuijtv. Het psychologisch moment. Het plan tot een Fan-yvmerxkaansche vredeseonierentie, dat door president Roo sevelt aan de 20 Lat'ijnscne reputmnen m Midden- en ZuitUAmerika is voorgelegd, begint thans duidelyker vorm te krygen. Ook wordt het steeas waarschyi^ijker, dat de uitnoodiging door Roosevelt tot deze staten gericftt, door hen zal worden aange nomen, zoodait het niet lang meer behoeft te duren, of men komt in Buenos-Aires bijeen. 22 cent per blik Het program van deze conferentie zal van tweeledigen aard zijn. Jn de eerste plaat® zal het de aanleiding worden, dat de staten, die tot dusver hadder? verzuimd de vroegere verdragen betreffende een scheids gerecht nopens den vrede, te raüficeeren', thans eindelijk tot dezere stap overgaan. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat hiermee een belangrijke winst geboekt zou worden wat betreft een sterker volkenrechtelijke band rondom de leden van de Pan-Amerikaansche gemeenschap. Ten tweede zal de conferentie pogen een nieuw vredes-instrument t'<? scheppen, hetgeen wordt uitgelegd in dezen zin, dat de President boven de bestaande tweezijdige overeenkomsten tuskehen de republieken onderling een aigemeene over eenkomst beoogt Niet meer of minder houdt dit in dan een wijziging van de befaamde Monroe-leer in dier ■voege, dat, terwijl de huidige opvatting van deze leer de Ameri- kaansche republikeinen beschermd moeten worden tégen oorlogen met Europeesehe staten, de nieuwe leer een aanrading van de inwendige Ameriikaansche vrede zal ken merken als een gemeenschappelijke zaak van alle Amerikaanse he republieken, die ook gemeenschappelijke tegenmaatregelen zou uitlokken. In dezen ^eest heeft ook de ^president van de Senaatscommissie voor buitenland- sche zaken, Pittman, het plan) van den pre sident toegelicht, toen hy zei, dat de con ferentie e^n doctrine voor de twee Ameri- ka's" zou formuleeren. die een vervanging de heer Eshuis, brigade-commandant van de Rijksveldwacht, de medaille eer ste klas en de agent van politie Hen- driksen de medaille tweede klas van het Huis van den Koning van België. De financieele moeilijkheden van Rotterdam. Uitzonderlijke maatregelen noodlg. In de gisteren gehouden raadsverga dering van Rotterdam heeft de burge meester, de heer Droogleever Fortuyn, zijn meening kenbaar gemaakt ten aan - zien van de bestaande financieele moei lijkheden. Spr. gelooft, dat het na de zeer uit voerige correspondentie, welke met de regeering gevoerd is, moeilijk te ver wachten is, dat thans door allerlei discussies de regeering nu tot een ander standpunt zal worden gebracht dan waarop zij in de correspondentie stond. Daarenboven heeft na de corresponden tie door de interpellatie-Schalker de be- voor handeling van deze zaak in de Tweede Kamer plaats gehad en heeft men ge legenheid gehad om duidelijk en onom wonden te vernemen, wat het standpunt van de regeering is Het zal dus niet zijn bedoeling zijn om nog eens te herhalen, wat hij reeds bij een vroegere gelegenheid gezegd heeft. Hetgeen op het oogenbiik naar het hem voorkomt te doen staat zal moeilijke arbeid zbn. Hij gelooft evenwel niet, dat er een andere mogelijkheid is dan ze ter hand te nemen. 8pr. wil er nog eens de aandacht op vestigen, dat wij hier niet verder komen met te praten over de vraag in hoeverre de gemeente recht op het verstrekken van kasgeld zou hebben, of daarop aan spraak zou kunnen doen gelden. In de zeer abnormale omstandigheden, waarin de financiën van Nederland verkeeren, moet verwacht worden, dat de regeering na de mededeelingen, die zij heeft ge daan bij de behandeling van dit onder werp in de Tweede Kamer haar stand punt handhaaft. Spr. meende, dat het dringend noodig was op het oogenbiik 's raads aandacht te vragen voor de vragen van de prac- tUk en vooral om. te wijzen op de groote gevaren, die er aan verbonden zijn, in dien wij ons blijven verdiepen In theo- KLEINE EN GROOTE MATEN. B I L L IJ KE P R IJ Z E N GOUWE 89 - TEI.EF. 2875 Guimbretière hadden vastgelegd, een renner van reputatie, speciaal voor zesdaagschen, zou thans gebleken zyn, dat wy met dit en gagement geen goede greep hadden gedaan, want Guimbretière is reeds geruimen tyd in militairen dienst en is daardoor volko men uit vorm geraakt. In de Amsterdamsche Zesdaagsche zullen alleen die renners rijden, die momenteel in uitstekenden vorm zyn en ook wat kunnen presteeren. De Directie kijkt rustig uit op welke wyze het sterkste Amsterdamsche zesdagenveld is samen te stellen. Intusschen is er van het zesdagenfront toch wel wat nieuws te melden. Immers in de afgeloopen week zyn geëngageerd de koppels Bosland-Loskamp en de gebroeders Vroomen. Bosland en Loskamp zyn twee jeugdige Amsterdammers, die gedurende den zomer hebben laten zien dat zy uit het goed hout zyn gesneden en ook tijdens den winter in ^ïet Antwerpsche Sportpaleis meermalen zyn opgevallen door hun uitste kend ryden. Het is prettig, dat de directie Maidy Meth (zang); 4.30 Gramofoon5. De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst m.m.v. B. v. Dongen (zang); 5.40 Literaire cause rie A. M. de Jong; 6.Orgelspel C. Steyn; 6.30 De Wielewaal o.l.v. P. Tiggers en le zing; Friesche uitzending; 8.Her haling S.O.S.-Ber.; 8.06 Nieuwsber., Vara- Varia; 8.20 2de Ned. Radio-potpourri, van Bomü en Renes, nun.v. V-A.R.A-Orkest o. I.v. H. de Groot, .^Schalmei" o.Ijv. P. Re- nes, manenkoor, vrouwenkoor en solisten; 9.45 „Het gesprek van de week"; 9.55 Gra mofoon; 10.20 Gramofoon; 11.15 Rep. v. d. Zesdaagsche te Antwerpen; 11.4512 Gra mofoon. W Hilversum II, 801.5 M. 2.Voor de jeugd; 2.80 Sport; 34 Kin deruur; 4.15 K.R.O.-Boys; 5.— Gramofoon; 5.30 Esperanto; 5.45 K.R.O.-Boys; 6.20 le zingen en Gramofoon; 8.Berichten; 8.10 Blikjes Ananas Moerbeien Schijfjes Perziken - (Jem. Vruchten Peren Mandarijnen Reportage; 8.25 Gramofooni; 8.30 Gevai programma m.m.v. de K.R.O.-Boys en solis ten; 9.30 Causerie; 9.35 The Mignon Boys; 9.45 Gramofoon; 10.10 K.R.O.-orkest; 10.30 Berichten; 10.35 The Mignon Boys; 10.45 Gramofoon; 11.— K.R.O.-oricest; 11.3012 Gramofoon. Zondag 23 Februari. Hilversum 1, 1875 M. V.A.R.A. 8.55 Orgel spel J. Jong; 9.Voetbalnieuws; 9.05 Tuin- bouwpraatjé S. S. Lantinga; 9.30 Vervolg orgelspel; 9.45 Ir. R. A. Gorter: Doe bet vei lig; 10.Gramofoon; 10.25 Damles; 10.45 Gramofoon; 10.50 Hollamdsch Strijkkwartet; II.A. Pleysier: Van fetaat en maatschap pij; 11.15 Vervolg kwartetconcert; A.V.R.O. 121 Het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raaite; 11.30 Dr. Jac. van Essen lfDe re sultaten van het experiment „Stem ën Per soonlijkheid" op 3 October j.l. voor de A.V, R.O.-microfoon gehouden; 1.302 Kovacs Lajos en zyn orkest; 22.30 Dr. P. H Rit- ter Jr. bespreekt boeken over de tocht van Hr. Ms. K XVIII; 2.40—4 Middagconcert uit zou zyn voor de Moraroe-leer. Deze laatste was noodzakelijk, om het» der Vereenigden Staten mogelijk te maken, de jonge Ameri- kaansche republieken tegen aanvallen van buittenlandsche staten te beschermen. Thans echter zyn dieze republieken zelf tot sterke, zelfstandige staten uitgegroeid, waardoor het logisch is; ze met diezelfde rechten aan de verhindering van oorlogen, ook op het Westelijk halfrond, te latere deelnemen. De senator ziet daar een verwezenlijking van de neutraliteit; in,, die helaas in de overige wereld nog altijd) niet tot stahd wil komen. Natuurlijk moet afgewacht worden, of het tot een dergelijke ontwikkeling van de Monroe-leer inderdaad komen zal. In de Engelsche pers ia het plan van1 Roosevelt met gemengde gevoelens ontvangen, omdat men er, ondanks de tegengestelde verzeke ringen van Roosevelt, een soort concurren tie in ziet van diere Volkenbond. Ook de af keer van de Vereenigde Staten om den Vol kenbond te sfeunent of er lid van te worden, zal door een dergelijke afzonderlijke com binatie waarschijnlijk nog versterkt worden. Aan den anderen kamt is niet te looche nen, dat de nog steeds precaire positie van den Volkenbond en de toespitsing van de si tuatie in de geiheele wereld de neiging bij de bedoelde republieken hebben versterkte, zich meer dan tot dusver van Europa ver wijderd te houden, en liever onderling con tact te zoeken. BINNENLAND. Officieele receptie op het Belgische gezantschap. Decoraties aan een aantal ingezete nen van Noordwijk overhandigd. Op het Belgisch gezantschap in den Haag zijn, tijdens een offlcieele re ceptie, aan een aantal ingezetenen van Noordwijk, de decoraties overhandigd, welke Indertijd zijn verleend. Zooals be kend zijn de toegekende onderscheidin gen de volgende: de heer J. B. V. M. J. van de Mortel, burgemeester van Noord wijk, commandeur in de orde van Leo pold IIde heer W. Tappenbeck, voor zitter van den Raad van Beheer van de Maatschappij Zeebad te Noordwijk, rid der in de Kroonorde van België; de heer F. Wassenaar, inspecteur van politie te Noordwijk en de heer C. van Vliet, ge meente-architect te Noordwijk, beiden tot ridder in de orde van Leopold II en rieën en indien wij niet de noodtge aan dacht wijden aan de werkelijkheid en vooral indien wij niet concrete conclu sies trekken, die aanduiden in welke richting het bestuur van Rotterdam ver der zal moeten worden gevoerd GEMENGDE BERICHTEN. Vijf dooden bij scheepsramp. Nederlandsche motorlichter op de Wezei door Engelsche schip geramd. Angstige uren voor een geredde. Gisternacht is op den beneden Wezer, in de nabijheid van Rechtenfleth, de met hard vet geladen Nederlandsche motorlichter Dippipg V, welke op weg was van Brake naar Harburg, door on bekende oorzaak door het Brltsche s.s. Lagosian van de United Africa Line ge ramd. De motorlichter ls gekenterd en dreef met de kiel boven. Hierbij zijn de kapi tein, zijn vrouw en twee kinderen en een lid van de bemanning om het leven gekomen. Een ander lid v.an de bemanning be vond zich in het voorschip en wist door klopteekens duidelijk te maken waar hU zich bevond. In dezen verschrikkelijken toestand moest hij vijf uren wachten eer hij werd gered. De bergingsmaatschappij Schuchmann heeft onmiddellijk twee sleepbooten gezonden, welker bemanning er in slaagde den man te redden Het Nederlandsche motorschip Dip ping V, dat in de nabijheid van Bremer- hafen is vergaan, hoort thuis te Rotter dam. Het schip was in 1932 gebouwd en had een inhoud van 204 bruto ton. Aan boord van het schip bevonden zich de kapitein, de 33-jarige P. de Vries uit Groningen en zijn vrouw, geboren Ca roline Andries, van ongeveer gelijken leeftijd en hun beide nog jonge kinde ren. Verder bevonden zich waarschijn lijk nog een Duitsche stuurman pn een knecht aan boord, van wie één gered schijnt te zijn. RADIO-NIEUWS. Zaterdag 22 Februari. Hilversum I, 1875 M.: VARA-uitzending: 2.N. de Klyn (viool) en D. Wins (pia no); 2.15 E. Walis en zijn orkest; 3.15 Gra mofoon; 3.45 Fantasia o.l.v. E. Walis m.v.v. de Marini-stad. De Groninger Orkestvcreeri- ging o.Lv. K. Kuiler m.m.v. Arikie van Wie. kevoort Grommel in1,* sópr.; 44.16 Gramo foon; V.P.ILO. 4.15-44.45 Prof. Ir. W. Scher- merhorn „De boodschap van het Vryz. Pro testantisme in deze tijd". IV. „Gij zult Mij een Volk zyn"; A.V.R.O, 4.45Sportuitsla gen en Gramofoon; V.AJLA. 5.Orvitro- pia o.l.v. J. v. d. Horst; 5.35 Voetbalpraatje, sportnieuws, gramofoon; V.P.R.O. 6. Haydn-kwartet; 7.Jubileumdienst, u h. Geb. v. dl. Ned. Prot. Bond, Hilversum. Voorg. Dr. J. C. A. Fetter; A.V.R.O. S.-~ Nieuws- en Sportberichten; 8.159 Klas sieke muziek. Het Omroeporkest o.l.v. Al- bert 'van Raaite m.m.v. Harold Samuel, piano; 99.15 Radiojournaal; 9.159.35 De Comedian Harmonists; 9.35-—10.15 Radio- Hoorkrant; 10.1610.35 De Comedian Har monists; 10.3511 Febmari-potpourri Ir carnevalstyi. Kovacq Lajos en zijn orkest, m.m.v. de A.VJR.0-girls en Bob Schol to: 1111.15 Nieuws- en Sportberichten en Gramofoon; 11.1512 De A.VJt.O-Decibcls Hilversum II, 301.5 M. 8.30 Morgenwy- dingo.Lv. J. de Hefer m.m.v. W. Verve: (viool); K.R.O. 9.30 IJoogmis; 11.25 Gra mofoon; 12.15 KJLO-oncest en Lezing; 2. Cursus; 2.30 Gramofoon; 3.Lezing; 3.15 Hinze-strykkwartet en Gramofoon; 4.30 Zie- kenhalfuur; NX3.R.V. 5.Gewijde muziek (gram.); 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Oudewater. Voorg. Da. A. v. d. We<g. Or gel A Hey. Hierna gewijde muziek; K.R.O. 7.45 Sportnieuws; 7.50 Lering; 8.10 Berich ten; 3.20 Kon. Militaire Kapel; 9.05 Voor dracht; 9.25 Operette-uitzending; 10.30 Be richten en Gramofoon; 10.40 Epiloog; 11— 11.30 Esperanto. SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Vierde Amsterdamsche Zesdaagsche. Nog een vijftal weken en de vierde Am sterdamsche Zesdaagsche zal zijn aangevan gen en op het kleine baantje in het R.A.I.- Gebouw te Amsterdam zullen de meest be kende zesdagenrenners ten stryde trekken en eikaar de overwinning betwisten. De voorbereidingen voor deze zesdaagsche zyn in vollen gang, maatregelen van orga- nisatorischen aard worden genomen, onder handelingen met renners zyn gaande en ve lerlei andere belangrijke zaken worden door de directie behandeld. In tegenstelling met de vorige jaren heeft men tot dusverre nog heel weinig gehoord van de koppels, welke aan deze Amsterdam- sche Zesdaagsche zullen deelnemen. Daarom hebben wij den heer Grolms, directeur van de Amsterdamsche Zesdaagsche, inlichtin gen omtrent het zesdagenveld gevraagd. De heer Grolms heeft medegedeeld, met de meeste renners nog in onderhandeling te zyn. Natuurlijk hadden wy reede maanden ge'eden de renners kunnen contracteeren, maar wij hebben dit juist niet gedaan, omdat wij geen „namen" willen engageeren, maar renner». Wanneer wij enkele maanden geleden reeds STADSNIEUWS. voor van de Amsterdamsche Zesdaagsche ook jeugdige renners als dezen hun kans geeft en daardoor tevens werkt in het belang van de Nederlandsche wielersport, welke ten slotte moet voortbouwen op de opkomende jongeren. Dat de gebroeders Vroomen ook dit jaar weer van de partij zullen zijn, zal wel niemand verwonderen. De talrijken, die deze jeugdige Limburgeharen tijdens de der de Amsterdamsche Zesdaagsche hebben zien rijden, zullen ervan overtuigd zyn, dat (tc strijd door het aanwezig zijn van deze pittige kerels aanmerkelijk aan belang rijkheid is toegenomen. De gebroeders Vroomen onderscheiden zich in elke Zesdaagsche en in elke koppel race, welke zij rijden, door hun buitenge woon initiatief en hun onvermoeide demar rages. Het vorige jaar waren zij in Amster dam zeer populair en nu zij dit jaar veel sterker en geroutineerder op het R.A.I- baantje terugkeeren, zal deze populariteit zeker nog grooter worden. Wij kunnen verder nog mededeelen, dat ook nog onderhandelingen gaande zyn met enkele bekende renners, terwijl bekend is dat de onderhandelingen met Jan Pijnenburg in een zoodanig stadium zijn gekomen, dat verwacht mag worden dat de contracten met .den populairen Tilburgenaar dezer dagen zullen worden geteekend. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Februari. GOUDA Remonstr. Kerk, 10% u. van. Ds. J. Nien- huls. *9 u. v.m. Jeuigdkerk, Ds. Thomsen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. C. Pel Jr- te Bodegraven. Soc. „de Réunie" Ver. van Vryz. Herv. 10% u. v.m. Ds. Thomsen. Geref. Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. &n Brfn*- Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. vjn. en 5% u. n.m. Ds. de Blods, Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 141,10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. Oosterhuis van Arn hem. Netierd. Geref. Gemeente, Westhaven 19, 10 vjn. en 5% u. run. Ds. Joh. v. Weizen over God den Schepper. Woensdag 26 Febr. 7% n. Ds. Joh. v. Wel zen over het boek Ruth. Vrije Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. 'Da. H. C. Leep. Donderdag 27 Fébr. 8 u. n.m. Ds. Leep. Ver. Calvijn, Turftnarkt, 5% u. n.m. Ds. Jhr. Heuft v. Velzen van Ter Aar. Woensdag 26 Febr. 7% u. n.m. D. A. H Leenmans van Delft. BERKENW OUDE. Ned. Herv. Kerk, 7 u. nan. Ds. B. J. Kanis van Stolwijk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. Jacobs. 6 u. n.m. Ds. Vroegindewey van Roeuwijk. Remonstr. Kerk, Ver. v. Vrijz. Hervormden, 10% u. v.m. Ds. Joh. P. v. hKillem, 6% u. n.m. De heer J. B. Schouwihk voor de V.CJ.B. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. ere 6% u. n.m. r Ds. Ooaterbrug. V HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd j v. d. Straaten. Genef. Kerk 10 u. v.m. en CVa u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Keric, 10 u. v.m. Prof. Dr. M. C. Broekman. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. I>s. J. N. v. d. Heijden uit Eindhoven. EvangelisatLegebouw, 9% u. v.m. De heer de Pater g.o. te Haastrecht. 6% u. n.m. De heer C. Paul te Benthuizen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Damsté uit Sluipwijk. 6% u. n.m. Da. Vroegindewey van» Zeg veld. 'Remonstr. Keric, 10 u. v.m. Ds. J. J. Iloen- derdaal. GOUDA, 22 Februari 1936. Hinderwet. Een kunstaardewerkfabriek. Burgemeester en Wethouders doen te weten dat zij vergunning hebben verleend aan D. Sibbes ere zijne rechtverkrijgenden tot het oprichten van een kunstaaraewerk- fabriek en het hebben daarin van een oven, een moffel en een electromotor van 1% j P.K. voor het drijven van eenige machines in het perceel plaatselijk gemerkt Vest no. 8189 (oneven), kadastraal bekend ge- j meen te Gouda sectie D no. 1578, 1579, 1580, j 1581 en 1682, behoudens liet recht van be- I langhdbbende(n) tot het instellen van be- 1 roep binnen 14 dagen by H. M. de Koningin, ingevolge artikel 15 der Hinderwet. Ontheffing Winkelsluiting Kapperszaken. Burgemeester en Wethouders brengen I ter aigemeene kennis, dat op Maandag 24 Februari 1936 ontheffing is verleend van winkelsluiting voor kapperszaken van des namiddags 1 t^8^pur. Uniforme toepassing van de steunregeling. Alle bloedverwanten in de rechte Ijjn inwonende gezinsleden. De minister van sociale zaken heeft aan do gemeentebesturen een circulaire geson- den waarin wordt bericht, dat ingevolge art. 7 van de steunregeling, behoudens uit zonderingen, inkomsten welke niet zijn ver kregen uit arbeid, hetzij van den betrokke ne, hetzy van de leden van zyn gezin, ten volle op het steunbedrag irt mindering moe ten worden gdbracht. De ambtsvoorganger van den minister bracht hierin eenige verandering door te be palen, dat pensioenen, invaliditeits- en TELEF. 2012. ouderdomsrente, alsmede weduwen- en wee zen rente, welke door inwonende gezins leden worden genoten, slechts voor 2/3 van het steunbedrag behoeven te worden af ge- trokken. Het i« den minister gebleken, dat bij de beoordeeling van de vraag, welke beteekenis bij de toepassing van de regeling aan het begrip„inwonende gezinsleden"\ dient te worden gehecht, verschillende maatstaven worden aangelegd. Met het oog op de uniforme toepassing van de voorschriften te dezer zake keurt de minister goed. dat ten aamien van deze aangelegenheid onder inwonende gezinsle den worden verstaan, alle bloed- en aanver wanten in de rechte lijn, die in gezinsver band te samen leven, met uitzondering van den persoon van den kostwinner. Deze regeling aldus de circulaire geldt ook voor de, ouderdomsrente. De minister verzoekt aan de gemeentebe sturen hiermede in het vervolg rekening te willen houden. Wreed verstoorde illusies. In November vorig jaar hébben wij hi(|r korten tijd de illusie gehad dat op de ge meentelijke industrie-terreinen een fabriek zou worden gevestigd voor den bouw van vliegtuigen en transport werk tui gen van mo derne vinding. Die illusie was maar van korten duur; de grond waarop die wonderen der techniek zouden verrijzen, heeft zyn bestemming daarvoor niet mogen erlangen: van de schoone plannen is niets meer gehoord. Het leek alsof ze in stilte waren begraven. Dat is maar schyn geweest. Dezer dagen zyn ze weer opgerakeld. Niet hier... maa» in Friesland. De gesteldheid van den bodem tn van de menachen daar heeft de ideeën die in de Gouidsdhe lucht niet tot een vasten vorm konden komen, tot zich getrokken ei in een fantastisch kleed gestoken. Maar nu is plots dat kleed gescheurd: de reiUiteit van dezen tijd verzet zich tegen sprookjes. Zoo is het gebeurd dat in IJlst, het sohaatsemland waar vijf fabriekdoodeen zouden worden aanbesteed voor den bouw van vliegtuigen voor iemand, die ook elders daartoe neiging had getoond, dat daar on verwacht „De aannemer" is verschenen met de waarschwving van de afd. Winterswijk van den N.A.P.B. om eerst informaties i» te winnen by haar of.by de politóe aldaar Daar is de illusie wel heel wre d ver stoord! Jaarvergadering Chr. Vrouwenbond. De Ned. Christen Vrouwenbond hoopt a.s. Dinsdagavond half 8 in de Oude Kazerne haar Jaarvergadering te houden. Een concert van den pianist Hugo Kander Velden. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar de bekende blinde pianist Hugo Kander Velden een concert-avond geven in „Concordia" °P Zondag 8 Maart a.s. Als bizonderheid moet gemeld Worden, dat zijn zoon, de 14-jarige fluitist Wolfgang Kander, zijn medewerking zal verleenen. Reeds in zijn prilste jeugd toon de zich de buitengewone muzikale aanleg van den jeug digen kunstenaar en werd deze door de beste leermeesters met groote zorg aangekweekt. "Wij gelooven dan ook wel, dat velen van hunne belangstelling blijk zullen geven, te meer daar een gedeelte van de opbrengst voor blinde kinderen bestemd zal zijn. Opdracht van werk. Aan de firma W. Idenburg en Zonen onderhandsch opgedragen het stucadoorwerk van het Tehuis voor Zeelieden van de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. IU Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 8d Telefoon 2186 Beëedigd makelaar in onroerende goederen. Door de Rechtbank te Rotterdam is be ëdigd als makelaar in onroerende goederen Je heer P. Bokhoven alhier. Natuurkundig Genootschap voor Gouda en Omstreken. Lezing Prof. Dr. W. M. Docter» van Leeuwen. Voor het Natuurkundig Genootschap voor Gouda en Omstreken zal op Donderdag 27 Februari te 8 uur in een der bovenzalen van de Sociëteit „De Réunie", de heer Prof. Dr. W. M. Docters van Leeuwen, oud-directeur vm 's Lands Plantentuin te Buitenzorg spreken over „De laatste expeditie^iaar het centrale bergland van Nieuw-Guinea". Spreker stelt zich voor een overzicht te eeven van den tocht van de Nedprlandsch- Amerikaansche expeditie, die in 1926 in con- act kwam met een nog niet door Europea nen bezochten stam van,de Bergpapoea's. E® schildering van het land, de begroeiing en de bezochte stammen zal gevolgd worden door het vertoonen van een aantal lantaarn plaatjes. Feestavond Goudsche H.B.S.-Vereeniging. De Goudsche H.B.S.-Vereeniging houdt een feestavond op Zaterdag 29 Februari a.s. te 8 uur in de Zaal Kunstmin van de So ciëteit „Ons Genoegen". De dansmuziek wordt verzorgd door „Weller's Noise Mon gers" uit Rotterdam. Wilt Gij een WONING HUREN of KOPEN Even bij den Makelaar JOH. DESSING aanlopen! j Westhaven 45. zijn krachtigste centra radicaal onder mijnt. De jongens, allen uit betrekkelijk eenvou- j jjiif. dige families, zyn sprakeloos en weten in In het tweede deel van zijn boelende het eer# niet wfit met het geld te beginnen, ide behandelde de Opperrabijn ver- I Ee.n heeft zyn hart'verpand aan een motor, een ander wil piet zijn Jievenen een reis om de -vareld maken. Hans, weer een ander, hoopt thans in de gelegenheid te zyn zyn Het lot der Joden in Nieuw-Rusland. Voor een volle zaal sprak opperrabijn A. B. N Davids, van Rotterdam, deze week in „Het Schaakbord" alhier voor de leden der Israe. Gemeente over „Het lot der Joden in Nleuw-Rusland". Na een woord van welkom door den Voorzitter der Gemeente, den heer A. Mogendortt, waarin deze ztfn voldoening uitsprak over de groote opkomst, ook uit de naburige gemeenten, ving de Opper rabijn zijn rede aan Spreker schetste kort het lot der Joden in de geschiedenis der volkeren, om dan té komen via de toestanden der Joden in Duitschland tot die in Rusland. Aan den eenen kant hoort men daar van uitstooting en geloofsvervolging, hon gersnood en hulpactie'», aan den ande ren kant van nieuwe opbouw eh dat er geen anti-semitisme ls. Hoe is nu in feite de situatie der Joden in Rusland? Vóór het bolsjewisme aan de regee ring kwam, leverde Rusland het Joden dom groote geesten op, kopstukken op Joodsch wetenschappelijk gebied, groote rabbijnen en politici. Door het bolsje wisme is dit alles verdwenen. Daartegen over zijn onder het Czaristisch regiem tienduizenden Joden geëmigreerd naar Amerika en andere landen vanwege de progroms. De Joden mochten in het oude Rusland niet dan in uitdrukkelijk daar toe aangewezen steden wonen,waren als paria's geminacht en uitgeste Zij waren grootendeels zonder behoor lijk middel van bestaan. Daarna kwam de revolutie. Dikwijls wordt beweerd, dat deze door Joden is gebracht. Hoe dwaas eh onrechtvaardig het ls, het Jodendom voor de revolutie aansprakelijk te stel len, bewijst spr. o.a. wel het feit, dat er na de revolutie nog meer vernedering en vervolging voor het Jodendom kwam, zoodat Jood en nlët-Jood, 'die den toe stand ln Rusland kennen, eenstemmig verklaren, dat het Jodendom daar aan het verdwijnen is. Het communisme strijdt tegen eiken godsdienst: zoo wor den naait kerken en moskeeën ook syna gogen voor andere doeleinden bestemd en ingeschakeld in het z.g. plan. De jeugd wordt systematisch van den godsdienst der Vaderen vervreemd. Hebreeuwsch mag niet meer'gelezen of gedrukt wor den, op straffe van declasseering of ver banning, Wie zijn huid besnijdt, verliest zijn brood. Wie over Palestina met liefde spreekt, kan worden gedeporteerd. Spre ker toonde een leesboek met Illustratie s, waarin God, geestelijken en ceremoniën °D de krenkendste wijze bespottelijk worden gemaakt. De kinderen worden vervreemd van hun ouders, gemaakt tot spionnen, zelfs tegen eigen bloed. De machine, de arbeid is de afgod, waar voor alles knielen moet. Er is ook veel Jiddisje litteratuur voor den strijd tegen den godsdienst ln de bteeae kringen der mlllioenen Russische Joden. In de kleine 20-Jaar vanhetSow- Jet-regiem ls het geheele Joodsche leven m Rusland bijkans vernietigd. Op som- m,8e plaatsen zijn 70 pet. der huwelijken gemengd. Een contradictie bij dit alles HJkt, dat de regeering van Btalln anfcl- semistl8me streng gestraft wil zien. Men W" n.l. Joden als zoodanig niet erkend hebben, doch alleen arbeiders, ter ver wezenlijking van het Plan, los van hun afkomst, los van eiken band. Is er een Joodsche kolonie ln Zuld-Siberië, dan ook alweer alleen als schakel in het Flan; mogelijk ook als een soort buffer- 8taat tegen Japan. Ook daar nergens grond voor Joodsche Instituten. Geen eerlijk menscji kan dus ooit het Joden dom vereenzelvigen met het communis me. Rusland toont, hoe dit Juist op de vernietiging van het Jodendom uit ls en rede. behandelde de Opperrabijn ver schillende ingekomen vragen en legde er vooral den nadruk op, dat de toe standen in Rusland door velen te mooi en eenzijdig wordt voorgesteld. Ook de Joden moeten zich verbonden gevoelen met hun lijdende broeders ln andere landen en hen naar mogelijkheid steu nen. Zij whi geen Kaïns-kinderen, die zeggen;-<bek ik de hoeder mijns broe ders?" Zij /moeten ook consequentie's trekken im hetgeen met hun broeders en zuste/s geschiedt en doen wat hun plicht isl. Het Jodendom leert uit het verleden te putten voor het heden naar de toe komst. Der Joden kracht schuilt ln trouw aan de traditie. Door de wetten Gods na te komen is Israel behouden; daardoor kreeg het steeds in de moei lijkste tijden nieuwe levenskracht. Zon der historie, zonder traditie kunnen zij niet. Even wonderlijk als in dezen tijd de Marranen in Spanje tot het Jodendom terugkeeren, zoo is alleen ook als door een wonder te hopen, dat voor het Jo dendom in Rusland een ommekeer ko men zal. Hebben Joden in Nederland de plicht deze regeering te steunen, ook omdat zij zijn het volk der traditie, zij moeten daarbij zichzelve zijn, d.w.z. als Joden leven, niet alleen naar bloed en ras, maar naar geest en met de daad van binnen uit. In het oude Rusland vroeg een cipier eens aan een in de ge vangenis geworpen Rabbijn, waarom God Adam vroeg: „waar zijt gij?' God wist immers, waar hij was Waarop de Rabbijn antwoordde: „Eiken mensch vraagt God lederen dag: waar zijt gij? Op den weg, dien gij gaan moet op waarts ot op een vreemden? Meer dan ooit wordt in dezen tijd den Jood ge vraagd, waar hij staat. Op' den eigen of op vreemd pad. Den weg terug moe ten we, als we afgedwaald zijn. Dit leidt niet alleen tot harmonie met God en met eigen lot, maar tevens tot harmonie met de volkeren. Samengaan en elkan der helpen, samen zoeken en vinden van den bestemden weg. dat geeft de volheid aan ons leven. Dat Joden samen den Joodschen weg volgen Wat ook het Joodsche volk, hetzij in Rusland, Duitschland of elders treffe, zoo eindigt spreker, laten we ons zeiven zijn en blijven en vertrouwen stellen op den De boelende rede, die met een korte pauze bijkans drie uur had geduurd, werd onder ademlooze stilte aangehoord bood, na een dankwoord van den voorzitter aan den Opperrabijn voor zijn treffende rede, nog gelegenheid tot na beschouwingen. Schouwburgbioscoop. De Groene Domino. Een merkwaardige film, wat de opzet betreft: in enkele scènes, welke tn den tegenwoordlgen tijd spelen, wordt een inleiding gegeveh tot de eigenlijke tra gische geschiedenis van de Groene Do mino, welke in het jaar 1913 waar ge beurd moet zijn. Deze inleiding behan delt gebeurtenissen, welke, chronologisch bezien, in het voorlaatste deel van de lllm thulshooren, en deze volgorde zorgt voor de spanning, welke door de geheele film op knappe wijze wordt volgehou In dit eerste deel wordt namelijk medegedeeld, dat een der betrokkenen wegens een moord gevangenisstraf on dergaat. Dan gaat de film twintig Jaren terug en van dit oogenbiik af ls de aan dacht gespannen, in afwachting van het moment, waarop de moord zal geschie den. Een vondst, welke haar uitwerking niet mist! De geschiedenis van de Groene Domino is een „vierhoeksgeval"; een vrouw, die haar man ontrouw wordt en een oplos sing, die komt in de gedaante van een Jong meisje, waarop de bedrogen echt genoot verliefd wordt Op dit punt van de verwikkeling wordt de ontrouwe echt- genoote vermoord, naar men aanneemt door den man. Wanneer de zaak later echter opnieuw wordt onderzocht en dit gebeurt ln scènes, die in den tegen woordlgen tijd «pelen blijkt niet de verdachte de moordenaar te zijn, maar iemand, van wlen men dat in de aller laatste plaats verwacht zou hebben, zoo dat men (ook al omdat ten slotte vel« in aanmerking komen, om van moord verdacht te worden^ tot het laatste oogenbiik ln het onzekere blijft omtrent de Identiteit van den waren moorde naar. Vooral Carl Ludwig Diehl en Bri gitte Homey gaven in deze boeiende film prachtig spel te zien. In het voorprogramma draalen de ge bruikelijke blnnenlandsche en buiten- landsche Journaals, benevens een gees tlêe teekenfilm. Thalia-Theater. „De Zeven van het Gymnasium' en „Trouwe Kameraden'' De twee hoofdfilms die in het Thalia- Theater worden vertoond, zyn wel heel ver schillend van elkaar. „De Zeven van het Gymnasium" is een van de nieuwste Afa-films, een verfilming van het boek „De Zeven onder een hoed dat pas korten tijd geleden is verschenen. Het is een van de films die werd vervaar digd naar den wensch vay de nieuwe Duit sche Regeering, naar voren brengend de kranige Duitsche jeugd, arbeidzaam en leer gierig, een voorbeeld voor ieder. De film brengt in beeld het leven op een Gymnasium in een der kleinere Duitsche steden, waar de gewone gang van zaken een weipig is ver stoord door een brief die de rector ontving van een oud-leerling, die vanuit de nieuwe wereld waarheen hij is gegaan een aanzien lijk bedrag heeft overgemaakt, te verdeelen over de zeven leerlingen uit de hoogste klas- muziekstudies voort \e zotten. Na veel zoeken en tasten besluiten de vrienden van het geld een vacantiehuis te bouwen in de bosschen bij een prachtig meer, waar alle leerlingen van de school him vacantie kunnen door brengen. Het schitterende plan wordt vlot uitgevoerd en in de vacantiemaanden ziet men het gansche vacantie-oord verrijzen, ge heel gebouwd door de leerlingen. Klein en groot werkt dat het een lust is. Het resul taat is verbluffend en de rector is trotsch op zyn jongens. Door het verhaal loopt een mooie rol van Albert Lieven, de fijnbesnaarde jongen, die graag muziek had willen studeeren en reeds droomde eens een bekend en gevierd pianist te worden en die in allerlei moeilijkheden gewikkeld wordt door zyn pleegvader, een man die het zoo nauw niet neemt met de waarheid, zijn geld verspeelt en deh jongen in groote ongelegenheid brengt. Maar het komt best in orde en bü de feestelijke ope ning van het vacantie-oord is Hans ook pre sent. Aan deze interessante film gaat vooraf een vroolijke film „Trouwe Kameraden", met Olivier Hardy en Stan Laurel, waarbij weer onbedaarlijk is gelachen orfi dit kos telijke tweetal, dat om vergetelheid te zoe ken dienst neemt in het Vreemdelingen legioen. Wat het tweetal daar beleefde, is niet na te vertellen. Dat moet men zelf gaan zien, en dat men zich kostelijk zal vermaken staat vast. Kèunie-Bioscoop. „Prinses Incognito". Veei, romantiek, een beetje sentiment en een groote dosis vroolijkheid, ziehier het recept van de film „Prinses Incog nito", die deze week door de Réunie gebracht wordt. Het is de geschiedenis van een ropiantisch prinsesje, dat de hof-étiquette moede, zich incognito naar een dienstbodenbal J^egeven heeft en daar haar hart verliest aan een eenvou- dlgen Jongemnn, die zich voordoet als delicatessehandelaar, maar in werkelijk held een luitenant blijkt te zijn. Wat valt er verder te vertellen..Men begrijpt dat ondanks het groote stands-verschil en alle tegenstand van een eersten Minister niet bestand zijn tegen zooveel romantiek en zooveel liefde. Het wordt een paar, en al is deze geschiedenis nog zoo oud en onwerkelijk, zij blijft steeds aardig, hoe nuchter men ook overigens tegenover dit alles staat. Janet Gaynor als het prinsesje, speelt haar rol met gratie, een prinses waardig, terwijl de sympathieke figuren van Henrl Garat, met echte Fransche hoffe lijkheid, haar ideale partner is. Een prachtige vertolking van Eerste Minister wordt door C. Hubrey Smith gegeven, die met zijn deftige persoonlijkheid voor zijn rol als geknipt De omgeving waarin, de film zich at speelt vormt een lust voor de oogen Schitterende zalen, uniformen, toiletten, enz. Als extra hoofdfilm zien wij „Krach tige vuisten" met een nieuwe held in de hoofdrol, n.l. Bob Steele, die evenals zijn talrijke collega's laat genieten van zijn avonturen en zijn prestaties, speciaal waar de vuisten een woordje mee pra ten. Journaal en teekenfilm gaat dit zeer goede programma vooraf. The Nederland Mail. Een fraaie reclame voor Gouda. De Stoomvaart-Maatschappij Nederland geeft ten behoeve van de toeristen, die met haar mailbooten reizen een fraai maand blad uit in de Engelsche taal, dat interes sante tekst en heel mooie illustraties bevat, die zeer aantrekkelijk zyn. In het Februari- van dat maandblad treffen we een geïllustreerde bydrage aan over Gouda, van de hand van burgmeester Gaarlandt. .Gouda, an ancient town with a youthful outlook" (Gouda, een oude stad, met een jeugdig uiterlijk), aldus de titel, die burge meester Gaarlandt gekozen heeft voor een vlot epistel over Gouda, waarin het karak teristiek» uit den ouden tijd wordt verhaald en de beteekenis van hét heden op den voor grond wordt gebracht. Een bijzonder mooie foto van de Gouwe in wintertooi met de ba- sneeuwde St. Jan op den achtergrond siert met een tweetal andere goede kieken dit Gouda-nummer. Het is een uitnemende gedachte van bur gemeester Gaarlandt om op deze wijze aan Gouda goede bekendheid te geven. Ver. van Vrijz- Hervormden te Gouda. In de godsdienstoefening die plaats heeft Zondag 23 Februari a.s. te half elf, in de groote zaal van de Sociëteit „De Réunie" zal voorgaan Ds. Thomsen, alhier. In deze dienst zal met enkele woorden het 10-jarig bestaan van de V.P.R.O. worden herdacht. Ds. Thomsen zal spreken naar aanleiding van Ps. 103 1 over ,Een loflied van God" Iedere belangstellende is welkom. Een tractor met aanhangwagen omgeslagen. Gisterennacht is op den Nieuwen Piovin cialen weg nabij de nieuwe sluis een tractor met aanhangwagen omgeslagen, door het plotseling nemen van een bocht. De bestuur der en een passagier bekwamen geen letsel. BouwmateriaJ'enhandel voorheen A. K. de Jong. De Bouwmaterialenhandel voorhee: A. K. de Jöng aan de Vest 93, welke in een commanditaire vennootschap is om gezet gaat zich thans speciallseeren op het gebied van de materialen voor de bouwnijverheid waarop zij zich met haar bezorgmateriaal geheel heeft ingericht. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit Wad voorkomende advertentie. Burgelyke Stand. GEBOREN: 18 Febr.: Petrus Wilhelmus, z. van P. C. J. va« den Hondel en G. W, Hendriks, Woudstraat 28. 20 Febr.: Elizabeth, d. van A. den Held en Th. G. van Reden, Wales tv. 24. Johan na Adriana, d. vare M. Th. A. Engelhard en J. Flux, M. Verlas; 1. GETROUWD: 2l Febr.. Th. J. Moons tn P. J. M. Groos. ONDERTROUWD: 20 Febr.. E. Dekker en A. C. Boonstra. OVERLEDEN: 20 Febr.: Corr.r'ia van den Broek, veh. \an M. Bakker, 75 j. Arif van Ei, 9C j 21 Febr.: Johannes Cornelis van der Kaa. 2 mnd. Agenda. 24 Febr. 8% uur Nieuwe Schouwburg- Le denavond. Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien, wur du alleinü" Daarna Galabal in de versierde Kunstmin en Societeitszalen. 25 Febr. Jaarvergadering van de afd. Gouda van die Ned. Chr. Vrouwenbond 's avonds half 8 in de Oude Kazerne. Geneeskundige Dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den huisarts by de doktoren: P. de Boer, Gouwe 115, Telef. 2273. C. van Elk, Kattensingel -79 (Tel. 2561L Apotheken. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydag zal de avond-, nacht, en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek Dee, Westhaven 14. ADVERTENTIëN. Geboren: MAARTEN, Zoon van L. VAN VLIET en G. VAN VLIET—VAN NIELEN GOUDA, 22 Februari 1936. Korte Tiendewej? 24. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen oprechten dank aan de WelEd. Zeergel. Heeren Dr. DE PLANQUE en Dr. TOM, voor de medische hulp en aan Zuster IDA van de Wijkver pleging voor de liefdevolle verpleging aan onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, wylen deft heer A. J. SAS. FAMILIE SAS. GOUDA, Du Toitstraat 11. TE HUUR: Flink Woon- en Winkelhuis, geleden Doelestraat la. Huurprij 7.per Week. Te bevr.: C. NOORDEÓRAAF, Groenendaal 62, Gouda. Gevraagd jong energiek echtpaar in zaak van consumptie-artikelen. Man zoowel als vrouw moeten beiden over goede verkoopkracht beschikken. Geheimhouding verzekerd. Brieven met uitvoerige inlichtingei: met vermelding van leeftijd en gods dienst onder M. N. 462, Alg. Adv. Bur A. de la Mar Azn., Amsterdam (C.) Ondergeteekende verklaart hiermede dat meer dan honderd Cliënten van de Goudsche Melkinrichting hem op zyn verzoek schrif telijk hebben Verklaard, hun steeds tot volle tevredenheid te hebben bediénd, zonder dat van eenige klacht sprake is geweest, terwijl hun van oneerlijkheid in geen enkel opzicht iets is gebleken. Deze verklaring zal gaarne aan ieder, die zulks wenscht, door ondergeteekende wor den getoond. L. M. MOERINGS, Prins Hendrikstraat 79. voorloopig'kosteloos. By vonnis der Arrondissement®-Rechtbank te -Rotterdam van 21 Februari 1936 is in staat van faillissement verklaard A. DE GRAAF, aannemer wonende te Gouda, Derde Kade 94, met benoeming van den E.A. Heer Mr. G. R. W. KYMMELL tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot curator. De Curator: Mr. S. H. SMIT. GOUDA, 22 Februari 1936. Lange Tiendeweg 51. By beschikking van den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris in het faillissement der Nalatenschap van DIRK VERBOOM Dzn., landbouwer gewoond hebbende te Moor drecht, is bepaald dat de indiening der schuldvorderingen aan den curator moet plaats hebben vóór 15 Maart a.s. en dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Maandag 30 Maart a.s., des v.m. te 10% uur in het Rechtbankgebouw aan den Noord singel te Rotterdam. Mr. R. RENSMA, Curator. "GOUDA,~22 Februari 1936. Regeptesseplantsoen no. 28. OVERALLS royale Heerenmaten, in donker blauw en khaki, sterke kwal. O/I C, 320" KANTOORJASSEN I in grijs en khaki kleur met twee |QQ rijen knoopen, lang model 198 COLBERT JASSEN I Wan prima casimir, goede pas- vorm 165 COLBERT JASSEN van blauwe keper, prima af- OQ werking 1®® MANCHESTER PANTALONS I sterke soepele kwaliteit, met f Q C achterzak 240 FANTASIE BROEKEN uitsluitend de betere kwaliteit, 4 Q prima afwerking 340 MANCHESTER JASSEN met band in de rug en opgezette K A Q zakken, prima coupe BLAUWE KEPER PANTALONS met versterkte zakken, alle 1RR maten SLAGERS- EN KRUIDENIERS- JASgEN van prima wit jeans ICR degelijk fabrikaat 230 KOKS- EN BAKKERSBUIZEN van extra j;ware kwaliteit wit2JQ jeans, prima afwerking KAPPERS JASSEN lang model, onberispelijke yorm 295 SCHILDERS OVERALLS van zware kwaliteit keper goedOCj Q model, mét blinde sluiting JONGENS OVERALLS in blauw en bruin, goede afwer- |gfy king, alle maten - KINDER OVERALLS leuke modellen, korenblauw met witte knoopen ||g 10 ct. stijging per maat JONGENSBROEKJES van prima -blauw jeans, gx>ede ylj afwerking89 FLUWEELEN JONGENS BROEKJES in donkerblauw en zwart, idleale dracht Qq 10 ct. stijging per maat lessen aangeboden, op zeer billijke voot- waarden voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor candidaten BOUWKUN DIG OPZICHTER enz. door Burg. Martenssingel 12 VOOR HEDEN Wildpastei 35 ct- g Perskalfsvleesch 1® c Servelaatworst 28 l Saucisse de Boulogne 28 S, A. J. OPSTELTEN, Teleph. 3082. de D A M E S- en H E E R E N- SALONS zijn MAANDAG «ls. den geheelen dag' GEOPEND. GROENENDAAL Tel. 2819 ER BIEDT ZICH AAN een Beschaafde Juffrouvi, m.b, leeft., voor gezelschap of lichte verpleging. Voor middag- of avond uren teigen geringe vergoeding. Ba-, onder No. 620 Bur. Goudsche Courant, Mairkt 31. Tegen 1 Mei FLINK PAKHUIS ie huur gevraagd (centrum der stad), gesdhikt om auto te plaatsen. Brieven met prijsopgave en ligging onder No. 634 Bur. Goudsche Crt., Markt 31.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4