Vacanties Bij Examens 2.60 3.80 I DAMEN C. van Elk llSPi LINNEN IEDI. GEORGETTE Raadsels voor de Jsatrd. accountantskantoor W. T. J. ABBEMA GEVESTIGD 1 Juni D. A. B. BLOKHUIS Hervat praktijk 8 Juni. Beschaafde Jongedame, Woon- of Winkelhuis, H.H. BAKKERS. Bakkershandwagens, COLPORTEURS-INCASSEERDERS. GOEDE SCHOENEN H. VAN DER POOL, BURGERWOONHUIS plaatselijke AGENTEN. Kruschen Zout van 90 ct. voor 70 cent. J. C. LANGERAAR, Notaris J. v. Kranenburg, VILLA U denkt zeker ook aan Uw kleding Zee- en Zon- echte Stoffen Licht- en wasechte Zomerfantasie's HAIRCORU BEN- CRETIN EFFEN LIKKEN VLISCO -.38 -.44 ,48 ,60 ,80 -.90 Grote sorteering aparte artikelen. HOOFDSTEEG ROTTERDAM HUIS met Schuur en Erf, BINNENLAND. Herdenking 40-jarige regeering H. M. de Koningin. Voorbereiding te Amsterdam. üe burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, die net initiatie! heeft ge nomen ter herdenking in September I9ó8 van het 4(i-jarlg regeeringsjubiieum van H. M. de Koningin, neett een aantal be- kende Amsterdammers uitgenoodigd in i een daartoe te vormen commissie zitting te nemen. I Nadat de Burgemeester mr. L. J. A. Trip bereid had gevonden het voorzit- terschap te aanvaarden, heett gister morgen ten stadhuize de installatie van 1 het dageiuksch bestuur der Huldigings- commissie ïaiö plaats gehad. Dr. de Vlugt heeft met eenige gevoel- volle woorden de beteekenis van deze herdenking uiteengezet en c.aarna op i verzoek van den heer Trip het eere-voor zitterschap aanvaard. j Het dagelijksch bestuur van de huldi gingscommissie 1958 is samengesteld als volgt: dr. W. de Vlugt, eere-voorzitter, mr. L.«J. A. Trip, voorzitter, C. CL VatUer Kraane, algemeen secretaris, Paul May, penningmeester, A. Asscher, (iottfr. H. Crone, H. L. van Eeghen„ dr. H. P. Hei - neken, J. P. van Hengel, jhr. F. J. E. van Lennep, prol. mr. C. P. Romrae, prol. mr. V. H. Rutgers. Uit het dagelijksch bestuur werd een werkcomité gevormd, bestaande uit de i blijft men kalm en helder, indien men vooral' j Mynhardt Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. By Apothekers en Drogisten. I heeren: U. (J. Vattier Kraane, voorzitter, Paul May, H. L.-van Eeghen, J. F. van I Hengel, Jhr. F. J. E. van Lennep, terwijl een grpot algemeen comité nog in voor- i bereiding is. Na het vliegtuigongeval op Schiphol. 1 MoïteiijK oveiscoot van riauptinann von Brumowsky naar Weenen. Plechtigheid op het (Jentr. Station. In net eerste spoorrijtuig van den i D-trein, welke gisteravond van het Cen- traai Station te Amsterdam naar Wee- nen is vertrokken, stond de eikenhouten kist opgebaard met liet stoffelijk over- schot van den Oostenrijkschen mstrue- teur-vlieger G. von Brumowsky, die Woensdagavond op Schiphol met den Nederlandschen bankier mr. A. J. van Hengel tengevolge van een noodlottig vliegongeval om het leven is gekomen. Op de kist lag een tuil witte anjers van de Nederlandsche sportvliegers en de Nationale Luchtvaartschool, verder wa- ren er, rond de kist gegroepeerd, een schat van kransen en bloemstukken, o.a. I van de Koninklijke Luchtvaart Mij., de Kon. Ned. Vereeniglng voor Luchtvaart, de Oostenrijksche tegatie, zoomede van de Amsterdamsche en Rotterdamsche I Aero Club. Ook was er een krans van mevrouw Van Hengel. Een kleine schare bekende figuren uit I de Nederlandsche vliegerswereld waren ruim een nalf uur voor net vertrek van den trein naar net station gekomen om den gevallen kameraad nog een laaTSten stillen groet te brengen. Onder hen merkten wij op de heeren M. A. G. van der Leeuw, vertegenwoordiger van Ae 1 Rotterdamsche Aeroclub en de Neder landsche sportvliegers, G. Montauban- van Swijndregt, namens de Nationale 1 Luchtvaartschool. Mede waren aanwezig de heeren P. Guilonard, onder-directeur van de K.L.M., majoor F. V. Lauritsch, kanselier van het^ Oostenrijksche con sulaat, U. F. ito. Dellaert, havenmeester van Schiphol en proi. Gaulhofer. Als een treffende hulde aan de nage- dachtenls van een groot vlieger stonden allen eenige oogenbllkken in diepe stilte bij de lijkbaar. Daarna sprak de heer Van der Leeuw gevoelvolle woorden, naar voren brengend, dat in Hauptmann von Brumowsky een groot vlieger en een in de kringen der sportvliegers om zijn veie goede eigenschappen hoogelijk gewaar- deerde kameraad is heengegaan. Nadat majoor Lauritsch voor de aan zijn landgenoot gebrachte hulde had dankgezegd, verliet men het spoorrijtuig, i waarvan de deuren onmiddellijk daarop gesloten en verzegeld werden j Terwijl de belangstellenden op het per ron een eerbiedigen groet brachten, ver- i liet te 8.42 uur de trein, die dezen droe- ven last naar Weenen brengt, het Cen traal Station. De Reisbelasting. I Eerste helft van Juli in de Tweede I Kamer. Naar Het Vaderland verneemt, zal de 1 Tweede Kamer het gewijzigde wetsont werp reisbelasting vermoedelijk in de eerste helft van Juli behandelen. j Kamer en Regeering zijn het er over eens dat de billijkheid meebrengt, even tueel de invoering althans uit te stellen tot 1 Januari 1937. j Lijk op de spoorbaan gevonden. J Vanmorgen vroeg is door den machi - nlst van den eersten trein Alkmaar— 1 Hello op de spoorbaan het afschuwelijk verminkte lijk gevonden van den 44- jarige employé van de St. Willebrordus- stichting te Hello. I De man is vermoedelijk gisteravond door de duisternis misleid door den laat- sten trein naar Alkmaar overreden en gedood. WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige Zuid westelijke tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waar- J schynlyk regenbuien, later kouder. De strijd om den toerist. Het uitbazuinen van aantrekkelijk heden zeer noodzakelijk, oordeelt de A.N.V.V. Nog nimmer werd er zoo'n verwoede strijd gestreden om den toerist, ais tegenwoordig, zoo lezen wij in het Jaar verslag van de „Alg. Ned. Vereeniglng van Vreemdelingenverkeer". Gok door cfe A.N.V.V. Deze vereeniglng, aldus haar directeur, de heer W. P. F. van Deventer, richt zich tot bijna alle landen der aarde tegelijk en vraagt bovendien niets liever dan dat haar land zooveel mogelijk door buiten- landsche toeristen „bezet" zal worden. Door haar arbeid hoopt zij er tevens toe mede te werken, dat de volkeren elkaar beter leeren begrijpen en waardeeren, waardoor moderne oorlogen minder waarschijnlijk zouden worden... Het aigeloopen jaar is ook voor het Nederlandsche vreemdelingenverkeer een flonker jaar geweest. Al bestaat er nog steeds geen goede vreemdelingenstatis tiek in ons land, waaraan toch dringend behoefte bestaat (Nederland is het eeni ge land in Europa zonder offlcieele vreemdelingenstatistiek), toch kon bij benadering worden vastgesteld, in welke mate, in millioenen guldens uitgedrukt, het buitenlandsche bezoek alweer is ver minderd en tevens... hoeveie millioenen door den Nederlandschen vacantlegan- ger uitgevoerd zijn. Vanzelt sprekend ondervond de A.N. V.V. van dezen gang van zaken den terugslag. Vele subsidies werden weer verminderd en contributies opgezegd. Hierdoor ontstond de gevreesde vicieuze cirkel: door de veafnlnderde bijdragen moest de A.N.V.V. haar troepen gedeel telijk van het propagandairont terugroe pen, hetgeen het bezoek aan ons land weer ongunstig beïnvloedde. Een flauwe lichtzijde in de duisternis van achteruitgang en tegenspoed is het, dat men van de zijde der regeering nu meer het belang is gaan inzien van een levendig vreemdelingenverkeer naar ons land, en dat men de bevordering daar van meer dan tot nu toe, krachtig zal gaan steunen, zoowel ilnancieel als mo reel. Drie groote iactoren hebben er ten slotte voor gezorgd, dat het afgeloopcn toeristenjaar niet geheel en al eentlasco geworden is, en wel de bloemententoon stelling .Flora" te Heemstede en de Rembrahdt- en Vermeer-tentoonsteUin- gen, ïp den nazomer te Amsterdam en Rotterdam gehouden. Deze drie belang rijke gebeurtenissen hebben een groot aantal vreemdelingen getrokken en be wijzen daardoor nog eens weer dat wij attracties in het leven hebben te* roepen die de moeite waard zijn, daarvoor een ilinke reclame te maken en... de vreem delingen blijven zeker niet weg. Wat wij te doen hebben is het land aantrekkelijk te maken en zijn aantrek kelijkheden zoo krachtig mogelijk uit te bazuinen, aidus het verslag. Het gaat dan uitvoerig na, wat de A.N.V.V. op het propagandapad heeft gedaan, en waar zij met goed gevolg de trom heeft geroerd in het buitenland. Het verslag besluit aldus: Ook in 1935 zijn weer tal van bewijzen gekregen, dat Nederland nog altijd'een land is, waar de vreemdeling gaarne vertoeft, omdat hij daar veelal vindt, wat hem zijn eigen land niet kan bie den, omdat Nederland een land gebleven is, waar orde en rust heerschen en men er, ondanks de hardnekkig voortdurende malaise, blijft voortbouwen aan een betere toekomst. Meer en meer wordt hier te lande het besef levendig, ook in offlcieele kringen, dat het vreemdelin genverkeer, een gewichtige factor is in ons economisch leven, en het kwijnen daarvan dan ook hevig gevoeld wordt In tal van bedrijven en beroepen Dit beter begrip is oorzaak geweest, dat het aan verhoogde belangstelling voor ons werk allerminst heeft ontbroken in het afge\ loopen jaar, een belangstelling, die zich wel is waar heeft geuit op verschillende wijzen, doch altijd de aandacht waard is geweest en steeds zeer gewaardeerd is geworden. De jaarvergadering van de A.N.V.V. wordt 18 Juni 9 uur te Assen gehouden. GEMENGD NIEUWS. Een spil gevraagd. Uit alle deel en van het land zijn „brieven" op de „advertentie" gekomen. De Keuze-'Commissie van den K.N.V.B., heeft in verband met het feit, dat de spil van ons nationale elftal, Anderiessen binnen afzienbaren tijd niet meer in interlandmat- ches zal uitkomen, in de „Sportkroniek" een oproep geplaatst, waarin om een spil voor de Oranje-ploeg wordt gevraagd. Niet dat uit de „brieven" een' speler gekozen zou worden, maar degenen, die er het meest voor geschikt zijn, zouden een z.g. stoom cursus volgen om zoo spoedig mogelijk te komen tot een kern, waaruit men een nieu we midhalf zou kunnen kiezen. Dit is een geheel nieuw systeem en in hoeverre het zal voldoen zal nog moeten blijken. Er is inderdaad veel voor te zeggen, hoewel er natuurlijk ook stemmen zijn opgegaan, die het nieuwe idee hebben getracht belachelijk te maken. Op deze „advertentie", als we het zoo eens mogen noemen, zijn veer veel brieven bin nengekomen uit alle deelen van het land. Niet alleen eerste klasse spelers hebben zich aangemeld, maar ook lager {^klasseerden, ja zelfs uit provinciale bonden. Wellicht dat er onder deze spelers eenige krachten van beteekenis Schuilen en indien dit niet het geval mocht zijn, nu dan is het een poging geweest, die mislukt is, doch waarvan het initiatief nog altyd geprezen dient te wor- Overval door een taxi-chauffeur. De dader gevlucht. V rijdagavond keerde een inwoner uit Am sterdam per auto uit het Gooi naar de hoofd stad terug. Op den Muiderstraatweg nabij Diemen werd de autombilist aangeroepen door een chauffeur van een taxi van een particuliere taxi-onderneming, die aan 4en kant van den weg stond. De chauffeur van de taxi, welke niet behoort aan een der ondernemingen van het officieele blokband- bedrijf, deelde den automobilist mede dat hy motorpéch had en hy verzocht hem zoo mogelyk te helpen. Toen de automobilist, daartoe bereid, zich over de openstaande motorkap boog, gaf de chauffeur van de taxi den man plotseling met een stuk y'zer een slag op het hoofd. Daar de automobilist niet ernstig ge troffen werd en zich omdraaide probeerde de taxi-chauffeur voor de tweede maal den man tegen den grond te slaan. Toen de slag slechts gedeeltelijk aankwam, doch toch nog zoo hevig was, dat de automdbilist achteruit deinsde, sprong de chauffeur in zijn taxi en reed zoo hard mogelijk weg. RADIO-NIEUWS. Zaterdag 6 Juni. Hilversum II, 301.0 M. V.A.R.A. 2.— Filmpraatje; 2U5 E. Waiis en zijn orkest; 2.50 Schaakpraatje; 3.10 Gramofoon; 3.45 Causerie; 4.— The Lucky Stars; 4.50 Espe- ranto-uibzending; 5.10 De Wielewaal; 5.40 Literaire lezing; 6.Orgelspel; 6.30 Gra- mofoon; 7.— V.R.O.; 8.— V.A.R.A. Herh. S.O.S.-ber., nieuiwsiberichten; 8.15 Gramo- foon; 8.45 De Bohemians en solisten; 9.40 Het mysterie der punten, puzzle; 10.Be richten; ,JOj05 Vaxa-Orkest; 11.10 Graano- foon; 11.16 „iHet consult" spel van W. van Oappellen; 11.20—12 Gramofoon. Hilversum I, 1875 M. K.R.O. 2.— Voor de jeugd; 2.30 Gramofoon; 3.Kinderuur; H.I Jt.O. 4.Gramofoon; 4.10 Lezing; 4.30 H.IjR.O.-post; 4.36 Gramofoon; 4.40 Lezing; K.RX). 5.— KJLO-orkest; 6.20 Journ. weekoverzicht; 6.45 Gramofoon; 7.— Be richten; 7.16 „Kinderzorg in de Pleeggezin nen"; 7.36 Voordracht; 8.Berichten; 8.10 Actueele Aettierflitsen; 8.2& Gramofoon; 8.30 K.RiO.-orkest, K.R.O.-Boys, A. Pruis (chansons), H. Speyer (tenor) en Accor deon-Duo. (In de pauze „De Radio-Missie dag" en filmpraatje); 10.30 Berichten; 11— 12 Gramofoon. Zondag 7 Juni. Hilversum II, 3016 M. V.A.R.A. 8.55 Or- thPortduivennieüws en tuin- 9.30 Orgelspel; 9.45 Van staat eft maatschappij; 9.59 Postduiven be richten; V.PoRjO. 10.— Declamatie; 10.30 Kerkdienst; 11.46 Lezing; A.V.R.O. 12— 12.30 Filmpraattje; 1260—1.40 Het Omroep orkest; 1.402 Gemengd koor „Dei Hagne"; 2—2.30 Boekenhalfuur; 2.30—5 De Olym pische dag te Amsterdam; V-A.RJC. 5.— Gramofoon; 5.16.>.Eportuitzending; 5.40 Sportnieuws; 6.46 „Achter klaar" door het Vara-Tooneel; 7.— The Lucky Stars; A.V. R.O. 88.15 Nieuws- en 'Sportberichten; 8.16866 Omroeporkest; 865—9.10 A.V.R O.'s voorzitter: Eén en één ia twee; 9.10 9.25 Zangrecital; 9.25Radiojournaal; 9.40 10.20 Pianoconcert begeleid! door het Om roeporkest 10.201060 Graofoon; 10.30 11 Kovacs Lajos; 1111.10 Nieuwsberich ten; 11.1012 Kovacs Lajos. Hilversum I, 1875 M. N.C.R.V. 8.30 Mor genwijding; K.R.O. 9.30 Gramofoon; 10.30 Hoogmis; 12.Gramofoon; 12.15 K.R.O.- orkest; 1.Boekbespreking; 1.20 Vervolg concert; 2.30 Gramofoon; 3.R.K. Gent. Zangver. „Viribus unitis"; 4.Ziekenlof; N.C.R.V. 5.Gramofoon; 5.50 Kerkdienst; K.R.O. 7.46 Voetbalnieuws; 7.50 Uitz. v. d. R.K. Middenstandsbond; 8.10 Nieuwsberich ten; 820 Gramofoon; 8.30 K.R.O.-Melodis- ten; 9.10 Gramofoon; 9.40 K.R.O.-orkest; 10.30 Nieuwsberichten; 10.36 Gramofoon; 10.40 Epiloog. Maandag 8 Juni. Hilversum I, 301.5 M. V.A.R.A. 8.— Gra mofoon; V.PwRX). 10.Morgenwijding; V. A.R.A. 10.16 Voordracht; 1065 Solistencon- cert; 11.40 Vervolg voordracht; 12—1.45 De Flierefluiters; 2.Orgelspel; 2.30 Gra mofoon; 3.Voor die vrouwen; 3.30 Ka mermuziek; 4.Gramofoon; 4-30 Voor de kinderen. Maandag 8 Juni. Hilversum I, 1875 M. N.CJt.V. 8.— Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gra mofoon; 10.30 Morgendienst; 11.Chr. lec tuur; 11.30 Gramofoon; 12.15 Gramofoon; 1260 Orgelconcert; 2.— Graofoon; 2.35 Causerie over kamerplanten; 3.15 Gramo foon; 4.Bijbellezing. STADSNIEUWS. Oplossing van de raadsels. - Wy moesten telkens door plaatsgebrek de oplossing van de raadsels laten overstaan. Vandaag kunnen wy de uitslag mededeelen. 1. Lam, Ali, mat. 2. Vos, vod, mos. 3. Pink. 4. Rob. De prijs werd toegewezen aan JOPIE AKKERMAN, St. Josephstraat 94, Gouda. Nieuwe raadsels. 1. Het heeft een rood lyfje en een geel kopje. Weten jullie misschien wat dat is? 2. Het is wit als je het op het dak gooit, en geel als het er af komt. Wat is het 3. Wie speelt als hy werkt en werkt als hy speelt? 4. Welke kaars brandt langer, een dikke of een dunne? 5. Als een boer by droog weer veertig mud aardappelen kan halen, van iedere Are land, wat kan hy dan halen als het regent? Oplossingen inzenden aan de Redactie van de Goudsche Coupant, Markt 31, Gouda. GOUDA, 6 Juni 1936. De nieuwe hefbrug te Waddinxveen. üe nieuwe helbrug voor waddinxveen, welke gisterenmiddag met groote om zichtigheid op bakken door de nieuwe sluis is gesleept, is gisterenmiddag om streeks 4 uur te Waddinxveen aange komen, waar nabij de brug ligplaats werd gekozen. Hedenmorgen te 7 uur zijn de werk zaamheden tot plaatsing van de brug aangevangen, waardoor de scheepvaart in de üouwe geheel werd gestremd. De brug werd tusschen de heftorens ge varen, om deze aan, de takels te bevesti gen. Dat was met een kwartiertje ge beurd. Daarna werden lb draagkabels aan de brug geslagen, welke bevestigd waren aan de beide zijden der beide hef torens, vier aan eiken kant, terwijl nog twee kabels werden aangebracht om het gevaarte aan de beide zijden recht en in evenwicht te houden. Wanneer de zware brug aldus beves tigd is, worden de bakken waarop ze rust, met water gevuld, zoodat vanzell de brug komt te zakken en aan de draag kabels komt te hangen. Tot hedenmorgen li uur verliepen de werkzaamheden, welke staan onder de directe leiding van den Frov. Waterstaat, zeer vlot. Wanneer deze gereed zullen zijn, kan nog niet worden gezegd. In elk geval is de scheepvaart kennis gegeven dat de vaart tot Zondagmorgen 7 uur gestremd is. De krachtinstaliatie welke bij deze werkzaamheden dienst doet is van Werk spoor en Heemat, die gezamenlijk voor de plaatsing zorgen. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Commissie van samenwerking. Naar wij vernemen, heeft het Natio naal Fonds voor Bijzondere Nooden aan de gemeentebesturen een circulaire ge richt, waarin het een schema aanbiedt voor de oprichting en werkzaamheid van een commissie van samenwerking voor bijzopdere nooden, als bedoeld door den Minister van Blnnenlandsche Zaken in zijn rondschrijven aan de burgemeesters d.d. 9 April 1936. in deze circulaire wordt erop gewezen, dat "Tiet werk der commissie uitsluitend zal bestaan uit het verleenen van een- maligen steun uitkeeringen ineens in die gevallen, waarin het verleenen van (hen steun de kracht van de,gewone instellingen van weldadigheid te boven gaat, en wel hoofdzakelijk aan z.g. stille, armen, die door bijzondere nooden ln moeilijkheden zijn gekomen. Hierbij behoeft niet alleen gedacht te worden aan moeilijkheden ontstaan uit de crisis; ook in andere gevallen, b.v. ziekte, waarin éénmalige steun van groo teren omvang noodlg is, kan deze wor den verleend. üe hulpverleening door eenmaligen steun aan de bedoelde personep blijft principieel allereerst de rechtstreeksche taak van de bestaande particuliere en kerkelijke instellingen. Kunnen deze al leen de noodlge hulp verstrekken, dan is er voor optreden van een ander of niéuw ïïchaam uit den aard der zaak geen reden. De Minister ls echter uitge gaan van de gedachte, dat waarschijnlijk ln vele gevallen de bestaande Instellin gen van weldadigheid financieel niet in staat zullen zijn de noodlg hulp-Ineens aan deze nieuwe of stille armen geheel te verstrekken en dat dit slechts zal kun nen geschieden door samenwerking van verschillende zijden. Voor dergelijke ge vallen nu ls de nieuwe commissie van samenwerking bedoeld. Doel der commissie. Het doel der commissie van samenwer king ls dus, een band te leggen tusschen de particuliere en kerkelijke instellingen, welkè zich bezig houden of bereid zijn zich te gaan bezig houden met het ver leenen van eenmaligen steun ln bijzon dere nooden en deze hulpverleening ln onderling overleg te organlseeren en uit te voeren. Hoe de commissie zal zijn samen gesteld. De commissie moet niet te groot zijn In haar moeten zijn vertegenwoordigd de voornaamste instellingen van wel dadigheid, welke zich met dit .werk bezig houden Indien er naast deze Instellin gen lichamen zijn, die zich bijzonder in teresseeren voor de nooden der nieuwe armen, kunnen ook vertegenwoordigers van deze ln de commissie worden be noemd. Ofschoon op den voorgrond staat dat de hulpverleening aan deze stille armen in de allereerste plaats de taak moet blijven van particuliere en kerke lijke Instellingen, ls er geen bezwaar, dat ook een vertegenwoordiger van de bur gerlijke arjnenzorg ln de commissie zit ting heeft. Autobesteldienst firma J. L. Bruns. De fa. J. L. Bruns, alhier, heeft ten gerieve van haar clientèle zoowel binnen j als bulten Gouda een autobesteldienst ingericht, waarvoor een irtooje grijs ge-s lakte Ford-wagen dienst doet i De bedoeling ls dat de gekochte goe- j deren overal franco worden thuisbe- I zorgd. Indentiteitsbewijzen voor reizen naar t het buitenland. I Zooals bekend, ondervindt men thans bij terugkomst van een reis naar het i buitenland last met medegenomen foto- toestellen. Blijkens een ln dit nummer voorkomende advertentie van foto Daems verstrekt deze bij aankoop van een toe- stel gratis een Indentiteltsbewijs, waar- J door alle moeilijkheden worden voorko men. Alleen ls voor zegelkosten een ge ring bedrag verschuldigd. Wet op het Afbetalingsbedrjjf. De Kamer van Koophandel brengt het volgende ter kennis: In de wet van 23 April 1936 (Staatsblad 605) is een regeling neergelegd van den koop en verkoop op afbetaling, teneinde de woekenpractijken, welke speciaal op het ter rein van den huurkoop heerschten, tot* een minimum te I Een gelijktijdige wijziging van art. 1576 Burg, Wetb. geeft een omschrijving van den koop en verkoop op afbetaling en be paalt de privaatrechterlijke gevolgen ervan. De Wet op het Afbetalingsbedryf bei schouwt, krachtens art, 3 lid 2 als k.e.v.o.a. behalve het in art. 1676 B.W. omschreven#, ook -den koop en verkoop op orediet, a. na het sluiten waarvan de verkoopar toestaat of gedoogt, dat de koopprijs in ter mijnen wordt betaald, b. by of na het sluiten waarvan de ver. kooper zoodanige voorwaarden stelt of aan vaardt, dat de nakoming van deze voor waarden redelijkerwijs geacht moet worden ibetaling van den koopprijs in termijnen in te sluiten." Art. 1 «x 2 der Wet bepalen, dat men voortaan voor verkoopen op afbetaling ia den kleinhandel van zaken, waarvan de waarde 60.of minder bedraagt en voor het werkzaam zijn als afbetalingscolpoiteur in het b^rit moet zijn van een vergunning, aan te vragen by de Kamer van Koophan del en Fabrieken in de woonplaats van <frn aanvrager. De kosten der aanvrage jijn f 1.— Aan verzoekers om een colportage-ver- gunning kan de Kamer van Koophandel en Fabrieken een voorloopige vergunning ver strekken, welke vervalt iby het békend wor den van haar definitieve beslissing. Het bewijs van een colportage-vergun. ning moet elk jaar worden hernieuwd (art. 12 likt 2)houders van nen het bewijs voor het eert derjaar by de Kamer van Fabrieken aanvragen va-.taf de eerste daf van December. De houder moet tijdens de uitoefening der colportage zjjn bewijs bjj zich dragen. Het verkoopen op afbetaling in den klein handel of door colportage zonder vergun ning wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 maanden of geldboete van ton hoogstlei 1000.—. Uitoefening der colpor tage zonder dat men zyn bewys kan toonen wordt gestraft met geldboetev an ten hoog ste 50.—. I}e goederen, die gediend heb ben of bestemd zyn geweest tot het plegen der overtreding kunnen door de met opspo ring belaste ambtenaren in beslag genomen on uumcunu VUri. n vergunning kua- ierstkomejd kalen- an Koophandel en Een toevoeging aan art. 162 Burg. Wetb. ontzegt den echtgenoot het recht, t a.v. za ken van kennelijk huishoudelyken aard huurkoop tie sluiten zonder toestemming of medewerking van zyn vrouw. De datum van inwerkingtreding dezer wet zal nader bij Kon. Besl. worden be kend gemankt. Drankwet. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op 29 Mei 1936 by hen is ingekomen een verzoekschrift van C. J. Dijkman, wonende te Gouda, Wilhel- minastraat no. 8, om een verlof B inge volge de Drankwet voor het perceel Klei weg no. 96. Binnen twee .weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren by Burgemeester en Wethouders in brengen. Nutsspaarbank. Overzicht over de maand Mei. Gedurende de maand Mei zyn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen: Inleg in 13290 posten ƒ265.820.20; bijge schreven rente ƒ305.42, totaal ƒ266.125.62. Terugbetaling in 3975 posten ƒ249.582.74, meer ingelegd dan terugbetaald 16.542.88. Aan het einde der maand April was ten name der inleggers ingeschreven ƒ3.038.351.82, zoodat hun tegoed ultimo Mei bedrroeg 3.054.894.70. W ln den loop der maand Mei zyn 83 nieuwe boekjes afgegeven, 236 oude boekjes op-k nieuw in gebruik gesteld en 379 boekjes ge heel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Mei 11983 boekjes in omloop waren. Vereen, van Vrijz. Nederl. Hervormden te Gouda. In de godsdienstoefening van de Nederl. Hervormde Gemeente te Moordrecht van 7 Juni a.s. te half elf v.m. zal aan een ze ventiental kinderen van vrijzinnig gods dienstige ouders uit Gouda en Boskoop de doop worden toegediend. De dienst wordt geleid door Prof. Dr. M. C. van Mourik Broekman. Ds. Thomsen zal de doopouders toespreken. Ongetwijfeld zal er zoowel uit Gouda als uit Boskoop groote belangstelling voor deze dienst bestaan. De vereeniging laat een extra bus ry'den, die om 10 uur van de Markt vertrekt. Stertocht naar Nijmegen van den A.N.W.B. De door den A.N.W.B. georganiseerde stertocht naar Nijmegen zal plaats heb ben op Dinsdag 16 Juni 1$56 ter gelegen heid van dc opening van de Waalbrug. Het Rêglement voor dezen stertocht ls op aanvrage ook verkrijgbaar l?ij het Secretariaat van V.V.V. te Gouda, Markt 31 (vanaf Maandag a.s. 9 uur v.m Scheepvaart door de Mallegatsluis. In Mei kwamen door de Mallegatsluis 1555 schepen met een inhoud van 98.219 MS. Voorts passeerden 3 houtvlotten, vormende 7 koppels en uitmakende 28 lagen hout. PrOTinciak Vereeniging van Vrijz. Hervormden in Zuid-HoHand. Groote openluchtsamenkomst. Zondag 21 Juni a.s. te 2 uur nam. zal de groote ;omst plaats hebben ui alle vrijzinnig godsdienatigen uit Zuid. Holland. Z»als de laatste jaren gebruike- r k zal zij ook nu weer zyn op het jichtig gelegen landgoed „Ockenburg" te k^jsduinert. Duizenden trekken - er ieder x heen. Duizenden worden ook nu weel» Sprekers zyn: Ds. G. Westmys.j (van Botterdam) over „Ik denk, dus geloof ik"; pg N. B. Tenhaeff (rector van het V.C. Lyceum in den Haag) over „Profeten van dezen tijd" en Ds. Keuter (Doopsgez. pred. te den Haag) over „Nieuwe vroomheid". Toegangsbewijzen zyn in Gouda verkryg- uar bij de heeren G. van 't Hoer., Turf- gngel 74 en T. Rem, Goejanverwelledijk 19. Hinderwet. He. prichten van een plateelbakkerij. Burgemeester en Wethouders doen te weten dat zij vergunning hebben verleend tón p. J. Eikenboom, en zynu rechtverkrij genden tot het oprichten van een plateel bakkerij door het plaatsen daarin van een plateeloven in het perceel plaatselyk ge merkt Wilhelminastraat no. 35, kadastraal bekend gemeente Gouda, Sectie C, no. 3444, behoudens het recht van belanghebbenden tot het instellen van beroep binnen 14 da gen by H. M. de Koningin, ingevolge art. 15 der Hinderwet. Hij, die het beroep instelt, geeft daarvan gelijktijdig kennis aan het gemeentebestuur en (by deurwaardersex- ploit) aan dengene, aan wjeii de vergun ning is verleend. Ud Ned. Instituut van Accountants GOUDA Van Bergen IJzendeompark #d Teleloon 218# Thalla-Theater. üe privé-secretaresse setrouwU. i* Wie herinnert zich niet de alleraardig ste Duttsche film van Renate Muller en Herman 'Ihlmlg „De prlvé-secretaresse"Y Ze was van belde timsterren vrijwel de grootste succestllm en menigeen zal zien de grappige historie en de leuke liedjes van Paul Abraham voor den geest halen. Wie wil zien hoe het het Jonge echtpaar lm de toekomst verder gaat moet het Fransche product „De prlvé-secretaresse getrouwd" gaan zien. De hoofdrollen worden vervuld door Jean Murat, Marle Ulory en de uiterst geestige lllmspeier Armand Bernard. Vooral laatstgenoemde geelt dat typische Fransche vroolijke spel te zien. wat men leuk moet vinden. 20N86BRC(lflCRÊrtE eti Oöorjcomt TionrieBrand.! Terwijl de loud-speakers de bekende melodie van „Ich. bin Ja heut so glück- llch" laat hooren richt de camera zich op de heer en mevr. Derval, hij de.rijke binkdirecteur en zij het eertijds arme maar charmante secretaresje van. mijn beer. thans zijn echtgenoote Ze gaan op üe huwelijksreis. Een prachtig Jacnt, eigendom van den bankdirecteur, brengt hen naar Cannes, het heerlijk oord ln het zuiden van Frankrijk. Helaas nau welijks daar aangekomen beginnèn de tegenslagen. Derval verneemt daar dat tengevolge van een debacle van een bui tenlandsche bank, zijn faillissement niet kan wórden voorkomen, en nauwelijks enkele dagen nadat het echtpaar Derval met het mooie Jacht ls gearriveerd ver schijnt de deurwaarder om beslag te leg gen op dit kostbaar bezit. De gebeurte nissen volgen elkander dan snel op, maar het slot van alles is dat de Derval's hun financieele positie weten te herstellen en men alle verdrietelijkheden ten slotte ook weer te boven komt. Het voorprogramma bevat behalve de uitstekend verzorgde journaals o.m. een tUm met dé bekende leuke kindergroep ..Our Gang". Schouwburgbioecoop. Donogoo Tonka. De titel van een film is vaak voor zyn succes van veel beteekenis. SJechte films met goede titels trekken, goedfe films met minder gelukkig gekozen titels hebben vaak geen succes. Waarmee wij niet willen zeg gen, dat de film met de suggestieve en pak kende titel „Donogoo Tonka" géén goede film zou zyn. Integendeel. De titel is hier een vlag, dffe een goede leiding dekt, n.l. teen vlotte, vroolyke film, die een avond vol fgenot verschaft. „Donogoo Tonka" is een juitvinding van een oplichter, die een goe geloovige geleerde heeft wysgemaakt, dat er een stad van dien naam bestaat in Zuid- Amerika, en die gelegen tusschen de goudvelden. De man heeft er een verhan deling over geschreven en wordt nu voort durend lastig gevallen door den oplichter, die hem heeft verteld, dat ai z'n gegevens vervalscht waren en hem nu met schandaal dreigt, als hy geen geld afdraagt. De oude professor wordt uit de moeilyk- Heden gered door Anny Cmdra en haar vriend, die de stad, die er niet is, gaan stichten. Eerst vallen zy in handen van een aartszwendelaar, die een maatschappy sticht naar het voorbeeld van John Law, maar later komt alles goed. t Goud wo gevonden en Donogoo Tonka zal in de aard rijkskundige werken worden opgenomen, want het is gesticht! De film wordt gedragen door de guitige Anny Ondra, die door haar tempo en vuur voortdurend de aandacht gespannen houdt. Donogoo Tonka is daardoor een goede amu sementsfilm, met aardig gevonden inhoud. De gebruikelyke journaals gaan in het voorprogramma aan deze rolprent vooraf. „Duivels in het luchtruim". „Duivels in het luchtruim" is een film op gedragen aan de Amerikaansche Marine, »ls dank voor haar medewerking voor de totstandkoming van deze rolprent. Uit het oogpunt van de aviatiek lie Keken, zal de tilm nauwelyks haar weerga vinden, daar er op verbazingwekkende wyze wordt „ge vlogen" en de prestaties der Amerikaahsche militaire vliegers, in het by zonder ook in esquadrille vliegen op imposante wyze wordt gedemonstreerd. De „stunts" zyn yzing- wekkend en toch van een byzondere schoon- heid en bieden een waarlyk' schitterend schouwspel. De moed, de bravour en de groote liefde waarmede deze mannen hun beroep uitoefenen, maakt een diepen indruk en geven deze film, die zoo geheel buiten de sfeer van de gebruikelyke soort ligt,' een apart karakter, dat boeit en meesleept. De geschiedenis is niet veel byzonders, maar de film behoeft dat ook niet. Pat O'Brien en James Cagney spelen de hoofd rollen en zooals steeds is de verstandhou ding tusschen de twee mannen verre van ideaal. En waarom? Het antwoord laat zich makkelyk raden, want natuurlyk is het een meisje en wie Margaret Lindsey gezien heeft, kan zich de nayver der twee rivalen goed begrypen. Enfin, één is de gelukkige en we gelooven dat een ieder zich met de keus van Margaret zal kunnen vereenigen. „De schrik van Texas" is een vlotte cow boy-film, doordrenkt van mannelyke moed, met de onontbeerlyke vecht en schietpar- tyen hieraan verbonden. De romantische toon ontbreekt niet, want znze held krygt zyn uitverkorene, niet ech ter voordat nog heel wat strubbelingen het pad naar dit happy-end hebben versperd. Jonurnaal en een vaudevile-filmpje gaar- vooraf. *J. -< Loop dei bevolking. Gevestigd: A. Kraan, winkelierster, van Keeuwyk F 16, naar Burg. Martenssin- gel 98; A. Th. van Vuuren, melkventer, van Wadddnxveen, Bloemend.weg 54, naar Gr. Florisweg 19; W. Malestein geh. m. C. A P. Hardy, van Amersfoort, Miereveklstraat 61, naar Lethmaetstraat 71; M. van den Berg, kaaspakh.kn., van Reeuwyk, 's-Gra- venbr.weg F 53, naar Helmerstraat 7; L. Groe», handelaar in visch, van 's-Graven- hage, Soetensstr. 30, naar Wiihelminastr. 2; A. Rispens, beschuitbaikker, van 's-Gra- venzande, Nywsrheidstr. 8, naar Lethmaet straat 56; J. T- Meulenberg, db., van HiL legiersberg, Lischbloemötr. 32a, naar Burg. Martensatraat 10; B. J. N. Akkersdyk, deurwaarder, van Hillegersberg, Stadhou derslaan 1, naar Burg. Martenstltraat 10; P. W. van Os, dib., van' Moordrecht, Stevens- sttraat EE 17, naar Pretoriaplein 54; Th. P. Kroon, wdnkeljuffr., van Hillegom, Hoofd- ötiraat 37, naar Raam 144; A. J. van den Berg geh. m. M. van Zanten, van Reeuwyk, Weth. Venteiweg H 56, naar Lemdulsteeg 26; W. B. Spaan geh. m. L. van Nederpelt, van Puttershoek, Schouteneinde 42, naar Woudstraat 1; G. W. Ravenstein, van 's-Gravenhage, Nunspeetfaan 347, naar Spieringstlraat 86; J. M. Eggink, van Mid delburg, Noordsingel R 65, naar Crabeth- straat 6; P. Verboom, kweeker, van Schoon hoven, Havenhtr. 106, naar A. Willens 33; A. Hannessen, beschuitbaklker, van Moor drecht, Westeinde H 99, naar Scheltema- straat 13; J. Sehoo, huishoudster, van Oudierker ka. d. IJssel C 110, naar Qrabeth- rtraat 53; A. van Aalst, bakkerskn., van Haarlemmermeer, Stationsweg 10, Gouwe 176; A. Content, van Amsterdam, den Tex- straat 9» naar Oosthaven 31; A. J. van Eric, verzjagent, van Rotterdam, Mr. Arendstr. 45., naar Gr. v. Rloisstraat 33; E. de Hoog, db., van Reeuwijk, Raadhuisweg E 86, naar Burg. Martenssinigel 73; Chr. van der Valk, kleermaker, van Haren (Gr.), Meerweg 7. naar Raam 270; Th. J. Luiten, huisschilder, van Eindhoven, Don Boscostr. 1, n&ar Nieu- wehaven 231; S.- Braak, db., van Schiedam, Westmolenstr. 7/5, naar Gr. Florisweg 77: J. A. Duits, boomkw.. van Boskoop, Bad huisweg 40a, naar Willens 16; M. Verwey db., van Reeuwyk. Tempel C 1, naar Nieuwe Parte 17; J. van Dijk, hulp i. d. huish.. van Doniawericstal, Oosterhall 35, naar West haven 68. Geslaagd. De heeren L. Mettau Jr. en J. J. Teeuwen alhier slaagden voor het onderdeel ^taats- inrichting van het voorexamen van he|jNe- derlandsch Instituut van Accountants. Zy ontvingen hun opleiding van den heer A. G. de Ruyter, leeraar boekhouden en han delswetenschappen te Boskoop. Bazar voor een Chr. Bewaarschool. Men verzoekt ons opname van het vol- gCHet voornemen bestond om bovengenoem de bazar de volgende week te houden, maar door verschillende oorzaken is de datum verschoven naar Dinsdag 7 tot en met Don derdag 9 Juli. Er bestaat dus nu nog ge legenheid om iets voor de bazar in te zen den. Mogen ondergeteekenden daarop reke nen? De bewaarschool ontvangt geen ge meente-subsidie en toch is zyn bestaan dringend noodig. Laten nu al degenen, die dit.lezen, voor zoover zy nog niets inzon den dit als een speciaal verzoek beschou- wen aan hen gericht en ons verblyden met een bydrage of verkoopsvoorwerp voor de bazar. - I Inzendingen worden verwacht byA. E. Dankbetuiging. Hiermede betuigt de Commissie voor ont spanning der Werkloozen haar hartelyken dank aan de heeren winkeliers voor de ge schenken welke zy mochten ontvangen, voor den vischwedstryd op Woensdag 3 Juni. Tevens brengt de commissie een woord van dank aan B. en W. van Gouda en van Reeu wyk voor de verleende vergunningen. Namens de Commissie voor Ontspanning der Werkloozen: J. H. HEESCHE, voorzitter. H. MULLER, penningip. P. PERDIJiK, secretaris. Simon-Appel, Crabethstraat 6; Pitlo-van der Erid, Van Itersonlaan 9; M. C. Goede- waagen-Jonkheid, N. Haven 33; C. Ver- boom-Siegner, Gravin Jacobastraat 7; K. N. Schriek-Arreman, F. W. Reitzstraat 25; H. G. Wientjes, L. Tiendeweg 44. By voorbaat onzen hartelyken dank! Burgerlijke Stand. 3 Juni: Alyda Cornelia, d. v. P. J. Schoonderwoerd en A. C. de Bruin, Woud straat 43. 5 Juni: Christina, d. v. C. van Duuren en M. Mey vogel, Kuiperstraat 29a. I ONDERTROUWD: 4 Juni: J. F. Signer en A. Brzobohaty. H. Verhreul en J. J. van der Linden. Th. Straver en E. W. de Jong. G. DyJcmaji en C. J. P. van Oort. N. Puinsteen V M- A. Boom en M. Kruysheer. L. Verhoek en H. H. Th. Groenendaal. J. C. Nottelmann en C. van Wingerden. OVERLEDEN: 4 Juni: Cornelia Wille- mina Wiltenburg, 70 j. AGENDA. 8 Juni, 8^ uur. Café Central. Ijzing Jazz Liga. 8 Juni 814 u. Het Schaakbord, Bovenzaal. Ledenvergadering Goudsche Winkeliers- vereeniging. Geneeskundige dienst op Zondllg. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den huisarts by de doktoren: H. A. M. Eykman, Oosthaven 11, Telef. 2582 A. J. Kettler, Gouwe 95, Telef. 3358. Apotheek. Van Zaterdag tot en met volgende week Vrydiag zal de avond-, nacht- en Zondags dienst worden waargenomen door apotheek P. Weyer, Gouwe 135. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Juni. GOUDA. Remoinstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Nien- 'huis. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Cand. Smit Duizentikunsti van Hilversum. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Leesdienaten. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 141, 10 u. v.m. en 5 u. nan. Leesdiensben. Dinsdag 9 Junii, 8 u. n.m. Prof. G. Wisse van Amsterdam. Nederd. Geref. Gemeente, Westihaven 19, 10 u. v.m. en 5% u. mm. Ds. Joh. v. Weizen. Woensdag 10 Juni, 7% u. n.m. Ds. J. van Weizen. I Vrye Evangelische Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. .ni. Ds. H. C. Leep. Ver. Calvyn, Turfmarkt, 10 u. v.m. De heer J. Vroegindewey te Middelharnis. Woensdag 10 Juni, 7% u. n.m. De heer W. v. Leeuwen van Schoonrewoerd. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 7% u. n.m. Ds. H. Ewolt van Bergambacht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 9% u. vm. en 6 u. mm. Dr. Jacobs. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. Enklaar te Krimpen a. d Lek. 7 u. nan. De heer Smit van Heemstede. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kehk, 10% u. v.m. en 7% u. mm. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Henv. Kerk, 10% u. v.m. Dr. M. C. van Mourik Broekman. Doopdienst. STOLWIJK. Nöd. Herv. Kerk, 10 u. vjm. Dm B. J. Kanis. Evangelisataegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. mm. Ds. P. Zandt té Delft. ADVERTENTJleN. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde Mam en Vader ARIE DE GROOT in den ouderdom van 71 jaar. G. DE GROOT— VAN GROBNINGEN. M. A. DE GROOT. A. M. DE GR#OT. C. A. DE GROOT. GOUDA, 6 Juni 1936. Gouwe 246. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag te 11 utrr vanaf het sterfhuis. J' Geen be%oek. Geen bloemen. Ondertrouwd: HENK VERHEUL en COOS V. a. LINDEN. Waddiinxveen, Dorpsstrajat 26. Gouda, Gr. Florisweg: 82. Huwelijksvoltrekking' 20 Juni a.s. Receptie te Gouda 13 Juni van 7.30-9. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartelyken dank aan de Doctoren, alsmede aan de Directrice en de Zusters van het Van Iterson-Ziekenhuis, voor de zorgvuldige en liefdevolle behandeling betoond tydens de langdurige ziekte van onze dochter FRANCINA LAGERWEY. Uit aller naam, W. LAGERWEY. GOUDA, Juni 1936. IJssellaan 71. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik myn hartelyken dank aan de WelEd. Zeergel. Heeren Dr. H. W. DE PLAN QUE, Dr. J. VAN WOERDEN, Dr. GOOSSENS, alsmede aan Directrice, Hoofdzusters en Zusters van het Van Iterson-Ziekenhuis, voor de zorgvuldige en liefdevolle verpleging ondervonden tydens de ziekte van myn Vrouw. Dank ook aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. B. J. BROEKHUIZEN, en allen die be langstelling betoonden. P. SCHOEMAKER, Oosthaven 20. ARTS (JRAAF FLORISWEG 26 - GOUDA SPREEKUUR 8—9 v.m. 12 n.m. DONDERDAGS bovendien 9—12 v.m. TELEFOON 2989 ARTS, FAILLISSEMENT NALATENSCHAP A. HAGENDUK, Sluipwijk te Reeuwyk. By beschikking van den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris is bepaald: lo. dat de indiening der schuldvorderin gen aan den curator moet plaats hebben vóór 15 Juni a.s.; 2o. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Maandag 29 Juni a.s., om 11% uur v.m. in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. '.4 De Curator: Mr. S. H. SMIT. GOUDA, 5 Juni 1936. Lange Tiendeweg 51. Alten die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of borg tochten onder zich hebben ten laste van den heer WILLEM VAN BUREN, gtrwoond hebbende te Gouda, Markt 75 en aldaar overleden op 21 Mei 1936, wordt verzocht daarvan uiterlijk 20 Juni a-s. opgaaf te doen ten kan tore van Notaris J. VAN KRANENBURG, Bleekerssingel 56, Gouda. GEVRAAGD: een nette Winkeljuffrouw, leeftijd boven 16 jaar. Zij die met het vak bekend zijtn genieten de voorkeur. Aanmelden Maandagavond tusschen 8—81/2 u.,GEB,R. SP AAS,, Markt 16. GEVRAAGD P.G., om enkele dagen por weök (of gedeelten van dagen) de leiding van een huishouden met kinderen waar te nemen. Br. met voll. inl. onder No. 2036, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. TE KOOP wegens vertrek, een goed onderhouden billijke prijs. Te bevr. DERDE KADE 121, tegen over de woningen voor Ouden van Dagen. TE KOOP AANGEBODENeenige in prima staat verkeerende een partijtje kleine gestampte be- schuitdoppen en een partijtje pannen voor kaneelbeschuit. Te zien bij J. v. IJSSEL, Piettery- 'straat 39, Den Haag, Telef. 720272. Ooik des Zonidiags. GEVRAAGD ENERGIEK E BHirende verdiensten. Ervaring strekt tot aanbeveling. Brieven No. 561, Adv. Bur. BETCKE, Beursplein 14, Rotteixiam. behoeven GOEDE REP ARATIE. Probeert U eens bij SCHOENMAKERIJ RAAM 107—109. TE HUUR een net alleenstaand aan de Weth. Venteweg. Te bevr.: F. K. v. WINGERDEN, Weth. Venteweg 119. Levensvex-zekering Wij- met sterk concurreerende tarieven, VRAAGT voor Gouda en omliggende gemeenten Bit. onder No. 1994 Bur. Goudsche Courant, Maitkt 31, Gouda. De nieuwe kleine flacons. Grooiter dan voorheen en minder in pa-ijs. Gedipl. Dvrogist, Burg. Martenssingel - Telef. 2839. te GOUDA, zal op MAANDAG 22 JUNI 1936, des avonds half acht uur, in „Concordia" aan de Westhaven 27 aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN: De solied gebouwde, goed onder houden niet erf, voor- en achtertuin aan den Ridder van Caitsweg 65 te Gouda, ka daster Sectie H 1142 en 1143, groot 9 Aren 20 centiaren. Grondbelasting 43.37. Straatbelasting 20.15. Vrij van huur en ontruimd te aan vaarden op den betaaldag der koop som, 22 Juli 1936. Voor soliede koopers is 2/3 der koop som op hypotheek beschikbaar tegen 4% Bezichtiging de laatste 3 werkdagen vóór en op den verkoopdag van 10 12 en 24 uur. Verdere inlichtingen geeft de no taris. voor jasjes, kinder- en sportkleding, aparte kleuren, zoftls: STALEN worden franco toegezonden REEUWIJKSCHE PLASSEN. TE KOOP: met 3 Hectare Water en Land, zeer geschilkt voor zomerverblijf. Br. onder No. 2035 Bur. Goudsche Courant, Markt 31.

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 4