NIEL bergam NIEUWE! Deze Wo I9!E Dit blad Moet Rusl 1 In dui: b Moordrecht Waddinxveen. Moercapelle. land w< Mottenverdelging. Nieuwerkerk a. <L IJssel W Eervol onslag gevraag. GEORGE VERHAGEN.’ BINNENLAND. I l'IT DEN OMTREK. i i is FE De zeer bekende Belgische vhegerofficier, die bij het vliegongeluk te Ni velles het leven heeft gelaten. Crisis-Comité. Het Crisls-Comlté doet onder dank zegging aan de milde gevers mededee- ling van nagekomen gitten, n.l. onge veer 20, een baal rijst en een baal erwten. Moordrechtsche damclub. De Moordrechtsche damclub speelde een wedstrijd tegen Kamerik I. Uitslag 10—10. Het Station van de S.S. gesloten. Het station Moordrecht van de St. Spoor, wegen is als station gesloten. Behalve per. soneel voor de bediening van den oveiweg, is niemand meer aanwezig. Auto tegen een afsluitboom gebotst. Door de duisternis misleidt botste een personenauto tegen de afsluitboomen van de brug over de nieuwe sluis. Auto zoowel als afsluitboom werden zwaar beschadigd. Arbeidsbeurs. By de arbeidsbemiddeling staan als werk zoekenden ingeschreven 77 land- en tuin- bouwarbeiders en 19 bouwvakarbeiders. In totaal 121, vorige week 128. Daar is vrede Dan op den ei Inschrijving O. L. School. Vanaf 2 t/m 28 Maart kan ten gemeente- huize aangifte worden gedaan van leerlin gen voor de O. L. school. Alleen zü die op 1 April de zesjarige leeftyd hebben bereikt, komen in aanmerking. alhier, is opgedragen aan den aannemer J. Kasbergen, alhier. Collecten Ned. Herv. Kerk. De inhoud der bussen in de Ned. Herv. Kerk heeft 38.70 opgebracht. abonnew bezorging pei AtonnemeJ m onca agei Onze buret latere. 2745. Naar het E J. VA Oliebollendag. De afd. Moordrecht van de Ned. Centr. Reddingsbrigade heeft ten bate van haar kas een oliebollénd'ag gehouden. De verschil lende ingrediënten waren door bakkers en andere winkeliers gratis ter beschikking ge steld. Vele dames hebben zich beijverd om de oliebollen te (bakken. Den geheelen dag heeft men druk werk gehad om het bestelde af te leveren. Het batig saldo zal gebruikt worden om artikelen te koopen voor een bazar, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan ’t fonds tot het stichten van een zwembad in deze gemeente. Dit nummer I EER! Burgelijke Stand. GEBOREN: Johannes, z. van T. de Graaf en T. M. Middelkoop. Neeltje, d. van W. Sloof en A. Boelhouwer. Geert Willem Mijndert, z. van P. P. vdn Zonneveld en T. lecq. Aart, z. van S. Rietveld en A. de Gruil. Petrus Job, z. van G. Vlasveld en M. M. van Vliet. Openbare verkooping. Bij de gehouden verkooping ten over staan van notaris Vos, alhier, van het woonhuis en erf ten verzoeke van de wed. Schouten, werd kooper de heer W Smit, alhier, voor 281U. Dammen. De damVereen. „Excelsior” speelde een vriendschappen]ken wedstrijd tegep H. D. C. uit Hazerswoude De uitslag was 3212 voor „Excelsior". Gevonden voorwerpen. Een paar regenpijpen, te bevragen bij W. Brok, Zuidkade 89; ter secretarie Is gedeponeerd een glas van een autolamp Kon. onderscheiding. De heer H. van Harm, rijksveldwach ter, is door den Koning van België be giftigd met de onderscheiding 2de klasse van de Huisorde van Koning Leopold. Geref. Mannenvereeniging opgericht. Met aanvankelijk 24 leden is alhier een Geret. Mannenvereeniging opgericht. Aan de heeren H. J. Leppink, R. d Runia, A Kok en D. F v d Dool Is het ontwerpen van een reglement opgedra gen. Opdracht van werk. De bouw van een woning met veestallen voor rekening van deni heer A. van Tilburg PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Maart. Ned. Herv. Kerk, 9.30 u. vjn. Ds. Hiensch van Bleiswyk. 2 u. n.m. Leendienst. Oud-Geref Gemeente. Vrydag 6 Maart 7 u. n.m. Ds. B. van Neerbos, Voorber. H. A. Zondag 8 Maart 9.30 u. v.m., 2 u. en 6 u. n.m. Ds. B. van Neerbos, van Vlaardin- gen. Bediening1 Heilig Avondmaal. Jaarlijksche vergadering „De Werkman”. De ziekteverzekering „De Werk man” alhier, hield haar jaarlijksche ver gadering. Het aantal leden bedraagt momenteel 258. Aan ziekengeld werd uit gekeerd over ’t afgeloopen jaar fZKh.Tl. Zuster Boer gaat Waddinxveen verlaten- Zuster Boer, die reeds zeventien jaar in onze gemeente werkzaam Is geweest voor de TB.C.-vereeniging, gaat Wad dinxveen verlaten om zich te Harmelen te vestigen. Velen, die met zuster Boer in aanraking zijn geweest, zullen haar met groot leedwezen zien vertrelücen, omdat zij steeds klaar stond haar zieke medemenschen te helpen Rykfc postspaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende de maand Februari 1936 ingelegd 468221, terugbetaald/6400.37. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 4217. 7 Een vluchtig! gezicht van dei provincie gelegt hoort tot mijn er mee in vert gaat, in het b lingen dat get een oogenbllk, z tot zijn gast te voegde hij er a Yong-Foo houd veis. Hij uitte <lez toon, onverschil opzettelijke bel opgevat en wt dronk een paar hij antwoordde, lachend: Ik kan hi Het is niet me ik ben een dokt uw zieken gene ten en..., Hun hem Pastorie Geref. Gemeente. Door de Oud-Geref. Gemeente is tijuelyk de Pastorie gehuurd van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Hoffman van Krabbendij ke die het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen zal de Pastorie tijdelijk be wonen. De voorgestelde Reisbelastin?. Afwijzend standpunt van de Nederl. Reisvereeniging. Onderhoud met den voorzitter, den heer J. Panman. In de kringen der Ned. Reisvereeniging heeft het ontwerp-Reisbelastingwet, dat dezer dagen door Minister Oud bij de Twee de Kamer aanhangig is gemaakt, begrype- lykerwyze groote belangstelling gewekt. Zooals te verwachten was, is dit ontwerp met zeer gemengde gevoelens by deze ver- eeniging, waarby ongeveer 60.000 leden zyn aangesloten, ontvangen. In een onderhoud dat wy met den voorzitter der Ned. Reis vereeniging, den heer J. Panman hebben ge had, heeft deze zyn meening aan de pers over het wetsontwerp kenbaar gemaakt. De Ned. Reisvereeniging, z,oo zeide hy, strydt reeds dertig jaar voor een goed, vlot internationaal 'toeristenverkeer tusschen de volkeren van Europa. Indien door byzondere omstandigheden buiten de schftild van Ne derland, een deel van dezen wederzydschen toeristenstroom uitvalt, is het dubbel fout om nu ook het andere deeL tegen, te houden. Gemeenteraad. ïn de laatstgehouden raadsvergadering werd besloten: niiet op de door Ged. Staten voorgestelde begrootingswyzigingen in te gaan. In een rapport zal Ged. Staten dui delijk gemaakt worden-dat de betreffende voorgesteldë bezuinigingen onverantwoord zyn. Verder werd goedgekeurd dé regeling inzake aankoop schoolmeubilair voor de bjjz. school. Brutale straatroof te Haarlem. Een dame haar taschje met geld en spaarbankboekjes ontrukt. Dader vluchtte per auto. Op de Nieuwe Gracht te Haarlem Dinsdagmiddag een 50-jarige dame beroofd van haar taschje, dat o.a. een bedrag van ongeveer 160.en twee spaarbankboek jes aan toonder, respectievelijk groot 2000 en ƒ300 bevatte. De dame was even tevoren in het by kan toor van de Incasso Bank in de Kruisstraat geweest en terwyl zy aan een der loketten werd geholpen, kwam een man binnen, die naar den koers van de Mark informeerde, daanja nog even bleef talmen en tegelyk met de dame het kantoor verliet. Toen zij de Nieuwe Gracht op liep, stopte vlak naast haar een auto, waarin twee mannen‘zaten. Eén daarvan stapte uit den wagen, ontrukte de dame haar tasch en sprong weer in <re auto, welke daarom met groote snelheid weg reed. Hoewel de dame hevig geschrokken was, wist zy nog het nummer van de auto op te nemen. Ook had zy gezien, dat de dader van den brutalen roof de man was, die tegelyk met haar in het kantoor van de Incasso Bank was geweest. Onmiddellyk deed zy van het gebeurde aangifte by de politie. Bij onderzoek bleek het nummer van de auto aan een inwoner van de residentie te behooren, zoodat de Haagsche politie ge waarschuwd werd. De eigenaar van het be wuste nummer bezat evenwel geen auto, wel een motorfiets en hij bleek met den straatroof niets te maken te hebben. Bijge volg was de auto van de daders van een valsch nummer voorzien. De dame kon een vry nauwkeurig signa lement van den dader geven, dat nog in den loop van den avond per politie-radio werd omgeroepen. De dader is een ongeveer 28- I jarige man van slank postuur me] licht Een naaischool opgericht. In deze gemeente is een knip- en naai-» school opgericht, onderafd. van de Hille- gerébergsche Modevakschool. Als leerarea is Mej. den Hertog aangesteld. De school is gevestigd Achterweg 133. In de Nederln orgaan van de N doet de heer J. i op onze Regeeri den Nederlandsi Unie als rechtst De heer Kees argumenten. Hij heid tusschen oj welke het kapit aan Rusland zee De schulden, die ons heeft, worde kend. Welnu; dit ook de Sovjets n nen. Bestaat d verband, dat d Erkent onze Reg dat de schulden gelobven dit nie! lijk andere moti waarschijnlyk, Overheid tot diei Wanneer het 1 eischen van de onze export goL moeilijk zijn. Ds kenden Nederla eischt: erken de handel met dit Het is natuu wanneer men tel schuldvorderinge kend, ook ons offeren. Want or gevoed door dat} opbrengt. Door honoraria en 1c werkers rente c ren tot de zooger geven aanleiding verdeeling, wordt verkregen diensten, die wy bewijzen! Betaal oude schulden be tegen protesteer mer er onze ven laten afsnijden. Er moet dus vraagd worden: ge de Sovjets r Op deze wijze worden de internationale verhoudingen nog meer verstoord. Het wetsontwerp heeft een fiscaal ka rakter, doch iedereen in Nederland ziet het als een soort bescherming. De tegenstan ders richten zich tegen beiden, terwyl de I voorstanders alleen maar verheugd zyn over de bescherming, die er volgens den minis ter nu juist niet in ligt, of althans als zeer bijkomstige omstandigheid wordt be schouwd. Ik geloof dan ook niet, aldus ging de heer Panman voort, dat dit wetsontwerp wet zal worden. De stroom van ingezonden stukken in de laatste maanden in de pers verschenen, heeft bewezen dat de vrijheids lievende Nederlander ernstig bezwaar heeft tegen deze meer dan fiscale belemmering van het toerisme en heeft tevens vastge legd dat er zóó vele byzondere gevallen bestaan, waarvoor terecht een uitzondering zou moeten worden gemaakt, dat hierin ëen bron van leed bij een eventueele uitvoe’rmg verborgen ligt. Als het hoofddoel van den Minister bereikt wordt en deze heffing dus een hooge opbrengst geeft, dan zullen zy i die nu vóór deze wet zijn, nog sterker kla gen, terwyl als de opbrengst laag bnjft, m.i. zeer zeker tegenmaatregelen van het buitenland te wachten zyn. „Hebt U reden om aan te nemen dat zulks inderdaad het geval zal zyn?” vroe gen wy. „Zeker, antwoordde de heer Panman, onze buitenlandsche relaties verzoeken my bijna elke week hen op de hoogte te houden van de hangende voornemens, terwyl de stapel uitknipsels uit buitenlandsche bladen over het verzet en de middelen om de uitwerking van deze belasting te verzachten, steeds grooter wordt. Duitsche bladen schreven al reeds ronduit dat de bedragen uitgegeven door Nederlandsche toeristen een onderdeel zyn van een bestaand evenw’icht en dat dus vermindering eenerzyds, gevolgen ander zijds, zal meebrengen. Frankrijk is dn dit opzicht niet minder ver gegaan en heeft reeds een wetsdecreet in het leven geroepen. Het spyt my, zoo besloot de heer Panman, dat om een betrekkelyk geringe opbrengst, deze zóó on-Nederlandsche heffing wordt voorgesteld, want het is in deze dagen nood- zakelyker dan ooit om de verbindingen tus schen de volken hechter te maken, inplaats van ze te verstoren. Bezwaren der Ned. Spoorwegen. „Ons groote bezwaar tegen de reisbelas- ting, aldus de directie van de Ned. Spoor wegen, met wie het Handelsblad een onder houd had, richt zich tegen het oponthoud, dat aan de grens zal ontstaan bij het con- troleeren der passen. U hebt gelezen, dat zegels geplakt moeten worden in verband met den duur der reis en dat hierop con trole zal worden geoefend aan de grenssta tions. Denkt u zich eens in, dat in de vacan- tiemaanden duizenden naar het buitenland gaan, die niet gewoon zijn te reizen. Deze categorie zaf naturlijk abuizen maken bij het plakken, hetgeen by terugkomst wordt geconstateerd. In plaats van een vlot ver toon van passen, «al nu onderzocht moe ten worden, hoe lang de reis van ieder heeft geduurd ,of er voldoende is geplakt en zoo" niet, hoeveel er by moet worden betaald. Stelt u zich nu het debat voor van hen die meenen ,dat ze in hun recht zijn, dat aan alle bepalingen is voldaan en die toch zul len moeten eindigen met zich neer te leg gen bij de beschikking van de grensautori- teiten. Het oponthoud, dat wij van de inter nationale treinen uit het buitenland naar ■ons land verwachten, valt eenvoudig niet te schatten. Natuurlijk gaat het publiek mop peren en geeft den Spoorwegen de schuld. Elke vertraging beteekent nadeel voor de N. S., ook wat de dienstregeling betreft. Ik acht de belasting, in den vonn als nu voor gesteld, dan ook een ramp zeide ir. van Dyk. GEMENGDE BERICHTEN. Bond van Kaasproducenten. Voor de afdeeling Nieuwerkerk a. a IJssel van den Bond van Kaasproducen ten, is als spreker opgetreden de heer A van Wijnen te Gouda, voorzitter van dien Bond, met net onderwerp; „net systeem van hooge invoerrechten een ramp voor de veehouderij”. Slechts een 25-tal toehoorders hebben den.spreker met aandacht gevolgd. Rijksautomobiel-Centrale opgericht. In beheer bij het Staatsbedrijf j der P.T.T. Bij K. B. is opgericht een Rijks-Auto- moblelcentrale, welke gevestigd is hier ter stede, in beheer bij het Staatsbe- drijf der P.T.T. De taak van de Rijks-Automobielcen- trale bestaat in: het aanschaiten van automobielen en motorrijwielen ten behoeve van Rijks- instellingen. het verleenen van bemiddeling bij het aanschaffen van de voor de Rljksauto- mobielen en -motorrijwielen benoodlgde onderdeelen, uitrustingsstukken en ver- brulksstoffen; de zorg voor, het onderhoud en de her stellingen van deze vervoermiddelen; het houden van toezicht op de uitvoe ring van de door haar gesloten overeen komsten en. voor zooveel dit niet door haar zelf plaats vindt, op het onderhoud en de herstellingen, waartoe haar o.a worden toegezonden de rekeningen, wel ke het gevolg zijn van het houden en het gebruiken van de vervoermiddelen; het geven van adviezen, automobielen, motorrijwielen, en hun gebruik betref fende. 1 Voor zooverWwreft het Staatsbedrijf der P.T.T. strekken de vorengenoemde bemoeiingen zich tevens uit tot rijwie len t?n aanverwante transportmiddelen. Buiten haar bemoeiing vallen automo - bleien en motorrijwielen van de onder het departement van Defensie resortee- rende instellingen, alsmede die. ten aan- a zien waarvan zulks door den minister van Binnenlandsche Zaken, in overleg met den betrokken minister, wordt be paald. De Rijks-Automobielcentrale is be voegd, het onderhoud en het herstel van de onder haar controle staande vervoer middelen zelf te verrichten, dan wel daarin te voorzien door het afsluiten van overeenkomsten met derden. Zij kan de voorziening in het onder houd ook aan de betrokken Rljkslnstel- lingen overlaten. blond haar en bleeke gelaastkleur. Hij droeg I een donkerblauwe overjas en had een slor dig, ongunstig voorkomen. De auto had een bodem stroomlijn-model en droeg het num mer HZ 28416. Tot dusverre is nog geen spoor van den dader en zyn helper gevonden. Eierenveiling. Aangevoerd 9621 eieren. Prijzen: kip- eieren 2353.35; eendeieren S3.10; alles per 100 stuks. Kaas van 2425 per 100 pond. Minister Slotemaker de Bruine en de Spelling. Onder dit opschrift bespreekt prof, mr B. M. Taverne in „Taal en Spelling” de mededeeliijg van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat hij niet voornemens is wijziging te bevorderen van de bekende Koninklijke Besluiten van 28 Augustus 1934 c.a. en dat het vooral economische gronden zijn die hem daarbij leiden. Prof. Taverne noemt het beschamend, dat de voor het Nederlandsche Volk zoo belangrijke en diep ingrijpende vraag van de schrijf wijze zijner taal een „duiten-quaestle” is geworden. De schrijver gaat dan na, hoe weinig zorg aan de invoering der exajnenspelling is besteed en begrijpt niet, dat het zoo moeilijk is voor het Ka binet om te erkennen, dat het een fout begaan of, indien wjj nu een ander Kabinet hebben dat het vorige Kabi net een fout heeft begaan. Voorwaar, zoo roept hij uit, op prof Slotemaker de Bruine rust een zwar? verantwoordelijkheid. )Zeker, Ihlj heeft niet het initiatief genomen. Maar: Hij is de man, die het in zijn macht heeft ons land van deze ongelukkige „spelling” te verlossen Hoe langer hij wacht, hoe moeilijker het wordt. Hij is de man, die het nemen van de volle-kracht-proef duldt met de maat schappij, welke, zooals aan Z.E. bekend kan zijn, in groote meerderheid tegen de nieuwe „spelling" gekant is. Hij is de man, die toelaat, dat de abi turiënten der scholen hun neus stooten bij het solliciteeren. Zeker, niet voor zijn plezier, niet con amore, maar hij maakt geen gebruik van de macht om aan de bezwaren van de groote meerderheid van het volk tegemoet te komen. Hij is de man, die, zooalsonze Ver- eeniging heeft uiteengezet, elke nieuwe schade voor de uitgevers kan voorkomen wanneer een hernieuwd onderzoek, maar dan op breeden grondslag, zal voeren, of tot terugkeer tot de oude „spelling” of tot het invoeren van een op deugde lijker wijze tot stand gekomen hervorm de schrijfwijze van onze taal Prof. Taverne gelooft niet, dat het nieuwe onderzoek naar de regeling der geslachten en der pronominale aandui ding eenig resultaat zal hebben, wan neer de Minister wijziging van de Beslui ten niet wil bevorderen De meeste huisvrouwen begaan de fout, dat zij eerst dan den strijd tegen de motten beginnen, indien deze reeds met hun vernielingswerk begonnen zijn. Niet pas in April of Mei moet men met de motten jacht beginnen? doch thans worden de voorbereidende maatregelen getroffen. Heeft niet iedere huisvrouw, zelfs de meest per fecte, de onaangename ervaring wel eens of meermalen opgedaan, dat een of ander kleedingstuk te voorschijn werd gehaald, waarin een of meer ga ten waren gevreten? Het is ongelooflijk, Jioe vlug zij zich hier of daar wetenxte nestelen. Eenige jaren geleden heeft men een middel ontdekt, dat, naar wjj mogen aannemen, radicaal werkt en vele ,j textielfabrikanten prepareeren hun stoffen, vóórdat zij in den handel ko men. Zulks heeft echter geen invloed op de vele oudere stukken, die in iedere huishouding aanwezig en niet op dergelijke wjjze behandeld zjjn. Juist deze moeten eveneens beschermd worden tegen de vraat- en verniel zucht dezer gevreesde insecten. In de eerste plaats moet men weten dat motten door niets zoozeer geër gerd worden, dan dat men hen in hun rust stoort. Voortdurend uithalen van kleerenkasten en koffers is noodzake lijk, minstens éénmaal per week en daarna worden alle kleedingstukken geborsteld en geklopt en flink heen en weer geschud en weer in een an dere volgorde in de kast opgehangen, ’s Zomers benut men alle zonnige dagen om de verschillende kleeding stukken. buiten te hangen, want zon is de natuurljjke vijand van motten. Wanneer men allerlei bont, als mantels, shawls enz. een uur lang in de warme zomerzon hangt, is alle mottengebroed radicaal gedood. Naast al deze kunstgrepen moeten wjj koffers, kisten en kasten eveneens flink schoonmaken en met een in am moniak gedrenkte doek uitnemen, daarna zwavelen, nadat het vocht goed gedroogd is. Men legt eenige zwavelstangen in een groote blikken bus of trommel, steekt deze aan en laat de damp een uur in werken in de kasten; onmiddellijk na het uitzwa velen de kleedingstukken weer opber gen. Bjj het uitzwavelen moeten deu ren van kasten en deksels van kisten goed gesloten zijn. De nog in de kas ten hangende dampen na het zwave len, trekken dan tevens in de kleeren. Alle eitjes en larven, die in hoeken en spleten zijn, worden op deze wjjze verdelgd en eerst eenige uren later worden kasten en kamers gelucht. Geheel en al zonder eenige prikkeling in de keel of hoesten zal men niet in de kamers kunnen vertoeven, doch men bindt dan een doek voor neus en mond, waardoor de scherpe lucht aanmerkelijk minder wordt. Het inpakken van allerlei klei nere wollen voorwerpen in versch be drukte couranten is uitstekend, doch men moet steeds alles schoon gewas- schen bewaren en de couranten dicht- plakken. Wil men meerdere stuks bewaren in één pak, dan legt men er ook lagen couranten tusschen. De ne.er C. Ffjan, gemeen te-opzichter heeft tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag ge vraagd. 4)itvoerin,g Mandolineclub. De eerste uitvoering van de Nieuwer- kerksche Mandolineclub mag goed ge. slaagd heeten, ip aanmerking genomen de korte tijd van haar bestaan. De uit- gevoerde nummers getuigden van dege lijke leiding en ernstige studie. De op gevoerde tooneelstukjes werden evenals de muzieknummers met applaus beloond Praatavond. Voor de Waddlnxveensche Middenstandsvereeniging. Voor de leden en jongeren van- den handeldrijvenden en industrleelen mid denstand Is Dinsdag een praatavond ge hóuden bij den héter Van der Water. De voorzittèr opent te 8.30 uur deze vergadering, hij spreekt een woord van welkom aan allen, In ’t bijzonder aan de heeren J. J. v. d. Loo, M. Kwaak en W. J. v. d. Bijl voor hunne bereidwillig heid om dezen avond hier wel aanwezig te willen zijn. Na voorlezing van de notulen van de laatste ledenvergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd en gecon trasigneerd, werd door den secretaris de ingekomen en verzonden stukken voor gelezen. Hieruit bleek, dat het bestuur, op, verzoek van eenige leden, zich met j BA en W. van Waddinxveen In verbin ding h>d gesteld, om te trachten ook leden van onze Vereenlging als distrl- buant van onvermengde margarine aan gewezen te krijgen. B. en W. erkennen de billijkheid van ons verzoek en na op gave van twee dubbeltallen winkeliers, werden de heeren H Graven en G. Kool als dlstrlbuant aangewezen. Een wpord van hartelljken dank voor de betoonde bereidwilligheid en mede werking in deze van het College van B en W. moge hier niet ontbreken. Thans kwam de heer J. J. v. d. Loo aan de beurt voof het houden van e^n cau serie over de „Inkomstenbelasting”. Vervolgens de heer M. Kwaak over de „Crisiswetgeving”. Als derde hield de heer W. J. v. d. Bijl een causerie over „Practisch boekhou den” De leden werden telkens door den voorzitter in de gelegenheid gesteld, na het beëindigen van iedere causerie, vra gen te stellen, waar een gretig gebruik van werd gemaakt. Vooral toen het onderwerp van het zegelen van kwitanties, afschrijving in mindering van de hoofdsom, rembours- zendlngen enz. ter sprake werd gebracht, kwamen de tongen los en volgde hleron een zeer levendige en geanimeerde dis cussie. Het bleek, dat de meeste leden, zooal niet allen, van enkele feiten totaal onkundig waren en steeds ter goeder trouw In overtreding. Vooral deze bij zonderheden hadden de grootste aan dacht van de leden Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld, o.a. werd nu reeds naar een tweede dergelijke avond met groote belangstelling geïnformeerd, welke naar tevredenheid werden beantwoord.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 5