Hoofdpijn Kiespijn Beurs van Amsterdam. die internationaal geldig wordt, toe te treden. De Duitsche regeering gelooft, dat, wanneer zelfs maar een eerste stap is gedaan op den weg der ontwapening, dit van buitengewoon heilzamen invloed zal blijken te zijn op de oftderlinge verhou ding der volken en dientengevolge ook op het herstel van het vertrouwen, dat den grondslag vormt van de ontplooiing van hapdel en welvaart. De Duitsche regeering is bereid ter stond na het afsluiten van het politieke gedeelte der besprekingen over te gaan tot gedachtenwisselingen met de landen, die daarvoor in aanmerking komen over economische vraagstukken en zal alles, wat in haar macht is, doen om de ver betering van den economischen toestand van Europa en van de wereld te bevor deren. De Duitsche regeering gelooft met het thans ontvouwde vredesplan te hebben bijgedragen tot de vorming van een nieuw Europa, gebaseerd op wederzijd- schen eerbied en vertrouwen van sou- vereine staten. Menige gelegenheid, om tot een pacificatie van Europa te ge raken, waartoe Duitschland in den laat- sten tijd dikwijls het initiatief heeft ge nomen, is verzuimd. Moge deze poging eindelijk tot een resultaat leiden. De Duitsche regeering heeft het stel lige vertrouwen, dat zij door bovenstaan de voorstellen den weg daartoe heeft ge - baand. Eden vraagt opheldering over eenige punten. De Engelsche regeering heeft terstond na de ontvangt van het document de nota bestudeerd. Vandaag zal Eden een onderhoud heb ben met Von Ribbentrop, teneinde eeni ge opheldering over de nota te verkrij gen. Het zou hier in hoofdzaak betreffen- Punt 19 van het Duitsche plan, dat de vorming, van een nieuwe arbitrale recht bank noodzakelijk schijnt te maken. Punt 14, waar Duitschland voorstelt Nederland te laten deelnemen aan een veilighéidsovereenkomst in West- Europa. De Engelsche regeering zou wenschen te weten, wat het voorstel pre cies beteekent in territoriaal opzicht. Het punt omtrent de non-agressie- of veiligheidsverdragen, dat volgens Engel sche opvatting de mogelijkheid schijnt te openen, van een verdrag van weder- zijdschen bijstand, daar Duitschland ver zekert, dat het bereid is speciale ver plichtingen te aanvaarden, het verleu nen van militairen bijstand behelzend, indien dergelijke verplichtingen Uit de veiligheidsoverwegingen zouden voort vloeien. BUITENLANDSC H NIEltWS. BELGIë. Koning Leopold bezoekt de Jaarbeurs Gistermiddag maakte Koning Leopold een rondwandeling over de Brusselsche Jaarfljeurs. Toen Z. M. den economischen stand, welke het Koloniaal Instituut daar door zijn afdeeling Handelsmuseum liet in richten, bijna gepasseerd was. v'el zijn oog op het opschrift: „Nederlands ;h-Indië". Dat was aanleiding voor den Koning terug te keeren en den stand van het Koloniaal In stituut binnen te treden. Daar werd Z. M. te woord gestaan door den al^-neenen con servator der afdeelinig Handels museum, ir. W. L. Utermarik. die enkele bij /.onderheden vertelde omtrent de Dorriswortels, de rub ber, het natuurmonument de Kloof van Ha- rau en de diepzee-maquette Van den Indi- schen Archipel. Voordat Z M. afscheid nam, vertelaarde hij bijzonder mooie herin neringen aan zijn beide bezoeken aan Ne der! andseh-ïndië 'behouden te hebberi. ITALïë, Overleg in Ethiopisch conflict. Brief van De Madariaga aan Italiaansche regeering. De voorzitter van de commissie van der tien, de Madariaga, heeft een schrijven ge richt tot de Italiaansche regeering m«?t hel dtoel in gezamenlijk overleg te komen tot vaststelling van de procedure der onder handelingen, waartoe toestemming weid gegeven in antwoord op den oproep van de commissie met betrekking tot oplossing var. het Italiaansch-Abessynische geschil. Dit schrijven ia vandaag te Rome aangeko men. De Italiaansche regeering is than- bezig met de bestudeering van den inhoud VEREENIGDE STATEN. Hauptmann vraagt opnieuw gratie. Bruno Hauptmann heeft, naar uit Tren ton wordt geseind, een lang schrijven,doen toekomen aan den gouverneur van dep staat New-Jorsey, Hoffman. Dit schrijven is Dinsdagavond door de staatskanselarij ge publiceerd. Hauptmann vraagt daarin in bewogen woorden gratie en verzekert nog maals, dat hij geheel onschuldig is aan den moord op het kind van U^beri-h. Hij gaat voorts in op de rol, die dr. Condon ini de affaire heeft gespeeld en die, naar hij zegt, nog in het geheel niet is opgehelderd. Gutllonard, onder-directeur van de K.L. M., ir. A Wurtbaln, voorzitter van den raad van beheer van de K.L.M., de heer G. Spit, chef van den lijndienst, de heer P. Behage, chef van de werkplaatsen, mr. L. H. Slotemaker, algemeen secre taris van de K.L.M Verder de heer W. M. van Neyennotf, vertegenwoordiger van de Fokkerfabrie ken, de heer U. F. M. Dellaert, haven meester van Schiphol ,de heer Rosman, vertegenwoordiger van de nationale luchtvaartschool, dr. ir. H. J. van der Maas, van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart, de K. L. M.-gezagvoerders Frijns, Hulsebos, Duimelaar en Van Bal- kom, benevens deputaties van de ver schillende atdeelingen van het personeel van de K.L.M. Ook waren nog aanwezig de heeren Martlnoif, vertegenwoordiger van de Air France, en Fengler, vertegen woordiger van de Deutsche Lufthansa. Juist toen men zich in de aula begaf verscheen een vier-motorig vliegtuig van de KLM. boven de begraafplaats. In de aula werd het eerst het woord gevoerd door den heer Plesman, die herinnerde aan de dagen van 19 en 20 Dec. 1934, toen de glorie van de Uiver overschaduwd werd door de gebeurtenissen die daarop volgden Vier van onze beste mannen gingen verloren, zeide spr De staat van dienst van Beekman was er een zooals slechts weinig gezagvoer ders hebben. Hij had nog nooit een l vliegtuig verloren of beschadigd. De drie andere leden van de bemanning behoor- den tot de meest beminde van onze men- schen. Het zal een troost zijn voor de nabe- i staanden, dat nu vijftien maanden later het stoffelijk overschot van de omgeko menen zal rusten dicht bij hun verwan ten in hun laatste rustplaats. Moge God hun ziel genadig zijn en de overblijven- den sterken. I Mr. G. Haspels, burgemeester van De uitvoer van kaas naar Spanje. Nieuwer-Amstel, braclït namens het ge- De betalingsmoeilijkheden. meentebestuur een laatsten groet aan de houders in de provincie Groningen, die als werkgevers in het landbouwbedrijf hebben mede gedaan aan de regeling be treffende plaatsing van werkkrachten in het land- en tuinbouwbednji, niet in aanmerking kunnen komen voor een bij drage in net loon, dat boven het voor hun bedrijven vastgestelde minimum is uitgegeven, doch dat wel aan burge meesters en wethouders-landbouwwerk- gevers het gedeelte^ van den eventueel hun toekomenden toeslag, hetwelk uit sluitend ten laste van het Rijk komt, mag worden uitgekeerd. Tevens is het juist, dat de minister aan burgemeester en wethouders van Finsterwolde heeft medegedeeld, dat hem ter kennis was gekomen, dat een der wethouders in die gemeente steun ingevolge de steunregeling ontvangt, dal zulks in strijd met artikel HX) der ge meentewet moet worden geacht en dus deze ondersteuning moet worden beëin digd. De uitkeering van het uitsluitend ten laste van het Rijk komende deel van den bijslag aan burgemeesters- en wethou ders-landbouwers geschiedde slechts bij wijze van uitzondering, aangezien de be trokkenen, over het hoofd ziende, dat artikel der Gemeentewet uitkeering van den volledigen bijslag belet, niet on belangrijke uitgaven hadden gedaan, die anders achterwege zouden zijn gebleven. Voor het vervolg blijft iedere uitkee ring aan burgemeesters- en wethouders landbouwers achterwege. Ten aanzien van den wethouders van Finsterwolde is een dergelijke bijzondere omstandigheid niet aanwezig. Prof. J. C. van Eerde, t In den ouderdom van 66 jaar is over leden prof. J. C. van Eerde, directeur van de afdeeltng Volkenkunde van het Kolo niaal Instituut, buitengewoon hoogleer aar ln de koloniale Volkenkunde, enz. aan de universiteit van Amsterdam, en eveneens bijzonder hoogleeraar vanwege het Koloniaal Instituut aldaar. Prof. Van Eerde is voorts ook de leer meester van PHnses Juliana in de ken nis der Kolonién geweest. Collectief contract in typografie aanvaard. Ook boekbinderscontract goedgekeurd. Naar het Handelsblad verneemt heeit het referendum van den Alg. Ned. Typo grafenbond een meerderheid van onge veer i der uitgebrachte stemmen vóór de nieuwe collectieve ar beidso vereen - komst in de typografie opgeleverd. Ook het collectief contract voor het boekbindersbedriji is, zij 't met een iets geringer meerderheid, aanvaard en der halve van kracht geworden. De overige (contessioneele) vakbonden hebben beide contracten reeds vroeger ln hun iedencongressen aangenomen. noodig Pijnen te verdrijven is een Mijnhardfg Poe- der. Her stuk 8 ct.; doos 45 ct. By Uw Drogist Een aantal belanghebbenden bij den kaasuitvoer naar Spanje hebben aan de ministers van landbouw en visscheriren van handel, nijverheid en scheepvaart een telegram gezonden, waarin zij zich aansluiten bij het verzoek van de Ver- eeniging van Kaashandelaren ln Noord- Holland, om te willen bevorderen, dat de betalingsmoeilijkheden, ontstaan door maatregelen van de Spaansche regee ring, worden opgeheven. Vorstelijke belangstelling voor een pionier. H. M. de Koningin heeft dezer dagen 1 ten Palelze in audiëntie ontvangen den heer Adrlaan Mulder, die op April a.s. den dag zal herdenken waarop hem 25 1 jaar geleden het eerste Nederlandsche vliegbrevet ,werd uitgereikt, nadat hij i gelest en proeigevlogen had op de Mo- l lenheide. I De Koningin heeft zich op minzame Wijze met den jubileerenden oud-vlieger onderhouden en met belangstelling ge informeerd naar zijn loopbaan. De kroonprinses van Denemarken op Schiphol. De kroonprinses van Denemarken is gistermorgen op Schiphol aangekomen met de Fokker p XXII Roerdomp, be stuurd door Parmentler. De Prinses was op weg naar Brussel voor een particulier bezoek. Ter ontvangst waren aanwezig de ge zant met mevrouw Scavenius en de con sul-generaal met mevrouw Möller. Mevr. Móller reikte de Prinses een ruiker witte rozen. Het gezelschap gebruikte in het kan toor van havenmeester Dellaert de lunch De Prinses is met het toestel van 12 uj4<> doorgevlogen De slachtoffers van de Uiver. Gezagvoerder Beekman ter ruste gelegd. Bij zijn ouderlijk huis. Vijitien maanden nadat de Uiver in de woestijn bij Rutbah Wells te gronde ls wakkere mannen. De datum van den dag waarop zij voor goed heengingen staat onultwlschbaar gegrift ln 'de herinne ring van allen, die hen kenden. Nu. meer dan een jaar later staan wij bezonkener tegenover wat er toen gebeurde. Ons leven is ln de hand van God Die overtuiging moge den achterblij- venden steun en kracht geven, met be- hulp van God. zonder wien niets moge- lijk ls. De vader van Steenbergen sprak ver- I volgens eenige woorden Zeer ontroerd i zëide hij: Je was een held in de lucht, een kind op den grond, rust zacht. Namens de overige familieleden sprak vervolgens nog de heer Kunst, die o.a. k zeide, dat Steenbergen altijd gezegd had Indien er ooit iets met me gebeurt, denk er dan aan in je herinnering, dat ik de laatste tien jaar van mijn leven geleefd heb, zooais ik dat graag wilde. De Ned. Herv., wedlkant, dr. J. G. Ko ningsberger, sprak vervolgens naar aan leiding van Jóh. 19 23-28. De kisten werden uitgedragen onder zachte orgelmuziek en neergelaten ln het gemeenschappelijk graf Mr Haspels sprak nog een enkel woord tot afschPld. 1 Coördinatie van het verkeer. De desbetreffende bepalingen zijn 1 April in werking getreden. Bij Koninklijk besluit ls bepaald, dat paragraaf 47 der wet van 29 November 1935 (Staatsblad no. 685) tot verlaging van de openbare uitgaVëh in werking treedt op 1 April 1936. Genoemde paragraaf, welke de coördi natie van het verkeer betreft, bevat de volgende artikelen: Aartikel 1. Wij behouden ons voor, gehoord de Commissie, bedoeld in art. 4 der wet van 6 October 1934 (Staatsblad no. 534) tot instelling van een Verkeersionds, met afwijking voor zooveel noodig van het geen bepaald is ln de Wet Openbare gegaan, hebben de slachtoffers van deze 1 Vervoermiddelen, over te gaan bij alge- Mmn hun lootcto riicf>Mnn.n BINNENLAND. De steun aan burgemeesters- en wethouders-landbouwers. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Schalker, betreffende de voor burgemeesters en wethouders-land bouwers in de provincie Groningen gel dende regeling ten aanzien van de voor hun bedrijf liit te keeren loonbijdragen en in verband met de aan een der wet houders van Finsterwolde verleende steunuitkering, heeft de minister van Sociale Zaken geantwoord: Het is juist, dat burgemeester en wet- ramp hun laatste rustplaats op vader landschen bodem gekregen. Gistermorgen vroeg is het stoffelijk overschot van den eersten piloot, W. Beekman, uit de chapelle ardente op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam vervoerd naar Muiderberg en daar in het familiegraf, dicht bij het ouderlijk huis, ter aarde besteld De droevige plech tigheld droeg een treilend eenvoudig karakter. Achter de baar ging de weduwe van den vlieger Ook de grijze vader volgde de baar. De gang viel hun zeer I zwaar. Van de K.L.M. waren er, de secretaris der directie, mr. dr. Slotemaker en de ehei van den vliegdienst, Aler, en col lega's gezagvoerders. Verder de heeren Dellaert, havenmeester van Schiphol, Van Tijen van de FokkerfabrleKcn, de oud-vertegenwoordiger van de K.L.M. te Cairo, de heer C H. de Vogel, dr ir. Van der Maas, voor den directeur van den Rijksstudiedienst, de heer Fengler, ver tegenwoordiger van de Lufthansa, een vertegenwoordiger van de Air-France en de burgemeester van Muiden, de heer J. L. de Raadt. Kapitein Beekman heeft met een kort woord alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling bedankt. Gistermiddag om twee uur heeft op Zorgvlied te Amsterdam de begrafenis plaats gehad van de 3 andere slachtof fers vari de Uiver-ramp, den 2den gezag voerder Steenbergen, en Van Zadelhof! en Walewijn. De drie kisten stonden in de aula van de begraafplaats, waar zich de familieleden en vrienden verzamel den. Zij waren overdekt met bloemen en op elk lag een groote krans met de K.L M -kleuren. Onder de aanwezigen waren de heer Plesman, directeur van de K.L. M., en mevrouw Plesman, de heef P. i meenen maatregel van bestuur, tot in voering van een vergunningsstelsel als bedoeld in de artikelen 2 en 3 Artikel 2. Het exploiteeren van middelen, tot vervoer van personen en van goederen kan worden afhankelijk gemaakt van een door Ons of een door Ons aan te wijzen autoriteit, te verleenen vergun ning. Artikel 3 Aan de in het vorig artikel bedoelde vergunning kunnen slechts voorwaarden worden verbonden betreffende: a. den te volgen weg; b. het aantal uit te voeren ritten, vaarten of vluchten; c. de dienstregeling; d. de tarieven; e. de verzekering tot dekking van de geldelijke gevolgen van de aansprakelijk- held der ondernemers; f. de aan personeel en materieel te stellen eischen e de dienst- en rusttijden van het personeel en hetgeen verder voor de veiligheid van het verkeer wordt vereischt Directeur-generaal Volksgezondheid. Naar wij vernemen ls dezer dagen de benoeming van een directeur-generaal hoofd van de afdeeling Volksgezondheid •aan het Departement van Sociale Zaken j te verwachten. j De bedoeling is, dat deze de zaken van I de volksgezondheid te behandelen zal krijgen, met uitzondering van de Volks huisvesting, welke aan een afzonderlijke afdeeling, onder leiding van den heer mr. P. A. van der Drift, administrateur aan het Departement, zal worden toe vertrouwd. GEMENGD NIEUWS. Gevaren van kolendamp. Drie personen bedwelmd geraakt. üp de derde étage van een perceel in de Waverstraat te Amsterdam zijn gis termiddag een jong echtpaar en een kind door kolendamp, welke zich ten gevolge van het verstopt zijn van de schoorsteen in de huiskamer verspreid de, bedwelmd geraakt. Buren, die ont dekt hadden wat er gaande was, hebben alarm gemaakt, met het gevolg, dat spoedig de Geneeskundige Dienst ter plaatse was, die de slachtoffers naar het Nieuw Israfclietlsch Ziekenhuis vervoer de. De man en het kind waren spoedig in zoover hersteld, dat zij zich weer naar huis konden begeven; de vrouw is daar echter ter verpleging opgenomen. Nederlander in Duitschland aangehouden. Duitsche commiezen hebben in ae Duitsche grensstreek nabij Tegelen aan - gehouden den 18-jarlgen H. F., uit Bel- feld. De Jongen wordt er van verdacht zich aan communistische propaganda ln Duitschland te hebben schuldig gemaakt Hij werd op heeterdaad betrapt, toen hij in gezelschap van een kameraad, met een actentasch, waarin zich communis tische vlugschriften bevonden, de Duit sche grens overstak Belden werden aan geroepen door Duitsche douanebeamb ten, die ln hinderlaag lagen. Op dit halt geroep sloeg een van de mannen op de vlucht. De commiezen zonden den vluch teling enkele kogels na, waarvan een ln den arm van den man drong. Hij rende echter over de Limburgsche grens en wist te ontkomen. F. werd door de beambten gegrepen en géarresteerd. De communis tische lectuur is in beslag genomen. De aangehoudene is naar de strafgevange nis te Dusselderp overgebracht en daar, ópgesloten Volgens den vader van den'aangehou dene zou de Jongen niets met commu nistische propaganda uitstaande hebben en er onschuldig zijn ingeloopen. De jon gen zou op weg zijn geweest naar zijn oom, die kleermaker is ln Munchen— Gladbach, om daar een costuum af te halen. Op deze wijze is de jongen ln aan raking gekomen met twee onbekende mannen, die een tnsch bij zich droegen. Op het haltgeroep van de beambten hebben deze mannen hun tasch wegge worpen en de vlucht genomen. Toen ln de nabijheid van F., die bleef staan, de tasch met verboden lectuur werd gevon den, werd deze gearresteerd. Aan dit verhaal van den vader, die oorspronkelijk Duitscher ls geweest, doch later het Nederlanderschap verkreeg, wordt in kringen van de politie weinig geloof geschonken en men neemt veel eer aan, dat de aangehoudene zich wel degelijk met communistische propagan da in Duitschland heeft bezig gehouden Vrouw neergeslagen in keldergang op de Geuzenkade. Van haar tasch met 38 beroofd. Een brutale overval ls gisteren op de Geuzenkade ln Amsterdam West ge schied; een vrouw werd ln een kelder gang tegen den grond geslagen en van haar tasch, waarin zich 38 bevond, be rooid. Er bevindt zich ter plaatse een gröQt complex nieuwe woningen met een ge- meenschappelijken tuin. Midden in dien tuin staat het kantoortje van den ver huurder der huizen en op dat kantoor tje plegen de bewoners van het,complex maandelijks de huur te gaan betalen. Dit was gistermorgen eveneens het ge val bij een 62-jarige bewoonster van de Geuzenkade. Den gemeenschappelijken tuin kan men o.a bereiken vla een eveneens ge meenschappelijke, ln een groote weider- ruimte ondergebrachte fietsenstalling, waarvan elke blokbewoner een' sleutel heeit. En van deze rijwielstalling leidt een vrij donkere gang naar den tuin. 't Was in deze keldergang, dat de vrouw plotseling door een man, die zich daar ln een schaduwplek verdekt had opgesteld, werd vastgegrepen. In- enkele oogenbllkken speelde zich toen het drama af De man trok de vrouw aan haar haren achterover en wierp haar met een smak op den steenen vloer. Hij ging met zijn knieën op haar borst zitten en bracht haar een paar slagen op het hoofd toe, uitroepende, vergezeld van eenige kracht termen: „Als Je Je mond niet houdt, ver moord lk je. Ik moet eten. Ik moet geld hebben." Hij ontrukte de vrouw haar handtasch. Wel schreeuwde zij luid om hulp, maar er was in de verlaten gang niemand aanwezig. De man maakte zich met de tasch da delijk uit de voeten en de vrouw verloor tengevolge van de doorstane emotie, den val en de slagen, Jiet bewustzijn. Na kor ten tijd kwam ze weer bij en kon ze naar den tuin loopen om hulp te halen. Ze had eenige builen en schrammen aan hoofd en gelaat opgeloopen. Ter plaatse werd de vrouw verbonden en weer wat gekalmeerd, waarna zij de inmiddels ge alarmeerde politie van het bureau Admi raal de Ruyterweg een vrij goed signale ment van haar aanvaller, die uit den aard der zaak reeds lang uit het gezicht verdwenen was, kon opgeven. Tot nu toe is de dader nog niet aan gehouden, maar de politie heeft zijn sig nalement naar alle bureaux verspreid. De moordaanslag op een colporteur van de N.S.B. De vierde kamer der rechtbank heeft gis- ieren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 40-jarigen C. F. B., die op 30 September met revolverschoten een colporteur van de N.S.B. voor den ingang van het Centraal station te Amsterdam ernstig heeft gewond. De rechtbank veroordeelde verdachte we gens poging tot moord tot een gevangenis straf van 1 jaar, verminderd met fi maan den voorloopige hechtenis. Bovendien kan verdachte ter beschikking van de regeering worden gesteld, ten einde te worden ver pleegd. e De rechtbank overwoog in haar vonnis op grond van het psychiatrisch rapport, dat verdachte in beduidende mate verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. De eisch was 5 jaar en ter beschikking stelling van de regeering. RADIO-NIEUWS. Donderdag 2 April. Hilversum II, 301.5 M, 5.156.30 Voor de meisjes; V.P.R0. 5.30 Ds. E, D. Spelberg: Gesprekken met luiste- raars; A.V.R.O. 66.30 Het Omroeporkest o.l.v, N. Treep; 6.30-—7 Sport praatje door H. Hollander; 77.05 „...En nv, naai bed!" 7.057.30 Radiotooneel voor kleine en groo te kinderen van 12 tot 80 jaar( en ouder); 7.308 Engelsche les; 88.10 Nieuwsbe richten; 8.108.15 Gramofoon; 8.1510.30 Concertgebouworkest oJ.v. Prof. Dr. Wil lem Mengelberg; 10.3011 Flitsen van de Zesdaagsehe; 1111.10 Nieuwsberichten; 11.1012 De eindstryd in het K.A.I.-ge. bouw. Ooggetuige verslag door H. Holander van de laatste ronden en het slot van de Zesdaagsehe Wielerwedstrijden Hilversum I, 1875 M. 5.Cursus Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelspel L. Blaauw; 6.— Esperanto- praatje; 6.15 Vervolg orgelconcert; '6.30 E. Wattez: De Boekenweek; 7.Berichten en reportage; 7.30 Cursus Psyctolpgii» door Prof. Dr. J. Watecink; 8.Berichten; 8.15 Johannes-Passion van J. S. Bach m.m.v. het Bachkoor en -orkest der iBethlehemkerk te den Haag en solisten. Leiding A. Schella- vis; 10.46 Berichten; 10,5011.30 Granio- foon, Vrijdag 3 April, Hilversum II, 301.5 M. V.A.R.A. 8.— Gra mofoon; V.P.R.O, 10.Morgenwijding; V. A.R.A. 10,16 Voordracht door Jan Lenmire; 10.30 Gramofoon; 11,10 Voordracht door Jan Lemaire; 10.80 Gramofoon; A.V.R.O. 121.45 Concert door het Cantabile-Orkest en Gramofoon; 1.45—-2.15 Mevr. C W. Kui pers leest een fragment voor uit het boek „Oude Glorie" van Marie van Zeggelen; 2.151 Concert door het Omroeporkest, Bas en Gramofoon; V.A.R.A. 4 Concert door Orvitropia. 5.Na schooltijd; 5.30 Gramofoon; 6.05 Concert door de Flierefluiters; 7.-- Het Plan van den Arbeid. 5. „Ordening" door T. v. d. Heeg; 7.20 Men vraagt, en wij draaien; 7.50 Nieuwsberichten; 7.67 S.O.S.-berichten; V.P.R.O, 8.Nieuwsberichten; 8.06 Cursus „Leid mij op den eeuwigen weg". IV. Spre ker Ds. J. J. Thomson; 8.30 Concert; 9.— Cursus „Erasmus". V. Spreker Prof. Dr. J. Lindeboom; 9.30 Gramofoon; 10.Da. E. D. Spelberg „Een woord tot de nieuwe Lid maten onzer Gemeente"; 10.15 Dr. G. Knut. tel Wz. „De lydenstyd in de Ho'.'andsche schilderkunst";'10.46 Nieuwsberichten; V. A.R.A. 1112 America Calling Nogmaals: Amerikaansche Hollanders of Hollandsche Amerikanen. Hilversum I, 1875 M. K.R.O. 3-8 15 Wy beginnen dien dag; 8.159.15 Concert; 10— 10.30 Gramofoon; 10.3011 Muziekuitzen- ding voor fabrieken; 1111.30 Gramofoon; 11.30—12 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.1512.45 Concert door de K. R.O.-Melodisten; 12.45—1 Gramofoon; 1 I.45 Concert door de K.R.O.-Melodisten 1.452.16 Cinema-orgel-concert2.i52.30 Gramofoon; 2.303 Vervolg Cinema-orgel bespeling; 34 Gramofoon; 44.45 Con cert door het K.R.O.-ortoest; 4,465.15 Gra mofoon. 5.166 Concert door het K.R.O.-orkest; 6.056.26 Land- en Tuinbouw causerie door Th. Arts; 6.25—7 Concert door het K.R.O.- orkest; 7.167.36 „Een reis naar Brazi lië" (I) dioon Jhr. Dr. J. C. Mollerus; 7.35 7.45 Gramofoon; 7.458 Musica Catho- lica; 8—8.10 Nieuwsberichten; 8.10—8.15 Gramofoon; 8.159 Solistenconoert door het Stedelijk Orkest van Maastricht; 9 9.10 Gramofoon; 9.109.30 Rondvlucht door de schaakwereld. R. Spielmann geïn terviewd) door S. Landau; 9.3010.30 „Het Mijnwerkerslied uit verschillende landen"; 10.30—10.86 Nieuwsberichten; 10.85—12 Gramofoon. STADSNIEUWS. GOUDA, 2 April 1936. Met de N.C.R.V. naar Zwitserland. Filmavond der Ned. Chr. Reis Ver. De Gowfcche afdeeling der Nederlandsche Christelijke Reisvereeniging heeft evenals h«. vorig jaar, gisteravond een filmavond Inhouden in de Réunie-Bioscoop, ter pro- noveering van en animeering tot het deei Semen aan de zomerreizen die deze vereeni- ging eik jaar organiseert naar de mooiste nlekied van Europa. De N.C.R.V. heeft gisteravond de vele belangstellenden, in gedachten gebracht nasr Zwitserland met zijn wonderschoor.e natuur, die den toerist momenten van in tense bewondering en onvergetelijke her- inhering biedt. De heer N. Heukels uit Amsterdam, e=n der leiders der N.C.R.V. heeft in een vlott- causerie zijn toehoorders verteld van het geen op een voetreis door het hooggeberg te te beleven valt en opgewekt tot training in het wandelen en deelname aan dé reizen van dit jaar. Met fraaie lantaarnplaatjes naar foto's die de vorige zomer werden ge nomen, heeft de heer Heukels zyn voor dracht geïllustreerd en daarmee bijgedra gen tot het welslagen van dezen avond. Het uitgebreide programma bevatto voorts eenige prachtige films, die uitmunt ten door voortreffelijke fotografische op. namen. We noemen „Beelden uit Noord- Oost Zwitserland", „In het Zwitsersche hooggebergte voorheen en thans", „Rond de Jungfrau" en „Een week in de Zwitser sche skischoor. De heer Gijsb. Nieuwland heeft aan de plano voor een passende ihuzikale begelei ding gezorgd en tevens mej. If. M. Heikoop die eenige Duitsche en Fransche liederen zong, geaccompagneerd. Zy mocht mooie bloemen in ontvangst nemen. Het geheel is een zeef geslaagde avond geworden waarop de N.C.R.V. met genoe gen kan terug zien ep die ongetwijfeld aan het gestelde doel zal hebben beantwoord. Kantongerecht Gouda. Zitting v«p Woensdag 1 April 1936. (Vervolg.) Biyvende moeilijkheden. Het gaat den heer W. v. d. B., vroeger te Gouda, thans te Niéttwerkerk a. d. IJssel woonachtig,.niet voorspoedig met zyn pluim vee-voederfabriek. Niet dat hy over gebrek aan orders te klagen heeft, maar hy heeft voortdurend last met de autoriteiten over de outillage vin zUn fabriek. In Gouda bad v. d. B. een fabriek aan de Gouwe die zoo vaak met een bezoek van ver schillende instanties werd vereerd en waar over zooveel aanmerkingen werden gemaakt dat tenslotte proces-verbaal volgde omdat de inrichting niet aan de gestelde eischen voldeed (waarvan de Kantonrechter inder tijd moest toegeven dat ze tq weinig op de practyk waren ingesteld). Verscheidene ma len veraéheen v. d. B. voor den Goudschen kantonrechter, maar het is toen eindelijk met een geringe geldboete afgeloopen. Terwijl de onderhandelingen met het ge meentebestuur werden voortgezet, brandde de fabriek in October van het vorjg jaar geheel af, waarna werd uitgezien naar een andere gelegenheid die de bouw van een be hooriyke fabriek zou waarborgen, In Nieuwerkerk a. d, IJssel werd een fabriek gevonden die geheel werd verbou Bereids gevraagde vergunning werd echter door B, en W. van Nieuwerkerk op sleep touw gehouden en naar v. d, B. gister morgen voor den kantonrechter'vertelde zelfs een voorloopige vergunning om te mogen proefdraaien werd niet verleend. IntusBcehn is de zaak in orde gekomen, maar medio Januari j.l. was het bedryf al in ovllen gang zonder de officieele vergun ning,, daar v. d. B. vele ingekomen orders met den meesten spoed wilde uitvoeren. Procs-verbaal volgde. De burgemeester van Nieuwerkerk, als getuige in deze zaak gehoord, verklaarde dat v. d. B. bedoelde vergunning te laat heeft aangevraagd/ Verdachte bestreed dit door te zeggen dat hy er integendeel al wel minstens tien maal om had gevraagd, maar de burgemeester hem tenslotte weigerde te woord te staan over deze aangelegenheid. Nadat de ambtenaar 15.— boete of 3 dagen hechtenis had geëischt, zeide de kan tonrechter de zaak nog eens te willen over denken en over 14 dagen uitspraak te doen. Zonder vergunning. De niet ter terechtzitting verschenen C. J- v. d. B. te Stolwijk werd veroordeld con form de eischt tot tweemaal ƒ30.boete subs. 2x6 dagen hechtenis wegens het zon der vergunning in zyn bakkery laten over werken van twee knechts W. A. V., bakker te Gouda, die al ver schillende veroordeelingen wegens soortge lijke feiten achter den rug heeft, werd gis termorgen veroordeeld tot een voorwaarde lijke boete van 4 maal 1 dag hechtenis we gens het zonder vergunning laten overwer ken van vier jongens beneden 18 jaar. Voor deze straf geldt een proeftyd van êen jaar. De elsch was viermaal ƒ10.— boete subs. 4x2 dagen hechtenis. Het arme hondje. Het was wel héél erg De juffrouw, T. B- genaamd en wonende te Reeuwyk, had zoob lief klein hondje hy was maar zóó groot en ze wees met haar handen van welk formaat haar beschermeling was ge weest. De buurman, A. v. D. genaamd, had óók «en hond en deed nooit kwaad, maar toen op een keer zyn kleinere soortgenoot ln den tuin ontdekte, was hy er op afgestormd en had hem na een korte worsteling dood gebeten. Wfcouw was daarover zoo gebolgen, e tranen haar gistermorgen nog over de wangen rolden. 't Was zoo'n lief beest- Je, Edelachtbare. De hond van v. D. scheen echter al meer op zyn kerfstok te hebben en heeft sinds kort b.v. ook al de moord op bewoners van een konynenhok op zyn geweten! Ze eischte een schadevergoeding van 5. Ze kreeg die toegewezen, térwyl de eige naar van den bleoddorstigen hond tot 7.50 veroordeeld, subs. 3 dagen. Dat viel *nog mee, want de ambtenaar had het dub bele bedrag geëischt! Tentoonstelling Anibacjits- Avondsehool. Expositie van werkstukken. Evenals andere jaren is ook dit jaar het .ursusjaar der Ambachtsavondschool aan den Graai' t ioris.weg besloten met een ex positie der werkstukken. Het is een fraaie tentoonstelling geworden die een duidelyk beeld geelt van het kennen en kunnen van leeraren en leerlingen die met vrucht In üfdze school arbeiden. n een vijftal lokalen was deze tentooni. steinng onaergebracht en het werk op over- zichtfclyke wyze'Uitgestald. Uiteraard trof men er in tegenstel ling met de kortgeleden gehouden tentoon stelling der Ambachts-dagschool hoofd- :lyk teekenwerk aan, ofschoon ook boetseerwerk niet ontbrak. Het as ondoenlyk om uitvoerig weer te geven wat er allemaal te bewonderen was, we moeten volstaan met de vermelding der eken waarin die tentoonstelling was onderverdeeld en waardoor men tevens een overzicht kon krygen van de vakken waarin in deze school wordt onderwezen. Vakteekenen neemt natuurlyk een ruime plaats in, verzorgd door de timmerlieden, schilders, wagenmakers, meubelmakers, metselaars, enz. De schilders brachten bovendien kundige staaltjes van schilderwerk, waarvan wy in zonderheid noemen het nabootsen van vreemde houtsoorten en marmer. Bewondering eischte de afdeeling recla me- en decoratieschilderwerk, waarby op uitnemende wijze blykt hoe de jonge vak lieden wordien opgeleid en voorbereid tot knappe vakmenschen die in staat zun om vaak op eenvoudige wy ze prachtige en doel treffende werken te leveren. De afdèeling electriciteit en electrotech- niek laat modellen zien van machines, mo- Filmnieuws. Schouwburg- Bioscoop. „Een Midzomernachtsdroom", de door Max Reinhardt geregisseerde Warner Broqg^ film, wordt vanaf Vrydagavond in de Schouwburg-Bioscoop vertoond. Voor de eerste vertooning van deze kunstzinnige en fantasieryke weergave van Shakespeare's blyspel, waarvan de muziek van Mendels- sohn-Bartholdy een voqrnaam bestanddeel werden door de directie verschillende autoriteiten uitgenoodigd, en verklaarde Dr. C. C. Koets, leeraar Engelsch aan de Ryks H.B.S. alhier zich bereid een korte in leiding te geven. Men zal er dus goed aan doen zich tydig van plaatsen te verzekeren. Zondagmorgen zal vertoond worden „Drie dagen onder de levenden", met Frediric March in de titelrol; een Paramount-film die overal veel succes had. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater brengt voor de nieu we week een reprise van ,,De Kribbebyter", met Cor Ruys, Louis de Bree, Frits van Don gen en anderen, de bekende Hollandsehe film, die wel tot een van de best geslaagde gerekend mag worden. Réunie-Bioscoop. De Réunie-Buscóop bu ngHermann ThL- migg en Liane Haid in „Baron von Fran kenstein", een vermakelykfc geschiedenis en ,Het spoor in de wildernis", met John Wayne in de hoofdrol. Zondagochtend wordt vertoond „Hoera i tyd wordt beter met James Dunn en Shirley Temple. Deze film wordt ook ge draaid in-de Woensdagmiddag-matinee. Men zie verder de betreffende adverten ties. Tenslotte zy de afdeeling boetseerwerk vermeld die wel een bescheiden maar des niettemin een alleszins lofwaardige plaats inneemt op deze mooie ten/toonstelling. Al met al een succesryk resultaat van leerlingen die met ambitie en onder bekwa me leiding ook de theorie van hun vak lee- Hedenavond zal de promotie der leerlin. gen plaats hebben. A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer", Op Maandag 6 Aprii a.s., des avonds te »cht uur zal in gebouw „Daniël" aan Npaierstraat de heer J. van Die spreken over „Onze taak in Indië", en wei lo. Een roeping; 2o. Historisch geworden; 3o. Wat het doel is; 4o. De uitvoering; 5o. Wat nog te doen staat. Scheepvaart door de Mallegatsluis. Gedurende de maand Maart kwamen door de Mallegatsluis 1238 stoomschepen inhou dende 85.462 M3. en 170 andere schepen in- houdende 15.581 M3., totaal 1408 schepen met een inhoud van 101.033 M8. Voorts 1 houtvlot, uitmakende een laag hout. Gevonden voorwerpen. Aan het Bureau van Politie zijn t>' be vragen de navolgende aldaar als gevonden gedeponeerde voorwerpen: 3 sleutels, een mouw en rugvoering van mantel, een da meshandschoen. Verder zyn aan de navolgende adressen te bevragen: een gr. handschoen, J. v. Pool, Vondelctr. 12; een oorknopje, I. v. Pool, Vondeistr. 12; een padvindersriem. E. van Dorp, F. W. Reitzstr. 16; een porte- monnaietje, de Gruil, F. W. Reitzstr. 25 een led. portemonnaie met sleutel, L. v. Welzenis, R. v. Catsweg 106; een armband, M. IJ pel aar, C. Ketelstr. 28; een dameshoed, J. v. Hofwegen, C. Ketelstr. 56; een zw. handwarmer, T. Ruigrok, Spoorstr. 27; een stel bagageibinders, T. v. Eyk, Cronjéstr 3; een gonjezak met zakken, G. IJpelaar, C. Ketelstr. 28; een roode ceintuur, N. Broek huizen, IJssel laan 167c; 2 gewichten, Tak, Fourieweg 5; een yzerzaag, A. Schou- ten, Boelekade 55; een roode lakceintuur, A. Schoonderwoerd, G. Leeuwstraat 19; een roode dameshandschoen, W. v. Muiden, le Kade 30; een portemonnaie, A. Benschop, Keizerstr. 56; een jongenspot, A. Bezem, Boschweg 26; een vulpen, J. de Borst, Gr. v. Bloisstr. 16; een br. kin/ierkousje, A. Her- wynen, Achter de Vischmarkt; een man chester jas met rijbewijs, E. Wieman, werk. za&m Nieuwe v>'eg; een br. le lur kinder- taschje, M. Rentenaar, Re'gerstr. 1; eer kinderportemonnaie, J. Versluis, Karne- melksïoot 93; een bl. drmkkrjik, C. v. Dyk, Muilepoort 14; een sjaal, H. v. Dyk, Kei zerstr. 104; een paar kindersokjes, H, Dyk, Keizerstr. 104; een rood taschje, Hoo- gendoorn, Wilhelminastr. 18; een blauwe mute, T. Blazer, IJssellaan 13; een zw. por- temonnaietje, J. Beerthuizen, Weth. Vente weg 156; een poittfnonnai? met '»h Belgraver, Burgvlietkade 8; een reflector, J. Ferwerda. Bockenberg.itr. een porte. monnaie met inh., G. Zeverboom, Kuiperstr. 41; een dop van auto, Kooistra, N.euweha- ven 2: een rozenkrans, N. Hendriks, West haven 48. Omtrent eenige gevonden rywielbelas- tingplaatjes zyn aan het Bureau van Poli tie inlichtingen te bekomen. Als verloren werd aangegeven: een por- temonnaie inh.: twee bankbiljetten van 1.— en 3 dubbeltjes en een blauw knoopje. Landelijke Ryvereeniging „Gouda Vooruit". De Landelyke Ry vereniging „Gouda Vooruit", alhier gevestigd, organiseert op den Tweeden Paaschdag, 13 April a.s. in de Manege aan de Fluweelensmgel onderlinge wedstrydMn en demonstratie. Morgens om negeai uur beginnen de in- dividueele dressuuaproever,. 's Middags oir half drie het springen, tandemryden (a la flêche), ruiterspelen w.o. stoelendans, hoe- dengevecht, zadelrace enz .enz. De toegang tot de Manege is voor leden, uonateurs en introduce's geheel vry. KJr- deren worden alleen onder geleide vai vol wassenen toegelaten, Nederï. Vereen, tot Btoch. van Diören Afd. Gouda en Omstreken. De Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren afd. Gouda en omstreken, hield Dinsdag 81 Maart in de Soc. „de tóéunie" onder le' aing van den voorzitter, de-heer G. Hupkes, haar algcmeene vergadering. Het verslag van secretaresse en pewningmeestere.-.' werd goedgekeurd. Het a&>l is verplaatst naar Moordr. Tiendeweg 1' en ter bezichti ging opengesteld van ledén en belangstel lenden. Er zal dit jaar Oct. weder filmvoorstelling gegeven worden, waarop vertoond zal worden de film „Wat de dieren te vertellen hebben". j In venband met de financiële toestand der afdeeling is het noodig .dat nieuwe leden toetreden tot de vereenigmg, waarvan het lidmaatschap 1.25 per jaar bedraagt. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. Burgelijke Stand. GEBOREN: 31 Maart; Willy Geongina, d. van W. van Hoorn en P. van Leeuwen, Burgvlietkade 36. Stephine, d. ven Tak en P. A. Wabbyn, Fourieweg 5. ONDERTROUWD: 1 April: H. W. G. Maarse en G. F. M. Steenbergen. GETÉOUWD: l April: P. J. Verboom A. Verschut. C. Hamerslag en F. Beun. G. J. den Broeder en A. G. van Veen. OVERLEDEN: 31 Maart: Simon Loon, 64 j. 1 April: Huberbha Cornelia dé Jong, 50 j. J f - wÊÜ i»* - AGENDA. 2 April 8 uur Vrije Evangelische gemeente Bijbellezing en bidstond. 2 April's uur Kazerne.Cursus Roode»Kruis. 2 April 8.15 uur Nieuwe Schouwburg. Open bare vergadering N.S.B., spreker ds. van Duyl. 3 April 2 uur Slachthuis-terrein. Keuring van trekhonden en hondenkarren. 4 April Speldjesdag voor Sjmavi. 4 April 8 uur Kunstmin. Lezing dr. J. H van Burkom voor Goudsche H.B^.-ver- eenigin-g. 8 April 8 uur Cursus EiH.B. voor damei onder leiding van Dr. C. v. Elk. 15 April 8 uur Geb. Daniël. E.H.B.O. Cur- sus onder leiding van Dr. Montagne. 21 April, 28 April en 5 Mei Soc. „de Réurie' Volksuniversiteit. Cursus Dr. Joh. Spek. 22 April 8 uur Géb. Daniël. E.H.B.O. Cur su« onder leiding van Dr. Bik. gebruik noodig is. De heeren Slingerland, van der Stok en Uyttewaai achtten het on doenlyk hieraan te voldoen, waarop werd besloten ter zake geen verbodsbepaling op men. Het verzoek van de Stichting „Borgstellingsfonds voor Gouda en Om- ai" om een bydrage in het kapitaal van het fonds a 10 cent per Inwoner werd afgewezen daar het overgroot» deel der be volking uit landbouwers bestaat. By het verzoek om mede te werken aan de ge- meenschappely ke regeling voor het weg houd in de Krimpenerwaard en de vorming van een wegschap „De Krimpener waard" bleek men ten volle overtuigd van het nut dezer regeling enz., doch deze ge- te zou slechts voor 3 K.M. worden ge baat, terwyl 3 wegen, tw. Bonrepas, Vlist- Oostzyde en de Slangenweg niet in het' plan zijn opgenomen. Met algemeene stemmen werd afwyzend op het verzoek beschikt. Voorts 'kwam nog in behandeling een ver zoek van het gemeentebestuur van Pols broek inzake verbetering van het gebouw der voormalige gemeenschappelyke O. L. School. Besloten werd hierop niet in te daar de kosten van het gebouiw steeds booger worden, en te trachten het gebouw amltermaal te verkoopem. Volgde goedkeu ring van enkele comptabiliteitsbesluiten, waarna sluiting <fer vergadering. Afgekeurd. Een door den Vleeschkeuringsdienst af gekeurd varken van den landbouwer P. L. werd ter vernietiging naar den destructor te Overschie vervoerd. Herhaalde verkeersstremming. Herhaalde malen komen op den weg in Beneden-Haastrecht verkeersstremmingen voor, daar de hulpweg voor zwaar verkeer liet geschikt is. Woensdagmorgen verzakte wederom een auto met 10 ton steenen. waardoor het verkeer ongeveer drie kwar tier hopeloos gestremd was. Vele auto's kiezen thans reeds den smallen Nqorder- lJsseldyk. UIT DEN OMTREK. 25FUKA tiSS WKJJalKUAJKN. wegen op 2 en 3 Mei a.s., by gelegenheid van den voetbalwedstryd BelgiëNederland een twaalftal extra treinen laten loopen te^en gereduceerde pry zen en alleen derde klasse. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 2 April. Aangevoerd in totaal 1934 stuks, waarvan 52 slachtvarkens. Vette van 1516 ls ct. per pond levend met 2 ','c kor ting; Londensche van 1314 ct. per pond levend met 2 <7c korting; 422 magere var kens ƒ17—24; 903 biggen ƒ8—12, Gelder- sche ƒ1215; 6 runderen ƒ110200; 546 nuchtere kalveren 35.50 per stuk. Han del redely k. Kaasmarkt Gouda. 2 April. Aanvoer 158 partyen. Pry zen: le kw. met r.m. ƒ18—19.50, idem 2e kw. 1617. Handel matig. BOTER: Aanvoer 622 ponden. Pryzen: Goeboter 6575, weiboter 6065 per pond. Handel vlug. EIEREN: Aanvoer 241.000 stuks. Pryzen: Kipeieren 2.10—2.60, eendeieren 1.70 2.25 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling G.A. te Gouda. 2 April. Aanvoer 136500 kipeieren. Pryzen: 56-58 K.G. 2.25—2.30, 58-60 K.G. ƒ2.30—2.35, 60-62 K.G. ƒ2.35—2.45, 62-68 K.G. ƒ2.45—2.75, bruine 58-70 K.G. ƒ2.30 i~3.00, kleine eieren ƒ2.15—2.20. Eendeieren: Aanvoer 1500 stuks. Pryzen: 1.60—2.00 per 100 stuks. Ganzeneieren 5—7 ct, kalkoeneieren 6 ct. per stuk. Graanmarkt Goud'i. 2 April. Tarwe 6.Kogge 7MO— 7.75; Gerst 5.25—5.50; live; 7—7.25; Erwten 9^—9.50; Bruine boonen 1112, per 100| K.G. Boternoteering Kopenhagen. 2 April. 186 kronen of 61 cent. Crisis Zuivelcentrale. Commissienoteering Ned Boter 611 April: 44 cent per K.G. HAASTRECHT. Gemeenteraad Vlist. Het verzoek tot medewerking aan de Vereeniging voor Weg en Brug afgewezen. Tn de j.l. Woensdagmorgen gehouden ge meenteraadsvergadering van Vlist waren alle lbderu tegenwoordig. De voorzitter deel de een reeks ingekomen stukken mede, waarna werd vastgesteld de rekening van het Burgerlyk Armbestuur over 1935, slui tende in ontvangsten op 1723.51, in uit gaven op 1681.39, batig'slot 42.12. Mede- deeling werd gedaan van een Provinciaal blad inzake aanvulling van de Algemeene Politieverordening met een verbod om op xolder8, welke niet brandvry van de daar onder gelegen stallen zyn afgescheiden, meer hooi te bergen dén voor dagelyksch WIELRENNEN. De Amsterdamsche Zesdaagsehe. Een jacht van anderhalf uur. ïusschen 9 en 10 uur gisteravond was het een lostrappery van jewelste, waarby de renners om beurten hoog door de bochten vlogen, maar geen der renners probeerde nog een uitlooppoging. rrecies 10 uur ging het eerste avondklas sement, waardoor er wat leven in de brou wery kwum. De opkomst van het publiek was bevredigend te noemen. Jan v. Kempen-Pellenaars waren de eer sten die uitdiepen en na een tiental ronden een winstronde wisten te boeken. Ook Wals- Rausch waren dadelyk op dreef, hetgeen ook van ZimsiKvister gezegd kon worden, die een aantal ronden verbluffend snel ryden ljeten zien. By hettpasseejen in een dey bochten kwam Ignat te vallen en voorloopig waren de Franschen uit de baan. Voort jaagden de overige koppelB, zich niet bekommerend om den val van een of er renner. Meermalen vlogen 18 renners door een bocht met een snelheid van een 50 kan., zonder ook maar even vaart te ver minderen. Tien minuten na den-val van Ignat, kwam Deneef te vallen, zyn rywiel was doormid den. Even werd vaart verminderd, de ren ners gingen iets hooger door de bocht en voort ging het weer. Zonder ophouden geen oogenblik vergat Pynenburg om'Wals te achterhalen en ofschoon de jacht reeds drie kwartier duurde, dacht geen der kop pels aan remmen. Vooral de Duitschers Zim-Küstr wakkerden voortdurend het pe loton aan en hoe graag ook sommige ren ners even het wieltje van een ander ge nomen hadden om zich te laten trekken, zy kregen geen schyn van kans, daar ieder renner in deze jacht zich tot het uiterste moest geven. Toen om ver over elf uur de stand bekend gemaakt werd, luidde deze als volgt: Aan den kop: 1. Schön-Hürtgen. Op 1 ronde: 2. Wals-Rausch. Op 2 ronden: 3. Charlier-Slaats; 4. Ignat- Diot; 5. Zims-Kiister. Op 3 ronden: 6. Pynenburg-v. Kempen; 7. Aerts-Buysse. Op 6 ronden: 8. Pelienaars-Jan van Kem pen; 9. Billiet-Deneef. Op 10 ronden: 10. Gebrs. Vroomen. Nog geen vyf minuten nadat de eerste jacht ten'einde was, ontketende zich een tweede. Was het eerst Ignat gewdest, die kwam te vallen, thans onderging Diot een zelfde lot, zoodat het Fransche koppel wel een onfortuinlyken avond had. De ver moeienis deed zich gelden, echter met uit zondering van het koppel Slaats-Oharlier, hetwelk onvermoeid bleek. Om twaalf uur hedennacht hadden Zim-Küster en Slaats- Cahrlier zich by de leiders Schön-Hürtgen gevoegd. De stand van hedenmorgen. De stand by de neutralisatie hedenmorgen half zes was de volgende: 1. Slaats-Charlier, 151 punten; 2. Zims- Kiister 107 punten. Op 1 ronde achterstand: 8. Schön-Hürt gen 92 punten. Op 2 ronden achterstand: 4. Pynenburg- Piet van Kempen 401 punten; 5. Ignat-Diot 138 punten; 6. Rausch-Wals 93 punten. Op 3 ronden achterstand: 7. Billiet-De- neef 222 punten; 8. Aerts-Bpysse 184 pun ten. Op 4 ronden achterstand: 9. Jan v. Kem- pen-Pelelnaars 144 punten. Op 7 ronden achterstand: 10. Gebroeders Vroomen 159 punten. VOETBAL. Spoorwegvervoer voor den. wedstrijd BelgiëNederland. Twaalf êxtra treinen naar Brussel. Naar wy vernemen zullen de Ned. Spoor- LAATSTE BERICHTEN. De algemeen vergadering van den Bond van Boekdrukkerijen. Een nieuw contract voor twee jaar. Woensdag werd te Utrecht de gemeen schappelijke alg. vergadering gehouden van de federatie der werkgeversorgani satie in het boekdrukkersbedriji Zeer vele leden waren uit alle deelen van het land aanwezig. Aan de orde kwam het voorstel om een nieuwe collectieve - ar beidsovereenkomst met arbeidersorgani saties aan te gaan voor den tijd van twee jaar. Het contract werd door de vergadering met slechts JO stemmen tegen aange nomen. Dr. Eckener in ongenade? BERLIJN, 2 April. Het verluidt dat Dr. Eckener in ongenade gevallen is omdat hij heeft -geweigerd de ttleuwe Zeppelin „Hindenburg" ter beschikking te stellen van de verkiezingscampagne. Bovendien zou hij verkiezingsplakka- tèn van de Zeppelin-hangar hebben doen verwijderen. Verder zou Eckener minachtend over de verkiezing hebben gesproken. Men gelooft dat Eckener, die thans aan boord is van de Zeppelin, van zijn post zal worden ontheven. Het nieuwe Duitsche memorandum. PARIJS, 2 April. Naar wij vernemen heeit Flandin de Fransche ambassa deurs te Berlijn, Londen, Rome en Brus sel naar Parijs ontboden, teneinde het Duitsche memorandum dat gisteren aan Britsche regeering is overhandigd te bespreken. WISSELKOERSEN. 1 April. 2 April. Officieel. Londen 7.29 7.29% ïeriyn 59.25 59.22% Parys 9.70% 9.70% Brussel 24.89 24.91% Zwitserland 47.98 47.99 Kopenhagen 32.65 32.57% Stockholm 37.60 37.62% New-York 1.47% 1.47*/,. Oslo 36.65 36.67% Madrid 20.15 20.16 Praag 6.10 6.09% Prolongatie 114 Beur so ver zicht. Op de Amsterdamsche beurs had de Ame rikaansche afdeeling een vry levendig ver loop. Door de vaste tendenz in Wall street was de belangstelling weer opgewekt. Er Vonden ruime omzetten plaats in Annacon- da's, die zich boven de vorige koersen kon den verheffen. Staalwaarden trokken atten tie. General-JMotors werden in een groote open hoek verhandeld en waarvoor goede kooplust werd betoond. City Service werden slechts op bescheiden voet verhandeld. Van de locale fondsen trokken Philips de aandacht. By de opening stelderl de koer sen zich beneden de koersen van gisteren Later vond een reactie tot beneden 180 plaats, waarna een klein herstel intrad. Onder de rubberfondsen trokken Amster dam Tapanoeli de aandacht. Unilevers waren verwaarloosd. Van de petroleumwaarden ging in Kon. Olie maar weinig om, later op den middag werd voor dit fonds meer belangstelling aan den dag gelegd. Van de Amerikaansche soorten waren het Tide water die de aandacht trokken. Van'de tabakken was weinig te bemerken. Suikerwaarden waren prijshoudend, doch de omzetten waren uiterst beperkt. De beleggingsmarkt had een stil verloop. Gemeenteiyke obligaties konden zich hand haven. De geldmarkt was zeer ru'm

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2