VAN DEI BOSCH Miele JJ. L. BRUN8 - GOUDA nieuwe nieuwe „Westminster- Radio' I. Zandvoort dubbel pand m V ruchtencarre's H. P. Herfst Jr. De Goudsche Fruithandel. iets nieuws. 5 CTS. PER STUK. Lange Tiendeweg 43. Spoorstraat 37. Prima Volvette GOUDSCHE KAAS Volvette KILOKAASJES 45 cent per stuk N oord- Hollandsche EDAMMER KAAS Hoenderpark Eieren W. T. J. ABBEMA J. c. den boerw^ Groenendaal 13 - Gouda. berkenwoude. flinke DIENSTBODE vTschrijke poldefT FLINKE DIENSTBODE, NIEUWE VERGR. B. M., EEN GEBRUIKTE B. M. TOER- EN ZEILKANO's TUINMEUBELEN J. VAN BODEGRAVEN Sr., FLINKE WONING zorgt gaarne voor aanvulling van Uw V oorjaarsgarderobe. Laat eens een nieuw pak maken, nu het beter weer wordt. Vraag Van den Bosch maar eens wat het kost. I. W. MN BEN BOSCI GOUWE 28 N.V. REEDERIJ DE IJSEL v.h. C. G. van der Garden, Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, Notaris J. van Kranenburg Pand met afz. bovenhuis, Pand met afz. bovenhuis, Pand met afz. bovenhuis, Winkel- en Woonhuis, WOONHUIS, WOONHUIS, WOONHUIS, Leger des Heils/ op ZONDAG 19 APRIL e.k. des morgens 10 uur, des avonds 8 uur. Brigadier J. C. BAKKER, Broeder W. v. d. HOEVEN. Groen i Niiinckiiibinhl Door alle jaren heen is Zandvoort's verf gebleven: PRIMA, MOOI en VOORDEELIG. Probeert U ze ook, U is zeker tevreden. Wijdstraat 25 - Tel. 3361 Het oude bekende adres. V\ tule*, o AGENTEN-INCASSEERDERS. w HAPROCO' ZOEKT BETER MEER KEUS ENTREE. V OORDEELIGER. Het driehonderdjarig bestaan der Rijksuniversiteit. De ofticieele herdenking van het 300- jarig bestaan der Rijksuniversiteit te Utrecht zal zooals bekend op 'A5 Juni in de domkerk te Utrecht plaats vinden. Curatoren der Rijksuniversiteit heb ben aan de hootden der verschillende in Utrecht gevestigde kerkgenootschappen het verzoek gericht, om het 300-jarig be staan ook kerkelijk te willen herdenken voor 23 Juni 25 CENT per pond Steun aan de bloementeelt. De Minister van Landbouw en Vis- SQherij heelt bepaald, dat uit het Land- bouwcrisiSfonds 300000 ter beschikking van de Nederlandsche Sierteeltcentrale 4ggl worden gesteld teneinde haar in staat tettM^llen van georganiseerde kweekers veilingen producten van de bloemteelt aan te koopen Een Argentijnsche bestelling in Nederland. Naar wij vernemen zal een groote order inzake den bouw van vier zuigers, wélke uit Argentinië in Nederland is ge- pdaaïtst, worden uitgevoerd door Ver- schure en Co.'s Scheepswerf en Machi nefabriek te Amsterdam en de lirnia J. en K. Smit te Kinderdijk Beide onder nemingen zullen twee zuigers bouwen. De order, waarmede een bedrag van 628.000 gemoeid is, is afkomstig vah het Argentijnsch ministerie van Openbare Werken. GEMENGD NIEUWS. Flesschentrekkers, die ontsnapten. Zwolsche winkeliers de dupe. Een tiental Zwolsche winkeliers 1» het slpchtoiier geworden van vier flesschen- trekl^rrs, die voor Paschen groote inkoo- pen hebben gedaan en naar thans is ge bleken, daarna zonder betalen zijn ver trokken. Het betreft hier de Gebroeders W. en K. Kriegers en hun vrouwen, allen Duitse hers, van wie de eerste kapper te Zwolle is geweest en de laatste taxi-on dernemer te Hattem. Beide zaken zijn echter verloöhen. Het bleek, dat speciaal mode-artikelen voor dames en heeren van hun gading zijn geweest. In totaal hebben zij de gedupeerde winkeliers voor ongeveer zevénhonderd gulden opge licht. Met een vrachtauto is het gezel schap naar de Duitsche grens, vertrok ken Hier werden de echtparen eenigen tijd vastgehouden, doch de telefonisch* informatie te Zwolle leverde niet vol doende bewijzend materiaal op om het viertalvast te houden. Pas toen men hen had laten vertrekken naar Krefeld kwam bericht uit Zwolle, dat er klach ten waren ingediend en dat men hen moest vasthouden. De in allerijl geno men maatregelen om de goederen te achterhalen zijn zonder resultaat ge bleven. Gesloten tijd voor zeelt. Naar de Visscherij-Inspectie mede deelt. is bij beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij bepaald, dat voor de zeelt dit jaar geen gesloten tijd wordt vastgesteld. Het is derhalve toegestaan de zeelt, welke in de aalvischtuigen wordt mede gevangen, te behouden en te verhande len. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in den gesloten tijd voor de vlsch- tuigen geen wijziging is gebracht, zoodat het gebruik van andere vischtuigen dan de aalvischtuigen tot en met 31 Mei ver boden blijft. Groote brand te Jfoure. Om kwart voor negen het vuur bedwongen. Te Joure is gisteren een brand uitge broken, die zich, tengevolge van den hevigen wind, nogal ernstig liet aanzien. Gelukkig is de brand beperkt gebleven tot een blok van drie woningen, n.l. de kruidenierswinkel van Bosman en de woningen Van de heeren Pater en De Vries De brand bleek ontstaan te zijn in de woning van den heer Pater en zich vandaar aan de belendende perceelen te hebbenm edegedeeld. De brandweer van Joüre tastte het vuur met vier stralen op de motorspuit aan en na ruim drie kwartier bleek, dat men het vuur zoo go°d als meester was. Assistentie uit an dere plaatsen achtte men daarom niet me*r noodig. Nog tot laat In den avond was men met de nablussching bezig RADÏO-NTEUWS. Zaterdag 18 April. Hilversum II, 301,5 M. 2.Gramofoon; 2.30 Lezing; 2.45 De Wielewaal o.l.v. P. Tiggers; 3.16 Gramo foon; 3.30 Rttend. Philharm. Orkest, Man nenkoor „Orpheus'" en Ginette Neven (viool); 4.30 Lezing; 4.50 Vervolg concert; 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong; 6.05 Orgelspel, C. Steyn; 6.30 Film en Theater; 7.Gramofoon; 7.15 Terechellingsche uit zerfding; 8.Herh. S.O.S-ber. en nieuws berichten; 8.10 Vara-Orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v, Marie Vos (sorpraan); 8.55 Jonny en Henk ranzen (xylofoon); 9.10 Vara-Maandrevue m.m.v. De Flierefluiters o.l.v. E. Walis en solisten; 9.40 Vara-Varin; 9.45 The Jungle Serenaders; 10.Nieuws berichten; 10.05 Vara-Orkest o.l.v. H. de Groot; 11.Gramofoon; 11.15 „Het vrouw tje van Stavoren" m.m.v. Vara-Orkest, fcoo- neelspelers en solisten; 11.4012 Gramo foon. Hilversum I, 1875 M. 2.— Voor de jeugd; 2.30 Gramofoon; 3.— Kinderuur; 4.— K.R.O.-Boys; 5.30 Espera"- to; 5.45 Gramofoon; 6.20 Lezingen en Gra mofoon; 8.— Berichten; 8.10 Reportage; 8.25 Gramofoon; 8.30 K.R.O.-orkest, K.R.O. Boys, J. Hahn (conférence) en Gramofoon; 9.30 Sporboverzicht; 10.30 Berichten; 10.35 12 Gramofoon. Zondag 19 April. Hilversum II. 301.5 M. VA.R.A. 8.55 Or. gelspel ,J. Jong; 9.Postduivennieuws, tuinbouwpraatje; 9.30 Berichten, orgelspol -T. Jong; 9.45 Ir. R. A. Gorter: Do- het vei lig; 10.— Berichten, gramofoonj 10.25 Damles; 10.45 Hoilandsch Strijkkwartet; 17.05 Gramofoon; 11.10 A. Pleysier: Van staat en maatschappij; 11.25 Vervolg kwar- tetconcert: A.V.R.O. 12—12.30 Gramofoon; 12.3012.50 Potpourri van Crooksliedereu door Pierre Pallo op concertorgel; 12.50—2 Het Cantabile-Orkest o.l.v. Eugène Beeck- man; 2—2.30 Beekenhalfuur; 2.30-4 Frag menten uit de opera „Cosi fan tutte' van Mozart; 4—4.30 Ooggetuigeverslag van de hockeywedstrijd Nederland—Frankrijk (ge speeld op „Houtrust" den Haag)4.30— 4.45 Nieuws van het Olympisch front; 4.45 o Sportberichten en Gramofoon; V.A.R.A. 5._ Gramofoon; 5.30Voetfealpvaatje, sport nieuws, gramofoon; V.P.R.O. 6.— Lezing Ant. Donker; 6.30 Causerie; 6.45 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk, Moordrecht. Voorg. Prof. Dr. M. C. Van Mourik Broek man; A.V.R.O. 8—8.45 Nieuws- en Sport berichten; 8.15—8.65 Mahler-concert in het Concerttgeb. te Amsterdam. Het Concertge bouw-Orkest o.l.v. Prof. Dr. Wilean Mengel berg m.m.v. Hermann Sohey, bas; 8.559 Gramofoon; 9—9.15 Radiojournaal; 9.15— 10.30 „Zet je kop d*r tegen in!" 10.30— 10.50 Vlaamsche humor; 10.50—11 Gramo foon; U—'11.10 Nieuws- en Sportberich ten- 1112 Kovacs Lajos en zijn orkest. Hilversum 1, 1875 M. K.R.O. 8.30 Mor genwijding; N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek; 10.20 Kerkdienst uit de - Doopsgez. Kerk (Singelkerk) te A "dam. Voorg. Dr. J. D. Dozy. Orgel A B. Coptalis. Hierna orgel spel'; K.R.O. 12.15 K.R.O.-orkest en lezing; 2.10 Causerie; 2.30 K.R.O.-Symphonie-or- kest en soliste; 3.30 Causerie; 3.45 K.R.O.- Symphonie-orkest; 4.30 Ziekenhalfuur; N.C. R.V. 5— Kerkdienst u. d. Ned. erv. Kerk (Oude Kerk) te Vlaardingen. Voorg. Ds. Th,. G. Tonnin. Ongel G. de Graaf, hierna gewijde muziSk; K.R.O. 7.45 Sport; 7.50 Causerie; 8.10 Berichten; 8.20 K.R.O.-orkesi. de Comedian Harmonists en de K.R.O.- Boys; 10,30 Berichten; 10.35 Gramofoon; 10.40 Epiloog; 11—11.30 Esperanto. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 April. GOUDA Remotvstr. Kerk, 10% u. vm. Ds. G. J. W. OBdeman vart Delft. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Soc. „óe Réunie", Ver. van Vrijz. Herv., 10% u. v.m. De. C. P. Thomsen. Onder werp Hand. 8 v. 30. Geref. Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. #en Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, IQ u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. A. de Blois. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 141, II u. v.m. ein, 5 u. n.m. Ds. W. Hendrikse van Hil- legom. Nederd. Geref. Gemeente, Westhaven 19, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Joh. v. Welzeni. Woensdag 22 April 7% u. 'n.m. Ds. Joh. v. Welaan. Vrije Evangelisohe Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n,irt. Db. H. C. Leep. 23 April 8 u. n.m. Bijbellezing en Bid stond. i Ver. Calivyn, Turfmarkt, 5% u. n.m. Dg. J. Vroegindewleij van Midtdelharnis. Woensdag 22 April 7% u. n.m. Ds. Th. v. Keck van Staphors tt BERK'ENW OUDE Ned. Herv. Kerk, 10 u. van. Ds. Hugen- holtz. Voorb. H. A. 7 u. n.m. Ds. v. Dijk. Bed. H. A. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Dr. Jacobs. Remonstr. Kerk, Ver. v. Vrijz Hervorm- dten, 10 u. v.m. Ds. H. W. Bloemhof. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer de Pater van Haastrecht. 6% u. n.m. Ds. Oostenbrug. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd d. Straat». Geref. Kerk, 9% u, va. en 6% u. n.m. Ds. Erdiman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. M. C. van Mourik Broekman. Deze dienst wordt uitgezonden door de V.P.R.O. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjm. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 7 u. n.m. De heer v. d. Kolf Van Dubbeldam. WADDINXVEEN. Ned. erv. Kerk, 9% u. v.m. De heer de Jong van Krimpen a. d. IJssel. 6 u. nrn. Ds. B. v. Girikel van Gouda. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hoenderdaal. STADSNIEUWS. GOUDA, 18 April 1986. Spreekuur Wethouders van Openbare Werken en Sociale Zaken. De Wethouders van Openbare Werken er. Sociale Zaken zijn verhinderd Maandag 20 April 1936 spreekuur, te houden. Cabaret-avond. Voor de leden van de Sociëteit „Ons Genoegen". Het bestuur van de Sociëteit „Ons Genoe gen" organiseert tot besluit van het ver- eenigingsjaar 19351936 op Woensdag 29 Aprill om 8.15 uur in den Nieuwen Schouw burg een cabaret-avond, welke onder leiding staat van Louis Davids. Met hem treden op Dora Gcrson de bekende cabaretière, Mary Smithuijsen en Jan Musch. Vergadering N. C. V. B. De afdeeling Gouda van den Ned. Chris ten-Vrouwenbond houdt a.s. Dinsdagavond half acht in de Kazerne een huishoudelijke vergadering. Nijverheidsonderwijs. Bij het eindexamen Rijks Nijverheids school te Bodegraven werd het diploma uit gereikt ami de jongedames Bep de Raadt en Ri Veldhuyzen. Vereeniging van Arbeiders-Esperantisten. Deze week eindigden de cursussen voor Esperanto die door de afdeeling Gouda 25 CENT per pond waren georganiseerd en in October zijn aan gevangen. Ter gelegenheid hiervan vond een eenigszins feestelijke bijeenkomst plaats van de cursisten die de cursus tot het einde volgden. In het eigen zaaltje, waar de bij eenkomst plaats vond, werden de leider» door hun cursisten als blijk van waardeering voor hun moeite met een passende surprise verrast. Als resultaat van deze cursussen boekte de afdeeling 26 nieuwe leden. Vereen, van Vryz. Nederl. Hervormden. De bovengenoemde vereeniging «al Zon dag 19 April te half elf v.m. weer een gods dienstoefening houden in de Sociëteit „De Réunie" (Oosthaven). Deze dienst wordt geleid door de eigen voorganger Ds. C. P. Thomsen, die spreken zal over Handelingen 8 vs. 30. Iedere belangstellende is welkom. De V.C.J.B. bestaat 12'/i jaar. Propaganda-avond in de Rem. Kerk. De Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond in Gouda bestaat ^2% jaar. De V.CJ.B. heeft gemeend dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, maar deze gele genheid aangegrepen' om tevens propaganda te maken voor haar vrijzinnig-christelijk werk onder de jongeren. Daarom werd gisteravond in de Remon- strantsche Kerk een propaganda-avond ge houden, welke zeer geslaagd mag heeten. Na een kort openingswoord van den af- deelingsvoorzitter, flen heer C. Moleman, heeft de Bondsvoorzitter, de heer Henk Kemp een krachtig propaganda-woord ge sproken, dat door zjjn frischheid van toon en waardevolle inhoud, bezieling bracht by jongeren en ouderen in het kerkgebouw. De heer Kemp wees op den nood van de jeugd, die doelloos rondloopt en geen werk vindt voor haar arbeidzame handen en gees telijk ten onder dreigt te gaan. Velen geven zich in hun vertwijfeling over aan den machtswaan waar dezen tijd vol van is en in hun onzekerheid en gebrek aan innerlijk houvast verbergen zij zich achter uiterlijk machtsvertoon. Deze wereld zoo zeide spr. mist alles wat noodig is om „nieuwe menschen" te vormen, maar zjj die zich tot het Evan gelie wenden ondervinden dat God de men schen vernieuwen wil. De V.C.J.B. wil de jonge menschen een hou-vast geven om met elkaar een taak te vervullen in volk en kerk. Tot dit alles wekt de Vrijzinnig Christelijke Jeugdbeweging op. Een hierna vertoonde film van het werk der „Rijzende Kerk" was tevens een illu stratie van het werk der V.C.J.B., gevolgd door de opvoeringvan het leekenspel „De Wolf van Gubbio", onder regie van Ds. J. Nienhuis. Dit spel, dat het leven van Fran- ciscus van Assisi verbeeldt, werd goed en vlot uitgevoerd. Alle medewerkenden kun nen er met genoegen op terugzien. Da. Thomsen heeft deze geslaagde avond gesloten. Schouwburgbioscoop. Mariene Dietrich en Cary Cooper in „Begeerte". De Schouwburgbioscoop brengt de gees tige ontspanningsfilm van Ernst Lu- bitsch en Frank Borzage „Begeerte", een Paramount-film, waarin men onder de regie vooral van Borrage een heel wat natuurlijker Mariene te zien krijgt dan in vele andere rolprenten die onder Sternberg gemaakt werden. Het draaiboek is samengesteld door Erwin Justus Mayer, Waldemar Young en Samuel Hoffenstein naar een comedle van Hans Szekely en R. A. Stemmle, en aan deze mannep zijn dus het grootste deel van de tallooze vondsten te danken, waar de film telkens weer mee verbluft, en van hen is dus ook afkomstig, wat misschien de grootste verdlenst ven het werk is: de fonkelende, heerlijk Ironi sche dialoog. Mariene is in deze film een avontu rierster, die op geraffineerde wijze, en in samenwerking met haar bondgenoot, een gentleman-crook, een paarlencolller Mariene Dietrich en Cary Cooper in „Begeerte". van ruim twee miilioen francs waarde ontsteelt aan een Parijschen Juwelier, die tegen zooveel sluwheid niet is opge wassen. Met dat collier in haar bezit be geeft Mariene zich naar Spanje, en der waarts begeeft zich ook Gary Cooper, employé bij een automobielfirma in De- triot, en genietend van een korte vuean- tie. Gary Cooper is de ruwe, onverschillige goedhartige, grijnzende Amerikaan op weg naar Spanje om steden en stieren gevechten, die graag een avontuurtj* met een Spaansche schoone wil beleven. Maar het Spaansche maanlicht en üe schoone avonturierster maken hem spoe dig machteloos. De Amerikaan zocht een avontuur en hij verloor zijn hart, de schoone Mariene zocht een kooper voor een gestolen collier en vond een man die haar op den goeden weg wil brengen en haar carrière als misdadig ster wil vergeven. Gary Cooper en Mariene Dietrich 3 cent per stuk, 10 voor 2» cent 3</j10 33 4 10 38 maakten met John Hallidey deze film tot een der allerbeste van Hollywood. In het aantrekkelijke voorprogramma ging een alleraardigst filmpje van den bekenden Popeye, daarna presenteert Willy Mullens een fijn filmpje (waar mee hij den eersten prijs behaalde in een prijsvraag, uitgeschreven door het hoofdbestuur van de Hollahdsche Stich ting Bio-Vacantieoord), ,,'t Is Lente", met mooie beelden van 't ontluikende Jonge leven, van sneeuwklokjes, van elzenkatjes, wuivend in den voorjaars wind, van dartelende lammetjes met als schrille tegenstelling het Jonge le/en in de stegen en sloppen der groote steden. Kinderen, wier bleeke snoetjes en magere lichaampjes om frissche, zuivere lucht vragen, maar bovenal om goede voeding en-Verzorging. Deze mooie taak heeft het Bio-Vacantie-oord op zich genomen en de collecte-bussen deden hun plicht en vonden een goedgeefsch publiek. Morgenochtend zal men nog eens kun nen genieten van Lilian Harvey en Willy Fritz en Paul Horbiger en nog vele an deren in de zoo aantrekkelijke film „Het congres danst", met de vele alleraardig ste melodiën. ACCOUNTANTSKANTOOR Lid Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendoornpark 9d Telefoon 2180 Thalia-Theater. „Het'schandaal van den dag." In afwijking van de overigens zeer aan te bevelen gewoonte om een goed voor programma te geven brengt Thalia deze week inplaats daarvan twee hoofdfilms. Men heeft het oog laten vallen op een Amerlkaansche thriller en een meer gemütlich Duitsch product. De Amerlkaansche rolprent „Het schandaal van den dag" is een vroolijke film met Clark Gable en Constance Ben nett in de hoofdrolleA. Het verhaal ver plaatst ons naar de Amerlkaansche krantenwereld waar men altijd op jacht is naar nieuws en liefst nieuws dat men. in ons land niet in de couranten aan treft. Schandaaltjes in de hoogere krin gen is een onderwerp, waarover men in Amerika kolommen schrijft om het pu bliek tevreden te stellen. Bij een groot dagblad is Jim Branch (Clark Gable) hoofdredacteur. Onder hem werkt een rijke jongedame, die voor haar plezier „in de Journalistiek is ge gaan" Zij verzorgt de kunstrubriek en als zij eenmaal te erge enormiteiten heeft geschreven ontslaat Jim haar. Hij neemt haar echter direct weer in dienst als hij de lucht krijgt van een schan daal, waarbij zij blijkt bekend te zijn met de hoofdpersonen. Het schandaal neemt echter een fatale wending, er heeft n.l. een moord plaats en als de politie machteloos blijkt, ont waakt in Jim de speurhond en hij tracht met alle middelen den dader op te spo ren. Dit gelukt hem tenslotte en als prijs ,voor zijn moedig gedrag krijgt hij zijn kunstredactrice tot vrouw. Het spreekt vanzelf dat het een rol is voor Clark Gable geknipt en deze prettige en populaire filmacteur wordt uitnemend terzijde gestaan door de charmante Constance Bennett De tweede film brengt de toeschou wers in het schoone Zwarte Woud, met zijn Zuid-Duitsche stadje en mooie bos- schen. In deze schoöne natuur speelt zich een liefdes-idylle af, het bekende thema van een HIJ en een Zij en een derde Hij, die roet in 't eten tracht te gooien maar men behoeft zelfs geen ge routineerd filmbezoeker te zijn om de uiteindelijk oplossing van dit alledaag- sche geval op te lossen. Het zijn geen sterren van naam die de hoofdrollen vervullen maar de frissche ongeknutselae wijze waarop o.a. Walter Janssen, Maria Beltng, Hans Söhrïker, Kurt v. Ruffen en Lotte Lorring zich van hun taak kwijten verdient alle lof. De zang van het Jon genskoor van de St. Hedwig Dom te Ber lijn en de begeleidende muziek hebben ook deze film tot een zeer aantrekkelijke operette-rolprent gemaakt. Kéunie-Bio&coop. Harry Piel in „Artisten". Circusmuziek, acrobatiek, dressuur spanning, tempo, kortom de echte circus- si eer, waarvan zoo'n groote bekoring uitgaat; dit alles is te vinden in de voor treffelijke film „Artisten". Hoewel de circus-kunst steeds de boventoon voert, geeft het stukje roman tiek dat door het geffcel geweven is meer fleur en charme aan de film De verhandeling is een kleine maar interes santé episode uit het leven van „Harry Peters" het groote nummer van Circus Sarasani. Het is natuurlijk een vrouw waarvoor de fenomenale dierentemmer zijn reputatie in de waagschaal stelt met het overigens zeer aantrekkelijke spel dat hij met de bekoorlijke Vera speelt. De schoone dame, die een vurig bewonderaarster van onzen held is neemt hem geheel in beslag, zoodat hit zijn dieren en. zijn lieftallige bescher melinge „Hella" totaal aan hun lot over laat, waardoor het met zijn carrière op een debacle dreigt uit te loopen. Maar op sensationeele wijze, die tevens een goede les voor Harry inhoudt, keert hij tot zijn dieren terug, om tegelijkertij cl tot de ontdekking te komen, dat 't Hella is, die hem in betere en veiliger paden kan leiden. Voortaap kan dan ook „Sa rasani" met groote letters het optreden van het beroemde echtpaar Peters In haar progiamma annonceeren, een at- loop dus, waarmede ledereen zich wel zal kunnen vereenigen. Harry Piel speelt als Peters zijn rol op irappante wijze, terwijl zijn vrouwelijke TELEF. 2012. partners Hilde Hildebrand en Sussl Ban ner hem op waardige wijze aanvullen, waarmede „Artisten" tot een circus-film geworden is, die tot de allerbeste kan worden gerekend. Het voorprogramma bevat twee mu zikale iilmpjes, die het oor op aange name wijze streelen, terwijl een uitge breid en interessant Journaal het geheel completeert. Wedstrijden op de Wielerbaan. Zondagmorgen om 19' uur zal de pas op gerichte Renners Club „Steeds Hooger" haar eerste clubwedstrijd houden op de wie lerbaan. De distributie van vleesch in blik. Een schrijven, van den Minister. De, Minister van Btjnnenlandsche Zaken heeft aan de Gemeentebesturen een circu laire gezonden betreffende distributie van vleesch in blik. De Minister wyst er in dit schrijven op, dat de voorraad rundvleesch in blik thans is uitgeput. Van het gehakt in blik is ech ter nog een beperkte hoeveelheid beschik baar. De verhouding van 2:1 tusschen de hoeveelheden te distribueeren rundvleesch en gehakt in blik zal voortaan dus niet meer in acht genomen behoeven te worden. Ten zij de gemeente aan de Nederlandsche Vee- houderycentrale mededeelt, dat zulks niet gewenscht wordt, zal in het vervolg voor de geheele aangevraagde hoeveelheid gehakt in blik geleverd worden. De distributieprys hiervan blyft onveranderd vastgesteld op 35 cerrt per bus. Symphonie-concert Arnhemsche Orkestvereemging. O.- Arnhemsche .Orkestvereeniging zal op Woensdag 22 April onder leiding van den dirigent Jaap Spaanderman een symphonie- concèrt geven, waaraan als soliste mede werking zal worden verleend door Annie Rebers. Zij zal de beroemde Rococo Varia ties voor cello van Tschaikowsky voordra gen. Het programma vermeldt nog werk van Wagner en César Franck. Leger des Heils. Samenkomsten. Het Leger des Heils houdt morgenochtend en avond bijzondere samenkomsten, die ge leid zullen worden door Brigadier J. C. Bakker. Wy vestigen gaarne de aandacht op de betreffende advertentie. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 14 April: Maria Susanna Margaretha, d. v. W. Langenberg en M. E. Kuys, Zoutmanstraat 31. 15 April: Arie Pieter, z. v. T. C. Wiltenburg en L. de Jong, Boomgaardstraat 61. Pieternella Trijntje, d. v. A. P. Happel en N. Rietveld, De Ge' nestetstraat 19. Alida Levina, d. v. F. Voskuil en G. A. M. Binnendijk, Steynkade '31. 17 April: Maatje Wilhelmina, d. v. W. Vader en A. A. de Troye, Burgvliet- kade 44. ONDERTROUW©: 16 April: K. van Es sen en J. M. Groenendaal. M. van den Berg en P. Kólster. D. H. van den Eng en H. Blok. H. de Jong en D. de Jong. J. W. de Vos en A, J. Börkel. G. van Hof en A. Baas. OVERLEDEN: 15 April: Dirkje Hendrika Binnendijk, geh. met J. van Dorp, 51 j. 16 April: Wijnanda Koolmees, weduwe van A. IJsselsteyn, 70 j. WEEKAGENDA. 21 April, 28 April en 5 Mei Soc. „de Réurie". Volksuniversiteit. Oursus Dr. Joh. v. d. Spek. 1 21 April half 8. Oude kazerne. Nederl. Chr. ■r^enbond. Hoiah. vergadering. Geneeskundige dienst op Zondag. WWterdagmiddag 3 uur tot Zondag- Li 12 uur vervoeg® men zich b(j afwezig- ■TL. den huisarts bij de doktoren, ^TBoer, Gouwe 115, Tel. 2273. r van Elk, Kattensingel 79, Tel. 2561. L Apotheek. Vanaf Zaterdag tot en met volgende k Vrijdag zM de avond-, nacht- en Zon- iLieiwrt worden waargenomen door apo- Deo, Westlhavenl 14. B. en W. gin(gen met) dit voorstel geheel 1 accoord en 'zuilllen aan het Departement van Sociale Zaken toestemming tot uitvoering I van dit besluit vragen. (HT PEN OMTREK n- wegen in de Krimpenerwaard. tn de Woensdag jl. gehouden vergade- van den gemeenteraad ls het voor af van B. en W. op de door de Commits- J van Weg en Brug gedane voorstellen „treffende de wegen van de Krlmpe- fmaard, afwijzend te beschikken, met Lmeene stemmen aangenomen. I en w zoowel als de Raad zijn van Lee 1 dat de voorgestelde wijziging der P,cieele bijdrage niet kan worden fiinVaard. REEUWIJK. Kind U «ater geraakt m verdronken Gistermiddag half ™r is het 4-jarlg .„ontje van den tuinder W. Blom aan den Kieuwdorperweg te Reeuwtjk spelende in Mn sloot gerankt en verdronken. Hoewel het kind zeer spoedig op het droge werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds geweken. SCHOONHOVEN De voorstellen voor Weg en Brug door den Gemeenteraad verworpen. De Gemeenteraad heeft Donderdagavond M uitvoerige ■besprekingen de voorsbellen dar Commissie voor Weg en Brug betref fende de wegen van 'de Krimpenerwaard conformhet advies van B. en W. verworpen op grond van óe wegens de te groote opze' van het plan daaraan yenbonden te hoog? taarlijksche kosten en voorts omdat Schoon hoven bii de verbetering der tertiaire we- p>n weinig of geen belang heeft GOUDERAK. Gemeenteraad. Deelname aan plannen van ,.Weg en Brug" en het Borgstellingsfonda. De raud der gemeente Gouderak is gis teravond orider voorzitterschap van den burgemeester, de heer H. Bergman. u> openbare vergadering bijeen geweest. Naar aanleiding van een raadsbesluit om geen gtld meer uit te trekken voor de straatverlichting te Stolwykersluia, hebben B. en W. van het gemeentebestuur van Gouda bericht ontvangen, waarin herinnerd wordt aan een overeenkomst der gemeente besturen van Gouda, Haastrecht, Stolwyk en Gouderak om gezamenlijk de kosten dezer verlichting te betalen. Het gaat dy# niet aan dat een der contracteerende par tijen deze overeenkomst zou verbreken. De heef- J. J. Boer (Nat}. Herstel) zei In aansluiting op deze mè&pdeeling van den burgemeester, dat „het wel leien kan van de opbrengst van de Haastrechtsche brug", een standpunt dat door de andere raadsle den niet werd gedeeld. De heer J. C. Vleggeert (s.d.a.p.) stelde voor het schrijven van het Goudsche ge meentebestuur voor kennisgeving aan te nemen, doch «de heer C. M. Noorlander (St. Geref.) wilde helt raadsbesluit der vorige vergadering intrekken en voor de straat verlichting te Stolwijkersluis 20.-— per jaar uittrekken. Dit, het verst-strekkende voorstel, stemming gebracht, werd verworpen met de stemmen der heeren Hofman (lib.), Huisman (S.d.a.p.), Vleggeerb (s.d.a.p.) en Boer (nat. herat.) ttegen. Weg en Brug. De voorzitter deed1 mededeel ing van een plan der Oammissie voor Weg en Brug, waarvan B. en W. adviseerden een daarop aansluitend verzoek om financieele deelna me ini te willigen. De heer Boer (nat. herst.) zeide daar tegen bezwaar te maken omldat Gouderak geen belang heeft bij een nieuwe weg. De heer Nooriander (staatk. geref.) is er niet tegen, mits de verzekering verkre gen wordt dat de IJsseldyk van Gouderak naar Gouda niet pas na afloop der andere werkzaamheden zal verbeterd worden, doen zoo spoedig mogeiyki aan die beurt zal ko men. Ook weaachte spr. (feit de werkloozen iler gemeente in de gelegenheid zouden widen gesteld hieifojj arbeid te vinden. Nadat de voorzitter had toegezegd dlaze in de Oomanissie voor Weg en Brug te zullen verdedigen, vereenigde de •**4 er zich met tegenstemming van den Hew Boer (nat. herst.) mede dat de eerste jaren zal wordlen deelgenomen voor 1.11 per jaar per inwoner en later 0.58% P«r jaar per inwoner. Een voorstel van B. en W. tot aanslui- ®°g by de G.E.K.R.O. te Schiedam (destruc- "e vanj veie en vleesch) werd met algemee- te stemmen aangertomen. Borgstellmgsfonds. Na eenige discussie werd voorts met al ®*Tneene stemmen besloten deel te nemen J®1 onlangs opgerichte Borgstellings- ronds. D® gemeente Gouderak zal voor den tijd vyf jaar een rentetooze leening slut- j® van 10 ct. per inwoner en verder voor ««elfden tüjd 1 ctt per jaar en per inwo- lid van het Burgerlyk Armbestuui de heer M. van Herk Lzn. herkozen. ^Ude rondvraag drong die heer J. C. (s.d.a.p.) er by B. en W. op aan te vierhand met de aanhoudende koude teartste dagen, ook deze week een gul,- "teekte t°eSla^ aan werkloozen te ver- ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw HADDéRUS OOSTINGH—BAKKER ZULLEN GAARNE BEZOEK ONTVANGEN Zondagen 19 April en 3 Mei van 3V£uur VAN BEVERNINGHLAAN 38. (Honk). DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelyken dank aan H.H. Doktoren, Bestuur en Ver plegend Personeel der Kinderkolonie „De Bysterbosch", voor de goede verzorging onzer kinderen, DE OUDERS. KENNISGEVING. In verband met plannen tot opheffing van het Bloemendaalsche Verlaat te Gouda wor den zy, die meenen oude vaarrechten te bezitten, opgeroepen daarvan, met over- legging der bewijsstukken, aangifte te doen by den Dykgraaf van den Polder Bloemen- daal te Waddinxveen véór of op den negen den Mei 1936. De Dykgraaf voornoemd, i J. G. HERFST. De enige nitdelingslyst in het faillissement van C. TH. DE GOEIJ te Haastrecht is heden gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam en van het Kantongerecht te Gouda, en ligt aldaar gedurende 10 dagen ter inzage voor de crediteuren. De Curator: Mr. A. A. J. RIJKSENnv GOUDA, 18 April 1936. i Kleiweg 34. GEVRAAGD voor Amsterdam een voor da# en nacht, zelfst. kunnende wetfken en koken. Aanm. KRUGERLAAN 109, Gouda. TE HUUR GEVRAAGD. Br. STU'VEL, leplaan 10, Den Haag. GEVRAAGD: zelfstandig- kunnende werken en koken, v. \g. v. Aanmelden 's avonds 7uur. Mevr. MIJNLIEFF, Burg. Martens- sdngel 27. TE KOOP: zeilklaar met tentzeil In voorraad diverse in betere soorten. in verschilende uitvoering en kleuren steeds voorradig. CONCURREERENDE PRIJZEN. Adres 's-Gravenbroekscheweg 169, REEUWIJK. TE HUUR tegen billijken prijs met voor- en achtertuin, aan Zuid einde der Kruigerlaan. Bev.6 kamers (vaste waschtafel), keuken en zolder. Geheel opnieuw geschilderd. Te bevr.KRUGERLAAN 139. de hoogste waarde, de laagste prijzen Complete Radio- installatiee vanaf f75,00 gevestigd te GOUDA. krachtens artikel 21 dor Statuten, te houden op MAANDAG, 4 MEI 1936, des namiddags 2 uur, ten kantore van de Koninklijke Stearine Kaarsen; fabriek Gouda te Gouda. De Agenda met bijibehoarende stuk ken liigigen ten kantore der Vennoot schap voor de Aandeelhouders ter in- zaïge. DE COMMISSARISSEN. GOUDA, 18 April 1936. te GOUDA, ■ad op MAANDAG 4 MEI 1936, des avonds half acht in Hotel „De Zalm" aan de Markt aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN Nieuwste 7-8 te Gouda. Beneden in eigen gebruik en boven verhuurd voor 20.per maand. naast het vorige 9-10. Boven in eigen gebruik en beneden vel'huurd voor 13.per maand. NièjUiwoteeg 13-14 te Qp^da, Beneden in eigen gebruik en boven verhuurd voor 5.25 pea- week. Korte Tiendeweg 2, aldaar. Verhuurd voor f 440.per jaar. Killed wegstraat 12 aldaar. In eigen ge bruik. Boelekade 60 aldaar. Verhuurd voor 5.per week. Boomgaardstraat 60 aldaar. Verhuurd voor^2.50 per week. De verkoop dei' panden Nieuwsfceeg 7 t.m. 10 geschiedt krachtens rechter lijk bevel. Bezichtiging de laatste 3 werk dagen voor en op den verkoopdiag van 1012 en 24 uur. Aanvaarding op dbn betaaldag 3 Juni a.s. Breeder bij notities, gratis bij den notaris ver krijgbaar. Turfmarkt I/il. Belangrijke Samenkomsten G«leid door de Leger des Heils-architect, vergezeld van ALLEN WELKOM! SINGER HANDNAAIMACHINE f 6.— met volle garantie. Zend nog heden Uw bestelling jpn teleur, stelling te voorkomen, aangezien het aantal voorradige machines beperkt is en bij even tueel te veel aanvragen, waardoor onze voorraad wordt overschreden, wy dit te veel als teniet beschouwen. Aanvragen worden in volgorde behandeld. Toezending ge schiedt onder Rembours. Gelden mogen niet vooruit gezonden worden. Zend briefkaart aan het goedkoopste naaimachinenuia van Nederland: AERT VAN NESSTRAAT 47 bij Grote Schouwburg Rotterdam (C.). VIRP Glansverf vanaf 30 gt. p. K.G. by 10 K.G. Grijze grondverf 25 ct. p. K.G. bij 10 K.G. Lakverf 45 ct. p. K.G. bus Standwit lak 35 ct. p. K.G. bij 5 K.G. Zinkwit 18 ct. p. K.G. bij 25 K.G. Plamuur 20 ct. p. K.G. bij 10 K.G. Standolie 32 ct. p. K.G. bij 10 K.G. Siccatief 35 ct, p. lt. bij 5 lt. Terpentijn 35 ct. p. lt. bij 5 lt. Thuisbezorgd zonder prysverhooging. Schrijft briefkaart aan Mij. LIEMIJ, Rembrandtkade 172, RIJSWIJK Z.-H. TE KOOP: Modem ingericht schitterend gelegen GRAAF FLORISWEG, hoek Bodegi'aafacshe Straatweg, elk bestaande uit kamer en suite, rpooie hal, 3 .slaapkamers en modem ingerichte badkamer, groote zolder, voor- en achtertuin en garage: Billijke koopprijs, hypotheek beschikbaar. Ook afzonderlijk te koop ep zeer geschikt voor geldbelegging. Te bevragen Makelaar P. W. DE BEUN, Fluweelensdngel 90, Tel. 2432. Etectrtsche Waschmachlna GROOTE VERZEKERJNGS-MAATSOHAPPU VRAAGT voor de Prov. Zuid-Holland nette Brieven met opgaaf van leeftijd en laatste werkkring onder No. 1316 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. voor GOUDA EEN DEPOTHOUDER in het bedt van een Winkel voor haar artikelen KOEK, BANKET, CHOCOLADE. Borgstelling vereischt. Brieven Kantoor VEERLAAN 90, ROTTERDAM. TEVENS TE KOOP: EEN COMPLETE INVENTARIS VOOR CHOCOLATERIEZAAK. Te bevragen: WIJDSTRAAT 16, GOUDA. BLAUWE DRUIVEN KAAPSGHE PRUIMEN TAFELPEREN TAFELAPPELEN SINAASAPPELEN MANDARIJNEN CITROENEN TOMATEN BANANEN POMPELMOES NIEUWE VIJGEN DOOSJES TUNISDADELS VRUCHTEN IN BUK EN GLAS DIVERSE SOORTEN NOTEN OUDSTE ADRES vyr OPGEMAAKTE FRUITMANDEN. Firma Wad. A. Matvald. LANGE TIENDEWEG 2T TELEF. 8316 yJeBSW Gotdij*" viiNK®;

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4