1VÖROL %é>7ndwat(peci6 Ss*e nstantine gouderak. Beurs van Amsterdam. gebruikt hei odernemidde pijnen^ 50 cfs Cy. te New-York, in December 1934, zijn acht personen gearresteerd. t Schatkistbiljetten ter waarde van 310.00") dollars zijn door de federale agenten terug gevonden. Deze agenten hebben in samen werking met de politie-autoriteiten in ver scheiden staten arrestaties gedaan, De bladen noemden den diefstal zeer dom. De papiermand was de eenige veilige manier om zich van den 'buit te ontdoen. VVendel vrijgesproken. De jury van de Rechtbank te Trenton heeft den advocaat Wen-del vrijgesproken van alle schuld in de Lindbergh-affaire. BINNENLAND. Het Nationaal l uchi, vaartfonds zal de Nederlandsche Zweef sport subsidiet-ren. in de laatstgehouden, bestuursvergade ring van het Nationaal Luchtvaarttonds werd o.m. behandeld een voorstel van dc aoor dat bestuur ingestelde commissie van advies om de Nederlandsche Zweel- sport te steunnen en op gang te helpen. Overwogen werd dat een bloeiende zweefsport voor onze nationale lucht vaart van algemeen beiang is te achten, weshalve het op den weg van het Xonds ligt om deze te helpen bevorderen. Het bestuur van het fonds is daarom in principe hereld gevonden een bedrag van 15000.dadelijk beschikbaar te stellen, welk bedrag zal worden beschik baar gesteld op aanvragen van een daar toe door het fonds in te stellen commis sie van advies, in welke, zooveel moge lijk, alle belangstellenden vertegenwoor digd zijn. Blijkt t.e zijner tijd, dat die üjU(ju.op nuttige en rendabele wijze zijn besteed geworden en een merkbaar gunstigen invloed opde ontwikkeling van de zweetsport hebben gehad, dan is het bestuur bereid een voorstel van de bovengenoemde commissie om nogmaals een bedrag van f 15U0C.beschikbaar te stellen in gunstige overweging te nemen. Het bestuur van het fonds stelt daar bij als vooraarde, dat alle gegadigden bereid gevonden worden eendrachtelij< samen te werken bij den opbouw van de Nederlandsche zweefsport Mocht een dier gegadigden niet daartoe bereid zijn, doch zich afzijdig wenschen te houden, dan zou daarvan het gevolg moeten zijn, dat zij zich niet in de commissie van het fonds kah laten vertegenwoordigen en ook niet voor subsidie in aanmerking kan komen. Het bestuur van het fonds hoopt op deze wijze een krachtigen impuls te geven aan de Nederlandsche zweefsport, die het ook reeds op andere wijze ge steund had door te helpen bij het afslui ten van de noodige verzekeringen. Haad voor de Luchtvaart. Naar wij vernemen is binnenkort de indiening te verwachten van het wets ontwerp tot instelling van een Raad voor de Luchtvaart. Wrectetir-generaal Werkverschaffing en Steunverleening. Bij Kon. besluit van heden is de heer D G Draayer, burgemeester van Wor- merveer, benoemd tot dlrecteur-generaaL van de werkverschaffing en steunverlee ning aan het departement van Sociale Zaken. De nieuwbenoemde directeur-generaal van de werkverschalfing en steunverlee ning. drs. D. G Draayer, werd 4 April 1879 in Dieren (Geld.) geboren en is dus thans 57 jaar. Na de H.B.S te Leiden te hebben doorloopen, werd de heer Draayer cadet aan de Kon. Militaire Academie in Breda Na volbrachte militaire studie werd hij in 1899 benoemd tot tweede- luitenant bij het wapen der infanterie van het Kon Ned.-Indisch leger, waarbij hij de verschillende rangen doorliep, tot dat hij in 1927 als kolonel werd gepen- sionneerd. De heer Draayer, die nog be hoord heeft tot de oude maréchaussees van generaal Van Heutsz, is tijdens zijn militaire loopbaan 12 jaren op Atjeh ge plaatst geweest bij de maréchaussee en bij den Topografischen Dienst. Tijdens deze dienstvervulling werd de heer Draayer eervol*vermeld. Na zijn pensionneering heeft de heer Draayer, aan wien sindsdien de titulaire rang van generaal-maioor werd toege kend. gestudeerd aan de Universiteit te Leiden, waar hii in 1932 doctoraal examen in de rechten deed. Tn Januari 1934 werd drs. Draaver be noemd tot burgemeester van Wormer- veer. De heer Draayer is drager van de gou den medaille van het Olympisch Comité Vijftienjarig bestaan Vrijheidsbond. Krans gelegd bij het Dresselhuys- monument. Hedenmorgen werd ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Liberale Staatspartij ..De Vrijheidsbond" namens een aantal liberalen als hulde aan de nagedachtenis van zijn eersten grooten leider een krans gelegd bij het Dressel- huys-monument aan de Carneglelaan te "s-Gravenhage Een brief van Dr. Veeneklaas. Over den aanval op de ambulance. In een briet aan zijn ouders te Utrecht gedateerd 10 Maart, vertelt dr. Veene klaas nog enkele bijzonderheden over den overval van bandieten, waarbij dr. Van Schelven gewond werd. Het „U. D." heeft er het volgende aan ontleend In geleende kleeren op een ^>ed, dat mij door den Keizer is gezonden, en nog niet eens met mijn eigen potlood, ben ik eindelijk weer in staat het een en ander te vertellen. Twee onzer tenten, die van de aftsen Van der Does en Lampe staan aan den smallen oever van een berg stroom onder in een diepe ihoof en ge heel onder struikjes verborgen. In de eene tent ligt dr. Van Schelven en in de andere de heer Van der Does met een huidinfectie, die over een week wel ge nezen zal zijn. De heer Lampe poetst momenteel zijn geweer; medische zorgen zijn nu eenigszins op den achtergrond getreden, daar de zorgen voor water, eten en verpleging veel van den dage- iijkschen tijd in beslag nemen. Op 17 Maart vervolgt dr Veeneklaas zijn brief en schrijft, dat men verhuisd is naar een grot. hoog in de bergen. Het is hier koud en nat. maar zeer fantas- tisch. Beneden aan de rivier was alles ge- vaarlijk, daar komen steeds de Italiaan- sche vliegtuigen over. Alles dienen wij I hier zelf te doen, daar door de inlandsche I personen geen medewerking verleend I wordt. I Veertien dagen geleden zijn dr. Van i Schelven en ik met onze karavaan over- i vallen door Abessynische Galla-roovers en werden geheel uitgeplunderd Ter- nauwernood hebben wij onze huid kun- i nen redden Soldaten van de keizerlijke garde hebben van de geh'ele karavaan slechts één ding teruggevonden en dat was mijn fototoestel. Het is zeer zeker, dat de roovers zoo'n apparaat nog nooit gezien hadden, zij zijn er zeker bang voor geweest, want zij hebben het on- aangeroerd gelaten. Dr Veeneklaas schrijft verder, dat hij in de beste gezondheid verkeert, doch I leeft te midden van een oorlogssfeer. lk heb bijna veertien dagen met dr. I Van Schelven alleen opgetrokken; hij is I nu vertrokken en neemt dezen brief mee om hem te posten. Hij gaat veer naar Nederland terug, de overigen zijn vast besloten vol te houden, niettegenstaande de benauwende omstandigheden Het Landbouwcrisisfonds in de praetijk. j De Vereeniging van Veeweiders en -mesters heelt gistermiddag in hotel „Terminus" te Utrecht een algemeene j ledenvergadering gehouden onder voor- zitterschap van den heer M Oppenheim uit den Haag I In zijn openingswoord constateerde I deze, dat men b|j de Crisis-Veehouderij- centrale gelukkfg heeft ingezien, dat de verblikking van vleesch uit den booze is. i Met de afslachting is pl.m. 26 millioen gulden verlies gepaard gegaan, terwijl daarnaast voor millioenen guldens scha- de aan de bedrijven der veeweiders en j' -mesters is toegebracht. Gelukkig, zoo i zeide spreker, hebben wij nu een deskun- j' dig Minister van Landbouw, die nu ook 1 aan de veeweiders en -mesters eenigen i steun heeft toegezegd. I Noodzakelijk is het, dat men de bedrij - j ven der veeweiders en -mesters als be- I schutte bedrijven erkent. De vereeniging is gaarne bereid, den Minister in zijn moeilijke positie te steu- nen om te komen tot de juiste oplossing, nl. onze veehouderij in haar geheel een bloeiend en winstgevend bedrijf en do steunregeling overbode te doen worden 1 Vervolgens heeft mr. H. van Wijk Czn., uit Den Haag, juridisch adviseur der vereeniging, gesproken over; „Het Land- I bouw-crisisfonds in de praetijk". Nationale Vrouwenraad. Algemeene vergadering te Eindhoven. Hedenmorgen is de 37ste algemeene vergadering van den nationalen Vrou^- wenraad geopend met een rede van de presidente mej. mr. C. Frida Katz. die o.m. zeide; Verleden jaar heb ik mij ten aanzien van het toenmalige wereldgebeuren af gevraagd, of de zich hier en daar open barende opbouwende krachten het zou den winnen, of de neertrekkende Deze vraag is sindsdien nog dringender ge worden. Zoowel de nationale Vrouwenraden als internationale Raad houden zich voort durend bezig met de vraag, wat zij kun nen doen om verbeteringen aan te bren gen. Toen ik mij zetté tot het maken van deze openingsrede vervolgde mij deze vraag als een persoonlijke gewetensvraag Er staat zoo veel op het spel. Daarbij trachtte ik mij de rekenschap te geven van twee dingen: ie. wat zijn de grond oorzaken van den huldigen nood in zijn verschillende vertakkingen?2e. wie dra gen de verantwoordelijkheid voor het ontstaan dier grondoorzaken en een eventueeie keer ten goede of ten kwade? Zoo wij vrouwen mede verantwoorde lijkheid dragen, is onze verantwoorde lijkheid dan nog een bijzondere? Wat het eerste betreft de grondoor zaken van den huidigen nood in zijn verschillende vertakkingen werd mijn aandacht onlangs sterk geboeid door een Engelsch boek, geschreven door iemand, die den oorlog meemaakte, waarop hij nog slechts één gedachte had, dat wie behouden uit die hel terugkeerden, als verdere levenstaak hadden, alles te doen wat zij konden, opdat die hel niet weer zou losbarsten. Onze nationalè Vrouwenraad heeft tot motto gekozen als zoogenaamde „gouden regel" „Gelijk gij wilt, dat u de men- schen doen zullen, doet gij hun desge lijks". De doelstelling is: het omvatten van alle vereenigingen, waarin een of meer vrouwen zitting hebben, die de „gouden regel" trachten te „beleven" bij haar ar beiden aan de verbetering van den gees telijken, zedelijken, lichamelijken, maat- schappehjken, economischen en rechts toestand van de Nederlandsche vrouw in het bijzonder en van het Nederland sche volk in het algemeen. Door onze jaarlijksche bijeenkomsten, die eenlge dagen duren, zijn reeds heel wat misverstanden opgeheven. Onze vrouwenbeweging, onze Vrouwenraad heeft tot doel: een centrum te zijn, dat voor alles eenheid ondanks verschei denheid bevordert. Deze tijd maakt dit niet gemakkelijker Vrouwenrechten worden in dezen tijd sterk aangetast. Hiertegen rijst allerwegen verzet. Ook de Vrouwenraad nam tegen deze reactip in het algemeen stelling, al weten wij, dat onze leden ook te dien aanzien verschil lend denken. Deze tijd van de eenzijdig gerichten eischt onder ons groote zelïbeheersching, de zelfbeheersching, eenzijdige inzichten niet te willen doordrijven in onzen kring ter wille van het behoud der unieke plaats in de vrouwenwereld van onzen Vrouwenraad. Om hetgeen onze Vrou wenraad door die eigen plaats, door haar bijzondere roeping juist in dezen tijd kan i doen, houdt spreekster zich overtuigd van de wensch tot zelfbeheersching van al, onze leden. Daarna verklaarde spreekster de ver- I gadering voor geopend. Als eerste daacj stelde spreekster voor een telegram te zenden aan de Koningin I en Prinses Juliana, die allen zulk een J lichtend voorbeeld geven van toegewijd i opbouwend werk op een zwaren moei- lijken post in allen eenvoud en deemoed J verricht. Propaganda in Frankrijk voor ons land. 1 De Algemeene Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V. V.) te 's-Gravenhage heeft ook dit jaar een groote reclame-campagne georgani- seerd in Parijs, met de bedoeling de Fransche toeristen opmerkzaam te ma ken op de bloemenvelden en hen aan te sporen, deze te komen bezichtigen. Door bemiddeling van haar vertegen woordigster te parijs, de Compagnie Franco-Hollando Americaine (Holland Amerika Lijn) 4, kue Scribe en de K.L.M heeft de A.N.V V. gedurende het tijdvak half Maart tot half April regelmatig de armaturen in groepen van drie, resp. met 100, 75 en 3d watt-lampen, alsmede boven een drogen asphaltweg onder Den Briel en den betonweg tusschen Oost- voorne en Roekan je, aangebracht. In Den Briel zelf waren drie armaturen, elk met een 103 watt lamp, opgesteld. Daar men toch zou opstijgen, om het effect van de lucht uit waar te nemen, zijn tevens de gemeenten Roon. Poortugaul, Barendrecht, voormalig Pernis, Hoog vliet en Vondelingenplaat ih een gewone verduisteringsproef betrokken Om halt tien is de P.H.-A.E.I. van de K.L.M. van Waalhaven opgestegen met de heeren lr. M J. Romer, van het G E. B., mr L. Einthoven, hoofdcommissaris van politie. ir. A. H B van Riemsdijk van het G.E.B met de hoofdopzichters J. Kleyn en J. P. van der Straaten, ha venmeester Tolk, de kapiteins-waarne mer Van Roessen, en Van Dietz, beiden verbonden aan het Bureau van de Lucht bescherming van de Generale Staf en den leider van het Bureau voor Lucht bescherming te Rotterdam, hoofdinspec teur C. A. Muller, als passagiers aan boord en MoU als bestuurder. Van halt tien tot tien uur is boven het verduisterde gebied gekoerst en daarbij is gebleken, dat, hoewel men, door be middeling van de burgemeesters had laten verzoeken de lichten te dooven, niet overal in gelijke mate aan dit ver zoek voldaan was. In de omgeving van Rotterdam was alles keurig in orde, de fabrieken in de omgeving van Vondelin- ^enplaat hadden allen aan den oproep gehoor gegeven en voor dit gedeelte mag de proet als uitstekënd geslaagd be schouwd worden. Op de toegangswegen naar Barendrecht werden de automobi listen, motorrijders en fietsers aange houden en van blauw papier voorzien, om de koplampen af te dekkep, terwijl daar tevens een proef is genomen, welke goed slaagde, met de door de firma Hamstra te Weesp vervaardigde afdek- hiddelen voor autokoplampen. Op Voor- 'ne en Putten was echter nog te veel licht te zien. De armaturen toegerust met de 100, en 75 watt timpen bij Spij- kenisse en Geervliet heeft men kunnen terugvinden. Die met de lampen van 3U watt lampen waren niet te ontdekken. Binnenkort zal men wederom een proef nemen en dan hoopt men dat de lichten van Voorne en Putten minder verwarrend zullen werken. zendingen versche tulpen doen afleveren in de voornaamste Reisbureaux te Parijs, zooals wagons 'Lits-Cook, Lindeman— Llssone, Le Tourisme Francals, Voyages Exprinter, Pullrflan Tourisme, France Tourisme, Centrttpo, Voyages le Bour- geois; America^JExpress, Petit Parisien, enz. Deze Reisbureaux hebben alle aan trekkelijke etalages- gemaakt van bro chures, foto's en platen, op Nederland betrekking hebbend en deze versierd met bouquetten Nederlandsche tulpen. De groote belangstelling, welke deze etalages mochten ondervinden, doen ver wachten, dat veje Franschen ons land in de komende weken zullen bezoeken, waarvoor de reeds ontvangen talrijke aanvragen om iplichjtingen des te meer aanleiding geven. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Jaarvergadering. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw houdt op Woensdag 29 April a.s„ des morgens aanvangende te half elf, in het hotel „Krasnapolsky" te Am sterdam haar 141ste algemeene vergade ring. De agenda bevat o.m. stemming over de door de afdeeling Putten inge diende motie, luidende: de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, van oor deel, dat reorganisatie voor het belang van hare leden noodzakelijk ls, verzoekt het hoofdbestuur om binnen voegzamen tijd maatregelen te nemen, om alle hoofdbestuursleden, die crisisdiensten waarnemen, te vervangen door andere personen, die geen crisisbaantjes beklee- dpn en gaat over tot de orde van den dag. Voorts zullener Inleiding gehouden worden over akkerbouwvraagstukken door den heer K. L. Gaaikema Schurin- ga, voorzitter van de Nederlandsche Ak- kerbouw-Centrale, over veehouderij- vraagstukken door den heer ir. W de Jong. voorzitter der Nederlandsche Vee houderij-Centrale en over zuivelyraag- stukken door den heer L. 1'. Britzei, doorzitter der Nederlandsche Zuivel- Centrale I Luchtbescherminesoefeninire" boven de Zuid'Hollandsche eilanden. Proeven met een door het G E B. ontworpen armatuur voor beperkte verlichting. Gisteravond is op de Zuid-Hollandsche eilanden een proefneming gedaan, moe een door het Gemeentelijk Electriciteits- bedrijf ontworpen arjnatuur ter door voering van een beperkte verlichting kaarbij het nochtans voor het yerkéer mogelijk zal zijn zich ongehinderd te verplaatsen. Deze proefneming vormt een onderdeel van proeven welke gedaan worden ter vermindering van het gevaar van vlieger-aanvallen bij nacht. Het be treft hier een zgn. blauwlamp, die aan I den bovenkant zoodanig is afgedekt, dat het lichtschijnsel alleen naar beneden kan vallen. Daartoe waren bij Spljke- nisse boven een natten asphaltweg en boven den klinkerweg onder Geervliet Aanbestedingen. De Rijkswaterstaat heeft heden aan besteed het verhoogen en verzwaren Van den Merwedijk met bijkomende werken tusschen de Merwedesluit en den Krin- keldijk in de gemeente Gorlnchem. Laagste inschrijvers W. en C. Groene- veld te Nieuwendijk en Gorlnchem voor 3700.—. Voorts is vanwege den Rijkswaterstaat aanbesteed het (bouwen, van 5 vaste bruggen en een duiker in gewapend beton in de gemeente Heinenoord Laag ste inschrijver J. F. Barck, 's-Gravendeel j voor f 30697.—. I Nederlandsche Spoorwegen. Door de Nederlandsche Spoorwegen is aanbesteed het mak^p in het openbaar j van een personentunnel met bijkomende werken nabij K M. 91.866 op het statlons- emplacement Arnhem (eerste gedeelte). De raming bedroeg 26.000. Ingekomen waren 21 biljetten. De laagste inschrijf- ster was de firma H. Broersma te Har- lingen met 21.938. Het hoogst werd in- geschreven door P. Scheepbouwer te Cas- i tricum met 27.525. i «eredoctoraten Universiteit van Gent. De Academische Senaat van de Uni- versiteit van Gent heeft den titel van doctor honoris causa verleend aan de professoren H. R. Kruyt, hoogleeraar in de psychische chemie te trecht, H. van Mourik Broekman, hoogleeraar In de waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft en F. E. C. Schef- 1 Ier, hoogleeraar in de anorganische scheikunde aan laatstgenoemde hooge- school. De Prinses naar Arnhem. H. K. H. Prinses Juliana ls hedenoch tend per auto naar Arnhem vertrokken t tot het brengen van een tweedaagsch, absoluut particulier, bezoek bij den Com - mlssaris der Koningin Het driehonderdjarig bestaan der i Rijksuniversiteit. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana aanwezig bij de herdenking in de domkerk te Utrecht. H M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben het voornemen te ken- nen gegeven tegenwoordig te willen zijn bij de officieele plechtigheid, welke op 23 Juni a.s. te drie uur in den namiddag in de domkerk zal plaats hebben, ter herdenking van het driehonderdjarig be- 1 staan der Rijksuniversiteit te Utrecht. i Het driehonderdjarig bestaan der Rijks- Universiteit te Utrecht. De Senaat der Rijksuniversiteit te Utrecht heeft besloten, ter gelegenheid van het drie- honderdjarig bestaan der Rijksuniversiteit j het eere-doctoraat in de Rechten te verlee-,.' nen aan J. B. M. Hertzog, Minister-Presi dent van de Unie van Zuid-Afrika en aan t Generaal J. C. Smuts, Minister van de Unie van Zuid-Afrika. De toestand van Dr. T. M. Wibaut. i „Naar wij vernemé® is Dr. T. M. Wibaut, I wiens gezondheidstoestand de laatste maan- 1 den te wenschen overlaat, sedert ongeveer tien dagen bedlegerig. De omstandigheden in aanmerking genomen, is er, naar men ons gisteravond bij onze informatie mededeeelde, geen reden tot onmiddellijke ongerustheid. Landelijke ruitersport. Hare Majesteit de Koningin heeft zich bereid verklaard persoonlijk op het pa leis Het Loo de oorkonden in ontvangst te nemen, die door de leden der „Ko ninklijke' Nederlandsche Federatie van Landelijke Rij vereenigingen" gedurende den grooten estatetterit zullen vervoerd worden. Daardoor zal het eindpunt van den rit, waarbij de paarden 2UU) km. hebben af te leggen, niet te Den Haag doch te Apeldoorn zijn. Aan dc Commis sarissen der Koningin in* de verschillen de provincies is verzocht ditmaal de oor konden te willen verstrekken De oor konden zouden dan een hulde-betuiging der bevolking bevatten en deze bood schappen worden dan door de landelijke ruiters In snel tempo door het land ver voerd. Ki-M^vcn vrrrwv Vier jeugdige avonturiers. Te Amersfoort aangehouden Twee kinderen uit het gezin De Groot aan de Raamgracht in Amsterdam, de 14-jarige Leendert en de U-Jarige Izaak, van wie eerstgenoemde reeds verschei dene malen van huis is weggeloopen, hebben gistermiddag in gezelschap van twee kameraadjes, de 13-jarige Leendert Vleeschhouwer en zijn 9-jarig broertje Daniel, wonende In de Niëuwe Kerk straat, bij een rijwielhandelaar op Ra penburg drie kinderfietsjes gehuurd. Naar de oudste De Groot mededeelde, hadden zij de karretjes maar voor een uurtje noodig, doch toen de kinderen in den namiddag niet waren teruggekeerd en de ouders in hevige ongerustheid ver keerden, was het vermoeden gewettigd, dat het viertal op avontuur was uitge trokken. De kinderpolitie werd van de vermis sing der knapen op de hoogte gesteld en nam onmiddellijk het onderzoek ter hand. Naar wij vernemen heeft dit het ge lukkige gevolg gehad, dat in den voor avond alle vier in Amersfoort zijn aan gehouden, vanwaar zij op transport naar de hoofdstad zijn gesteld. De begrafenis van de slachtoffers van het auto-ongeluk bij Heesch. Onder groote belangstelling heeft te Tilburg de teraardebestelling plaats ge had van de slachtoffers van het tragi sche auto-ongeluk op eersten Paaschdag te Heesch, waarbij drie kinderen van het echtpaar Wilms, de 15-jarige Josefine, de il-öarige Agnes en de 9-jarige Louise om het leven kwamen. Des morgens ware.i de lijken van de slachtoffers naar TiP- burg overgebracht. Bij het viaduct aan den Bosschenweg werden de drie lijk kisten in de drie lijkauto's geplaatst. Door een 'haag van belangstellenden trok de stoet naar het woonhuis der ouders van de slachtoffers aan de En- schotschestraat. Hier werd een groot aantal kransen aan de lijkwagens ge hangen. In de lange stoet rijtuigen volg den de broers de vader kon wegens de bij het auto-ongeluk opgeloopm verwon dingen de begrafenis niet bijwoncy), familieleden en vrienden den lijkwagen op den langen weg naar de begraaf plaats Vredehof aan de Gilzerlaan. Op het kerkhof hadden zich de leer lingen en het personeel van de school met den bijbel, welke school door twee der slachtoffertjes bezocht werd, opge steld. De predikant der Nederduitsch Hervormde Gemeente, ds. P v. d. Wal, sprak woorden van troost tot het zwaar beproefde gezin en wees op de kracht Gods die den ,dood heeft overwonnen. De drie lijkkisten werden naast elkaar in de groeve neergelaten. De broers strooiden bloemen in de geopende groeve. Nadat een der broeder? voor de deel neming had bedankt, verlieten allen zeer ontroerd den doodenakker Inbraak gepleegd door twee jongens van 15 en 11 jaar. Inleen woningvan een gemeente-amb tenaar aan de E'disonstraat te Enschedé werd dezer dagen een inbraak gepleegd, waarbij een bedrag aan geld, ter waarde van 18 werd ontvreemd In de woning is bovendien op een ver schrikkelijke wijze huisgehouden. Het meubilair werd grootendeels vernield. De lampen waren van de plafonds ge trokken en het behang gescheurd. De politie heeft in verband met deze inbraak een verrassende aanhouding verricht. Twee Jongens, broers van 15 en li jaar, die In de onmiddellijke nabij heid wonen bleken de daders te zijn. Zij hebben reeds een bekentenis af gelégd. De li-jarige jongen ls vrijgelaten, ter wijl zijn 15-jarige broer ter beschikking van de Justitie wordt gesteld. Een motief voor hun dsfad konden zij niet opgeven Auto duikelt de Scheveningsche haven in. De inzittenden er goed afgekomen Gisteravond omstree.ks 8 uur heeft op den Strandweg te Scheveningen een ernstig orfgeluk plaats gehad, dat merk waardig goed is afgeloopen. Een auto met drie personen, welke bestuurd werd door den 38-jarigen J H„ reed pardoes door het hek, dat de buitenhaven af scheidt van den Strandweg. De wagen duikelde van. vrij groote hoogte de haven in. Gelukkig kwam hij terecht in het ondiepe gedeelte. De be stuurder en de inzittende 21-jarige J. K. werden ter plaatse verbonden voor een hoofdwond en konden op eigen gelegen heid huiswaarts gaan. De derde inzittende, mej. I. G„ 26 jaar, had geen letsel bekomen. Alle drie in zittenden wonen in de Oranjestraat te 's-Gravenhage. De kraanwagen van de politie heeft den beschadigden auto opgetakeld De bestuurder verklaarde ,ter plaatse poets dus Uw tanden met pe Neder landscheTandpasta niet bekend te zijn en door de duisternis het hek niet te hebben gezien Nijnieeftsch smokkelaar rijdt een wielrijder van den wee. Wieirenners Pijnenburg en Slaats achtervolgen hem. Toch weer ontsnapt. Heden gearresteerd. Het geheele politie-apparaat in de streek van Oss is ijverig in do weer om het verblijf op te sporen van den be- ruchten, Nijmcegschen f mokkelaar De Cr„ die Zondagavond op den rijksstraat weg 's-Hertogpnbosch—-Nijmegen, toen hij in beschonken toestand een auto be stuurde, een fietser, die op het fietspad ter rechterzijde van den weg fietste, zou hebben aangereden. De fletser, de landbouwer Van R„ uit Nuland, werd door voorbijgangers be wusteloos opgenomen. Hij bleek later een hersenschudding te hebben opgeJoopen. De automobilist reed, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, met on- cerminderde snelheid door. De wielrenners Pijnenburg en Slaats waren getuigen van dit ongeluk. Zij w a ren'per auto op weg naar huis en kwu- men van een wedstrijd te Leeuwarden Zij reden Zondagavond om ongeveer halftlep op cjen straatweg onder Nuland, toen zij voor zich uit een auto over den weg zagen slingeren. De bestuurder reed met groote vaart. Ec-nsklaps zagen de renners, hoe de voor hen uit rijdende wagen op het rechts gelegen fietspad kwam en hier een fietser omver reed. De man bleef liggen. In plaats van te stoppen, gal de auto mobilist vol gas en ging er in dolle vaart vandoor. Terstond besloten de wielren ners, den vluchteling te achtervolgen en te trachten, hem tot staan te brengen. Ter hoogte van het R.K. Missiehuis onder Nuland wisten zij den voortvluch- tlgen automobilist voorbij te rijden en door vervolgens vlak voor hem, te gaan rijden en vaart te verminderé'n nood zaakten zij hem tot stilstaan. In de auto bleken zich twee personen te bevinden, die in kennelijken staat van' dronken schap verkeerden. De beide mannen ver klaarden van het ongeluk niets te heb ben bemerkt en onmiddellijk bereid wa ren terug te keeren. Pijnenburg en Slaats bleken evenwel te veel vertrouwen in de beide mannen te hebben gesteld. Ofschoon zij uit voor zorg wel het autonummer hadden ge noteerd, reden de renners geheel te goe der trouw vooruit, dc anderen zouden wel volgen Teruggekeerd in Nuland bij de plek. waar het ongeval was gebeurd, bleken de heeren opnieuw de plaat te hebben gepoetst. Bedoelde automobilist moest heden morgen voor het Gerechtshof te Arnhem terecht staan wegens een aanrijding, welke hij op 28 Juli vari het vorige Jaar te Malden had veroorzaakt, door met zijn auto een ijscovervter, die op een bakfiets reed. aan te rijden Ook hier had hij zich niets aangetrokken van het slachtoffer, dat met ernstige inwendige kneuzingën op den weg bleef liggen. In verband met dit feit was hij door de Afnhemsche Rechtbank tot 4 maan den gevangenisstraf ^Jpordeeld, met in trekking van het rijbewijs voor den tijd één jaar. Na de behandeling van deze zaak voor het Arnhemsche Gerechtshof, waarbij dezelfde straf werd geëischt, ls de ver dachte hedenmorgen bij het verlaten van de rechtszaal op last van den officier van justitie te 's-Hertogenbosch gearres teerd. Hij werd in de getuigenkamer op gewacht door eenlge rijksveldwachters. Belde handen geboeid, werd Van der C. naar de cel gebracht, in afwachting van zijn overbrenging haar 's-Hertogenbosch welke overbrenging met de eerst volgen de gelegenheid geschiedde. RADTO-NTEITWS. Donderdag 16 April. Hilversum II, 301.5 M. 5.15 5.30 Voor de meisjes „Keukenpret" J">or Lucy G. Rinse; 5.30—6.30 Kovacs en zjjn orkest; 6.30—7 Sportpraatje doorH. Hollander; 7—7.05 En nu naar bed; i 7.05—7.30 Radiotboneel; 7.30—8 Engelsche i!S; 8-8.10 Nieuwsberichten; 8.10-9 Weest paraat, kampvuur-programma van d? radio-troep van „De Nederlandsche Pad- v uders"; 9—9.20 „Kleedt meneer zich g >ed?" Causerie door Modeman; 9.20—9.30 1 Gramofoon; 9.30—10.30 Uit het Concertge- I bmw te Amsterdam: A.V.R.O.-Concert. I Derde acte van „Der Rosertkavalier" van R Strauss; 10.30—11 Kovaés Lajos en zijn oakest; 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10 12 Engelsche dansmuziek. Hilversum I, 1875 M. 5.— Handenarbeid v. d. jeugd; Ö.30 De Gooi landers en Gramofoon; 7.— Berichten; 7.?5 Reportage; 7.30 Cursus Psychologie dc >r Prof. Dr. J. Waterink; 8.— Berichten; 8. 5 Paaschbergkoor o.l.v. W. Botter, m.m. v. solisten en orkest; 9.40 Paaschoverden- 'king door Prof. Dr. K. Schilder; 10/10 Be richten; 10.16—11.30 Gramofoon. Vrijdag 17 April. Hilversum II, 301.6 M. V.A-R.A. 8.— Gramofoon; 9.30 P. J. .Kers: Onze keuken; V.P.R.O: 10.— Morgenwijding; V.A.R.A. 10.16 Causerie; '10.35 Gramofoon; 11. Voordracht C. Rjjiken; 11.20 Gramofoon; A.V.R.O. 12—12.30 Gramofoon; 12.30—2.10 Kovacs Lajos en zyn oricest; 2.10—2.30 ,De tuin in April", causreie door P, J. Schenk; 2.304 Symphonie-ooncert door het Om roeporkest o.l.v. Al/bert/ van Raalte. Soliste Xanja Tausson, piano; V.A.R.A. 4.— Varia riei STADSNIEUWS. GOUDA, 16 April 1936. Deurwaarder bij de Arrond. Rechtbank f te Rotterdam. Ter voorziening in de vacature van deur- j waarder by de Arr. Rechtbank te Rotter dam en by het Kantongerecht te Gouda, ter standplaats Gouda (vacatures v. d j Werve eit den Boer), is door de 'Rotter damsche Rechtbank de navolgende aanbe- veling opgemaakt: 1. B. J. N. Akkersdyk candidaat-deur- j waarder te Rotterdam, tevens waarnemend deurwaarder te Gouda. 2. H. W. Schaden, candidaat-deurwaar- der te Rotterdam. 3. C, Verboom, candidaat-deurwaarder te Apeldoorn. over Uti Haarlem, over Rotterdam- over Goudia,Bosikoop reizi -Den Haag of Hilversum 1, 1875. M. K.R.O. 3—9.15 en 10.— Gramofoon; 1'1.30—12 Voor zieken; 12.15 K.R.O.-orkesfc en Gramofoon; 2. Orgelconcert en zang; 3.30 Opera-muziek; 4.30 De K.R.O.-Boys. LIJcHTVAAKT. Toestel lijn Milaan—Turijn verongelukt. Als gevolg van slecht zicht is Woens dagochtend een bestel van de lijn.Mi laan—Turijn omlaag gestort en veron gelukt. Het vliegtuig is. komend van het vliegveld Taliebo met de heuvels van Lanza Torlnsse In aanraking gekomen. Zeven personen werden bij dit ongeval gedood. Militair vliegtuig bij noodlanding over den kop ffeslaeen. Woensdagnamiddag heelt een militair vliegtuig van het type D 17 een noodlan ding moeten maken nabij het fort „He meltje" te Houten, wegens weigeren van den motor. De bestuurder van het toestel, de ser geant-vlieger P. Smits slaagde er ln het vliegtuig behouden op een weiland te zetten en alles zou goed zijn afgeloopen, indien bij het doorrollen tijdens de lan ding geen heg in den weg gestaan had, waarmede de schroef ih aanraking kwam waardoor de D 17 over den kop sloeg en loodrecht op het weiland bleef rusten. Tot geluk van den bestuurder, die zich in een tamelijk benarde positie bevond, geraakte de motor niehln brand. Onge deerd wist hij zich te, bevrijden. De vleiigeis en de schroef werden be schadigd. Het toestel zal ter plaatse ge demonteerd worden en in den loop van mot-gen naar Soesterberg worden ver voerd. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 16 April. Aangevoerd in totaal 2187 stuks, waarvan 39 slachtvarkens. Vette van 16ct. per pond levend met 2 pet. korting. Londensche van 14—15' ct. per pond levend met 2 pet. korting. 470 ma gere varkens prijzen Van j&—24 per stuk. 1092 biggen pr. van 8—12 p. st. Gel- dersche van 12—14 p. st. 9 runderen pr. van 100^160 p. st 566 nuchtere kalveren pr van 35.50 p. st. 11 bokken en geiten pr. van 25 p. st. Handel matig. Kaasmarkt Gouda. 227 partijen kaas. Prijzen le kw. m. r.m. van f 18—19, 2e kw. m. r.m. van 16—17, Handel matig. C30 ponden boter. Goeboter van 0.65 0.70, Weiboter van 0.600.65 per pond. Handel vlug. 159.500 stuks eieren. Kipeieren van 2.20 —2 60 eendeleren van 2—2.30, per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling G.A. te Gouda. 16 April. Aanvoer 113.200 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. 2.30—2.35, 58-60 K.G. f 2 352.40. 60-62 K.G. f 2.40—2.45, 62-68 K.G 2.45—2.90; bruine 58—68 K.G. f 2.35 3.10; kleine eieren 2.20—2.30, ailes per ia) stuks. Aanvoer 1000 eendeieren Prijzen 1.60 —2.10, ganzeneieren 57, kalkoeneieren f 5—5.50, alles per 100 stuks. Graanmarkt Gouda. 16 April. Tarwe 6—6.25; Rogge 7.50—7.80; Gersf 5.40—5.70; Haver f 6.507.25; Erwten 99.50; Bruine boonen 111£.25, per 100 K.G. Bot^prijs Kopenhagen. 16 April. De Deensche boternoleering bedroeg heden 170 kronen is 35 cents. Crisis-Zuivelcentrale. 1 6April. Commissie-noteering Neder landsche boter 2025 April 0.44 per K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt). 16 April 1936. Hoogste stand *770.6 te Janmayen. Laagste stand 744.7 te Hamburg. Weerverw ach ting: Matige tot zwakke wind uit Noordelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen in het Westen, in het Oosten waarschijnlijk nog eenige regen, weinig verandering in tempe ratuur. Gouda's Liedertafel". Het Mannenkoor „Gouda's Liedertafel", directeur P. H. J. Jansen, neemt op Zater dag 11 Juli deel aan het groot Nationaal Muziek- en Zangconcours, dat uitgeschre ven is door de plaatselijke muziekvereen'- gingen te Culemborg. Centrale Reddingsbrigade. Voor het gehouden medisch examen op Woensdag 15 April van bovengenoemde reddingsbrigade zijn geslaagd de volgende heeren; C. Eegdfeman, H. J. van Weelde, P. C. de Jong, C. de Jong, A. Ooms, J. Schoon- derwoerd en Mej. E. van Hoorn. Afgewezen 3 candidates DHj examen werd afgenomen door Dr. C. van Elk en Dr. A. J. Kettler, medische lei ders dier brigade. Vereen, tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische vakken in Nederland. De op Zaterdag 11 April gehouden bloe mendag ten bate van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafi sche vakken in Nederland afd. Gouda heeft opgebracht f 226.75. Het bestuur verzoekt ons een woord van dank te brengen aan alle collectanten voor hun medewerking. De treinontsporing bij Woerden. Vermoedelijk defecte wissel de oorzaak. De oorzaak van de treinontsporing die gisftiermorgen by Woerden plaats heeft ge had, was gisteren nog niet geheel en al op gehelderd. Ingenieurs uit Utrecht stelden terstond een onderzoek in. De wissel is ■waarschijnlijk de ooraaak van het déraille ment geworden. Vermoed1 werd ,dat in het hart van den wissel een wielband is ge sprongen, waardoor de wissel versprong, terwijl de trein er overheen reed'. Dé trein had op dat oogenblik een snel heid van om en by de 90 k.m. De koppeling tusschen het eerste en tweede personenrij tuig brak, wat tengevolge had, dat de loco motief een goederenwagen en het eerste personenrijtuig nog eeinpaar honderd me ter doorreden, na de ontsporing der andere wagens. Aan het breiken' van deze koppe ling is overigens stellig te danken, dat het ongeluk niet veel ernstiger gevolgen heeft gehad. De naast de rails geraakte wagons groeven zich, nu zü niet meer werden voortgeeleurd, in het grind en den grond van de spoorbaanJ als 't Ware in; de wielen bleven er in steken en zoo kwamen de ont spoorde rijtuigen tot stilstand. De chef van het station Woerden, die met ander personeel van het station den trein had zien vooPbykomen zag het onge luk op een afstand van 360 m. vooihij het station gebeuren. De schrik sloeg allen op het station om het hart. Men dacht dat er een! ramp gebeurd was. Onmiddellijk wer dén de meest uitgebreide maatregelen ge nomen. Maar gelukkig, reeds na een kwar tier wist men, dat alles nog bijzonder goed was afgeloopen. Slechts drie passagiers bleken gewond en dat dan nog heel 'licht. De gewonden bleven eenigen tyd in het station, waar zy door doktoren van Woer den werden (behandeld. Een van hen is de heer J. Schutte uit Apeldoorn, die in een derde klasse rijtuig had gezeten, een hou ten rytuig, en die daarin eenigszins be kneld was geraakt en een zware koffer op het hoofd had gekregen. Hy behoefde niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. Voorts werd gewond de postconducteur van Loo, die ook in het houten rytuig zat. Hy raakte, daar het voorste compartiment van dezen wagon werd ingedeukt, bekneld», zoo- dat men nog eenige moeite had om hem te bevrijden. Toen men daarin was geslaagd, bleek het dat een van zijn beenen slechts licht geblesseerd was. Een derde reiziger bad dioor glasscherven eenige verwondingen- De gederailleerde wagons zyn schots en scheef over de lyn WoerdtehGouda en de lijn Woerden'Leiden getrokken. Kort' na het gebeurde kon het verfceer tusschen Woerden en Gouda over enkel spoor worden voortgezet. Het verkeer van Woerdten naar Bodegraven en Leiden kwam evenwel geheel stil te liggen. Om hierin zooveel mogelijk te voorzien werd dit ver keer zooveel mogelijk geleid via Gouda, waarvoor men een extra Dieselstel, al kort na de ontsporing, heeft ingelegd. Reizigers in Utrecht en in andere plaatsen, die dit traject moestien nemen, werd ook aangera den hun route via Amsterdam te nemen In het verkeer op de baan Gouda'Woer den was de vertraging in den loop van den morgen al vrij gauw tot geringen omvang teruggebracht. De reizigers van Leiden en Alphen naar Woerden, Utrecht en verder, werden giste ren maar ook vandaag nog over Boskoop naar Gouda vervoerd en bereiken te Gouda diezelfde aansluiting ,die zy anders te Woerden zouden hebben gekregen, en kon den de reizigers naar het station Leiden tot en met Bodegraven met 'biljetten, lett doét aan charme niet voor Filmnieuws. Thalia-Theater. Het Thalia-Theater brengt deze week „Het schandaal van den dag", een vlotte vroolyke film met Clark Gaible en Constan ce Bennett in de hoofdrollen. Clark Gable, die men nog niet lang ge leden in ditzelfde theater in „It happened one night" als journalist op jacht zag naar een sensationeel verhaal, vervult in „Het schandaal van den dag" met verdubbelde energie dezelfde in Amerika blykbaar niet impopulaire functie. Het is een film waar men weer met genoegen naar kijkt, want Clark Gable is een charmant acteur en Con stance Bennel hem De tweede hoofdfilm de öperette-film „Schwarzwaldmadel" met Maria Beling en Hans Söhnker, is eveneens een alleraardig ste rolprent. De Schouwburg-Bioscoop zal vVnaf mor genavond vertoonen Marlène Dietrich's nieuwste film „Begeerte". In deze door Frank Borsag geregisseerde film, trekt naast de wereldberoemde filmster haar te genspeler Cary Cooper zeer de aandacht, •cue in zyn spel zijn populaire medespeelster eigenlijk overtreft. Het is een boeiende ro mantische film, die overal een zeer groot aantal bezoekers trok. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan deze interessante film vooraf. Zondag zal men nog eens kunnen genie ten van ,yHet Congres danst" met Lilian Harvey en Willy Fritfech. De Réunie-Bioscoop. In de Réunie-Bioscoop zal Harry Piel triomfen vieren in „Kunstenaars van het circus Sarrasani". De film van den bekenden filmacteur Piel is de hondterdate film die hy maakte. Men ziet hem in dteze nieuwé~ rolprent in de meest wonderlijke staaltjes van dierendres- suur en prachtige acrobatiek. „Artasten" behoort tot de interessantste circusfilm de gemaakt werden. Oefenterrein voor adsp.-motorrijders. Burgemeester en Wethouders van Gouda maken bekend, dat voor adspirant-motor- ryders met twee- of driewielige motorrij tuigen, die willen oefenen voor het ver krijgen van een rybewys, zal worden aan gewezen Schieland's Hooge Zeedijk (Rotter-, damsche -dyk) van den Boschweg tot het kantoor der Bataafsche Petroleum Maat schappij ter plaatse en wel gedurende de maanden October t.m. Maart van 8 uur v.m. tot 4 uur n.m. en in de overige maanden van 6 uur v.m. tot 9 uur n.m. Waarschuwing. Zij die wenschen te reflecteeren op een advertentie, waarin J. A. v. d. Horst,'wo nende Stoppelbergweg 25 te Beekbergen, een huisknecht vraagt, worder^ alvorens op dfe aanbieding in te gaan, verzocht zich om in lichtingen te wenden tot den Commissaris van Politie te Apeldoorn. Burgelijke Stand. GEBOREN: 9 April: Jozef Franciscus Maria, z. van J. H. Carlier en E. J. van Wijk, van SwiePenstraat 7. 10 April: Ingrid Gertrud, d. van H. A. E. Timper en M. Irle, Doelenstraat 25. Wil lem Sijbrand, z. van C. van Dam en H. Both, K. Tiendeweg 13. Johan, z. van J. de Hoog en P. Visser, B. Martenssingel 133. '11 April: Adri Hendrik, z. van H. Vos en A. J. Schouten, Pretloriaplein 19. 13 April: Yvonne Elisabeth, d. van A. Slingerland en M. A. Ivers, Vondelstr. 39. Arie Cornells, z. van C. de Mooij en E. van Buren, Crabethstr. 16. Johannes z. van H. Dieters en J. van der Schaaf, IJssel- laan 185. Maria, d. van W Bruijniks en W. C. Zandiijk, Lethmaetstr. 53. Gervi- nia Maria Hendrik», d .van A. H. Verwey en M. Bloos, Wachtelstr. 44. 14 April: Teuntje, d. van H. Dullemont en H. M. van Prooijen, Vondelstraat 31. Johan, z. van G. Bogenelst en B. Th. M. Willens 19. GETROUWD: 15 April: P. I. de Jong en \fOosterwy'k. C. J. van Amsterdam en C. M. Groenendaal. N. H. Faay en M. A. J. de Zeeiuw. M. M. Wiezer en C. J. van dér Pouw. J. P. Hofstede en J. Schoonderwoerd. A. van der Graaf en D. van Aalst. OVERLEDEN: 10 April: Wilhelmina van Loon', 17 j. 11 April: Aaltje Kiek, weduwe van L. Monasdh, 82 j. 13 April: Teuntje Verduyn, weduwe C. G. A. Kooy, 81 j. 14 April: Maarten Schouten, 68 j. WEEKAGENDA. 15 April 8 uur Geb. Daniël. E.H.B.O. Cur sus ondter leiding van Dr. Montagne. 17 April Rem. Kerk, 8 uur. Prop.-avond V.C.J.B. Toegang vrij. 21 April, 28 April en 5 Mei Sne „de Réurie". Volksuniversiteit. Cursus Dr. Joh. v. d Spek. 21 April half 8. Oude kazerne. Nederl. Chr. Vrouwenbond. Huish. vergadering. 22 April 8 uur Geb. Daniël. E.H.B.O Cur sus ondter leiding van Dr Bik. UTT DÉN OMTREK. Gemeenteraad. Vrijdag 17 April a.s. komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen de- namiddags 7 uur. missie voor Weg en Brug; 5. Voorstel toe treding tot het Borgsteilingsfonds; 6. Vaststelling Verordening Warenwet; 7. Wijziging verordening Hondenbelasting; 8. Overeenkomst met G.E.K.R.O. (destruc tie van vee en vleesch); 9. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Aftredend de heer M. van HerW Lzn. Aanbeveling: 1. M. van Herk Lzn. 2. I. Verdoold1; 10. Reclames HAAGSCHE RECHTBANK. Het veroorzaken van lichamelijk letsel. De chauffeur S. van G. uit Bodegraven, die op 15 December j.l. te Boskoop, opzette lijk uit minnenijd met zijn auto op zyn ge wezen verloofde inreed en daarbij zijn twee lingbroer verwondde, werd, wegens bedrei ging en wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, met intrek king van het rijbewijs gedurende een jaar. LAATSTE BERTCHTEN. Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck. DEN HAAG, 16 April. Naar wy ver men, zal de voorzitter der Tweede Ka mer, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren brouck, wegens gezondheidsredenen eenigen tyd rust Nederlandsch-Belgisch-Luxemburgsche Contingenteerings-onderhandelingen. BRUSSEL, 16 April. Het Nederlandsch- Belgisch-Luxemburgsch contingenteerings- accoord, dat op 1 Februari is vervallen, vjerd verlengd tot 1 Mei. Thans wordenjie- sprekingen gevoerd over een nieuwe ver lenging. De besprekingen, welke té Brussel plaats hadden, zullen Vrijdag on Zaterdag te Den Haag worden voortgezet. in Oud-Scheveningen. DEN HAAG, 16 April. Het f stuur van 's-Gravenhage heeft heden aan besteed' het aanleggen, rioleeren enz. van straten in „Oud-Schéveningen", ten zuid westen van de Keizerstraat (tweede ge deelte). Laagste inschryfster was de firma Van Eerde en Veltman te den Haag voor 26.967.—. WISSELKOERSEN. 15 April. 16 April. Officieel. Londen 7.27% 7.28% Berlijn 59.26 69.25 Parijs 9.70% 9.71% Brussel 24.91 24.93 Zwitserland 47.99 48.06 Kopenhagen 32.52% 32.55 Stockholm 37.52% 37.55 New-York 1.475/u 1.477» Oslo 36.60 36.62% Madrid 20.12% 20.12% Praag 6.09 6.09 1. Medédeelingen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. "Wijziging gemeentebegrooting; 4. Voorstel tot aanvaarding plannen Com- Beursoverzicht. Stille markt. Kalme stemming. Philips aandeelen prijshoudend. Rub berfondsen hier en daar iets hooger. Amerikaansche Shares goed van toon. Belegingamarkt stil. Hoewel de omzetten op de Amsterdam- sche Beurs heden wederom weinig te be- teekenen hadden, was de stemming prijs houdend. De grootste belangstelling werd aan den dag gelegd voor Amerikaansche Shares, die goed gedisponeerd waren. Het herstel in Wallstreet had een aangenamen indruk gemaakt, zoodat de koersen meeren- deels wat hooger kwamen te liggen, waar- by zich in sommige specialiteiten een flinke affaire ontwikkelde. Anaconda's werden ook thans weer vrij druk verhandeld, waarbij zy ten opzichte van gisteren een kleiiff avance konden boeken. Staalaandeelen trokken een kleinigheid aan. Voor Republic Steels was de animo grootendeels verdwenen. Daar tegenover echter werd flinke belangstelling vertoond voor Cities Service, die tegen hou ger koers werden afgedaan. Ook vormde zich eeft'open hoek in preferente aandeelen Cities Service. Voorts werd nog wat be weging teweeg gebracht door American car and Foundry en Wilion Shares. De locale afdeeling had een zeer rustig voorkomen. Rubberaandeelen waren bij kleine omzetten goed van toon, doch per saldo toch niet'veel veranderd. In Rubber kringen te Londen is men de meening toe gedaan, dat in verband met de gestadig beter wordende statistische positie van het artikel rubber op de wereldmarkt, een ver hooging van den rubberprys niet is uitge sloten, vooral omdat ook het restrictie schema thans effectief werkt. Dit was dan ook oorzaak, dat de rubberfondsen zich ruimschoots op peil kondeiv houden, niet tegenstaande de rubberprijzen heden eerder iets lager golden. Tabakken hadden een beperkte markt en waren prijshoudend, zonder dat groote wij zigingen voorkwamen. Scheepvaartpapieren waren geheel verwaarloosd. In Suiker aan deelen ging maar weinig om. H.V.A.'s kpn- den zich overigens gemakkelijk handhaven. Van de Industrieelen verkeerden de Philips aandeelen verder in herstel, doch de affaire was beduidend ingekrompen. Unilevers be wogen zich op ongeveer het peil van gis teren en trokken dus geen profijt van het feit, dat in Londensche beurskringen van het jaarverslag, dat eerlang door de Uni lever zal worden gepubliceerd, mooie ver wachtingen worden gekoesterd. Men veron derstelt echter niet, dat een hooger dividend zal worden uitgekeerd. Op de Petroleum- afdeeling trokken Koninklijken een kleinig heid aan. De Amerikaansche soorten werden slechts op zeer kleine voet verhandeld. De beleggingsmarkt was zeer stil, waarbij het koersverloop van de staatspapieren min of meer onregelmatig was. e 1

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2