*T." «jjjijf Het Landbouwcrisisfonds. Minister Deckers verdedigt zijn beleid tegenover de Eerste Kamer. Ms Beurs van Amsterdam. scholingen en optochten blijven ver boden. In de Borinage daarentegen is de staking uitgebreid. Het werk werd er vandaag stilgelegd o.m. in eenige fa brieken. Te Grand-Leez heeft een 100-tal sta kers gepoogd, de suikerfabrieken te be zetten, wat echter mislukte door het tijdig ingrijpen der gendarmerie. Te Gent ligt de textielnijverheid thans vol komen stil. Meer dan 30.000 arbeiders hebben het werk neergelegd. In de me taalnijverheid worden 14.000 arbeiders door de staking getroffen. Te Ronsse in Oost-Vlaanderen werd heden het bedrijf stilgelegd in1 eenige weverijen. I Voor wat de toestand in Limburg be- j treft, de staking is daar algemeen in alle kolenmijnen, en 18.000 arbeiders zijn er bij betrokken. Slechts in het Zuiden van de provincie doen zich nu en dan inci denten voor. veroorzaakt door stakers, die uit Luik komen afzakken. FRANKRIJK. 40-U ren week in den Franschen Senaat. Verhoogin der levenskosten op 15 procent geschat. In de bijeenkomst van den Senaat, waarin het wetsontwerp over de collec tieve arbeidscontracten behandeld werd, verklaarde Leon Blum, er tegen te zijn, dat in den tekst beschikkingen werden vastgesteld betreffende arbitrage bij conflicten. Op voorstel van Blum besloot de Se naat, dat de wet van toepassing is op Algerie, de koloniën en de protectoraten, ihet uitzondering van de mandaatsge- bieden. Na aanneming van het wetsont werp, ging de Senaat over tot behande ling van de kwestie der 40-urige werk week. De rapporteur Paul Jacquier schat te de verhooging der levenskosten als gevolg van dit wetsontwerp op 15 pet. Voor de landbouwers zal volgens Jac quier dit wetsontwerp nadeelig zijn, want het zal hun koopkracht verminde ren. Hij verzocht de regeering rekening te houden méFfle pósttie van elke indus trie en hij sprak zijn vertrouwen uit in de wijsheid der organisaties en werk gevers en werknemers om de cqnflicten op te lossen. Vervolgens verzocht hij de decreten niet te doen toepassen op de export industrieën en het touristenbedrijf, hij wees erop hoe de stijging der prijzen zal drukken op den landbouw en verzocht de regeering niets te forceeren. Hij zou er de voorkeur aan gegeven hebben in dien in deze zaak eerst een internatio naal accoord slechts van uitwerking ge weest zou zijn op den exporthandel. Farjon (Rep Unie) gaf te kennen, dat de leden van deze groep niet voor het ontwerp zullen stemmen, omdat zij de oeconomische gevolgen er van vreezep. Spr. gelooft niet, dat een- hervorming werkloozen aan werk helpt, wel daaren tegen dat ondernemingen zich in de schuld zulen steken. Hij verklaarde zich tegen de toepassing der wet op de koop vaardij, opmerkende, dat alleen Frank rijk dan in het bedrijf den achturen dag zou toepassen Donon- vice-president van de commis sie voor landbouw, vroeg van de regee ring de formeele verzekering, dat het ontwerp niet toegepast zal worden op den landbouw. Vervolgens bracht Letroquer namens de democratische unie eenige bezwaren te berde RUSLAND. Rmnv om den dood van Maxim Gorki. De geheele Sovjetunie is in rouv/ oni den dood van den grooten schrijver Maxim Gor ki. De bladen publiceeren hoofdartikelen en levensbeschrijvingen. De „Prawda" schrijft dat deze groote zoon van het Russische volk is heengegaan op de grens van twee perio den der menschheid, n.l. by het verdwijnen van het kapitalisme en den dageraad van het communisme. Het blad wijst er op, dat hij innig met het bolsjewisme verbonden en een trouw vriend was van Lenin en Stalin. In de fabrieken en groote instellirgen wor den rouwbijeenkomsten gehouden. BINNENLAND. Een verkla: rklaring na Colijn. namens Minister Naar aanleiding van geruchten van uiterst kwestend karakter. Sinds eenlgen tijd worden hier te lan de geruchten verspreid van uiterst kwet send karakter voor den goeden naam van dr. Colijn, voorzitter van den Minis terraad. Zij vinden kennelijk hun uit gangspunt in eene aangelegenheid van zuiver particulieren aard. Waaromtrent intusschen, met machtiging van den Minister zelf, zonder bezwaar mededeeling kan worden gedaan, nu blijkt, dat zij misbruikt wordt tot ach terklap. Dr. Colijn heeft, begaan met den nood van een uit moeder, zoon en dochter be staand, uit den vreemde hierheen geko men gezin, dat zich om steun tot hem wendde, zich op verschillende tijdstip pen en op verschillende wijzen geduren de .anderhalf Jaar het lot van dit gezin aangetrokken. Intusschen was dr. Colijn enkele maanden geleden tegen de doch ter gewaarschuwd geworden met het oog op haar levenswandel. Hij vond daarin aanleiding haar mede te deelen, dat zij op zijn hulp niet verder had te rekenen. Eenlgen tijd later heeft dr. Colijn echter besloten de familie voor het laatst nog eens te helpen en wel met een borgstel ling, die het de dochter mogelijk zou maken het benoodigde geld op te nemen voor deelneming in een publiciteits agentschap in Zuid-Amerika, waarbij zij, door deze participatie, een behoorlijken maatschappelijken werkkring kon krij gen. Den doorslag gaf daarbij, dat bij dr. Colijn inmiddels twijfel was gerezen aan de Juistheid van hetgeen hem om trent tiaar gedrag was medegedeeld. De aangelegenheid is hiermede tot de Juiste afmetingen teruggebracht. De daaromheen ten aanzien van dr. Colijn geweven geruchten missen eiken teite- lijken grondslag. Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De reorganisatie der vereeniging in bespreking. De reorganisatie van de A.N.V.V. bi iti de algemeene vergadering van de Alge- meene Vereeniging voor Vreemdelingenver keer een belangrijk pur.te van bespreking ge worden. j Het rapport van de door minister Gelis- sen ingestelde staatscommissie, dat) juist vandtaag in druk verschenen is, waarin werq geadviseerd omtrent de wijze waarop de or ganisatie ter bevordering van het vreemde, lingenverkeer dient te worden veranderd, was voor het hoofdbestuur aanleiding ge weest om zijn eigen gedachten naar voren te brengen. Dit prae-advies was ontworpen door de heeren mr. J. P. Bosman te Alkmaar en mi. J. A. Willinga Gratiama te Zwolle. In de morgenvergadering hield mr. Bosman een uitvoerige inleiding over dit prae-advies. De voornaamste bijzonderheden ervan zijn de volgende: De algeimeene leiding van net vreemde lingenverkeer hier te lande blijft in, handen van de A.N.V.V., zoowel binnen- als buiten- landsch. De organisatie zal sterker moeten worden gecentraliseerd. Het Rijk geeft de A.N.V.V een jaarlyk- sche bijdrage van 250.000. Rechtspersoon lijkheid bezittende vereenigingt.n, ten doel hebbende het bevorderen van het vreemde lingenverkeer naar en in NederUmi, die lid wenschitl te worden, bjfcilen aan contributie 107c der totale bruto ontvangsten van het lid over het afgeloopen jaar en voor het eerste jaar een vooraf vast te stellen be- drag. De A.N.V.V. sttelt twee afdeelingen in, afdeeling buitenland die blijrt zoiali zij thans is ingericht en een afdeeling bin nenland, die verdeeld wordt over drie dis tricten, t.,w.: a. Friesland, Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht. b. Zeeland, .VoorcLBraband, Lm.burg. c. Groningen, Drenthe, Overijsel en Gel derland. Aan het hoofd van elk district staat een telkens voor den tijd van zes jaar door de regeering te benoemen insprteur. Deze in specteur is qualitate qua lid van dagelykscli bestuur van A.N.V.V. Eveneens qualitate qua is hij lid van elke erkende plaatselijk, gewestelijk of provinciale V V V. in /ijn district. Ook de plaatselijke-, gewestelijke- en provinciale vereeniging voor vreemdelin genverkeer moeten van rijkswegen gesub sidieerd worden. De statuten van de A.N. V.V. zullen moeten worden gewijzigd, waar door de algemeene vergadering zal worden: contgresvergadering. Daarin zullen worden behandeld congresonderwerpen, benoemmg van leden van het ho'/Hh j.,„ ur, enz. De hoofdbestuursvergadering wordt be sturend lichaam. Dit krijgt de rechten, die thans aan de algemeene ledenvergadering toekomen. Hoewel het niet de bedoeling was dit prae-advies uitvoerig tte besoreken, werd er nog langen tiijd over gediscussieerd De groote meerderheid van de vergade ring was van meening, dat de in het piae- advies naar voren gebrachte ideeën dienen te worden toegejuichd. De vergadering nam tenslotte zondter stemming een motie aan, waarin het hoofdbestuur wordt opgedragen het prae-advies uit te werken. Ta zijner tijd zullen de resultaten aan de goedkeuring van een buitengewone leden- „Landbouw-frisispolitiek is gericht op een doelbewuste vertraging Jn (j,. daiing van de prijzen der landbouwproducten", aldus de Minister. lie maatregelen zijn bestemd om geleidelijk te worden geliquideerd. In het samenstel oer regelen ngt een doeiuewust streven opgesloten. De resteerende agendapunten waren van ondergeschikt belang. Het aftredend be stuurslid mr. J. Linthorst-Homan te Fre- desoord werd herkozen, terwijl in de vaca tures Jos. Crolla (Valkenburg) en jhr. J. Hora Feith (Groningen) als hoofdbestuurs leden werden benoemd de heeren Th. Dorren (Valkenburg) en mr. H. Buwalda (Gro- nhigen). De rekening en verantwoording over 1935, sluitend met een bedrag van 88.203.59, werd! goedgekeurd, evenals het jaarverslag. De heer van Deventer, directeur van het bureau van de A.N.V.V. gaf in de middag vergadering nog uitvoerige uiteenzettingen van heb werk, dat de A.N.V.V. het afge loopen jaar ter bevordering van het vreem delingenverkeer heeft verricht. In principe werd beslotten om in 1937 tr congresseeren in Zand/voort, in 1933 te Oisterwijk. Van de groep eerste rangs en grootbe drijf „van „horecaf" werd in den i oop van den middag een telegram ontvangen, waar in de A.N.V.V. dringend wordt g vraagu daadwerkelijk te helpen tot het verkrijgen van afdoende maatregelen tot verbetering en ter bevordering van het tteurisnw naar ons land. De congressisten lunchten in de middag pauze in df} sociëteit van.,.,de Hertenkamp' waar zij °zich de Nedierl. zuivelproducten goed Keten smaken. Des avonds werd een autotocht gemaakt door noord-Drent he, langs Nong, Roden en Peize, waarna dien zich in Paterswoldte verzamelde aan een officieel diner in het familiehotel. Morgen en overmorgen staan excursies op het programma. Verschenen is de Memorie van Ant woord op net Voorlooplg Verslag over de begrooting van het Landbouwcrisisfonds voor 1936. Ontleend is daaraan het volgende: Landbouw-crisispolitiek. De Minister heeft met leedwezen ver nomen, dat verscheidene leden verklaard hebben zich slechts zeer ten deele te kunnen vereenigen met de door de Re- geering gevoerde landbouw-crisispolitiek. Zij grondden dit oordeel op het, naar hun meening, onlogisch element in deze politiek, waar deze dwars ingaat tegen het streven naar aanpassing van de prij zen aan een'lager niveau van uitgaven*, en deswegen aan de in het bijzonder voor de industrie zoo noodzakelijke prijs daling in den weg staat. Het zij den Minister vergund hiertegen over op te merken, dat het element, het welk bedoelde leden als onlogisch aan merken, onvermijdelijk in de landbouw- crisispolitiek ligt besloten De landbouw-crisispolitiek is juist ge richt op een doelbewuste vertraging in de daling der prijzen der landbouwpro ducten en vindt haar rechtvaardiging hierin, dat, ware in die dalipg niet inge grepen, zulks tot noodlottige gevolgen voor den landbouw en derhalve ook voor het geheeie land zou hebben geleid. Door hetgeen door de hier aan het woorq zijnde leden wordt betoogd, wordt de indruk gewekt, alsof uitsluitend de gevoerde landbouw-crisispolitiek aan de zoo noodzakelijke prijsdaling in den weg staat. In dit verband moge de minister er op wijzen, dat ook In de maatregelen, wélke ten behoeve van.de binnenland- sche industrie Zijn genomen, datzelfde element aanwezig is. Het streven van den Minister is er echter op gericht, een geleidelijke ver mindering van de steunmaatregelen te verkrijgen, waar zulks, zonder den land bouw schade te doen, mogelijk is. Naar uit het bovenstaande blijkt, zijn de maatregelen tot steun aan den land bouw niet anders dan overgangsmaat regelen, welke bestemd zijn geleidelijk te worden geliquideerd, zoodra de economi sche toestand zulks gedoogt. Dat, zooals meergenoemde Jedgn vreezen het hui dige stelsel van steunverleening niet ge schikt is om rteze bestemming te ver- weeenlijken, integendeel veeleer tot ge- volg heelt, dat tyet geheele landbouw bedrijf in een doóf de steunmaatregelen bepaalden vorm verstart, moet de minis ter ontkennen. Hoezeer ook de Minister overtuigd is, dat een betere en doeltreffender regeling van de distributie zoowel voor den pro ducent als voor den .consument van nut zou kunnen zijn, ook thans moge hij on der de aandacht brengen, dat een her ziening van het distributiestelsel niet in cidenteel bij de uitvoering der landbouw crisismaatregelen ter hand genomen kan worden Het is den Minister tot dusver niet ge bleken, dat er te veel ambtenaren bij de crisis-bureaux werkzaam zijn. De steun aan den boschbouw heeft de aandacht der Regeering Een ingrijpen in den strijd tusschen coöperatie en handel acht de Minister niet op den weg der Regeering te liggen. De commissie-Van Loon- In de in het Voorlooplg Verslag opge nomen beschouwingen omtrent de In stelling van de commissie-Van Loon vindt de Minister aanleiding te dezer plaatse In het kort aan te geven, wat hij met de instelling dier commissie heeft beoogd. Door de snelle uitbreiding, welke de land- bouw-crislsmaatregelen in korten tijd hatuien ondergaan, was net gevaar niet denkbeeldig geworden, dat zulks tot een ie weinig soepel en overzicntelljk samen stel van regelen nad geleid. üe Minister meent de verwachting te mogen uitspreken, dat het rapport der commissie-van Loon binnen alzienbareu tijd zal worden «uitgebracht. Ot het der Regeering dan mogelijk zal zijn een dui delijk beeld te geven van wat zij voor de toekomst ten opzichte van den landbouw beoogt en van den weg, waarlangs zij haar doel zal trachten te bereiken, kan door den Minister niet ln uitzicht wor den gesteld. De internationale verhou dingen bieden ook ten aanzien van de door de Regeerlng ten opzichte van den landbouw te volgen politiek zooveel on zekere factoren, dat van het uitstippelen van vaste lijnen voor de toekomst wei nig sprake zal kunnen zijn. De stichtingsvorm der crisisorga nisaties. De overwegingen, welke er toe hebben geleid, voor een aantal diensten den pri vaatrechtelijken vorm van de stichting te kiezen, hebben in hoofdzaak verbknd gehouden met de positie van het aan die diensten te verbinden personeel" Het ontslag van vier juridische ambtenaren. üe reden, waarom de vier Juridische ambtenaren, die werkzaam waren op het regeeringsbureau voor de uitvoering der Landbouwcrlsiswet 1933, meehden' hun ambtelijke positie op staanden voet te moeten opgeven, was voornamelijk hier in gelegen, dat zij aanwezig achtten een achterstelling in hun werkzaamheden en positie, die een gevdlg zou zijn van het machtsstreven van den ambtenaar van het Llandboüw-Crisisbureau. üe Minister acht deze griei niet Juist. De overplaatsing van den amhtenaar, tegen wien de grieven der vier kuristen zich richtten en waartoe reeds was be sloten voordat bedoelde juristen hun arbeidsovereenkomst hadden verbroken, heeft geen verband gehouden met de wijze, waarop hij zijn arbeid aan het Landbouw-Crislsbureau verrichtte, doch vond haar aanleiding in een hem per-, soonlijk treffend feit, hetwelk door den Minister als een belemmerende omstan digheid ten aanzien van het voortzetten van dien arbeid werd geoordeeld. Crisis-tuchtrechtspraak. Een vereenvoudiging van de tucht rechtspraak, welke tevens tot snellere ultoeiening zou leiden, heeft ook bij den Minister reeds meermalen een punt van overweging uitgemaakt. Hij moge hierbij echter opmerken, dat het niet gemakke lijk is de wegen te vinden, waarlangs zulks kan worden bereikt, zonder dat aan de eischen van een rechtvaardige en grondige rechts bedeeling wordt te kort gedaan. Crisis-accountantsdienSt. Ten aanzien van den uitgesproken wensch, dat de Crisis-accountantsdienst als afdeeling comptabiliteit bij het de partement zal worden ingelijfd, kan de Minister mededeelen, dat er op 't oogen- blik met zijn ambtgenoot van handëi, nijverheid en scheepvaart overleg gaan de is, genoemden dienst aan hun beider departementen te verbinden. Teeltheffingen. De teeltheffing voor aardappelen is ingesteld ter vervanging van de heffing op het vervoer van aardappelen, zooals die voor het laatst gold voor het oogst jaar 1934. Kosten informatfeureau te Londen: Medegedeeld kan worden, dat het ln den aanvang der crisismaatregelen onder goedkeuring van den Minister van Ecq- nomlsche Zaken met de propaganda in Engeland belaste bureau, ter beschik king waarvan 25.000 was gesteld, in be gin 1935 zijn werkzaamheden heeft ge staakt. Tarwe. De Minister verschilt van meening met dc hier aan het woord zijnde leden over de' verelschte hoogte van den richtprijs voor tarwe. Hij is van meening, dat met een tarweprijs van 9.— bij een norma len oogst voldoende rendement voor de landbouwers wordt verkregen. Roggeprijs en denaturatievergoeding. Het_ vraagstuk van de sterk wisselende roggeprijzen in den loop van een jaar heeft de voortdurende aandacht van oen Minister. I Over de maatregelen, Welke zullen worden genomen, om, indien de prijsver houdingen daartoe aanleiding geven, te trachten de prijzen der rogge op het toe gezegde niveau te houden, kan de Minis- ter zich nog niet uitspreken. Groenten- en fruitteelt. Plannen tot een heffing op de binnen- landsche consumptie van groenten en fruit zijn op dit oogenblik niet in voor- bereiding. De ernstige bezwaren daar tegen, door sommige leden geuit worden erkend. Verplicht veilen van fruit. 1 De bezwaren tegen verplicht veilen van fruit worden door den Minister niet, ge deeld. Aardappelen. De Minister verschilt van meening met die ledën, die meenen, dat een heffing van 30 per h.a. aardappelen hoog is. Zeer ten onrechte beschouwt men deze heffing als een belasting op den ver bouw Zij is, zooals hierboven is aange duid, slechts een middel om een bedrag te verkrijgen, dat wederom in den vorm van een denaturatietoeslag aan de be- langhebbenden wordt uitgekeerd. Bloemkweekerij. De ernstige toestand van de bloemis terij is aanleiding geweest tot het be schikbaar stellen van 300.0W uit het Landbouw-crisisfonds, teneinde produc ten van^ de bloementeelt, welke op de aangesloten veilingen een bepaalden mi nimumprijs niet opbrengen en niettemin voldoen aan zekere kwaliteltseischen, door de Nederlandsche Sierteeltcentraje te doen opkoópen tegen een vergoedlngs- prijs, welke 80 pet. van den minimum prijs bedraagt. Zuivel. I De Minister heelt ten aanzien van een eventueele beperking van de melkhoe- veelheid nog geen systeem kunnen vln- j den, dat de verschillende naar voren ge- i brachte bezwaren tegen het vorige sys- j teem ondervangt. Op dit moment ligt de totale melkproductie iets onder die van het vorige Jaar. Bij het doorwerken yan de teeltregeling aal, naar de Minister verwacht, een vermindering in de melk- productie optreden Daar de verschuiving ln de vetcon- sumptie naar de goedkoopere vetten dui delijk optreedt, en dit uiteindelijk voor de boter en ook voor de margarine groo te bezwaren mede zal moeten brengen en deze verschuiving voor een groot deel een gevolg is van de heffingspolittek van de Regeering, heeft de Minister opdracht gegeven een plan uit te werken, waarbij een behoorlijke verdeeling der consump tie van de verschillende Vetten wordt bereikt. Botercxport. Hoezeer het ongetwijfeld voor onze ge heele zuivelpositie van groote beteekenis zou.zijn, indien de Internationale prijzen der zuivelproducten beter waren, c)lt neemt niet weg, dat zelfs bij den prijs, zooals die nu wordt behaald de export van boter naar Engeland geWenscht moet worden geacht. De boterafzet naar Engeland en het Iboterverbruik ln Nederland heeft de Minister thans nogmaals in ernstige studie doen nemen. Gebruik van margarine in het leger. De vraag of aan het leger geen boter, doch slechts margarine wordt verstrekt, moet bevestigend worden beantwoord. Het baconcontract De Minister heeft gemeend den thans geldenden vorm van inschrijving te moe ten kiezen, omdat hij een meer gelelde- -M I ,14 DE STAKINGEN IN BELGIE, Bereden politie bewaakt de ingangen van een groot magazijn te Luik. Mike aanpassing van de in Nederland veel te groote capacitef^der baconfa- hrieken aan de toekomstige mogelijk heden wilde bevorderen dan die, welke hij een volkomen vrtie inschrijving zou niaats vinden. Visscherij. Ben plan voor het verleenen van steun aan noodlijdende visschers is in verge vorderden staat van voorbereiding, dit plan omvat ook het verleenen van steun voor bet aankoopen van het noodige vischwant. De chef van den Marinestaf. Vice-admiraal J. de Graaff neemt ontslag. Naar wij vernemen, zal de vice-admi raal J de Graaft, chef van den marine staf, met ingang van l Juli den dienst met pensioen verlaten en zal met ingang van dien datum de schout bij nacht J. Th. Filrstner hem in genoemde positie opvolgen. Voorts is, naar wij vernemen, aan den kapitein ter zee G W. Stüve opgedragen ie betrekking van directeur van de hoo- gere marinekrijgsschool te 's-Gr aven- ftage, welke betrekking tot nu toe door schout bh nacht Filrstner werd bekleed. Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Algemeene vergadering te Nijmegen. Economische samenwerking tus- ichen Nederland en Ned.-lndië. Vrijdag en Zaterdag wordt te Nijme gen de algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De meeste deelnemers aan deze verga dering warep reeds Donderdag in de stad, waar in verband met de opening van de Waalburg en de vele vergaderin gen, welke er deze week worden gehou den, een ongekende arukte heerscht, aangekomen. Om zeven uur Donderdagavond werden »zij door het departement Nijmegen in de vroegere sociëteit, „De Harmonie" in de aLnge Burchtstraat ontvangen. De voorzitter van het departement Nij megen der Maatschappij van Nijverheid en Handel, mr P. C Reeringh, heeft hier de bezoekers in de oude keizerstad wel kom geheeten. Spr herinnerde er aan, dat het 26 jaar geleden is, dat de laatste algemeene ver gadering der Maatschappij te Nijmegen werd gehouden. Daarna schetste hij de beteekenis van Nijmegen, vooral als stad van handel en nijverheid en wees daar bij op de belangrijke openbare werken, welke gedurende de laatste Jaren in en nabij de stad zijn tot stand gekomen Met het uitspreken van de beste wen- schen voor het slagen der l59ste alge meene vergadering besloot de heer Ree- ring zijn begroetingsrede. Het geheele gezelschap begaf zich ver volgens naar het stadhuis voor de offl- cleele ontvangst door het gemeentebe stuur De burgemeester van Nijmegen, de heer J A H. Steinweg, sprak hier de be groetingsrede uit. In het concertgebouw „De Vereeni ging" te Nijmegen is hedenochtend de algemeene vergadering aangevangen. De voorzitter, ir. A Plate, had voor zijn openingsrede als onderwerp gekozen „De economTsche eenheid van.het land", De economische structuur van ons land is in den loop der jaren gegroeid tqt een veelzijdig organisme, waarin men plet meer kan spreken van een of enkele bepaalde bedrijfstakken, wier bloei voor ge volkshuishouding van overwegend be lang Is, aldus ving ir Plate zijn rede aan Van oudsher waren handel en scheepvaart en in mindere mate land bouw in Nederland hoofdbronnen van bestaan. Nu kan men in naam en ook wel sta tistisch alle groepen van ons volksbe staan scherp uit elkaar hóuden en losjes naast elkaar stellen, maar ieder die op de hoogte is van ons productie-apparaat zal tot het besluit komen, dat in Neder land het bedrijfsleve» een eenheid vormt Daarom kan o.a op den duur niet de landbouw zijn volle kost verdienen door jaarlijks een paar honderd millioen te putten uit de zakken van de qyerige deelen der burgerij, vooral als het be lastbaar inkomen dezer burgerij een paar jaar met nifft minder dan 500 millioen per Jaar achteruit liep en in vier Jaar van 4.2 tot 3 milliard slonk. In Jandbouwkringen leeft de gedachte, dat het landbouwbedrijf bijzondere rech ten op steun zou mogen doen gelden, omdat de bodem uiteindelijk alle pro ducten levert, wéTï? de meriscHTieTQ noo- dlg heeft? Spr achtte deze stelling ech ter niet houdbaar, lots anders is, dat elk volk er groot belang bij heeft, zijn boerenstand zoo gezond en sterk te houden als maar eenlggzlns mogelijk is. De gebondenheid den boer aan zijn land is een factor van zoo. bijzondere sociale beteekenis, dat by te nemen regeeringsmaatregelen niermede zeer zeker rekening moet wor sen gehouden. Maar de economische mogelijkheden stellen helaas, zooals bij noveel sociale maatregelen, paal en perk aan hetgeen het volk in zijn geheel an één bepaalde groep kan geven. *n Holland zijn wij t.a.v, den land- nouwsteun zeer zeker ver averde schreef gegaan. Weer en belangrijker werk in positie ven zin Is voor cfen Staat weggelegd om et scheppen van een nieuwe economi se eenheid te bevorderen. Minister Gelissen over: „Eenheid In de economische voorlichting". Na de openingsrede van den voorzitter ®eft de minister van handel, nijver heid en scheepvaart prof. dr. lr. H. C. J. H n °ells8€n een rede gehouden over het ®ttferwerp „Eenheid ln de economische voorlichting". Wanneer wij, aldus spr., terug denken aan de jaren van hoogconjunctuur en hiermee de huidige situatie ln ons land vergelijken, herinneren wij ons in de allereerste plaats, dat Nederland toen zijn internationale functie in het goede ren-, diensten- en kapitaalverkeer nog naar behooren kon uitoefenen en dat het juist daaraan, voor een groot deel, zijn hoog welvaartspeil dankt. Daling van de welvaart roept tot be zinning en wakkert het gevoelen voor saamhoorigheid aan. De strijd, die ge streden moet worden om het verlorene weer terug te winnen, heeft de meeste kans van slagen, als op alle fronten ln den waren geest van eenheid gestreden wordt. Waar groote gemeenschapsgoede ren op het spel staan, daar zullen, met terzijdestelling van alles wat verdeelt, alle krachten gericht moeten worden op de bedreigde plaatsen. Zoo ook nu in Nederland. Met volle inspanning zal getracht moeten worden de ook ln ons land hier en daar Inge zette opleving te versnellen en zoo mo gelijk over een grooter gebied uit te brei den. De tweede inleider was de heer E. D van Walree, die als onderwerp had ge kozen: „Mededingend Japan", verder sprak de heer H. Smidt van Gelder over het rapport bedrjffsorgajiigafte. Prof J. van Gelderen hielt# ten slotte een inleiding over de economische sa- menwerking tusschen Nederland en Ne- 'derlandsch-Indië. Nhdat over het rapportbedrijfsorgani satie uitvoerig was gediscussieerd wer den in het hoofdbestuur gekozen mr dr L. F. H. Regout te Maastricht, R. O. A. Wispelwey te Zwolle, L. Êroos Hoogen- dijk te Amsterdam en ir. C. van Loon te Gouda. Ir. A. Plate werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. RADIO-NIEUWS. Vrijdag 19 Juni. Hilversum II, 301.5 M. V.A.R.A. 5.- Kin deruur; 5.30 De Notenkrakers; 6.15 E. Wa- lis en zijn orkest; 7.— Causerie; 7.20 Gra- mofoon; 7.50 Berichten en herh. S.O.S.-ber. 7.56 Gramofoon; V.P.R.O. 8.— Berichten; 8.05 De waarheid der religie; 8.30 Zang en piano; 9.— Groote menschen thuis; 9.30 Concert; 10.— De Utrechtache universiteit; 10.30 Grajn of oon; 10.46 Avond-wijding; VjA.R.A. 11.Jazzconcert; 11.3012 Gra mofoon. Hilversum I, 1875 M. NjCiR-V. 5.— Or gelspel; 6.Gramofoon; 6.30 Voor tiun- liefhebbers; 7.Berichten; 7.15 Literaire causerie; 7.45 Reportage.; 8.Berichten; 8.15 Chr. Oratorium-Vereen. Utrecht, solis ten en N.C.R.V.-orkest; 9.Een korte wandeling door historisch den Haag; 9.30 Vervolg concert; 10.16 Berichten; 10.20 11.30 Gramofoon. WISSELKOERSEN. 18 Juli. 19 Juli. Officieel. Londen 7.43% 7.43% Berlijn 59.53% 59.52% Parijs 9.74% 9.74 Brussel S^.01% 25.01 Zwitserland N 47.85 47.87% Kopenhagen 33.22% 33.22% Stockholm 33.35 33.57 Oslo 37.40 37.40 New-York 1.47"/» 1.48 Madrid 20.20 20.20 Praag K 6.12 6.12 Prolongatie 4%, Parti, disc. 4%, Daggeld 1%, Regiatermarken 31, Crediet Sffcrrmar- ken 16, Effecten sperrmarken 14%, Reis marken 41. Beursoverzicht. Geringe affaire. Lustelooze stem ming Weinig veranderde koersen. Staatsfondsen kalm Amerika atil. Van den handel op de Amsterdamsche Effectenbeurs was heden vrijwel niets meer overgebleven en zelfs de fondsensoortei. welke den laatsten tyd voor eenige aflei ding zorg haddep gedragen, waren thans vrijwel geheel verwaarloosd. Niet alleen de locale waarden, doch ook de Amerikaansche shares gaven nauwelijks eenige affaire te zien. Het rustelooze verloop van Wallstreet kwam aan de activiteit in Amerikaansche waarden vanzelfsprekend niet te goede. De stüalwaarden en de koperaandeelen stonden geheel op den achtergrond en ook voor de kunstzijde-aandeelen was de animo bijna ge heel bekoeld. Alleen ging nog iets om in Cities Service, die in een grooten open hoek werden verhandeld en daarbij prijshoudend, doch weinig veranderd waren. Van dé in- heemsche fondsen waren de Philipsaandee- len aanvankelijk weer aan eenig aanbod onderhevig, doch reeds spoedig brak zich een betere stemming baan, zoodat een klein herstel intrad, waarna de koers zoo goed als stationnair bleef. Op de petroleumafdee- tling ging alleen iets om in Koninklijken, die zich geregeld in de onmiddelijke nabij heid van 275 fc ophielden. Suikerfondsen trokken een geringe attentie. H.V.A.'s wer den in doorsnee een kleinigheid lag«r ge noteerd. De Scheepvaartmarkt was stil. Scheep- vaartunie8 bleven op peil zonder meer, by kleine omzetten kwamen de tabakken hier en daar iets lager te liggen. Deli-Batavia's evenwel konden zich goed handhaven. Rub berfondsen waren veronachtzaamd. De beleggingsmarkt had een kalm voor komen. De 4 obligatiën Nederland kon den zich op peil houden. De oude schuld was niet veel veranderd, doch lag toch eer der iets gedrukter in de markt. Prolongatie 4%. STADSNIEUWS. GOUDA, 19 Juni Ovei Gem. Handelsavondschool. Na gehouden overgangsexamen zijn be vorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. Brouwer, J. Eerland, Jeanne van Loon, C. G.'M. van den Nieuwendijk (niet voor Duitsch), W. den Os, Bep Scholten, Mien van den Steenhoven, G. Verbiest, J. v. Wijk (niet voor Duitsch) en H. de Jong, allen te Gouda, A. Boonstoppel en J. van Dijken te Waddinxveen, G. de Jong te Ouderkerk a. d. IJssel en Eef van Wensveen te Reeuwyk. 1 Afgewezen 7 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: An nie Binnendijk, Toos Both, A. van Breuke- j len, J. Hekker, C. J. den Hertog, J. Holle- beek (niet voor Duitsch), P. Jongeboer, B. t van Jeveren, Corrie Kamps, H. van der j Kroef, J. Manschot, J. Ouweneel, Willy dt Reus, P. J. Ruys, C. Streefkerk, H. Verzijl (piet voor Engelsch), L. Verboom (ni<* voor Duitsch), Nel Verhoeven en M. van Loon, allen te Gouda. C. van Diest te Schoonhoven, P. van der Heijden, J. Mod derkolk en W. van de Water te Waddinx veen. Afgewezen 9 leerlingen. Van de derde naar de vierde klassen C. Bomhof, P. A. Boom, Tiny van Breukelen, A. Broekhuizen, W. Kersseboom, Adri Klomp, Annie Langeraar, A. Leeflang, D. Nqhof, Jo Polman, B. Zoeteman, A. Ver- weij (niet voor Engelsch), Bep Visser, Jan- ny van Wingerden (niet voor Engelsch), Annie Wannet, Jeanne Verstoep, allen te Gouda, Margo Evegroen te Ouderkerk a. d. IJssel, C. de Jong te Ammerstol. Afge wezen: 5 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse: H. Bakker, J. van den Boogert, H .ten Brink, A. Broekhuizen, Adri van den Dungen, C. van Hofwegen, Annie van der Horst, A. Janmaat, W. de Jong, S. de Jong, H. Koch (niet voor Fransch), M. Poot, Vera Roelof- zen, K. Scholten, A. Schouten, Bep Slangen, W. Sluyter, W. Spithout, J. Visser (niet voor Fransch), J. F. de Vroom, W. C. de Waal en J. Baars (niet voor Fransch), A. van Eijk te Reeuwijk, Marie Havelaai; te Moercapelle en Lien va nde Water te Wad dinxveen. Afgewezen: 4 leerlingen. Inschrijving van leerlingen voor den nieu wen cursus kan plaats hebben van 2229 Juni iederen avond, behalvé Zaterdag van half zeven tot negen uur in het Schoolge bouw, Paradijs5 te Gouda. Diploma Rijksklerk. Na afgelegd examen verwierf de heer D. Palsgraaf te Gouda het diploma van Rijks klerk bij de Griffiën en Parketten der Bur gerlijke Gerechten. Wielrijder door auto aangereden. Automobilist brengt het slachtoffer naar het Ziekenhuis. Hedenmiddag heeft in de Boelekade, op (len hoek van de laan van dg Sociëteit „Ons Genoegen" een ongeluk plèats gehad, dat gezien de omstandigheden betrekkelijk goed is afgeloopen. De 16-jarige Jan Vermeij uit de Boom gaardstraat kwam op zijn rennersfiets met een flinke vaart de Societeitslaan uitrijden, toen hij by het omslaan van de bocht naar de Boelekade door een luxe auto werd ge grepen. De jongen werd tegen den grond gesmakt en bleef liggen. De automobilist, afkomstig uit Rotterdam, kon zijn wagen onmiddellijk tot stilstand brengen, zoodat geen verdere ongelukken plaats haddèn. De toestand van Vermeij bleek nogal mee te vallen. Zijn pols was ontwricht, terwijl hij enkele schaafwonden had opgeloopen, maar gelukkig waren geen been- of arm breuken te constateeren. De automobilist heeft den jongen met zijn wagen naar het Van Iterson-Ziekenhuis vervoerd, waar hy ter verdere behandeling werd Maatschappij van Nijverheid en Handel. In de heden te Nijmegen gehouden ver gadering van de Maatschappij van Nijver heid en Handel is tot lid van het hoofdbe stuur gekozen Ir. C. van Loon, directeur der Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda, alhier. Zondagschool „JozeF' bestaat 75 jaar. Bijeenkomst in de Geref. Kerk. Gisteravond heeft de Geref. Zondagschool „Jozef" haar 75-jarig bestaan herdacht met een bijeenkomst in de Geref. Kerk. De belangstelling was wellicht méde tengevolge van de warmte zeer gering. De voorzitter der vereeniging, de heer G. Rietveld, heeft na de gebruikelijke ope ning, een welkomstwoord gesproken eh me dedeeling gedaan van een aantal schrifte lijke felicitaties van personen en zuster organisaties. Uit het historisch overzicht van den heer A. de Bruin, noemen wjj hat aantal kinderen' dat de Zondagschool bezoekt pl.m. 180 be draagt Sinds het vorige jaar bestaat er ook een vervolgklasse, voor kindeyen boven de 14 jaar, die door 19 meisjes en jongens wordt bezocht. De hoofdschotel van den avond vormde de herdenkingsrede van Da. J. A. Tazelaar, Geref. predikant te Rotterdam, die namens het hoofdbestuur der Zondagschoolvereeni- ging ,'^Tachin" woorden van gelukwenschen sprak en een terugblik heeft geworpen op het ontstaan der Zondagscholen in het bui teland en het vaderland dezer instellingen, Engeland, in het bijzonder. Spr. wees er dan op, dat de zondagscho len oorspronkelijk een maatschappelijk doel beoogden, doch door den invloed der mo- disten- een christelüken grondslag vorkre gen. Daardoor ontstond in den loop der jaren het Britsch-Nederlandsch Bijbelge nootschap, dat met recht thans een mach tige wereldorganisatie kan worden genoemd. Vanuit Engeland heeft de Zondagschool gedachte zich over geheel Europa en daar buiten uitgebreid en zoo ook Nederland be reikt. Er is aldus spr. veel veranderd in de wereld, sedert de Zondagschool haar invloed in de wereld deed gelden. Ook nu nog, heeft zy een belangrijke taak te ver vullen tot eer van God en tot in alle eeuwig heid. Na felicitaties vanc. afgevaardigden van zuster-vereenigingen, heeft Ds. J. P. C. ten Brink een slotwoord gesproken. Hqt Evan gelisatie-zangkoor onder leiding van den heer A. Kuizinga en de organist de heer C. J. v. d. Putte, hebben aan het welslagen van deze herdenking medewerking verleend. Eerste-steenlegging kerkgebouw Geref. Gemeente. Morgenmiddag om 2.30 uur wordt door Ds. A. de Blois de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen kerk der Geref. Ge meente aan de Spoorlaan. Een bloempjesdag ten bate der T.B.C. Morgen zal een bloempjesdag worden ge houden ten bate van het Tuberculosefonds van den Nederlandschen Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond. Van 1919 af tot en met 1935 is aan ver plichte bijdragen der leden ontvangen pl.m. ƒ82.000, aan vrijwillige bijdragen ƒ13.000 en aan collecten ƒ27.016.01. Totaal rond 122.000. De uitgaven bedroegen voor ver- pleegkosten rond ƒ72.500 én voor uitrus- tingskosten ƒ17.000, totaal ƒ89.500. f M. van Westrienen. t Dinsdag is te-Utrecht overleden, 87 jaar 'i oud, de heer M. van Westrienen, oud-leeraar van de R. H. B. S. alhier, ridder in de orde van Oranje-Nassau. Kantongerecht Gouda. Uitspraken strafzaken Kantongerecht Gouda van 17 Juni. Veroordeeld werden wegens overtreding van: Art. II M. en R. Regl.: P. de P. te Haas- tercht schuldig zonder toepassing van straf; L. H. te Gouda ƒ1.subs. 1 d.; J. A. A. A. van R. te Waddinxveen ƒ3,— subs, i d.; J. te Rijswijk schuldig zonder toepassing van straf; P. G. H. te Moordrecht ƒ3r- subs. 1 d.; W. de B. te Jaarsveld 5, suba. 2 d.; A. K. E. van L. te Gouda ƒ3, subs. 1 d.; B. K. te Alblasserdam ƒ1,— subs. 1 d.; A. Z te Schoonhoven 5,— subs. 2 d.; A. V. te Willige Langerak ƒ5,— subs. 2 d.; A. H. te Rotterdam ƒ3,suDs. 1 d.; J. de H. te Leiden 3,— subs. 1 d. Art. 59 M. en R, regl: T. A. te Gouda 2,subs. 1 d.; A. A. te Gouda idem; J. v. d. W. te Gouda, idem; P. H. v. d. M., zon der bekende woonlpaats 1,50 subs. 1 d.; G. W. te Moordrecht idem; J. v. V. te Haas trecht 0,50 subs. 1 d. Art. 37 A. P. V. Gouda: J. v. d. D. te Gouda ƒ1,50 subs. 1 d.; A. K. wed. W. E. te Reeuwyk, schuldig zonder toepassing van straf; C. v. d. B. te Gouda 1,— subs. 1 d. Art. 9, 27 M. en R. wet: A. A. te Gouda 3,— subs. 1 <L; P. C. G. te Boskoop ƒ7.50 subs. 3 d.; A. v. M. te IJsselsteyn 2 x 3,— subs. 2„x 1 d.; M. de B. te Oudewater 1 x 1,—- en 1 x ƒ0,50 subs 2 x 1 d.; W. J. H. te Schiebroek 2 x ƒ3,subs. 2 x 1 d. Art. 453 W. van S.: H. K. te Gouda ƒ10 subs. 2 d. Art. 22 M. en R. wet: H. F. J. B te Bos koop vrijspraak Art. 22 'Leerplichtwet: J. C. E. R. te Gou da ƒ5,subs. 2 d. Art. 4 Crisis Pluimveehoudersbesluit: J. J. de R. te Waddinxveen 1.subs. 1 d., verb, verkl. voorw. en vem. Art. 32 Visscheryregelment: A. B. te Rotterdam ƒ7,50 subs. 3 d. Art. 14 Binnenaanvaringsregl.: W. v. d. V. te Rotterdam JJJ,subs. 1 d. Art. 43 M. en R. Regl.: C. J. H. v. d. H. te Gouderak ƒ7,50 subs. 3 d. Art. 16 M. en R. Regl.: A. J. van R. te Maarsseveen ƒ7.50 subs. 3d.; D. v. B. te Breukelen ƒ7,subs 2 d. Art. 62 bis M. en R. Regl.: P. v. d. P. te Gouda 1,50 subs. 1 d. Art. 7 Alg. Regl. van Pol voor rivieren anz.: j. v .d. W. te Mourik ƒ2.50 subs^ 1 d. Art. 79 A. P. V. Gouda: J. M. M. te Her pen, oproeping wordt nietig verklaard. Arbeidsbeurs. De stand der werkloosheid. Op Donderdag 18 Juni stonden al« werk loos ingeschreven: 110 aardewerkers, 24 let terzetters, 383 bouwvakken, 1 distillateur, 89 houtbewekers, 27 lederbëwerkers, 38 kleedingbewerking, 114 metaalnijverheid, 6 papierbranche, 55 textielindustrie, 113 suikerwerkers, 88 sigarenindustrie, 53 land bouw, 386 pakhuisknechts, schippersknechts, koetsiers en chauffeurs, 2 verzekerings agenten, 67 kantoor- en winkelpersoneel, 9 onderwijspersoneel, 26 huiselijke diensten, 190 fabrieksarbeiders, 85 transportarbeiders, totaal 1866 plus 61 fabrieksarbeiders ge deeltelijk werkloos (2 dagen per week). AGENDA. 29 Juni, 8 uur. Soc. „Ons Genoegen". Leden vergadering. UIT DEN OMTREK BOSKOOP. Congres Nederl. Slagershond. Het congres van de Ned. Slagershond heeft in haar Woensdag gehouden ver gadering na behandeling van de ver schillende afdeelingsvoorstellen besloten de volgende motie aan de Regeering te zenden „De Ned. Slagershond, op 17 Juni 1936 te Boskoop ln Jaarvergadering bijeen, gehoord hebbende de besprekingen over den treurtgen toestand in het sla- gersbedrijf, welke mede grootendeels een gevolg is van de drukkende lasten als crisisheffingen op rund- en varkens- vleesch en omzetbelasting op vleesch; van oordeel zijnde, dat bij het treffen en uitvoeren der landbouwcrisismaat regelen geen of zeer weinig rekening is gehouden met de belangen der slagers, wlen echter wel de lasten van de maat regelen der Veehouderijcentrale werden opgelegd; het diep betreurende, dat de Regee- ringsautoriteiten zoo weinig nota hebben genomen van de adviezen van het Bonds- bestuur en van een grievende achterstel ling moet worden gesproker! ten aanzien van andere groepen, zooals de baconzou- ters; alsnog üe overtuiging hebbende, dat het niet de wil van de Regeering nan zijn, een groep nijvere middenstanders, die in het slagersbedrijf werkzaam zijn, vormende een HUU) slagerspatroons, die ruim 22UU0 personen in hunne bedrijven werkzaam hebben, tot algeheeien onder gang te doemen; doet hierbij een ernstig en dringend beroep op de Regeering om den slagers stand, mede in het algemeen belang, te ontheften van de drukkende crisislasten, op rund- en varkensvleesch, althans deze lasten te verlagen, daar het bedrijf ze niet meer kan dragen De Bondsvergadering oordeelt, dat de gevraagde atschalfing van crisishelling op rund- en varkensvleesch ook zal zijn in het belang van den consument en ook van de veehouderij, die blijkens 4 jaar ervaring met crisisvarkensmaatregelen en met de afslachting van 245.000 run deren, niet gebaat is geworden, wijl de maatregelen n l e t tot het beoogde doel hebben geieid, ondanks de mllUoenen aan de uitvoering besteed en vla het slagersbedrijl opgebracht. De Bondsvergadering dringt tevens bij de Regeering aan de crisisheffing op spijsvetten, zoo mogelijk te verlagen, ln ieder geval de crisisheffing op spijsvet ten en spijsoliën gelijk te stellen v Nadat nog eenige punten waren be handeld sloot de voorzitter de vergade ring. waarbij hij de hoop uitsprak dat voor de slagers spoedig betere tijden zou den aanbreken en dat de deelnemers dien avond en heden nog enkele genoe- gelijke uren zouden hebben Tegen half acht vond het Bonds-diner plaats, waar een genoegelijke stemming heerschte. Deze stemming was er ook weer op het gezellig samenzijn dat op het diner in de groote zaal „Flora" volg de Ook nu zorgden de vroolijke musici van Koos Vermeulen en zijn band voor een uitstekende stemming. Met een buik spreker, zang en dans heeft men zich tot laat kostelijk geamuseerd. Gistermorgen half tien werd het con gres voortgezet met een bezoek aan ver schillende kweekerijen. De congressisten waren vol lof en bewondering voor de producten van Boskoop's flora Na een gemeenschappelijke lunch stond een auto-rit op het programma naar Elf- hoevqn Ook hier hebben de deelnemers aan dit bij uitstek geslaagde congres zich kostelijk geamuseerd. Er werd geyoeid, gezeild en gezwommen, terwijl de meer bezadigden op het terras en ln de tuin een heerlijk zitje zochten. Toen men naar hartelust genoten had werd de terugtocht naar Boskoop aan vaard waar hartelijk afscheid werd ge nomen: AJlèn toonden zich uitermate tevreden over de regeling van de afd Boskoop, voor wie het zeker een groote voldoeniVig moet geweest zijn dat een ieder het zoo naar zijn zin heeft gehad Handen werden gedrukt en vele malen klonk een hartelijk tot weerziens in Hil versum, het volgend Jaar. STOLWIJK. Door de warmte bevangen. De heer C. v. Nlelen is terwijl hij bij de heer Zijderlaan werkzaam was onwel geworden en in het land neergevallen. Dadelijk toegeschoten hulp vond v N. reeds overleden. MARKTBERICHT. De heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter Is voor de week van 21 tot 27 Juni vastge steld op 0.85 per kilogram. 8PORT KN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. G.Z.C. 3—S.V.H. 3 23. Gisteravond werd in de Sted. Zweminrich ting voor de competitie de wedstryd G.Z.C. 3S.V.H. 3 gespeeld. De gasten brachten een sterke ploeg in het water, w.o. enkele oud-spelers van het eerste, waartegen het meer jonge zevental van G.Z.C. niet opge wassen bleek. Het einde van deze aardige wedstryd was dan ook een verdiende 32 overwinning voor S.V.H. ATHLETIEK. Trial-meet inphtats van vierkamp. A.R.C. trekt zich terug. Blykens een ingekomen mededeeling heeft de Alphensche vereeniging zich terugge trokken van deelname aan de krachtmeeting tusschen Achilles, Alphia en Vires et Cele- ritas, welke zooals gemeld morgenmiddag om 4.30* op het G.S.V.-terrein gehouden zou worden. Het programma voor de wedstrijd luidt: 100, 400, 1500 M. hardloopen; hoog- en ver springen; kogelstooten en speerwerpen en tot slot een 4 x 100 estafette. De persoonlijke nummers voor heeren zyn: 100 en 800 M. hardloopen. Voor Dames: 100 M. hardloopen; versprin gen en kogelstooten en eveneens een 4 x 100 M. estafette. WEERBERICHT. Weerbericht, naar waarnemingen ver richt in den hiorgen van Vrijdag 19 Juni 1936, medegedeeld door het Kon Met. Inst. te De Bilt. Weersverwachting: Zwakke oost. tot zuidoost, wind, helder tot licht bewolkt ln het noorden, ln het zuiden wellicht toenemende bewolking, droog weer be houdens in het zuiden kans op onweer, warm

Goudsche Courant | 1936 | | pagina 2