KING HAAS BOOG-AZIJN „Va* Vxtuunde. fay." ybniMa PEPERMUNT gold Beurs van Amsterdam. Gemeenteraad van Gouda. De (iemeentebesrrooting 1936. goede zelfgemaakte jam! en bood haar een exemplaar ^an den zilvereh penning aan, die bij gelegenheid van het 750-Jarig bestaan van de stad is geslagen. BINNENLAND. HET BEZOEK VAN KONINGIN EN PRINSES AAN DE HERTOGSTAD. Na de openingsplechtigheid van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen te hebben verricht is H. M. de Koningin, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana en gevolg Dinsdagmiddag doorgereisd naar Bra- banis hoofdstad, waar zij ook heden vertoeft en de gast is van den commis saris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Jhr. mr. dr. A. B. M. van Kijckevorsel. Met groote vreugde hebben de Bos schenaren de Landsvrouwe, die in tal van Jaren hun stad niet Dezocht, en haar dochter begroet. Nagenoeg huis aan huis wappert er de driekleuy en in breeoe scharen hadden de inwoners der Her togstad zich langs den weg, die de Ko ninklijke familie nemen zou, geschaard* teneinde van haar aanhankelijkheid blijk te geven. Met den trein van 17.56 uur arriveer den de hooge bezoekers. üp het perron werden zij opgewacht door den Commissaris der Koningin en burgemeester mr F. J. van Lanschot. Na de begroeting begaf het gezelschap zich naar buiten, waar, zoodra de Ko ninklijke familie zichtbaar werd lulde toejuichingen haar tot welkom tegen- klonken. Voor het bordes stond opgesteld een eere-compagnie van het regiment wielrijders ter sterkte van UK) man onder commando van kapitein J. de Bie, die in haar midden had den Koninklijken standaard en waaraan ook het regi mentsmuziekkorps was toegevoega. Na- dat het korps het „Wilhelmus" had ge speeld, inspecteerde de Koningin deze eere-wacht, en verVblgens nam zij plaats in de gereedstaande auto, welke haar naar het gouvernementspaleis ln de Ver verstraat reed. Overal langs den weg stond de bur gerij in dichte rijen geschaard en overal werd zij toegejuicht, voor welke attentie zij dankte met een minzaam hoofdbui- gen en wuiven met de hand. Verschillende bezoeken. Vanmorgen reea de Koningin om tien uur uit van het gouvernementspaleis voor een bezoek aan de Veemarkthallen. Daar dit bezoek samenvalt met de ge wone Woensdagsche markt waren nog meer dan anders het geval was de be woners van de Meierij naar Den Bosch gekomen, zoodat in de stad een gewel dige drukte heerschte. En vooral op de veemarkt was het tnans buitengewdbn vol. Een half uur heeft de Koningin in de hallen vertoefd en daar voorgelicht door burgemeester Van Lanschot, met groote belangstelling kennis genomen van den gang van zaken op deze beken de en steeds in bloei toenemende vee markt. Tijdens het verzoek werden de voorzitter van den Ned. Christelijken Boerenbond, de heer C. Moors, de voor zitter van den Nederlandschen Bond voor Veehandelaren, de heer Van der Stoel, en de voorzitter van de Brabant- sche Maatschappij van Landbouw, de heer Sneep, aan H M. voorgesteld. Te ruim kwart voor elf was de Konin gin na een korte rondrit door de stad weder in het gouvernementspaleis terug gekeerd. Te 11.2ü verliet zij, thans verge zeld van H. K. H Prinses Juliana, het weder en begaf zij zich naar de kathe drale basiliek van St. Jan. Z H. Exc. mgr. A. F Diepen, bisschop van 's-Her- togenbosch heeft in tegenwoordigheid van de in de stad wonende kanunniken, het kerkbestuur en den archivaris der basiliek, den heer R. Mosmans de Vor stelijke personen aan de St. Antonius- poort ontvangen en hen daarna de kerk rondgeleid. Middelerwijl bespeelde Peter Kallenbach het orgel. Alvorens het mo numentale gebouw te verlaten, hebben beiden hun handteekening in het gulden boek geplaatst. H. K. H. Prinses Juliana zwane- Langs de Noorderpoort de basiliek ver latende, begaven de vorstin en haar dochter zich te voet naar het tegenover gelegen gebouw der Hlustre Lieve Vrou we Broederschap. Hier waren heeren priesters, benevens broeders en candidamdi ter ontvangst aanwezig Namens priesters en broeders werd in een plechtigheid, welke een streng particulier karakter droeg, aan Prinses Juliana het aloude insigne der zwanenbroeders ter hand gesteld, als mede de daarbij behoorende oorkonde. Hiermede werd H. K H. in de zwanen- broeders opgenomen, waarmede de tra ditie, dat alle leden van het Neder- landsch Koninklijk Huis lid zijn geweesi van deze Illustre Lieve Vrouwe Broeder schap is vodrtgezet. Na deze plechtigheid volgde opnieuw een korte rondrit door de stad, welke aan het gouvernementspaleis eindigde. Na het déjeuner gebruikt te hebben, verleende de Koningin aan eenige voor aanstaande personen uit handelskringen audiëntie. Ontvangst op het stadhuis. Later in den middag brachten de Ko ningin en de Prinses een bezoek aan het stadhuis, waar zij op de pui door het col lege van B. en W. werden begroet. Daarna begaven zij zich naar de raad zaal waar de leden van den gemeente raad aan beiden werden voorgesteld. Burgemeester mr. F. J. van Lanschot sprak de beide Vorstelijke personen hier namens Raad en burgers hartelijk toe Ruim een hall' uur vertoefden de Ko ninklijke bézoeksters op het stadhuis en plaatsten middelerwijl ook hier haar na- •men in het gulden boek. Bij het vertrek zagen zij vóór het bor des de Kon. Harmonie 's-Hertogenbosch en nagenoeg alle vereenigingen en coö peraties uit de stad opgesteld, De door de dochtertjes van een twee tal bestuursleden der vereeniging „Ko ninginnedag" haar aangeboden bloem stukken, h"ét Wilhelmus door het keur corps gespeeld en door allen uit volle borst meegezongen ontroerden de beide Vorstinnen zeer en zij dankten voor deze hulde en blijde verrassing. Toen beiden in de auto plaats namen barstte opnieuw een luid gejuich los, dat haar bleei begeleidden tot aan het sta tion. waar 's-Hertogenbosch' muziek korps stond opgesteld. Nogmaals, ditmaal ten afscheid, wuif- dn Koningin en Prinses de Bosschenaren toe, daarna begaven zij zich door de wachtkamer derde klasse naar het per ron en verlieten zij met den trein van 427 met bestemming naar Den Haag de Hertogstad. Na het vertrek bleef in deze stad een opgewekte stemming heerschen. Zij bereikte 's avonds haar hoogtepunt in het concert, dat de Koninklijke Har monie ,,'s-Hertogenbosch" gemeentebe stuur en burgerij aanbood en dat beslo ten werd met de traditioneele taptoe en muzikale rondgang over,de Markt. ZONNEBKUIN voorkomt zonnebrand en bronst en bruint Uw huid prachtig Bom 25 en 50c1 Tube 60cl Flacon 90ci «jEBnnffiBSHBÉ w% Nederlandsche Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland. xn ae Apoiional in Amsterdam is heden ac jaarvergadering genouaen van aen in eoei miioscnen Aannemersbond en Pa- iroonsoona voor de bouwbedrijven in iNeaeriano. in£? een begroeting van de alge vaar digden door oen voorzitter der aideeling Amsterdam opende de bondsvoorzitter, ir. W. M T. Tnijssen oe vergadering met een rede, waarin nij allereerst er op wees, dat net algeloopen jaar in het tee- ken heett gestaan van de reorganisatie van den Bond in verband met de iusie, waaruit de N.A.P.B. is ontstaan. Uitvoe rig stond spr. stil bij de moeilijke pro blemen die het bestuur had op te lossen. In het bijzonder memoreerde spr. de moeilijkheden die te overwinnen waren bij het tot stand komen van een ar beidscontract. Hier was splitsing noodig naar den aard van het werk. Het grond werk, waterbouwkundige werken, de spoorweg- en wegenbouw verefschten een andere behandeling dan de hoog bouw en de utiliteitsbouw. Voor het laat ste is een contract tot stand gekomen, aan een voor de eerste groep wordt nog geWerkt. De hoeveelheid werk, zooals die in onze statistieken wordt bijgehouden, vermin derde van 93 millioen in 1934 op 81 mil- lioen in 1935, alles in ronde getallen. De omzet van het vacantlefonds liep terug van 630.000 tot 481.000. De algemeene bedrijfsvereeniging ver toonde een vermindering van 11.2 mill, tot 9.9 mill, in loon. De Onderlinge Risicovereeniging voor het aannemersbedrijf laat een daling zien van 7.2 mill, tot 5 mill, in loon. Deze cijfers geven een vergelijkbaar beeld van den nog immer aanhoudenden teruggang. Ook op economisch' terrein zijn. de moeilijkheden nog vele en groot. Onze commissie voor deze zaken heeft dan ook de handen vol gehad. Nemen we allereerst de werkverschaf fingskwestie Voortgaande op hetgeen al jaren in die richting werd gedaan, werd het opnieuw krachtig ter hand genomen, de drang naar meer werk heeft ons ge bracht tot de grootsche betooging ln den Dierentuin te Den Haag Of het practische resultaten heeft op geleverd valt moeilijk te zeggen, al heb- be we, zegt spr wel kunnen merken, dat het indruk heeft achtergelaten. De Minister bleek wel gevoelig te zijn voor onze verzoeken tot het Instellen van een contactcommissie,- waarin de heer Van Hesteren zitting heeft, opend voor het brengen van werkver- snhaiiingswerken onder aannemers. De vergadering ging hierna over tot behandeling van huishoudelijke aange legenheden. In de middagvergadering sprak prol P. A. Diepenhorst over „Ordening ,in het bouwbedrijf". Ordening in het bouwbedrijf. Ordening in het bouwbedrijf heeft in meer dan een opzicht te worstelen met meer dan gewone moeilijkheden. On danks de weinig ernstige auspiciën moet ze worden aangepakt, allereerst tot ves tiging eener meer gezonde verhouding tusschen vraag en aanbod van werk, die een redelijke belooning van des bouw- ndernemers arbeid mogelijk maakt. De De geneeskracht, de geur en de smaak van het edele natuur product. Verfijnd, versterkt door de moderne, wel doordachte fabricage. Alles tezamen TONNEMA C'E SNEEK iundamenteele gedachten over ordening in het algemeen ontwikkeld vormen ook bij de ordening van het bouwbedriji betrouwbaar richtsnoer. Zij zal moeten worden bepaald door het eigenbelang van den individueeien bouwondernemer. Zij zal niet haar kracht moeten zoenen in de bemoeiing van uen staatóambte naar, maar zooveel doenlijk zich moeten voltrekken door de vrije samenwerking der bedrijlsgenooten. Vooral deze laatste1 eisch van maat schappij-ordening tegenover staatsorde- ning werd met nadruk bepleit omdat sterke aandrang hoor bepaalde rlchtin gen worat geoefend oni het zwaartepunt bij de regeling ,ypn bouwbedriji te leggen bij de overheidsorganen. In den breede werd tegenover de op lossing, hier geboden, het inslaan van een anderen weg. bepleit: ijveren v een krachtig organisatieleven, dat door gemeenschappelijk overleg der bedrijfs- genooten, een orde zoekt te scheppen, die door de aanvullende en controlee- rende macht van de overheid algemeene bindendheid 'en zuivering van gebreken erlangt. Boskoop Slagershond te et age douw. Congres Ned. in het De Neaerlandsche biagersbond heert vandaag haaï 45ste algemeene vergade ring genouden in het „Fiora"-gebouw, dat door de BoSkoopsche kweekers, on der leiding van de heeren J. H. van Btraaten van Nes en E. Struvé in een bloemenhof ts hersóhapen. Gisterenavond zijn de congressisten, waarvan velen vergezeld waren door hunne dames, door de aideeling Boskoop ontvangen, en verwelkomd door den heer A. van der Hoeven, die in zijn begroe tingswoord wees op Boskoop als natio naal en internationaal bloemencentrum. De nationale gedachte brengt de slagers hier bijeen. Naar den boiid wordt opge zien als symbool van broederschap en daaruit worden energie en levenskracht geput om de voor het slagersbedrljf zoo moeilijke tijden te doorworstelen. Maar daarvoor dient men het landsbestuur het volle vertrouwen te schenken. Spr. sprak den wensch uit, datj 6iV eongre: de banden zal versterken enf bracht mil de aan hen, die vijf-en-veefrtlg jaren ge leden den bond hebben opgedicht. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer E Weima uit Leeuwardep, heeft Vedankt voor de hartelijke ontvangst te midden van een bloemenweelde, die niét veel congressen zal wachten. Spr. uitte zijn bewondering voor de energie van een zoo kleine afdeellng als Boskoop, om een groot landelijk congres te ontvan gen. Ontvangst door het gemeentebestuur. Met het muziekkorps „Excelsior" voor op begaven de congressisten zich ver volgens naar het raadhuis, waar zij na mens het gemeentebestuur werden ont vangen door den burgemeester, mr. E. P. Verkerk, die, na de gasten welkom te hebben geheeten, opmerkte lat Boskoop in den loop der Jtfren veel bezoek heeft gehad uit binnen- en buitenland, maar dat dit bezoek de Boskoopsche cultures Het gemeentebestuur stelt het niet minder op prijs dat thans ging die niet onmiddellijk belang heeft bij Boskoop's handel toch naar Boskoop is gekomen. De slagers hebben al met evenveel misère te worstelen als de kweekers, maar ook zij hopen toch ook dat de betete tijd niet zoo ver meer zal- zijn. Spr. wees op het middelste raam uit de raadzaal waarin men de wapens vindt van 26 landen, waarmede Boskoop sche kweekers eens zaken hebben ge daan. Heel wat kleuren zijn sinds xtfJB verbleekt door invoerbeperkingen en in voerverboden. Geslagen door de crisis is nog wat anders dan verslagen. Zoodra Boskoop den moed verliest, gaan onher stelbare waarden verloren, welke voor geen geld zijn te koopen. Zoo ziet burge meester Verkerk oo*. de zaak van den Slagerend en hii besloot zijn wel komstwoord aldus: Vergadert rustig te nndden onzer bloemen, die ook^in kere tijden mooi zijn. De bondsvoorzitter, de heer sprak woorden van dank voor de vrien delijke ontvangst. Na de ontvangst op het raadhuis er een feestavond in Flora. f Het congre-s. Hedenmorgen is het congres aangt- vangen ,en geopend met een rede van den voorzitter, de heer E. Weima. Aan wezig waren c.a. 500 afgevaardigden, van Kunne belangstelling gaven eveneens blijk burgemeester mr. E. P. Verkerk, die met wethouder Guldemond aanwezig was, verder de burgem. van Waddinx- veen de heer Troost, de vertegenwoor diger van het Departement van Handel en Nijverheid de heer S. de Hoo, de heer Jonge jan namens de Middenstandsver- eeniging te Boskoop, dr. Tobi, econ. advi seur. en een vijftal Belgische afgevaar digden. De neer Weima sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen, speciaal tot den Regeeringsvertegenwoordiger en sprak er zijn vreugde over uit dat zoo- velen naar Boskoop gekomen waren. Spr. beftreurde het dat het algeloopen jaar wel, in zonderheid wdt het slagersvatc betreft, de vreugdeiooze jaren met eén vermeerderde, het was voor den slager een jaar van zorg en strijd om staande te Jalijven. De talrijke Crisiswetten en Crisismaat regelen heoben het bedriji in een be nauwend keurslijf gesnoerd. Bovendien stegen in tal van plaatsen de lasten, niettegenstaande de Rijks zoowel als de Stedelijke regeeringen meern^len getuigden, dat het bedrijfs leven belastingverhooging niet kan ver dragen t Ook de zoogenaamde vaste lasten daalden niet, en drukken ongekend zwaar op den verminderden omzet Dè slager bezwijkt schier» onder de heffingen, die een onrustbarende hoogte hebben bereikt. Deze, alsmede de uitvoering van ver schillende maatregelen, zijn dan ook voor het bestuur aanleiding geweest tot zeer scherpe critlek. Het moet dan ook inconsequent wor den genoemd, om in een tijd, als deze, die verlaging van lasten tot een aller noodzakelijkste eisch stelt, over te gaan tot verhooging der lasten. En het meest tragische is wel, dat de mlllioenen, die wij mede moesten opbrengen, niet heb ben gebracht, wat* de Regeering zich er van had voorgesteld. Men zoekt naar nieuwe banen, men zoekt naar aanpassing, maar aanpassen is onmogelijk, zoolang wij gebukt gaan onder de zWare lasten. Spr. wees er op dat dank zij de bemoei ingen van den Bond en andere organi saties de binnenlandsche markt behou den bleef. Gaarne erkennen wij, dat de toekomst nog verre van rooskleurig is. Toch zien wij, „al is het dan ook van verre" een lichtend verschiet. Dit moge de voorbode zijn, die aankon digt, dat de toestand van thans niet zal blijven bestendigd. Daarom temeer moe ten wij met onverminderde kracht door gaan met actie te voeren tegen de on houdbare lasten, actie te voeren tegen de machten, die het aansturen op ondergang. Na een woord van aanbeveling voor de J A Schöthaler stichting en een van hulde voor de afdeellng Boskoop die alles ln het Werk stelde om het 45ste te Boskoop mogelijk te maken eindigde de heer Weima zijn rede. Dr Tobi, econ. adviseur, heeft daarop een inleiding gehouden, de heer Th. Cul- per sprak over de slagersvakoplelding in verband met de vestigingseischen. -s*./-.- Overeenstemming te Leerdam. Uitbreiding van werkgelegenheid. Directie en commissarissen der glasfa briek Leerdam vih. Jeekels, Mijnssen en Co. deelen mede, dat aan die directie as verleend de, ingevolge besluit) van de op 25 Mei j.l. gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders benoodiigde machtiging tot ver. vreemdang van roerende en onroerende za ken der vennootschap, conform het aan voornoemde algemeene vergadering .van aandeelhouders medegedeelde plan. Directie en commissarissen stellen prijs op, hieraan toe te voegen, dat zoowel in de vergadering van commissarissen als in de vergadering van prioriteitsaandeelen, na uitlvoeriig overleg, volledge overeenstem ming is bereikt. Het gepleegde overleg heeft tot resultaat gehad, dat ten aanzien van eenige punten, waaromtrent nog desiderata bestonden, o.a. de sociale structuur, eveneens bevrediging werd verkregen. In velband met het bovenstaande kan nog worden medegedeeld, dlat met ingang van gisteren ruim honderd arbeiders méér te werk zijn gesteld. In den loop van deze week zal dit aantal nog worden vermeer derd, irt afwachting van verdere uitbrei ding. GEMENGDE BERICHTEN. twaalf uur werci brand ontdekt in het bioscooptheater „Scala" te Medembllk. Onmiddellijk werd de brandweer gewaar- scnuwd, die hoewei zij vrij spoedig met een motorspuit ter plaatse verscheen, direct voor een haast onbegonnen taak kwam te staan, daar het vuur, doordat in het theater zeer veel houtwerk was, zich reeds met* zulk een snelheid had uitgebreid, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Ook de aangrenzende ioyer nad reeds vlam gevat, terwijl een oogenblik later ook het aangrenzende café-restaurant van den heer Geusebroek door het vuur aangetast was. Door de brandweer van Medembllk, die asssitentie gekregen had van de brand weer van Wierlngermeer tastte met tien, stralen het vuur aan. Daar ook een 2-tal woonhuizen aan de overzijde van het theater reeds door het 'vuur aangetast werden en groot gevaar liepen, bepaalde men zich in hoofdzaak er toe, de hul zen in de omgeving van het theater te behouden. Voor zoover het de reeds eer der genoemde woonhuizen betroi, geluk te dit, hoewel zij belangrijke brand- en waterschade kregen, men kon echter niet verhinderen, dat het café van den heer üeusebroek, evenals het bioscoop theater en de aangrenzende ioyer, ge heel een prooi der vlammen Groote brand te Medemblik. Bioscooptheater met aangren7ende foyer en café-restaurant uitge brand. In de afgeloopen nacht omstreeks WISSELKOERSEN. 16 Juni, 17 Juni. Officieel. Londen 7.45% 7.44% Berlijn 59.66 59.45 Parya 9.74% 9.74% Brussel 25.01% 26.01% Zwitserland 47.81% 47.83 Kopenhagen 33.27% 33.25 Stockholm 38.45 38.40 Oslo 37.47% 37.42% New-York 148 1.48 Madrid 2020 20.20 Praag 6.12 6.12% Prolongatie 4%, Part. disc. 4 Registermarken 31%, Crediet SperrmarKeti 1'5%, Effectensperrm arken 14, Reismar ken 41, Amsterdamsch beursovérzient. Beperkte omzetten. Kalme stem ming. 'l'erugloopende koersen Staatsfondsen prijshoudend. Amerikaansche waarden stil. Op de Amsterdamsche Effectenbeurs bewoog de handel zich heden ln kalme banen, doch op verschillende afdeel!ngen ging toch nog wel wa/ om zoodit de markt geen verlaten Workomen had. ij de opening bestond voor de locale aandeelen over het geheel genomen een prijshoudende stemming in zooverre di verse fondsensoorten boven het vorige slot werden afgedaan. Hierdoor werd echter aanbod uitgelokt zoodat de koer sen al spoedig in beneden waartsche richting gingen loopen. Op de suikerafdeeling werden H V A 's meerdere procenten hooger ingezet, doch in een betrekkelijk kort tijdsverloop gin gen eenige punten verloren zonder c bepaald veel materiaal aan de markt kwam. Daardoor werd even een even wichtstoestand verkregen. Rubberfondsen gaven beperkte omzet ten te aanschouwen. Amsterdam Rubber die oorspronkelijk een koerswinst konden boeken zagen het avance weer 'grooten- deels verloren gaan. De handel ln Tabakken'was aanmer kelijk ingekrompen en de rijzing kon geen verdere voortgang vinden. Integen deel viel thans eenig aanbod te bemer ken, zoodat de bekende, Sumatra-aandee- len vergeleken met het vorige slot een nadeelig verschil van meerdere piocen- ten te reglstreeren kregen. Van de industrieelen lagen Philips- aandeelen gedrukt in de markt waardoor de gisteren verkregen koerswinst werd gecentraliseerd. Aku's waren weinig veranderd. De in het Jaarverslag van Aku vervatte cijfers waren ongeveer in overeenstemming met de verwachtingen die men daarvan had gekoesterd, zoodat ze vrijwel geen invloed uitoefenden. ünder de petroleum fondsen veroor zaakten Koninklijke vooral kort na de- opening een ilinke beweging, waarbij eenige kooporders voor Fransche reke^ ning ten uitvoer werden gelegd. Het hoogtepunt kon echter niet gehandhaafd oiljven. Op de belegglngsmarkt waren de Ne derlandsche Staatspapieren voornl. de 4 pet. obligatiën Nederland en Neder- ïandsch-Indië goed prijshoudend en on der beurstijd volgden zij een naar boven gerichte lijn. De Oude Schuld werd op eenigszins onregelmatige wijze genoteerd Provinciale en gemeentelijke obligatiën waren dooreen genomen weinig veran derd. De Ned. Spoorwegobligatiën waren opnieuw aangeboden en werden ln over eenstemming .hiermede lager genoteerd. LAATSTE BELICHTEN. Militair vliefftuiR omlaag gestort. Bestuurder bleef ongedeerd. SOESTERBHRG, 17 Juni. Hedenmiddag te ongeveer 3 uur is een militair vliegtuig van het Type C. 6, genummerd 506, u1 de bossehen aan <ien rand van het vliegterrein te Soesterberg te pletter gevlogen. De be stuurder, een adspirant reserve-officier, wilde met het vliegtuig dalen, doch clwg zoo laag, dlat het met de toppen der boo- men in aanraking kwam en omlaag stortte- Heb toestel werd geheel vernield, terwU de bestuurder, wonder boven wonder, ia- gedeerd bleef. Het toestel ia. voor zoover noodig, gede monteerd en door militairen naar het vlieg- terrein overgebracht. g-U- 1 I De behandeling' na drie zittingen beëindigd. De begrooting behoudens kleine wijzigingen goedgekeurd. Een voorstel tot weder-invoering der kermis met groote meerderheid verworpen. Maandagavond omstreeks middernacht is by die behandeling van de begroeting van bet Marktwezen het door de heeren Zanen, Maaskant en Sprayt ingediende Voorstel tot weder-invoering van de kermis, waaruit! een bate werd geraamd van 10.000, in ibehandeling gekomen. Waar- schijn*!ijk koesterde dé VOORZITTER de illusie, wanneer hierover een beslissing was gevallen, het wellicht mogelük zou zijn dn geheel e begroeting nog af te deen. Dat is niet het geval geweest. Er bleken zooveel sprekers oveir dit voorstel te zijn dat de vergadering weldira werd verdaagd tot Dins dagavond. I Maandagavond werd het woord gevoerd door de heeren Zanen, Van Wijk en Sprayt. De heer ZAïNfEN (e.g.) zette uiteen waarom hij met dlit voorstel gekomen ts. Niet! met het oog op de aanhangige belas- tingvraag betreffende de opcenten op de Personeele belasting, die door Ged. Staten is gesteld, doch zuiver en alleen om de ker mis als historisch gegroeid "vermaak, dat door tallooze ingezetenen wordt geappre cieerd, weer "tie doen terugkeeren. Dat ver maak is uiterst onschuldig, het 'brengt leven en vertier in de stad, bet voert velen van uit de omgeving en van elders naar Gouda Deze mensehen hébben er behoefte aan zi'h eens een oogenlblik te onttrekken aan dp dagelijksche zorgen, di» hun omringen. Dat er velen zijn. die de kermiH terug verlargen. Is bewezen dóór de 6000 handteekeningen van ingezetenen, die vorig jaar het verzoek tbt weder-invoering hebben gesteund. Da kermis is voor tal van zaken aan en rondom de Markt en ook daarbuiten een bron van inkomsten van belang. Er zijn er. die daarop drijven. Juist in dezen, voor die zwaar belaste zaken, zoo zeer moeilijker tiid is het niet verantwoord hen, d» inkom sten te ontnemen, die zij niet missen kun nen. De bezwaren, die door niet-principieele tegenstanders van die kermis worden aan gevoerd. noemt spr. schromelijk overdreven. Hij herinnert daarvoor aan de uitspraak van den burgemeester van den Haag om toch/ dat vermaak niet aan de kleine luyden te onttnemen. Het feit dat thans op de ker mis te Stolwijk en Haastrecht talrijke Goud- sche ingezetenen waren, wijst er op dat deze menschen de kermis zoeken. Spr. dringt met klem bij hen, die niet principieel tegenstander zijn, er op aan zijn voorstiel te steunen. .De heer VAN WIJK (a.r.) zal dit voor stel niet bestrijden uit principieele overwe gingen, op grond waarvan spr. zich tegen moet verklaren, doch op motieven van eco- nomischen aard. En dan wijst spr. er op dat, al moge heti juist zijn dat er velen aan de Markt wonen/den voordeel van de kermis hebben, daartegenover kan worden aange voerd dat voor alle overige neringdoenden de kermisweék is, waarin zoo goed als geen geld ontvangen wordt. Voor de gemeen schap ibeteekent die week groot nadeel. De heer Sprayt (life.) schaart zich aan de zijde van den heer Zanen. Ook voor snr. is de kermis een onschuldig vermaak, dat hen, die daarvoor gevoelens, niet moet wor den onthouden. Het is voor de gemeente daarenlboven een: financieel belane. dat de kermis er weer komt. En dlat mag ook niet uW het oog worden verloren. Met het oog op dén tijd' worden d*> discus sies thans afgebroken efl wordt de ver gadering verdaagd tot Dinsdagavond half ,acht. Zitting van Dinsdag 16 Juni. Dinsdagavond te half acht uur zijn de besprekingen over het kermisvoorstel voort gezet. lx»* De heer MIDDELWEERD (r.k.) meent, al is hij geen» principieel tegenstander, en al zyn er vele voorstanders van de kermis, hij tioch geen vrijheid kan vinden om voor de weder-invoering van de kermis te stem men in deze moeilijke tijden. De heer. STEENBERG (s.d.) zegt Jat de geestelijke weerstand van de werkloozen zóó'is dat mien vreezen mpét de kermis weer in te voeren. Al is spr. geen princi pieele tegenstander, toch meent hy dat er nood zou worden gebracht in velé werkloo- zengezinnen. Ongetwijfeld zou de kermis voor hen geen feest beteekenen, daai het gebruik maken daarvan door werkloozen zou leiden tot strafmaatregelen en inhou ding van steun. De heer MAASKANT (s.d.) is van oor deel dat de gemeente Gouda een dooie stad wordt. Spr. gelooft wel dlat er menschen zullen zijn, die een paar kwartjes uitgeven die zy eigenlijk niet kunnen missen, maar als men dat wil keeren, dan moet men ook alles weren wat tot feest aanleiding geeft en waar gelegenheid is om geld uit te geven. Na een) voetbalwedstrijd- wordt na een of anderen uitslag ook gefeest. Spr. wijst er op dat overal kermis wordt gevierd, is hét niet in Mi openbaar, dan ach ter een hekje of onder anderen naam. Maar in wezen bestaat ze. Uit dé overweging dat waar menschen tijiV nering en handel is, is spr. vóór de kermis. Men moet de kermis niet beoor- deelien op grand van zedelijkheidsoverwe gingen, dat beeft geen zin, daar men die bij elke feestelijkheid tiaar voren kan brengen Wethouder SANDERS (ad.) wijst er op dat de wethoudter van Financiën geen voor stel tot weder-ihvoering van de kermis heef t gedaan. Spr. is) 'geen principieel tegenstander van de kermis. Maar de tijdsomstandigheden zijn voor spr. aanleiding om thans 't stand punt in te nemen dat dei weder-invoering van da kermis niu niet gewenscht is. Spr. 'gevoelt maar al te goed: wat hét zeg gen wil voor d'e werkloozen: naar de ker mis gaan en hun geld uitgeven dat zij niet missen kunnen*# .niet naar de kermis te gaan en hun kftóeren verbieden er heen te gaan op grond' dlat 'hun dit schade zou kun- nen berokkenen. Op grondl dlaarvan zal spr. zich tegenstander verklaren. Wethouder DIE WITT WIJNEN (lib.) sluit zich aan bijl wat de heeren Zanen, Sprayt en Maaskant! hebben aangevoerd. Gaat) de overheid op deze wyze door, dan is niet! te zeggen waar de grens Ls. Wi' men niet de kermis weer invoeren, dan moet men ook niet gelegenheid geven tot vermaak op de wielerbaan of andere plaat sen. De gemeente moet zich niet begeven op het terrein wat ieder voor zich moet be palen. Op deze wijze gaat men het persoon lijk verantwoorde!ijkheidsgevoel afstompen. Een feestweek is onuitvoerbaar zonder kermisvermakelijkheden. Er wordt nu hier gedurende twee dagen een landbouwfeest georganiseerd, wat geld zal kosten, terwiil jnet enkele vermakelijkheden dat niet noo dig zou zijn. Spr. kan begrijpen het standpunt der prot-christelijke fractie, die principieel de kermis afwijst. Maar spr. wil toch opmer ken dat de kermis vaak van onschuldiger aard is dan sommige geraffineerde films, die door de overheid worden toegelaten. Voorts mag ook niet worden vergeten dat er is èen sterk uitgeknepen begrooting, waarop maar een post -is van 9000.voor „onvoorzien". Wat „Maatschappelijk Hulpbetoon", zai eisch en, weet men niet. Het zou zeker wen- schelijk zyn dat er wat ruimer geld zou zijn om tegenvallers op te vangen. De heer ZANEN (eg.) .repliceert. Spr. zal niet pogen de prinfcipieele tegenstan ders te bekeeren. Echter spr. is het niet eens met de bewering van den heer Van Wijk dat alleen de Marktlbewoners daarvan profijt zullen hebben. Er is toch een adres met 0000 handteekeningen uit alle deelen der stad. Tegenover de ndet-principieele tegenstan ders herhaalt spr. dat dit onschuldig ver maakt hen, die daarvan genieten willen, wat uit de zorgen haalt, zonder dat het de gemeente geld koet. Aan tal van zakepmenschen is wat ont- wdmen, waarvoor niets is teruggegeven. Weg is daarmede de opzet van hun geheele bestaan. Spr. doet een beroep op de niet-princi pieele tegenstanders om zich té bezinnen en de kermis desnoods voor één jaar te aan vaarden. Gaan we de kermis weren, laten we dan de poorten om de stad weer sluiten om a 1 e genoegens te weren. Men moet allen ddn maar in huis opsluiten of wel laten vis- schen. De heer MAASKANT (s.d.) wjjst er op d'at als de heer Sanders n u zich niet ver klaart voor dé iiwoeritig der kermis, en ln de tijdsomstandigheden daarvoor de oor zaak zoekt, hij zjjn recht vericoopt voor een schotel linze, om later daarvoor te stem men, ook wanneer Ged. Staten bezwaar zul len maken) tot aanvaarding der 200 opcen ten raar de 3e klasse. De heer FRIBVOO (s.d.) komt op in 't bij zondér voor de arbeidersklasse. Wie weet welk een ellende de kermis meebrengt in dr gezinr.en, wie weet welk geld er wordt uit gegeven voor de ontspanningsoorden door de vakbeweging, die kan niet vóór de ker- mis zijn. Indien er schade wordt geleder door de Marktbewoner9, laat men dan zien 'hen op andere wijze te steunen. De winkelweek vorige jaar heeft door dr kermisvermakelijkheden geen cent in de winkels gebracht. Spr. zegt dat de arbei. ders geen prijs stellen op de kermis. Zij mogen niet aan de ellende en de jenever worden overgegeven. Spr. zal nooit voor de kermis stemmen. De heer VAN SOEST (s.d.) merkt op dat werkloozen werkloozen-kaarten krijgen voor bioscopen. Zij mogen zieker wel eenige ontspanning hébben. Spr. ziét niet d'at groote kwaad in de kermis als hier wordt geschilderd. Juist deze zwaren tijd roept/ om verstrooiing. En bovendien is het van groote beteekenis dat er daardoor 11.000 in de gemeentekas komt. Voor de R-JC. leden moest dit juist in bijzonder een reden zijn om zich vóór de weder-invoering te verklaren. Mevr. VAN DANTZIG-MELLES (s.d.), die niet principieel tegenstander van de kermis is, acht het thans niet het oogen blik dat de Raad de kermis 'benut om daar uit de middelen voor de gemeente te put ten. De heer DONKER (r.k.) raadt den heer Van Soest aan zich tot zijn partijgenooten te wertden. Wethouder SANDERS (s.d.) 'begrijpt de overweging van den heer Maaskant niet. die 5 jaar geleden zich tegen de kermis verklaarde. Spr. had niet verwacht dat de heer Maaskant spr. zou zijn aangevallen op grond van zijn door de huidige'omsrati-, dighedew giewij'zigde meening. Spr. gevoelt meer voor ontspanninv in andere richting zooala die door de aifeeiders- Jams met Opekta bereid zijn altijd goed! Mooi van kleur, goed van dikte, heerlijk van smaak en met alle voedingswaarde van het versche ooft Zèll jam maken met Opekta is eigenlijk kinderspel I Zoo gemakkelijk! 10 minuten koken, klaar! Iedere drogist en comestibleszaak heeft Opekta. Recep ten voor alle soorten fruit bij elke verpakking. Fleschjes 60 ct., pakjes 15 en 28 ct. MAAK ZELF JAM MET ting te geven aan het Goudsche Volkscon cert van de Artihemsche Orkesivereeniging, welk dénkbeeld door Wethquder SAN DERS wordt 'gesteund. Webhouder DE WITT WjIJNEN, de VOORZITTER en MEERDERE LEDEN wijzen op den weg van willekeur, die hier mede zou worden gebaand. 1 Het amendement-Prevoo iij stemming gebracht, wordt met groote pi eerderheid verworpen. De met deze begrooting verder verband houdende voorstellen worden conform het advies van B. en W. aangenomen, waarna dé begrooting in haar geheel zonder stem ming wordt goedgekeurd. Mét een. dankwoord van den j VOORZIT TER aan den Raad, den Wethouder van Fi nanciën en den Secretaris en ©en compli ment van dén DONKER aan den Raads voorzitter voor diens leiding M deze be- Tooti ngsbehandeling wordt de vergader ln? f half tien gesloten. n het Stedelijk Orkest S i 1200.— tot 720.—. STMBNIEUWS. NATUUR-ge'*erm,< IN 10 MINUTEK Nad Opekta Mij Singel 400, Telel 37059, Amsterdam-C jeugdbeweging ia geleerd. Wethouder DE WITT WIJNEN (lib.) acht het standpunt van Mevr. van T)antzig niet juist om de houding van Ged. Staten ten aanzien van de belastingen hierbij te be trekken. Laat ons toch zelf, zonder dwang van hoogerhand, een zoodanige toestand schep pen dat de gemeente iets heeft aan te bie den. De beslissing moet nu daarover vallen en niet later, want dan zou het te laat kun nen zyn. De heer ZANEN (öïg.) is mede van oor deel dat de 'behandeling ;van de kermis thans moet afloopen. Men moet daarmede dit jaar niet terugkomen en zich niet laten beïn vloeden door de overweging of Ged. Staten al of niet hun goedkeuring aan de begroo ting zullen hechten. Spr. ziet in de kermis volstrekt geen poel zooals de heer Frevoo dat uitdrukt. Ware dit het geval dan zou spr. niet met zijn voorstel zyn gekomen. De discussie wordt hiermede gesloten. Het voorstel Zanen, c.s. komt in stemming en wordt verworpen met 5 tegen 16 stemmen. Vóór stemmen de heeren de Witt Wynen, Zanen, Spruyt, Maaskant en J. van Soest. By de verdere behandeling der begroo- tingsposten wordt een post van 1.opge bracht als teruggaaf van kosten van tele foongesprekken door Ambtenaren, die een diensttelefoon hebben en daarvan ook privé gebruik maken, zulks om vast te leggen dav deze post niet een memoriepost mag zyn, maar op een zeker bedrag moet worden ge steld. By de inkomstenpost uit de Goudscche Waterleiding bepleit de heer POLMAN (s. d.) lager watertarieven, daartegenover geeft de heer SPRUIJT in overweging er op aan te dringen dat de gemepnte grootere in komsten uit dat bedrijf zal genieten. Dat is van meer belang dan een tariefsverlaging, die toch voor de afnemers zoo goed als niemendal kan beteekenen. De raming voor de Vereeniging „Zorg voor Geestelijk Misdeelden" wordt met het oog op den korteren tyd van arbeid dit jaar met 125.— verminderd. By den belastingpost k omt in behande ling het voorstel van B. en W. tot heffing van 200 opcenten op de Personeele belasting naar de derde klasse volgens een schaal van De heer VAN DER ENDT (cjh.) heeft dit voorstel bezien aan de hand van de voorgelegde schaal. Spr. zal de voorkeur geven aan de schaal 185225, omdat daar in een meer geleidelijke opklimming is, dte met 10 punten omhoog gaat.. Het scheelt ook iétis voor de kleine man, terwijl ook de hoogst aangeslagene iets wordt tjgemoet gekomen. De heer POLMAN (s.d.) geeft de voor keur aan de voorgestelde schaal Aan 137 228, daar weliswaar de andere schaal de laagste klasse iets ontlast, maar de direct volgende klassen een zwaarder betasting oplegt. Wethouder DE WITT WIJNEN Uib.) wil hierover niet diiscussieeren; liet voorstel is een compromis-voorstel. Daarom acht de wet/houder het ook niet juist dat dc heer v. d. Endt met een andere schaal komt. Spr. wijst er op dat! de opmerking van d m heer Polman juist ia. De heer HEERKENS (r.k.) sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. met aanvaar ding van de schaal van 137'228 opcenten wordt dfaarop z. st. aangenomen. Op voorstel van den heer VAN WIJK (a.r.) wordt in dei voorgéételde wijziging van de Hondenbelasting een derde aanslag ingevoegd, zoodat thans wordt aangeslagen als trekhond, als waakhond en als luxe hond. Als waakhond) geldt de hond, die niet op straat komt. Hoewel tegen deze verhoogde hondenbe lasting verschillende-stemmen opgaan, wordt ze toch aangebonden. Ze treedt «in werking in 1937. j Bij de voorgespelde wijziging in de Ver- makelykheidsbelastfng (verhooging van 15 on 2(r*). benlei\y de heer PREVOO (s.d.) Aebjpiwmw var/ een bepaling waarbij aan TLen W. de bevoegdheid wordt verleend om vrijstelling of vermindering van belas- GOUDA 17 Juni 1936. Eerste Orgelconcert in de St. Janskerk. Schoone avond met Bertha Kalff eav Ton Blom als solisten. Het eerste orgelconcert in dit seizoen, dat gisteravond in de St. Janskerk werd gehoudén, mochtl zich in een jvrij groote belangstelling verheugen, al isj het steeds weer onbegrijpelijk dat niet meerdere kunstminnendén déze schoone concerten bij wonen. j Hetgeen onze bekwame organist, Henri C. J. de Man weeb te bieden, is altijd weer opnieuw de moeité overwaard en telkens komt men onder de bekoring van wat deze bescheiden kunstenaar aan een van de mooiste kerkorgel in Nedèrland ontlokt. Ook gisteravond1 heeft de heer Man ons weder doem geniétén van zyn imposante spel» in het majestueuze kerkgebouw, waar de machtige orgeltonen door de gewelven dezer oude kathedraal golven. Deze keer bad dé heer De Man zich de welwillende medewerking verzekerd van Bertha Kalff en Ton Blom, die resp. eenige viool- en zangsolf ten gehoor© brachten. Het rijk gevarieerde pró|ramma ving aan met een fuga van Johann Sebastiaan Bach, den grooten componist van kerkorgel- muziek. die voor héti instrument van de St Janskerk uitermate geschikt is. Deze on stuimige muziek, vol van voortrollende klanken en ihaar krachtig slot, brengt me nigeen in vervoering. Van wat mej. Kalff ten gehoore bracht, was ongetwijfeld het Preludium en loure \'an Bach het mooist. Haar vertolking ken merkte zich door een groote mate van con centratie en voortreffelijk stijlgevoel. Haar vioolspel; is beschaafd en ryk aan vlotié De heer Ton Blom vulde het programma met eenige tenor-soli. Jammer moest hy het bij" een drietal laten) en vervielen twee nummers ter wille van het late uur, of schoon velen zeer zeker gaarne juist de aria's uit Mendelssohn's oratoria „Paulus" en „Elias" zouden (hébben géhoord. Wat hy nu bracht mag zonder voorbe houd goed worden genoemd. De heer Blom beschikt over een prachtig stemgeluid, al ikregen) iwij den indruk dat hy méér kan prestee ren als ziijn keel in betere conditie Is. „Der Iindienbaum" van Schubert werd met veel gevoel en met groote zuiverheid van Noemen wy van des heeren de Man's deel nk>g héti bekende „VersetT van Guilmant en tenslotte de Marche Triomphale van Lem- I t Was een prachtige avond. Op 14 Juli zal het tweede concert plaats vinden, met welwillende medewerking van het Gemengd Koor van de Goudsche afdeellng van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst. Brandje in' de Heerenstraat. In perceel, no. 116 aan de Heerenstraat ontstond, doordat e«n 6-jarig meisje tegen een tafeltje opliep, waarop een brandend petroleum toestel stond, een begin van brand in de keuken. Met een slang op de waterleiding is het vuurtje door de bewoners gebluscht. De brandAveer, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. Uitslag aanbesteding rioleeringswerken. Gisteren heeft teil Stadhuize de openbare aanbesteding plaats gehad van het rïolee- ren van den bouwgrond tusschen de Emma- straat en Jacob van Lennepkade enz. Ingeschreven word door: C. van Leeuwen en Zn., Nieuwer- kerk a. d. IJssel f 16.689 O. l^enzel te 'Soestdyk „14.500 H. van «Joolingen, Lange Ruige Weide ..14.337 P. G. de Jong te Oegstgeest 13.777 P. J. en H. Visser te Wassenaar 13.760 N.V. v.h. J. H. de Wilde 13.717 P. Bokhoven 13-701 Fa. J. SI egt 13-548 N.V. v.h. W. Bokhoven 13.650 N.V. Homawewa te Voorburg 13.480 Schmiemann's Aann. My te Utrecht 13.300 Fa. 'Sanders en Co13.243 A. den Ouden „12.868 J. Brongersma 12.780 T. P. de Geus en J. F. Stramprut te Stompwyk 12.370 J. Amesz „12.159 A. Mooten te Moordrecht 12.037 Gebrs. A. en J. A. Schouls te Lei derdorp „10.987 Aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers, Koningin Emmakade te den Haag, is geslaagd voor het onderwijzersexamen Mej C. Kalis alhier. De subsidie aan 1 verminderd van J Vermeldden wy gisteren in het verslag dat aan het Stedelijk Muziekkorps een sub- sidie was toegekend van 1000.inplaats van 1200.dit had moeten zyn 1000.— aan 'Schouwburgen of Muziekkorpsen 1000, wat blijkens het betrekkelijke voorstel hier op neerkomt dat het Stedelijk Orkest hier van ontvangt 720.voor 9 concerten, ter wij de rest ten goede komt aan andere nader aan te wijzen muziek vereenigingen van Gouda raison van 4(5.per te geven openbaar concert. Sociëteit „Ona Genoegen", Gouda. De leden van de Sociëteit „Ons Genoegen'' zijn opgeroepen in een algemeene vergade ring op Maandag 29 Juni a.s. des avonds 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: Itekenipg en verantwoording van den Penningmeester over het Societeitsjaar 1935736; Benoeming van 2 bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren van Eyk en A. Mogendorff; de aftredenden zyn herkies baar. De door de leden-commissie gecon troleerde en accoord bevonden rekening van den Penningmeester der Sociëteit over het boekjaar 1935/36 ligt in het Sociëteitsge bouw voor de leden ter inzage vanaf 21 Juni a.s. Wielrijder tegen vrachtauto opgebotst- Hedennamlüdag te kwart over één ls de 17-jarige C. Binnendijk, wonende in de Prins Hendrikstraat, toen hij zonder te pellen, met een vaart op zijn rijwiel de Lemdulsteeg uitreed om op de Nieu we Markt te komen, tegen een uit de Wilhelminastraat komende vrachtauto opgebotst, met het gevolg dat hij bloe dend aan het hoofd werd verwond en bewusteloos neersloeg. Dr. Kettler en Dr. Kroondijk, die spoe dig ter plaatse waren, nebben den Jon geling verboden en opgeknapt, waarna hij per auto naar huis is gebracht. Zijn letsel was niet van ernstigen aard. De nieuwbouw van de Kaarsenfabriek. Dat de bouw der fabrieksgebouwen van de Kaarsenfabriek met spoed wordt uit gevoerd moge wel blijken uit het feit dat de N.V. v.h. H. J. Nederhorst alhier nog binnenben gestelden spoed-termijn, heden gereed is gekomen met den onder bouw van het eerste fabrieksgebouw. AGENDA. Thalia-Theater: .jDaArid Copperfield". 18 Juni 8 u. n.m. Geref. Kerk, Turfmarkt. Herdenkingsavond Geref. Zondagschool- vereeniging „Jozef". UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. Plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Jonkvrouwe C. M. Baronesse van Hemert tot Dingshof. Hedennamiddag heeft op de algemeene begraafplaats alhier onder groote deelne ming de plechtige teraardebestelling plaat.», 'gehad van de Zondag j.l. op zoo tragische wyze om het leven gekomen dochter van den burgemeester van Haastrecht, Jonk vrouwe C. M. Baronesse van Hemert tot Dingshof. Op het fraai gelegen kerkhof hadden zich talryke inwoners verzameld, terwijl op den dijk zich een haag van men schen gevormd had om op deze wyze* de laatste eer aan de jonge doode en haar zwaar getroffen familie te brengen. Te circp kwart voor een naderde de droeve stoet, die een koets beladen met een schat van bloemen met zich voerde. Het gemeente bestuur van Haastrecht, een groot aantal ambtgenooten van den burgemeester en deputaties van polderbesturen en veidere autoriteiten volgden de baar. Nadat de kist boven de groeve was ge plaatst, waar een weelderige bloemenpracht haar dekte, bracht een groot aantal familie leden een laatste groet aan haar die op zoo droeve wyze om het leven kwam. Ontroe rende oogenblikken waren het, toen eenige schoolvriendinnen zich naar de groeve be gaven om hun vriendin een laatst vaarwel te brengen. Hierna sprak Ds. Nienhuis een gebed uit, waarby velen hun ontroering niet meester bleven. De burgemeester G. V .W. Baron van Hemert tot Dingshof, bedankte met een door smart omfloerste stem allen, die op deze treffende wy^e de laatste eer aan zijn lie ve dochter hebben betoond. Diep onder den indruk verlieten allen dón doodenakker, waar op dezen schoonen zo merdag, vol tintelende pracht, een jong leven werd ter ruste gelegd, dat op zoó noodlottige wijze uit de familiekring werd weggerukt. Winnaars van de prijsvraag in „De Kleine Betuwe". De 3 gelukkigen die de prijsvraag goed geraden hebben waren deze week Adrie Broer, Nieuwe Gouav© O.Z. no. 1, Gouda, Nelly v. Duivendijk, Ottoerdyk 43, Lekker- kerk en J. Oudyk, Noordzijde 109, Wad- dinxveen. Ook zy drieën kunnen allen een gratis vlucht per KjL.M.-vliegtuig boven Jen de 12 eerste prijswin naars gezamelyk naar Waalhaven gaan, om de luchtdoop teiSnidergaan, in zooverre zy nog niet reeds perder een' luchtreisje heb ben gemaakt. M RirrwjPT rwniiN Kaasmarkt Woerden. 17 Juni. Aanvoer 541 partyen. Prijzen m. r.m. Ie kw. 2122.50 idem 2e kw. 1820. Handef*matig. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 768.8 te Stettin. Weersverwachting: Zwakke tot matige zuidelijke tot oostelijke wind, helder tot licht of half bewolkt, droog behoudens in het zuiidweston geringe kans op onweer

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2