NIEUV» bërgambac [4IEUWERK1 He 18200 Ditbladvei Haastrecht. Bij den d Een Een vr< In duiz< be Ouderkerk a. d. IJssel. Bergambacht. met het waren als teams De ook <jlt RADIO-NIEUWS. staat zijn voor zich over een Internaat MARKTKEP’rwTF' en FEU en UTT DEN OMTHFK REEUWT JK Burgerlijke Stand. meert of ook de vele hengelaars des Zon- Koninji De K.P.M. heeft opdracht verstrekt* voor den bouw van een motorschip. Naar wy vernemen heeft de Konink lijke Paketvaart Maatschappij aan de scheepsbouwweri van Gebr. Pot te Bol nes opdracht verstrekt voor den bouw van oen motorvracnt- en passagiersschip Het schip, dat 960 ton zal meten, zal worden uitgerust met een Werkspoor- motoieninstallatle. De voornaamste al- metingen van net schip zijn 57 x iu.96 x 4,b0 meter. Schietwedstrijden. Bij de op 10 September 1935 gehouden De jaardag vari Prinses Juliana. A.s. Donderdag 30 April zal in verband met de verjaardag van Prinses Juliana de secretarie, benevens de kantoren der ge meentebedrijven deq geheelen dag gesloten zijn. Naar het En J. VAN abonnemen uetorging per lo fiü Er stond een si zweete lichamen merg Ching’s ge vertrokken van zou houder, tot 1 aan twijfelde F maar het was n zoover zou komt bosch aantroffer Ochtendmis Ik heel blij met een zucht. *- Wij zullen 1 vuurtje aanlegge Keen kwaad doei Zij zochten eei ten vuur, vonder theewater warm Wh en Kathle omgeving te vei Boven de heux teworden. Denk je, da ons zullen volger nadat ze enkele De heer v. d. Ban naar Texel. De heer E. van den Ban, hoofd van de openbare school A, Reeuwijk-Dorp, is thans benoemd tot hoofd van de Landbouwschool en leeraar te Texel. Concert „Excelsior”. De Muziekvereeniging „Excelsior" zal op 30 April 's avonds in de muziektent een con cert geven ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Tevens bestaat het voor nemen ten bate van genoemde vereeniging dien dag oliebollen te doen verkoopen. Gevonden voorwerpen. Gevonden: een dameshandschoen bij H. Ballering, Kaagjesland; een portemonnaie met ƒ5.bij velw. Wondergem aan de Brug; een snoeimes bij H. den Ujjl, Nieuwe- weg. Verloren: een padvindersmes; twee belas- tingplaatjes. Aangifte doen bij de politie. Veemarkt Rotterdam. 28 April. Aanvoer intotaal 5039 stuks. Paarden 223, magere runderen 1524, vett runderen 931, vette kalveren 146, graskal veren 108, nucht. kalveren 1674, schapen en lammeren 368, varkens 8, bokken of gei ten 56. Prjjzen per K.G.: Vette koeien la lew. 52, 2e kw. 44, 3e kw. 3236; Vette ossen le kw. 46, 2e kw. 42, 3e kw. 3236; Stieren le kw. 42, 2e kw. 39, 3e kw. 30—35; Vett= kalveren le kw. 85, 2e kw. 70, 3e kw. 42 47; Schapen 403730, per stuk 2016 12: Lammeren 393429, per stuk 18 1510; Graskalveren 4232; Nuchtere kalveren 282318; SI acht paarden 4235 —30. Prijzen per stuk: Nuchtere slachtkalveren 6.505.504; Nucht. fokkalveren 139 7; Slachtpaarden 165'110-75; Werkpaar den 275—175—110; Hitten 125—95—65; Stieren 215—165—100; Kalfkoeien 195— 160100; Melkkoeien 200'165115; Vaar zen 1209575; Pinken 958065; Gras- kalvenetn 553525. Vette koeien en ossen, aanvoer iets rui mer, handel kalm, prijzen1 hooger, prima koe 54, prima os 48. Stieren, aanvoer iets grooter, handel matig, prijshoudend1. Vette kalveren, aanvoer iets minder, handel ta melijk, prijzen 3e kw. iets lager dan Dins dag j.l. verder geen verandering, prima kalf 95 cent. Schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel slap, nauwelijks prijs houdend. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer korter, handel redelijk, prijzen vooi den dood onveranderd, voor het leven iets hooger. Porden, aanvoer als vorige week, handel vasthoudend, prijzen 2e kw. slacht paarden iets stijver, overigens onveranderd1. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, han del redelijk prijzen hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer als vorige week, harde! sleepend, prijzen als vorige week, behalve beste vaarzen iets duurder. Graskalveren, aanvoer ruimer, handel matig, prijzen on veranderd. Kaasmarkt Bodegraven. 28 April Aangevoerd 141 partijen met r.m., 6375 stuks, 57.105 K.G. Prijzen: le kw. met r.m. ƒ18—20, idem 2e kw. ƒ1617. Handel matig. Vergadering B. V. Landstorm. De Byz. Vrijwillige Landstorm af Ree ling Reeuwijk hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer Blesgraaf, onder voor zitterschap van den heer C. Schalkwijk. In zijn openingswoord memoreerde de voor- zittero.m. dat hij feitelijk sedert den dooa van den heer Van der Spiegel steeds als A. A. Streng, f. Alhier is in den ouderdom van 71 jaar overleden de heer A. A. Streng, rustend landbouwer, die van 1903 tot 1919 deel uit maakte van den gemeenteraad van Vlist en van 1908 tot 1919 optrad als wethouder. Wie is de gelukkige? A.s. Zaterdagavond zal in „Concordia" de trpkking plaats vinden van de ten behoeve van de Voetbalvereeniging „Haastrecht” ge organiseerde loterij. Op dezen avond zullen een paar tooneelstukjes worden opgevoerd, terwijl het geheel zal worden besloten door een bal. zienswijze de Raad eveneens deelt, zoodat het rapport voor kennisgeving wordt aan genomen. De voorstellen van dc Commissie voor Weg en Brug. Hierna komen de voorstellen van de Commissie voor „V o de overname en het onderhoud der tertiaire Gemeenteraad. Vrijdagmorgen j.l. kwam de Gemeente raad alhier, onder voorzitterschap van bur gemeester Mr. F. J. van Beeck Calkoen in voltallige vergadering bijeen. Na opening niet gebed, lezing en goed keuring der notulen passeeren een aantal ingekomen stukken den hamer. De voomaamsten zijn: de goedkeuring tot het aangaan van een kasgeldleening groot 90.000.idem tot verkoop van de O. L. School II en het bouwen van een nieu we O. L. School I op het terrein bouwgrond aan de Kerkweg. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde een verzoek van de commissie die zich ten doel stelt pogingen aan te wenden om te komen tot verlaging der electriciteits- tarieven, voor een bijdrage van 1 et. per inwoner 38.73) om boekhoudkundig te kunnen aantoonen dat de tarieven inder daad te hoog zijn, welk bedrag de Raad voteert. In de geneeskundige armverzorging (art 0 der verordening'* wordt daarna een wijzi ging aangebracht, inhoudend een betere controle op de ondersteunden. Het bedrag als bijdrage aan het PI. Cri siscomité wordt verder opnieuw in de be groeting voor ’36 geraamd op 324. De rekening van den Schoolartsendienst blijkt daarop aan inkomsten te hebben 6909.73 met een batig saldo van 389.59. Vervolgens wordt toegestaan een crediet van 171.43 waarvan 85 pet. door het Rijk zal worden vergoed, voor de plaatsing van 2 jeugdige werkloozen bij het vakonderwijs te Krimpen a. d. IJssel. ten; 2e pr. A. Bitter met 92 punten; 3e pr. j j Th. Vergeer met 90 punten; 4e pr. F. J. Stolwijk met 90 punten; 5e pr. A. G. Neder- hof met 90 punten; 6e prijs B. Schilt met 88 punten; 7e prijs M. A. Streefland met 87 puften en 8e pr. F. A. Ernst met 87 punten. De prijzen werden thans uitgereikt en be stonden uit kunstvoorwerpen. slag namen, dat was versierd met, de Bel gische en Nederlandsche kleuren. De meisjes domineerden sterk in aantal, evenals het Waalsche element, doch het is een verheugend verschijnsel, dat zoo velen van de jeugdige bezoeksters en bezoekers, ook al komen zij uit zuiver Waalsche pro vincies en gebruiken zij onderling het Fransch als voertaal, zoo noodig in staat zijn zich in het Nederlandsch uit te drukken en in elk geval het Nederlandsch voldoende te verstaan om de ruim twintig Amsterdam- sche scholieren, die als gidsen optreden en gistermiddag met. groepjes Belgen de stad introkken orli o.a. 90 onze musea te toonen, te begrijpen wanneer dezen mochteh schro men gebruik te maken van hun tot nog toe opgedane kennis van de Fransche taal. Gisteravond wachtte den jeugdigen gasten nog een avondfeest waarna vandaag een be zoek aan Haarlem en de bollenstreek zal worden gebracht, alvorens in den namiddag het vertrek naar Brussel plaats vindt. Waterleiding „De vijf gemeenten^. De aanleg van het hoofdbuizennet der wa terleiding is zoodanig gevorderd, dat 50 van de 80 K.M. is gelegd. Binnenkort zal begon nen worden met de dienstleidingen. De bouw van de watertoren verloopt vlot, volgende week wordt het hoogreservoir gestort, waar na pompen en filterinstallaties zullen wor den opgesteld. In den nazomer zal naar ver wacht wordt een begin kunnen worden ge maakt met waterlevering. sterdam. De Vereeniging streeft er den blinden in staat te stellen zich net maatschappelljk ._t zij zullen wordt voor hun arbeid een waardoor zij in 1 en de hunnen, te 1 t tevens voor alleenstaande Vergunning nangevraagd. Door der1 nieuwen eigenaar van het Café Restaurant Elfhoeven is aan B. en W. ver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein aangevraagd. Ven aamzien van een beslissing krachtens het financieel verhoifdingsbegluit» zal de Raad tegenover het besluit van Ged. Stater, betreffende het niet bijdragen in enkele posten, in beroep gaan bij den Minister van Sociale Zaken. Vervolgens zegt de voorzitter, na voor gelezen te hebben van het rapport van den Gemeente-Opzichber betreffende het in werkverschaffing uitdiepen van den boezem van den polder Kromme, Geer en Zijde, het geen volgens dit rapport zou kosten 2400 met inbegrip van 547.materiaal, dat B. en W. tegenover dit denkbeeld (in een der vorige vergaderingen opgeworpen door Oprichting slachtplaats. B. en W. hebben het verzoek van J. Ver hoef en A. de Klerck tot Oprichting van een slachtplaats aan de Nieuwdorperweg, in gewilligd. Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbemiddeling staan deze week 155 werkzoekenden ingeschreven tegen vorige week 123 L Het aantal vergunningen. B. en W. hebben bekend gemaaict, dat het maximum aantal vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein met één is verhoogd en dat al zoo een vergunning be schikbaar is, welke bestemd wordt voor wyk E 118. Vergadering van Ingelanden. In de gehouden ingelandenvergadering van polder Vettenbroek en Broekveld is tot bestuurslid van den polder herkozen de heer A. Verkaik. De polderlasten voor 1936 wer den bepaald op ƒ50.— per H.A. Besloten werd aan Rijnland en aan de provincie le verzoeken wederom voor dit jaar vrijstel ling van aflossing voor het dichten van het gat bij de overstrooming te verlëenen. Verschillende ingelanden van polder Vet tenbroek en Broekveld hebben in'de gehou den ingelandenvergadering hun vrees naar voren gebracht voor het gevaar van een doorbraak van den ringdijk, zooals in 1925 heeft plaats gehad. Deze besprekingen heb ben ertoe geleid dat met algemeene stem men besloten werd om aan Ged. Staten een verzoek te doen tot het verkrijgen van een subsidie van ƒ300?— ter versterking van de dijken, aangezien de begrooting van den polder niet toelaat om een bedrag’ -hoe klein ook voor onderhoud der dijken uit te. wekken. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: Willem Verboom Uitbreiding bakkerij fa. Slegt. By B. en W. is een verzoek met bijlagen ingekomen van de fa. J. Slegt om vergun ning tot uitbreiding der bakkerij en het daarin plaatsen van een dubbele stalen heet- wateroven. Op 2 Mei a.s. zal ter secretarie bezwaren tegen dit verzoek kunnen worden ingébracht. heid te besturen. Te onbuigzame energi. dosis opportunisme. Een nakomel Admed Foead I 5 der Dynastie, v»elk< stichtte. Zoon vai Pascha, volgde hij z Hoessein Kemal, i Maart 1922 de konin Oostersche gestalte feitelijk niet overeei welke deze vorst aa ka energie met de Yoend 1 bezat de j üeke stroomingen tang naar het oude ten en zijn sympa beschaving maakte pioen aat. Foead I hij is dom van 68 jaar jeugd mogen geni< h(j 'bekend in de im kroonprins gold hy tamelijk lichtzinnig rament, vaderlan< passie. In zijn joi dan ook weinig oj man van later. Toen Engeland Foead 1 verande men, toen hij door ber 1917 tot opv Hoessein Kemal w opvolging is indei geschreven; de b< waren ten zeerste der Engelschen. I Zaglul Pascha zas tegenstander en Zij zouden evenwc meening verander Men heeft mem zijn, doch fijngevo Ged. Staten keuren de verkoop van Elfhoeven goed. By besluit van Ged. Staten is het Raads besluit betreffende de gunning van Elfhoe ven voor den koopprijs van ƒ18.000.aan den heer G. van Baren te Amgtelveen, goed gekeurd, zoodat de exploitatie aan den nieu wen eigenaar zal overgaan. De Belgische schoolkinderen in de Hoofdstad. De 425 leerlingen van Belgische scholen, die op het oogenblik een bezoek aan ons land brengen en na een bezichtiging van Rotterdam en den Haag Zaterdagavond in Amsterdam, waar zy gehuisvest zjjn zyn aangekomen, hebben den dag van gisteren gebruikt om iets van de hoofdstad zelf te zien, want den Zondag hebben zy besteed met een bezoek aan de Zuiderzeewerken en de Wieringermeer, waarna zy te Hoorn en te Alkmaar door leerlingen van middelbare scholen zyn ontvangen. Gistermorgen hebben zy als gaster» wan het Amsterdamsche gemeentebestuur een boottocht gemaakt door de grachten de ha vens, waarna zy tegen half een hongerig en nog vol bewondering voor het stede- schoon van Amsterdam zich verzamelden in de groote zaal van het A.M.V.J.-gebouw in de Vondelstraat, waar hun de lunch wachtte. Het was een vroolyk en kleurig gezicht, de meer dan 400 opgewekte en vroolyke jongelui, die zich tegoed deden aan de keu rig gedekte en versierde tafels, die de ge- heele zaal vulden en zelfs het podium in be- storm, werden de pryzen als volgt gewon- nen.: T. A. van Dam, le prys met 94 pun- is een schrijven van de - om dit werk niet in werkver) doen uitvoeren en adressen B. en de K.N.A.C. die aandringen op aan neming van deze voorstellen. Uit de breed voerige beschouwingen welke thans wor den gehouden, blijkt dat men in het alge meen zich niet kan vercenigen met de in de begrooting verwerkte bestratingspost ad 12.500.-— van de gemeente Krimpen a. d. Lek, terwijl men tevens zekerheid wenscht te hebben of een bijdrage zal wor den verleend uit het Verkeersfonds. Dit heeft tot gevolg, dat de voorstellen zooais die door de Commissie zijn samengesteld worden verworpen met 74 stemmen. (Voor de heeren C. Evegroen, C. J. Hoogendij’-. L Stam en G. C. van fier Ham). Na afstemming der voorstellen, dienen de heeren Ant. den Duyf en A. J Boo- gaerdt een voorstel in. waarin wordt ver zocht te besluiten tot overname en onder houd der tertiaire wegen, zooals in de be grooting en de gemeenschappelijke regeling bedoeld, onder voorwaarde dat: le. D« be- stratingspost ad 12.500.van de ge meente Krimpen a. d. Lek uit de begroe ting werdt gelicht, en 2e. dat voldeende vaststaat dat een bijdrage, als in de be grooting genoemd, uit het Verkeersfonds zal worden verkregen. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en met 101 stem (die van den heer W. «le Jong Johzn.) aangenomen. Vervolgens wordt na een kleine discus sie goedgekeurd de verordening regelend de werkzaamheden en bevoegdheid van een in het leven te roepen vrijwillig brandweer corps. D-j per 1 Mei a.s. afloopende schoolgeld- veronlening wordt ongewijzigd verlengd tot 1 Sept, behoudens de goedkeuring van Ged. Staten. Vervolgens werd besloten om de inschrij vingen op het grootboek N.W.S. voor de Wat uieiding-leening, te verkoopen, daarmede de financiering ter hand te ne- mï’i van het aangekochte schoolterrein vo den bouw van de nieuwe O. L. School I aan den Kerkweg, Nadat enkele begroo tings wijzigingen dienst 1935 zonder aanmerkingen of na vraag den hamer passeeren, dringt de heer A. M. Hoogendyk aan op het verwijderen c - der pinda-mannetjes des Zondags uit de GEBOREN~pêtronêna'oêrarda Everdina, gemeente, terwyl deJieer J. J. Baas iitfor. d. v. A. J. C. Nederend en E. G. Kerkhof. 1..--- - Abonnementen DÜ onxa agenten Onze bureaux latere. 2745. P<m aags niet geweerd kunnen worden. Ten aanzien, van) de eerste vraag, zegt de voorzitter toe, hierop de controle te zul len verscherpen waartoe aan de Ryksveld- wachter opdracht zal worden gegeven. De stroom van hengelaars te weren, die hier des Zondags in den IJssel komen visschen, gaat, daar het een Rijksweg en Rykswater betreft, echter buiten de macht en de be. voegdheid van B. en W. Daarna wordt de vergadering ambtsgebed gesloten. Middelb. School met 3 namen; 8.Berich ten; 8.15 Samenkomst in de Groote Kerk te Arnhem, uitg. v. d. Federatie van Chr. Cor poraties in Nederl. tot bevordering v. d. toenadering tusschen Jood en Christen; 9.45 Gramofoon; 10.Berichten; 10.05 W. Cle mens (fluit), F. en J. Kerkhoff (viool en altviool) en Mej. H. Hessels (cello); 10.45 11.30 Gramofoon. Benoemd. Tot lid van de Commissie van Bystand in het Wijkgebouw aan de Lageweg alhier is benoemd de heer W. van Vliet Jr., die deze benoeming ook heeft aangenomen. Beproeving baby-moterepuit. De nieuwe baby-motorspuit voor Wyk A dezer gemeente zal Woensdagavond om 6 uur op de ttfreinen van de graanmaleryen van de Gebr. Baas in de Kromme alhier worden beproefd en gedemonstreerd. waarnemend voorzitter heeft gefungeerd. Tot voorzitter werd alsnu benoemd de heer Dr. J. Batelaan, reserve-officier by den ge neeskundigen dienst. Met eenige schroom heeft de nieuwe voorzitter zyn benoeming aangenomen. Ter vergadering waren mede kanwezig afgevaardigden van het gewest Gouda, de heeren Dercksen, Pot en Van Mechelen, als mede de Burgemeesters Verheul van Bent huizen, Baan van Bleiswyk, Kooiman van Bergambacht en Verloop van Capelle a. <k IJssel, welke allen een kort woord spraken de B.V.L. betreffende. Voor het op 1 Juli a.s. te Gouda te hou den défilé, zal ter dekking van eenige on kosten door een der vrijwilligers bij eenige ingezetenen een lijst ter inteekening wor den aangeboden. Door Mr. van Mechelen werden de behaal de schietpryzen uitgereikt. BRIDGEN. Vriendschappelijke bridge-wedstrijd BelgiëNederlandFrankrijk. Zaterdag en Zondag J.l. werden te Brussel vriendschappelijke brldge-wed- strijden gehouden tusschen vertegen woordigende teams van Belgle, Frank rijk en Nederland. Deelgenomen werd door heeren- en damesteams. De Nederlandsche volgt samengesteld: Dames: mevr. Van Rijnmevr. Ver meulen; mevr. Tilmanmevr. Van den Mortel. Heeren; mr. F. W. GoudsmitB. Ein horn; mr. Nijpelsmr Duruy van Beest Holle. In het heeren-toumooi waren de Ne derlanders succesvol. Zij wonnen van de Belgen met 14UU punten en speelden met de Franschen gelijk, hoewel de Neder landers 40 punten meer behaalden. Be neden de 250 punten wordt echter niet medegerekend. België won van Frank rijk met 540 punten De stand in het heerentournooi was dus: Nederland H punt, Belgle 1 punt, Frankrijk 1 punt. De Nederlandsche dames waren min der gelukkig. Zij verloren van de Fran- schen njet 2490 punten, van de Belgen met -boo punteij, VOETBAL. BelgiëNederland. Het Belgische elftal samengesteld. Het Belgisch elftal, dat Zondag 3 Mei a.s. te Brussel tegen Nederland) zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou (Daring); Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en Smellinckx (Union St. Gilloise); Midden: Dalem (Standaard Luik), Sty- nen (Olympique Charleroi) en De Winter (Olympique Charleroi). Voor: Fievez (Vorst), Lamoot (Daring), Capelle (Standaard Luik), Ra mond Brain - (Sparta Praag) en Isenborghs (Beerschot). Als reserves 'zyn aangewezen Braet (C.S. Brugge), Joachim (Olympique Charleroi), Meuldermans (Beerschot), Claessens (Unio.i St. Gilloise), Voorhoof (Liersche) en Franckx (Lyra). Devresi kwam ditmaal niet voor de rechtsbuitenplaats in aanmerking, daar hij door zijn clubbestuur Antwerp F.C. geschorst is. In plaats van Claessens probeert men. thans eens De Winter, terwijl de linksbui ten Fievez een volkomen nieuweling in dit milieu is. Capelle) is op de midvoorplaats gezet met Braine als linksbinnen, een opstelling (die o.i. beter zal voldoen dan met Braine als <-e. tervoorwaarts. De voorzitter releveert hoe deze voorstel len aan de raadsleden zyn toegezonden, en het reeds hierover gepubliceerde in de pers, hoopt zoodat hii de inhoud en omvan? hii dn a h t OVERLEDEN: Aaltje Neeltje Slappendel, U j- GETROUWD: P. C.---- Th. Vergeer met 90 punten; 4e pr. F. J. te Gouda en A. M. Ballering, 27 j. - A. C. -x - Groen, 25 j. te Den Helder en tenbroek, 26 j. modal hij de inhoud en omvang bij d" raadsleden als bekend veronderstelt. -- «w oml Vooraf deelt hij nog mede dat aanwczii? kunnen houden. .Akmiemerrlrond-’ 1 •kver^haffjwï^te I - - n van fleTA.N^Vv Adriaantje Maria van Zwienen. GETROUWD: A. Houweling én M. Noor- rander. P. van Vuuren en C. Ch. Kool- wyk. GEBOREN: Herman Eduard, z. v. W. de Wilde en W. Cordes. Pietemella, d. v. P.k I Graveland en G. Jongebreur. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Mei 1936. Ned. Herv. Kerk, 9.30 u. v.m. cand. Steen beek uit Zetten. 6.3C u. n.m. Ds. J. G. Woelderink. Wykgebouw, 9.30 u. v.m. en 6.30 u. n.m. De heer A. de Redelijkheid, godsdienstonderw. Geref. Kerk, 9.30 u. vv.m. en 6.15 u. n.m. Ds. D. A. Vogel Aanbesteding bouw Geref. Kerk. Bij de gehouden aanbesteding voor een nieuw te bouwen kerk van de Geref. Ge meente te Gouda, was onze plaatsgenoot de heer C. J. Smit aan de Weth. Venteweg de laagste inschrijver met ƒ44.877.De hoogste inschrijver was L. v. d. Hoek uit Den Briel met 55.500. »rOK J EN WhDS I Dinsdag 28 April. Hilversum 11, 301.5 M. o5.30 Vertellingen voor kleine Kinde ren; 5.306.30 De Octophomkers od.v. Ber nard Drukker; 6.306.45 Gramotoon; 6.4ö b.öO „En nu, naar bed!" 6.507J4O Het beroemde B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall; 7.207.45 Meriel St. Clair zingt, aan de vleugel Gerald Moore; 7.458 Buiten landers bezoekt Nederland! Gesprek tus- schen Drs. P. ten Bouwhuys en Mevr. M. Judell-de Vries Kobbe: „Come to Hollande (something about tre Ninto)”; 88.10 Nieuwsberichten; 8.108.55 Het Omroep orkest o.l.v. Max Tak; 8.559.30 Radio- feuilleton „De gouden gondel”; 9.3010.25 Fragmenten uit Der Gütige Antonius, een nieuwe operette van Jara Benes; 10.2511 Op college by Dr. Eu we! Schaakles door den wereldkampioen; 10.2510.40 Voor be ginners; 10.4011 Voor gevorderden; 11 11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Een speurtocht langs de Nederlandsche Dan cings. Hilversum I, 1875 M. 6.Lezing; 6.20 K.R.O.-Boys: 7.Be richten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoon; 8. Berichten; 8.10 Muzik. causerie; 8.25 K.R. O.-Symphonie-orkest; 9.30 Gramofoon; 9.45 K.R.O.-Melodisten en soliste; 10.30 Berich ten en gramofoon; 10.45 K.R.O.-Melodisten en soliste; 11.1512 Gramofoon. Woensdag 29 April. Hilversum II, 301b M. V-AJLA. 8.— Gramofoon; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; V.P.R.O. 10.Morgenwijding; V.AURA. 10.15 Voor arbeiders in de continubedrij ven; A-V.R.O. 1212.40 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.40^-1 Pierre Palla speelt serenades op concertorgel; 12 Vroolyke muziek. Het Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 22.45 „The Continental Five” o.l.v. Wil lem Drukker; 2.453 Gramofoon; 34 Voor en door kinderen. Studio-opvoering van het zangsprookje „Assepoester" o.l.v. Jacob Hamel, aan de vleugel Jacques Ha mel: V.A.R.A. 4.Kinderuurtje. 5.30 De Flierefluiters' o.l.v. E. Walis m. m.v. B. v. Dongen (zang); RV.U. 6.30 Me dische lezing; V.A.R.A. 7.Mr. Dr. A. A. M. Enserinck spreekt over de N.O.Z.E.M.A. 7.15 De Krekeltjes o.l.v. L. Hulscher; 7.40 Gramofoon; 7.45 Nieuw.'iber., V.A.R.A.- Varia, herh. SXJ^S.-berichten; V.P.R.O. Be richten; 8.05 Dr. J. C. A. Fetter: He* Mar- cus-Evangelie: 8.30 W. Brederode (viool) en J. Hoog (piano); 9.Lezing Dr. C. J. Blee/ker; 9.30 Vervolg concert; 10.Voor dracht B. Royaards en G. Hagedoom; 10.45 Nieuwéber.’Vrijz. Godsd. Persbur.; V.A.R.A 11.Jazzmuziek (gr.); 11.3012 Gramo foon. Hilversum I, 1875 M. N.C-R.V. 8.— Schriftlezing, meditatie; 8.159.30 Gramo foon; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. S. E. Wesbonk; 1112 en 12.15 Ensetmble Van der Horst en Gramofoon; 1.15 Gramofoon* 2.Orgelspel R. Parker;-3.Chr. lectuur: 3.303.45 Gramofoon; 4.Trio. Beute-Zep- naroni-Berghout. 5.Kinderuur; 6.Landbouwhalfuur* 6.30 Onbekend; 7.Berichten: 7.15 Repor- tage; 7.30 Drs. W. Sleumer Tz.: De Chr. schietwedstrijd door" den Vrywilligen Land- De dood van Konii heeft 's werelds aar vestigd op den in 2 strevenden vorst, di jaren een vreemde! land. De positie van ee onze dagen rs lang troon wordt tegelijk listiache jeugd zijns rte partij des lands, *ijl zijn macht door schappi) in de laat: perkt. Het behoeft kennis van «jiplomat. ken, om zulk een la „De Snelpost”. De postdulvenvereen. „De Snelpost" alhier, aangesloten bij den Ned. Bond van Zaterdagvliegers, hield Zaterdag, jl. een wedvllucht met oude duiven vanuit Roosendaal. Afstand 47 K.M. De vogels werden te 1.30 uur gelost, en de eerste duif werd geregistreerd te 2 u. 16 mln. Ui sec., en de laatste 2 u. 30 mln. 22j sec., terwijl de prijzen werden be haald als volgt: 1. J. van der Ham, Krimpen a. d. IJs sel; 2, 7. 11, 17 G. Vis; 3, 12 L. C. Steljnen, Krimpen a. d. IJssel; 4 G. Mourlk; 6, u 9 G. van Duyvendijk; 6, lü G. den Boer, Krimpen a. d. Lek; 13 H. Ritskes; 14 p Melgers en M. Kreuk; 15 J. van Brand wijk; 16 H. Opschoor. Ingezet. BIJ de door notaris A. T. van der Lee- den alhier gehouden verkooping van eenige perceelen hooiland, een perceel bouwland en water met eendekool, ge legen onder de gemeente Berkenwoude, werd perceel I In bod gebracht op 1260, perceel^II oji 1950 en perceel m op Autobusdiensten stopgezet.' autobusdiensten Schoonhoven^ I Ouderkerk a. d. IJssel vla Berkenwoude, 1 Is wegéns In uitvoering zljrtde werken in I Beneden en Bovenberg onder de gemeen te Bergambacht tijdelijk gestaat. Collecte blinden. Evenals vorige Jaren wordt jaar wederom gecollecteerd voor de 160 blinden, tewerkgesteld In de bekende In- richting Plantage Middenlaan 64 te Am- --o- —o-osterdam. De Vereeniging streeft er naar den heer L. Stam) afwijzend) staan, daar den blinden In staat te stellen zich zoo- het economisch nut hiervan nihil is, welke veel mogeiijk In -- n- ---leven te kunnen handhaven, opdat i hun gemis zoo weinig mogelijk gevoelen. Om dit doel te bereiken aan de blinden voor j weekloon uitbetaald, staat zijn voor zich en ae nun ae voormen I zorgen. De Vereeniging beschikt ,Weg en Brug inhoudend oïer lntemaat v.. *7***“?- vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren wegen in de Krimpenerwaard aan de orde. van bovenbedoelde bescheiden loonen is veel geld nóodig, waartoe ook een be- roep op U wordt gedaan. De Vereeniging hnnnt dat do Inwoners van Ouderkerk a. d. IJssel met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk In stand te van Kersbergen, 28 j. on a A. S. Uit-

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4